Об утверждении судебных форм отчетов в гражданско-правовой сфере и Инструкции о вводе электронных информационных учетных документов в Единую автоматизированную информационно-аналитическую систему судебных органов Республики Казахстан и формированию отчетов в гражданско-правовой сфере
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 15 октября 2014 года № 117. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 ноября 2014 года № 9853. Утратил силу приказом Генерального Прокурора Республики Казахстан от 30 марта 2016 года № 52
Сноска. Утратил силу приказом Генерального Прокурора РК от 30.03.2016 № 52 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ!
Порядок введения в действие приказа см. п.4
В целях совершенствования судебной статистики и приведения в соответствие с Законом Республики Казахстан от 24 марта 1998 года «О нормативных правовых актах», руководствуясь подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 21 декабря 1995 года «О Прокуратуре», ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) формы отчетов: № 2 «О работе судов первой инстанции по рассмотрению гражданских дел», № 7 «О работе судов апелляционной инстанции по рассмотрению гражданских дел», № 7К «О работе судов кассационной инстанции по рассмотрению гражданских дел», № 9 «О работе судов по рассмотрению гражданских дел в порядке надзора», согласно приложениям 123 и 4 к настоящему приказу;
2) Инструкцию о вводе электронных информационных учетных документов в Единую автоматизированную информационно-аналитическую систему судебных органов Республики Казахстан и формированию отчетов в гражданско-правовой сфере, согласно приложению 5 к настоящему приказу.
2. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет) настоящий приказ направить:
1) на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан;
2) на официальное опубликование в информационно-правовой системе «Әділет»;
3) в судебные органы - субъектам правовой статистики и специальных учетов, территориальным органам Комитета для исполнения.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2015 года.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан                       А. Даулбаев
Приложение 1
к приказу Генерального Прокурора
Республики Казахстан
от 15 октября 2014 года № 117
Форма №2 Отчет о работе судов первой инстанции по рассмотрению гражданских дел
Таблица А Движение и результаты рассмотрения гражданских дел
Наименование
Остаток неоконченных дел на начало отчетного периода
Поступило дел за отчетный период
Возобновлено производств по делу в связи с отменой первоначальных судебных актов по вновь открывшимся обстоятельствам
Остаток заявлений на начало отчетного периода
Поступило заявлений в отчетный период
из граф 3 и 4
Остаток заявлений на конец отчетного периода
отказано в принятии
возвращено
Заявления направлены по подсудности
возбуждено дел (производств)
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Дела приказного производства
О взыскании алиментов на несовершеннолетних детей
1
О взыскании с граждан и юридических лиц недоимки по налогам и другим обязательным платежам
2
О взыскании начисленных, но не выплаченных работнику заработной платы и иных платежей
3
По требованию органов внутренних дел или финансовой полиции о взыскании расходов по розыску ответчика или должника
4
Прочие дела приказного производства
5
в т.ч.
о взыскании в пользу госматрезерва
6
Итого дел приказного производства
7
в т.ч.
с участием иностранных лиц
8
Дела искового производства
О восстановлении на работе уволенных
9
О выплате заработной платы
10
Другие трудовые споры по трудовым правоотношениям
11
О взыскании алиментов на содержание детей
12
в т.ч.
с установлением отцовства
13
О взыскании детских пособий
14
О лишении, восстановлении или об ограничении родительских прав
15
в т.ч.
по искам об ограничении родительских прав
16
по искам о восстановлении родительских прав
17
Об определении местожительства детей
18
Об определении порядка общения с детьми
19
О расторжении брака
20
в т.ч.
о расторжении брака лиц, имеющих несовершеннолетних детей
21
Другие споры, возникающие из брачно-семейных отношений
22
О возмещении морального вреда
23
Споры о праве собственности на имущество
24
в т.ч.
на жилище
25
О взыскании платы за жилье и коммунальные услуги
26
О выселении граждан из жилища без предоставления другого жилого помещения
27
Другие жилищные споры
28
Об освобождении имущества от ареста
29
Споры, вытекающие из земельных правоотношений
30
в т.ч.
изъятие земельных участков для государственных надобностей
31
О защите прав потребителя
32
в т.ч.
из договоров в сфере торговли, услуг и т.д.
33
По искам о возмещении вреда за повреждение здоровья или смерть гражданина
34
в т.ч.
в связи с исполнением трудовых обязанностей
35
в связи с нарушением ПДД и авариями на транспорте
36
Споры о возмещении вреда, причиненные незаконными действиями органов дознания, предварительного следствия, прокуратуры и суда
37
в том числе
в порядке регресса
38
по делам реабилитации
39
по делам оправданных в суде
40
по делам о нарушении гражданских прав
41
по делам связанным с пытками
42
Иски о возмещении ущерба от ДТП
43
Иски, связанные с отзывом лицензии
44
Иски, связанные с приостановлением лицензии
45
Споры, возникающие в связи с отказом в регистрации или с незаконной регистрацией ценных бумаг
46
Другие споры, связанные с ценными бумагами, акциями
47
Споры связанные с нарушением законодательства в сфере государственных закупок
48
в том числе
о признании итогов государственных закупок незаконными (решений конкурсных комиссий, протоколов, договоров)
49
признание потенциального поставщика недобросовестным участником государственных закупок и включение его в реестр
50
признание ненадлежащим исполнение обязательств
51
корректировка проектно-сметной документации
52
о расторжении договора либо внесении в него изменений
53
продление сроков выполнения работ по договорам
54
понуждение к заключению договора
55
понуждение к исполнению договора
56
признание действительным акта выполненных работ и оплата по нему
57
взыскание сумм (неустойки и иных штрафных санкций)
58
Другие споры, связанные с нарушением законодательства в сфере государственных закупок
59
Иски о защите чести, достоинства и деловой репутации
60
в том числе
к средствам массовой информации
61
к гражданам и юридическим лицам
62
иски юридических лиц о защите деловой репутации
63
Споры, связанные с заключением, изменением, расторжением договора и исполнением договорных обязательств
64
в том числе
связанные с обращением взыскания на имущество
65
споры между юридическими лицами, гражданами, осуществляющими предпринимательскую деятельность
66
в том числе
с участием квазигосударственного сектора
67
с участием государственных учреждений
68
споры, связанные с долевым строительством
69
споры, связанные с экономической, технологической, информационной безопасностью
70
споры, связанные с применением банковского законодательства
71
из них
по вопросам, связанным с ипотекой недвижимого имущества
72
споры, связанные с недропользованием
73
из них
с участием иностранных лиц
74
По интеллектуальной собственности
75
в т.ч.
о защите авторских прав
76
о товарных знаках
77
Иски, связанные с охраной окружающей среды
78
в том числе
о возмещении ущерба за нарушение природоохранного законодательства
79
иски физических лиц
80
иски общественных экологических организаций
81
Споры о возмещении ущерба
82
в т.ч.
о взыскании в пользу госматрезерва
83
Иски, связанные с интернет-ресурсами
84
Споры о нарушении пенсионного законодательства
85
Споры о нарушении налогового законодательства
86
в т.ч.
иски налоговых органов о взыскании налогов и сборов с физических лиц
87
иски налоговых органов о взыскании налогов и сборов с юридических лиц
88
иски физ.лиц к налоговым органам
89
О взыскании страховых выплат
90
Споры в сфере таможенного законодательства
91
Споры о наследстве
92
О лжепредпринимательстве
93
О незаконном захвате имущества юридических и физических лиц
94
Прочие исковые дела
95
Итого дел искового производства
96
в т.ч.
с участием иностранных лиц
97
Дела особого искового производства
По заявлениям о защите избирательных прав граждан и общественных объединений, участвующих в выборах, референдумах
98
По делам об оспаривании решений органов государственной власти, должностных лиц
99
в т.ч.
судебных исполнителей

Азаматтық-құқықтық саладағы соттық нысанды есептерді және Қазақстан Республикасы сот органдарының Бірыңғай автоматтандырылған ақпараттық-талдау жүйесіне электрондық ақпараттық есепке алу құжаттарын енгізу және азаматтық-құқықтық саладағы есептерді қалыптастыру туралы Нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2014 жылғы 15 қазандағы № 117 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2014 жылы 5 қарашада № 9853 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2016 жылғы 30 наурыздағы № 52 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Бас Прокурорының 30.03.2016 № 52 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескертпесі!
Осы бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз
Сот статистикасын жетілдіру және «Нормативтік құқықтық актілер туралы» 1998 жылғы 24 наурыздағы Қазақстан Республикасы Заңына сәйкестендіру мақсатында, «Прокуратура туралы» 1995 жылғы 21 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабы 4-1) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. Бекітілсін:
1) осы бұйрықтың 123, және 4-қосымшаларына сәйкес «Бірінші сатылы соттардың азаматтық істерді қарау бойынша жұмысы туралы» № 2, «Апелляциялық сатылы соттардың азаматтық істерді қарау бойынша жұмысы туралы» № 7, «Кассациялық сатылы соттардың азаматтық істерді қарау бойынша жұмысы туралы» № 7К, «Соттардың азаматтық істерді қадағалау тәртібінде қарауы бойынша жұмысы туралы» № 9 есеп нысандары;
2) осы бұйрықтың 5-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы сот органдарының Бірыңғай автоматтандырылған ақпараттық-талдау жүйесіне электрондық ақпараттық есепке алу құжаттарын енгізу және азаматтық-құқықтық саладағы есептерді қалыптастыру туралы Нұсқаулық.
2. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет) осы бұйрықты:
1) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге;
2) «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға;
3) сот органдарына – құқықтық статистика және арнайы есепке алу субъектілеріне және Комитеттің аумақтық органдарына орындау үшін жолдасын.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет Төрағасына жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2015 жылдың 1-қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры                                      А. Дауылбаев
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2014 жылғы 15 қазан
№ 117 бұйрығына 1-қосымша
№ 2 нысан "Бірініші сатылы соттардың азаматтық істерді қарауы бойынша жұмысы туралы есеп"
А кестесі "Азаматтық істерді қараудың қозғалысы мен нәтижелері"
Атауы
Есептік кезеңнің басындағы аяқталмаған істердің қалдығы
Есептік кезеңде істер келіп түсті
Жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша бастапқы сот актісінің күшін жоюға байланысты іс бойынша іс жүргізу қайта жаңғыртылды
Есептік кезеңнің басындағы өтініштер қалдығы
Есептік кезеңде келіп түскен өтініштер
4 және 5-бағандардан:
Есептік кезеңнің аяғындағы өтініштердің қалдығы
қабылдаудан бас тартылды
қайтарылды
өтініш соттылығы бойынша жолданды
іс (өндіріс) қозғалды
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Бұйрықтық іс жүргізу істері
Кәмелетке толмаған балаларға алимент өндіріп алу туралы
1
Азаматтардан және заңды тұлғалардан салықтар және өзге де міндетті төлемдер бойынша төленбеген салығын өндіріп алу туралы
2
Қызметкерге есептелген, бірақ төленбеген еңбекақыны және өзге де төлемдерді өндіріп алу туралы
3
Ішкі істер органының немесе қаржы полициясының талабына қарай жауапкерге немесе борышкерге іздеу салу бойынша шығындарды өндіріп алу туралы
4
Басқа да бұйрықтық іс жүргізу істері
5
с.і.
мемматрезерв пайдасына өндіріп алу туралы
6
Бұйрықтық іс жүргізу істерінің қорытындысы
7
с.і.
шетел адамдарының қатысуы арқылы
8
Талап-арыздық іс жүргізу істері
Қызметтен босатылғандарды жұмысқа қайта алу туралы
9
Жалақы төлеу туралы
10
Еңбектік құқықтық қатынастар бойынша басқа да еңбек даулары
11
Балаларды асырауға арналған алиментті өндіріп алу туралы
12
с.і.
әке болуды анықтау арқылы
13
Балалар жәрдемақысын өндіріп алу туралы
14
Ата-ана құқығынан айыру, қалпына келтіру не шектеу туралы
15
с.і.
Ата-ана құқығынан шектеу туралы талап-арыз бойынша
16
ата-ана құқықтарын қалпына келтіру туралы талап-арыздар бойынша
17
Балалардың тұрғылықты жерін анықтау туралы
18
Балалармен қарым-қатынастағы тәртіпті анықтау туралы
19
Некені бұзу туралы
20
с.і.
кәмелетке толмаған балалары бар некені бұзу туралы
21
Некелік-отбасылық қарым-қатынастан туындайтын өзге де даулар
22
Моральдық зиянның орнын толтыру туралы
23
Мүлікке меншік құқығы туралы даулар
24
с.і.
тұрғын үйге
25
Тұрғын үйге және коммуналдық қызмет көрсетулерге төлемдерді өндіріп алу туралы
26
Азаматтарды басқа тұрғын үй беруінсіз тұрғын үйден шығару туралы
27
Басқа да тұрғын үй даулары
28
Мүлікті тыйым салудан босату туралы
29
Жерге қатысты құқықтық қатынастардан шығатын даулар
30
с.і.
мемл. қажеттіліктер үшін жер телімдерін алып қою
31
Тұтынушылар құқығын қорғау туралы
32
с.і.
сауда, қызмет көрсету және т.б. салалардағы келісім-шарттардан
33
Азаматтың денсаулығына келтірілген немесе оның өліміне әкеп соққан залалды өтеу туралы талап-арыздар бойынша
34
с.і.
еңбек міндеттерін орындаумен байланысты
35
ЖЖЕ бұзумен және көліктегі апаттармен байланысты
36
Анықтау, алдын-ала тергеу, прокуратура және сот органдарының заңсыз әрекеттерімен келтірілген залалды өтеу туралы даулар
37
соның ішінде
кері талап тәртібінде
38
ақтау істері бойынша
39
сотта ақталған істер бойынша
40
азаматтық құқықтарды бұзу туралы істер бойынша
41
азаптаумен байланысты істер бойынша
42
ЖКО-нан болған залалды өтеу туралы талап-арыздар
43
Лицензияларды кері қайтарып алумен байланысты талап-арыздар
44
Лицензияны тоқтатумен байланысты талап-арыздар
45
Құнды қағаздарды тіркеуден бас тартумен немесе оларды заңсыз тіркеумен бай-ты туындайтын даулар
46
Құнды қағаздармен, акциялармен байланысты басқа да даулар
47
Мемлекеттік сатып алулар саласындағы заңдарды бұзумен байланысты даулар
48
соның ішінде
мемлекеттік сатып алулардың қорытындыларын (конкурстық комиссия шешімдерін, хаттамаларды, шарттарды) заңсыз деп тану туралы
49
ықтимал өнім берушіні мемлекеттік сатып алулардың арсыз қатысушысы деп тану және оны тізілімге қосу
50
міндеттердің орындалуын өз деңгейінен төмен деп тану
51
жоба-сметалық құжаттаманы түзету
52
шартты бұзу немесе оған өзгерістер енгізу туралы
53
шарттар бойынша жұмыстардың орындалу мерзімдерін ұзарту
54
шарт жасауға мәжбүр ету
55
шартты орындауға мәжбүр ету
56
орындалған жұмыс актісін нақты деп тану және сол бойынша төлеу
57
сомаларды (айыпақы және өзге де айыппұл санкциялары) өндіріп алу
58
Мемлекеттік сатып алулар саласындағы заңдарды бұзумен байланысты басқа да даулар
59
Арын, абыройын және іскерлік беделін қорғау туралы талап-арыздар
60
с.і.
бұқаралық ақпарат құралдарына
61
азаматтар мен заңды тұлғаларға
62
іскерлік беделін қорғау туралы заңды тұлғалардың талап-арыздары
63
Шартты бекітумен, өзгертумен, бұзумен және шарттық міндеттемелерді орындаумен байланысты даулар
64
с.і.
мүлікке ақы өндіріп алумен байланысты
65
кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғалар, азаматтар арасындағы даулар
66
с.і. квазимемлекеттік сектордың қатысуымен
67
с.і.   мемлекеттік мекемелердің қатысуымен
68
үлестік құрылыспен байланысты даулар
69
экономикалық, технологиялық, ақпараттық қауіпсіздікке байланысты даулар
70
банк заңнамасын қолданумен байланысты даулар
71
с.і. по жылжымайтын мүлік ипотекасымен байланысты мәселелер бойынша
72
жер қойнауын пайдаланумен байланысты даулар
73
с.і. шетелдіктердің қатысумен
74
Зияткерлік меншік бойынша
75
с.і.
авторлық құқықты қорғау туралы
76
тауарлық белгілер туралы
77
Қоршаған ортаны қорғаумен байланысты талап-арыздар
78
с.і.
табиғатты қорғау заңдарын бұзғаны үшін келтірілген залалды өтеу туралы
79
жеке тұлғалардың талап-арыздары
80
қоғамдық экологиялық ұйымдардың талап-арыздары
81
Залалды өтеу туралы даулар
82
с.і.
мемматрезерв пайдасына өтеу туралы
83
Интернет-ресурстармен байланысты талап-арыздар
84
Зейнеткерлік заңдарды бұзу туралы талап-арыздар
85
Салық заңдарын бұзу туралы даулар
86
с.і.
жеке тұлғалардан салықтарды және алымдарды өндіріп алу туралы салық органдарының талап-арыздары
87
заңды тұлғалардан салықтарды және алымдарды өндіріп алу туралы салық органдарының талап-арыздары
88
жеке тұлғалардың салық органдарына талап-арыздары
89
Сақтандыру төлемдерін өндіріп алу туралы
90
Кеден заңдары саласындағы даулар
91
Мұра туралы даулар
92
Жалған кәсіпкерлік туралы
93
Заңды және жеке тұлғалардың мүлкін заңсыз басып алу туралы
94
Басқа да талап-арыздық істер
95
Талап-арыздық іс жүргізу істерінің қорытындысы
96
с.і.
шетел азаматтарының қатысуымен
97
Сайлауға, референдумдарға қатысатын азаматтар мен қоғамдық бірлестіктердің дауыс беру құқықтарын қорғау туралы өтініштер бойынша
98
Мемлекеттік билік органдарының және лауазымды тұлғалардың шешімдеріне дау айту туралы істер бойынша
99
соның ішінде
сот орындаушыларының

Приложение №1 к отчету формы 2 "Сведения о государственной пошлине"
КАТЕГОРИИ СПОРОВ
Всего рассмотрено дел из гр.13, 15, 16 таб.А ф.2
Сумма исковых требований при подаче заявления
Всего сумма госпошлины, подлежащая к уплате (сумма гр.3 равна сумме гр.4, 5 и минус гр.8)
из них
Сумма госпошлины, взысканная по решениям суда
из них
Сумма госпошлины, подлежащая возвращению из бюджета по решениям, определениям суда
в т.ч. из графы 5
уплачено госпошлины

"Мемлекеттік баж салығы жөніндегі мәлімет" № 2 нысанды есепке 1-қосымшасы
даулардың санаттары
2-нысаны А кестесінің 13, 15, 16-бағандарынан қаралған істердің барлығы
Өтінішті беру кезіндегі талап-арыздар сомасы
Төленуге тиісті мем.баж салығының жалпы сомасы (3-баған сомасы 8-бағаннан алу мен 4,5-бағандар сомасына тең)
солардың ішінен
сот шешімі бойынша өндіріп алынған мем. баж салығының сомасы
соның ішінен бюджетке
соттың шешімдері, ұйғарымдары бойынша қайтарылуға тиісті мем. баж сомалары
соның ішінде 5-бағаннан
төленген мемлекеттік баж салығы

1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция о вводе электронных информационных учетных документов (далее - ЭИУД) в Единую автоматизированную информационно-аналитическую систему судебных органов Республики Казахстан (далее - ЕАИАС СО РК) и формировании отчетов в гражданско-правовой сфере определяет основные положения ввода ЭИУД и формирования на их основе отчетов по рассмотрению гражданских дел судами первой, апелляционной, кассационной и надзорной инстанций.
2. Разработка и введение единых форм ЭИУД осуществляется Комитетом по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее - Комитет) по согласованию с Департаментом по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарат Верховного Суда Республики Казахстан) (далее - Департамент ВС РК).
3. Ввод и учет ЭИУД в ЕАИАС СО РК ведется Департаментом ВС РК и его территориальными подразделениями в областях, столице и городах республиканского значения (далее - канцелярии судов).
4. Отчеты о деятельности судов первой, апелляционной, кассационной и надзорной инстанций на основании данных ЭИУД ЕАИАС СО РК формируются Комитетом и его территориальными управлениями.
5. За полноту и достоверность сведений, введенных в ЭИУД ЕАИАС СО РК, а также своевременность их предоставления в уполномоченный орган являются ответственными соответствующее структурное подразделение Департамента ВС РК и канцелярии судов, производящие ввод сведений и предоставление данных.
2. Виды форм ЭИУД
6. Формирование отчетов о деятельности судов по рассмотрению гражданских дел осуществляется на основании следующих видов форм ЭИУД:
1) «ЭИУД 1 на гражданское дело (заявление), рассмотренное судом первой инстанции» (далее - ЭИУД 1) (приложение 1 к Инструкции);
2) «ЭИУД 2 на гражданское дело, рассмотренное судом апелляционной инстанции» (далее - ЭИУД 2) (приложение 2 к Инструкции);
3) «ЭИУД 3 на гражданское дело, рассмотренное судом кассационной инстанции» (далее - ЭИУД 3) (приложение 3 к Инструкции);
4) «ЭИУД 4 на гражданское дело, рассмотренное судом надзорной инстанции» (далее - ЭИУД 4) (приложение 4 к Инструкции).
3. Введение ЭИУД в ЕАИАС СО РК
7. В ЭИУД подлежат электронному заполнению все необходимые реквизиты по гражданскому делу (заявления, жалобы, протесты или ходатайства), рассмотренного судом.
8. Присвоение номеров гражданских дел (заявлений) осуществляется в соответствии с требованиями нормативных правовых актов, регламентирующих ведение делопроизводства в Верховном Суде Республики Казахстан и местных судах.

1. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасының сот органдарының Бірыңғай автоматтандырылған ақпараттық-талдау жүйесіне (бұдан әрі - ҚР СО БААТЖ) электрондық ақпараттық есепке алу құжаттарын (бұдан әрі – ЭАЕҚ) енгізу жөніндегі және азаматтық-құқықтық саладағы есептерді қалыптастыру туралы Нұсқаулық, ЭАЕҚ енгізудің негізгі ережелерін және оның негізінде бірінші, апелляциялық, кассациялық және қадағалау сатылы соттардың азаматтық істерді қарау жөніндегі есептерді қалыптастыруды айқындайды.
2. ЭАЕҚ бірыңғай нысанын әзірлеуді және енгізуді Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасы Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет) Қазақстан Республикасының Жоғарғы сотының жанындағы соттардың жұмысын қамтамасыз ету жөніндегі Департаментімен (Қазақстан Республикасының Жоғарғы Сотының аппараты) (бұдан әрі – ҚР ЖС Департаменті) келісе отырып іске асырады.
3. ҚР СО БААТЖ-нде ЭАЕҚ ҚР ЖС Департаментімен және облыстардағы, астанадағы және республикалық мәні бар қалалардағы оның аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – сот кеңселері) енгізу мен есепті жүргізеді.
4. Бірінші, апелляциялық, кассациялық және қадағалау сатылы соттар қызметі туралы есептерді ҚР СО БААТЖ ЭАЕҚ деректері негізінде Комитет және оның аумақтық басқармалары құрады.
5. ҚР СО БААТЖ-не ЭАЕҚ енгізілген мәліметтердің толықтығы мен нақтылығына, сондай-ақ олардың уәкілетті органға уақытылы ұсынылуына мәліметтерді енгізуді және деректерді беруді жүзеге асыратын тиісті ҚР ЖС Департаментінің құрылымдық бөлімшелері және сот кеңселері жауапты болады.
2. ЭАЕҚ нысандарының түрлері
6. Соттардың азаматтық істерді қарауы бойынша жұмысы туралы есепті қалыптастыру ЭАЕҚ-ның мынадай түрлерінің негізінде жүзеге асырылады:
1) «Бірінші сатылы сот қараған азаматтық іске (өтінішке) 1 ЭАЕҚ (бұдан әрі – 1 ЭАЕҚ) (1-қосымша);
2) «Апелляциялық сатылы сот қараған азаматтық іске 2 ЭАЕҚ» (бұдан әрі – 2 ЭАЕҚ) (2-қосымша);
3) «Кассациялық сатылы сот қараған азаматтық іске 3 ЭАЕҚ» (бұдан әрі – 3 ЭАЕҚ) (3-қосымша);
4) «Қадағалау сатылы сот қараған азаматтық іске 4 ЭАЕҚ» (бұдан әрі – 4 ЭАЕҚ) (4-қосымша).
3. ҚР СО БААТЖ-не ЭАЕҚ енгізу
7. ЭАЕҚ-на сот қараған істің (өтініштің, шағымның, наразылықтың немесе қолдаухаттың) қозғалысына қажетті барлық деректемелер электрондық толтырылуы керек.
8. Азаматтық істерге (өтініштерге) нөмір беру жергілікті соттарда және Қазақстан Республикасының Жоғарғы Сотында іс жүргізуді регламенттейтін нормативтік құқықтық актілердің талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.

9. В ЭИУД по делам, переходящим из остатка прошлого года, присваивается новый номер (в реквизите 14 раздела 1 ЭИУД 1 «Сведения о поступлении заявления» указывается номер дела прошлого производства).
10. В случае поступления в ходе рассмотрения гражданского дела встречного искового заявления, ему присваивается отдельный номер и производится объединение с основным гражданским делом. Срок рассмотрения исчисляется в аналогичном порядке, как при объединении дел.
4. Внесение корректировок ЭИУД в ЕАИАС СО РК
11. Корректировка реквизитов ЭИУД, внесенных в ЕАИАС СО РК, производится территориальными или структурными подразделениями Департамента ВС РК по своей инициативе, либо по инициативе Комитета и его территориальных управлений.
12. Сведения о произведенной корректировке (с указанием номера заявления (гражданского дела, материала), наименования изменяемого реквизита, прежнего и нового показателя), на основании которых производится проверка в автоматизированной информационной системе Единой унифицированной статистической системы Комитета (далее - АИС ЕУСС Комитета) судебным органом в Комитет или его в соответствующее территориальное управление предоставляются письменно, со дня произведенной корректировки.
13. В случае отказа, непредставления данных правовой статистики, представления их с нарушением установленного срока, сокрытия, приписки, другие умышленные искажения данных правовой статистики, а равно воспрепятствования в какой-либо форме получению правовой статистической информации, вопрос об ответственности виновных лиц рассматривается в соответствии со статьей 381-1 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях.
5. Особенности ввода ЭИУД 1 на гражданское дело (заявление),
рассмотренное судом первой инстанции
14. Реквизиты ЭИУД 1 заполняются в ЕАИАС СО РК в соответствии с материалами гражданского дела (заявления).
15. В разделе 1 «Сведения о поступлении заявления» обязателен ввод реквизитов со 2 по 8, 10, 11. Другие реквизиты необходимо заполнять по результатам рассмотрения дела, заявления (материала).
16. Реквизит 4 «Вид производства» заполняется в зависимости от категории дела.
Реквизит 8 «Категория дела (для статистического отчета)» раздела 1 заполняется следующим образом:
1) если вид производства относится к приказному производству, то реквизит 8 определяется согласно нормативно-справочной информации ЕАИАС СО РК (далее - НСИ ЕАИАС СО РК) «Категория дел приказного производства». Категория дел приказного производства в строках отчета определяется согласно требованиям статьи 140 Гражданского процессуального кодекса Республики Казахстан (далее - ГПК РК);

9. Өткен жылдан қалған ауыспалы істер бойынша әрбір ЭАЕҚ-нда жаңа нөмер беріледі, «Арыздардың түсуі туралы мәліметтер» 1 ЭАЕҚ-ның 1-тарауы 14-деректемесінде өткен іс жүргізудің нөмері көрсетіледі.
10. Азаматтық іс қарау барысында қарсы арыз келіп түскен жағдайда, оған жеке нөмер беріледі және негізгі азаматтық іспен біріктіріледі. Қарау мерзімі біріктірілген істерге ұқсас мерзімде жүзеге асырылады.
4. ҚР СО БААТЖ-ғы ЭАЕҚ-на түзету енгізу тәртібі
11. ҚР СО БААТЖ-не енгізілген ЭАЕҚ деректемелеріне түзетулер жасауды ҚР ЖС Департаментінің аумақтық немесе құрылымдық бөлімшелері өз бастамаларымен немесе Комитетпен оның аумақтық басқармаларының бастамасы бойынша жүргізеді.
12. Сот органдар Комитетке немесе оның аумақтық басқармаларына жүргізілген түзетулер туралы (өтініштің нөмірін (азаматтық іс, құжаттардың), өзгертілетін деректеменің атауын, бұрынғы және жаңа көрсеткішті көрсете отырып) мәліметтерді түзету жасалған күнінен бастап жазбаша ұсынады, солардың негізінде Комитеттің автоматтандырылған ақпараттық жүйесі Бірыңғай біріздендірілген статистикалық жүйесіне (бұдан әрі – Комитеттің ББСЖ ААЖ) тексеру жүргізіледі.
13. Бас тарту, құқықтық статистика деректерін ұсынбау, оларды белгіленген мерзімді бұзумен ұсынған, құқықтық статистика деректерін жасырған, қосып жазған, басқа қасақана бұрмалау, сол сияқты құқықтық статистикалық ақпаратты алуына қандай болса да нысанда кедергі жасау жағдайда айыпты адамдардың жауапкершілігі туралы мәселе Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодекстің 381-1-бабына сәйкес қаралады.
5. Бірінші сатылы сотта қаралған азаматтық істерге (арыздарға)
1 ЭАЕҚ енгізу ерекшеліктері
14. Азаматтық істің (арыздың) құжаттарына сәйкес ҚР СО БААТЖ-де 1 ЭАЕҚ-нің барлық деректемелері толтырылады.
15. «Өтініштің келіп түсуі туралы мәліметтер» 1-тарауында 2-ден 8-ге дейін, 10, 11-деректемелерді енгізу міндетті. Басқа деректемелерді істі, арызды (құжатты) қарау қорытындысы бойынша толтыру қажет.
16. «Іс жүргізу түрі» 4-деректеме істің санатына байланысты толтырылады.
1-бөлімнің «Іс санаттары (статистикалық есеп үшін)» 8-деректемесі келесідей толтырылады:
1) іс жүргізу бұйрықтық өндіріске қатысты болса, онда «Іс санаттары (статистикалық есеп үшін)» 8-деректеме «Бұйрық өндірістің істер санаты» ҚР СО БААТЖ нормативтік – анықтамалық ақпаратына (бұдан әрі - ҚР СО БААТЖ НАА) сәйкес анықталады. Бұйрықтық өндіріс санатындағы істер есептің жолдарында Қазақстан Республикасының Азаматтық іс жүргізу кодекстің (бұдан әрі – ҚР АІЖК) 140-бабының талаптарына сәйкес айқындалады;

2) если вид производства относится к исковому производству, то реквизит 8 определяется согласно НСИ ЕАИАС СО РК «Категория дела искового производства». Категория дел искового производства в строках отчета определяется согласно исковым требованиям.
К примеру, в строке «О восстановлении на работе уволенных» отражаются исковые требования лиц о взыскании заработной платы и восстановлении на работе, при наличии факта увольнения, несогласия с ним и требования о восстановлении на работе.
В строке «О выплате заработной платы» отражаются исковые требования материального характера по невыплате или ненадлежащей выплате заработной платы, пособий, премий, денежных средств за переработку, выплаты морального вреда (не связанного с восстановлением на работе).
В строке «Споры, связанные с заключением, изменением, расторжением договора и исполнением договорных обязательств» отражаются исковые заявления (дела) о спорах в сфере договорных правоотношений.
Дела, связанные с договорными правоотношениями, где одной из сторон являются юридические лица либо предприниматели отражаются в строке «Споры между юридическими лицами, гражданами, осуществляющими предпринимательскую деятельность», в том числе юридическими лицами в форме субъектов квазигосударственного сектора (подпункт 31) часть 1 статьи 3 Бюджетного кодекса Республики Казахстан) и с участием государственных учреждений (статья 105 Гражданского кодекса Республики Казахстан (далее - ГК РК) отражаются в строках с участием квазигосударственного сектора» и с участием государственных учреждений».
При предъявлении иска, в котором соединены несколько исковых требований, в строке отчета их следует учитывать по основному требованию.
Вопрос об отнесении исковых требований к категории «основных» решается судьей, в производстве которого находятся объединенные дела;
3) если вид производства относится к особому производству, то реквизит 8 определяется согласно НСИ ЕАИАС СО РК. Категория дел особого производства в строках отчета определяется согласно требованиям глав 25-29 ГПК РК.
К примеру, в строке «По делам об оспаривании решений органов государственной власти, должностных лиц» (глава 27 ГПК РК) отражаются дела об оспаривании решений и действий (бездействий) государственных органов, органов местного самоуправления, организаций, должностных лиц, государственных служащих, из них:
- дела об обжаловании действий (бездействий) судебного исполнителя по исполнению исполнительного документа или об отказе в совершении таких действий отражаются в строке «судебных исполнителей» (в том числе частных судебных исполнителей).
- дела об оспаривании действий (бездействий) и решений налоговых либо таможенных органов по принудительному взысканию налоговой либо таможенной задолженности отражаются в строках «об оспаривании действий (бездействий) и решений налоговых органов», «об оспаривании действий (бездействий) и решений таможенных органов».

