Об утверждении Таблицы распределения полос частот между радиослужбами Республики Казахстан в диапазоне частот от 3 кГц до 400 ГГц для радиоэлектронных средств всех назначений
Приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 20 января 2015 года № 22. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 3 марта 2015 года № 10375.
В соответствии с пунктом 2 статьи 12 Закона Республики Казахстан "О связи" и подпунктом 58) пункта 15 Положения о Министерстве цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности Республики Казахстан, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 12 июля 2019 года № 501, ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 13.08.2024 № 487/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемую Таблицу распределения полос частот между радиослужбами Республики Казахстан в диапазоне частот от 3 кГц до 400 ГГц для радиоэлектронных средств всех назначений.
2. Комитету связи, информатизации и информации Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Сарсенов С.С.) обеспечить:
1) в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан, направление копии на официальное опубликование в средствах массовой информации и информационно-правовой системе "Әділет" республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на
вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан
Жумагалиева А.К.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра по инвестициям
и развитию Республики Казахстан
Ж. Касымбек
"СОГЛАСОВАН"
Министр обороны
Республики Казахстан
_____________И. Тасмагамбетов

Қазақстан Республикасы радио қызметтері арасында барлық мақсаттағы радиоэлектрондық құралдарға арналған 3 кГц-тен 400 ГГц-ке дейінгі жиіліктер ауқымында жиіліктер белдеуін бөлу кестесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а 2015 жылғы 20 қаңтардағы № 22 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 3 наурызда № 10375 тіркелді.
"Байланыс туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабының 2-тармағына сәйкес және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2019 жылғы 12 шілдедегі № 501 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрлігі туралы Ереженің 15-тармағының 58) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 13.08.2024 № 487/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса берілген Қазақстан Республикасы радио қызметтері арасында барлық мақсаттағы радиоэлектрондық құралдарға арналған 3 кГц-тен 400 ГГц-ке дейінгі жиіліктер ауқымында жиіліктер белдеуін бөлу кестесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Байланыс, ақпараттандыру және ақпарат комитеті (С.С. Сарсенов):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде заңнамада бекітілген тәртіппен мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде көшірмесін бұқаралық ақпарат құралдарында және "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларымен көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Респубикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министрі А.Қ. Жұмағалиевке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін атқарушы
Ж. Қасымбек
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі
_______________И. Тасмағамбетов

2 февраля 2015 год
Утверждена
приказом исполняющего
обязанности Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 20 января 2015 года № 22
Таблица распределения полос частот между радиослужбами Республики Казахстан в диапазоне частот от 3 кГц до 400 ГГц для радиоэлектронных средств всех назначений
Сноска. Таблица - в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 12.06.2023 № 180/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 13.08.2024 № 487/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8,3–110 кГц
Регламент Радиосвязи (Район 1)
Распределение полос радиочастот между радиослужбами в Республике Казахстан
Полоса радиочастот радиослужбы
Полоса радиочастот радиослужбы
Категория
Примечания
Ниже 8,3
(Не распределена)
5.53 5.54
Ниже 8,3
(Не распределена)
5.53 5.54
СИ

2015 жылғы 2 ақпан
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрінің
міндетін атқарушысының
2015 жылғы 20 қаңтардағы № 22
бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасының радиоқызметтері арасында барлық мақсаттағы радиоэлектрондық құралдарға арналған 3 кГц-тен 400 ГГц-ке дейінгі жиіліктер ауқымында жиіліктер белдеуін бөлу кестесі
Ескерту. Кесте жаңа редакцияда - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 12.06.2023 № 180/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 13.08.2024 № 487/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
8,3–110 кГц
Радиобайланыс регламенті (1-аудан)
Қазақстан Республикасында жиілік белдеулерін радиоқызметтер бойынша бөлу
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Санаты
Ескертпе
8,3-тен төмен
(бөлінбеген)
5.53 5.54
8,3-тен төмен
(бөлінбеген)
5.53 5.54
БР

К1: Полоса радиочастот 9–145 кГц используется аппаратурой проводных линий связи с высокочастотным уплотнением при условии применения в этой аппаратуре мер, обеспечивающих защиту от помех со стороны радиослужб.
К2: При присвоении частот в полосе 24–1 000 кГц учитывается, что эта полоса используется для высокочастотного уплотнения высоковольтных линий электропередачи малоканальной аппаратурой диспетчерской телефонной связи, передачи сигналов релейной защиты высоковольтного оборудования и противоаварийной автоматики энергосистем.

К1: 9-145 кГц радиожиіліктер жолағы сымды байланыс жолдарының жоғары жиілікті тығыздау аппаратурасында, осы аппаратураға радиоқызметтер тарапынан бөгеттерді болдырмауды қамтамасыз ететін шаралар қолданған жағдайда қолданылады.
К2: 24-1000 кГц жолағында жиіліктер тағайындағанда, бұл жолақтың жоғары вольттық электр тасымалдау жолдарындағы жоғары жиіліктік тығыздауда аз арналы телефон байланысының диспетчерлік аппаратурасында, жоғары вольттық қондырғыларының релелік қорғаныс сигналдарын беру және энергия жүйелерінің апатқа қарсы автоматикасында пайдаланатынын ескеру кажет.

РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ 5.62
Фиксированная
К1 К2 5.64
СИ
5.53 Администрации, разрешающие использование частот ниже 8,3 кГц, должны принять меры, чтобы не создавались вредные помехи службам, которым распределены полосы частот выше 8,3 кГц. (ВКР-12)
5.54 Администрации, проводящие научные исследования с использованием частот ниже 8,3 кГц, должны ставить об этом в известность другие администрации, которые могут быть затронуты, для того чтобы были приняты все практически возможные меры для защиты таких исследований от вредных помех. (ВКР-12)
5.54A Использование полосы частот 8,311,3 кГц станциями вспомогательной службы метеорологии ограничено только пассивным использованием. В полосе 9–11,3 кГц станции вспомогательной службы метеорологии не должны требовать защиты от станций радионавигационной службы, представленных для заявления в Бюро до 1 января 2013 года. Для обеспечения совместного использования частот станциями вспомогательной службы метеорологии и стациями радионавигационной службы, представленными для заявления после этой даты, следует применять самую последнюю версию Рекомендации МСЭR RS.1881. (ВКР12)
5.54B Дополнительное распределение: в Алжире, Саудовской Аравии, Бахрейне, Египте, Объединенных Арабских Эмиратах, Российской Федерации, Иране (Исламской Республике), Ираке, Кувейте, Ливане, Марокко, Катаре, Сирийской Арабской Республике, Судане и Тунисе полоса частот 8,3–9 кГц распределена также радионавигационной, фиксированной и подвижной службам на первичной основе. (ВКР-15)
5.55 Дополнительное распределение: в Армении, Российской Федерации, Грузии, Кыргызстане, Таджикистане и Туркменистане полоса частот 1417 кГц распределена также радионавигационной службе на первичной основе. (ВКР-15)
5.56 Станции служб, которым распределены полосы частот 14–19,95 кГц и 20,05–70 кГц, а в Районе 1 также полосы частот 72–84 кГц и 86–90 кГц, могут передавать сигналы стандартных частот и времени. Таким станциям должна быть обеспечена защита от вредных помех. В Армении, Азербайджане, Беларуси, Российской Федерации, Грузии, Казахстане, Кыргызстане, Таджикистане и Туркменистане для этой цели и на тех же условиях будут использоваться частоты 25 кГц и 50 кГц. (ВКР-12)
5.57 Использование полос 14–19,95 кГц, 20,05–70 кГц и 70–90 кГц (72–84 кГц и 86–90 кГц в Районе 1) морской подвижной службой ограничивается береговыми радиотелеграфными станциями (только А1А и F1B). В исключительных случаях разрешается использовать излучения классов J2B или J7B, при условии что необходимая ширина полосы не будет превышать необходимую ширину полосы, используемую обычно в рассматриваемых полосах для излучений классов А1А или F1B.

РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ 5.62
Тіркелген
К1 К2 5.64
БР
5.53 8,3 кГц-тен төмен жиіліктерді пайдалануға рұқсат беретін әкімшіліктер 8,3 кГц-тен жоғары жиіліктерге бөлінген қызметтерге зиянды кедергілердің болмауын қамтамасыз ету үшін шаралар қабылдауы керек. (ДРК-12)
5.54 8,3 кГц-тен төменгі жиіліктерді ғылыми зерттеулер жүргізуге пайдаланатын әкімшіліктер бұл зерттеулерді зиянды кедергілерден қорғауға қажетті барлық мүмкін шараларды қолдану мақсатында бұл туралы мүдделі болуы мүмкін әкімшіліктерді хабардар етуі тиіс. (ДРК-12)
5.54A 8,3-11,3 кГц жиілік жолақтарының метеорологияның қосалқы қызметтерімен пайдаланылуы бейтарап қолданыспен ғана шектеледі. 9-11,3 кГц жолағында метеорологиялық қосалқы қызметтер станциялары Бюроға 2013 жылғы 1 қаңтарға дейін өтінімге ұсынылған радионавигация қызметінің станцияларынан қорғаныс талап етпеуі тиіс. Өтінімге осы мезгілден кейін берілген метеорологиялық қосалқы қызметтер станциялары мен радионавигация қызметінің станциялары жиіліктерді бірлесіп қолдануын қамтамасыз ету үшін ХЭО-R Ұсынымының ең соңғы RS.1881 нұсқасын пайдалану қажет. (ДРК-12)
5.54B Қосымша таратылу: Алжир, Сауд Арабиясы, Бахрейн, Египет, Біріккен Араб Әмірліктері, Ресей Федерациясы, Иран (Ислам Республикасы), Ирак, Кувейт, Ливан, Марокко, Катар, Сирия Араб Республикасы, Судан және Тунисте 8,3-9 кГц жолағы радионавигациялық, тіркелген және жылжымалы қызметтеріне бірінші негізде бөлінген. (ДРК-15)
5.55 Қосымша таратылу: Арменияда, Ресей Федерациясында, Грузияда, Қырғызстанда, Тәжікстанда және Түрікменстанда 14-17 кГц жолағы радионавигациялық қызметке бірінші негізде бөлінген. (ДРК-15)
5.56 14-19,95 және 20,05-70 кГц жиілік жолақтары бөлінген қызмет станциялары, ал 1-ауданнан 72-84 кГц және 86-90 кГц жолақтары да, стандартты жиіліктер мен уақыт сигналдарын бере алады. Мұндай станциялар зиянды кедергілерден қорғалуы тиіс. Армения, Әзірбайжан, Беларусь, Ресей Федерациясы, Грузия, Қазақстан, Қырғызстан, Тәжікстан және Түркіменстанда бұл мақсатта және тура сондай шартта 25 кГц пен 50 кГц жиіліктері қолданылады. (ДРК-12)
5.57 14-19,95 кГц, 20,05-70 кГц және 70-90 кГц (1-ауданда 72-84 кГц және 86-90 кГц) жолақтарының теңіздегі жылжымалы қызметімен пайдаланылуы жағалық радиотелеграфтық станцияларымен шектеледі (тек А1А және F1B). Ерекше жағдайларда, егер қажетті жолақ ені қалыпты жағдайдағы А1А немесе F1B сәулелену кластарының қаралып отырған күйдегі жолақтарынан артық болмаса, J2B немесе J7B сәулелену кластарын пайдалануға рұқсат етіледі.

5.58 Дополнительное распределение: в Армении, Азербайджане, Российской Федерации, Грузии, Казахстане, Кыргызстане, Таджикистане и Туркменистане полоса частот 67–70 кГц распределена также радионавигационной службе на первичной основе. (ВКР-2000)
5.60 В полосах 70–90 кГц (70–86 кГц в Районе 1) и 110–130 кГц (112–130 кГц в Районе 1) можно использовать импульсные радионавигационные системы, при условии что они не будут создавать вредных помех другим службам, которым распределены эти полосы частот.
5.62 Администрации, которые эксплуатируют станции радионавигационной службы в полосе 90–110 кГц, должны проводить координацию технических и эксплуатационных характеристик, чтобы избежать вредных помех работе, осуществляемой этими станциями.
Станциям фиксированной службы в распределенных этой службе полосах между 90 кГц и 160 кГц (148,5 кГц в Районе 1) и станциям морской подвижной службы в распределенных этой службе полосах между 110 кГц и 160 кГц (148,5 кГц в Районе 1) разрешаются излучения только классов А1А или F1В, A2C, A3C, F1C или F3C. В исключительных случаях станциям морской подвижной службы разрешаются также излучения классов J2B или J7B в полосах между 110 кГц и 160 кГц (148,5 кГц в Районе 1).
110–255 кГц
Регламент Радиосвязи (Район 1)
Распределение полос радиочастот между радиослужбами в Республике Казахстан
Полоса радиочастот радиослужбы
Полоса радиочастот радиослужбы
Категория
Примечания
110–112
ФИКСИРОВАННАЯ
МОРСКАЯ ПОДВИЖНАЯ
РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ
5.64
110–112
ФИКСИРОВАННАЯ
МОРСКАЯ ПОДВИЖНАЯ
РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ
К1 К2 5.64
СИ
К1: Полоса радиочастот 9–145 кГц используется аппаратурой проводных линий связи с высокочастотным уплотнением при применении в этой аппаратуре мер, обеспечивающих защиту от помех со стороны радиослужб.
К2: При присвоении частот в полосе 24–1 000 кГц учитывается, что эта полоса используется для высокочастотного уплотнения высоковольтных линий электропередачи малоканальной аппаратурой диспетчерской телефонной связи, передачи сигналов релейной защиты высоковольтного оборудования и противоаварийной автоматики энергосистем.
К4: При использовании полосы 130–1 750 кГц учитывается, что в этой полосе работают приводные радиостанции воздушной радионавигационной службы для управления воздушным движением и обеспечения безопасности полетов.
112–115
РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ 5.60
112–115
РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ 5.60
К1 К2
СИ

5.58 Қосымша таратылу: Арменияда, Әзірбайжанда, Ресей Федерациясында, Грузияда, Қазақстанда, Қырғызстанда, Тәжікстанда және Түркіменстанда да 67-70 кГц жолағы радионавигациялық қызметке бірінші негізде таратылған. (ДРК-2000)
5.60 70-90 кГц (1-ауданда 70-86 кГц) және 110-130 кГц (1-ауданда 112-130 кГц) жолақтарында, егер осы жиілік жолақтары таратылған басқа қызметтерге зиянды кедергілер тудырмайтын болса, импульстік радионавигациялық жүйелерді пайдалануға болады.
5.62 90-110 кГц жолағында радионавигациялық қызмет станцияларын пайдаланатын әкімшіліктер, осы станциялар тудыратын зиянды кедергілерді болдырмау үшін техникалық және пайдалану сипаттамаларын үйлестіру жұмыстарын жүргізулері қажет.
5.64 Тіркелген қызмет станциялары үшін осы қызметке бөлінген 90 және 160 кГц (1-ауданда 148,5 кГц) арасындағы жолақтар және теңіздегі жылжымалы қызмет станцияларында осы қызметке бөлінген 110 және 160 кГц (1-ауданда 148,5 кГц) арасындағы жолақтарда А1А немесе F1B, A2C, А3C, F1C немесе F3C класс сәулеленулері ғана рұқсат етілген. Ерекше жағдайларда, теңіздегі жылжымалы қызмет станцияларына 110 және 160 кГц жолақтар аралығында (1-ауданда 148,5 кГц) J2B немесе J7B класс сәулеленулері рұқсат етілген.
110–255 кГц
Радиобайланыс регламенті (1-аудан)
Қазақстан Республикасында жиілік белдеулерін радиоқызметтер бойынша бөлу
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Санаты
Ескертпе
110–112
ТІРКЕЛГЕН
ТЕҢІЗДЕГІ ЖЫЛЖЫМАЛЫ
РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ
5.64
110–112
ТІРКЕЛГЕН
ТЕҢІЗДЕГІ ЖЫЛЖЫМАЛЫ
РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ
К1 К2 5.64
БР
К1: 9-145 кГц радиожиіліктер жолағы сымды байланыс жолдарының жоғары жиілікті тығыздау аппаратурасында, осы аппаратураға радиоқызметтер тарапынан бөгеттерді болдырмауды қамтамасыз ететін шаралар қолданған жағдайда қолданылады.
К2: 24-1000 кГц жолағында жиіліктер тағайындағанда, бұл жолақтың жоғары вольттық электр тасымалдау жолдарындағы жоғары жиіліктік тығыздауда аз арналы телефон байланысының диспетчерлік аппаратурасында, жоғары вольттық қондырғыларының релелік қорғаныс сигналдарын беру және энергия жүйелерінің апатқа қарсы автоматикасында пайдаланатынын ескеру кажет.
К4: 130-1750 кГц жолағын пайдаланғанда, бұл жолақта әуе қозғалысын басқаратын және әуедегі ұшу қауіпсіздігін қамтамасыз ететін әуедегі радионавигациялық қызметтің жетекті радиостанциялары істейтінін ескеру керек.
112–115
РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ 5.60
112–115
РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ 5.60
К1 К2
БР

РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ 5.60
К1 К2 5.64
СИ
130–135,7
ФИКСИРОВАННАЯ
МОРСКАЯ ПОДВИЖНАЯ
5.64 5.67
130–135,7
ФИКСИРОВАННАЯ
МОРСКАЯ ПОДВИЖНАЯ
ВОЗДУШНАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ
К1 К2 К4 5.64
СИ
135,7–137,8
ФИКСИРОВАННАЯ
МОРСКАЯ ПОДВИЖНАЯ
Любительская 5.67A
5.64 5.67 5.67B
135,7–137,8
ФИКСИРОВАННАЯ
МОРСКАЯ ПОДВИЖНАЯ
ВОЗДУШНАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ
Любительская 5.67А
К1 К2 К4 5.64 5.67
СИ
137,8–148,5
ФИКСИРОВАННАЯ
МОРСКАЯ ПОДВИЖНАЯ
5.64 5.67
137,8–148,5
ФИКСИРОВАННАЯ
МОРСКАЯ ПОДВИЖНАЯ
ВОЗДУШНАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ
К1 К2 К4 5.64 5.67
СИ
148,5–255
РАДИОВЕЩАТЕЛЬНАЯ
5.68 5.69 5.70
148,5–255
РАДИОВЕЩАТЕЛЬНАЯ
ВОЗДУШНАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ
К2 К4
СИ
5.66 Другая категория службы: в Германии распределение фиксированной и морской подвижной службам полосы 115–117,6 кГц произведено на первичной основе (см. п. 5.33) и радионавигационной службе – на вторичной основе (см. п. 5.32).
5.67 Дополнительное распределение: Кыргызстане и Туркменистане полоса частот 130148,5 кГц распределена также радионавигационной службе на вторичной основе. В пределах этих стран и между ними эта служба имеет равное право на функционирование. (ВКР-19)
5.67A Максимальная излучаемая мощность станций любительской службы, использующих частоты в полосе 135,7–137,8 кГц, не должна превышать 1 Вт (э.и.и.м.), и они не должны причинять вредных помех станциям радионавигационной службы, работающим в странах, перечисленных в п. 5.67. (ВКР-07)
5.67B Использование полосы частот 135,7–137,8 кГц в Алжире, Египте, Ираке, Ливане, Сирийской Арабской Республике, Судане, Южном Судане и Тунисе ограничено фиксированной службой и морской подвижной службой. Любительская служба не должна использоваться в перечисленных выше странах в полосе частот 135,7–137,8 кГц, и это должно учитываться странами, разрешающими такое использование. (ВКР-19)
5.68 Заменяющее распределение: в Республике Конго, Демократической Республике Конго и ЮжноАфриканской Республике полоса частот 160–200 кГц распределена фиксированной службе на первичной основе. (ВКР15)
5.69 Дополнительное распределение: в Сомали полоса 200–255 кГц распределена также воздушной радионавигационной службе на первичной основе.
5.70 Заменяющее распределение: в Анголе, Ботсване, Бурунди, Центральноафриканской Республике, Республике Конго, Эсватини, Эфиопии, Кении, Лесото, Мадагаскаре, Малави, Мозамбике, Намибии, Нигерии, Омане, Демократической Республике Конго, Южно-Африканской Республике, Танзании, Чаде, Замбии и Зимбабве полоса частот 200–283,5 кГц распределена воздушной радионавигационной службе на первичной основе. (ВКР19)
255–415 кГц
Регламент Радиосвязи (Район 1)
Распределение полос радиочастот между радиослужбами в Республике Казахстан
Полоса радиочастот радиослужбы
Полоса радиочастот радиослужбы
Категория
Примечания

РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ 5.60
К1 К2 5.64
БР
130–135,7
ТІРКЕЛГЕН
ТЕҢІЗДЕГІ ЖЫЛЖЫМАЛЫ
5.64 5.67
130–135,7
ТІРКЕЛГЕН
ТЕҢІЗДЕГІ ЖЫЛЖЫМАЛЫ
ӘУЕДЕГІ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ
К1 К2 К4 5.64
БР
135,7–137,8
ТІРКЕЛГЕН
ТЕҢІЗДЕГІ ЖЫЛЖЫМАЛЫ
Әуесқойлық 5.67A
5.64 5.67 5.67B
135,7–137,8
ТІРКЕЛГЕН
ТЕҢІЗДЕГІ ЖЫЛЖЫМАЛЫ
ӘУЕДЕГІ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ
Әуесқойлық 5.67А
К1 К2 К4 5.64 5.67
БР
137,8–148,5
ТІРКЕЛГЕН
ТЕҢІЗДЕГІ ЖЫЛЖЫМАЛЫ
5.64 5.67
137,8–148,5
ТІРКЕЛГЕН
ТЕҢІЗДЕГІ ЖЫЛЖЫМАЛЫ
ӘУЕДЕГІ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ
К1 К2 К4 5.64 5.67
БР
148,5–255
РАДИОТАРАТҚЫШ
5.68 5.69 5.70
148,5–255
РАДИОТАРАТҚЫШ
ӘУЕДЕГІ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ
К2 К4
БР
5.66 Қызметтің басқа санаты: Германияда тіркелген және теңіздегі жылжымалы қызметтеріне 115-117,6 кГц жолағы бірінші реттік негізде (5.33-т. қара), ал радионавигациялық қызметке екінші реттік негізде (5.33-т. қара) бөлінген.
5.67 Қосымша таратылу: Қырғызстан және Түркіменстанда 130-148,5 жолағы, сонымен қатар, радинавигациялық қызметке екінші реттік негізде таратылған. Бұл елдер шегінде және олардың арасында бұл қызмет жұмыс атқаруға бірдей құқықты. (ДРК-19)
5.67A 135,7-137,8 кГц жиіліктерін қолданатын әуесқойлық қызметі станциясының жоғарғы сәулелену қуаты 1 Вт-тан (э.и.с.қ.) аспау керек және олар 5.67-т. келтірілген елдерде жұмыс істейтін радионавигациялық қызмет станцияларына зиянды бөгеулер жасамауы керек. (ДРК-07)
5.67B 135,7-137,8 кГц жиілік жолағын Алжир, Египет, Ирак, Ливан, Сирия Араб Республикасы, Судан, Оңтүстік Судан және Тунис елдерінде қолдану тіркелген қызметімен және теңіздегі жылжымалы қызметімен шектеледі. 135,7-137,8 кГц жиілік жолағы жоғарыда айтылған елдерде әуесқойлық қызметінде қолданылмау керек және бұл мұндай қолданыстарды рұқсат ететін елдерде ескерілуі тиіс. (ДРК-19)
5.68 Ауыстырылымды таратылу: Конго Республикасы, Демократиялық Конго Республикасы және Оңтүстік Африка Республикасында 160-200 кГц жолағы тіркелген қызметке бірінші реттік негізде бөлінген. (ДРК-15)
5.69 Қосымша таратылу: Сомалиде 200-255 кГц жолағы әуедегі радионавигациялық қызмет үшін бірінші реттік негізде таратылған.
5.70 Ауыстырылымды таратылу: Ангола, Ботсвана, Бурунди, Орталық Африка Республикасы, Конго Республикасы, Эсватини, Эфиопия, Кения, Лесото, Мадагаскар, Малави, Мозамбик, Намибия, Нигерия, Оман, Конго Демократиялық Республикасы, Оңтүстік Африка, Танзания, Чад, Замбия және Зимбабведе 200-283,5 кГц жолағы әуедегі радионавигациялық қызметіне бірінші реттік негізде таратылған. (ДРК-19)
255–415 кГц
Радиобайланыс регламенті (1-аудан)
Қазақстан Республикасында жиілік белдеулерін радиоқызметтер бойынша бөлу
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Санаты
Ескертпе

5.73 В морской радионавигационной службе полоса частот 285–325 кГц (283,5–325 кГц в Районе 1) может использоваться для передачи дополнительной навигационной информации с применением узкополосных методов, при условии что не будут создаваться вредные помехи станциям радиомаяков, работающим в радионавигационной службе. (ВКР-97)
5.74 Дополнительное распределение: в Районе 1 полоса 285,3–285,7 кГц распределена также морской радионавигационной службе (кроме радиомаяков) на первичной основе.
5.75 Другая категория службы: в Армении, Азербайджане, Беларуси, Российской Федерации, Грузии, Молдове, Кыргызстане, Таджикистане, Туркменистане, Украине и в зонах Черного моря Румынии распределение морской радионавигационной службе полосы 315–325 кГц произведено на первичной основе при условии, что в зоне Балтийского моря присвоение частот в этой полосе новым станциям морской или воздушной радионавигационной служб должно проводиться после предварительных консультаций между заинтересованными администрациями. (ВКР-07)
5.76 Частота 410 кГц предназначается для радиопеленгации в морской радионавигационной службе. Другие радионавигационные службы, которым распределена полоса 405–415 кГц, не должны причинять вредных помех радиопеленгации в полосе 406,5–413,5 кГц.
415–495 кГц
Регламент Радиосвязи (Район 1)
Распределение полос радиочастот между радиослужбами в Республике Казахстан
Полоса радиочастот радиослужбы
Полоса радиочастот радиослужбы
Категория
Примечания
415–435
МОРСКАЯ ПОДВИЖНАЯ 5.79
ВОЗДУШНАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ
415–435
МОРСКАЯ ПОДВИЖНАЯ 5.79
ВОЗДУШНАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ
К2 К4
СИ
К2: При присвоении частот в полосе 24–1 000 кГц учитывается, что эта полоса используется для высокочастотного уплотнения высоковольтных линий электропередачи малоканальной аппаратурой диспетчерской телефонной связи, передачи сигналов релейной защиты высоковольтного оборудования и противоаварийной автоматики энергосистем.
К4: При использовании полосы 130–1 750 кГц учитывается, что в этой полосе работают приводные радиостанции воздушной радионавигационной службы для управления воздушным движением и обеспечения безопасности полетов.
435–472
МОРСКАЯ ПОДВИЖНАЯ 5.79
Воздушная радионавигационная 5.77
5.82
435–472
МОРСКАЯ ПОДВИЖНАЯ 5.79
ВОЗДУШНАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ 5.77
К2 К4 5.82
СИ
472–479
МОРСКАЯ ПОДВИЖНАЯ 5.79
Любительская 5.80A
Воздушная радионавигационная 5.77
5.80B 5.82
472–479
МОРСКАЯ ПОДВИЖНАЯ 5.79
ВОЗДУШНАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ 5.77
К2 К4 5.80В 5.82
СИ
479–495
МОРСКАЯ ПОДВИЖНАЯ 5.79 5.79A
Воздушная радионавигационная 5.77
5.82
479–495
МОРСКАЯ ПОДВИЖНАЯ 5.79 5.79А

5.73 285-325 кГц (1-ауданда 283,5-325 кГц) жолағын, радионавигациялық қызметтегі радиомаяк станцияларына зиянды кедергілер тудырмаса, қысқа жолақты жүйелерді пайдалана отырып, теңіздегі радионавигациялық қызметте қосымша радионавигациялық мәліметтерді таратуға пайдалануға болады. (ДРК-97)
5.74 Қосымша таратылу: 1-ауданда 285,3-285,7 кГц жиілік жолағы теңіздегі радионавигациялық қызметіне (радиомаяктан басқа) бірінші реттік негізде таратылған.
5.75 Қызметтің басқа санаты: Балтық теңізі аймағында осы жолақтағы жиіліктерді теңіздегі және әуедегі радионавигациялық қызметтердің жаңа станцияларына тағайындау мүдделі әкімшіліктер арасында алдын ала кеңеспен шешілген жағдайда, Армения, Әзірбайжан, Беларусь, Ресей Федерациясы, Грузия, Молдова, Қырғызстан, Тәжікстан, Түрікменстан, Украина және Румынияның Қара теңіз аймақтарында 315-325 кГц жолағы теңіздегі радионавигациялық қызметке бірінші реттік негізде бөлінеді. (ДРК-07)
5.76 410 кГц жиілігі теңіздегі радионавигациялық қызметтеріндегі радиоторуылға арналған. 405-415 кГц жолағы бөлінген басқа радионавигациялық қызметтер 406,5-413,5 кГц жолағындағы радиоторуылдарға кедергілер тудырмаулары тиіс.
415–495 кГц
Радиобайланыс регламенті (1-аудан)
Қазақстан Республикасында жиілік белдеулерін радиоқызметтер бойынша бөлу
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Санаты
Ескертпе
415–435
ТЕҢІЗДЕГІ ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.79
ӘУЕДЕГІ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ
415–435
ТЕҢІЗДЕГІ ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.79
ӘУЕДЕГІ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ
К2 К4
БР
К2: 24-1000 кГц жолағында жиіліктер тағайындағанда, бұл жолақтың жоғары вольттық электр тасымалдау жолдарындағы жоғары жиіліктік тығыздауда аз арналы телефон байланысының диспетчерлік аппаратурасында, жоғары вольттық қондырғыларының релелік қорғаныс сигналдарын беру және энергия жүйелерінің апатқа қарсы автоматикасында пайдаланатынын ескеру кажет.
К4: 130-1750 кГц жолағын пайдаланғанда, бұл жолақта әуе қозғалысын басқаратын және әуедегі ұшу қауіпсіздігін қамтамасыз ететін әуедегі радионавигациялық қызметтің жетекті радиостанциялары істейтінін ескеру керек.
435–472
ТЕҢІЗДЕГІ ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.79
Әуедегі радионовигациялық 5.77
5.82
435–472
ТЕҢІЗДЕГІ ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.79
ӘУЕДЕГІ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ 5.77
К2 К4 5.82
БР
472–479
ТЕҢІЗДЕГІ ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.79
Әуесқойлық 5.80A
Әуедегі радионовигациялық 5.77
5.80B 5.82
472–479
ТЕҢІЗДЕГІ ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.79
ӘУЕДЕГІ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ 5.77
К2 К4 5.80В 5.82
БР
479–495
ТЕҢІЗДЕГІ ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.79 5.79A
Әуедегі радионовигациялық 5.77
5.82
479–495
ТЕҢІЗДЕГІ ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.79 5.79А

ВОЗДУШНАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ 5.77
К2 К4 5.82
СИ
5.77 Другая категория службы: в Австралии, Китае, Французских заморских территориях в Районе 3, Республике Корея, Индии, Исламской Республике Иран, Японии, Пакистане, ПапуаНовой Гвинее, Корейской Народно-Демократической Республике и Шри-Ланке распределение полосы частот 415–495 кГц воздушной радионавигационной службе произведено на первичной основе. В Армении, Азербайджане, Беларуси, Российской Федерации, Казахстане, Латвии, Узбекистане и Кыргызстане распределение полосы частот 435–495 кГц воздушной радионавигационной службе произведено на первичной основе. Администрации всех вышеупомянутых стран должны принять все практически возможные меры, необходимые для обеспечения того, чтобы воздушные радионавигационные станции в полосе частот 435495 кГц не создавали помех приему береговыми станциями передач от судовых станций на частотах, предназначенных для судовых станций на всемирной основе. (ВКР-19)
5.79 В морской подвижной службе использование полос частот 415−495 кГц и 505–526,5 кГц ограничивается радиотелеграфией, а также возможно их использование для системы НАВДАТ в соответствии с последней версией Рекомендации МСЭ-R M.2010, при условии достижения согласия между заинтересованными и затронутыми администрациями. Передающие станции НАВДАТ ограничены береговыми станциями. (ВКР-19)
5.79A При вводе в действие береговых станций службы НАВТЕКС на частотах 490 кГц, 518 кГц и 4209,5 кГц администрациям настоятельно рекомендуется координировать рабочие характеристики в соответствии с процедурами Международной морской организации (ИМО) (см. Резолюцию 339 (Пересм. ВКР-07)). (ВКР-07)
5.80 В Районе 2 использование полосы 435–495 кГц воздушной радионавигационной службой ограничено ненаправленными радиомаяками, не применяющими речевую передачу.
5.80A Максимальная эквивалентная изотропно излучаемая мощность (э.и.и.м.) станций любительской службы, использующих частоты в полосе 472−479 кГц, не должна превышать 1 Вт. Администрации могут увеличить этот предел э.и.и.м. до 5 Вт в частях своей территории, расположенных на расстоянии более чем 800 км от границ Алжира, Саудовской Аравии, Азербайджана, Бахрейна, Беларуси, Китая, Коморских Островов, Джибути, Египта, Объединенных Арабских Эмиратов, Российской Федерации, Исламской Республики Иран, Ирака, Иордании, Казахстана, Кувейта, Ливана, Ливии, Марокко, Мавритании, Омана, Узбекистана, Катара, Сирийской Арабской Республики, Кыргызстана, Сомали, Судана, Туниса, Украины и Йемена. В этой полосе частот станции любительской службы не должны причинять вредных помех станциям воздушной радионавигационной службы или требовать защиты от них. (ВКР-12)

ӘУЕДЕГІ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ 5.77
К2 К4 5.82
БР
5.77 Қызметтің басқа санаты: Австралияда, Қытайда, 3-аудандағы Францияның шетелдегі аумақтарында, Корея Республикасында, Үндістанда, Иран Ислам Республикасында, Жапонияда, Пәкістанда, Папуа-Жаңа Гвинеяда, Корея Халық Демократиялық Республикасында және Шри-Ланкада 415–495 кГц жолағы әуедегі радионавигациялық қызметке бірінші реттік негізде бөлінеді. Армения, Әзірбайжан, Беларусьь, Ресей Федерациясы, Қазақстан, Латвия, Өзбекстан және Қырғызстанда 435-495 кГц жолағы әуе радионавигациялық қызметіне бірінші ретте бөлінген. Аталмыш елдердің әкімшіліктері 435-495 кГц жолағында әуедегі радионавигациялық қызметтер станцияларының кемелік станциялар сигналдарын бүкілдүниежүзілік негізде кеме станцияларына арналған жиіліктердегі жағалық станциялардың қабылдауына кедергілер тудырмау мақсатында қолдан келгенінше шаралар жүргізуі керек. (ДРК-19)
5.79 Теңіздегі жылжымалы қызметте 415-495 кГц және 505-526,5 кГц жиілік жолақтарын пайдалану радиотелеграфиямен шектеледі және ХЭО-R M.2010 ұсынысының соңғы нұсқасына сәйкес, мүдделі және әсер ететін әкімшіліктер арасындағы келісім орнатылған жағдайда NAVDAT жүйесі үшін де пайдаланылуы мүмкін. NAVDAT тарату станциялары жағалау станцияларымен шектеледі. (ДРК-19)
5.79A 490 кГц, 518 кГц және 4209,5 кГц жиіліктерде жұмыс істейтін НАВТЕКС қызметінің жағалық станцияларын іске қосқанда, әкімшіліктерге пайдалану сипаттамаларын Халықаралық теңіздегі ұйымның (ХТҰ) процедураларына (339-Резолюциясын (ДРК-07 қайта қаралған) қара) сәйкес үйлестіру ұсынылады. (ДРК-07)
5.80 2-ауданда 435-495 кГц жолағын әуе радионавигациялық қызметінде пайдалану дыбыс хабарларын пайдаланбайтын бағытталмаған радиомаяктармен шектеледі.
5.80A 472-479 кГц жиіліктерін қолданатын әуесқойлық қызметтің станцияларының максималды эквивалентті изотропты сәлелену қуаты (э.и.с.қ.) 1 Вт жоғары болмауы керек. Егер станциялар Алжир, Сауд Арабиясы, Әзірбайжан, Бахрейн, Беларусь, Қытай, Комор Аралдары, Джибути, Египет, Біріккен Араб Әмірліктері, Ресей Федерациясы, Иран Ислам Республикасы, Ирак, Иордания, Қазақстан, Кувейт, Ливан, Ливия, Марокко, Мавритания, Оман, Өзбекстан, Катар, Сирия Араб Республикасы, Қырғызстан, Сомали, Судан, Тунис, Украина және Йеменнің шекараларынан 800 км-ден артық қашықтықта жатса, онда әкімшіліктер өздерінің жергілікті аймақтарында э.и.с.қ. шегін 5 Вт-қа дейін көтере алады. Бұл жиілік жолақтарында әуесқойлық қызмет станциялары әуе навигациялық қызметтеріне зиянды кедіргі жасамауы және олардан қорғауды талап етпеуі керек. (ДРК-12)

5.80B Использование полосы частот 472–479 кГц в Алжире, Саудовской Аравии, Азербайджане, Бахрейне, Беларуси, Китае, Коморских Островах, Джибути, Египте, Объединенных Арабских Эмиратах, Российской Федерации, Ираке, Иордании, Казахстане, Кувейте, Ливане, Ливии, Мавритании, Омане, Узбекистане, Катаре, Сирийской Арабской Республике, Кыргызстане, Сомали, Судане, Тунисе и Йемене ограничивается морской подвижной и воздушной радионавигационной службами. Любительская служба не должна использоваться в перечисленных выше странах в этой полосе частот, и странам, разрешающим такое использование, следует это учитывать. (ВКР-12)
5.82 В морской подвижной службе частота 490 кГц должна использоваться исключительно для передачи береговыми станциями навигационных и метеорологических предупреждений и срочной информации для судов посредством узкополосной буквопечатающей телеграфии. Условия использования частоты 490 кГц определены в Статьях 31 и 52. При использовании полосы частот 415495 кГц для воздушной радионавигационной службы администрациям предлагается следить за тем, чтобы на частоте 490 кГц не создавались вредные помехи. При использовании полосы частот 472−479 кГц для любительской службы администрации должны следить за тем, чтобы на частоте 490 кГц не создавались вредные помехи. (ВКР-12)
495–1 800 кГц
Регламент Радиосвязи (Район 1)
Распределение полос радиочастот между радиослужбами в Республике Казахстан
Полоса радиочастот радиослужбы
Полоса радиочастот радиослужбы
Категория
Примечания
495–505
МОРСКАЯ ПОДВИЖНАЯ 5.82C
495–505
ПОДВИЖНАЯ 5.82C
ВОЗДУШНАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ
К2 К4 К5
СИ
К2: При присвоении частот в полосе 24–1 000 кГц учитывается, что эта полоса используется для высокочастотного уплотнения высоковольтных линий электропередачи малоканальной аппаратурой диспетчерской телефонной связи, передачи сигналов релейной защиты высоковольтного оборудования и противоаварийной автоматики энергосистем.
К4: При использовании полосы 130–1 750 кГц учитывается, что в этой полосе работают приводные радиостанции воздушной радионавигационной службы для управления воздушным движением и обеспечения безопасности полетов.
К5: Запрещаются любые излучения на радиочастотах 500 кГц, 2 174,5 кГц, 2 182 кГц, 2 187,5 кГц, 4 125 кГц, 4 177,5 кГц, 4 207,5 кГц, 6 215 кГц, 6 268 кГц, 6 312 кГц, 8 291 кГц, 8 376,5 кГц, 8 414,5 кГц, 12 290 кГц, 12 520 кГц, 12 577 кГц, 16 420 кГц, 16 695 кГц, 16 804,5 кГц, 121,5 МГц, 156,525 МГц, 156,8 МГц, а также в полосах радиочастот 406–406,1 МГц, 1 544–1 545 МГц и 1 645,5–1 646,5 МГц, не относящиеся к сообщениям при бедствии, тревоги, срочности или для обеспечения безопасности.
505–526,5
МОРСКАЯ ПОДВИЖНАЯ 5.79 5.79A 5.84
ВОЗДУШНАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ
505–526,5
МОРСКАЯ ПОДВИЖНАЯ 5.79 5.79A 5.84
ВОЗДУШНАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ

5.80B 472-479 кГц жиіліктер жолағын Алжир, Сауд Арабиясы, Әзірбайжан, Бахрейн, Беларусь, Қытай, Комор Аралдары, Джибути, Египет, Біріккен Араб Әмірліктері, Ресей Федерациясы, Ирак, Иордания, Қазақстан, Кувейт, Ливан, Ливия, Мавритания, Оман, Өзбекстан, Катар, Сирия Араб Республикасы, Қырғызстан, Сомали, Судан, Тунис пен Йеменде пайдалану жылжымалы теңіз және радионавигациялық әуе қызметтерімен шектеледі. Аталған елдерде осы жиілік жолақтары әуесқойлық қызметтерімен қолданылмауы тиіс және бұндай қолданысқа рұқсат беретін елдерге мұны ескеру қажет. (ДРК-12)
5.82 Теңіздегі жылжымалы қызметте 490 кГц жиілігі тек қана жағалық станциялар арқылы навигациялық және метеорологиялық ескертулер мен шұғыл ақпаратты тар жолақты тікелей басып шығару телеграфы арқылы кемелерге беру үшін пайдаланылады. 490 кГц жиілікті пайдалану шарттары 31 және 52-баптарда көрсетілген. Әуедегі радионавигациялық қызметте 415-495 кГц жолағын пайдалануда әкімшіліктерге 490 кГц жиілігінде зиянды кедергілер болдырмауын қадағалауды ұсынады. 472-479 кГц жиілік жолақтарын әуесқойлық қызметтерде пайдалану кезінде әкімшіліктер 490 кГц жиілігінде кедергілер тудырмауды қадағалауы керек. (ДРК-12)
495–1 800 кГц
Радиобайланыс регламенті (1-аудан)
Қазақстан Республикасында жиілік белдеулерін радиоқызметтер бойынша бөлу
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Санаты
Ескертпе
495–505
ТЕҢІЗДЕГІ ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.82C
495–505
ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.82C
ӘУЕДЕГІ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ К2 К4 К5
БР
К2: 24-1000 кГц жолағында жиіліктер тағайындағанда, бұл жолақтың жоғары вольттық электр тасымалдау жолдарындағы жоғары жиіліктік тығыздауда аз арналы телефон байланысының диспетчерлік аппаратурасында, жоғары вольттық қондырғыларының релелік қорғаныс сигналдарын беру және энергия жүйелерінің апатқа қарсы автоматикасында пайдаланатынын ескеру кажет.
К4: 130-1750 кГц жолағын пайдаланғанда, бұл жолақта әуе қозғалысын басқаратын және әуедегі ұшу қауіпсіздігін қамтамасыз ететін әуедегі радионавигациялық қызметтің жетекті радиостанциялары істейтінін ескеру керек.
К5: 500 кГц, 2174,5 кГц, 2182 кГц, 2187,5 кГц, 4125 кГц, 4177,5 кГц, 4207,5 кГц, 6215 кГц, 6268 кГц, 6312 кГц, 8291 кГц, 8376,5 кГц, 8414,5 кГц, 12290 кГц, 12520 кГц, 12577 кГц, 16420 кГц, 16695 кГц, 16804,5 кГц, 121,5 МГц, 156,525 МГц, 156,8 МГц радиожиіліктерінде, сонымен қатар 406-406,1 МГц, 1544-1545 МГц және 1645,5-1646,5 МГц жиілік жолақтарында апатқа, дабылға, жеделдік пен қауіпсіздікті қамтамасыз ету жағдайларына жатпайтын кез келген сәулеленулерге тыйым салынады.
505–526,5
ТЕҢІЗДЕГІ ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.79 5.79A 5.84
ӘУЕДЕГІ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ
505–526,5
ТЕҢІЗДЕГІ ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.79 5.79A 5.84
ӘУЕДЕГІ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ

К2 К4
СИ
526,5–1 606,5
РАДИОВЕЩАТЕЛЬНАЯ
5.87 5.87A
526,5–1 606,5
РАДИОВЕЩАТЕЛЬНАЯ
ВОЗДУШНАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ
К2 К4
СИ
1 606,5–1 625
ФИКСИРОВАННАЯ
МОРСКАЯ ПОДВИЖНАЯ 5.90
СУХОПУТНАЯ ПОДВИЖНАЯ
5.92
1 606,5–1 625
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
ВОЗДУШНАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ
К4 5.92
СИ
1 625–1 635
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
5.93
1 625–1 635
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ
СУХОПУТНАЯ ПОДВИЖНАЯ
ВОЗДУШНАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ
К4 5.93
СИ
1 635–1 800
ФИКСИРОВАННАЯ
МОРСКАЯ ПОДВИЖНАЯ 5.90
СУХОПУТНАЯ ПОДВИЖНАЯ
5.92 5.96
1 635–1 800
ФИКСИРОВАННАЯ
МОРСКАЯ ПОДВИЖНАЯ 5.90
СУХОПУТНАЯ ПОДВИЖНАЯ
ВОЗДУШНАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ
К4 5.92
СИ
5.82C Полоса частот 495–505 кГц используется для международной системы НАВДАТ, которая описана в последней версии Рекомендации МСЭ-R M.2010. Передающие станции НАВДАТ ограничены береговыми станциями. (ВКР-19)
5.84 Условия использования частоты 518 кГц морской подвижной службой определены в Статьях 31 и 52. (ВКР-07)
5.87 Дополнительное распределение: в Анголе, Ботсване, Эсватини, Лесото, Малави, Мозамбике, Намибии и Нигере полоса частот 526,5–535 кГц распределена также подвижной службе на вторичной основе. (ВКР-19)
5.87А Дополнительное распределение: в Узбекистане полоса 526,5–1 606,5 кГц распределена также радионавигационной службе на первичной основе. Такое использование должно согласовываться с затронутыми администрациями в соответствии с п. 9.21 и ограничено наземными радиомаяками, находящимися в эксплуатации на 27 октября 1997 г., до конца их амортизационного срока. (ВКР-97)
5.90 В полосе 1 605–1 705 кГц, в случаях когда затрагивается какая-либо радиовещательная станция Района 2, зона обслуживания станций морской подвижной службы Района 1 должна ограничиваться зоной, обеспечиваемой распространением поверхностной волны.
5.92 В некоторых странах Района 1 системы радиоопределения используют полосы 1 606,51 625 кГц, 1 635–1 800 кГц, 1 850–2 160 кГц, 2 194–2 300 кГц, 2 502–2 850 кГц и 3 500–3 800 кГц при условии согласия, получаемого по п. 9.21. Средняя излучаемая мощность этих станций не должна превышать 50 Вт.
5.93 Дополнительное распределение: в Армении, Азербайджане, Беларуси, Российской Федерации, Грузии, Венгрии, Казахстане, Латвии, Литве, Монголии, Нигерии, Узбекистане, Польше, Кыргызстане, Словакии, Таджикистане, Чаде, Туркменистане и Украине полосы частот 1 625−1 635 кГц, 1 800–1 810 кГц и 2 160–2 170 кГц распределены также фиксированной и сухопутной подвижной службам на первичной основе, при условии согласия, получаемого в соответствии с п. 9.21. (ВКР15)
5.96 В Германии, Армении, Австрии, Азербайджане, Беларуси, Хорватии, Дании, Эстонии, Российской Федерации, Финляндии, Грузии, Венгрии, Ирландии, Исландии, Израиле, Казахстане, Латвии, Лихтенштейне, Литве, на Мальте, в Молдове, Норвегии, Узбекистане, Польше, Кыргызстане, Словакии, Чешской Республике, Соединенном Королевстве, Швеции, Швейцарии, Таджикистане, Туркменистане и Украине администрации могут распределять своей любительской службе до 200 кГц в полосах частот 1 715–1 800 кГц и 1 850–2 000 кГц. Однако при распределении полос частот своей любительской службе в этих пределах администрации должны после предварительных консультаций с администрациями соседних стран принять такие меры, какие могут оказаться необходимыми для предотвращения вредных помех со стороны их любительской службы фиксированной и подвижной службам других стран. Средняя мощность любой любительской станции не должна превышать 10 Вт. (ВКР-15)

К2 К4
БР
526,5–1 606,5
РАДИОТАРАТҚЫШ
5.87 5.87A
526,5–1 606,5
РАДИОТАРАТҚЫШ
ӘУЕДЕГІ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ
К2 К4
БР
1 606,5–1 625
ТІРКЕЛГЕН
ТЕҢІЗДЕГІ ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.90
ҚҰРЛЫҚТАҒЫ ЖЫЛЖЫМАЛЫ
5.92
1 606,5–1 625
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
ӘУЕДЕГІ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ
К4 5.92
БР
1 625–1 635
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
5.93
1 625–1 635
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
ТІРКЕЛГЕН
ҚҰРЛЫҚТАҒЫ ЖЫЛЖЫМАЛЫ
ӘУЕДЕГІ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ
К4 5.93
БР
1 635–1 800
ТІРКЕЛГЕН
ТЕҢІЗДЕГІ ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.90
ҚҰРЛЫҚТАҒЫ ЖЫЛЖЫМАЛЫ
5.92 5.96
1 635–1 800
ТІРКЕЛГЕН
ТЕҢІЗДЕГІ ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.90
ҚҰРЛЫҚТАҒЫ ЖЫЛЖЫМАЛЫ
ӘУЕДЕГІ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ
К4 5.92
БР
5.82C 495-505 кГц жиілік диапазоны халықаралық NAVDAT жүйесі үшін пайдаланылады, ол ХЭО-R M.2010 ұсынысының соңғы нұсқасында сипатталған. NAVDAT тарату станциялары жағалау станцияларымен шектеледі. (ДРК-19)
5.84 518 кГц жиілік жолағын жылжымалы теңіз қызметтерінде пайдалану шарттары 31 және 52 баптарында анықталған. (ДРК-07)
5.87 Қосымша таратылу: Ангола, Ботсвана, Эсватини, Лесото, Малави, Мозамбик, Намибия және Нигерде 526,5-535 кГц жолағы жылжымалы қызметке екінші реттік негізде таратылған. (ДРК-19)
5.87А Қосымша таратылу: Өзбекстанда 526,5-1606,5кГц жолағы, сонымен қатар, радионавигациялық қызметіне бірінші реттік негізде бөлінген. Мұндай пайдалану 9.21 тармағына сәйкес мүдделі әкімшіліктермен келістіріліп, 1997 жылдың 27 қазанында пайдаланылатын радиомаяктардың олардың амортизациялық кезеңінің соңына дейін шектелуі тиіс. (ДРК-97)
5.90 1605-1705 кГц жолағында, егер 2-аудандағы белгілі бір радиотартқыш станция мүддесіне қатысты болса, 1-аудандағы теңіздегі жылжымалы қызмет станциясының қызмет көрсету аймағы беттік толқындар таралуымен қамтамасыз ететін зонамен шектелуі тиіс.
5.92 9.21 - тармақ бойынша алынған келісімге сәйкес 1-ауданның кейбір елдерінде радиоанықтама жүйесі 1 606,5-1 625 кГц, 1 635-1 800 кГц, 1 850-2 160 кГц, 2 194-2 300 кГц, 2 502-2 850 кГц және 3 500-3 800 кГц жолақтары пайдаланылады. Бұл станциялардың орташа сәулелену қуаты 50Вт-тан аспауы тиіс.
5.93 Қосымша таратылу: Армения, Әзірбайжан, Беларусь, Ресей Федерациясы, Грузия, Венгрия, Қазақстан, Латвия, Литва, Моңғолия, Нигерия, Өзбекстан, Польша, Қырғызстан, Словакия, Тәжікстан, Чад, Түрікменстан және Украинада 9.21 – тармақ бойынша алынған келісім болса, онда 1 625–1 635 кГц, 1 800–1 810 кГц және 2 160–2 170 кГц жолағы тіркелген және құрлықтағы жылжымалы қызметтерге бірінші реттік негізде бөлінген. (ДРК-15)
5.96 Германия, Армения, Австрия, Әзірбайжан, Беларусь, Хорватия, Дания, Эстония, Ресей Федерациясы, Финляндия, Грузия, Венгрия, Ирландия, Исландия, Израиль, Қазақстанда, Латвия, Лихтенштейн, Литва, Мальта, Молдова, Норвегия, Өзбекстан, Польша, Қырғызстан, Словакия, Чехия, Ұлыбритания, Швеция, Швейцария, Тәжікстан, Түркіменстан және Украина әкімшіліктер 1 715-1 800 кГц және 1850-2000 кГц жолақтарында өзінің әуесқойлық қызметіне 200 кГц-ке дейін бөле алады. Алайда өзінің әуесқойлық қызметіне осы аралықта жолақтар бөлгенде, көрші елдердің әкімшіліктерімен кеңес жүргізе отырып, өздерінің әуесқойлық қызметтерінің басқа елдердің тіркелген және жылжымалы қызметтеріне зиянды кедергілер тудырмау бағытына қажетті шаралар қолдануы қажет. Кез келген әуесқой станциясының орташа қуаты 10 Вт-тан аспауы тиіс. (ДРК-15)

5.93
СИ
2 170–2 173,5
МОРСКАЯ ПОДВИЖНАЯ
2 170–2 173,5
МОРСКАЯ ПОДВИЖНАЯ
СИ
2 173,5–2 190,5
ПОДВИЖНАЯ (сигналы бедствия и вызова)
5.108 5.109 5.110 5.111
2 173,5–2 190,5
ПОДВИЖНАЯ (сигналы бедствия и вызова)
К5 5.108 5.109 5.110 5.111
СИ
2 190,5–2 194
МОРСКАЯ ПОДВИЖНАЯ
2 190,5–2 194
МОРСКАЯ ПОДВИЖНАЯ
СИ
5.98 Заменяющее распределение: в Армении, Азербайджане, Беларуси, Бельгии, Камеруне, Республике Конго, Дании, Египте, Эритрее, Испании, Эфиопии, Российской Федерации, Грузии, Греции, Италии, Казахстане, Ливане, Литве, Сирийской Арабской Республике, Кыргызстане, Сомали, Таджикистане, Тунисе, Туркменистане и Турции полоса частот 1 8101 830 кГц распределена фиксированной и подвижной, за исключением воздушной подвижной, службам на первичной основе. (ВКР15)

5.93
БР
2 170–2 173,5
ТЕҢІЗДЕГІ ЖЫЛЖЫМАЛЫ
2 170–2 173,5
ТЕҢІЗДЕГІ ЖЫЛЖЫМАЛЫ
БР
2 173,5–2 190,5
ЖЫЛЖЫМАЛЫ (апат және шақыру дабылдары)
5.108 5.109 5.110 5.111
2 173,5–2 190,5
ЖЫЛЖЫМАЛЫ (апат және шақыру дабылдары)
К5 5.108 5.109 5.110 5.111
БР
2 190,5–2 194
ТЕҢІЗДЕГІ ЖЫЛЖЫМАЛЫ
2 190,5–2 194
ТЕҢІЗДЕГІ ЖЫЛЖЫМАЛЫ
БР
5.98 Ауыстырылымды таратылу: Армения, Әзірбайжан, Беларусь, Бельгия, Камерун, Конго Республикасы, Дания, Египет, Эритрея, Испания, Эфиопия, Ресей Федерациясы, Грузия, Греция, Италия, Қазақстанда, Ливан, Литва, Сирия Араб Республикасы, Қырғызстан, Сомали, Тәжікстан, Тунис, Түрікменстан және Түркияда 1810-1830 кГц жолағы тіркелген және жылжымалы қызметтерге, әуедегі жылжымалы қызметті қоспағанда, бірінші реттік негізде бөлінген. (ДРК-15)

5.99 Дополнительное распределение: в Саудовской Аравии, Австрии, Ираке, Ливии, Узбекистане, Словакии, Румынии, Словении, Чаде и Того полоса 1 810–1 830 кГц распределена также фиксированной и подвижной, за исключением воздушной подвижной, службам на первичной основе. (ВКР-12)
5.100 В Районе 1 разрешение на использование полосы 1 810–1 830 кГц любительской службой в странах, расположенных полностью или частично к северу от 40° северной широты, должно даваться только после консультаций со странами, указанными в пп. 5.98 и 5.99, с целью определения необходимых мер, которые следует принять для предотвращения вредных помех между станциями любительской службы и станциями других служб, работающих в соответствии с пп. 5.98 и 5.99.
5.103 В Районе 1 при присвоении частот станциям фиксированной и подвижной служб в полосах 1 850–2 045 кГц, 2 194–2 498 кГц, 2 502–2 625 кГц и 2 650–2 850 кГц администрации должны иметь в виду особые требования морской подвижной службы.
5.104 В Районе 1 использование полосы 2 025–2 045 кГц вспомогательной службой метеорологии ограничено океанографическими станциями-буями.
5.107 Дополнительное распределение: в Саудовской Аравии, Эритрее, Эсватини, Эфиопии, Ираке, Ливии и Сомали полоса частот 2 160–2 170 кГц распределена также фиксированной и подвижной, за исключением воздушной подвижной (R), службам на первичной основе. Средняя мощность станций этих служб не должна превышать 50 Вт. (ВКР-19)
5.108 Несущая частота 2 182 кГц является международной частотой бедствия и вызова в радиотелефонии. Условия использования полосы 2 173,5–2 190,5 кГц определены в Статьях 31 и 52. (ВКР-07)
5.109 Частоты 2 187,5 кГц, 4 207,5 кГц, 6 312 кГц, 8 414,5 кГц, 12 577 кГц и 16 804,5 кГц являются международными частотами бедствия для цифрового избирательного вызова. Условия использования этих частот указываются в Статье 31.
5.110 Частоты 2 174,5 кГц, 4 177,5 кГц, 6 268 кГц, 8 376,5 кГц, 12 520 кГц и 16 695 кГц являются международными частотами бедствия для узкополосной буквопечатающей телеграфии. Условия использования этих частот указываются в Статье 31.
5.111 Несущие частоты 2 182 кГц, 3 023 кГц, 5 680 кГц, 8 364 кГц и частоты 121,5 МГц, 156,525 МГц, 156,8 МГц и 243 МГц можно также использовать в соответствии с действующими процедурами для наземных служб радиосвязи для операций по поиску и спасанию пилотируемых космических кораблей. Условия использования этих частот определены в Статье 31.

5.99 Қосымша таратылу: Сауд Арабиясында, Австрияда, Иракта, Ливияда, Өзбекстанда, Словакияда, Румынияда, Словенияда, Чадта және Тогода 1 810–1 830 кГц жолағы тіркелген және жылжымалы қызметтерге, әуедегі жылжымалы қызметті қоспағанда, бірінші реттік негізде бөлінген. (ДРК-12)
5.100 1-ауданда 1 810-1 830 кГц жолақты, толығымен немесе жартылай солтүстікке қарай 40° солтүстік ендікте орналасқан елдердің әуесқойлық қызметіне пайдалануға рұқсат, 5.98 және 5.99 тт. сәйкес жұмыс істейтін әуесқойлық қызмет станциялары және басқа да қызмет станциялары арасында зиянды кедергілер тудырмау үшін қажетті шаралар қолдану мақсатымен, 5.98 және 5.99 тт. көрсетілген елдермен консультация жүргізілгеннен соң ғана берілуі тиіс.
5.103 1-ауданда 1 850-2 045 кГц, 2 194-2 498 кГц, 2 502-2 625 кГц және 2 650-2 850 кГц жиіліктер жолағын тіркелген және жылжымалы қызмет станцияларына тағайындағанда әкімшіліктер теңіздегі жылжымалы қызметтерге қойылатын талаптарды ескерулері керек.
5.104 1-ауданда 2 025-2 045 кГц жолағын қосалқы метеорология қызметімен пайдалану мұхиттық станция-қалқыма белгілерімен шектелген.
5.107 Қосымша таратылу: Сауд Арабиясы, Эритрея, Эсватини, Эфиопия, Ирак, Ливия және Сомалиде 2 160-2 170 кГц жолағы тіркелген және жылжымалы қызметтерге, әуедегі жылжымалы (R), қызметті қоспағанда, бірінші реттік негізде бөлінген. Бұл қызмет станцияларының орташа қуаты 50 Вт-тан аспауы тиіс. (ДРК-19)
5.108 2182 кГц тасымалдаушы жиілігі радиотелефонда халықаралық апат және шақыру жиілігі болып табылады. 2 173,5–2 190,5 кГц жолағын пайдалану шарты 31 және 52 баптарында көрсетілген. (ДРК-07)
5.109 2 187,5 кГц, 4 207,5 кГц, 6 312 кГц, 8 414,5 кГц, 12 577 кГц және 16 804,5 кГц жиіліктері цифрлық таңдамалы шақырудың халықаралық апаттық және шақыру жиілігі болып табылады. Бұл жиіліктерді пайдалану шарты 31 бабында көрсетілген.
5.110 2 174,5 кГц, 4 177,5 кГц, 6 268 кГц, 8 376,5 кГц, 12 520 кГц және 16 695 кГц жиіліктері қысқа жолақты әріпбаспа телеграфының халықаралық апатқа ұшырау жиілігі болып табылады. Бұл жиіліктерді пайдалану шарты 31 бабында көрсетілген.
5.111 2182 кГц, 3023 кГц, 5680 кГц, 8364 кГц тасымалдаушы жиіліктерін және 121,5 МГц, 156,525 МГц, 156,8 МГц, 243 МГц жиіліктерін сондай-ақ жер бетіндегі радиобайланыс қызметінің әрекеттегі процедураларына сәйкес ұшқыштармен басқарылатын ғарыш кемелерін табу және құтқару үшін пайдалануға болады. Бұл жиіліктерді пайдалану шарты 31 бабында көрсетілген.

