О районном бюджете на 2015-2017 годы
Решение Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 22 декабря 2014 года № 24-2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Западно-Казахстанской области 14 января 2015 года № 3757. Утратило силу решением Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 11 января 2016 года № 33-2
Сноска. Утратило силу решением Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 11.01.2016 № 33-2.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года Теректинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2015-2017 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 4 626 204 тысячи тенге:
налоговые поступления – 802 745 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 2 227 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 6 896 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 814 336 тысяч тенге;
2) затраты – 4 724 685 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 109 407 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 130 822 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 21 415 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -207 888 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 207 888 тысяч тенге:
поступление займов – 130 812 тысяч тенге;
погашение займов – 21 415 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 98 491 тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции решения Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 28.07.2015 № 28-2 (вводится в действие с 01.01.2015); с изменениями, внесенным решением Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 23.09.2015 № 29-1 (вводится в действие с 01.01.2015); от 21.12.2015 № 32-1 (вводится в действие с 01.01.2015).
2. Поступления в районный бюджет на 2015 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2015-2017 годы", решением областного маслихата от 12 декабря 2014 года № 21-2 "Об областном бюджете на 2015-2017 годы" и согласно пунктам 4, 5, 6, 7 настоящего решения.
3. Принять к сведению и руководству статью 11, 12 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2015-2017 годы".

2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 2014 жылғы 22 желтоқсандағы № 24-2 шешімі. Батыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 14 қаңтарда № 3757 болып тіркелді. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 2016 жылғы 11 қаңтардағы № 33-2 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 11.01.2016 № 33-2 шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына сәйкес Теректі аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2015-2017 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2 және 3-қосымшаларға сәйкес, соның ішінде 2015 жылға келесі көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 4 626 204 мың теңге:
салықтық түсімдер – 802 745 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 2 227 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 6 896 мың теңге;
трансферттер түсімі – 3 814 336 мың теңге;
2) шығындар – 4 724 685 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 109 407 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 130 822 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 21 415 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -207 888 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 207 888 мың теңге:
қарыздар түсімі – 130 812 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 21 415 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 98 491 теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 28.07.2015 № 28-2 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 23.09.2015 № 29-1 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 21.12.2015 № 32-1 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2015 жылға арналған аудандық бюджет түсімдері Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "2015-2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, облыстық мәслихаттың 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 21-2 "2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне және осы шешімнің 4, 5, 6, 7-тармақтарына сәйкес қалыптастырылады.
3. Қазақстан Республикасының "2015-2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 11, 12-баптары қатерге және басшылыққа алынсын.

4. Учесть в районном бюджете на 2015 год поступление целевых трансфертов и кредитов из вышестоящего бюджета:
1) из республиканского бюджета в общей сумме 637 211 тысяч тенге:
на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования – 61 983 тысячи тенге;
на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе – 31 509 тысяч тенге;
на выплату государственной адресной социальной помощи – 535 тысяч тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет – 1 507 тысяч тенге;
на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов – 39 тысяч тенге;
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами – 2 230 тысяч тенге;
на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне – 21 769 тысяч тенге;
на оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов – 197 415 тысяч тенге;
на реконструкцию водопровода в селе Федоровка – 181 985 тысяч тенге;
бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов – 130 812 тысяч тенге;
на содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния – 1 122 тысячи тенге;
на содержание подразделений агропромышленного комплекса местных исполнительных органов – 6 305 тысяч тенге;
2) из областного бюджета в общей сумме 228 410 тысяч тенге:
на капитальный ремонт тела плотины и донных затворов водохранилища на реке Барбастау Узункольского сельского округа- 79 667 тысяч тенге;
приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района – 5 679 тысяч тенге;
на приобретение техники для ликвидации последствий чрезвычайных ситуаций – 21 624 тысячи тенге;
обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению – 11 336 тысяч тенге;
государственная поддержка по содержанию детей-сирот и детей, оставшихся без попечения родителей, в детских домах семейного типа и приемных семьях - 4 318 тысяч тенге;
на реконструкцию водопровода в селе Федоровка – 72 145 тысяч тенге;
на установку дорожных знаков и указателей в местах расположения организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов – 17 тысяч тенге;

4. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте жоғары тұрған бюджеттен бөлінетін нысаналы трансферттердің және кредиттердің түсуі ескерілсін:
1) республикалық бюджеттен жалпы сомасы 637 211 мың теңге:
мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға – 61 983 мың теңге;
үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілікті арттырудан өткен мұғалімдерге төленетін еңбекақыны арттыруға– 31 509 мың теңге;
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек төлеуге – 535 мың теңге;
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге – 1 507 мың теңге;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға – 39 мың теңге;
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын көбейтуге – 2 230 мың теңге;
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге – 21 769 мың теңге;
мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге – 197 415 мың теңге;
Федоров ауылындағы су құбырын қайта құруға – 181 985 мың теңге;
мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін берілетін бюджеттік кредиттер – 130 812 мың теңге;
азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға - 1 122 мың теңге;
агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға – 6 305 мың теңге;
2) облыстық бюджеттен жалпы сомасы 228 410 мың теңге:
Ұзынкөл селолық округінің Барбастау өзеніндегі су қоймасының бөгет денелері мен су түбі қақпаларын күрделі жөндеуге – 79 667 мың теңге;
ауданның мемлекеттік білім беру ұйымдары үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендерді сатып алу және жеткізуге – 5 679 мың теңге;
табиғи сипаттағы төтенше жағдайларды жою үшін техника сатып алуға – 21 624 мың теңге;
балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету – 11 336 мың теңге;
жетім балаларды және ата-аналарының қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы балаларды мемлекеттік қолдау – 4 318 мың теңге;
Федоров ауылындағы су құбырын қайта құруға – 72 145 мың теңге;
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға – 17 мың теңге;

на текущий ремонт и содержание автомобильных дорог районного значения – 17 570 тысяч тенге;
на содержание детско-юношеских спортивных школ – 15 407 тысяч тенге.
На приобретение учебников для вручения в качестве подарка от Президента первоклассникам области - учебное пособие "Менің Отаным Қазақстан. Моя родина–Казахстан" – 647 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенным решением Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 10.04.2015 № 26-1 (вводится в действие с 01.01.2015); 28.07.2015 № 28-2 (вводится в действие с 01.01.2015); 23.09.2015 № 29-1 (вводится в действие с 01.01.2015); 21.12.2015 № 32-1 (вводится в действие с 01.01.2015).
5. Предусмотреть в районном бюджете на 2015 год поступление субвенции передаваемой из областного бюджета в сумме 3 079 527 тысяч тенге.
6. Предусмотреть в районном бюджете на 2015 год поступление сумм погашения бюджетных кредитов в общей сумме 21 415 тысяч тенге.
7. Установить на 2015 год норматив распределения доходов, для обеспечения сбалансированности местного бюджета, по следующим подклассам доходов:
1) индивидуальный подоходный налог зачисляется в районный бюджет 100 %;
2) социальный налог зачисляется в районный бюджет 100 %.
8. Деньги от реализации товаров и услуг, предоставляемых государственными учреждениями, подведомственных местным исполнительным органам, используются ими в порядке, определяемом Бюджетным кодексом Республики Казахстан и Правительством Республики Казахстан.
9. Предусмотреть в районном бюджете на 2015 год погашение бюджетных кредитов в областной бюджет в сумме 21 415 тысяч тенге.
10. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2015 год в размере 15 737 тысяч тенге.
11. На 31 декабря 2015 года лимит долга местного исполнительного органа района составит 272 411 тысяч тенге.
12. Установить гражданским служащим социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в сельской местности, согласно перечню должностей специалистов определенных в соответствии с трудовым законодательством Республики Казахстан повышение на 25 % должностных окладов по сравнению со ставкой гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, с 1 января 2015 года.
Сноска. Пункт 12 в редакции решения Теректинского районного маслихата Западно-Казахстанской области от 28.07.2015 № 28-2 (вводится в действие с 01.01.2015).
13. Предусмотреть в районном бюджете на 2015 год предоставление подъемного пособия и социальной поддержки для приобретения или строительства жилья специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и агропромышленного комплекса, прибывшим для работы и проживания в сельские населенные пункты.

аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын ағымдағы жөндеу және күтіп ұстауға – 17 570 мың теңге;
балалар - жасөспірімдер спорт мектептерін ұстауға – 15 407 мың теңге.
Менің Отаным Қазақстан. Моя родина–Казахстан" оқу әдістемесін облыстың 1 сынып оқушыларына Президенттен сыйлық ретінде табыс ету үшін - оқулықтар сатып алуға – 647 мың теңге.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерістер енгізілді - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 10.04.2015 № 26-1 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 28.07.2015 № 28-2 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 23.09.2015 № 29-1 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі); 21.12.2015 № 32-1 (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
5. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен берілетін субвенция жалпы сомасы 3 079 527 мың теңге көлемінде түсімдер көзделсін.
6. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте бюджеттік кредиттердің өтеуге жалпы сомасы 21 415 мың теңге түсімдер көзделсін.
7. Жергілікті бюджеттердің теңгерімділігін қамтамасыз ету үшін 2015 жылдың кірістерін бөлу нормативі төмендегі кіші сыныптар кірістері бойынша белгіленсін:
1) жеке табыс салығы аудандық бюджетке 100 % есепке алынады;
2) әлеуметтік салық аудандық бюджетке 100 % есепке алынады.
8. Жергілікті атқарушы органдарға қарасты мемлекеттік мекемелер ұсынатын қызметтер мен тауарларды өткізуден түсетін ақшалар Қазақстан Республикасының Бюджет кодексі және Қазақстан Республикасының Үкіметі анықтаған тәртіпте пайдаланылады.
9. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджетке бюджеттік кредиттерді өтеуге сомасы 21 415 мың теңге көзделсін.
10. 2015 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органдарының резерві 15 737 мың теңге көлемінде бекітілсін.
11. Ауданның жергілікті атқарушы органының борыш лимиті 2015 жылдың 31 желтоқсанына 272 411 мың теңге құрайды.
12. 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасымен белгіленген мамандар лауазымдарының тізбесіне ауылдық жерлерде қызмет ететін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт саласының азаматтық қызметшілеріне осы қызмет түрлерімен қалада айналасатын азаматтық қызметшілердың ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық жалақыларын 25 %-ға көтеру белгіленсін.
Ескерту. 12-тармақ жаңа редакцияда - Батыс Қазақстан облысы Теректі аудандық мәслихатының 28.07.2015 № 28-2 шешімімен (01.01.2015 бастап қолданысқа енгізіледі).
13. 2015 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық елді мекендерге жұмыс істеуге және тұруға келген денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және агроөнеркәсіп саласының мамандарына көтерме ақы және тұрғын үй сатып алу және салу үшін әлеуметтік көмек көзделсін.

14. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2015 год, согласно приложению 4.
15. Руководителю аппарата районного маслихата (В. Мустивко) обеспечить государственную регистрацию данного решения в органах юстиции, его официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации.
16. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии Ж. Мендыбаева
Секретарь районного маслихата А. Нургалиев
Приложение 1
к решению маслихата
от 22 декабря 2014 года № 24-2
Районный бюджет на 2015 год

14. 2015 жылға арналған жергілікті бюджетті атқару үдерісінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
15. Аудандық мәслихат аппаратының басшысы (В. Мустивко) осы шешімді әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және бұқаралық ақпарат құралдарында оның ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
16. Осы шешім 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы Ж. Мендыбаева
Аудандық мәслихат хатшысы Ә. Нұрғалиев
2014 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 24-2 мәслихат шешіміне
1-қосымша
2015 жылға арналған аудандық бюджет