О районном бюджете на 2015-2017 годы
Решение Сайрамского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 23 декабря 2014 года № 40-253/V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 31 декабря 2014 года № 2939. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Сайрамского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 8 января 2016 года № 3)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока применения - (письмо Сайрамского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 08.01.2016 № 3).
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан» и решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 11 декабря 2014 года № 34/258-V «Об областном бюджете на 2015-2017 годы», зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2919, Сайрамский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет Сайрамского района на 2015-2017 годы согласно приложениям 12 и 3 соответственно, в том числе 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 17 052 646 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2 302 518 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 13 662 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 112 220 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 14 624 246 тысяч тенге;
2) затраты – 17 232 252 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 27 549 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 29 730 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 2 181 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0;
5) дефицит бюджета - - 207 155 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 207 155 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 29 730 тысяч тенге;
погашение займов – 2 181 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 179 606 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Сайрамского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 14.12.2015 № 48-337/V (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Установить на 2015 год норматив распределения индивидуального подоходного налога и социального налога в размере 41,6 процентов в областной бюджет.
3. Установить на 2015 год объем бюджетных субвенций передаваемых из областного бюджета в бюджет района в сумме 8 489 901 тысяч тенге.
4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2015 год в сумме 43 000 тысяч тенге.

2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 40-253/V шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 31 желтоқсанда № 2939 болып тіркелді. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Оңтүстік Қазақстан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 2016 жылғы 8 қаңтардағы № 8 хатымен)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің аяқталуына байланысты күші жойылды - (Оңтүстік Қазақстан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 08.01.2016 № 8 хатымен).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75 бабының 2 тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Заңының 6 бабы 1 тармағының 1) тармақшасына және Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2014 жылғы 11 желтоқсандағы № 34/258-V «2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу тізілімінде № 2919 тіркелген шешіміне сәйкес Сайрам аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Сайрам ауданының 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджеті 12 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2015 жылға мынадай көлемде бекiтiлсiн:
1) кiрiстер – 17 052 646 мың теңге, оның iшiнде:
салықтық түсiмдер – 2 302 518 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер – 13 662 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 112 220 мың теңге;
трансферттер түсiмi – 14 624 246 мың теңге;
2) шығындар – 17 232 252 мың теңге;
3) таза бюджеттiк кредиттеу – 27 549 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 29 730 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 2 181 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
5) бюджет тапшылығы – -207 155 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 207 155 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 29 730 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 2 181 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 179 606 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Оңтүстік Қазақстан облысы Сайрам аудандық мәслихатының 14.12.2015 № 48-337/V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізілсін).
2. 2015 жылы облыстық бюджетке аудандық бюджеттен жеке табыс салығынан және әлеуметтік салықтан 41,6 пайыз мөлшерінде бөлу нормативтері белгіленсін.
3. 2015 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін бюджеттік субвенциялардың көлемі 8 489 901 мың теңге болып белгіленсін.
4. Ауданның жергілікті атқарушы органының 2015 жылға арналған резерві 43 000 мың теңге сомасында бекітілсін.

5. Утвердить перечень бюджетных программ развития районного бюджета на 2015 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ), согласно приложению 4.
6. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местных бюджетов на 2015 год, согласно приложению 5.
7. Утвердить перечень бюджетных программ каждого сельского округа районного бюджета на 2015-2017 годы, согласно приложению 6.

5. Бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған бюджеттік бағдарламалар бөлінісінде 2015 жылға арналған аудандық бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
6. 2015 жылға арналған жергілікті бюджеттің атқарылуы процесiнде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттiк бағдарламалардың тiзбесi 5-қосымшаға сәйкес бекiтiлсiн.
7. 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджетте әрбір ауылдық округтің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

8. Установить на 2015 год согласно пункта 2 статьи 238 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности в организациях, финансируемых из районного бюджета, по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

8. 2007 жылғы 15 мамырдағы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексінің 238-бабының 2-тармағына сәйкес, 2015 жылға ауылдық жерде аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ұйымдарда жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылары мен тарифтік ставкалар белгіленсін.

001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
Аппарат акима Аксукентского сельского округа
Аппарат акима Арысского сельского округа
Аппарат акима Акбулакского сельского округа
Аппарат акима Жибек-Жолынского сельского округа
Аппарат акима Кайнарбулакского сельского округа
Аппарат акима Карабулакского сельского округа
Аппарат акима Карамуртского сельского округа
Аппарат акима Карасуйского сельского округа
Аппарат акима Кутарысского сельского округа
Аппарат акима Колкентского сельского округа
Аппарат акима Манкентского сельского округа

001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
Ақсукент ауылдық округі әкімінің аппараты
Арыс ауылдық округі әкімінің аппараты
Ақбұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты
Жібек-Жолы ауылдық округі әкімінің аппараты
Қайнарбұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты
Қарабұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты
Қарамұрт ауылдық округі әкімінің аппараты
Қарасу ауылдық округі әкімінің аппараты
Құтарыс ауылдық округі әкімінің аппараты
Көлкент ауылдық округі әкімінің аппараты
Манкент ауылдық округі әкімінің аппараты

022
Капитальные расходы государственных органов
Аппарат акима Кайнарбулакского сельского округа
Аппарат акима Карамуртского сельского округа
04
Образование
1
Дошкольное воспитание и обучение
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
Аппарат акима Аксукентского сельского округа
Аппарат акима Жибек-Жолынского сельского округа
Аппарат акима Кайнарбулакского сельского округа
Аппарат акима Карамуртского сельского округа
Аппарат акима Колкентского сельского округа
2
Начальное, основное среднее и общее среднее образование
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в аульной местности
Аппарат акима Аксукентского сельского округа
05
Здравоохранения
9
Прочие услуги в области здравоохранения

022
Мемлекеттік органдарды материалдық-техникалық жарақтандыру
Қайнарбұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты
Қарамұрт ауылдық округі әкімінің аппараты
04
Бiлiм беру
1
Мектепке дейiнгi тәрбиелеу және оқыту
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
004
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
Ақсукент ауылдық округі әкімінің аппараты
Жібек жолы ауылдық округі әкімінің аппараты
Қайнарбұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты
Қарамұрт ауылдық округі әкімінің аппараты
Көлкент ауылдық округі әкімінің аппараты
2
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
Ақсукент ауылдық округі әкімінің аппараты
05
Денсаулық сақтау
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер

123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
002
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь
Аппарат акима Кутарысского сельского округа
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
3
Благоустройство населенных пунктов
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа

123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
002
Шұғыл жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына дейін жеткізуді ұйымдастыру
Құтарыс ауылдық округі әкімінің аппараты
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
3
Елді-мекендерді көркейту
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты

123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы «Развитие регионов»

123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
040
«Өңірлерді дамыту» бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
Көлкент ауылдық округі әкімінің аппараты