Об организации оплачиваемых общественных работ в 2014 году и определении целевых групп населения, проживающих на территории Абайского района
Постановление акимата Абайского района Восточно-Казахстанской области от 05 февраля 2014 года № 575. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 28 февраля 2014 года № 3193. Утратило силу постановлением акимата Абайского района Восточно-Казахстанской области от 03 декабря 2014 года № 754
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Абайского района Восточно-Казахстанской области от 03.12.2014 № 754.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с подпунктом 5) статьи 7, статьей 20 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения», пунктом 2 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан, пунктами 678 Правил организации и финансирования общественных работ, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года № 836 «О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О занятости населения», в целях расширения системы государственных гарантий и поддержки различных групп населения, испытывающих затруднение в трудоустройстве, акимат Абайского района ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить перечень организаций, представляющих рабочие места для организации оплачиваемых общественных работ в 2014 году, виды, объемы, источники финансирования и конкретные условия оплачиваемых общественных работ, размеры оплаты труда участников оплачиваемых общественных работ (приложение № 1).
2. Размер оплаты труда из средств местного бюджета утвердить в размере не менее минимальной заработной платы, установленной на 2014 год.
3. Определить целевые группы населения, проживающие на территории Абайского района (приложение 2).
4. Признать утратившим силу постановление акимата Абайского района от 03 января 2013 года № 340 «Об организации и финансировании оплачиваемых общественных работ и утверждение перечня целевых групп на 2014 год» (регистрационный № 2846, опубликовано в районной газете «Абай елі № 10 (226) от 05-13 января 2013 года»).
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима района Лдибаеву Е. А.
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким Абайского района
Т. Мусапирбеков
Приложение 1 к постановлению
акимата Абайского района
от «05» февраля 2014 года № 575
Перечень организаций, представляющих рабочие места для организации оплачиваемых
общественных работ в 2014 году, виды, объемы, источники финансирования и
конкретные условия оплачиваемых общественных работ, размеры оплаты труда
участников оплачиваемых общественных работ
п/п
Наименования работодателя
Виды общественных работ
Объем выполняемых Работ
Спрос (заявленная потреб-ность)
(человек)
Предложение (утвер-ждено)
(человек)
Финанси-рования
(тенге)
1
2
3
4
5
6
7
1
Государственное учреждение аппарат акима Караульского сельского округа Абайского района
Государственное учреждение аппарат акима Кенгирбайбиского сельского округа Абайского района
Государственное учреждение аппарат акима Кокбайского сельского округа Абайского района
Государственное учреждение аппарат акима Кундыздинского сельского округа Абайского района
Государственное учреждение аппарат акима Архатского сельского округа Абайского района
Государственное учреждение аппарат акима Каскабулакского сельского округа Абайского района
Государственное учреждение аппарат акима Саржалского сельского округа Абайского района
Государственное учреждение аппарат акима Токтамысского сельского округа Абайского района
Государственное учреждение аппарат акима Медеуского сельского округа Абайского района
Помощь в участии опросах по уточнению похозяйственных книг, по работе с архивными документами;
уборка территории, экологическое оздоровление региона (озеленение и благоустройство);
сезонно-отопительные работы;
помощь участие в ветеринарных санитарно-профилактических мероприятиях;
помощь в организации мероприятий культурного назначения

2014 жылы ақылы қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру мен Абай ауданының аумағында тұратын, халықтың нысаналы топтарын белгілеу туралы
Шығыс Қазақстан облысы Абай ауданы әкімдігінің 2014 жылғы 05 ақпандағы № 575 қаулысы. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2014 жылғы 28 ақпанда № 3193 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Абай ауданының әкімдігінің 2014 жылғы 03 желтоқсандағы № 754 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Абай ауданының әкімдігінің 03.12.2014 № 754 қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
«Халықты жұмыспен қамту туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 7 бабының 5) тармақшасына20-бабына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 31 бабының 2 тармағына, «Халықты жұмыспен қамту туралы» 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы» Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 маусымдағы № 836 қаулысымен бекітілген Қоғамдық жұмысты ұйымдастыру және қаржыландыру ережесінің 678 тармақтарына сәйкес, жұмысқа орналасуда қиындықтар көретін халықтың түрлі топтарына мемлекеттік кепілдіктер көрсету және қолдау көрсету жүйесін кеңейту мақсатында, Абай ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2014 жылға ақылы қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру үшін жұмыс орындарын беруші ұйымдардың тізімі, ақылы қоғамдық жұмыстардың түрлері, көлемі, қаржыландыру көздері және ақылы қоғамдық жұмыстардың нақты жағдайлары, ақылы қоғамдық жұмысқа қатысушылардың еңбекақысының мөлшері (1 қосымшаға сәйкес бекітілсін).
2. Еңбек ақысының мөлшері 2014 жылға белгіленген ең төменгі еңбек ақыдан кем емес мөлшерінде жергілікті бюджет есебінен бекітілсін.
3. Абай ауданының аумағында тұратын, халықтың нысаналы топтары белгіленсін (2 қосымша).
4. Абай ауданы әкімдігінің 2013 жылғы 03 қантардағы № 340 «2013 жылы ақылы қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру және қаржыландыру нысаналы топқа жататын тұлғалардың тізбесін бекіту туралы қаулысының күші жойылды деп танылсын. (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде) 2013 жылы 25 қаңтарда № 2846 болып тіркелген, 2013 жылы 05-13 наурызда «Абай елі» аудандық газетінің № 10 (226) санында жарияланған).
5. Осы қаулының орындалуын бақылау жасау аудан әкімінің орынбасары Е. Лдибаевқа жүктелсін.
6. Осы қаулы алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Абай ауданының әкімі
Т. Мүсәпірбеков
Абай ауданы әкімдігінің
2014 жылғы «05» ақпан
№ 575 қаулыcына 1 қосымша
2014 жылға ақылы қоғамдық жұмыстарды ұйымдастыру үшін жұмыс орындарын
беруші ұйымдардың тізімі, ақылы қоғамдық жұмыстардың түрлері, көлемі,
қаржыландыру көздері және ақылы қоғамдық жұмыстардың нақты жағдайлары,
ақылы қоғамдық жұмысқа қатысушылардың еңбекақысының мөлшері
Р/с
Жұмыс берушінің атауы
Қоғамдық жұмыстардың түрлері
Орындалатын жұмыстардың көлемі
Сұраныс (жарияланған қажеттілік)
(адам)
Ұсыныс (бекітілген)
(адам)
Қаржыландыру (теңге)
Жергілікті бюджеттен
1
2
3
4
5
6
7
1
Абай ауданы Қарауыл ауылдық округі әкімінің аппараты мемлекеттік мекеме
Абай ауданы Кеңгірбай-би ауылдық округі әкімінің аппараты мемлекеттік мекеме
Абай ауданы Көкбай ауылдық округі әкімінің аппараты мемлекеттік мекеме
Абай ауданы Құндызды ауылдық округі әкімінің аппараты мемлекеттік мекеме
Абай ауданы Архат ауылдық округі әкімінің аппараты мемлекеттік мекеме
Абай ауданы Қасқабұлақ ауылдық округі әкімінің аппараты мемлекеттік мекеме
Абай ауданы Саржал ауылдық округі әкімінің аппараты мемлекеттік мекеме
Абай ауданы Тоқтамыс ауылдық округі әкімінің аппараты мемлекеттік мекеме
Абай ауданы Медеу ауылдық округі әкімінің аппараты мемлекеттік мекеме
Шаруашылық кітаптарын нақтылауға байланысты сауалнамаларға, мұрағаттық құжаттармен жұмысқа көмектесу;
ауланы тазарту, аймақты экологиялық сауықтыру (көгалдандыру және абаттандыру);
маусымдық –жылыту жұмыстары;
ветеринариялық санитарлық-алдын-алу іс шараларына көмектесу;
мәдени бағыттағы ауқымды іс-шараларды ұйымдастыруға көмектесу;

20-25 документов
4
4
Местный бюджет
10
Абайское районное отделение Восточно-Казахстанской области филиал «Государственный центр по выплате пенсий»
(по согласованию)
Помощь в подборке документов для перерасчета пенсий, в работе с пенсионными делами;
помощь в обработке макетов дел по экологии;
помощь в работе с архивными и текущими документами;
доставка корреспонденции;
9 363 пенсионных дел;
10 макетов
50-60 документов

