О городском бюджете на 2015-2017 годы
Решение Арысского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 19 декабря 2014 года № 36/203-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 31 декабря 2014 года № 2946. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо аппарата маслихата города Арыс Южно-Казахстанской области от 6 января 2016 года № 6
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо аппарата маслихата города Арыс Южно-Казахстанской области от 06.01.2016 № 6).
В соответствии с пунктом 2 статьи 9, пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 11 декабря 2014 года № 34/258-V «Об областном бюджете на 2015-2017 годы», зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2919, Арысский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет города Арыс на 2015-2017 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 8 839 178 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 391 972 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 143 568 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 35 405 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 6 268 233 тысяч тенге;
2) затраты – 8 814 310 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 9 287 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 11 892 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2 605 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 40 779 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 40 779 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета – - 25 198 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 25 198 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 11 892 тысяч тенге;
погашение займов – 2 605 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 15 911 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Арысского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 14.12.2015 № 47/282-V (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Установить на 2015 год норматив распределения индивидуального подоходного налога и социального налога в размере 50 процентов в областной бюджет.

2015-2017 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Арыс қалалық мәслихатының 2014 жылғы 19 желтоқсандағы № 36/203-V шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 31 желтоқсанда № 2946 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Оңтүстік Қазақстан облысы Арыс қалалық мәслихат аппаратының 2016 жылғы 6 қаңтардағы № 6 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Оңтүстік Қазақстан облысы Арыс қалалық мәслихат аппаратының 06.01.2016 № 6 хатымен).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 9-бабының 2 тармағына, 75-бабының 2 тармағына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2014 жылғы 11 желтоқсандағы № 34/258-V «2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2919 тіркелген шешіміне сәйкес, Арыс қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Арыс қаласының 2015-2017 жылдарға арналған қалалық бюджеті тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 8 839 178 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 2 391 972 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 143 568 мың теңге;
негiзгi капиталды сатудан түсетiн түсiмдер – 35 405 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 6 268 233 мың теңге;
2) шығындар – 8 814 310 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 9 287 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 11 892 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2 605 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 40 779 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 40 779 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – - 25 198 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 25 198 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 11 892 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 2 605 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 15 911 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Арыс қалалық мәслихатының 14.12.2015 № 47/282-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2015 жылы облыстық бюджетке қалалық бюджеттен жеке табыс салығынан және әлеуметтік салықтан 50 пайыз мөлшерінде бөлу нормативтері белгіленсін.

3. Установить объем бюджетных субвенций передаваемых из областного бюджета в бюджет города 2015 год в сумме 3 492 087 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2015 год в сумме 22 886 тысяч тенге.
5. Утвердить перечень бюджетных программ развития городского бюджета на 2015 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 4.

3. 2015 жылы облыстық бюджеттен қаланың бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 3 492 087 мың теңге болып белгіленсін.
4. Қаланың жергілікті атқарушы органының 2015 жылға арналған резерві 22 886 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2015 жылға арналған қалалық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

6. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2015 год, согласно приложению 5.
7. Утвердить бюджетные программы каждого сельского округа городского бюджета на 2015-2017 годы, согласно приложению 6.
8. Установить на 2015 год, согласно пункта 2 статьи 238 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из городского бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

6. 2015 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi 5-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
7. 2016-2017 жылдарға арналған қалалық бюджетте әрбір ауылдық округтің бюджеттік бағдарламалары 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2007 жылғы 15 мамырдағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің 238-бабының 2-тармағына сәйкес, 2015 жылға азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде қалалық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылары мен тарифтiк ставкалар белгіленсін.