То же самое относится к частотам 10 003 кГц, 14 993 кГц и 19 993 кГц, однако в каждом из этих случаев излучения должны быть ограничены полосой ±3 кГц относительно указанной частоты. (ВКР-07)
2 194–3 230 кГц
Регламент Радиосвязи (Район 1)
Распределение полос радиочастот между радиослужбами в Республике Казахстан
Полоса радиочастот радиослужбы
Полоса радиочастот радиослужбы
Категория
Примечания
2 194–2 300
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной (R)

Дәл сол жағдай 10 003 кГц, 14 993 кГц және 19 993 кГц, жиіліктеріне де қатысты, бірақ аталған жағдайлардың әрқайсысындағы сәулелену көрсетілген жиіліктің ±3 кГц жолағымен шектелуі тиіс. (ДРК-07)
2 194–3 230 кГц
Радиобайланыс регламенті (1-аудан)
Қазақстан Республикасында жиілік белдеулерін радиоқызметтер бойынша бөлу
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Санаты
Ескертпе
2 194–2 300
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда (R)

3 155–3 200
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной (R)
5.116 5.117
3 155–3 200
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной (R)
5.116
СИ
3 200–3 230
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной (R)
РАДИОВЕЩАТЕЛЬНАЯ 5.113
5.116
3 200–3 230
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной (R)
5.116
СИ
5.112 Заменяющее распределение: Шри-Ланке полоса частот 2 1942 300 кГц распределена фиксированной и подвижной, за исключением воздушной подвижной, службам на первичной основе. (ВКР-19)
5.113 В отношении условий использования полос 2 300–2 495 кГц (2 498 кГц в Районе 1), 3 2003 400 кГц, 4 750–4 995 кГц и 5 005–5 060 кГц радиовещательной службой см. пп. 5.16–5.20, 5.21 и 23.3–23.10.
5.114 Заменяющее распределение: в Ираке полоса частот 2 502–2 625 кГц распределена фиксированной и подвижной, за исключением воздушной подвижной, службам на первичной основе. (ВКР-19)
5.115 Станции морской подвижной службы, участвующие в координированных операциях по поиску и спасанию, могут также использовать несущие (эталонные) частоты 3 023 кГц и 5 680 кГц в соответствии со Статьей 31. (ВКР-07)

3 155–3 200
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда (R)
5.116 5.117
3 155–3 200
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда (R)
5.116
БР
3 200–3 230
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда (R)
РАДИОТАРАТҚЫШ 5.113
5.116
3 200–3 230
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда (R)
5.116
БР
5.112 Ауыстырылымды таратылу: Шри-Ланкада 2194-2300 кГц жолағы тіркелген және жылжымалы қызметтерге, әуедегі жылжымалы қызметті қоспағанда, бірінші реттік негізде бөлінген. (ДРК-19)
5.113 Радиохабар қызметімен 2 300-2 495 кГц (1-ауданда 2498 кГц), 3 200-3 400 кГц, 4 750-4 995 кГц және 5 005-5 060 кГц жиілік жолақтарын пайдалану шарттарын 5.16-5.20, 5.21 және 23.3-23.10 тармақтарынан қараңыз..
5.114 Ауыстырылымды таратылу: Иракта 2502–2625 кГц жолағы тіркелген және жылжымалы қызметтерге, әуедегі жылжымалы қызметті қоспағанда, бірінші реттік негізде бөлінген. (ДРК-19)
5.115 Іздеу және құтқару бойынша үйлестірілген операцияларға қатысушы теңіздегі жылжымалы қызмет станцияларында 31 бапқа сәйкес 3023 кГц және 5680 кГц тасымалдаушы (эталондық) жиіліктері пайдаланылуы мүмкін. (ДРК-07)

5.116 Администрации должны разрешать использовать полосу 3 155–3 195 кГц для обеспечения общего для всего мира канала для маломощных беспроводных слуховых аппаратов. Для удовлетворения местных потребностей дополнительные каналы для этих аппаратов администрации могут присваивать в полосах между 3 155 кГц и 3 400 кГц.
Необходимо отметить, что частоты в диапазоне от 3 000 кГц до 4 000 кГц подходят для слуховых аппаратов, которые рассчитаны на работу на короткие расстояния, в пределах поля индукции.
5.117 Заменяющее распределение: в Кот-д'Ивуаре, Египте, Либерии, Шри-Ланке и Того полоса частот 3 155–3 200 кГц распределена фиксированной и подвижной, за исключением воздушной подвижной, службам на первичной основе. (ВКР-19)
3 230–5 003 кГц
Регламент Радиосвязи (Район 1)
Распределение полос радиочастот между радиослужбами в Республике Казахстан
Полоса радиочастот радиослужбы
Полоса радиочастот радиослужбы
Категория
Примечания

5.116 Әкімшіліктер 3 155-3 195 кГц жолақтарын жалпы бүкіл дүниежүзілік аз қуатты сымсыз есту аппараттарын қамтамасыз ету мақсатында пайдалануға рұқсат беруі керек. Жергілікті қажеттіліктерді қамтамасыз ету үшін әкімшіліктер бұл аппараттарға қосымша арналарды 3 155 кГц және 3 400 кГц аралығындағы жолақтарда тағайындауы тиіс.
3000-нан 4000 кГц аралығындағы жиіліктер индукция өрістерінің шеңберінде, аз қашықтықтарда жұмыс істейтін есту аппараттарына арналғанын атап өту керек.
5.117 Ауыстырылымды таратылу: Кот-д'Ивуарда, Египетте, Либерияда, Шри-Ланкада және Тогода 3 155–3 200 кГц жолағы тіркелген және жылжымалы қызметтерге, әуедегі жылжымалы қызметті қоспағанда, бірінші реттік негізде бөлінген. (ДРК-19)
3 230–5 003 кГц
Радиобайланыс регламенті (1-аудан)
Қазақстан Республикасында жиілік белдеулерін радиоқызметтер бойынша бөлу
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Санаты
Ескертпе

МОРСКАЯ ПОДВИЖНАЯ 5.79A 5.109 5.110 5.130 5.131 5.132
5.128
4 063–4 438
МОРСКАЯ ПОДВИЖНАЯ 5.79A 5.109 5.110 5.130 5.131 5.132
ФИКСИРОВАННАЯ
К5 5.128
СИ
4 438–4 488
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной (R)
Радиолокационная 5.132A
5.132B
4 438–4 488
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной (R)
Радиолокационная 5.132А
К8
СИ
4 488–4 650
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной (R)
4 488–4 650
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной (R)
К8
СИ
4 650–4 700
ВОЗДУШНАЯ ПОДВИЖНАЯ (R)
4 650–4 700
ВОЗДУШНАЯ ПОДВИЖНАЯ (R)
К12
СИ
4 700–4 750
ВОЗДУШНАЯ ПОДВИЖНАЯ (OR)
4 700–4 750
ВОЗДУШНАЯ ПОДВИЖНАЯ (OR)
СИ
4 750–4 850
ФИКСИРОВАННАЯ
ВОЗДУШНАЯ ПОДВИЖНАЯ (OR)
СУХОПУТНАЯ ПОДВИЖНАЯ
РАДИОВЕЩАТЕЛЬНАЯ 5.113
4 750–4 850
ФИКСИРОВАННАЯ
ВОЗДУШНАЯ ПОДВИЖНАЯ (OR)
СУХОПУТНАЯ ПОДВИЖНАЯ
СИ
4 850–4 995
ФИКСИРОВАННАЯ
СУХОПУТНАЯ ПОДВИЖНАЯ
РАДИОВЕЩАТЕЛЬНАЯ 5.113
4 850–4 995
ФИКСИРОВАННАЯ
СУХОПУТНАЯ ПОДВИЖНАЯ
СИ
4 995–5 003
СЛУЖБА СТАНДАРТНЫХ ЧАСТОТ И СИГНАЛОВ ВРЕМЕНИ (5 000 кГц)
4 995–5 003
СЛУЖБА СТАНДАРТНЫХ ЧАСТОТ И СИГНАЛОВ ВРЕМЕНИ (5 000 кГц)
СИ
5.123 Дополнительное распределение: в Ботсване, Эсватини, Лесото, Малави, Мозамбике, Намибии, Южно-Африканской Республике, Замбии и Зимбабве полоса частот 3 900–3 950 кГц распределена также радиовещательной службе на первичной основе при условии согласия, получаемого по п. 9.21. (ВКР-19)
5.127 Использование полосы 4 000–4 063 кГц морской подвижной службой ограничивается судовыми радиотелефонными станциями (см. п. 52.220 и Приложение 17).
5.128 Частоты в полосах 4 063–4 123 кГц и 4 130–4 438 кГц могут в исключительных случаях использоваться станциями фиксированной службы, которые поддерживают связь только в границах той страны, где они расположены, и средняя мощность которых не превышает 50 Вт при условии, что они не причиняют помех морской подвижной службе. Кроме того, в Афганистане, Аргентине, Армении, Беларуси, Ботсване, Буркина-Фасо, Центральноафриканской Республике, Китае, Российской Федерации, Грузии, Индии, Казахстане, Мали, Нигере, Пакистане, Кыргызстане, Таджикистане, Чаде, Туркменистане и Украине в полосах частот 4 0634 123 кГц, 4 130–4 133 кГц и 4 4084 438 кГц станции фиксированной службы, средняя мощность которых не превышает 1 кВт, могут работать при условии, что они расположены, по крайней мере, в 600 км от берега и при условии, что они не причиняют вредных помех морской подвижной службе. (ВКР-19)
5.130 Условия использования несущих частот 4 125 кГц и 6 215 кГц определены в Статьях 31 и 52. (ВКР-07)
5.131 Частота 4 209,5 кГц используется исключительно для передачи береговыми станциями метеорологических и навигационных предупреждений и срочной информации судам с помощью методов узкополосного буквопечатания. (ВКР-97)

ТЕҢІЗДЕГІ ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.79A 5.109 5.110 5.130 5.131 5.132
5.128
4 063–4 438
ТЕҢІЗДЕГІ ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.79A 5.109 5.110 5.130 5.131 5.132
ТІРКЕЛГЕН
К5 5.128
БР
4 438–4 488
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда (R)
Радиолокациялық 5.132A
5.132B
4 438–4 488
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда (R)
Радиолокациялық 5.132А
К8
БР
4 488–4 650
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда (R)
4 488–4 650
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда (R)
К8
БР
4 650–4 700
ӘУЕДЕГІ ЖЫЛЖЫМАЛЫ (R)
4 650–4 700
ӘУЕДЕГІ ЖЫЛЖЫМАЛЫ (R)
К12
БР
4 700–4 750
ӘУЕДЕГІ ЖЫЛЖЫМАЛЫ (OR)
4 700–4 750
ӘУЕДЕГІ ЖЫЛЖЫМАЛЫ (OR)
БР
4 750–4 850
ТІРКЕЛГЕН
ӘУЕДЕГІ ЖЫЛЖЫМАЛЫ (OR)
ҚҰРЛЫҚТАҒЫ ЖЫЛЖЫМАЛЫ
РАДИОТАРАТҚЫШ 5.113
4 750–4 850
ТІРКЕЛГЕН
ӘУЕДЕГІ ЖЫЛЖЫМАЛЫ (OR)
ҚҰРЛЫҚТАҒЫ ЖЫЛЖЫМАЛЫ
БР
4 850–4 995
ТІРКЕЛГЕН
ҚҰРЛЫҚТАҒЫ ЖЫЛЖЫМАЛЫ
РАДИОТАРАТҚЫШ 5.113
4 850–4 995
ТІРКЕЛГЕН
ҚҰРЛЫҚТАҒЫ ЖЫЛЖЫМАЛЫ
БР
4 995–5 003
СТАНДАРТТЫ ЖИІЛІКТЕР МЕН УАҚЫТ СИГНАЛДАРЫНЫҢ ҚЫЗМЕТІ (5 000 кГц)
4 995–5 003
СТАНДАРТТЫ ЖИІЛІКТЕР МЕН УАҚЫТ СИГНАЛДАРЫНЫҢ ҚЫЗМЕТІ (5 000 кГц)
БР
5.123 Қосымша таратылу: Ботсвана, Эсватини, Лесото, Малави, Мозамбик, Намибия, Оңтүстік Африка, Замбия және Зимбабведе 3900-3950 кГц жолағы 9.21-т. бойынша келісімімен, бірінші реттік негізде радиохабар тарату қызметіне бөлінген. (ДРК-19)
5.127 4 000-4 063 кГц жолақ жиіліктерін теңіздегі жылжымалы қызметтерде пайдалану кемелік радиотелефондық станцияларымен шектеледі. (17-Қосымшаны және 52.220-тармақты қараңыз).
5.128 4 063–4 123 кГц және 4 130–4 438 кГц жолақтағы жиіліктер ерекше жағдайларда, байланысты өздері орналасқан елдердің шекараларында қамтамасыз ететін және орташа қуаты 50 Вт-тан аспайтын тіркелген қызмет станцияларында пайдаланыла алады да, олар теңіздегі жылжымалы қызметтерге кедергілер тудырмауы тиіс. Бұдан басқа, Ауғанстан, Аргентина, Армения, Беларусь, Ботсвана, Буркина-Фасо, Орталық Африка Республикасы, Қытай, Ресей Федерациясы, Грузия, Үндістан, Қазақстан, Мали, Нигер, Пәкістан, Қырғызстан, Тәжікстан, Чад, Түрікменстан және Украинада 4 063-4 123 кГц, 4 130–4 133 кГц және 4 408-4 438 кГц жолақтарында орташа қуаты 1 кВт-тан аспайтын, жағадан кемінде 600 км қашық орналасқан тіркелген қызмет станциялары, теңіздегі жылжымалы қызметке зиянды кедергілер тудырмайтын болса, жұмыс істей алады. (ДРК-19)
5.130 4 125 кГц және 6 215 кГц тасымалдаушы жиіліктерін пайдалану шарттары 31 және 52 баптарда көрсетілген. (ДРК-07)
5.131 4 209,5 кГц жиілігі жағалық станциялардың кемелерге тек қана қысқа жолақты әріпбасу тәсілімен метеорологиялық және навигациялық ескертулер мен жедел ақпараттарды жеткізу үшін пайдаланылады. (ДРК-97)

5.133A Заменяющее распределение: в Армении, Беларуси, Молдове и Кыргызстане полосы частот 5 250−5 275 кГц и 26 200−26 350 кГц распределены фиксированной и подвижной, за исключением воздушной подвижной, службам на первичной основе. (ВКР19)
5.133В Максимальная излучаемая мощность станций любительской службы, использующих полосу частот 5351,5−5366,5 кГц, не должна превышать 15 Вт (э.и.и.м.). Однако в Районе 2 в Мексике максимальная излучаемая мощность станций любительской службы, использующих полосу частот 5 351,5−5 366,5 кГц, не должна превышать 20 Вт (э.и.и.м.). В следующих странах Района 2: в Антигуа и Барбуде, Аргентине, на Багамских Островах, в Барбадосе, Белизе, Боливии, Бразилии, Чили, Колумбии, КостаРике, на Кубе, в Доминиканской Республике, Доминике, Сальвадоре, Эквадоре, Гренаде, Гватемале, Гайане, Гаити, Гондурасе, на Ямайке, в Никарагуа, Панаме, Парагвае, Перу, Сент-Люсии, СентКитс и Невисе, Сент-Винсенте и Гренадинах, Суринаме, Тринидаде и Тобаго, Уругвае, Венесуэле, а также в заморских странах и территориях в составе Королевства Нидерландов в Районе 2, максимальная излучаемая мощность станций любительской службы, использующих полосу частот 5351,5−5366,5 кГц, не должна превышать 25 Вт (э.и.и.м.). (ВКР-19)
5.134 Использование полос частот 5 900–5 950 кГц, 7 300–7 350 кГц, 9 400–9 500 кГц, 11 600–11 650 кГц, 12 050–12 100 кГц, 13 570–13 600 кГц, 13 800–13 870 кГц, 15 600–15 800 кГц, 17 480–17 550 кГц и 18 900–19 020 кГц радиовещательной службой осуществляется в соответствии с процедурой Статьи 12. Администрациям настоятельно рекомендуется использовать эти полосы частот, чтобы способствовать внедрению излучений с цифровой модуляцией в соответствии с положениями Резолюции 517 (Пересм. ВКР-19). (ВКР-19)
5.136 Дополнительное распределение: частоты в полосе 5 900–5 950 кГц могут использоваться станциями следующих служб, которые поддерживают связь только в границах той страны, где они расположены: фиксированной службы (во всех трех Районах), сухопутной подвижной службы (в Районе 1), подвижной, за исключением воздушной подвижной (R), службы (в Районах 2 и 3), при условии, что радиовещательной службе не будут причиняться вредные помехи. При использовании частот для этих служб администрации настоятельно призываются применять минимальную необходимую мощность и учитывать использование частот радиовещательной службой по сезонам, публикуемое в соответствии с Регламентом радиосвязи. (ВКР-07)
5.137 Полосы 6 200–6 213,5 кГц и 6 220,5–6 525 кГц могут в исключительных случаях использоваться станциями фиксированной службы, которые поддерживают связь только в границах той страны, где они расположены, и средняя мощность которых не превышает 50 Вт, при условии что они не причиняют вредных помех морской подвижной службе. При заявлении этих частот внимание Бюро должно быть обращено на вышеуказанные условия.
5.138 Следующие полосы: 6 765–6 795 кГц (центральная частота 6 780 кГц); 433,05–434,79 МГц (центральная частота 433,92 МГц) в Районе 1; за исключением стран, упомянутых в п. 5.280; 61–61, 5 ГГц (центральная частота 61,25 ГГц); 122–123 ГГц (центральная частота 122,5 ГГц); и 244–246 ГГц (центральная частота 245 ГГц)
предназначены для промышленных, научных и медицинских применений (ПНМ). Использование этих полос частот для применений ПНМ должно производиться по специальному разрешению соответствующей администрации, при согласии других администраций, чьи службы радиосвязи могут быть затронуты. При применении настоящего положения администрации должны учитывать соответствующие последние Рекомендации МСЭ-R.

5.133A Ауыстырылымды таратылу: Армения, Беларусь, Молдова және Қырғызстанда 5 250-5 275 кГц және 26 200-26 350 кГц жиілік жолақтары әуедегі жылжымалы қызметті қоспағанда тіркелген және жылжымалы қызметтер үшін бірінші негізде бөлінген. (ДРК-19)
5.133В 5 351,5-5 366,5 кГц жиілік жолағын пайдаланатын әуесқойлық қызметтегі станциялардың максималды сәулелену қуаты 15 Вт (э.и.с.қ.) аспауы керек. Алайда, 2-аудандағы Мексикада 5 351,5-5 366,5 кГц жиілік жолағын пайдаланатын әуесқойлық қызметтегі станциялардың максималды сәулелену қуаты (э.и.с.қ.) 20 Вт аспауы керек. Келесі 2-аудан елдерінде: Антигуа және Барбуда, Аргентина, Багам аралдары, Барбадос, Белиз, Боливия, Бразилия, Чили, Колумбия, Коста-Рика, Куба, Доминикан Республикасы, Доминика, Сальвадор, Эквадор, Гренада, Гватемала, Гайана, Гаити, Гондурас, Ямайка, Никарагуа, Панама, Парагвай, Перу, Сент-Люсия, Сент-Китс және Невис, Сент-Винсент және Гренадин аралдары, Суринам, Тринидад және Тобаго, Уругвай, Венесуэла және 2-аудандағы Нидерланды Корольдігінің шегіндегі шет елдер мен аумақтар, 5 351,5-5 366,5 кГц жиілік жолағын пайдаланатын әуесқойлық қызметтегі станциялардың максималды сәулелену қуаты (э.и.с.қ.) 25 Вт аспауы керек.. (ДРК-19)
5.134 5 900–5 950 кГц, 7 300–7 350 кГц, 9 400–9 500 кГц, 11 600–11 650 кГц, 12 050–12 100 кГц, 13 570–13 600 кГц, 13 800–13 870 кГц, 15 600–15 800 кГц, 17 480–17 550 кГц және 18 900–19 020 кГц жолақтарын радиохабар тарату қызметінде қолдану 12 бапқа сәйкес жүзеге асырылады. Әкімшіліктерге 517-Резолюцияның (ДРК-19 қайта қаралған) ережелеріне сәйкес цифрлық модуляцияланған сәулеленулерді енгізуді жеңілдету үшін осы жиілік диапазондарын пайдалану қатаң түрде ұсынылады. (ДРК-19)
5.136 Қосымша таратылу: 5900–5950 кГц жолағындағы жиіліктер байланысты тек орналасқан елдің шекарасында қамтамасыз ететін келесі қызметтердің станцияларымен радиохабар тарату қызметіне зиянды кедергілер тудырмаған жағдайда пайдалануы мүмкін: тіркелген қызметте (барлық үш ауданда), құрылықтағы жылжымалы қызметте (1-ауданда), әуедегі жылжымалыны қоспағанда (R), жылжымалы қызметтер (2, 3-аудандарда). Бұл қызметтерге жиіліктерді пайдаланғанда әкімшіліктер қажетті ең төменгі қуатты пайдаланулары керек және радиохабар қызметтерінің Радиобайланыс регламентіне сәйкес жарияланатын маусымдық жиілік пайдалануларын ескеруі қажет. (ДРК-07)
5.137 6 200-6 213,5 кГц және 6 220,5-6 525 кГц жолақтары ерекше жағдайларда байланысты өздері орналасқан елдердің шекараларында ғана қамтамасыз ететін және орташа қуаты 50 Вт-тан аспайтын тіркелген қызмет станцияларында пайдаланыла алады, олар теңіздегі жылжымалы қызметтерге зиянды кедергілер тудырмауы тиіс. Бұл жиіліктерді жарияларда Бюроның назары жоғарыда аталған шартта болуы керек.
5.138 Келесі жолақтар:
6 765–6 795 кГц (орталық жиілік 6 780 кГц);
433,05–434,79 МГц (орталық жиілік 433,92 МГц) 1-ауданда; 5.280 т. көрсетілген елдерді есептемегенде;
61–61, 5 ГГц (орталық жиілік 61,25 ГГц);
122–123 ГГц (орталық жиілік 122,5 ГГц); және
244–246 ГГц (орталық жиілік 245 ГГц)
өнеркәсіптік, ғылыми және медициналық (ӨҒМ) қолдануларға арналған. Бұл жолақтарды ӨҒМ-да пайдалану әкімшіліктің арнайы рұқсатымен, радиобайланыс қызметтеріне қатысы бар басқа әкімшіліктердің келісімімен жасалынуы керек. Осы тәртіптерді пайдаланатын әкімшіліктер ХЭО-R-дің осыған сәйкес соңғы Ұсынымдарын ескеруі керек.

7 000–7 450 кГц
Регламент Радиосвязи (Район 1)
Распределение полос радиочастот между радиослужбами в Республике Казахстан
Полоса радиочастот радиослужбы
Полоса радиочастот радиослужбы
Категория
Примечания
7 000–7 100
ЛЮБИТЕЛЬСКАЯ
ЛЮБИТЕЛЬСКАЯ СПУТНИКОВАЯ
5.140 5.141 5.141A
7 000–7 100
ЛЮБИТЕЛЬСКАЯ
ЛЮБИТЕЛЬСКАЯ СПУТНИКОВАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ
К13
СИ
К13: Полосы 5 950–6 200 кГц, 7 000–7 300 кГц, 8 195–8 815 кГц, 9 500– 9 900 кГц, 13 600–13 800 кГц, 15 100–15 600 кГц, 17 550–17 900 кГц, 19 680–19 800 кГц, 21 450– 21 850 кГц, 87,5–104 МГц и 8 500– 8 750 МГц используются фиксированной службой до окончания амортизационного срока аппаратуры.
7 100–7 200
ЛЮБИТЕЛЬСКАЯ
5.141A 5.141B
7 100–7 200
ЛЮБИТЕЛЬСКАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ
К13
СИ
7 200–7 300
РАДИОВЕЩАТЕЛЬНАЯ
7 200–7 300
РАДИОВЕЩАТЕЛЬНАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ
К13
СИ
7 300–7 400
РАДИОВЕЩАТЕЛЬНАЯ 5.134
5.143 5.143B 5.143C
7 300–7 400
РАДИОВЕЩАТЕЛЬНАЯ 5.134
ФИКСИРОВАННАЯ
СУХОПУТНАЯ ПОДВИЖНАЯ
5.143 5.143B
СИ
7 400–7 450
РАДИОВЕЩАТЕЛЬНАЯ
5.143B 5.143C
7 400–7 450
РАДИОВЕЩАТЕЛЬНАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ
СУХОПУТНАЯ ПОДВИЖНАЯ
5.143B
СИ
5.140 Дополнительное распределение: в Анголе, Ираке, Сомали и Того полоса частот 7 000−7 050 кГц распределена также фиксированной службе на первичной основе. (ВКР15)
5.141 Заменяющее распределение: в Египте, Эритрее, Эфиопии, Гвинее, Ливии, на Мадагаскаре и в Нигере полоса 7 000–7 050 кГц распределена фиксированной службе на первичной основе. (ВКР-12)
5.141A Дополнительное распределение: в Узбекистане и Кыргызстане полосы 7 000–7 100 кГц и 7 100–7 200 кГц распределены также фиксированной и сухопутной подвижной службам на вторичной основе. (ВКР-03)
5.141B Дополнительное распределение: в Алжире, Саудовской Аравии, Австралии, Бахрейне, Ботсване, Брунее-Даруссаламе, Китае, на Коморских Островах, в Республике Корея, Диего-Гарсии, Джибути, Египте, Объединенных Арабских Эмиратах, Эритрее, Гвинее, Индонезии, Исламской Республике Иран, Японии, Иордании, Кувейте, Ливии, Мали, Марокко, Мавритании, Нигере, Новой Зеландии, Омане, Папуа-Новой Гвинее, Катаре, Сирийской Арабской Республике, Корейской Народно-Демократической Республике, Сингапуре, Судане, Тунисе, во Вьетнаме и в Йемене полоса частот 7 100–7 200 кГц распределена также фиксированной и подвижной, за исключением воздушной подвижной (R), службам на первичной основе. (ВКР-19)
5.143 Дополнительное распределение: частоты в полосе 7 300–7 350 кГц могут использоваться станциями фиксированной службы и сухопутной подвижной службы, которые поддерживают связь только в границах той страны, где они расположены, при условии, что они не создают вредных помех радиовещательной службе. При использовании частот для этих служб администрации настоятельно призываются применять минимальную необходимую мощность и учитывать использование частот радиовещательной службой по сезонам, публикуемое в соответствии с Регламентом радиосвязи. (ВКР-07)

7 000–7 450 кГц
Радиобайланыс регламенті (1-аудан)
Қазақстан Республикасында жиілік белдеулерін радиоқызметтер бойынша бөлу
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Санаты
Ескертпе
7 000–7 100
ӘУЕСҚОЙЛЫҚ
ӘУЕСҚОЙЛЫҚ ЖЕРСЕРІКТІК
5.140 5.141 5.141A
7 000–7 100
ӘУЕСҚОЙЛЫҚ
ӘУЕСҚОЙЛЫҚ ЖЕРСЕРІКТІК
ТІРКЕЛГЕН
К13
БР
К13: 5950-6200 кГц, 7000-7300 кГц, 8195-8815 кГц, 9500-9900 кГц, 13600-13800 кГц, 15100-15600 кГц, 17550-17900 кГц, 19680-19800 кГц, 21450-21850 кГц, 87,5-104 МГц және 8500-8750 МГц жолақтары тіркелген қызметпен аппаратуралардың амортизациялық мерзімдері аяқталғанға дейін пайдаланылады.
7 100–7 200
ӘУЕСҚОЙЛЫҚ
5.141A 5.141B
7 100–7 200
ӘУЕСҚОЙЛЫҚ
ТІРКЕЛГЕН
К13
БР
7 200–7 300
РАДИОТАРАТҚЫШ
7 200–7 300
РАДИОТАРАТҚЫШ
ТІРКЕЛГЕН
К13
БР
7 300–7 400
РАДИОТАРАТҚЫШ 5.134
5.143 5.143B 5.143C
7 300–7 400
РАДИОТАРАТҚЫШ 5.134
ТІРКЕЛГЕН
ҚҰРЛЫҚТАҒЫ ЖЫЛЖЫМАЛЫ
5.143 5.143B
БР
7 400–7 450
РАДИОТАРАТҚЫШ
5.143B 5.143C
7 400–7 450
РАДИОТАРАТҚЫШ
ТІРКЕЛГЕН
ҚҰРЛЫҚТАҒЫ ЖЫЛЖЫМАЛЫ
5.143B
БР
5.140 Қосымша таратылу: Ангола, Ирак, Сомали және Тогода 7000-7050 кГц жолағы тіркелген қызметке бірінші негізде бөлінген. (ДРК-15)
5.141 Ауыстырылымды таратылу: Египет, Эритрея, Эфиопия, Гвинея, Ливия мен Мадагаскарда және Нигерде 7000-7050 кГц жолағы тіркелген қызметке бірінші реттік негізде бөлінген. (ДРК-12)
5.141A Қосымша таратылу: Өзбекстан және Қырғызстанда 7000-7100 кГц және 7100—7200 кГц жолақтары да тіркелген және құрылықтағы жылжымалы қызметтерге екінші реттік негізде бөлінген. (ДРК-03)
5.141B Қосымша таратылу: Алжир, Сауд Арабиясы, Австралия, Бахрейн, Ботсвана, Бруней-Даруссалам, Қытай, Комор аралдары, Корея Республикасы, Диего Гарсия, Джибути, Египет, Біріккен Араб Әмірліктері, Эритрея, Гвинея, Индонезия, Иран Ислам Республикасы, Жапония, Иордания, Кувейтте , Ливия, Мали, Марокко, Мавритания, Нигер, Жаңа Зеландия, Оман, Папуа-Жаңа Гвинея, Катар, Сирия Араб Республикасы, Корея Халық Демократиялық Республикасы, Сингапур, Судан, Тунис, Вьетнам және Йеменде 7100-7200 кГц тіркелген және жылжымалы, әуедегі жылжымалыны қоспағанда (R), қызметтерге бірінші реттік негізде бөлінген. (ДРК-19)
5.143 Қосымша таратылу: 7 300–7 350 кГц жолағындағы жиіліктер тіркелген қызмет және құрылықтағы жылжымалы қызмет станцияларымен пайдаланулары мүмкін, егер олар байланысты тек орналасқан елдің шекарасында қамтамасыз етсе және олар радиохабар қызметіне зиянды кедергілер тудырмаса. Бұл қызметтерге жиіліктерді пайдаланғанда әкімшіліктер қажетті ең төменгі қуатты пайдаланулары керек және радиохабар қызметтерінің Радиобайланыс регламентіне сай жарияланатын маусымдық жиілік пайдалануларын ескеруі қажет. (ДРК-07)

5.149 При присвоении частот станциям других служб, которым распределены полосы частот:
13 360–13 410 кГц,
25 550–25 670 кГц,
37,5–38,25 МГц,
73–74,6 МГц в Районах 1 и 3,
150,05–153 МГц в Районе 1,
322–328,6 МГц,
406,1–410 МГц,
608–614 МГц в Районах 1 и 3,
1 330–1 400 МГц,
1 610,6–1 613,8 МГц,
1 660–1 670 МГц,
1 718,8–1 722,2 МГц,
2 655–2 690 МГц,
3 260–3 267 МГц,
3 332–3 339 МГц,
3 345,8–3 352,5 МГц,
4 825–4 835 МГц,
4 950–4 990 МГц,
4 990–5 000 МГц,
6 650–6 675,2 МГц,
10,6–10,68 ГГц,
14,47–14,5 ГГц,
22,01–22,21 ГГц,
22,21–22,5 ГГц,
22,81–22,86 ГГц,
23,07–23,12 ГГц,
31,2–31,3 ГГц,
31,5–31,8 ГГц в Районах 1 и 3,
36,43–36,5 ГГц,
42,5–43,5 ГГц,
48,94–49,04 ГГц,
76–86 ГГц,
92–94 ГГц,
94,1–100 ГГц,
102–109,5 ГГц,
111,8–114,25 ГГц,
128,33–128,59 ГГц,
129,23–129,49 ГГц,
130–134 ГГц,
136–148,5 ГГц,
151,5–158,5 ГГц,
168,59–168,93 ГГц,
171,11–171,45 ГГц,
172,31–172,65 ГГц,
173,52–173,85 ГГц,
195,75–196,15 ГГц,
209–226 ГГц,
241–250 ГГц,
252–275 ГГц
администрации настоятельно призываются принимать все практически возможные меры для защиты радиоастрономической службы от вредных помех. Особенно серьезными источниками помех для радиоастрономической службы могут быть излучения станций на борту космических кораблей и воздушных судов (см. пп. 4.5 и 4.6 и Статью 29). (ВКР-07)
5.149A Заменяющее распределение: в Армении, Беларуси, Молдове и Кыргызстане полоса частот 13 450−13 550 кГц распределена фиксированной службе на первичной основе, а подвижной, за исключением воздушной подвижной (R), службе – на вторичной основе. (ВКР19)
5.150 Следующие полосы: 13 553–13 567 кГц (центральная частота 13 560 кГц); 26 957–27 283 кГц (центральная частота 27 120 кГц); 40,66–40,70 МГц (центральная частота 40,68 МГц); 902–928 МГц в Районе 2 (центральная частота 915 МГц); 2 400–2 500 МГц (центральная частота 2 450 МГц); 5 725–5 875 МГц (центральная частота 5 800 МГц); и 24–24,25 ГГц (центральная частота 24,125 ГГц)
предназначаются также для промышленных, научных и медицинских применений (ПНМ). Работающие в этих полосах службы радиосвязи должны мириться с вредными помехами, которые могут быть вызваны такими применениями. Промышленное, научное и медицинское оборудование работает в этих полосах согласно положениям п. 15.13.
5.151 Дополнительное распределение: частоты в полосах 13 57013 600 кГц и 13 80013 870 кГц могут использоваться станциями фиксированной службы и в подвижной, за исключением воздушной подвижной (R), службе, которые поддерживают связь только в границах той страны, где они расположены, при условии, что они не создают вредных помех радиовещательной службе. При использовании частот для этих служб администрации настоятельно призываются применять минимальную необходимую мощность и учитывать использование частот радиовещательной службой по сезонам, публикуемое в соответствии с Регламентом радиосвязи. (ВКР-07)

5.149 Төмендегі жиілік жолақтары басқа қызмет станцияларына тағайындалғанда:
13 360–13 410 кГц,
25 550–25 670 кГц,
37,5–38,25 МГц,
73–74,6 МГц 1 және 3 аудандарда,
150,05–153 МГц 1-ауданда,
322–328,6 МГц,
406,1–410 МГц,
608–614 МГц 1 және 3 аудандарда,
1 330–1 400 МГц,
1 610,6–1 613,8 МГц,
1 660–1 670 МГц,
1 718,8–1 722,2 МГц,
2 655–2 690 МГц,
3 260–3 267 МГц,
3 332–3 339 МГц,
3 345,8–3 352,5 МГц,
4 825–4 835 МГц,
4 950–4 990 МГц,
4 990–5 000 МГц,
6 650–6 675,2 МГц,
10,6–10,68 ГГц,
14,47–14,5 ГГц,
22,01–22,21 ГГц,
22,21–22,5 ГГц,
22,81–22,86 ГГц,
23,07–23,12 ГГц,
31,2–31,3 ГГц,
31,5–31,8 ГГц 1 және 3 аудандарда,
36,43–36,5 ГГц,
42,5–43,5 ГГц,
48,94–49,04 ГГц,
76–86 ГГц,
92–94 ГГц,
94,1–100 ГГц,
102–109,5 ГГц,
111,8–114,25 ГГц,
128,33–128,59 ГГц,
129,23–129,49 ГГц,
130–134 ГГц,
136–148,5 ГГц,
151,5–158,5 ГГц,
168,59–168,93 ГГц,
171,11–171,45 ГГц,
172,31–172,65 ГГц,
173,52–173,85 ГГц,
195,75–196,15 ГГц,
209–226 ГГц,
241–250 ГГц,
252–275 ГГц
әкімшіліктер радиоастрономиялық қызметті зиянды кедергілерден қорғаудың барлық шараларын қарастыруы керек. Әсіресе, радиоастрономиялық қызметке кедергілер тудырудың қауіпті көздері ғарыш және әуедегі станциялардың сәулеленулері болуы мүмкін (4.5 және 4.6-тармақтарды және 29-бапты қара). (ДРК-07)
5.149A Ауыстырылымды таратылу: Армения, Беларусь, Молдова және Қырғыстанда 13 450-13 550 кГц жиілік жолағы бірінші рет негізінде тіркелген қызметке, ал жылжымалы қызметке, әуедегі жылжымалы қызметін (R) қоспағанда, екінші рет негізінде бөлінген. (ДРК-19)
5.150 Келесі жолақтар:
13 553–13 567 кГц (орталық жиілік 13 560 кГц);
26 957–27 283 кГц (орталық жиілік 27 120 кГц);
40,66–40,70 МГц (центральная частота 40,68 МГц);
902–928 МГц 2-ауданда (орталық жиілік 915 МГц);
2 400–2 500 МГц (орталық жиілік 2 450 МГц);
5 725–5 875 МГц (орталық жиілік 5 800 МГц); и
24–24,25 ГГц (орталық жиілік 24,125 ГГц)
өнеркәсіптік, ғылыми және медициналық (ӨҒМ) қолдануларға арналған. Бұл жолақтардағы радиобайланыс қызметтерімен жұмыс істейтіндер мұндай пайдаланымдағы пайда болатын зиянды кедергілерге төзулері керек. Өнеркәсіптік, ғылыми және медициналық жабдықтар бұл жолақтарда 15.13 ережелеріне сәйкес жұмыс істейді.
5.151 Қосымша таратылу: 13 570-13 600 кГц және 13 800-13 870 кГц жолақтардағы жиіліктер тіркелген және жылжымалы, әуедегі жылжымалыны қоспағанда (R), қызмет станцияларымен пайдаланылулары мүмкін, егер олар тек өздері орналасқан елдердің шекарасында байланысқа қолданылып, радиохабар қызметіне зиянды кедергілер тудырмаса. Тіркелген қызметтерге жиіліктерді пайдаланғанда әкімшіліктер қажетті ең төменгі қуатты пайдаланулары керек және радиохабар тарату қызметтерінің радиобайланыс Регламентіне сай жарияланатын маусымдық жиілік пайдалануларын ескеруі қажет. (ДРК-07)

5.155В Полоса 21 870–21 924 кГц используется фиксированной службой для обеспечения служб, связанных с безопасностью полетов.
5.156 Дополнительное распределение: в Нигерии полоса 22 720–23 200 кГц распределена также вспомогательной службе метеорологии (радиозонды) на первичной основе.
5.156А Использование полосы 23 200–23 350 кГц фиксированной службой ограничено обеспечением служб, связанных с безопасностью полетов.
23 350–27 500 кГц
Регламент Радиосвязи (Район 1)
Распределение полос радиочастот между радиослужбами в Республике Казахстан
Полоса радиочастот радиослужбы
Полоса радиочастот радиослужбы
Категория
Примечания
23 350–24 000
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной 5.157
23 350–24 000
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной 5.157
СИ
К12: Отдельные участки полос частот 4 650–4 700 кГц, 6 200–6 525 кГц, 9 400–9 500 кГц, 12 230–13 200 кГц, 14 000–14 250 кГц, 16 360– 17 410 кГц, 21 000–21 450 кГц, 22 000–22 855 кГц, 25 670– 26 100 кГц, 28–29,7 МГц используются действующими средствами фиксированной связи правительственного назначения до окончания амортизационного срока аппаратуры.
24 000–24 450
ФИКСИРОВАННАЯ
СУХОПУТНАЯ ПОДВИЖНАЯ
24 000–24 450
ФИКСИРОВАННАЯ
СУХОПУТНАЯ ПОДВИЖНАЯ
СИ

5.155В 21 870-21 924 кГц жолағын тіркелген қызметтің пайдалануы ұшу қауіпсіздігін қамтамасыз ету қызметтерімен шектелген.
5.156 Қосымша таратылу: Нигерияда 22 720-23 200кГц жолағы қосымша метеорология қызметіне (радиозондтар) бірінші реттік негізде бөлінген.
5.156А 23 200-23 350 кГц жолағын тіркелген қызметпен пайдаланылуы ұшу қауіпсіздігін қамтамасыз ету қызметтерімен шектелген.
23 350–27 500 кГц
Радиобайланыс регламенті (1-аудан)
Қазақстан Республикасында жиілік белдеулерін радиоқызметтер бойынша бөлу
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Санаты
Ескертпе
23 350–24 000
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда 5.157
23 350–24 000
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда 5.157
БР
К12: 4650-4700 кГц, 6200-6525 кГц, 9400-9500 кГц, 12230-13200 кГц, 14000-14250 кГц, 16360-17410 кГц, 21000-21450 кГц, 22000-22855 кГц, 25670-26100 кГц, 28-29,7 МГц жиілік жолақтарының кейбір бөліктері әрекеттегі үкіметтік міндеттерді орындайтын тіркелген байланыс жабдықтарымен аппаратуралардың амортизациялық мерзімдері аяқталғанға дейін пайдаланылады.
24 000–24 450
ТІРКЕЛГЕН
ҚҰРЛЫҚТАҒЫ ЖЫЛЖЫМАЛЫ
24 000–24 450
ТІРКЕЛГЕН
ҚҰРЛЫҚТАҒЫ ЖЫЛЖЫМАЛЫ
БР

5.158 Заменяющее распределение: в Армении, Беларуси, Молдове и Кыргызстане полоса частот 24 450−24 600 кГц распределена фиксированной и сухопутной подвижной службам на первичной основе. (ВКР19)
27,5–40,98 МГц
Регламент Радиосвязи (Район 1)
Распределение полос радиочастот между радиослужбами в Республике Казахстан
Полоса радиочастот радиослужбы
Полоса радиочастот радиослужбы
Категория
Примечания
27,5–28
ВСПОМОГАТЕЛЬНАЯ СЛУЖБА МЕТЕОРОЛОГИИ
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
27,5–28
ВСПОМОГАТЕЛЬНАЯ СЛУЖБА МЕТЕОРОЛОГИИ
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
СИ
К12: Отдельные участки полос частот 4 650–4 700 кГц, 6 200–6 525 кГц, 9 400–9 500 кГц, 12 230–13 200 кГц, 14 000–14 250 кГц, 16 360– 17 410 кГц, 21 000–21 450 кГц, 22 000–22 855 кГц, 25 670– 26 100 кГц, 28–29,7 МГц используются действующими средствами фиксированной связи правительственного назначения до окончания амортизационного срока аппаратуры.
28–29,7
ЛЮБИТЕЛЬСКАЯ
ЛЮБИТЕЛЬСКАЯ СПУТНИКОВАЯ
28–29,7
ЛЮБИТЕЛЬСКАЯ
ЛЮБИТЕЛЬСКАЯ СПУТНИКОВАЯ
К12
СИ
29,7–30,005
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
29,7–30,005
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
СИ
30,005–30,01
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКОЙ ЭКСПЛУАТАЦИИ (опознавание спутника)
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ
30,005–30,01
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКОЙ ЭКСПЛУАТАЦИИ (опознавание спутника)
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ
СИ
30,01–37,5
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
30,01–37,5
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
СИ
37,5–38,25
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
Радиоастрономическая
5.149
37,5–38,25
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
Радиоастрономическая
5.149
СИ
38,25–39
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
38,25–39
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
СИ
39–39.5
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
Радиолокационная 5.132A
5.159
39–39.5
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
Радиолокационная 5.132А
5.159
СИ
39,5–39,986
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
39,5–39,986
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
СИ
39,986–40,02
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
Служба космических исследований
39,986–40,02
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
Служба космических исследований
СИ
40,02–40,98
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
5.150
40,02–40,98
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
5.150
СИ
5.159 Заменяющее распределение: в Армении, Беларуси, Молдове и Кыргызстане полоса частот 39−39,5 МГц распределена фиксированной и подвижной службам на первичной основе. (ВКР19)
40,98–47 МГц
Регламент Радиосвязи (Район 1)
Распределение полос радиочастот между радиослужбами в Республике Казахстан
Полоса радиочастот радиослужбы
Полоса радиочастот радиослужбы
Категория
Примечания
40,98–41,015
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
Служба космических исследований
5.160
40,98–41,015
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
Служба космических исследований
СИ
41,015–42
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
5.160
41,015–42
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
СИ
42–42,5
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ

5.158 Ауыстырылымды таратылу: Армения, Беларусь, Молдова және Қырғызстанда 24 450-24 600 кГц жолағы бірінші реттік негізде тіркелген және құрлықтағы жылжымалы қызметтерге бөлінген. (ДРК-19)
27,5–40,98 МГц
Радиобайланыс регламенті (1-аудан)
Қазақстан Республикасында жиілік белдеулерін радиоқызметтер бойынша бөлу
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Санаты
Ескертпе
27,5–28
МЕТЕОРОЛОГИЯНЫҢ ҚОСАЛҚЫ ҚЫЗМЕТІ
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
27,5–28
МЕТЕОРОЛОГИЯНЫҢ ҚОСАЛҚЫ ҚЫЗМЕТІ
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
БР
К12: 4650-4700 кГц, 6200-6525 кГц, 9400-9500 кГц, 12230-13200 кГц, 14000-14250 кГц, 16360-17410 кГц, 21000-21450 кГц, 22000-22855 кГц, 25670-26100 кГц, 28-29,7 МГц жиілік жолақтарының кейбір бөліктері әрекеттегі үкіметтік міндеттерді орындайтын тіркелген байланыс жабдықтарымен аппаратуралардың амортизациялық мерзімдері аяқталғанға дейін пайдаланылады.
28–29,7
ӘУЕСҚОЙЛЫҚ
ӘУЕСҚОЙЛЫҚ ЖЕРСЕРІКТІК
28–29,7
ӘУЕСҚОЙЛЫҚ
ӘУЕСҚОЙЛЫҚ ЖЕРСЕРІКТІК
К12
БР
29,7–30,005
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
29,7–30,005
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
БР
30,005–30,01
ҒАРЫШ ПАЙДАЛАНУ ҚЫЗМЕТІ (жерсерікті тану)
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ
30,005–30,01
ҒАРЫШ ПАЙДАЛАНУ ҚЫЗМЕТІ (жерсерікті тану)
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ
БР
30,01–37,5
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
30,01–37,5
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
БР
37,5–38,25
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
Радиоастрономиялық
5.149
37,5–38,25
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
Радиоастрономиялық
5.149
БР
38,25–39
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
38,25–39
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
БР
39–39.5
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
Радиолокациялық 5.132A
5.159
39–39.5
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
Радиолокациялық 5.132А
5.159
БР
39,5–39,986
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
39,5–39,986
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
БР
39,986–40,02
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
Ғарыш зерттеу қызметі
39,986–40,02
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
Ғарыш зерттеу қызметі
БР
40,02–40,98
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
5.150
40,02–40,98
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
5.150
БР
5.159 Ауыстырылымды таратылу: Армения, Беларусь, Молдова мен Қырғызстанда 39-39,5 МГц жиілік жолағы бірінші реттік негізде тіркелген және жылжымалы қызметтерге бөлінген. (ДРК-19)
40,98–47 МГц
Радиобайланыс регламенті (1-аудан)
Қазақстан Республикасында жиілік белдеулерін радиоқызметтер бойынша бөлу
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Санаты
Ескертпе
40,98–41,015
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
Ғарыш зерттеу қызметі
5.160
40,98–41,015
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
Ғарыш зерттеу қызметі
БР
41,015–42
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
5.160
41,015–42
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
БР
42–42,5
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ

Радиолокационная 5.132A
5.160 5.161B
42–42,5
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
Радиолокационная 5.132А
СИ
42,5–44
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
5.160
42,5–44
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
СИ
44–47
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
5.162A
44–47
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
СИ
5.160 Дополнительное распределение: в Ботсване, Бурунди, Демократической Республике Конго и Руанде полоса 41–44 МГц распределена также воздушной радионавигационной службе на первичной основе. (ВКР-12)
5.161B Заменяющее распределение: в Албании, Германии, Армении, Австрии, Беларуси, Бельгии, Боснии и Герцеговине, Кипре, Ватикане, Хорватии, Дании, Испании, Эстонии, Финляндии, Франции, Греции, Венгрии, Ирландии, Исландии, Италии, Латвии, Лихтенштейне, Литве, Люксембурге, Северной Македонии, на Мальте, в Молдове, Монако, Черногории, Норвегии, Узбекистане, Нидерландах, Португалии, Кыргызстане, Словакии, Чешской Республике, Румынии, Соединенном Королевстве, Сан-Марино, Словении, Швеции, Швейцарии, Турции и Украине полоса частот 42–42,5 МГц распределена фиксированной и подвижной службам на первичной основе. (ВКР19)
5.162A Дополнительное распределение: в Германии, Австрии, Бельгии, Боснии и Герцеговине, Китае, Ватикане, Дании, Испании, Эстонии, Российской Федерации, Финляндии, Франции, Ирландии, Исландии, Италии, Латвии, , Лихтенштейне, Литве, Люксембурге, Северной Македонии, Монако, Черногории, Норвегии, Нидерландах, Польше, Португалии, Чешской Республике, Соединенном Королевстве, Сербии, Словении, Швеции и Швейцарии полоса частот 46–68 МГц распределена также радиолокационной службе на вторичной основе. Это использование ограничено эксплуатацией радаров профиля ветра в соответствии с Резолюцией 217 (ВКР97). (ВКР19)
47–75,2 МГц
Регламент Радиосвязи (Район 1)
Распределение полос радиочастот между радиослужбами в Республике Казахстан
Полоса радиочастот радиослужбы
Полоса радиочастот радиослужбы
Категория
Примечания
47–50
РАДИОВЕЩАТЕЛЬНАЯ
5.162A 5.163 5.164 5.165
47–50
РАДИОВЕЩАТЕЛЬНАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ
СУХОПУТНАЯ ПОДВИЖНАЯ
К14 К15 5.163
СИ
К14: Учитывая потребность в использовании РЧС на территории Республики Казахстан, устанавливается категория службы, отличающаяся от принятой для Района 1.
К15: Полосы 48,5–56,5 МГц, 58– 66 МГц, 76–100 МГц, 174–230 МГц и 470-694 МГц используются телевизионным вещанием. Частотные присвоения вещательным станциям согласовываются установленным порядком.
50–52
РАДИОВЕЩАТЕЛЬНАЯ
Любительская 5.166A 5.166B 5.166C 5.166D 5.166E 5.169 5.169А 5.169B

Радиолокациялық 5.132A
5.160 5.161B
42–42,5
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
Радиолокациялық 5.132А
БР
42,5–44
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
5.160
42,5–44
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
БР
44–47
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
5.162A
44–47
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
БР
5.160 Қосымша таратылу: Ботсвана, Бурунди, Конго Демократиялық Республикасы және Руандада 41-44 МГц жолағы, сондай-ақ әуедегі радионавигациялық қызметке де бірінші реттік негізде бөлінген. (ДРК-12)
5.161B Ауыстырылымды таратылу: Албания, Германия, Армения, Австрия, Беларусь, Бельгия, Босния және Герцеговина, Кипр, Ватикан, Хорватия, Дания, Испания, Эстония, Финляндия, Франция, Греция, Венгрия, Ирландия, Исландия, Италия, Латвия, Лихтенштейн, Литва, Люксембург , Солтүстік Македония, Мальта, Молдова, Монако, Черногория, Норвегия, Өзбекстан, Нидерланды, Португалия, Қырғызстан, Словакия, Чехия, Румыния, Ұлыбритания, Сан-Марино, Словения, Швеция, Швейцария, Түркия және 42-42,5 МГц жиілік жолағы тіркелген және жылжымалы қызметтеріне бірінші реттік негізде бөлінген. (ДРК-19)
5.162A Қосымша таратылу: Германия, Австрия, Бельгия, Босния және Герцеговина, Қытай, Ватикан, Дания, Испания, Эстония, Ресей Федерациясы, Финляндия, Франция, Ирландия, Исландия, Италия, Латвия, Лихтенштейн, Литва, Люксембург, Солтүстік Македония, Монако, Черногория, Норвегия, Нидерланды, Польша, Португалия, Чехия, Ұлыбритания, Сербия, Словения, Швеция және Швейцарияда 46-48 МГц жолағы радионавигациялық қызметіне екінші реттік негізде бөлінген. Бұл пайдаланым жел пішіні радарларының жұмысымен 217 - Резолюцияға (ДРК-97) сәйкес шектеледі. (ДРК-19)
47–75,2 МГц
Радиобайланыс регламенті (1-аудан)
Қазақстан Республикасында жиілік белдеулерін радиоқызметтер бойынша бөлу
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Санаты
Ескертпе
47–50
РАДИОТАРАТҚЫШ
5.162A 5.163 5.164 5.165
47–50
РАДИОТАРАТҚЫШ
ТІРКЕЛГЕН
ҚҰРЛЫҚТАҒЫ ЖЫЛЖЫМАЛЫ
К14 К15 5.163
БР
К14: Қазақстан Республикасының аумағында РЖС қолдану қажеттілігін ескере отырып, 1-аймақ үшін қабылданғаннан ерекшеленетін қызмет санаты белгіленеді.
К15: 48,5-56,5 МГц, 58-66 МГц, 76-100 МГц, 174-230 МГц және 470-694 МГц жолақтары теледидар хабарларын таратуда пайдаланылады. Хабар станцияларына жиіліктер тағайындау белгіленген тәртіп бойынша жүргізіледі.
50–52
РАДИОТАРАТҚЫШ
Әуесқойлық 5.166A 5.166B 5.166C 5.166D 5.166E 5.169 5.169А 5.169B

74,8–75,2
ВОЗДУШНАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ
5.180
СИ
5.163 Дополнительное распределение: в Армении, Беларуси, Российской Федерации, Грузии, Казахстане, Латвии, Молдове, Узбекистане, Кыргызстане, Таджикистане, Туркменистане и Украине полосы частот 47–48,5 МГц и 56,5–58 МГц распределены также фиксированной и сухопутной подвижной службам на вторичной основе. (ВКР19)
5.164 Дополнительное распределение: в Албании, Алжире, Германии, Австрии, Бельгии, Боснии и Герцеговине, Ботсване, Болгарии, Кот-д'Ивуаре, Хорватии, Дании, Испании, Эстонии, Эсватини, Финляндии, Франции, Габоне, Греции, Венгрии, Ирландии, Израиле, Италии, Иордании, Ливане, Ливии, Лихтенштейне, Литве, Люксембурге, Мадагаскаре, Мали, на Мальте, в Марокко, Мавритании, Монако, Черногории, Нигерии, Норвегии, Нидерландах, Польше, Сирийской Арабской Республике, Словакии, Чешской Республике, Румынии, Соединенном Королевстве, Сербии, Словении, Швеции, Швейцарии, Чаде, Того, Тунисе и Турции полоса частот 47−68 МГц, в Южно-Африканской Республике полоса частот 47–50 МГц, а в Латвии полосы частот 48,5−56,5 МГц и 58−68 МГц распределены также сухопутной подвижной службе на первичной основе. Однако станции сухопутной подвижной службы в странах, указанных в связи с каждой из полос частот данного примечания, не должны создавать вредных помех существующим или планируемым радиовещательным станциям стран, не указанных в связи с данной полосой частот, или требовать защиты от них. (ВКР-19)

74,8–75,2
ӘУЕДЕГІ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ
5.180
БР
5.163 Қосымша таратылу: Армения, Беларусь, Ресей Федерациясы, Грузия, Қазақстан, Латвия, Молдова, Өзбекстан, Қырғызстан, Тәжікстан, Түркіменстан және Украинада 47-48.5 МГц және 56.5-58 МГц жолақтары тіркелген және құрлықтағы жылжымалы қызметтерге екінші реттік негізде бөлінген. (ДРК-19)
5.164 Қосымша таратылу: Албания, Алжир, Германия, Австрия, Бельгия, Босния және Герцеговина, Ботсвана, Болгария, Кот-д'Ивуар, Хорватия, Дания, Испания, Эстония, Эсватини, Финляндия, Франция, Габон, Греция, Венгрия, Ирландия, Израиль, Италия, Иордания, Ливан, Ливия, Лихтенштейн, Литва, Люксембург, Мадагаскар, Мали, Мальта, Марокко, Мавритания, Монако, Черногория, Нигерия, Норвегия, Нидерланды, Польша, Сирия Араб Республикасы, Словакия, Чехия, Румыния, Біріккен Корольдік, Сербия Словения, Швеция, Швейцария, Чад, Того, Тунис және Түркияда 47-68 МГц жиілік жолағы, Оңтүстік Африкада 47-50 МГц жиілік жолағы және Латвияда 48,5-56,5 МГц және 58-68 МГц жиілік жолақтары да құрлықтағы жылжымалы қызметіне бірінші реттік негізде бөлінген. Алайда осы ескертпедегі әрбір жолақтарға қатысты аталған елдер станциялары аталмаған елдердің іске қосылған және болашақта қосылатын радиотарату станцияларына зиянды кедергілер тудырмауы және олардан қорғанысты талап етпеуі тиіс. (ДРК-19)

5.165 Дополнительное распределение: в Анголе, Камеруне, Республике Конго, Египте, Мадагаскаре, Мозамбике, Нигере, Сомали, Судане, Южном Судане, Танзании и Чаде полоса частот 47–68 МГц распределена также фиксированной и подвижной, за исключением воздушной подвижной, службам на первичной основе. (ВКР-19)
5.166A Другая категория службы: в Австрии, на Кипре, в Ватикане, Хорватии, Дании, Испании, Финляндии, Венгрии, Латвии, Нидерландах, Чешской Республике, Соединенном Королевстве, Словакии и Словении полоса частот 50,0−50,5 МГц распределена любительской службе на первичной основе. Станции любительской службы в этих странах не должны создавать вредных помех станциям радиовещательной, фиксированной и подвижной служб, работающим в соответствии с Регламентом радиосвязи в полосе частот 50,0−50,5 МГц в странах, не перечисленных в настоящем положении, или требовать защиты от них. Для станций этих служб должны также применяться критерии защиты, указанные в п. 5.169B. В Районе 1, за исключением стран, перечисленных в п. 5.169, радарам профиля ветра, работающим в радиолокационной службе в соответствии с п. 5.162A, разрешено работать на равных основаниях со станциями любительской службы в полосе частот 50,0–50,5 МГц. (ВКР19)
5.166B В Районе 1 станции любительской службы, работающие на вторичной основе, не должны создавать вредных помех станциям радиовещательной службы или требовать защиты от них. Напряженность поля, создаваемого станцией любительской службы в Районе 1 в полосе частот 50−52 МГц, не должна превышать расчетное значение +6 дБ(мкВ/м) на высоте 10 м над уровнем земли в течение более 10% времени вдоль границы страны с работающими аналоговыми радиовещательными станциями в Районе 1 и соседних странах с радиовещательными станциями в Районе 3, перечисленных в пп. 5.167 и 5.168. (ВКР19)
5.166C В Районе 1 станции любительской службы в полосе частот 50−52 МГц, за исключением стран, перечисленных в п. 5.169, не должны создавать вредных помех радарам профиля ветра, работающим в радиолокационной службе в соответствии с п. 5.162A, или требовать защиты от них. (ВКР19)
5.166D Другая категория службы: в Ливане полоса частот 50−52 МГц распределена любительской службе на первичной основе. В Ливане станции любительской службы не должны создавать вредных помех станциям радиовещательной, фиксированной и подвижной служб, работающим в соответствии с Регламентом радиосвязи в полосе частот 50–52 МГц в странах, не перечисленных в настоящем положении, или требовать защиты от них. (ВКР19)
5.166E В Российской Федерации только полоса частот 50,080−50,280 МГц распределена любительской службе на вторичной основе. Критерии защиты других служб в странах, не перечисленных в настоящем положении, указаны в пп. 5.166B и 5.169B. (ВКР-19)

5.165 Қосымша таратылу: Ангола, Камерун, Конго Республикасы, Мадагаскар, Мозамбик, Сомали, Судан, Оңтүстік Судан, Танзания және Чадта 47-68 МГц жолағы тіркелген және жылжымалы қызметке, әуедегі жылжымалы қызметті қаспағанда, бірінші реттік негізде бөлінген. (ДРК-19)
5.166A Басқа қызмет санаты: Австрия, Кипр, Ватикан, Хорватия, Дания, Испания, Финляндия, Венгрия, Латвия, Нидерланды, Чехия, Ұлыбритания, Словакия және Словенияда 50,0-50,5 МГц жиілік диапазоны әуесқойлық қызметке бірінші реттік негізде бөлінген. Осы елдердегі әуесқойлық қызметтегі станциялар осы ережеде көрсетілмеген елдердегі 50,0-50,5 МГц жиілік жолағында Радиобайланыс регламентіне сәйкес жұмыс істейтін радиохабар тарату, тіркелген және жылжымалы қызметтер станцияларына зиянды кедергілер тудырмауы немесе олардан қорғауды талап етпеуі керек. Осы қызметтердегі станциялар үшін 5.169B-т. қорғау критерийлері де қолданылуы керек. 5.169-т. аталған елдерді қоспағанда, 1-ауданда 5.162А-т. бойынша радиолокациялық қызметте жұмыс істейтін жел пішіні радиолокаторларына 50,0-50,5 МГц жиілік жолағындағы әуесқойлық қызметтегі станциялармен тең негізде жұмыс істеуге рұқсат етіледі. (ДРК-19)
5.166B 1-ауданда екінші реттік негізде жұмыс істейтін әуесқойлық қызметтің станциялары радиохабар тарату қызметіндегі станцияларға зиянды кедергі келтірмеуі немесе олардан қорғауды талап етпеуі керек. 1-ауданда 50-52 МГц жиілік жолағында әуесқойлық қызмет станциялары тудыратын өріс кернеулегі 1-аудандағы аналогтық хабар тарату станциялары бар елдің және 5.167 және 5.168 тт. аталған 3-аудандағы хабар тарату станциялары бар көрші елдердің шекарасы бойында уақыттың 10%-нан астам уақытында жер деңгейінен 10 м биіктікте +6 дБ(мкВ/м) есептік мәнінен аспауы тиіс. (ДРК-19)
5.166C 1-ауданда 50-52 МГц жиілік жолағындағы әуесқойлық қызмет станциялары, 5.169-т. аталған елдерді қоспағанда, 5.162-т. сәйкес радиолокациялық қызметте жұмыс істейтін жел пішіні радарларына зиянды кедергілер тудырмауы немесе олардан қорғауды талап етпеуі керек. (ДРК-19)
5.166D Басқа қызмет санаты: Ливанда 50-52 МГц жиілік жолағы әуесқойлық қызметке бірінші реттік негізде бөлінген. Ливанда әуесқойлық қызметтегі станциялар осы ережеде көрсетілмеген елдердегі 50-52 МГц жиілік жолағында Радио Регламентке сәйкес жұмыс істейтін радиохабар тарату, тіркелген және жылжымалы қызметтер станцияларына зиянды кедергілер тудырмауы немесе олардан қорғауды талап етпеуі керек. (ДРК-19)
5.166E Ресей Федерациясында әуесқойлық қызметке тек 50,080-50,280 МГц жиілік жолағы екінші реттік негізде бөлінген. Осы ережеде көрсетілмеген елдердегі басқа қызметтерді қорғау критерийлері 5.166B және 5.169B-тт. көрсетілген. (ДРК-19)

5.169 Заменяющее распределение: в Ботсване, Эсватини, Лесото, Малави, Намибии, Руанде, Южно-Африканской Республике, Замбии и Зимбабве полоса частот 50–54 МГц распределена любительской службе на первичной основе. В Сенегале полоса частот 50–51 МГц распределена любительской службе на первичной основе. (ВКР-19)
5.169A Заменяющее распределение: в следующих странах Района 1: Анголе, Саудовской Аравии, Бахрейне, Буркина-Фасо, Бурунди, Объединенных Арабских Эмиратах, Гамбии, Иордании, Кении, Кувейте, на Маврикии, в Мозамбике, Омане, Уганде, Катаре, Южном Судане и Танзании полоса частот 50−54 МГц распределена любительской службе на первичной основе. В Гвинее-Бисау полоса частот 50,0−50,5 МГц распределена любительской службе на первичной основе. В Джибути полоса частот 50−52 МГц распределена любительской службе на первичной основе. За исключением стран, перечисленных в п. 5.169, станции любительской службы, работающие в Районе 1 в рамках настоящего примечания во всей полосе частот 50−54 МГц или в ее части, не должны создавать вредных помех станциям других служб, работающим в соответствии с Регламентом радиосвязи в Алжире, Египте, Исламской Республике Иран, Ираке, Израиле, Ливии, Палестине*, Сирийской Арабской Республике, Корейской Народно-Демократической Республике, Судане и Тунисе, или требовать защиты от этих станций. Напряженность поля, создаваемого станцией любительской службы в полосе частот 50−54 МГц, не должна превышать значение +6 дБ(мкВ/м) на высоте 10 м над уровнем земли в течение более 10% времени вдоль границ перечисленных стран, требующих защиты. (ВКР19)
5.169B За исключением стран, перечисленных в п. 5.169, станции любительской службы, используемые в Районе 1 во всей полосе частот 50−54 МГц или в ее части, не должны причинять вредных помех станциям других служб, используемых в соответствии с Регламентом радиосвязи в Алжире, Армении, Азербайджане, Беларуси, Египте, Российской Федерации, Исламской Республике Иран, Ираке, Казахстане, Кыргызстане, Ливии, Узбекистане, Палестине*, Сирийской Арабской Республике, Судане, Тунисе и Украине, или требовать защиты от этих станций. Напряженность поля, создаваемого любительской станцией в полосе частот 50−54 МГц, не должна превышать значение +6 дБ(мкВ/м) на высоте 10 м над уровнем земли в течение более 10% времени вдоль границ стран, перечисленных в настоящем положении. (ВКР19)
5.171 Дополнительное распределение: в Ботсване, Эсватини, Лесото, Малави, Мали, Намибии, Демократической Республике Конго, Руанде, Южно-Африканской Республике, Замбии и Зимбабве полоса частот 54–68 МГц распределена также фиксированной и подвижной, за исключением воздушной подвижной, службам на первичной основе. (ВКР-19)
5.175 Заменяющее распределение: в Армении, Азербайджане, Беларуси, Российской Федерации, Грузии, Казахстане, Молдове, Узбекистане, Кыргызстане, Таджикистане, Туркменистане и Украине полосы 68–73 МГц и 76–87,5 МГц распределены радиовещательной службе на первичной основе. В Латвии и Литве полосы 68–73 МГц и 76–87,5 МГц распределены радиовещательной и подвижной, за исключением воздушной подвижной, службам на первичной основе. Службы, которым эти полосы распределены в других странах, а также радиовещательная служба в перечисленных выше странах подлежат согласованию с заинтересованными соседними странами. (ВКР07)

5.169 Ауыстырылымды таратылу: Ботсвана, Эсватини, Лесото, Малави, Намибия, Руанда, Оңтүстік Африка, Замбия және Зимбабведе 50-54 МГц жолағы әуесқойлық қызметке бірінші реттік негізде бөлінген. Сенегалда 50-51 МГц жолағы әуесқойлық қызметіне бірінші реттік негізде бөлінген. (ДРК-19)
5.169A Ауыстырылымды таратылу: келесі 1-аудан елдерінде: Ангола, Сауд Арабиясы, Бахрейн, Буркина-Фасо, Бурунди, Біріккен Араб Әмірліктері, Гамбия, Иордания, Кения, Кувейт, Маврикий, Мозамбик, Оман, Уганда, Катар, Оңтүстік Судан және Танзания 50−54 МГц жолағы әуесқойлық қызметке бірінші реттік негізде бөлінген. Гвинея-Бисауда 50,0-50,5 МГц жиілік диапазоны әуесқойлық қызметке бірінші реттік негізде бөлінген. Джибутиде 50-52 МГц жиілік диапазоны әуесқойлық қызметке бірінші реттік негізде бөлінген. 5.169-да аталған елдерді қоспағанда, осы ескерту бойынша 1-ауданда 50-54 МГц жиілік жолағында барлық немесе бір бөлігінде жұмыс істейтін әуесқойлық қызмет станциялары Радиобайланыс Регламентіне сәйкес жұмыс істейтін Алжир, Египет, Иран Ислам Республикасы, Ирак, Израиль, Ливия, Палестина*, Сирия Араб Республикасы, Корея Халық Демократиялық Республикасы, Судан және Тунистегі басқа қызметтердің станцияларына зиянды кедергілер тудырмауы керек немесе осы станциялардан қорғауды талап ете алмайды. 50-54 МГц жиілік жолағында әуесқойлық қызмет станциясы тудыратын өріс кернеулігі аталған елдердің шекарасы бойында уақыттың 10%-нан астам уақытында жер деңгейінен 10 м биіктікте +6 дБ(мкВ/м) мәнінен аспауы тиіс. (ДРК-19)
5.169B 5.169-да аталған елдерді қоспағанда, 50-54 МГц жиілік жолағының толық немесе бір бөлігінде 1-ауданда пайдаланылатын әуесқойлық қызметтегі станциялар Радиобайланыс Регламентіне сәйкес пайдаланылатын Алжир, Армения , Әзірбайжан, Беларусь, Египет, Ресей Федерациясы, Иран Ислам Республикасы, Ирак, Қазақстан, Қырғызстан, Ливия, Өзбекстан, Палестина*, Сирия Араб Республикасы, Судан, Тунис және Украинадағы басқа қызметтердің станцияларына зиянды кедергілер тудырмауы керек немесе осы станциялардан қорғауды талап етпейді. 50-54 МГц жиілік жолағында әуесқойлық қызмет станциясы тудыратын өріс кернеулігі аталған елдердің шекарасы бойында уақыттың 10%-нан астам уақытында жер деңгейінен 10 м биіктікте +6 дБ(мкВ/м) мәнінен аспауы тиіс. (ДРК-19)
5.171 Қосымша таратылу: Ботсвана, Эсватини, Лесото, Малави, Мали, Намибия, Конго Демократиялық Республикасы, Руанда, Оңтүстік Африка, Замбия және Зимбабведе 54-68 МГц жолағы тіркелген және жылжымалы қызметке, әуедегі жылжымалы қызметті қоспағанда, бірінші реттік негізде бөлінген. (ДРК-19)
5.175 Ауыстырылымды таратылу: Армения, Әзірбайжан, Беларусьь, Ресей Федерациясы, Грузия, Қазақстан, Молдова, Өзбекстан, Қырғызстан, Тәжікстан, Түркіменстан және Украинада 68-73 МГц және 76-87.5 МГц жолағы радиохабар қызметтеріне бірінші реттік негізде бөлінген. Осы жолақтар бөлінген басқа елдердегі қызметтер, сондай-ақ жоғарыда аталған елдердің радиохабар қызметті мүделі көрші елдермен келісулері керек. (ДРК-07)

5.177 Дополнительное распределение: в Армении, Азербайджане, Беларуси, Российской Федерации, Грузии, Казахстане, Узбекистане, Кыргызстане, Таджикистане, Туркменистане и Украине полоса 73–74 МГц распределена также радиовещательной службе на первичной основе при условии получения согласия в соответствии с п. 9.21. (ВКР-07)
5.179 Дополнительное распределение: в Армении, Азербайджане, Беларуси, Китае, Российской Федерации, Грузии, Казахстане, Литве, Монголии, Кыргызстане, Таджикистане, Туркменистане и Украине полосы 74,6–74,8 МГц и 75,2–75,4 МГц распределены также воздушной радионавигационной службе на первичной основе только для использования наземными передатчиками. (ВКР-12)
5.180 Частота 75 МГц присвоена маркерным маякам. Администрации должны воздерживаться от присвоения частот, близких к границам защитной полосы, станциям других служб, которые вследствие своей мощности или своего географического положения могли бы создавать вредные помехи или каким-либо другим образом накладывать ограничения на работу маркерных маяков.
Необходимо прилагать все усилия для улучшения характеристик приемников воздушных станций и ограничения мощности передающих станций вблизи граничных частот 74,8 и 75,2 МГц.
5.181 Дополнительное распределение: в Египте, Израиле и Сирийской Арабской Республике полоса 74,8–75,2 МГц распределена также подвижной службе на вторичной основе при условии получения согласия по п. 9.21. Для того чтобы станции воздушной радионавигационной службы не испытывали вредных помех, станции подвижной службы не должны вводиться в эту полосу частот до тех пор, пока она не перестанет быть необходимой для воздушной радионавигационной службы любой администрации, которая может быть определена посредством применения процедуры, установленной п. 9.21. (ВКР-03)
________________________________
* Согласно Резолюции 99 (Пересм. Дубай, 2018 г.) и принимая во внимание израильско-палестинское временное соглашение от 28 сентября 1995 года.
75,2–137,175 МГц
Регламент Радиосвязи (Район 1)
Распределение полос радиочастот между радиослужбами в Республике Казахстан
Полоса радиочастот радиослужбы
Полоса радиочастот радиослужбы
Категория
Примечания

5.177 Қосымша таратылу: Армения, Әзірбайжан, Беларусь, Ресей Федерациясы, Грузия, Қазақстан, Өзбекстан, Қырғызстан, Тәжікстан, Түркіменстан және Украинада 73-74 МГц жолағы 9.21-т. сәйкес алынатын келісім алынған жағдайда радиохабар қызметіне бірінші реттік негізде бөлінген. (ДРК-07)
5.179 Қосымша таратылу: Армения, Әзірбайжан, Беларусь, Қытай, Ресей Федерациясы, Грузия, Қазақстан, Литва, Моңғолия, Қырғызстан, Тәжікстан, Түркіменстан және Украинада 74.6-74.8 МГц және 75.2-75.4 МГц жолақтары, сондай-ақ әуедегі радионавигациялық қызметке тек қана жерде орналасқан таратқыштарға пайдалануға бірінші реттік негізде бөлінген. (ДРК-12)
5.180 75 МГц жиілік әуедегі маркерлік маяктарға бөлінген. Әкімшіліктер қорғаныс жолақтарының шектеріне орналасқан, өзі қуатының салдарынан немесе географиялық орнына байланысты зиянды кедергілер тудырмауы мүмкін немесе басқа да бір жағдаймен маркерлік маяктардың жұмысына шек қоятын жиіліктерді басқа да қызметтер станцияларына таратудан тартынуы керек.
74,8 және 75,2 МГц жиіліктеріне жақын шектік жиіліктердегі тарату станцияларының қуатын шектеу және әуедегі станциялардың сипаттамаларын жақсарту үшін барлық мүмкіндіктерді қолдану қажет.
5.181 Қосымша таратылу: Египет, Израил және Сирия Араб Республикасында 74.8 – 75.2 МГц жолағы жылжымалы қызметке екінші реттік негізде, 9.21 т. сай келісім алу жағдайында бөлінген. Әуедегі радионавигациялық қызметтің станциялары зиянды кедергілерден зардап шекпес үшін, жылжымалы қызмет станцияларының, әуедегі радионавигациялық кызметтің кейбір әкімшіліктеріне қажеттілігі 9.21-т. сәйкес тәртіп бойынша анықталмайынша, бұл жиілік жолақтарына енгізілмеуі тиіс. (ДРК-03)
75,2–137,175 МГц
Радиобайланыс регламенті (1-аудан)
Қазақстан Республикасында жиілік белдеулерін радиоқызметтер бойынша бөлу
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Санаты
Ескертпе

К15: Полосы 48,5–56,5 МГц, 58– 66 МГц, 76–100 МГц, 174–230 МГц и 470-694 МГц используются телевизионным вещанием. Частотные присвоения вещательным станциям согласовываются установленным порядком.
К17: Отдельные участки полос 110–174 МГц и 230–1 000 МГц могут использоваться кабельными распределительными сетями систем коллективного приема телевидения, радиовещания и кабельного телевидения при выполнении норм, обеспечивающих внешнюю помехозащищенность и исключении помех другим РЭС, работающим в соответствии с Таблицей. Использование таких сетей, удовлетворяющих указанным нормам, не может служить основанием для предъявления претензий на возможные помехи и ограничения работы других РЭС, за исключением полос частот, отведенных в данном районе для эфирного телевизионного и УКВ ЧМ радиовещания. Полосы радиочастот 163,2–164,2125 МГц используются в соответствии с решением Центрального исполнительного органа военного управления Республики Казахстан.

К15: 48,5-56,5 МГц, 58-66 МГц, 76-100 МГц, 174-230 МГц және 470-694 МГц жолақтары теледидар хабарларын таратуда пайдаланылады. Хабар станцияларына жиіліктер тағайындау белгіленген тәртіп бойынша жүргізіледі.
К17: 110-174 МГц және 230-1000 МГц жолақтарының кейбір бөліктері, ұжымдық теледидар, радиохабар және кабельдік теледидар қабылдау жүйелерінің кабельдік тарату желілерінде сыртқы бөгеуілден қорғаныс нормасын орындау кезінде және Кестеге сәйкес жұмыс істейтін басқа да РЭҚ-терге кедергілерді болдырмаған жағдайда пайдалануы мүмкін. Аталған нормаларды қанағаттандыратын осындай желілерді пайдалану, осы аудандарға бөлінген эфирлік теледидар мен жиіліктік модуляцияланған ультрақысқа толқындар (ЖМ УҚТ) таратуын қоспағанда, ол пайда болуы мүмкін кедергілер мен басқа РЭҚ жұмыстарын шектеуге шағым айтуға негіз бола алмайды. 163,2-164,2125 МГц жиілік жолағы Қазақстан Республикасының әскери басқару орталық атқарушы органының шешіміне сәйкес қолданылады.

117,975–137
ВОЗДУШНАЯ ПОДВИЖНАЯ (R)
5.111 5.200 5.201 5.202
117,975–137
ВОЗДУШНАЯ ПОДВИЖНАЯ (R)
К5 К17 5.111 5.200 5.201
СИ
137–137,025
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКОЙ ЭКСПЛУАТАЦИИ (космос-Земля) 5.203C
МЕТЕОРОЛОГИЧЕСКАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля)
ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.208A 5.208B 5.209
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (космос-Земля)
Фиксированная
Подвижная, за исключением воздушной подвижной (R)
5.204 5.205 5.206 5.208
137–137,025
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКОЙ ЭКСПЛУАТАЦИИ (космос-Земля) 5.203C
МЕТЕОРОЛОГИЧЕСКАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля)
ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.208A 5.208B 5.209
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (космос-Земля)
ВОЗДУШНАЯ ПОДВИЖНАЯ (OR)
Фиксированная
Подвижная, за исключением воздушной подвижной (R)
К17 К18 5.206 5.208
СИ
137,025–137,175
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКОЙ ЭКСПЛУАТАЦИИ (космос-Земля) 5.203C
МЕТЕОРОЛОГИЧЕСКАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля)
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (космос-Земля)
Фиксированная
Подвижная, за исключением воздушной подвижной (R)
Подвижная спутниковая (космос-Земля) 5.208A 5.208B 5.209
5.204 5.205 5.206 5.208
137,025–137,175
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКОЙ ЭКСПЛУАТАЦИИ (космос-Земля) 5.203C
МЕТЕОРОЛОГИЧЕСКАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля)
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (космос-Земля)
ВОЗДУШНАЯ ПОДВИЖНАЯ (OR)
Фиксированная
Подвижная, за исключением воздушной подвижной (R)
Подвижная спутниковая (космос-Земля) 5.208A 5.208B 5.209
К17 К18 5.206 5.208
СИ
5.187 Заменяющее распределение: в Албании полоса 81–87,5 МГц распределена радиовещательной службе на первичной основе и используется в соответствии с решениями, содержащимися в Заключительных актах Специальной региональной конференции (Женева, 1960 г.).
5.190 Дополнительное распределение: в Монако полоса 87,5–88 МГц распределена также сухопутной подвижной службе на первичной основе при условии получения согласия по п. 9.21. (ВКР-97)
5.194 Дополнительное распределение: в Кыргызстане, Сомали и Туркменистане полоса частот 104–108 МГц распределена также подвижной, за исключением воздушной подвижной (R), службе на вторичной основе. (ВКР-19)
5.197 Дополнительное распределение: в Сирийской Арабской Республике полоса 108−111,975 МГц распределена также подвижной службе на вторичной основе при условии получения согласия в соответствии с п. 9.21. Для того чтобы станции воздушной радионавигационной службы не испытывали вредных помех, станции подвижной службы не должны вводиться в этой полосе частот до тех пор, пока она не перестанет быть необходимой для воздушной радионавигационной службы любой администрации, которая может быть определена посредством применения процедуры, требуемой в соответствии с п. 9.21. (ВКР-12)
5.197A Дополнительное распределение: полоса 108–117,975 МГц также распределена на первичной основе воздушной подвижной (R) службе, но ее использование ограничено системами, работающими в соответствии с признанными международными авиационными стандартами. Такое использование должно осуществляться в соответствии с Резолюцией 413 (Пересм. ВКР-07)*. Использование воздушной подвижной (R) службой полосы 108112 МГц ограничивается системами, состоящими из передатчиков наземного базирования и связанных с ними приемников, которые обеспечивают предоставление навигационной информации в поддержку функций воздушной навигации в соответствии с признанными международными авиационными стандартами. (ВКР-07)

117,975–137
ӘУЕДЕГІ ЖЫЛЖЫМАЛЫ (R)
5.111 5.200 5.201 5.202
117,975–137
ӘУЕДЕГІ ЖЫЛЖЫМАЛЫ (R)
К5 К17 5.111 5.200 5.201
БР
137–137,025
ҒАРЫШ ПАЙДАЛАНУ ҚЫЗМЕТІ (ғарыш-Жер) 5.203C
МЕТЕОРОЛОГИЯЛЫҚ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер)
ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.208A 5.208B 5.209
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (ғарыш-Жер)
Тіркелген
Жылжымалы, әуедегі жылжымалыны қоспағанда (R)
5.204 5.205 5.206 5.208
137–137,025
ҒАРЫШ ПАЙДАЛАНУ ҚЫЗМЕТІ (ғарыш-Жер) 5.203C
МЕТЕОРОЛОГИЯЛЫҚ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер)
ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.208A 5.208B 5.209
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (ғарыш-Жер)
ӘУЕДЕГІ ЖЫЛЖЫМАЛЫ (OR)
Тіркелген
Жылжымалы, әуедегі жылжымалыны қоспағанда (R)
К17 К18 5.206 5.208
БР
137,025–137,175
ҒАРЫШ ПАЙДАЛАНУ ҚЫЗМЕТІ (ғарыш-Жер) 5.203C
МЕТЕОРОЛОГИЯЛЫҚ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер)
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (ғарыш-Жер)
Тіркелген
Жылжымалы, әуедегі жылжымалыны қоспағанда (R)
Жылжымалы жерсеріктік (ғарыш-Жер) 5.208A 5.208B 5.209
5.204 5.205 5.206 5.208
137,025–137,175
ҒАРЫШ ПАЙДАЛАНУ ҚЫЗМЕТІ (ғарыш-Жер) 5.203C
МЕТЕОРОЛОГИЯЛЫҚ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер)
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (ғарыш-Жер)
ӘУЕДЕГІ ЖЫЛЖЫМАЛЫ (OR)
Тіркелген
Жылжымалы, әуедегі жылжымалыны қоспағанда (R)
Жылжымалы жерсеріктік (ғарыш-Жер) 5.208A 5.208B 5.209
К17 К18 5.206 5.208
БР
5.187 Ауыстырылымды таратылу: Албанияда 81 – 87.5 МГц жолағы, радиохабар қызметіне бірінші реттік негізде бөлінген және Арнайы аймақтық конференцияның (Женева, 1960 жыл) Қорытынды актілерінің шешімдеріне сәйкес пайдаланылады.
5.190 Қосымша таратылу: Монакода 87,5-88 МГц жолағы, сондай-ақ құрлықтағы жылжымалы қызметіне бірінші реттік негізде бөлінген, егер 9.21 т. сәйкес келісім алынса. (ДРК-97)
5.194 Қосымша таратылу: Қырғызстан, Сомали және Түркіменстанда 104-108 МГц жиілік жолағы, сондай-ақ жылжымалы қызметке, әуедегі жылжымалы қызметті қоспағанда (R), екінші реттік негізде бөлінген. (ДРК-19)
5.197 Қосымша таратылу: Сирия Араб Республикасында 108-111.975 МГц жолағы жылжымалы қызметке 9.21-т. бойынша келісім алынған жағдайда екінші реттік негізде бөлінген. Әуедегі радионавигациялық қызметтің станциялары зиянды бөгеуілдерден зардап шекпес үшін, жылжымалы қызмет станциялары әуедегі радионавигациялық қызметтің кейбір әкімшіліктеріне қажеттілігі 9.21-т. сәйкес процедура бойынша анықталмайынша, бұл жиілік жолақтарына енгізілмеуі тиіс. (ДРК-12)
5.197A Қосымша таратылу: 108-117,975 МГц жолағы әуедегі жылжымалы (R) қызметіне де бірінші реттік негізде бөлінген, бірақ оны пайдалану танылған халықаралық аэронавигациялық стандарттарға сәйкес жұмыс істейтін жүйелермен шектеледі. Мұндай пайдалану 413-Резолюциясына (ДРК-07 қайта қаралған)* сәйкес болуы керек. 108-112 МГц жолағын әуедегі жылжымалы (R) қызметі танылған халықаралық авиациялық стандарттарға сәйкес әуе навигациялық функцияларды қолдау үшін навигациялық ақпаратты қамтамасыз ететін жердегі таратқыштар мен байланысты қабылдағыштардан тұратын жүйелермен шектеледі. (ДРК-07)

5.200 В полосе 117,975–137 МГц частота 121,5 МГц является воздушной аварийной частотой, и, если требуется, то дополнительной к частоте 121,5 МГц является частота 123,1 МГц. Подвижные станции морской подвижной службы могут поддерживать связь на этих частотах со станциями воздушной подвижной службы в случаях бедствий и для обеспечения безопасности в соответствии с условиями, изложенными в Статье 31. (ВКР-07)
5.201 Дополнительное распределение: в Армении, Азербайджане, Беларуси, Болгарии, Эстонии, Российской Федерации, Грузии, Венгрии, Исламской Республике Иран, Республике Ирак, Японии, Казахстане, Мали, Монголии, Мозамбике, Узбекистане, Папуа-Новой Гвинее, Польше, Кыргызстане, Румынии, Сенегале, Таджикистане, Туркменистане и Украине полоса частот 132−136 МГц распределена также воздушной подвижной (OR) службе на первичной основе. При присвоении частот станциям воздушной подвижной (OR) службы администрация должна учитывать частоты, присвоенные станциям воздушной подвижной (R) службы. (ВКР-19)
5.202 Дополнительное распределение: в Саудовской Аравии, Армении, Азербайджане, Бахрейне, Беларуси, Болгарии, Объединенных Арабских Эмиратах, Российской Федерации, Грузии, Исламской Республике Иран, Иордании, Мали, Омане, Узбекистане, Польше, Сирийской Арабской Республике, Кыргызстане, Румынии, Сенегале, Таджикистане, Туркменистане и Украине полоса частот 136−137 МГц распределена также воздушной подвижной (OR) службе на первичной основе. При присвоении частот станциям воздушной подвижной (OR) службы администрация должна учитывать частоты, присвоенные станциям воздушной подвижной (R) службы. (ВКР-19)
5.203C При использовании службы космической эксплуатации (космос-Земля) с системами на основе негеостационарных спутников, осуществляющих непродолжительные полеты, в полосе частот 137−138 МГц применяется Резолюция 660 (ВКР19). Применяется Резолюция 32 (ВКР19). Эти системы не должны создавать вредных помех существующим службам, которым данная полоса частот распределена на первичной основе, или требовать защиты от них. (ВКР19)
5.204 Другая категория службы: в Афганистане, Саудовской Аравии, Бахрейне, Бангладеш, Бруней-Даруссаламе, Китае, Кубе, Объединенных Арабских Эмиратах, Индии, Индонезии, Исламской Республике Иран, Ираке, Кувейте, Черногории, Омане, Пакистане, Филиппинах, Катаре, Сингапуре, Таиланде и Йемене полоса частот 137–138 МГц распределена фиксированной и подвижной, за исключением воздушной подвижной (R), службам на первичной основе (см. п. 5.33). (ВКР-19)
5.205 Другая категория службы: в Израиле и Иордании распределение полосы 137–138 МГц фиксированной и подвижной, за исключением воздушной подвижной, службам произведено на первичной основе (см. п. 5.33).

5.200 117,975 – 137 МГц жолағындағы 121,5 МГц жиілігі әуедегі апаттық жиілік болып саналады, егер қажет болған жағдайда 121,5 МГц жиілігіне 123,1 МГц жиілігі қосымша болып саналады. Жылжымалы теңіздегі қызмет станциялары бұл жиіліктерде жылжымалы әуедегі қызмет станцияларымен апат болған жағдайларда және қауіпсіздікті қамтамасыз ету үшін 31-бабында келтірілген шарттарға сай байланыс орната алады. (ДРК-07)
5.201 Қосымша таратылу: Армения, Әзірбайжан, Беларусь, Болгария, Эстония, Ресей Федерациясы, Грузия, Венгрия, Иран Ислам Республикасы, Ирак Республикасы, Жапония, Қазақстан, Мали, Монғолия, Мозамбик, Өзбекстан, Папуа-Жаңа Гвинея, Польша, Қырғызстан, Румыния, Сенегал, Тәжікстан, Түркіменстан және Украинада 132 – 136 МГц жолағы сондай-ақ жылжымалы әуедегі (OR) қызметке бірінші реттік негізде бөлінген. Жылжымалы әуедегі (OR) қызмет станцияларына жиіліктер тағайындағанда, әкімшіліктер жылжымалы әуедегі (R) қызмет станцияларына белгіленген жиіліктерді ескерулері қажет. (ДРК-19)
5.202 Қосымша таратылу: Сауд Арабиясы, Армения, Әзірбайжан, Бахрейн, Беларусь, Болгария, Біріккен Араб Әмірліктері, Ресей Федерациясы, Грузия, Иран Ислам Республикасы, Иордания, Мали, Оман, Өзбекстан, Польша, Сирия Араб Республикасы, Қырғызстан, Румыния, Сенегал, Тәжікстан, Түркіменстан және Украинада 136 – 137 МГц жолағы жылжымалы әуедегі (OR) қызметке бірінші реттік негізде бөлінген. Жылжымалы әуедегі (OR) қызмет станцияларына жиіліктер тағайындағанда, әкімшіліктер жылжымалы әуедегі (R) қызмет станцияларына белгіленген жиіліктерді ескерулері қажет. (ДРК-19)
5.203C 137-138 МГц жиілік жолағында қысқа мерзімді геостационарлық емес жерсеріктік жүйелермен ғарыш пайдалану қызметін (ғарыш-Жер) пайдалану кезінде 660-Резолюциясы (ДРК 19) қолданылады. 32-Резолюция (ДРК-19) қолданылады. Бұл жүйелер жиілік диапазоны бірінші реттік негізде бөлінген қолданыстағы қызметтерге зиянды кедергі тудырмауы немесе олардан қорғауды талап етпеуі керек. (ДРК-19)
5.204 Басқа қызмет санаты: Ауғанстан, Сауд Арабиясы, Бахрейн, Бангладеш, Бруней-Даруссалам, Қытай, Куба, Біріккен Араб Әмірліктері, Үндістан, Индонезия, Иран Ислам Республикасы, Ирак, Кувейт, Черногория, Оман, Пәкістан, Филиппин, Катар, Сингапур, Таиланд және Йеменде 137 – 138 кГц жолағы тіркелген және жылжымалы қызметке, әуедегі жылжымалы (R) қызметті қоспағанда, бірінші реттік негізде бөлінген (5.33-т. қара). (ДРК-19)
5.205 Басқа қызмет санаты: Израил мен Иорданияда 137 – 138 Мгц жолақтары тіркелген және жылжымалы қызметке, әуедегі жылжымалы (R) қызметті қоспағанда, бірінші реттік негізде бөлінген (5.33-т. қара).

5.206 Другая категория службы: в Армении, Азербайджане, Беларуси, Болгарии, Египте, Российской Федерации, Финляндии, Франции, Грузии, Греции, Казахстане, Ливане, Молдове, Монголии, Узбекистане, Польше, Кыргызстане, Сирийской Арабской Республике, Словакии, Чешской Республике, Румынии, Таджикистане, Туркменистане и Украине распределение полосы 137–138 МГц воздушной подвижной (OR) службе произведено на первичной основе (см. п. 5.33). (ВКР-2000)
5.208 При использовании полосы 137–138 МГц подвижной спутниковой службой должна применяться координация в соответствии с п. 9.11A. (ВКР-97)
5.208A При присвоении частот космическим станциям подвижной спутниковой службы в полосах частот 137–138 МГц, 387–390 МГц и 400,15–401 МГц и морской подвижной спутниковой службы (космос-Земля) в полосах частот 157,1875–157,3375 МГц и 161,7875–161,9375 МГц администрации должны принимать все практически возможные меры для защиты радиоастрономической службы в полосах частот 150,05–153 МГц, 322328,6 МГц, 406,1–410 МГц и 608–614 МГц от вредных помех со стороны нежелательных излучений, как указано в последней версии Рекомендации МСЭ-R RA.769. (ВКР-19)
5.208B** В полосах частот:
137–138 МГц; 157,1875−157,3375 МГц; 161,7875–161,9375 МГц; 387–390 МГц; 400,15–401 МГц; 1452–1492 МГц; 1525–1610 МГц; 1613,8–1626,5 МГц; 2655–2690 МГц; 21,4–22 ГГц
применяется Резолюция 739 (Пересм. ВКР-19). (ВКР-19)
5.209 Использование полос 137–138 МГц, 148–150,05 МГц, 399,9–400,05 МГц, 400,15401 МГц, 454–456 МГц и 459–460 МГц подвижной спутниковой службой ограничено негеостационарными спутниковыми системами. (ВКР-97)
5.209A При использовании полосы частот 137,175−137,825 МГц негеостационарными спутниковыми системами службы космической эксплуатации, определенными как совершающие непродолжительные полеты в соответствии с Приложением 4, п. 9.11А не применяется. (ВКР19)
_______________________________
* Примечание Секретариата. – Эта Резолюция была пересмотрена ВКР-12.
** Настоящее положение ранее имело номер 5.347A. Его номер был изменен, чтобы сохранить порядок следования положений.
137,175–148 МГц
Регламент Радиосвязи (Район 1)
Распределение полос радиочастот между радиослужбами в Республике Казахстан
Полоса радиочастот радиослужбы
Полоса радиочастот радиослужбы
Категория
Примечания
137,175–137,825
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКОЙ ЭКСПЛУАТАЦИИ (космос-Земля) 5.203C 5.209A
МЕТЕОРОЛОГИЧЕСКАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля)
ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.208A 5.208B 5.209
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (космос-Земля)
Фиксированная
Подвижная, за исключением воздушной подвижной (R)

5.206 Басқа қызмет санаты: Армения, Әзірбайжан, Беларусьь, Болгария, Египет, Ресей Федерациясы, Финляндия, Франция, Грузия, Греция, Қазақстан, Ливан, Молдова, Моңғолия, Өзбекстан, Польша, Қырғызстан, Сирия Араб Республикасы, Словакия, Чех Республикасы, Румыния, Тәжікстан, Түркіменстан және Украинада 137-138 кГц жолақтары әуедегі жылжымалы (OR) қызметке бірінші реттік негізде бөлінген (5.33-т. қара). (ДРК-2000)
5.208 137 – 138 МГц жиілік жолақтарын жерсеріктік жылжымалы қызметке пайдаланғанда 9.11А-т. баяндалған үйлестіру рәсімдері қолданылуы керек. (ДРК-97)
5.208A 137–138 МГц, 387 – 390 МГц және 400,15 – 401 МГц жолақтарында жерсеріктік жылжымалы қызметтің ғарыш станцияларына және 157,1875-157,3375 МГц және 161,7875-161,9375 МГц жиілік жолақтарында теңіздегі жылжымалы жерсеріктік қызметтің (ғарыш-Жер) ғарыш станцияларына жиіліктер тағайындағанда әкімшіліктер радиоастрономиялық қызметтерді 150,05 – 153 МГц, 322 – 328,6 МГц, 406,1 – 410 МГц және 608 – 614 МГц жолақтарында керексіз сәулеленулердің зиянды кедергілерінен қорғауға іс жүзінде шаралар қолдануы керек, ХЭО-R RA.769 ұсынысының соңғы нұсқасында көрсетілгендей. (ДРК-19)
5.208B** Келесі жиілік жолақтарында:
137–138 МГц;
157,1875−157,3375 МГц;
161,7875–161,9375 МГц;
387–390 МГц;
400,15–401 МГц;
1452–1492 МГц;
1525–1610 МГц;
1613,8–1626,5 МГц;
2655–2690 МГц;
21,4–22 ГГц
739-Резолюция (ДРК-19 қайта қаралған) қолданылады. (ДРК-19)
5.209 137 – 138 МГц, 148 – 150,05 МГц, 399,9 – 400,05 МГц, 400,15 – 401 МГц, 454 – 456 МГц және 459 – 460 МГц жолақтарын жерсеріктік жылжымалы қызметке пайдалану геостанционарлық емес жерсеріктік жүйелерімен шектелген. (ДРК-97)
5.209A 137,175-137,825 МГц жиілік жолағын 4-Қосымшаға бойынша қысқа мерзімді ұшулар жүзеге асыратыны анықталған ғарыш пайдалану қызметінің геостационарлық емес жерсеріктік жүйелермен пайдалану кезінде 9.11А-т. қолданылмайды. (ДРК-19)
____________________________
* Хатшылықтың ескертуі. – Бұл Резолюция ДРК-12 қайта қаралған.
** Бұл ескертпе бұрын 5.347A нөмірленген болатын. Ережелердің тәртібін сақтау үшін оның саны өзгертілді.
137,175–148 МГц
Радиобайланыс регламенті (1-аудан)
Қазақстан Республикасында жиілік белдеулерін радиоқызметтер бойынша бөлу
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Санаты
Ескертпе
137,175–137,825
ҒАРЫШ ПАЙДАЛАНУ ҚЫЗМЕТІ (ғарыш-Жер) 5.203C 5.209A
МЕТЕОРОЛОГИЯЛЫҚ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер)
ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.208A 5.208B 5.209
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (ғарыш-Жер)
Тіркелген
Жылжымалы, әуедегі жылжымалыны қоспағанда (R)

5.204 5.205 5.206 5.208
137,175–137,825
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКОЙ ЭКСПЛУАТАЦИИ (космос-Земля) 5.203C 5.209A
МЕТЕОРОЛОГИЧЕСКАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля)
ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.208A 5.208B 5.209
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (космос-Земля)
ВОЗДУШНАЯ ПОДВИЖНАЯ (OR)
Фиксированная
Подвижная, за исключением воздушной подвижной (R)
К17 К18 5.206 5.208
СИ
К16: Полоса 144–146 МГц используется воздушной подвижной (ОR) службой до окончания амортизационного срока аппаратуры.
К17: Отдельные участки полос 110–174 МГц и 230–1 000 МГц могут использоваться кабельными распределительными сетями систем коллективного приема телевидения, радиовещания и кабельного телевидения при выполнении норм, обеспечивающих внешнюю помехозащищенность и исключении помех другим РЭС, работающим в соответствии с Таблицей. Использование таких сетей, удовлетворяющих указанным нормам, не может служить основанием для предъявления претензий на возможные помехи и ограничения работы других РЭС, за исключением полос частот, отведенных в данном районе для эфирного телевизионного и УКВ ЧМ радиовещания. Полосы радиочастот 163,2–164,2125 МГц используются в соответствии с решением Центрального исполнительного органа военного управления Республики Казахстан.
К18: В полосе частот 137–138 МГц воздушная подвижная (OR) служба не должна создавать вредных помех земным стационарным приемным пунктам космических служб.
К19: Полоса частот 144–146 МГц может использоваться любительской службой с мощностью передатчиков до 5 Вт на вторичной основе. В отдельных случаях допускается использование передатчиков с мощностью до 100 Вт при согласовании мест размещения станций установленным порядком.

5.204 5.205 5.206 5.208
137,175–137,825
ҒАРЫШ ПАЙДАЛАНУ ҚЫЗМЕТІ (ғарыш-Жер) 5.203C 5.209A
МЕТЕОРОЛОГИЯЛЫҚ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер)
ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.208A 5.208B 5.209
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (ғарыш-Жер)
ӘУЕДЕГІ ЖЫЛЖЫМАЛЫ (OR)
Тіркелген
Жылжымалы, әуедегі жылжымалыны қоспағанда (R)
К17 К18 5.206 5.208
БР
К16: 144-146 МГц жолағы әуедегі жылжымалы қызметпен (ОR) аппаратуралардың амортизациялық мерзімдері аяқталғанға дейін пайдаланылады.
К17: 110-174 МГц және 230-1000 МГц жолақтарының кейбір бөліктері, ұжымдық теледидар, радиохабар және кабельдік теледидар қабылдау жүйелерінің кабельдік тарату желілерінде сыртқы бөгеуілден қорғаныс нормасын орындау кезінде және Кестеге сәйкес жұмыс істейтін басқа да РЭҚ-терге кедергілерді болдырмаған жағдайда пайдалануы мүмкін. Аталған нормаларды қанағаттандыратын осындай желілерді пайдалану, осы аудандарға бөлінген эфирлік теледидар мен жиіліктік модуляцияланған ультрақысқа толқындар (ЖМ УҚТ) таратуын қоспағанда, ол пайда болуы мүмкін кедергілер мен басқа РЭҚ жұмыстарын шектеуге шағым айтуға негіз бола алмайды. 163,2-164,2125 МГц жиілік жолағы Қазақстан Республикасының әскери басқару орталық атқарушы органының шешіміне сәйкес қолданылады.
К18: 137-138 МГц жолағындағы жиіліктегі әуедегі жылжымалы (ОR) қызметі ғарыш қызметінің жер бетіндегі тұрақты қабылдау пункттеріне зиянды кедергілер тудырмауы тиіс.
К19: 144-146 МГц жиілік жолақтары әуесқойлық қызметте, 5 Вт-тан аспайтын таратқыштарда екінші реттік негізде пайдалануы мүмкін. Кейбір жағдайларда, 100 Вт-тан асатын таратқыштарды пайдалану, станция орнына келісім алған жағдайда, белгіленген тәртіп бойынша рұқсат етіледі.

К16 К17 К19
СИ
146–148
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной (R)
146–148
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной (R)
К17
СИ
5.210 Дополнительное распределение: в Италии, Чешской Республике и Соединенном Королевстве полосы 138–143,6 МГц и 143,65–144 МГц распределены также службе космических исследований (космос-Земля) на вторичной основе. (ВКР-07)
5.211 Дополнительное распределение: в Германии, Саудовской Аравии, Австрии, Бахрейне, Бельгии, Дании, Объединенных Арабских Эмиратах, Испании, Финляндии, Греции, Гвинее, Ирландии, Израиле, Кении, Кувейте, Ливане, Лихтенштейне, Люксембурге, Северной Македонии, Мали, на Мальте, в Черногории, Норвегии, Нидерландах, Катаре, Словакии, Соединенном Королевстве, Сербии, Словении, Сомали, Швеции, Швейцарии, Танзании, Тунисе и Турции полоса частот 138–144 МГц распределена также морской подвижной и сухопутной подвижной службам на первичной основе. (ВКР-19)
5.212 Заменяющее распределение: в Анголе, Ботсване, Камеруне, Центральноафриканской Республике, Республике Конго, Эсватини, Габоне, Гамбии, Гане, Гвинее, Ираке, Иордании, Лесото, Либерии, Ливии, Малави, Мозамбике, Намибии, Нигере, Омане, Уганде, Сирийской Арабской Республике, Демократической Республике Конго, Руанде, Сьерра-Леоне, Южно-Африканской Республике, Чаде, Того, Замбии и Зимбабве полоса частот 138–144 МГц распределена фиксированной и подвижной службам на первичной основе. (ВКР-19)
5.214 Дополнительное распределение: в Эритрее, Эфиопии, Кении, Северной Македонии, Черногории, Сербии, Сомали, Судане, Южном Судане и Танзании полоса частот 138144 МГц распределена также фиксированной службе на первичной основе. (ВКР-19)
148–156,8375 МГц
Регламент Радиосвязи (Район 1)
Распределение полос радиочастот между радиослужбами в Республике Казахстан
Полоса радиочастот радиослужбы
Полоса радиочастот радиослужбы
Категория
Примечания
148–149,9
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной (R)
ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.209
5.218 5.218A 5.219 5.221
148–149,9
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной (R)
ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.209
К17 5.218 5.218A 5.219 5.221
СИ
К17: Отдельные участки полос 110–174 МГц и 230–1 000 МГц могут использоваться кабельными распределительными сетями систем коллективного приема телевидения, радиовещания и кабельного телевидения при выполнении норм, обеспечивающих внешнюю помехозащищенность и исключении помех другим РЭС, работающим в соответствии с Таблицей. Использование таких сетей, удовлетворяющих указанным нормам, не служит основанием для предъявления претензий на возможные помехи и ограничения работы других РЭС, за исключением полос частот, отведенных в данном районе для эфирного телевизионного и УКВ ЧМ радиовещания. Полосы радиочастот 163,2–164,2125 МГц используются в соответствии с решением Центрального исполнительного органа военного управления Республики Казахстан.
К21: Отдельные участки полос 150,05–156,7625 МГц, 156,8375– 174 МГц, 470–862 МГц, 1 400– 1 427 МГц, 2 100–2 700 МГц и 5 925–7 075 МГц используются действующими средствами радиолокационной службы до окончания амортизационного срока аппаратуры.

К16 К17 К19
БР
146–148
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда (R)
146–148
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда (R)
К17
БР
5.210 Қосымша таратылу: Италия, Чех Республикасы және Біріккен Корольдіктерде 138 – 143,6 МГц пен 143,65 – 144 МГц жолақтары сондай-ақ ғарышты зерттеу (ғарыш-Жер) қызметіне екінші реттік негізде бөлінген. (ДРК-07)
5.211 Қосымша таратылу: Германия, Сауд Арабиясы, Австрия, Бахрейн, Бельгия, Дания, Біріккен Араб Әмірліктері, Испания, Финляндия, Греция, Гвинея, Ирландия, Израиль, Кения, Кувейт, Ливан, Лихтенштейн, Люксембург, Солтүстік Македония, Мали, Мальта, Черногория, Норвегия, Нидерланды, Катар, Словакия, Ұлыбритания, Сербия, Словения, Сомали, Швеция, Швейцария, Танзания, Тунис және Түркия 138 – 144 МГц жолағы теңіздегі және құрылықтағы жылжымалы қызметке бірінші реттік негізде бөлінген. (ДРК-19)
5.212 Ауыстырылымды таратылу: Ангола, Ботсвана, Камерун, Орталық Африка Республикасы, Конго Республикасы, Эсватини, Габон, Гамбия, Гана, Гвинея, Ирак, Иордания, Лесото, Либерия, Ливия, Малави, Мозамбик, Намибия, Нигер, Оман, Уганда, Сирия Арабы Республикасы, Конго Демократиялық Республикасы, Руанда, Сьерра-Леоне, Оңтүстік Африка Республикасы, Чад, Того, Замбия және Зимбабведе 138 – 144 МГц жолағы тіркелген және жылжымалы қызметке бірінші реттік негізде бөлінген. (ДРК-19)
5.214 Қосымша таратылу: Эритрея, Эфиопия, Кения, Солтүстік Македония, Черногория, Сербия, Сомали, Судан, Оңтүстік Судан және Танзанияда 138 – 144 МГц жолағы тіркелген қызметке бірінші реттік негізде бөлінген. (ДРК-19)
148–156,8375 МГц
Радиобайланыс регламенті (1-аудан)
Қазақстан Республикасында жиілік белдеулерін радиоқызметтер бойынша бөлу
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Санаты
Ескертпе
148–149,9
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда (R)
ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.209
5.218 5.218A 5.219 5.221
148–149,9
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда (R)
ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.209
К17 5.218 5.218A 5.219 5.221
БР
К17: 110-174 МГц және 230-1000 МГц жолақтарының кейбір бөліктері, ұжымдық теледидар, радиохабар және кабельдік теледидар қабылдау жүйелерінің кабельдік тарату желілерінде сыртқы бөгеуілден қорғаныс нормасын орындау кезінде және Кестеге сәйкес жұмыс істейтін басқа да РЭҚ-терге кедергілерді болдырмаған жағдайда пайдалануы мүмкін. Аталған нормаларды қанағаттандыратын осындай желілерді пайдалану, осы аудандарға бөлінген эфирлік теледидар мен жиіліктік модуляцияланған ультрақысқа толқындар (ЖМ УҚТ) таратуын қоспағанда, ол пайда болуы мүмкін кедергілер мен басқа РЭҚ жұмыстарын шектеуге шағым айтуға негіз бола алмайды. 163,2-164,2125 МГц жиілік жолағы Қазақстан Республикасының әскери басқару орталық атқарушы органының шешіміне сәйкес қолданылады.
К21: 150,05-156,7625 МГц, 156,8375-174 МГц, 470-862 МГц, 1400-1427 МГц, 2100-2700 МГц және 5925-7075 МГц жолақтарының кейбір бөліктері радиолокациялық қызметтің әрекеттегі жабдықтарымен амортизациялық мерзімдері аяқталғанға дейін пайдаланылады.

К22: Полосы 150,0625–150,4875 МГц и 165,0625–165,4875 МГц используются одноканальными радиорелейными станциями прямой видимости и средствами сухопутной подвижной службы с мощностью излучения до 2 Вт.
К23: В полосе радиочастот 150– 154 МГц должны быть приняты меры по исключению помех земным станциям приема информации с ИСЗ и космических объектов от РЭС фиксированной и сухопутной подвижной служб.
К24: Полосы 150,5–151,7 МГц и 165,5–166,7 МГц используются малоканальными радиорелейными станциями прямой видимости с мощностью излучения до 3 Вт.
149,9–150,05
ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.209 5.220
149,9–150,05
ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.209 5.220
К17 К23
СИ
150,05–153
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
РАДИОАСТРОНОМИЧЕСКАЯ
5.149
150,05–153
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
РАДИОАСТРОНОМИЧЕСКАЯ
К17 К21 К22 К23 К24 5.149
СИ
153–154
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной (R)
Вспомогательная служба метеорологии
153–154
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной (R)
Вспомогательная служба метеорологии
К17 К21 К23
СИ

К22: 150,0625-150,4875 МГц және 165,0625-165,4875 МГц жолақтары бір арналы тік көріністі радиорелелік станцияларының және құрлықтағы жылжымалы қызмет жабдықтарының сәулелену қуаты 2 Вт-қа дейінгі шамаларында пайдаланылады.
К23: 150-154 МГц жиілік жолағында ғарыштық объектілер және Жердің жасанды серігінен ақпарат қабылдайтын жер станцияларына, тіркелген және құрлықтағы жылжымалы қызметтер тарапынан жасалатын кедергілерді болдырмауға барлық мүмкіндіктер жасалуы қажет.
К24: 150,5-151,7 МГц және 165,5-166,7 МГц жолақтары аз каналды тік көріністі радиорелелік станцияларының сәулелену қуаты 3 Вт-қа дейінгі шамаларында пайдаланылады.
149,9–150,05
ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.209 5.220
149,9–150,05
ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.209 5.220
К17 К23
БР
150,05–153
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ
5.149
150,05–153
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ
К17 К21 К22 К23 К24 5.149
БР
153–154
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда (R)
Метеорологияның қосалқы қызметі
153–154
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда (R)
Метеорологияның қосалқы қызметі
К17 К21 К23
БР

5.111 5.226
156,7875–156,8125
МОРСКАЯ ПОДВИЖНАЯ (сигналы бедствия и вызова)
К17 5.111 5.226
СИ
156,8125–156,8375
МОРСКАЯ ПОДВИЖНАЯ
Подвижная спутниковая (Земля-космос)
5.111 5.226 5.228
156,8125–156,8375
МОРСКАЯ ПОДВИЖНАЯ
Подвижная спутниковая (Земля-космос)
К17 5.111 5.226 5.228
СИ
5.218 Дополнительное распределение: полоса 148–149,9 МГц распределена также службе космической эксплуатации (Земля-космос) на первичной основе при условии согласия, получаемого по п. 9.21. Ширина полосы отдельной передачи не должна превышать ±25 кГц.

5.111 5.226
156,7875–156,8125
ТЕҢІЗДЕГІ ЖЫЛЖЫМАЛЫ (апат және шақыру дабылдары)
К17 5.111 5.226
БР
156,8125–156,8375
ТЕҢІЗДЕГІ ЖЫЛЖЫМАЛЫ
Жылжымалы жерсеріктік (Жер-ғарыш)
5.111 5.226 5.228
156,8125–156,8375
ТЕҢІЗДЕГІ ЖЫЛЖЫМАЛЫ
Жылжымалы жерсеріктік (Жер-ғарыш)
К17 5.111 5.226 5.228
БР
5.218 Қосымша таратылу: 148 – 149,9 МГц жолағы, 9.21-т. бойынша келісім алған жағдайда, ғарыш пайдалану қызметіне (Жер-ғарыш) бірінші реттік негізде бөлінген. Жеке таратудағы жолақ ені ±25 кГц аспауы тиіс.

5.218A Полоса частот 148−149,9 МГц в службе космической эксплуатации (Земля-космос) может использоваться негеостационарными спутниковыми системами со спутниками, осуществляющими непродолжительные полеты. Негеостационарные спутниковые системы службы космической эксплуатации, используемые для непродолжительных полетов в соответствии с Резолюцией 32 (ВКР-19) Регламента радиосвязи, не подпадают под действие положения п. 9.21 о достижении согласия. На этапе координации применяются также положения пп. 9.17 и 9.18. При использовании полосы частот 148−149,9 МГц негеостационарные спутниковые системы, осуществляющие непродолжительные полеты, не должны создавать неприемлемых помех существующим первичным службам, или требовать защиты от существующих первичных служб, работающих в данной полосе частот, а также не должны налагать дополнительных ограничений на службу космической эксплуатации и подвижную спутниковую службу. Кроме того, земные станции негеостационарных спутниковых систем службы космической эксплуатации, используемых для непродолжительных полетов, в полосе частот 148−149,9 МГц, должны эксплуатироваться таким образом, чтобы плотность потока мощности не превышала −149 дБ(Вт/(м2 4 кГц)) в течение более чем 1% времени на границе территорий следующих стран: Армения, Азербайджан, Беларусь, Китай, Корея (Республика), Куба, Российская Федерация, Индия, Иран (Исламская Республика), Япония, Казахстан, Малайзия, Узбекистан, Кыргызстан, Таиланд и Вьетнам. В случае если этот предел плотности потока мощности будет превышен, требуется получение согласия стран в соответствии с п. 9.21, упомянутых в этом примечании. (ВКР19)
5.219 При использовании полосы частот 148–149,9 МГц подвижной спутниковой службой должна применяться координация в соответствии с п. 9.11A. Подвижная спутниковая служба не должна ограничивать развитие и использование фиксированной и подвижной служб и службы космической эксплуатации в полосе частот 148–149,9 МГц. При использовании полосы частот 148−149,9 МГц негеостационарными спутниковыми системами службы космической эксплуатации, определенными как совершающие непродолжительные полеты, п. 9.11A не применяется. (ВКР-19)
5.220 При использовании полос частот 149,9–150,05 МГц и 399,9–400,05 МГц подвижной спутниковой службой должна применяться координация в соответствии с п. 9.11A. (ВКР-15)
5.221 Станции подвижной спутниковой службы в полосе частот 148–149,9 МГц не должны создавать вредных помех или требовать защиты от станций фиксированной или подвижной служб, которые работают в соответствии с Таблицей распределения частот в следующих странах: в Албании, Алжире, Германии, Саудовской Аравии, Австралии, Австрии, Бахрейне, Бангладеш, Барбадосе, Беларуси, Бельгии, Бенине, Боснии и Герцеговине, Ботсване, Брунее-Даруссаламе, Болгарии, Камеруне, Китае, Кипре, Республике Конго, Республике Корея, Кот-д'Ивуаре, Хорватии, на Кубе, в Дании, Джибути, Египте, Объединенных Арабских Эмиратах, Эритрее, Испании, Эстонии, Эсватини, Эфиопии, Российской Федерации, Финляндии, Франции, Габоне, Грузии, Гане, Греции, Гвинее, Гвинее-Бисау, Венгрии, Индии, Исламской Республике Иран, Ирландии, Исландии, Израиле, Италии, на Ямайке, в Японии, Иордании, Казахстане, Кении, Кувейте, Лесото, Латвии, Ливане, Ливии, Лихтенштейне, Литве, Люксембурге, Северной Македонии, Малайзии, Мали, на Мальте, в Мавритании, Молдове, Монголии, Черногории, Мозамбике, Намибии, Норвегии, Новой Зеландии, Омане, Уганде, Узбекистане, Пакистане, Панаме, Папуа-Новой Гвинее, Парагвае, Нидерландах, на Филиппинах, в Польше, Португалии, Катаре, Сирийской Арабской Республике, Кыргызстане, Корейской Народно-Демократической Республике, Словакии, Румынии, Соединенном Королевстве, Сенегале, Сербии, Сьерра-Леоне, Сингапуре, Словении, Судане, ШриЛанке, Южно-Африканской Республике, Швеции, Швейцарии, Танзании, Чаде, Того, Тонга, Тринидаде и Тобаго, Тунисе, Турции, Украине, во Вьетнаме, в Йемене, Замбии и Зимбабве. (ВКР-19)

5.218A Ғарыш пайдалану қызметіндегі (Жер-ғарыш) 148-149,9 МГц жиілік жолағын жерсеріктері бар геостационарлық емес жерсеріктік жүйелер қысқа мерзімді ұшуда пайдалануы мүмкін. Радиобайланыс қағидаларының 32-Резолюциясына (ДРК-19) сәйкес қысқа мерзімді ұшулар үшін пайдаланылатын ғарыш пайдалану қызметіндегі геостационарлық емес жерсеріктік жүйелер 9.21-т. бойынша келісім алу шартының қолданысына жатпайды. Үйлестіру сатысында 9.17 және 9.18 тт. ережелері қолданылады. 148-149,9 МГц жиілік жолағын пайдаланған кезде қысқа мерзімде ұшу жүргізетін геостационарлық емес жерсеріктік жүйелер қолданыстағы бірінші негіздегі қызметтерге жол берілмейтін кедергілер тудырмауы немесе осы жиілік диапазонында жұмыс істейтін қолданыстағы бірінші негізгі қызметтерден қорғауды талап етпеуі керек және ғарыш пайдалану және жылжымалы жерсеріктік қызметтерге қосымша шектеулер қоймауы керек. Сонымен қатар, 148-149,9 МГц жиілік жолағында қысқа мерзімді ұшулар үшін пайдаланылатын ғарыш пайдалану қызметіндегі геостационарлық емес жерсеріктік жүйелердің жер станциялары қуат ағынының тығыздығы келесі елдердің аумақтарының шекарасында уақыттың 1%-дан астамында −149 дБ(Вт/(м2∙4 кГц)) аспайтындай етіп жұмыс істеуі керек: Армения, Әзірбайжан, Беларусь, Қытай, Корея (Республика), Куба, Ресей Федерациясы, Үндістан, Иран (Ислам Республикасы), Жапония, Қазақстан, Малайзия, Өзбекстан, Қырғызстан, Таиланд және Вьетнам. Бұл қуат ағынының тығыздығы шегінен асып кеткен жағдайда, 9.21-т. сәйкес осы ескертуде көрсетілген елдердің келісімі қажет. (ДРК-19)
5.219 148 – 149,9 МГц жолағын жылжымалы жерсеріктік қызметке пайдалануда 9.11А-т. баяндалған үйлестіру рәсімдері қолданылуы керек. Жылжымалы жерсеріктік қызмет тіркелген, жылжымалы және ғарыш пайдалану қызметтерінің 148 -149,9 МГц жолақтағы дамуы мен пайдалануын шектемеуі тиіс. 148-149,9 МГц жиілік жолағын ғарыш пайдалану қызметінде қысқа мерзімді ұшулар жүргізетін деп анықталған геостационарлық емес жерсеріктік жүйелермен пайдаланса, 9.11А-т. қолданылмайды. (ДРК-19)
5.220 Жылжымалы жерсеріктік қызмет 149,9-150,05 МГц және 399,9-400,05 МГц жиілік жолағын пайдаланған кезде 9.11А-т. сәйкес үйлестіру қолданылады. (ДРК-15)
5.221 Жылжымалы жерсеріктік қызмет станциялары 148 – 149,9 МГц жолағында тіркелген немесе жылжымалы қызмет станцияларына жиіліктерді бөлу кестесіне сәйкес жиілік жолақтары бөлінген келесі елдерге: Албания, Алжир, Германия, Сауд Арабиясы, Австралия, Австрия, Бахрейн, Бангладеш, Барбадос, Беларусь, Бельгия, Бенин, Босния және Герцеговина, Ботсвана, Бруней-Даруссалам, Болгария, Камерун, Қытай, Кипр, Конго Республикасы, Корея, Кот-д'Ивуар, Хорватия, Куба, Дания, Джибути, Египет, Біріккен Араб Әмірліктері, Эритрея, Испания, Эстония, Эсватини, Эфиопия, Ресей Федерациясы, Финляндия, Франция, Габон, Грузия, Гана, Греция, Гвинея, Гвинея -Бисау, Венгрия, Үндістан, Иран Ислам Республикасы, Ирландия, Исландия, Израиль, Италия, Ямайка, Жапония, Иордания, Қазақстан, Кения, Кувейт, Лесото, Латвия, Ливан, Ливия, Лихтенштейн, Литва, Люксембург, Солтүстік Македония, Малайзия, Мали, Мальта, Мавритания, Молдова, Моңғолия, Черногория, Мозамбик, Намибия, Норвегия, Жаңа Зеландия, Оман, Уганда, Өзбекстан, Пәкістан, Панама, Папуа-Жаңа Гвинея, Парагвай, Нидерланды, Филиппин, Польша, Португалия, Катар, Сирия Араб Республикасы, Қырғызстан , Корея Халық Демократиялық Республикасы, Словакия, Румыния, Ұлыбритания, Сенегал, Сербия, Сьерра-Леоне, Сингапур, Словения, Судан, Шри-Ланка, Оңтүстік Африка, Швеция, Швейцария, Танзания, Чад, Того, Тонга, Тринидад және Тобаго, Тунис , Түркия, Украина, Вьетнам, Йемен, Замбия және Зимбабвеге зиянды кедергілер тудырмауы немесе олардан қорғаныс талап етпеуі керек. (ДРК-19)

5.225A Дополнительное распределение: в Алжире, Армении, Азербайджане, Беларуси, Китае, Российской Федерации, Франции, Исламской Республике Иран, Казахстане, Узбекистане, Кыргызстане, Таджикистане, Туркменистане, Украине и во Вьетнаме полоса частот 154−156 МГц распределена также радиолокационной службе на первичной основе. Использование полосы частот 154−156 МГц радиолокационной службой должно ограничиваться системами обнаружения космических объектов, работающими из наземных местоположений. Эксплуатация станций радиолокационной службы в полосе частот 154−156 МГц должна осуществляться при условии согласия, получаемого в соответствии с п. 9.21. Для определения потенциально затрагиваемых администраций в Районе 1 должно использоваться мгновенное значение напряженности поля 12 дБ (мкВ/м) для 10% времени, создаваемой на высоте 10 м над уровнем земной поверхности в эталонной полосе частот 25 кГц на границе территории любой другой администрации. Для определения потенциально затрагиваемых администраций в Районе 3 должно использоваться значение отношения помеха/шум (I/N), равное −6 дБ (N = −161 дБВт/4 кГц) или −10 дБ для применений с более высокими требованиями защиты, таких как обеспечение общественной безопасности и оказание помощи при бедствиях (PPDR (N = −161 дБВт/4 кГц)) для 1% времени, создаваемого на высоте 60 м над уровнем земной поверхности на границе территории любой другой администрации. В полосах частот 156,7625−156,8375 МГц, 156,5125−156,5375 МГц, 161,9625−161,9875 МГц, 162,0125−162,0375 МГц э.и.и.м. внеполосных излучений радаров обзора космического пространства не должна превышать −16 дБВт. Частотные присвоения радиолокационной службе согласно данному распределению в Украине не должны использоваться без согласия Молдовы. (ВКР-12)
5.226 Частота 156,525 МГц является международной частотой бедствия, безопасности и вызова в морской подвижной радиотелефонной службе в диапазоне ОВЧ, использующей цифровой избирательный вызов (ЦИВ). Условия использования этой частоты и полосы 156,4875–156,5625 МГц изложены в Статьях 31 и 52 и в Приложении 18.
Частота 156,8 МГц является международной частотой бедствия, безопасности и вызова в морской подвижной радиотелефонной службе в диапазоне ОВЧ. Условия использования этой частоты и полосы 156,7625–156,8375 МГц изложены в Статье 31 и в Приложении 18.
В полосах 156–156,4875 МГц, 156,5625–156,7625 МГц, 156,8375–157,45 МГц, 160,6160,975 МГц и 161,475–162,05 МГц каждая администрация должна предоставлять приоритет морской подвижной службе только на тех частотах, которые она присвоила станциям морской подвижной службы (см. Статьи 31 и 52 и Приложение 18).
Следует избегать любого использования частот в этих полосах станциями других служб, которым они распределены, в тех зонах, где это может создавать вредные помехи морской подвижной службе радиосвязи в диапазоне ОВЧ.

5.225A Қосымша таратылу: Алжирде, Арменияда, Әзірбайжанда, Беларусьте, Қытайда, Ресей Федерациясында, Францияда, Иран Ислам Республикасында, Қазақстанда, Өзбекстанда, Қырғызстанда, Тәжікстанда, Түрікменстанда, Украинада және Вьетнамда 154-156 МГц жиілік диапазоны радиолокациялық қызметке де бірінші реттік негізде бөлінген. Радиолокация қызметінің 154-156 МГц жиілік жолағын пайдалану жер бетіндегі орындардан жұмыс істейтін ғарыш объектілерін анықтау жүйелерімен шектелуі керек. 154-156 МГц жиілік жолағында радиолокациялық қызметтегі станциялардың жұмысы 9.21-т.сәйкес келісім алу арқылы жүзеге асады. 1-аудандағы ықтимал әсер етуші әкімшіліктерді анықтау үшін кез келген басқа аумақтың шекарасында 25 кГц эталондық жиілік диапазонында жер деңгейінен 10 м биіктікте жасалған уақыттың 10%-ы үшін 12 дБ (мкВ/м) өріс кернеулігінің лездік мәні қолданылуы керек. 3-аудандағы ықтимал әсер етуші әкімшіліктерді анықтау үшін кедергі-шу қатынасы (I/N) мәні −6 дБ (N=−161 дБВт/4 кГц) немесе кез келген басқа әкімшіліктің аумағының шекарасында жер деңгейінен 60 м биіктікте құрылған уақыттың 1% үшін қоғамдық қауіпсіздікті және апатты жоюды (PPDR (N = -161 дБВт/4 кГц)) қамтамасыз ету сияқты жоғарырақ қорғаныс талаптары бар қолданбалар үшін −10 дБ қолданылуы керек. 156,7625-156,8375 МГц, 156,5125-156,5375 МГц, 161,9625-161,9875 МГц, 162,0125-162,0375 МГц жиілік жолақтарында ғарыштық бақылау радарларының жолақтан тыс сәулеленулерінің э.и.с.қ. -16 дБВт аспауы керек. Украинадағы осы бөлуге сәйкес радиолокациялық қызметке жиілікті тағайындау Молдованың келісімінсіз пайдаланылмауы керек. (ДРК-12)
5.226 156,525 МГц жиілігі – сандық таңдаулы шақыруды (DSC) пайдалана отырып, АЖЖ диапазонында теңіздегі жылжымалы радиотелефон қызметіндегі халықаралық апат, қауіпсіздік және шақыру жиілігі. Осы жиілікті және 156,4875-156,5625 МГц жолағын пайдалану шарттары 31 және 52-баптарда және 18-қосымшада көрсетілген.
156,8 МГц жиілігі – АЖЖ диапазонындағы теңіздегі жылжымалы радиотелефон қызметіндегі халықаралық апат, қауіпсіздік және шақыру жиілігі. Осы жиілікті және 156,7625-156,8375 МГц жолағын пайдалану шарттары 31-бапта және 18-қосымшада көрсетілген.
156–156,4875 МГц, 156,5625–156,7625 МГц, 156,8375–157,45 МГц, 160,6-160,975 МГц и 161,475–162,05 МГц жиілік жолақтарында әрбір әкімшілік теңіздегі жылжымалы қызметі станцияларына тағайындалған жиіліктерге басымдылық беруі керек. (31 және 52-баптарын және 18-қосымшаны қара).
АЖЖ жолағында теңіздегі жылжымалы қызметі радиобайланысына зиянды бөгеуіл тудыруы мүмкін болатын аумақтарда басқа қызмет станцияларында бұл жолақ жиіліктерін пайдалуына жол бермеу керек.

Однако частоты 156,8 МГц и 156,525 МГц и полосы частот, в которых предоставляется приоритет морской подвижной службе, могут использоваться для радиосвязи на внутренних водных путях при условии достижения согласия между заинтересованными и затронутыми администрациями с учетом текущего использования частот и действующих соглашений. (ВКР-07)
5.227 Дополнительное распределение: полосы 156,4875–156,5125 MГц и 156,5375156,5625 MГц также распределены фиксированной и сухопутной подвижной службам на первичной основе. Использование этих полос фиксированной и сухопутной подвижной службами не должно причинять вредных помех морской подвижной службе радиосвязи в диапазоне ОВЧ или требовать защиты от нее. (ВКР-07)
5.228 Использование полос частот 156,7625–156,7875 МГц и 156,8125–156,8375 МГц подвижной спутниковой службой (Земля-космос) ограничивается приемом излучений автоматических систем опознавания (AIS) широковещательных сообщений AIS большого радиуса действия (Сообщение 27, см. самую последнюю версию Рекомендации МСЭ-R M.1371). За исключением излучений AIS излучения систем, работающих в морской подвижной службе в этих полосах частот, не должны превышать 1 Вт. (ВКР-12)
156,8375–161,9375 МГц
Регламент Радиосвязи (Район 1)
Распределение полос радиочастот между радиослужбами в Республике Казахстан
Полоса радиочастот радиослужбы
Полоса радиочастот радиослужбы
Категория
Примечания

Бірақ 156.8 МГц мен 156,525 МГц жиілігі мен теңіздегі жылжымалы қызметке артықшылық беретін жиіліктерді өзара мүдделі және қатысты әкімшіліктердің өзара келісулерімен ішкі теңіздегі жолдарда күнделікті пайдалануларына және күші бар келісімдерді ескере отырып пайдалануларына болады. (ДРК-07)
5.227 Қосымша таратылу 156,4875–156,5125 MГц және 156,5375-156,5625 MГц жолақтар жиіліктері тіркелген және құрылықтағы жылжымалы қызметіне бірінші реттік негізде бөлінген. Бұл жиіліктердің тіркелген және құрылықтағы жылжымалы қызметтермен қолдануы АЖЖ диапазонындағы теңіздегі жылжымалы қызметіне зиянды кедергілер тудырмауы тиіс немесе қорғаныс талап етпеуі тиіс. (ДРК-07)
5.228 156,7625-156,7875 МГц және 156,8125-156,8375 МГц жиілік жолағын жылжымалы жерсеріктік қызметтің (Жер-ғарыш) пайдалануы автоматтандырылған тану жүйесінің (AIS) үлкен радиусты кең түрде хабар таратушы AIS хабарламаларының сәулелерін қабылдаумен шектеледі. (27-Хабарлама, ХЭО-R М.1371 Ұсынысының ең соңғы нұсқасын қара). Бұл жиілік жолақтарында AIS сәулеленулерінен басқа, жылжымалы теңіз қызметтерінде жұмыс істейтін жүйелер сәулелерінің қуаты 1 Вт-тан аспауы тиіс. (ДРК-12)
156,8375–161,9375 МГц
Радиобайланыс регламенті (1-аудан)
Қазақстан Республикасында жиілік белдеулерін радиоқызметтер бойынша бөлу
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Санаты
Ескертпе

К25: Отдельные частоты в полосах 157,025–157,375 МГц, 161,5– 161,65 МГц, 407–407,1 МГц и 417–417,1 МГц могут использоваться для организации единой системы оперативной радиосвязи при возникновении чрезвычайных ситуаций.
157,1875–157,3375
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
Морская подвижная спутниковая 5.208A 5.208B 5.228AB 5.228AC
5.226
157,1875–157,3375
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
Морская подвижная спутниковая 5.208A 5.208B 5.228AB
К17 К21 К25 5.226
СИ
157,3375–161,7875
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
5.226
157,3375–161,7875
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
К17 К21 К25 5.226
СИ
161,7875–161,9375
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
Морская подвижная спутниковая 5.228AB 5.208A 5.208B 5.228AC
5.226
161,7875–161,9375
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
Морская подвижная спутниковая 5.208A 5.208B 5.228AB

К25: 157,025-157.375 МГц, 161,5-161,65 МГц, 407-407,1 МГц және 417-417,1 МГц жолақтарындағы кейбір жиіліктерін төтенше жағдайлардың пайда болуына байланысты біртұтас шұғыл радиобайланыс жүйелерін ұйымдастыру үшін пайдалануға болады.
157,1875–157,3375
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
Теңіздегі жылжымалы жерсеріктік 5.208A 5.208B 5.228AB 5.228AC
5.226
157,1875–157,3375
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
Теңіздегі жылжымалы жерсеріктік 5.208A 5.208B 5.228AB
К17 К21 К25 5.226
БР
157,3375–161,7875
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
5.226
157,3375–161,7875
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
К17 К21 К25 5.226
БР
161,7875–161,9375
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
Теңіздегі жылжымалы жерсеріктік 5.228AB 5.208A 5.208B 5.228AC
5.226
161,7875–161,9375
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
Теңіздегі жылжымалы жерсеріктік 5.208A 5.208B 5.228AB

К17 К21 5.226
СИ
5.228AB Использование полос частот 157,1875–157,3375 МГц и 161,7875−161,9375 МГц морской подвижной спутниковой службой (Земля-космос) ограничено спутниковыми системами НГСО, работающими в соответствии с Приложением 18. (ВКР-19)
5.228AC Использование полос частот 157,1875−157,3375 МГц и 161,7875−161,9375 МГц морской подвижной спутниковой службой (космос-Земля) ограничено спутниковыми системами НГСО, работающими в соответствии с Приложением 18. Такое использование осуществляется при условии получения согласия в соответствии с п. 9.21 в отношении наземных служб в Азербайджане, Беларуси, на Кубе, в Российской Федерации, Сирийской Арабской Республике, Корейской Народно-Демократической Республике, Южно-Африканской Республике и Вьетнаме. (ВКР-19)
161,9375–223 МГц
Регламент Радиосвязи (Район 1)
Распределение полос радиочастот между радиослужбами в Республике Казахстан
Полоса радиочастот радиослужбы
Полоса радиочастот радиослужбы
Категория
Примечания
161,9375–161,9625
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
Морская подвижная спутниковая (Земля-космос) 5.228AA
5.226
161,9375-161,9625
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
Морская подвижная спутниковая (Земля-космос) 5.228AA
К17 К21 5.226
СИ
К15: Полосы 48,5–56,5 МГц, 58– 66 МГц, 76–100 МГц, 174–230 МГц и 470-694 МГц используются телевизионным вещанием. Частотные присвоения вещательным станциям согласовываются установленным порядком.
К17: Отдельные участки полос 110–174 МГц и 230–1 000 МГц могут использоваться кабельными распределительными сетями систем коллективного приема телевидения, радиовещания и кабельного телевидения при выполнении норм, обеспечивающих внешнюю помехозащищенность и исключении помех другим РЭС, работающим в соответствии с Таблицей. Использование таких сетей, удовлетворяющих указанным нормам, не служит основанием для предъявления претензий на возможные помехи и ограничения работы других РЭС, за исключением полос частот, отведенных в данном районе для эфирного телевизионного и УКВ ЧМ радиовещания. Полосы радиочастот 163,2–164,2125 МГц используются в соответствии с решением Центрального исполнительного органа военного управления Республики Казахстан.
К21: Отдельные участки полос 150,05–156,7625 МГц, 156,8375– 174 МГц, 470–862 МГц, 1 400– 1 427 МГц, 2 100–2 700 МГц и 5 925–7 075 МГц используются действующими средствами радиолокационной службы до окончания амортизационного срока аппаратуры.
К22: Полосы 150,0625–150,4875 МГц и 165,0625–165,4875 МГц используются одноканальными радиорелейными станциями прямой видимости и средствами сухопутной подвижной службы с мощностью излучения до 2 Вт.

К17 К21 5.226
БР
5.228AB 157,1875-157,3375 МГц және 161,7875-161,9375 МГц жиілік жолақтарын теңіздегі жылжымалы жерсеріктік қызметінің (Жер-ғарыш) пайдалануы 18-қосымшаға сәйкес жұмыс істейтін ГСО емес жерсеріктік жүйелермен шектеледі. (ДРК-19)
5.228AC 157,1875-157,3375 МГц және 161,7875-161,9375 МГц жиілік жолақтарын теңіздегі жылжымалы жерсеріктік қызметінің (ғарыш-Жер) пайдалануы 18-қосымшаға сәйкес жұмыс істейтін ГСО емес жерсеріктік жүйелермен шектеледі. Мұндай пайдалану Әзірбайжанда, Беларусьте, Кубада, Ресей Федерациясында, Сирия Араб Республикасында, Корея Халық Демократиялық Республикасында, Оңтүстік Африка Республикасында және Вьетнамда жердегі қызметтері үшін 9.21-т. бойынша алынған келісім бойынша жүзеге асырылады. (ДРК-19)
161,9375–223 МГц
Радиобайланыс регламенті (1-аудан)
Қазақстан Республикасында жиілік белдеулерін радиоқызметтер бойынша бөлу
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Санаты
Ескертпе
161,9375–161,9625
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
Теңіздегі жылжымалы жерсеріктік (Жер-ғарыш) 5.228AA
5.226
161,9375-161,9625
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
Теңіздегі жылжымалы жерсеріктік (Жер-ғарыш) 5.228AA
К17 К21 5.226
БР
К15: 48,5-56,5 МГц, 58-66 МГц, 76-100 МГц, 174-230 МГц және 470-694 МГц жолақтары теледидар хабарларын таратуда пайдаланылады. Хабар станцияларына жиіліктер тағайындау белгіленген тәртіп бойынша жүргізіледі.
К17: 110-174 МГц және 230-1000 МГц жолақтарының кейбір бөліктері, ұжымдық теледидар, радиохабар және кабельдік теледидар қабылдау жүйелерінің кабельдік тарату желілерінде сыртқы бөгеуілден қорғаныс нормасын орындау кезінде және Кестеге сәйкес жұмыс істейтін басқа да РЭҚ-терге кедергілерді болдырмаған жағдайда пайдалануы мүмкін. Аталған нормаларды қанағаттандыратын осындай желілерді пайдалану, осы аудандарға бөлінген эфирлік теледидар мен жиіліктік модуляцияланған ультрақысқа толқындар (ЖМ УҚТ) таратуын қоспағанда, ол пайда болуы мүмкін кедергілер мен басқа РЭҚ жұмыстарын шектеуге шағым айтуға негіз бола алмайды. 163,2-164,2125 МГц жиілік жолағы Қазақстан Республикасының әскери басқару орталық атқарушы органының шешіміне сәйкес қолданылады.
К21: 150,05-156,7625 МГц, 156,8375-174 МГц, 470-862 МГц, 1400-1427 МГц, 2100-2700 МГц және 5925-7075 МГц жолақтарының кейбір бөліктері радиолокациялық қызметтің әрекеттегі жабдықтарымен амортизациялық мерзімдері аяқталғанға дейін пайдаланылады.
К22: 150,0625-150,4875 МГц және 165,0625-165,4875 МГц жолақтары бір арналы тік көріністі радиорелелік станцияларының және құрлықтағы жылжымалы қызмет жабдықтарының сәулелену қуаты 2 Вт-қа дейінгі шамаларында пайдаланылады.