20-25 құжат
4
4
Жергілікті бюджет
10
Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталығының Шығыс Қазақстан облыстық филиалының Абай аудандық бөлімшесі
(өз келісімімен)
Зейнетақыны қайта есептеу үшін құжаттарды іріктеуде, зейнетақы істерімен жұмыста көмек;
Экология бойынша макет істерін өңдеуде көмек;
ағымдағы және мұрағат құжаттармен жұмыс істеуде көмек, хат-хабарларды жеткізу;
9363 зейнетақы ісі;
10 макет
50-60 құжат

4-5 документов
5
5
Местный бюджет
11
Государственное учреждение «Отдел занятости и социальных программ Абайского района»
Помощь в работе с архивными, текущими документами, картотекой;
доставка корреспонденции;
помощь в обследовании материально-бытовых условий получателей социальных пособий;
помощь в формировании базы данных получателей социальных пособий;
уборка территории и помещений;
1500 документов
20-30 документов
1000 дел

4-5 құжат
5
5
Жергілікті бюджет
11
«Абай аудандық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі» мемлекеттік мекемесі
ағымдағы және мұрағат құжаттармен, картотекамен жұмыста көмек,
хат-хабарларды жеткізу;
әлеуметтік жәрдемақы алушылардың материалдық –тұрмыстық жағдайларын зерттеуге көмектесу;
әлеуметтік жәрдемақы алушылардың деректер базасын қалыптастыруға көмектесу;
аулалар мен бөлмелерді тазарту.
1500 құжат
20-30 құжат
1000 іс

10-15 документов
4
4
Местный бюджет
37
Филиал в селе Караул Абайского района казенное государственное коммунальное предприятие «Семипалатинского областного историко– краеведческого музея»
Помощь в работе с архивными документами;
доставка корреспонденции;
уборка территории;
20-30 документов
3
3
Местный бюджет
Итого
250
250
Конкретные условия общественных работ:
Продолжительность рабочей недели составляет 5 дней с двумя выходными, восьми часовой рабочий день, обеденный перерыв 1 час; оплата трудапенсионные и социальные отчисления, компенсация за неиспользованнй трудовой отпуск регулируются в соответствии с законадательством Республики Казахстан на основании трудового договора, осуществляется за фактически отработанное время, отраженное в табеле учета рабочего времени в зависимости от количества, качества, сложности выполняемой работы путем перечисления на лицевые счета безработных; инструктаж по охране труда и технике безопасности, обеспечение специальной одеждой, инструментом и оборудованием, выплата социального пособия по временной нетрудоспособности, возмещение вреда, причиненного увечьем или иным повреждением здоровья, производится работодателем в соответствии с законодательством Республики Казахстан. Условия общественных работ для отдельных категорий работников (женщины и другие лица с семейными обязанностями, инвалидылица, не достигшие восемнадцатилетнего возраста) определяются с учетом особенностей условий труда соответствующей категории и предусматриваются трудовыми договорами, заключаемыми между работниками и работодателями в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан.
Приложение 2 к постановлению
акимата Абайского района
от «05» февраля 2014 года № 575
Целевые группы населения, проживающих на территории Абайского района

10-15 құжат
4
4
Жергілікті бюджет
37
«Семейдің облыстық тарихи өлкетану музейі» қазыналық мемлекеттік коммуналдық кәсіпорыны Абай ауданы Қарауыл ауылындағы филиалы
мұрағат құжаттармен жұмыс істеуге көмектесу;
хат-хабарларды жеткізу;
20-30 құжат
3
3
Жергілікті бюджет
Барлығы
250
250
Қоғамдық жұмыстардың нақты талаптары:
Жұмыс аптасының ұзақтығы 5 күнді құрайды, екі демалыс күні беріледі, сегіз сағаттық жұмыс күні, түскі үзіліс 1 сағат, еңбекақы төлеузейнетақы және әлеуметтік аударымдары, қолданылмаған еңбек демалысына өтемақы жүргізу еңбек шартының негізінде Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес реттеледі, орындалатын жұмыстың санатына, сапасына және күрделігіне байланысты жұмыс уақытын есептеу табелінде көрсетілген дәлелді жұмыс істеген уақыты арқылы жұмыссыздын жеке шотына аудару жолымен жүзеге асырылады; еңбекті қорғау және қауіпсіздік техникасы бойынша нұсқаулық, арнайы киіммен, құрал-жабдықтармен камтамасыз ету, уақытша жұмысқа жарамсыздық бойынша әлеуметтік жәрдемақы төлеу, мертігу немесе басқа зақымдану салдарынан келтірілген зияндарын орнын толтыру Қазақстан Республикасының заңнамаларына сәйкес жұмыс берушімен жүргізіледі. Жұмыскерлердің жеке санаттары (әйелдер және отбасылық міндеттері бар басқа тұлғалар, мүгедектерон сегіз жасқа толмаған тұлғалар) үшін қоғамдық жұмыстардың тиісті санатқа еңбек талаптарының ерекшелігін ескере отырып белгіленеді және Қазақстан Республикасы Еңбек заңнамасына сәйкес жұмыс берушінің және жұмыскердің арасында жасалған еңбек шарттарымен қарастырылады.
Абай ауданы әкімдігінің
2014 жылғы «05» ақпандағы
№ 575 қаулысына 2 қосымша
Абай ауданы аумағында тұратын, халықтың нысаналы топтары

1. Малообеспеченные;
2. Молодежь в возрасте до двадцати одного года;
3. Воспитанники детских домов, дети – сироты и дети, оставшиеся без попечения родителей в возрасте до двацати трех лет;
4. Одинокие, многодетные родители, воспитывающие несовершеннолетних детей;
5. Граждане, имеющие на содержании лиц, которые в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан признаны нуждающимися в постоянном уходе, помощи или надзоре;
6. Лица предпенсионного возраста (за два года до выхода на пенсию по возрасту);
7. Инвалиды;
8. Лица, уволенные из рядов Вооруженных Сил Республики Казахстан;
9. Лица, освобожденные из мест лишения свободы и (или) принудительного лечения;
10. Оралманы;
11. Выпускники организаций высшего и послевузовского образования;
12. Лица, высвобожденные в связи с ликвидацией работодателя - юридического лица либо прекращением деятельности работодателя - физического лица, сокращением численности или штата работников;
13. Лица, состоящие на учете службы пробации уголовно-исполнительной инспекции;
14. Женщины старше 50 лет;
15. Мужчины старше 55 лет;
16. Лица, не работающие длительное время (более одного года).

1. Табысы аз адамдар;
2. Жиырма бір жасқа дейінгі жастар;
3. Балалар үйлерінің тәрбиеленушілері, жетім балалармен ата-ананың қамкорынсыз қалған жиырма үш жасқа дейінгі балалар;
4. Кәмелетке толмаған балаларды тәрбиелеп отырған жалғызілікті, көп балалы ата-аналар;
5. Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіппен асырауында тұрақты күтімді, көмекті немесе қадағалауды қажет етеді деп танылған адамдар бар азаматтар;
6. Зейнеткерлік жас алдындағы адамдар (жасына байланысты зейнеткерлікке шығуға екі жыл қалған);
7. Мүгедектер;
8. Қазақстан Республикасының Қарулы Күштері қатарынан босаған адамдар;
9. Бас бостандығынан айыру және (немесе) мәжбүрлеп емдеу орындарынан босатылған адамдар;
10. Оралмандар;
11. Жоғары және жоғары оқу орнынан кейінгі білім беру ұйымдарын бітірушілер;
12. Жұмыс беруші – заңды тұлғаның таратылуына не жұмыс беруші – жеке тұлғаның қызметің тоқтатуына, қызметкерлер санының немесе штатының қысқарылуына байланысты жұмыстан босатылған адамдар;
13. Қылмыстық-атқару инспекциясы пробация қызметінің есебінде тұрған адамдар;
14. 50 жастан асқан әйелдер;
15. 55 жастан асқан ер адамдар;
16. Ұзақ уақыт (бір жылдан астам) жұмыс істемейтін адамдар;