О городском бюджете на 2015-2017 годы
Решение Туркестанского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 19 декабря 2014 года № 38/202-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 31 декабря 2014 года № 2945. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Туркестанского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 31 декабря 2015 года № 01-10/315)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Туркестанского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 31.12.2015 № 01-10/315).
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 11 декабря 2014 года № 34/258-V «Об областном бюджете на 2015-2017 годы», зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2919, Туркестанский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет города Туркестан на 2015-2017 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 21 466 491 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1 894 436 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 32 067 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 74 045 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 19 465 943 тысяч тенге;
2) затраты – 21 631 749 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 7 039 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 11 892 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 4 853 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – - 27 995 тысяч тенге,
в том числе:
приобретение финансовых активов – 36 371 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 64 366 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – - 144 302 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 144 302тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 11 892 тысяч тенге;
погашение займов – 4 853 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 137 263 тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Туркестанского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 11.12.2015 № 50/277-V (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Установить на 2015 год нормативы распределения общей суммы поступлений индивидуального подоходного налога и социального налога в размере 50 процентов.
3. Предусмотреть на 2015 год бюджетную субвенцию, передаваемой из областного бюджета в бюджет города в объеме 9 898 079 тысяч тенге.

2015-2017 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Түркістан қалалық мәслихатының 2014 жылғы 19 желтоқсандағы № 38/202-V шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 31 желтоқсанда № 2945 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Оңтүстік Қазақстан облысы Түркістан қалалық мәслихатының 2015 жылғы 31 желтоқсандағы № 01-10/315 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Оңтүстік Қазақстан облысы Түркістан қалалық мәслихатының 31.12.2015 № 01-10/315 хатымен).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабының 2-тармағына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2014 жылғы 11 желтоқсандағы № 34/258-V «2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2919 тіркелген шешіміне сәйкес, Түркістан қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Түркістан қаласының 2015-2017 жылдарға арналған қалалық бюджеті тиісінше 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кiрiстер - 21 466 491 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 1 894 436 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 32 067 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 74 045 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 19 465 943 мың теңге;
2) шығындар – 21 631 749 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 7 039 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 11 892 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 4 853 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – - 27 995 мың теңге,
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 36371 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 64 366 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – - 144 302 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 144 302 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 11 892 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 4 853 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 137 263 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Түркістан қалалық мәслихатының 11.12.2015 № 50/277-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2015 жылы жеке табыс салығы және әлеуметтік салық түсімдерінің жалпы сомасын бөлу нормативтері 50 пайыз мөлшерінде белгіленсін.
3. 2015 жылы облыстық бюджеттен қаланың бюджетіне берілетін бюджеттік субвенция 9 898 079 мың теңге көлемінде белгіленсін.

4. Утвердить резерв акимата города на 2015 год в сумме 30 000 тысяч тенге.
5. Утвердить перечень городских бюджетных программ развития и бюджетных инвестиционных проектов и программ на 2015 год, согласно приложению 4.
6. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2015 год, согласно приложению 5.
7. Утвердить перечень местных бюджетных программ по сельским округам на 2015 год, согласно приложению 6.

4. Қала әкімдігінің 2015 жылға арналған резерві 30 000 мың теңге сомасында бекітілсін.
5. 2015 жылға арналған қалалық бюджеттік даму бағдарламаларының бюджеттік инвестициялық жобалар мен бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. Жергілікті бюджетті атқару процесiнде секвестрлеуге жатпайтын 2015 жылға арналған бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi 5-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
7. 2015 жылға арналған ауылдық округтердің жергілікті бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

8. В соответствии с пунктом 2 статьи 238 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года установить на 2015 год гражданским служащим социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в сельской местности, за счет бюджетных средств повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

8. 2007 жылғы 15 мамырдағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің 238-бабының 2-тармағына сәйкес 2015 жылға ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласының азаматтық қызметшілеріне, бюджет қаражаты есебінен қызметтің, осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақыларымен және ставкалармен салыстырғанда жиырма бес процентке жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтік ставкалар белгіленсін.

9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии городского маслихата   С. Таженов
Секретарь городского маслихата             Г. Рысбеков
Приложение 1 к решению
Туркестанского городского маслихата
от 19 декабря 2014 года № 38/202-V
Городской бюджет на 2015 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Туркестанского городского маслихата Южно-Казахстанской области от 11.12.2015 № 50/277-V (вводится в действие с 01.01.2015).
Категория
тысяч тенге
Класс
Наименование
Подкласс

9. Осы шешім 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихат сессиясының төрағасы      С.Тәженов
Қалалық мәслихат хатшысы                   Ғ.Рысбеков
Түркістан қалалық мәслихатының
2014 жылғы 19 желтоқсандағы
№ 38/202-V шешіміне № 1 қосымша
2015 жылға арналған қалалық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Түркістан қалалық мәслихатының 11.12.2015 № 50/277-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
Санаты
Атауы
мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы

69 435
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 114
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
17 109
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
559 997
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
122 252
052
Проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне
139 285
464
Отдел образования района (города областного значения)
9 943
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
9 943
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
59 701
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
59 701
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
45 596
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
7 305
021
Капитальные расходы государственного органа
1 042
050
Реализация плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
5 758
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3 207 497
1
Жилищное хозяйство
105 305
464
Отдел образования района (города областного значения)
12 171
026
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
12 171
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
3 940
009
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
3 940
467
Отдел строительства района (города областного значения)
20 000
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
20 000
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
9 590
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
9 460
005
Капитальные расходы государственного органа
130
485
Отдел пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
7 397
004
Ремонт и благоустройство объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
7 397
497
Отдел жилищно-коммунального хозяйства района (города областного значения)

69 435
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 114
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтік көмек көрсету
17 109
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
559 997
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдарымен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
122 252
052
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізу
139 285
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
9 943
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдіктен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
9 943
9
Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
59 701
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
59 701
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45 596
011
Жәрдемақыларды басқа да әлеуметтік төлемдерді, есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
7 305
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1042
050
Мүгедектер құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
5 758
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3 207 497
1
Тұрғын үй шаруашылығы
105 305
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
12 171
026
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
12 171
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
3 940
009
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
3 940
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
20 000
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
20 000
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы
9 590
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 460
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
130
485
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
7 397
004
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу және абаттандыру
7 397
497
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық бөлімі

379 217
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
14 295
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
80 326
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам ( попечителям) на содержание ребенка – сироты (детей –сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
64 921
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
219 675
467
Отдел строительства района (города областного значения)
1 473 632
037
Строительство и реконструкция объектов образования
1 473 632
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
981 566
2
Социальная помощь
932 195
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
16 686
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
16 686
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
903 124
002
Программа занятости
31 797
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
5 883
005
Государственная адресная социальная помощь
5 859
006
Оказание жилищной помощи
79 687
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
43 625
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
5 492
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
16 600
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
618 723
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
95 458
464
Отдел образования района (города областного значения)
12 385
008
Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения в виде льготного проезда на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов
12 385
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
49 371
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
49 371
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
41 500
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат

379 217
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 295
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
80 326
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
64 921
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
219 675
467
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
1 473 632
037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
1 473 632
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
981 566
2
Әлеуметтiк көмек
932 195
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
16 686
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
16 686
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
903 124
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
31 797
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
5 883
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
5 859
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
79 687
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
43 625
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
5 492
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
16 600
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
618 723
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
95 458
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
12 385
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанында оқитындар мен тәрбиеленушілерді қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жол жүру түрінде әлеуметтік қолдау
12 385
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
49 371
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
49 371
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
41 500
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу