Об определении сроков предоставления заявки на включение в список получателей субсидий и оптимальных сроков сева по каждому виду субсидируемых приоритетных сельскохозяйственных культур по Жамбылскому району Северо-Казахстанской области в 2014 году
Постановление акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 4 мая 2014 года N 112. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 26 мая 2014 года N 2803
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Жамбылского района Северо-Казахстанской области от 30.10.2014 N 302.
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», пунктом 12 Правил субсидирования из местных бюджетов на повышение урожайности и качества продукции растениеводства, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2011 года № 221, акимат Жамбылского района Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить сроки предоставления заявки на включение в список получателей субсидий и оптимальные сроки сева по каждому виду субсидируемых приоритетных сельскохозяйственных культур по Жамбылскому району Северо-Казахстанской области в 2014 году согласно приложению.
2. Контроль за исполнением данного постановления возложить на курирующего заместителя акима района.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечению десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения возникшие с 5 мая 2014 года.
Исполняющий обязанности
акима района
З. Макенов
Приложение
к постановлению акимата
Жамбылского района
Северо-Казахстанской области
от 4 мая 2014 года № 112
Оптимальные сроки сева по каждому виду субсидируемых приоритетных сельскохозяйственных культур по Жамбылскому району Северо-Казахстанской области в 2014 году
п/
п
Земледель-
ческая зона
Сельские округа районаКультураОптимальные сроки сева сель-
скохозяйственных культур
1.I-Лесо-
степная
Пресновский
Кладбинский
Озимая пшеницас 25 августа по 08 сентября
Озимая рожьс 26 августа по 10 сентября
Яровая мягкая пшеница, среднепоздние сортас 18 мая по 25 мая
Яровая мягкая пшеница, среднеспелые сортас 20 мая по 28 мая
Яровая мягкая пшеница среднеранние сортас 25 мая по 03 июня
Яровая твердая пшеницас 20 мая по 25 мая
Ячмень - среднеспелые сортас 25 мая по 03 июня
Ячмень - раннеспелые сортас 30 мая по 05 июня
Овесс 25 мая по 30 мая
Гречихас 20 мая по 25 мая
Просос 25 мая по 30 мая

2014 жылы Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы бойынша субсидияланатын ауыл шаруашылығы басым дақылдарының әрбір түрлері бойынша егудің оңтайлы мерзімдері және субсидия алушылардың тізіміне қосуға өтініштерді ұсыну мерзімдерін анықтау туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы әкімдігінің 2014 жылғы 4 мамырдағы N 112 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 26 мамырда N 2803 болып тіркелді
Ескерту. Күші жойылды – Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл аудандық әкімдігінің 30.10.2014 N 302 қаулысымен.
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасы 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31 бабы 1 тармағы 5) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылдың 4 наурызындағы № 221 қаулысымен бекітілген өсімдік өнімдерінің өнімін және сапасын арттыруға жергілікті бюджеттерден субсидиялау Ережесінің 12 тармағына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қосымшаға сәйкес, 2014 жылы Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы бойынша субсидияланатын ауыл шаруашылығы басым дақылдарының әр түрі бойынша егудің оңтайлы мерзімдері және субсидия алушылардың тізіміне қосуға өтініштерді ұсыну мерзімдері анықталсын.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау аудан әкімінің басшылық ететін орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланғаннан күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен соң және 2014 жылдың 5 мамырынан бастап туындаған құқықтық қатынастарға таратылады.
