О бюджете города Усть-Каменогорска на 2015-2017 годы
Решение Усть-Каменогорского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 23 декабря 2014 года N 34/2-V. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 26 декабря 2014 года N 3597. Утратило силу - решением Усть-Каменогорского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 23 декабря 2015 года N 44/2-V
Сноска. Утратило силу - решением Усть-Каменогорского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 23.12.2015 N 44/2-V (вводится в действие с 01.01.2016).
В соответствии со статьей 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 10 декабря 2014 года № 24/289-V "Об областном бюджете на 2015-2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 3589), Усть-Каменогорский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 25 421 885,0 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 11 788 783,0 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 367 403,9 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 1 726 622,0 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 11 539 076,1 тысяч тенге;
2) затраты – 26 041 927,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 900 616,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 900 616,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0,0;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – - 42 736,9 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0,0;
поступления от продажи финансовых активов государства – 42 736,9 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – - 1 477 921,1 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 1 477 921,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Усть-Каменогорского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 18.12.2015 № 43/2-V (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Учесть, что в бюджете города Усть-Каменогорска на 2015 год бюджетные субвенции, передаваемые из областного бюджета в бюджет города Усть-Каменогорска – 0. Объем бюджетных изъятий из бюджета города Усть-Каменогорска в областной бюджет – 0.
3. Утвердить резерв местного исполнительного органа города Усть-Каменогорска на 2015 год в сумме 19 762,4 тысяч тенге.

Өскемен қаласының 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті туралы
Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қалалық мәслихатының 2014 жылғы 23 желтоқсандағы N 34/2-V шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 26 желтоқсанда № 3597 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қалалық мәслихатының 2015 жылғы 23 желтоқсандағы N 44/2-V шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қалалық мәслихатының 23.12.2015 N 44/2-V шешімімен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75-бабына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1 тармағының 1) тармақшасына, Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының "2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2014 жылғы 10 желтоқсандағы № 24/289-V (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 3589 нөмірімен тіркелген) шешіміне сәйкес Өскемен қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Қаланың 2015-2017 жылдарға арналған бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес тиісінше, соның ішінде 2015 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 25 421 885,0 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 11 788 783,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 367 403,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 1 726 622,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 11 539 076,1 мың теңге;
2) шығындар – 26 041 927,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелендіру –900 616,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 900 616,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0,0;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо – - 42 736,9 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0,0;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 42 736,9 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – - 1 477 921,1 мың теңге;
6) бюджеттің тапшылығын қаржыландыру – 1 477 921,1 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қалалық мәслихатының 18.12.2015 № 43/2-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. Өскемен қаласының 2015 жылға арналған бюджетінде облыстық бюджеттен Өскемен қаласының бюджетіне берілетін бюджеттік субвенциялар – 0. Өскемен қаласының бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік қайтарып алулардың көлемі – 0.
3. 2015 жылға арналған Өскемен қаласының жергілікті атқарушы органының резерві 19 762,4 мың теңге сомасында бекітілсін.

Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Усть-Каменогорского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 18.12.2015 № 43/2-V (вводится в действие с 01.01.2015).
4. Принять к исполнению нормативы распределения доходов на 2015 год, в соответствии с решением Восточно-Казахстанского областного маслихата от 10 декабря 2014 года № 24/289-V "Об областном бюджете на 2015-2017 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 3589):
1) индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 14,2 %;
2) индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты – 14,2 %;

Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - Шығыс Қазақстан облысы Өскемен қалалық мәслихатының 18.12.2015 № 43/2-V шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
4. Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының "2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" 2014 жылғы 10 желтоқсандағы № 24/289-V (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 3589 нөмірімен тіркелген) шешіміне сәйкес 2015 жылға арналған кірістерді бөлу нормативтері атқарылуға алынсын:
1) төлем көзінен салынатын, кірістерден ұсталатын жеке табыс салығы – 14,2 %;
2) төлем көзінен салынатын, шетел азаматтарының кірістерінен ұсталатын жеке табыс салығы – 14,2 %;

3) социальный налог – 14,2 %.
5. В соответствии с пунктами 2, 3 статьи 238 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, за счет бюджетных средств установить повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, если иное не установлено законами Республики Казахстан.
Перечень должностей специалистов в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, определяется местным исполнительным органом по согласованию с местным представительным органом.

3) әлеуметтік салық – 14,2 %.
5. Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 238-бабының 2, 3 тармағына сәйкес азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет саласындағы мамандарға қызметтiң осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтiк ставкалар, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше белгiленбесе, бюджет қаражаты есебiнен белгiленсін.
Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет саласындағы мамандар лауазымдарының тiзбесiн жергiлiктi өкiлдi органмен келiсу бойынша жергiлiктi атқарушы орган айқындайды.

6. Учесть перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города Усть-Каменогорска на 2015 год, согласно приложению 4.
7. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии И. Потапов
Секретарь городского маслихата А. Абакумов
Приложение 1 к решению
Усть-Каменогорского
городского маслихата
от 23 декабря 2014 года
№ 34/2-V
Бюджет города Усть-Каменогорска на 2015 год

6. 4 қосымшаға сәйкес Өскемен қаласының 2015 жылға арналған бюджетінің атқарылу үдерісінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі бекітілсін.
7. Осы шешім 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы И. Потапов
Қалалық мәслихаттың хатшысы А. Абакумов
Өскемен қалалық мәслихатының
2014 жылғы 23 желтоқсандағы
№ 34/2-V шешіміне
1 қосымша
Өскемен қаласының 2015 жылға арналған бюджеті

197 903,3
006
Дополнительное образование для детей
540 658,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
876 529,0
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
99 471,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
1 636,0
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
23 687,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
1 722 187,0
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
81 955,0
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
29 410,3
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
29 410,3
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
1 348 180,0
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
1 322 257,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
70 672,0
002
Программа занятости
111 712,0
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
1 132,0
005
Государственная адресная социальная помощь
2 830,0
006
Оказание жилищной помощи
18 500,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
379 127,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
4 930,0
013
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
58 076,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
228 382,0
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
6 820,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
72 954,0
021
Капитальные расходы государственного органа
3 882,0
025
Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу
18 003,0
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов

197 903,3
006
Балаларға қосымша білім беру
540 658,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
876 529,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
99 471,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
1 636,0
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
23 687,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
1 722 187,0
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
81 955,0
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
29 410,3
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
29 410,3
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
1 348 180,0
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
1 322 257,0
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
70 672,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
111 712,0
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
1 132,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2 830,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
18 500,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
379 127,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
4 930,0
013
Белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеу
58 076,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
228 382,0
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
6 820,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
72 954,0
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 882,0
025
Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізу
18 003,0
050
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру