Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере физической культуры и спорта
Постановление акимата Южно-Казахстанской области от 19 мая 2014 года № 109. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 12 июня 2014 года № 2695. Утратило силу постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 9 сентября 2015 года № 263
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Южно-Казахстанской области от 09.09.2015 № 263 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктами 1 и 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года «О государственных услугах», акимат Южно-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить:
1) регламент государственной услуги «Присвоение спортивных разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта, первый спортивный разряд, тренер высшего и среднего уровня квалификации первой категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации первой категории, судья по спорту первой категории» согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) регламент государственной услуги «Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту» согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Государственному учреждению «Управление физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области» в порядке, установленном законодательными актами Республики Казахстан обеспечить:
1) направление настоящего постановления на официальное опубликование в периодических печатных изданиях, распространяемых на территории Южно-Казахстанской области и информационно-правовой системе «Әділет»;
2) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Южно-Казахстанской области.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Бектаева А.А.
Аким области                               А. Мырзахметов
Оспанов Б.
Жилкишиев Б.
Бектаев А.
Каныбеков С.
Садыр Е.
Туякбаев С.
Абдуллаев А.
Исаева Р.
Приложение 1
к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области
от «19» мая 2014 года
№ 109
Регламент государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта, первый спортивный разряд, тренер высшего и среднего уровня квалификации первой категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации первой категории, судья по спорту первой категории»

Дене шынықтыру және спорт саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Оңтүстік Қазақстан облыстық әкімдігінің 2014 жылғы 19 мамырдағы № 109 қаулысы. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 12 маусымда № 2695 болып тіркелді. Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облыстық әкімдігінің 2015 жылғы 9 қыркүйектегі № 263 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облыстық әкімдігінің 09.09.2015 № 263 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
«Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы» 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңының 16-бабының 1 және 3 тармақтарына сәйкес Оңтүстік Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес «Cпорт шеберiне кандидат, бірiншi спорттық разряд, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер, бірiншi санатты спорт төрешiсi cпорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті;
2) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес «Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi, екiншi және үшiнші жасөспiрiмдік разрядтар, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті бекітілсін.
2. «Оңтүстік Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы» мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерінде белгіленген тәртіпте:
1) осы қаулыны Оңтүстік Қазақстан облысының аумағында таратылатын мерзімді баспа басылымдарында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануын;
2) осы қаулыны Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің интернет-ресурсына орналастыруын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Ә.Ә.Бектаевқа жүктелсін.
Облыс әкімі                                А.Мырзахметов
Б.Оспанов
Б.Жылқышиев
Ә.Бектаев
С.Қаныбеков
Е.Садыр
С.Тұяқбаев
А.Абдуллаев
Р.Исаева
Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің
2014 жылғы «19» мамырдағы № 109 қаулысына
1-қосымша
«Cпорт шеберiне кандидат, бірiншi спорттық разряд, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер, бірiншi санатты спорт төрешiсi cпорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметінің регламенті

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Присвоение спортивных разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта, первый спортивный разряд, тренер высшего и среднего уровня квалификации первой категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации первой категории, судья по спорту первой категории» (далее-государственная услуга) оказывается государственным учреждением «Управление физической культуры и спорта Южно-Казахстанской области» (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются центрами обслуживания населения (далее – Центр).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат государственной услуги – выписка из приказа о присвоении спортивного звания, о присвоении категорий тренерам, методистам, инструкторам-спортсменам, о присвоении судейской категории по спорту.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя о предоставлении государственной услуги либо его представителя по доверенности с приложением необходимых документов для получения государственной услуги, предусмотренных пунктом 9 стандарта государственной услуги «Присвоение спортивных разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта, первый спортивный разряд, тренер высшего и среднего уровня квалификации первой категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации первой категории, методист высшего и среднего уровня квалификации первой категории, судья по спорту первой категории» утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2014 года № 118 (далее - Стандарт).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) работник Центра проводит регистрацию заявления и передает работнику накопительного отдела Центра, работник накопительного отдела Центра передает документы услугодателю. В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, услугополучателю работником Центра выдается расписка об отказе в приеме документов;
2) сотрудник канцелярии услугодателя проводит регистрацию полученных документов и в течение 10 минут передает на рассмотрение руководству услугодателя;

1. Жалпы ережелер
1. «Cпорт шеберiне кандидат, бірiншi спорттық разряд, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер, бірiншi санатты спорт төрешiсi cпорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) «Оңтүстік Қазақстан облысының дене шынықтыру және спорт басқармасы» мемлекеттік мекемесімен көрсетіледі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру халыққа қызмет көрсету орталықтарымен (бұдан әрі -Орталық) жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі – спорттық атақ беру туралы, жаттықтырушыларға, әдіскерлерге, нұсқаушы-спортшыларға санаттар беру туралы, спорттан төреші санатын беру туралы бұйрықтан үзінді көшірме.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
4. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 ақпандағы № 118 қаулысымен бекітілген «Cпорт шеберiне кандидат, бірiншi спорттық разряд, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер, бірiншi санатты спорт төрешiсi cпорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі стандартының (бұдан әрі-Стандарт9-тармағында көрсетілген мемлекеттік қызмет көрсетуге қажетті құжаттармен қоса көрсетілетін қызметті алушының өтініші не оның өкілінің сенімхатының болуы мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) Орталық жұмысшысы өтінішті тіркейді және Орталықтың жинақтаушы бөлімінің жұмысшысына жібереді, Орталықтың жинақтаушы бөлімінің жұмысшысы құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге ұсынады. Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында қаралған тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, Орталық жұмысшысы көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қабылдаудан бас тартады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері қабылданған құжаттарды тіркеуден өткізеді және 10 минут ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қарауға ұсынады;

3) в течение 30 минут после рассмотрения документов руководство услугодателя определяет ответственного исполнителя;
4) ответственный исполнитель услугодателя готовит и формирует пакет документов услугополучателя к заседанию комиссии по присвоению спортивных разрядов и категорий (далее - Комиссия). Комиссия по итогам заседания утверждает протокол о присвоении соответствующего разряда или категории. На основании протокола Комиссии ответственный исполнитель готовит результат государственной услуги и заносит к руководству услугодателя на подпись в установленные сроки, указанные в пункте 4 Стандарта;
5) руководство услугодателя в течение одного рабочего дня подписывает результат государственной услуги и направляет в канцелярию услугодателя;
6) сотрудник канцелярии услугодателя направляет результат государственной услуги в Центр;
7) Центр выдает услугополучателю результат государственной услуги.
Описание действий работников Центра при регистрации и обработке запроса услугополучателя в интегрированной информационной системе Центров в виде диаграммы функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, указан в приложении 1 к настоящему регламенту.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Структурные подразделения и работники услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководство услугодателя;
3) Комиссия;
4) ответственный исполнитель услугодателя.
7. Описание последовательности действий с указанием срока выполнения каждого действия в виде блок-схемы приведены в приложении 2 к настоящему регламенту государственной услуги.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
8. Описание порядка обращения в Центр и (или) к услугодателям, длительность обработки запроса услугополучателя указаны в пункте 5 к настоящему регламенту. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с Центром в графическом и схематическом виде представлены в приложениях 2 и 3 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги «Присвоение спортивных
разрядов и категорий: кандидат в мастера спорта, первый
спортивный разряд, тренер высшего и среднего уровня
квалификации первой категории, инструктор-спортсмен
высшего уровня квалификации первой категории, методист высшего
и среднего уровня квалификации первой категории, судья по
спорту первой категории»
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через Центр
Условные обозначения:
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов и категорий: кандидат в мастера
спорта, первый спортивный разряд, тренер высшего и среднего
уровня квалификации первой категории, инструктор-спортсмен
высшего уровня квалификации первой категории, методист высшего
и среднего уровня квалификации первой категории, судья по
спорту первой категории»
Описание порядка последовательности взаимодействий
Центра и услогодателя в виде схемы
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов и категорий: кандидат в мастера
спорта, первый спортивный разряд, тренер высшего и среднего
уровня квалификации первой категории, инструктор-спортсмен
высшего уровня квалификации первой категории, методист высшего
и среднего уровня квалификации первой категории, судья по
спорту первой категории»
Описание последовательности процедур (действий) государственной услуги в графической форме
1
2
3
4
5
6
7
8
Работник Центра
Работник Центра
Сотрудник канцелярии услугодателя
Руководство услугодателя
Ответственный исполнитель услугодателя
Руководство услугодателя
Сотрудник канцелярии услугодателя
Работник Центра
Проводит регистрацию заявления и передает работнику накопительного отдела Центра, работник накопительного отдела Центра передает документы услугодателю
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, услугополучателю, выдается расписка об отказе в приеме документов
Проводит регистрацию полученных документов и в течение 10 минут передает на рассмотрение руководству услугодателя
В течение 30 минут после рассмотрения документов определяет ответственного исполнителя
Готовит и формирует пакет документов услугополучателя к заседанию Комиссии. Комиссия по итогам заседания утверждает протокол о присвоении соответствующего разряда или категории. На основании протокола Комиссии ответственный исполнитель готовит результат государственной услуги и заносит к руководству услугодателя на подпись в установленные пунктом 4 Стандарта сроки
В течение одного рабочего дня подписывает результат государственной услуги и направляет в канцелярию услугодателя
Направляет результат государственной услуги в Центр
Выдает услугопо лучателю результат государственной услуги
Приложение 2
к постановлению акимата
Южно-Казахстанской области
от «19» мая 2014 года
№ 109
Регламент государственной услуги
«Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту»

3) 30 минут ішінде құжаттарды қарап болған соң, көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы жауапты орындаушыны анықтайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы cпорттық разрядтар мен санаттар беру бойынша комиссия отырысына (бұдан әрі- Комиссия) көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын дайындайды және қалыптастырады. Комиссия отырыстың қорытындысы бойынша сәйкес разрядтар мен санаттарды беру туралы хаттаманы бекітеді. Комиссия хаттамасының негізінде жауапты орындаушы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижелесін дайындайды және Стандарттың 4-тармағында белгіленген мерзім ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қол қоюға ұсынады;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы 1 жұмыс күні ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесіне қол қояды және көрсетілетін қызметті алушының кеңсесіне жолдайды;
6) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін Орталыққа жолдайды;
7) Орталық көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін береді.
Мемлекеттік қызмет көрсетуде тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы бейнеленген, Орталықтың интеграцияланған ақпараттық жүйесіндегі көрсетілетін қызметті алушының сұратуын тіркеу және өңдеу кезіндегі Орталық қызметкерлерінің іс-қимылдары осы регламенттің 1-қосымшасында сипатталған.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері және қызметкерлері:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) Комиссия;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
7. Блог-схема түріндегі әрбір іс-қимылдың орындау мерзімі көрсетілген іс-қимылдар реттілігінің сипаттамасы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымшада келтірілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталықтарымен, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
8. Орталыққа және (немесе) көрсетілетін қызметті берушіге жүгінудің сипаттамасы, өтінішті өңдеудің ұзақтығы осы регламенттің 5-тармағында келтірілген. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігі, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдары, сонымен қатар Орталықпен өзара іс-қимыл тәртібінің графикалық және схемалық түрде сипатталуы осы регламенттің 2 және 3 қосымшаларында бейнеленген.
«Cпорт шеберiне кандидат, бірiншi спорттық разряд,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi
бірiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары
деңгейдегi бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi
санатты әдiскер, бірiншi санатты спорт төрешiсi
cпорттық разрядтары мен санаттарын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Орталық арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуде әрекет ететін ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара әрекеттесуінің диаграммасы
«Cпорт шеберiне кандидат, бірiншi спорттық разряд,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi
санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi
бірiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi
жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты әдiскер,
бірiншi санатты спорт төрешiсi cпорттық разрядтары
мен санаттарын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Орталық пен көрсетілетін қызметті берушінің өзара іс-қимыл тәртібінің схема түріндегі сипаттамасы
«Cпорт шеберiне кандидат, бірiншi спорттық разряд,
біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi бірiншi санатты
жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi бірiншi санатты
нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi
бірiншi санатты әдiскер, бірiншi санатты спорт төрешiсi
cпорттық разрядтары мен санаттарын беру»
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің рәсімдерінің (іс-қимылының) реттілігін графикалық түрде сипаттау
1
2
3
4
5
6
7
8
Орталық жұмысшысы
Орталық жұмысшысы
Көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері
Көрсетілетін қызмет берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы
Көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы
Көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің қызметкері
Орталық жұмысшысы
Өтінішті тіркейді және Орталықтың жинақтаушы бөлімінің жұмысшысына жібереді, Орталықтың жинақтаушы бөлімінің жұмысшысы құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге ұсынады
Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында қаралған тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, Орталық жұмысшысы көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қабылдаудан бас тартады
Қабылданған құжаттарды тіркеуден өткізеді және 10 минут ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қарауға ұсынады
30 минут ішінде құжаттарды қарап болған соң, қызметті берушінің басшылығы жауапты орындаушыны анықтайды
Комиссия отырысына көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын дайындайды және қалыптастырады. Комиссия отырысының қорытындысы бойынша сәйкес разрядтар мен санаттарды беру туралы хаттаманы бекітеді. Комиссия хаттамасының негізінде жауапты орындаушы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін дайындайды және Стандарттың 4–тармағында белгіленген мерзім ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қол қоюға ұсынады
1 жұмыс күні ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесіне қол қояды және көрсетілетін қызметті алушының кеңсесіне жолдайды
Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін Орталыққа жолдайды
Орталық көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін береді
Оңтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің
2014 жылғы «19» мамырдағы № 109 қаулысына
2-қосымша
«Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi, екiншi және үшiнші жасөспiрiмдік разрядтар, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Государственная услуга «Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту» (далее - государственная услуга) оказывается отделами физической культуры и спорта районов и городов областного значения Южно-Казахстанской области (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются Центрами обслуживания населения (далее – Центр).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат государственной услуги – выписка из приказа о присвоении спортивного звания, разряда спортсменам, о присвоении категорий тренерам, методистам, инструкторам-спортсменам, о присвоении судейской категории по спорту.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя о предоставлении государственной услуги либо его представителя по доверенности с приложением необходимых документов для получения государственной услуги, предусмотренных пунктом 9 стандарта государственной услуги «Присвоение спортивных разрядов и категорий: второй и третий, первый, второй и третий юношеские, тренер высшего и среднего уровня квалификации второй категории, инструктор-спортсмен высшего уровня квалификации второй категории, методист высшего и среднего уровня квалификации второй категории, судья по спорту» утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2014 года № 118 (далее - Стандарт).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) работник Центра проводит регистрацию заявления и передает работнику накопительного отдела Центра, работник накопительного отдела Центра передает документы услугодателю. В случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 Стандарта, услугополучателю работником Центра выдается расписка об отказе в приеме документов;
2) сотрудник канцелярии услугодателя проводит регистрацию полученных документов и в течение 10 минут передает на рассмотрение руководству услугодателя;

1. Жалпы ережелер
1. «Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi, екiншi және үшiнші жасөспiрiмдік разрядтар, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Оңтүстік Қазақстан облысы аудандары мен қалаларының дене шынықтыру және спорт бөлімдерімен көрсетіледі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру халыққа қызмет көрсету орталықтарымен (бұдан әрі -Орталық) жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі – спорттық атақ беру туралы, жаттықтырушыларға, әдіскерлерге, нұсқаушы-спортшыларға санаттар беру туралы, спорттан төреші санатын беру туралы бұйрықтан үзінді көшірме.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) мен көрсетілетін қызметті берушінің іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
4. Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 19 ақпандағы № 118 қаулысымен бекітілген «Екiншi және үшiншi разрядтар, бірiншi, екiншi және үшiнші жасөспiрiмдік разрядтар, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты жаттықтырушы, біліктiлiгi жоғары деңгейдегi екiншi санатты нұсқаушы-спортшы, біліктiлiгi жоғары және орта деңгейдегi екiншi санатты әдiскер, спорт төрешiсi спорттық разрядтары мен санаттарын беру» мемлекеттік көрсетілетін қызметі стандартының (бұдан әрі-Стандарт9-тармағында көрсетілген мемлекеттік қызмет көрсетуге қажетті құжаттармен қоса көрсетілетін қызметті алушының өтініші не оның өкілінің сенімхатының болуы мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
1) Орталық жұмысшысы өтінішті тіркейді және Орталықтың жинақтаушы бөлімінің жұмысшысына жібереді, Орталықтың жинақтаушы бөлімінің жұмысшысы құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге ұсынады. Көрсетілетін қызметті алушы Стандарттың 9-тармағында қаралған тізбеге сәйкес құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда, Орталық жұмысшысы көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қабылдаудан бас тартады;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері қабылданған құжаттарды тіркеуден өткізеді және 10 минут ішінде көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қарауға ұсынады;