Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере автомобильного транспорта
Постановление Восточно-Казахстанского областного акимата от 24 апреля 2014 года № 116. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 23 мая 2014 года N 3362. Утратило силу - постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 07 декабря 2015 года № 332
Сноска. Утратило силу - постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 07.12.2015 № 332 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 марта 2014 года № 265 "О вопросах оказания государственных услуг в сфере автомобильного транспорта", Восточно-Казахстанский областной акимат ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) регламент государственной услуги "Выдача международного сертификата технического осмотра";
2) регламент государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью по нерегулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в междугородном межобластном, межрайонном (междугородном внутриобластном) и международном сообщениях, а также регулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в международном сообщении".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования, но не ранее введения в действие постановления Правительства Республики Казахстан от 26 марта 2014 года № 265 "О вопросах оказания государственных услуг в сфере автомобильного транспорта".
Аким области
Б. Сапарбаев
Утвержден
постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от " 24 " апреля 2014 года № 116
Регламент государственной услуги "Выдача международного сертификата технического осмотра"
1. Общие положения
1. Услугодателем государственной услуги "Выдача международного сертификата технического осмотра" (далее – государственная услуга) является местный исполнительный орган области (далее – услугодатель).
Прием заявлений на получение государственной услуги осуществляется через:
1) республиканское государственное предприятие "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – ЦОН);

Автомобиль көлігі саласында мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2014 жылғы 24 сәуірдегі N 116 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 23 мамырда N 3362 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 2015 жылғы 07 желтоқсандағы N 332 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 07.12.2015 N 332 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
РҚАО ескертпесі.
Мәтінде авторлық орфография және пунктуация сақталған.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 27-бабының 2-тармағына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 16-бабына, "Автомобиль көлігі саласында мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 26 наурыздағы № 265 қаулысына сәйкес Шығыс Қазақстан облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) "Халықаралық техникалық байқау сертификатын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) "Жолаушыларды облысаралық қалааралық, ауданаралық (облысішiлiк қалааралық) және халықаралық қатынастарда автобустармен, шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау, сондай-ақ жолаушыларды халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты тасымалдау жөніндегі қызметпен айналысу үшін лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі, бірақ "Автомобиль көлігі саласында мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 26 наурыздағы № 265 қаулысының қолданысқа енгізілуінен бұрын емес.
Облыс әкімі
Б.Сапарбаев
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің
2014 жылғы " 24 " сәуірдегі
№ 116 қаулысымен
бекітілген
"Халықаралық техникалық байқау сертификатын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Халықаралық техникалық байқау сертификатын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) қызмет берушісі облыстың жергілікті атқарушы органы (бұдан әрі – қызмет беруші) болып табылады.
Мемлекеттік қызметті алуға өтініштерді қабылдау:
1) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО);

2) веб-портал "электронного правительства" (далее – ПЭП).
Выдача результатов государственной услуги осуществляется через ЦОН.
2. Форма оказания государственной услуги – электронная (частично автоматизированная) и/или бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – международный сертификат технического осмотра (далее – международный сертификат) в бумажном виде либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в бумажном и/или электронном виде.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги - электронная и/или бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя (либо его представителя по доверенности)по форме согласно приложению 1 к стандарту государственной услуги "Выдача международного сертификата технического осмотра", утвержденному постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 марта 2014 года № 265 (далее - Стандарт) либо запроса на ПЭП в форме электронного документа, подписанного ЭЦП услугополучателя.
5. Содержание процедур (действий), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
действие 1 – прием и регистрация сотрудником канцелярии услугодателя документов услугополучателя, предусмотренных пунктом 9 Стандарта, в журнале регистрации.
Длительнось выполнения – 15 (пятнадцать) минут;
действие 2 – рассмотрение документов услугополучателя руководителем услугодателя и передача руководителю отдела услугодателя на рассмотрение.
Длительность выполнения – 20(двадцать) минут;
действие 3 – рассмотрение документов услугополучателя руководителем отдела услугодателя и передача специалисту отдела услугодателя на исполнение.
Длительность выполнения – 20(двадцать) минут;
действие 4 – рассмотрение документов услугополучателя специалистом отдела услугодателя, оформление международного сертификата либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги.
Длительность выполнения – 4 (четыре) часа;
действие 5 – подписание руководителем услугодателя международного сертификата либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги.
Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут;
действие 6 – отправление сотрудником канцелярии услугодателя международного сертификата либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги в ЦОН.
Длительность выполнения – 2 (два) часа.
Срок оказания государственной услуги:
с момента сдачи пакета документов услугополучателем в ЦОН либо на портал:
выдача международного сертификата технического осмотра осуществляется – в течение 2 (двух) рабочих дней;
выдача письменного мотивированного отказа о предоставлении государственной услуги осуществляется – в течение 1 (одного) рабочего дня.

2) "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – ЭҮП) арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет нәтижесін беру ХҚО арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және/немесе қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – халықаралық техникалық байқау сертификаты (бұдан әрі – халықаралық сертификат) қағаз түрінде не мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап қағаз және/немесе электрондық түрде.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны – электрондық және/немесе қағаз түрінде.
2. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету бойынша рәсiмдi (іс-қимылды) бастауға Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 26 наурыздағы № 265 қаулысымен бекітілген "Халықаралық техникалық байқау сертификатын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 1-қосымшасына сәйкес үлгіде берілген қызмет алушының(не сенімхат бойынша оның өкілінің) өтiнiшiне қызмет алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында ЭҮП-те сұрау салуының болуы негiздеме болып табылады.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерісінің құрамына кiретiн рәсімдердің (іс-қимылдардың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1-іс-қимыл – қызмет беруші кеңсесі қызметкерінің қызмет алушының Стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарын қабылдауы және тіркеу журналына тіркеуі.
Орындалу ұзақтығы – 15 (он бес) минут;
2-іс-қимыл – қызмет беруші басшысының қызмет алушының құжаттарын қарауы және қызмет берушінің бөлім басшысына қарауға беруі.
Орындалу ұзақтығы – 20 (жиырма) минут;
3-іс-қимыл – қызмет беруші бөлім басшысының қызмет алушының құжаттарын қарауы және қызмет беруші бөлімінің маманына орындауға беруі.
Орындалу ұзақтығы –20 (жиырма) минут;
4-іс-қимыл – қызмет беруші бөлім маманының қызмет алушының құжаттарын қарауы, халықаралық сертификатты не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдеуі.
Орындалу ұзақтығы – 4 (төрт) сағат;
5-іс-қимыл – қызмет беруші басшысының халықаралық сертификатқа не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қоюы.
Орындалу ұзақтығы – 20 (жиырма) минут;
6-іс-қимыл – қызмет беруші кеңсесі қызметкерінің халықаралық сертификатты не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ХҚО-ға жіберуі.
Орындалу ұзақтығы – 2 (екі) сағат.
Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
қызмет алушы ХҚО-ға не порталға құжаттар топтамасын тапсырған кезден бастап:
халықаралық техникалық байқау сертификатын беру – 2 (екі) жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады;
мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап беру – 1 (бір) жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.

6. Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги по действию 1, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, являются зарегистрированные документы услугополучателя,которые являются основанием для начала выполнения действия 2, указанного в пункте 5 настоящего Регламента. Результатом по действию 2 является резолюция руководителя услугодателя, которая является основанием для выполнения действия 3, указанного в пункте 5 настоящего Регламента. Результатом действия 3 является резолюция руководителя отдела услугодателя, которая является основанием для выполнения действия 4, указанного в пункте 5 настоящего Регламента. Результатом действия 4 является оформленный международный сертификат в бумажном виде либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в бумажном и/или электронном виде,который является основанием для выполнения действия 5, указанного в пункте 5 настоящего Регламента. Результатом действия 5 является подписанный международный сертификат либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги, который является основанием для выполнения действия 6, указанного в пункте 5 настоящего Регламента. Результатом действия 6 является расписка курьера ЦОНа в получении международного сертификата либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников)услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) руководитель отдела услугодателя;
4) специалист отдела услугодателя.
8. Описание процедур (действий), необходимых для оказания государственной услуги:
1) осуществление приема и регистрации сотрудником канцелярии услугодателя документов услугополучателя, предусмотренных пунктом 9 Стандарта, в журнале регистрации входящей корреспонденции с указанием входящего номера и даты приема. Длительность выполнения – 15 (пятнадцать) минут;
2) рассмотрение руководителем услугодателя документов услугополучателя и передача руководителю отдела услугодателя на рассмотрение. Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут;
3) рассмотрение руководителем отдела услугодателя документов услугополучателя и передача специалисту отдела услугодателя на исполнение. Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут;
4) рассмотрение специалистом отдела услугодателя документов услугополучателя, оформление международного сертификата в бумажном виде либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги в бумажном и/или электронном виде.Длительность выполнения – 4 (четыре) часа;

6. Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 1-іс-қимыл бойынша мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылының) нәтижесі қызмет алушының тіркелген құжаттары болып табылады, олар осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 2-іс-қимылды орындауды бастау үшін негіз болып табылады.2-іс-қимыл бойынша нәтиже қызмет беруші басшысының қарары болып табылады, ол осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 3-іс-қимылды орындау үшін негіз болып табылады.3-іс-қимылдың нәтижесі қызмет беруші бөлім басшысының қарары болып табылады, ол осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 4-іс-қимылды орындау үшін негіз болып табылады. 4-іс-қимыл нәтижесі ресімделген қағаз түріндегі халықаралық сертификат не қағаз және/немесе электрондық түрде дайындалған мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады, ол осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 5-іс-қимылды орындау үшін негіз болып табылады. 5-іс-қимыл нәтижесі қол қойылған халықаралық сертификат не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап болып табылады, ол осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 6-іс-қимылды орындау үшін негіз болып табылады. 6-іс-қимыл нәтижесі ХҚО курьерінің халықаралық сертификатты не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты алғандығы туралы қолхаты болып табылады.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызмет берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) қызмет беруші кеңсесінің қызметкері;
2) қызмет берушінің басшысы;
3) қызмет беруші бөлімінің басшысы;
4) қызмет беруші бөлімінің маманы.
8. Мемлекеттiк қызмет көрсету үшiн қажеттi рәсiмдердiң (іс-қимылдардың) сипаттамасы:
1) қызмет беруші кеңсесі қызметкерінің қызмет алушының Стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарын қабылдауды және кіріс нөмірі мен қабылдау күнін көрсете отырып, кіріс хат-хабарларын тіркеу журналына тіркеуді жүзеге асыруы. Орындалу ұзақтығы – 15 (он бес) минут;
2) қызмет беруші басшысының қызмет алушының құжаттарын қарауы және қызмет берушінің бөлім басшысына қарауға беруі. Орындалу ұзақтығы – 20 (жиырма) минут;
3) қызмет беруші бөлім басшысының қызмет алушының құжаттарын қарауы және қызмет беруші бөлімінің маманына орындауға беруі. Орындалу ұзақтығы – 20 (жиырма) минут;
4) қызмет беруші бөлім маманының қызмет алушының құжаттарын қарауы, қағаз түріндегі халықаралық сертификатты не қағаз және/немесе электрондық түрде дайындалған мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ресімдеуі. Орындалу ұзақтығы – 4 (төрт) сағат;

5) подписание руководителем услугодателя международного сертификата либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги. Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут;
6) отправление сотрудником канцелярии услугодателя международного сертификата либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги в ЦОН. Длительность выполнения – 2 (два) часа.
Описание последовательности процедур (действий) указано в блок-схеме прохождения каждого действия (процедуры), согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Услугополучатель (либо его представитель по доверенности) для получения государственной услуги обращаются в ЦОН и представляют документы, предусмотренные пунктом 9 Стандарта.
Длительность обработки запроса услугополучателя – 15 (пятнадцать) минут.
Порядок подготовки и направления запроса услугодателю:
выбор оператором ЦОНа государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и ввод оператором ЦОНа данных услугополучателя;
проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
заполнение оператором ЦОНа формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных услугополучателем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание государственной услуги;
проверка (обработка) оператором ЦОНа приложенных услугополучателем документов;
в случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта, работником ЦОНа выдается расписка об отказе в приеме документов согласно приложению 2 к Стандарту;
при подаче услугополучателем всех необходимых документов, выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема документа;
наименование запрашиваемой государственной услуги;
названия и количества приложенных документов;
даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества ответственного лица, принявшего документы;
фамилии, имени, отчества (для физических лиц) или наименование (для юридических лиц), контактных данных услугополучателя;
направление электронного документа (запроса услугополучателя),удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора ЦОНа через интеграционный ШЭП в ПЭП;
регистрация электронного документа в ПЭП;
получение услугополучателем международного сертификата либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги через оператора ЦОНа.
Структурные подразделения или должностные лица, уполномоченные направлять запрос услугодателя:
оператор ЦОНа.

5) қызмет беруші басшысының халықаралық сертификатқа не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қоюы. Орындалу ұзақтығы – 20 (жиырма) минут;
6) қызмет беруші кеңсесі қызметкерінің халықаралық сертификатты не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапты ХҚО-ға жіберуі. Орындалу ұзақтығы – 2 (екі) сағат.
Рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігінің сипаттамасы осы Регламенттің 1-қосымшасына сәйкес әрбір іс-қимылды (рәсімді) өту блок-сызбасында көрсетілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен өзара iс-қимыл тәртiбiн, сондай-ақ мемлекеттiк қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелердi пайдалану тәртiбiн сипаттау
9. Қызмет алушы(не сенімхат бойынша оны ң өкілі) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ХҚО жүгінеді және Стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды тапсырады.
Қызмет алушының сұрау салуын өңдеу ұзақтығы – 15 (он бес) минут.
Қызмет көрсетушіге сұрау салуды дайындау және жолдау тәртiбi:
ХҚО операторының мемлекеттік көрсетілетін қызметті таңдауы,мемлекеттік қызмет көрсету үшiн сұрау салу нысанын экранға шығаруы және ХҚО операторының қызмет алушы деректерiн енгiзуi;
ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-да қызмет алушы деректерiнiң болуын тексеру;
ХҚО операторының қағаз тасығыштағы құжаттардың болуы туралы бөлiгiнде сұрау салу нысанын толтыруы және қызмет алушы ұсынған құжаттарды сканерлеуi, оларды сұрау салу нысанына бекітуі және мемлекеттік қызмет көрсетуге толтырылған сұрау салу нысанын (енгізілген деректерді) ЭЦҚ арқылы растауы;
ХҚО операторының қызмет алушының қоса берілген құжаттарын тексеруі (өңдеуі);
қызмет алушы Стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда ХҚО қызметкері Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді;
көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды берген кезде:
құжаттың нөмірі және қабылданған күні;
сұрау салынған мемлекеттiк көрсетілетін қызметтiң атауы;
қоса берілген құжаттардың атауы мен саны;
мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу күні (уақыты) және құжаттарды беру орны;
құжаттарды қабылдаған жауапты адамның тегі, аты, әкесінің аты;
көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (жеке тұлғалар үшін) немесе атауы (заңды тұлғалар үшін), байланыс деректері көрсетіле отырып, тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі;
ХҚО операторының ЭЦҚ-мен куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (қызмет алушы сұранысын) ықпалдастырылған ЭҮШ арқылы ЭҮП-ке жіберу;
электрондық құжатты ЭҮП-те тіркеу;
қызмет алушының ХҚО операторы арқылы халықаралық сертификат не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап алуы.
Қызмет берушінің сұрау салуын жіберуге уәкілетті құрылымдық бөлімшелер немесе лауазымды тұлғалар:
ХҚО операторы.

Действия работников ЦОНа при регистрации и обработке запроса услугополучателя в ПЭП указаны в диаграмме № 1 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через ПЭП согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Последовательность и сроки взаимодействия с ЦОН, в том числе процедуры (действия) формирования и направления запросов услугодателей по вопросам оказания государственных услуг:
процесс 1 – ввод оператором ЦОНа в ПЭП логина и пароля (процесс авторизации) для оказания государственной услуги;
процесс 2 – выбор оператором ЦОНа государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и ввод оператором ЦОНа данных услугополучателя;
процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ о данных услугополучателя;
условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
процесс 5 – заполнение оператором ЦОНа формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных услугополучателем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание государственной услуги;
условие 2 – проверка (обработка) оператором ЦОНа приложенных услугополучателем документов;
процесс 6 – в случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта, работником ЦОНа выдается расписка об отказе в приеме документов согласно приложению 2 к Стандарту;
процесс 7 – направление электронного документа (запроса услугополучателя), удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора ЦОНа через интеграционный ШЭП в ПЭП;
процесс 8 – регистрация электронного документа в ПЭП;
условие 3 – проверка (обработка)услугодателем приложенных услугополучателем документов на соответствие перечню, указанному в пункте 9 Стандарта;
процесс 9 – получение услугополучателем международного сертификата либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги через оператора ЦОНа.
10. Процесс получения результата запроса через ЦОН:
за получением результата оказания государственной услуги услугополучатель обращается после окончания срока оказания государственной услуги. Срок оказания государственной услуги – согласно пункту 4 Стандарта.
Получение результата оказания государственной услуги осуществляется на основании расписки о приеме документов согласно пункту 9 Стандарта.
11. Порядок обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через ПЭП указан в диаграмме № 2 функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, согласно приложению 2 к настоящему Регламенту:
услугополучатель осуществляет регистрацию на ПЭП с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на ПЭП);
процесс 1 – прикрепление в интернет-браузере компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП и ввод услугополучателем пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения государственной услуги;
условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН/БИН и пароль;
процесс 2 – формирование ПЭПом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и заполнение услугополучателем, прикрепление к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
процесс 4 – оплата услуги на ПШЭП, затем эта информация поступает в ПЭП;
условие 2 – проверка в ПЭП факта оплаты за оказание государственной услуги;
процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге, в связи с отсутствием оплаты за оказание государсчтвенной услуги в ПЭП;
процесс 6 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
условие 3 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН, указанным в запросе, и ИИН/БИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
процесс 8 – удостоверение (подписание) запроса для оказания государственной услуги посредством ЭЦП услугополучателя;
процесс 9 – регистрация электронного запроса услугополучателя в ПЭП;
процесс 10 – получение услугополучателем международного сертификата либо мотивированного ответа об отказе в предоставлении государственной услуги через оператора ЦОНа.

ЭҮП-те қызмет алушының сұрау салуын тіркеу және өңдеу кезінде ХҚО қызметкерлерінің іс-қимылы осы Регламенттің 2-қосымшасына сәйкес ЭҮП арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимыл № 1 диаграммасында көрсетілген.
ХҚО-мен өзара іс-қимыл реттілігі және мерзімдері, оның ішінде қызмет берушілердің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша сұрау салуларын қалыптастыру және жолдау рәсімдері (іс-қимылдары):
1 процесс – мемлекеттік қызмет көрсету үшін ХҚО операторының ЭҮП-ке логин мен пароль енгізуі (авторлау үдерісі);
2 процесс – ХҚО операторының мемлекеттік қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшiн сұрау салу нысанын экранға шығаруы және ХҚО операторының қызмет алушы деректерiн енгiзуi;
3 процесс – қызмет алушы деректері туралы сұрау салуды ЭҮШ арқылы ЖТ МДБ / ЗТ МДБ-ға жолдау;
1 шарт - ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-да қызмет алушы деректерiнiң болуын тексеру;
4 процесс - ЖТ МДБ/ ЗТ МДБ-да қызмет алушы деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкіндігінің болмауы туралы хабарлама қалыптастыру;
5 процесс – ХҚО операторының қағаз тасығыштағы құжаттардың болуы туралы бөлiгiнде сұрау салу нысанын толтыруы және қызмет алушы ұсынған құжаттарды сканерлеуi, оларды сұрау салу нысанына бекітуі және қызмет көрсетуге толтырылған сұрау салу нысанын (енгізілген деректерді) ЭЦҚ арқылы растауы;
2 шарт – ХҚО операторының қызмет алушының қоса берген құжаттарын тексеруі (өңдеуі);
6 процесс – қызмет алушы Стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда ХҚО қызметкері Стандарттың 2-қосымшасына сәйкес құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді;
7 процесс – ХҚО операторының ЭЦҚ-мен куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (қызмет алушының сұрау салуын) ықпалдастырылған ЭҮШ арқылы ЭҮП-ке жіберу;
8 процесс - электрондық құжатты ЭҮП-те тіркеу;
3 шарт – қызмет берушінің қызмет алушының қоса берген құжаттарының Стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкестігін тексеруі (өңдеуі);
9 процесс – қызмет алушының ХҚО операторы арқылы халықаралық сертификат не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап алуы.
10. ХҚО арқылы сұрау салу нәтижесін алу процесі:
қызмет алушы мемлекеттік қызмет нәтижесін алу үшін мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталған соң жүгінеді. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі – Стандарттың 4-тармағына сәйкес.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу Стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды қабылдау туралы қолхат негізінде жүзеге асырылады.
11. ЭҮП арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде жүгіну тәртібі және қызмет беруші мен қызмет алушы рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігі осы Регламенттің 2 қосымшасына сәйкес, мемлекеттік қызмет көрсетуге қатысатын ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл № 2 диаграммасында көрсетілген.
қызмет алушы ЭҮП-де тіркеуді қызмет алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталатын өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен жүзеге асырады (ЭҮП-те тіркелмеген қызмет алушылар үшін жүзеге асырылады);
1 процесс – қызмет алушы компьютерінің интернет-браузеріне ЭЦҚ тіркеу куәлігін бекіту және мемлекеттік қызметалу үшін қызмет алушының ЭҮП-ге парольді енгізуі (авторлау процесі);
1 шарт – ЖСН/БСН) мен пароль арқылы тіркелген қызмет алушы туралы деректердің түпнұсқалығын ЭҮП-де тексеру;
2 процесс – қызмет алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты ЭҮП-тің авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
3 процесс –қызмет алушының мемлекеттік қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығаруы және нысанды толтыруы, сұрау салу нысанына қажетті электрондық түрдегі құжаттарды бекітуі;
4 процесс – ЭҮТШ-те төлемақы жасау, бұдан кейiн бұл ақпарат ЭҮП-ке келiп түседi;
2 шарт – ЭҮП-те мемлекеттiк қызмет көрсеткені үшін төлемақы төленгенін тексеру;
5 процесс – ЭҮП-те мемлекеттік қызмет көрсеткені үшiн төлемнiң болмауына байланысты сұратылып отырған қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
6 процесс – қызмет алушының сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
3 шарт – ЭҮП-те ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданыс мерзімін және қайтарып алынған (күші жойылған) тіркеу куәліктері тізімінде болмауын, сондай-ақ сұрау салуда көрсетілген ЖСН/БЖН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БЖН арасындағы сәйкестендіру деректерінің сәйкес келуін тексеру;
7 процесс – қызмет алушының ЭЦҚ түпнұсқалылығының расталмауына байланысты сұратылып отырған мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
8 процесс – қызмет алушының ЭЦҚ-ның көмегімен мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрау салуды куәландыру (қол қою);
9 процесс – ЭҮП-те қызмет алушының электрондық сұрау салуын тіркеу;
10 процесс – қызмет алушының ХҚО операторы арқылы халықаралық сертификат не мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап алуы.

Пошаговые действия и решения через услугодателя приведены в приложениии 2 ( диаграмма № 3) к настоящему Регламенту:
процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в ПЭП для оказания государственной услуги;
условие 1 – проверка в ПЭП подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
процесс 2 – формирование ПЭП сообщения об отказе в авторизации,в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
процесс 3 – выбор услугодателем государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и ввод услугодателем данных услугополучателя;
процесс 4 – регистрация запроса в ПЭП и обработка государственной услуги;
условие 2 – проверка услугодателем соответствие приложенных документов услугополучателя требованиям пункта 9 Стандарта и основаниям для выдачи международного сертификата;
процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в ПЭП в связи с имеющимися нарушениями;
процесс 6 – оформление международного сертификата в бумажном виде.
12. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с ЦОНом и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему Регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на веб-портале "электронного правительства", интернет ресурсе услугодателя.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 12 в соответствии с постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 29.09.2014 № 260 ( вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание.
Расшифровка аббревиатур:
БИН – бизнес – идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ГБД ФЛ – государственная база данных "Физические лица";
ГБД ЮЛ – государственная база данных "Юридические лица";
ПШЭП – платежный шлюз "электронного правительства";
ШЭП – шлюз "электронного правительства";
ЭЦП – электронная цифровая подпись.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача международного сертификата
технического осмотра"
Блок-схема прохождения каждого действия (процедуры)
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача международного сертификата
технического осмотра"
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через ПЭП
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через ПЭП
Диаграмма № 3 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через услугодателя
Условные обозначения:
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Выдача международного сертификата
технического осмотра"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги при оказании государственной услуги через ЦОН

Қызмет беруші арқылы қадамдық іс-қимылдармен шешімдер осы Регламенттің 2 -қосымшасында ( № 3 диаграммада) келтірілген:
1 процесс – мемлекеттік қызмет көрсету үшін қызмет беруші қызметкерінің ЭҮП-ке логин мен пароль енгізуі (авторлау процесі);
1 шарт – қызмет берушінің тіркелген қызметкері туралы деректердің түпнұсқалылығын логин және пароль арқылы ЭҮП-те тексеру;
2 процесс – қызмет берушінің қызметкерінің деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторландырудан бас тарту туралы ЭҮП хабарлама қалыптастыру;
3 процесс – қызмет берушінің мемлекеттік қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығаруы және қызмет берушінің қызмет алушының деректерін енгізуі;
4 процесс – ЭҮП-те сұрау салуды тіркеу және мемлекеттік қызметті өңдеу;
2 шарт – қызмет берушінің қызмет алушының қоса берген құжаттарының Стандарттың 9-тармағындағы талаптарға және халықаралық сертификат беру үшiн негiздерге сәйкестiгiн тексеруі;
5 процесс – талап бұзушылықтардың болуына байланысты ЭҮП-те сұратылып отырған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
6 процесс – халықаралық сертификатты қағаз түрінде дайындау.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің, қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сонымен қатар ХҚО-мен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламентке 3 қосымшаға қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "электрондық үкімет" веб-порталында, қызмет берушінің интернет-ресурсында орналастырылады.
Ескерту. Регламент 12-тармақпен толықтырылды -Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 29.09.2014 № 260 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ескерту.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
БСН - бизнес-сәйкестендiру нөмiрi;
ЖСН – жеке сәйкестендiру нөмiрi;
ЖТ МДБ – "Жеке тұлғалар" мемлекеттік деректер базасы;
ЗТ МДБ – "Заңды тұлғалар" мемлекеттік деректер базасы;
ЭҮТШ – "электрондық үкiметтiң" төлем шлюзi;
ЭҮШ – "электрондық үкiметтiң" шлюзi;
ЭЦҚ – электрондық цифрлық қолтаңба.
"Халықаралық техникалық байқау
сертификатын беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
1 қосымша
Әрбір іс-қимылды (рәсімді) өту блок-сызбасы
"Халықаралық техникалық байқау
сертификатын беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
2 қосымша
ЭҮП арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимыл
№ 1 диаграммасы
ЭҮП арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимыл
№ 2 диаграммасы
Қызмет беруші арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимыл
№ 3 диаграммасы
Шартты белгілер:
"Халықаралық техникалық байқау
сертификатын беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
3 қосымша
ХҚО арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы

Сноска. Регламент дополнен приложением 3 в соответствии с постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 29.09.2014 № 260 ( вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги при оказании государственной услуги через портал
Утвержден
постановлением
Восточно-Казахстанского
областного акимата
от " 24 " апреля 2014 года № 116
Регламент государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью по нерегулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в междугородном межобластном, межрайонном (междугородном внутриобластном) и международном сообщениях, а также регулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в международном сообщении"
1. Общие положения
1. Услугодателем государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью по нерегулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в междугородном межобластном, межрайонном (междугородном внутриобластном) и международном сообщениях, а также регулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в международном сообщении" (далее – государственная услуга) является местный исполнительный орган области (далее – услугодатель).
Прием заявлений на получение государственной услуги осуществляется через:
1) республиканское государственное предприятие "Центр обслуживания населения" Комитета по контролю автоматизации государственных услуг и координации деятельности центров обслуживания населения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (далее – ЦОН);
2) веб-портал "электронного правительства" (далее – ПЭП).
Выдача результатов государственной услуги осуществляется через ЦОН.
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и/или бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – лицензия, переоформление, дубликаты лицензии для занятия деятельностью по нерегулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в междугородном межобластном, межрайонном (междугородном внутриобластном) и международном сообщениях, а также регулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в международном сообщении либо письменный мотивированный отказ в выдаче результата оказания государственной услуги в бумажном и/или электронном виде.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги - электронная и/или бумажная.

Ескерту. Регламент 3-қосымшамен толықтырылды - Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 29.09.2014 № 260 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шығыс Қазақстан облысы
әкімдігінің
2014 жылғы " 24 " сәуірдегі
№ 116 қаулысымен
бекітілген
"Жолаушыларды облысаралық қалааралық, ауданаралық (облысішiлiк қалааралық) және халықаралық қатынастарда автобустармен, шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау, сондай-ақ жолаушыларды халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты тасымалдау жөніндегі қызметпен айналысу үшін лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Жолаушыларды облысаралық қалааралық, ауданаралық (облысішiлiк қалааралық) және халықаралық қатынастарда автобустармен, шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау, сондай-ақ жолаушыларды халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты тасымалдау жөніндегі қызметпен айналысу үшін лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметінің (бұдан әрі – мемлекеттік қызмет) қызмет берушісі облыстың жергілікті атқарушы органы (бұдан әрі – қызмет беруші) болып табылады.
Мемлекеттік қызметті алуға өтініштерді қабылдау:
1) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Мемлекеттік қызметтерді автоматтандыруды бақылау және халыққа қызмет көрсету орталықтарының қызметін үйлестіру комитетінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – ХҚО);
2) "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – ЭҮП) арқылы жүзеге асырылады.
Мемлекеттік қызмет нәтижесін беру ХҚО арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және/немесе қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – жолаушыларды облысаралық қалааралық, ауданаралық (облысішiлiк қалааралық) және халықаралық қатынастарда автобустармен, шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау, сондай-ақ жолаушыларды халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты тасымалдау жөніндегі қызметпен айналысу үшін лицензия, лицензияны қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқалары не мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беруден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап қағаз және/немесе электрондық түрде.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны – электрондық және/немесе қағаз түрінде.

2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя (либо его представителя по доверенности) по формам согласно приложениям 1, 2 к cтандарту государственной услуги "Выдача лицензии, переоформление, выдача дубликатов лицензии для занятия деятельностью по нерегулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в междугородном межобластном, межрайонном (междугородном внутриобластном) и международном сообщениях, а также регулярной перевозке пассажиров автобусами, микроавтобусами в международном сообщении", утвержденному постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 марта 2014 года № 265 (далее - Стандарт) либо запрос на ПЭП в форме электронного документа, подписанный ЭЦП услугополучателя.
5. Содержание процедур (действий), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
действие 1 – прием и регистрация сотрудником канцелярии услугодателя документов услугополучателя,предусмотренных пунктом 9 Стандарта, в журнале регистрации.
Длительнось выполнения – 15(пятнадцать) минут;
действие 2 – рассмотрение документов услугополучателя руководителем услугодателя и передача руководителю отдела услугодателя на рассмотрение.
Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут;
действие 3 – рассмотрение документов услугополучателя руководителем отдела услугодателя и передача специалисту отдела услугодателя на исполнение.
Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут;
действие 4 – рассмотрение документов услугополучателя специалистом отдела услугодателя, подготовка результата оказания государственной услуги в бумажном и/или электронном виде;
действие 5 – подписание руководителем услугодателя результата оказания государственной услуги.
Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут;
действие 6 – выдача сотрудником канцелярии услугодателя результата оказания государственной услуги курьеру ЦОНа.
Длительность выполнения – 2 (два) часа.
Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугополучателем в ЦОН:
выдача лицензии – в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней;
переоформление лицензии – в течение 10 (десяти) рабочих дней;
выдача дубликата лицензии – в течение 2 (двух) рабочих дней;
максимально допустимое время ожидания в очереди при сдаче пакета документов – 15(пятнадцать) минут;
максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут;

2. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
4. Мемлекеттiк қызмет көрсету бойынша рәсiмдi (іс-қимылды) бастауға Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 26 наурыздағы № 265 қаулысымен бекітілген "Жолаушыларды облысаралық қалааралық, ауданаралық (облысішiлiк қалааралық) және халықаралық қатынастарда автобустармен, шағын автобустармен тұрақты емес тасымалдау, сондай-ақ жолаушыларды халықаралық қатынаста автобустармен, шағын автобустармен тұрақты тасымалдау жөніндегі қызметпен айналысу үшін лицензия беру, қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқаларын беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 1, 2 қосымшаларына сәйкес үлгілерде берілген қызмет алушының(не сенімхат бойынша оның өкілінің) өтiнiшiне қызмет алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық құжат нысанында ЭҮП-те сұрау салуының болуы негiздеме болып табылады.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсету үдерісінің құрамына кiретiн рәсімдердің (іс-қимылдардың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1-іс-қимыл – қызмет беруші кеңсесі қызметкерінің қызмет алушының Стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарын қабылдауы және тіркеу журналына тіркеуі.
Орындалу ұзақтығы – 15 (он бес) минут;
2-іс-қимыл – қызмет беруші басшысының қызмет алушының құжаттарын қарауы және қызмет берушінің бөлім басшысына қарауға беруі.
Орындалу ұзақтығы – 20 (жиырма) минут;
3-іс-қимыл – қызмет беруші бөлім басшысының қызмет алушының құжаттарын қарауы және қызмет беруші бөлімінің маманына орындауға беруі.
Орындалу ұзақтығы – 20 (жиырма) минут;
4-іс-қимыл – қызмет беруші бөлім маманының қызмет алушының құжаттарын қарауы, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қағаз және/немесе электрондық түрде ресімдеуі;
5-іс-қимыл – қызмет беруші басшысының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қоюы.
Орындалу ұзақтығы – 20 (жиырма) минут;
6-іс-қимыл – қызмет беруші кеңсесі қызметкерінің мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ХҚО курьеріне беруі.
Орындалу ұзақтығы – 2 (екі) сағат.
Мемлекеттiк қызметті көрсету мерзiмi:
1) қызмет алушы ХҚО-ға құжаттар топтамасын тапсырған кезден бастап:
лицензияны беру – 15 (он бес) жұмыс күні ішінде;
лицензияны қайта ресімдеу – 10 (он) жұмыс күні ішінде;
лицензияның телнұсқасын беру – 2 (екі) жұмыс күні ішінде;
құжаттар топтамасын тапсыру кезінде кезек күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15(он бес) минут;
қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес)минут;

2) при обращении услугополучателя на портал:
выдача лицензии – в течение 5 (пяти) рабочих дней;
переоформление, выдача дубликата лицензии – в течение 2 (двух) рабочих дней.
6. Результатом процедуры (действия) по оказанию государственной услуги по действию 1, указанному в пункте 5 настоящего Регламента, являются зарегистрированные документы услугополучателя, которые являются основанием для начала выполнения действия 2, указанного в пункте 5 настоящего Регламента. Результатом по действию 2 является резолюция руководителя услугодателя, которая является основанием для выполнения действия 3, указанного в пункте 5 настоящего Регламента. Результатом действия 3 является резолюция руководителя отдела услугодателя, которая является основанием для выполнения действия 4, указанного в пункте 5 настоящего Регламента. Результатом действия 4 является лицензия, дубликат лицензии либо письменный мотивированный отказ в выдаче результата оказания государственной услуги в бумажном и/или электронном виде, который является основанием для выполнения действия 5, указанного в пункте 5 настоящего Регламента. Результатом действия 5 является подписанная лицензия, дубликат лицензии либо письменный мотивированный отказ в выдаче результата оказания государственной услуги, который является основанием для выполнения действия 6, указанного в пункте 5 настоящего Регламента. Результатом действия 6 является расписка курьера ЦОНа в получении лицензии, дубликата лицензии либо письменного мотивированного отказа в выдаче результата оказания государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) руководитель отдела услугодателя;
4) специалист отдела услугодателя.
8. Описание процедур (действий), необходимых для оказания государственной услуги:
1) осуществление приема и регистрации сотрудником канцелярии услугодателя документов услугополучателя, предусмотренных пунктом 9 Стандарта,в журнале регистрации входящей корреспонденции с указанием входящего номера и даты приема. Длительность выполнения – 15 (пятнадцать) минут;
2) рассмотрение руководителем услугодателя документов услугополучателя и передача руководителю отдела услугодателя на рассмотрение. Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут;
3) рассмотрение руководителем отдела услугодателя документов услугополучателя и передача специалисту отдела услугодателя на исполнение. Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут;

2) қызмет алушы порталға жүгінген кезде:
лицензияны беру – 5 (бес) жұмыс күні ішінде;
лицензияны қайта ресімдеу, телнұсқасын беру – 2 (екі) жұмыс күні ішінде.
6. Осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 1-іс-қимыл бойынша мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылының) нәтижесі қызмет алушының тіркелген құжаттары болып табылады, олар осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 2-іс-қимылды бастау үшін негіз болып табылады.2-іс-қимыл бойынша нәтиже қызмет беруші басшысының қарары болып табылады, ол осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 3-іс-қимылды орындау үшін негіз болып табылады.3-іс-қимылдың нәтижесі қызмет беруші бөлім басшысының қарары болып табылады, ол осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 4-іс-қимылды орындау үшін негіз болып табылады. 4-іс-қимыл нәтижесі ресімделген лицензия, лицензияның телнұсқасын не қағаз және/немесе электрондық түрде дайындалған мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беруден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап болып табылады, ол осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 5-іс-қимылды орындау үшін негіз болып табылады. 5-іс-қимыл нәтижесі қол қойылған лицензия, лицензияның телнұсқасы не мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беруден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауап болып табылады, ол осы Регламенттің 5-тармағында көрсетілген 6-іс-қимылды орындау үшін негіз болып табылады. 6-іс-қимыл нәтижесі ХҚО курьерінің лицензияны, лицензияның телнұсқасын не мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беруден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауапты алғандығы туралы қолхаты болып табылады.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызмет берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) қызмет беруші кеңсесінің қызметкері;
2) қызмет берушінің басшысы;
3) қызмет беруші бөлімінің басшысы;
4) қызмет беруші бөлімінің маманы.
8. Мемлекеттiк қызмет көрсету үшiн қажеттi рәсiмдердiң (іс-қимылдардың) сипаттамасы:
1) қызмет беруші кеңсесі қызметкерінің қызмет алушының Стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарын қабылдауды және кіріс нөмірі мен қабылдау күнін көрсете отырып, кіріс хат-хабарларын тіркеу журналына тіркеуді жүзеге асыруы. Орындалу ұзақтығы – 15 (он бес) минут;
2) қызмет беруші басшысының қызмет алушының құжаттарын қарауы және қызмет берушінің бөлім басшысына қарауға беруі. Орындалу ұзақтығы – 20 (жиырма) минут;
3) қызмет беруші бөлім басшысының қызмет алушының құжаттарын қарауы және қызмет беруші бөлімінің маманына орындауға беруі. Орындалу ұзақтығы – 20 (жиырма) минут;

4) рассмотрение специалистом отдела услугодателя документов услугополучателя, подготовка результата оказания государственной услуги в бумажном и/или электронном виде;
5) подписание руководителем услугодателя лицензии, дубликат лицензии либо письменного мотивированного отказа в выдаче результата оказания государственной услуги. Длительность выполнения – 20 (двадцать) минут;
6) выдача сотрудником канцелярии услугодателя результата оказания государственной услуги курьеру ЦОНа. Длительность выполнения – 2 (два) часа.
Описание последовательности процедур (действий) указано в блок-схеме прохождения каждого действия, согласно приложению 1 к настоящему Регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с центром обслуживания населения, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Услугополучатель(либо его представитель по доверенности) для получения государственной услуги обращаются в ЦОН и представляют документы, предусмотренные пунктом 9 Стандарта.
Длительность обработки запроса услугополучателя – 15 (пятнадцать) минут.
Порядок подготовки и направления запроса услугодателю:
выбор оператором ЦОНа государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и ввод оператором ЦОНа данных услугополучателя;
заполнение оператором ЦОНа формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных услугополучателем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание государственной услуги;
проверка (обработка) оператором ЦОНа приложенных услугополучателем документов;
в случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта, работником ЦОНа выдается расписка об отказе в приеме документов согласно приложению 3 к Стандарту;
при подаче услугополучателем всех необходимых документов, выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
номера и даты приема документа;
наименование запрашиваемой государственной услуги;
названия и количества приложенных документов;
даты (времени) получения государственной услуги и места выдачи документов;
фамилии, имени, отчества ответственного лица, принявшего документы;
фамилии, имени, отчества (для физических лиц) или наименование (для юридических лиц), контактных данных услугополучателя;
направление электронного документа (запроса услугополучателя), удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора ЦОНа, через ШЭП в ИС ГБД "Е-лицензирование";
регистрация электронного документа в ИС ГБД "Е-лицензирование";
получение услугополучателем лицензии, переоформление, дубликата лицензии либо письменного мотивированного отказа в выдаче результата оказания государственной услуги через оператора ЦОНа сформированных в ИС ГБД "Е-лицензирование".
Структурные подразделения или должностные лица, уполномоченные направлять запрос услугодателю:
оператор ЦОНа.

4) қызмет беруші бөлім маманының қызмет алушының құжаттарын қарауы, мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін қағаз және/немесе электрондық түрде ресімдеуі;
5) қызмет беруші басшысының мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесіне қол қоюы. Орындалу ұзақтығы – 20 (жиырма) минут;
6) қызмет беруші кеңсесі қызметкерінің мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ХҚО курьеріне беруі. Орындалу ұзақтығы – 2 (екі) сағат.
Рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігінің сипаттамасы осы Регламенттің 1-қосымшасына сәйкес әрбір іс-қимылды (рәсімді) өту блок-сызбасында көрсетілген.
4. Халыққа қызмет көрсету орталығымен өзара iс-қимыл тәртiбiн, сондай-ақ мемлекеттiк қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелердi пайдалану тәртiбiн сипаттау
9. Қызмет алушы(не сенімхат бойынша оның өкілі) мемлекеттік қызметті алу үшін ХҚО жүгінеді және Стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттарды тапсырады.
Қызмет алушының сұрау салуын өңдеу ұзақтығы – 15 (он бес) минут.
Қызмет көрсетушіге сұрау салуды дайындау және жолдау тәртiбi:
ХҚО операторының мемлекеттік қызметті таңдауы,мемлекеттік қызмет көрсету үшiн сұрау салу нысанын экранға шығаруы және ХҚО операторының қызмет алушы деректерiн енгiзуi;
ХҚО операторының қағаз тасығыштағы құжаттардың болуы туралы бөлiгiнде сұрау салу нысанын толтыруы және қызмет алушы ұсынған құжаттарды сканерлеуi, оларды сұрау салу нысанына бекітуі және мемлекеттік қызмет көрсетуге толтырылған сұрау салу нысанын (енгізілген деректерді) ЭЦҚ арқылы растауы;
ХҚО операторының қызмет алушының қоса берілген құжаттарын тексеруі (өңдеуі);
қызмет алушы Стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда ХҚО қызметкері Стандарттың 3-қосымшасына сәйкес құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді;
көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды берген кезде:
құжаттың нөмірі және қабылданған күні;
сұрау салынған мемлекеттiк көрсетілетін қызметтiң атауы;
қоса берілген құжаттардың атауы мен саны;
мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу күні (уақыты) және құжаттарды беру орны;
құжаттарды қабылдаған жауапты адамның тегі, аты, әкесінің аты;
көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (жеке тұлғалар үшін) немесе атауы (заңды тұлғалар үшін), байланыс деректері көрсетіле отырып, тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат беріледі;
ХҚО операторының ЭЦҚ-мен куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (қызмет алушының сұрау салуын) ЭҮШ арқылы "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-ға жіберу;
электрондық құжатты "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-ға тіркеу;
қызмет алушының ХҚО операторы арқылы "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да қалыптастырылған лицензияны, лицензияны қайта ресімдеуді, лицензияның телнұсқасын не мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беруден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауапты алуы.
Қызмет берушінің сұрау салуын жіберуге уәкілетті құрылымдық бөлімшелер немесе лауазымды тұлғалар:
ХҚО операторы.

Действия работников ЦОНа при регистрации и обработке запроса услугополучателя в ИИС ЦОНа указаны в диаграмме № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги через ИИС ЦОН согласно приложению 2 к настоящему Регламенту.
Последовательность и сроки взаимодействия с ЦОНом, в том числе процедуры (действия) формирования и направления запросов услугодателя по вопросам оказания государственных услуг:
процесс 1 – ввод оператором ЦОНа в ИИС ЦОН логина и пароля (процесс авторизации) для оказания государственной услуги;
процесс 2 – выбор оператором ЦОНа государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и ввод оператором ЦОНа данных услугополучателя;
процесс 3 – направление запроса через ШЭП в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ о данных услугополучателя;
условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
процесс 5 – заполнение оператором ЦОНа формы запроса в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных услугополучателем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание государственной услуги;
условие 2 – проверка (обработка) оператором ЦОНа приложенных услугополучателем документов;
процесс 6 – в случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта, работником ЦОНа выдается расписка об отказе в приеме документов согласно приложению 3 к Стандарту;
процесс 7–направление электронного документа (запроса услугополучателя), удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператора ЦОНа через ШЭП в ИС ГБД "Е-лицензирование";
процесс 8–регистрация электронного документа в ИС ГБД "Е-лицензирование";
условие 3 – проверка (обработка) услугодателем приложенных услугополучателем документов на соответствие перечню, указанному в пункте 9 Стандарта;
процесс 9 – получение услугополучателем лицензии, переоформление, дубликата лицензии либо письменного мотивированного отказа в выдаче результата оказания государственной услуги через оператора ЦОНа, сформированных в ИС ГБД "Е-лицензирование".
10. Процесс получения результата запроса через ЦОН:
за получением результата оказания государственной услуги услугополучатель обращается после окончания срока оказания государственной услуги. Срок оказания государственной услуги – согласно пункту 4 Стандарта.
Получение результата оказания государственной услуги осуществляется на основании расписки о приеме документов согласно пункту 9 Стандарта.

ХҚО ЫАЖ-да қызмет алушының сұрау салуын тіркеу және өңдеу кезінде ХҚО қызметкерлерінің іс-қимылы осы Регламенттің 2-қосымшасына сәйкес ХҚО ЫАЖ арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимыл № 1 диаграммасында көрсетілген.
ХҚО-мен өзара іс-қимыл реттілігі және мерзімдері, оның ішінде қызмет берушілердің мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша сұрау салуларын қалыптастыру және жолдау рәсімдері (іс-қимылдары):
1 процесс – мемлекеттік қызмет көрсету үшін ХҚО операторының ХҚО ЫАЖ-ға логин мен пароль енгізуі (авторлау үдерісі);
2 процесс – ХҚО операторының мемлекеттік қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшiн сұрау салу нысанын экранға шығаруы және ХҚО операторының қызмет алушы деректерiн енгiзуi;
3 процесс – қызмет алушы деректері туралы сұрау салуды ЭҮШ арқылы ЖТ МДБ / ЗТ МДБ-ға жолдау;
1 шарт - ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-да қызмет алушы деректерiнiң болуын тексеру;
4 процесс - ЖТ МДБ/ ЗТ МДБ-да қызмет алушы деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкіндігінің болмауы туралы хабарлама қалыптастыру;
5 процесс – ХҚО операторының қағаз тасығыштағы құжаттардың болуы туралы бөлiгiнде сұрау салу нысанын толтыруы және қызмет алушы ұсынған құжаттарды сканерлеуi, оларды сұрау салу нысанына бекітуі және қызмет көрсетуге толтырылған сұрау салу нысанын (енгізілген деректерді) ЭЦҚ арқылы растауы;
2 шарт – ХҚО операторының қызмет алушының қоса берген құжаттарын тексеруі (өңдеуі);
6 процесс – қызмет алушы Стандарттың 9-тармағында көзделген құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда ХҚО қызметкері Стандарттың 3-қосымшасына сәйкес құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді;
7 процесс – ХҚО операторының ЭЦҚ-мен куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (қызмет алушының сұрау салуын) ЭҮШ арқылы "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-ға жіберу;
8 процесс - электрондық құжатты "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да тіркеу;
3 шарт – қызмет берушінің қызмет алушының қоса берген құжаттарының Стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкестігін тексеруі (өңдеуі);
9 процесс – қызмет алушының ХҚО операторы арқылы "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да қалыптастырылған лицензияны, лицензияны қайта ресімдеуді, лицензияның телнұсқасын не мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беруден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауапты алуы.
10. ХҚО арқылы сұрау салу нәтижесін алу процесі:
қызмет алушы мемлекеттік қызмет нәтижесін алу үшін мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталған соң жүгінеді. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі – Стандарттың 4-тармағына сәйкес.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу Стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды қабылдау туралы қолхат негізінде жүзеге асырылады.

11. Порядок обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через ПЭП указан в диаграмме № 2 функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, согласно приложению 2 к настоящему Регламенту:
процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП и ввод услугополучателем пароля (процесс авторизации) на ПЭП для получения государственной услуги;
условие 1 – проверка на ПЭП подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН/БИН и пароль;
процесс 2 – формирование ПЭПом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
процесс 3 – выбор услугополучателем государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и заполнение услугополучателем, прикрепление к форме запроса необходимых документов в электронном виде;
процесс 4 – оплата государственной услуги на ПШЭП, затем эта информация поступает в ИС ГБД "Е-лицензирование";
условие 2 – проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" факта оплаты за оказание государственной услуги;
процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге, в связи с отсутствием оплаты за оказание государственной услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";
процесс 6 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
условие 3 – проверка на ПЭП срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН, указанным в запросе, и ИИН/БИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП;
процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
процесс 8 – удостоверение (подписание) запроса для оказания государственной услуги посредством ЭЦП услугополучателя;
процесс 9 – регистрация электронного запроса услугополучателя в ПЭП;
процесс 10 – получение услугополучателем лицензии, переоформление, дубликата лицензии либо письменного мотивированного отказа в выдаче результата оказания государственной услуги через оператора ЦОНа, сформированных в ИС ГБД "Е-лицензирование".
Пошаговые действия и решения через услугодателя приведены в приложении 2 ( диаграмма № 3) к настоящему Регламенту:
процесс 1 – ввод сотрудником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) в ИС ГБД "Е-лицензирование" для оказания государственной услуги;
условие 1 – проверка в ИС ГБД "Е-лицензирование" подлинности данных о зарегистрированном сотруднике услугодателя через логин и пароль;
процесс 2 – формирование ИС ГБД "Е-лицензирование" сообщения об отказе в авторизации, в связи с имеющимися нарушениями в данных сотрудника услугодателя;
процесс 3 – выбор услугодателем государственной услуги, вывод на экран формы запроса для оказания государственной услуги и ввод услугодателем данных услугополучателя;
процесс 4 – регистрация запроса и обработка государственной услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";

11. "Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде жүгіну тәртібі және қызмет беруші мен қызмет алушы рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігі осы Регламенттің 2 қосымшасына сәйкес, мемлекеттік қызмет көрсетуге қатысатын ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл № 2 диаграммасында көрсетілген.
1 процесс – қызмет алушы компьютерінің интернет-браузеріне ЭЦҚ тіркеу куәлігін бекіту және мемлекеттік қызмет алу үшін қызмет алушының ЭҮП-ге парольді енгізуі (авторлау процесі);
1 шарт – ЖСН/БСН) мен пароль арқылы тіркелген қызмет алушы туралы деректердің түпнұсқалығын ЭҮП-те тексеру;
2 процесс – қызмет алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты ЭҮП-тің авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыруы;
3 процесс – қызмет алушының мемлекеттік қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығаруы және нысанды толтыруы, сұрау салу нысанына қажетті электрондық түрдегі құжаттарды бекітуі;
4 процесс – ЭҮТШ-те төлемақы жасау, бұдан кейiн бұл ақпарат "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-ға келiп түседi;
2 шарт – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да мемлекеттiк қызмет көрсеткені үшін төлемақы төленгенін тексеру;
5 процесс – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да мемлекеттік қызмет көрсеткені үшiн төлемнiң болмауына байланысты сұратылып отырған қызмет көрсетуден бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
6 процесс – қызмет алушының сұрау салуды куәландыру (қол қою) үшін ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
3 шарт – ЭҮП-те ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданыс мерзімін және қайтарып алынған (күші жойылған) тіркеу куәліктері тізімінде болмауын, сондай-ақ сұрау салуда көрсетілген ЖСН/БЖН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БЖН арасындағы сәйкестендіру деректерінің сәйкес келуін тексеру;
7 процесс – қызмет алушының ЭЦҚ түпнұсқалылығының расталмауына байланысты сұратылып отырған мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
8 процесс – қызмет алушының ЭЦҚ-ның көмегімен мемлекеттік қызмет көрсетуге сұрау салуды куәландыру (қол қою);
9 процесс – ЭҮП-те қызмет алушының электрондық сұрау салуын тіркеу;
10 процесс – қызмет алушының ХҚО операторы арқылы "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да қалыптастырылған лицензияны, лицензияны қайта ресімдеуді, лицензияның телнұсқасын не мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беруден бас тарту туралы жазбаша дәлелді жауапты алуы.
Қызмет беруші арқылы қадамдық іс-қимылдар мен шешімдер осы Регламенттің 2 -қосымшасында ( № 3 диаграммада) келтірілген:
1 процесс – мемлекеттік қызмет көрсету үшін қызмет беруші қызметкерінің "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-ға логин мен пароль енгізуі (авторлау процесі);
1 шарт – қызмет берушінің тіркелген қызметкері туралы деректердің түпнұсқалылығын логин және пароль арқылы "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да тексеру;
2 процесс – қызмет берушінің қызметкерінің деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторландырудан бас тарту туралы "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-дың хабарлама қалыптастыруы;
3 процесс – қызмет берушінің мемлекеттік қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін сұрау салу нысанын экранға шығаруы және қызмет берушінің қызмет алушының деректерін енгізуі;
4 процесс – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-ға сұрау салуды тіркеу және мемлекеттік қызметті өңдеу;

условие 2 – проверка услугодателем соответствия приложенных документов услугополучателя требованиям пункта 9 Стандарта и основаниям для выдачи лицензии;
процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в ИС ГБД "Е-лицензирование" в связи с имеющимися нарушениями;
процесс 6 – оформление лицензии, переоформление, дубликата лицензии.
12. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с ЦОНом и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 3 к настоящему Регламенту. Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на веб-портале "электронного правительства", интернет ресурсе услугодателя.
Сноска. Регламент дополнен пунктом 12 в соответствии с постановлением Восточно-Казахстанского областного акимата от 29.09.2014 № 260 ( вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание.
Расшифровка аббревиатур:
ИС ГБД "Е-лицензирование" - информационная система государственной базы данных электронного лицензирования;
БИН – бизнес – идентификационный номер;
ИИН – индивидуальный идентификационный номер;
ГБД ФЛ – государственная база данных "Физические лица";
ГБД ЮЛ – государственная база данных "Юридические лица";
ИИС – интегрированная информационная система;
ПШЭП – платежный шлюз "электронного правительства";
ШЭП – шлюз "электронного правительства";
ЭЦП – электронная цифровая подпись.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии для
занятия деятельностью по
нерегулярной перевозке пассажиров
автобусами, микроавтобусами в
междугородном межобластном,
межрайонном (междугородном внутриобластном)
и международном сообщениях, а также
регулярной перевозке пассажиров
автобусами, микроавтобусами в
международном сообщении"
Блок-схема прохождения каждого действия (процедуры)
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии для занятия
деятельностью по нерегулярной перевозке
пассажиров автобусами, микроавтобусами
в междугородном межобластном, межрайонном
(междугородном внутриобластном) и
международном сообщениях, а также
регулярной перевозке пассажиров
автобусами, микроавтобусами в
международном сообщении"
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через ИС ЦОН
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через ПЭП
Диаграмма № 3 функционального взаимодействия при оказании государственной услуги через услугодателя
Условные обозначения:
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Выдача лицензии, переоформление,
выдача дубликатов лицензии для
занятия деятельностью по
нерегулярной перевозке пассажиров
автобусами, микроавтобусами в
междугородном межобластном,
межрайонном (междугородном внутриобластном)
и международном сообщениях, а также
регулярной перевозке пассажиров
автобусами, микроавтобусами в
международном сообщении"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги при оказании государственной услуги через ЦОН

2 шарт – қызмет берушінің қызмет алушының қоса берген құжаттарының Стандарттың 9-тармағындағы талаптарға және халықаралық сертификат беру үшiн негiздерге сәйкестiгiн тексеруі;
5 процесс – талап бұзушылықтардың болуына байланысты "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да сұратылып отырған қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
6 процесс – лицензия ресімдеу, лицензияны қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын ресімдеу.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің, қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сонымен қатар ХҚО-мен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламентке 3 қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі. Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "электрондық үкімет" веб-порталында, қызмет берушінің интернет-ресурсында орналастырылады.
Ескерту. Регламент 12-тармақпен толықтырылды -Шығыс Қазақстан облысы әкімдігінің 29.09.2014 № 260 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ескерту.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
"Е-лицензиялау" МДБ АЖ – электрондық лицензиялау мемлекеттік деректер базасы ақпараттық жүйесі;
БСН - бизнес-сәйкестендiру нөмiрi;
ЖСН – жеке сәйкестендiру нөмiрi;
ЖТ МДБ – "Жеке тұлғалар" мемлекеттік деректер базасы;
ЗТ МДБ – "Заңды тұлғалар" мемлекеттік деректер базасы;
ЫАЖ – ықпалдастырылған ақпараттық жүйе;
ЭҮТШ – "электрондық үкiметтiң" төлем шлюзi;
ЭҮШ – "электрондық үкiметтiң" шлюзi;
ЭЦҚ – электрондық цифрлық қолтаңба
"Жолаушыларды облысаралық
қалааралық, ауданаралық
(облысішiлiк қалааралық) және
халықаралық қатынастарда
автобустармен, шағын
автобустармен тұрақты емес тасымалдау, сондай-ақ
жолаушыларды халықаралық
қатынаста автобустармен, шағын
автобустармен тұрақты тасымалдау
жөніндегі қызметпен айналысу
үшін лицензия беру, қайта
ресімдеу, лицензияның
телнұсқаларын беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 1 қосымша
Әрбір іс-қимылды (рәсімді) өту блок-сызбасы
"Жолаушыларды облысаралық қалааралық, ауданаралық (облысішiлiк қалааралық)
және халықаралық қатынастарда
автобустармен, шағын
автобустармен
тұрақты емес тасымалдау, сондай-ақ жолаушыларды
халықаралық қатынаста
автобустармен, шағын
автобустармен тұрақты тасымалдау
жөніндегі қызметпен айналысу
үшін лицензия беру, қайта
ресімдеу, лицензияның
телнұсқаларын беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 2 қосымша
ХҚО АЖ арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимыл
№ 1 диаграммасы
ЭҮП арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимыл
№ 2 диаграммасы
Қызмет берушіарқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде функционалдық өзара іс-қимыл
№ 3 диаграммасы
Шартты белгілер:
"Жолаушыларды облысаралық
қалааралық, ауданаралық
(облысішiлiк қалааралық) және
халықаралық қатынастарда
автобустармен, шағын
автобустармен тұрақты емес
тасымалдау, сондай-ақ
жолаушыларды халықаралық
қатынаста автобустармен, шағын
автобустармен тұрақты тасымалдау
жөніндегі қызметпен айналысу
үшін лицензия беру, қайта
ресімдеу, лицензияның
телнұсқаларын беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
3 қосымша
ХҚО арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы