О бюджете города на 2015-2017 годы
Решение Атырауского городского маслихата Атырауской области от 19 декабря 2014 года № 234. Зарегистрировано Департаментом юстиции Атырауской области 23 января 2015 года № 3097. Утратило силу решением Атырауского городского маслихата Атырауской области от 15 января 2016 года № 332
Сноска. Утратило силу решением Атырауского городского маслихата Атырауской области от 15.01.2016 № 332 (вводится в действие со дня подписания).
Примечание РЦПИ:
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьей 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 21 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах" и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Атырауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2015–2017 годы согласно приложениям 1, 2, 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 72 437 100 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 67 815 431 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 846 027 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 1 157 250 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 834 933 тысяч тенге;
2) затраты – 73 226 694 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 200 000 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 200 000 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -989 594 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 330 589 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 3 066 786 тысяч тенге;
погашение займов – 756 000 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 603 471 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Атырауского городского маслихата Атырауской области от 27.03.2015 № 262; 19.06.2015 № 278; от 09.09.2015 № 292; от 19.11.2015 № 305; 18.12.2015 № 314 (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Утвердить на 2015 год объемы бюджетных изъятий из бюджета города Атырау в областной бюджет в сумме 46 976 166 тысяч тенге.
3. Установить:
выплату с 1 января 2015 года ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов, в размере 10 процентов;

2015-2017 жылдарға арналған қала бюджеті туралы
Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 2014 жылғы 19 желтоқсандағы № 234 шешімі. Атырау облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 23 қаңтарда № 3097 болып тіркелді. Күші жойылды - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 2016 жылғы 15 қаңтардағы № 332 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 15.01.2016 № 332 шешімімен (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9 бабына, "Нормативтік құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңының 21 бабына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Атырау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2015–2017 жылдарға арналған қала бюджеті тиісінше 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес бекітілсін, оның ішінде 2015 жылға келесі көлемде:
1) кірістер – 72 437 100 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 67 815 431 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 846 027 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 157 250 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 2 834 933 мың теңге;
2) шығындар – 73 226 694 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттiк кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттiк кредиттердi өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 200 000 мың теңге:
қаржы активтерiн сатып алу – 200 000 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – -989 594 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 330 589 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 3 330 589 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 756 000 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 603 471 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 27.03.2015 № 262; 19.06.2015 № 278; 09.09.2015 № 292; 19.11.2015 № 305; 18.12.2015 № 314 шешімдерімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2015 жылы облыстық бюджетке Атырау қаласының бюджетінен бюджеттік алымдар сомасы 46 976 166 мың теңге көлемінде бекітілсін.
3. Мыналар:
2015 жылғы 1 қаңтардан бастап, мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлерінің, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындар жұмыскерлерінің лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін 10 пайыз мөлшерінде ай сайынғы үстемеақы төлеу;

с 1 июля 2015 года оплату труда работникам государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов, в связи с внедрением новой модели системы оплаты труда.
4. Учесть, что в городском бюджете на 2015 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
546 537 тысяч тенге – на оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов;
1 400 760 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
218 172 тысяч тенге - на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
4 118 тысяч тенге – на выплату государственной адресной социальной помощи;
1 426 тысяч тенге – на выплату государственных пособий на детей до 18 лет;
36 124 тысяч тенге – на оказание социальной защиты и помощи населению;
57 918 тысяч тенге – на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне;
16 573 тысяч тенге - на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса;
3 455 тысяч тенге - на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решениями Атырауского городского маслихата Атырауской области от 27.03.2015 № 262; 19.06.2015 № 278; от 09.09.2015 № 292; от 19.11.2015 № 305 (вводится в действие с 01.01.2015).
5. Учесть, что в городском бюджете на 2015 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета в следующих размерах:
7 799 тысяч тенге – на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям;
595 тысяч тенге – на выплату единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей) - сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей;
9 474 тысяч тенге - на обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению;
4 000 тысяч тенге – на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу";
178 тысяч тенге – на возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения;

еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделінің енгізілуіне байланысты 2015 жылғы 1 шілдеден бастап, мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілер болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу белгіленсін.
4. 2015 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен төмендегідей көлемдерде:
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге – 546 537 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 1 400 760 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға – 218 172 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 4 118 мың теңге;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге – 1 426 мың теңге;
халықты әлеуметтік қорғауға және көмек көрсетуге – 36 124 мың теңге;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге – 57 918 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
"агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға – 16 573 мың теңге;
азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға – 3 455 мың теңге;
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 27.03.2015 № 262; 19.06.2015 № 278; 09.09.2015 № 292; 19.11.2015 № 305 шешімдерімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2015 жылға арналған қалалық бюджетте облыстық бюджеттен төмендегідей көлемдерде:
патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағуға – 7 799 мың теңге;
жетім баланы (жетім балаларды) және ата–анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге – 595 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін.
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсетуге – 9 474 мың теңге;
"Өрлеу" жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге - 4 000 мың теңге;
алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеуге – 178 мың теңге;

47 609 тысяч тенге – на систему электронного обучения "e-learning";
организация летнего отдыха учащихся – 1 772 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями Атырауского городского маслихата Атырауской области от 27.03.2015 № 262; 19.06.2015 № 278; от 09.09.2015 № 292; от 19.11.2015 № 305(вводится в действие с 01.01.2015).
6. Учесть, что в городском бюджете на 2015 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в следующих размерах:
100 017 тысяч тенге – на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно–коммуникационной инфраструктуры;
750 000 тысяч тенге – на развитие системы водоснабжения и водоотведения;
200 000 тысяч тенге – на увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенным решением Атырауского городского маслихата Атырауской области от 27.03.2015 № 262 (вводится в действие с 01.01.2015).
7. Учесть, что в городском бюджете на 2015 год на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда в рамках Программы развития регионов до 2020 года в сумме 3 688 556 тысяч тенге, в том числе:
целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета:
35 500 тысяч тенге – на строительство жилья для очередников;
169 938 тысяч тенге – на строительство жилья для молодых семей;
кредиты:
1 142 123 тысяч тенге - на проектирование и (или) строительство жилья.
2 340 995 тысяч тенге – кредитование на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 7 в редакции решения Атырауского городского маслихата Атырауской области от 27.03.2015 № 262 (вводится в действие с 01.01.2015).
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа на 2015 год в сумме 326 074 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 8 с изменением, внесенным решением Атырауского городского маслихата Атырауской области от 27.03.2015 № 262 (вводится в действие с 01.01.2015).

"e-learning" электрондық оқыту жүйесіне – 47 609 тысяч тенге;
"мектеп оқушыларының жазғы демалысын ұйымдастыруға – 1 772 мың теңге.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 27.03.2015 № 262; 19.06.2015 № 278; 09.09.2015 № 292; 19.11.2015 № 305 шешімдерімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. 2015 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен келесідей көлемде:
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға – 100 017 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға – 750 000 мың теңге;
мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға – 200 000 мың теңге нысаналы даму трансферттер көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 27.03.2015 № 262 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2015 жылға арналған қалалық бюджетте коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде 3 688 556 мың теңге сомасында, оның ішінде:
республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері:
кезекте тұрғандарға тұрғын үй салуға – 35 500 мың теңге;
жас отбасылар үшін тұрғын үй салуға – 169 938 мың теңге;
кредиттер:
тұрғын үй жобалауға және (немесе) салуға – 1 142 123 мың теңге;
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферті есебінен жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін кредит беруге – 2 340 995 мың теңге көзделгені ескерілсін.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 27.03.2015 № 262 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
8. 2015 жылға жергілікті атқарушы органдарының резерві 326 074 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 8-тармаққа өзгеріс енгізілді - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 27.03.2015 № 262 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).

9. Утвердить перечень местных прграмм, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2015 год, согласно приложению 4.
10. Утвердить на 2015 год перечень бюджетных программ по аппаратам акимов района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа согласно приложению 5.
11. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию (С. Ерубаев) по вопросам экономики, развития предпринимательства, индустрии, торговли, налога и бюджета.

9. 2015 жылға арналған жергілікті бюджетті орындау процессінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджет бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. 2015 жылға арналған қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппаратары бойынша бюджеттік бағдарламалар тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. Осы шешімнің орындалуын бақылау экономика, кәсіпкерлікті дамыту, индустрия, сауда, салық және бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (С. Ерубаев).

12. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
13. Произведенные кассовые расходы по спецификам 111 "Оплата труда", 121 "Социальный налог" и 122 "Социальные отчисления в Государственный фонд социального страхования" программы 06 9 451 001 "Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения" в сумме 517 628 тенге, 27 951 тенге и 23 294 тенге перенести с подпрограммы 015 "За счет средств местного бюджета" соответственно на специфики 111 "Оплата труда" , 121 "Социальный налог" и 122 "Социальные отчисления в Государственный фонд социального страхования" подпрограммы 011 "За счет трансфертов из республиканского бюджета".
Сноска. Решение дополнено пунктом 13 в соответствии с решением Атырауского городского маслихата Атырауской области от 27.03.2015 № 262 (вводится в действие с 01.01.2015).
Председатель ХХХ сессии
Б. Казиманов
Секретарь Атырауского
городского маслихата

12. Осы шешім 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
13. 06 9 451 001 "Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер" бағдарламасының 111 "Еңбек ақы төлеу", 121 "Әлеуметтiк салық" және 122 "Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорына әлеуметтiк аударымдар" ерекшеліктері бойынша жұмсалған 517 628 теңге, 27 951теңге және 23 294 теңге кассалық шығындары 015 "Жергілікті бюджет қаражаты есебінен" кіші бағдарламасынан 011 "Республикалық бюджеттен берілетін трансферттер есебiнен" кіші бағдарламасының тиісінше 111 "Еңбек ақы төлеу", 121 "Әлеуметтiк салық" және 122 "Мемлекеттiк әлеуметтiк сақтандыру қорына әлеуметтiк аударымдар" ерекшеліктеріне жылжытылсын.
Ескерту. Шешім 13-тармақпен толықтырылды - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 27.03.2015 № 262 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
ХХХ сессия төрағасы, Атырау
қалалық мәслихатының хатшысы
Б. Қазиманов

Приложение 4 к решению городского маслихата от 19 декабря 2014 года № 234
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестированию в процессе исполнения местных бюджетов на 2015
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администраторы бюджетных программ
Программа
Наименование
4
Образование
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
464
Отдел образования
3
Общеобразовательное обучение
Приложение 5 к решению городского маслихата от 19 декабря 2014 года № 234
Перечень бюджетных программ аппаратов акима сельского (поселкового) округа
Сноска. Приложение 5 в редакции решения Атырауского городского маслихата Атырауской области от 19.11.2015 № 305 (вводится в действие с 01.01.2015).
Наименование
сумма (тысяч тенге)
1.
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа

Қалалық мәслихаттың 2014 жылғы 19 желтоқсандағы № 234 шешіміне 4 қосымша
2015 жылға арналған жергілікті бюджетті орындалу процесінде қысқартуға жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарлама тізбесі
Функционалдық топ
Кіші функционалдық топ
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
4
Бiлiм беру
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
464
Білім бөлімі
3
Жалпы білім беру
Қалалық мәслихаттың 2014 жылғы 19 желтоқсандағы № 234 шешіміне 5 қосымша
Ауылдық және кенттік округ әкімі аппараттарының бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Атырау облысы Атырау қалалық мәслихатының 19.11.2015 № 305 шешімімен (01.01.2014 бастап қолданысқа енгізіледі).
Атауы
сомасы (мың теңге)
1.
Қаладағы ауданның, аудандық маңызы бар қаланың, кенттің, ауылдың (селоның), ауылдық (селолық) округтің әкімі аппаратының қызметін қамтамасыз ету