2) іс жүргізу талаптық өндіріске қатысты болса, онда «Іс санаттары (статистикалық есеп үшін)» 8-деректеме «Талаптық өндірістің іс санаты» ҚР СО БААТЖ НАА-на сәйкес анықталады. Талаптық өндірісі санатындағы істер есептің жолдарында арыздың талаптарына сәйкес айқындалады.
Мысалға, «Жұмыстан босатылғандарды жұмысқа қайта алу туралы» жолда жұмысқа қайта қабылдау талаптары және жұмыстан босату, онымен келіспеу деректері болған жағдайда, жалақыны өндіру және жұмысқа қайта алу туралы тұлғалардың талап-тілекті талаптары көрсетіледі.
«Жалақыны төлеу туралы» жолында жалақыны төлемеу немесе тиісті түрде төлемеу, жәрдемақы, сыйлықақы, артық жұмысы үшін ақша қаражаты, моральдық зиянға төлеу (жұмысқа қайта алумен байланысты емес) бойынша материалдық сипаттағы талап-тілектер көрсетіледі.
«Шартты жасаумен, өзгертумен, бұзумен және шарттық орындаумен байланысты даулар» жолында шарттық құқық-қатынас саласындағы даулар туралы талап арыздар (істер) көрсетіледі.
Тараптардың бірі заңды тұлғалар немесе кәсіпкерлер болып табылатын келісімді құқықтық қатынастармен байланысты істер «Кәсіпкерлік қызметті іске асыратын заңды тұлғалар, азаматтар арасындағы даулар» жолында көрсетіледі, соның ішінде квазимемлекетік сектор субъектілерінің нысанында заңды тұлғалармен (Қазақстан Республикасы Бюджеттік кодексінің 3-бабы 1-бөлігі 31) тармақшасы) және мемлекеттік мекемелердің қатысуымен (Қазақстан Республикасы Азаматтық кодексінің (бұдан әрі – ҚР АК) 105-бабы) байланысты істер квазимемлекеттік сектордың қатысуымен және мемлекеттік мекемелердің қатысуымен жолдарында көрсетіледі.
Бірнеше талап-тілек талаптары біріктірілген талап-тілекті ұсынған жағдайда, есептің жолында негізгі талап бойынша есептелуі тиіс.
Талап-тілек талаптарының «Негізгі» санатына жатқызылуы бойынша сұрақты, біріктірілген істер өндірісінде жатқан сот шешеді;
3) іс жүргізу ерекше өндіріске жататын болса, онда 8 деректемесі ҚР СО БААТЖ НАА-на сәйкес анықталады. Ерекше өндіріс санатындағы істер есептің жолдарында ҚР АІЖК 25-29 тараулардың талаптарына сәйкес айқындалады.
Мысалға, «Мемлекеттік билік органдар, лауазымды тұлғалар шешімдерін даулау туралы істер бойынша» (ҚР АІЖК 27-бөлім) жолында мемлекеттік органдардың, жергілікті өзін-өзі басқару органдардың, ұйымдардың, лауазымды тұлғалардың, мемлекеттік қызметкерлердің әрекетін (әрекетсіздігін) және шешімдерін даулау туралы істер көрсетіледі, оның ішінде:
атқару құжатын орындау бойынша не сондай әрекеттерді жасаудан бас тарту туралы сот орындаушының әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану туралы істер «Сот орындаушылар» (соның ішінде жеке сот орындаушылар) жолында көрсетіледі;
салықтық не кедендік берешектерді мәжбүрлеп төлету бойынша салық не кеден органдардың әрекетін (әрекетсіздігін) не шешімдерін даулау туралы істер «Салық органдардың әрекетін (әрекетсіздігін) не шешімдерін даулау туралы», «Кеден органдардың әрекетін (әрекетсіздігін) не шешімдерін даулау туралы» жолдарында көрсетіледі;

- дела, по которым обжалуются действия (бездействия) акимов, акиматов и его структурных подразделений (согласно структуре местного государственного управления Республики Казахстан, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 июня 2013 года № 608) отражаются в строке «об оспаривании действий (бездействий) и решений местных исполнительных органов» (глава 27 ГПК РК).
4) если вид производства относится к особому исковому производству, то реквизит «Категория дела (для статистического отчета)» определяется согласно НСИ ЕАИАС СО РК «Категория дела особого искового производства». Категория дел особого искового производства в строках отчета определяется согласно требованиям глав 31-39 ГПК РК.
17. До вынесения судьей определения о принятии дела в производство суда, категория дела предварительно определяется сотрудником канцелярии суда, принявшим заявление.
После вынесения судьей определения о принятии дела в производство суда, сотрудником канцелярии производится сверка категории дела, указанной в верхнем правом углу определения судьи и в ЕАИАС СО РК, в случае расхождения, по согласованию с судьей, производится ее изменение.
Если в материалах дела (заявления) отражены сведения об участии иностранных лиц, субъектов малого и среднего бизнеса, о взыскании в пользу государственного материального резерва (далее - госматрезерв), сведения о поступивших исковых заявлениях от инвалидов, женщин, индивидуальных предпринимателей, в интересах несовершеннолетних, то в реквизите 9 «Дополнение к категории дела (для статотчетов)» отражаются соответствующие кодовые значения.
В строке «По искам лиц женского пола» отражаются исковые заявления от физического лица - женщин, индивидуальных предпринимателей - женщин.
В строке «Прочие материалы, представления и так далее» отражаются материалы согласно НСИ: судебное поручение, объявление в розыск, прекращение розыска, взыскание суммы за розыск, взыскание исполнительской санкции, отсрочка исполнения решения суда, рассрочка исполнения решения суда, изменение способа и порядка исполнения решения суда, отсрочка, рассрочка, изменение способа мирового соглашения сторон, поворот исполнения решения суда, рассмотрение представлений судебного исполнителя, обжалование действий (бездействий) судебного исполнителя при исполнении решения, санкционирование постановления судебного исполнителя, другие материалы и представления.
18. В реквизите 7 «Сущность заявленного требования (иска)» - согласно материалу дела (заявления) кратко излагается сущность заявленного требования.

әкімнің, әкімдіктің және оның құрылымдық бөлімшелерінің (Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 18 маусымдағы № 608 қаулысымен бекітілген) Қазақстан Республикасының жергілікті мемлекеттік басқарманың құрылымына сәйкес «Жергілікті атқару органдардың әрекетін (әрекетсіздігін) және шешімдерін даулау туралы» (ҚР АК 27-бөлім) жолдарында көрсетіледі.
4) іс жүргізу ерекше талап-тілек өндірісіне жататын болса, онда «Іс санаттары (статистикалық есептер үшін)» деректемесі «Ерекше талап-тілек өндірісінің санаттары» ҚР СО БААТЖ НАА-на сәйкес анықталады. Ерекше өндірістегі талап-тілектер санатындағы істер есептің жолдарында ҚР АІЖК 31-39-тараулардың талаптарына сәйкес айқындалады.
17. Соттың өндірісіне істі қабылдауы туралы соттың ұйғарымы шыққанға дейін, алдын ала істің санатын арызды қабылдаған сот кеңсесінің қызметкерлері айқындайды.
Соттың өндірісіне істі қабылдауы туралы сот ұйғарымы шыққаннан кейін, оның жоғарғы оң жақ бұрышында және ҚР СО БААТЖ-де көрсетілген, іс санатына салыстыруын кеңсе қызметкерімен жүргізіледі, алшақтық жағдайда, сотпен келісімі бойынша оның өзгертуін жүзеге асырады.
Іс материалдарында (арызда) шет ел тұлғаларының, орта және шағын бизнес субьектілерінің қатысуымен, мемлекеттік материалдық резервтің (бұдан әрі – мемматрезерв) пайдасына өндіру туралы, сонымен қоса сотқа талап-тілек арыздарының кәмелетке толмағандардың мүддесіне мүгедектерден, әйелдерден, жеке кәсіпкерлерден келіп түскен туралы мәлімет болса, онда «Іс санаттарына қосымша (статесептер үшін)» 9-деректемесінде аталған мәліметтердің тиісті кодтық белгілері көрсетіледі.
«Әйел жынысты тұлғалардың талап-арыздары бойынша» жолында жеке тұлғадан – әйелдерден, жеке кәсіпкерлерде – әйелдерден түскен талап арыздары көрсетіледі.
«Басқа да материалдар, ұсыныстар және тағы сол сияқты» жолында НАА-қа сәйкес материалдары: сот тапсырмасы, іздеуге жариялау, іздеу тоқтату, іздеу үшін сома өндіріп алу, атқарушы санкцияны өндіріп алу, сот шешімнің орындалуын кейінге қалдыру, сот шешімнің орындалуын бөлу, сот шешімнің орындалудың тәсілі мен тәртібін өзгерту, кейінге қалдыру, бөлу, тараптардың бітімгершілік тәсілдің өзгертуі, сот шешімін орындаудың бетбұрысы, сот орындаушының ұсыныстарын қарау, шешімін орындау барысында сот орындаушының әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағым беру, сот орындаушының қаулысын бекіту, басқа материалдар мен ұсыныстар көрсетіледі.
18. «Берілген талаптың (талап-арыздың) мәні» 7-деректемесінде іс материалға (арызға) сәйкес қысқаша мәлімделген талаптың мағынасы баяндалады.

19. В разделе 3 «Сведения о суммах, заявленных в требованиях к ответчику», согласно материалу дела отражаются сведения о суммах исковых требований (в тенге).
Согласно статье 102 ГПК РК определяется цена иска и заполняется соответствующая сумма в реквизите 2.
В реквизитах 3, 5, 6, 7, 9, 10 отражаются соответствующие суммы убытков, неустоек (штрафов и пеней), предусмотренных статьями 9 и 293 ГК РК.
В реквизите 11 «Сумма, предъявленная к взысканию в пользу госматрезерва» должна отражаться сумма по делам приказного производства о взыскании в пользу госматрезерва и искового производства о спорах, связанных с возмещением ущерба в пользу госматрезерва.
Реквизит 1 «Общая сумма споров» содержит значение реквизитов 2, 4, 7, 8, 9 и реквизита 4 раздела 4 (сумма уплаченной госпошлины).
20. В разделе 4 «Сведения о взыскании судебных издержек и государственной пошлины», согласно материалу дела отражаются сведения о судебных расходах (в тенге).
В соответствии со статьей 110 ГПК РК суд присуждает все понесенные по делу судебные расходы и в судебном акте отражается сумма, подлежащая к уплате госпошлины и сумма уплаченной госпошлины.
Если судом установлено, что государственная пошлина заявителем уплачена излишне, то в соответствии с частью 1 статьи 508 кодекса Республики Казахстан «О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)» (далее - Налоговый кодекс), суд в судебном акте указывает сумму госпошлины, подлежащей возврату, как излишне уплаченную истцом при подаче иска в суд.
Если в суд с иском обратился прокурор, то в соответствии с частью 1 статьи 116 ГПК РК издержки, связанные с производством по делу и государственная пошлина, от уплаты которых истец был полностью освобожден, взыскиваются с ответчика, не освобожденного от уплаты судебных расходов в доход государства полностью или пропорционально удовлетворенной части иска. Следовательно, сумма госпошлины, принятая без уплаты указывается в реквизитах «Сумма госпошлины, принятая без уплаты, «Принято без уплаты по искам прокурора» и в случае, когда в интересах государства заполняется реквизит «Принято без уплаты по искам прокурора в интересах государства».
Согласно части 4 статьи 116 ГПК РК и статьи 501 Налогового кодекса издержки, связанные с производством по делу, при отказе в удовлетворении исковых требований сторон, освобожденных от уплаты государственной пошлины, относятся на счет республиканского бюджета.
В этой связи, в разделе 4 «Сведения о взыскании судебных издержек и госпошлины» в реквизитах 1, 6 и 10 отражаются суммы государственной пошлины, в соответствии со статьей 535 Налогового кодекса.

19. «Жауапкерге берілген талаптағы сомалар туралы мәліметтер» 3-тарауында, іс материалына сәйкес талап-арыздағы қаражат (теңгеде) туралы мәліметтер көрсетіледі.
ҚР АІЖК 102-бабына сәйкес талаптың сомасы айқындалады және 2-деректемеде тиісті сома толтырылады.
3, 5, 6, 7, 9, 10-деректемелерінде ҚР АК 9 және 293-баптарымен көзделген залалдар, тұрақсыздық айыптар (айыппұлдар мен өсімақылар) сәйкесінше сомалар көрсетіледі.
«Мемматрезервтің пайдасына өндіріп алуға ұсынылған сома» 11-деректемесінде бұйрықтық өндіріс істері бойынша мемматрезервтің пайдасына өндіру туралы және мемматрезервтің пайдасына нұқсанның өндірілуімен байланысты дау туралы талап-арыздық өндіріс сомалар көрсетіледі.
«Даулардың жалпы сомасы» 1 деректемесі 2, 4, 7, 8, 9 және 4-тараудың 4-деректеме (мемлекеттік баж салықтың төлеу сомасы) деректемелердің мәндерін қамтиды.
20. «Сот шығындары мен мемлекеттік баж салығын өндіріп алу туралы мәліметтер» 4-тарау, іс құжаттарына сәйкес сот шығындары (теңгеде) туралы мәліметтер көрсетіледі.
ҚР АІЖК 110-бабына сәйкес іс бойынша барлық сот шығындары беріледі және сот актісінде төленуге жататын баж салығы соммасы, төленген баж салығы соммасы көрсетіледі.
Егер сотпен, арыз берушінің мемлекеттік баж салығын артық төлегені анықталса, онда «Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)» Қазақстан Республикасы кодексінің 508-бабы 1-тармағына сәйкес сот, сот актісінде талапкердің талап-арызды сотқа өткізу кезінде артық төленген мемлекеттік баж салығы есебінде, қайтарылуға жататын баж салығының сомасын көрсетеді.
Егер сотқа талап-арызбен прокурор жүгінген жағдайда, ҚР АІЖК 116-бабына 1-бөліміне сәйкес іс өндірісімен байланысты шығындар және мемлекеттік баж салығын төлеуден талапкер толығымен босатылғанда, мемлекеттің пайдасына толық немесе тепе-тең қанағаттандырылған талап-арыз бөлігінде, сот шығындарын өтеуден босатылмаған жауапкерден өндіріледі. Тиісінше, төлеусіз қабылданған мемлекеттік баж салығының сомасы «Төлеусіз қабылданған мемлекеттік баж салығының сомасы», «Прокурордың талап-арызы бойынша төлеусіз қабылданғаны» деректемелерінде көрсетіледі және мемлекеттің мүддесіне болған жағдайда «Мемлекеттің мүддесінде прокурордың талап-арызы бойынша төлеусіз қабылданғаны» деректемесі толтырылады.
ҚР АІЖК 116-бабы 4-тармағына және Салық кодексінің 501-бабына сәйкес мемлекеттік баж салығын төлеуден босатылған жақтар, талап-арызды қанағаттандырудан бас тартқанда, іс өндірісімен байланысты шығындар республикалық бюджеттің есебіне жатқызылады.
Осыған орай, «Сот шығындары мен мемлекеттік баж салығын өндіріп алу туралы мәліметтер» атты 4-тарауда, Салық кодексінің 535-бабы бойынша мемлекеттік баж салығының мөлшерлеріне сәйкес 1, 6 және 10-деректемелеріндегі сомалар толтырылуы қажет.

21. В реквизитах раздела 7 «Сведения о суммах, подлежащих к взысканию по решению суда», согласно материалу дела отражаются сведения о суммах, подлежащих к взысканию по решению суда (в тенге).
В соответствии с частью 1 статьи 923 ГК РК реквизит 3 раздела 7 заполняется по гражданским делам связанными с пытками.
22. Реквизит 4 «Сумма, взысканная по искам о возмещении ущерба при реабилитации по уголовному делу (глава 4 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан) раздела 7 заполняется только по гражданским делам, связанными с исками о возмещении ущерба по уголовным делам, прекращенным по реабилитирующим основаниям.
23. Реквизит 5 «Сумма, взысканная по искам о возмещении ущерба связанных с нарушением гражданских прав» раздела 7 заполняется по гражданским делам, связанными с исками о нарушении гражданских прав.
24. Реквизит 6 «Сумма, взысканная в пользу оправданных лиц в суде» раздела 7 заполняется по гражданским делам, связанными с исками о взыскании суммы в пользу оправданных лиц в суде.
25. Реквизит 7 «Сумма, присужденная за вынужденный прогул в пользу восстановленных лиц на работе» раздела 7 заполняется по гражданским делам, связанными с исками о восстановлении на работе.
26. В разделе 8 «Сведения о динамике производства (ознакомление)» отражаются сведения о динамике производства дела.
27. Реквизиты 1 - 3 раздела 8 заполняются со дня принятия к производству дела судьей.
В случаях: когда судья отказывает в принятии искового заявления; когда судья, при несоответствии искового заявления требованиям статьи 150 и подпунктов 1) - 3) части 1 статьи 151 ГПК РК выносит определение об оставлении заявления без движения; когда судья возвращает исковое заявление - заполняются обязательные реквизиты 3.1, 3.2, 3.3.
В соответствии с подпунктом 2) части 1 статьи 154 ГПК РК судья возвращает исковое заявление, если оно не подсудно данному суду. В реквизите 4 раздела 8 отражается наименование суда и дата передачи заявления по подсудности.
В соответствии со статьей 36 ГПК РК споры о подсудности между судами разрешаются судом, и по вопросу о передаче дела в другой суд выносится определение. По таким делам, в реквизите 3 раздела 11 отражается дата вынесения решения (определения), в реквизите 1 раздела 12 отражается вид судебного акта - определение, в реквизите 2 раздела 12 указывается код НСИ ЕАИАС СО РК «62012005 - дело направлено по подсудности».
В случае вынесения судьей, в соответствии со статьей 409 ГПК РК, определения об удовлетворении заявлений по вновь открывшимся обстоятельствам и отмены решения, определения, то в реквизите 5 «Порядок поступления» раздела 1 указывается код НСИ «62001010 - после отмены решения по вновь открывшимся обстоятельствам», а в реквизите 5.2 указывается дата вынесения определения об отмене решения (определения) и возобновлении производств по делам в связи с отменой первоначальных судебных актов по вновь открывшимся обстоятельствам.

21. «Сот шешімі бойынша өндіріп алуға жататын сомалар туралы мәліметтер» 7-тараудың деректемелерінде - іс құжаттарына сәйкес сот шешімімен өндірілуге жататын сомалар (теңгеде) туралы мәліметтер көрсетіледі.
ҚР АК-нің 923-бабының 1-тармағына сәйкес 7-тараудың 3-деректемесі азаптаумен байланысты азаматтық істер бойынша толтырылады.
22. 7-тараудың «Қылмыстық іс бойынша (Қазақстан Республикасының қылмыстық-процестік кодексінің 4-бөлімі) ақтау кезінде залалды өтеу туралы талап-арыздарға қарай өндіріп алынған сома» 4-деректемесі тек, ақтау негіздері бойынша қысқартылған, қылмыстық істер бойынша залалды өтеу туралы талаптармен байланысты, азаматтық істер бойынша толтырылады.
23. 7-тараудың «Азаматтық құқықтарды бұзумен байланысты залалды өтеу туралы талап-арыздар бойынша өндіріп алынған сома» 5-деректемесі азаматтық құқықтарды бұзу туралы талаптармен байланысты, азаматтық істер бойынша толтырылады.
24. 7-тараудың «Сотта ақталғандардың пайдасына өндірілген сома» 6-деректемесі, сотта ақталған азаматтың пайдасына өндіріп алынған сома туралы талаптармен байланысты, азаматтық істер бойынша толтырылады.
25. 7-тараудың «Жұмысқа қайта алынғандардың пайдасына мәжбүрлеп жұмыстан қалғаны үшін ұйғарылған сома» 7-деректемесі жұмысқа қайта алу туралы талаптармен байланысты, азаматтық істер бойынша толтырылады.
26. «Іс жүргізудің динамикасы туралы мәліметтер (танысу)» атты 8-тарауда, іс өндірісінің динамикасы туралы мәліметтер көрсетіледі.
27. 8-тараудың 1-3-деректемелері, істі сотпен өндіріске қабылдаған күннен бастап толтырылады.
Сот талап-арызды қабылдаудан бас тартқанда, талап-арыздың ҚР АІЖК 150-бабының және 151-бабы 1)-3) тармақшаларының талаптарына сәйкес келмеген жағдайда арызды қозғалыссыз қалдыру жөніндегі ұйғарымды шығарғанда; сот талап-арызды қайтарған жағдайларда міндетті 3.1, 3.2, 3.3 деректемелер толтырылуы қажет.
ҚР АІЖК 154-бабы 1-тармағы 2-тармақшасына сәйкес іс осы соттың соттылығына жатпаса, сот талап-арызды қайтарады. 8-тараудың 4-деректемесінде соттың атауы және арыздың соттылығы бойынша жолданған күні көрсетіледі.
ҚР АІЖК 36-бабына сәйкес соттар арасындағы соттылығы туралы даулар сотпен шешіледі және істі басқа сотқа жолдау туралы мәселесі бойынша ұйғарым шығарылады. Мұндай істер бойынша, 11-тараудың 3-деректемесінде шешімнің (ұйғарымның) шығару күні көрсетіледі, 12-тараудың 1-деректемесінде сот актінің түрі – ұйғарым деп көрсетіледі, 12-тараудың 2-деректемесінде «62012005 - іс соттылығы бойынша жолданды» ҚР СО БААТЖ НАА коды көрсетіледі.
Егер сотпен, ҚР АІЖК 409-бабына сәйкес, жаңадан ашылған мән жайлар бойынша арызды қанағаттандыру туралы ұйғарымын шығарғанда және шешімнің, ұйғарымның күшін жойған жағдайда болса, онда 1-тараудың «Келіп түсу тәртібі» 5-деректемесінде «62001010 – жаңадан ашылған мән жайлар бойынша шешімді жойғаннан кейін» ҚР СО БААТЖ НАА коды көрсетіледі, ал 5.2-деректемесінде шешімнің (ұйғарымның) күшін жою туралы ұйғарымның шығару және жаңадан ашылған мән жайлар бойынша алғашқы сот актілерін жоюмен байланысты істер бойынша өндірістерді жаңарту күндері көрсетіледі.

В случае вынесения судьей мотивированного определения о продлении подготовки гражданского дела к судебному разбирательству, предусмотренного статьей 167 ГПК РК, в реквизите 6.1 указывается дата продления, в реквизите 6.2 - дата окончательного завершения подготовки с обязательным комментарием в реквизите 12. В реквизите 7 отражается дата назначенного судебного разбирательства (указанная в резолютивной части определения) в порядке статьи 173 ГПК РК.
28. В реквизите 10 раздела 8 указывается номер основного гражданского дела и дата объединения гражданских дел в одно производство, согласно определению судьи.
Вопрос об отнесении гражданского дела к основному (с сохранением номера основного дела) из числа объединенных производств решается определением судьи, в производстве которого находятся дела.
В одном производстве могут быть соединены гражданские дела по различным исковым заявлениям к одному и тому же ответчику либо дела по искам одного истца к различным ответчикам, по однородным делам, в которых участвуют одни и те же стороны.
При объединении нескольких гражданских дел в одно производство результат рассмотрения (судебные акты) в ЭИУД 1 должен отражаться только по основному гражданскому делу.
29. В разделе 9 «Сведения о динамике приказного производства» отражаются сведения о динамике приказного производства.
В соответствии со статьей 145 ГПК РК в реквизите 1 обязательно указывается дата вынесения судебного приказа.
В реквизите 2 отражается содержание судебного приказа (статья 146 ГПК РК).
В реквизите 3 указывается дата направления копии судебного приказа должнику (пункт 1 статьи 147 ГПК РК), в реквизите 4 отражается дата вступления приказа в законную силу.
В реквизите 7 отражается дата отмены определения об отмене судебного приказа, вынесенного судьей (статья 148 ГПК РК).
30. В разделе 10 отражаются сведения о динамике приостановления производства.
В соответствии с требованиями статей 242243 ГПК РК суд выносит определение о приостановлении производства по делу с указанием даты вынесения определения в реквизите 1.
В реквизите 2 отражаются основания приостановления по делу.
В реквизите 3 отражается дата вынесения определения о возобновлении производства (статья 246 ГПК РК).
31. В разделе 11 отражаются сведения о динамике производства (Судебное заседание).
Судебный акт суда первой инстанции, которым дело разрешается по существу, в соответствии со статьей 217 ГПК выносится в форме решения.
Структура и содержание решения обязательны для всех видов производств: искового, особого искового и особого.
В предусмотренных законодательными актами случаях (по делам об оспаривании постановлений органов (должностных лиц), уполномоченных рассматривать дела об административных правонарушениях, по делам, рассматриваемым в рамках конкурсного производства юридических лиц и индивидуальных предпринимателей), судебные акты принимаются в форме определения суда.
Основания заочного решения определены статьей 260 ГПК РК.
Согласно статье 261 ГПК РК, при рассмотрении дела в порядке заочного производства суд исследует доказательства, представленные лицами, участвующими в деле, учитывает их доводы и выносит решение, которое именуется заочным.

Егер сот ҚР АІЖК 167-бабымен қарастырылған азаматтық істі сот талқылауына дайындықты созу туралы дәлелді ұйғарым шығарылған жағдайда, 6.1-деректемесінде ұзарту күні, 6.2-деректемесінде міндетті түрде 12-деректемесінде түсіндірмесімен дайындықтың аяқталуының соңғы күні көрсетіледі. ҚР АІЖК 173-бабының тәртібінде 7-деректемеде тағайындалған сот талқылауының (ұйғарымның қарар бөлігінде көрсетілген) күні көрсетіледі.
28. 8-тараудың 10-деректемесінде, соттың анықтауына сәйкес, негізгі азаматтық істің номірі және азаматтық істердің бір өндіріске біріктірілген күні көрсетіледі.
Біріктірілген өндірістердің ішінен (негізгі істің номірін сақтай отырып) азаматтық істі негізгі іске жатқызылуы бойынша мәселелері іс өндірісіндегі соттың ұйғарымымен шешіледі.
Тараптардың екі жақтада қатысатын, бір тектес істер бойынша, бір өндіріске және бір жауапкерге әр түрлі талап-арыз бойынша азаматтық істер немесе әр түрлі жауапкерлерге бір талапкердің талап-арыздары бойынша істерді біріктіруге болады.
Бірнеше азаматтық істер бір өндіріске біріктірілген жағдайда, қарау нәтижелері (сот актілері) 1 ЭАЕҚ-да негізгі азаматтық іс бойынша көрсетілуі тиіс.
29. «Бұйрықтық іс жүргізудің динамикасы туралы мәліметтер» 9-тарауда бұйрықтық іс жүргізудің динамикасы жөніндегі мәліметтер көрсетіледі.
ҚР АІЖК 145-бабына сәйкес 1-деректемеде міндетті түрде сот бұйрығының шығару күні көрсетіледі.
2-деректемесінде сот бұйрығының мазмұны көрсетіледі (ҚР АІЖК 146-бабы).
3-деректемесінде сот бұйрығын көшірмесін борышкерге жолдау күні көрсетіледі (ҚР АІЖК 147-бабының 1-тармағы), 4-деректемеде бұйрықтың заңды күшіне енген күні көрсетіледі.
7-деректемесінде сотпен шығарылған (ҚР АІЖК 148-бабының 1-тармағы), сот бұйрығының күшін жою туралы ұйғарымның күші жойылған күні көрсетіледі.
30. 10-тарауда өндірісті тоқтата тұру динамикасы туралы мәлімет көрсетіледі.
ҚР АІЖК 242243-баптарының талаптарына сәйкес сот іс бойынша өндірісті тоқтата тұру туралы ұйғарым шығарады, 1-дерекетемесінде аталған ұйғарым шығарылған күні көрсетіледі.
2-деректемеде іс бойынша тоқтатылу негіздері көрсетіледі.
3-деректемеде іс жүргізуді жаңғырту туралы ұйғарымның шығарылған күні көрсетіледі (ҚР АІЖК 246-бабы).
31. 11-тарауда іс жүргізудің динамикасы (Сот отырысы) туралы мәліметтер көрсетіледі.
АІЖК 217-бабына сәйкес істің негізі бойынша шешілетін бірінші сатыдағы сот актісі, шешім нысаныда шығарылады.
Шешімнің талап-арыздық өндіріс, ерекше талап-арыз, ерекше өндіріс түрлерінің структурасы мен мазмұнына міндетті.
Заңнамалық актілерде қарастырылған жағдайларда сот актілері (органдар (лауазымды тұлғалар) қаулыларын қарсы болу туралы істер бойынша, әкімшілік істерді қарауға уәкілетті, заңды және жеке кәсіпкерлердің істері бойынша конкурстық іс жүргізу шегінде қаралатын) сот ұйғарымы нысанында қабылданады.
Сыртай шешімнің негізі ҚР АІЖК 260-бабында қарастырылған.
ҚР АІЖК 261-бабына сәйкес сырттай іс жүргізу тәртібінде істі қараған жағдайда сот, іске қатысушы тұлғалардың ұсынған дәлелдемелерін зерттейді, олардың уәждерін ескереді және шешім шығарады, ол сырттай деп аталады.

32. В реквизите 3 отражается дата вынесения решения (определения) по делу.
При рассмотрении дела в порядке заочного производства в реквизите 4 «Дело рассмотрено заочно» отмечается символьное значение «Да».
33. В реквизитах 5 - 5.5 раздела 11 указывается фамилия и инициалы председательствующего судьи, секретаря судебного заседания, прокурора, адвоката, истца (представителя), ответчика (представителя) полностью.
34. Обязательному вводу подлежит реквизит 5.2 об участии прокурора по делам обязательной категории, отраженных в пункте 102 настоящей Инструкции.
35. В соответствии с подпунктом 4-1) части 2 статьи 256 ГПК РК в реквизитах 8 и 8.1 указываются сведения о применении судом средств аудио, видеозаписи и (или) стенографирования, за исключением дел приказного производства.
36. В разделе 12 отражаются сведения о динамике производства по судебным актам, кроме дел приказного производства.
В реквизите 1 «Вид судебного акта» отражается судебный акт «решение (определение)» по делам искового, особого искового и особого производств. В реквизите 2 указывается результат рассмотрения судебных актов.
37. В реквизите 4, согласно материалу дела, отражается результативная часть судебного акта.
Реквизит 10 «Количество лиц, восстановленных на работе» подлежит заполнению только по делам о восстановлении на работе лиц (код НСИ ЕАИАС СО РК - 61004001).
38. В разделе 13 отражаются сведения о динамике производства по частным определениям.
В соответствии со статьей 253 ГПК РК суд вправе по установленным в судебном заседании фактам нарушения законности вынести частное определение в адрес соответствующих государственных органов, организаций, должностных лиц.
При этом в реквизитах 1-7 отражаются дата вынесения частного определения, фабула определения, адресат, дата направления частного определения, а также дата поступления ответов на частные определения.
Если частное определение вынесено в адрес прокурора, то в реквизите 7 отражается символьное значение «Да».
В реквизите 5 раздела 14 «Отмена заочного решения и исполнение решения» отражается дата вступления вынесенного судебного акта в законную силу (за исключением судебного приказа).
39. Остальные реквизиты ЭИУД 1 заполняются в соответствии с материалами гражданского дела (заявления).
6. Особенности ввода ЭИУД 2 на гражданское дело, рассмотренное
судом апелляционной инстанции
40. Реквизиты ЭИУД 2 заполняются в ЕАИАС СО РК в соответствии с материалами гражданского дела.
41. В разделе 1 ЭИУД 2 обязателен ввод реквизитов 1.1, 2, 8, 9.
В соответствии с главой 40 ГПК РК, решения судов не вступившие в законную силу, могут быть обжалованы, опротестованы в апелляционном порядке.