К24: Полосы 150,5–151,7 МГц и 165,5–166,7 МГц используются малоканальными радиорелейными станциями прямой видимости с мощностью излучения до 3 Вт.
К26: Отдельные участки полос 174–230 МГц, 430–440 МГц, 1 626,5– 1 636,5 МГц используются подвижной службой до окончания амортизационного срока аппаратуры.
161,9625–161,9875
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
Подвижная спутниковая (Земля-космос) 5.228F
5.226 5.228A 5.228B
161,9625–161,9875
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
Подвижная спутниковая (Земля-космос) 5.228F
К17 К21 5.226 5.228А 5.228B
СИ
161,9875–162,0125
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
Морская подвижная спутниковая (Земля-космос) 5.228AA

К24: 150,5-151,7 МГц және 165,5-166,7 МГц жолақтары аз каналды тік көріністі радиорелелік станцияларының сәулелену қуаты 3 Вт-қа дейінгі шамаларында пайдаланылады.
К26: 174-230 МГц, 430-440 МГц, 1626,5-1636,5 МГц жолақтарындағы кейбір жиіліктер жылжымалы қызмет жабдықтарымен амортизациялық мерзімдері аяқталғанға дейін пайдаланылады.
161,9625–161,9875
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
Жылжымалы жерсеріктік (Жер-ғарыш) 5.228F
5.226 5.228A 5.228B
161,9625–161,9875
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
Жылжымалы жерсеріктік (Жер-ғарыш) 5.228F
К17 К21 5.226 5.228А 5.228B
БР
161,9875–162,0125
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
Теңіздегі жылжымалы жерсеріктік (Жер-ғарыш) 5.228AA

174–223
РАДИОВЕЩАТЕЛЬНАЯ
К15 К26
СИ
5.228A Полосы частот 161,9625–161,9875 МГц и 162,0125–162,0375 МГц могут быть использованы станциями воздушных судов для осуществления операций по поиску и спасанию и другой связи, осуществляемой в целях безопасности. (ВКР-12)
5.228АА Использование полос частот 161,9375–161,9625 МГц и 161,9875–162,0125 МГц морской подвижной спутниковой службой (Земля-космос) ограничено системами, которые работают в соответствии с Приложением 18. (ВКР-15)
5.228B Использование полос частот 161,9625–161,9875 МГц и 162,0125–162,0375 МГц фиксированной службой и сухопутной подвижной службой не должно создавать вредных помех морской подвижной службе или требовать защиты от нее. (ВКР-12)
5.228F Использование полос частот 161,9625–161,9875 МГц и 162,0125–162,0375 МГц подвижной спутниковой службой (Земля-космос) ограничивается приемом излучений автоматической системы опознавания от станций, работающих в морской подвижной службе. (ВКР12)
5.229 Заменяющее распределение: в Марокко полоса 162–174 МГц распределена радиовещательной службе на первичной основе. Использование этой полосы должно быть обусловлено согласием администраций, чьи действующие или запланированные службы, которые работают согласно Таблице распределения частот, могут быть затронуты. Это не относится к станциям, существовавшим на 1 января 1981 года, с их техническими характеристиками на это же время.
5.235 Дополнительное распределение: в Германии, Австрии, Бельгии, Дании, Испании, Финляндии, Франции, Израиле, Италии, Лихтенштейне, Мальте, Монако, Норвегии, Нидерландах, Соединенном Королевстве, Швеции и Швейцарии полоса 174–223 МГц распределена также сухопутной подвижной службе на первичной основе. Однако станции сухопутной подвижной службы не должны причинять вредных помех или требовать защиты от них со стороны существующих или запланированных радиовещательных станций тех стран, которые не перечислены в настоящем примечании.
5.237 Дополнительное распределение: в Республике Конго, Египте, Эритрее, Эфиопии, Гамбии, Гвинее, Ливии, Мали, Сьерра-Леоне, Сомали и Чаде полоса 174223 МГц распределена также фиксированной и подвижной службам на вторичной основе. (ВКР-12)
5.243 Дополнительное распределение: в Сомали полоса 216–225 МГц распределена также воздушной радионавигационной службе на первичной основе, при условии что она не будет причинять вредных помех существующим или запланированным радиовещательным службам других стран.
223–335,4 МГц
Регламент Радиосвязи (Район 1)
Распределение полос радиочастот между радиослужбами в Республике Казахстан
Полоса радиочастот радиослужбы
Полоса радиочастот радиослужбы
Категория
Примечания

174–223
РАДИОТАРАТҚЫШ
К15 К26
БР
5.228A 161,9625-161,9878 МГц және 162,0125-162,0375 МГц жиілік жолақтары іздеу және құтқару операцияларын үшін әуе кемелерінін станцияларында, қауіпсіздік мақсатында басқа да байланыс түрінде пайдаланыла алады. (ДРК-12)
5.228АА 161,9375-161,9625 МГц және 161,9875-162,0125 МГц жиілік жолақтарын теңіздегі жылжымалы жерсеріктік қызметінің (Жер-ғарыш) пайдалануы 18-қосымшаға сәйкес жұмыс істейтін жүйелермен шектеледі. (ДРК-15)
5.228B 161,9625-161,9875 МГц және 162,0125-162,0375 МГц жиілік жолақтарын тіркелген және құрлықтағы жылжымалы қызметтердін пайдалануі теңіздегі жылжымалы қызметке зиянды бөгет тудырмауы және одан қорғануды талап етпеуі тиіc. (ДРК-12)
5.228F Жылжымалы жерсеріктік қызметтің (Жер-ғарыш) 161,9625-161,9875 МГц және 162,0125-162,0375 МГц жиілік жолағын пайдалану теңіздегі жылжымалы қызметте жұмыс істейтін станциялардан автоматты сәйкестендіру жүйесінің cәулеленуін қабылдаумен шектеледі. (ДРК-12)
5.229 Ауыстырылымды таратылу: Мароккода 162 – 174 МГц жолағы радиохабар қызметіне бірінші реттік негізде бөлінген. Бұл жолақтарды пайдалану Кестеге сай бөлінген істегі немесе жоспардағы немесе оларға әсері тиетін қызмет әкімшіліктерінің келісіміне сәйкес орындалуы тиіс. Бұл 1981 жылдың 1 қаңтарына дейінгі станцияларға, олардың сол кездегі техникалық сипаттамаларына қатысты емес.
5.235 Қосымша таратылу: Германия, Австрия, Бельгия, Дания, Испания, Финляндия, Франция, Израил, Италия, Лихтенштейн, Мальта, Монако, Норвегия, Нидерланд, Біріккен Корльдіктер, Швеция және Швейцарияда 174 – 223 МГц жолағы құрылықтағы жылжымалы қызметіне де бірінші реттік негізде бөлінген, бірақ құрылықтағы жылжымалы қызмет станциялары зиянды кедергілер тудырмауы немесе осы ескертпедегі көрсетілген елдердің қолданыстағы немесе жоспардағы радиохабар станцияларынан қорғануды талап етпеуі тиіс.
5.237 Қосымша таратылу: Конго, Египет, Эритрея, Эфиопия, Гамбия, Гвинея, Ливия, Мали, Сьерра-Леоне, Сомали және Чадта 174 – 223 МГц жолағы тіркелген және жылжымалы қызметтерге екінші реттік негізде бөлінген. (ДРК-12)
5.243 Қосымша таратылу: Сомалиде 216 – 225 МГц жолағы, басқа елдердің істегі немесе жоспардағы радиохабар қызметтеріне зиянды кедергілер тудырмаған жағдайда, әуедегі радионавигациялық қызметке бірінші реттік негізде бөлінеді.
223–335,4 МГц
Радиобайланыс регламенті (1-аудан)
Қазақстан Республикасында жиілік белдеулерін радиоқызметтер бойынша бөлу
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Санаты
Ескертпе

223–230
РАДИОВЕЩАТЕЛЬНАЯ
Фиксированная
Подвижная
5.243 5.246 5.247
223–230
РАДИОВЕЩАТЕЛЬНАЯ
Фиксированная
Подвижная
К15 К26
СИ
К15: Полосы 48,5–56,5 МГц, 58– 66 МГц, 76–100 МГц, 174–230 МГц и 470-694 МГц используются телевизионным вещанием. Частотные присвоения вещательным станциям согласовываются установленным порядком.
К17: Отдельные участки полос 110–174 МГц и 230–1 000 МГц могут использоваться кабельными распределительными сетями систем коллективного приема телевидения, радиовещания и кабельного телевидения при выполнении норм, обеспечивающих внешнюю помехозащищенность и исключении помех другим РЭС, работающим в соответствии с Таблицей. Использование таких сетей, удовлетворяющих указанным нормам, не служит основанием для предъявления претензий на возможные помехи и ограничения работы других РЭС, за исключением полос частот, отведенных в данном районе для эфирного телевизионного и УКВ ЧМ радиовещания. Полосы радиочастот 163,2–164,2125 МГц используются в соответствии с решением Центрального исполнительного органа военного управления Республики Казахстан.
К26: Отдельные участки полос 174–230 МГц, 430–440 МГц, 1 626,5– 1 636,5 МГц используются подвижной службой до окончания амортизационного срока аппаратуры.
К27: Полосы 230–328,6 МГц и 335,4–390 МГц предназначаются для преимущественного использования воздушной подвижной (OR) службой.
К28: Частота 300,2 МГц является частотой бедствия, безопасности и вызова для радиотелефонии на внутренних водных путях страны.
К29: Отдельные частоты в полосе 328,6–335,4 МГц используются средствами фиксированной и подвижной служб до окончания амортизационного срока аппаратуры при условии исключения вредных помех воздушной радионавигационной службе. Ввод в эксплуатацию нового оборудования фиксированной и подвижной служб не осуществляется в этой полосе частот.

223–230
РАДИОТАРАТҚЫШ
Тіркелген
Жылжымалы
5.243 5.246 5.247
223–230
РАДИОТАРАТҚЫШ
Тіркелген
Жылжымалы
К15 К26
БР
К15: 48,5-56,5 МГц, 58-66 МГц, 76-100 МГц, 174-230 МГц және 470-694 МГц жолақтары теледидар хабарларын таратуда пайдаланылады. Хабар станцияларына жиіліктер тағайындау белгіленген тәртіп бойынша жүргізіледі.
К17: 110-174 МГц және 230-1000 МГц жолақтарының кейбір бөліктері, ұжымдық теледидар, радиохабар және кабельдік теледидар қабылдау жүйелерінің кабельдік тарату желілерінде сыртқы бөгеуілден қорғаныс нормасын орындау кезінде және Кестеге сәйкес жұмыс істейтін басқа да РЭҚ-терге кедергілерді болдырмаған жағдайда пайдалануы мүмкін. Аталған нормаларды қанағаттандыратын осындай желілерді пайдалану, осы аудандарға бөлінген эфирлік теледидар мен жиіліктік модуляцияланған ультрақысқа толқындар (ЖМ УҚТ) таратуын қоспағанда, ол пайда болуы мүмкін кедергілер мен басқа РЭҚ жұмыстарын шектеуге шағым айтуға негіз бола алмайды. 163,2-164,2125 МГц жиілік жолағы Қазақстан Республикасының әскери басқару орталық атқарушы органының шешіміне сәйкес қолданылады.
К26: 174-230 МГц, 430-440 МГц, 1626,5-1636,5 МГц жолақтарындағы кейбір жиіліктер жылжымалы қызмет жабдықтарымен амортизациялық мерзімдері аяқталғанға дейін пайдаланылады.
К27: 230-328,6 МГц және 335,4-390 МГц жолақтары негізінен әуедегі жылжымалы (ОR) қызметіне пайдалануға арналған.
К28: 300,2 МГц елдің ішкі су жолдарының апат, қауіпсіздік және қоңырау радиотелефониясына арналған жиілігі болып табылады.
К29: 328,6-335,4 МГц жолағындағы бөлек жиіліктер тіркелген және жылжымалы қызметтерінің жабдықтарымен әуедегі радионавигациялық қызметке зиянды кедергілер әсерін болдырмаған жағдайда аппаратураларының амортизациялық мерзімі аяқталғанға дейін қолданылады. Тіркелген және жылжымалы қызметтердің жаңа қондырғыларын пайдалануға енгізу бұл жиіліктер жолағында атқарылмауы керек.

322–328,6
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
РАДИОАСТРОНОМИЧЕСКАЯ
К17 К27 5.149
СИ
328,6 –335,4
ВОЗДУШНАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ 5.258
5.259
328,6 –335,4
ВОЗДУШНАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ 5.258
К17 К29
СИ
5.246 Заменяющее распределение: в Испании, Франции, Израиле и Монако полоса 223230 МГц распределена радиовещательной и сухопутной подвижной службам на первичной основе (см. п. 5.33) на том основании, что при подготовке частотных планов радиовещательная служба должна иметь приоритетный выбор частот; и распределена фиксированной и подвижной, за исключением сухопутной подвижной, службам на вторичной основе. Однако станции сухопутной подвижной службы не должны причинять вредных помех существующим или запланированным радиовещательным станциям в Марокко и Алжире или требовать защиты от них.
5.247 Дополнительное распределение: в Саудовской Аравии, Бахрейне, Объединенных Арабских Эмиратах, Иордании, Омане, Катаре и Сирии полоса 223–235 МГц распределена также воздушной радионавигационной службе на первичной основе.
5.251 Дополнительное распределение: в Нигерии полоса 230–235 МГц распределена также воздушной радионавигационной службе на первичной основе при условии получения согласия по п. 9.21.
5.252 Заменяющее распределение: в Ботсване, Эсватини, Лесото, Малави, Мозамбике, Намибии, Южно-Африканской Республике, Замбии и Зимбабве полосы частот 230–238 МГц и 246–254 МГц распределены радиовещательной службе на первичной основе при условии получения согласия по п. 9.21. (ВКР-19)
5.254 При получении согласия в соответствии с п. 9.21 полосы 235–322 МГц и 335,4–399,9 МГц могут использоваться подвижной спутниковой службой, при условии что станции этой службы не будут создавать вредных помех станциям других служб, работающим или планируемым для работы в соответствии с Таблицей распределения частот, за исключением дополнительного распределения, указанного в п. 5.256А. (ВКР-03)
5.255 Полосы 312–315 МГц (Земля-космос) и 387–390 МГц (космос-Земля) в подвижной спутниковой службе могут также использоваться негеостационарными спутниковыми системами. При таком использовании должны применяться процедуры координации в соответствии с п. 9.11A.
5.256 Частота 243 МГц в данной полосе используется станциями спасательных средств и аппаратурой, которые применяются для целей спасания. (ВКР-07)
5.256A Дополнительное распределение: в Китае, Российской Федерации и Казахстане полоса частот 258–261 МГц распределена также службе космических исследований (Земля-космос) и службе космической эксплуатации (Земля-космос) на первичной основе. Станции службы космических исследований (Земля-космос) и службы космической эксплуатации (Земля-космос) не должны создавать вредных помех системам подвижной и подвижной спутниковой служб, работающим в этой полосе частот, или требовать защиты от них, или ограничивать использование и развитие таких систем. Станции службы космических исследований (Земля-космос) и службы космической эксплуатации (Земля-космос) не должны ограничивать будущее развитие систем фиксированной службы в других странах. (ВКР15)

322–328,6
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ
К17 К27 5.149
БР
328,6 –335,4
ӘУЕДЕГІ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ 5.258
5.259
328,6 –335,4
ӘУЕДЕГІ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ 5.258
К17 К29
БР
5.246 Ауыстырылымды таратылу: жиіліктік жоспарды құрған кезде радиотарату қызметі басымдылыққа ие болғандықтан, Испания, Франция, Израил және Монакода 223 – 230 МГц жолағы радиохабар және құрылықтағы жылжымалы қызметке бірінші реттік негізде бөлінген (5.33-т. қара); және құрлықтағы жылжымалы қызметті қоспағанда, тіркелген және жылжымалы қызметтеріне екінші реттік негізде бөлінген. Алайда құрлықтағы жылжымалы қызмет станциялары Марокко мен Алжирдің іске қосылған не жоспарланған радиотарату станцияларына бөгет жасамауы керек және олардан қорғануды талап етпеуі тиіс.
5.247 Қосымша таратылу: Сауд Арабиясы, Бахрейн, Біріккен Араб Әмірліктері, Иордания, Оман, Катар және Сирияда 223 – 235 МГц жолағы сондай-ақ әуедегі радионавигациялық қызметке бірінші реттік негізде бөлінген.
5.251 Қосымша таратылу: Нигерияда 230 – 235 МГц жолағы, 9.21-т. бойынша келісім алған жағдайда, әуедегі радионавигациялық қызметке бірінші реттік негізде бөлінген.
5.252 Ауыстырылымды таратылу: Ботсвана, Эсватини, Лесото, Малави, Мозамбик, Намибия, Оңтүстік Африка, Замбия және Зимбабведе 230 – 238 МГц және 246 – 254 МГц жолқтары, 9.21-т. бойынша келісім алған жағдайда, радиохабар тарату қызметіне бірінші реттік негізде бөлінген. (ДРК-19)
5.254 9.21-т. бойынша келісім алған жағдайда, 235 – 322 МГц және 335,4 – 399,9 МГц жолақтары жылжымалы жерсеріктік қызметтерде пайдаланылуы мүмкін, егер бұл қызметтің станциялары Жиіліктер үлестіріу Кестесіне сәйкес, 5.256А т. көрсетілген қосымша бөліну қоспағанда, басқа қызметтердің қолданыстағы немесе жоспарланған станцияларына зиянды кедергілер тудырмаса. (ДРК-03)
5.255 312 – 315 МГц (Жер-ғарыш) және 387 – 390 МГц (ғарыш-Жер) жолақтары жылжымалы жерсеріктік қызметтерде сондай-ақ геостационарлық емес жерсеріктік жүйелермен пайдаланылуы мүмкін. Мұндай пайдаланымда 9.11А-т. сәйкес үйлестіру рәсімдеу пайдаланылуы тиіс.
5.256 Бұл жолақтағы 243 МГц жиілігі құтқару мақсаттарында қолданылатын құтқару жабдықтары мен аппаратура станцияларымен пайдаланылады. (ДРК-07)
5.256A Қосымша таратылу: Қытай, Ресей Федерациясы және Қазақстанда 258-261 МГц жолағы ғарыш зерттеу қызметіне (Жер-ғарыш) және ғарыш пайдалану қызметіне (Жер-ғарыш) бірінші реттік негізде бөлінген. Ғарыш зерттеу (Жер-ғарыш) және ғарыш пайдалану қызметтерінің (Жер-ғарыш) станциялары осы жолақта жұмыс істейтін жылжымалы жүйелеріне және жылжымалы жерсеріктік қызметтерге зиянды кедергілер жасамауы тиіс, немесе қорғануды талап етпеуі, ары қарай қолдануды және мұндай жүйелерді дамытуды шектемеуі тиіс. Ғарыш зерттеу (Жер-ғарыш) және ғарышты пайдалану (Жер-ғарыш) станциялары басқа елдердегі тіркелген қызмет жүйелерінің болашақта дамуын шектемеуі тиіс. (ДРК-15)

5.257 При согласии, получаемом по п. 9.21, полоса 267–272 МГц может использоваться администрациями в своих странах для космической телеметрии на первичной основе.
5.258 Использование полосы 328,6–335,4 МГц воздушной радионавигационной службой ограничено системами посадки по приборам (глиссада).
5.259 Дополнительное распределение: в Египте и Сирийской Арабской Республике полоса 328,6–335,4 МГц распределена также подвижной службе на вторичной основе при условии получения согласия в соответствии с п. 9.21. Для того чтобы станции воздушной радионавигационной службы не испытывали вредных помех, станции подвижной службы не должны вводиться в этой полосе, до тех пор пока она не перестанет быть необходимой воздушной радионавигационной службе любой администрации, которая может быть определена посредством применения процедуры, требуемой в соответствии с п. 9.21. (ВКР-12)
335,4–410 МГц
Регламент Радиосвязи (Район 1)
Распределение полос радиочастот между радиослужбами в Республике Казахстан
Полоса радиочастот радиослужбы
Полоса радиочастот радиослужбы
Категория
Примечания
335,4–387
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
5.254
335,4–387
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
К17 К27 5.254
СИ
К5: Запрещаются любые излучения на радиочастотах 500 кГц, 2 174,5 кГц, 2 182 кГц, 2 187,5 кГц, 4 125 кГц, 4 177,5 кГц, 4 207,5 кГц, 6 215 кГц, 6 268 кГц, 6 312 кГц, 8 291 кГц, 8 376,5 кГц, 8 414,5 кГц, 12 290 кГц, 12 520 кГц, 12 577 кГц, 16 420 кГц, 16 695 кГц, 16 804,5 кГц, 121,5 МГц, 156,525 МГц, 156,8 МГц, а также в полосах радиочастот 406–406,1 МГц, 1 544–1 545 МГц и 1 645,5–1 646,5 МГц, не относящиеся к сообщениям при бедствии, тревоги, срочности или для обеспечения безопасности.
К14: Учитывая потребность в использовании РЧС на территории Республики Казахстан, устанавливается категория службы, отличающаяся от принятой для Района 1.
К17: Отдельные участки полос 110–174 МГц и 230–1 000 МГц могут использоваться кабельными распределительными сетями систем коллективного приема телевидения, радиовещания и кабельного телевидения при выполнении норм, обеспечивающих внешнюю помехозащищенность и исключении помех другим РЭС, работающим в соответствии с Таблицей. Использование таких сетей, удовлетворяющих указанным нормам, не может служить основанием для предъявления претензий на возможные помехи и ограничения работы других РЭС, за исключением полос частот, отведенных в данном районе для эфирного телевизионного и УКВ ЧМ радиовещания. Полосы радиочастот 163,2–164,2125 МГц используются в соответствии с решением Центрального исполнительного органа военного управления Республики Казахстан.

5.257 9.21-т. бойынша келісім алған жағдайда, 267 – 272 МГц жолағы әкімшіліктермен өз елдеріндегі ғарыштық телеметрияға бірінші реттік негізде пайдалануы мүмкін.
5.258 328,6 – 335,4 МГц жолағын әуедегі радионавигациялық қызметтің пайдалануы қондыруды аспаптар бойынша атқару жүйелерімен шектелген (глиссада).
5.259 Қосымша таратылу: Египет пен Сирия Араб Республикасында 328,6 – 335,4 МГц жолағы, 9.21-т. бойынша келісім алған жағдайда, жылжымалы қызметке екінші реттік негізде бөлген. Әуедегі радионавигациялық қызмет станциялары зиянды кедергілерден зардап шекпес үшін, жылжымалы қызмет станциялары, белгілі бір әкімшіліктің 9.21-т. қарастырылған рәсімдермен анықталатын әуедегі радионавигациялық қызметіне қажеттігі болмайынша бұл жолаққа енгізілмеуі тиіс. (ДРК-12)
335,4–410 МГц
Радиобайланыс регламенті (1-аудан)
Қазақстан Республикасында жиілік белдеулерін радиоқызметтер бойынша бөлу
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Санаты
Ескертпе
335,4–387
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
5.254
335,4–387
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
К17 К27 5.254
БР
К5: 500 кГц, 2174,5 кГц, 2182 кГц, 2187,5 кГц, 4125 кГц, 4177,5 кГц, 4207,5 кГц, 6215 кГц, 6268 кГц, 6312 кГц, 8291 кГц, 8376,5 кГц, 8414,5 кГц, 12290 кГц, 12520 кГц, 12577 кГц, 16420 кГц, 16695 кГц, 16804,5 кГц, 121,5 МГц, 156,525 МГц, 156,8 МГц радиожиіліктерінде, сонымен қатар 406-406,1 МГц, 1544-1545 МГц және 1645,5-1646,5 МГц жиілік жолақтарында апатқа, дабылға, жеделдік пен қауіпсіздікті қамтамасыз ету жағдайларына жатпайтын кез келген сәулеленулерге тыйым салынады.
К14: Қазақстан Республикасының аумағында РЖС қолдану қажеттілігін ескере отырып, 1-аймақ үшін қабылданғаннан ерекшеленетін қызмет санаты белгіленеді.
К17: 110-174 МГц және 230-1000 МГц жолақтарының кейбір бөліктері, ұжымдық теледидар, радиохабар және кабельдік теледидар қабылдау жүйелерінің кабельдік тарату желілерінде сыртқы бөгеуілден қорғаныс нормасын орындау кезінде және Кестеге сәйкес жұмыс істейтін басқа да РЭҚ-терге кедергілерді болдырмаған жағдайда пайдалануы мүмкін. Аталған нормаларды қанағаттандыратын осындай желілерді пайдалану, осы аудандарға бөлінген эфирлік теледидар мен жиіліктік модуляцияланған ультрақысқа толқындар (ЖМ УҚТ) таратуын қоспағанда, ол пайда болуы мүмкін кедергілер мен басқа РЭҚ жұмыстарын шектеуге шағым айтуға негіз бола алмайды. 163,2-164,2125 МГц жиілік жолағы Қазақстан Республикасының әскери басқару орталық атқарушы органының шешіміне сәйкес қолданылады.

К20: Использование отдельных участков частот в полосе 390–470 МГц, распределенных в настоящей Таблице РЭС гражданского назначения, осуществляется с установленными ограничениями.
К25: Отдельные частоты в полосах 157,025–157,375 МГц, 161,5– 161,65 МГц, 407–407,1 МГц и 417–417,1 МГц могут использоваться для организации единой системы оперативной радиосвязи при возникновении чрезвычайных ситуаций.
К27: Полосы 230–328,6 МГц и 335,4–390 МГц предназначаются для преимущественного использования воздушной подвижной (OR) службой.
К30: Полосы 401–406 МГц, 470-790 МГц используется фиксированной и подвижной службами до окончания амортизационного срока аппаратуры. Станции фиксированной и подвижной служб не должны ни создавать вредных помех, ни требовать защиты от них со стороны служб, работающих в соответствии с Регламентом радиосвязи, ни препятствовать использованию и развитию этих служб.
387–390
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
Подвижная спутниковая (космос-Земля) 5.208A 5.208B 5.254 5.255
387–390
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
Подвижная спутниковая (космос-Земля) 5.208A 5.208B 5.254 5.255

К20: Кестеге сәйкес азаматтық мақсаттағы РЭҚ-терге бөлінген 390-470 МГц жолағындағы жиілік бөліктерін пайдалану белгіленген шектеулермен жүзеге асырылады.
К25: 157,025-157.375 МГц, 161,5-161,65 МГц, 407-407,1 МГц және 417-417,1 МГц жолақтарындағы кейбір жиіліктерін төтенше жағдайлардың пайда болуына байланысты біртұтас шұғыл радиобайланыс жүйелерін ұйымдастыру үшін пайдалануға болады.
К27: 230-328,6 МГц және 335,4-390 МГц жолақтары негізінен әуедегі жылжымалы (ОR) қызметіне пайдалануға арналған.
К30: 401-406 МГц, 470-694 МГц жолақтары тіркелген және жылжымалы қызметтерде аппаратураның амортизациялық мерзімі аяқталғанға дейін қолданылады. Тіркелген және жылжымалы қызмет станциялары зиянды кедергілер тудырмауы және Радиобайланыс регламентіне сәйкес жұмыс істейтін қызметтерден қорғанысты талап етпеуі, сонымен қатар осы қызметтердің пайдалануы мен дамуына кедергі туғызбауы тиіс.
387–390
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
Жылжымалы жерсеріктік (ғарыш-Жер) 5.208A 5.208B 5.254 5.255
387–390
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
Жылжымалы жерсеріктік (ғарыш-Жер) 5.208A 5.208B 5.254 5.255

К17 К20 5.261 5.262
ГР
400,15–401
ВСПОМОГАТЕЛЬНАЯ СЛУЖБА МЕТЕОРОЛОГИИ
МЕТЕОРОЛОГИЧЕСКАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля)
ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.208A 5.208B 5.209
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (космос-Земля) 5.263
Служба космической эксплуатации (космос-Земля)
5.262 5.264
400,15–401
ВСПОМОГАТЕЛЬНАЯ СЛУЖБА МЕТЕОРОЛОГИИ
МЕТЕОРОЛОГИЧЕСКАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля)
ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.208A 5.208B 5.209
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (космос-Земля) 5.263
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
Служба космической эксплуатации (космос-Земля)
К17 К20 5.262 5.264
СИ
401–402
ВСПОМОГАТЕЛЬНАЯ СЛУЖБА МЕТЕОРОЛОГИИ
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКОЙ ЭКСПЛУАТАЦИИ (космос-Земля)
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (Земля-космос)
МЕТЕОРОЛОГИЧЕСКАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос)
Фиксированная
Подвижная, за исключением воздушной подвижной
5.264A 5.264B
401–402
ВСПОМОГАТЕЛЬНАЯ СЛУЖБА МЕТЕОРОЛОГИИ
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКОЙ ЭКСПЛУАТАЦИИ (космос-Земля)
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (Земля-космос)
МЕТЕОРОЛОГИЧЕСКАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос)
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
К14 К17 К20 К30 5.264A 5.264B
СИ
402–403
ВСПОМОГАТЕЛЬНАЯ СЛУЖБА МЕТЕОРОЛОГИИ
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (Земля-космос)
МЕТЕОРОЛОГИЧЕСКАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос)
Фиксированная
Подвижная, за исключением воздушной подвижной
5.264A 5.264B
402–403
ВСПОМОГАТЕЛЬНАЯ СЛУЖБА МЕТЕОРОЛОГИИ
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (Земля-космос)
МЕТЕОРОЛОГИЧЕСКАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос)
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
К14 К17 К20 К30 5.264A 5.264B
СИ

К17 К20 5.261 5.262
АЗ
400,15–401
МЕТЕОРОЛОГИЯНЫҢ ҚОСАЛҚЫ ҚЫЗМЕТІ
МЕТЕОРОЛОГИЯЛЫҚ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер)
ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.208A 5.208B 5.209
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (ғарыш-Жер) 5.263
Ғарыш пайдалану қызметі (ғарыш-Жер)
5.262 5.264
400,15–401
МЕТЕОРОЛОГИЯНЫҢ ҚОСАЛҚЫ ҚЫЗМЕТІ
МЕТЕОРОЛОГИЯЛЫҚ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер)
ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.208A 5.208B 5.209
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (ғарыш-Жер) 5.263
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
Ғарыш пайдалану қызметі (ғарыш-Жер)
К17 К20 5.262 5.264
БР
401–402
МЕТЕОРОЛОГИЯНЫҢ ҚОСАЛҚЫ ҚЫЗМЕТІ
ҒАРЫШ ПАЙДАЛАНУ ҚЫЗМЕТІ (ғарыш-Жер)
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (Жер-ғарыш)
МЕТЕОРОЛОГИЯЛЫҚ ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш)
Тіркелген
Жылжымалы, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
5.264A 5.264B
401–402
МЕТЕОРОЛОГИЯНЫҢ ҚОСАЛҚЫ ҚЫЗМЕТІ
ҒАРЫШ ПАЙДАЛАНУ ҚЫЗМЕТІ (ғарыш-Жер)
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (Жер-ғарыш)
МЕТЕОРОЛОГИЯЛЫҚ ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш)
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
К14 К17 К20 К30 5.264A 5.264B
БР
402–403
МЕТЕОРОЛОГИЯНЫҢ ҚОСАЛҚЫ ҚЫЗМЕТІ
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (Жер-ғарыш)
МЕТЕОРОЛОГИЯЛЫҚ ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш)
Тіркелген
Жылжымалы, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
5.264A 5.264B
402–403
МЕТЕОРОЛОГИЯНЫҢ ҚОСАЛҚЫ ҚЫЗМЕТІ
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (Жер-ғарыш)
МЕТЕОРОЛОГИЯЛЫҚ ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш)
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
К14 К17 К20 К30 5.264A 5.264B
БР

5.149 5.265
406,1–410
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
РАДИОАСТРОНОМИЧЕСКАЯ
К17 К20 К25 5.149 5.265
СИ
5.260A В полосе частот 399,9−400,05 МГц максимальная э.и.и.м. любых излучений земных станций подвижной спутниковой службы не должна превышать 5 дБВт в любой полосе шириной 4 кГц, при этом максимальная э.и.и.м. каждой земной станции подвижной спутниковой службы не должна превышать 5 дБВт во всей полосе частот 399,9−400,05 МГц. До 22 ноября 2022 года этот предел не должен применяться к спутниковым системам, по которым полная информация для заявления была получена Бюро радиосвязи до 22 ноября 2019 года и которые были введены в действие к этой дате. После 22 ноября 2022 года эти пределы должны применяться ко всем системам подвижной спутниковой службы, работающим в этой полосе частот.
В полосе частот 399,99−400,02 МГц указанные выше пределы э.и.и.м. должны применяться после 22 ноября 2022 года ко всем системам подвижной спутниковой службы. Администрациям предлагается обеспечить соответствие своих спутниковых линий подвижной спутниковой службы в полосе частот 399,99−400,02 МГц указанным выше пределам э.и.и.м. после 22 ноября 2019 года. (ВКР-19)
5.260B В полосе частот 400,02−400,05 МГц положения п. 5.260A не применяются к линиям вверх телеуправления подвижной спутниковой службы. (ВКР-19)
5.261 Излучения должны быть ограничены полосой ±25 кГц относительно стандартной частоты 400,1 МГц.
5.262 Дополнительное распределение: в Саудовской Аравии, Армении, Азербайджане, Бахрейне, Беларуси, Ботсване, Колумбии, Кубе, Египте, Объединенных Арабских Эмиратах, Эквадоре, Российской Федерации, Грузии, Венгрии, Исламской Республике Иран, Ираке, Израиле, Иордании, Казахстане, Кувейте, Либерии, Малайзии, Молдове, Омане, Узбекистане, Пакистане, Филиппинах, Катаре, Сирийской Арабской Республике, Кыргызстане, Сингапуре, Сомали, Таджикистане, Чаде, Туркменистане и Украине полоса 400,05−401 МГц распределена также фиксированной и подвижной службам на первичной основе. (ВКР-12)
5.263 Полоса 400,15–401 МГц распределена также службе космических исследований в направлении космос-космос для связи с пилотируемыми космическими кораблями. При таком использовании служба космических исследований не должна рассматриваться как служба безопасности.
5.264 При использовании полосы 400,15–401 МГц подвижной спутниковой службой должны применяться процедуры координации в соответствии с п. 9.11A. Ограничение плотности потока мощности, приведенное в Дополнении 1 Приложения 5, должно применяться до тех пор, пока оно не будет пересмотрено компетентной всемирной конференцией радиосвязи.

5.149 5.265
406,1–410
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ
К17 К20 К25 5.149 5.265
БР
5.260A 399,9-400,05 МГц жиілік жолағында жылжымалы жерсеріктік қызметтегі жер станциясының ке келген сәулленуінің максималды э.и.с.қ. кез келген кез келген жолақта ені 4 кГц 5 дБВт аспауы керек, бұл ретте жылжымалы жерсеріктік қызметтегі әрбір жер станциясы 399,9-400,05 МГц жиілік жолағында максималды э.и.с.қ. 5 дБВт аспауы тиіс. 2022 жылғы 22 қарашаға дейін бұл шектеу 2019 жылғы 22 қарашаға дейін Радиобайланыс бюросы толық хабарлама ақпаратын алған және осы күнге дейін пайдалануға енгізілген жерсеріктік жүйелерге қолданылмайды. 2022 жылдың 22 қарашасынан кейін бұл шектеулер осы жиілік диапазонында жұмыс істейтін жылжымалы жерсерік қызметінің барлық жүйелеріне қолданылады.
399,99-400,02 МГц жиілік жолағында жоғарыда көрсетілген э.и.р.п. 2022 жылдың 22 қарашасынан кейін жылжымалы жерсеріктік қызметтің барлық жүйелеріне қолданылады. Әкімшіліктер 399,99-400,02 МГц жиілік жолағындағы жылжымалы жерсеріктік қызметтегі өздерінің жерсеріктік байланыстарының жоғарыда көрсетілген э.и.с.қ. шектеріне сәйкес келуін 2019 жылдың 22 қарашасынан кейін қамтамасыз етуге шақырылады. (ДРК-19)
5.260B 400,02-400,05 МГц жиілік жолағында 5.260А-т. ережелері жылжымалы жерсеріктік қызметтегі телебасқару қосылымдарға қолданылмайды. (ДРК-19)
5.261 Сәулелену 400,1 МГц стандартты жиілігіне қатысты ±25 кГц жолағымен шектелуі тиіс.
5.262 Қосымша таратылу: Сауд Арабиясы, Армения, Әзірбайжан, Бахрейн, Беларусьь, Ботсвана, Колумбия, Куба, Египет, Біріккен Араб Әмірліктері, Эквадор, Ресей Федерациясы, Грузия, Венгрия, Иран Ислам Республикасы, Ирак, Израил, Иордания, Қазақстан, Кувейт, Либерия, Малайзия, Молдова, Оман, Өзбекстан, Пәкістан, Филиппин, Катар, Сирия Араб Республикасы, Қырғызстан, Сингапур, Сомали, Тәжікстан, Чад, Түркіменстан және Украинада 400,05 – 401 МГц жолағы тіркелген және жылжымалы қызметтерге де бірінші реттік негізде бөлінген. (ДРК-12)
5.263 400,15 – 401 МГц жолағы, сонда ғарыш-ғарыш бағытында ғарыш зерттеу қызметтеріне басқарылатын ғарыш кемелерімен байланысуға бөлінген. Ғарыш зерттеу қызметтері, былай пайдаланылғанда, қауіпсіздік қызметтері ретінде қаралмайды.
5.264 400,15-401 МГц жолағын жылжымалы жерсеріктік қызмет пайдаланған кезде 9.11А-т. сәйкес үйлестіру рәсімдері қолданылады. 5-қосымшаның 1-қосымшасында келтірілген қуат ағынының тығыздығына шектеу құзыретті дүниежүзілік радиобайланыс конференциясы қайта қарағанға дейін қолданылады.

5.264A В полосе частот 401−403 МГц максимальная э.и.и.м. любых излучений каждой земной станции метеорологической спутниковой службы и спутниковой службы исследования Земли не должна превышать 22 дБВт в любой полосе шириной 4 кГц для геостационарных систем и негеостационарных систем с апогеем орбиты, равным или превышающим 35 786 км.
Максимальная э.и.и.м. любых излучений каждой земной станции метеорологической спутниковой службы и спутниковой службы исследования Земли не должна превышать 7 дБВт в любой полосе шириной 4 кГц для негеостационарных систем с апогеем орбиты, меньшим 35 786 км.
Максимальная э.и.и.м. каждой земной станции метеорологической спутниковой службы и спутниковой службы исследования Земли не должна превышать 22 дБВт во всей полосе частот 401−403 МГц для геостационарных систем и негеостационарных систем с апогеем орбиты, равным или превышающим 35 786 км. Максимальная э.и.и.м. каждой земной станции метеорологической спутниковой службы и спутниковой службы исследования Земли не должна превышать 7 дБВт во всей полосе частот 401−403 МГц для негеостационарных систем с апогеем орбиты, меньшим 35 786 км.
До 22 ноября 2029 года эти пределы не должны применяться к спутниковым системам, по которым полная информация для заявления была получена Бюро радиосвязи до 22 ноября 2019 года и которые были введены в действие к этой дате. После 22 ноября 2029 года эти пределы должны применяться ко всем системам метеорологической спутниковой службы и спутниковой службы исследования Земли, работающим в этой полосе частот. (ВКР-19)
5.264B Требования положений п. 5.264A не применяются к негеостационарным спутниковым системам метеорологической спутниковой службы и спутниковой службы исследования Земли, по которым полная информация для заявления была получена Бюро радиосвязи до 28 апреля 2007 года, и эти системы могут продолжать работать в полосе частот 401,898−402,522 МГц на первичной основе без превышения максимального уровня э.и.и.м. 12 дБВт. (ВКР-19)
5.265 В полосе частот 403−410 МГц применяется Резолюция 205 (Пересм. ВКР19). (ВКР19)
5.266 Использование полосы 406–406,1 МГц подвижной спутниковой службой ограничено маломощными спутниковыми аварийными радиомаяками – указателями места бедствия (см. также Статью 31). (ВКР-07)
5.267 Запрещается любое излучение, которое может создавать вредные помехи разрешенному использованию полосы частот 406–406,1 МГц.
410–460 МГц
Регламент Радиосвязи (Район 1)
Распределение полос радиочастот между радиослужбами в Республике Казахстан
Полоса радиочастот радиослужбы
Полоса радиочастот радиослужбы
Категория
Примечания
410–420
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (космос-космос) 5.268
410–420
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (космос-космос) 5.268

5.264A 401-403 МГц жиілік жолағында максималды э.и.с.қ. жерсеріктік метеорологиялық қызметтегі кез келген жер станциясының және жерсеріктік Жерді зерттеу қызметінің кез келген ені 4 кГц жолағында орбиталық апогейі 35 786 км-ге тең немесе одан жоғары геостационарлық жүйелер мен геостационарлық емес жүйелер үшін 22 дБВт аспауы тиіс.
Жерсеріктік метеорологиялық қызметте және Жерді зерттеу-зерттеу қызметіндегі кез келген жер станциясының орбиталық апогейі 35 786 км-ден аз геостационарлық емес жүйелер үшін кез келген ені 4 кГц жолағында максималды э.и.с.қ. 7 дБВт аспауы тиіс.
Жерсеріктік метеорологиялық қызметте және Жерді зерттеу-зерттеу қызметіндегі әрбір жер станциясы орбиталық апогейі 35 786 км тең немесе одан жоғары геостационарлық жүйелер мен геостационарлық емес жүйелер үшін 401-403 МГц барлық жиілік жолағында максималды э.и.с.қ. 22 дБВт аспауы тиіс. Жерсеріктік метеорологиялық қызметтегі және Жерді зерттеу-зерттеу қызметіндегі әрбір жер станциясы орбиталық апогейі 35 786 км-ден аз геостационарлық емес жүйелер үшін 401-403 МГц жиілік жолағында максималды э.и.с.қ. 7 дБВт аспауы тиіс.
2029 жылғы 22 қарашаға дейін бұл шектеулер 2019 жылғы 22 қарашаға дейін Радиобайланыс бюросы толық хабарлама ақпаратын алған және осы күнге дейін пайдалануға енгізілген жерсеріктік жүйелерге қолданылмайды. 2029 жылғы 22 қарашадан кейін бұл шектеулер осы жиілік диапазонында жұмыс істейтін барлық метеорологиялық-жерсеріктік және Жерді барлау-серіктік қызмет көрсету жүйелеріне қолданылады. (ДРК-19)
5.264B 5.264А-т. ережелерінің талаптары 2007 жылғы 28 сәуірге дейін Радиобайланыс бюросы толық хабарлама ақпаратын алған метеорологиялық жерсеріктік қызметтегі және Жерді зерттеу-зерттеу қызметіндегі геостационарлық емес жерсеріктік жүйелерге қолданылмайды және бұл жүйелер 401,898-402,522 МГц жиілік жолағында ең жоғары э.и.с.қ. 12 дБВт аспай, бастапқы негізде жұмысын жалғастыра алады. (ДРК-19)
5.265 403-410 МГц жиілік жолағында 205-Резолюциясы (ДРК19 қайта қаралған) қолданылады. (ДРК-19)
5.266 Жерсеріктік жылжымалы қызметтің 406 – 406,1 МГц жолағын пайдалануы аз қуатты жерсеріктік авариялық радиобуй-апат орындарын көрсеткіштермен шектеледі (сондай-ақ 31 Бабын қара). (ДРК-07)
5.267 Пайдалануға рұқсат етілген 406 – 406,1 МГц жиілік жолағына зиянды кедергілер тудыратын кез келген сәулеленуге тыйым салынады.
410–460 МГц
Радиобайланыс регламенті (1-аудан)
Қазақстан Республикасында жиілік белдеулерін радиоқызметтер бойынша бөлу
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Санаты
Ескертпе
410–420
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (ғарыш-ғарыш) 5.268
410–420
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (ғарыш-ғарыш) 5.268

432–438
ЛЮБИТЕЛЬСКАЯ
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ
Спутниковая служба исследования Земли (активная) 5.279A
К17 К20 К26 5.138 5.277 5.282
СИ
438–440
ЛЮБИТЕЛЬСКАЯ
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
5.271 5.274 5.275 5.276 5.277 5.283
438–440
ЛЮБИТЕЛЬСКАЯ
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ
К17 К20 К26 5.277
СИ
440–450
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
Радиолокационная
5.269 5.271 5.286
440–450
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
Радиолокационная
К17 К20 5.286
СИ
450–455
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ 5.286AA
5.209 5.271 5.286 5.286A
5.286B 5.286C 5.286E
450–455
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ 5.286AA
К17 К20 5.209 5.286
5.286А
СИ
455–456
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ 5.286AA
5.209 5.271 5.286A 5.286B
5.286C 5.286E
455–456
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ 5.286AA
К17 К20 5.209 5.286А
СИ
456–459
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ 5.286AA
5.271 5.287
456–459
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ 5.286AA
К17 К20 5.287
СИ
459–460
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ 5.286AA
5.209 5.271 5.286A 5.286B
5.286C 5.286E
459–460
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ 5.286AA
К17 К20 5.209 5.286А
СИ
5.268 Использование полосы частот 410–420 МГц службой космических исследований ограничено линиями связи космос-космос с находящимися на орбите пилотируемыми космическими аппаратами. Плотность потока мощности у поверхности Земли, создаваемая излучениями от передающих станций службы космических исследований (космос-космос) в полосе частот 410−420 МГц, не должна превышать –153 дБ(Вт/м2) при 0° ≤ d ≤ 5°, −153 + 0,077 (d − 5) дБ(Вт/м2) при 5° ≤ d ≤ 70° и −148 дБ(Вт/м2) при 70° ≤ d ≤ 90°, где d – угол прихода радиоволны, а эталонная ширина полосы равна 4 кГц. В этой полосе частот станции службы космических исследований (космос-космос) не должны требовать защиты от станций фиксированной и подвижной служб или ограничивать их использование и развитие. Пункт 4.10 не применяется. (ВКР-15)
5.269 Другая категория службы: в Австралии, Соединенных Штатах Америки, Индии, Японии и Соединенном Королевстве распределение полос 420–430 МГц и 440–450 МГц радиолокационной службе произведено на первичной основе (см. п. 5.33).
5.271 Дополнительное распределение: в Беларуси, Китае, Индии, Кыргызстане и Туркменистане полоса 420–460 МГц распределена также воздушной радионавигационной службе (радиовысотомеры) на вторичной основе. (ВКР-07)
5.274 Заменяющее распределение: в Дании, Норвегии, Швеции и Чаде полосы 430–432 МГц и 438440 МГц распределены фиксированной и подвижной, за исключением воздушной подвижной, службам на первичной основе. (ВКР-12)
5.275 Дополнительное распределение: в Хорватии, Эстонии, Финляндии, Ливии, Северной Македонии, Черногории и Сербии полосы частот 430–432 МГц и 438−440 МГц распределены также фиксированной и подвижной, за исключением воздушной подвижной, службам на первичной основе. (ВКР-19)

432–438
ӘУЕСҚОЙЛЫҚ
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
ТІРКЕЛГЕН
Жерсеріктік Жерді зерттеу қызметі (белсенді) 5.279A
К17 К20 К26 5.138 5.277 5.282
БР
438–440
ӘУЕСҚОЙЛЫҚ
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
5.271 5.274 5.275 5.276 5.277 5.283
438–440
ӘУЕСҚОЙЛЫҚ
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
ТІРКЕЛГЕН
К17 К20 К26 5.277
БР
440–450
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
Радиолокациялық
5.269 5.271 5.286
440–450
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
Радиолокациялық
К17 К20 5.286
БР
450–455
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.286AA
5.209 5.271 5.286 5.286A
5.286B 5.286C 5.286E
450–455
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.286AA
К17 К20 5.209 5.286
5.286А
БР
455–456
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.286AA
5.209 5.271 5.286A 5.286B
5.286C 5.286E
455–456
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.286AA
К17 К20 5.209 5.286А
БР
456–459
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.286AA
5.271 5.287
456–459
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.286AA
К17 К20 5.287
БР
459–460
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.286AA
5.209 5.271 5.286A 5.286B
5.286C 5.286E
459–460
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.286AA
К17 К20 5.209 5.286А
БР
5.268 Ғарыш зерттеу қызметінің 410-420 МГц жиілік жолағын пайдалану орбитада басқарылатын ғарыш аппараттары бар ғарыш-ғарыш байланыстарымен шектеледі. 410-420 МГц жиілік жолағында ғарыш зерттеу қызметінің (ғарыш-ғарыш) таратқыш станцияларының сәулеленуі нәтижесінде пайда болатын Жер бетіне жақын орналасқан қуат ағынының тығыздығы 0° ≤ d ≤ 5° кезінде –153 дБ(Вт/м2), 5° ≤ d ≤ 70° кезінде −153 + 0,077 (d − 5) дБ(Вт/м2) және 70° ≤ d ≤ 90° кезінде −148 дБ(Вт/м2), аспауы керек мұндағы d – радиотолқынның келу бұрышы, ал эталондық өткізу жолағы 4 кГц-ке тең. Осы жиілік диапазонында ғарыш зерттеу (ғарыш-ғарыш) қызметіндегі станциялар тіркелген және жылжымалы қызметтердің станцияларынан қорғаныс талап етпеуі немесе оларды пайдалану мен дамытуды шектемеу керек. 4.10 тармағы қолданылмайды. (ДРК-15)
5.269 Қызметтің басқа санаты: Австралия, Америка Құрама Штаттары, Үндістан, Жопания және Біріккен Корольдіктерде 420-430 МГц және 440-450 МГц жолақтары радиолокациялық қызметке бірінші реттік негізде бөлінген (5.33-т. қара).
5.271 Қосымша таратылу: Беларусьь, Қытай, Үндістан, Қырғызстан, Түркіменстанда 420 – 460 МГц жолағы әуедегі радионавигациялық қызметке (радиобиіктік өлшегіштер) екінші реттік негізде бөлген. (ДРК-07)
5.274 Ауыстырылымды таратылу: Дания, Норвегия, Швеция және Чадта 430 – 432 МГц және 438 -440 МГц жолақтары тіркелген және жылжымалы қызметтерге бірінші реттік негізде бөлген. (ДРК-12)
5.275 Қосымша таратылу: Хорватияда, Эстонияда, Финляндияда, Ливияда, Солтүстік Македонияда, Черногорияда және Сербияда 430 – 432 МГц және 438 -440 МГц жолақтары итіркелген және жылжымалы қызмет станцияларына, жылжымалы әуедегі қызметті қоспағанда, бірінші реттік негізде бөлген. (ДРК-19)

5.276 Дополнительное распределение: в Афганистане, Алжире, Саудовской Аравии, Бахрейне, Бангладеш, Брунее-Даруссаламе, Буркина-Фасо, Джибути, Египте, Объединенных Арабских Эмиратах, Эквадоре, Эритрее, Эфиопии, Греции, Гвинее, Индии, Индонезии, Исламской Республике Иран, Ираке, Израиле, Италии, Иордании, Кении, Кувейте, Ливии, Малайзии, Нигере, Нигерии, Омане, Пакистане, на Филиппинах, в Катаре, Сирийской Арабской Республике, Корейской Народно-Демократической Республике, Сингапуре, Сомали, Судане, Швейцарии, Таиланде, Того, Турции и Йемене полоса частот 430−440 МГц распределена также фиксированной службе на первичной основе, а полосы частот 430−435 МГц и 438–440 МГц распределены, за исключением Эквадора, также подвижной, за исключением воздушной подвижной, службе на первичной основе. (ВКР-15)
5.277 Дополнительное распределение: в Анголе, Армении, Азербайджане, Беларуси, Камеруне, Республике Конго, Джибути, Российской Федерации, Грузии, Венгрии, Израиле, Казахстане, Мали, Монголии, Узбекистане, Польше, Демократической Республике Конго, Кыргызстане, Словакии, Румынии, Руанде, Таджикистане, Чаде, Туркменистане и Украине полоса частот 430440 МГц распределена также фиксированной службе на первичной основе. (ВКР-19)
5.279A Использование полосы частот 432−438 МГц датчиками спутниковой службы исследования Земли (активной) должно осуществляться в соответствии с Рекомендацией МСЭ-R RS.1260-2. Кроме того, спутниковая служба исследования Земли (активная) в полосе частот 432−438 МГц не должна создавать вредных помех воздушной радионавигационной службе в Китае. Положения настоящего примечания никоим образом не ограничивают обязанность спутниковой службы исследования Земли (активной) работать в качестве вторичной службы в соответствии с пп. 5.29 и 5.30. (ВКР-19)
5.280 В Германии, Австрии, Боснии и Герцеговине, Хорватии, Лихтенштейне, Северной Македонии, Черногории, Португалии, Сербии, Словении и Швейцарии полоса частот 433,05–434,79 МГц (центральная частота 433,92 МГц) предназначается для промышленных, научных и медицинских применений (ПНМ). Работающие в указанной полосе службы радиосвязи этих стран должны мириться с вредными помехами, которые могут быть созданы этими применениями. Оборудование ПНМ используется в этой полосе частот в соответствии с положениями п. 15.13. (ВКР-19)
5.281 Дополнительное распределение: во Французских заморских департаментах и сообществах в Районе 2 и в Индии полоса 433,75–434,25 МГц распределена также службе космической эксплуатации (Земля-космос) на первичной основе. Во Франции и Бразилии эта полоса распределена той же службе на вторичной основе.
5.282 В полосах 435–438 МГц, 1 260–1 270 МГц, 2 400–2 450 МГц, 3 400–3 410 МГц (только в Районах 2 и 3) и в полосе 5650–5670 МГц может работать любительская спутниковая служба, при условии что она не будет причинять вредных помех другим службам, работающим в соответствии с Таблицей (см. п 5.43). Администрации, разрешающие такое использование, должны обеспечить в соответствии с положениями п. 25.11 немедленное устранение любых вредных помех, вызываемых излучениями любой станции любительской спутниковой службы. Использование полос 1 2601 270 МГц и 5 650–5 670 МГц любительской спутниковой службой ограничивается направлением Земля-космос.

5.276 Қосымша таратылу: Ауғанстан, Алжир, Сауд Арабиясы, Бахрейн, Бангладеш, Бруней-Даруссалам, Буркина-Фасо, Джибути, Египет, Біріккен Араб Әмірліктері, Эквадор, Эритрея, Эфиопия, Греция, Гвинея, Үндістан, Индонезия, Иран Ислам Республикасы, Ирак, Израиль, Италия , Иордания, Кения, Кувейт, Ливия, Малайзия, Нигер, Нигерия, Оман, Пәкістан, Филиппин, Катар, Сирия Араб Республикасы, Корея Халық Демократиялық Республикасы, Сингапур, Сомали, Судан, Швейцария, Таиланд, Того, Түркия және Йемен 430-440 МГц жиілік жолағы тіркелген қызметке де бірінші реттік негізде бөлінген, ал 430-435 МГц және 438-440 МГц жиілік жолақтары Эквадордан басқа, сондай-ақ жылжымалы қызметке, әуедегі жылжымалы қызметті қоспағанда, бірінші реттік негізде бөлген. (ДРК-15)
5.277 Қосымша таратылу: Ангола, Армения, Әзірбайжан, Беларусь, Камерун, Конго Республикасы, Джибути, Ресей Федерациясы, Грузия, Венгрия, Израиль, Қазақстан, Мали, Моңғолия, Өзбекстан, Польша, Конго Демократиялық Республикасы, Қырғызстан, Словакия, Румыния, Руанда, Тәжікстан, Чад, Түрікменстан және Украинада 430 – 440 МГц жолағы тіркелген қызметке бірінші реттік негізде бөлінген. (ДРК-19)
5.279A 432-438 МГц жиілік жолағын Жерді зерттеу (белсенді) қызметінің датчиктерімен қолданылуы ХЭО-R SА.1260-2 ұсынысына сәйкес болуы керек. Бұдан басқа, 432-438 МГц жолағындағы жерсеріктік Жерді зерттеу (белсенді) қызметі Қытайда әуедегі радионавигациялық қызметке зиянды кедергілер тудырмауы тиіс. Бұл ескерту 5.29 және 5.30 тт. сәйкес жерсеріктік Жерді зерттеу (белсенді) қызметінің екінші реттік негізде жұмыс істеуін шектемейді. (ДРК-19)
5.280 Германияда, Австрияда, Босния және Герцеговинада, Хорватияда, Лихтенштейнде, Солтүстік Македонияда, Черногорияда, Португалияда, Сербияда, Словенияда және Швейцарияда 433,05-434,79 МГц (орталық жиілігі 433,92 МГц) жолағы өнеркәсіптік, ғылыми және медициналық (ӨҒМ) қолдануларға арналған. Бұл елдердегі осы жолақта радиобайланыс қызметтерімен айналысатындар мұндайда пайда болатын зиянды бөгеулдерге төзулері тиіс. Жабдық өнеркәсіптік, ғылыми және медициналық жабдықтар бұл жолақтарда 15.13-т. ережелеріне сәйкес жұмыс істейді. (ДРК-19)
5.281 Қосымша таратылу: Француз теңіздің арғы жағындағы департаменттердің 2-ауданда және Үндістанда 433,75 – 434,25 МГц Жолағы ғарыш пайдаланым (Жер-ғарыш) қызметіне бірінші реттік негізде бөлген. Франция мен Бразилияда аталған жолақ осы қызметтерде екінші реттік негізде бөлген.
5.282 435 – 438 МГц, 1260 – 1270 МГц, 2400 – 2450 МГц, 3400 – 3410 МГц (тек 2 және 3-аудандарда) және 5650 – 5670 МГц жолағында әуесқойлық жерсеріктік қызмет жұмыс істей алады, егер олар Кесте бойынша (5.43-т.) жұмыс істейтін басқа қызметтерге зиянды кедергілер тудырмаса. Мұндай пайдаланымға рұқсат берген әкімшіліктер 25.11-т. ережелеріне сәйкес жерсеріктік әуесқойлық станцияларының сәулеленулерінен пайда болатын зиянды кедергілері тез арада жоюды қамтамасыз етулері керек. 1260 – 1270 МГц және 5650 – 5670 МГц жолақтарын жерсеріктік әуесқойлық қызметтермен пайдалану Жер-ғарыш бағытымен шектеледі.

5.283 Дополнительное распределение: в Австрии полоса 438–440 МГц распределена также фиксированной и подвижной, за исключением воздушной подвижной, службам на первичной основе.
5.286 При получении согласия по п. 9.21 полоса 449,75–450,25 МГц может использоваться службой космической эксплуатации (Земля-космос) и службой космических исследований (Землякосмос).
5.286A При использовании полос частот 454–456 МГц и 459–460 МГц подвижной спутниковой службой должна применяться координация в соответствии с п. 9.11A. (ВКР-97)
5.286AA Полоса частот 450–470 МГц определена для использования администрациями, желающими внедрить Международную подвижную электросвязь (IMT). См. Резолюцию 224 (Пересм. ВКР-19). Данное определение не препятствует использованию этой полосы частот каким-либо применением служб, которым она распределена, и не устанавливает приоритета в Регламенте радиосвязи. (ВКР-19)
5.286B Станции подвижной спутниковой службы, использующие полосы 454–455 МГц в странах, перечисленных в п. 5.286D, 455–456 МГц и 459–460 МГц в Районе 2 и 454–456 МГц и 459460 МГц в странах, перечисленных в п. 5.286E, не должны создавать вредных помех станциям фиксированной или подвижной служб, работающих в соответствии с Таблицей распределения частот, или требовать защиты от них. (ВКР-97)
5.286C Станции подвижной спутниковой службы, использующие полосы 454–455 МГц в странах, перечисленных в п. 5.286D, 455–456 МГц и 459–460 МГц в Районе 2 и 454–456 МГц и 459460 МГц в странах, перечисленных в п. 5.286E, не должны ограничивать развитие и использование фиксированной и подвижной служб, работающих в соответствии с Таблицей распределения частот. (ВКР-97)
5.286E Дополнительное распределение: в Кабо-Верде, Непале и Нигерии полосы 454–456 МГц и 459–460 МГц распределены также подвижной спутниковой службе (Земля-космос) на первичной основе. (ВКР-07)
5.287 Использование полос частот 457,5125−457,5875 МГц и 467,5125−467,5875 МГц морской подвижной службой ограничивается станциями внутрисудовой связи. Характеристики оборудования и план размещения каналов должны соответствовать Рекомендации МСЭ-R M.1174-4. Использование этих полос частот в территориальных водах осуществляется в соответствии с национальными правилами соответствующей администрации. (ВКР19)
460–890 МГц
Регламент Радиосвязи (Район 1)
Распределение полос радиочастот между радиослужбами в Республике Казахстан
Полоса радиочастот радиослужбы
Полоса радиочастот радиослужбы
Категория
Примечания
460–470
ФИКСИРОВАННАЯ

5.283 Қосымша таратылу: Австрияда 438 – 440 МГц жолағы тіркелген және жылжымалы қызметтерге, жылжымалы әуедегі қызметті қоспағанда, бірінші реттік негізде бөлген.
5.286 9.21-т. бойынша келісім алған жағдайда, 449,75 – 450,25 МГц жолағы ғарыш пайдалану (Жер-ғарыш) және ғарыш зерттеу (Жер-ғарыш) қызметтеріне пайдаланылады.
5.286A 454 – 456 МГц және 459 – 460 МГц жолақтарын жерсеріктік жылжымалы қызметке пайдаланғанда 9.11А-т. негіздегі үйлестіру процедуралары қолданылуы керек. (ДРК-97)
5.286AA 450-470 МГц жиілік диапазоны Халықаралық жылжымалы байланыс (IMT) жүзеге асырғысы келетін әкімшіліктердің пайдалануы үшін анықталған. 224-Резолюцияны (ДРК-19 қайта қаралған) қараңыз. Бұл анықтама осы жиілік жолағын ол бөлінген қызметтерді кез келген қолдану арқылы пайдалануға кедергі жасамайды және Радиобайланыс регламентінде басымдықты белгілемейді. (ДРК-19)
5.286B 454 – 455 МГц жолақтарын 5.286D т. көрсетілген елдерде, 455 – 456 МГц және 459 – 460 МГц жолақтарын 2-ауданда, 454 – 456 МГц және 459 – 460 МГц 5.286E т. көрсетілген елдерде пайдаланатын жылжымалы жерсеріктік қызмет станциялары Жиіліктерді бөлу кестесіне сәйкес жұмыс істейтін тіркелген және жылжымалы қызметтерінің дамуы мен пайдаланылуына бөгет келтірмеуі немесе олардан қорғауды талап етпеуі керек. (ДРК-97)
5.286C 454 – 455 МГц жолақтарын 5.286D т. көрсетілген елдерде, 455 – 456 МГц және 459 – 460 МГц жолақтарын 2-ауданда, 454 – 456 МГц және 459 – 460 МГц жолақтарын 5.286E-т. көрсетілген елдерде пайдаланатын жылжымалы жерсеріктік қызмет станциялары Жиіліктерді бөлу кестесіне сай жұмыс істейтін тіркелген және жылжымалы қызметтерінің дамуы мен пайдаланылуына бөгет келтірмеуі тиіс. (ДРК-97)
5.286E Қосымша таратылу: Кабо-Верда, Непал және Нигерияда 454 – 455 МГц және 459 – 460 МГц жолақтары жерсеріктік жылжымалы қызметке (Жер-ғарыш) бірінші реттік негізде бөлген. (ДРК-07)
5.287 Теңіздегі жылжымалы қызметтің 457,5125-457,5875 МГц және 467,5125-467,5875 МГц жиілік жолағын пайдалану кеме ішіндегі байланыс станцияларымен шектеледі. Жабдықтың сипаттамалары мен арнаның орналасуы ХЭО-R M.1174-4 ұсынысына сәйкес болуы керек. Бұл жиілік белдеулерін аумақтық суларда пайдалану тиісті әкімшіліктің ұлттық ережелеріне бағынады. (ДРК-19)
460–890 МГц
Радиобайланыс регламенті (1-аудан)
Қазақстан Республикасында жиілік белдеулерін радиоқызметтер бойынша бөлу
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Санаты
Ескертпе
460–470
ТІРКЕЛГЕН

К31: Полоса 726–960 МГц используется действующими средствами воздушной радионавигационной службы до окончания амортизационного срока аппаратуры. Внедрение новых средств воздушной радионавигации в этой полосе частот не допускается.
470–694
РАДИОВЕЩАТЕЛЬНАЯ
5.149 5.291A 5.294 5.296
5.300 5.304 5.306 5.312
470–694
ВОЗДУШНАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ 5.312
РАДИОВЕЩАТЕЛЬНАЯ
К15 К17 К21 К30
5.149 5.306
СИ
694–790
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной 5.312A 5.317A
РАДИОВЕЩАТЕЛЬНАЯ

К31: 726-960 МГц жолағы әуедегі радионавигациялық қызметтің әрекеттегі жабдықтарымен аппаратуралардың амортизациялық мерзімі аяқталғанға дейін қолданылады. Әуедегі радионавигацияның жаңа жабдықтарын бұл жолақта енгізуге рұқсат жоқ.
470–694
РАДИОТАРАТҚЫШ
5.149 5.291A 5.294 5.296
5.300 5.304 5.306 5.312
470–694
ӘУЕДЕГІ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ 5.312
РАДИОТАРАТҚЫШ
К15 К17 К21 К30
5.149 5.306
БР
694–790
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда 5.312A 5.317A
РАДИОТАРАТҚЫШ

862–890
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной 5.317А
ВОЗДУШНАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ
К17 К31 5.323
СИ
5.289 Спутниковая служба исследования Земли, за исключением метеорологической спутниковой службы, может также использовать полосы 460–470 МГц и 1 690–1 710 МГц для передачи в направлении космос-Земля, при условии что она не будет создавать вредных помех станциям, работающим в соответствии с Таблицей распределения частот.
5.290 Другая категория службы: в Афганистане, Азербайджане, Беларуси, Китае, Российской Федерации, Японии, Кыргызстане, Таджикистане и Туркменистане распределение полосы 460−470 МГц метеорологической спутниковой службе (космос-Земля) произведено на первичной основе (см. п. 5.33) при условии получения согласия в соответствии с п. 9.21. (ВКР-12)
5.291A Дополнительное распределение: в Германии, Австрии, Дании, Эстонии, Лихтенштейне, Чешской Республике, Сербии и Швейцарии полоса частот 470–494 МГц распределена также радиолокационной службе на вторичной основе. Это использование ограничено эксплуатацией радаров профиля ветра в соответствии с Резолюцией 217 (ВКР-97). (ВКР-15)
5.294 Дополнительное распределение: в Саудовской Аравии, Камеруне, Котд'Ивуаре, Египте, Эфиопии, Израиле, Ливии, Сирийской Арабской Республике, Чаде и Йемене полоса частот 470−582 МГц распределена также фиксированной службе на вторичной основе. (ВКР15)
5.296 Дополнительное распределение: в Албании, Германии, Анголе, Саудовской Аравии, Австрии, Бахрейне, Бельгии, Бенине, Боснии и Герцеговине, Ботсване, Болгарии, Буркина-Фасо, Бурунди, Камеруне, Ватикане, Конго (Республике), Кот-д'Ивуаре, Хорватии, Дании, Джибути, Египте, Объединенных Арабских Эмиратах, Испании, Эстонии, Эсватини, Финляндии, Франции, Габоне, Грузии, Гане, Венгрии, Ираке, Ирландии, Исландии, Израиле, Италии, Иордании, Кении, Кувейте, Лесото, Латвии, Ливане, Ливии, Лихтенштейне, Литве, Люксембурге, Северной Македонии, Малави, Мали, на Мальте, в Марокко, на Маврикии, в Мавритании, Молдове, Монако, Мозамбике, Намибии, Нигере, Нигерии, Норвегии, Омане, Уганде, Нидерландах, Польше, Португалии, Катаре, Сирийской Арабской Республике, Словакии, Чешской Республике, Румынии, Соединенном Королевстве, Руанде, Сан-Марино, Сербии, Судане, Южно-Африканской Республике, Швеции, Швейцарии, Танзании, Чаде, Того, Тунисе, Турции, Украине, Замбии и Зимбабве полоса частот 470−694 МГц распределена также на вторичной основе сухопутной подвижной службе, предназначенной для применений, вспомогательных для радиовещания и производства программ. Станции сухопутной подвижной службы в странах, указанных в настоящем примечании, не должны создавать вредных помех существующим или планируемым станциям, работающим в соответствии с Таблицей распределения частот в странах, отличных от тех, которые перечислены в настоящем примечании. (ВКР-19)
5.300 Дополнительное распределение: в Саудовской Аравии, Камеруне, Египте, Объединенных Арабских Эмиратах, Израиле, Иордании, Ливии, Омане, Катаре, Сирийской Арабской Республике и Судане полоса частот 582790 МГц распределена также фиксированной и подвижной, за исключением воздушной подвижной, службам на вторичной основе. (ВКР-15)

862–890
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда 5.317А
ӘУЕДЕГІ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ
К17 К31 5.323
БР
5.289 Жерсеріктік Жерді зерттеу қызметі, метеорологиялық жерсеріктік қызметті қоспағанда, сондай-ақ 460 – 470 МГц және 1690 – 1710 МГц жолақтарын ғарыш-Жер бағытында таратуға пайдалана алады, егер олар жиіліктерді бөлу кестесіне сәйкес жұмыс істейтін станцияларға зиянды кедергілер тудырмаса.
5.290 Қызметтің басқа санаты: Ауғанстан, Әзірбайжан, Беларусьь, Қытай, Ресей Федерациясы, Жапония, Қырғызстан, Тәжікстан және Түркіменстанда 460 – 470 МГц жолағын жерсеріктік метеорологиялық қызметке (ғарыш-Жер) тарату, 9.21-т. бойынша келісім алған жағдайда, бірінші реттік негізде бөлінген (5.33-т. қара). (ДРК-12)
5.291A Қосымша таратылу: Германияда, Австрияда, Данияда, Эстонияда, Лихтенштейнде, Чехияда, Сербияда және Швейцарияда 470 – 494 МГц жолақтары, сондай-ақ радиолакациялық қызметке екінші реттік негізде бөлген. Бұл пайдаланым жел пішінінің радарлар жұмысымен 217-Резолюциясына (ДРК-97) сәйкес шектеледі. (ДРК-15)
5.294 Қосымша таратылу: Сауд Арабиясында, Камерунда, Кот-д'Ивуарда, Египетте, Эфиопияда, Израильде, Ливияда, Сирия Араб Республикасында, Чадта және Йеменде 470 – 582 МГц жолағы сондай-ақ тіркелген қызметке екінші реттік негізде бөлінген. (ДРК-15)
5.296 Қосымша таратылу: Албания, Германия, Ангола, Сауд Арабиясы, Австрия, Бахрейн, Бельгия, Бенин, Босния және Герцеговина, Ботсвана, Болгария, Буркина-Фасо, Бурунди, Камерун, Ватикан, Конго (Республикасы), Кот-д'Ивуар, Хорватия, Дания , Джибути, Египет, Біріккен Араб Әмірліктері, Испания, Эстония, Эсватини, Финляндия, Франция, Габон, Грузия, Гана, Венгрия, Ирак, Ирландия, Исландия, Израиль, Италия, Иордания, Кения, Кувейт, Лесото, Латвия, Ливан, Ливия , Лихтенштейн, Литва, Люксембург, Солтүстік Македония, Малави, Мали, Мальта, Марокко, Маврикий, Мавритания, Молдова, Монако, Мозамбик, Намибия, Нигер, Нигерия, Норвегия, Оман, Уганда, Нидерланды, Польша, Португалия, Республикасы, Словакия, Чехия, Румыния, Ұлыбритания, Руанда, Сан-Марино, Сербия, Судан, Оңтүстік Африка, Швеция, Швейцария, Танзания, Чад, Того, Тунис, Түркия, Украина, Замбия және Зимбабве 470-698 МГц жолағы екінші реттік негізде қосалқы радиохабар тарату мен бағдарламаларды өндіруге арналған қосалқы мақсаттарына арналған құрылықтағы жылжымалы қызметке де үлестірілген. Осы ескертпеде көрсетілген елдердегі құрлықтағы жылжымалы қызмет станциялары осы ескертпеде аталған елдерден басқа елдердегі Жиіліктерді бөлу кестесіне сәйкес жұмыс істейтін қолданыстағы немесе жоспарланған станцияларға зиянды кедергілер тудырмауы керек. (ДРК-19)
5.300 Қосымша таратылу: Сауд Арабиясы, Камерун, Египет, Біріккен Араб Әмірліктері, Израиль, Иордания, Ливия, Оман, Катар, Сирия Араб Республикасы және Судан 582 – 790 МГц жолағы тіркелген және жылжымалы қызметтерге де, әуедегі жылжымалы қызметті қоспағанда, екінші реттік негізде бөлінген. (ДРК-15)

5.304 Дополнительное распределение: в Африканской зоне радиовещания (см. пп. 5.10–5.13) полоса 606–614 МГц распределена также радиоастрономической службе на первичной основе.
5.306 Дополнительное распределение: в Районе 1, за исключением Африканской зоны радиовещания (см. пп. 5.10–5.13), и в Районе 3 полоса 608–614 МГц распределена также радиоастрономической службе на вторичной основе.
5.312 Дополнительное распределение: в Армении, Азербайджане, Беларуси, Российской Федерации, Грузии, Казахстане, Узбекистане, Кыргызстане, Таджикистане, Туркменистане и Украине полоса частот 645–862 МГц, а также в Болгарии полосы частот 646–686 МГц, 726–753МГц, 778−811 МГц и 822−852 МГц распределены также воздушной радионавигационной службе на первичной основе. (ВКР-19)
5.312A В Районе 1 использование полосы частот 694−790 МГц подвижной, за исключением воздушной подвижной, службой регулируется положениями Резолюции 760 (Пересм. ВКР-19). См. также Резолюцию 224 (Пересм. ВКР19). (ВКР-19)
5.316B В Районе 1 распределение подвижной, за исключением воздушной подвижной, службе в полосе частот 790–862 МГц произведено при условии получения согласия в соответствии с п. 9.21 в отношении воздушной радионавигационной службы в странах, упомянутых в п. 5.312. Для стран, являющихся сторонами Соглашения GE06, использование станций подвижной службы осуществляется также при условии успешного применения процедур указанного Соглашения. Должны применяться Резолюция 224 (Пересм. ВКР19) и Резолюция 749 (Пересм. ВКР-19), в зависимости от случая. (ВКР-19)
5.317А Части полосы частот 698–960 МГц в Районе 2 и полосы частот 694−790 МГц в Районе 1 и 790−960 МГц в Районах 1 и 3, которые распределены подвижной службе на первичной основе, определены для использования администрациями, желающими внедрить Международную подвижную электросвязь (IMT) – см. Резолюции 224 (Пересм. ВКР-19), 760 (Пересм. ВКР19) и 749 (Пересм. ВКР-19), когда они применимы. Это определение не препятствует использованию этих полос частот каким-либо применением служб, которым они распределены, и не устанавливает приоритета в Регламенте радиосвязи. (ВКР-19)
5.319 Дополнительное распределение: в Беларуси, Российской Федерации и Украине полосы 806–840 МГц (Земля-космос) и 856–890 МГц (космос-Земля) распределены также подвижной спутниковой, за исключением воздушной подвижной спутниковой (R), службе. При работе вышеуказанной службы в этих полосах не должны создаваться вредные помехи или требоваться защита от них со стороны служб других стран, работающих в соответствии с Таблицей распределения частот, а сама работа должна проводиться в соответствии со специальными соглашениями между заинтересованными администрациями.

