Об определении сроков предоставления заявки на включение в список получателей субсидий и оптимальных сроков сева по каждому виду субсидируемых приоритетных сельскохозяйственных культур по району Шал акына Северо-Казахстанской области в 2014 году
Постановление акимата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 29 апреля 2014 года N 81. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 27 мая 2014 года N 2806
Сноска. Утратило силу постановлением акимата района Шал акына Северо-Казахстанской области от 02.07.2014 N 175.
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», пунктом 12 Правил субсидирования из местных бюджетов на повышение урожайности и качества продукции растениеводства, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2011 года № 221, акимат района Шал акына Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить сроки предоставления заявки на включение в список получателей субсидии и оптимальные сроки сева по каждому виду субсидируемых приоритетных сельскохозяйственных культур по району Шал акына Северо-Казахстанской области в 2014 году согласно приложению.
2. Контроль за исполнением данного постановления возложить на заместителя акима района Шал акына Северо-Казахстанской области Таласбаева Н.К.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяются на правоотношения, возникшие с 1 мая 2014 года.
Аким районаМ. Омаров
Приложение
к постановлению
акимата района Шал акына
Северо-Казахстанской области
от 29 апреля 2014 года № 81
Сроки предоставления заявки на включение в список получателей субсидий и оптимальные сроки проведения сева по каждому виду субсидируемых приоритетных сельскохозяйственных культур в 2014 году по району Шал акына Северо-Казахстанской области (земледельческая зона – II степная, равнинная, колочностепная)
КультураСроки предоставления заявкиОптимальные сроки сева
Яровая мягкая пшеница, среднеспелые сортадо 20 мая20 мая – 30 мая
Яровая мягкая пшеница, среднепоздние сортадо 18 мая18 мая – 25 мая
Яровая мягкая пшеница, среднеранние сорта до 28 мая28 мая - 5 июня
Яровая твердая пшеницадо 20 мая20 мая – 25 мая
Ячмень - раннеспелые сортадо 30 мая30 мая – 5 июня
Ячмень – среднеспелые сортадо 25 мая25 мая - 3 июня
Овесдо 25 мая25 мая – 30 мая

Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы бойынша 2014 жылы субсидия алатындардың тізіміне енгізуге өтінім ұсынудың мерзімдерін және субсидияланатын басым ауыл шаруашылығы дақылдарының әрбір түрі бойынша егіс жүргізудің оңтайлы мерзімдерін белгілеу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы әкімдігінің 2014 жылғы 29 сәуірдегі N 81 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 27 мамырда N 2806 болып тіркелді
Ескерту. Күші жойылды – Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын аудандық әкімдігінің 02.07.2014 N 175 қаулысымен
«Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31-бабы 1-тармағы 5) тармақшасына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 4 наурыздағы № 221 қаулысымен бекітілген өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруға жергілікті бюджеттерден субсидиялау қағидасының 12-тармағына сәйкес, Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын аудан әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қосымшаға сәйкес 2014 жылы Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы бойынша субсидия алатындардың тізіміне енгізуге өтінім ұсынудың мерзімдері және субсидияланатын басым ауыл шаруашылығы дақылдарының әрбір түрі бойынша егіс жүргізудің оңтайлы мерзімдері анықталсын.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын аудан әкімінің орынбасары Н.Қ. Таласбаевқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2014 жылғы 1 мамырдағы пайда болған құқықтық қатынастарға таралады.
Аудан әкіміМ. Омаров
Солтүстік Қазақстан облысы
Шал ақын аудан әкімдігінің
2014 жылғы 29 сәуірдегі
№ 81 қаулысына қосымша
Солтүстік Қазақстан облысы Шал ақын ауданы бойынша 2014 жылы субсидия алатындардың тізіміне енгізуге өтінім ұсынудың мерзімдері және субсидияланатын басым ауыл шаруашылығы дақылдарының әрбір түрі бойынша егіс жүргізудің оңтайлы мерзімдері
Диқаншылық аймағыДақылӨтінім ұсынудың мерзімдеріЕгіс жүргізудің оңтайлы мерзімдері
II – далалық, тегістікті, шоқты далалықОрташа пісетін жаздық жұмсақ бидай сорттары20 мамырға дейін20 мамыр – 30 мамыр
Орташакеш пісетін жаздық жұмсақ бидай сорттары18 мамырға дейін18 мамыр – 25 мамыр
Орташаерте, пісетін жаздық жұмсақ бидай сорттары28 мамырға дейін 28 мамыр – 5 маусым
Жаздық катты бидай20 мамырға дейін 20 мамыр - 25 мамыр
Арпаның ерте пісетін сорты 30 мамырға дейін 30 мамыр – 5 маусым
Арпаның орташа пісетін сорты 25 мамырға дейін 25 мамыр – 3 маусым
Сұлы25 мамырға дейін 25 мамыр – 30 мамыр

Гречиха до 20 мая20 мая – 27 мая
Просо до 25 мая25 мая – 30 мая
Нутдо 13 мая13 мая – 18 мая
Горохдо 20 мая20 мая – 27 мая
Соядо 22 мая22 мая – 28 мая
Чечевица до 23 мая23 мая – 30 мая
Рапс-посев по традиционному пару до 12 мая12 мая – 20 мая
по минимальному и нулевому парудо 20 мая20 мая – 28 мая
Лен, горчица до 18 мая18 мая – 25 мая
Подсолнечник на маслосеменадо 15 мая15 мая – 20 мая
Рыжик до 20 мая20 мая – 26 мая
Картофельдо 15 мая15 мая – 30 мая
Морковь до 10 мая10 мая - 20 мая
Лук (семена)до 10 мая10 мая - 20 мая
Свекладо 25 мая 25 мая - 5 июня
Огурцыдо 16 мая16 мая - 5 июня
Рассада капустыдо 25 мая25 мая - 12 июня
Рассада томатовдо 28 мая28 мая - 12 июня
Кукуруза на силосдо 16 мая16 мая – 20 мая
Подсолнечник на силосдо 18 мая18 мая - 24 мая
Однолетние травы на зеленый корм (овес + горох, горох + овес + ячмень), сено (суданская трава, просо, могар, овес + вика)и сенаж (овес + ячмень + горох, овес + горох, просо + горох)до 5 июня5июня - 10 июня
Зеленый конвейер: (однолетние травы)
I срок (горох + овес)до 8 мая8 мая – 10мая
II срок (овес + ячмень + горох + пшеница, суданская трава + горох, просо + горох)до 23 мая23мая – 25 мая
III срок (горох + овес + ячмень, суданская трава + горох, овес + горох)до 8 июня8 июня –10 июня
IV срок (рапс, овес)до 8 июля8 июля –10 июля
Многолетние травы:
I срок (люцерна, донник, житняк, эспарцет, козлятник, кострец)до 5 мая5 мая – 15 мая
II срок (люцерна, донник, житняк, эспарцет, козлятник, кострец)до 5 июля5 июля – 20 июля
Озимая рожь (на зеленый корм)до 10 августа10 августа - 15 августа

Қарақұмық 20 мамырға дейін 20 мамыр – 27 мамыр
Тары25 мамырға дейін 25 мамыр – 30 мамыр
Нұт13 мамырға дейін 13 мамыр – 18 мамыр
Бұршақ20 мамырға дейін 20 мамыр – 27 мамыр
Соя22 мамырға дейін 22 мамыр – 28 мамыр
Жасымық 23 мамырға дейін 23 мамыр – 30 мамыр
Зәйтүн - дәстүрлі жыртылған тынайған жерге егу12 мамырға дейін 12 мамыр – 20 мамыр
Зәйтүн - төменгі және нөлдік тыңайған жерге егу20 мамырға дейін 20 мамыр – 28 мамыр
Зығыр, қыша 18 мамырға дейін 18 мамыр – 25 мамыр
Майлытұқымдық күнбағыс 15 мамырға дейін 15 мамыр – 20 мамыр
Рыжик 20 мамырға дейін 20 мамыр – 26 мамыр
Картоп15 мамырға дейін 15 мамыр – 30 мамыр
Сәбіз 10 мамырға дейін 10 мамыр – 20 мамыр
Пияз (тұқым)10 мамырға дейін 10 мамыр – 20 мамыр
Қызылша 25 мамырға дейін 25 мамыр – 5 маусым
Қияр 16 мамырға дейін 16 мамыр – 5 маусым
Қырыққабат көшеті 25 мамырға дейін 25 мамыр – 12 маусым
Қызанақ көшеті 28 мамырға дейін 28 мамыр – 12 маусым
Сүрлемдік жүгері 16 мамырға дейін 16 мамыр – 20 мамыр
Сүрлемдік күнбағыс18 мамырға дейін18 мамыр – 24 мамыр
Азықтық бір жылдық жасыл шөптер (сұлы + бұршақ, сұлы + арпа), шөп (суданка шөбі, тары, могар, сұлы + сиыржоңышқа) және пішендеме (сұлы + арпа + бұршақ, сұлы + бұршақ, тары + бұршақ)5 маусымға дейін 5 маусым – 10 маусым
Жасыл конвейер: (бір жылдық шөптер)
І мерзім (бұршақ + сұлы)8 мамырға дейін 8 мамыр – 10 мамыр
ІІ мерзім (сұлы + арпа + бұршақ + бидай, суданка шөбі + бұршақ, тары + бұршақ)23 мамырға дейін 23 мамыр – 25 мамыр
ІІІ мерзім (бұршақ + сұлы + арпа, суданка шөбі + бұршақ, сұлы + бұршақ)8 маусымға дейін 8 маусым – 10 маусым
IV мерзім (зәйтүн, сұлы)8 шілдеге дейін 8 шілде – 10 шілде
Көп жылдық шөптер:
І мерзім (жоңышқа, түйе бұршақ, бидайық, эспарцет, козлятник, кострец)5 мамырға дейін5 мамыр – 15 мамыр
ІІ мерзім (жоңышқа, түйе бұршақ, бидайық, эспарцет, козлятник, кострец)5 шілдеге дейін 5 шілде – 20 шілде
Күздік қара бидай (жасыл азыққа)10 тамызға дейін 10 тамыз – 15 тамыз