32. 3-деректемеде іс бойынша шешімнің (ұйғарымның) шығарылған күні көрсетіледі.
Істі сырттай тәртібінде қараған жағдайда «іс сырттай қаралған» 4-деректемесінде «ИӘ» деп көрсетіледі.
33. 11-тараудың 5-5.5 деректемелерінде төрағалық етуші соттың, сот отырысы хатшысының, прокурордың, қорғаушының, талапкердің (өкілінің), жауапкердің (өкілінің) тегі және аты-жөнінің бас әріптері толығымен көрсетіледі.
34. 5.2-деректемеде осы Нұсқаулықтың 102-тармағына сәйкес прокурордың қатысуы міндетті санатына жататын істер бойынша 5.2-деректемесі енгізілуге міндетті.
35. АІЖК 256-бабы 2-тармағы 4-1) тармақшасына сәйкес 8 және 8.1-деректемелерде бұйрықтық іс жүргізу істерінен басқа, соттың аудио, бейнежазбаларды және (немесе) стенографияны пайдалануы жөніндегі мәліметтер көрсетіледі.
36. 12-бөлімде бұйрықтық іс жүргізу істерінен басқа, сот актілері бойынша іс жүргізу динамикасы туралы мәліметтер көрсетіледі.
«Сот актісінің түрі» 1-деректемеде талап-арыз, ерекше талап-арыз және ерекше іс жүргізу істері бойынша «шешім (ұйғарым)» сот актісі көрсетіледі. 2 деректемесінде сот актілерін қарау нәтижелері көрсетіледі.
37. 4-деректемеде іс құжатына сәйкес сот актісінің нәтижелі бөлігі көрсетіледі.
«Жұмысқа қайта алынған адамдардың саны» 10-деректемесі тек қана жұмысқа қайта алынған істер бойынша толтырылуға жатады. (ҚР СО БААТЖ НАА коды - 61004001).
38. 13-бөлімде жеке ұйғарымдар бойынша іс жүргізудің динамикасы туралы мәліметтер көрсетіледі.
ҚР АІЖК 253-бабына сәйкес сот отырысында орнатылған заң бұзушылықтар деректер бойынша тиісті мемлекеттік органдар, мекемелер, лауазымды тұлғалардың атына сот жеке ұйғарым шығаруға құқылы.
1-7-деректемелерінде жеке ұйғарымның шығару күні, ұйғарудың фабуласы, адресаты, жеке ұйғарымның жолдау күні, сонымен қатар жеке ұйғарымдарға жауаптардың келіп түскен күні.
Егер жеке ұйғарым прокурорға шығарылса, онда 7-деректемеде «иә» сөзі көрсетіледі.
«Сырттай шешімінің жою және шешімінің орындалуы» 14-тарауының 5-деректемесінде сот актінің заң күшіне енген күні көрсетіледі (сот бұйрығынан басқа).
39. 1ЭАЕҚ-тың басқа деректемелері азаматтық істің (арыздың) құжаттарына сәйкес толтырылады.
6. Апелляциялық сатылы сотта қаралған азаматтық істерге 2 ЭАЕҚ енгізу ерекшеліктері
40. 2 ЭАЕҚ-тың деректемелері ҚР СО БААТЖ арқылы азаматтық істің құжаттарына сәйкес толтырылады.
41. 2 ЭАЕҚ-тың 1-тарауында 1.1, 2, 8, 9-деректемелері міндетті түрде толтырылады.
ҚР АІЖК-нің 40-тарауына сәйкес, заң күшіне енбеген сот шешімдері аппеляциялық тәртіпте шағымдануға, наразылық келтіруге болады.

Реквизит 5 «Порядок поступления» заполняется согласно значениям словарного реквизита ЭИУД 2. К примеру, при поступлении постановления одновременно по апелляционной жалобе и протесту, выбирается код НСИ ЕАИАС СО РК 63005003 «по апелляционной жалобе и протесту».
42. В разделе 2 отражаются сведения об основаниях поступления и рассмотрении дела в суде первой инстанции.
43. В разделе 3 «Сведения о сторонах по делу» обязательному заполнению подлежат все реквизиты.
44. В разделе 4 отражаются сведения о динамике производства (ознакомление).
В реквизите 1 указывается дата передачи дела судье.
В соответствии со статьей 337 ГПК РК определением судьи возвращаются апелляционные жалоба или протест. В реквизитах 3 и 3.1 отражаются дата и причина возврата.
Если отозвана апелляционная жалоба (протест), соответственно отмечаются реквизиты 4 и 4.1.
Аналогично, если отозвали частную жалобу (протест), отмечаются реквизиты 5 и 5.1.
В реквизите 9 указывается дата вынесения определения об отмене постановления и возобновлении производства по вновь открывшимся обстоятельствам.
45. В разделе 5 отражаются сведения о динамике производства судебных заседаний.
В реквизите 3 раздела 5 обязательному отражению подлежит дата вынесения постановления.
46. В реквизитах 4-9 раздела 5 отражаются фамилия и инициалы председательствующего судьи, прокурора, адвоката, секретаря судебного заседания.
Если судебное заседание судом проводилось с применением средств аудио-видеозаписи, соответственно отмечаются реквизиты 12 «Судебное заседание с видео-аудио фиксацией» и 13 «Судебное заседание с аудио фиксацией» соответственно.
47. В разделе 6 отражаются сведения о динамике производства (постановление суда).
48. Результаты рассмотрения решения (определения) суда отражаются в реквизитах 1 и 1.1 раздела 6.
В соответствии со статьями 364365 и 366 ГПК РК предусмотрены основания к отмене либо изменению решения суда первой инстанции, нарушение или неправильное применение норм материального права и процессуального права. При этом в реквизите 3 отражается значение НСИ ЕАИАС СО РК «Основание к отмене или изменению решения суда».
В соответствии с частью 2 статьи 341, части 2 статьи 342 и статьей 367 ГПК РК суд прекращает производство по делу. При этом в реквизите 4 отражается символьное значение «Да».
В реквизитах 6-9 отражаются сведения о решениях по апелляционной (частной) жалобе и апелляционному (частному) протесту.
В реквизите 11 необходимо отразить резолютивную часть судебного акта апелляционной инстанции.
49. В разделе 7 отражаются сведения о динамике производства по частным определениям.

«Келіп түсудің тәртібі» 5-деректемесі 2 ЭАЕҚ-тың сөздік деректемелеріне сәйкес толтырылады. Мысалы, қаулының апелляциялық шағымы және наразылығы бойынша бір кезде келіп түскен кезде «аппеляциялық шағымы және наразылығы бойынша» 63005003 ҚР СО БААТЖ НАА коды таңдалады.
42. 2-тарауда бірінші сатылы сотта істің келіп түсуі мен қаралу негіздері туралы мәліметтер көрсетіледі.
43. 3-тарауда «Іс бойынша тараптар туралы мәліметтер» деректемелері толығымен толтыруға жатады.
44. 4-тарауда іс бойынша өндірістің динамикасы (танысу) туралы мәліметтер көрсетіледі.
1-деректемеде сотқа берілген күні көрсетіледі.
ҚР АІЖК-нің 337-бабына сәйкес соттың анықтамасымен апелляциялық шағым және наразылық кері қайтарылады. 3 және 3.1-деректемелерінде күні және қайтарудың себебі.
Апелляциялық шағым (наразылық) кері қайтарылған жағдайда 4 және 4.1-деректемелері белгіленеді.
Сол сияқты, жеке шағым (наразылық) кері қайтарылған жағдайда 5 және 5.1-деректемелері белгіленеді.
9-деректемесінде қаулының күшін жою және жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша іс жүргізуді қайта жаңарту туралы ұйғарымның шығарылған күні көрсетіледі.
45. 5-тарауда сот отырыстардың динамикасы туралы мәліметтер көрсетіледі.
5-тарауының 3-деректемесінде қаулының шыққан күні міндетті түрде көрсетіледі.
46. 5-тарауының 4-9-деректемелерінде төрағалық етуші сотының, прокурордың, қорғаушының, сот отырысы хатшысының аты-жөндері көрсетіледі.
Сот отырысында аудио-видеотаспалары қолданған жағдайда тиісінше 12-деректемесі «сот отырысында видео-аудиотаспалары қолданды» және 13 «сот отырысында аудиотаспалары қолданды» деп көрсетіледі.
47. 6-тарауда іс жүргізудің динамикасы көрсетіледі (сот қаулысы).
48. Сот шешімнің (ұйғарымның) қарау нәтижелері 6-тарауының 1 және 1.1-деректемелерінде көрсетіледі.
ҚР АІЖК-нің 364365366-баптарына сәйкес бірінші сатылы сотының шешімін өзгертуге немесе жоюға негіздер қаралған, бұзушылықтар немесе іс-жүргізу бойынша құқықтық нормаларын және материалдық құқықтық нормаларын қате қолдану. Бұл жағдайда 3-деректемесінде сәйкесінше анықтағыш бойынша «сот шешімін өзгертуге немесе жою негізі» ҚР СО БААТЖ НАА көрсетілуі тиіс.
ҚР АІЖК-нің 341-бабының 2-тармағына, 342-бабының 2-тармағына, 367-бабына сәйкес сот өндірісін қысқартады. Бұл жағдайда 4-деректемеде «иә» көрсеткіші көрсетіледі.
6-9-деректемелерінде апелляциялық (жеке) шағым және аппеляциялық (жеке) наразылық бойынша шешімдері туралы мәліметтер көрсетіледі.
11-деректемеде апелляциялық сатыдағы сот актісінің қарар бөлімін көрсету қажет.
49. 7-тарауында жеке ұйғарымдар бойынша өндірістің динамикасы көрсетіледі.

В соответствии со статьей 346 ГПК РК суд апелляционной инстанции в случае и порядке, установленном статьей 253 ГПК РК, а также в случае установления нарушений законности со стороны суда при рассмотрении дела может вынести частное определение. В этом случае в реквизитах раздела 7 отражаются дата вынесения, сущность, дата направления частного определения и адресат, также указывается дата поступления ответа на частное определение.
50. Реквизиты раздела 8 отражаются согласно материалу дела.
7. Особенности ввода ЭИУД 3 на гражданское дело,
рассмотренное судом кассационной инстанции
51. В разделе 1 ЭИУД 3 обязательному заполнению подлежат реквизиты 1.1, 4, 7, 8, 9.
52. В разделах 2.1 и 2.2 указываются сведения о рассмотрении дела в судах первой и апелляционной инстанций.
53. Раздел 3 содержит сведения о сторонах по делу (заполняется при отсутствии форм на стороны по одному в каждой строке).
54. Раздел 4 отражает сведения о динамике производства (ознакомление).
В случае возврата поданных жалоб и протестов, оставления без рассмотрения, передачи по подсудности, прекращении производства, в реквизите 3 указывается соответствующая дата, в реквизите 3.1 указывается причина возврата.
55. При отзыве кассационных жалоб и протестов, частных жалоб и протестов, оставления дела без движения, повторной подаче, вынесения постановления об отмене постановления и возобновлении производства по вновь открывшимся обстоятельствам указывается дата в соответствующих реквизитах.
При истребовании дела указываются дата истребования (реквизит 11), даты напоминаний по истребованным делам (реквизит 12), дата поступления дела (реквизит 13) и количество томов (реквизит 14). Комментарии по пересмотру заполняются при необходимости в реквизите 15.
56. Раздел 5 содержит сведения о динамике производства (судебное заседание), где указываются даты, на которые назначались (откладывались) заседания (реквизит 1), причины отложения судебных заседаний (реквизит 2), дата вынесения постановления (реквизит 3), в реквизитах 4-4.5 фамилия и инициалы председательствующего судьи, судьи докладчика, судей, прокурора, секретаря судебного заседания в соответствующих реквизитах.
57. В реквизите 5 отражается решение, вынесенное с нарушением срока, в реквизитах 6 «Судебное заседание с видео-аудио фиксацией» и 7 «Судебное заседание с аудио фиксацией» необходимо указать соответствующее символьное значение «Да» или «Нет». В реквизите 8 комментарии по пересмотру заполняются при необходимости.
58. В разделе 6 заполняются сведения о динамике производства (постановление суда). Отражаются все результаты рассмотрения дела в кассационном порядке и основания отмены (изменения) решений (постановлений) судов первой и апелляционной инстанций, вынесенные в соответствии со статьей 383-20 ГПК РК.

ҚР АІЖК-нің 346-бабына сәйкес апелляциялық сатыдағы сот, ҚР АІЖК-нің 253-бабымен көрсетілген жағдай мен тәртіпте, сонымен қатар істі қарау барысында сот жағынан заңнаманың бұзылуы анықталса, жеке ұйғарым шығара алады. Бұл жағдайда 7-тарауының деректемелерінде шығару күні, мағынасы, ұйғаруды жолдау күні, кімге жолданғаны, бұдан басқа жауаптың келіп түскен күні көрсетіледі.
50. 8-тараптың деректемелері істің құжаттарына сәйкес толтырылады.
7. Кассациялық сатыда қаралған
азаматтық іс бойынша 3 ЭАЕҚ енгізу ерекшіліктері
51. 3 ЭАЕҚ-тың 1-тарауында 1.1, 4, 7, 8, 9-деректемелері міндетті түрде толтырылады.
52. 2.1 және 2.2-тарауларында бірінші және аппеляциялық сатылы соттарында қаралатын істер туралы мәліметтері көрсетіледі.
53. 3-тарауда іс бойынша тараптар туралы мәліметтер көрсетіледі (нысандар жоқ болған жағдайда әр жолында тараптарына бір-бірден толтырылады).
54. 4-тарауда өндірістің динамикасы көрсетіледі (танысу).
Берілген шағым мен наразылықтың кері қайтарылған, қараусыз қалдырылған, соттылығы бойынша жолданған, өндіріс қысқартылған жағдайларда, 3-деректемеде тиісті күні көрсетіледі, 3.1-деректемеде қайтару себептері көрсетіледі.
55. Кассациялық шағым мен наразылық, жеке шағымдар және наразылық қайтарып алу, қозғалыссыз қалдыру, қайталап беру, қаулының күшін жою туралы қаулы шығару және жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша қайталап ашылған жағдайларда тиісті деректемелеріндегі күндері көрсетіледі.
Істі сұратқан жағдайда сұрату күні (11-деректеме), сұратылған істер бойынша ескерту күндері (12-деректеме), істің келіп түскен күні (13-деректеме) және томдардың саны (14-деректеме) көрсетіледі. Қайта қарау бойынша түсініктемелер қажет болған жағдайда 15-деректемеде толтырылады.
56. 5-тарауда өндірістің динамикасы туралы мәліметтер көрсетіледі (сот мәжілісі), онда мәжіліс тағайындалған (кейінге қалдырылған) күндер көрсетіледі (1-деректеме), сот мәжілістерінің қалдыру себептері көрсетіледі (2-деректеме), қаулының шыққан күні (3-деректеме), 4-4.5-деректемелерінде төрағалық етуші сотының, баяндаушы сотының, прокурордың, сот мәжілісінің хатшысының аты-жөндері көрсетіледі.
57. 5-деректемеде мерзімі бұзылып шығарылған шешім көрсетіледі, 6-деректемеде «сот мәжілісінде аудио-видеотаспалары қолданды» және 7-деректемеде «сот мәжілісінде аудиотаспалары қолданды» көрсеткішінде «иә», «жоқ» сөздерін белгілеу қажет. 8-деректемеде қажет болғанда қайта қарау бойынша түсініктеме толтырылады.
58. 6-тарауда өндірістің динамикасы (сот қаулысы) көрсетіледі. ҚР АІЖК-нің 383-20-баптарына сәйкес бірінші сатылы және апелляциялық соттарының кассациялық тәртіпте қаралған істердің шешімдері көрсетіледі және оларды өзгерту (жою) негіздері.

59. В разделе 7 отражаются сведения по движению частных определений, вынесенных судом в кассационной инстанции: дата вынесения частного определения, сущность, дата направления и адресат, дата поступления ответов и сущность ответов на частное определение.
60. В разделе 8 указываются сведения по завершению производства.
8. Особенности ввода ЭИУД 4 на гражданское дело,
рассмотренное судом надзорной инстанции
61. ЭИУД 4 составляется на гражданское дело, поступившее в Верховный Суд Республики Казахстан в порядке надзора по ходатайствам лиц, участвующих в деле и протестам Генерального Прокурора Республики Казахстан (часть 1 статьи 384 ГПК РК).
62. Раздел 1 ЭИУД 4 содержит сведения о поступлении протеста, ходатайства (дела), где заполнению подлежат реквизиты: номер производства в коллегии, первичное поступление, кем подано ходатайство (протест), обжалуемые судебные акты, язык судопроизводства, категория дела, остаток ходатайства прошлого года, номер дела прошлого производства.
63. Раздел 2 содержит сведения о рассмотрении дела в предыдущих инстанциях.
64. В разделах 2.1-2.3 отражаются сведения о рассмотрении дела в первой, апелляционной и кассационной инстанциях.
65. В разделе 3 отражаются сведения о рассмотрении дела в надзорной инстанции.
66. Раздел 4 содержит сведения о сторонах по делу.
67. Раздел 5 отражает сведения о динамике производства (предварительное рассмотрение).
68. В случае, если дело возвращалось (реквизит 5) или оставлено без рассмотрения (реквизит 6) или было отозвано на стадии предварительного рассмотрения (реквизит 8), то указывается дата и причина возврата (реквизит 7).
69. Если дело передается по подсудности, то указывается дата передачи (реквизит 9) и наименование суда (реквизит 9.1). В случае объединения указывается номер объединенного производства и дата объединения.
70. При истребовании дела в соответствии со статьей 387 ГПК РК указываются дата истребования (реквизит 11), даты напоминаний по истребованным делам (реквизит 11.1.), дата поступления дела (реквизит 12) и количество томов (реквизит 12.1.).
71. По результатам предварительного рассмотрения указывается дата принятия решения (реквизит 13) и решение (реквизит 13.1). Если дело рассмотрено с нарушением или без нарушения сроков (реквизит 14), то отмечается символьными значениями «Да» или «Нет». При необходимости заполняется реквизит 15 «Комментарии по предварительному рассмотрению».
72. Раздел 6 содержит сведения о динамике производства (пересмотр судебных актов), где указывается дата поступления в коллегию (реквизит 1), основание к пересмотру решения (реквизит 2), даты, на которые назначались (откладывались) заседания (реквизит 3), причины отложения судебных заседаний (реквизит 3.1).

59. Кассациялық сотымен шығарылған жеке ұйғарымдардың қозғалысы туралы мәліметтер 7-тарауда көрсетіледі: жеке ұйғарым шығарған күні, мағынасы, жолдау күні, кімге жолданғаны, жеке ұйғарымға жауаптардың келіп түскен күні, жауаптың мағынасы.
60. 8-тарауда өндірістің аяқталу туралы мәліметтері көрсетіледі.
8. Қадағалау сатысында қаралған азаматтық іс бойынша
4 ЭАЕҚ енгізу ерекшіліктері.
61. Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының наразылықтары, істе қатысқан тұлғалардың шағымдары бойынша қадағалау тәртібінде, (ҚР АІЖК-нің 384-бабының 1-тармағы) Қазақстан Республикасының Жоғары сотына келіп түскен азаматтық істер бойынша 4 ЭАЕҚ толтырылады.
62. 4 ЭАЕҚ 1 тарауы берілген шағым мен наразылықтар туралы келесі деректемелер толтырылады: алқа мәжілісіндегі өндірістің саны, алғашқы келіп түскен күні, ұсыным (наразылық) кіммен берілген, шағымданған сот актісі, сот жүргізудің тілі, істің санаты, өткен жылдан қалған ұсынымдар, өткен өндірістің саны.
63. 2-тарауда алғашқы сатыларда істі қарау туралы мәліметтері.
64. 2.1-2.3-тарауларында істің бірінші, апелляциялық, кассациялық сатыларында қарау туралы мәліметтері көрсетіледі.
65. 3-тарауда қадағалау сатысында қарау туралы мәліметтері көрсетіледі.
66. 4-тарауда іс бойынша жақтар туралы мәліметтер көрсетіледі.
67. 5-тарауда өндірістің динамикасы көрсетіледі (алғашқы қарау).
68. Егер іс кері қайтарылған болса (5-деректеме) немесе қараусыз қалдырылса (6-деректеме), немесе алғашқы қарау кезінде қайтарылса (8-деректеме), онда қайтарудың күні мен негіздері көрсетіледі (7-деректеме).
69. Егер іс соттылығы бойынша жолданған жағдай болса, онда жолдау күні (9 деректеме) және соттың атауы (9.1-деректеме) көрсетіледі. Бір өндіріске қосылған жағдайда қосылған өндірістің саны және қосу күні көрсетіледі.
70. ҚР АІЖК-нің 387-бабына сәйкес іс сұратылған жағдайда сұратылған күнін (11-деректеме), сұратылған істер бойынша ескерту беру (11.1-деректеме), істің келіп түскен күні (12-деректеме), томдардың саны (12.1-деректеме).
71. Алғашқы қарау нәтижелері бойынша шешім қабылдау күні (13-деректеме) және шешімі (13.1-деректеме) көрсетіледі. Мерзімі бұзылып немесе бұзылмай қаралғаны жөнінде «Иә» немесе «Жоқ» сөздерін белгілеу қажет (14-деректеме). Қажеттілігі бойынша «Алғашқы қарау бойынша түсіндірмесі» 15-деректемесі толтырылады.
72. 6-тарауда өндірістің динамикасы туралы мәліметтер көрсетіледі (сот актілерін қайта қарау), онда алқаға келіп түскен күні (1-деректеме), қайта қарауға негіздер (2-деректеме), сот мәжілістерінің тағайындалған (қайта қаралған) күндері (3-деректеме), сот мәжілістерінің қалдыру себептері (3.1-деректеме).

73. В случае поступления протеста при пересмотре дела по ходатайству (реквизит 4), возврата дела без рассмотрения (реквизит 5), вынесения постановления об отсутствии оснований к пересмотру (отказе в пересмотре) дела по протесту или заявлению по вновь открывшимся обстоятельствам (реквизит 6), определения об отмене постановления и возобновлении надзорного производства по заявлению по вновь открывшимся обстоятельствам (реквизит 7), отзыва протеста или ходатайства (реквизит 9), оставления без рассмотрения (реквизит 11) указывается их дата.
74. Если на стадии пересмотра, согласно статье 395-1 ГПК РК отзывается протест или ходатайство, то заполняются реквизиты 8 «Отозваны на стадии пересмотра» и 10 «Кем отозван протест».
75. При объединении дел указывается номер объединенного производства (реквизит 12).
76. В реквизите «Остаток протеста или постановления о пересмотре с прошлого года» указывается символьное значение «Да» либо «Нет». Комментарии по пересмотру заполняются при необходимости.
77. В разделе 7 заполняются сведения о результатах судебного заседания, где указывается дата вынесения решения, фамилии и инициалов председательствующего судьи, судьи докладчика, судей, прокурора, секретаря судебного заседания.
78. В реквизите 3 «Решение вынесено с нарушением срока» обязательно указывается символьное значение «Да» либо «Нет».
79. В разделе 8 «Сведения о динамике производства (решение суда)» отражаются все вынесенные решения суда: постановления суда в отношении решения (определения) суда первой инстанции, в отношении постановления (определения) суда апелляционной инстанции, в отношении решения (определения) суда первой инстанции в предыдущем надзорном рассмотрении, в отношении постановления предыдущего надзорного рассмотрения, в отношении постановления кассационной инстанции, решение по ходатайству и решение по протесту, результат рассмотрения предыдущего постановления Верховного Суда Республики Казахстан и другие постановления.
80. В случае оставления иска без рассмотрения указывается его основание в реквизите 9. В реквизите 12 «Резолютивная часть» указывается вынесенное новое решение по рассмотренному гражданскому делу.
81. В разделе 9 отражаются сведения по частным определениям, вынесенных судом надзорной инстанции: дата вынесения частного определения, сущность, дата направления и адресат, дата поступления ответов и сущность ответов на частное определение.
82. В разделе 10 указываются сведения по завершению производства согласно материалам дела.
9. Составление отчетов форм №2, №7, №7К и №9

73. Наразылық келіп түскен жағдайда ұсыным бойынша істі қайта қарау (4-деректеме), істің қараусыз кері қайтару (5-деректеме), жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша наразылық немесе шағымды қайта қарауға негіздің жоқтығына байланысты қаулы шығару (қайта қараудан бас тарту) (6-деректеме), қаулының күшін жою туралы ұйғарымды және жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша арызы бойынша қадағалау өндірісін жаңарту (7-деректеме), наразылықты немесе ұсынымды шақырту (9 деректеме), қараусыз қалдыру (11-деректеме) күні көрсетіледі.
74. ҚР АІЖК-нің 395-1-бабына сәйкес қайта қарау барысында наразылықтың немесе шағымының шақыртылған жағдайда «Қайта қарау барысында шақыртылды» 8-деректемесі және «Кіммен шақыртылды» 10-деректемесі толтырылады.
75. Істер біріктірілген жағдайда біріктірілген істер нөмірі көрсетіледі (12-деректеме).
76. «Өткен жылдан наразылық және қаулылардың қалдығын қарау» деректемесінде «ИӘ» немесе «ЖОҚ» көрсетіледі. Қайта қарау бойынша түсіндірме қажет болған жағдайда толтырылады.
77. 7 тарауда сот отырысының нәтижелері туралы белгіленеді, ол жерде шешім шығарылған күні, төрағалық етуші соттың, баяндаушы соттың, соттардың, прокурордың, хатшының тегі және аты-жөнінің бас әріптері көрсетіледі.
78. «Мерзімін бұзу арқылы шығарылған шешім» 3-деректемеде міндетті түрде «ИӘ» немесе «ЖОҚ» көрсетілуі тиіс.
79. «Іс жүргізу динамикасы туралы (сот шешімі)» 8-тарауда барлық шығарылған сот шешімдері көрсетіледі: бірінші сатыдағы соттың шешімдеріне (ұйғарымдарына) қатысты сот қаулысы, апелляциялық сатыдағы соттың қаулыларына (ұйғарымдарына) қатысты сот қаулысы, алдыңғы қадағалауда қаралған бірінші сатыдағы сот шешіміне (ұйғарымына) қатысты, алдыңғы қадағалауда қаралған қаулысына қатысты, кассациялық сатыдағы қаулыға қатысты, ұсыным бойынша шешім және наразылық бойынша шешім, Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соттың алдынғы қаулысын қарау нәтижелері.
80. Талап-арызды қараусыз қалдырған жағдайда 9-деректемеде қалдырудың негізі көрсетіледі. «Қарар бөлігі» 12-деректемесінде қаралған азаматтық іс бойынша шығарылған жаңа шешім көрсетіледі.
81. Қадағалау сатысындағы соттың шығарған жеке ұйғарымдарының мәліметтері туралы 9-тарауда көрсетіледі: жеке ұйғарымның шығарылған күні, мәні, жолданған күні және кімге жолданғаны, жеке ұйғарымға жауаптардың түскен күні және жауаптың мәні.
82. 10-деректемеде іс материалдарына сәйкес іс жүргізудің аяқталуы бойынша мәліметтер көрсетіледі.
9. №2, №7, №7К және №9 нысанды есептерді қалыптастыру

83. Отчеты форм №2, №7, №7К и №9 формируются на основании данных ЭИУД 1, ЭИУД 2, ЭИУД 3, ЭИУД 4 в соответствии с алгоритмом расчета показателей ЕАИАС СО РК.
84. На основании данных ЕАИАС СО РК, Комитет и его территориальные управления формируют в АИС ЕУСС Комитета отчеты форм №2, №7, №7К, и №9.
85. Отчеты форм №2, №7, №7К и №9 составляются ежеквартально, с нарастающим итогом.
86. Ежемесячные статистические данные по отчетам (далее - статистический срез) форм №2, №7, №7К и №9 территориальными управлениями Комитета подтверждаются в 15 часов 6 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
Сводные отчеты по республике Комитет представляет для подписания Председателю Комитета 8 числа месяца, следующего за отчетным периодом.
Сводные отчеты после подписания, но не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным периодом, направляются в Департамент ВС РК.
Сводные отчеты по областям подписываются начальниками территориальных управлений Комитета (после утверждения статистического среза Комитетом), которые обеспечивают их сохранность на местах (без направления в Комитет). При наличии расхождений между оригиналами и данными АИС ЕУСС Комитета, за основу берутся данные АИС ЕУСС Комитета, сформированные на основании данных ЕАИАС СО РК.
87. Корректировка отчетов форм №2, №7, №7К и №9, после утверждения статистического среза проводится Комитетом.
Со дня корректировки отчета Комитетом направляется соответствующее уведомление с приложением откорректированного отчета в Департамент ВС РК в двухдневный срок.
Примечание: Если окончание срока приходится на нерабочий день, то последним днем срока считается следующий за ним, рабочий день.
10. Отчет формы №2 «О работе судов первой инстанции по
рассмотрению гражданских дел»
88. Данная форма отчетности отражает деятельность судов первой инстанции по рассмотрению гражданских дел и формируется на основании данных ЭИУД 1.
Таблица А «Движение и результаты рассмотрения гражданских дел»
89. В данной таблице отражаются сведения о движениях и результатах рассмотрения гражданских дел (заявлений, материалов).
90. В таблице А отчета формы № 2 в графе 1 указывается количество неоконченных производством дел (заявлений, материалов) на начало отчетного периода (остаток). При этом остаток на начало отчетного периода по результатам работы за 1-й квартал, полугодие, 3-й квартал и год остается неизменным и должен отражать количество дел, неоконченных судом по состоянию на 1 января текущего года. В графе 2 указывается количество дел, поступивших из других судов, после отмены судебных актов, определения об оставлении без рассмотрения, решения по вновь открывшимся обстоятельствам, а также дел, выделенных в отдельное производство в отчетном периоде.

83. №2, №7, №7К және №9-нысанды есептер ҚР СО БААТЖ көрсеткіштерін есептеу алгоритміне сәйкес 1 ЭАЕҚ, 2 ЭАЕҚ, 3 ЭАЕҚ, 4 ЭАЕҚ деректерінің негізінде қалыптасады.
84. Комитет пен оның аумақтық басқармалары ҚР СО БААТЖ деректерінің негізінде Комитеттің ББСЖ ААЖ-де №2, №7, №7К және №9-нысанды есептерді қалыптастырады.
85. №2, №7, №7К және №9-нысанды есептер өсу қорытындысымен тоқсан сайын құрастырылады.
86. Комитеттің аумақтық басқармалары №2, №7, №7К және №9-нысанды есептер бойынша статистикалық кесімді есептік кезеңнен кейінгі айдың 6-күні 15 сағатта растап отырады.
Комитет республика бойынша жиынтық есепті есептік кезеңнен кейінгі айдың 8-күні Комитет Төрағасына қол қою үшін ұсынады.
Жиынтық есептер қол қойылғаннан кейін, бірақ есептік кезеңнен кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірілмей ҚР ЖС Департаментіне жолданады.
Облыстар бойынша жиынтық есептерге (Комитет статистикалық кесімді бекіткеннен кейін) олардың жергілікті жерлерде сақталуын қамтамасыз ететін (Комитетке жолдамастан) Комитеттің аумақтық басқармалардың бастықтары қол қояды. Түпнұсқалар мен Комитеттің ББСЖ ААЖ деректерінің арасында алшақтықтар болған жағдайда ҚР СО БААТЖ деректерінің негізінде қалыптастырылған Комитеттің ББСЖ ААЖ деректері негізге алынады.
87. Статистикалық кесім бекітілгеннен кейін №2, №7, №7К және №9-нысанды есептерге түзетуді Комитет жүргізеді.
Комитеттің есепті түзетуі туралы тиісті хабарлама түзетілген есептің қосымшасымен ҚР ЖС Департаментіне екі күндік мерзімде жолданады.
Ескертпе: егер мерзімнің аяқталуы жұмыс істемейтін күніне түссе, онда мерзімнің соңғы күні одан кейінгі келесі жұмыс күні болады.
10. «Бірінші сатылы соттардың азаматтық істерді қарауы бойынша
жұмысы туралы» №2-нысанды есеп
88. Есептіліктің осы нысаны бірінші сатылы соттардың азаматтық істерді қарауы бойынша жұмысын бейнелейді және 1 ЭАЕҚ деректерінің негізінде құрастырылады.
«Азаматтық істердің қозғалысы мен қарау нәтижесі» А кестесі
89. Бұл кестеде азаматтық істердің (арыздар, іс құжаттар) қозғалысы мен қаралу нәтижелері туралы мәліметтер бейнеленеді.
90. №2 нысанды есептің А кестесіндегі 1-бағанда есептік кезеңнің басындағы іс жүргізуі аяқталмаған істердің (арыздар, іс құжаттар) саны (қалдығы) көрсетіледі. Соның ішінде 1-тоқсанға, жартыжылдыққа, 3-тоқсанға және бір жылға арналған жұмыстың нәтижелері бойынша есептік кезеңнің басындағы қалдығы өзгеріссіз қалады және үстіміздегі жылдың 1 қаңтарындағы жағдайға қарай соттың аяқтамаған істерінің санын бейнелеуі қажет. 2-бағанда есептік кезеңде басқа соттардан келіп түскен, сот актілерінің күшін жоюдан кейін, қараусыз қалдыру туралы ұйғарымдар, жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша шешім, сонымен қоса жеке іс жүргізуге бөлектелген істер саны көрсетіледі.

91. В графе 3 отражается количество возобновленных производств по делам, в связи с отменой первоначальных судебных актов по вновь открывшимся обстоятельствам.
92. В графе 4 указывается остаток заявлений на начало отчетного периода, а в графе 5 - поступивших заявлений в отчетный период. Из граф 4 и 5 в графе 6 отражается количество заявлений, в принятии которых отказано, в графе 7 -возвращенных, в графе 8 - заявлений направленных по подсудности, в графе 9 -возбужденных дел (производств), в графе 10 отражается остаток заявлений на конец отчетного периода.
93. В графе 11 - оставленных без движения, в графе 12 - решение по которым принято с нарушением сроков ГПК РК.
94. В графе 13 учитываются дела, рассмотренные с вынесением приказа, в графе 15 - с вынесением решения, в графе 16 - с вынесением определения, в том числе с распределением в графе 17 - удовлетворенных и частично удовлетворенных исков, в графе 18 - в удовлетворении которых отказано и графе 19 - рассмотренных заочно (глава 24 ГПК РК).
95. Из графы 19 в графах 20, 21 учитываются результаты заочного рассмотрения дел - с удовлетворением (в том числе с частичным удовлетворением) иска и с отказом от иска.
96. Графа 22 учитывает отмененные заочные решения по заявлению ответчика.
97. Графа 23 учитывает количество дел, направленных по подсудности, графа 24 - рассмотренные с прекращением производства по делу с выделением в графе 25 - в связи с заключением мирового соглашения.
98. Графа 26 учитывает заявления, оставленные без рассмотрения. Общая сумма оконченных дел указывается в графе 27 и равна сумме граф 13, 15, 16, 23, 24, 26, из них оконченные дела с нарушением сроков, установленных ГПК РК, отражаются в графе 28.
99. В графе 29 указывается остаток неоконченных дел на конец отчетного периода, в том числе с приостановлением производства по делу в отчетном периоде (с учетом прошлых лет) - в графе 30.
100. Количество вынесенных судом частных определений в отчетном периоде отражается в графе 31 с дифференциацией определений вынесенных в адрес прокурора в графе 32. В графе 33 отражается количество ответов на вынесенные судом частные определения.
101. В графе 34 указывается количество дел, объединенных в одно производство.
102. В графе 35 отражаются дела, рассмотренные с участием прокурора, когда в соответствии с ГПК РК, необходимость участия прокурора в данном деле признана судом, а также по делам, возбужденным по инициативе прокурора, затрагивающим интересы государства, о восстановлении на работе, взыскании заработной платы, выселении гражданина из жилища без предоставления другого жилого помещения, возмещении вреда, причиненного жизни и здоровью (статья 55 ГПК РК), об оспаривании законности нормативных правовых актов (статья 284 ГПК РК), о признании гражданина безвестно отсутствующим или об объявлении гражданина умершим (статья 299 ГПК РК), о признании гражданина недееспособным, ограниченно дееспособным (статья 306 ГПК РК), об усыновлении ребенка (статья 317-4 ГПК РК), о выдворении иностранца или лица без гражданства за пределы Республики Казахстан (статья 317-14 ГПК РК), о лишении, восстановлении, ограничении родительских прав, об отобрании ребенка, об отмене усыновления (удочерения) ребенка (статьи 68707196 кодекса Республики Казахстан «О браке (супружестве) и семье»).

91. 3-бағанда жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша алғашқы сот актілерінің күші жоюлуына байланысты істер бойынша қайта жандандырылған іс жүргізудің саны көрсетіледі.
92. 4-бағанда есептік кезеңнің басындағы арыздар қалдығы, ал 5-бағанда – есептік кезеңде түскен арыздар көрсетіледі. 4 және 5-бағандардан 6-бағанға талап-арыздарды қабылдаудан бас тартылған саны, 7-бағанда қайтарылған арыздар, 8-бағанда соттылығы бойынша жолданған арыздар, 9-бағанда қозғалған істер (іс жүргізу), 10-бағанда есептік кезеңнің аяғына арыздардың қалдығы көрсетіледі.
93. 11-бағанда – қозғалыссыз қалдырылғандар, 12-бағанда ҚР АІЖК мерзімдерінің бұзылуымен қабылданған шешімдер.
94. 13-бағанда – бұйрық шығарумен, 15-бағанда – шешім шығарумен, 16 бағанда – ұйғарым шығара отырып қаралған істер, соның ішінде 17-бағанда – қанағаттандырылған және ішінара қанағаттандырылған талап-арыздарды, 18-бағанда қанағаттандырудан бас тартылған және 19-бағанда сырттай қаралған талап-арыздарды (ҚР АІЖК 24-тарауы) бөлумен қаралған істер есепке алынады.
95. 19-бағаннан 20, 21-бағандарда талап-арызды қанағаттандыра отырып (соның ішінде ішінара қанағаттандырылған) және талап-арыздан бас тарта отырып істердің сырттай қаралған нәтижелері бейнеленеді.
96. 22-бағанда жауапкердің арызы бойынша күші жойылған сыртай шешімдер ескеріледі.
97. 23-бағанда соттылығы бойынша жолданған істердің саны, 24-баған – бөле отырып іс жүргізуді қысқарту арқылы қаралған, 25-баған – бітімгершілік келісім жасауға байланысты істердің санын көрсетеді.
98. 26-баған қараусыз қалған талап-арыздарды есепке алады. Аяқталған істердің жалпы сомасы 27-бағанда бейнеленеді және 13, 15, 16, 23, 24, 26 бағандардың сомасына тең, соның ішінде ҚР АІЖК белгілеген мерзімді бұза отырып аяқталған істер 28-бағанда көрсетіледі.
99. 29-бағанда есептік кезеңнің соңына аяқталмаған істердің қалдығы, соның ішінде есептік кезеңінде өндіріспен тоқтатылған істер (алдынғы жылдарды ескере отырып) 30-бағанда көрсетіледі.
100. Есептілік кезеңінде сот шығарған жеке ұйғарымдар саны прокурорға шығарылған ұйғарымдарды 32-бағанда саралай отырып 31-бағанда көрсетіледі. 33 бағанда сот шығарған жеке ұйғарымдарға жауаптардың саны бейнеленеді.
101. 34-бағанда бір өндіріске біріктірілген істер саны көрсетіледі.
102. 35-бағанда прокурордың қатысуымен қаралған істер, ҚР АІЖК сәйкес, прокурордың осы іске қатысу қажеттілігін сот таныған жағдайларда, сондай-ақ прокурордың бастамасы бойынша қозғалған, мемлекеттің мүдделерін қозғайтын, жұмысқа қайтадан алу, жалақыны өндіріп алу, азаматты басқа тұрғын үй-жай берместен тұрғын үйден шығару, өмірі мен денсаулығына келтірілген зиянды өтеу (ҚР АІЖК 55-бабы), нормативтік құқықтық актілер заңдылығын даулау туралы (ҚР АІЖК 284-бабы), азаматты хабар-ошарсыз кеткен деп тану туралы немесе азаматты қайтыс болған деп жариялау туралы (ҚР АІЖК 299-бабы), азаматты әрекет қабілеттілігі шектеулі, әрекетке қабілетсіз деп тану туралы (ҚР АІЖК 306-бабы), баланы асырап алу туралы (ҚР АІЖК 317-4-бабы), шетелдікті немесе азаматтығы жоқ адамды Қазақстан Республикасының шегінен шығарып жіберу туралы (ҚР АІЖК 317-14-бабы), ата-аналық құқықтан айыру, қалпына келтіру, шектеу туралы, баланы алып қою туралы, бала асырып алуды жою туралы («Неке (ерлі-зайыптылық) және отбасы туралы» Қазақстан Республикасы кодексінің 68707196-баптары) істері бойынша.

103. В графах 36 - 40 указываются суммы, подлежащие взысканию по решению суда.
Количество лиц, восстановленных на работе отражается в графе 41 с указанием в графах 42 и 43 сумм присужденных лицу.
104. В графах 44 указываются суммы, присужденные государству по незаконным действиям должностных лиц, 45 - предъявленные по искам о взыскании в пользу госматрезерва, 46 - присужденные в пользу госматрезерва.
105. В графах 47 и 48 отражаются дела, оконченные с применением видео-аудиофиксации и аудиофиксации.
106. В графах 49-51 указывается количество дел, рассмотренных по искам: инвалидов, в интересах несовершеннолетних, лиц женского пола, из числа оконченных дел в отчетном периоде.
107. В строках таблицы А отчета формы № 2, в соответствии с ГПК РК предусмотрены следующие категории дел: приказного, искового, особого искового и особого производства. Данные категории являются единообразными для таблиц А, Б, В отчета формы 7, таблиц А, Б отчетов форм № 7К и № 9.
Приложение №1 к отчету формы №2
«Сведения о государственной пошлине»
108. В приложении №1 к отчету формы №2 отражаются сведения о государственной пошлине.
Сумму государственной пошлины необходимо учитывать в национальной валюте (в тысячах тенге) только по решениям суда, вступившим в законную силу в отчетном периоде.
109. В графе 1 отражается количество рассмотренных дел, по которым вынесены приказы, решения и определения (сумма граф 13, 15, 16 таблицы А формы 2).
Сумма исковых требований при подаче заявлений отражается в графе 2.
110. В графе 3 отражается общая сумма государственной пошлины, подлежащая к уплате, из которой в графе 4 отражается сумма уплаченной государственной пошлины, в графе 5 учитывается сумма государственной пошлины, от уплаты которой заявитель освобожден согласно статье 541 Налогового кодекса.
В том числе из графы 5 в графе 9 отражается сумма государственной пошлины по искам прокурора и в графе 11 - по всем другим искам, кроме исков органов прокуратуры.
Показатели графы 10 «из них в интересах государства» вытекают из графы 9.
111. В графе 6 отражается сумма государственной пошлины, взысканная по решениям суда, из которой в графе 7 - сумма государственной пошлины, взысканная в доход бюджета. В графе 8 - сумма государственной пошлины, подлежащая возвращению из бюджета по решениям, определениям суда.
Приложение №2 к отчету формы №2
112. В приложении № 2 к отчету формы № 2 отражается работа судов по рассмотрению вопроса об определении подсудности. Приложение формируется вышестоящими инстанциями.
Приложение № 3 «Рассмотрение заявлений по
пересмотру по вновь открывшимся обстоятельствам»

103. 36-40-бағандарда сот шешімі бойынша төлеуге жататын сома көрсетіледі.
Жұмысқа қайта орналастырылған адамдардың саны 41-бағанда, 42 және 43-бағандарда адамға берілген соманы көрсете отырып бейнеленеді.
104. 44-бағанда лауазымды тұлғалардың заңсыз әрекеттері бойынша мемлекетке берілген, 45-мемматрезервтің пайдасына өндіріп алынған талап-арыздар бойынша ұсынылған, 46-мемматрезерв пайдасына берілген сома көрсетіледі.
105. 47 және 48-бағандарда аудиобейне бекітуді және аудиобекітуді қолдана отырып қаралған істер көрсетіледі.
106. 49-51-бағандарда талап-арыздар бойынша қаралған істердің саны көрсетіледі: есептік кезеңде аяқталған істер санынан мүгедектер, кәмелетке толмағандар, әйел жынысты адамдардың мүддесіндегі.
107. № 2-нысанды есептің А кестесінің жолдарында ҚР АІЖК-не сәйкес істердің мынадай санаттары көзделген: бұйрықтық, талап-арыздық, ерекше талап-арыздық және ерекше іс жүргізу. Бұл санаттар 7-нысанды есептің А, Б, В кестелері, №7К және №9-нысанды есептердің А, Б кестелері үшін біркелкі болып табылады.
«Мемлекеттік баж салығы туралы мәлімет» №2 нысанды
есепке №1 косымша
108. №2 нысанға қоса берілген № 1-қосымшада мемлекеттік баж салығы туралы мәліметтер бейнеленеді.
Мемлекеттік баж салығының сомасын ұлттық валютада және соттың заңды күшіне енген шешімдері бойынша ғана ескеру қажет (мың теңге түрінде көрсетіледі).
109. 1-бағанда бұйрық, шешімдер және ұйғарымдар (2-нысанды есептің А кестесінің 13, 15, 16-бағандардың сомасы) шығарылған азаматтық істердің саны көрсетіледі.
2-бағанда өтініш беру барысында талап-арыздық талаптардың сомасы бейнеленеді.
110. 3-бағанда төлеуге жататын мемлекеттік баждың жалпы сомасы ескеріледі, оның 4-бағанда мемлекеттік баждың төленген сомасы, 5-бағанда ҚР Салық кодексінің 541-бабына сәйкес өтініш беруші төлеуден босатылған мемлекеттік баждың сомасы ескеріледі.
Соның ішінде, 5-бағаннан 9-бағанда прокурордың талап-арызы бойынша мемлекеттік баж салығының сомасы және 11-бағанда басқа бүкіл талап-арыздары бойынша, прокуратура органдарының талап-арыздарын қоспай, көрсетіледі.
«Соның ішінде мемлекеттік мүддесіне» 10-бағанның деректері 9-бағаннан шығады.
111. 6-бағанда сот шешімі бойынша өндірілген, мемлекеттік баж салықтың сомасы көрсетіледі, оның 7-бағанда – бюджеттің пайдасына өндіріп алынған мемлекеттік баж салықтың сомасы. 8-бағанда – соттың шешімдер, ұйғарымдар бойынша бюджетке қайтаруға жататын мемлекеттік баж салықтың сомасы.
№2 нысанды есепке №2-косымша
112. № 2 нысанға қоса берілген № 2-қосымшада соттылығын анықтау мәселесін қарау бойынша соттың жұмысы бейнеленеді. Қосымша жоғары тұрған сатыларымен қалыптастырады.
«Жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша қайта қарау бойынша
өтініштерді қарау» № 3 қосымша

113. В приложении № 3 отчета формы №2 отражаются сведения о рассмотрении заявлений по пересмотру судебных актов по вновь открывшимся обстоятельствам.
В графе 1 отражается остаток заявлений на начало отчетного периода. В графе 2 отражаются все поступившие заявления в отчетном периоде. В графе 3 - количество отмененных определений вышестоящим судом. В графе 4 - количество принятых к производству заявлений по вновь открывшимся обстоятельствам. В графе 5 отражается количество возвращенных заявлений о пересмотре судебных актов по вновь открывшимся обстоятельствам.
В графах 6, 7 отражаются результаты рассмотрения. В графе 8 остаток заявлений на конец отчетного периода.
11. Отчет формы № 7 «О работе судов апелляционной инстанции по
рассмотрению гражданских дел»
114. Данная форма отчетности отражает сведения о работе судов апелляционной инстанции по рассмотрению гражданских дел и формируется на основании данных ЭИУД 2.
Таблица А «Движение дел в апелляционной инстанции»
115. В таблице А отражаются данные о делах, поступивших для рассмотрения по апелляционным жалобам, протестам.
116. В графе 1 отражается остаток неоконченных дел на начало отчетного периода, в графе 2 - поступившие дела за отчетный период. Из графы 2 в графах 3, 4, 5, соответственно, отражается количество дел, поступивших по протестам, жалобам и одновременно по одному делу - по жалобе и протесту.
117. В графах 6 (из граф 1, 3), 7 (из граф 1, 4) отражается количество дел, по которым отозваны протесты, жалобы. В графах 8, 9, 10 (из граф 1, 5) отражаются дела, поступившие одновременно по жалобе и протесту, по которым отозваны жалоба или протест и соответственно движение гражданского дела в апелляционной инстанции осуществляется по протесту или жалобе, если отозвана жалоба, рассмотрение дела идет по протесту, если отозван протест, рассмотрение дела отражается по жалобе. В графе 11 отражается количество поступивших дел после отмены судебных актов вышестоящим судом.
В графе 12 и 13 отражаются дела, прекращенные производством и возвращенные без рассмотрения.
118. Рассмотренные дела по протестам или жалобам отражаются в графах 14, 16, 18, 22, 24. В графе 26 отражается количество дел после отмены вышестоящей инстанции. В графе 30 отражается количество оконченных дел за отчетный период (из граф 12, 13, 14, 16, 18, 22, 24, 26).
119. В графе 18 отражаются рассмотренные дела, поступившие в суд одновременно по жалобе и протесту, если не отзывались ни жалоба, ни протест.

113. 2 нысанды есептің № 3-қосымшасында жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша сот актілерін қайта қарау жөніндегі өтініштерді қарау туралы мәліметтер көрсетіледі.
1-бағанда есептік кезеңнің басындағы өтініштер қалдығы бейнелейді. 2-бағанда есептік кезеңінде келіп түскен бүкіл өтініштер бейнелейді. 3-бағанда ұйғарымдардың жоғарғы сотымен күші жойылғандардың саны көрсетіледі. 4-бағанда – жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша өтініштердің өндіріске алған саны. 5-бағанда жаңадан ашылған мән-жайлары бойынша сот актілерді қайта қарау туралы қайтарылған өтініштердің саны бейнеленеді.
6, 7-бағандарда қарау нәтижесі бейнелейді. 8-бағанда есептік кезеңнің соңында қалған өтініштердің қалдығы.
11. «Апелляциялық сатылы соттардың азаматтық істерді қарауы
бойынша жұмысы туралы» №7 нысанды есеп
114. Есептіліктің аталған нысаны апелляциялық сатылы соттардың азаматтық істерді қарауы бойынша жұмысы туралы мәліметтерді бейнелейді және 2 ЭАЕҚ деректерінің негізінде құрылады.
«Істердің апелляциялық сатыдағы қозғалысы» А кестесі
115. А кестесінде апелляциялық наразылықтар, шағымдар бойынша қарау үшін келіп түскен істер туралы мәліметтер бейнеленеді.
116. 1-бағанда есептік кезеңнің басындағы аяқталмаған істердің қалдығы, 2-бағанда есептік кезеңде келіп түскен істер бейнеленеді. 2-бағаннан алынған 3, 4, 5-бағандарда тиісінше наразылықтар мен шағымдар бойынша және бір мезгілде бір іс бойынша – шағым және наразылық бойынша келіп түскен істердің саны көрінеді.
117. 6 (1, 3-бағандардан), 7 (1, 4-бағандардан) бағандарда наразылықтар, шағымдар кері қайтарылған істердің саны бейнеленеді. 8, 9, 10 (1, 5-бағандардан) бағандарда шағым немесе наразылық кері қайтарылған шағым және наразылық бойынша бір мезгілде келіп түскен істер бейнеленеді және сәйкесінше апелляциялық сатыдағы азаматтық істердің қозғалысы наразылық немесе шағым бойынша жүзеге асырылады, егер шағым кері қайтарылса, іс наразылық бойынша қаралады, наразылық кері қайтарылса, іс шағым бойынша қаралады. 11-бағанда жоғарғы сотымен сот актілерін жойғаннан кейін келіп түскен істер саны бейнеленеді.
12 және 13-бағандарда өндіріспен қысқартылған және қараусыз қайтарылған істер бейнеленеді.
118. Наразылықтар немесе шағымдар бойынша қаралған істер 14, 16, 18, 22, 24-бағандарда бейнеленеді. 26-бағанда жоғары тұрған сатылармен жойғаннан кейін істер саны бейнеленеді. 30-бағанда есептік кезеңде аяқталған істердің саны бейнеленеді. (12, 13, 14, 16, 18, 22, 24, 26-бағаннан).
119. 18-бағанда егер шағым да, наразылық та кері қайтарылмаса, шағым және наразылық бойынша сотқа бір мезгілде келіп түскендердің ішінен қаралған істер көрсетіледі.

При этом графа 19 заполняется, если одновременно удовлетворены и жалоба и протест, в графе 20 отражаются сведения, если удовлетворена жалоба, а протест оставлен без удовлетворения, в графе 21 отражаются сведения, если удовлетворен протест, а жалоба оставлена без удовлетворения.
120. В графе 22 отражаются сведения о делах, рассмотренные по протесту, из поступивших одновременно по жалобе и протесту, когда жалоба отозвана, а в графе 23 отражаются количество удовлетворенных протестов.
121. В графе 24 отражаются сведения о делах, рассмотренные по жалобе, из поступивших одновременно по жалобе и протесту, когда протест отозван, а в графе 25 отражаются количество удовлетворенных жалоб.
Сумма граф 18, 22, 24 отражает общее количество рассмотренных гражданских дел, поступивших в апелляционную инстанцию одновременно и по жалобе и по протесту.
Сумма граф 20, 25 отражает общее количество удовлетворенных жалоб по поступившим в апелляционную инстанцию гражданским делам одновременно и по жалобе и по протесту.
Сумма граф 21, 23 отражает общее количество удовлетворенных протестов по поступившим в апелляционную инстанцию гражданским делам одновременно и по жалобе и по протесту.
122. В графе 31 учитываются дела, оконченные в сроки, свыше установленные статьей 349 ГПК РК. Продолжительность производства исчисляется со дня поступления дела в суд апелляционной инстанции по день вынесения постановления.
123. В графе 32 отражается остаток неоконченных дел на конец отчетного периода.
124. В графах 33, 34, 35 отражаются дела по искам инвалидов, искам, заявленным в интересах несовершеннолетних, а также по искам лиц женского пола, из числа оконченных дел.
Таблица Б «Результаты рассмотрения дел по апелляционным
жалобам и протестам»
125. В таблице Б отражаются данные о результатах рассмотрения дел по апелляционным жалобам, протестам.
126. В графе 1 отражается остаток неоконченных дел на начало отчетного периода.
127. В графе 2 указывается количество дел, поступивших за отчетный период.
128. В графе 3 указывается количество возобновленных апелляционных производств после отмены первоначального судебного акта по вновь открывшимся обстоятельствам, в графе 4 - количество отмененных определений вышестоящим судом.
129. В графе 5 отражается количество прекращенных дел производством, в том числе по отозванным апелляционным жалобам и протестам - в графе 6.

Соның ішінде 19-баған егер шағым да, наразылық та бір мезгілде қанағаттандырылған болса, толтырылады, 20-бағанда шағым қанағаттандырылып, ал наразылық қанағаттандырылмай қалған мәліметтер бейнеленеді, 21-бағанда наразылық қанағаттандырылып, ал шағым қанағаттандырылмай қалған мәліметтер бейнеленеді.
120. 22-бағанда шағым кері қайтарылып, шағым мен наразылық бойынша бір мезгілде келіп түскендер қатарынан наразылықтар бойынша қаралған мәліметтер көрсетіледі, 23-бағанда қанағаттандырылған наразылықтар бойынша мәліметтер бейнеленеді.
121. 24-бағанда наразылық кері қайтарылып, шағым және наразылық бойынша бір мезгілде келіп түскендер қатарынан шағымдар бойынша қаралған мәліметтер көрсетіледі, 25-бағанда қанағаттандырылған шағымдар бойынша мәліметтер бейнеленеді.
18, 22, 24-бағандардың сомасы шағым да, наразылық та бойынша бір мезгілде апелляциялық сатыға келіп түскен қаралған азаматтық істердің жалпы санын бейнелейді.
20, 25-бағандардың сомасы шағым мен наразылық бойынша бір мезгілде апелляциялық сатыға келіп түскен азаматтық істердің қатарынан қанағаттандырылған шағымдардың жалпы санын бейнелейді.
21, 23-бағандар сомасы шағым мен наразылық бойынша бір мезгілде апелляциялық сатыға келіп түскен азаматтық істердің ішінен қанағаттандырылған наразылықтардың жалпы санын көрсетеді.
122. 31-бағанда ҚР АІЖК 349-бабында белгіленгеннен артық мерзімде аяқталған істер ескеріледі. Іс жүргізудің ұзақтығы істің апелляциялық сатылы сотқа келіп түскен күнінен қаулы шығарылған күнге дейінгі аралығымен есептеледі.
123. 32-бағанда есептік кезеңнің аяғындағы аяқталмаған істердің қалдығы бейнеленеді.
124. 33, 34, 35-бағандарда мүгедектер талап-арыздары бойынша, кәмелетке толмағандар мүддесінің талап-арыздары бойынша, әйел жынысты тұлғалардың талап-арыздары бойынша аяқталған істер санынан көрсетіледі.
«Апелляциялық шағымдар мен наразылықтар бойынша істердің қаралу нәтижелері» Б кестесі
125. Б кестесінде апелляциялық шағымдар мен наразылықтар бойынша қаралған істердің нәтижелері туралы деректемелері бейнеленеді.
126. 1-бағанда есептік кезеңнің басындағы аяқталмаған істердің қалдығы бейнеленеді.
127. 2-бағанда – есептік кезеңде келіп түскен істердің саны.
128. 3-бағанда – жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша бастапқы сот актісінің күші жойылғаннан кейін қайта жаңғыртылған апелляциялық іс жүргізудің саны, 4-бағанда – жоғары тұрған сотпен күші жойылған ұйғарымдардың саны көрсетіледі.
129. 5-бағанда өндіріспен қысқартылған істер саны, соның ішінде кері қайтарылған апелляциялық шағымдар мен наразылықтар бойынша 6-бағанда бейнеленеді.

130. В графе 7 указывается количество дел, возвращенных без рассмотрения, в графе 8 - количество решений, оставленных без изменения.
131. В графе 9 отражается количество дел после отмены вышестоящей инстанции, 10 - общее количество отмененных решений, в том числе, отмененные решения суда первой инстанции полностью отражаются в графе 11, в части - в графе 12, по жалобе - в графе 13, одновременно по жалобе и протесту - в графе 14.
132. Количество отмененных решений по протесту прокурора - учитываются в графе 15, в том числе с полным удовлетворением доводов протеста прокурора - в графе 16 и с частичным удовлетворением протеста - в графе 17.
133. С направлением дела на новое рассмотрение - в графе 18, в графе 19 -с вынесением нового решения, в графе 20 - с оставлением заявления без рассмотрения.
134. В графе 21 - с прекращением производства по делу, в том числе в графе 22 - с утверждением мирового соглашения, в графе 23 - с отказом от иска.
135. В графе 24 отражаются количество отмененных решений в связи с неправильным определением и выяснением круга обстоятельств, имеющих значение для дела; в графе 25 - в связи с недоказанностью установленных судом первой инстанции обстоятельств, имеющих значение для дела; в графе 26 - в связи с несоответствием выводов суда первой инстанции, изложенных в решении, обстоятельствам дела; в графе 27 - в связи с нарушением или неправильным применением норм материального или норм процессуального права (статья 364 ГПК РК).
136. Измененные апелляционной инстанцией решения указываются в графе 28, из них в графе 29 отражаются измененные решения суда первой инстанции по жалобе, в графе 30 - одновременно по жалобе и протесту.
137. Количество измененных решений по протесту прокурора отражается в графе 31, в том числе с полным удовлетворением доводов протеста прокурора - в графе 32 и с частичным удовлетворением протеста - в графе 33.
138. Общее количество дел, оконченных в отчетном периоде, отражаются в графе 34, в том числе оконченных в сроки свыше установленных статьей 349 ГПК РК - в графе 35.
139. В графе 36 отражается количество вынесенных частных определений, в графе 37 - количество поступивших по ним ответов.
140. В графе 38 отражается остаток неоконченных дел на конец отчетного периода.
141. В графах 39, 40, 41 отражаются дела по искам инвалидов, искам, заявленным в интересах несовершеннолетних, а также по искам лиц женского пола, из числа оконченных дел.
142. В случае поступления дела одновременно по жалобе и протесту и отзывом протеста в данной таблице отражаются результаты рассмотрения дел по жалобе. Аналогично в случае отзыва жалобы - результаты рассмотрения дела отражаются по протесту.
Таблица В «Результаты рассмотрения дел по частным жалобам
и протестам»

130. 7-бағанда – қараусыз қайтарылған істердің саны, 8-бағанда – өзгеріссіз қалдырылған шешімдердің саны.
131. 9-бағанда жоғары тұрған сатылармен күші жойылғаннан кейін істер саны, 10 – күші жойылған шешімдердің жалпы саны, соның ішінде бірінші сатыдағы сот шешімдері 11-бағанда бүкілімен бейнеленеді, бөлімде – 12-бағанда, шағым бойынша – 13-бағанда, шағым және наразылық бойынша бір мезгілде – 14-бағанда бейнеленеді.
132. Прокурордың наразылығы бойынша күші жойған шешімдер саны 15-бағанда есептеледі, соның ішінде прокурор наразылықтың дәлелдерін толығымен қанағаттандыруымен – 16-бағанда және наразылықтың ішінара қанағаттандыруымен – 17-бағанда.
133. 18-бағанда - істі жаңадан қарауға жолдауымен, 19-бағанда – жаңа шешім шығаруымен, 20-бағанда – өтінішті қараусыз қалдырумен.
134. 21-бағанда - іс бойынша өндірісін қысқартуымен, соның ішінде 22-бағанда - бітімгершілік келісімді бекітуімен, 23-баған - талап-арыздан бас тартуымен.
135. 24-бағанда - іс үшін маңызы бар, дұрыс анықтамаумен және жағдай шеңберін анықтамаумен байланысты жойылған шешімдердің саны көрсетіледі; 25-бағанда - іс үшін маңызы бар, бірінші сатылы сотпен белгіленген жағдайлары дәлелденбегенімен байланысты; 26-бағанда – шешімде баяндалатын, бірінші сатылы соттың қорытындылар іс жағдайларға сәйкессіздігімен байланысты; 27-бағанда – материалдық немесе өндірістік құқықтардың нормаларын (ҚР АІЖК 364-бабы) бұзуымен немесе дұрыс пайдаланбауымен байланысты.
136. 28-бағанда - апелляциялық сатымен өзгертілген шешімдер көрсетіледі, соның ішінде 29-бағанда – шағым бойынша бірінші сатылы соттың өзгертілген шешімдері көрсетіледі, 30-бағанда – шағым мен наразылық бойынша бір кезде.
137. Прокурордың наразылығы бойынша өзгертілген шешімдердің саны 31-бағанда бейнеленеді, соның ішінде прокурордың наразылық дәлелдемелерін толық қанағаттандырумен – 32-бағанада және наразылық ішінара қанағаттандырумен – 33-бағанда.
138. 34-бағанда – есептік кезеңде аяқталған істердің жалпы саны бейнеленеді, соның ішінде ҚР АІЖК 349-бабымен белгіленген мерзімдерінен аса аяқталғандар 35-бағанда.
139. 36-бағанда – шығарылған жеке ұйғарымдар саны бейнеленеді, 37-бағанда – оларға келіп түскен жауаптар саны.
140. 38-бағанда – есептік кезеңнің аяғындағы аяқталмаған істердің қалдықтары көрсетіледі.
141. 39, 40, 41-бағандарда мүгедектер талап-арыздары бойынша, кәмелетке толмағандар мүддесінің талап-арыздары бойынша, әйел жынысты тұлғалардың талап-арыздары бойынша аяқталған істер санынан істер көрсетіледі.
142. Іс шағым мен наразылық бойынша бір мезгілде және наразылықты кері қайтару бойынша келіп түскен жағдайда, осы кестеде шағым бойынша істерді қарау нәтижелері бейнеленеді. Соған ұқсас шағымды кері қайтарған жағдайда, наразылық бойынша істі қарау нәтижелері көрінеді.
«Жеке шағымдар мен наразылықтар бойынша
істердің қаралу нәтижелері» В кестесі

143. В таблице В отражаются данные о результатах рассмотрения дел по частным жалобам, протестам.
144. В графе 1 отражается остаток неоконченных дел по частным жалобам и протестам на начало отчетного периода.
145. В графе 2 указывается количество дел, поступивших за отчетный период.
146. Количество возобновленных производств после отмены первоначального судебного акта по вновь открывшимся обстоятельствам отражается в графе 3, в графе 4 - количество отмененных определений вышестоящим судом.
147. В графе 5 отражается количество прекращенных дел производством, в том числе по отозванным частным жалобам и протестам - в графе 6.
148. В графе 7 указывается количество дел, возвращенных без рассмотрения, в графе 8 - количество определений, оставленных без изменения.
149. В графе 9 отражается количество рассмотренных дел после отмены вышестоящей инстанцией, 10 - общее количество отмененных определений, в том числе, полностью - в графе 11, в части - в графе 12, по жалобе - в графе 13, одновременно по жалобе и протесту - в графе 14.
150. Количество отмененных определений по протесту прокурора отражается в графе 15, в том числе с полным удовлетворением доводов протеста прокурора - в графе 16 и с частичным удовлетворением протеста - в графе 17.
151. С направлением дела на новое рассмотрение в графе 18, в графе 19 - с вынесением нового решения, в графе 20 - с оставлением заявления без рассмотрения.
152. В графе 21 - с прекращением производства по делу, в том числе в графе 22 - с утверждением мирового соглашения, в графе 23 - с отказом от иска. В графе 24 отражается количество определений с разрешением вопроса по существу.
153. В графе 25 - отражается количество измененных определений, в том числе в графе 26 - по жалобам, в графе 27 - одновременно по жалобам и протестам, в графе 28 - измененных по протесту прокурора, с разбивкой в графах 29 и 30 - с полным удовлетворением и частичным удовлетворением доводов протеста.
154. В графе 31 отражается количество дел, оконченных в отчетном периоде (сумма граф 5, 7, 8, 9, 10, 25), из которой в графе 32 - с нарушением сроков, установленных ГПК РК.
155. Количество вынесенных частных определений отражается в графе 33, в графе 34 - количество поступивших по ним ответов.
156. В графе 35 отражается остаток неоконченных дел на конец отчетного периода.
157. В графах 36, 37, 38 отражаются дела по искам инвалидов, искам, заявленным в интересах несовершеннолетних, а также по искам лиц женского пола, из числа оконченных дел.

143. В кестесінде жеке шағымдар мен наразылықтар бойынша қаралған істердің нәтижелері туралы деректемелері бейнеленеді.
144. 1-бағанда есептік кезеңнің басындағы жеке шағымдар мен наразылықтар бойынша аяқталмаған істердің қалдығы бейнеленеді.
145. 2-бағанда – есептік кезеңде келіп түскен істердің саны.
146. 3-бағанда – жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша бастапқы сот актісінің күші жойылғаннан кейін қайта жаңғыртылған іс жүргізудің саны, 4-бағанда – жоғары тұрған сотпен күші жойылған ұйғарымдардың саны көрсетіледі.
147. 5-бағанда өндіріспен қысқартылған істер саны, соның ішінде кері қайтарылған жеке шағымдар мен наразылықтар бойынша 6-бағанда бейнеленеді.
148. 7-бағанда – қараусыз қайтарылған істердің саны, 8-бағанда – өзгеріссіз қалдырылған ұйғарымдардың саны.
149. 9-бағанда жоғары тұрған инстанциямен күші жойылғаннан кейін қаралған істер саны, 10 - күші жойылған ұйғарымдардың жалпы саны, соның ішінде барлығымен – 11-бағанда, бөлімде – 12-бағанда, шағым бойынша – 13-бағанда, шағым және наразылық бойынша бір мезгілде – 14-бағанда бейнеленеді.
150. Прокурордың наразылығы бойынша күші жойылған ұйғарымдар саны 15-бағанда бейнеленеді, соның ішінде прокурор наразылықтың дәлелдерін толығымен қанағаттандыруымен – 16-бағанда және наразылықтың ішінара қанағаттандыруымен – 17-бағанда.
151. Істі жаңадан қарауға жолдауымен – 18-бағанда, 19-бағанда – жаңа шешім шығаруымен, 20-бағанда – өтінішті қараусыз қалдырумен.
152. 21-бағанда - іс бойынша өндірісін қысқартуымен, соның ішінде 22-бағанда - бітімгершілік келісімді бекітуімен, 23-баған - талап-арыздан бас тартуымен. 24-бағанда – мәні бойынша мәселелерін шешуімен ұйғарымдар саны бейнеленеді.
153. 25-бағанда – өзгертілген ұйғарымдардың саны бейнеленеді, соның ішінде 26-бағанда – шағымдар бойынша, 27-бағанда – шағымдар мен наразылықтар бойынша бір кезде, 28-бағанда – прокурордың наразылығы бойынша өзгертілгендердің, 29 бен 30-бағандарына бөліп тастаумен – наразылықтың дәлелдерін толығымен қанағаттандырумен және ішінара қанағаттандырумен.
154. 31-бағанда – есептік кезеңде аяқталған істердің саны белгіленеді (5, 7, 8, 9, 10, 25-бағандардың сомасы), олардың ҚР АІЖК белгіленген мерзімдерін бұзуымен – 32-бағанда.
155. 33-бағанда – шығарылған жеке ұйғарымдар саны бейнеленеді, 34 бағанда – оларға келіп түскен жауаптар саны.
156. 35-бағанда – есептік кезеңнің аяғындағы аяқталмаған істердің қалдықтары көрсетіледі.
157. 36, 37, 38-бағандарда мүгедектердің талап-арыздары бойынша, кәмелетке толмағандар мүддесінің талап-арыздары бойынша, әйел жынысты тұлғалардың талап-арыздары бойынша аяқталған істер санынан істер көрсетіледі.

158. В случае поступления дела одновременно по жалобе и протесту и отзывом протеста в данной таблице отражаются результаты рассмотрения дел по жалобе. Аналогично в случае отзыва жалобы - результаты рассмотрения дела отражаются по протесту.
Приложение «Сведения о рассмотрении заявлений по пересмотру
судебных актов по вновь открывшимся обстоятельствам»
159. В приложении отражаются сведения о рассмотрении заявлений по пересмотру судебных актов по вновь открывшимся обстоятельствам.
В графе 1 отражается остаток заявлений на начало отчетного периода. В графе 2 отражаются все поступившие заявления в отчетном периоде. В графе 3 - количество отмененных определений вышестоящим судом. В графе 4 - количество возвращенных заявлений о пересмотре судебных актов по вновь открывшимся обстоятельствам. В графе 5 отражаются принятые к производству заявления по вновь открывшимся обстоятельствам.
В графах 6, 7 отражаются результаты рассмотрения заявлений, в графе 8 их остаток на конец отчетного периода.
12. Отчет формы №7К «О работе судов по рассмотрению гражданских
дел в кассационной инстанции»
160. Данная форма отчетности отражает сведения о работе судов кассационной инстанции по рассмотрению гражданских дел и формируется на основании данных ЭИУД 3.
Таблица А «Движение дел в кассационной инстанции»
161. В таблице А отражаются данные о делах, поступивших для рассмотрения по кассационным жалобам, протестам.
162. В графе 1 отражается остаток неоконченных дел на начало отчетного периода.
163. В графе 2 указывается количество дел, поступивших за отчетный период.
164. В графе 3 - количество возобновленных кассационных производств после отмены первоначального судебного акта по вновь открывшимся обстоятельствам, в графе 4 - количество отмененных определений вышестоящим судом.
165. Графа 5 отражает количество дел, по которым отозваны, возвращены жалобы, протесты и другие, из них с прекращением кассационного производства с отказом от жалобы - графа 6, с прекращением кассационного производства в связи с отзывом протеста - графа 7.
166. В графе 8 отражается количество рассмотренных дел, из них рассмотренных в апелляционном порядке - в графе 9, с нарушением срока рассмотрения - в графе 10. В графах 11, 12, 13 - отражаются дела из общего количества рассмотренных дел по протестам, по жалобам, одновременно по жалобам и протестам.
Остаток дел на конец отчетного периода - отражается в графе 14.

158. Іс шағым мен наразылық бойынша бір мезгілде және наразылықты кері қайтару бойынша келіп түскен жағдайда, осы кестеде шағым бойынша істерді қарау нәтижелері бейнеленеді. Соған ұқсас шағымды кері қайтарған жағдайда, наразылық бойынша істі қарау нәтижелері көрінеді.
«Жаңадан ашылған мән-жайлары бойынша сот актілерін қайта қарау
бойынша өтініштерді қарау туралы мәліметтер» қосымшасы
159. Қосымшада жаңадан ашылған мән-жайлары бойынша сот актілерін қайта қарау бойынша өтініштерді қарау туралы мәліметтері бейнеленеді.
1-бағанда есептік кезеңнің басындағы өтініштердің қалдығы бейнеленеді. 2-бағанда есептік кезеңде келіп түскен барлық өтініштері бейнеленеді. 3-бағанда жоғары тұрған сотпен ұйғарымдардың күшін жойғандар саны. 4-бағанда - жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша сот актілерін қайта қарау туралы қайтарылған өтініштердің саны бейнеленеді. 5-бағанда жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша іс жүргізуге қабылданған өтініштер бейнеленеді.
6, 7-бағандарда өтініштерді қарау нәтижелері бейнеленеді. 8-бағанда есептік кезеңнің соңына қалған өтініштердің қалдықтары көрсетіледі.
12. «Кассациялық сатылы соттардың азаматтық істерді қарауы
бойынша жұмысы туралы» №7К нысанды есеп
160. Есептіліктің бұл нысаны кассациялық сатылы соттардың азаматтық істерді қарауы бойынша жұмысы туралы мәліметтерді көрсетеді және 3 ЭАЕҚ деректері негізінде құрылады.
«Істердің кассациялық сатыдағы қозғалысы» А кестесі
161. А кестесінде кассациялық шағым, наразылық бойынша қарау үшін келіп түскен істер туралы мәліметтер бейнеленеді.
162. 1-бағанда есептік кезеңнің басындағы аяқталмаған істердің қалдығы бейнеленеді.
163. 2-бағанда – есептік кезеңде келіп түскен істердің саны.
164. 3-бағанда – жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша бастапқы сот актілерінің күші жойылғаннан кейін қайта жаңғыртылған кассациялық іс жүргізудің саны, 4-бағанда – жоғары тұрған сотпен күші жойылған ұйғарымдардың саны көрсетіледі.
165. 5-бағанда шағымдардың, наразылықтардың және басқа да қайтарылғаны, кері қайтарылғаны бойынша істер саны бейнеленеді, соның ішінде шағымнан бас тартуымен кассациялық өндірісті қысқартумен – 6-баған, наразылықты кері шақыруына байланысты кассациялық өндірісті қысқартумен – 7-баған.
166. 8-бағанда – қаралған істердің саны бейнеленеді, олардың ішінен апелляциялық тәртіпте қаралған – 9-бағанда, қарау мерзімін бұзумен – 10-бағанда. 11, 12, 13-бағандарда наразылықтар бойынша, шағымдар бойынша, наразылықтар мен шағымдар бойынша бір кезде қаралған істердің жалпы санынан істер бейнеленеді.
Есептік кезеңнің аяғына қалған істер қалдығы 14-бағанда бейнеленеді.

167. В графе 15 - указывается количество оставленных без изменения решений суда первой инстанции, в графе 16 - оставленных без изменения решений суда апелляционной инстанции, а в графе 17 - оставленных без изменения постановлений суда апелляционной инстанции.
168. Количество всех отмененных решений суда первой инстанции отражается в графе 18, из которой в графе 19 - не рассмотренных в суде апелляционной инстанции, в графе 20 - рассмотренных в суде апелляционной инстанции, в графах 21, 22 - отмененных полностью и в части, в графе 23 - с вынесением нового судебного акта, не передавая дела на новое рассмотрение, 24 - с направлением дела на новое рассмотрение в суд первой инстанции, 25 - с направлением дела на новое рассмотрение в суд апелляционной инстанции, 26 -с оставлением заявления без рассмотрения, 27 - с прекращением производства по делу.
169. Из графы 27 в графах: 28 - в связи с утверждением мирового соглашения, 29- в связи с отказом истца от иска.
170. Общее количество измененных решений суда первой инстанции отражается в графе 30, из которой в графе 31 - не рассмотренных в суде апелляционной инстанции, в графе 32 - рассмотренных в суде апелляционной инстанции.
171. Количество отмененных решений суда апелляционной инстанции формируется в графе 33, количество отмененных постановлений апелляционной инстанции в графе 34, полностью - в графе 35, в части - графа 36, с направлением дела на новое рассмотрение - в графе 37, в том числе в суд первой или апелляционной инстанций - в графах 38, 39.
С вынесением нового судебного акта, не передавая дело на новое рассмотрение - в графе 40, с оставлением в силе решения суда первой инстанции - в графе 41, с изменением решения суда первой инстанции - в графе 42, с прекращением производства по делу - в графе 43, с оставлением заявления без рассмотрения - в графе 44, восстановленные первоначальные решения суда первой инстанции, ранее отмененные в суде апелляционной инстанции - в графе 45.
172. В графе 46 отражается количество измененных решений суда апелляционной инстанции, а в графе 47 - количество измененных постановлений апелляционной инстанции; из граф 46, 47 в графе 48 - измененные решения, постановления суда апелляционной инстанции с восстановлением решения суда первой инстанции.
173. В графе 49 отражается количество вынесенных частных определений, в графе 50 - поступивших ответов.
174. В графах 51, 52, 53 отражаются дела по искам инвалидов, искам, заявленным в интересах несовершеннолетних, а также по искам лиц женского пола, из числа оконченных дел.
Таблица Б «Результаты рассмотрения определений суда
первой инстанции и определений суда апелляционной инстанции»

167. 15-бағанда – бірінші сатылы соттың шешімдері өзгеріссіз қалғандардың саны көрсетіледі, 16-бағанда – апелляциялық сатылы соттың шешімдері өзгеріссіз қалғандардың саны, ал 17-бағанда – апелляциялық сатылы соттың қаулылары өзгеріссіз қалғандардың саны.
168. 18-бағанда – бірінші сатылы соттың күші жойылған бүкіл шешімдерінің саны көрсетіледі, оның апелляциялық сатындағы сотында қаралмағандары – 19-бағанда, апелляциялық саты сотында қаралғандар – 20-бағанда, толығымен және ішінара жойылғандар – 21, 22-бағандарда, істі жаңадан қарауға жіберуінсіз, жаңа сот актісін шығарумен – 23-бағанда, 24-бағанда – істі жаңадан қарауға бірінші сатылы сотқа жолдаумен, 25-бағанда – істі жаңадан қарауға апелляциялық сатылы сотқа жолдаумен, 26-бағанда – өтінішті қараусыз қалдырумен, 27-бағанда – іс бойынша өндірісті қысқартумен.
169. 27-бағаннан: 28-бағанда – бітімгершілік келісімді бекітумен байланысты, 29-бағанда – талапкердің талап-арыздан бас тартумен байланысты.
170. 30-бағанда – бірінші сатылы соттың өзгертілген шешімдердің жалпы саны бейнеленеді, оның 31-бағанда – апелляциялық саты сотында қаралмағандар, 32-бағанда - апелляциялық саты сотында қаралғандар.
171. Апелляциялық сатылы соттың жойған шешімдердің саны 33 -бағанда қалыптастырады, апелляциялық сатының жойған қаулылардың саны - 34 бағанда, толығымен - 35 -бағанда, ішінара – 36-бағанда, істі жаңадан қарау үшін жолдаумен – 37-бағанда, соның ішінде бірінші немесе апелляциялық сатылы соттарына – 38, 39-бағандарда.
Істі жаңадан қарауға жолдауынсыз, жаңа сот актісін шығарумен – 40-бағанда, бірінші сатылы сотың шешімін күшінде қалдырумен – 41-бағанда, бірінші сатылы сотың шешімін өзгертумен – 42-бағанда, іс бойынша өндірісті қысқартумен – 43-бағанда, өтінішті қараусыз қалдырумен – 44-бағанда, бұрын апелляциялық сатылы сотында күшін жойған, бірінші сатылы соттың алдынғы шешімдерін қалпына келтіру – 45-бағанда.
172. апелляциялық сатылы соттың өзгертілген шешімдер саны 46-бағанда бейнеленеді, ал 47-бағанда - апелляциялық сатының өзгертілген қаулылар саны; 46, 47-бағандардан 48-бағанда – бірінші сатылы соттың шешімдерін қалпына келтірумен, апелляциялық сатылы соттың өзгертілген шешімдері, қаулылары.
173. 49-бағанда – шығарылған жеке ұйғарымдар саны, 50-бағанда – келіп түскен жауаптар.
174. 51, 52, 53-бағандарда мүгедектер талап-арыздары бойынша, кәмелетке толмағандар мүддесінің талап-арыздары бойынша, әйел жынысты тұлғалардың талап-арыздары бойынша аяқталған істер санынан істер көрсетіледі.
«Бірінші және апелляциялық сатылы соттардың ұйғарымдарын
қараудың нәтижелері» Б кестесі

175. Данная таблица содержит сведения о результатах рассмотрение кассационной инстанцией определений суда первой инстанции и определение суда апелляционной инстанции.
176. Графа 1 отражает остаток неоконченных дел на начало отчетной периода.
177. В графе 2 указывается количество поступивших дел за отчетный период.
178. В графе 3 отражается количество возобновленных кассационных производств после отмены первоначального судебного акта по вновь открывшимся обстоятельствам, в графе 4 - количество отмененных определений вышестоящим судом.
179. Графа 5 отражает дела, по которым отозваны, возвращены жалобы протесты и другие, из них с прекращением кассационного производства в связи с отказом от жалобы - графа 6, с прекращением кассационного производства в связи с отзывом протеста - графа 7.
180. Общее количество рассмотренных дел учитывается в графе 8, в тол числе в графе 9 - рассмотренных в апелляционном порядке, из графы 8 в граф* 10 - с нарушением срока рассмотрения.
Из общего количества рассмотренных дел в графе 11 учитываются дела, рассмотренные по протестам, в графе 12 - по жалобам, в графе 13 - одновременно по жалобам и протестам.
181. В графе 14 отражается остаток дел на конец отчетного периода.
В графе 15 - количество оставленных определений суда первой инстанции без изменения, в графе 16 - оставленных без изменения определений суда апелляционной инстанции.
182. В графе 17 отражается количество отмененных определений суда первой инстанции, из которой в графе 18 - количество определений суда первой инстанции отмененных полностью, в графе 19 - в части, в графе 20 - с вынесением нового определения не передавая дела на новое рассмотрение, в графе 21 - с направлением дела на новое рассмотрение в суд первой инстанции, в графе 22 - с прекращением производства по делу и в графе 23 отражаются определения суда первой инстанции с оставлением заявления без рассмотрения.
183. Количество отмененных определений суда апелляционной инстанции формируется в графе 24, из которой в графах 25, 26 - отмененные полностью, либо в части. В графе 27 отражается количество определений с направлением дела на новое рассмотрение в суд первой инстанции, в графе 28 - с прекращением производства по делу, в графе 29 - с оставлением в силе решения суда первой инстанции, в графе 30 - с оставлением заявления без рассмотрения.
184. В графах 31, 32 учитывается количество измененных определений судов первой и апелляционной инстанций соответственно.
185. В графе 33 - количество восстановленных ранее отмененных первоначальных определений в суде апелляционной инстанции.

175. Осы кесте апелляциялық сатылы соттың ұйғарымдарын және бірінші сатылы соттың ұйғарымдарын кассациялық сатымен қарау нәтижелері туралы мәліметтерді қамтиды.
176. 1-баған - есептік кезеңнің басындағы аяқталмаған істердің қалдығын бейнелейді.
177. 2-бағанда – есептік кезеңде келіп түскен істердің саны.
178. 3-бағанда – жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша бастапқы сот актілерінің күші жойылғаннан кейін жаңартылған кассациялық іс жүргізу саны бейнеленеді, жоғары тұрған сотпен жойған ұйғарымдар саны – 4-бағанда.
179. 5-баған – қайтарылған, кері қайтарылған шағымдар, наразылықтар және т.б. туралы істерді ескереді, солардың ішінен шағымнан бас тарту арқылы кассациялық іс жүргізуді қысқарту арқылы – 6-бағанда, наразылықты кері қайтарумен байланысты кассациялық іс жүргізуді қысқарту арқылы – 7-бағанда бейнеленеді.
180. 8-баған – қаралған істердің жалпы саны көрсетіледі, солардың ішінде 9 бағанда – апелляциялық тәртіпте қаралғандар, 8-бағаннан 10-бағанда - қараудың мерзімін бұзу арқылы.
Қаралған істердің жалпы санынан 11-бағанда наразылықтар бойынша істер, 12-бағанда – шағымдар бойынша, 13-бағанда – шағымдар мен наразылықтар бойынша бір мезгілде.
181. 14-бағанда - есептік кезеңнің соңына істер қалдықтары көрсетіледі.
15-бағанда – бірінші сатылы соттың ұйғарымдарын өзгертусіз қалдырылғандар саны, 16-бағанда – апелляциялық сатылы соттың ұйғарымдарын өзгертусіз қалдырылғандар саны.
182. 17-бағанда - күші жойылған бірінші сатылы сотының ұйғарымдар жалпы саны бейнеленеді, солардың ішінен 18-бағанда – толығымен күші жойылған бірінші сатылы сотының ұйғарымдар саны, 19-бағанда – ішінара, 20-бағанда – істі жаңадан қарауға жолдамаусыз жаңа ұйғарым шығарумен, 21-бағанда – істі жаңадан қарау үшін бірінші сатылы сотына жолдаумен, 22-бағанда – іс бойынша іс жүргізуді қысқартумен және 23-бағанда – өтінішті қараусыз қалдырумен бірінші сатылы соттың ұйғарымдары бейнеленеді.
183. 24-бағанда – апелляциялық сатылы соттмен күші жойылған ұйғарымдар саны қалыптастырады, оның толығымен және ішінара жойылғандар – 25, 26. 27-бағанда - істі жаңадан қарауға бірінші сатылы сотқа жолдаумен ұйғарымдар саны бейнеленеді, 28-бағанда - іс бойынша өндірісті қысқартумен, 29-бағанда – бірінші сатылы соттың шешімін күшінде қалдырумен, 30-бағанда – өтінішті қараусыз қалдырумен.
184. 31, 32-бағандарда – тиісінше бірінші және апелляциялық сатылы соттардың өзгертілген ұйғарымдар саны есептеледі.
185. 33-бағанда – апелляциялық саты сотында бұрын жойған алғашқы ұйғарымдарын қалпына келтіру саны.

186. В графе 34 учитываются вынесенные частные определения, графе 35 - количество поступивших ответов.
Приложение «Сведения о рассмотрении заявлений по пересмотру судебных актов по вновь открывшимся обстоятельствам»
187. В приложении отражаются сведения о рассмотрении заявлений по пересмотру судебных актов по вновь открывшимся обстоятельствам.
В графе 1 отражается остаток заявлений на начало отчетного периода. В графе 2 отражаются все поступившие заявления в отчетном периоде. В графе 3 - количество отмененных определений вышестоящим судом. В графе 4 - количество возвращенных заявлений о пересмотре судебных актов по вновь открывшимся обстоятельствам. В графе 5 отражаются принятые к производству заявления по вновь открывшимся обстоятельствам.
В графах 6, 7 отражаются результаты рассмотрения заявлений, в графе 8 их остаток на конец отчетного периода.
13. Отчет формы №9 «О работе судов по рассмотрению гражданских
дел в надзорной инстанции»
188. Данный отчет отражает работу надзорной судебной коллегии по гражданским и административным делам Верховного Суда Республики Казахстан по рассмотрению гражданских дел в порядке надзора и формируется на основании ЭИУД 4.
189. Отчет состоит из пяти таблиц.
В таблице А отражается движение надзорных ходатайств, таблица Б - содержит сведения о результатах пересмотра в порядке надзора судебных актов местных судов, таблица В - содержит сведения о движении дел с протестами, таблица Д - содержит сведения о движении дел с постановлениями о пересмотре в порядке надзора обжалуемых судебных актов, приложение - содержит сведения о рассмотрении заявлений по пересмотру судебных актов по вновь открывшимся обстоятельствам.
Таблица А «Движение ходатайств»
190. Учет в данной таблице ведется по предварительному рассмотрению ходатайств в порядке судебного надзора.
191. В графе 1 учитывается остаток ходатайств на начало отчетного периода; в графе 2 - поступившие ходатайства в отчетном периоде, в том числе по частным определениям, постановлениям - в графе 3.
192. В графе 4 учитываются возвращенные ходатайства в порядке статьи 392 ГПК РК с разъяснением, в графе 5 учитываются отозванные ходатайства в соответствии с подпунктом 4) части 1 статьи 392 ГПК РК.
193. В графе 6 учитываются результаты рассмотрения ходатайства по пересмотру оспариваемого судебного акта согласно подпункту 1) части 1 статьи 394 ГПК РК.
194. В графе 7 учитываются ходатайства об отказе в возбуждении надзорного производства по пересмотру оспариваемого судебного акта в соответствии с подпунктом 2) части 1 статьи 394 ГПК РК.

186. 34-бағанда - шығарылған жеке ұйғарымдар есептеледі, 35-бағанда - келіп түскен жауаптардың саны.
«Жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша сот актілерін қайта қарау
бойынша өтініштерді қарау туралы мәліметтер» қосымшасы
187. Қосымшада жаңадан ашылған мән-жайлары бойынша сот актілерін қайта қарау бойынша өтініштерді қарау туралы мәліметтері бейнеленеді.
1-бағанда есептік кезеңнің басындағы өтініштердің қалдығы бейнеленеді. 2-бағанда есептік кезеңде келіп түскен барлық өтініштері бейнеленеді. 3-бағанда жоғары тұрған сотпен ұйғарымдардың күшін жойғандар саны. 4 -бағанда - жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша сот актілерін қайта қарау туралы қайтарылған өтініштердің саны бейнеленеді. 5-бағанда жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша іс жүргізуге қабылданған өтініштер бейнеленеді.
6, 7-бағандарда өтініштерді қарау нәтижелері бейнеленеді. 8-бағанда есептік кезеңнің соңына қалған өтініштердің қалдықтары көрсетіледі.
13. «Қадағалау сатылы сотта азаматтық істерді қарауы бойынша
соттардың жұмысы туралы» №9 нысанды есеп
188. Аталған есеп азаматтық істерді қадағалау тәртібінде қарау бойынша Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соттың азаматтық және әкімшілік істері бойынша қадағалау сот алқасының жұмысын бейнелейді және 4 ЭАЕҚ негізінде құрылады.
189. Есеп бес кестеден тұрады.
А кестесінде қадағалау қолдаухаттарының қозғалысы бейнеленеді, Б кестесінде жергілікті соттардың сот актілеріне қадағалау тәртібінде қайта қарау нәтижелері туралы мәліметтер қамтылған, В кестесі наразылықтары бар істердің қозғалысы туралы мәліметтерден, Д кестесі шағымданған сот актісін қадағалау тәртібінде қайта қарау жөніндегі қаулысы бар істердің қозғалысы туралы мәліметтерден, қосымша - жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша сот актілерін қайта қарау бойынша өтініштерді қарау туралы мәліметтерден тұрады.
«Қолдаухаттардың қозғалысы» А кестесі
190. Осы кестедегі есепке алу соттық қадағалау тәртібінде қолдаухаттарды алдын ала қарау бойынша жүргізіледі.
191. 1-бағанда - есептік кезеңнің басындағы қолдаухаттардың қалдығы ескеріледі; 2-бағанда - есептік кезеңде келіп түскен қолдаухаттар, соның ішінде жеке ұйғарымдар, қаулылар бойынша 3-бағанда бейнеленеді.
192. 4-бағанда - ҚР АІЖК 392-бабының тәртібінде қайтарылған қолдаухаттар ескеріледі, 5-бағанда - ҚР АІЖК 392-бабы 1-бөлімінің 4) тармақшасы бойынша кері қайтарылған қолдаухаттар есептеледі.
193. 6-бағанда - ҚР АІЖК 394-бабы 1 бөлімінің 1) тармақшасы бойынша дау айтылған сот актісін қайта қарау жөніндегі қолдаухатты қараудың нәтижелері ескеріледі.
194. 7-бағанда - ҚР АІЖК 394-бабы 1 бөлімінің 2) тармақшасы бойынша дау айтылған сот актісін қайта қарау бойынша қадағалау өндірісін қозғаудан бас тарту туралы қолдаухаттар бейнеленеді.

195. В графе 8 учитываются возвращенные ходатайства согласно подпункту 3) части 1 статьи 394 ГПК РК.
196. В графе 9 - рассмотренные ходатайства (сумма граф 6, 7 и 8).
197. Из графы 9 в графе 10 учитывается количество ходатайств, разрешенных с истребованием дел, в графе 11 с нарушением сроков, установленных ГПК РК из числа рассмотренных ходатайств.
198. Остаток нерассмотренных ходатайств на конец отчетного периода - в графе 12.
199. Количество объединенных ходатайств указывается в графе 13.
Число рассмотренных ходатайств на решения суда первой инстанции отражается в графе 14 (в том числе ранее рассмотренные в апелляционном и в кассационном порядке соответственно в графах 15 и 16). В графе 17 отражаются ходатайства на апелляционные постановления, в графе 18 отражаются рассмотренные ходатайства на кассационные постановления и в графах 19 и 20 на определения апелляционной и кассационной инстанции соответственно.
200. В графах 21, 22, 23 (из графы 9) отражаются рассмотренные ходатайства по искам инвалидов, искам, заявленным в интересах несовершеннолетних, а также по искам лиц женского пола.
Таблица Б «Результаты рассмотрения дел»
201. Данная таблица содержит сведения о результатах пересмотра судебных актов, вступивших в законную силу.
202. Графа 1 отражает остаток дел на начало отчетного периода, с выделением из них по ходатайствам и по протестам в графах 2 и 3 соответственно.
203. В графе 4 учитывается количество поступивших дел в отчетном периоде, из которой в графах 5, 6 - по ходатайствам и протестам.
204. В графе 7 учитываются возобновленные надзорные производства после отмены первоначального судебного акта по вновь открывшимся обстоятельствам.
205. Из графы 4 выделяются в графе 8 - по пересмотру решения суда первой инстанции, в графе 9 - по пересмотру решения суда первой инстанции и апелляционного постановления, в графе 10 - по пересмотру апелляционного решения, в графе 11 - по пересмотру апелляционного постановления, в графе 12 - по пересмотру решения суда первой инстанции и кассационного постановления, в графе 13 - по пересмотру решения суда первой инстанции, апелляционного и кассационного постановлений, в графе 14 - по пересмотру апелляционного и кассационного постановлений, в графе 15 - по пересмотру кассационного постановления.
206. Графа 16 отражает возвращенные дела без рассмотрения, из них по ходатайству - в графе 17, по протесту - в графе 18.
207. Графа 19 - всего рассмотренных дел по ходатайствам и протестам, из них по ходатайству - графа 20, по протесту - графа 21.

195. 8-бағанда - ҚР АІЖК 394 бабы 1 бөлімінің 3 тармақшасы бойынша қайтарылған қолдаухаттар ерекшеленеді.
196. 9-бағанда қаралған қолдаухаттар (6, 7 және 8-бағандардың сомасы).
197. 9-бағаннан 10-бағанда істерді талап ету арқылы шешілген қолдаухаттардың саны көрсетіледі. ҚР АІЖК белгіленген мерзімдерді бұзу арқылы қаралғаны 11-бағанда көрінеді.
198. Есептік кезеңнің аяғындағы қаралмаған қолдаухаттардың қалдығы 12-бағанда бейнеленеді.
199. Біріктірілген қолдаухаттардың саны 13-бағанда көрсетіледі.
Бірінші сатылы сот шешіміне қаралған қолдаухаттардың саны 14-бағанда (соның ішінде апелляциялық және кассациялық тәртіпте бұрын қаралғандары тиісінше 15 және 16-бағандарда) көрсетіледі. 17-бағанда апелляциялық қаулыларға қолдаухаттар көрсетіледі, 18-бағанда кассациялық қаулыларға қаралған қолдаухаттар көрсетіледі және 19 бен 20-бағандарда тиісінше апелляциялық және кассациялық сатының ұйғарымдары көрсетіледі.
200. 21, 22, 23-бағандарда (9-бағаннан) мүгедектер талап-арыздары бойынша, кәмелетке толмағандар мүддесінің талап-арыздары бойынша, әйел жынысты тұлғалардың талап-арыздары бойынша қаралған қолдаухаттар көрсетіледі.
«Істердің қаралу нәтижелері» Б кестесі
201. Осы кесте заңды күшіне енген сот актілерін қайта қарау нәтижелері туралы мәліметтерден тұрады.
202. 1-баған есептік кезеңнің басындағы, солардың ішінен қолдаухаттар мен наразылықтар бойынша 2 және 3-бағандарда тиісінше ерекшелеу арқылы істердің қалдығын бейнелейді.
203. 4-бағанда – есептік кезеңде келіп түскен істердің, солардың ішінен 5, 6 бағандарда - қолдаухаттар мен наразылықтар бойынша санын көрсетеді.
204. 7-бағанда жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша бастапқы сот актісінің күші жойылғаннан кейін қайта жаңғыртылған қадағалау өндірісі ескеріледі.
205. 4-бағаннан 8-бағанда – бірінші сатылы соттың шешімін қайта қарау бойынша, 9-бағанда – бірінші сатылы соттың шешімі мен апелляциялық қаулыны қайта қарау бойынша, 10-бағанда – апелляциялық шешімді қайта қарау бойынша, 11-бағанда – апелляциялық қаулыны қайта қарау бойынша, 12-бағанда – бірінші сатылы соттың шешімін және кассациялық қаулысын қайта қарау бойынша, 13-бағанда – бірінші сатылы соттың шешімін, апелляциялық және кассациялық қаулыларын қайта қарау бойынша, 14-бағанда – кассациялық қаулыны қайта қарау бойынша істер бейнеленеді.
206. 16-бағанда – қараусыз қайтарылғандар істер, солардың ішінен қолдаухаттар бойынша – 17-бағанда, наразылықтар бойынша – 18-бағанда көрсетіледі.
207. 19-баған – қолдаухаттар мен наразылықтар бойынша қаралған істердің барлығы, солардың ішінен қолдаухаттар бойынша – 20-бағанда, наразылықтар бойынша – 21-бағанда ескеріледі.

208. Графа 22 - всего дел, по которым удовлетворены ходатайства, протесты, из них по ходатайству - графа 23, по протесту - графа 24.
209. Графа 25 - об отказе в пересмотре дела в порядке судебного надзора в связи с отсутствием оснований, предусмотренных частью 3 статьи 387 ГПК РК, частью 5 статьи 385 ГПК РК, с разбивкой по графам 26 - по ходатайству, 27 - по протесту.
210. В графе 28 отражается количество оставленных без изменения решений суда первой инстанции, в графе 29 - оставлено без изменения апелляционное решение, в графе 30 - постановлений суда апелляционной инстанции, в графе 31 - постановление суда кассационной инстанции.
211. В графе 32 отражается количество отмененных судебных актов, из которой с направлением дела на новое рассмотрение - в графе 33, в графах 34-36 в суд первой, апелляционной и кассационной инстанции, с прекращением дела - 37, в том числе с утверждением мирового соглашения - 38, с прекращением в виду отказа истца от иска - 39, с оставлением иска без рассмотрения - 40, с оставлением в силе одного из вынесенных решений -41, с вынесением нового решения - 42.
212. В графе 43 отражаются отмененные решения судов по протестам прокурора, из них с удовлетворением доводов протеста отражаются в графе 44.
213. В графах 45, 46, 47, 49 отражаются отмененные судебные акты судов первой, апелляционной, кассационной инстанций, соответственно.
214. Из графы 47 в графе 48 отражаются отмененные постановления суда апелляционной инстанции с восстановлением первоначального решения суда первой инстанции.
215. В графах 50, 51 из графы 49 отражаются отмененные постановления суда кассационной инстанции с восстановлением решения суда первой инстанции и с восстановлением постановления суда апелляционной инстанции.
216. В графе 52 отражается количество измененных судебных актов, из которой в графах 53, 54, 55, 57 отражается количество измененных судебных актов судов первой, апелляционной и кассационной инстанций, соответственно.
217. В графах 56, 58, 59 - с восстановлением решения суда первой инстанции и постановления суда апелляционной инстанции, соответственно.
218. В графе 60 - отмененные и измененные определения судов первой инстанции, из них в графах 61-62 апелляционной и кассационной инстанций, соответственно.
219. Общее количество вынесенных других постановлений в порядке надзора отражено в графе 63, из которой в графе 64 по рассмотренным частным определениям, их остаток на конец отчетного периода указывается в графе 65.

208. 22-баған – қолдаухаттар, наразылықтар қанағаттандырылған барлық істер, солардың ішінде қолдаухат бойынша – 23 -баған, наразылық бойынша – 24-баған.
209. 25-бағанда ҚР АІЖК 387-бабының 3-бөлімімен, ҚР АІЖК  385-бабының5-бөлімімен көзделген негіздердің болмауына байланысты соттық қадағалау тәртібінде істерді қайта қараудан бас тарту туралы, қолдаухат бойынша– 26, наразылық бойынша – 27-бағандарға бөлумен.
210. Бірінші сатылы соттардың өзгертусіз қалдырған шешімдер саны 28-бағанда бейнеленеді, 29-бағанда – апелляциялық шешім өзгертусіз қалды, 30 бағанда - апелляциялық саты сотының қаулылары, 31-бағанда - кассациялық саты сотының қаулысы.
211. 32-бағанда - күші жойылған сот актілердің саны бейнеленеді, оның істі жаңадан қарау үшін жолдаумен 33-бағанда, 34-36-бағандарда – бірінші, апелляциялық, кассациялық саты соттарына, істі қысқарту арқылы – 37-бағанда, соның ішінде бітімгершілік келісімді бекіту арқылы – 38, талап-арыз берушінің талап-арыздан бас тартуына байланысты қысқарту арқылы – 39, талап-арызды қараусыз қалдыру арқылы – 40, шығарылған шешімдердің біреуін өз күшінде қалдыру арқылы – 41, жаңа шешім шығару арқылы – 42-бағандарда ескеріледі.
212. 43-бағанда прокурордың наразылығы бойынша соттың күші жойылған шешімдері бейнеленеді, солардың ішінен наразылықта көрсетілген дәлелдер бойынша 44 бағанда көрсетіледі.
213. 45, 46, 47, 49-бағандарда тиісінше бірінші, апелляциялық, кассациялық сатылы соттардың күші жойылған сот актілері.
214. 48-бағанда 47-бағаннан - бірінші сатылы соттың алғашқы шешімін қалпына келтірумен апелляциялық сатылы соттың күші жойылған сот актілері бейнеленеді.
215. 49-бағаннан 50, 51-бағандарда – бірінші сатылы соттың шешімін қалпына келтірумен және апелляциялық сатылы сот қаулысын қалпына келтірумен кассациялық сатыда соттың күшін жойған қаулылар саны бейнеленеді.
216. 52-бағанда – өзгертілген сот актілер саны бейнеленеді, олардың 53, 54, 55, 57-бағандарда – тиісінше бірінші, апелляциялық, кассациялық сатылы соттардың өзгертілген сот актілер саны.
217. 56, 58, 59-бағандарда тиісінше бірінші сатылы соттың шешімін және апелляциялық сатылы сот қаулысын қалпына келтірумен.
218. 60-бағанда – бірінші сатылы соттың күші жойылған және өзгертілген ұйғарымдары көрсетіледі, соның ішінде 61-62-бағандарда – тиісінше апелляциялық және кассациялық сатылар.
219. 63-бағанда – қадағалау тәртібінде шығарылған басқа ұйғарымдар жалпы саны бейнеленеді, оның 64-бағанда – қаралған жеке ұйғарымдар бойынша, олардың есептік кезеңнің аяғындағы қалдықтар саны 65-бағанда көрсетіледі.

220. Общее количество восстановленных первоначальных решений суда первой инстанции, ранее отмененных апелляционной либо кассационной инстанцией, отражается в графе 66.
Таблица В «Движение дел с протестами»
221. Данная таблица содержит сведения о движении гражданских дел по протестам в порядке надзора.
222. Графа 1 - отражает остаток нерассмотренных дел с протестами на начало отчетного периода, графа 2 - количество поступивших дел с протестами в отчетном периоде, графа 3 - в том числе одновременно по ходатайству, графа 4 - количество дел, по которым протесты отозваны, графа 5 - количество дел, оставленных без рассмотрения, графа 6 - количество дел, возвращенных без рассмотрения.
223. Графа 10 учитывает общее количество рассмотренных дел с протестами, из них в графе 7 - с удовлетворением протеста, в графе 9 - без удовлетворения протеста. Из графы 7 в графе 8 учитываются частично удовлетворенные протесты. В графе 11 из графы 10 отражаются рассмотренные дела с протестами с нарушением сроков, установленных ГПК РК. Графа 12 учитывает остаток нерассмотренных дел с протестами на конец отчетного периода.
Таблица Д «Движение дел с постановлениями о пересмотре в порядке надзора обжалуемого судебного акта»
224. Таблица Д отражает движение дел с постановлениями о пересмотре в порядке надзора обжалуемого судебного акта и включает реквизиты об остатке нерассмотренных дел с постановлениями на начало отчетного периода (графа 1), количество поступивших дел (графа 2), количество объединенных дел с постановлениями о пересмотре судебных актов (графа 3), отозванных ходатайств (графа 4) и рассмотренных дел (графа 8).
225. В графах 5 и 7 из графы 8 учитываются рассмотренные дела с постановлениями о пересмотре судебных актов с удовлетворением и без удовлетворения надзорных ходатайств соответственно. Из графы 5 в графе 6 отражаются частично удовлетворенные ходатайства.
226. В графе 9 из графы 8 выделяются дела, рассмотренные с постановлениями о пересмотре судебных актов с нарушением сроков, установленных ГПК РК.
227. Прочие решения, принимаемые надзорной инстанцией, отражаются в графе 10. Графа 11 учитывает остаток нерассмотренных дел на конец отчетного периода с постановлениями о пересмотре судебных актов.
Приложение «Сведения о рассмотрении заявлений по пересмотру судебных актов по вновь открывшимся обстоятельствам»
228. В приложении отражаются сведения о рассмотрении заявлений по пересмотру судебных актов по вновь открывшимся обстоятельствам.
229. В графе 1 отражается остаток заявлений на начало отчетного периода. В графе 2 отражаются все поступившие заявления в отчетном периоде. В графе 3 - количество возвращенных заявлений о пересмотре судебных актов по вновь открывшимся обстоятельствам. В графе 4 отражаются принятые к производству заявления по вновь открывшимся обстоятельствам.

220. Бұрын апелляциялық не кассациялық сатымен күші жойған, бірінші сатылы соттың алғашқы шешімдерін қалпына келтірген 66-бағанда көрсетіледі.
«Наразылықтарға қатысты істердің қозғалысы» В кестесі
221. Осы кесте наразылықтары бойынша азаматтық істердің қадағалау тәртібіндегі қозғалысы мәліметтерінен тұрады.
222. 1-баған есептік кезеңнің басындағы наразылықтары бар қаралмаған істердің қалдығын бейнелейді, 2-баған – есептік кезеңде келіп түскен наразылықтары бар істердің санын, 3-бағанда – соның ішінде қолдаухат бойынша бір мезгілде, 4-бағанда – наразылықтары кері қайтарылған істердің саны, 5-баған – қараусыз қалдырылған істердің санын, 6-баған – қараусыз қайтарылған істердің саны.
223. 10-баған – наразылықтары бар қаралған істердің жалпы санын ескереді, соның ішінде 7-баған қанағаттандырылған наразылықтарды, 9-баған – қанағаттандырусыз наразылықтарды. 7-бағаннан 8-бағанда– наразылығы ішінара қанағаттандырылған есептеледі. 10-бағаннан 11-бағанда – ҚР АІЖК белгіленген мерзімдерін бұзумен наразылықтары бар қаралған істер бейнелінеді. 12-баған – есептік кезеңнің аяғындағы наразылықтары бар қаралмаған істердің қалдықтарын көрсетеді.
«Шағымдалған сот актісін қадағалау тәртібінде қайта қарау
туралы қаулалыры бар істердің қозғалысы» Д кестесі
224. Д кестесі шағымдалған сот актісін қадағалау тәртібінде қайта қарау туралы қаулылары бар істердің қозғалысын бейнелеп, өзіне есептік кезеңнің басындағы қаулылары бар қаралмаған істердің қалдығы туралы деректемелерді (1-баған), келіп түскен істердің санын (2-баған), сот актілерін қайта қарау туралы қаулылары бар біріктірілген істер санын (3-баған), кері қайтарылған қолдаухаттарды (4-баған) және қаралған істерді (8-баған) көрсетеді.
225. 8-бағаннан алынған 5 пен 7-бағандарда тиісінше қадағалау қолдаухаттарын қанағаттандырумен және қанағаттандырусыз сот актілерін қайта қарау туралы қаулылары бар істердің қарастыруы көрсетіледі.
226. 8-бағаннан алынған 9-бағанда ҚР АІЖК белгіленген мерзімдерін бұзумен сот актілерін қарау туралы қаулылары бар қаралған істері бөлінеді.
227. Қадағалау сатымен қабылдаған басқа да шешімдер 10-бағанда бейнеленеді. 11-баған сот актілерін қайта қарау туралы қаулылары бар есептік кезеңнің аяғындағы қаралмаған істердің қалдығын ескереді.
«Жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша сот актілерін қайта қарау
жөніндегі өтініштерді қарау туралы мәліметтер» қосымшасы
228. Қосымшада жаңадан ашылған мән-жайлары бойынша сот актілерін қайта қарау бойынша өтініштерді қарау туралы мәліметтері бейнеленеді.
229. 1-бағанда есептік кезеңнің басындағы өтініштердің қалдығы бейнеленеді. 2-бағанда есептік кезеңде келіп түскен барлық өтініштері бейнеленеді. 3-бағанда жаңадан ашылған мән-жайлары бойынша сот актілерін қайта қарау туралы қайтарылған өтініштердің саны. 4-бағанда - жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша өндіріске қабылдаған өтініштер бейнеленеді.

230. В графах 5, 6 отражаются результаты рассмотрения заявлений, в графе 7 их остаток на конец отчетного периода.
Приложение 1
к Инструкции о вводе
электронных информационных
учетных документов в Единую
автоматизированную информационно-
аналитическую систему судебных органов
Республики Казахстан и формированию
отчетов в гражданско-правовой сфере
Форма
ЭИУД 1 на гражданское дело (заявление), рассмотренное
судом первой инстанции
Раздел 1. Сведения о поступлении заявления
1. Суд (наименование суда отражается в автоматическом режиме)
2. № заявления (гражданского дела, материала) [текст]
3. Дата поступления заявления (гражданского дела) в суд [дата]
4. Вид производства (Характер заявления) [словарный реквизит]
5. Порядок поступления [словарный реквизит]
6. Заявление подал... [словарный реквизит]
7. Сущность заявленного требования (иска) [текст]
8. Категория дела (для статистического отчета) [словарный реквизит]
8.1. Категория дела (по специализации судей) [словарный реквизит]
9. Дополнение к категории дела (для статистического отчета) [словарный реквизит]
10. Язык судопроизводства [словарный реквизит]
11. Остаток прошлого года [словарный реквизит]
12. Остаток принят к производству до начала отчетного периода [словарный реквизит]
13. Судебный акт прошлого года вступил в законную силу в текущем году (для Формы отчета 2 Приложение 1) [словарный реквизит]
14. Номер дела прошлого производства [текст]
15. Резонанс, актуальность дела [словарный реквизит]
16. Сложность дела [словарный реквизит]
17. Не публиковать на сайте [словарный реквизит]
18. Закрытый судебный процесс [словарный реквизит]
19. Рассмотрено в непрерывном судебном процессе [словарный реквизит]
Раздел 2. Сведения о сторонах по делу (заполняется при отсутствии форм на стороны
по одному в каждой строке)
1. Ф.И.О. (наименование) [текст]
2. Адрес истца [текст]
3. Ф.И.О. (наименование) ОТВЕТЧИКА [текст]
4. Адрес ответчика [текст]
Раздел 3. Сведения о суммах, заявленных в требованиях к ответчику
1. Общая сумма споров [текст]
2. Цена иска согласно ст.102 ГПК [текст]
3. Штрафные санкции [текст]
4. Моральный вред [текст]
5. Недоимка [текст]
6. Пеня [текст]
7. Неустойка [текст]
8. Оплата помощи представителя [текст]
9. Убытки [текст]
10. Упущенная выгода [текст]
11. Сумма, предъявленная к взысканию в пользу госматрезерва [текст]
Раздел 4. Сведения о взыскании судебных издержек и госпошлины
(суммарная по объединенным делам для основного производства)
1. Подлежащая к уплате госпошлина [текст]
2. Основание освобождения от уплаты госпошлины [словарный реквизит]

230. 5, 6–бағандарда өтініштерді қарау нәтижелері бейнеленеді. 7-бағанда есептік кезеңнің соңына қалған өтініштердің қалдықтары көрсетіледі.
Электрондық ақпараттық есепке алу
құжаттарының негізінде бірінші,
апелляциялық, қадағалау, кассациялық
сатылы соттардың азаматтық істерді
қарауы жөніндегі есептерді
қалыптасыру туралы Нұсқаулыққа
1-қосымша
Нысан
Бірінші сатылы сотпен қаралған азаматтық іске (өтінішке) ЭАЕҚ 1
1-бөлім. Өтініштің келіп түсуі туралы мәлімет
1. Сот (соттың аталуы автоматтық режимінде көрсетіледі)
2. Өтініштің (азаматтық істің материалдың) № [мәтін]
3. Өтініштің (азаматтық істің) сотқа келіп түскен күні [күні]
4. Іс жүргізудің түрі (өтініштің сипаты) [сөздік деректемесі]
5. Келіп түсу тәртібі [сөздік деректемесі]
6. Өтінішті берген [сөздік деректемесі]
7. Берілген талаптың (талап-арыздың) мәні [мәтін]
8. Істің санаты (статистикалық есепке арналған)
8.1. Істің санаты (соттардың мамандандыруы бойынша) [сөздік деректемесі]
9. Істің санатына қосымша (статистикалық есепке арналған) [сөздік деректемесі]
10. Сот ісін жүргізудің тілі [сөздік деректемесі]
11. Өткен жылдың қалдығы [сөздік деректемесі]
12. Қалдық есептік кезеңнің басына дейін іс жүргізуге қабылданды [сөздік деректемесі]
13. Өткен жылдың сот актісі үстіміздегі жылы заң күшіне енді (2 нысанды есептің 1-қосымшасына арналған)
14. Өткен іс жүргізу ісінің нөмірі [мәтін]
15. Резонанс, істің өзектілігі [сөздік деректемесі]
16. Істің күрделілігі [сөздік деректемесі]
17. Сайтта жарияланбасын [сөздік деректемесі]
18. Жабық сот процесі [сөздік деректемесі]
19. Үсіліссіз сот процесінде қаралған [сөздік деректемесі]
2-бөлім. Іс бойынша тараптар туралы мәліметтер (тараптарға арналған нысандар болмағанда әрбір жолда біреуден толтырылады)
1. АРЫЗДАНУШЫНЫҢ аты-жөні (атауы) [мәтін]
2. Арызданушының мекенжайы [мәтін]
3. ЖАУАПКЕРДІҢ аты-жөні (атауы) [мәтін]
4. Жауапкердің мекенжайы [мәтін]
3-бөлім. Жауапкерге берілген талаптағы сомалар туралы мәліметтер
1. Даулардың жалпы сомасы [мәтін]
2. АІЖК 102-б. сәйкес талап-арыздың құны [мәтін]
3. Айыппұлдық санкциялар [мәтін]
4. Моральдық зиян [мәтін]
5. Толық төленбеген төлем [мәтін]
6. Өсімақы [мәтін]
7. Айыпақы [мәтін]
8. Өкілдің көмегіне төлем [мәтін]
9. Залалдар [мәтін]
10. Қолдан кеткен пайда [мәтін]
11. Мемматрезервтің пайдасына өндіріп алуға ұсынылған сома [мәтін]
4-бөлім. Сот шығындары мен мемлекеттік баж салығын өндіріп алу туралы мәліметтер
(негізгі іс жүргізуге арналған біріктірілген істер бойынша сомалары)
1. Төлеуге жататын мемлекеттік баж салығы [мәтін]
2. Мемлекеттік баж салығын төлеуден босатуға негіздер [сөздік деректемесі]

3. Определенная судом доплата госпошлины [текст]
4. Сумма уплаченной госпошлины [текст]
5. Отсрочка уплаты госпошлины [словарный реквизит]
6. Госпошлина, взысканная по решению суда в бюджет [текст]
7. Госпошлина, взысканная по решению суда и реально поступившая в бюджет [текст] Дата уплаты [дата]
8. Сумма госпошлины, подлежащая возврату из бюджета [текст]
9. Дата определения о возврате госпошлины [дата]
10. Сумма госпошлины, принятая без уплаты [текст]
11. Принято без уплаты по искам прокурора [текст]
12. Принято без уплаты по искам прокурора в интересах государства [текст]
13. Определенная судом сумма судеб. издержек [текст]
14. Выплаченные судебные издержки [текст]
Раздел 5. Сведения об обеспечении иска
1. Дата подачи заявления [дата]
2. Дата рассмотрения заявления [дата]
3. Заявление удовлетворено [словарный реквизит]
4. Дата обжалования определения [дата]
5. Определение суда оставлено в силе [словарный реквизит]
6. Принятые меры по обеспечению иска [текст]
7. Дополнительная информация о принятии мер по обеспечению иска [текст]
8. Дата исполнения мер по обеспечению иска [дата]
Раздел 6. Сведения об индексации присужденных денежных сумм
1. Дата подачи заявления [дата]
2. Дата рассмотрения заявления [дата]
3. Заявление удовлетворено [словарный реквизит]
4. Дата направления копии определения [дата]
5. Дата направления исполнительного листа [дата]
6. Дата обжалования определения [дата]
7. Определение суда оставлено в силе [словарный реквизит]
8. Дата исполнения [дата]
Раздел 7. Сведения о суммах, подлежащих к взысканию по решению суда
1. Общая сумма требований, подлежащая к взысканию по решению суда [текст]
2. Общая сумма требований, взысканная в бюджет (в интересах государства) [текст]
3. Сумма, взысканная по искам, связанным с пытками [текст]
4. Сумма, взысканная по искам о возмещении ущерба при реабилитации по уголовному делу (гл.4 УПК РК) [текст]
5. Сумма, взысканная по искам о возмещении ущерба, связанного с нарушением гражданских прав [текст]
6. Сумма, взысканная в пользу оправданных в суде [текст]
7. Сумма, присужденная за вынужденный прогул в пользу восстановленных на работе [текст]
8. Сумма, присужденная с должностных лиц в возмещение ущерба в связи с незаконным увольнением [текст]
9. Сумма, присужденная государству в связи с незаконными действиями должностных лиц гос-х органов [текст]

3. Сотпен белгіленген мемлекеттік баж салығына қосымша төлем [мәтін]
4. Төленген мемлекеттік баж салығының сомасы [мәтін]
5. Мемлекеттік баж салығын төлеуді кейінге қалдыру [мәтін]
6. Сот шешімі бойынша бюджетке өндіріп алынатын мемлекеттік баж салығы [мәтін]
7. Сот шешімі бойынша өндіріп алынған және іс жүзінде бюджетке келіп түскен мемлекеттік баж салығы [мәтін] Төленген күні [күні]
8. Бюджеттен қайтаруға жататын мемлекеттік баж салығының сомасы [мәтін]
9. Мемлекеттік баж салығын қайтару туралы ұйғарымның күні [мәтін]
10. Төлеусіз қабылданған мемлекеттік баж салығының сомасы [мәтін]
11. Прокурордың талап-арызы бойынша төлеусіз қабылданғаны [мәтін]
12. Мемлекеттің мүддесінде прокурордың талап-арызы бойынша төлеусіз қабылданғаны [мәтін]
13. Сотпен ұйғарылған сот шығындарының сомасы [мәтін]
14. Төленген сот шығындары [мәтін]
5-бөлім. Талап-арызды қамтамасыз ету туралы мәліметтер
1. Өтініш берілген күн [күні]
2. Өтініш қаралған күн [күні]
3. Өтініш қанағаттандырылды [сөздік деректемесі]
4. Ұйғарымға шағым жасалған күн [күні]
5. Соттың ұйғарымы өз күшінде қалдырылды [сөздік деректемесі]
6. Талап-арызды қамтамасыз ету бойынша қабылданған шаралар [мәтін]
7. Талап-арызды қамтамасыз ету бойынша қабылданған шаралар туралы қосымша ақпарат [мәтін]
8. Талап-арызды қамтамасыз ету бойынша шаралардың орындалу күні [күні]
6-бөлім. Ұйғарылған ақшалай сомаларды индексикациялау туралы мәліметтер
1. Өтініш берілген күн [күні]
2. Өтініш қаралған күн [күні]
3. Өтініш қанағаттандырылды [сөздік деректемесі]
4. Ұйғарымның көшірмесі жіберілген күн [күні]
5. Атқарушы парақтың жіберілген күні [күні]
6. Ұйғарымға шағым жасалған күн [күні]
7. Соттың ұйғарымы өз күшінде қалдырылды [сөздік деректемесі]
8. Орындалу күні [күні]
7-бөлім. Сот шешімі бойынша өндіріп алуға жататын сомалар туралы мәліметтер
1. Сот шешімі бойынша өндіріп алуға жататын талаптардың жалпы сомасы [мәтін]
2. Бюджетке өндіріп алынған талаптардың жалпы сомасы (мемлекеттік мүддесінде) [мәтін]
3. Қинаумен байланысты талап-арыздар бойынша өндіріп алынған сома [мәтін]
4. Қылмыстық іс бойынша (ҚР ҚІЖК 4-тр.) ақтау кезінде залалды өтеу туралы талап-арыздарға қарай өндіріп алынған сома [мәтін]
5. Азаматтық құқықтарды бұзумен байланысты залалды өтеу туралы талап-арыздар бойынша өндіріп алынған сома [мәтін]
6. Сотта ақталғандардың пайдасына өндірілген сома [мәтін]
7. Жұмысқа қайта алынғандардың пайдасына мәжбүрлеп жұмыстан қалғаны үшін ұйғарылған сома [мәтін]
8. Заңсыз жұмыстан босаумен байланысты залалды өтеу үшін лауазымды тұлғалардан ұйғарылған сома [мәтін]
9. Мемлекеттік органдар лауазымды тұлғаларының заңсыз әрекеттерімен байланысты мемлекетке ұйғарылған сома [мәтін]

10. Сумма, присужденная в пользу госматрезерва [текст]
Раздел 8. Сведения о динамике производства (ознакомление)
1. Дата передачи судье [дата]
2. Ф.И.О. судьи, рассматривающего дело в данный момент [текст]
3. Дата принятия к производству [дата]
3.1. Дата отказа в принятии (ст.153 ГПК) [дата]
3.2. Дата оставления без движения (ст.155 ГПК) [дата]
3.3. Дата возврата [дата]
4. Дата передачи заявления по подсудности, куда передано [дата]
4.1 Основание отказа в принятии или возврата [словарный реквизит]
5. Дата исполнения определения [дата]
5.1. Определение вынесено с нарушением срока [словарный реквизит]
5.2. Дата определения об отмене решения и возобновлении производства по вновь открывшимся обстоятельствам [дата]
6. Дата определения о подготовке дела к судебному разбирательству [дата]
6.1. Дата продления подготовки дела к судебному разбирательству [дата]
6.2. Дата завершения подготовки дела к судебному разбирательству [дата]
7. Дата назначенного судебного разбирательства [дата]
8. Судья, ранее рассмотревший дело [текст]
9. Дата перераспределения дела [дата]
10. Объединено в одно производство с делом №... [текст] Дата объединения «__» ___________ 20__ года [дата]
11. Выделены отдельные производства №... [текст]
12. Комментарии
Раздел 9. Сведения о динамике приказного производства
1. Дата вынесения судебного приказа [дата]
2. Краткое содержание приказа [текст]
3. Дата направления копии приказа должнику [дата]
4. Дата вступления приказа в законную силу [дата]
5. Дата поступления заявления об отмене [дата]
6. Кем подано заявление об отмене [текст]
7. Дата определения об отмене приказа [дата]
8. Дата выдачи приказа взыскателю (направления для исполнения) [дата]
9. Дата направления приказа должнику для взыскания госпошлины [дата]
10. Рассмотрено с нарушением срока [словарный реквизит]
11. Дата вынесения определения об устранении недостатков [дата]
12. Комментарии [текст]
Раздел 10. Сведения о динамике производства (Приостановление)
1. Даты приостановления производства по делу[дата]
2. Основания приостановления производства по делу [словарный реквизит]
3. Даты возобновления производства по делу[дата]
4. Определения о приостановлении обжалованы (опротестованы) [словарный реквизит]
5. Комментарии [текст]
Раздел 11. Сведения о динамике производства (Судебное заседание)
1. Даты, на которые назначались (откладывались) заседания [дата]
2. Причины отложения судебных заседаний[текст]
3. Дата вынесения решения (определения) [дата]
4. Дело рассмотрено заочно [словарный реквизит]
5. Рассмотрено под председательством судьи [текст]

10. Мемматрезервтің пайдасына ұйғарылған сома [мәтін]
8-бөлім. Іс жүргізудің динамикасы туралы мәліметтер (Танысу)
1. Судьяға берілген күні [күні]
2. Осы сәтте істі қарап отырған судьяның аты-жөні [мәтін]
3. Іс жүргізуге қабылданған күні [күні]
3.1. Қабылдаудан бас тартылған күні (АІЖК 153-б.) [күні]
3.2. Қозғалыссыз қалдырылған күні (АІЖК 155-б.) [күні]
3.3. Қайтарылған күні [күні]
4. Соттылығына қарай өтініштің берілген күні, қайда берілген [күні]
4.1. Қабылдаудан бас тартудың және қайтарудың негізі [сөздік деректемесі]
5. Ұйғарымның орындалған күні [күні]
5.1. Ұйғарым мерзімді бұзу арқылы шығарылған [сөздік деректемесі]
5.2. Жаңадан ашылған жағдайы бойынша іс жүргізуді жаңарту және шешімін жою туралы ұйғарымның күні [күні]
6. Істі соттық талқылауға дайындау туралы ұйғарылған күн [күні]
6.1. Істі соттық талқылауға дайындаудың ұзарту күні [күні]
6.2. Істі соттық талқылауға дайындаудың аяқталу күні [күні]
7. Соттық талқылауды тағайындау күні [күні]
8. Істі бұрын қараған судья [мәтін]
9. Істі қайта бөліп беру күні [күні]
10. №.... іспен бір іс жүргізуге біріктірілді [мәтін]
Біріктірілген күні [күні] 20__ ж. __________ «__»
11. №... жеке іс жүргізулер бөліп алынды [мәтін]
12. Түсіндірме
9-бөлім. Бұйрықтық іс жүргізудің динамикасы туралы мәліметтер
1. Сот бұйрығының шығарылған күні [күні]
2. Бұйрықтың қысқаша мазмұны [мәтін]
3. Бұйрық көшірмесінің борышкерге жіберілген күні [күні]
4. Бұйрықтың заң күшіне енген күні [күні]
5. Күшін жою туралы өтініштің келіп түскен күні [күні]
6. Күшін жою туралы өтініш кіммен берілді [мәтін]
7. Бұйрықтың күшін жою ұйғарылған күн [күні]
8. Бұйрықтың өндіріп алушыға берілген (орындау үшін жіберілген) күні [күні]
9. Мемлекеттік баж салығын өндіріп алу үшін бұйрықтың борышкерге жіберілген күні [күні]
10. Мерзімін бұзу арқылы қаралғаны [сөздік деректемесі]
11. Кемшіліктерді жою туралы ұйғарымның шығару күні [күні]
12. Түсіндірме [мәтін]
10-бөлім. Іс жүргізудің динамикасы туралы мәліметтер (Тоқтату)
1. Іс бойынша іс жүргізудің тоқтатылған күні [күні]
2. Іс бойынша іс жүргізуді тоқтатудың негіздері [сөздік деректемесі]
3. Іс бойынша іс жүргізуді қайта жаңғырту күні [күні]
4. Тоқтату туралы ұйғарымдарға шағым (наразылық) жасалды [сөздік деректемесі]
5. Түсіндірме [мәтін]
11-бөлім. Іс жүргізудің динамикасы туралы мәліметтер (Сот отырысы)
1. Отырыстар тағайындалған (кейінге қалдырылған) күндер [күні]
2. Сот отырыстарын кейінге қалдыру себептері [мәтін]
3. Шешімнің (ұйғарымның) шығарылған күні [күні]
4. Іс сырттай қаралды [сөздік деректемесі]
5. Судьяның төрағалығымен қаралды [мәтін]

5.1. Секретарь судебного заседания [текст]
5.2. Ф.И.О. прокурора [текст]
5.3. Ф.И.О. адвоката [текст]
5.4. Истец (представители) [текст]
5.5. Ответчик (представители) [текст]
5.6. Дата составления решения (определения) [дата]
6. Даты заявлений об отводе судьям [дата]
6.1. Ф.И.О. судей, получивших отвод [текст]
7. Решение вынесено с нарушением срока [словарный реквизит]
7.1.Дата составления протокола [дата]
8. Судебное заседание с видео-аудио фиксацией [словарный реквизит]
8.1. Судебное заседание с аудио фиксацией [словарный реквизит]
9. Проведена экспертиза в суде [словарный реквизит]
10. Комментарии [текст]
Раздел 12. Сведения о динамике производства (Решение суда)
1. Вид судебного акта [словарный реквизит]
2. Результат рассмотрения [словарный реквизит]
3. Результат по дееспособности лица [словарный реквизит]
4. Резолютивная часть [текст]
5. Категория решения в отношении ответчика [текст]
6. Основания оставления заявления без рассмотрения [словарный реквизит]
7. Вынесено определение об отмене мер по обеспечению иска [словарный реквизит]
8. Рассмотрено с применением универсальных конвенций по правам человека [словарный реквизит]
9. Примирение сторон с участием медиатора [словарный реквизит]
10. Количество лиц, восстановленных на работе [текст]
11. Дата передачи дела в канцелярию (архив) [дата]
12. Специалист канцелярии (архива), сделавший сверку [текст]
13. Общее количество судебных документов, подготовленных судьей до вынесения решения [текст]
14. Дело о банкротстве с назначением реабилитационных процедур
15. Дата вступления вынесенного судебного акта в законную силу [дата]
Раздел 13. Сведения о динамике производства (Частные определения)
1. Дата вынесения частного определения [дата]
2. Сущность частного определения [текст]
3. Дата направления частного определения [дата]
4. Кому направлено частное определение [текст]
5. Дата поступления ответов на частное определение [дата]
6. Сущность ответов [текст]
7. Частное определение в адрес прокурора [словарный реквизит]
Раздел 14. Отмена заочного решения и исполнение решения
1. Дата поступления заявления об отмене [дата]
2. Кем подано заявление об отмене [текст]
3. Дата определения об отмене заочного решения [дата]
4. Дата передачи по подсудности [дата]
5. Кому направлена копия решения (определения) [текст]
6. Дата отправки копии решения [дата]
Раздел 15. Сведения о направлении решения на исполнение и результате исполнения
1. Даты выписки исполнительных листов [дата]
2. Даты направления (выдачи) исполнительных листов [дата]

5.1. Сот отырысының хатшысы [мәтін]
5.2. Прокурордың аты-жөні [мәтін]
5.3. Адвокаттың аты-жөні [мәтін]
5.4. Арызданушы (өкілдері) [мәтін]
5.5. Жауап беруші (өкілдері) [мәтін]
5.6. Шешімнің (ұйғарымның) құрылған күні [күні]
6. Судьяларға қарсылық білдіру туралы жүгінген күн [күні]
6.1. Қарсылық білдірілген судьяның аты-жөні [мәтін]
7. Мерзімін бұзу арқылы шығарылған шешім [сөздік деректемесі]
7.1. Хаттаманың құрылған күні [күні]
8. Бейне-аудио жазылуын пайдалану арқылы өткен сот отырысы [сөздік деректемесі]
8.1 Аудио жазылуын пайдалану арқылы өткен сот отырысы [сөздік деректемесі]
9. Сотта сараптама жүргізілді [сөздік деректемесі]
10. Түсіндірме [мәтін]
12-бөлім. Іс жүргізудің динамикасы туралы мәліметтер (Сот шешімі)
1. Сот қаулысының түрі [сөздік деректемесі]
2. Қарау нәтижесі [сөздік деректемесі]
3. Тұлғаның әрекетке қабілеттілігі туралы нәтиже [сөздік деректемесі]
4. Қарар бөлігі [мәтін]
5. Жауап берушіге қатысты шешімнің санаты [мәтін]
6. Өтінішті қараусыз қалдырудың негіздері [сөздік деректемесі]
7. Талап-арызды қамтамасыз ету бойынша шаралардың күшін жою туралы ұйғарым шығарылды [сөздік деректемесі]
8. Адам құқықтары бойынша әмбебап конвенцияларды қолдану арқылы қаралғаны [сөздік деректемесі]
9. Медиатордың қатысуымен жақтардың татуласуы [сөздік деректемесі]
10. Жұмысқа қайта алынған адамдардың саны [мәтін]
11. Істің кеңсеге (мұрағатқа) берілген күні [күні]
12. Салыстыру жүргізген кеңсе (мұрағат) маманы [мәтін]
13. Шешім шығарылғанға дейін судья дайындаған сот құжаттарының жалпы саны [мәтін]
14. Ақтайтын процедураларды тағайындаумен банкроттық туралы іс
15. Шешім көшірмесінің жіберілген күні [күні]
13-бөлім. Іс жүргізудің динамикасы туралы мәліметтер (Жеке ұйғарымдар)
1. Жеке ұйғарымдар шығарылған күні [күні]
2. Жеке ұйғарымдардың мәні [мәтін]
3. Жеке ұйғарымның жіберілген күні [күні]
4. Жеке ұйғарым кімге жіберілді [мәтін]
5. Жеке ұйғарым бойынша жауаптардың келіп түскен күні [күні]
6. Жауаптардың мәні [мәтін]
7. Прокурордың атына келіп түскен жеке ұйғарым [сөздік деректемесі]
14-бөлім. Сырттай шешімнің күшін жою және шешімнің орындалуы
1. Күшін жою туралы өтініштің келіп түскен күні [күні]
2. Күшін жою туралы өтініш кіммен берілді [мәтін]
3. Сырттай шешімнің күшін жою туралы ұйғарылған күн [күні]
4. Соттылығына қарай берілген күні [күні]
5. Шығарылған сот актісінің заң күшіне енген күні [күні]
6. Шешімнің (ұйғарымның) көшірмесі кімге жіберілген [мәтін]
15-бөлім. Шешімді орындауға жіберу және орындалу нәтижелері туралы мәліметтер
1. Атқарушылық парақтарды шығару күні [күні]
2. Атқарушылық парақтарды жіберу (беру) күні [күні]

3. Вид исполнительного листа [словарный реквизит]
4. Результаты исполнения [словарный реквизит]
5. Суммы взыскания [текст]
6. Взысканные суммы [текст]
7. Исполнение произведено [словарный реквизит]
8. Даты возврата [дата]
9. Комментарии [текст]
Раздел 16. Сведения о немедленном исполнении решения суда
1. Дата подачи заявления о немедленном исполнении. [дата]
2. Дата рассмотрения заявления [дата]
3. Заявление удовлетворено [словарный реквизит]
4. Дата обжалования определения [дата]
5. Определение суда оставлено в силе [словарный реквизит]
6. Решение подлежит немедленному исполнению [словарный реквизит]
Раздел 17. Сведения о повороте исполнения решения
1. Дата подачи заявления о повороте исполнения [дата]
2. Дата рассмотрения заявления [дата]
3. Заявление удовлетворено [словарный реквизит]
4. Дата обжалования определения [дата]
5. Определение суда оставлено в силе [словарный реквизит]
6. Произведен поворот исполнения решения [словарный реквизит]
Раздел 18. Сведения об отсрочке, рассрочке и изменении способа исполнения
1. Дата подачи заявления об отсрочке или др. [дата]
2. Дата рассмотрения заявления [дата]
3. Заявление удовлетворено [словарный реквизит]
4. Дата обжалования определения [дата]
5. Определение суда оставлено в силе [словарный реквизит]
6. Произведенные действия по заявлению [словарный реквизит]
Раздел 19. Сведения об исполнении дел о банкротстве
1. Дата публикации объявления о возбуждении дела [дата]
2. Наименование газеты, в которой опубликовано [текст]
3. Дата поступления ходатайства о введении реабилитационных процедур [дата]
4. Назначен конкурсный управляющий [текст]
5. Дата опубликования решения [дата]
6. Наименование газеты, в которой опубликовано [текст]
7. Дата поступления отчета конкурсного управляющего [дата]
8. Дата направления выписки отчета в уполномоченный орган [дата]
9. Дата поступления сведений о сдаче должником печатей и т.п. [дата]
10. От кого поступили сведения [текст]
Раздел 20. Сведения о пересмотре дела в апелляционной инстанции
1. Дата поступления апелляционной жалобы (протеста) [дата]
1.1. Дата возврата жалобы (протеста) [дата]
1.2. Дата отзыва жалобы (протеста) [дата]
1.3 Дата оставлено без движения [дата]
2.Дата направления дела в вышестоящий суд [дата]
3. Дата слушания дела в вышестоящем суде [дата]
4. Дата возврата дела без рассмотрения [дата]
5. Направлено по жалобе или протесту [текст]
6. Жалобу (протест) подал [текст]
7. Наименование суда [словарный реквизит]
8. Дата возвращения дела из суда апелляц. инстанции [дата]
9. Результат по жалобе [словарный реквизит]

3. Атқарушылық парақтың түрі [сөздік деректемесі]
4. Орындалу нәтижелері [сөздік деректемесі]
5. Өндіріп алу сомасы [мәтін]
6. Өндіріп алынған сомалар [мәтін]
7. Орындау іске асырылды [сөздік деректемесі]
8. Қайтарылған күні [күні]
9. Түсіндірме [мәтін]
16-бөлім. Сот шешімін дереу орындау туралы мәліметтер
1. Дереу орындау туралы өтініш берілген күн [күні]
2. Өтініштің қаралған күні [күні]
3. Өтініш қанағаттандырылды [сөздік деректемесі]
4. Ұйғарымға шағым жасалған күн [күні]
5. Сот ұйғарымы өз күшінде қалдырылды [сөздік деректемесі]
6. Шешім дереу орындауға жатады [сөздік деректемесі]
17-бөлім. Шешімнің орындалуын бұру туралы мәліметтер
1. Орындауды бұру туралы өтініштің берілген күні [күні]
2. Өтініштің қаралған күні [күні]
3. Өтініш қанағаттандырылды [сөздік деректемесі]
4. Ұйғарымға шағым жасалған күн [күні]
5. Соттың ұйғарымы өз күшінде қалдырылды [сөздік деректемесі]
6. Шешімнің орындалуын бұру жасалды [сөздік деректемесі]
18-бөлім. Орындау тәсілін кейінге қалдыру, мерзімін ұзарту және өзгерту туралы мәліметтер
1. Кейінге қалдыру немесе т.б. туралы өтініш берілген күн [күні]
2. Өтініштің қаралған күні [күні]
3. Өтініш қанағаттандырылды [сөздік деректемесі]
4. Ұйғарымға шағым жасалған күн [күні]
5. Соттың ұйғарымы өз күшінде қалдырылды [сөздік деректемесі]
6. Өтініш бойынша жасалған әрекеттер [сөздік деректемесі]
19-бөлім. Банкроттық туралы істердің орындалуы туралы мәліметтер
1. Істі қозғау туралы хабарландырудың жарияланған күні [күні]
2. Жарияланған газеттің атауы [мәтін]
3. Ақтау процедураларын енгізу туралы қолдаухаттың келіп түскен күні [күні]
4. Конкурстық басқарушы тағайындалды [мәтін]
5. Шешімнің жарияланған күні [күні]
6. Жарияланған газеттің атауы [мәтін]
7. Конкурстық басқарушы есебінің келіп түскен күні [күні]
8. Есептің уәкілетті органға жіберілген күні [күні]
9. Борышкердің мөрлерді және т.б. өткізуі туралы мәліметтердің келіп түскен күні [күні]
10. Мәліметтер кімнен келіп түсті [мәтін]
20-бөлім. Істің апелляциялық сатыда қаралуы туралы мәліметтер
1. Апелляциялық шағымның (наразылықтың) келіп түскен күні[күні]
1.1. Шағымның (наразылықтың) қайтарылған күні [күні]
1.2. Шағымды (наразылықты) кері қайтару күні [күні]
1.3 Қозғаусыз қалдыру күні [күні]
2. Істің жоғары тұрған сотқа жіберілген күні [күні]
3. Істің жоғары тұрған сотта тыңдалған күні [күні]
4. Істің қараусыз қайтарылған күні [күні]
5. Шағым немесе наразылық бойынша жіберілген [мәтін]
6. Шағымды (наразылықты) берген [мәтін]
7. Соттың атауы [сөздік деректемесі]
8. Апелляциялық сатылы соттан істің қайтарылған күні [күні]
9. Шағым бойынша нәтиже [сөздік деректемесі]

10. Результат по протесту [словарный реквизит]
11. Решение суда апелляционной инстанции в отношении решения суда первой инстанции [словарный реквизит]
12. Решение суда первой инстанции отменено (изменено) с... [словарный реквизит]
13. Результат по дееспособности лица[словарный реквизит]
14. Комментарии [текст]
Раздел 21. Сведения о рассмотрении в кассационной инстанции
1. Дата направления дела[дата]
2. Направлено по жалобе или протесту [словарный реквизит]
3. Жалобу (протест) подал [словарный реквизит]
4. Дата слушания дела [дата]
5. Наименование суда [словарный реквизит]
6. Результат пересмотра решения 1 инстанции, постановления апелляционной инстанции [словарный реквизит]
7. Результат по жалобе, протесту [словарный реквизит]
8. Дата сдачи в канцелярию после рассмотрения [дата]
9. Результат по дееспособности лица [словарный реквизит]
10. Комментарии [текст]
Раздел 22. Сведения о рассмотрении в надзорной инстанции Верховного суда РК
1. Дата направления дела в вышестоящий суд [дата]
2. Направлено по жалобе или протесту [словарный реквизит]
3. Жалобу (протест) подал [словарный реквизит]
4. Дата слушания дела в вышестоящем суде [дата]
5. Наименование суда [словарный реквизит]
6. Результат рассмотрения дела [словарный реквизит]
7. Дата сдачи в канцелярию после рассмотрения [дата]
8. Результат пересмотра решения, постановления 1 инстанции [словарный реквизит]
9. Результат пересмотра постановления апелляционной инстанции [словарный реквизит]
10. Результат пересмотра постановления кассационной инстанции [словарный реквизит]
11. Комментарии [текст]
Ответственность за достоверность и полноту ЭИУД в ЕАИАС СО РК несут лица, на которых возложен ввод ЭИУД, а также их непосредственные руководители, в установленном законодательством порядке
Приложение 2
к Инструкции о вводе
электронных информационных
учетных документов в Единую
автоматизированную информационно-
аналитическую систему судебных органов
Республики Казахстан и формированию
отчетов в гражданско-правовой сфере
Форма
ЭИУД 2 на гражданское дело, рассмотренное судом апелляционной
инстанции
Раздел 1. О поступлении дела
1. Суд (наименование суда отражается в автоматическом режиме)
1.1.№ дела (апелляционная инстанция) [текст]
2.№ дела суда первой инстанции [текст]
3. Количество томов [текст]
4.Дата поступления дела [дата]
5. Порядок поступления [словарный реквизит]
6.Кем поданы жалобы, протесты [словарный реквизит]
7.Обжалуемые судебные акты [словарный реквизит]
8.Язык судопроизводства [словарный реквизит]
9.Остаток прошлого года [словарный реквизит]
10.Номер дела прошлого производства [текст]

10. Наразылық бойынша нәтиже [сөздік деректемесі]
11. Апелляциялық сатылы соттың бірінші сатылы соттың шешіміне қатысты шешімі [сөздік деректемесі]
12. бастап бірінші сатылы сот шешімінің күші жойылды (өзгертілді) [сөздік деректемесі]
13. Тұлғаның әрекетке қабілеттілігі бойынша нәтиже [сөздік деректемесі]
14. Түсіндірме [мәтін]
21-бөлім. Кассациялық сатыда қарау туралы мәліметтер
1. Істің жіберілген күні [күні]
2. Шағым немесе наразылық бойынша жіберілген [сөздік деректемесі]
3. Шағымды (наразылықты) берген [сөздік деректемесі]
4. Істің тыңдалған күні [күні]
5. Соттың атауы [сөздік деректемесі]
6. Бірінші сатылы сот шешімінің, апелляциялық сатылы сот қаулысының қайта қаралу нәтижесі [сөздік деректемесі]
7. Шағым, наразылық бойынша нәтиже [сөздік деректемесі]
8. Қаралғаннан кейін кеңсеге өткізілген күні [күні]
9. Тұлғаның әрекетке қабілеттілігі бойынша нәтиже [сөздік деректемесі]
10.Түсіндірме [мәтін]де
22-бөлім. ҚР Жоғарғы Сотының қадағалау сатысында қарау туралы мәліметтер
1. Істің жоғары тұрған сотқа жіберілген күні [күні]
2. Шағым немесе наразылық бойынша жіберілген [сөздік деректемесі]
3. Шағымды (наразылықты) берген [сөздік деректемесі]
4. Істің жоғары тұрған сотта тыңдалған күні [күні]
5. Соттың атауы [сөздік деректемесі]
6. Істің қаралу нәтижесі [сөздік деректемесі]
7. Қаралғаннан кейін кеңсеге өткізілген күні [күні]
8. Бірінші сатылы сот шешімінің, қаулысының қайта қаралу нәтижелері [сөздік деректемесі]
9. Апелляциялық сатылы сот қаулысының қайта қаралу нәтижесі [сөздік деректемесі]
10. Кассациялық сатылы сот қаулысының қайта қаралу нәтижесі [сөздік деректемесі]
11. Түсіндірме [мәтін]
ҚР СО БААТЖ-дағы ЭАЕҚ-ның дұрыстығына және толықтығына ЭАЕҚ-ны енгізу жүктелген адамдар, сондай-ақ олардың тікелей басшылары белгіленген заңнамалық тәртіпте жауапты болады.
Азаматтық-құқықтық саладағы
соттық нысанды есептерді және оларға
Қазақстан Республикасының соттық
органдарының Біріңғай автоматтандырылған
ақпараттық-аналитикалық жүйеге
электрондық ақпараттық есептік құжаттарды
енгізу туралы нұсқаулыққа 2-қосымша
Нысан
Аппеляциялық сатылы сотпен қаралған азаматтық іске ЭАЕҚ 2
1-бөлім. Істің келіп түскені туралы
1.Сот (соттың аталуы автоматтық режимінде көрсетіледі)
1.1. Істің № (апелляциялық саты) [мәтін]
2. Бірінші сатылы сот істің № [мәтін]
3. Томдардың саны [мәтін]
4. Істің келіп түскен күні [күні]
5. Келіп түсу тәртібі [сөздік деректемесі]
6. Шағымдар, наразылықтар кіммен берілді [сөздік деректемесі]
7. Шағымдалған сот актілері [сөздік деректемесі]
8. Сот іс жүргізуідің тілі [сөздік деректемесі]
9. Өткен жылдың қалдығы [сөздік деректемесі]
10. Өткен іс жүргізу ісінің нөмірі [мәтін]

11. Сложность дела [словарный реквизит]
12. Не публиковать на сайте [словарный реквизит]
Раздел 2. Об основаниях поступления дела и рассмотрении дела
1.Суд первой инстанции [текст]
2.Вид производства суда первой инстанции [словарный реквизит]
3.Ф.И.О. судьи первой инстанции [текст]
4.Категория дела (для статистического отчета) [словарный реквизит]
5.Дополнение к категории дела (для статистического отчета) [словарный реквизит]
6. Категория дела (по специализации судей) [словарный реквизит]
7.Дата вынесения решения (определения) [дата]
8.Рассмотрено в непрерывном судебном процессе [словарный реквизит]
9.Решение (определение) суда первой инстанции [словарный реквизит]
10.Другие определения суда первой инстанции по делу [текст]
11.Сущность иска [текст]
12.Сущность жалобы (протеста) [текст]
Раздел 3. Сведения о сторонах по делу
(заполняется при отсутствии форм на стороны по одному в каждой строке)
1.Ф.И.О. (наименование) истцов [текст]
2.Адреса истцов [текст]
3.Ф.И.О. (наименование) ответчиков [текст]
4.Адреса ответчиков [текст]
5.ВСЕ Ф.И.О. [текст]
Раздел 4. Сведения о динамике производства (ознакомление)
1.Дата передачи судье [дата]
2. Ф.И.О. судьи, консультанта рассмотр. жалобу [текст]
3. Дата возврата без рассмотрения [дата]
3.1. Причина возврата [текст]
4. Отозваны все апелляционные жалобы, протесты [словарный реквизит]
4.1 Дата отзыва апелляционных жалоб, протестов [дата]
5. Отозваны все частные жалобы, протесты [словарный реквизит]
5.1 Дата отзыва частных жалоб, протестов [дата]
6. Дата постановления об отказе в пересмотре [дата]
7. Дата приостановления [дата]
8. Дата передачи по подсудности [дата]
9. Дата определения об отмене постановления и возобновлении пр-ва по вновь открывшимся обстоят. [дата]
10. Рассмотрено с нарушением сроков [словарный реквизит]
11. Основание переопределения [словарный реквизит] Дата перераспределения [дата]
12. Комментарии [текст]
Раздел 5. Сведения о динамике производства (судебное заседание)
1. Даты, на которые назначались (откладывались) заседания [дата]
2. Причины отложения судебных заседаний [текст]
3. Дата вынесения постановления [дата]
4. Ф.И.О. председательствующего судьи [текст]
5. Ф.И.О. судьи докладчика [текст]
6. Ф.И.О. судьи [текст]
7. Ф.И.О. прокурора [текст]
8. Ф.И.О. адвоката [текст]
9. Ф.И.О. секретаря судебного заседания [текст]
10. Решение вынесено с нарушением срока [словарный реквизит]

11. Істің күрделілігі [сөздік деректемесі]
12. Сайтта жарияланбасын [сөздік деректемесі]
2-бөлім. Істің қабылдануы мен қарастырудың негіздері туралы
1. Бірінші сатылы соты [мәтін]
2. Бірінші сатылы сотының іс жүргізу түрі [сөздік деректемесі]
3. Бірінші сатылы судьяның аты – жөні [мәтін]
4. Істің санаты (статистикалық есепке арналған) [сөздік деректемесі]
5. Істің санатына қосымша (статистикалық есепке арналған) [сөздік деректемесі]
6. Істің санаты (соттардың мамандандыруы бойынша) [сөздік деректемесі]
7. Шешімнің (ұйғарымның) шыққан күні [күні]
8. Үзіліссіз сот процесінде қаралған [сөздік деректемесі]
9. Бірінші сатылы сотының шешімі (ұйғарымы) [сөздік деректемесі]
10. Бірінші сатылы сотының басқа ұйғарымдары [мәтін]
11.Арыз талабының мәні [мәтін]
12. Шағымның (наразылықтың) мәні [мәтін]
3-бөлім. Іс бойынша тараптар туралы мәліметтер (тараптарға арналған нысандар болмағанда әр жолда бір-бірден толтырылады)
1. АРЫЗДАНУШЫЛАРДЫҢ аты-жөні (атауы) [мәтін]
2. Арызданушылардың мекенжайы [мәтін]
3. ЖАУАП БЕРУШІЛЕРДІҢ аты-жөні (атауы) [мәтін]
4. Жауап берушілердің мекенжайы [мәтін]
5. Барлығының аты – жөндері [мәтін]
4-бөлім. Іс жүргізудің динамикасы туралы мәліметтер (Танысу)
1. Судьяға жіберген күні [күні]
2. Шағымды қараған судьяның, консультанттың аты – жөні [мәтін]
3. Қараусыз қайтарылған күні [күні]
3.1. Қайтарудың себебі [мәтін]
4. Барлығы апелляциялық шағымдар, наразылықтар кері қайтарылды [сөздік деректемесі]
4.1 Апелляциялық шағымдарды, наразылықтарды кері қайтарған күні [күні]
5. Барлығы жеке шағымдар, наразылықтар кері қайтарылды [сөздік деректемесі]
5.1 Жеке шағымдарды, наразылықтарды кері қайтарған күні [күні]
6. Қайта қараудан бас тарту қаулының күні [күні]
7. Тоқтату күні [күні]
8. Соттылығына қарай берілген күні [күні]
9. Жаңадан ашылған мән-жайларға байланысты іс жүргізуді жаңарту және қаулыны жою туралы ұйғарымның күні [күні]
10. Мерзімін бұзу арқылы қаралғаны [сөздік деректемесі]
11. Қайта ұйғарым негізі [сөздік деректемесі] Қайта ұйғарым күні 20__ ж.___________«___»
12. Түсіндірме [мәтін]
5-бөлім. Іс жүргізудің динамикасы туралы мәліметтер (соттың отырысы)
1. Отырыстар тағайындалған (кейінге қалдырылған) күн [күні]
2. Сот отырыстарды кейінге қалдырудың себептері [мәтін]
3. Қаулының шыққан күні [мәтін]
4. Төрағалық етуші судьяның аты – жөні [мәтін]
5. Баяндамашы судьяның аты – жөні [мәтін]
6. Судьяның аты – жөні [мәтін]
7. Прокурордың аты – жөні [мәтін]
8. Адвокаттың аты – жөні [мәтін]
9. Сот отырысы хатшысының аты – жөні [мәтін]
10. Шешім мерзімін бұзу арқылы шығарылды [сөздік деректемесі]

11. Рассмотрено с составлением протокола [словарный реквизит]
12. Судебное заседание с видео-аудио фиксацией [словарный реквизит]
13. Судебное заседание с аудио фиксацией [словарный реквизит]
14. Комментарии [текст]
Раздел 6. Сведения о динамике производства (постановление суда)
1. Результат рассмотрения решения суда [словарный реквизит]
1.1. Результат рассмотрения определений [словарный реквизит]
2. Решение (определение) отменено (изменено) с... [словарный реквизит]
3. Основание к отмене или изменению решения [словарный реквизит]
4. Вынесено постановление о прекращении апелляционного рассмотрения [словарный реквизит]
5. Решение по заявлению [словарный реквизит]
6. Решение по апелляционной жалобе [словарный реквизит]
7. Решения по частным жалобам [словарный реквизит]
8. Решение по апелляционному протесту [словарный реквизит]
9. Решения по частным протестам [словарный реквизит]
10. Результат по постановлению предыдущего апелляционного рассмотрения [словарный реквизит]
11. Резолютивная часть [текст]
12. Рассмотрено дел после поступления из вышестоящей инстанции
Раздел 7. Сведения о динамике производства (частные определения)
1. Дата вынесения частного определения [дата]
2. Сущность частного определения [текст]
3. Дата направления частного определения [дата]
4. Кому направлено частное определение [текст]
5. Дата поступления ответов на частное определение [дата]
6. Сущность ответов [текст]
Раздел 8. Завершение производства
1. Дата направления дела в суд 1 инстанции [дата]
2. Дата составления протокола [дата]
3. Дата составления решения (постановления) [дата]
4. Дата вручения копии решения (постановления) [дата]
5. Дата вступления решения (постановления) в законную силу [дата]
6. Дата передачи дела в канцелярию [дата]
7. Специалист коллегии, сделавший сверку [текст]
8. Решение отменено в кассационной инстанции [словарный реквизит]
9. Решение изменено в кассационной инстанции [словарный реквизит]
10. Решение отменено в надзорной инстанции [словарный реквизит]
11. Решение изменено в надзорной инстанции [словарный реквизит]
Ответственность за достоверность и полноту ЭИУД в ЕАИАС СО РК несут лица, на которых возложен ввод ЭИУД, а также их непосредственные руководители, в установленном законодательством порядке
Приложение 3
к Инструкции о вводе
электронных информационных
учетных документов в Единую
автоматизированную информационно-
аналитическую систему судебных органов
Республики Казахстан и формированию
отчетов в гражданско-правовой сфере
Форма
ЭИУД 3 на гражданское дело, рассмотренное судом кассационной
инстанции

11. Хаттама құру арқылы қаралды [сөздік деректемесі]
12. Бейне-аудио жазылуын пайдалану арқылы өткен сот отырысы [сөздік деректемесі]
13 Аудио жазылуын пайдалану арқылы өткен сот отырысы [сөздік деректемесі]
14. Түсіндірме [мәтін]
6-бөлім. Іс жүргізудің динамикасы туралы мәліметтер (сот қаулысы)
1. Сот шешімін қараудың нәтижелері [сөздік деректемесі]
1.1 Ұйғарымдарды қараудың нәтижелері [сөздік деректемесі]
2..... бастап шешімнің (ұйғарымның) күші жойылды (өзгертілді) [сөздік деректемесі]
3. Шешімнің күшін жоюға немесе өзгертуге негіздері [сөздік деректемесі]
4. Апелляциялық қарауды қысқарту туралы қаулы шығарылды [сөздік деректемесі]
5. Өтініш бойынша шешім [сөздік деректемесі]
6. Апелляциялық шағым бойынша шешім [сөздік деректемесі]
7. Жеке шағымдар бойынша шешім [сөздік деректемесі]
8. Апелляциялық наразылық бойынша шешім [сөздік деректемесі]
9. Жеке наразылықтар бойынша шешім [сөздік деректемесі]
10. Алдыңғы апелляциялық қараудың қаулысы бойынша нәтижелер [сөздік деректемесі]
11. Қарар бөлігі [мәтін]
12. Істер жоғары тұрған сатыдан келгеннен кейін қаралды
7-бөлім. Іс жүргізудің динамикасы туралы мәліметтер (жеке ұйғарымдар)
1. Жеке ұйғарымның шыққан күні [күні]
2. Жеке ұйғарымның мәні [мәтін]
3. Жеке ұйғарымның жіберілген күні [күні]
4. Жеке ұйғарым кімге жіберілді [мәтін]
5. Жеке ұйғарымға жауаптардың келіп түскен күні [күні]
6. Жауаптардың мәні [мәтін]
8-бөлім. Іс жүргізудің аяқталуы
1. Істің бірінші сатылы сотқа жіберілген күні [күні]
2. Хаттаманың құрылған күні [күні]
3. Шешімнің (қаулының) құрылған күні [күні]
4. Шешім (қаулы) көшірмесінің берілген күні [күні]
5. Шешімнің (қаулының) заңды күшіне енген күні [күні]
6. Істің кеңсеге берілген күні [күні]
7. Салыстыру жүргізген алқаның маманы [мәтін]
8. Шешімнің күші кассациялық сатыда жойылды [сөздік деректемесі]
9. Шешімнің кассациялық сатыда өзертілді [сөздік деректемесі]
10. Шешімнің күші қадағалау сатысында жойылды [сөздік деректемесі]
11. Шешім қадағалау сатысында өзертілді [сөздік деректемесі]
ҚР СО БААТЖ-дағы ЭАЕҚ-ның дұрыстығына және толықтығына ЭАЕҚ-ны енгізу жүктелген адамдар, сондай-ақ олардың тікелей басшылары белгіленген заңнамалық тәртіпте жауапты болады.
Азаматтық-құқықтық саладағы
соттық нысанды есептерді және оларға
Қазақстан Республикасының соттық
органдарының Біріңғай автоматтандырылған
ақпараттық-аналитикалық жүйеге
электрондық ақпараттық есептік құжаттарды
енгізу туралы нұсқаулыққа 3-қосымша
Нысан
Кассациялық сатылы сотпен қаралған азаматтық іске ЭАЕҚ 3

Раздел 1. О поступлении дела
1. Суд (наименование суда отражается в автоматическом режиме) (словарный реквизит)
1.1 № дела (кассационная инстанция) (словарный реквизит)
2. Дата поступления (дата)
3. Количество томов при поступлении (текст)
4. Порядок поступления: (словарный реквизит)
5. Суд предыдущего производства (словарный реквизит)
6. Кем поданы жалобы, протесты (словарный реквизит)
7. Обжалуемые судебные акты (словарный реквизит)
8. Язык судопроизводства (словарный реквизит)
9. Остаток прошлого года (словарный реквизит)
10. Номер дела прошлого производства (текст)
11. Сложность дела (словарный реквизит)
12. Не публиковать на сайте (словарный реквизит)
Раздел 2. Сведения о рассмотрении дела
2.1. Рассмотрение в первой инстанции
1. Наименование суда первой инстанции (словарный реквизит)
2. Номер дела суда первой инстанции (текст)
3. Вид производства суда первой инстанции (словарный реквизит)
4. Ф.И.О. судьи первой инстанции (текст)
5. Дата решения (определение) (дата)
6. Категория дела (для статистического отчета) (словарный реквизит)
6.1 Дополнение к категории дела (для статистического отчета) (словарный реквизит)
7. Категория дела (по специализации судей) (словарный реквизит)
8. Решения (определения) суда 1 инстанции (словарный реквизит)
9.Сущность иска (текст)
2.2 Рассмотрение в апелляционной инстанции
1. Номер дела суда апелляционной инстанции (текст)
1.1 Дата постановления апелляционной инстанции (дата)
2. Судья в суде апелляционной инстанции (текст)
3. Постановление суда в отношении решения и определения суда первой инстанции (словарный реквизит)
4. Решение по жалобе, протесту (словарный реквизит)
5. Резолютивная часть постановления апелляционной инстанции (текст)
Раздел 3. Сведения о сторонах по делу
(заполняется при отсутствии форм на стороны по одному в каждой строке)
1. Ф.И.О. (наименование) истцов (текст)
2. Адреса истцов (текст)
3. Ф.И.О. (наименование) ответчиков (текст)
4. Адреса ответчиков (текст)
5. Все Ф.И.О. (текст)
Раздел 4. Сведения о динамике производства (ознакомление)
1. Дата передачи судье (дата)
2. Ф.И.О. судьи (текст)
3. Дата возврата всех поданных жалоб, протестов, оставление без рассмотрения, передача по подсудности, прекращении производства и др. (дата)
3.1. Причина возврата (текст)
4.Отозваны все кассационные жалобы, протесты (словарный реквизит)
5. Дата отзыва кассационных жалоб и протестов (дата)
6. Отозваны все частные жалобы (словарный реквизит)
7. Дата отзыва частных протестов (дата)

1-бөлім. Істің келіп түскені туралы
1. Сот (соттың аталуы автоматтық режимінде көрсетіледі) [сөздік деректемесі]
1.1. Істің № (кассациялық саты) [сөздік деректемесі]
2. Келіп түскен күні [күні]
3. Келіп түскен кездегі томдардың саны [мәтін]
4. Келіп түсу тәртібі: [сөздік деректемесі]
5. Алдыңғы іс жүргізуші сот [сөздік деректемесі]
6. Шағымдар, наразылықтар кіммен берілді [сөздік деректемесі]
7. Шағымдалатын сот актілері [сөздік деректемесі]
8. Сот ісін жүргізудің тілі [сөздік деректемесі]
9. Өткен жылдың қалдығы [сөздік деректемесі]
10. Өткен іс жүргізу ісінің нөмірі [мәтін]
11. Істің күрделілігі [сөздік деректемесі]
12. Сайтта жарияланбасын [сөздік деректемесі]
2-бөлім. Істің қаралу туралы мәліметтері
2.1-бөлім. Бірінші сатылы сотта қарау
1. Бірінші сатылы соттың атауы [сөздік деректемесі]
2. Бірінші сатылы сот ісінің нөмірі [мәтін]
3. Бірінші сатылы соттың іс жүргізу түрі [сөздік деректемесі]
4. Бірінші сатылы судьяның аты-жөні [сөздік деректемесі]
5. Шешімнің (ұйғарымның) күні [күні]
6. Істің санаты (статесепке арналған) [сөздік деректемесі]
6.1 Істің санатына қосымша (статесепке арналған) [сөздік деректемесі]
7. Істің санаты (соттардың мамандандыруы бойынша) [сөздік деректемесі]
8. Бірінші сатылы соттың шешімі (ұйғарымы) [сөздік деректемесі]
9. Талап-арыздың мәні [мәтін]
2.2-бөлім. Апелляциялық сатыда қарау
1. Апелляциялық сатылы сот ісінің нөмірі [мәтін]
1.1 Апелляциялық сатылы сот қаулысының күні [күні]
2. Апелляциялық сатылы соттағы судья [мәтін]
3. Бірінші сатылы соттың шешімі мен ұйғарымына қатысты соттың қаулысы [сөздік деректемесі]
4. Шағым, наразылық бойынша шешім [сөздік деректемесі]
5. Апелляциялық саты қаулысының қарар бөлігі [мәтін]
3-бөлім. Іс бойынша тараптар туралы мәліметтер
(тараптарға арналған нысандар болмағанда әр жолда бір-бірден толтырылады)
1. АРЫЗДАНУШЫЛАРДЫҢ аты-жөні (атауы) [мәтін]
2. Арызданушылардың мекенжайы [мәтін]
3. ЖАУАП БЕРУШІЛЕРДІҢ аты-жөні (атауы) [мәтін]
4. Жауап берушілердің мекенжайы [мәтін]
5. БАРЛЫҒЫНЫҢ аты-жөндері. [мәтін]
4-бөлім. Іс жүргізудің динамикасы туралы мәліметтер (танысу)
1. Судьяға берілген күні [күні]
2. Судьяның аты-жөні [мәтін]
3. Барлық берілген шағымдардың, наразылықтардың қайтарлыған, қараусыз қалдырылған, соттылығына қарай берілген, іс жүргізуі қысқартылған және т.б. күні [күні]
3.1. Қайтарудың себебі [мәтін]
4. Барлық кассациялық шағымдар, наразылықтар кері қайтарылған [сөздік деректемесі]
5. Кассациялық шағымдар мен наразылықтарды кері қайтару күні [күні]
6. Барлық жеке шағымдары кері қайтарылған [сөздік деректемесі]
7. Жеке наразылықтарды кері қайтару күні [күні]

8. Дата оставления дела без движения (дата)
9. Дата повторной подачи (дата)
10.Дата определения об отмене постановления и возобновлении производства по вновь открывшимся обстоятельствам (дата)
11. Дата истребования (дата)
12. Дата напоминаний по истребованным делам (дата)
13. Дата поступления дела (дата)
14. Количество томов (текст)
15. Комментарии (текст)
Раздел 5. Сведения о динамике производства (судебное заседание)
1. Даты, на которые назначались (откладывались) заседания (дата)
2. Причины отложения судебных заседаний (текст)
3. Дата вынесения постановления (дата)
4. Ф.И.О. председательствующего судьи (текст)
4.1. Ф.И.О. судьи докладчика (текст)
4.2. Ф.И.О. судьи (текст)
4.3. Ф.И.О. прокурора (текст)
4.4. Ф.И.О. адвоката (текст)
4.5. Ф.И.О. секретаря судебного заседания (текст)
5. Решение вынесено с нарушением срока (словарный реквизит)
6. Судебное заседание с видео-аудио фиксацией (словарный реквизит)
7. Судебное заседание с аудио фиксацией (словарный реквизит)
8. Комментарии (текст)
Раздел 6. Сведения о динамике производства (постановление суда)
1. Результат рассмотрения решения первой инстанции (словарный реквизит)
2. Решение первой инстанции отменено с … (словарный реквизит)
3. Основание отмены (изменения) решения первой инстанции (словарный реквизит)
4.Результат рассмотрения решения апелляционной инстанции (словарный реквизит)
5. Результат рассмотрения постановления апелляционной инстанции (словарный реквизит)
6. Решения (постановления) отменены (изменены) с … (словарный реквизит)
7. Основание отмены (изменения) решения (постановления) апелляционной инстанции (словарный реквизит)
8. Вынесено новое постановление по делу (словарный реквизит)
9.Вынесены другие постановления по делу (сущность) (словарный реквизит)
10. Другие постановления апелляционной инстанции (словарный реквизит)
11. Результат рассмотрения постановление кассационной инстанции (словарный реквизит)
Раздел 7. Сведения о динамике производства (частные определения)
1. Дата вынесения частного определения (дата)
2. Сущность частного определения (текст)
3. Дата направления частного определения (дата)
4. Кому направлено частное определение (текст)
5. Дата поступления ответов на частное определение (дата)
6. Сущность ответов (текст)
Раздел 8. Завершение производства
1. Дата направления дела в суд первой инстанции (дата)
2.Дата составления решения (постановления) (дата)
3. Дата передачи дела в канцелярию (дата)
4. Дата направления дела в суд апелляционной инстанции (дата)
5. Ф.И.О. специалиста коллегии, сделавшего сверку (текст)
6. Решение отменено в надзорной инстанции (словарный реквизит)

8. Істің қозғалыссыз қалдырылған күні [күні]
9. Қайта берілген күні [күні]
10. Жаңадан ашылған мән-жайларға байланысты іс жүргізуді жаңарту және қаулыны жою туралы ұйғарымның күні [күні]
11. Талап ету күні [күні]
12 Талап етілген істер бойынша еске салу күні [күні]
13. Істің келіп түскен күні [күні]
14. Томдардың саны [мәтін]
15. Түсіндірме [мәтін]
5-бөлім. Іс жүргізудің динамикасы туралы мәліметтер (сот отырысы)
1. Отырыстар тағайындалған (кейінге қалдырылған) күндері [күні]
2. Сот отырыстарын кейінге қалдырудың себептері [мәтін]
3. Қаулы шығару күні [күні]
4. Төрағалық етуші судьяның аты-жөні [мәтін]
4.1. Баяндамашы судьяның аты-жөні [мәтін]
4.2 Судьяның аты-жөні [мәтін]
4.3 Прокурордың аты-жөні [мәтін]
4.4 Адвокаттың аты-жөні [мәтін]
4.5 Сот отырысы хатшысының аты-жөні [мәтін]
5. Шешім мерзімін бұзу арқылы шығарылды [сөздік деректемесі]
6. Бейне-аудио жазылуын пайдалану арқылы өткен сот отырысы [сөздік деректемесі]
7. Аудио жазылуын пайдалану арқылы өткен сот отырысы [сөздік деректемесі]
8. Түсіндірме [мәтін]
6-бөлім. Іс жүргізудің динамикасы туралы мәліметтер (сот қаулысы)
1. Бірінші сатылы сот шешімін қараудың нәтижелері [сөздік деректемесі]
2. Бірінші саты шешімінің күші... бастап жойылды [сөздік деректемесі]
3. Бірінші саты шешімінің күшін жоюға немесе өзгертуге негіздер [сөздік деректемесі]
4. Апелляциялық сатылы сот шешімін қараудың нәтижелері [сөздік деректемесі]
5. Апелляциялық сатылы сот қаулысын қараудың нәтижелері [сөздік деректемесі]
6. бастап шешімнің (қаулының) күші жойылды (өзгертілді) [сөздік деректемесі]
7. Апелляциялық саты шешімінің (қаулының) күшін жоюдың (өзгертудің) негіздері [сөздік деректемесі]
8. Іс бойынша жаңа қаулы шығарылды [сөздік деректемесі]
9. Іс бойынша басқа да қаулылар шығарылды (мәні) [сөздік деректемесі]
10. Апелляциялық сатының басқа да қаулылары [сөздік деректемесі]
11. Кассациялық сатының қаулысын қарау нәтижелері [сөздік деректемесі]
7-бөлім. Іс жүргізудің динамикасы туралы мәліметтер (жеке ұйғарымдар)
1. Жеке ұйғарымның шығарылған күні [күні]
2. Жеке ұйғарымның мәні [мәтін]
3. Жеке ұйғарымның жолданған күні [күні]
4. Жеке ұйғарым кімге жолданды [мәтін]
5. Жеке ұйғарым бойынша жауаптардың келіп түскен күні [күні]
6. Жауаптардың мәні [мәтін]
8-бөлім. Іс жүргізуді аяқтау
1. Істің бірінші сатылы сотқа жіберілген күні [күні]
2. Шешімнің (қаулының) қаулы етілген күні [күні]
3. Істің кеңсеге берілген күні [күні]
4. Істің апелляциялық сатылы сотқа жіберілген күні [күні]
5. Салыстыру жүргізген алқаның маманы [мәтін]
6. Шешімнің күші қадағалау сатысында жойылды [сөздік деректемесі]

7. Решение изменено в надзорной инстанции (словарный реквизит)
Ответственность за достоверность и полноту ЭИУД в ЕАИАС СО РК несут лица, на которых возложен ввод ЭИУД, а также их непосредственные руководители, в установленном законодательством порядке
Приложение 4
к Инструкции о вводе
электронных информационных
учетных документов в Единую
автоматизированную информационно-
аналитическую систему судебных органов
Республики Казахстан и формированию
отчетов в гражданско-правовой сфере
Форма
ЭИУД 4 на гражданское дело, рассмотренное судом надзорной
инстанции
Раздел 1. О поступлении протеста, жалобы (дела)
1. Суд (наименование суда отражается в автоматическом режиме)
2. № предварительного рассмотрения (текст)
3. № производства коллегии (текст)
3.1. Дата поступления (дата)
4. № производства по пересмотру (текст)
4.1. Дата поступления (дата)
5. Первичное поступление (словарный реквизит)
6. Кем подано ходатайство (протест) (словарный реквизит)
7. Обжалуемые судебные акты (словарный реквизит)
8. Сущность надзорного протеста (жалобы) (текст)
9. Язык судопроизводства (словарный реквизит)
10. Остаток жалобы прошлого года
11.Номер дела прошлого производства
12. Сложность дела (словарный реквизит)
13. Не публиковать на сайте (текст)
Раздел 2. Рассмотрение в предыдущих инстанциях
1.Последний раз дело рассматривалось (словарный реквизит)
2.Суд первой инстанции (словарный реквизит)
Раздел 2.1. Рассмотрение в первой инстанции
1. Наименование суда первой инстанции (текст)
2. № гражданского дела суда первой инстанции (текст)
2.1 Вид производства суда первой инстанции (словарный реквизит)
3. Ф.И.О. судьи первой инстанции (текст)
4. Категория дела (для статистического отчета) (словарный реквизит)
5. Категория дела (по специализации судей) (словарный реквизит)
6. Дополнение к категории дела (текст)
7. Дата решения (определения) (дата)
8. Решение (определение) суда первой инстанции (словарный реквизит)
9. Сущность иска (текст)
Раздел 2.2 Рассмотрение в апелляционной инстанции
1. Рассмотрены в апелляционном порядке (словарный реквизит)
2. Дата постановления (дата)
3. Ф.И.О. судей в суде апелляционной инстанции (текст)
4. Постановление суда в отношении решения и определения суда первой инстанции (словарный реквизит)
5. Решение по жалобе, протесту (словарный реквизит)
6. Резолютивная часть постановления апелляционной инстанции
Раздел 2.3 Рассмотрение в кассационной инстанции
1.Рассмотрены в кассационной инстанции (словарный реквизит)
1.1 Дата постановления (дата)
2. Судья докладчик в суде кассационной инстанции (текст)
3. Результат рассмотрения решения (определения) суда первой инстанции

7. Шешім қадағалау сатысында өзгертілді [сөздік деректемесі]
ҚР СО БААТЖ-дағы ЭАЕҚ-ның дұрыстығына және толықтығына ЭАЕҚ-ны енгізу жүктелген адамдар, сондай-ақ олардың тікелей басшылары белгіленген заңнамалық тәртіпте жауапты болады.
Азаматтық-құқықтық саладағы
соттық нысанды есептерді және оларға
Қазақстан Республикасының соттық
органдарының Біріңғай автоматтандырылған
ақпараттық-аналитикалық жүйеге электрондық
ақпараттық есептік құжаттарды енгізу
туралы нұсқаулыққа
4-қосымша
Қадағалау сатылы сотпен қаралған азаматтық іске ЭАЕҚ 4
1-бөлім. Наразылықтың, шағымның (істің) келіп түскен күні
1.Сот (соттың аталуы автоматтық режимінде көрсетіледі)
2.Алдын-ала қараудың № [мәтін]
3. Алқа өндірісінің № [мәтін]
3.1 Келіп түскен күні [күні]
4. Қайта қарау бойынша іс жүргізудің № [мәтін]
4.1 Келіп түскен күні [күні]
5. Бастапқы келіп түсуі [сөздік деректемесі]
6. Қолдаухат (наразылық) кіммен берілді [сөздік деректемесі]
7. Шағымдалатын сот актілері [сөздік деректемесі]
8. Қадағалау наразылығының (шағымының) мәні [мәтін]
9. Сот іс жүргізуінің тілі [сөздік деректемесі]
10. Өткен жыл шағымының қалдығы
11. Өткен іс жүргізу ісінің нөмірі
12. Істің күрделілігі [сөздік деректемесі]
13. Сайтта жарияланбасын [мәтін]
2-бөлім. Алдыңғы сатыларда қарау
1. Соңғы рет іс қаралды [сөздік деректемесі]
2. Бірінші сатылы сот [сөздік деректемесі]
2.1-бөлім. Бірінші сатыда қарау
1. Бірінші сатылы соттың атауы [мәтін]
2. Бірінші сатылы сот азаматтық ісінің № [мәтін]
2.1 Бірінші сатылы сот іс жүргізуінің түрі [сөздік деректемесі]
3. Бірінші сатылы судьяның аты-жөні [мәтін]
4. Істің санаты (статистикалық есепке арналған) [сөздік деректемесі]
5. Істің санаты (соттардың мамандандыруы бойынша) [сөздік деректемесі]
6. Істің санатыны қосымша [мәтін]
7. Шешілу (ұйғарылу) күні [күні]
8. Бірінші сатылы соттың шешімі (ұйғарымы) [сөздік деректемесі]
9. Талап-арыздың мәні [мәтін]
2.2-бөлім. Апелляциялық сатыда қарау
1. Апелляциялық тәртіпте қаралды [сөздік деректемесі]
2. Қаулының щыққан күні [күні]
3. Апелляциялық сатылы соттағы судьялардың аты – жөндері [мәтін]
4. Бірінші сатылы соттың шешімі мен ұйғарымына қатысты соттың қаулысы [сөздік деректемесі]
5. Шағым, наразылық бойынша шешім [сөздік деректемесі]
6. Апелляциялық саты қаулысының қарар бөлігі
2.3-бөлім. Кассациялық сатыда қарау
1. Кассациялық сатыда қаралды [сөздік деректемесі]
1.1 Қаулының шыққан күні [күні]
2. Кассациялық сатылы соттағы судья-баяндамашы [мәтін]
3. Бірінші сатылы соттың шешімін (ұйғарымын) қараудың нәтижелері

4. Постановление суда в отношении постановления (определения) суда апелляционной инстанции
5. Решение по жалобе, протесту
6. Резолютивная часть постановления кассационной инстанции
Раздел 3. Рассмотрение в порядке надзора
1. Рассмотрены в надзорной инстанции (текст)
2. Дата постановления (дата)
3. Судья-докладчик в суде надзорной инстанции (текст)
4. Результат рассмотрения решения (определения) суда первой инстанции (текст)
5. Постановление суда в отношении постановления (определения) суда апелляционной инстанции
6. Решение по жалобе, протесту (словарный реквизит)
7. Резолютивная часть постановления надзорной инстанции (текст)
Раздел 4. Сведения о сторонах по делу (заполняется при отсутствии
форм на стороны по одному в каждой строке)
1.Ф.И.О. (наименование) истцов (заявителей) (текст)
2.Адреса истцов (заявителей) (текст)
3.Ф.И.О. (наименование) ответчиков (текст)
4.Адреса ответчиков (текст)
5.Все Ф.И.О. (текст)
Раздел 5. Сведения о динамике производства (предварительное рассмотрение)
1. Дата передачи в отдел жалоб (дата)
1.1. Дата передачи в коллегию (дата)
2. Дата передачи судье (дата)
2.1. Даты, на которые назначались (откладывались) заседания (дата)
3. Ф.И.О. судьи и консультанта рассмотревшего жалобу (текст)
4. Третьи судьи (текст)
5. Дата возврата (дата)
6. Дата оставления без рассмотрения (дата)
7. Причина возврата (текст)
8. Отозваны на стадии предварительного рассмотрения (текст)
8.1. Дата отзыва (дата)
9. Дата передачи по подсудности (дата)
9.1 Куда передано по подсудности (текст)
10. Объединено с производством № (текст)
11. Дата истребования дела (дата)
11.1. Даты напоминаний по истребованным делам (дата)
12. Дата поступления дела (дата)
12.1 Количество томов (текст)
13. Дата решения по предварительному рассмотрению (дата)
13.1 Решение по предварительному рассмотрению (словарный реквизит)
14. Рассмотрено с нарушением сроков (текст)
15. Комментарии по предварительному рассмотрению (текст)
Раздел 6. Сведения о динамике производства (пересмотр судебных актов)
1. Дата поступления в коллегию (дата)
2. Основание к пересмотру решения (словарный реквизит)
3. Даты, на которые назначались (откладывались) заседания (дата)
3.1. Причины отложения судебных заседаний (текст)
4. Дата поступления протеста при пересмотре дела по жалобе (дата)
5. Дата возврата без рассмотрения (дата)
6. Дата постановления об отсутствии оснований к пересмотру (отказе в пересмотре) дела по протесту или заявлению по вновь открывшимся обстоятельствам (дата)
7. Дата постановления об отмене решения и возобновлению надзорного пр-ва по заявлению по вновь открывшимся обстоятельствам (дата)

4. Апелляциялық сатылы соттың қаулысына (ұйғарымына) қатысты соттың қаулысы
5. Шағым, наразылық бойынша шешім
6. Кассациялық саты қаулысының қарар бөлігі
3-бөлім. Қадағалау тәртібінде қарау
1. Қадағалау сатысында қаралды [мәтін]
2. Қаулының шыққан күні [күні]
3. Қадағалау сатылы соттағы судья-баяндамашы [мәтін]
4. Бірінші сатылы соттың шешімін (ұйғарымын) қараудың нәтижелері [мәтін]
5. Апелляциялық сатылы соттың қаулысына (ұйғарымына) қатысты соттың қаулысы
6. Шағым, наразылық бойынша шешім [сөздік деректемесі]
7. Қадағалау сатысы қаулысының қарар бөлігі [мәтін]
4-бөлім. Іс бойынша тараптар туралы мәліметтер (тараптарға арналған нысандар болмағанда әр жолда бір-бірден толтырылады)
1. АРЫЗДАНУШЫЛАРДЫҢ (өтініш берушілердің) аты-жөні (атауы) [мәтін]
2. Арызданушылардың (өтініш берушілердің) мекенжайлары [мәтін]
3. ЖАУАП БЕРУШІЛЕРДІҢ аты-жөні (атауы) [мәтін]
4. Жауап берушілердің мекенжайлары [мәтін]
5. БАРЛЫҒЫНЫҢ аты-жөндері [мәтін]
5-бөлім. Іс жүргізудің динамикасы туралы мәліметтер (алдын-ала қарау)
1. Шағымдар бөліміне беру күні [күні]
2. Алқаға беру күні [күні]
3. Судьяға беру күні [күні]
4. Отырыс тағайындалған (кейінге қалдырылған) күндер [күні]
5. Шағымды қараған судьяның және кеңес берушінің аты-жөндері [мәтін]
6. Қараусыз қалдырылған күні [күні]
7. Қайтарудың себебі [мәтін]
8. Алдын-ала қарау сатысында кері қайтарылды [мәтін]
8.1 Кері қайтарылған күні [күні]
9. Соттылығына қарай берілген күні [күні]
9.1 Соттылығына қарай қайда берілді [мәтін]
10. №.... іс жүргізумен біріктірілді [мәтін]
11. Істі талап ету күні [күні]
11.1. Талап етілген істер бойынша еске салу күндері [күні]
12. Істің келіп түскен күні [күні]
12.1. Томдардың саны [мәтін]
13. Алдын-ала қарау бойынша шешілу күні [күні]
13.1. Алдын-ала қарау бойынша шешім [сөздік деректемесі]
14. Мерзімдерін бұзу арқылы қаралды [мәтін]
15. Алдын-ала қарау бойынша түсіндірме [мәтін]
6-бөлім. Іс жүргізудің динамикасы туралы мәліметтер (Сот актілерін қайта қарау)
1. Алқаға келіп түскен күні [күні]
2. Шешімді қайта қарау негіздері [сөздік деректемесі]
3. Отырыс тағайындалған (кейінге қалдырылған) күндер [күні]
3.1. Сот отырыстарын кейінге қалдыру себептері [мәтін]
4. Шағым бойынша қайта қарау кезінде наразылықтың келіп түскен күні [күні]
5. Қараусыз қайтарылған күні [күні]
6. Жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша наразылық немесе өтініш бойынша істі қайта қарауға (қайта қараудан бас тартуға) негіздердің болмауы туралы қаулы ету күні
7. Шешімнің күшін жою туралы қаулынының шыққан және жаңадан ашылған мән-жайлар бойынша өтініш бойынша қадағалау сатысындағы іс жүргізудің қайта жаңғыртылған күні [күні]

8. Отозваны на стадии пересмотра...(текст)
9. Дата отзыва протеста или ходатайства (дата)
10. Кем отозван протест (словарный реквизит)
11. Дата оставления без рассмотрения (дата)
12. Объединено с производством № (текст)
13. Остаток протеста или постановления о пересмотре с прошлого года (текст)
14. Комментарии (текст)
Раздел 7. Сведения о динамике производства (судебное заседание)
1. Дата вынесения решения (дата)
2. Ф.И.О. председательствующего судьи (текст)
2.1 Ф.И.О. судьи докладчика (текст)
2.2 Ф.И.О. судей (текст)
2.3. Ф.И.О. прокурора (текст)
2.4. Ф.И.О. секретаря судебного заседания (текст)
3. Решение вынесено с нарушением срока (текст)
Раздел 8. Сведения о динамике производства (решение суда)
1. Постановление суда в отношении решения (определения) суда первой инстанции (словарный реквизит)
2. Постановление суда в отношении постановления (определения) суда апелляционной инстанции (словарный реквизит)
3. Постановление в отношении решения (определения) суда первой инстанции в предыдущем надзорном рассмотрении (словарный реквизит)
4. Постановление в отношении постановления предыдущего надзорного рассмотрения(словарный реквизит)
5. Решение суда первой, апелляционной или надзорной инстанции отменено (изменено) с... (словарный реквизит)
6. Постановление в отношении постановления кассационной инстанции (словарный реквизит)
7. Решение по жалобе (словарный реквизит)
8. Решение по протесту (словарный реквизит)
9. Основания оставления иска без рассмотрения (текст)
10.Результат рассмотрения предыдущего постановления ВС РК (текст)
11.Вынесены другие постановления (текст)
12.Резолютивная часть (новое решение) (текст)
Раздел 9. Частные определения, вынесенные судом в надзорной инстанции
1. Дата вынесения частного определения (дата)
2. Сущность частного определения (текст)
3. Дата направления частного определения (дата)
4. Кому направлено частное определения (текст)
5. Даты поступления ответов на частное определение (дата)
6. Сущность ответов (текст)
Раздел 10. Завершение производства
1.Дата сдачи судьей постановления предварительного рассмотрения (дата)
2.Дата сдачи судьей постановления по пересмотру (дата)
3.Дата возврата истребованного дела (дата)
4.Специалист коллегии, сделавший сверку
5.Дата передачи в архив (канцелярию) (дата)
6.Дата сверки в архиве (канцелярии) (дата)
7.Специалист архива, сделавший сверку (текст)
Ответственность за достоверность и полноту ЭИУД в ЕАИАС СО РК несут лица, на которых возложен ввод ЭИУД, а также их непосредственные руководители, в установленном законодательством порядке

8. Қайта қарау сатысында кері қайтарылғаны [мәтін]
9. Наразылықты немесе қолдаухатты кері қайтару күні [күні]
10. Наразылық кіммен кері қайтарылды [сөздік деректемесі]
11. Қараусыз қалдырылған күні [күні]
12. №..... іс жүргізумен біріктірілді [мәтін]
13. Өткен жылдан қайта қарау туралы наразылықтың немесе қаулының қалдығы [мәтін]
14. Түсіндірме [мәтін]
7-бөлім. Іс жүргізудің динамикасы туралы мәліметтер (сот отырысы)
1. Шешімнің шығарылу күні [күні]
2. Төрағалық етуші судьяның аты-жөні [мәтін]
2.1 Баяндамашы судьяның аты-жөні [мәтін]
2.2 Судьялардың аты-жөндері [мәтін]
2.3. Прокурордың аты-жөні [мәтін]
2.4. Сот отырысы хатшысының аты-жөні [мәтін]
3. Шешім мерзімін бұзу арқылы шығарылды [мәтін]
8-бөлім. Іс жүргізудің динамикасы туралы мәліметтер (сот шешімі)
1. Бірінші сатылы сот шешіміне (ұйғарымына) қатысты сот қаулысы [сөздік деректемесі]
2. Апелляциялық сатылы сот қаулысына (ұйғарымына) қатысты сот қаулысы [сөздік деректемесі]
3. Алдыңғы қадағалау қарауындағы бірінші сатылы сот шешіміне (ұйғарымына) қатысты қаулы [сөздік деректемесі]
4. Алдыңғы қадағалау қарауындағы қаулыға қатысты қаулы [сөздік деректемесі]
5. Бастап бірінші, апелляциялық немесе қадағалау сатылы сот шешімінің күші жойылды (өзгертілді) [сөздік деректемесі]
6. Кассациялық сатының қаулысына қатысты қаулы [сөздік деректемесі]
7. Шағым бойынша шешім [сөздік деректемесі]
8. Наразылық бойынша шешім [сөздік деректемесі]
9. Талап-арызды қараусыз қалдырудың негіздері [мәтін]
10. ҚР ЖС алдыңғы қаулысын қараудың нәтижелері [мәтін]
11. Басқа да қаулылар шығарылды [мәтін]
12. Қарар бөлігі (жаңа шешім) [мәтін]
9-бөлім. Сотпен қадағалау сатысында шығарылған жеке ұйғарымдар
1. Жеке ұйғарымның шығарылған күні [күні]
2. Жеке ұйғарымның мәні [мәтін]
3. Жеке ұйғарымның жіберілген күні [күні]
4. Жеке ұйғарым кімге жіберілді [мәтін]
5. Жеке ұйғарымға жауаптардың келіп түскен күні [күні]
6. Жауаптардың мәні [мәтін]
10-бөлім. Іс жүргізудің аяқталуы
1. Судьяның алдын-ала қарау қаулысын өткізу күні [күні]
2. Судьяның қайта қарау қаулысын өткізу күні [күні]
3. Талап етілген істің қайтарылған күні [күні]
4. Салыстыру жүргізген алқа маманы
5. Мұрағатқа (кеңсеге) беру күні [күні]
6. Мұрағатта (кеңседе) салыстыру жүргізу күні [күні]
7. Салыстыру жүргізген мұрағат маманы [мәтін]
ҚР СО БААТЖ-дағы ЭАЕҚ-ның дұрыстығына және толықтығына ЭАЕҚ-ны енгізу жүктелген адамдар, сондай-ақ олардың тікелей басшылары белгіленген заңнамалық тәртіпте жауапты болады.