Аудан әкімінің міндеттерін
Атқарушы
З. Мәкенов
Солтүстік Қазақстан облысы
Жамбыл ауданы әкімдігінің
2014 жылдың 04 мамырындағы
№ 112 қаулысына қосымша
2014 жылы Солтүстік Қазақстан облысы Жамбыл ауданы бойынша субсидияланатын ауыл шаруашылығы басым дақылдарының әрбір түрлері бойынша егудің оңтайлы мерзімдері
Р/сЖер өңіріАуданның селолық округтеріДақылАуыл шаруашылығы дақылдарының егісін өткізудің оңтайлы мерзімдері
1.I-орман-далалыПреснов
Кладбинка
Күздік бидай25 тамыздан 08 қыркүйек аралығы
Күздік қарабидай26 тамыздан 10 қыркүйек аралығы
Жаздық жұмсақ бидай, орташа кеш пісетін сорттары 18 мамырдан 25 мамыр аралығы
Жаздық жұмсақ бидай, орташа пісетін сорттары20 мамырдан 28 мамыр аралығы
Жаздық жұмсақ бидай орташа ерте пісетін сорты25 мамырдан 03 маусым аралығы
Жаздық қатты бидай20 мамырдан 25мамыр аралығы
Арпа - орташа пісетін сорты 25 мамырдан 03 маусым аралығы
Арпа – орташа ерте пісетін сорты30 мамырдан 05 маусым аралығы
Сұлы 25 мамырдан 30 мамыр аралығы
Қарақұмық20 мамырдан 25 мамыр аралығы
Тары 25 мамырдан 30 мамыр аралығы

Нутс 12 мая по 17 мая
Горохс 20 мая по 27 мая
Сояс 22 мая по 25 мая
Чечевица с 22 мая по 28 мая
Рапс – посев по традиционному парус 12 мая по 20 мая
Рапс – посев по минимально-нулевому парус 18 мая по 28 мая
Лен,горчицас 15 мая по 22 мая
Подсолнечник на маслосеменас 15 мая по 20 мая
Рыжикс 20 мая по 25 мая
Картофельс 15 мая по 30 мая
Кукуруза на силос по зерновой технологиис 16 мая по 20 мая
Подсолнечник на силосс 18 мая по 24 мая
Однолетние травы на зеленый корм: (овес + горох, горох + овес + ячмень), сено: (суданская трава; просо; могар; овес + вика), сенаж: (овес + ячмень + горох + пшеница; овес + горох; просо + горох) с 05 июня по 10 июня
Зеленый конвейер (однолетние травы): I срок - (горох + овес)с 08 мая по 10 мая
II срок - (овес + ячмень + горох; суданская трава + горох; просо + горох)с 23 мая по 25 мая
III срок - (горох + овес + ячмень; овес + горох); суданская трава + горох;с 08 июня по 10 июня
IV срок (рапс, овес)с 08 июля по 10 июля
Многолетние травы (люцерна, донник, эспарцет, козлятник, кострец, житняк) I срокс 05 мая по 15 мая
II срокс 05 июля по 20 июля
Озимая рожь (на зеленый корм)с 10 августа по 15 августа
Морковь (семена)с 10 мая по 20 мая
Лук (семена)с 10 мая по 20 мая
Свеклас 25 мая по 05 июня
Огурцыс 16 мая по 05 июня
Рассада капустыс 25 мая по 12 июня
Рассада томатовс 28 мая по 12 июня
2.II- степная, равнинная, колочно-
степная
Архангельский
Благовещенский
Жамбылский
Казанский
Кайранкульский
Кладбинский
Майбалыкский
Мирный
Озерный
Пресноредутский
Первомайский
Пресновский
Троицкий
Озимая пшеницас 25 августа по 08 сентября
Озимая рожьс 26 августа по 10 сентября
Яровая мягкая пшеница, среднепоздние сортас 18 мая по 25 мая
Яровая мягкая пшеница, среднеспелые сортас 20 мая по 30 мая
Яровая мягкая пшеница среднеранние сортас 28 мая по 05 июня
Яровая твердая пшеницас 20 мая по 25 мая
Ячмень - среднеспелые сортас 25 мая по 03 июня
Ячмень - раннеспелые сортас 30 мая по 05 июня
Овес с 25 мая по 30 мая
Гречихас 20 мая по 27 мая
Просос 25 мая по 30 мая
Нутс 13 мая по 18 мая
Горохс 20 мая по 27 мая
Соя с 22 мая по 28 мая
Чечевица с 23 мая по 30 мая
Рапс – посев по традиционному парус 12 мая по 20 мая
Рапс – посев по минимально-нулевому парус 20 мая по 28 мая

Нут12 мамырдан 17 мамыр аралығы
Бұршақ20 мамырдан 27 мамыр аралығы
Соя22 мамырдан 25 мамыр аралығы
Жасымық 22 мамырдан 28 мамыр аралығы
Рапс – дәстүрлі пар бойынша егу12 мамырдан 20 мамыр аралығы
Рапс – минималды – нөлдік пар бойынша егу18 мамырдан 28 мамыр аралығы
Зығыр, қыша15 мамырдан 22 мамыр аралығы
Майлы күнбағыс тұқымы15 мамырдан 20 мамыр аралығы
Рыжик20 мамырдан 25 мамыр аралығы
Картоп15 мамырдан 30 мамыр аралығы
Жүгері сүрлемі дәнді дақылдар технология бойынша16 мамырдан 20 мамыр аралығы
Күнбағыс сүрлемі 18 мамырдан 24 мамыр аралығы
Бір жылдық өсімдіктері көк жемшөптікке: (сұлы + бұршақ; бұршақ + сұлы+арпа), шөпке: (судан шөбі; тары; итқонақ; сұлы + сиыржоңышқа), пішендемеге: (сұлы + арпа + бұршақ + бидай; сұлы + бұршақ; тары + бұршақ)05 маусымдан 10 маусым аралығы
Көк конвеер (бір жылдық өсімдіктері): I мерзім - (бұршақ + сұлы)08 мамырдан 10 мамыр аралығы
II мерзім - (сұлы + арпа + бұршақ; судан шөбі + бұршақ; тары + бұршақ)23 мамырдан 25 мамыр аралығы
III мерзім - (бұршақ + сұлы + арпа; судан шөбі + бұршақ; сұлы + бұршақ)08 маусымдан 10 маусым аралығы
IV мерзім - (рапс, сұлы)08 шілдеден 10 шілде аралығы
Көп жылдық шөптер (жонышқа, түйе жоңышқа, эспарцет, ешкібұршақ, арпабас, еркекшөп) I мерзім05 мамырдан 15 мамыр аралығы
II мерзім05 шілдеден 20 шілде аралығы
Күздік қарабидай (көк жемшөпке)10 тамыздан 15 тамыз аралығы
Сәбіз (тұқым)10 мамырдан 20 мамыр аралығы
Пияз (тұқым)10 мамырдан 20 мамыр аралығы
Қызылша 25 мамырдан 05 маусым аралығы
Қияр 16 мамырдан 05 маусым аралығы
Қырық қабат көшеті25 мамырдан 12 маусым аралығы
Томат көшеті28 мамырдан 12 маусым аралығы
2.II-
далалық, жазық, шоқтық далалық
Архангелка
Благовещенка
Жамбыл
Казанка
Қайранкөл
Кладбинка
Майбалық
Мирный
Озерный
Пресноредут
Первомай
Преснов
Троицк
Күздік бидай25 тамыздан 08 қыркүйек аралығы
Күздік қарабидай26 тамыздан 10 қыркүйек аралығы
Жаздық жұмсақ бидай, орташа кеш пісетін сорттары18 мамырдан 25 мамыр аралығы
Жаздық жұмсақ бидай, орташа пісетін сорттары 20 мамырдан 30 мамыр аралығы
Жаздық жұмсақ бидай орташа ерте пісетін сорты28 мамырдан 05 маусым аралығы
Жаздық қатты бидай20 мамырдан 25 мамыр аралығы
Арпа - орташа пісетін сорты25 мамырдан 03 маусым аралығы
Арпа –орташа ерте пісетін сорты30 мамырдан 05 маусым аралығы
Сұлы25 мамырдан 30 мамыр аралығы
Қарақұмық20 мамырдан 27 мамыр аралығы
Тары25 мамырдан 30 мамыр аралығы
Нут13 мамырдан 18 мамыр аралығы
Бұршақ20 мамырдан 27 мамыр аралығы
Соя22 мамырдан 28 мамыр аралығы
Жасымық 23 мамырдан 30 мамыр аралығы
Рапс – дәстүрлі пар бойынша егу12 мамырдан 20 мамыр аралығы
Рапс – минималды – нөлдік пар бойынша егу20 мамырдан 28 мамыр аралығы

Лен, горчицас 18 мая по 25 мая
Подсолнечник на маслосеменас 15 мая по 20 мая
Рыжикс 20 мая по 26 мая
Картофельс 15 мая по 30 мая
Кукуруза на силос по зерновой технологиис 16 мая по 20 мая
Подсолнечник на силосс 18 мая по 24 мая
Однолетние травы на зеленый корм: (овес + горох; горох + овес + ячмень), сено: (суданская трава; просо; могар; овес + вика), сенаж: (овес + ячмень + горох; овес + горох; просо + горох)с 05 июня по 10 июня
Зеленый конвейер (однолетние травы): I срок - (горох + овес)с 08 мая по 10 мая
II срок - (овес + ячмень + горох + пшеница; суданская трава + горох; просо + горох)с 23 мая по 25 мая
III срок - (горох + овес + ячмень; суданская трава + горох; овес + горох)с 08 июня по 10 июня
IV срок - (рапс, овес)с 08 июля по 10 июля
Многолетние травы (люцерна, донник, эспарцет, козлятник, кострец, житняк) I срокс 05 мая по 15 мая
II срокс 05 июля по 20 июля
Озимая рожь (на зеленый корм)с 10 августа по 15 августа
Морковь (семена)с 10 мая по 20 мая
Лук (семена)с 10 мая по 20 мая
Свеклас 25 мая по 05 июня
Огурцыс 16 мая по 05 июня
Рассада капустыс 25 мая по 12 июня
Рассада томатовс 28 мая по 12 июня

Зығыр, қыша18 мамырдан 25 мамыр аралығы
Майлы күнбағыс тұқымы15 мамырдан 20 мамыр аралығы
Рыжик20 мамырдан 26 мамыр аралығы
Картоп15 мамырдан 30 мамыр аралығы
Жүгері сүрлемі дәнді дақылдар технология бойынша16 мамырдан 20 мамыр аралығы
Күнбағыс сүрлемі 18 мамырдан 24 мамыр аралығы
Бір жылдық өсімдіктері көк жемшөптікке: (сұлы + бұршақ; бұршақ+ сұлы + арпа), шөпке: (судан шөбі;тары; итқонақ; сұлы+ сиыржоңышқа), пішендемеге: (сұлы + арпа + бұршақ; сұлы + бұршақ; тары + бұршақ)05 маусымдан 10 маусым аралығы
Көк конвеер (бір жылдық өсімдіктері): I мерзім - (бұршақ + сұлы)08 мамырдан 10 мамыр аралығы
II мерзім - (сұлы + арпа + бұршақ + бидай; судан шөбі + бұршақ; тары + бұршақ)23 мамырдан 25 мамыр аралығы
III мерзім - (бұршақ + сұлы + арпа; судан шөбі + бұршақ; сұлы+ бұршақ)08 маусымдан 10 маусым аралығы
IV мерзім - (рапс, сұлы)08 шілдеден 10 шілде аралығы
Көп жылдық шөптер (жонышқа, түйе жоңышқа, эспарцет, ешкібұршақ, арпабас, еркекшөп) I мерзім05 мамырдан 15 мамыр аралығы
II мерзім05 шілдеден 20 шілде аралығы
Күздік қарабидай (көк жемшөпке)10 тамыздан 15 тамыз аралығы
Сәбіз (тұқым)10 мамырдан 20 мамыр аралығы
Пияз (тұқым)10 мамырдан 20 мамыр аралығы
Қызылша 25 мамырдан 05 маусым аралығы
Қияр 16 мамырдан 05 маусым аралығы
Қырық қабат көшеті25 мамырдан 12 маусым аралығы
Томат көшеті28 мамырдан 12 маусым аралығы