О городском бюджете на 2015-2017 годы
Решение Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 22 декабря 2014 года № 31-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 6 января 2015 года № 3751. Утратило силу решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 11 января 2016 года № 41-3
Сноска. Утратило силу решением Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 11.01.2016 № 41-3 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Уральский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 21 983 079 тысяч тенге:
налоговые поступления – 13 040 552 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 193 411 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 187 207 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 5 561 909 тысяч тенге;
2) затраты – 23 360 496 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 0 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 74 450 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 74 450 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -1 451 867 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 1 451 867 тысяч тенге:
поступления займов – 4 136 542 тысячи тенге;
погашение займов – 2 925 000 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 240 325 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 21.12.2015 № 40-2 (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Поступления в городской бюджет на 2015 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2015-2017 годы", решением Западно-Казахстанского областного маслихата от 12 декабря 2014 года № 21-2 "Об областном бюджете на 2015-2017 годы" и пунктом 4 настоящего решения.
3. Принять к руководству статью 11 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2015-2017 годы".
4. Учесть норматив распределения доходов, установленный областным маслихатом на 2015 год по следующим подклассам доходов:

2015-2017 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 2014 жылғы 22 желтоқсандағы № 31-3 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 6 қаңтарда № 3751 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 2016 жылғы 11 қаңтардағы № 41-3 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 11.01.2016 № 41-3 шешімімен (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Орал қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2015-2017 жылдарға арналған қалалық бюджет тиісінше 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға арналған бюджет келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 21 983 079 мың теңге:
салықтық түсімдер – 13 040 552 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 193 411 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 3 187 207 мың теңге;
трансферттер түсімі – 5 561 909 мың теңге;
2) шығындар – 23 360 496 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 0 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 74 450 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 74 450 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -1 451 867 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 1 451 867 мың теңге:
қарыздар түсімі – 4 136 542 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 2 925 000 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 240 325 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 21.12.2015 № 40-2 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
2. 2015 жылға арналған қалалық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2015-2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Батыс Қазақстан облыстық мәслихатының 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 21-2 "2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне және осы шешімнің 4-тармағына сәйкес қалыптасады.
3. Қазақстан Республикасының "2015-2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 11 бабы басшылыққа алынсын.
4. 2015 жылға арналған облыстық мәслихатпен белгіленген кірістерді бөлу нормативі келесі кіші кластарымен есептелсін:

1) размер зачисления индивидуального подоходного налога в городской бюджет – 60,5%;
2) размер зачисления социального налога в городской бюджет – 60,5%.
5. Установить, что на 2015 год бюджетные изъятия в областной бюджет не предусматриваются.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2015 год в размере 27 978 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 21.12.2015 № 40-2 (вводится в действие с 01.01.2015).
7. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан.
8. Учесть, что в городском бюджете на 2015 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета:
на общеобразовательное обучение – 217 256 тысяч тенге;
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 566 461 тысяча тенге;
на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне, – 158 769 тысяч тенге;
на социальную адаптацию лиц, не имеющих определенного местожительства, – 13 119 тысяч тенге;
на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов – 9 833 тысячи тенге;
на государственную адресную социальную помощь – 232 тысячи тенге;
на государственное пособие на детей до 18 лет – 1 491 тысяча тенге;
на обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида – 63 683 тысячи тенге;
на оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов, – 578 930 тысяч тенге;
на обеспечение санитарии населенных пунктов – 52 292 тысячи тенге;
на увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций – 74 450 тысяч тенге;
на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда – 661 747 тысяч тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 580 297 тысяч тенге;
на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года – 200 650 тысяч тенге;

1) жеке табыс салығының қалалық бюджетке бөлінетін мөлшері – 60,5%;
2) әлеуметтік салықтың қалалық бюджетке бөлінетін мөлшері – 60,5%.
5. 2015 жылға арналған облыстық бюджетке бюджеттік алулардың қарастырылмайтындығы белгіленсін.
6. 2015 жылға арналған жергілікті атқарушы органдарының резерві – 27 978 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 21.12.2015 № 40-2 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
8. 2015 жылға арналған қалалық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін:
жалпы білім беруге – 217 256 мың теңге;
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 566 461 мың теңге;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге – 158 769 мың теңге;
белгіленген тұрғылықты жері жоқ тұлғаларды әлеуметтік бейімдеуге – 13 119 мың теңге;
мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға – 9 833 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекке – 232 мың теңге;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақыларға – 1 491 мың теңге;
мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз етуге – 63 683 мың теңге;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлық ақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге – 578 930 мың теңге;
елді мекендердің санитариясын қамтамасыз етуге – 52 292 мың теңге;
мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға – 74 450 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға – 661 747 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға – 580 297 мың теңге;
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту – 200 650 мың теңге;

на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса – 6 447 тысяч тенге;
на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния – 4 817 тысяч тенге;
на дополнительное образование для детей и юношества по спорту – 2 831 тысяча тенге;
из областного бюджета:
на приобретение и доставку учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения) – 117 486 тысяч тенге;
на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов – 310 тысяч тенге;
на ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020 – 64 234 тысячи тенге;
на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда – 1 191 321 тысяча тенге;
на проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры – 244 210 тысяч тенге;
на развитие системы водоснабжения и водоотведения – 143 197 тысяч тенге;
на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы развития регионов до 2020 года – 280 746 тысяч тенге;
на развитие транспортной инфраструктуры – 132 000 тысяч тенге;
на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог – 58 488 тысяч тенге;
на содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям – 24 968 тысяч тенге;
на обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению – 10 277 тысяч тенге;
на дополнительное образование для детей и юношества по спорту – 56 545 тысяч тенге;
на общеобразовательное обучение – 44 822 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 8 - в редакции решения Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 21.12.2015 № 40-2 (вводится в действие с 01.01.2015).
9. Учесть, что в расходах городского бюджета на 2015 год предусмотрено погашение долга местного исполнительного органа в сумме 2 925 000 тысяч тенге.
10. Учесть, что в городском бюджете на 2015 год предусмотрено кредитование из средств целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда – 1 839 973 тысячи тенге, а также целевые трансферты: на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения – 2 143 848 тысяч тенге и на проектирование и (или) строительство, реконструкцию жилья коммунального жилищного фонда – 152 721 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 10 - в редакции решения Уральского городского маслихата Западно-Казахстанской области от 21.12.2015 № 40-2 (вводится в действие с 01.01.2015).

агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға – 6 447 мың теңге;
азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға – 4 817 мың теңге;
балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беруге – 2 831 мың теңге;
облыстық бюджеттен:
ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізуге – 117 486 мың теңге;
мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға – 310 мың теңге;
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеуге – 64 234 мың теңге;
коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға – 1 191 321 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыруға – 244 210 мың теңге;
сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамытуға – 143 197 мың теңге;
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамытуға – 280 746 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға – 132 000 мың теңге;
автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге – 58 488 мың теңге;
патронат тәрбиешілерге берілген баланы (балаларды) асырап бағуға – 24 968 мың теңге;
балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсетуге – 10 277 мың теңге;
балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беруге – 56 545 мың теңге;
жалпы білім беруге – 44 822 мың теңге.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 21.12.2015 № 40-2 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
9. 2015 жылға арналған қалалық бюджет шығынында 2 925 000 мың теңге сомасында жергілікті атқарушы органының борышын өтеу қарастырылғаны ескерілсін.
10. 2015 жылға арналған қалалық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт қаражатынан кредит беру есебінен коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға – 1 839 973 мың теңге, сондай-ақ нысаналы трансферттер: жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкциялауға және құрылысқа – 2 143 848 мың теңге және коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялауға – 152 721 мың теңге қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Орал қалалық мәслихатының 21.12.2015 № 40-2 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).

11. Установить гражданским служащим социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан повышение на 25% должностных окладов по сравнению со ставками гражданских служащих, занимающимися этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2015 года.
12. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета на 2015 год, согласно приложению 4.
13. Утвердить перечень бюджетных программ поселков и сельского округа на 2015 год, согласно приложению 5.
14. Поручить постоянным комиссиям Уральского городского маслихата ежеквартально заслушивать отчеты администраторов программ.
15. Руководителю аппарата Уральского городского маслихата (Р. Сергалина) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации.

11. 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне ауылдық жерлерде қызмет ететін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласының азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерімен қалада айналысатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақыларын 25%-ға көтеру белгіленсін.
12. 2015 жылға арналған қалалық бюджетті орындау барысында секвестрге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
13. 2015 жылға арналған кенттер мен ауылдық округтің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
14. Орал қалалық мәслихатының тұрақты комиссияларына әр тоқсан сайын бағдарламалар әкімшілерінің есебін тыңдау жүктелсін.
15. Орал қалалық мәслихаты аппаратының басшысы (Р. Сергалина) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.

123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
Услуги по обеспечению деятельности акима поселка Зачаганск
Услуги по обеспечению деятельности акима поселка Круглоозерный
Услуги по обеспечению деятельности акима Желаевского сельского округа
040
Реализация мер по содействию экономическому развитию регионов в рамках Программы "Развитие регионов"
поселок Зачаганск
поселок Круглоозерный
Желаевский сельский округ

123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
Зачаган кенті әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
Круглоозерный кенті әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
Желаев ауылдық округі әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
040
"Өңірлерді дамыту" Бағдарламасы шеңберінде өңірлерді экономикалық дамытуға жәрдемдесу бойынша шараларды іске асыру
Зачаган кенті
Круглоозерный кенті
Желаев ауылдық округі