О городском бюджете на 2015-2017 годы
Решение Кентауского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 19 декабря 2014 года № 209. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 26 декабря 2014 года № 2930. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Кентауского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 15 января 2016 года № 06-13/11)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Кентауского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 15.01.2016 № 06-13/11).
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 11 декабря 2014 года № 34/258-V «Об областном бюджете на 2015-2017 годы», зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2919, Кентауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет города Кентау на 2015-2017 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 9 325 260 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 000 247 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 17 842 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 40 459 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов 8 266 712 тысяч тенге;
2) затраты – 9 396 239 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1 981 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 2 973 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 992 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета – -72 960 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета –72 960 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов 2 973 тысяч тенге;
погашение займов – 993 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 70 980 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Кентауского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 14.12.2015 № 275 (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Установить на 2015 год норматив распределения в городской бюджет от общей суммы поступлений индивидуального подоходного налога и социального налога в размере 50 процентов и объемы бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет города 3 311 201 тысяч тенге.
3. Утвердить резерв акимата города на 2015 год в сумме 12 000 тысяч тенге.

2015-2017 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Кентау қалалық мәслихатының 2014 жылғы 19 желтоқсандағы № 209 шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 26 желтоқсанда № 2930 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Оңтүстік Қазақстан облысы Кентау қалалық мәслихатының 2016 жылғы 15 қаңтардағы № 06-13/11 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Оңтүстік Қазақстан облысы Кентау қалалық мәслихатының 15.01.2016 № 06-13/11 хатымен).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабының 2-тармағына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағы 1) тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2014 жылғы 11 желтоқсандағы № 34/258-V «2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2919 шешіміне сәйкес, Кентау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Кентау қаласының 2015-2017 жылдарға арналған қалалық бюджеті тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер – 9 325 260 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 1 000 247 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 17 842 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 40 459 мың теңге;
трансферттер түсiмi 8 266 712 мың теңге;
2) шығындар 9 396 239 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 1 981 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 2 973 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 992 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – -72 960 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 72 960 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 2 973 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 993 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 70 980 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Кентау қалалық мәслихатының 14.12.2015 № 275 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізілсін).
2. 2015 жылы салық түсімдерінен қаланың бюджетіне жеке табыс салығынан және әлеуметтік салықтан 50 пайыз аударылатын болып және облыстық бюджеттен қаланың бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар 3 311 201 мың теңге көлемінде бекітілсін.
3. Қала әкімдігінің 2015 жылға арналған резерві 12 000 мың теңге сомасында белгіленсін.

4. Установить на 2015 год согласно пункта 2 статьи 238 Трудового Кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, в селах Байылдыр, Кантаги, Карнак, в селе Ачисай в размере тридцать процентов, из-за отдаленности села Ачисай от города Кентау, низкого уровня социально-экономического развития села, плохого материального положения населения села, отсутствия промышленного производства, слабого развития инфраструктуры села финансируемых из городского бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

4. 2007 жылғы 15 мамырдағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексiнiң 238-бабының 2-тармағына сәйкес, 2015 жылға ауылдық жерде қалалық бюджеттен қаржыландыратын ұйымдарда жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшiлердiң айлықақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда Хантағы, Қарнақ, Байылдыр ауылдарындағы жоғарыда аталған мамандарға жиырма бес пайыз мөлшерiнде, Ащысай ауылының қаладан тыс алыс қашықтықта орналасуын, ауылдың басқа ауылдарға қарағанда әлеуметтiк-экономикалық жағдайының өте төмендiгiн, ауылда тұратын халықтың әл-ауқатының күрт нашарлауын, ауылда өндiрiс және басқа тұрмыстық инфрақұрылымдардың жоқтығын ескере отырып Ащысай ауылына отыз пайыз жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтiк ставкалар белгiленсiн.

5. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2015 год, согласно приложению 4.
6. Утвердить объем поступлений в Национальный фонд Республики Казахстан от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения в сумме 500 тысяч тенге, согласно приложению 5.
7. Утвердить перечень местных бюджетных программ по сельским округам на 2015-2017 годы, согласно приложению 67 и 8.

5. 2015 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2015 жылы ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерін сатудан Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына түсетін түсімдер көлемі 500 мың теңге болып 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
7. 2015-2017 жылдарға арналған ауылдық округтердің жергілікті бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 67 және 8-қосымшаларға сәйкес бекітілсін.

450
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
77 674
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, аула (села), аульного (сельского) округа
74 620
022
Капитальные расходы государственного органа
2 974
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
80
2
Финансовая деятельность
323
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
323
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
323
9
Прочие государственные услуги общего характера
210 513
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
165 082
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
29 518
107
Проведение мероприятий за счет резерва местного исполнительного органа на неотложные затраты
55 616
109
Проведение мероприятий за счет резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты
79 948
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
30 790
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
30 790
482
Отдел предпринимательства и туризма района (города областного значения)
14 641
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и туризма
14 491
003
Капитальные расходы государственного органа
150
02
Оборона
360 926
1
Военные нужды
8 921
122
Аппарат акима района (города областного значения)
8 921
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
8 921
2
Организация работы по чрезвычайным ситуациям
352 005
122
Аппарат акима района (города областного значения)
352 005
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
351 839
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
166
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
15 031
9
Прочие услуги в области общественного порядка и безопасности
15 031
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)

450
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің аппараты
77 674
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл (село), ауылдық (селолық) округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
74 620
022
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
2 974
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
80
2
Қаржылық қызмет
323
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
323
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
323
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
210 513
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
165 082
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29 518
107
Ақпараттық жүйелер құру
55 616
109
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінің есебінен іс-шаралар өткізу
79 948
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
30 790
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
30 790
482
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және туризм бөлімі
14 641
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және туризмді дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 491
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
150
02
Қорғаныс
360 926
1
Әскери мұқтаждар
8 921
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
8 921
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
8 921
2
Төтенше жағдайлар жөнiндегi жұмыстарды ұйымдастыру
352 005
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
352 005
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
351 839
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
166
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
15 031
9
Қоғамдық тәртіп және қауіпсіздік саласындағы өзге де қызметтер
15 031
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
13 739
012
Резерв местного исполнительного органа района (города областного значения)
13 739
3. Чистое бюджетное кредитование
0
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Бюджетные кредиты
0
Категория
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Погашение бюджетных кредитов
0
4. Сальдо по операциям с финансовыми активами
0
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Приобретение финансовых активов
0
Поступления от продажи финансовых активов государства
0
5. Дефицит (профицит) бюджета
-200 000
6. Финансирование дефицита (использование профицита) бюджета
0
Категория
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Поступление займов
0
Функциональная группа
Функциональная подгруппа
Администратор бюджетных программ
Программа
Наименование
Сумма, тысяч тенге
Погашение займов
0
Используемые остатки бюджетных средств
0
Приложение № 4
к решению Кентауского
городского маслихата
от 19 декабря 2014 года № 209
Перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2015 год
Наименование
04
Образование
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование

459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
13 739
012
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органының резерві
13 739
3. Таза бюджеттік кредиттеу
0
Функциональдық топ
Сомасы, мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
Бюджеттік кредиттер
0
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Бюджеттік кредиттерді өтеу
0
4. Қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо
0
Функциональдық топ
Сомасы, мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
Қаржы активтерін сатып алу
0
Мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер
0
5. Бюджеттің тапшылығы (профициті)
-200 000
6. Бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)
0
Санаты
Атауы
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Ерекшелігі
Қарыздар түсімі
0
Функциональдық топ
Сомасы, мың теңге
Кіші функция
Бюджеттік бағдарлама әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
Қарыздарды өтеу
0
Бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары
0
Кентау қалалық мәслихатының
2014 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 209 шешіміне 4-қосымша
2015 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Функциональдық топ
Кіші функция
Бюджеттік бағдарлама өкімшісі
Бағдарлама
Атауы
04
Бiлiм беру
2
Жалпы бастауыш, жалпы негізгі, жалпы орта бiлiм беру