5.304 Қосымша таратылу: Африкалық радиохабар тарату аймағындағы (5.10- 5.13 тт. қара) 606 – 614 МГц жолағы сондай-ақ радиоастрономиялық қызметке бірінші реттік негізде бөлінген.
5.306 Қосымша таратылу: Африкалық радиохабар тарату зонасын қоспағанда, 1-ауданда (5.10-5.13 тт. қара) және 3-ауданда 608 – 614 МГц жолағы радиоастрономиялық қызметке екінші реттік негізде бөлінген.
5.312 Қосымша таратылу: Армения, Әзірбайжан, Беларусь, Ресей Федерациясы, Грузия, Қазақстан, Өзбекстан, Қырғызстан, Тәжікстан, Түркіменстан және Украинада 645-862 МГц, Болгарияда 646-686 МГц, 726-753 МГц, 778-811 МГц және 822-852 МГц жиілік жолақтары әуедегі радионавигациялық қызметке де бірінші реттік негізде бөлінген. (ДРК-19)
5.312A 1-ауданда 694-790 МГц жиілік жолағын жылжымалы қызмет үшін, әуедегі жылжымалы қызметті қоспағанда, пайдалану 760-Резолюциясының (ДРК-19 қайта қаралған) ережелерімен реттеледі. Сондай-ақ, 224-Резолюцияны (ДРК-12 қайта қаралған) қара. (ДРК-19)
5.316B 1-ауданда 790–862 МГц жиілік жолағының жылжымалы қызметке, әуедегі жылжымалы қызметті қоспағанда, бірінші реттік негізде бөлінуі 5.312-т. ескертілген елдердің әуедегі радионавигациялық қызметіне қатысты 9.21-т. сәйкес келісімін алған жағдайда жүзеге асырылады. GE06 Келісімінің тараптары болып табылатын елдер үшін жылжымалы қызмет станцияларын қолдану көрсетілген Келісімдегі рәсімдер орындалған жағдайда жүзеге асырылады. Жағдайға байланысты 224 (ДРК-19 қайта қаралған) және 749 (ДРК-19 қайта қаралған) Резолюциялары қолданылады. (ДРК-19)
5.317А 2-аудандағы 698-960 МГц жиілік жолағының бөліктері және 1-ауданда 694-790 МГц және 1 және 3-аудандардағы 790-960 МГц жиілік жолақтары жылжымалы қызметке бірінші реттік негізде бөлінген, халықаралық жылжымалы байланыс (IMT) жүзеге асырғысы келетіндер әкімшіліктердің пайдалануы үшін анықталған – қажет болған жағдайда 224 (ДРК-19 қайта қаралған), 760 (ДРК-19 қайта қаралған) және 749 (ДРК-19 қайта қаралған) Резолюцияларын қараңыз. Бұл анықтама осы жиілік жолақтарын олар бөлінген қызметтерді кез келген қолдану арқылы пайдалануға кедергі жасамайды, сондай-ақ Радиобайланыс регламентінде басымдықты белгілемейді. (ДРК-19)
5.319 Қосымша таратылу: Беларусь, Ресей Федерациясы және Украинада 806 – 840 МГц (Жер-ғарыш) және 856 – 890 МГц (ғарыш-Жер) жолағы әуедегі жерсеріктік жылжымалы (R) қызметті қоспағанда, жерсеріктік жылжымалы қызметке бөлінген. Бұл жолақтарда жұмыс атқарылғанда, жоғарыда аталған қызметтерде зиянды кедергілер туындамауы керек немесе жиіліктер бөлу кестесіне сай жұмыс істейтін елдердің қызметтерінен олардан қорғаныс талап етілмеуі тиіс, ал жұмыстың өзара мүдделі әкімшіліктер арасында арнайы келісімдермен атқарылуы қажет, зиянды кедергілерден қорғану ұсынылуы тиіс.

5.322 В Районе 1 в полосе 862–960 МГц станции радиовещательной службы должны работать только в Африканской зоне радиовещания (см. пп. 5.10–5.13), за исключением Алжира, Бурунди, Египта, Испании, Лесото, Ливии, Марокко, Малави, Намибии, Нигерии, Южно-Африканской Республики, Танзании, Зимбабве и Замбии, при условии получения согласия по п. 9.21. (ВКР-12)
5.323 Дополнительное распределение: в Армении, Азербайджане, Беларуси, Российской Федерации, Казахстане, Узбекистане, Кыргызстане, Таджикистане, Туркменистане и Украине полоса частот 862–960 МГц, в Болгарии полосы частот 862−880 МГц и 915–925 МГц, а также в Румынии полосы частот 862–880 МГц и 915–925 МГц распределены также воздушной радионавигационной службе на первичной основе. Такое использование возможно при условии получения согласия затронутых администраций в соответствии с п. 9.21 и ограничено действующими на 27 октября 1997 года наземными радиомаяками до конца их амортизационного срока. (ВКР-19)
890–1 300 МГц
Регламент Радиосвязи (Район 1)
Распределение полос радиочастот между радиослужбами в Республике Казахстан
Полоса радиочастот радиослужбы
Полоса радиочастот радиослужбы
Категория
Примечания
890–942
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной 5.317A
РАДИОВЕЩАТЕЛЬНАЯ 5.322
Радиолокационная
5.323
890–942
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной 5.317A
ВОЗДУШНАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ
Радиолокационная
К17 К31 5.323
СИ
К17: Отдельные участки полос 110–174 МГц и 230–1 000 МГц могут использоваться кабельными распределительными сетями систем коллективного приема телевидения, радиовещания и кабельного телевидения при выполнении норм, обеспечивающих внешнюю помехозащищенность и исключении помех другим РЭС, работающим в соответствии с Таблицей. Использование таких сетей, удовлетворяющих указанным нормам, не может служить основанием для предъявления претензий на возможные помехи и ограничения работы других РЭС, за исключением полос частот, отведенных в данном районе для эфирного телевизионного и УКВ ЧМ радиовещания. Полосы радиочастот 163,2–164,2125 МГц используются в соответствии с решением Центрального исполнительного органа военного управления Республики Казахстан.
К31: Полоса 726–960 МГц используется действующими средствами воздушной радионавигационной службы до окончания амортизационного срока аппаратуры. Внедрение новых средств воздушной радионавигации в этой полосе частот не допускается.
К32: Частота 1 030 МГц используется наземными передающими средствами, а частота 1 090 МГц бортовыми передающими средствами систем управления воздушным движением.
К33: Полосы 1 215–1260 МГц и 1 559–1610 МГц могут использоваться оборудованием систем типа "ГЛОНАСС" и "НАВСТАР" ("GPS") радионавигационной спутниковой службы (космос-Земля).

5.322 1-ауданда 862 – 960 МГц жолағында радиохабар тарату қызмет станциялары, 9.21-т. бойынша келісім алған жағдайда, Алжир, Бурунди, Египет, Испания, Лесото, Ливия, Марокко, Малави, Намибия, Нигерия, Оңтүстік Африка Республикасы, Танзания, Зимбабве мен Замбияны қоспағанда, тек қана Африка радиохабар аймағында (5.10-5.13 тт. қара), жұмыс атқаруы тиіс. (ДРК-12)
5.323 Қосымша таратылу: Арменияда, Әзірбайжанда, Беларусьте, Ресей Федерациясында, Қазақстанда, Өзбекстанда, Қырғызстанда, Тәжікстанда, Түркіменстанда және Украинада 862-960 МГц жиілік жолағы, Болгарияда 862-880 МГц және 915-925 МГц және Румынияда 862-880 МГц және 915-925 МГц жиілік жолақтары да әуедегі радионавигациялық қызметке бірінші реттік негізде бөлінген. Мұндай пайдалану 9.21-ге сәйкес әсер ететін әкімшіліктердің келісімімен жүзеге асырылады және 1997 жылғы 27 қазанда олардың амортизациялық кезеңінің соңына дейін жұмыс істейтін жердегі маяктармен шектеледі. (ДРК-19)
890–1 300 МГц
Радиобайланыс регламенті (1-аудан)
Қазақстан Республикасында жиілік белдеулерін радиоқызметтер бойынша бөлу
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Санаты
Ескертпе
890–942
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда 5.317A
РАДИОТАРАТҚЫШ 5.322
Радиолокациялық
5.323
890–942
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда 5.317A
ӘУЕДЕГІ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ
Радиолокациялық
К17 К31 5.323
БР
К17: 110-174 МГц және 230-1000 МГц жолақтарының кейбір бөліктері, ұжымдық теледидар, радиохабар және кабельдік теледидар қабылдау жүйелерінің кабельдік тарату желілерінде сыртқы бөгеуілден қорғаныс нормасын орындау кезінде және Кестеге сәйкес жұмыс істейтін басқа да РЭҚ-терге кедергілерді болдырмаған жағдайда пайдалануы мүмкін. Аталған нормаларды қанағаттандыратын осындай желілерді пайдалану, осы аудандарға бөлінген эфирлік теледидар мен жиіліктік модуляцияланған ультрақысқа толқындар (ЖМ УҚТ) таратуын қоспағанда, ол пайда болуы мүмкін кедергілер мен басқа РЭҚ жұмыстарын шектеуге шағым айтуға негіз бола алмайды. 163,2-164,2125 МГц жиілік жолағы Қазақстан Республикасының әскери басқару орталық атқарушы органының шешіміне сәйкес қолданылады.
К31: 726-960 МГц жолағы әуедегі радионавигациялық қызметтің әрекеттегі жабдықтарымен аппаратуралардың амортизациялық мерзімі аяқталғанға дейін қолданылады. Әуедегі радионавигацияның жаңа жабдықтарын бұл жолақта енгізуге рұқсат жоқ.
К32: 1030 МГц жолағы жердегі таратқыш жабдықтармен пайдаланылады, ал 1090 МГц жиілік әуедегі қозғалысты басқару жүйелерінің борттық таратқыш жабдықтарымен пайдаланылады.
К33: 1215-1260 МГц және 1559-1610 МГц жолақтарын радионавигациялық жерсеріктік қызметтің (ғарыш-Жер) "ГЛОНАСС" және "НАВСТАР" (СРS) типті жүйелерінің қондырғыларымен пайдалануына болады.

942–960
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной 5.317A
РАДИОВЕЩАТЕЛЬНАЯ 5.322
5.323
942–960
ВОЗДУШНАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной 5.317А
К17 К31 5.323
СИ
960–1 164
ВОЗДУШНАЯ ПОДВИЖНАЯ (R) 5.327A
ВОЗДУШНАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ 5.328
5.328AA
960–1 164
ВОЗДУШНАЯ ПОДВИЖНАЯ (R) 5.327A
ВОЗДУШНАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ 5.328
К17 К32 5.328AA
СИ
1 164–1 215
ВОЗДУШНАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ 5.328
РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) (космос-космос) 5.328B
5.328A
1 164–1 215
ВОЗДУШНАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ 5.328
РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) (космос-космос) 5.328B
СИ
1 215–1 240
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (активная)
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) (космос-космос) 5.328B 5.329 5.329A
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (активная)
5.330 5.331 5.332
1 215–1 240
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (активная)
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) (космос-космос) 5.328B 5.329 5.329А
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (активная)
К33 5.332
СИ
1 240–1 300
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (активная)
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) (космос-космос) 5.328B 5.329 5.329A
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (активная)
Любительская
5.282 5.330 5.331 5.332 5.335A
1 240–1 300
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (активная)
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) (космос-космос) 5.328B 5.329 5.329А
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (активная)
Любительская
К33 5.282 5.332
СИ
5.327А Использование полосы частот 960–1 164 МГц воздушной подвижной (R) службой ограничивается системами, которые работают в соответствии с признанными международными авиационными стандартами. Такое использование должно соответствовать Резолюции 417 (Пересм. ВКР15). (ВКР15)
5.328 Использование полосы 960–1 215 МГц воздушной радионавигационной службой резервируется на всемирной основе для работы и развития бортовых электронных средств воздушной навигации и любого непосредственно связанного с ними наземного оборудования. (ВКР2000)
5.328A Станции радионавигационной спутниковой службы в полосе 1 164–1 215 МГц должны работать в соответствии с положениями Резолюции 609 (Пересм. ВКР-07) и не должны требовать защиты от станций воздушной радионавигационной службы в полосе 960–1215 МГц. Пункт 5.43А не применяется. Применяются положения п. 21.18. (ВКР-07)
5.328АА Полоса частот 1 087,7−1 092,3 МГц распределена также воздушной подвижной спутниковой (R) службе (Земля-космос) на первичной основе, и ее использование ограничивается приемом космическими станциями сигналов автоматического зависимого наблюдения в режиме радиовещания (ADS-B) от передатчиков воздушных судов, работающих в соответствии с признанными международными авиационными стандартами. Станции, работающие в воздушной подвижной спутниковой (R) службе, не должны требовать защиты от станций, работающих в воздушной радионавигационной службе. Должна применяться Резолюция 425 (Пересм. ВКР19). (ВКР19)
5.328B Использование полос 1 164–1 300 МГц, 1 559–1 610 МГц и 5 010–5 030 МГц системами и сетями радионавигационной спутниковой службы, в отношении которых полная информация для координации или заявления, в зависимости от случая, получена Бюро радиосвязи после 1 января 2005 года, осуществляется в соответствии с положениями пп. 9.12, 9.12А и 9.13. Применяется также Резолюция 610 (ВКР-03); однако в случае сетей и систем радионавигационной спутниковой службы (космос-космос) Резолюция 610 (ВКР-03) применяется только в отношении передающих космических станций. В соответствии с п. 5.329А в случае систем и сетей радионавигационной спутниковой службы (космос-космос) в полосах 1 215–1 300 МГц и 1 5591 610 МГц положения пп. 9.7, 9.12, 9.12А и 9.13 применяются только в отношении других систем и сетей радионавигационной спутниковой службы (космос-космос). (ВКР-07)

942–960
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда 5.317A
РАДИОТАРАТҚЫШ 5.322
5.323
942–960
ӘУЕДЕГІ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда 5.317А
К17 К31 5.323
БР
960–1 164
ӘУЕДЕГІ ЖЫЛЖЫМАЛЫ (R) 5.327A
ӘУЕДЕГІ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ 5.328
5.328AA
960–1 164
ӘУЕДЕГІ ЖЫЛЖЫМАЛЫ (R) 5.327A
ӘУЕДЕГІ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ 5.328
К17 К32 5.328AA
БР
1 164–1 215
ӘУЕДЕГІ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ 5.328
РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) (ғарыш-ғарыш) 5.328B
5.328A
1 164–1 215
ӘУЕДЕГІ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ 5.328
РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) (ғарыш-ғарыш) 5.328B
БР
1 215–1 240
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді)
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) (ғарыш-ғарыш) 5.328B 5.329 5.329A
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді)
5.330 5.331 5.332
1 215–1 240
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді)
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) (ғарыш-ғарыш) 5.328B 5.329 5.329А
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді)
К33 5.332
БР
1 240–1 300
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді)
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) (ғарыш-ғарыш) 5.328B 5.329 5.329A
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді)
Әуесқойлық
5.282 5.330 5.331 5.332 5.335A
1 240–1 300
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді)
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) (ғарыш-ғарыш) 5.328B 5.329 5.329А
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді)
Әуесқойлық
К33 5.282 5.332
БР
5.327А 960–1164 МГц жолағын әуедегі жылжымалы (R) қызмет жүйелерімен қолдану халықаралық авиациялық стандарттарына сәйкес танылған әуедегі жылжымалы қызмет жүйелерімен шектеледі. Мұндай қолданыс 417-Резолюциясына (ДРК-15 қайта қаралған) сәйкестелуі қажет. (ДРК-15)
5.328 960-1 215 МГц жолағы әуедегі навигацияның борттық электрондық жабдықтарын және олармен тікелей байланыстағы кез келген жердегі қондырғылары дүниежүзілік негізде дамыту және пайдалану үшін қорға қойылады. (ДРК-2000)
5.328A 1 164–1 215 МГц жолағында радионавигациялық жерсеріктік қызмет станциялары 609-Резолюцияға (ДРК-07 қайта қаралған) сәйкес жұмыс істеуі тиіс және 960–1215 МГц жолағындағы әуедегі радионавигациялық қызмет станцияларынан қорғаныс талап етпеуі керек. 5.43А т. ережесі қолданылмайды. 21.18-т. ережесі қолданылады. (ДРК-07)
5.328АА 1 087,7-1 092,3 МГц жиілік жолағы сондай-ақ әуедегі жылжымалы жерсеріктік (R) қызметіне (Жер-ғарыш) бірінші реттік негізде бөлінген және оны пайдалану танылған халықаралық авиация стандарттарына сәйкес жұмыс істейтін әуе кемелерінің таратқыштарынан радиохабар тарату режимінде (ADS-B) автоматты тәуелді бақылау сигналдарының ғарыш станцияларының қабылдауымен шектелген. Әуедегі жылжымалы жерсеріктік (R) қызметінде жұмыс істейтін станциялар жылжымалы радионавигациялық қызметте жұмыс істейтін станциялардан қорғаныс талап етпеуі керек. 425-Резолюция (ДРК-19 қайта қаралған) қолданылуы керек. (ДРК-19)
5.328B 1 164–1 300 МГц, 1 559–1 610 МГц және 5 010–5 030 МГц жолағын радионавигациялық жерсеріктік қызмет жүйелерімен және желілерімен қолдану, үйлестіру немесе өтініш туралы толық ақпарат жағдайға байланысты радиобайланыс Бюросына 2005 жылдың 1 қаңтарынан кейін жіберілген болса, 9.12, 9.12А тт. және 9.13-т. ережелеріне сәйкес жүзеге асырылады. Сондай-ақ, 610-Резолюциясы (ДРК-03) қолданылады, бірақ (ғарыш-ғарыш) радионавигациялық жерсеріктік қызмет жүйелерімен және желілерімен қолданған жағдайында 610-Резолюциясы (ДРК-03) тек таратушы ғарыш стацияларына қатысты болады. 5.329А т. сәйкес 1 215–1 300 МГц және 1 559-1 610 МГц жолақтарындағы (ғарыш-ғарыш) радионавигациялық жерсеріктік қызмет жүйелеріне және желілеріне қатысты 9.7, 9.12, 9.12А және 9.13 тт. ережелері тек басқа (ғарыш-ғарыш) радионавигациялық жерсеріктік қызмет жүйелеріне және желілеріне қолданылады. (ДРК-07)

5.329 Использование радионавигационной спутниковой службы в полосе частот 1 215–1 300 МГц возможно только при условии, что она не будет создавать вредных помех радионавигационной службе, работа которой разрешается в соответствии с п. 5.331, и не будет требовать защиты от таких помех со стороны этой службы. Кроме того, использование радионавигационной спутниковой службы в полосе частот 1 215–1 300 МГц возможно лишь при условии, что она не будет создавать вредных помех радиолокационной службе. В отношении радиолокационной службы не применяются положения п. 5.43. Применяется Резолюция 608 (Пересм. ВКР-19). (ВКР-19)
5.329A Использование систем радионавигационной спутниковой службы (космос-космос), работающих в полосах 1 215–1 300 МГц и 1 559–1 610 МГц, не предусматривает обеспечение применений служб, относящихся к безопасности, и не налагает каких-либо дополнительных ограничений на системы радионавигационной спутниковой службы (космос-Земля) или на другие службы, работающие в соответствии с Таблицей распределения частот. (ВКР-07)
5.330 Дополнительное распределение: в Анголе, Саудовской Аравии, Бахрейне, Бангладеш, Камеруне, Китае, Джибути, Египте, Объединенных Арабских Эмиратах, Эритрее, Эфиопии, Гайане, Индии, Индонезии, Исламской Республике Иран, Ираке, Израиле, Японии, Иордании, Кувейте, Непале, Омане, Пакистане, Филиппинах, Катаре, Сирийской Арабской Республике, Сомали, Судане, Южном Судане, Чаде, Того и Йемене полоса 1 215–1 300 МГц распределена также фиксированной и подвижной службам на первичной основе. (ВКР-12)
5.331 Дополнительное распределение: в Алжире, Германии, Саудовской Аравии, Австралии, Австрии, Бахрейне, Беларуси, Бельгии, Бенине, Боснии и Герцеговине, Бразилии, Буркина-Фасо, Бурунди, Камеруне, Китае, Республике Корея, Хорватии, Дании, Египте, Объединенных Арабских Эмиратах, Эстонии, Российской Федерации, Финляндии, Франции, Гане, Греции, Гвинее, Экваториальной Гвинее, Венгрии, Индии, Индонезии, Исламской Республике Иран, Ираке, Ирландии, Израиле, Иордании, Кении, Кувейте, Лесото, Латвии, Ливане, Лихтенштейне, Литве, Люксембурге, Северной Македонии, Мадагаскаре, Мали, Мавритании, Черногории, Нигерии, Норвегии, Омане, Пакистане, Королевстве Нидерландов, Польше, Португалии, Катаре, Сирийской Арабской Республике, Корейской Народно-Демократической Республике, Словакии, Соединенном Королевстве, Сербии, Словении, Сомали, Судане, Южном Судане, Шри-Ланке, Южно-Африканской Республике, Швеции, Швейцарии, Таиланде, Того, Турции, Венесуэле и Вьетнаме полоса частот 1 2151 300 МГц распределена также радионавигационной службе на первичной основе. В Канаде и Соединенных Штатах Америки полоса частот 1 240–1 300 МГц распределена также радионавигационной службе; использование этой полосы радионавигационной службой ограничено воздушной радионавигационной службой. (ВКР-19)

5.329 1 215-1 300 МГц жолағын радионавигациялық жерсеріктік қызметке қолдану 5.331-т. сәйкес жұмыс істеуге рұқсат етілетін радионавигациялық қызметке зиянды кедергілер тудырмайтын жағдайда және осы қызметтер тарапынан қорғану талап етпейтін жағдайда қолданылады. Бұдан басқа 1 215-1 300 МГц жолағын радионавигациялық жерсеріктік қызметке қолдану, радиолокациялық қызметке зиянды кедергілер жасамаған жағдайда мүмкін болады. 5.43 т. ережесі радионавигациялық қызмет үшін қолданылмайды. 608-Резолюциясы (ДРК-19 қайта қаралған) қолданылады. (ДРК-19)
5.329A 1 215–1 300 МГц және 1 559–1 610 МГц жолақтарында жұмыс істейтін (ғарыш-ғарыш) радионавигациялық жерсеріктік қызмет жүйелерін қолдану қауіпсіздікті қамтамасыз ететін қызметтерді қамтымайды және радионавигациялық жерсеріктік (ғарыш-Жер) жүйелеріне немесе жиіліктерді бөлу Кестесіне сәйкес жұмыс істейтін басқа қызметтерге кейбір қосымша шектеулер жүктемейді. (ДРК-07)
5.330 Қосымша таратылу: Ангола, Сауд Арабиясы, Бахрейн, Бангладеш, Камерун, Қытай, Джибути, Египет, Біріккен Араб Әмірліктері, Эритрея, Эфиопия, Гайана, Үндістан, Индонезия, Иран Ислам Республикасы, Ирак, Израил, Жапония, Иордания, Кувейт, Непал, Оман, Пәкістан, Филиппин, Катар, Сирия Араб Республикасы, Сомали, Судан, Оңтүстік Судан, Чад, Того және Йеменде 1215 – 1300 МГц жолағы тіркелген және жылжымалы қызметтерге бірінші реттік негізде бөлінген. (ДРК-12)
5.331 Қосымша таратылу: Алжир, Германия, Сауд Арабиясы, Австралия, Австрия, Бахрейн, Беларусь, Бельгия, Бенин, Босния және Герцеговина, Бразилия, Буркина-Фасо, Бурунди, Камерун, Қытай, Корея Республикасы, Хорватия, Дания, Египет, Біріккен Араб Әмірліктері, Эстония , Ресей Федерациясы, Финляндия, Франция, Гана, Греция, Гвинея, Экваторлық Гвинея, Венгрия, Үндістан, Индонезия, Иран Ислам Республикасы, Ирак, Ирландия, Израиль, Иордания, Кения, Кувейт, Лесото, Латвия, Ливан, Лихтенштейн, Литва, Люксембург, Солтүстік Македония, Мадагаскар, Мали, Мавритания, Черногория, Нигерия, Норвегия, Оман, Пәкістан, Нидерланды Корольдігі, Польша, Португалия, Катар, Сирия Араб Республикасы, Корея Халық Демократиялық Республикасы, Словакия, Ұлыбритания, Сербия, Словения , Сомали, Судан, Оңтүстік Судан, Шри-Ланка, Оңтүстік Африка, Швеция, Швейцария, Таиланд, Того, Түркия, Венесуэла және Вьетнам, 1 215-1 300 МГц жиілік жолағы да радионавигациялық қызметке бірінші реттік негізде бөлінген. Канада мен Америка Құрама Штаттарында 1 240-1 300 МГц жиілік диапазоны радионавигациялық қызметке де бөлінген; радионавигациялық қызметтің осы жолақты пайдалануы әуедегі радионавигациялық қызметпен шектеледі. (ДРК-19)

5.332 В полосе 1 215–1 260 МГц активные датчики на борту космических кораблей спутниковой службы исследования Земли и службы космических исследований не должны создавать вредных помех, требовать защиты от них или ограничивать каким-либо иным образом работу или развитие радиолокационной службы, радионавигационной спутниковой службы и других служб, распределенных на первичной основе. (ВКР-2000)
5.335А В полосе 1 260–1 300 МГц активные датчики на борту космических кораблей спутниковой службы исследования Земли и службы космических исследований не должны создавать вредных помех, требовать защиты от них или ограничивать каким-либо иным образом работу или развитие радиолокационной службы и других служб, распределенных в примечаниях на первичной основе. (ВКР-2000)
1 300–1 525 МГц
Регламент Радиосвязи (Район 1)
Распределение полос радиочастот между радиослужбами в Республике Казахстан
Полоса радиочастот радиослужбы
Полоса радиочастот радиослужбы
Категория
Примечания
1 300–1 350
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
ВОЗДУШНАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ 5.337
РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос)
5.149 5.337A
1 300–1 350
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
ВОЗДУШНАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ 5.337
РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос)
5.149 5.337А
СИ
К21: Отдельные участки полос 150,05–156,7625 МГц, 156,8375–174 МГц, 470–862 МГц, 1 400–1 427 МГц, 2 100–2 700 МГц и 5 925–7 075 МГц используются действующими средствами радиолокационной службы до окончания амортизационного срока аппаратуры.
К40: Операторам связи рекомендуется не вводить в эксплуатацию новые системы фиксированной службы в диапазоне 1–3 ГГц. Полоса частот 1 700– 2 100 МГц используется РЭС фиксированной службы до конца срока амортизации аппаратуры.
1 350–1 400
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
5.149 5.338 5.338A 5.339
1 350–1 400
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
К40 5.149 5.338A 5.339
СИ
1 400–1 427
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (пассивная)
РАДИОАСТРОНОМИЧЕСКАЯ
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (пассивная)
5.340 5.341
1 400–1 427
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (пассивная)
РАДИОАСТРОНОМИЧЕСКАЯ
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (пассивная)
К21 5.340 5.341
СИ
1 427–1 429
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКОЙ ЭКСПЛУАТАЦИИ (Земля-космос)
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной 5.341A
5.338A 5.341
1 427–1 429
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКОЙ ЭКСПЛУАТАЦИИ (Земля-космос)
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной 5.341A
К40 5.338A 5.341
СИ
1 429–1 452
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной 5.341A
5.338A 5.341 5.342
1 429–1 452
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной 5.341A

5.332 1 215 – 1 260 МГц жолағында жерсеріктік Жерді зерттеу қызметінің және ғарыш зерттеу қызметінің ғарыш аппараттарының бортындағы белсенді датчиктер не зиянды кедергілер тудырмауы, не сырттан зиянды кедергілерден қорғануды талап етпеуі, не бірінші реттік негізде бөлінген радиолокациялық қызметтің, радионавигациялық жерсеріктік қызметтің және де басқа қызметтердің жұмыс істеуіне және дамуына шек қоймауы тиіс. (ДРК-2000)
5.335А 1 260—1 300 МГц жолағында ғарыш кемесінің бортындағы Жерді зерттеу жерсеріктік қызметі және ғарыш зерттеу қызметтерінің белсенді датчиктері ескертпеде бірінші реттік негізде бөлінген радиолокациялық қызметтің және басқа қызметтердің жұмысына немесе дамуына зиянды кедергілер тудырмауы немесе қорғануды талап етпеуі, басқа да жағдайлармен шектеулер тудырмауы тиіс. (ДРК-2000)
1 300–1 525 МГц
Радиобайланыс регламенті (1-аудан)
Қазақстан Республикасында жиілік белдеулерін радиоқызметтер бойынша бөлу
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Санаты
Ескертпе
1 300–1 350
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
ӘУЕДЕГІ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ 5.337
РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш)
5.149 5.337A
1 300–1 350
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
ӘУЕДЕГІ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ 5.337
РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш)
5.149 5.337А
БР
К21: 150,05-156,7625 МГц, 156,8375-174 МГц, 470-862 МГц, 1400-1427 МГц, 2100-2700 МГц және 5925-7075 МГц жолақтарының кейбір бөліктері радиолокациялық қызметтің әрекеттегі жабдықтарымен амортизациялық мерзімдері аяқталғанға дейін пайдаланылады.
К40: Байланыс операторларына бұлжытпайтын түрде 1-3 ГГц аралығында тіркелген қызметтің жаңа жүйелерін пайдалануға енгізбеу ұсынылады. 1700-2100 МГц жолағындағы тіркелген қызмет аппаратуралары амортизациялық мерзімдері аяқталғанға дейін жұмыс жасайды.
1 350–1 400
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
5.149 5.338 5.338A 5.339
1 350–1 400
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
К40 5.149 5.338A 5.339
БР
1 400–1 427
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
5.340 5.341
1 400–1 427
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
К21 5.340 5.341
БР
1 427–1 429
ҒАРЫШ ПАЙДАЛАНУ ҚЫЗМЕТІ (Жер-ғарыш)
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда 5.341A
5.338A 5.341
1 427–1 429
ҒАРЫШ ПАЙДАЛАНУ ҚЫЗМЕТІ (Жер-ғарыш)
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда 5.341A
К40 5.338A 5.341
БР
1 429–1 452
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда 5.341A
5.338A 5.341 5.342
1 429–1 452
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда 5.341A

К40 5.338A 5.341
СИ
1 452–1 492
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной 5.346
РАДИОВЕЩАТЕЛЬНАЯ
РАДИОВЕЩАТЕЛЬНАЯ СПУТНИКОВАЯ 5.208B
5.341 5.342 5.345
1 452–1 492
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
РАДИОВЕЩАТЕЛЬНАЯ
РАДИОВЕЩАТЕЛЬНАЯ СПУТНИКОВАЯ 5.208B
К40 5.341 5.345
СИ
1 492–1 518
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной 5.341A
5.341 5.342
1 492–1 518
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной 5.341A
К40 5.341
СИ
1 518–1 525
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.348 5.348A 5.348B 5.351A
5.341 5.342
1 518–1 525
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.348 5.348A 5.351A
К40 5.341
СИ
5.337 Использование полос 1 300–1 350 МГц, 2 700–2 900 МГц и 9 000–9 200 МГц воздушной радионавигационной службой ограничивается наземными радиолокационными установками и связанными с ними приемоответчиками воздушных судов, которые передают только на частотах в этих полосах и только тогда, когда приводятся в действие радиолокационными установками, работающими в той же полосе.
5.337А Использование полосы 1 300–1 350 МГц земными станциями в радионавигационной спутниковой службе и станциями в радиолокационной службе не должно создавать вредных помех или ограничивать работу и развитие воздушной радионавигационной службы. (ВКР-2000)
5.338 В Кыргызстане, Словакии и Туркменистане действующие установки радионавигационной службы могут продолжать работать в полосе 1 3501 400 МГц. (ВКР-12)
5.338A В полосах частот 1 350–1 400 МГц, 1 427–1 452 МГц, 22,5523,55 ГГц, 24,2527,5 ГГц, 3031,3 ГГц, 49,7−50,2 ГГц, 50,4–50,9 ГГц, 51,4–52,4 ГГц, 52,4–52,6 ГГц, 81−86 ГГц и 92−94 ГГц применяется Резолюция 750 (Пересм. ВКР19). (ВКР-19)
5.339 Полосы 1 370–1 400 МГц, 2 640–2 655 МГц, 4 950–4 990 МГц и 15,20–15,35 ГГц распределены также службе космических исследований (пассивной) и спутниковой службе исследования Земли (пассивной) на вторичной основе.
5.340 Все излучения запрещены в следующих полосах частот:
1 400–1 427 МГц,
2 690–2 700 МГц, за исключением тех, которые предусмотрены в п. 5.422,
10,68–10,7 ГГц, за исключением тех, которые предусмотрены в п. 5.483,
15,35–15,4 ГГц, за исключением тех, которые предусмотрены в п. 5.511,
23,6–24 ГГц,
31,3–31,5 ГГц,
31,5–31,8 ГГц, в Районе 2,
48,94–49,04 ГГц, со станций, находящихся на борту воздушных судов,
50,2–50,4 ГГц2,
52,6–54,25 ГГц,
86–92 ГГц,
100–102 ГГц,
109,5–111,8 ГГц,
114,25–116 ГГц,
148,5–151,5 ГГц,
164–167 ГГц,
182–185 ГГц,

К40 5.338A 5.341
БР
1 452–1 492
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда 5.346
РАДИОТАРАТҚЫШ
РАДИОТАРАҚЫШ ЖЕРСЕРІКТІК 5.208B
5.341 5.342 5.345
1 452–1 492
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
РАДИОТАРАТҚЫШ
РАДИОТАРАҚЫШ ЖЕРСЕРІКТІК 5.208B
К40 5.341 5.345
БР
1 492–1 518
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда 5.341A
5.341 5.342
1 492–1 518
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда 5.341A
К40 5.341
БР
1 518–1 525
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.348 5.348A 5.348B 5.351A
5.341 5.342
1 518–1 525
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.348 5.348A 5.351A
К40 5.341
БР
5.337 1 300 – 1 350 МГц, 2 700 – 2 900 МГц және 9 000 – 9 200 МГц жолақтарын әуедегі радионавигациялық қызметте пайдалану, тек бұл жолақтардағы жиіліктерде және тек сол жолақта жұмыс істейтін радиолокациялық қондырғылармен және олармен байланысты әуе кемелерінің қабылдап-таратқыштарымен шектеледі.
5.337А 1300—1350 МГц жолағын радионавигациялық жерсеріктік қызметтің жер станцияларымен және радиолокациялық қызмет станцияларымен қолдану әуедегі радионавигациялық қызметтің дамуын және жұмысын шектемеуі немесе зиянды кедергілер тудырмауы тиіс. (ДРК-2000)
5.338 Қырғызстан, Словакия және Түркіменстанда радионавигациялық қызметтердің қолданыстағы қондырғылары жұмыстарын 1350 – 1400 МГц жолақта жалғастыра берулеріне болады. (ДРК-12)
5.338A 1 350–1 400 МГц, 1 427–1 452 МГц, 22,5523,55 ГГц, 24,2527,5 ГГц, 3031,3 ГГц, 49,7−50,2 ГГц, 50,4–50,9 ГГц, 51,4–52,4 ГГц, 52,4–52,6 ГГц, 81−86 ГГц және 92−94 ГГц жиілік жолақтарында 750-Резолюция (ДРК19 қайта қаралған). (ДРК-19)
5.339 1 370–1 400 МГц, 2 640–2 655 МГц, 4 950–4 990 МГц және 15,20–15,35 ГГц жиілік жолақтары ғарыш зерттеу (белсенді емес) және жерсеріктік Жерді зерттеу қызметіне (белсенді емес) екінші реттік негізде бөлінген.
5.340 Барлық сәулеленулер мына жолақтарда тыйым салынған:
1 400–1 427 МГц,
2 690–2 700 МГц, 5.422 т. ескертілгендерден басқа,
10,68–10,7 ГГц, 5.483 т. ескертілгендерден басқа,
15,35–15,4 ГГц, 5.511 т. ескертілгендерден басқа,
23,6–24 ГГц,
31,3–31,5 ГГц,
31,5–31,8 ГГц, 2-ауданда,
48,94–49,04 ГГц, әуе кемелерінің бортындағы станциядан,
50,2–50,4 ГГц2,
52,6–54,25 ГГц,
86–92 ГГц,
100–102 ГГц,
109,5–111,8 ГГц,
114,25–116 ГГц,
148,5–151,5 ГГц,
164–167 ГГц,
182–185 ГГц,

190–191,8 ГГц,
200–209 ГГц,
226–231,5 ГГц,
250–252 ГГц. (ВКР-03)
5.341 В полосах 1 400–1 727 МГц, 101–120 ГГц и 197–200 ГГц некоторые страны проводят пассивные исследования по программе поиска преднамеренных излучений внеземного происхождения.
5.341A В Районе 1 полосы частот 1 427−1 452 МГц и 1 492−1 518 МГц определены для использования администрациями, желающими внедрить Международную подвижную электросвязь (IMT) в соответствии с Резолюцией 223 (Пересм. ВКР-15). Данное определение не препятствует использованию этих полос частот каким-либо другим применением служб, которым они распределены, и не устанавливает приоритета в Регламенте радиосвязи. Использование станций IMT осуществляется при условии получения согласия в соответствии с п. 9.21 в отношении воздушной подвижной службы, используемой для воздушной телеметрии в соответствии п. 5.342. (ВКР15)
5.342 Дополнительное распределение: в Армении, Азербайджане, Беларуси, Российской Федерации, Узбекистане, Кыргызстане и Украине полоса частот 1 429–1 535 МГц распределена также воздушной подвижной службе на первичной основе исключительно для воздушной телеметрии в пределах национальной территории. С 1 апреля 2007 года полоса частот 1 452–1 492 МГц будет использоваться при условии соглашения между заинтересованными администрациями. (ВКР-15)
5.345 Использование полосы частот 1 452–1 492 МГц радиовещательной спутниковой службой и радиовещательной службой ограничено цифровым звуковым радиовещанием и подчиняется положениям Резолюции 528 (Пересм. ВКР-19). (ВКР-19)
5.346 В Алжире, Анголе, Саудовской Аравии, Бахрейне, Бенине, Ботсване, Буркина-Фасо, Бурунди, Камеруне, Центральноафриканской Республике, Республике Конго, Котд’Ивуаре, Джибути, Египте, Объединенных Арабских Эмиратах, Эсватини, Габоне, Гамбии, Гане, Гвинее, Ираке, Иордании, Кении, Кувейте, Лесото, Ливане, Либерии, на Мадагаскаре, в Малави, Мали, Марокко, на Маврикии, в Мавритании, Мозамбике, Намибии, Нигере, Нигерии, Омане, Уганде, Палестине, Катаре, Демократической Республике Конго, Руанде, Сенегале, на Сейшельских Островах, в Судане, Южном Судане, Южно-Африканской Республике, Танзании, Чаде, Того, Тунисе, Замбии и Зимбабве полоса частот 1 452−1 492 МГц определена для использования указанными выше администрациями, желающими внедрить Международную подвижную электросвязь (IMT) в соответствии с Резолюцией 223 (Пересм. ВКР-19). Данное определение не препятствует использованию этой полосы частот каким-либо другим применением служб, которым она распределена, и не устанавливает приоритета в Регламенте радиосвязи. Использование этой полосы частот для внедрения IMT осуществляется при условии получения согласия в соответствии с п. 9.21 в отношении воздушной подвижной службы, используемой для воздушной телеметрии в соответствии п. 5.342. См. также Резолюцию 761 (ВКР15). (ВКР19)
5.348 При использовании полосы 1 518–1 525 МГц подвижной спутниковой службой должны применяться процедуры координации в соответствии с п. 9.11А. В полосе 1 518–1 525 МГц станции подвижной спутниковой службы не должны требовать защиты от станций фиксированной службы. Положения п. 5.43А не применяются. (ВКР-03)
5.348A В полосе 1 518–1 525 МГц пороговый уровень в виде плотности потока мощности у поверхности Земли, определяющий необходимость координации согласно п. 9.11А для космических станций подвижной спутниковой службы (космос-Земля) в отношении сухопутной подвижной службы, используемой для специализированных подвижных радиосредств или в сочетании с коммутируемыми сетями электросвязи общего пользования (КСОП), работающими на территории Японии, должен составлять –150 дБ(Вт/м2) в любой полосе шириной 4 кГц для всех углов прихода вместо величин, приведенных в Таблице 5-2 Приложения 5. В полосе 1 518–1 525 МГц станции подвижной спутниковой службы не должны требовать защиты от станций подвижной службы на территории Японии. Положения п. 5.43А не применяются. (ВКР-03)

190–191,8 ГГц,
200–209 ГГц,
226–231,5 ГГц,
250–252 ГГц. (ДРК-03)
5.341 1400 – 1727 МГц, 101 – 120 ГГц және 197 – 200 ГГц жолақтарында кейбір елдер шеттен (жерден бөлек) әдейі келген сәулеленулерді іздеу бағдарламасы бойынша белсенді емес зерттеу жүргізеді.
5.341A 1-ауданда 1 427-1 452 МГц және 1 492-1 518 МГц жиілік диапазондары 223-Резолюцияға (ДРК-15 қайта қаралған) сәйкес Халықаралық жылжымалы байланыс (IMT) енгізуді қалайтын әкімшіліктердің пайдалануы үшін тағайындалған. Бұл анықтама осы жиілік жолақтарын олар бөлінген қызметтерді кез келген басқа қолдану арқылы пайдалануға кедергі жасамайды, сондай-ақ Радиобайланыс регламентінде басымдықты белгілемейді. IMT станцияларын пайдалану 5.342-т. сәйкес әуедегі телеметрия үшін пайдаланылатын әуедегі жылжымалы қызмет үшін 9.21-т. бойынша алынған келісімге сәйкес жүзеге асырылады. (ДРК-15)
5.342 Қосымша таратылу: Арменияда, Әзірбайжанда, Беларусьте, Ресей Федерациясында, Өзбекстанда, Қырғызстанда және Украинада 1 429-1 535 МГц жиілік диапазоны әуедегі жылжымалы қызметке бірінші реттік негізде тек қана ұлттық аумақ шегінде әуедегі телеметрия үшін бөлінген. 2007 жылдың 1 сәуірінен бастап 1 452-1 492 МГц жиілік жолағы мүдделі әкімшіліктер арасындағы келісім бойынша пайдаланылады. (ДРК-15)
5.345 1 452 – 1 492 МГц жолағын жерсеріктік радиохабар тарату және радиохабар тарату қызметтерінде пайдалану цифрлық дыбыстық радиохабармен шектеледі және 528-Резолюцияның (ДРК-19 қайта қаралған)* ережелеріне сәйкес атқарылады. (ДРК-19)
5.346 Алжир, Ангола, Сауд Арабиясы, Бахрейн, Бенин, Ботсвана, Буркина-Фасо, Бурунди, Камерун, Орталық Африка Республикасы, Конго Республикасы, Кот-д'Ивуар, Джибути, Египет, Біріккен Араб Әмірліктері, Эсватини, Габон, Гамбия, Гана, Гвинея, Ирак, Иордания, Кения, Кувейт, Лесото, Ливан, Либерия, Мадагаскар, Малави, Мали, Марокко, Маврикий, Мавритания, Мозамбик, Намибия, Нигер, Нигерия, Оман, Уганда, Палестина**, Демокра Республикасы, Конго, Руанда, Сенегал, Сейшель, Судан, Оңтүстік Судан, Оңтүстік Африка, Танзания, Чад, Того, Тунис, Замбия және Зимбабведе 1 452-1 492 МГц жиілік диапазоны 223-Резолюциясына (ДРК-19 қайта қаралған) сәйкес Халықаралық жылжымалы байланыс (IMT) жүзеге асырғысы келетін жоғарыда аталған әкімшіліктердің пайдалануы үшін белгіленген. Бұл анықтама осы жиілік жолағын ол бөлінген қызметтердің кез келген басқа қолданбасы арқылы пайдалануға кедергі жасамайды, сондай-ақ Радиобайланыс регламентінде басымдықты белгілемейді. IMT енгізу үшін осы жолақты пайдалану 5.342 т. сәйкес әуедегі телеметрия үшін пайдаланылатын әуедегі жылжымалы қызмет үшін 9.21-т. бойынша алынған келісімге сәйкес жүзеге асырылады Сондай-ақ, 761-Резолюция (ДРК15) қара. (ДРК-19)
5.348 1 518-1 525 МГц жиілік жолағын жылжымалы жерсеріктік қызметте пайдалануда 9.11А-т. сәйкес үйлестіру рәсімдері қолданылуы тиіс. 1518-1525 МГц жолағында жылжымалы жерсеріктік қызмет станциялары тіркелген қызмет станцияларынан қорғаныс талап етпеуі керек. 5.43А т. ережесі қолданылмайды. (ДРК-03)
5.348A 1 518-1 525 МГц жолағында қуат ағынының Жер бетіндегі тығыздығының шектік деңгейі, жылжымалы жерсеріктік қызметтің ғарыш станцияларына (ғарыш-Жер), құрылықтағы жылжымалы қызметке қарағанда, 9.11А-т. сәйкес бөлудің талабын анықтайтын, арнайыландырылған жылжымалы радиоқұрылғыларға немесе жалпы пайдаланымдық байланыс желілерімен (ЖПБЖ) қоса қолданылатын, Жапония аумағында жұмыс істейтін, 5-қосымшасының 5-2-қосымшасында келтірілген кез келген 4 кГц жолақтың барлық түсу бұрыштарында –150 дБ(Вт/м2)-ке тең болуы керек. 1 518-1 525 МГц жолағында жылжымалы жерсеріктік қызмет стациялары Жапония аумағындағы жылжымалы қызмет станцияларынан қорғаныс талап етпеуі керек. (ДРК-03)

5.348B В полосе 1 518–1 525 МГц станции подвижной спутниковой службы не должны требовать защиты от подвижных станций воздушной телеметрии подвижной службы на территории Соединенных Штатов Америки (см. пп. 5.343 и 5.344) и в странах, перечисленных в п. 5.342. Положения п. 5.43А не применяются. (ВКР-03)
______________________________________
2 5.340.1 Распределение спутниковой службе исследования Земли (пассивной) и службе космических исследований (пассивной) в полосе частот 50,2–50,4 ГГц не должно налагать неоправданные ограничения на использование соседних полос службами, которым такие полосы распределены на первичной основе. (ВКР-97)
* Примечание Секретариата. – Эта Резолюция была пересмотрена ВКР-19.
** Использование Палестиной распределения подвижной службе в полосе частот 1 452−1 492 МГц, определенного для IMT, принимается во внимание согласно Резолюции 99 (Пересм. Пусан, 2014 г.) и с учетом Израильско-палестинского временного соглашения от 28 сентября 1995 года.
1 525–1 610 МГц
Регламент Радиосвязи (Район 1)
Распределение полос радиочастот между радиослужбами в Республике Казахстан
Полоса радиочастот радиослужбы
Полоса радиочастот радиослужбы
Категория
Примечания
1 525–1 530
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКОЙ ЭКСПЛУАТАЦИИ (космос-Земля)
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.208B 5.351A
Спутниковая служба исследования Земли
Подвижная, за исключением воздушной подвижной 5.349
5.341 5.342 5.350 5.351 5.352A 5.354
1 525–1 530
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКОЙ ЭКСПЛУАТАЦИИ (космос-Земля)
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.208B 5.351A
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной 5.349
Спутниковая служба исследования Земли
К40 5.341 5.351 5.354
СИ
К5: Запрещаются любые излучения на радиочастотах 500 кГц, 2 174,5 кГц, 2 182 кГц, 2 187,5 кГц, 4 125 кГц, 4 177,5 кГц, 4 207,5 кГц, 6 215 кГц, 6 268 кГц, 6 312 кГц, 8 291 кГц, 8 376,5 кГц, 8 414,5 кГц, 12 290 кГц, 12 520 кГц, 12 577 кГц, 16 420 кГц, 16 695 кГц, 16 804,5 кГц, 121,5 МГц, 156,525 МГц, 156,8 МГц, а также в полосах радиочастот 406–406,1 МГц, 1 544–1 545 МГц и 1 645,5–1 646,5 МГц, не относящиеся к сообщениям в случае бедствия, тревоги, срочности или для обеспечения безопасности.
К14: Учитывая потребность в использовании РЧС на территории Республики Казахстан, устанавливается категория службы, отличающаяся от принятой для Района 1.
К33: Полосы 1 215–1260 МГц и 1 559–1610 МГц могут использоваться оборудованием систем типа "ГЛОНАСС" и "НАВСТАР" ("GPS") радионавигационной спутниковой службы (космос-Земля).
К34: Отдельные участки полосы 1 545–1 668,4 МГц используются действующими радиорелейными станциями прямой видимости с установленными ограничениями. Ввод в эксплуатацию новых радиорелейных станций прямой видимости не осуществляется в данной полосе частот.
К40: Операторам связи рекомендуется не вводить в эксплуатацию новые системы фиксированной службы в диапазоне 1–3 ГГц. Полоса частот 1 700– 2 100 МГц используется РЭС фиксированной службы до конца срока амортизации аппаратуры.

5.348B 1 518-1 525 МГц жолағында жылжымалы жерсеріктік қызмет станциялары Америка Құрама Штаттары аумағында (5.343 және 5.344 тт. қара) және 5.43А-т. ережедегі 5.342-т. атап өтілген елдердегі жылжымалы телеметрия қызметінің әуедегі жылжымалы станцияларынан қорғаныс талап етпеулері тиіс. (ДРК-03)
_________________________________
2 5.340.1 50,2-50,4 ГГц жиілік жолағында Жерді жерсеріктік зерттеу (белсенді емес) қызметіне және ғарыш зерттеу қызметіне (белсенді емес) бөлу мұндай жолақтар бірінші реттік негізде іргелес жолақтарда бөлінген қызметтерді пайдалануға негізсіз шектеулер қоймауы тиіс. (ДРК-97)
* Хатшылықтың ескертуі. – Бұл Резолюция ДРК-19 қайта қаралған.
** Палестинаның IMT үшін анықталған 1 452-1 492 МГц жиілік жолағында жылжымалы қызметіне бөлінулерді пайдалануы 99-Резолюцияға (Пусан, 2014 ж. қайта қаралған) сәйкес және 1995 жылғы 28-қыркүйектегі Израиль-Палестина уақытша келісіміне сәйкес ескеріледі.
1 525–1 610 МГц
Радиобайланыс регламенті (1-аудан)
Қазақстан Республикасында жиілік белдеулерін радиоқызметтер бойынша бөлу
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Санаты
Ескертпе
1 525–1 530
ҒАРЫШ ПАЙДАЛАНУ ҚЫЗМЕТІ (ғарыш-Жер)
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.208B 5.351A
Жерсеріктік Жерді зерттеу қызметі
Жылжымалы, әуедегі жылжымалыны қоспағанда 5.349
5.341 5.342 5.350 5.351 5.352A 5.354
1 525–1 530
ҒАРЫШ ПАЙДАЛАНУ ҚЫЗМЕТІ (ғарыш-Жер)
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.208B 5.351A
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда 5.349
Жерсеріктік Жерді зерттеу қызметі
К40 5.341 5.351 5.354
БР
К5: 500 кГц, 2174,5 кГц, 2182 кГц, 2187,5 кГц, 4125 кГц, 4177,5 кГц, 4207,5 кГц, 6215 кГц, 6268 кГц, 6312 кГц, 8291 кГц, 8376,5 кГц, 8414,5 кГц, 12290 кГц, 12520 кГц, 12577 кГц, 16420 кГц, 16695 кГц, 16804,5 кГц, 121,5 МГц, 156,525 МГц, 156,8 МГц радиожиіліктерінде, сонымен қатар 406-406,1 МГц, 1544-1545 МГц және 1645,5-1646,5 МГц жиілік жолақтарында апатқа, дабылға, жеделдік пен қауіпсіздікті қамтамасыз ету жағдайларына жатпайтын кез келген сәулеленулерге тыйым салынады.
К14: Қазақстан Республикасының аумағында РЖС қолдану қажеттілігін ескере отырып, 1-аймақ үшін қабылданғаннан ерекшеленетін қызмет санаты белгіленеді.
К33: 1215-1260 МГц және 1559-1610 МГц жолақтарын радионавигациялық жерсеріктік қызметтің (ғарыш-Жер) "ГЛОНАСС" және "НАВСТАР" (СРS) типті жүйелерінің қондырғыларымен пайдалануына болады.
К34: 1545-1668,4 МГц жолағының кейбір бөліктері әрекеттегі тік көріністі радиорелелік станцияларымен белгіленген шектеулермен пайдаланылады. Тік көріністі жаңа радиорелейлік станцияларды пайдалануға енгізу бұл жиіліктер жолағында атқарылмауы тиіс.
К40: Байланыс операторларына бұлжытпайтын түрде 1-3 ГГц аралығында тіркелген қызметтің жаңа жүйелерін пайдалануға енгізбеу ұсынылады. 1700-2100 МГц жолағындағы тіркелген қызмет аппаратуралары амортизациялық мерзімдері аяқталғанға дейін жұмыс жасайды.

1 530–1 535
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКОЙ ЭКСПЛУАТАЦИИ (космос-Земля)
ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.208B 5.351A 5.353A
Спутниковая служба исследования Земли
Фиксированная
Подвижная, за исключением воздушной подвижной
5.341 5.342 5.351 5.354
1 530–1 535
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКОЙ ЭКСПЛУАТАЦИИ (космос-Земля)
ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.208B 5.351A 5.353A
ФИКСИРОВАННАЯ
Спутниковая служба исследования Земли
Подвижная, за исключением воздушной подвижной
К14 К40 5.341 5.351 5.354
СИ
1 535–1 559
ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.208B 5.351A
5.341 5.351 5.353A 5.354 5.355
5.356 5.357 5.357A 5.359
1 535–1 559
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.208B 5.351A
К5 К34 К40 5.341 5.351 5.353A
5.354 5.356 5.357 5.357А 5.359
СИ
1 559–1610
ВОЗДУШНАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ
РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) (космос-космос) 5.208B 5.328B 5.329A
5.341
1 559–1610
ФИКСИРОВАННАЯ
ВОЗДУШНАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ
РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) (космос-космос) 5.208B 5.328B 5.329А
К33 К34 К40 5.341
СИ
5.349 Другая категория службы: в Саудовской Аравии, Азербайджане, Бахрейне, Камеруне, Египте, Исламской Республике Иран, Ираке, Израиле, Казахстане, Кувейте, Ливане, Северной Македонии, Марокко, Катаре, Сирийской Арабской Республике, Кыргызстане, Туркменистане и Йемене распределение полосы частот 1 525–1 530 МГц подвижной, за исключением воздушной подвижной, службе произведено на первичной основе (см. п. 5.33). (ВКР19)
5.350 Дополнительное распределение: Кыргызстане и Туркменистане полоса частот 1 525−1 530 МГц распределена также воздушной подвижной службе на первичной основе. (ВКР-19)
5.351 Полосы 1 525–1 544 МГц, 1 545–1 559 МГц, 1 626,5–1 645,5 МГц и 1 646,5–1 660,5 МГц не должны использоваться для фидерных линий какой-либо службы. Однако в исключительных случаях администрация может разрешить осуществлять связь через космические станции, использующие эти полосы частот, земной станции любой из подвижных служб, расположенной в определенном фиксированном пункте.
5.351А В отношении использования полос 1 5181 544 МГц, 1 5451 559 МГц, 1 6101 645,5 МГц, 1 646,51 660,5 МГц, 1 6681 675 МГц, 1 9802 010 МГц, 2 1702 200 МГц, 2 483,52 520 МГц и 2 6702 690 МГц подвижной спутниковой службой см. Резолюции 212 (Пересм. ВКР-07)* и 225 (Пересм. ВКР-07). (ВКР-07)
5.352A В полосе частот 1 525–1 530 МГц станции подвижной спутниковой службы, за исключением станций морской подвижной спутниковой службы, не должны создавать вредные помехи станциям фиксированной службы, заявленным до 1 апреля 1998 года, которые находятся в Алжире, Саудовской Аравии, Египте, Гвинее, Индии, Израиле, Италии, Иордании, Кувейте, Мали, на Мальте, в Марокко, Мавритании, Нигерии, Омане, Пакистане, на Филиппинах, в Катаре, Сирийской Арабской Республике, во Вьетнаме и в Йемене, или требовать защиты от них. (ВКР-19)
5.353A При применении процедур раздела II Статьи 9 к подвижной спутниковой службе в полосах 1 530–1 544 МГц и 1 626,5–1 645,5 МГц приоритет должен предоставляться удовлетворению потребностей в спектре для передачи сообщений бедствия, срочности и безопасности в Глобальной морской системе для случаев бедствия и обеспечения безопасности (ГМСББ). Связь в случаях бедствия, срочности и для обеспечения безопасности в морской подвижной спутниковой службе должна иметь приоритетный доступ и немедленную готовность по сравнению со всеми другими видами связи подвижной спутниковой службы в рамках сети. Подвижные спутниковые системы не должны создавать неприемлемых помех системам передачи сообщений бедствия, срочности и безопасности в ГМСББ или требовать защиты от них. Должен учитываться приоритет связи, осуществляемой в целях безопасности, в других подвижных спутниковых службах. (Должны применяться положения Резолюции 222 (ВКР-2000)*.) (ВКР2000)
5.354 При использовании полос 1 525–1 559 МГц и 1 626,5–1 660,5 МГц подвижной спутниковой службой должны применяться процедуры координации в соответствии с п. 9.11A.
5.355 Дополнительное распределение: в Бахрейне, Бангладеш, Республике Конго, Джибути, Египте, Эритрее, Ираке, Израиле, Кувейте, Катаре, Сирийской Арабской Республике, Сомали, Судане, Южном Судане, Чаде, Того и Йемене полосы частот 1 540–1 559 МГц, 1 610−1 645,5 МГц и 1 646,51 660 МГц распределены также фиксированной службе на вторичной основе. (ВКР-12)
5.356 Использование полосы 1 544–1 545 МГц подвижной спутниковой службой (космос-Земля) ограничивается связью при бедствии и для обеспечения безопасности (см. Статью 31).

1 530–1 535
ҒАРЫШ ПАЙДАЛАНУ ҚЫЗМЕТІ (ғарыш-Жер)
ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.208B 5.351A 5.353A
Жерсеріктік Жерді зерттеу қызметі
Тіркелген
Жылжымалы, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
5.341 5.342 5.351 5.354
1 530–1 535
ҒАРЫШ ПАЙДАЛАНУ ҚЫЗМЕТІ (ғарыш-Жер)
ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.208B 5.351A 5.353A
ТІРКЕЛГЕН
Жерсеріктік Жерді зерттеу қызметі
Жылжымалы, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
К14 К40 5.341 5.351 5.354
БР
1 535–1 559
ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.208B 5.351A
5.341 5.351 5.353A 5.354 5.355
5.356 5.357 5.357A 5.359
1 535–1 559
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.208B 5.351A
К5 К34 К40 5.341 5.351 5.353A
5.354 5.356 5.357 5.357А 5.359
БР
1 559–1610
ӘУЕДЕГІ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ
РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) (ғарыш-ғарыш) 5.208B 5.328B 5.329A
5.341
1 559–1610
ТІРКЕЛГЕН
ӘУЕДЕГІ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ
РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) (ғарыш-ғарыш) 5.208B 5.328B 5.329А
К33 К34 К40 5.341
БР
5.349 Қызметтің басқа санаты: Сауд Арабиясы, Әзірбайжан, Бахрейн, Камерун, Египет, Иран Ислам Республикасы, Ирак, Израиль, Қазақстан, Кувейт, Ливан, Солтүстік Македония, Марокко, Катар, Сирия Араб Республикасы, Қырғызстан, Түрікменстан және Йеменде жылжымалы қызметке, әуедегі жылжымалы қызметті қоспағанда қоспағанда, 1 525 – 1 530 МГц жолағы бірінші реттік негізде бөлінген (5.33-т. қара). (ДРК-19)
5.350 Қосымша таратылу: Қырғызстан және Түркіменстанда 1 525 – 1 530 МГц жолағы әуедегі жылжымалы қызметке бірінші реттік негізде бөлінген. (ДРК-19)
5.351 1 525 – 1 544 МГц, 1 545 – 1 559 МГц, 1 626,5 – 1 645,5 МГц және 1 646,5 – 1 660,5 МГц жолақтары қандай да болмасын қызметтердің фидер жолдарына пайдаланылмауы керек. Бірақ, кейбір ерекше жағдайларда, әкімшілік бұл жолақтарды пайдаланатын ғарыш станциялары арқылы, белгілі бір жерде орналасқан жер бетіндегі кез келген жылжымалы жерсеріктік қызметпен байланыс жасауға рұқсат ете алады.
5.351А 1 518-1 544 МГц, 1 545-1 559 МГц, 1 610-1645,5 МГц, 1 646,5-1 660,5 МГц, 1 668-1 675 МГц, 1 980-2 010 МГц, 2 170-2 200 МГц, 2 483,5-2 520 МГц және 2 670-2 690 МГц жолақтарын жылжымалы жерсеріктік қызметке қолдану жөнінде 212 (ДРК-07 қайта қаралған) және 225 Резолюцияларды (ДРК-07 қайта қаралған) қара. (ДРК-07)
5.352A 1525 – 1530 МГц жолағында жылжымалы жерсеріктік қызмет станциялары, теңіздегі жылжымалы жерсеріктік станцияларын қоспағанда, 1998 жылдың 1 сәуіріне дейін хабарланған Алжир, Сауд Арабиясы, Египет, Гвинея, Үндістан, Израиль, Италия, Иордания, Кувейт, Мали, Мальта, Марокко, Мавритания, Нигерия, Оман, Пәкістан, Филиппин, Катар, Сирия Араб Республикасы, Вьетнам және Йеменде жұмыс істейтін тіркелген қызмет станциялрына зиянды кедергілер тудырмауы керек немесе олардан қорғаныс талап етпеуі керек. (ДРК-19)
5.353A 1530 – 1544 МГц және 1626,5 – 1645,5 МГц жолақтарында жерсеріктік қызметтерге қатысты, 9-Бапқа сәйкес тәртіптерді қолданғанда, қажетті жиілік спектрлерін бөлудегі артықшылықтар апаттық және қауіпсіздікті қамтамасыз етудің Жаһандық теңіздегі жүйесіне (АҚГТЖ) берілуі тиіс. Апаттық жағдайда қауіпсіздікті қамтамасыз етудің теңіздегі жылжымалы жерсеріктік қызметі желі көлемінде басқа жылжымалы жерсеріктік байланыстармен салыстырғанды артықшылықты қолжетімділікке болуы керек. Жылжымалы жерсеріктік жүйелер қолайсыз кедергілер тудырмауы керек, не апаттық жағдайларда және қауіпсіздікті қамтамасыз ететін АҚГТЖ жағынан қолайсыз кедергілерден қорғанысты сұрамауы тиіс. Оның үстіне, қауіпсіздік мақсатында атқарылатын байланыстың, басқа жылжымалы жерсеріктік қызметтерден артықшылығын ескеру қажет (222-Резолюция (ДРК-2000) қолдану қажет). (ДРК-2000)
5.354 1525 – 1559 МГц және 1626,5 – 1660,5 МГц жолақтарын жылжымалы жерсеріктік қызметте пайдалануда 9.11А-т. сәйкес үйлестіру рәсімдері қолданылуы тиіс.
5.355 Қосымша таратылу: Бахрейн, Бангладеш, Конго Республикасы, Джибути, Египет, Эритрея, Ирак, Израил, Кувейт, Катар, Сирия Араб Республикасы, Сомали, Судан, Оңтүстік Судан, Чад, Того, және Йеменде 1 540 – 1 559 МГц, 1 610-1 645,5 МГц және 1 646,5 – 1 660 МГц жолақтары тіркелген қызметке екінші реттік негізде бөлінген. (ДРК-12)
5.356 1544 – 1545 МГц жолағын жылжымалы жерсеріктік қызметте (ғарыш-Жер) пайдалану апаттық жағдайда қауіпсіздікті қамтамасыз ету байланысымен және қауіпсіздікті қамтамасыз етумен шектеледі (31 Бабын қара).

5.357 В воздушной подвижной (R) службе разрешены также непосредственные передачи в полосе 1 545–1 555 МГц с наземных станций воздушной службы на воздушные станции или между воздушными станциями, если такие передачи используются для продления или дополнения линий спутник-воздушное судно.
5.357A При применении процедур раздела II Статьи 9 к подвижной спутниковой службе в полосах частот 1 545–1 555 МГц и 1 646,5–1 656,5 МГц приоритет должен предоставляться удовлетворению потребностей в спектре воздушной подвижной спутниковой (R) службы при передаче сообщений с приоритетом категорий 1–6 по Статье 44. Передача сообщений воздушной подвижной спутниковой (R) службы с приоритетом категорий 1–6 по Статье 44 должна иметь приоритетный доступ и немедленную готовность, при необходимости – преимущества по сравнению со всеми другими видами связи подвижной спутниковой службы, действующими в рамках сети. Подвижные спутниковые системы не должны создавать неприемлемых помех системам передачи сообщений воздушной подвижной спутниковой (R) службы с приоритетом категорий 1–6 по Статье 44 или требовать защиты от них. Должен учитываться приоритет связи, осуществляемой в целях безопасности, в других подвижных спутниковых службах. (Должны применяться положения Резолюции 222 (Пересм. ВКР-12)*.) (ВКР-12)
5.359 Дополнительное распределение: в Германии, Саудовской Аравии, Армении, Азербайджане, Беларуси, Камеруне, Российской Федерации, Франции, Грузии, Гвинее, Гвинее-Бисау, Иордании, Казахстане, Кувейте, Литве, Мавритании, Уганде, Узбекистане, Пакистане, Польше, Сирийской Арабской Республике, Кыргызстане, Корейской Народно-Демократической Республике, Румынии, Таджикистане, Тунисе, Туркменистане и Украине полосы частот 1 550−1 559 МГц, 1 610–1 645,5 МГц и 1 646,5–1 660 МГц распределены также фиксированной службе на первичной основе. Администрациям настоятельно рекомендуется принять все практически возможные меры, для того чтобы избежать введения в действие новых станций фиксированной службы в этих полосах частот. (ВКР-19)
______________________________________
* Примечание Секретариата. – Эта Резолюция была пересмотрена ВКР-15 и ВКР-19.
** Примечание Секретариата. – Эта Резолюция была пересмотрена ВКР-12.
* Примечание Секретариата. – Эта Резолюция была пересмотрена ВКР-07 и ВКР-12.
1 610–1 660 МГц
Регламент Радиосвязи (Район 1)
Распределение полос радиочастот между радиослужбами в Республике Казахстан
Полоса радиочастот радиослужбы
Полоса радиочастот радиослужбы
Категория
Примечания

5.357 Әуедегі жылжымалы қызметте (R) 1 545 – 1 555 МГц жолағында әуедегі қызметтердің жер бетіндегі станцияларынан әуедегі кемелер станцияларына немесе әуедегі кемелер станциялары арасында тікелей хабар тарату рұқсат етілген, егер мұндай хабарлар жерсерік - әуедегі кеме жолын ұзартатын және толықтыратын болса.
5.357A 9-Баптың II бөліміндегі рәсімдерін 1 545-1 555 МГц және 1 646,5-1 656,5 МГц жолақтарындағы жылжымалы жерсеріктік қызметке қолданғанда, 44-баптың 1-6-санаттарының басымдылығымен хабар тарататын әуедегі жылжымалы жерсеріктік қызмет (R) спектрінің қажеттілігін қанағаттандыруға басымдылық беру керек. 44-баптың 1-6-санаттары басымдылығымен хабар тарататын әуедегі жылжымалы жерсеріктік қызметтің (R) басымдылық мүмкінділігі және шұғыл дайындылығы, қажет болғанда - жүйе шеңберінде қолданыстағы жылжымалы жерсеріктік қызмет байланысының басқа түрлерімен салыстырғанда артықшылығы болуы тиіс. Жылжымалы жерсеріктік жүйелер 44-баптың 1-6-санаттары басымдылығымен хабар тарататын әуедегі жылжымалы жерсеріктік қызмет жүйелеріне жарамсыз кедергілер тудырмауы қажет және олардан қорғаныс талап етпеуге тиіс. Қауіпсіздік мақсатындағы, басқа жылжымалы жерсеріктік қызмет байланытарының басымдылығы есепке алынуы қажет. (222-Резолюциядағы (ДРК-12 қайта қаралған*) ереже қолдануы қажет. (ДРК-12)
5.359 Қосымша таратылу: Германия, Сауд Арабиясы, Армения, Әзірбайжан, Беларусь, Камерун, Ресей Федерациясы, Франция, Грузия, Гвинея, Гвинея-Бисау, Иордания, Қазақстан, Кувейт, Литва, Мавритания, Уганда, Өзбекстан, Пәкістан, Польша, Сирия Араб Республикасы, Қырғызстан, Корей Халық Демократиялық Республикасы, Румыния, Тәжікстан, Тунис, Түрікменстан және Украина 1 550 – 1 559 МГц, 1 610 – 1 645,5 МГц және 1 646,5-1 660 МГц жолақтары тіркелген қызметке бірінші реттік негізде бөлінген. Әкімшіліктерге осы жолақтарда тіркелген қызметтің жаңа станцияларын енгізбеуде қажетті шараларды бұлжытпай орындау ұсынылады. (ДРК-19)
_________________________________
** Хатшылықтың ескертуі. – Бұл Резолюция ДРК-12 қайта қаралған.
1 610–1 660 МГц
Радиобайланыс регламенті (1-аудан)
Қазақстан Республикасында жиілік белдеулерін радиоқызметтер бойынша бөлу
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Санаты
Ескертпе

1 610–1 610,6
ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.351A
ВОЗДУШНАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ
5.341 5.355 5.359 5.364 5.366
5.367 5.368 5.369 5.371 5.372
1 610–1 610,6
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.351А
ВОЗДУШНАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ
К34 К40 5.341 5.359 5.364 5.366
5.367 5.368 5.371 5.372
СИ
К5: Запрещаются любые излучения на радиочастотах 500 кГц, 2 174,5 кГц, 2 182 кГц, 2 187,5 кГц, 4 125 кГц, 4 177,5 кГц, 4 207,5 кГц, 6 215 кГц, 6 268 кГц, 6 312 кГц, 8 291 кГц, 8 376,5 кГц, 8 414,5 кГц, 12 290 кГц, 12 520 кГц, 12 577 кГц, 16 420 кГц, 16 695 кГц, 16 804,5 кГц, 121,5 МГц, 156,525 МГц, 156,8 МГц, а также в полосах радиочастот 406–406,1 МГц, 1 544–1 545 МГц и 1 645,5–1 646,5 МГц, не относящиеся к сообщениям в случае бедствия, тревоги, срочности или для обеспечения безопасности.
К26: Отдельные участки полос 174–230 МГц, 430–440 МГц, 1 626,5– 1 636,5 МГц используются подвижной службой до окончания амортизационного срока аппаратуры.
К34: Отдельные участки полосы 1 545–1 668,4 МГц используются действующими радиорелейными станциями прямой видимости с установленными ограничениями. Ввод в эксплуатацию новых радиорелейных станций прямой видимости не осуществляется в данной полосе частот.
К35: Условия использования полосы частот радиоастрономической службой в конкретных районах страны определяются дополнительно. Пункты размещения радиоастрономических станций согласовываются установленным порядком.
К36: Подвижные земные станции подвижной спутниковой службы, работающие в полосах 1 645,5– 1 656,5 МГц и 1 660–1 660,5 МГц не должны создавать вредных помех станциям фиксированной службы, работающей в соответствии с п.К34.
К40: Операторам связи рекомендуется не вводить в эксплуатацию новые системы фиксированной службы в диапазоне 1–3 ГГц. Полоса частот 1 700– 2 100 МГц используется РЭС фиксированной службы до конца срока амортизации аппаратуры.

1 610–1 610,6
ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.351A
ӘУЕДЕГІ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ
5.341 5.355 5.359 5.364 5.366
5.367 5.368 5.369 5.371 5.372
1 610–1 610,6
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.351А
ӘУЕДЕГІ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ
К34 К40 5.341 5.359 5.364 5.366
5.367 5.368 5.371 5.372
БР
К5: 500 кГц, 2174,5 кГц, 2182 кГц, 2187,5 кГц, 4125 кГц, 4177,5 кГц, 4207,5 кГц, 6215 кГц, 6268 кГц, 6312 кГц, 8291 кГц, 8376,5 кГц, 8414,5 кГц, 12290 кГц, 12520 кГц, 12577 кГц, 16420 кГц, 16695 кГц, 16804,5 кГц, 121,5 МГц, 156,525 МГц, 156,8 МГц радиожиіліктерінде, сонымен қатар 406-406,1 МГц, 1544-1545 МГц және 1645,5-1646,5 МГц жиілік жолақтарында апатқа, дабылға, жеделдік пен қауіпсіздікті қамтамасыз ету жағдайларына жатпайтын кез келген сәулеленулерге тыйым салынады.
К26: 174-230 МГц, 430-440 МГц, 1626,5-1636,5 МГц жолақтарындағы кейбір жиіліктер жылжымалы қызмет жабдықтарымен амортизациялық мерзімдері аяқталғанға дейін пайдаланылады.
К34: 1545-1668,4 МГц жолағының кейбір бөліктері әрекеттегі тік көріністі радиорелелік станцияларымен белгіленген шектеулермен пайдаланылады. Тік көріністі жаңа радиорелейлік станцияларды пайдалануға енгізу бұл жиіліктер жолағында атқарылмауы тиіс.
К35: Радиоастрономиялық қызметтің жиіліктер жолағын пайдаланудың шарттары нақты аймақтарда қосымша анықталады. Радиоастрономиялық станцияларды орналастыру пункттері белгіленген тәртіпте келісіледі.
К36: 1645,5-1656,5 МГц және 1660-1660.5 МГц жолақтарында жұмыс істейтін жылжымалы жерсеріктік қызметтің жердегі жылжымалы станциялары, К34 сәйкес жұмыс істейтін тіркелген қызметтің станцияларына зиянды кедергілер тудырмауы тиіс.
К40: Байланыс операторларына бұлжытпайтын түрде 1-3 ГГц аралығында тіркелген қызметтің жаңа жүйелерін пайдалануға енгізбеу ұсынылады. 1700-2100 МГц жолағындағы тіркелген қызмет аппаратуралары амортизациялық мерзімдері аяқталғанға дейін жұмыс жасайды.

Подвижная спутниковая (космос-Земля) 5.208B
5.341 5.355 5.359 5.364 5.365 5.366
5.367 5.368 5.369 5.371 5.372
1 613,8–1 621,35
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.351А
ВОЗДУШНАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ
Подвижная спутниковая (космос-Земля) 5.208B
К34 К40 5.341 5.359 5.364 5.365
5.366 5.367 5.368 5.371 5.372
СИ
1 621,35–1 626,5
МОРСКАЯ ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.373 5.373A
ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.351A
ВОЗДУШНАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ
Подвижная спутниковая (космос-Земля), за исключением морской подвижной спуниковой (космос-Земля)

Жылжымалы жерсеріктік (ғарыш-Жер) 5.208B
5.341 5.355 5.359 5.364 5.365 5.366
5.367 5.368 5.369 5.371 5.372
1 613,8–1 621,35
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.351А
ӘУЕДЕГІ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ
Жылжымалы жерсеріктік (ғарыш-Жер) 5.208B
К34 К40 5.341 5.359 5.364 5.365
5.366 5.367 5.368 5.371 5.372
БР
1 621,35–1 626,5
ТЕҢІЗДЕГІ ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.373 5.373A
ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.351A
ӘУЕДЕГІ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ
Жылжымалы жерсеріктік (ғарыш-Жер), теңіздегі жылжымалы жерсеріктік (ғарыш-Жер) қоспағанда

5.208B 5.341 5.355 5.359 5.364 5.365
5.366 5.367 5.368 5.369 5.371 5.372
1 621,35–1 626,5
ФИКСИРОВАННАЯ
МОРСКАЯ ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.373 5.373A
ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.351А
ВОЗДУШНАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ
Подвижная спутниковая (космос-Земля), за исключением морской подвижной спутниковой (космос-Земля)
К34 К40 5.208B 5.341 5.359 5.364
5.365 5.366 5.367 5.368 5.371 5.372
СИ
1 626,5–1 660 МГц
ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.351A
5.341 5.351 5.353A 5.354 5.355
5.357A 5.359 5.374 5.375 5.376
1626,5–1636,5
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.351А
К26 К34 К40 5.341 5.351
5.353А 5.354 5.359 5.374
СИ
1636,5–1660
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.351А
К5 К34 К36 К40 5.341
5.351 5.353А 5.354 5.359
5.357А 5.374 5.375 5.376
СИ
5.364 При использовании полосы 1 610–1 626,5 МГц подвижной спутниковой службой (Землякосмос) и спутниковой службой радиоопределения (Земля-космос) должны применяться процедуры координации согласно п. 9.11A. Любая подвижная земная станция, работающая в какойлибо из этих служб в указанной полосе, не должна создавать пиковых значений плотности э.и.и.м. более –15 дБ(Вт/4 кГц) в той части полосы, которая используется системами, работающими в соответствии с положениями п. 5.366 (к которому применим п. 4.10), если только заинтересованные администрации не договорились об ином. В той части полосы, где такие системы не работают, средняя плотность э.и.и.м. для подвижной земной станции не должна превышать –3 дБ(Вт/4 кГц). Станции подвижной спутниковой службы не должны требовать защиты от станций воздушной радионавигационной службы, станций, работающих в соответствии с положениями п. 5.366, и станций фиксированной службы, работающих в соответствии с положениями п. 5.359. Администрации, ответственные за координацию подвижных спутниковых сетей, должны предпринимать все практически возможные усилия для обеспечения защиты станций, работающих в соответствии с положениями п. 5.366.
5.365 При использовании полосы 1 613,8–1 626,5 МГц подвижной спутниковой службой (космос-Земля) должны применяться процедуры координации согласно п. 9.11A.
5.366 Полоса 1 610–1 626,5 МГц резервируется на всемирной основе для использования и развития электронных средств воздушной навигации, находящихся на борту воздушных судов, и любого непосредственно с ними связанного оборудования, находящегося на земле или на борту спутника. Использование этой полосы спутниками подлежит согласованию по процедуре, установленной согласно п. 9.21.
5.367 Дополнительное распределение: полоса частот 1 610–1 626,5 МГц распределена также воздушной подвижной спутниковой (R) службе на первичной основе при условии получения согласия в соответствии с п. 9.21. (ВКР-12)

5.208B 5.341 5.355 5.359 5.364 5.365
5.366 5.367 5.368 5.369 5.371 5.372
1 621,35–1 626,5
ТІРКЕЛГЕН
ТЕҢІЗДЕГІ ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.373 5.373A
ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.351А
ӘУЕДЕГІ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ
Жылжымалы жерсеріктік (ғарыш-Жер), теңіздегі жылжымалы жерсеріктік (ғарыш-Жер) қоспағанда
К34 К40 5.208B 5.341 5.359 5.364
5.365 5.366 5.367 5.368 5.371 5.372
БР
1 626,5–1 660 МГц
ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.351A
5.341 5.351 5.353A 5.354 5.355
5.357A 5.359 5.374 5.375 5.376
1626,5–1636,5
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.351А
К26 К34 К40 5.341 5.351
5.353А 5.354 5.359 5.374
БР
1636,5–1660
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.351А
К5 К34 К36 К40 5.341
5.351 5.353А 5.354 5.359
5.357А 5.374 5.375 5.376
БР
5.364 1 610 – 1 626,5 МГц жолағын жылжымалы жерсеріктік қызметіне (Жер-ғарыш) және жерсеріктік радиоанықтама қызметіне (Жер-ғарыш) пайдаланғанда 9.11А-т. сәйкес бөлу тәртіптері пайдаланылуы керек. Аталған жолақта жұмыс істейтін қызметтердің біріндегі кез келген жер бетіндегі жылжымалы станция 5.366-т. қағидаларына сәйкес (4.10-т. де соған жатады) жүйелердің жұмыс істейтін жолақтар бөлігінде э.и.с.қ. тығыздығының -15 дБ(Вт/4 кГц)-тен артық шыңдық мәндерін, егер мүдделі әкімшіліктер басқа туралы өзара келісушілікте болмаса, тудырмауы тиіс. Жолақтың бұл жүйелер жұмыс істемейтін бөліктерінде жер бетіндегі жылжымалы станциясының э.и.с.қ. тығыздығының орта шамасы -3 дБ(Вт/4 кГц)-тен артпауы тиіс. Жылжымалы жерсеріктік қызмет станциясы 5.366-т. ережелеріне сәйкес жұмыс істейтін әуедегі радионавигациялық қызмет станцияларынан және 5.359-тармақтың ережелеріне сәйкес жұмыс істейтін тіркелген қызмет стацияларынан қорғанысты талап етпеуі керек. Жылжымалы жерсеріктік желілерді бөлуге жауапты әкімшіліктер, 5.366-т. ережелеріне сәйкес жұмыс істейтін станцияларды қорғаныспен қамтамасыз ету үшін барлық мүмкін шараларды қолдануы керек.
5.365 1 613,8 – 1 626,5 МГц жолағын жылжымалы жерсеріктік қызметте (Жер-ғарыш) пайдалануда 9.11А-т. сәйкес бөлу рәсімдері қолданылуы тиіс.
5.366 1 610 – 1 626,5 МГц жолағы әуе кемелерінің бортында орналасқан, әуедегі навигациялық электрондық жабдықтарын, және кез келген олармен тікелей байланыстағы жердегі немесе жерсерік бортындағы қондырғыларды дүниежүзілік негізде дамыту және пайдалану ушін қорға қойылады. Бұл жолақты жерсеріктермен пайдалану 9.21-тармақта көрсетілген рәсімдер бойынша келіседі.
5.367 Қосымша таратылу: 1 610-1 626,5 МГц жолағы 9.21-т. бойынша келісілген жағдайда, әуедегі жылжымалы жерсеріктік (R) қызметке бірінші реттік негізде бөлінген. (ДРК-12)

5.368 Положения п. 4.10 не применяются в отношении спутниковой службы радиоопределения и подвижной спутниковой службы в полосе частот 1 610–1 626,5 МГц. Вместе с тем п. 4.10 применяется в полосе частот 1 610−1 626,5 МГц в отношении воздушной радионавигационной спутниковой службы, когда она работает в соответствии с положениями п. 5.366, воздушной подвижной спутниковой (R) службы, когда она работает в соответствии с положениями п. 5.367, и в полосе частот 1 621,35−1 626,5 МГц в отношении морской подвижной спутниковой службы, когда она используется для ГМСББ. (ВКР-19)
5.369 Другая категория службы: в Анголе, Австралии, Китае, Эритрее, Эфиопии, Индии, Исламской Республике Иран, Израиле, Ливане, Либерии, Мадагаскаре, Мали, Пакистане, Папуа-Новой Гвинее, Сирийской Арабской Республике, Демократической Республике Конго, Судане, Южном Судане, Того и Замбии распределение полосы 1 610–1 626,5 МГц спутниковой службе радиоопределения (Земля-космос) произведено на первичной основе (см. п. 5.33) при условии получения согласия других стран, не перечисленных в данном положении, в соответствии с п. 9.21. (ВКР-12)
5.370 Другая категория службы: в Венесуэле распределение спутниковой службе радиоопределения в полосе 1 610–1 626,5 МГц (Земля-космос) произведено на вторичной основе.
5.371 Дополнительное распределение: в Районе 1 полоса 1 610–1 626,5 МГц (Земля-космос) распределена также спутниковой службе радиоопределения на вторичной основе при условии получения согласия в соответствии с п. 9.21. (ВКР-12)
5.372 Станции спутниковой службы радиоопределения и подвижной спутниковой службы не должны причинять вредных помех станциям радиоастрономической службы, использующим полосу частот 1 610,6–1 613,8 МГц (применим п. 29.13). Эквивалентная плотность потока мощности (э.п.п.м.), создаваемой в полосе частот 1 610,6–1 613,8 МГц всеми космическими станциями негеостационарной спутниковой системы подвижной спутниковой службы (космос-Земля), работающими в полосе частот 1 613,8–1 626,5 МГц, должна соответствовать критериям защиты, приведенным в Рекомендациях МСЭ-R RA.769-2 и МСЭ-R RA.1513-2, при использовании методики, описанной в Рекомендации МСЭ-R M.1583-1, и диаграммы направленности радиоастрономической антенны, определенной в Рекомендации МСЭ-R RA.1631-0. (ВКР-19)
5.373 Морские подвижные земные станции, ведущие прием в полосе частот 1 621,35−1 626,5 МГц, не должны налагать дополнительных ограничений на земные станции, работающие в морской подвижной спутниковой службе, или на морские земные станции спутниковой службы радиоопределения, работающие в полосе частот 1 610−1 621,35 МГц в соответствии с Регламентом радиосвязи, или на земные станции, работающие в морской подвижной спутниковой службе, которая работает в полосе частот 1 626,5−1 660,5 МГц в соответствии с Регламентом радиосвязи, если заявляющие администрации не договорились об ином. (ВКР19)

5.368 Радиоанықтама және жылжымалы жерсеріктік қызмет тұрғысында, әуедегі радионавигациалық жерсеріктік қызметті қоспағанда, 1 610-1 626,5 МГц жолағында 4.10 т. ережелері қолданылмайды. Сонымен қатар, 1 610−1 626,5 МГц жолағында әуедегі радионавигациялық қызмет 5.366-т. сәйкес жұмыс істегенде, әуедегі жылжымалы жерсеріктік (R) қызмет 5.367-т. ережелеріне сәйкес жұмыс істегенде және 1 621,35−1 626,5 МГц жиілік жолағында теңіздегі жылжымалы жерсеріктік қызмет АҚГТЖ үшін пайдаланылса 4.10-т қолданылады. (ДРК-19)
5.369 Қызметтің басқа санаты: Ангола, Австралия, Қытай, Эртирея, Эфиопия, Үндістан, Иран Ислам Републикасы, Израил, Ливан, Либерия, Мадакаскар, Мали, Пәкістан, Папуа-Жаңа Гвинея, Сирия Араб Республикасы, Конго Демократиялық Республикасы, Судан, Оңтүстік Судан, Того және Замбияда жерсеріктік радионықтама қызметіне (Жер-ғарыш) 1610-1626,5 МГц жолағы бірінші реттік негізде бөлінген (5.33-т. қара) егер 9.21-т. бойынша, бұл ережелерде аталмаған елдермен өзара келісушілік болса. (ДРК-12)
5.370 Қызметтің басқа санаты: Венесуэлада жерсеріктік радионықтама қызметіне (Жер-ғарыш) 1610-1626,5 МГц жолағы екінші реттік негізде бөлінген.
5.371 Қосымша таратылу: 1-ауданда 1 610-1 626,5 МГц (Жер-ғарыш) және 2 483,5-2 500 МГц (ғарыш-Жер) жолақтары, 9.21-т. бойынша келісілген жағдайда жерсеріктік радионықтама қызметіне екінші реттік негізде бөлінген. (ДРК-12)
5.372 Жерсеріктік радионықтама қызмет станциясы және жылжымалы жерсеріктік қызмет станциясы 1 610,6-1 613,8 МГц жолағындағы (29.13-т. қолданылады) радиоастрономиялық қызмет станцияларында зиянды кедергілер тудырмауы тиіс. 1 613,8–1 626,5 МГц жиілік жолағында жұмыс істейтін жылжымалы жерсеріктік қызметтің (ғарыш-Жер) геостационарлық емес жерсеріктік жүйесінің барлық ғарыш станциялары 1 610,6–1 613,8 МГц жиілік жолағында тудыратын қуат ағынының эквиваленттік тығыздығы (қ.а.э.т.) ХЭО-R M.1583-1 Ұсынысында сипатталған әдістеме мен ХЭО-R RA.1631-0 Ұсынысында анықталған радиоастрономиялық антеннаның бағытталу диаграммасы қолданылған жағдайда, ХЭО-R RA.769-2 және ХЭО-R RA.1513-2 Ұсыныстарында сипатталған қорғаныс критерийлеріне сәйкес келуі керек. (ДРК-19)
5.373 1 621,35-1 626,5 МГц жиілік жолағында қабылдау жүргізетін теңіздегі жылжымалы жер станциялары теңіздегі жылжымалы жерсеріктік қызметте жұмыс істейтін жер станцияларына немесе 1 610-1 621,35 жиілік жолағында Радиобайланыс регламентіне сәйкес жұмыс істейтін жерсеріктік радиоанықтау қызметінің жер станцияларына, немесе 1 626,5−1 660,5 МГц жиілік жолағында Радиобайланыс регламентіне сәйкес жұмыс істейтін теңіздегі жылжымалы жерсеріктік қызметтің жер станцияларына қосымша шектеулер қоймауы керек, егер өтінім беруші әкімшіліктер басқасына келіспесе. (ДРК-19)

5.373A Морские подвижные земные станции, ведущие прием в полосе частот 1 621,35−1 626,5 МГц, не должны налагать ограничений на присвоения земным станциям подвижной спутниковой службы (Земля-космос) и спутниковой службы радиоопределения (Землякосмос) в полосе частот 1 621,35−1 626,5 МГц в сетях, для которых полная информация для координации была получена Бюро радиосвязи до 28 октября 2019 года. (ВКР19)
5.374 Подвижные земные станции подвижной спутниковой службы, работающие в полосах 1 631,5–1 634,5 МГц и 1 656,5–1 660 МГц, не должны создавать вредных помех станциям фиксированной службы в странах, перечисленных в п. 5.359. (ВКР-97)
5.375 Использование полосы 1 645,5–1 646,5 МГц подвижной спутниковой службой (Землякосмос) и для межспутниковых линий ограничивается связью при бедствии и для обеспечения безопасности (см. Статью 31).
5.376 В полосе 1 646,5–1 656,5 МГц разрешаются также непосредственные передачи с воздушных станций воздушной подвижной (R) службы на наземные станции воздушной службы или между воздушными станциями, если такие передачи используются для продления или дополнения линий воздушное судно-спутник.
1 660–1 710 МГц
Регламент Радиосвязи (Район 1)
Распределение полос радиочастот между радиослужбами в Республике Казахстан
Полоса радиочастот радиослужбы
Полоса радиочастот радиослужбы
Категория
Примечания
1 660–1 660,5
ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.351A
РАДИОАСТРОНОМИЧЕСКАЯ
5.149 5.341 5.351 5.354 5.376A
1 660–1 660,5
ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.351А
РАДИОАСТРОНОМИЧЕСКАЯ
К34 К36 К40 5.149 5.341
5.351 5.354 5.376А
СИ
К34: Отдельные участки полосы 1 545–1 668,4 МГц используются действующими радиорелейными станциями прямой видимости с установленными ограничениями. Ввод в эксплуатацию новых радиорелейных станций прямой видимости не осуществляется в данной полосе частот.
К36: Подвижные земные станции подвижной спутниковой службы, работающие в полосах 1 645,5– 1 656,5 МГц и 1 660–1 660,5 МГц не должны создавать вредных помех станциям фиксированной службы, работающей в соответствии с п.К34.
К40: Операторам связи рекомендуется не вводить в эксплуатацию новые системы фиксированной службы в диапазоне 1–3 ГГц. Полоса частот 1 700– 2 100 МГц используется РЭС фиксированной службы до конца срока амортизации аппаратуры.
1 660,5–1 668
РАДИОАСТРОНОМИЧЕСКАЯ
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (пассивная)
Фиксированная
Подвижная, за исключением воздушной подвижной
5.149 5.341 5.379 5.379A
1 660,5–1 668
РАДИОАСТРОНОМИЧЕСКАЯ
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (пассивная)
Фиксированная
Подвижная, за исключением воздушной подвижной
К34 К40 5.149 5.341 5.379A
СИ
1 668–1 668,4
ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.351A 5.379B 5.379C
РАДИОАСТРОНОМИЧЕСКАЯ
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (пассивная)
Фиксированная
Подвижная, за исключением воздушной подвижной
5.149 5.341 5.379 5.379A
1 668–1 668,4
ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.351A 5.379B 5.379C
РАДИОАСТРОНОМИЧЕСКАЯ
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (пассивная)
Фиксированная
Подвижная, за исключением воздушной подвижной
К34 К40 5.149 5.341 5.379A
СИ
1 668,4–1 670
ВСПОМОГАТЕЛЬНАЯ СЛУЖБА МЕТЕОРОЛОГИИ
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.351A 5.379B 5.379C
РАДИОАСТРОНОМИЧЕСКАЯ
5.149 5.341 5.379D 5.379E
1 668,4–1 670
ВСПОМОГАТЕЛЬНАЯ СЛУЖБА МЕТЕОРОЛОГИИ
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.351A 5.379B 5.379C
РАДИОАСТРОНОМИЧЕСКАЯ

5.373A 1 621,35-1 626,5 МГц жиілік жолағында қабылдау жүргізетін теңіздегі жылжымалы жер станциялары жылжымалы жерсеріктік қызметтегі (Жер-ғарыш) тағайындауларға және 1 621,35-1 626,5 МГц жиілік жолағында жерсеріктік радиоанықтау қызметіндегі (Жер-ғарыш) жер станцияларының 2019 жылғы 28 қазанға дейін Радиобайланыс бюросы толық үйлестіру ақпараты алынған желілердегі тағайындауларға шектеулер қоймауы тиіс. (ДРК-19)
5.374 1 631,5-1 634,5 МГц және 1 656,5-1 660 МГц жолақтарында жұмыс істейтін жылжымалы жерсеріктік қызметтің жылжымалы жер бетіндегі станциялары, 5.359-т. аталған елдерінде тіркелген қызмет станцияларына зиянды кедергілер тудырмау тиіс. (ДРК-97)
5.375 1 645,5-1 646,5 МГц жолағын жылжымалы жерсеріктік қызметі (Жер-ғарыш) және жерсерік аралық жолдарда пайдалану, апатық жағдайда және қауіпсіздікті қамтамасыз етуде байланыспен шектелді (31 бапты қара).
5.376 1 646,5-1 656,5 МГц жолағында әуедегі жылжымалы (R) қызметтің әуедегі кемелер станцияларынан әуедегі қызметтің жер бетіндегі станцияларына немесе әуедегі кемелер станциялары арасында тікелей хабар таратуға рұқсат етіледі, егер мұндай таратулар әуедегі кеме-жерсерігі жолын ұзартуға немесе толықтыруға пайдаланылса.
1 660–1 710 МГц
Радиобайланыс регламенті (1-аудан)
Қазақстан Республикасында жиілік белдеулерін радиоқызметтер бойынша бөлу
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Санаты
Ескертпе
1 660–1 660,5
ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.351A
РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ
5.149 5.341 5.351 5.354 5.376A
1 660–1 660,5
ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.351А
РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ
К34 К36 К40 5.149 5.341
5.351 5.354 5.376А
БР
К34: 1545-1668,4 МГц жолағының кейбір бөліктері әрекеттегі тік көріністі радиорелелік станцияларымен белгіленген шектеулермен пайдаланылады. Тік көріністі жаңа радиорелейлік станцияларды пайдалануға енгізу бұл жиіліктер жолағында атқарылмауы тиіс.
К36: 1645,5-1656,5 МГц және 1660-1660.5 МГц жолақтарында жұмыс істейтін жылжымалы жерсеріктік қызметтің жердегі жылжымалы станциялары, К34 сәйкес жұмыс істейтін тіркелген қызметтің станцияларына зиянды кедергілер тудырмауы тиіс.
К40: Байланыс операторларына бұлжытпайтын түрде 1-3 ГГц аралығында тіркелген қызметтің жаңа жүйелерін пайдалануға енгізбеу ұсынылады. 1700-2100 МГц жолағындағы тіркелген қызмет аппаратуралары амортизациялық мерзімдері аяқталғанға дейін жұмыс жасайды.
1 660,5–1 668
РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
Тіркелген
Жылжымалы, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
5.149 5.341 5.379 5.379A
1 660,5–1 668
РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
Тіркелген
Жылжымалы, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
К34 К40 5.149 5.341 5.379A
БР
1 668–1 668,4
ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.351A 5.379B 5.379C
РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
Тіркелген
Жылжымалы, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
5.149 5.341 5.379 5.379A
1 668–1 668,4
ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.351A 5.379B 5.379C
РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
Тіркелген
Жылжымалы, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
К34 К40 5.149 5.341 5.379A
БР
1 668,4–1 670
МЕТЕОРОЛОГИЯНЫҢ ҚОСАЛҚЫ ҚЫЗМЕТІ
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.351A 5.379B 5.379C
РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ
5.149 5.341 5.379D 5.379E
1 668,4–1 670
МЕТЕОРОЛОГИЯНЫҢ ҚОСАЛҚЫ ҚЫЗМЕТІ
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.351A 5.379B 5.379C
РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ

К40 5.149 5.341 5.379D 5.379E
СИ
1 670–1 675
ВСПОМОГАТЕЛЬНАЯ СЛУЖБА МЕТЕОРОЛОГИИ
ФИКСИРОВАННАЯ
МЕТЕОРОЛОГИЧЕСКАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля)
ПОДВИЖНАЯ
ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.351A 5.379B
5.341 5.379D 5.379Е 5.380A
1 670–1 675
ВСПОМОГАТЕЛЬНАЯ СЛУЖБА МЕТЕОРОЛОГИИ
ФИКСИРОВАННАЯ
МЕТЕОРОЛОГИЧЕСКАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля)
ПОДВИЖНАЯ
ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.351A 5.379B
К40 5.341 5.379D 5.379E 5.380A
СИ
1 675–1 690
ВСПОМОГАТЕЛЬНАЯ СЛУЖБА МЕТЕОРОЛОГИИ
ФИКСИРОВАННАЯ
МЕТЕОРОЛОГИЧЕСКАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля)
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
5.341
1 675–1 690
ВСПОМОГАТЕЛЬНАЯ СЛУЖБА МЕТЕОРОЛОГИИ
ФИКСИРОВАННАЯ
МЕТЕОРОЛОГИЧЕСКАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля)
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
К40 5.341
СИ
1 690–1 700
ВСПОМОГАТЕЛЬНАЯ СЛУЖБА МЕТЕОРОЛОГИИ
МЕТЕОРОЛОГИЧЕСКАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля)
Фиксированная
Подвижная, за исключением воздушной подвижной
5.289 5.341 5.382
1 690–1 700
ВСПОМОГАТЕЛЬНАЯ СЛУЖБА МЕТЕОРОЛОГИИ
МЕТЕОРОЛОГИЧЕСКАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля)
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
К40 5.289 5.341 5.382
СИ
1 700–1 710
ФИКСИРОВАННАЯ
МЕТЕОРОЛОГИЧЕСКАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля)
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
5.289 5.341
1 700–1 710
ФИКСИРОВАННАЯ
МЕТЕОРОЛОГИЧЕСКАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля)
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
К40 5.289 5.341
СИ
5.376A Подвижные земные станции, работающие в полосе 1 660–1 660,5 МГц, не должны создавать вредных помех станциям радиоастрономической службы. (ВКР-97)
5.379 Дополнительное распределение: в Бангладеш, Индии, Индонезии, Нигерии и Пакистане полоса 1 660,5−1 668,4 МГц распределена также вспомогательной службе метеорологии на вторичной основе.
5.379A Администрации должны принять все практически возможные меры для защиты будущих исследований в области радиоастрономии в полосе 1 660,5–1 668,4 МГц, в частности путем исключения как можно скорее передач в направлении воздух–земля во вспомогательной службе метеорологии в полосе 1 664,4–1 668,4 МГц.
5.379В Использование полосы 1 668–1 675 МГц подвижной спутниковой службой подлежит координации в соответствии с п. 9.11А. В полосе 1 668–1 668,4 МГц применяется Резолюция 904 (ВКР-07). (ВКР-07)
5.379C Для обеспечения защиты радиоастрономической службы в полосе 1668–1670 МГц значения суммарной плотности потока мощности (п.п.м.), создаваемого подвижными земными станциями сети подвижной спутниковой службы, работающей в этой полосе, на любой радиоастрономической станции, внесенной в Международный справочный регистр частот, не должны превышать –181 дБ(Вт/м2) в полосе шириной 10 МГц и –194 дБ(Вт/м2) в любой полосе шириной 20 кГц в течение более 2% времени интеграции, составляющего 2000 с. (ВКР-03)

К40 5.149 5.341 5.379D 5.379E
БР
1 670–1 675
МЕТЕОРОЛОГИЯНЫҢ ҚОСАЛҚЫ ҚЫЗМЕТІ
ТІРКЕЛГЕН
МЕТЕОРОЛОГИЯЛЫҚ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер)
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.351A 5.379B
5.341 5.379D 5.379Е 5.380A
1 670–1 675
МЕТЕОРОЛОГИЯНЫҢ ҚОСАЛҚЫ ҚЫЗМЕТІ
ТІРКЕЛГЕН
МЕТЕОРОЛОГИЯЛЫҚ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер)
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.351A 5.379B
К40 5.341 5.379D 5.379E 5.380A
БР
1 675–1 690
МЕТЕОРОЛОГИЯНЫҢ ҚОСАЛҚЫ ҚЫЗМЕТІ
ТІРКЕЛГЕН
МЕТЕОРОЛОГИЯЛЫҚ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер)
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
5.341
1 675–1 690
МЕТЕОРОЛОГИЯНЫҢ ҚОСАЛҚЫ ҚЫЗМЕТІ
ТІРКЕЛГЕН
МЕТЕОРОЛОГИЯЛЫҚ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер)
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
К40 5.341
БР
1 690–1 700
МЕТЕОРОЛОГИЯНЫҢ ҚОСАЛҚЫ ҚЫЗМЕТІ
МЕТЕОРОЛОГИЯЛЫҚ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер)
Тіркелген
Жылжымалы, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
5.289 5.341 5.382
1 690–1 700
МЕТЕОРОЛОГИЯНЫҢ ҚОСАЛҚЫ ҚЫЗМЕТІ
МЕТЕОРОЛОГИЯЛЫҚ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер)
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
К40 5.289 5.341 5.382
БР
1 700–1 710
ТІРКЕЛГЕН
МЕТЕОРОЛОГИЯЛЫҚ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер)
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
5.289 5.341
1 700–1 710
ТІРКЕЛГЕН
МЕТЕОРОЛОГИЯЛЫҚ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер)
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
К40 5.289 5.341
БР
5.376A 1 660,0-1 660,5 МГц жолағында жұмыс істейтін жылжымалы жер бетіндегі станциялар радиоастрономиялық қызмет станцияларына зиянды кедергілер тудымауы тиіс. (ДРК-97)
5.379 Қосымша таратылу: Бангладеш, Үндістан, Индонезия, Нигерия және Пәкістанда 1 660,5-1 668,4 МГц жолағы метеорологиялық қосалқы қызметіне екінші реттік негізде бөлінген.
5.379A Әкімшіліктер 1 660,5-1 668,4 МГц жолағындағы радиоастраномия бағытының келешек зерттеулерін қорғау үшін, мүмкін шаралардың бәрін пайдалануы керек, оның ішінде, 1 664,4-1 668,4 МГц жолағында әуе-жер бағытында метеорологияның қосалқы қызметіндегі таратуларды мүмкіндігінше тезірек шығару арқылы.
5.379В 1 668–1 675 МГц жолағын жылжымалы жерсеріктік қызметке қолдану үшін 9.11А-т. сәйкес үйлестіру жұмысы жүргізіледі. 1 668–1 668,4 МГц жолағы үшін 904 Резолюциясы (ДРК-07) қолданылады. (ДРК-07)
5.379C 1 668-1 670 МГц жолағындағы радиоастрономиялық қызметтің қорғанысын қамтамасыз ету үшін, жылжымалы жерсеріктік қызмет жүйелерінің жер станцияларының Халықаралық анықтама тізіміне енгізілген жылжымалы жерсеріктік қызметтің жылжымалы жер станциялар қуат ағынының тығыздығы 10 МГц-тік жолақта (қ.а.т.)–181 дБ(Вт/м2)-тан және 2% уақыт интеграция аралығы 2000 с құрайтын кез келген 20 кГц жолақта –194 дБ(Вт/м2)-тан аспауы керек. (ДРК-03)

5.379D В отношении совместного использования полосы 1 668,4–1 675 МГц подвижной спутниковой службой и фиксированной и подвижной службами применяется Резолюция 744 (Пересм. ВКР-07). (ВКР-07)
5.379E В полосе 1 668,4–1 675 МГц станции подвижной спутниковой службы не должны создавать вредных помех станциям вспомогательной службы метеорологии в Китае, Исламской Республике Иран, Японии и Узбекистане. Администрациям настоятельно рекомендуется не реализовывать новые системы вспомогательной службы метеорологии в полосе 1 668,4–1 675 МГц и предлагается как можно скорее перевести операции службы вспомогательной метеорологии в другие полосы. (ВКР-03)
5.380A В полосе 1 670–1 675 МГц станции подвижной спутниковой службы не должны создавать вредных помех существующим земным станциям метеорологической спутниковой службы, заявленным до 1 января 2004 года, или ограничивать развитие этих станций. Любое новое присвоение этим земным станциям в этой полосе должно также быть защищено от вредных помех со стороны станций подвижной спутниковой службы. (ВКР-07)
5.382 Другая категория службы: в Саудовской Аравии, Армении, Азербайджане, Бахрейне, Беларуси, Республике Конго, Египте, Объединенных Арабских Эмиратах, Эритрее, Эфиопии, Российской Федерации, Гвинее, Ираке, Израиле, Иордании, Казахстане, Кувейте, Ливане, Северной Македонии, Мавритании, Молдове, Монголии, Омане, Узбекистане, Польше, Катаре, Сирийской Арабской Республике, Кыргызстане, Сомали, Таджикистане, Туркменистане, Украине и Йемене распределение полосы частот 1 690−1 700 МГц фиксированной и подвижной, за исключением воздушной подвижной, службам произведено на первичной основе (см. п. 5.33); в Корейской Народно-Демократической Республике распределение полосы частот 1 690–1 700 МГц фиксированной службе произведено на первичной основе (см. п. 5.33), а подвижной, за исключением воздушной подвижной, службе – на вторичной основе. (ВКР-19)
1 710–2 170 МГц
Регламент Радиосвязи (Район 1)
Распределение полос радиочастот между радиослужбами в Республике Казахстан
Полоса радиочастот радиослужбы
Полоса радиочастот радиослужбы
Категория
Примечания

5.379D 1 668,4–1 675 МГц жолағын жерсеріктік қызмет және тіркелген және жылжымалы қызметтердің бірлесе қолдануы барысында жылжымалы 744-Резолюциясы (ДРК-07 қайта қаралған) қолданылады. (ДРК-07)
5.379E Қытай, Иран Ислам Республикасы, Жапония және Өзбекстанда 1668,4-1675 МГц жолағында жылжымалы жерсеріктік қызмет станциялары қосалқы метеорология қызметі станцияларына зиянды кедергілер тудырмауы тиіс. Әкімшіліктерге міндетті түрде 1 668,4-1 675 МГц жолағында метеорологияның қосалқы қызметінің жаңа жүйелерін іске асырмау және мүмкіндігінше тезірек қосалқы метеорология қызметі операцияларын басқа жолақтарға ауыстыру ұсынылады. (ДРК-03)
5.380A 1 670–1 675 МГц жолағында жылжымалы жерсеріктік қызмет станциялары метеорологиялық жерсеріктік қызметтің 2004 жылдың 1 қаңтарына дейін өтініш білдірген қолданыста бар жер станцияларына зиянды кедергілер тудырмауы тиіс, немесе бұл станциялардың дамуына шектеу қою қажет. Бұл жолақтағы жер станцияларына тағайындалған кез келген жаңа жиілік, жылжымалы жерсеріктік қызмет станциялар тарапынан қорғалу қажет. (ДРК-07)
5.382 Қызметтің басқа санаты: Сауд Арабиясы, Армения, Әзірбайжан, Бахрейн, Беларусь, Конго Республикасы, Египет, Біріккен Араб Әмірліктері, Эритрея, Эфиопия, Ресей Федерациясы, Гвинея, Ирак, Израиль, Иордания, Қазақстан, Кувейт, Ливан, Солтүстік Македония, Мавритания, Молдова , Моңғолия , Оман, Өзбекстан, Польша, Катар, Сирия Араб Республикасы, Қырғызстан, Сомали, Тәжікстан, Түрікменстан, Украина және Йемен 1 690−1 700 МГц жиілік жолағы тіркелген және жылжымалы, әуедегі жылжымалы қызметтерді қоспағанда, бірінші реттік негізде бөлінген (5.33-т. қара); Корея Халық Демократиялық Республикасында тіркелген қызметке 1 690-1 700 МГц жиілік жолағын бөлу бірінші реттік негізде (5.33-ті қараңыз) және әуедегі жылжымалы қызметті қоспағанда, жылжымалы қызметке екінші негізде бөлінген. (ДРК-19)
1 710–2 170 МГц
Радиобайланыс регламенті (1-аудан)
Қазақстан Республикасында жиілік белдеулерін радиоқызметтер бойынша бөлу
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Санаты
Ескертпе

1 710–1 930
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ 5.384A 5.388A 5.388B
5.149 5.341 5.385 5.387 5.388
1 710–1 930
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ 5.384A 5.388A
МЕТЕОРОЛОГИЧЕСКАЯ СПУТНИКОВАЯ
К37 К40
5.149 5.341 5.385 5.387 5.388
СИ
К21: Отдельные участки полос 150,05–156,7625 МГц, 156,8375– 174 МГц, 470–862 МГц, 1 400– 1 427 МГц, 2 100–2 700 МГц и 5 925–7 075 МГц используются действующими средствами радиолокационной службы до окончания амортизационного срока аппаратуры.
К37: Полоса частот 1 770–1 795 МГц используется метеорологическими РЛС температурно-ветрового зондирования до конца амортизационного срока при исключении помех станциям других служб. Разработка новых метеорологических РЛС должна осуществляться в полосе частот 1 670–1 690 МГц.
К38: В районах размещения земных станций службы космической эксплуатации должны приниматься организационные меры по исключению помех этим станциям со стороны фиксированной и подвижной служб.
К39: Отдельные участки полос частот 2 100–2 300 МГц и 2 500–2 700 МГц могут использоваться системами распределения программ телевидения.
К40: Операторам связи рекомендуется не вводить в эксплуатацию новые системы фиксированной службы в диапазоне 1–3 ГГц. Полоса частот 1 700– 2 100 МГц используется РЭС фиксированной службы до конца срока амортизации аппаратуры.
1 930–1 970
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ 5.388A 5.388B
5.388
1 930–1 970
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ 5.388A
К40 5.388
СИ
1 970–1 980
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ 5.388A 5.388B
5.388
1 970–1 980
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ 5.388А
К40 5.388
СИ
1 980–2 010
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.351A
5.388 5.389A 5.389F
1 980–2 010
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.351А
К40 5.388 5.389А
СИ
2 010–2 025
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ 5.388A 5.388B
5.388
2 010–2 025
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ 5.388А
К40 5.388
СИ
2 025–2 110
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКОЙ ЭКСПЛУАТАЦИИ (Земля-космос) (космос-космос)
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (Земля-космос) (космос-космос)
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ 5.391
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (Земля-космос) (космос-космос)
5.392
2 025–2 110
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКОЙ ЭКСПЛУАТАЦИИ (Земля-космос) (космос-космос)
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (Земля-космос) (космос-космос)
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ 5.391
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (Земля-космос) (космос-космос)

1 710–1 930
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.384A 5.388A 5.388B
5.149 5.341 5.385 5.387 5.388
1 710–1 930
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.384A 5.388A
МЕТЕОРОЛОГИЯЛЫҚ ЖЕРСЕРІКТІК
К37 К40
5.149 5.341 5.385 5.387 5.388
БР
К21: 150,05-156,7625 МГц, 156,8375-174 МГц, 470-862 МГц, 1400-1427 МГц, 2100-2700 МГц және 5925-7075 МГц жолақтарының кейбір бөліктері радиолокациялық қызметтің әрекеттегі жабдықтарымен амортизациялық мерзімдері аяқталғанға дейін пайдаланылады.
К37: 1770-1795 МГц жиіліктер жолағы, басқа қызметтер станцияларына кедергілер болдырмаған жағдайда, метеорологиялық температура-желдік барлау радиолокациялық станцияларымен амортизациялық мерзімдері аяқталғанға дейін пайдаланылады. Жаңа метеорологиялық радиолокациялық станцияларды жобалау 1670-1690 МГц жиілік жолақтарында атқарылуы керек.
К38: Ғарыш пайдалану қызметінің жер станцияларының орналасу аудандарында, осы станцияларға тіркелген және жылжымалы қызметтер тарапынан болатын кедергілерді болдырмау бойынша ұйымдастыру шаралары қолдануы керек.
К39: 2100-2300 МГц және 2500-2700 МГц жиілік жолақтарының кейбір бөліктерін теледидар бағдарламаларын үлестіру жүйелерінде пайдалануға болады.
К40: Байланыс операторларына бұлжытпайтын түрде 1-3 ГГц аралығында тіркелген қызметтің жаңа жүйелерін пайдалануға енгізбеу ұсынылады. 1700-2100 МГц жолағындағы тіркелген қызмет аппаратуралары амортизациялық мерзімдері аяқталғанға дейін жұмыс жасайды.
1 930–1 970
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.388A 5.388B
5.388
1 930–1 970
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.388A
К40 5.388
БР
1 970–1 980
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.388A 5.388B
5.388
1 970–1 980
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.388А
К40 5.388
БР
1 980–2 010
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.351A
5.388 5.389A 5.389F
1 980–2 010
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.351А
К40 5.388 5.389А
БР
2 010–2 025
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.388A 5.388B
5.388
2 010–2 025
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.388А
К40 5.388
БР
2 025–2 110
ҒАРЫШ ПАЙДАЛАНУ ҚЫЗМЕТІ (Жер-ғарыш) (ғарыш-ғарыш)
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (Жер-ғарыш) (ғарыш-ғарыш)
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.391
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (Жер-ғарыш) (ғарыш-ғарыш)
5.392
2 025–2 110
ҒАРЫШ ПАЙДАЛАНУ ҚЫЗМЕТІ (Жер-ғарыш) (ғарыш-ғарыш)
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (Жер-ғарыш) (ғарыш-ғарыш)
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.391
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (Жер-ғарыш) (ғарыш-ғарыш)

К21 К38 К39 К40 5.392
СИ
2 110–2 120
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ 5.388A 5.388B
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (дальний космос) (Земля-космос)
5.388
2 110–2 120
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ 5.388А
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (дальний космос) (Земля-космос)
К21 К39 К40 5.388
СИ
2 120–2 160
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ 5.388A 5.388B
5.388
2 120–2 160
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ 5.388А
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
К21 К39 К40 5.388
СИ
2 160–2 170
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ 5.388A 5.388B
5.388
2 160–2 170
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ 5.388А
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
К21 К39 К40 5.388
СИ
5.384А Полосы частот 1 710–1 885 МГц, 2 300–2 400 МГц и 2 500–2 690 МГц или участки этих полос определены для использования администрациями, желающими внедрить Международную подвижную электросвязь (IMT) в соответствии с Резолюцией 223 (Пересм. ВКР-15)*. Данное определение не препятствует использованию этих полос частот каким-либо применением служб, которым они распределены, и не устанавливает приоритета в Регламенте радиосвязи. (ВКР-15)
5.385 Дополнительное распределение: полоса 1 718,8–1 722,2 МГц распределена также радиоастрономической службе на вторичной основе для наблюдений спектральных линий. (ВКР-2000)
5.387 Дополнительное распределение: в Беларуси, Грузии, Казахстане, Кыргызстане, Румынии, Таджикистане и Туркменистане полоса 1 770–1 790 МГц распределена также метеорологической спутниковой службе на первичной основе при условии получения согласия в соответствии с п. 9.21. (ВКР-12)
5.388 Полосы 1 885–2 025 МГц и 2 110–2 200 МГц предназначены для использования на всемирной основе администрациями, желающими внедрить системы Международной подвижной связи (IMT). Такое использование не препятствует использованию этих полос другими службами, которым распределены эти полосы. Указанные полосы частот должны быть предоставлены для IMT в соответствии с Резолюцией 212 (Пересм. ВКР-15). (См. также Резолюцию 223 (Пересм. ВКР15)*). (ВКР-15)
5.388A В Районах 1 и 3 полосы 1 885–1 980 МГц, 2 010–2 025 МГц и 2 110–2 170 МГц и в Районе 2 полосы 1 885–1 980 МГц и 2 110–2 160 МГц могут использоваться станциями на высотной платформе в качестве базовых станций для обеспечения Международной подвижной связи (IMT) в соответствии с Резолюцией 221 (Пересм. ВКР-07). Работа в этих полосах применений IMT, использующих станции на высотной платформе в качестве базовых станций, не исключает возможности использования данных полос любой станцией служб, которым они распределены, и не устанавливает приоритета в Регламенте радиосвязи. (ВКР-12)
5.388B В Алжире, Саудовской Аравии, Бахрейне, Бенине, Буркина-Фасо, Камеруне, Коморских Островах, Кот-д'Ивуаре, Китае, Кубе, Джибути, Египте, Объединенных Арабских Эмиратах, Эритрее, Эфиопии, Габоне, Гане, Индии, Исламской Республике Иран, Израиле, Иордании, Кении, Кувейте, Ливане, Ливии, Мали, Марокко, Мавритании, Нигерии, Омане, Уганде, Пакистане, Катаре, Сирийской Арабской Республике, Сенегале, Сингапуре, Судане, Южном Судане, Танзании, Чаде, Того, Тунисе, Йемене, Замбии и Зимбабве для защиты действующих на их территории фиксированной и подвижной служб, в том числе подвижных станций IMT, от помех в совмещенном канале станции на высотной платформе (HAPS), работающие в качестве базовых станций IMT в соседних странах, в полосах частот, указанных в п. 5.388А, не должны превышать значения плотности потока мощности в совмещенном канале, создаваемой на поверхности Земли за пределами границ страны, −127 дБ(Вт/(м2 · МГц)), если только во время процедуры заявления HAPS не будет получено конкретное согласие на это от затрагиваемой администрации. (ВКР19)
5.389A Использование полос 1 980–2 010 МГц и 2 170–2 200 МГц подвижной спутниковой службой подлежит координации в соответствии с п. 9.11A и положениями Резолюции 716 (Пересм. ВКР-2000)**. (ВКР-07)

К21 К38 К39 К40 5.392
БР
2 110–2 120
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.388A 5.388B
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (алыс ғарыш) (Жер-ғарыш)
5.388
2 110–2 120
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.388А
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (алыс ғарыш) (Жер-ғарыш)
К21 К39 К40 5.388
БР
2 120–2 160
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.388A 5.388B
5.388
2 120–2 160
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.388А
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
К21 К39 К40 5.388
БР
2 160–2 170
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.388A 5.388B
5.388
2 160–2 170
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.388А
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
К21 К39 К40 5.388
БР
5.384А 1 710–1 885 МГц, 2 300–2 400 МГц және 2 500–2 690 МГц жиілік жолақтары немесе осы жолақтардың бөліктері 223-Резолюциясына (ДРК-15 қайта қаралған)* сәйкес Халықаралық жылжымалы байланыс (IMT) жүзеге асырғысы келетін әкімшіліктердің пайдалануы үшін тағайындалған. Бұл анықтама осы жиілік жолақтарын олар бөлінген қызметтерді кез келген қолдану арқылы пайдалануға кедергі жасамайды және Радиобайланыс регламентінде басымдықты белгілемейді. (ДРК-15)
5.385 Қосымша таратылу: 1718,2-1722,2 МГц жолақтары радиоастрономиялық қызметке спектрлік сызықтарды бақылау үшін екінші реттік негізде бөлінген. (ДРК-2000)
5.387 Қосымша таратылу: Беларусь, Грузия, Қазақстан, Қырғызстан, Румыния, Тәжікстан және Түркіменстанда 1770-1790 МГц жолағы, 9.21-т. бойынша келісім алған жағдайда, метеорологиялық жерсеріктік қызметке бірінші реттік негізде бөлінген. (ДРК-12)
5.388 1 885–2 025 МГц және 2 110–2 200 МГц жиілік жолақтары Халықаралық жылжымалы байланыс (IMT) жүйелерін енгізгісі келетін әкімшіліктердің пайдалануына дүниежүзілік негізде бөлінген. Мұндай пайдалану осы жолақтарды жолақтар бөлінген басқа қызметтердің пайдалануына кедергі жасамайды. Көрсетілген жиіліктер IMT үшін 212-Резолюциясына (ДРК-15 қайта қаралған) сәйкес ұсынылуы керек. (Сондай-ақ, 223-Резолюцияны (ДРК15 қайта қаралған)* қара). (ДРК-15)
5.388A 1 және 3 аудандарда 1 885-1 980 МГц, 2 010-2 025 МГц және 2 110-2 170 МГц жолақтары және 2-ауданда 1 885-1 980 МГц және 2 110-2 160 МГц жолақтары 221-Резолюциясына (ДРК-07 қайта қаралған) сәйкес Халықаралық жылжымалы байланыс (IMT) қамтамасыз ету үшін базалық станциялар ретінде биіктік платформасындағы станциялармен пайдаланылуы мүмкін. Биіктік платформа станцияларын базалық станциялар ретінде пайдаланатын IMT қолданбаларының осы жолақтарында жұмыс істеу олар бөлінген қызметтердің кез келген станциясының осы жолақтарды пайдалануына кедергі жасамайды және Радиобайланыс регламентінде басымдықты белгілемейді. (ДРК-12)
5.388B Алжир, Сауд Арабиясы, Бахрейн, Бенин, Буркина-Фасо, Камерун, Комор аралдарында, Кот-д'Ивуар, Қытай, Куба, Джибути, Египет, Біріккен Араб Әмірліктері, Эритрея, Эфиопия, Габон, Гана, Үндістан, Иран Ислам Республикасы, Израиль, Иордания, Кения, Кувейт, Ливан, Ливия, Мали, Марокко, Мавритания, Нигерия, Оман, Уганда, Пәкістан, Катар, Сирия Араб Республикасы, Сенегал, Сингапур, Судан, Оңтүстік Судан, Танзания, Чад, Того, Тунис, Йемен, Замбия және Зимбабведе олардың аумағында жұмыс істейтін тіркелген және жылжымалы қызметтерді, соның ішінде IMT жылжымалы станцияларын, 5.388 А-да көрсетілген жиілік диапазонында көршілес елдерде IMT базалық станциялары ретінде жұмыс істейтін биіктік платформа станцияларының (HAPS) бірлескен арналық кедергілерден қорғау үшін ел шекарасынан тыс жер бетінде пайда болатын бірлескен арналық қуат ағынының тығыздығы −127 дБ(Вт/(м2 · МГц)) мәндерінен аспауы керек, егер зардап шеккен әкімшіліктен HAPS өтінім беру процедурасы кезінде бұған арнайы келісім алынбаса. (ДРК-19)
5.389A 1980-2010 МГц және 2170-2200 МГц жолақтарын жылжымалы жерсеріктік қызмет станциялармен пайдаланғанда 716-Резолюцияның (ДКР-2000 қайта қаралған) 9.11А-т. ережелеріне сәйкес үйлестіру тәртіптері қолданылуы тиіс**. (ДРК-07)

5.389F В Алжире, Кабо-Верде, Египте, Исламской Республике Иран, Мали, Сирийской Арабской Республике и Тунисе использование полос частот 1 980–2 010 МГц и 2 170–2 200 МГц подвижной спутниковой службой не должно ни создавать вредных помех фиксированной и подвижной службам, ни препятствовать развитию этих служб до 1 января 2005 года, ни требовать защиты от них. (ВКР19)
5.391 При присвоении частот подвижной службе в полосах частот 2 025–2 110 МГц и 2 200−2 290 МГц администрации не должны вводить подвижные системы высокой плотности, описанные в Рекомендации МСЭR SA.1154-0, и должны учитывать эту Рекомендацию при введении любых других видов подвижных систем. (ВКР15)
5.392 Администрации должны принять все практически возможные меры для обеспечения того, чтобы передачи на линии космос-космос между двумя или несколькими негеостационарными спутниками в службах космических исследований и космической эксплуатации и в спутниковой службе исследования Земли в полосах 2 025–2 110 МГц и 2 200–2 290 МГц не создавали каких-либо ограничений для передач Земля-космос, космос-Земля и других передач космос-космос в этих службах и в этих полосах между геостационарными и негеостационарными спутниками.
____________________________________
* Примечание Секретариата. – Эта Резолюция была пересмотрена ВКР-19.
** Примечание Секретариата. – Эта Резолюция была пересмотрена ВКР-12.
2 170–2 520 МГц
Регламент Радиосвязи (Район 1)
Распределение полос радиочастот между радиослужбами в Республике Казахстан
Полоса радиочастот радиослужбы
Полоса радиочастот радиослужбы
Категория
Примечания
2 170–2 200 ФИКСИРОВАННАЯ ПОДВИЖНАЯ ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.351A 5.388 5.389A 5.389F
2 170–2 200 РАДИОЛОКАЦИОННАЯ ФИКСИРОВАННАЯ ПОДВИЖНАЯ ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.351А К21 К39 К40 5.388 5.389A
СИ
К21: Отдельные участки полос 150,05–156,7625 МГц, 156,8375– 174 МГц, 470–862 МГц, 1 400– 1 427 МГц, 2 100–2 700 МГц и 5 925–7 075 МГц используются действующими средствами радиолокационной службы до окончания амортизационного срока аппаратуры. К39: Отдельные участки полос частот 2 100–2 300 МГц и 2 500–2 700 МГц могут использоваться системами распределения программ телевидения. К40: Операторам связи рекомендуется не вводить в эксплуатацию новые системы фиксированной службы в диапазоне 1–3 ГГц. Полоса частот 1 700– 2 100 МГц используется РЭС фиксированной службы до конца срока амортизации аппаратуры. К43: Полосы радиочастот в диапазоне 2 400–2 483,5 МГц, 5 150–5 350 МГц, 5 470–5 725 МГц, 5 925-6 425 МГц, 10 152,25–10 295,75 МГц, 10 502,25–10 645,7 МГц используют РЭС беспроводного доступа (WLL) и РРЛ в установленном порядке.

5.389F Алжирде, Кабо-Вердеде, Египетте, Иран Ислам Республикасында, Малиде, Сирия Араб Республикасында және Тунисте жылжымалы жерсеріктік қызметтің 1 980-2 010 МГц және 2 170-2 200 МГц жиілік жолағын пайдалану тіркелген және жылжымалы қызметтерге зиянды кедергілер туғызуға, 2005 жылдың 1 қаңтарына дейін осы қызметтердің дамуына кедергі жасамауға және олардан қорғауды талап етпеуі қажет. (ДРК-19)
5.391 Жылжымалы қызметтерге 2 025-2 110 МГц және 2 200-2 290 МГц жолақтарында жиіліктер бөлгенде, әкімшіліктер, ХЭО-R SA.1154-0 Ұсынысында жазылғандай, жоғары тығыздықты жылжымалы жүйелерді енгізбеуі керек және кез келген басқа түрлі жылжымалы жүйелерді енгізгенге бұл ұсыныстарын ескерулері қажет. (ДРК-15)
5.392 Екі немесе одан көп геостационарлық емес жерсеріктерінің арасында, ғарыш-ғарыш бағытындағы ғарышты зерттеу қызметтері, ғарыш пайдаланым және жерсеріктік Жерді зерттеу қызметтерінде 2025-2110 МГц және 2200-2290 МГц жолақтарында хабар тарату, геостационарлық және геостационарлық емес жерсеріктерінің Жер-ғарыш, ғарыш-Жер бағытындағы және ғарыш-ғарыш бағытындағы бұл қызметтер мен жолақтардағы хабар таратуына ешқандай шек салмауын, ол үшін мүмкін шаралардың бәрін қолдануын әкімшілектерден табанды түрде талап етеді.
____________________________________
* Хатшылықтың ескертуі. – Бұл Резолюция ДРК-19-да қайта қаралған.
** Хатшылықтың ескертуі. – Бұл Резолюция ДРК-12-де қайта қаралған.
2 170–2 520 МГц
Радиобайланыс регламенті (1-аудан)
Қазақстан Республикасында жиілік белдеулерін радиоқызметтер бойынша бөлу
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Санаты
Ескертпе
2 170–2 200 ТІРКЕЛГЕН ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.351A 5.388 5.389A 5.389F
2 170–2 200 РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ ТІРКЕЛГЕН ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.351А К21 К39 К40 5.388 5.389A
БР
К21: 150,05-156,7625 МГц, 156,8375-174 МГц, 470-862 МГц, 1400-1427 МГц, 2100-2700 МГц және 5925-7075 МГц жолақтарының кейбір бөліктері радиолокациялық қызметтің әрекеттегі жабдықтарымен амортизациялық мерзімдері аяқталғанға дейін пайдаланылады. К39: 2100-2300 МГц және 2500-2700 МГц жиілік жолақтарының кейбір бөліктерін теледидар бағдарламаларын үлестіру жүйелерінде пайдалануға болады. К40: Байланыс операторларына бұлжытпайтын түрде 1-3 ГГц аралығында тіркелген қызметтің жаңа жүйелерін пайдалануға енгізбеу ұсынылады. 1700-2100 МГц жолағындағы тіркелген қызмет аппаратуралары амортизациялық мерзімдері аяқталғанға дейін жұмыс жасайды. К43: 2400-2483,5, 5150-5350, 5470-5725, 5925-6425, 10152,25-10295,75, 10502,25-10645,75 МГц диапазондардағы радиожиілік жолақтары сымсыз радиобайланыс (WLL) және радиорелелік РЭҚ-пен белгіленген тәртіп бойынша қолданылады.

2 200–2 290 СЛУЖБА КОСМИЧЕСКОЙ ЭКСПЛУАТАЦИИ (космос-Земля) (космос-космос) СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (космос-Земля) (космос-космос) ФИКСИРОВАННАЯ ПОДВИЖНАЯ 5.391 СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (космос-Земля) (космос-космос) 5.392
2 200–2 290 СЛУЖБА КОСМИЧЕСКОЙ ЭКСПЛУАТАЦИИ (космос-Земля) (космос-космос) СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (космос-Земля) (космос-космос) ФИКСИРОВАННАЯ ПОДВИЖНАЯ 5.391 СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (космос-Земля) (космос-космос) РАДИОЛОКАЦИОННАЯ К21 К39 К40 5.392
СИ
2 290–2 300 ФИКСИРОВАННАЯ ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (дальний космос) (космос-Земля)
2 290–2 300 ФИКСИРОВАННАЯ ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (дальний космос) (космос-Земля) Радиолокационная К21 К39 К40
СИ
2 300–2 450 ФИКСИРОВАННАЯ ПОДВИЖНАЯ 5.384A Любительская Радиолокационная 5.150 5.282 5.395
2 300–2 450 ФИКСИРОВАННАЯ ПОДВИЖНАЯ 5.384A РАДИОЛОКАЦИОННАЯ (радиолокационная) Любительская К21 К40 К43 5.150 5.282
СИ
2 450–2 483,5 ФИКСИРОВАННАЯ ПОДВИЖНАЯ Радиолокационная 5.150
2 450–2 483,5 ФИКСИРОВАННАЯ ПОДВИЖНАЯ РАДИОЛОКАЦИОННАЯ К21 К40 К43 5.150
СИ
2 483,5–2 500 ФИКСИРОВАННАЯ ПОДВИЖНАЯ ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.351A СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА РАДИООПРЕДЕЛЕНИЯ (космос-Земля) 5.398 Радиолокационная 5.398A 5.150 5.399 5.401 5.402
2 483,5–2 500 ФИКСИРОВАННАЯ ПОДВИЖНАЯ ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.351А СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА РАДИООПРЕДЕЛЕНИЯ (космос-Земля) 5.398 РАДИОЛОКАЦИОННАЯ 5.398А К21 К40 5.150 5.399 5.402
СИ
2 500–2 520 ФИКСИРОВАННАЯ 5.410 ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной 5.384A 5.412
2 500–2 520 ФИКСИРОВАННАЯ 5.410 РАДИОЛОКАЦИОННАЯ ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной 5.384А ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) К21 К39 К40
СИ
5.395 Во Франции и Турции приоритет в использовании полосы 2 310–2 360 МГц отдается воздушной подвижной службе для передач телеметрии по отношению к другим видам работ в подвижных службах. (ВКР-03)
5.398 В отношении спутниковой службы радиоопределения положения п. 4.10 в полосе 2 483,52 500 МГц не применяются.
5.398A Другая категория службы: в Армении, Азербайджане, Беларуси, Российской Федерации, Казахстане, Узбекистане, Кыргызстане, Таджикистане и Украине полоса частот 2 483,52 500 МГц распределена на первичной основе радиолокационной службе. Радиолокационные станции в этих странах не должны создавать вредных помех станциям фиксированной, подвижной и подвижной спутниковой служб, работающим в соответствии с Регламентом радиосвязи в полосе частот 2 483,5−2 500 МГц, или требовать защиты от них. (ВКР-12)

2 200–2 290 ҒАРЫШ ПАЙДАЛАНУ ҚЫЗМЕТІ (ғарыш-Жер) (ғарыш-ғарыш) ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (ғарыш-Жер) (ғарыш-ғарыш) ТІРКЕЛГЕН ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.391 ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (ғарыш-Жер) (ғарыш-ғарыш) 5.392
2 200–2 290 ҒАРЫШ ПАЙДАЛАНУ ҚЫЗМЕТІ (ғарыш-Жер) (ғарыш-ғарыш) ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (ғарыш-Жер) (ғарыш-ғарыш) ТІРКЕЛГЕН ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.391 ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (ғарыш-Жер) (ғарыш-ғарыш) РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ К21 К39 К40 5.392
БР
2 290–2 300 ТІРКЕЛГЕН ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (алыс ғарыш) (ғарыш-Жер)
2 290–2 300 ТІРКЕЛГЕН ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (алыс ғарыш) (ғарыш-Жер) Радиолокациялық К21 К39 К40
БР
2 300–2 450 ТІРКЕЛГЕН ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.384A Әуесқойлық Радиолокациялық 5.150 5.282 5.395
2 300–2 450 ТІРКЕЛГЕН ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.384A РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ (радиолокациялық) Әуесқойлық К21 К40 К43 5.150 5.282
БР
2 450–2 483,5 ТІРКЕЛГЕН ЖЫЛЖЫМАЛЫ Радиолокациялық 5.150
2 450–2 483,5 ТІРКЕЛГЕН ЖЫЛЖЫМАЛЫ РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ К21 К40 К43 5.150
БР
2 483,5–2 500 ТІРКЕЛГЕН ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.351A ЖЕРСЕРІКТІК РАДИОАНЫҚТАУ ҚЫЗМЕТІ (ғарыш-Жер) 5.398 Радиолокациялық 5.398A 5.150 5.399 5.401 5.402
2 483,5–2 500 ТІРКЕЛГЕН ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.351А ЖЕРСЕРІКТІК РАДИОАНЫҚТАУ ҚЫЗМЕТІ (ғарыш-Жер) 5.398 РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ 5.398А К21 К40 5.150 5.399 5.402
БР
2 500–2 520 ТІРКЕЛГЕН 5.410 ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда 5.384A 5.412
2 500–2 520 ТІРКЕЛГЕН 5.410 РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда 5.384А ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) К21 К39 К40
БР
5.395 Францияда және Түркияда 2 310-2 360 МГц жолағын пайдалануда, жылжымалы қызметтің басқа түрлі жұмыстарында қарағанда әуедегі жылжымалы қызметінде телеметрия таратуларына басымдылық түрде беріледі. (ДРК-03)
5.398 2483,5-2500 МГц жолағында жерсеріктік радиоанықтама қызметіне қатысты 4.10-т. қағидалары пайдаланылмайды.
5.398A Қызметтің басқа санаты: Армения, Әзірбайжан, Беларусьь, Ресей Федерациясы, Қазақстан, Өзбекстан, Қырғызстан, Тәжікстан және Украинада 2483,5-2500 МГц жиілік жолағы радиолокация қызметіне бірінші реттік негізде бөлінген. Осы елдердегі радиолокациялық станциялар радиобайланыс Регламентіне сәйкес 2 483,5-2 500 МГц жиілік жолағында жұмыс істейтін тіркелген және жылжымалы қызметтер станцияларына зиянды бөгет тудырмауы керек және олардан қорғаныс талап етпеуі керек. (ДРК-12)

5.399 За исключением случаев, отмеченных в п. 5.401, станции спутниковой службы радиоопределения, работающие в полосе частот 2 483,5−2 500 МГц, по которым информация для заявления получена Бюро после 17 февраля 2012 года и зона обслуживания которых включает Армению, Азербайджан, Беларусь, Российскую Федерацию, Казахстан, Узбекистан, Кыргызстан, Таджикистан и Украину, не должны создавать вредных помех станциям радиолокационной службы, работающим в этих странах в соответствии с п. 5.398, и не должны требовать защиты от них. (ВКР12)
5.401 В Анголе, Австралии, Бангладеш, Китае, Эритрее, Эфиопии, Эсватини, Индии, Ливане, Либерии, Ливии, Мадагаскаре, Мали, Пакистане, Папуа-Новой Гвинее, Сирийской Арабской Республике, Демократической Республике Конго, Судане, Того и Замбии полоса частот 2 483,5−2 500 МГц уже была распределена на первичной основе спутниковой службе радиоопределения до ВКР-12, при условии получения согласия в соответствии с п. 9.21 от стран, не перечисленных в настоящем положении. Системы спутниковой службы радиоопределения, для которых полная информация для координации была получена Бюро радиосвязи до 18 февраля 2012 года, сохранят свой регламентарный статус, имевшийся на дату получения информации, касающейся запроса о координации. (ВКР-19)
5.402 При использовании полосы 2 483,5–2 500 МГц подвижной спутниковой службой и спутниковой службой радиоопределения должна применяться процедура координации, предусмотренная п. 9.11A. Администрациям следует принять все практически возможные меры для предотвращения вредных помех радиоастрономической службе от излучений в полосе 2 483,52 500 МГц, особенно от излучений второй гармоники, которые попадают в полосу 4 9905 000 МГц, распределенную радиоастрономической службе на всемирной основе.
5.410 В Районе 1 полоса 2 500–2 690 МГц может использоваться для систем тропосферного рассеяния при условии получения согласия в соответствии с п. 9.21. Пункт 9.21 не применяется к линиям тропосферного рассеяния, полностью расположенным за пределами Района 1. Администрации должны приложить все практически возможные усилия, для того чтобы избежать разработки новых систем тропосферного рассеяния в этой полосе. При планировании новых радиорелейных линий для тропосферного рассеяния в этой полосе необходимо принять все возможные меры, для того чтобы избежать направления антенн этих линий в сторону геостационарной спутниковой орбиты. (ВКР-12)
5.412 Заменяющее распределение: в Кыргызстане и Туркменистане полоса 2 500–2 690 МГц распределена фиксированной и подвижной, за исключением воздушной подвижной, службам на первичной основе. (ВКР-12)
5.413 При проектировании систем радиовещательной спутниковой службы в полосах между 2 500 МГц и 2 690 МГц администрации должны принимать все необходимые меры для защиты радиоастрономической службы в полосе 2 690–2 700 МГц.

5.399 5.401-т. аталған жағдайлардан басқа, 2 483,5-2 500 МГц жиілік жолағында жұмыс істейтін, Бюроға өтінім ақпараттары 2012 жылдың 17 ақпанынан кейін кліп түскен және қызмет көрсету аймағы Армения, Әзірбайжан, Беларусь, Ресей Федерациясы, Қазақстан, Өзбекстан, Қырғызстан, Тәжікстан және Украинаны қосатын жерсеріктік радиоанықтау қызметтерінің станциялары осы елдерде 5.398-т. сәйкес жұмыс істейтін радиолокация қызметінің станцияларына зиянды бөгет келтірмеуі және олардан қорғаныс талап етпеуі керек. (ДРК-12)
5.401 Ангола, Австралия, Бангладеш, Қытай, Эритрея, Эфиопия, Эсватини, Үндістан, Ливан, Либерия, Ливия, Мадагаскар, Мали, Пәкістан, Папуа-Жаңа Гвинея, Сирия Араб Республикасы, Конго Демократиялық Республикасы, Судан, Того және Замбияда 9.21-т. шарты бойынша аталған ережеде көрсетілмеген елдерден рұқсат алған жағдайда, 2483,5-2500 МГц жиілік жолағы жерсеріктік радиоанықтау қызметіне бірінші реттік негізде ДРК-12 дейін бөлініп қойылған. Жерсеріктік радиоанықтау қызмет жүйесін үйлестіру үшін қажетті толық ақпарат радиобайланыс Бюросымен 2012 жылдың 18 ақпанына дейін алынған болса, онда ол өзінің үйлестірімге қатысты өтінім ақпараттарын алған уақыттағы регламентті мәртебесін сақтайды. (ДРК-19)
5.402 2483,5-2500 МГц жолағын жылжымалы жерсеріктік қызметке және жерсеріктік радиоанықтамалық қызметке пайдаланғанда 9.11А т. ережелерінде қаралған үйлестру процедуралары қолдануы қажет. Әкімшіліктерге, радиоастрономиялық қызметке 2483,5-2500 МГц жолағындағы сәулеленулерден зиянды кедергілерді тудырмау үшін, әсіресе, радиоастрономиялық қызметте дүниежүзілік негізде таралған 4990-5000 МГц жолағына түсетін екінші гармоника сәулеленулерінен барлық мүмкін шараларды пайдалануы тиіс
5.410 1-ауданда 2500-2690 МГц жолағы 9.21-т. бойынша келісім алған жағдайда, тропосферлық шашырау жүйесінде пайдаланылуы мүмкін. 9.21-т. 1-аудан шегінен тыс жатқан тропосферлық шашырау жүйесіне қолданылмайды. Әкімшіліктер бұл жолақта жаңа тропосферлық шашырау жүйесінің дамуын болдырмауға барлық мүмкідіктерді салуы керек. Бұл жолақта тропосферлық шашырау жүйесінің жаңа радиорелелік желісін жоспарлау барысында, бұл желілердің антенналарының бағытын геостационарлық жерсеріктік орбитаға қарай бұрылмауы үшін барлық мүмкіндікті салуы керек. (ДРК-12)
5.412 Ауыстырылымды таратылу: Қырғызстан және Түркіменстанда 2500-2690 МГц жолағы тіркелген және жылжымалы қызметтерге, әуедегі жылжымалы қызметті қоспағанда, бірінші реттік негізде бөлінген. (ДРК-12)
5.413 Жерсеріктік радиохабар тарату қызметі жүйесін жобалағанда, 2500 және 2690 МГц аралығындағы жолақта, әкімшіліктер 2690-2700 МГц жолағындағы радиоастрономиялық қызметті қорғауға қажетті барлық шараларды қолдану керек.

2 520–2 700 МГц
Регламент Радиосвязи (Район 1)
Распределение полос радиочастот между радиослужбами в Республике Казахстан
Полоса радиочастот радиослужбы
Полоса радиочастот радиослужбы
Категория
Примечания
2 520–2 655
ФИКСИРОВАННАЯ 5.410
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной 5.384A
РАДИОВЕЩАТЕЛЬНАЯ СПУТНИКОВАЯ 5.413 5.416
5.339 5.412 5.418B 5.418C
2 520–2 655
ФИКСИРОВАННАЯ 5.410
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной 5.384А
РАДИОВЕЩАТЕЛЬНАЯ СПУТНИКОВАЯ 5.413 5.416
К21 К39 К40
5.339 5.418В 5.418С
СИ
К21: Отдельные участки полос 150,05–156,7625 МГц, 156,8375– 174 МГц, 470–862 МГц, 1 400– 1 427 МГц, 2 100–2 700 МГц и 5 925–7 075 МГц используются действующими средствами радиолокационной службы до окончания амортизационного срока аппаратуры.
К39: Отдельные участки полос частот 2 100–2 300 МГц и 2 500–2 700 МГц могут использоваться системами распределения программ телевидения.
К40: Операторам связи рекомендуется не вводить в эксплуатацию новые системы фиксированной службы в диапазоне 1–3 ГГц. Полоса частот 1 700– 2 100 МГц используется РЭС фиксированной службы до конца срока амортизации аппаратуры.
К41: Полосы частот 2690-2700 МГц и 10,68-10,7 ГГц используются действующими РЭС фиксированной службы до окончания амортизационного срока аппаратуры.
2 655–2 670
ФИКСИРОВАННАЯ 5.410
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной 5.384A
РАДИОВЕЩАТЕЛЬНАЯ СПУТНИКОВАЯ 5.208B 5.413 5.416
Спутниковая служба исследования Земли (пассивная)
Радиоастрономическая
Служба космических исследований (пассивная)
5.149 5.412
2 655–2 670
ФИКСИРОВАННАЯ 5.410
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной 5.384А
РАДИОВЕЩАТЕЛЬНАЯ СПУТНИКОВАЯ 5.208B 5.413 5.416
Спутниковая служба исследования Земли (пассивная)
Радиоастрономическая
Служба космических исследований (пассивная)
К21 К39 К40 5.149
СИ
2 670–2 690
ФИКСИРОВАННАЯ 5.410
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной 5.384A
Спутниковая служба исследования Земли (пассивная)
Радиоастрономическая
Служба космических исследований (пассивная)
5.149 5.412
2 670–2 690
ФИКСИРОВАННАЯ 5.410
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной 5.384А
ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос)
Спутниковая служба исследования Земли (пассивная)
Радиоастрономическая
Служба космических исследований (пассивная)
К21 К39 К40 5.149
СИ
2 690–2 700
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (пассивная)
РАДИОАСТРОНОМИЧЕСКАЯ
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (пассивная)
5.340 5.422
2 690–2 700
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (пассивная)
РАДИОАСТРОНОМИЧЕСКАЯ
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (пассивная)

2 520–2 700 МГц
Радиобайланыс регламенті (1-аудан)
Қазақстан Республикасында жиілік белдеулерін радиоқызметтер бойынша бөлу
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Санаты
Ескертпе
2 520–2 655
ТІРКЕЛГЕН 5.410
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда 5.384A
РАДИОТАРАҚЫШ ЖЕРСЕРІКТІК 5.413 5.416
5.339 5.412 5.418B 5.418C
2 520–2 655
ТІРКЕЛГЕН 5.410
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда 5.384А
РАДИОТАРАҚЫШ ЖЕРСЕРІКТІК 5.413 5.416
К21 К39 К40
5.339 5.418В 5.418С
БР
К21: 150,05-156,7625 МГц, 156,8375-174 МГц, 470-862 МГц, 1400-1427 МГц, 2100-2700 МГц және 5925-7075 МГц жолақтарының кейбір бөліктері радиолокациялық қызметтің әрекеттегі жабдықтарымен амортизациялық мерзімдері аяқталғанға дейін пайдаланылады.
К39: 2100-2300 МГц және 2500-2700 МГц жиілік жолақтарының кейбір бөліктерін теледидар бағдарламаларын үлестіру жүйелерінде пайдалануға болады.
К40: Байланыс операторларына бұлжытпайтын түрде 1-3 ГГц аралығында тіркелген қызметтің жаңа жүйелерін пайдалануға енгізбеу ұсынылады. 1700-2100 МГц жолағындағы тіркелген қызмет аппаратуралары амортизациялық мерзімдері аяқталғанға дейін жұмыс жасайды.
К41: 2690-2700 МГц және 10,68-10,7 ГГц жиілік диапазондарын тіркелген қызметтің әрекеттегі РЭҚ жабдықтың амортизациялық мерзімі аяқталғанға дейін пайдаланады.
2 655–2 670
ТІРКЕЛГЕН 5.410
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда 5.384A
РАДИОТАРАҚЫШ ЖЕРСЕРІКТІК 5.208B 5.413 5.416
Жерсеріктік Жерді зерттеу қызметі (белсенді емес)
Радиоастрономиялық
Ғарыш зерттеу қызметі (белсенді емес)
5.149 5.412
2 655–2 670
ТІРКЕЛГЕН 5.410
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда 5.384А
РАДИОТАРАҚЫШ ЖЕРСЕРІКТІК 5.208B 5.413 5.416
Жерсеріктік Жерді зерттеу қызметі (белсенді емес)
Радиоастрономиялық
Ғарыш зерттеу қызметі (белсенді емес)
К21 К39 К40 5.149
БР
2 670–2 690
ТІРКЕЛГЕН 5.410
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда 5.384A
Жерсеріктік Жерді зерттеу қызметі (белсенді емес)
Радиоастрономиялық
Ғарыш зерттеу қызметі (белсенді емес)
5.149 5.412
2 670–2 690
ТІРКЕЛГЕН 5.410
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда 5.384А
ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш)
Жерсеріктік Жерді зерттеу қызметі (белсенді емес)
Радиоастрономиялық
Ғарыш зерттеу қызметі (белсенді емес)
К21 К39 К40 5.149
БР
2 690–2 700
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
5.340 5.422
2 690–2 700
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)

К21 К39 К40 К41 5.340
СИ
5.416 Использование полосы 2 520–2 670 МГц радиовещательной спутниковой службой ограничивается национальными и региональными системами для коллективного приема, при условии получения согласия в соответствии с п. 9.21. Положения п. 9.19 должны применяться администрациями в этой полосе в ходе их двусторонних и многосторонних переговоров. (ВКР-07)
5.418B Полоса 2 630–2 655 МГц, согласно п. 5.418, может использоваться негеостационарными спутниковыми системами радиовещательной спутниковой службы (звуковой), полная информация для координации которых в соответствии с Приложением 4 или информация для заявления была получена после 2 июня 2000 г., при условии выполнения положений п. 9.12. (ВКР-03)
5.418C Полоса 2 630–2 655 МГц может использоваться геостационарными спутниковыми сетями, полная информация для координации которых в соответствии с Приложением 4 или информация для заявления была получена после 2 июня 2000 г., при условии выполнения положений п. 9.13 в отношении негеостационарных спутниковых систем радиовещательной спутниковой службы (звуковой) согласно п. 5.418, при этом п. 22.2 не применяется. (ВКР-03)
5.422 Дополнительное распределение: в Саудовской Аравии, Армении, Азербайджане, Бахрейне, Беларуси, Бруней-Даруссаламе, Республике Конго, Кот-д'Ивуаре, Кубе, Джибути, Египте, Объединенных Арабских Эмиратах, Эритрее, Эфиопии, Габоне, Грузии, Гвинее, Гвинее-Бисау, Исламской Республике Иран, Ираке, Израиле, Иордании, Кувейте, Ливане, Мавритании, Монголии, Черногории, Нигерии, Омане, Пакистане, Филиппинах, Катаре, Сирийской Арабской Республике, Кыргызстане, Демократической Республике Конго, Румынии, Сомали, Таджикистане, Тунисе, Туркменистане, Украине и Йемене полоса 2 690–2 700 МГц распределена также фиксированной и подвижной, за исключением воздушной подвижной, службам на первичной основе. Такое использование ограничено оборудованием, находившимся в эксплуатации на 1 января 1985 года. (ВКР-12)

К21 К39 К40 К41 5.340
БР
5.416 2520-2670 МГц жолағын радиохабар жерсеріктік қызметіне пайдалану ұлттық және аймақтық жүйелермен ұжымдық қабылдаумен шектеледі және 9.21-т. процедуралар бойынша келісімге тұруды талап етеді. Бұл жолақта 9.19-т. Ережесі Әкімшіліктердің екі жақты және көпжақты келіссөздер жүргізуі барысында қолданылады. (ДРК-07)
5.418B 2630-2655 МГц жолағы 5.418 сәйкес 4-қосымшаға сәйкес немесе үйлестіру жайындағы толық ақпарат 2000 жылдың 2 маусымынан кейін алынған жерсеріктік радиохабар тарату (дыбыстық) қызметінің геостационарлық емес жерсеріктік жүйелерімен қолдана алады, егер 9.12-т. ережесінің шарттары толық орындалса. (ДРК-03)
5.418C 2630-2655 МГц жолағы, 4-қосымшаға сәйкес немесе үйлестіру жайындағы толық ақпарат 2000 жылдың 2 маусымынан кейін алынған геостационарлық жерсеріктік жүйелерімен қолдана алады, егер 5.418-т. бойынша жерсеріктік радиохабар тарату (дыбыстық) қызметінің геостационарлық емес жерсеріктік жүйелеріне қатысты 9.13-т. ережесінің шарттары орындалса. Бұл жерде 22.2 қолданылмайды. (ДРК-03)
5.422 Қосымша таратылу: Сауд Арабиясы, Армения, Әзірбайжан, Бахрейн, Беларусь, Бруней-Даруссалам, Конго Республикасы, Кот-д’Ивуар, Куба, Египет, Біріккен Араб Әмірліктері, Эритрея, Эфиопия, Габон, Грузия6 Гвинея, Гвинее-Бисау, Иран Ислам Республикасы, Ирак, Израил, Иордания, Кувейт, Ливан, Мавритания, Молдова, Моңғолия, Черногория, Нигерия, Оман, Өзбекстан, Пәкістан, Филиппин, Катар, Сирия Араб Республикасы, Қырғызстан, Конго Демократиялық Республикасы, Румыния, Сомали, Тәжікстан, Тунис, Түркіменстан, Украина және Йеменде 2690-2700 МГц жолағы тіркелген және жылжымалы қызметтерге бірінші реттік негізде бөлінген. Мұндай пайдаланым 1985 жылдың 1 қаңтарына дейін жұмыста болған қондырғылармен шектеледі. (ДРК-12)

3 100–3 300
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
Спутниковая служба исследования Земли (активная)
Служба космических исследований (активная)
5.149
СИ
3 300–3 400
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
5.149 5.429 5.429A 5.429B 5.430
3 300–3 400
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
5.149
СИ
3 400–3 600
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля)
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной 5.430A
Радиолокационная
5.431
3 400–3 600
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля)
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной 5.430A
Радиолокационная
СИ
5.423 В полосе 2 700–2 900 МГц наземным радарам, предназначенным для метеорологических целей, разрешено работать на равной основе со станциями воздушной радионавигационной службы.
5.424A В полосе 2 900–3 100 МГц станции радиолокационной службы не должны создавать вредных помех радарным системам радионавигационной службы или требовать защиты от них. (ВКР-03)
5.425 В полосе 2 900–3 100 МГц использование системы судовых приемоответчиков (SIT) должно быть ограничено поддиапазоном 2 930–2 950 МГц.
5.426 Использование полосы 2 900–3 100 МГц воздушной радионавигационной службой ограничивается наземными радарами.
5.427 В полосах 2 900–3 100 МГц и 9 300–9 500 МГц отклик радиолокационных транспондеров должен осуществляться так, чтобы его нельзя было принять за отклик радиолокационных маяков (раконов), и он не должен создавать помех судовым или воздушным радарам радионавигационной службы, с учетом, однако, п. 4.9 настоящего Регламента.
5.428 Дополнительное распределение: в Кыргызстане и Туркменистане полоса частот 3 100–3 300 МГц распределена также радионавигационной службе на первичной основе. (ВКР19)
5.429 Дополнительное распределение: в Саудовской Аравии, Бахрейне, Бангладеш, Бенине, Брунее-Даруссаламе, Камбодже, Камеруне, Китае, Республике Конго, Республике Корея, Котд'Ивуаре, Египте, Объединенных Арабских Эмиратах, Индии, Индонезии, Исламской Республике Иран, Ираке, Японии, Иордании, Кении, Кувейте, Ливане, Ливии, Малайзии, Новой Зеландии, Омане, Уганде, Пакистане, Катаре, Сирийской Арабской Республике, Демократической Республике Конго, Корейской Народно-Демократической Республике, Судане и Йемене полоса частот 3 300−3 400 МГц распределена также фиксированной и подвижной службам на первичной основе. Новая Зеландия и страны, граничащие со Средиземноморским бассейном, не должны требовать защиты для своих фиксированных и подвижных служб от радиолокационной службы. (ВКР-19)
5.429А Дополнительное распределение: в Анголе, Бенине, Ботсване, Буркина-Фасо, Бурунди, Джибути, Эсватини, Гане, Гвинее, Гвинее-Бисау, Лесото, Либерии, Малави, Мавритании, Мозамбике, Намибии, Нигере, Нигерии, Руанде, Судане, Южном Судане, Южно-Африканской Республике, Танзании, Чаде, Того, Замбии и Зимбабве полоса частот 3 300–3 400 МГц распределена подвижной, за исключением воздушной подвижной, службе на первичной основе. Станции подвижной службы, работающие в полосе частот 3 300−3 400 МГц, не должны создавать вредных помех станциям, работающим в радиолокационной службе, и требовать защиты от них. (ВКР19)

3 100–3 300
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
Жерсеріктік Жерді зерттеу қызметі (белсенді)
Ғарыш зерттеу қызметі (белсенді)
5.149
БР
3 300–3 400
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
5.149 5.429 5.429A 5.429B 5.430
3 300–3 400
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
5.149
БР
3 400–3 600
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер)
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда 5.430A
Радиолокациялық
5.431
3 400–3 600
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер)
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда 5.430A
Радиолокациялық
БР
5.423 2700-2900 МГц жолағында, метеорологиялық мақсаттарға арналған жерде орналасқан радарларға әуедегі радионавигациялық қызмет станцияялармен тең деңгейде жұмыс істеуге рұқсат етілген.
5.424A 2900-3100 МГц жолағында радиолокациялық қызмет станциялары радионавигациялық қызмет станцияларына зиянды кедергілер тудырмауы немесе олардан қорғаныс талап етпеуі қажет. (ДРК-03)
5.425 2900-3100 МГц жолақта кемелік қабылдауыш-жауапбергіштерді (SIT) пайдалану 2930-2950 МГц ішкі жолақпен шектелуі керек.
5.426 2900-3100 МГц жолағын әуедегі радионавигациялық қызметтің пайдалануы жерде орналасқан радарлармен шектеледі.
5.427 2900-3100 МГц және 9300-9500 Мгц жолақтарында радиолокациялық траспондерлердің жауабы радиолокациялық маяктардың (ракондарың) жауабы ретінде қабылданбайтындай болып жасалуы керек және ол, дегенмен осы Регламенттің 4.9-т. есепке ала отырып, радионавигациялық қызметін теңіздегі және әуедегі радарларына кедергілер тудырмауы тиіс.
5.428 Қосымша таратылу: Қырғызстан және Түркіменстанда 3100-3300 МГц жолағы радионавигациялық қызметке бірінші реттік негізде бөлінген. (ДРК-19)
5.429 Қосымша таратылу: Сауд Арабиясы, Бахрейн, Бангладеш, Бенин, Бруней-Даруссалам, Камбоджа, Камерун, Қытай, Конго Республикасы, Корея Республикасы, Кот-д'Ивуар, Египет, Біріккен Араб Әмірліктері, Үндістан, Индонезия, Иран Ислам Республикасы, Ирак, Жапония, Иордания, Кения, Кувейт, Ливан, Ливия, Малайзия, Жаңа Зеландия, Оман, Уганда, Пәкістан, Катар, Сирия Араб Республикасы, Конго Демократиялық Республикасы, Корея Халық Демократиялық Республикасы, Судан және Йеменде 3300-3400 МГц жолағы тіркелген және жылжымалы қызметтеріне бірінші реттік негізде бөлінген. Жаңа Зеландия және Жерорта теңізі бассейнімен шектесетін елдер өздерінің тіркелген және жылжымалы қызметтерін радиолокация қызметінен қорғауды талап етпеуі керек. (ДРК-19)
5.429А Қосымша таратылу: Ангола, Бенин, Ботсвана, Буркина-Фасо, Бурунди, Джибути, Эсватини, Гана, Гвинея, Гвинея-Бисау, Лесото, Либерия, Малави, Мавритания, Мозамбик, Намибия, Нигер, Нигерия, Руанда, Судан, Оңтүстік Судан, Оңтүстік Африка Республикасы, Танзания, Чад, Того, Замбия және Зимбабве 3 300-3 400 МГц жиілік жолағы әуедегі жылжымалы қызметті қоспағанда, жылжымалы қызметке бірінші реттік негізде бөлінген. 3 300-3 400 МГц жиілік жолағында жұмыс істейтін жылжымалы қызмет станциялары радиолокациялық қызметте жұмыс істейтін станцияларға зиянды кедергілер тудырмауы және олардан қорғаныс талап етпеуі керек. (ДРК-19)

5.429В В следующих странах Района 1 к югу от параллели 30° северной широты: в Анголе, Бенине, Ботсване, Буркина-Фасо, Бурунди, Камеруне, Конго (Республике), Кот-д'Ивуаре, Египте, Эсватини, Гане, Гвинее, Гвинее-Бисау, Кении, Лесото, Либерии, Малави, Мавритании, Мозамбике, Намибии, Нигере, Нигерии, Уганде, Демократической Республике Конго, Руанде, Судане, Южном Судане, Южно-Африканской Республике, Танзании, Чаде, Того, Замбии и Зимбабве полоса частот 3 300−3 400 МГц определена для внедрения Международной подвижной электросвязи (IMT). Использование этой полосы должно осуществляться в соответствии с Резолюцией 223 (Пересм. ВКР19). Станции IMT в подвижной службе, использующие полосу частот 3 300−3 400 МГц, не должны создавать вредных помех системам радиолокационной службы и требовать защиты от них, и администрации, желающие внедрить IMT, должны добиться согласия соседних стран для защиты операций в рамках радиолокационной службы. Данное определение не препятствует использованию этой полосы частот каким-либо применением служб, которым она распределена, и не устанавливает приоритета в Регламенте радиосвязи. (ВКР19)
5.430 Дополнительное распределение: в Кыргызстане и Туркменистане полоса частот 3300–3400 МГц распределена также радионавигационной службе на первичной основе. (ВКР19)
5.430A Распределение полосы частот 3 400−3 600 МГц подвижной, за исключением воздушной подвижной, службе действует при условии получения согласия в соответствии с п. 9.21. Эта полоса частот определена для Международной подвижной связи (IMT). Это определение не препятствует использованию этой полосы частот каким-либо применением служб, которым она распределена, и не устанавливает приоритета в Регламенте радиосвязи. Должны применяться также положения пп. 9.17 и 9.18 на этапе координации. Прежде чем какая-либо администрация введет в действие станцию (базовую или подвижную) подвижной службы в этой полосе частот, она должна обеспечить, чтобы плотность потока мощности (п.п.м.) на высоте 3 м над уровнем земли не превышала –154,5 дБ(Вт/(м2 4 кГц)) более 20% времени на границе территории любой другой администрации. Этот предел может быть превышен на территории любой страны, администрация которой дала на это согласие. Для того чтобы обеспечить соблюдение предела п.п.м. на границе территории любой другой администрации, должны быть произведены расчеты и проверка с учетом всей соответствующей информации при взаимном согласии обеих администраций (администрации, ответственной за наземную станцию, и администрации, ответственной за земную станцию) и при помощи Бюро, если таковая запрашивается. В случае разногласия расчеты и проверка п.п.м. должны производиться Бюро с учетом вышеупомянутой информации. Станции подвижной службы в полосе частот 3 400–3 600 МГц не должны требовать большей защиты от космических станций, чем предусмотрено в Таблице 21-4 Регламента радиосвязи (издание 2004 г.). (ВКР15)

5.429В 1-ауданның келесі елдерінде 30° солтүстік ендікке параллельден оңтүстікке қарай: Ангола, Бенин, Ботсвана, Буркина-Фасо, Бурунди, Камерун, Конго (Республикасы), Кот-д'Ивуар, Египет, Эсватини, Гана, Гвинея, Гвинея-Бисау, Кения, Лесото, Либерия, Малави, Мавритания, Мозамбик, Намибия, , Нигерия, Уганда, Конго Демократиялық Республикасы, Руанда, Судан, Оңтүстік Судан, Оңтүстік Африка Республикасы, Танзания, Чад, Того, Замбия және Зимбабве 3 300-3 400 МГц жиілік диапазоны Халықаралық жылжымалы байланысты (IMT) енгізу үшін тағайындалған. Бұл жолақты пайдалану 223-Резолюцияға (ДРК-19 қайта қаралған) сәйкес болуы керек. 3 300-3 400 МГц жиілік жолағын пайдаланатын жылжымалы қызметтегі IMT станциялары радиолокациялық қызметтегі жүйелерге зиянды кедергілер тудырмауы және олардан қорғауды талап етпеуі керек, ал IMT-ды жүзеге асырғысы келетін әкімшіліктер радиолокация қызметінің операцияларын қорғау үшін көршілес елдердің келісімін алуы керек. Бұл анықтама осы жиілік жолағын ол бөлінген қызметтерді кез келген қолдану арқылы пайдалануға кедергі жасамайды және Радиобайланыс регламентінде басымдықты белгілемейді. (ДРК-19)
5.430 Қосымша таратылу: Қырғызстан және Туркменстанда 3300-3400 МГц жолағы сондай-ақ радионавигациялық қызметке бірінші реттік негізде бөлінген. (ДРК-19)
5.430A 3400–3600 МГц жолағы жылжымалы, әуедегі жылжымалыны қоспағанда, 9.21-т. сәйкес басқа әкімшіліктерден келісім алған жағдайда жүзеге асады. Бұл жиілік жолағы Халықаралық жылжымалы байланыс (IMT) үшін анықталған. Бұл анықтама, осы жолақ бұрын бөлінген басқа қызметтердің қолдануына кедергі бола алмайды, және радиобайланыс Регламентінде басымдылық көрсете алмайды. Үйлестіру кезегінде 9.17 және 9.18 тт. ережелері қолданылады. Әкімшілік бұл базалық станцияны (базалық немесе жылжымалы) іске қосар алдында кез келген әкімшілік шекарасы аумағында уақыттың 20% аса жер үстінен 3 м биіктікте қуат ағынының тығыздығы –154,5 дБ(Вт/(м2 4 кГц)) болуын қамтамасыз етуі керек. Бұл шектік шамасы келісім берген кез келген ел аумағында өсе алады, егер оның әкімшілігі оған келісім берсе. Қ.а.т. шегін орындау үшін кез келген басқа әкімшіліктің аумағының шекарасында екі әкімшіліктің (жердегі станцияға жауапты әкімшілік пен жер станциясына жауапты әкімшіліктің) өзара келісімі бойынша барлық тиісті ақпаратты ескере отырып, егер сұраныс болған жағдайда Бюроның көмегімен, есептеулер мен тексеру жүргізілуі керек. Келіспеушілік болған жағдайда, есептеу мен тексерулер, жоғарыда айтылған ақпараттар есебінде Бюрода жүргізілуі тиіс. 3400–3600 МГц жолағында жылжымалы қызмет станциялары, ғарыш станциялардан, Радиобайланыс регламентінің 21-4-кестесінде (2004 ж. баспасы) көрсетілгеннен көп қорғаныс талап етпеуі қажет. (ДРК-15)

5.431 Дополнительное распределение: в Германии полоса частот 3 400–3 475 МГц распределена также любительской службе на вторичной основе. (ВКР19)
3 600–4 800 МГц
Регламент Радиосвязи (Район 1)
Распределение полос радиочастот между радиослужбами в Республике Казахстан
Полоса радиочастот радиослужбы
Полоса радиочастот радиослужбы
Категория
Примечания
3 600–4 200
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля)
Подвижная
3 600–4 200
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля)
ПОДВИЖНАЯ
СИ
4 200–4 400
ВОЗДУШНАЯ ПОДВИЖНАЯ (R) 5.436
ВОЗДУШНАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ 5.438
5.437 5.440
4 200–4 400
ВОЗДУШНАЯ ПОДВИЖНАЯ (R) 5.436
ВОЗДУШНАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ 5.438
5.437 5.440
СИ
4 400–4 500
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
4 400–4 500
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
СИ
4 500–4 800
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.441
ПОДВИЖНАЯ
4 500–4 800
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.441
ПОДВИЖНАЯ
СИ
5.436 Используемая станциями воздушной подвижной (R) службы полоса частот 4 200−4 400 МГц резервируется исключительно для систем беспроводной бортовой внутренней связи, которые эксплуатируются в соответствии с признанными международными авиационными стандартами. Такое использование должно соответствовать положениям Резолюции 424 (ВКР15). (ВКР-15)
5.437 Применение пассивных датчиков в спутниковой службе исследования Земли и службе космических исследований может быть разрешено в полосе частот 4 200−4 400 МГц на вторичной основе. (ВКР-15)
5.438 Используемая воздушной радионавигационной службой полоса частот 4 200−4 400 МГц резервируется исключительно для установленных на воздушных судах радиовысотомеров и связанных с ними наземных приемоответчиков. (ВКР-15)
5.440 Спутниковой службе стандартных частот и сигналов времени может быть разрешено использование частоты 4 202 МГц для передач в направлении космос-Земля и частоты 6 427 МГц для передач в направлении Землякосмос. Такие передачи ограничены полосой ±2 МГц относительно этих частот и подлежат согласованию по п. 9.21.
5.441 Полосы 4 500–4 800 МГц (космос-Земля) и 6 725–7 025 МГц (Земля-космос) должны использоваться фиксированной спутниковой службой в соответствии с положениями Приложения 30B. Полосы 10,7–10,95 ГГц (космос-Земля), 11,2–11,45 ГГц (космос-Земля) и 12,7513,25 ГГц (Земля-космос) должны использоваться геостационарными спутниковыми системами фиксированной спутниковой службы в соответствии с положениями Приложения 30B. Полосы 10,7–10,95 ГГц (космос-Земля), 11,2–11,45 ГГц (космос-Земля) и 12,75–13,25 ГГц (Землякосмос) должны использоваться негеостационарной спутниковой системой фиксированной спутниковой службы в соответствии с положениями п. 9.12 для координации с другими негеостационарными системами фиксированной спутниковой службы. Негеостационарные спутниковые системы в фиксированной спутниковой службе не должны требовать защиты от геостационарных спутниковых систем фиксированной спутниковой службы, работающих в соответствии с Регламентом радиосвязи, независимо от даты получения Бюро полной информации для координации или заявления, в зависимости от случая, для негеостационарных спутниковых систем фиксированной спутниковой службы, а также полной информации для координации или заявления, в зависимости от случая, для геостационарных спутниковых сетей, при этом п. 5.43А не применяется. Негеостационарные спутниковые системы фиксированной спутниковой службы в вышеуказанных полосах должны эксплуатироваться таким образом, чтобы при возникновении любой неприемлемой помехи во время их работы она была быстро устранена. (ВКР-2000)

5.431 Қосымша таратылу: Германияда 3 400-3 475 МГц жолағы сондай-ақ әуесқойлық қызметке екінші реттік негізде бөлінген. (ДРК-19)
3 600–4 800 МГц
Радиобайланыс регламенті (1-аудан)
Қазақстан Республикасында жиілік белдеулерін радиоқызметтер бойынша бөлу
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Санаты
Ескертпе
3 600–4 200
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер)
Жылжымалы
3 600–4 200
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер)
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
БР
4 200–4 400
ӘУЕДЕГІ ЖЫЛЖЫМАЛЫ (R) 5.436
ӘУЕДЕГІ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ 5.438
5.437 5.440
4 200–4 400
ӘУЕДЕГІ ЖЫЛЖЫМАЛЫ (R) 5.436
ӘУЕДЕГІ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ 5.438
5.437 5.440
БР
4 400–4 500
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
4 400–4 500
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
БР
4 500–4 800
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.441
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
4 500–4 800
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.441
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
БР
5.436 Әуедегі жылжымалы (R) қызметіндегі станциялар пайдаланатын 4 200-4 400 МГц жиілік диапазоны тек қана мойындалған халықаралық авиациялық стандарттарға сәйкес басқарылатын сымсыз борттық ішкі байланыс жүйелеріне ғана арналған. Мұндай пайдалану 424-Резолюциясының (ДРК-15) ережелеріне сәйкес болуы керек. (ДРК-15)
5.437 Жерді жерсеріктік зерттеу және ғарыш зерттеу қызметтеріндегі белсенді емес датчиктерді пайдалануға екінші реттік негізде 4 200-4 400 МГц жиілік жолағында рұқсат етілуі мүмкін. (ДРК-15)
5.438 Әуедегі радионавигациялық қызмет пайдаланатын 4 200-4 400 МГц жиілік диапазоны тек әуе кемелеріне орнатылған радиобиіктік өлшегіштерге және олармен байланысты жердегі қабылдап-жауап берушілерге арналған. (ДРК-15)
5.440 Жерсеріктік стандартты жиіліктер мен уақыт сигналдарының қызметіне 4 202 МГц жиілігі ғарыш-Жер бағытында және 6 427 МГц жиілігі Жер-ғарыш бағытында хабар таратуға рұқсат етілуі мүмкін. Мұндай таратулар +2 МГц жолағымен шектеледі және. 9.21-т. бойынша келісілуі тиіс.
5.441 4 500-4 800 МГц жолағын (ғарыш-Жер), 6 725-7 025 МГц (Жер-ғарыш) тіркелген жерсеріктік қызметке пайдалану 30B Қосымша ережелеріне сәйкес жүргізілу керек. 10,7-10,95 ГГц (ғарыш-Жер), 11,2-11,45 ГГц (ғарыш-Жер) және 12,75-13,25 ГГц (Жер-ғарыш) жолақтары тіркелген жерсеріктік кызметтің геостационар жерсеріктерімен пайдалану 30B Қосымша ережелерімен сәйкес болуы керек. 10.7-10.95 ГГц (ғарыш-Жер), 11,2-11,45 ГГц (ғарыш-Жер) және 12,75-13,25 ГГц (Жер-ғарыш) жолақтары тіркелген жерсеріктік қызметтің геостационарлық емес жерсеріктерімен пайдалану 9.12-т. ережелеріне сәйкес басқа тіркелген жерсеріктік қызметтің геостационарлық емес жерсеріктері жүйелерімен үйлестіруі үшін қолдануы қажет. Тіркелген жерсеріктік қызметте геостационарлық емес жерсеріктері, Радиобайланыс Регламентіне сәйкес жұмыс істейтін, үйлестіру немесе өтініш беру үшін толық ақпараттың берілу уақытына қарамай, тіркелген жерсеріктік қызметтің, геостационарлық жерсеріктік жүйелерінен қорғаныс талап етпеуі керек, тіркелген жерсеріктік қызметтің геостационарлық емес жерсеріктік жүйелері жағдайына, сондай-ақ үйлестіру және өтініш беру туралы толық ақпаратқа байланысты, геостационарлық жерсеріктік жүйелер үшін, бұл жағдайда 5.43А-т. қолданылмайды. Тіркелген жерсеріктік қызметтің геостационарлық емес жерсеріктік жүйелері көрсетілген жолақтарда жұмыс істеу кезінде пайда болған кедергілер тез арада жойылуы қажет. (ДРК-2000)

4 800–5 250 МГц
Регламент Радиосвязи (Район 1)
Распределение полос радиочастот между радиослужбами в Республике Казахстан
Полоса радиочастот радиослужбы
Полоса радиочастот радиослужбы
Категория
Примечания
4 800–4 990 ФИКСИРОВАННАЯ ПОДВИЖНАЯ 5.441B 5.442 Радиоастрономическая 5.149 5.339
4 800–4 990 ФИКСИРОВАННАЯ ПОДВИЖНАЯ 5.441B 5.442 Радиоастрономическая 5.149 5.339
СИ
К43: Полосы радиочастот в диапазоне 2 400–2 483,5 МГц, 5 150–5 350 МГц, 5 470–5 725 МГц, 5 925-6 425 МГц, 10 152,25–10 295,75 МГц, 10 502,25–10 645,7 МГц используют РЭС беспроводного доступа (WLL) и РРЛ в установленном порядке.
4 990–5 000 ФИКСИРОВАННАЯ ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной РАДИОАСТРОНОМИЧЕСКАЯ Служба космических исследований (пассивная) 5.149
4 990–5 000 ФИКСИРОВАННАЯ ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной РАДИОАСТРОНОМИЧЕСКАЯ Служба космических исследований (пассивная) 5.149
СИ
5 000–5 010 ВОЗДУШНАЯ ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (R) 5.443AA ВОЗДУШНАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос)
5 000–5 010 ВОЗДУШНАЯ ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (R) 5.443AA ВОЗДУШНАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос)
СИ
5 010–5 030 ВОЗДУШНАЯ ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (R) 5.443AA ВОЗДУШНАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) (космос-космос) 5.328B 5.443B
5 010–5 030 ВОЗДУШНАЯ ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (R) 5.443AA ВОЗДУШНАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) (космос-космос) 5.328B 5.443B
СИ
5 030–5 091 ВОЗДУШНАЯ ПОДВИЖНАЯ (R) 5.443C ВОЗДУШНАЯ ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (R) 5.443D ВОЗДУШНАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ 5.444
5 030–5 091 ВОЗДУШНАЯ ПОДВИЖНАЯ (R) 5.443C ВОЗДУШНАЯ ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (R) 5.443D ВОЗДУШНАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ 5.444
СИ
5 091–5 150 ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.444A ВОЗДУШНАЯ ПОДВИЖНАЯ 5.444B ВОЗДУШНАЯ ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (R) 5.443AA ВОЗДУШНАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ 5.444
5 091–5 150 ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.444A ВОЗДУШНАЯ ПОДВИЖНАЯ 5.444В ВОЗДУШНАЯ ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (R) 5.443AA ВОЗДУШНАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ 5.444
СИ
5 150–5 250 ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.447A ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной 5.446A 5.446B ВОЗДУШНАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ 5.446 5.446C 5.447 5.447B 5.447C
5 150–5 250
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.447А ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной 5.446А 5.446B ВОЗДУШНАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ К43 5.446С 5.447B 5.447C
СИ
5.441В В Анголе, Армении, Азербайджане, Бенине, Ботсване, Бразилии, Буркина-Фасо, Бурунди, Камбодже, Камеруне, Китае, Кот-д'Ивуаре, Джибути, Эсватини, Российской Федерации, Гамбии, Гвинее, Исламской Республике Иран, Казахстане, Кении, Лаосе (Н.Д.Р.), Лесото, Либерии, Малави, Маврикии, Мозамбике, Нигерии, Уганде, Узбекистане, Демократической Республике Конго, Кыргызстане, Корейской Народно-Демократической Республике, Судане, Южно-Африканской Республике, Танзании, Того, Вьетнаме, Замбии и Зимбабве полоса частот 4 800−4 990 МГц или ее участки определены для использования администрациями, желающими внедрить Международную подвижную электросвязь (IMT). Это определение не препятствует использованию этой полосы частот каким-либо применением служб, которым она распределена, и не устанавливает приоритета в Регламенте радиосвязи. Использование станций IMT осуществляется при условии получения согласия заинтересованных администраций в соответствии с п. 9.21, и станции IMT не должны требовать защиты от станций других применений подвижной службы. Кроме того, прежде чем какая-либо администрация введет в действие станцию IMT подвижной службы, она должна обеспечить, чтобы плотность потока мощности (п.п.м.), создаваемая этой станцией, не превышала −155 дБ(Вт/(м2 · 1 МГц)) на высоте до 19 км над уровнем моря на расстоянии 20 км от побережья, определяемого по отметке низшего уровня воды, официально признанного прибрежным государством. Этот критерий п.п.м. подлежит рассмотрению на ВКР-23. Применяется Резолюция 223 (Пересм. ВКР-19). Это определение должно вступить в силу после ВКР19. (ВКР19)
5.442 В полосах частот 4 825–4 835 МГц и 4 950–4 990 МГц распределение подвижной службе ограничено подвижной, за исключением воздушной подвижной, службой. В Районе 2 (за исключением Бразилии, Кубы, Гватемалы, Мексики, Парагвая, Уругвая и Венесуэлы) и в Австралии полоса частот 4 825–4 835 МГц распределена также воздушной подвижной службе, ограниченной воздушной подвижной телеметрией для летных испытаний с помощью станций воздушных судов. Такое использование должно соответствовать Резолюции 416 (ВКР-07) и не должно создавать вредных помех фиксированной службе. (ВКР-15)
5.443AA В полосах частот 5 000−5 030 МГц и 5 091−5 150 МГц воздушная подвижная спутниковая (R) служба используется при условии получения согласия в соответствии с п. 9.21. Использование этих полос воздушной подвижной спутниковой (R) службой ограничивается системами воздушной связи, стандартизированными на международном уровне. (ВКР-12)
5.443B Для того чтобы не создавать вредных помех микроволновой системе посадки, работающей на частотах выше 5 030 МГц, суммарная плотность потока мощности, создаваемого у поверхности Земли в полосе частот 5 030–5 150 МГц всеми космическими станциями любой системы радионавигационной спутниковой службы (космос-Земля), работающими в полосе частот 5 010–5 030 МГц, не должна превышать –124,5 дБ(Вт/м2) в полосе частот шириной 150 кГц. Для того чтобы не создавать вредных помех радиоастрономической службе в полосе частот 4 990–5 000 МГц, системы радионавигационной спутниковой службы, работающие в полосе частот 5 010–5 030 МГц, должны соблюдать ограничения в полосе частот 4 990–5 000 МГц, определенные в Резолюции 741 (Пересм. ВКР15). (ВКР15)
5.443C Использование полосы частот 5 030−5 091 МГц воздушной подвижной (R) службой ограничивается системами воздушной связи, стандартизированными на международном уровне. Нежелательное излучение со стороны воздушной подвижной (R) службы в полосе частот 5 030−5 091 МГц должно ограничиваться с целью защиты линий вниз системы РНСС в соседней полосе 5 010−5 030 МГц. До тех пор пока в соответствующей Рекомендации МСЭ-R не будет установлено надлежащее значение предела плотности э.и.и.м., в полосе частот 5 010−5 030 МГц для нежелательного излучения любой станции ВП(R)С следует использовать предел плотности э.и.и.м. в −75 дБВт/МГц. (ВКР12)
5.443D В полосе частот 5 030−5 091 МГц воздушная подвижная спутниковая (R) служба может использоваться при условии проведения координации в соответствии с п. 9.11A. Использование этой полосы частот воздушной подвижной спутниковой (R) службой ограничивается системами воздушной связи, стандартизированными на международном уровне. (ВКР-12)
5.444 Полоса частот 5 030–5 150 МГц должна использоваться международной стандартной системой (микроволновая система посадки) для точного захода и посадки самолетов. В полосе частот 5 030–5 091 МГц потребности данной системы должны иметь приоритет перед другими видами использования этой полосы частот. В отношении использования полосы частот 5 091–5 150 МГц применяются п. 5.444А и Резолюция 114 (Пересм. ВКР15). (ВКР-15)
5.444A Использование распределения фиксированной спутниковой службе (Земля-космос) в полосе частот 5 091−5 150 МГц ограничено фидерными линиями негеостационарных спутниковых систем подвижной спутниковой службы и подлежит координации в соответствии с п. 9.11А. Использование полосы частот 5 091−5 150 МГц фидерными линиями негеостационарных спутниковых систем подвижной спутниковой службы должно осуществляться при условии применения Резолюции 114 (Пересм. ВКР15). Наряду с этим для обеспечения того, чтобы воздушная радионавигационная служба была защищена от вредных помех, необходима координация для земных станций фидерных линий негеостационарных спутниковых систем подвижной спутниковой службы, которые расположены на расстоянии менее 450 км от территории администрации, эксплуатирующей наземные станции воздушной радионавигационной службы. (ВКР-15)

4 800–5 250 МГц
Радиобайланыс регламенті (1-аудан)
Қазақстан Республикасында жиілік белдеулерін радиоқызметтер бойынша бөлу
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Санаты
Ескертпе
4 800–4 990 ТІРКЕЛГЕН ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.441B 5.442 Радиоастрономиялық 5.149 5.339
4 800–4 990 ТІРКЕЛГЕН ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.441B 5.442 Радиоастрономиялық 5.149 5.339
БР
К43: 2400-2483,5, 5150-5350, 5470-5725, 5925-6425, 10152,25-10295,75, 10502,25-10645,75 МГц диапазондардағы радиожиілік жолақтары сымсыз радиобайланыс (WLL) және радиорелелік РЭҚ-пен белгіленген тәртіп бойынша қолданылады.
4 990–5 000 ТІРКЕЛГЕН ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ Ғарыш зерттеу қызметі (белсенді емес) 5.149
4 990–5 000 ТІРКЕЛГЕН ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ Ғарыш зерттеу қызметі (белсенді емес) 5.149
БР
5 000–5 010 ӘУЕДЕГІ ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (R) 5.443AA ӘУЕДЕГІ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш)
5 000–5 010 ӘУЕДЕГІ ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (R) 5.443AA ӘУЕДЕГІ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш)
БР
5 010–5 030 ӘУЕДЕГІ ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (R) 5.443AA ӘУЕДЕГІ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) (ғарыш-ғарыш) 5.328B 5.443B
5 010–5 030 ӘУЕДЕГІ ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (R) 5.443AA ӘУЕДЕГІ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) (ғарыш-ғарыш) 5.328B 5.443B
БР
5 030–5 091 ӘУЕДЕГІ ЖЫЛЖЫМАЛЫ (R) 5.443C ӘУЕДЕГІ ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (R) 5.443D ӘУЕДЕГІ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ 5.444
5 030–5 091 ӘУЕДЕГІ ЖЫЛЖЫМАЛЫ (R) 5.443C ӘУЕДЕГІ ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (R) 5.443D ӘУЕДЕГІ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ 5.444
БР
5 091–5 150 ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.444A ӘУЕДЕГІ ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.444B ӘУЕДЕГІ ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (R) 5.443AA ӘУЕДЕГІ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ 5.444
5 091–5 150 ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.444A ӘУЕДЕГІ ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.444В ӘУЕДЕГІ ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (R) 5.443AA ӘУЕДЕГІ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ 5.444
БР
5 150–5 250 ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.447A ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда 5.446A 5.446B ӘУЕДЕГІ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ 5.446 5.446C 5.447 5.447B 5.447C
5 150–5 250
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.447А ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда 5.446А 5.446B ӘУЕДЕГІ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ К43 5.446С 5.447B 5.447C
БР
5.441В Ангола, Армения, Әзірбайжан, Бенин, Ботсвана, Бразилия, Буркина-Фасо, Бурунди, Камбоджа, Камерун, Қытай, Кот-д'Ивуар, Джибути, Эсватини, Ресей Федерациясы, Гамбия, Гвинея, Иран Ислам Республикасы, Қазақстан, Кения, Лаос ( N.D.R.), Лесото, Либерия, Малави, Маврикий, Мозамбик, Нигерия, Уганда, Өзбекстан, Конго Демократиялық Республикасы, Қырғызстан, Корея Халық Демократиялық Республикасы, Судан, Оңтүстік Африка, Танзания, Того, Вьетнам, Замбия және Зимбабве 4 800-4 990 МГц жиілік диапазоны немесе оның бөліктері Халықаралық жылжымалы байланыс (IMT) жүзеге асырғысы келетін әкімшіліктер пайдалану үшін анықталған. Бұл анықтама осы жиілік жолағын ол бөлінген қызметтерді кез келген қолдану арқылы пайдалануға кедергі жасамайды және Радиобайланыс регламентінде басымдықты белгілемейді. IMT станцияларын пайдалану 9.21-т. сәйкес мүдделі әкімшіліктердің келісімімен жүзеге асырылады және IMT станциялары басқа мобильді қызмет қолданбаларының станцияларынан қорғауды талап етпеуі керек. Сонымен қатар, әкімшілік жылжымалы қызметте IMT станциясын пайдалануға кіріспес бұрын, ол осы станция шығаратын қуат ағынының тығыздығы (қ.а.т.) шекаралас ел ресми түрде мойындаған судың ең төменгі деңгейінің белгісімен айқындалатын теңіз деңгейінен 19 км-ге дейінгі биіктікте 20 км қашықтықта −155 дБ(Вт/(м2 1 МГц)) аспайтынына көз жеткізуі керек. Бұл қ.а.т. критериі ДРК-23 қайта қаралуы қажет. 223-Резолюция (ДРК-19 қайта қаралған) қолданылады. Бұл анықтама ДРК-19-дан кейін күшіне енеді. (ДРК-19)
5.442 4825-4835 МГц және 4950-4990 МГц жолақтарында жылжымалы қызметке бөлу әуедегі жылжымалы қызметті қоспағанда, жылжымалы қызметпен шектелген. 2-ауданда (Бразилия, Куба, Гватемала, Мексика, Парагвай, Уругвай және Венесуэланы қоспағанда) және Австралияда 4 825-4 835 МГц жиілік диапазоны әуедегі жылжымалы қызметке де бөлінген, әуе кемесі станцияларымен ұшуды сынау үшін әуедегі жылжымалы телеметриямен шектелген. Мұндай пайдалану 416-Резолюциясына (ДРК-07) сәйкес болуы керек және тіркелген қызметке зиянды кедергі тудырмауы керек. (ДРК-15)
5.443AA 5000-5030 МГц және 5091-5150 МГц жиілік жолақтарында әуедегі жылжымалы жерсеріктік қызметі (R) 9.21-т. сәйкес рұқсат алған жағдайда қолданылады. Бұл жолақтардың әуедегі жылжымалы жерсеріктік қызметімен (R) қолданылуы халықаралық деңгейде стандартталған әуе байланыс жүйелерімен шектеледі. (ДРК-12)
5.443B 5030 МГц-тен жоғары жиілікте жұмыс істейтін микротолқынды қондыру жүйелеріне зиянды кедергілер тудырмау үшін, 5030-5150 МГц жолағында Жер бетіндегі радионавигациялық жерсеріктік қызметтің (ғарыш-Жер), 5010-5030 МГц жолағында жұмыс істейтін барлық ғарыш станциялары тудыратын қуат ағынының жинақталған тығыздық ені 150 кГц жолағында –124,5 дБ(Вт/м2) аспауы керек. 4990-5000МГц жолағындағы радиоастрономиялық қызметке зиянды кедергілер тудырмау үшін, 5010-5030 МГц жолағында жұмыс істейтін радионавигациялық жерсеріктік жүйлері 4990-5000 МГц жолағында 741-Резолюциясында (ДРК-15 қайта қаралған) анықталған шектеулерді сақтауы тиіс. (ДРК-15)
5.443C Жылжымалы әуе қызметімен (R) 5030-5091 МГц жиілік жолағын пайдалану халықаралық деңгейде стандартталған әуе байланыс жүйелерімен шектеледі. 5030-5091 МГц жиілік жолағында жылжымалы әуе қызметі (R) тарапынан келетін жағымсыз сәулелену көрші 5010-5030 МГц жолағындағы РНСС жүйесінің төменгі бағытын қорғау үшін шектелуі керек. ХЭО-R сәйкесінше Ұсынымдарында 5010-5030 МГц жолағында кез келген ЖӘ(R)Қ станцияларының бөгде сәулеленулерінің э.и.с.қ. тығыздық шектері көрсетілмейінше, -75дБВт/МГц э.и.с.қ. тығыздық шегін пайдалану керек. (ДРК-12)
5.443D 5030-5091 МГц жиілік жолағында жылжымалы әуе қызметін (R) 9.11А-т. сәйкес үйлестіруді өткізген жағдайда қолдануға болады. Бұл жолақтардың әуедегі жылжымалы жерсеріктік қызметімен (R) қолданылуы халықаралық деңгейде стандартталған әуе байланыс жүйелерімен шектеледі. (ДРК-12)
5.444 5030–5150 МГц жолағы ұшақтарды дәл жақындауы және қонуы үшін халықаралық стандарттық жүйемен (микро толқынды қондыру жүйесі) қолданылуы тиіс. 5030-5091 МГц жолағында бұл жүйенің сұранысы осы жолақты басқа түрлердегі пайдалану алдында артықшылықты болуы тиіс. 5091-5150 МГц-ті пайдалануға қатысты 5.444А-т. пен 114-Резолюция (ДРК-15 қайта қаралған) қолданылады. (ДРК-15)
5.444A 5091-5150 МГц жолағы тіркелген жерсеріктік (Жер-ғарыш) қызметте пайдалану жылжымалы жерсеріктік геостационарлық емес жүйелерінің фидерлік жолдарымен шектелген және 95.11А-т. сәйкес үйлестірілуі тиіс. 5 091−5 150 МГц жиілік жолағын геостационарлық емес жерсеріктік жүйелерінің фидерлік жолдарымен пайдалану 114-Резолюциясын (ДРК-15 қайта қаралған) қолдану шартында ғана жүзеге асырылады. Бұдан басқа, әуедегі радионавигациялық қызметтің зиянды кедергілерден қорғалуын қамтамасыз ету үшін әуедегі радионавигациялық қызметтегі жер станцияларын пайдаланатын әкімшілік территориясынан 450 км кем қашықтықта орналасқан жылжымалы жерсеріктік қызметтің геостационарлық емес жерсеріктік жүйелерінің фидерлік жолдарының жер станциялары үшін үйлестіру қажет. (ДРК-15)

5.444В Использование полосы частот 5 091–5 150 МГц воздушной подвижной службой ограничивается:
– системами, работающими в воздушной подвижной (R) службе и в соответствии с международными авиационными стандартами, которые ограничены наземными применениями в аэропортах. Такое использование должно соответствовать Резолюции 748 (Пересм. ВКР-19);
– передачами воздушной телеметрии со станций воздушных судов (см. п. 1.83) в соответствии с Резолюцией 418 (Пересм. ВКР-19). (ВКР-19)
5.446 Дополнительное распределение: в странах, перечисленных в п. 5.369, при условии получения согласия в соответствии с п. 9.21, полоса частот 5 1505 216 МГц распределена также спутниковой службе радиоопределения (космос-Земля) на первичной основе. В Районе 2 (за исключением Мексики) эта полоса частот распределена также спутниковой службе радиоопределения (космос-Земля) на первичной основе. В Районах 1 и 3, за исключением стран, перечисленных в п. 5.369, и Бангладеш эта полоса частот распределена также спутниковой службе радиоопределения (космосЗемля) на вторичной основе. Использование ее спутниковой службой радиоопределения ограничивается фидерными линиями совместно со спутниковой службой радиоопределения, работающей в полосах частот 1 610−1 626,5 МГц и/или 2 483,5–2 500 МГц. Общая плотность потока мощности, создаваемая у поверхности Земли, ни в коем случае не должна превышать –159 дБ(Вт/м2) в любой полосе шириной 4 кГц для всех углов прихода. (ВКР-15)
5.446A Использование полос 5 150–5 350 МГц и 5 470–5 725 МГц станциями подвижной, за исключением воздушной подвижной, службы должно осуществляться в соответствии с Резолюцией 229 (Пересм. ВКР-19). (ВКР-19)
5.446B В полосе 5 150–5 250 МГц станции подвижной службы не должны требовать защиты от земных станций фиксированной спутниковой службы. Положения п. 5.43А не применяются к подвижной службе в отношении земных станций фиксированной спутниковой службы. (ВКР-03)
5.446С Дополнительное распределение: в Районе 1 (за исключением Алжира, Саудовской Аравии, Бахрейна, Египта, Объединенных Арабских Эмиратов, Ирака, Иордании, Кувейта, Ливана, Марокко, Омана, Катара, Сирийской Арабской Республики, Судана, Южного Судана и Туниса) полоса 5 150–5 250 МГц распределена также воздушной подвижной службе на первичной основе, ограниченной передачами воздушной телеметрии со станций воздушных судов (см. п. 1.83) в соответствии с Резолюцией 418 (Пересм. ВКР-19) Эти станции не должны требовать защиты от других станций, работающих в соответствии со Статьей 5. Пункт 5.43A не применяется. (ВКР-19)
5.447 Дополнительное распределение: в Кот-д'Ивуаре, Египте, Ливане, Сирийской Арабской Республике и Тунисе полоса частот 5 150–5 250 МГц распределена также подвижной службе на первичной основе при условии получения согласия в соответствии с п. 9.21. В этом случае положения Резолюции 229 (Пересм. ВКР-19) не применяются. (ВКР-19)

5.444В 5 091-5 150 МГц жиілік жолағын әуедегі жылжымалы қызметпен пайдалану шектеледі:
– әуедегі жылжымалы (R) қызметінде жұмыс істейтін және әуежайларда жердегі қолданбалармен шектелетін халықаралық авиациялық стандарттарға сәйкес жүйелермен. Мұндай пайдалану 748-Резолюциясына (ДРК-19 қайта қарал.) сәйкес болуы керек.;
– 418-Резолюциясына (ДРК-19 қайта қарал.) сәйкес әуе кемелерінің станцияларынан әуе телеметриялық хабарлар таратумен (1.83-т. қараңыз). (ДРК-19)
5.446 Қосымша таратылу: 5.369-да аталған елдерде 9.21-т. келісімге сәйкес 5 150-5 216 МГц жиілік жолағы да жерсеріктік радиоанықтау қызметіне (ғарыш-Жер) бірінші реттік негізде бөлінген. 2-ауданда (Мексиканы қоспағанда) бұл жиілік жолағы бірінші реттік негізде жерсеріктік радиоанықтау қызметіне (ғарыш-Жер) бөлінген. 5.369-де көрсетілген елдерді және Бангладеште қоспағанда, 1 және 3 аудандарда бұл жиілік жолағы жерсеріктік радиоанықтау қызметіне (Жер-ғарыш) екінші реттік негізде бөлінген. Оны жерсеріктік радиоанықтау қызметімен пайдалану 1 610-1 626,5 МГц және/немесе 2 483,5-2 500 МГц жиілік диапазонында жұмыс істейтін радиоанықтау жерсеріктік қызметі бар фидерлік жолдарымен шектеледі. Жер бетіндегі қуат ағынының жалпы тығыздығы, кез келген 4 кГц жолақ енінде, барлық түсу бұрыштарында, еш уақытта – 159 дБ(Вт/м2) -тан аспауы керек. (ДРК-15)
5.446A 5150–5350 МГц және 5470–5725 МГц жолақтарын, әуедегі жылжымалыны қоспағанда, жылжымалы станциялармен қолдану 229-Резолюцияға (ДРК-19 қайта қаралған) сәйкес жүзеге асырылуы тиіс. (ДРК-19)
5.446B 5150-5250 МГц жолағында жылжымалы қызмет станциялары жердегі тіркелген жерсеріктік қызмет станцияларынан қорғаныс талап етпеулері тиіс. 5.43А-т. Ережелер жердегі тіркелген жерсеріктік қызмет станцияларына қатысты жылжымалы қызметке қолданылмайды. (ДРК-03)
5.446С Қосымша таратылу: 1-ауданда (Алжир, Сауд Арабиясы, Бахрейн, Египет, Біріккен Араб Әмірліктері, Ирак, Иордания, Кувейт, Ливан, Марокко, Оман, Катар, Сирия Араб Республикасы, Судан, Оңтүстік Судан және Тунистен басқа) 5150–5250 МГц жолағы, 418-Резолюцияға (ДРК-19 қайта қаралған) сәйкес әуе кемелерінен келетін әуе өлшемдерімен шектелетін (1.83-т. қара), жылжымалы әуе қызметіне бірінші реттік негізде бөлінген. Бұл станциялар 5-бапқа сәйкес жұмыс істейтін станциялардан қорғаныс талап етпеулері керек. 5.43А тармағы қолданылмайды. (ДРК-19)
5.447 Қосымша таратылу: Кот-д'Ивуарда, Египетте, Ливанда, Сирия Араб Республикасында және Тунисте 5150-5250 МГц жолағы, 9.21-т. бойынша келісім алған жағдайда, жылжымалы қызметке бірінші реттік негізде бөлінген. Бұл жағдайда 229-Резолюциясы (ДРК-19 қайта қаралған) қолданылмайды. (ДРК-19)

5.447A Распределение фиксированной спутниковой службе (Земля-космос) в полосе 5 150−5 250 МГц ограничено фидерными линиями негеостационарных спутниковых систем подвижной спутниковой службы и должно осуществляться при координации в соответствии с п. 9.11A.
5.447B Дополнительное распределение: полоса 5 150–5 216 МГц распределена также фиксированной спутниковой службе (космос-Земля) на первичной основе. Это распределение ограничено фидерными линиями негеостационарных спутниковых систем подвижной спутниковой службы и должно осуществляться при координации в соответствии с п. 9.11A. Плотность потока мощности у поверхности Земли, создаваемого космическими станциями фиксированной спутниковой службы, работающими в направлении космос-Земля в полосе 5 150–5 216 МГц, ни в коем случае не должна превышать –164 дБ(Вт/м2) в любой полосе шириной 4 кГц для всех углов прихода.
5.447C Администрации, ответственные за сети фиксированной спутниковой службы в полосе 5 150–5 250 МГц, работающие в соответствии с пп. 5.447A и 5.447B, должны координироваться на равной основе в соответствии с п. 9.11A с администрациями, ответственными за негеостационарные спутниковые сети, работающие в соответствии с п. 5.446 и введенные в эксплуатацию до 17 ноября 1995 года. Спутниковые сети, работающие в соответствии с п. 5.446, введенные в эксплуатацию после 17 ноября 1995 года, не должны требовать защиты и не должны создавать вредных помех станциям фиксированной спутниковой службы, работающим в соответствии с пп. 5.447А и 5.447B.
5 250–5 570 МГц
Регламент Радиосвязи (Район 1)
Распределение полос радиочастот между радиослужбами в Республике Казахстан
Полоса радиочастот радиослужбы
Полоса радиочастот радиослужбы
Категория
Примечания
5 250–5 255 СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (активная) ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной 5.446A 5.447F РАДИОЛОКАЦИОННАЯ СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ 5.447D 5.448 5.448A
5 250–5 255
ФИКСИРОВАННАЯ
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (активная) ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной 5.446A 5.447F РАДИОЛОКАЦИОННАЯ Служба космических исследований 5.447D К43 5.448A
СИ
К43: Полосы радиочастот в диапазоне 2 400–2 483,5 МГц, 5 150–5 350 МГц, 5 470–5 725 МГц, 5 925-6 425 МГц, 10 152,25–10 295,75 МГц, 10 502,25–10 645,7 МГц используют РЭС беспроводного доступа (WLL) и РРЛ в установленном порядке.
5 255–5 350 СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (активная) ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной 5.446A 5.447F РАДИОЛОКАЦИОННАЯ СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (активная) 5.448 5.448A

5.447A 5 150-5 250 МГц жолағында тіркелген жерсеріктік қызметке (Жер-ғарыш) бөлу жылжымалы жерсеріктік қызметтегі геостационарлық емес жерсеріктік жүйелердің фидерлік байланыстарымен шектеледі және 9.11A-ға сәйкес үйлестіру қажет.
5.447B Қосымша таратылу: 5150-5216 МГц жолағы сондай-ақ тіркелген жерсеріктік қызметке (ғарыш-Жер) бірінші реттік негізде үдестірілген. Бұл үлестірім жылжымалы жерсеріктік геостационарлық емес жүйелерінің фидерлік жолдарымен шектелген және үйлестірімде 9.11А-т. сәйкес пайдалану тиіс. Ғарыш-Жер бағытында 5150-5216 МГц жолағына жұмыс істейтін бекілген жерсеріктік ғарыш станцияларының жер бетінде тудыратын қуат ағынының тығыздығы кез келген 4 кГц жолақ енінде, барлық түсу бұрыштарында, еш уақытта -164 дБ(Вт/м2) тан аспауы керек.
5.447C 5.447А және 5.447В т. сай жұмыс істейтін тіркелген жерсеріктік қызмет желісіне 5150-5250 МГц жолақта жауапкершілікті әкімшіліктер, 9.11А т. және 5.446 т. сәйкес пайдаланымға 1995 жылдың 17 қарашасына дейін ендірілген геостационарлық емес жерсеріктік желілерге жауапкершілікті әкімшілктермен үйлестірімді түрде және тең құқықты негізде жұмыс істеуі қажет. 5.446-т. сәйкес 1995 жылдың 17 қарашасынан кейін жұмыс істейтін жерсеріктік желілер, 5.447А және 5.447В тт. сай жұмыс істейтін тіркелген жерсеріктік қызмет станцияларынан қорғанысты талап етпеуі қажет және зиянды кедергілер тудырмауы тиіс.
5 250–5 570 МГц
Радиобайланыс регламенті (1-аудан)
Қазақстан Республикасында жиілік белдеулерін радиоқызметтер бойынша бөлу
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Санаты
Ескертпе
5 250–5 255 ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді) ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда 5.446A 5.447F РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ 5.447D 5.448 5.448A
5 250–5 255
ТІРКЕЛГЕН
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді) ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда 5.446A 5.447F РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ 5.447D К43 5.448A
БР
К43: 2400-2483,5, 5150-5350, 5470-5725, 5925-6425, 10152,25-10295,75, 10502,25-10645,75 МГц диапазондардағы радиожиілік жолақтары сымсыз радиобайланыс (WLL) және радиорелелік РЭҚ-пен белгіленген тәртіп бойынша қолданылады.
5 255–5 350 ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді) ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда 5.446A 5.447F РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді) 5.448 5.448A

5 255–5 350
ФИКСИРОВАННАЯ
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (активная) ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной 5.446A 5.447F РАДИОЛОКАЦИОННАЯ СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (активная) К43 5.448A
СИ
5 350–5 460 СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (активная) 5.448B РАДИОЛОКАЦИОННАЯ 5.448D ВОЗДУШНАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ 5.449 СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (активная) 5.448C
5 350–5 460 СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (активная) 5.448B РАДИОЛОКАЦИОННАЯ 5.448D ВОЗДУШНАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ 5.449 СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (активная) 5.448C
СИ
5 460–5 470 СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (активная) РАДИОЛОКАЦИОННАЯ 5.448D РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ 5.449 СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (активная) 5.448B
5 460–5 470 СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (активная) РАДИОЛОКАЦИОННАЯ 5.448D РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ 5.449 СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (активная) 5.448B
СИ
5 470–5 570 СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (активная) ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной 5.446A 5.450A РАДИОЛОКАЦИОННАЯ 5.450B МОРСКАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (активная) 5.448B 5.450 5.451
5 470–5 570
ФИКСИРОВАННАЯ
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (активная) ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной 5.446A 5.450A РАДИОЛОКАЦИОННАЯ 5.450B МОРСКАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (активная) К43 5.448B
СИ
5.447D Распределение полосы 5 250–5 255 МГц службе космических исследований на первичной основе ограничено активными датчиками, находящимися на борту космических кораблей. Другие системы службы космических исследований используют эту полосу на вторичной основе. (ВКР-97)
5.447F В полосе частот 5 250–5 350 МГц станции подвижной службы не должны требовать защиты от радиолокационной службы, спутниковой службы исследования Земли (активной) и службы космических исследований (активной). Радиолокационная служба, спутниковая служба исследования Земли (активная) и служба космических исследований (активная) не должны устанавливать для подвижной службы более строгие условия, чем те, которые предусмотрены в Резолюции 229 (Пересм. ВКР-19). (ВКР-19)
5.448 Дополнительное распределение: в Кыргызстане, Румынии и Туркменистане полоса частот 5 250–5 350 МГц распределена также радионавигационной службе на первичной основе. (ВКР-19)
5.448A Спутниковая служба исследования Земли (активная) и служба космических исследований (активная) в полосе частот 5 250–5 350 МГц не должны требовать защиты от радиолокационной службы. Положения п. 5.43А не применяются. (ВКР-03)
5.448B Спутниковая служба исследования Земли (активная), работающая в полосе 5 3505 570 МГц, и служба космических исследований (активная), работающая в полосе 5 4605 570 МГц, не должны создавать вредных помех воздушной радионавигационной службе в полосе 5 350–5 460 МГц, радионавигационной службе в полосе 5 460–5 470 МГц и морской радионавигационной службе в полосе 5 470–5 570 МГц. (ВКР-03)
5.448C Служба космических исследований (активная), работающая в полосе 5 350–5 460 МГц, не должна создавать вредных помех другим службам, которым распределена эта полоса, или требовать защиты от них. (ВКР-03)
5.448D В полосе частот 5 350–5 470 МГц станции радиолокационной службы не должны создавать вредных помех радарным системам воздушной радионавигационной службы, работающим в соответствии с п. 5.449, или требовать защиты от них. (ВКР-03)
5.449 Использование полосы 5 350–5 470 МГц воздушной радионавигационной службой ограничено радарами на борту воздушных судов и связанными с ними радиомаяками на борту воздушных судов.
5.450 Дополнительное распределение: в Австрии, Азербайджане, Исламской Республике Иран, Кыргызстане, Румынии, Туркменистане и Украине полоса 5 470–5 650 МГц распределена также воздушной радионавигационной службе на первичной основе. (ВКР-12)
5.450A В полосе частот 5 470–5 725 МГц станции подвижной службы не должны требовать защиты от служб радиоопределения. Службы радиоопределения не должны устанавливать для подвижной службы более строгие условия, чем те, которые предусмотрены в Резолюции 229 (Пересм. ВКР-19). (ВКР-19)
5.450B В полосе частот 5 470–5 650 МГц станции радиолокационной службы, за исключением наземных радаров, используемых для метеорологических целей в полосе 5 600–5 650 МГц, не должны создавать вредных помех радарным системам морской радионавигационной службы или требовать защиты от них. (ВКР-03)
5.451 Дополнительное распределение: в Соединенном Королевстве полоса 5 470–5 850 МГц распределена также сухопутной подвижной службе на вторичной основе. В полосе 5 725–5 850 МГц должны применяться ограничения мощности, указанные в пп. 21.2, 21.3, 21.4 и 21.5.

5 255–5 350
ТІРКЕЛГЕН
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді) ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда 5.446A 5.447F РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді) К43 5.448A
БР
5 350–5 460 ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді) 5.448B РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ 5.448D ӘУЕДЕГІ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ 5.449 ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді) 5.448C
5 350–5 460 ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді) 5.448B РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ 5.448D ӘУЕДЕГІ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ 5.449 ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді) 5.448C
БР
5 460–5 470 ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді) РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ 5.448D РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ 5.449 ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді) 5.448B
5 460–5 470 ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді) РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ 5.448D РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ 5.449 ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді) 5.448B
БР
5 470–5 570 ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді) ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда 5.446A 5.450A РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ 5.450B ТЕҢІЗДЕГІ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді) 5.448B 5.450 5.451
5 470–5 570
ТІРКЕЛГЕН
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді) ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда 5.446A 5.450A РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ 5.450B ТЕҢІЗДЕГІ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді) К43 5.448B
БР
5.447D 5250-5255 МГц жолағын ғарыш зерттеу қызметіне бірінші реттік негізде бөлу ғарыш кораблдерінің бортындағы белсенді датчиктермен шектеледі. Бұл жолақты басқа ғарыш зерттеу қызметінен пайдалану екінші реттік негізде жүргізіледі. (ДРК-97)
5.447F 5250-5350 МГц жолағында жылжымалы қызмет станциялары радиолокациялық қызметтен, жерсеріктік Жерді зерттеу қызметінен (белсенді) және ғарыш зерттеу қызметінен (белсенді) қорғаныс талап етпеуі тиіс. Радиолокациялық қызмет, жерсеріктік Жерді зерттеу қызметі (белсенді) және ғарыш зерттеу қызметі (белсенді) жылжымалы қызметке 229-Резолюцияда (ДРК-19) көзделгеннен қатаңырақ шарттарды қоймауы керек. (ДРК-19)
5.448 Қосымша таратылу: Қырғызстан, Румыния және Түркіменстанда 5250-5350 МГц жолағы радионавигациялық қызметке бірінші реттік негізде бөлінген. (ДРК-19)
5.448A 5250-5350 МГц жиілік жолағын жерсеріктік Жерді зерттеу (белсенді) және ғарыш зерттеу қызметіне (белсенді) пайдалануы радиолокациялық қызметтен қорғауды талап ете алмайды. 5.43А ережесі қолданылмайды. (ДРК-03)
5.448B 5350-5460 МГц жолағында жұмыс атқаратын жерсеріктік Жерді зерттеу (белсенді) қызметі және 5460-5570 МГц жолағында жұмыс атқаратын ғарыш зерттеу (белсенді) қызметі, 5350-5460 МГц жолағындағы әуедегі радионавигациялық қызметке, 5460-5470 МГц жолағындағы радионавигациялық қызметке және 5460-5470 МГц жолағында теңіздегі радионавигациялық қызметтің пайдалануы мен дамуына зиянды кедергілер тудырмауы тиіс. (ДРК-03)
5.448C 5350-5460 МГц жолағында жұмыс атқаратын ғарыш зерттеу (белсенді) қызметі, осы жолақ бөлінген басқа қызмет станцияларының пайдалануына зиянды кедергілер тудырмауы немесе қорғаныс талап етпеуі тиіс. (ДРК-03)
5.448D 5350-5470 МГц жолағында радиолокациялық қызмет станциялары 5.449-т. сәйкес жұмыс атқаратын әуедегі радионавигациялық қызметтің радарлық жүйелеріне зиянды кедергілер тудырмауы немесе қорғаныс талап етпеуі тиіс. (ДРК-03)
5.449 5350-5470 МГц жолақты әуедегі радионавигациялық қызметке пайдалану әуе кемелерінің бортына орналасқан радарлармен және олармен байланысты әуе кемесіндегі борттық радиомаяктармен шектеледі.
5.450 Қосымша таратылу: Австрия, Әзірбайжаня, Иран Ислам Республикасы, Қырғызстан, Румыния, Түркіменстан және Украинада 5470-5650 МГц жолағы әуедегі радионавигациялық қызметке бірінші реттік негізде бөлінген. (ДРК-12)
5.450A 5470-5725 МГц жолағында жылжымалы қызмет станциялары радиоанықтау қызметінен қорғаныс талап етпеуі тиіс. Радиоанықтау қызметі жылжымалы қызметтерге 229-Резолюцияда (ДРК-19 қайта қарал.) қарастырылғанға қарағанда қатаңырақ шарттар қоймауы қажет. (ДРК-19)
5.450B 5470-5650 МГц жиілік жолағында радиолокациялық қызмет станциялары, 5600-5650 МГц жолағындағы метеорологиялық мақсатта қолданылатын жер үсті радарларын қоспағанда, теңіздегі радионавигациялық қызметінің радарлық жүйелеріне зиянды кедергілер тудырмауы немесе олардан қорғаныс талап етпеуі тиіс. (ДРК-03)
5.451 Қосымша таратылу: Біріккен Корольдіктерде 5470-5850 МГц жолағы сондай-ақ құрлықтағы жылжымалы қызметке екінші реттік негізде бөлінген.5725-5850 МГц жолағында 21.2, 21.3, 21.4 және 21.5 т. көрсетілген қуат шектеулері қолданылуы керек.

5 570–6 700 МГц
Регламент Радиосвязи (Район 1)
Распределение полос радиочастот между радиослужбами в Республике Казахстан
Полоса радиочастот радиослужбы
Полоса радиочастот радиослужбы
Категория
Примечания
5 570–5 650 ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной 5.446A 5.450A РАДИОЛОКАЦИОННАЯ 5.450B МОРСКАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ 5.450 5.451 5.452
5 570–5 650
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной 5.446A 5.450A РАДИОЛОКАЦИОННАЯ 5.450В МОРСКАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ К43 5.452
СИ
К21: Отдельные участки полос 150,05–156,7625 МГц, 156,8375– 174 МГц, 470–862 МГц, 1 400– 1 427 МГц, 2 100–2 700 МГц и 5 925–7 075 МГц используются действующими средствами радиолокационной службы до окончания амортизационного срока аппаратуры. К43: Полосы радиочастот в диапазоне 2 400–2 483,5 МГц, 5 150–5 350 МГц, 5 470–5 725 МГц, 5 925-6 425 МГц, 10 152,25–10 295,75 МГц, 10 502,25–10 645,7 МГц используют РЭС беспроводного доступа (WLL) и РРЛ в установленном порядке.
5 650–5 725 ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной 5.446A 5.450A РАДИОЛОКАЦИОННАЯ Любительская Служба космических исследований (дальний космос) 5.282 5.451 5.453 5.454 5.455
5 650–5 725 ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной 5.446A 5.450A РАДИОЛОКАЦИОННАЯ ФИКСИРОВАННАЯ Любительская Служба космических исследований (дальний космос) К43 5.282 5.455
СИ
5 725–5 830 ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) РАДИОЛОКАЦИОННАЯ Любительская 5.150 5.451 5.453 5.455
5 725–5 830 ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) РАДИОЛОКАЦИОННАЯ ФИКСИРОВАННАЯ Любительская 5.150 5.455
СИ
5 830–5 850 ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) РАДИОЛОКАЦИОННАЯ Любительская Любительская спутниковая (космос-Земля) 5.150 5.451 5.453 5.455
5 830–5 850 ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) РАДИОЛОКАЦИОННАЯ ФИКСИРОВАННАЯ Любительская Любительская спутниковая (космос-Земля) 5.150 5.455
СИ
5 850–5 925 ФИКСИРОВАННАЯ ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) ПОДВИЖНАЯ 5.150
5 850–5 925 ФИКСИРОВАННАЯ ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) ПОДВИЖНАЯ 5.150
СИ
5 925–6 700 ФИКСИРОВАННАЯ 5.457 ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.457A 5.457B ПОДВИЖНАЯ 5.149 5.440 5.458
5 925–6 700 ФИКСИРОВАННАЯ ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.457A ПОДВИЖНАЯ К21 К43 5.149 5.440 5.458
СИ
5.452 Наземным радарам, используемым для метеорологических целей, разрешено работать на равных основаниях со станциями морской радионавигационной службы на частотах между 5 600 МГц и 5 650 МГц.
5.453 Дополнительное распределение: в Саудовской Аравии, Бахрейне, Бангладеш, БрунейДаруссаламе, Камеруне, Китае, Республике Конго, Республике Корея, Кот-д'Ивуаре, Джибути, Египте, Объединенных Арабских Эмиратах, Эсватини, Габоне, Гвинее, Экваториальной Гвинее, Индии, Индонезии, Исламской Республике Иран, Ираке, Японии, Иордании, Кении, Кувейте, Ливане, Ливии, на Мадагаскаре, в Малайзии, Нигере, Нигерии, Омане, Уганде, Пакистане, на Филиппинах, в Катаре, Сирийской Арабской Республике, Корейской Народно-Демократической Республике, Сингапуре, Шри-Ланке, Танзании, Чаде, Таиланде, Того, Вьетнаме и Йемене полоса 5 650–5 850 МГц распределена также фиксированной и подвижной службам на первичной основе. В этом случае положения Резолюции 229 (Пересм. ВКР-12) не применяются. Кроме того, в Афганистане, Анголе, Бенине, Бутане, Ботсване, Буркина-Фасо, Бурунди, Демократической Республике Конго, Фиджи, Гане, Кирибати, Лесото, Малави, на Мальдивских Островах, в Маврикии, Микронезии, Монголии, Мозамбике, Мьянме, Намибии, Науру, Новой Зеландии, Папуа-Новой Гвинее, Руанде, на Соломоновых Островах, в Южном Судане, Южно-Африканской Республике, Тонге, Вануату, Замбии и Зимбабве полоса 5 725−5 850 МГц распределена фиксированной службе на первичной основе и станции, работающие в фиксированной службе не должны создавать вредных помех другим первичным службам в этой полосе частот и требовать защиты от них. (ВКР-19)
5.454 Другая категория службы: в Азербайджане, Российской Федерации, Грузии, Кыргызстане, Таджикистане и Туркменистане распределение полосы 5 670–5 725 МГц службе космических исследований произведено на первичной основе (см. п. 5.33). (ВКР-12)

5 570–6 700 МГц
Радиобайланыс регламенті (1-аудан)
Қазақстан Республикасында жиілік белдеулерін радиоқызметтер бойынша бөлу
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Санаты
Ескертпе
5 570–5 650 ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда 5.446A 5.450A РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ 5.450B ТЕҢІЗДЕГІ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ 5.450 5.451 5.452
5 570–5 650
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда 5.446A 5.450A РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ 5.450В ТЕҢІЗДЕГІ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ К43 5.452
БР
К21: 150,05-156,7625 МГц, 156,8375-174 МГц, 470-862 МГц, 1400-1427 МГц, 2100-2700 МГц және 5925-7075 МГц жолақтарының кейбір бөліктері радиолокациялық қызметтің әрекеттегі жабдықтарымен амортизациялық мерзімдері аяқталғанға дейін пайдаланылады. К43: 2400-2483,5, 5150-5350, 5470-5725, 5925-6425, 10152,25-10295,75, 10502,25-10645,75 МГц диапазондардағы радиожиілік жолақтары сымсыз радиобайланыс (WLL) және радиорелелік РЭҚ-пен белгіленген тәртіп бойынша қолданылады.
5 650–5 725 ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда 5.446A 5.450A РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ Әуесқойлық Ғарыш зерттеу қызметі (алыс ғарыш) 5.282 5.451 5.453 5.454 5.455
5 650–5 725 ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда 5.446A 5.450A РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ ТІРКЕЛГЕН Әуесқойлық Ғарыш зерттеу қызметі (алыс ғарыш) К43 5.282 5.455
БР
5 725–5 830 ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ Әуесқойлық 5.150 5.451 5.453 5.455
5 725–5 830 ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ ТІРКЕЛГЕН Әуесқойлық 5.150 5.455
БР
5 830–5 850 ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ Әуесқойлық Әуесқойлық жерсеріктік (ғарыш-Жер) 5.150 5.451 5.453 5.455
5 830–5 850 ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ ТІРКЕЛГЕН Әуесқойлық Әуесқойлық жерсеріктік (ғарыш-Жер) 5.150 5.455
БР
5 850–5 925 ТІРКЕЛГЕН ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.150
5 850–5 925 ТІРКЕЛГЕН ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.150
БР
5 925–6 700 ТІРКЕЛГЕН 5.457 ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.457A 5.457B ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.149 5.440 5.458
5 925–6 700 ТІРКЕЛГЕН ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.457A ЖЫЛЖЫМАЛЫ К21 К43 5.149 5.440 5.458
БР
5.452 Метеорологиялық мақсаттарда қолданылатын, жерде орналасқан радарларға, теңіздегі радионавигациялық қызметтің станцияларымен 5600 және 5650 МГц жиіліктер аралағында тең негізде жұмыс істеуге рұқсат етілген.
5.453 Қосымша таратылу: Сауд Арабиясы, Бахрейн, Бангладеш, Бруней-Даруссалам, Камерун, Қытай, Конго Республикасы, Корея Республикасы, Кот-д'Ивуар, Джибути, Египет, Біріккен Араб Әмірліктері, Эсватини, Габон, Гвинея, Экваторлық Гвинея, Үндістан, Индонезия , Иран Ислам Республикасы, Ирак, Жапония, Иордания, Кения, Кувейт, Ливан, Ливия, Мадагаскар, Малайзия, Нигер, Нигерия, Оман, Уганда, Пәкістан, Филиппин, Катар, Сирия Араб Республикасы, Корея Халық Демократиялық Республикасы, Сингапур , Шри-Ланка, Танзания, Чад, Таиланд, Того, Вьетнам және Йемен 5650-5850 МГц жолағы тіркелген және жылжымалы қызметтерге бірінші реттік негізде бөлінген. Бұл жағдайда 229-Резолюцияның (ДРК-12 қайта қаралған) ережелері қолданылмайды. Сонымен қатар, Ауғанстан, Ангола, Бенин, Бутан, Ботсвана, Буркина-Фасо, Бурунди, Конго Демократиялық Республикасы, Фиджи, Гана, Кирибати, Лесото, Малави, Мальдив аралдары, Маврикий, Микронезия, Моңғолия, Мозамбик, Мьянма, Намибия, Науру, Жаңа Зеландия, Папуа-Жаңа Гвинея, Руанда, Соломон аралдары, Оңтүстік Судан, Оңтүстік Африка, Тонга, Вануату, Замбия және Зимбабве 5 725-5 850 МГц жолағы тіркелген қызметке бірінші реттік негізде бөлінген және тіркелген қызметте жұмыс істейтін станциялар осы жиілік диапазонындағы басқа бірінші негіздегі қызметтерге зиянды кедергілер тудырмауы және олардан қорғауды талап етпеуі керек. (ДРК-19)
5.454 Қызметтің басқа санаты: Әзірбайжан, Ресей Федерациясы, Грузия, Қырғызстан, Тәжікстан және Түркіменстанда ғарыш зерттеу қызметіне бөлу 5670-5725 МГц жолағында бірінші реттік негізде атқарылған (5.33-т. қара). (ДРК-12)

5.455 Дополнительное распределение: в Армении, Азербайджане, Беларуси, Кубе, Российской Федерации, Грузии, Венгрии, Казахстане, Молдове, Узбекистане, Кыргызстане, Румынии, Таджикистане, Туркменистане и Украине полоса частот 5 670–5 850 МГц распределена также фиксированной службе на первичной основе. (ВКР-19)
5.457 В Австралии, Буркина-Фасо, Кот-д'Ивуаре, Мали и Нигерии распределение фиксированной службе в полосах 6 4406 453 МГц (в направлении HAPS-Земля) и 6 5606 640 МГц (в направлении Земля-HAPS) может также использоваться линиями станций сопряжения для станций на высотной платформе (HAPS) в пределах территории этих стран. Такое использование ограничено эксплуатацией линий станций сопряжения HAPS и не должно создавать вредных помех существующим службам и не должно требовать защиты от них, а также должно соответствовать Резолюции 150 (ВКР-12). Линии станций сопряжения HAPS не должны ограничивать будущее развитие существующих служб. Для использования линий станций сопряжения HAPS в этих полосах требуется конкретное согласие других администраций, территории которых расположены в пределах 1000 км от границ администрации, намеревающейся использовать линии станций сопряжения HAPS. (ВКР-12)
5.457A В полосах частот 5 925–6 425 МГц и 14–14,5 ГГц земные станции на борту судов могут поддерживать связь с космическими станциями фиксированной спутниковой службы. Такое использование должно осуществляться в соответствии с Резолюцией 902 (ВКР-03). В полосе частот 5 925−6 425 МГц земные станции, находящиеся на борту судов и осуществляющие связь с космическими станциями фиксированной спутниковой службы, могут использовать передающие антенны с минимальным диаметром в 1,2 м и работать без предварительного согласия любой администрации, если они находятся на расстоянии не менее 330 км от отметки низшего уровня воды, официально признанной прибрежным государством. Все остальные положения Резолюции 902 (ВКР03) должны применяться. (ВКР-15)
5.457B В Алжире, Саудовской Аравии, Бахрейне, на Коморских Островах, в Джибути, Египте, Объединенных Арабских Эмиратах, Иордании, Кувейте, Ливии, Марокко, Мавритании, Омане, Катаре, Сирийской Арабской Республике, Судане, Тунисе и Йемене в полосах частот 5 925−6 425 МГц и 14–14,5 ГГц земные станции на борту судов могут работать с характеристиками и при условиях, которые указаны в Резолюции 902 (ВКР-03), в морской подвижной спутниковой службе на вторичной основе. Такое использование должно осуществляться в соответствии с Резолюцией 902 (ВКР-03). (ВКР-15)
5.458 В полосе 6 425–7 075 МГц проводятся измерения над океанами с помощью пассивных микроволновых датчиков. В полосе 7 075–7 250 МГц проводятся измерения с помощью пассивных микроволновых датчиков. При планировании использования полос 6 425–7 075 МГц и 7 0757 250 МГц в будущем администрации должны учитывать потребности спутниковой службы исследования Земли (пассивной) и службы космических исследований (пассивной).

5.455 Дополнительное распределение: Армения, Әзірбайжан, Беларусь, Куба, Ресей Федерациясы, Грузия, Венгрия, Қазақстан, Молдова, Өзбекстан, Қырғызстан, Румыния, Тәжікстан, Түрікменстан және Украинада 5 670-5 850 МГц жиілік диапазоны тіркелген қызметке де бірінші реттік негізде бөлінген. (ДРК-19)
5.457 Австралия, Буркина-Фасо, Мали және Нигерияда тіркелген қызметке бөлінген 6440-6520 МГц (HAPS-Жер бағытында) және 6560-6640 МГц (Жер-HAPS бағытында) жолақтары, сонымен қатар осы елдердің аумағы шегінде биіктік платформалар станциялары үшін түйіндеу станциялары желісімен (HAPS) қолданыла алады. Бұндай қолданыс түйіндеу станциялары желісін (HAPS) пайдаланумен шектеледі және қызметтегі станцияларға зиянды бөгет тудырмауы, олардан қорғаныс сұрамауы, 150-Резолюцияға (ДРК-12) сәйкес болуы керек. түйіндеу станциялар желісі (HAPS) іске қосылған қызметтердің дамуын шектемеуі тиіс. Осы жолақта түйіндеу станциялар желісін (HAPS) қолдану үшін, түйіндеу станциялар желісін (HAPS) қолданғалы отырған әкімшіліктердің шекарасынан 1000 км қашықтықта жатқан елдердің әкімшіліктерінен нақты рұқсат алуы керек. (ДРК-12)
5.457A 5925-6425 МГц және 14-14,5 ГГц жолақтарында кеме бортындағы жер станциялары тіркелген жерсеріктік қызметтің ғарыш станцияларымен байланыста бола алады. Мұндай қолданыс 902-Резолюцияға (ДРК-03) сәйкес жүзеге асырылады. 5 925-6 425 МГц жиілік жолағында тіркелген жерсеріктік қызметтегі ғарыш станцияларымен байланысатын кемелердің бортындағы жер станциялары диаметрі 1,2 м кем емес таратушы антенналарды пайдалана алады және олар жағалаудағы мемлекет ресми таныған төмен су белгісінен кемінде 330 км қашықтықта орналасқан болса, кез келген әкімшіліктің алдын ала келісімінсіз жұмыс істей алады. 902-Резолюциясының (ДРК-03) барлық басқа ережелері қолданылады. (ДРК-15)
5.457B Алжир, Сауд Арабиясы, Бахрейн, Комор аралдары, Джибути, Египет, Біріккен Араб Әмірліктері, Иордания, Кувейт, Ливия, Марокко, Мавритания, Оман, Катар, Сирия Араб Республикасы, Судан, Тунис және Йеменде 5 925-6 425 МГц және 14-14,5 ГГц жиілік жолақтарында кеме бортындағы жер станциялары 902-Резолюциясында (ДРК-03) көрсетілген сипаттамалармен және шарттармен теңіздегі жылжымалы жерсеріктік қызметте екінші реттік негізде жұмыс істей алады. Мұндай пайдалану 902-Резолюциясына (ДРК-03) сәйкес болуы керек. (ДРК-15)
5.458 6425-7075 МГц жолағында мұхит үстінде белсенді емес микротолқындық сөзбектердің көмегімен өлшеулер жасалынады. 7075-7250 МГц жолағында белсенді емес микротолқындық сезбектердің көмегімен өлшеулер жасалынады. 6425-7025 МГц және 7075-7250 МГц жолақтарын келешекте пайдалануды жоспарлағанда, әкімшіліктер жерсеріктік Жерді зерттеу (белсенді емес) және ғарыш зерттеу қызметтерінің (белсенді емес) қажеттіліктерін ескеруі қажет.

6 700–7 250 МГц
Регламент Радиосвязи (Район 1)
Распределение полос радиочастот между радиослужбами в Республике Казахстан
Полоса радиочастот радиослужбы
Полоса радиочастот радиослужбы
Категория
Примечания
6 700–7 075
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) (космос-Земля) 5.441
ПОДВИЖНАЯ
5.458 5.458A 5.458B
6 700–7 075
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ спутниковая (Земля-космос) (космос-Земля) 5.441
ПОДВИЖНАЯ
К21 5.458 5.458A 5.458B
СИ
К21: Отдельные участки полос 150,05–156,7625 МГц, 156,8375– 174 МГц, 470–862 МГц, 1 400– 1 427 МГц, 2 100–2 700 МГц и 5 925–7 075 МГц используются действующими средствами радиолокационной службы до окончания амортизационного срока аппаратуры.
7 075–7 145
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
5.458 5.459
7 075–7 145
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
5.458
СИ
7 145–7 190
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (дальний космос) (Земля-космос)
5.458 5.459
7 145–7 190
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (дальний космос) (Земля-космос)
5.458
СИ
7 190–7 235
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (Земля-космос) 5.460А 5.460B
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (Земля-космос) 5.460
5.458 5.459
7 190–7 235
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (Земля-космос) 5.460А 5.460B
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (Земля-космос) 5.460
5.458
СИ
7 235–7250
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (Земля-космос) 5.460A
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
5.458
7 235–7250
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (Земля-космос) 5.460A
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
5.458
СИ
5.458A При осуществлении частотных присвоений космическим станциям фиксированной спутниковой службы в полосе 6 700–7 075 МГц администрации должны принимать все практически возможные меры для защиты наблюдений спектральных линий радиоастрономической службой в полосе 6 650–6 675,2 МГц от вредных помех со стороны нежелательных излучений.
5.458B Распределение фиксированной спутниковой службе в полосе 6 700–7 075 МГц для линий космос-Земля ограничено фидерными линиями негеостационарных спутниковых систем подвижной спутниковой службы и должно координироваться в соответствии с п. 9.11A. На использование полосы 6 700–7 075 МГц (космос-Земля) фидерными линиями негеостационарных спутниковых систем подвижной спутниковой службы положения п. 22.2 не распространяются.
5.459 Дополнительное распределение: в Российской Федерации, при условии получения согласия в соответствии с п. 9.21, полосы 7 100–7 155 МГц и 7 190–7 235 МГц распределены также службе космической эксплуатации (Земля-космос) на первичной основе. В полосе частот 7 190−7 235 МГц в отношении спутниковой службы исследования Земли (Земля-космос) п. 9.21 не применяется. (ВКР-15)
5.460 В полосе частот 7 190–7 235 МГц не должно быть никаких излучений от систем службы космических исследований (Земля-космос), предназначенных для дальнего космоса. Геостационарные спутники, работающие в службе космических исследований в полосе частот 7 190−7 235 МГц, не должны требовать защиты от действующих и будущих станций фиксированной и подвижной служб, при этом п. 5.43А не применяется. (ВКР-15)

6 700–7 250 МГц
Радиобайланыс регламенті (1-аудан)
Қазақстан Республикасында жиілік белдеулерін радиоқызметтер бойынша бөлу
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Санаты
Ескертпе
6 700–7 075
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) (ғарыш-Жер) 5.441
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
5.458 5.458A 5.458B
6 700–7 075
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) (ғарыш-Жер) 5.441
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
К21 5.458 5.458A 5.458B
БР
К21: 150,05-156,7625 МГц, 156,8375-174 МГц, 470-862 МГц, 1400-1427 МГц, 2100-2700 МГц және 5925-7075 МГц жолақтарының кейбір бөліктері радиолокациялық қызметтің әрекеттегі жабдықтарымен амортизациялық мерзімдері аяқталғанға дейін пайдаланылады.
7 075–7 145
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
5.458 5.459
7 075–7 145
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
5.458
БР
7 145–7 190
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (алыс ғарыш) (Жер-ғарыш)
5.458 5.459
7 145–7 190
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (алыс ғарыш) (Жер-ғарыш)
5.458
БР
7 190–7 235
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (Жер-ғарыш) 5.460А 5.460B
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (Жер-ғарыш) 5.460
5.458 5.459
7 190–7 235
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (Жер-ғарыш) 5.460А 5.460B
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (Жер-ғарыш) 5.460
5.458
БР
7 235–7250
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (Жер-ғарыш) 5.460A
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
5.458
7 235–7250
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (Жер-ғарыш) 5.460A
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
5.458
БР
5.458A Жиіліктерді 6700-7075 МГц жолағында тіркелген жерсеріктік ғарыш станцияларына тағайындағанда, әкімшіліктер 6650-6675.2 МГц жолағындағы радиоастрономиялық қызметтегі спектралдық жолдарды бақылауды жағымсыз сәулеленулер жағынан туатын зиянды кедергілерден қорғаудың барлық мүмкін шараларын жасауы қажет.
5.458B Тіркелген жерсеріктік қызметтерге 6700-7075 МГц жолағында жиіліктер бөлгенде ғарыш – Жер жолына жылжымалы жерсеріктік қызметтің геостационарлық емес жерсеріктік жүйелерінің фидер жолдарымен шектеледі және 9.11А-т. сәйкес үйелестірілу тиіс. 6700-7075 МГц жолағының геостационарлық емес жылжымалы жерсеріктік жүйелерінің фидер жолдарымен қолдануына 22.2-т. ережелері таратылмайды.
5.459 Қосымша таратылу: Ресей Федерациясыде 7100-7155 МГц және 7190-7235 МГц жиілік жолақтары, сондай-ақ ғарыш пайдаланым (Жер-ғарыш) қызметіне, 9.21-т. бойынша келісім алған жағдайда, бірінші реттік негізде бөлінген. 7 190−7 235 МГц жиілік жолағында жерсеріктік Жерді зерттеу қызметі үшін (Жер-ғарыш) 9.21-т. қолданылмайды. (ДРК-15)
5.460 7 190–7 235 МГц жолағында алыс ғарышқа арналған ғарыш зерттеу қызметінің (Жер-ғарыш) жүйелерінен ешқандай сәулелену болмауы керек. 7190-7235 МГц жолағында ғарыш зерттеу қызметінде жұмыс атқаратын геостационарлық жерсеріктер қолданыстағы және болашақ тіркелген станциялар және жылжымалы қызмет станцияларынан қорғаныс талап етпеуі тиіс, бұл жерде 5.43А т. қолданылмайды. (ДРК-15)

5.460А Использование полосы частот 7 190−7 250 МГц (Земля-космос) спутниковой службой исследования Земли должно быть ограничено функциями слежения, телеметрии и управления для работы космического аппарата. Космические станции, работающие в спутниковой службе исследования Земли (Земля-космос) в полосе частот 7 190−7 250 МГц, не должны требовать защиты от существующих и будущих станций фиксированной и подвижной служб, при этом п. 5.43А не применяется. Применяется пункт 9.17. Кроме того, для обеспечения защиты существующего и будущего развертывания фиксированной и подвижной служб в отношении местоположения земных станций, обеспечивающих работу космического аппарата в спутниковой службе исследования Земли на негеостационарных орбитах или геостационарной орбите, должно соблюдаться расстояние разноса не менее 10 км и 50 км, соответственно, от соответствующей(их) границы (границ) соседних стран, если только соответствующие администрации не договорились о меньшем расстоянии. (ВКР-15)
5.460В Космические станции на геостационарной орбите, работающие в спутниковой службе исследования Земли (Земля-космос) в полосе частот 7 190−7 235 МГц, не должны требовать защиты от существующих и будущих станций службы космических исследований, при этом п. 5.43А не применяется. (ВКР-15)
7 250–8 500 МГц
Регламент Радиосвязи (Район 1)
Распределение полос радиочастот между радиослужбами в Республике Казахстан
Полоса радиочастот радиослужбы
Полоса радиочастот радиослужбы
Категория
Примечания
7 250–7 300
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля)
ПОДВИЖНАЯ
5.461
7 250–7 300
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля)
ПОДВИЖНАЯ
5.461
СИ
7 300–7 375
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля)
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
5.461
7 300–7 375
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля)
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
5.461
СИ
7 375–7 450 МГц
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля)
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
МОРСКАЯ ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.461AA 5.461AB
7 375–7 450 МГц
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля)
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
МОРСКАЯ ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.461AA 5.461AB
СИ
7 450–7 550
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля)
МЕТЕОРОЛОГИЧЕСКАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля)
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
МОРСКАЯ ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.461АА 5.461AB
5.461A
7 450–7 550
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля)
МЕТЕОРОЛОГИЧЕСКАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля)
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
МОРСКАЯ ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.461АА 5.461AB
5.461A
СИ
7 550–7 750
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля)
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
МОРСКАЯ ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.461AA 5.461AB
7 550–7 750
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля)
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
МОРСКАЯ ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.461AA 5.461AB
СИ
7 750–7 900
ФИКСИРОВАННАЯ
МЕТЕОРОЛОГИЧЕСКАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.461B
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
7 750–7 900
ФИКСИРОВАННАЯ
МЕТЕОРОЛОГИЧЕСКАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.461В
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
СИ
7 900–8 025
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос)
ПОДВИЖНАЯ
5.461
7 900–8 025
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос)
ПОДВИЖНАЯ
5.461
СИ
8 025–8 175
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (космос-Земля)
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос)
ПОДВИЖНАЯ 5.463
5.462A
8 025–8 175
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (космос-Земля)
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос)
ПОДВИЖНАЯ 5.463
5.462A
СИ
8 175–8 215
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (космос-Земля)
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос)
МЕТЕОРОЛОГИЧЕСКАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос)
ПОДВИЖНАЯ 5.463
5.462A
8 175–8 215
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (космос-Земля)
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос)
МЕТЕОРОЛОГИЧЕСКАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос)
ПОДВИЖНАЯ 5.463
5.462А
СИ
8 215–8 400
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (космос-Земля)
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос)
ПОДВИЖНАЯ 5.463
5.462A
8 215–8 400
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (космос-Земля)
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос)
ПОДВИЖНАЯ 5.463
5.462А
СИ
8 400–8 500
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (космос-Земля) 5.465
8 400–8 500
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (космос-Земля) 5.465
СИ
5.461 Дополнительное распределение: при согласии, получаемом по п. 9.21, полосы 7 2507 375 МГц (космосЗемля) и 7 900–8 025 МГц (Земля-космос) распределены также подвижной спутниковой службе на первичной основе.
5.461A Использование полосы 7 450–7 550 МГц метеорологической спутниковой службой (космос-Земля) ограничено геостационарными спутниковыми системами. Негеостационарные метеорологические спутниковые системы, заявленные до 30 ноября 1997 года, могут продолжать работать в этой полосе на первичной основе до конца их амортизационного срока. (ВКР-97)

5.460А Жерсеріктік Жерді зерттеу қызметінің 7 190-7 250 МГц (Жер-ғарыш) жиілік жолағын пайдалану ғарыш аппараттарының жұмысын бақылау, телеметрия және басқару функцияларымен шектелуі керек. 7 190-7 250 МГц жиілік жолағында жерсеріктік Жерді зерттеу қызметінде (Жер-ғарыш) жұмыс істейтін ғарыш станциялары тіркелген және жылжымалы қызметтердегі бар және болашақ станциялардан қорғауды талап етпеуі керек, ал 5.43А-т. қолданылмайды. 9.17-т. қолданылады. Сонымен қатар, тіркелген және жылжымалы қызметтерді қолданыстағы және болашақта орналастыруды қорғау үшін жерсеріктік Жерді зерттеу қызметіндегі ғарыш аппараттардың геостационарлық емес орбиталарда немесе геостационарлық орбитада жұмысын қамтамасыз ететін жер станцияларының орналасуы тиiстi әкiмшiлiктер қысқарақ қашықтық туралы келiсiмге келмесе, көршi елдердiң тиiстi шекарасынан (шекараларынан) сәйкесінше кемінде 10 км және 50 км. (ДРК-15)
5.460В 7 190-7 235 МГц жиілік жолағында жерсеріктік Жерді зерттеу қызметінде (Жер-ғарыш) жұмыс істейтін геостационарлық орбитадағы ғарыш станциялары ғарыш зерттеу қызметіндегі бар және болашақ станциялардан қорғауды талап етпеуі керек және 5.43A-т. қолданылмайды. (ДРК-15)
7 250–8 500 МГц
Радиобайланыс регламенті (1-аудан)
Қазақстан Республикасында жиілік белдеулерін радиоқызметтер бойынша бөлу
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Санаты
Ескертпе
7 250–7 300
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер)
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
5.461
7 250–7 300
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер)
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
5.461
БР
7 300–7 375
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер)
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
5.461
7 300–7 375
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер)
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
5.461
БР
7 375–7 450 МГц
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер)
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
ТЕҢІЗДЕГІ ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.461AA 5.461AB
7 375–7 450 МГц
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер)
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
ТЕҢІЗДЕГІ ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.461AA 5.461AB
БР
7 450–7 550
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер)
МЕТЕОРОЛОГИЯЛЫҚ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер)
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
ТЕҢІЗДЕГІ ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.461АА 5.461AB
5.461A
7 450–7 550
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер)
МЕТЕОРОЛОГИЯЛЫҚ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер)
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
ТЕҢІЗДЕГІ ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.461АА 5.461AB
5.461A
БР
7 550–7 750
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер)
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
ТЕҢІЗДЕГІ ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.461AA 5.461AB
7 550–7 750
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер)
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
ТЕҢІЗДЕГІ ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.461AA 5.461AB
БР
7 750–7 900
ТІРКЕЛГЕН
МЕТЕОРОЛОГИЯЛЫҚ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.461B
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
7 750–7 900
ТІРКЕЛГЕН
МЕТЕОРОЛОГИЯЛЫҚ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.461В
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
БР
7 900–8 025
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш)
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
5.461
7 900–8 025
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш)
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
5.461
БР
8 025–8 175
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (ғарыш-Жер)
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш)
ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.463
5.462A
8 025–8 175
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (ғарыш-Жер)
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш)
ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.463
5.462A
БР
8 175–8 215
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (ғарыш-Жер)
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш)
МЕТЕОРОЛОГИЯЛЫҚ ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш)
ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.463
5.462A
8 175–8 215
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (ғарыш-Жер)
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш)
МЕТЕОРОЛОГИЯЛЫҚ ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш)
ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.463
5.462А
БР
8 215–8 400
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (ғарыш-Жер)
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш)
ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.463
5.462A
8 215–8 400
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (ғарыш-Жер)
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш)
ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.463
5.462А
БР
8 400–8 500
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (ғарыш-Жер) 5.465
8 400–8 500
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (ғарыш-Жер) 5.465
БР
5.461 Қосымша таратылу: 9.21-т. бойынша келісім алған жағдайда, 7250-7375 МГц (ғарыш-Жер) және 7900-8025 Мгц (Жер-ғарыш) жолақтары, сондай-ақ жылжымалы жерсеріктік қызметке бірінші реттік негізде бөлінген.
5.461A 7450-7550 МГц жолағын метеорологиялық жерсеріктік (ғарыш-Жер) қызметке пайдалану геостанционарлық жерсеріктік жүйелермен шектеледі. 1997 жылдың 30 қарашасына дейін жарияланған геостанционарлық емес метеорологиялық жерсеріктік жүйелер амортизациялық мерзім соңына дейін бірінші реттік негізде жұмыстарын жалғастыра алады. (ДРК-97)

5.461АА Использование полосы частот 7 375–7 750 МГц морской подвижной спутниковой службой ограничивается геостационарными спутниковыми сетями. (ВКР-15)
5.461АВ В полосе частот 7 375–7 750 МГц земные станции морской подвижной спутниковой службы не должны требовать защиты от станций фиксированной и подвижной, за исключением воздушной подвижной, служб или ограничивать их использование и развитие. Пункт 5.43A не применяется. (ВКР-15)
5.461B Использование полосы 7 750–7 900 МГц метеорологической спутниковой службой (космос-Земля) ограничено негеостационарными спутниковыми системами. (ВКР-12)
5.462A В Районах 1 и 3 (за исключением Японии) в полосе 8 025–8 400 МГц спутниковая служба исследования Земли, использующая геостационарные спутники, не должна без согласия затронутых администраций создавать плотность потока мощности, превышающую следующие величины для углов прихода (q):
–135 дБ(Вт/м2) в любой полосе 1 МГц при 0° ≤ q < 5°
–135 + 0,5 (q – 5) дБ(Вт/м2) в любой полосе 1 МГц при 5° ≤ q < 25°
–125 дБ(Вт/м2) в любой полосе 1 МГц при 25° ≤ q ≤ 90°. (ВКР-12)
5.463 Станциям воздушных судов не разрешается вести передачи в полосе 8 025−8 400 МГц. (ВКР-97)
5.465 В службе космических исследований использование полосы 8 400–8 450 МГц ограничивается дальним космосом.
8 500–10 000 МГц
Регламент Радиосвязи (Район 1)
Распределение полос радиочастот между радиослужбами в Республике Казахстан
Полоса радиочастот радиослужбы
Полоса радиочастот радиослужбы
Категория
Примечания

5.461АА Теңіздегі жылжымалы жерсеріктік қызметтің 7 375-7 750 МГц жиілік жолағын пайдалану геостационарлық жерсеріктік желілермен шектеледі. (ДРК-15)
5.461АВ 7 375-7 750 МГц жиілік жолағында теңіздегі жылжымалы жерсеріктік қызметіндегі жер станциялары, әуедегі жылжымалы қызметтерді қоспағанда, тіркелген және жылжымалы станциялардан қорғауды талап етпеуі немесе оларды пайдалану мен дамытуды шектемеу керек. 5.43А тармағы қолданылмайды. (ДРК-15)
5.461B 7750-7900 МГц жолағын метеорологиялық жерсеріктік (ғарыш-Жер) қызметке пайдалану геостанционарлық емес жерсеріктік жүйелермен шектеледі. (ДРК-12)
5.462A 1 және 3-аудандарда (Жапонияны қоспағанда) 8025-8400 МГц жолағында геостанционарлық жерсеріктерді қолданатын жерсеріктік Жерді зерттеу қызметінің, алдын ала қатысы бар әкімшіліктермен келіспейінше, белгілі түсу бұрыштарының шамасына (q), қуат ағыны тығыздығының төмендегі алдын ала берілген мәндерінен асырмауы керек:
–135 дБ(Вт/м2) кез келген 1 МГц жолақта 0° ≤ q < 5° кезінде
–135 + 0,5 (q – 5) дБ(Вт/м2) кез келген 1 МГц жолақта 5° ≤ q < 25° кезінде
–125 дБ(Вт/м2) кез келген 1 МГц жолақта 25° ≤ q ≤ 90° кезінде. (ДРК-12)
5.463 Әуедегі кемелер станцияларына 8025-8400 МГц жолағында хабар тарату рұқсат етілмеген. (ДРК-97)
5.465 Ғарыш зерттеу қызметінде 8400-8450 МГц жолағын пайдалану алыс ғарышпен шектеледі.
8 500–10 000 МГц
Радиобайланыс регламенті (1-аудан)
Қазақстан Республикасында жиілік белдеулерін радиоқызметтер бойынша бөлу
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Санаты
Ескертпе

ВОЗДУШНАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ 5.337
5.473A
СИ
9 200–9 300
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (активная) 5.474A 5.474B 5.474C
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
МОРСКАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ 5.472
5.473 5.474 5.474D
9 200–9 300
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (активная) 5.474A 5.474B 5.474C
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
МОРСКАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ 5.472
5.474 5.474D
СИ
9 300–9 500
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (активная)
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ 5.475
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (активная)
5.427 5.474 5.475A 5.475B 5.476A
9 300–9 500
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (активная)
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ 5.475
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (активная)
5.427 5.474 5.475A 5.475B 5.476A
СИ
9 500–9 800
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (активная)
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (активная)
5.476A
9 500–9 800
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (активная)
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (активная)
5.476А
СИ
9 800–9 900
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
Спутниковая служба исследования Земли (активная)
Фиксированная
Служба космических исследований (активная)
5.477 5.478 5.478A 5.478B
9 800–9 900
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
Спутниковая служба исследования Земли (активная)
Фиксированная
Служба космических исследований (активная)
5.478A 5.478B
СИ
9 900–10 000
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (активная) 5.474A 5.474B 5.474C
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
Фиксированная
5.474D 5.477 5.478 5.479
9 900–10 000
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (активная) 5.474A 5.474B 5.474C
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
Фиксированная
5.474D 5.479
СИ
5.468 Дополнительное распределение: в Саудовской Аравии, Бахрейне, Бангладеш, Брунее-Даруссаламе, Бурунди, Камеруне, Китае, Республике Конго, Джибути, Египте, Объединенных Арабских Эмиратах, Эсватини, Габоне, Гайане, Индонезии, Исламской Республике Иран, Ираке, на Ямайке, в Иордании, Кении, Кувейте, Ливане, Ливии, Малайзии, Мали, Марокко, Мавритании, Непале, Нигерии, Омане, Уганде, Пакистане, Катаре, Сирийской Арабской Республике, Корейской Народно-Демократической Республике, Сенегале, Сингапуре, Сомали, Судане, Чаде, Того, Тунисе и Йемене полоса частот 8 500−8 750 МГц распределена также фиксированной и подвижной службам на первичной основе. (ВКР-19)
5.469 Дополнительное распределение: в Армении, Азербайджане, Беларуси, Российской Федерации, Грузии, Венгрии, Литве, Монголии, Узбекистане, Польше, Кыргызстане, Чешской Республике, Румынии, Таджикистане, Туркменистане и Украине полоса 8 500–8 750 МГц распределена также сухопутной подвижной и радионавигационной службам на первичной основе. (ВКР-12)
5.469A В полосе 8 550–8 650 МГц станции спутниковой службы исследования Земли (активной) и службы космических исследований (активной) не должны создавать вредных помех станциям радиолокационной службы или ограничивать их использование и развитие. (ВКР-97)
5.470 Использование полосы 8 750–8 850 МГц воздушной радионавигационной службой ограничено находящейся на борту воздушных судов навигационной аппаратурой, использующей эффект Допплера, на средней частоте 8800 МГц.
5.471 Дополнительное распределение: в Алжире, Германии, Бахрейне, Бельгии, Китае, Египте, Объединенных Арабских Эмиратах, Франции, Греции, Индонезии, Исламской Республике Иран, Ливии, Нидерландах, Катаре и Судане полосы частот 8 825−8 850 МГц и 9 0009 200 МГц распределены также морской радионавигационной службе на первичной основе только для использования береговыми радарами. (ВКР-15)
5.472 В полосах 8 850–9 000 МГц и 9 200–9 225 МГц морская радионавигационная служба ограничена использованием береговых радаров.
5.473 Дополнительное распределение: в Армении, Австрии, Азербайджане, Беларуси, Кубе, Российской Федерации, Грузии, Венгрии, Узбекистане, Польше, Кыргызстане, Румынии, Таджикистане, Туркменистане и Украине полосы частот 8 850–9 000 МГц и 9 2009 300 МГц распределены также радионавигационной службе на первичной основе. (ВКР-19)
5.473A Станции, работающие в радиолокационной службе в полосе 9 000–9 200 МГц, не должны создавать вредных помех определенным в п. 5.337 системам, работающим в воздушной радионавигационной службе, или радарам, работающим в морской радионавигационной службе в этой полосе на первичной основе в странах, перечисленных в п. 5.471, или требовать защиты от этих систем. (ВКР-07)
5.474 В полосе 9 200–9 500 МГц могут использоваться ретрансляторы поиска и спасания (SART) с должным учетом соответствующей Рекомендации МСЭ-R (см. также Статью 31).
5.474А Использование полос частот 9 200−9 300 МГц и 9 900−10 400 МГц спутниковой службой исследования Земли (активной) ограничено системами, для которых требуется необходимая ширина полосы более 600 МГц и работа которых не может быть полностью обеспечена в пределах полосы частот 9 300−9 900 МГц. Такое использование зависит от согласия, которое в соответствии с п. 9.21 должно быть получено от Алжира, Саудовской Аравии, Бахрейна, Египта, Индонезии, Исламской Республики Иран, Ливана и Туниса. Администрация, которая не ответила в соответствии с п. 9.52, считается не давшей согласие на запрос о координации. В этом случае заявляющая администрация спутниковой системы, работающей в спутниковой службе исследования Земли (активной), может в соответствии с подразделом IID Статьи 9 обратиться за помощью в Бюро. (ВКР15)
5.474В Станции, работающие в спутниковой службе исследования Земли (активной), должны соответствовать Рекомендации МСЭR RS.20660. (ВКР15)

ӘУЕДЕГІ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ 5.337
5.473A
БР
9 200–9 300
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді) 5.474A 5.474B 5.474C
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
ТЕҢІЗДЕГІ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ 5.472
5.473 5.474 5.474D
9 200–9 300
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді) 5.474A 5.474B 5.474C
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
ТЕҢІЗДЕГІ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ 5.472
5.474 5.474D
БР
9 300–9 500
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді)
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ 5.475
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді)
5.427 5.474 5.475A 5.475B 5.476A
9 300–9 500
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді)
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ 5.475
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді)
5.427 5.474 5.475A 5.475B 5.476A
БР
9 500–9 800
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді)
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді)
5.476A
9 500–9 800
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді)
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді)
5.476А
БР
9 800–9 900
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
Жерсеріктік Жерді зерттеу қызметі (белсенді)
Тіркелген
Ғарыш зерттеу қызметі (белсенді)
5.477 5.478 5.478A 5.478B
9 800–9 900
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
Жерсеріктік Жерді зерттеу қызметі (белсенді)
Тіркелген
Ғарыш зерттеу қызметі (белсенді)
5.478A 5.478B
БР
9 900–10 000
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді) 5.474A 5.474B 5.474C
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
Тіркелген
5.474D 5.477 5.478 5.479
9 900–10 000
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді) 5.474A 5.474B 5.474C
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
Тіркелген
5.474D 5.479
БР
5.468 Қосымша таратылу: Сауд Арабиясы, Бахрейн, Бангладеш, Бруней-Даруссалам, Бурунди, Камерун, Қытай, Конго Республикасы, Джибути, Египет, Біріккен Араб Әмірліктері, Эсватини, Габон, Гайана, Индонезия, Иран Ислам Республикасы, Ирак, Ямайка, Иордания, Кения , Кувейт, Ливан, Ливия, Малайзия, Мали, Марокко, Мавритания, Непал, Нигерия, Оман, Уганда, Пәкістан, Катар, Сирия Араб Республикасы, Корея Халық Демократиялық Республикасы, Сенегал, Сингапур, Сомали, Судан, Чад, Того, Тунис және Йеменде 8500-8750 МГц жолағы тіркелген және жылжымалы қызметтерге бірінші реттік негізде бөлінген. (ДРК-19)
5.469 Қосымша таратылу: Армения, Әзірбайжан, Беларусьь, Грузия, Венгрия, Қазақстан, Литва, Молдава, Моңғолия, Өзбекстан, Польша, Қырғызстан, Словакия, Чех Республикасы, Румыния, Ресей Федерациясы, Грузия, Венгрия, Литва, Моңғолия, Өзбекстан, Польша, Қырғызстан, Чех Республикасы, Румыния, Тәжікстан, Түркіменстан және Украинада 8500-8750 МГц жолағы құрылықтағы жылжымалы және радионавигациялық қызметтерге бірінші реттік негізде бөлінген. (ДРК-12)
5.469A 8550-8650 МГц жолағында жерсеріктік Жерді зерттеу (белсенді) және ғарыш зерттеу қызметіне (белсенді) станциялары радиолокациялық қызмет станцияларына зиянды кедергілер тудырмауы тиіс немесе олардың пайдалануын және дамуын шектемеуі тиіс. (ДРК-97)
5.470 8750-8850 МГц жолағын әуедегі радионавигациялық қызметте пайдалану әулік кемелердің борттарына орналасқан, Допплер эффектісін 8800 МГц орта жиілікте пайдаланатын навигациалық аппаратурамен шектеледі.
5.471 Қосымша таратылу: Алжир, Германия, Бахрейн, Бельгия, Қытай, Египет, Біріккен Араб Әмірліктері, Франция, Греция, Индонезия, Иран Ислам Республикасы, Ливия, Нидерланды, Катар және Судан 8825-8850 МГц және 9000-9200 МГц жолақтары, сондай-ақ теңіздегі радионавигациялық қызметке жағалық радарлармен пайдалануға бірініші реттік негізге бөлінген. (ДРК-15)
5.472 8850-9000 МГц және 9200-9225 МГц жолақтарын теңіздегі радионавигациялық қызмет жағалық радарларының пайдалануымен шектеледі.
5.473 Қосымша таратылу: Армения, Австрия, Әзірбайжан, Беларусь, Куба, Ресей Федерациясы, Грузия, Венгрия, Өзбекстан, Польша, Қырғызстан, Румыния, Тәжікстан, Түрікменстан және Украинада 8850–9000 МГц және 9200-9300 МГц жолақтары, сондай-ақ радионавигациялық қызметке бірінші реттік негізде бөлінген. (ДРК-19)
5.473A 9000–9200 МГц жиілік жолағында жұмыс жасайтын радиолокациялық қызмет станциялары 5.337-т. анықталған әуедегі радионавигациялық қызметте жұмыс істейтін жүйелерге немесе 5.471-т. тізімделген мемлекеттерде бірінші реттік негізде бөлінген теңіздегі радионавигациялық радарларға зиянды кедергілер тудырмауы тиіс және олардан қорғаныс талап етпеуі керек. (ДРК-07)
5.474 9200-9500 МГц жолағында, ХЭО-R Ұсыныстары (сонымен қатар 31 Бабын қара) міндетті түрде есепке алынса, іздеу және құтқару ретрансляторларын (SART) пайдалануға болады.
5.474А 9 200-9 300 МГц және 9 900-10 400 МГц жиілік жолақтарын Жерді зерттеудік жерсеріктік қызметімен (белсенді) пайдалану жолақ ені 600 МГц-тен асатын және 9 300-10 9 900 МГц жиілік шегінде жұмысы толық қамтамасыз етіле алмайтын жүйелермен шектеледі. Мұндай пайдалану 9.21-т. сәйкес Алжир, Сауд Арабиясы, Бахрейн, Египет, Индонезия, Иран Ислам Республикасы, Ливан және Тунистен алынатын келісімге байланысты. 9.52-ге сәйкес жауап бермеген әкімшілік келісу туралы өтінішпен келіспеді деп саналады. Бұл ретте жерсеріктік Жерді зерттеу (белсенді) қызметінде жұмыс істейтін жерсеріктік жүйенің өтінім беруші әкімшілігі 9-баптың IID тармақшасына сәйкес Бюродан көмек сұрай алады. (ДРК-15)
5.474В Жерсеріктік Жерді зерттеу қызметінде жұмыс істейтін станциялар (белсенді) ХЭО-R RS.2066-0 ұсынысына сәйкес келуі керек. (ДРК-15)

5.474С Станции, работающие в спутниковой службе исследования Земли (активной), должны соответствовать Рекомендации МСЭR RS.2065-0. (ВКР15)
5.474D Станции спутниковой службы исследования Земли (активной) не должны создавать вредных помех станциям морской радионавигационной и радиолокационной служб в полосе частот 9 200−9 300 МГц, радионавигационной и радиолокационной служб в полосе частот 9 900−10 000 МГц и радиолокационной службы в полосе частот 10,0–10,4 ГГц или требовать защиты от них. (ВКР-15)
5.475 Использование полосы 9 300–9 500 МГц воздушной радионавигационной службой ограничивается находящимися на борту воздушных судов метеорологическими радарами и наземными радарами. Кроме того, в полосе 9 300–9 320 МГц разрешается работать наземным радиолокационным маякам воздушной радионавигационной службы, при условии что они не будут причинять вредных помех морской радионавигационной службе. (ВКР-07)
5.475А Использование полосы 9 300–9 500 МГц спутниковой службой исследования Земли (активной) и службой космических исследований (активной) ограничивается системами, для которых необходима ширина полосы более 300 МГц и работа которых не может быть полностью обеспечена в пределах полосы 9 500–9 800 МГц. (ВКР-07)
5.475В Станции, работающие в радиолокационной службе в полосе 9 300–9 500 МГц, не должны создавать вредных помех радарам, работающим в радионавигационной службе, в соответствии с Регламентом радиосвязи, или требовать от них защиты. Наземные радары, используемые для метеорологических целей, имеют приоритет перед другими видами использования в радиолокационной службе. (ВКР-07)
5.476A В полосе 9 300–9 800 МГц станции спутниковой службы исследования Земли (активной) и службы космических исследований (активной) не должны создавать вредных помех станциям радионавигационной и радиолокационной служб или требовать от них защиты. (ВКР-07)
5.477 Другая категория службы: в Алжире, Саудовской Аравии, Бахрейне, Бангладеш, Брунее-Даруссаламе, Камеруне, Джибути, Египте, Объединенных Арабских Эмиратах, Эритрее, Эфиопии, Гайане, Индии, Индонезии, Исламской Республике Иран, Ираке, на Ямайке, в Японии, Иордании, Кувейте, Ливане, Либерии, Малайзии, Нигерии, Омане, Уганде, Пакистане, Катаре, Сирийской Арабской Республике, Корейской Народно-Демократической Республике, Сингапуре, Сомали, Судане, Южном Судане, Тринидаде и Тобаго и Йемене распределение полосы частот 9 800−10 000 МГц фиксированной службе произведено на первичной основе (см. п. 5.33). (ВКР-15)
5.478 Дополнительное распределение: в Азербайджане, Кыргызстане, Румынии, Туркменистане и Украине полоса частот 9 800–10 000 МГц распределена также радионавигационной службе на первичной основе. (ВКР-19)
5.478А Использование полосы 9 800–9 900 МГц спутниковой службой исследования Земли (активной) и службой космических исследований (активной) ограничивается системами, для которых необходима ширина полосы более 500 МГц и работа которых не может быть полностью обеспечена в пределах полосы 9 300–9 800 МГц. (ВКР-07)
5.478В В полосе 9 800–9 900 МГц станции спутниковой службы исследования Земли (активной) и службы космических исследований (активной) не должны причинять вредных помех станциям фиксированной службы, которым эта полоса распределена на вторичной основе, или требовать защиты от них. (ВКР-07)
5.479 Полоса 9 975–10 025 МГц распределена также метеорологической спутниковой службе на вторичной основе для использования метеорологическими радарами.

5.474С Жерсеріктік Жерді зерттеу қызметінде жұмыс істейтін станциялар (белсенді) ХЭО-R RS.2065-0 ұсынысына сәйкес келуі керек. (ДРК-15)
5.474D Жерсеріктік Жерді зерттеу қызметіндегі станциялар (белсенді) 9 200-9 300 МГц жиілік жолағындағы теңіз радионавигациялық және радиолокациялық қызмет станцияларына, 9 900-10 000 жиілік жолағындағы радионавигациялық және радиолокациялық қызметтерге және 10, 0-10,4 ГГц жиілік жолағында радиолокация қызметіне зиянды кедергілер тудырмауы керек немесе олардан қорғауды қажет етпеуі қажет. (ДРК-15)
5.475 9300–9500 МГц жолағын әуедегі радионавигациялық қызметке пайдалану әуедегі кемелердің бортында орналасқан метеорологиялық радарларымен және жер бетінде орналасқан радарлармен шектеледі. Сонымен қатар, 9300–9320 МГц жолағында, теңіздегі радионавигациялық қызметке зиянды кедергілер тудырмаған жағдайда, әуедегі радионавигациялық қызметтің жер бетінде орналасқан радиолокациялық маяктарына да жұмыс істеуге болады. (ДРК-07)
5.475А 9 300-9 500 МГц жолағын жерсеріктік Жерді зерттеу қызметі (белсенді) және ғарыш зерттеу қызметімен (белсенді) пайдалану 300 МГц-тен асатын жолақ енін қажет ететін және жұмысы 9 500-9 800 МГц жолағында толық қамтамасыз етілмейтін жүйелермен шектеледі. (ДРК-07)
5.475В 9300–9500 МГц жолағында радиолокациялық қызметте жұмыс атқаратын станциялар, байланыс Регламентіне сәйкес радионавигациялық қызметте жұмыс атқаратын радарларға зиянды кедергілер тудырмауы тиіс, немесе олардан қорғаныс талап етпеуі тиіс. Метеорологиялық мақсатта қолданылатын, жер үсті радарларының, радиолокациялық қызметтің басқа қолданыстарына қарағанда басымдылығы бар. (ДРК-07)
5.476A 9300–9800 МГц жолағында жерсеріктік Жерді зеттеу (белсенді) және ғарытық зерттеу қызметіне пайдалану радионвигациялық және радиолокациялық қызмет станцияларына зиянды кедергілер тудырмауы тиіс және олардан қорғаныс талап етпеуі тиіс. (ДРК-07)
5.477 Қызметінің басқа санаты: Алжир, Сауд Арабиясы, Бахрейн, Бангладеш, Бруней-Даруссалам, Камерун, Джибути, Египет, Біріккен Араб Әмірліктері, Эритрея, Эфиопия, Гайана, Үндістан, Индонезия, Иран Ислам Республикасы, Ирак, Ямайка, Жапония, Иордания, Кувейт, Ливан, Либерия, Малайзия, Нигерия, Оман, Уганда, Пәкістан, Катар, Сирия Араб Республикасы, Корея Халық Демократиялық Республикасы, Сингапур, Сомали, Судан, Оңтүстік Судан, Тринидад және Тобаго және Йемен 9800–10000 МГц жолағы тіркелген қызметке бірінші реттік негізде (5.33-т. қара). (ДРК-15)
5.478 Қосымша таратылу: Әзірбайжанда, Қырғызстанда, Румынияда, Түркіменстанда және Украинада 9800–10000 МГц жолағы радионавигациялық қызметке бірінші реттік негізде бөлінген. (ДРК-19)
5.478А 9800–9900 МГц жолағында жолағында жерсеріктік Жерді зеттеу (белсенді) қызметі және ғарыш зерттеу қызметі (белсенді) станцияларының қолдануы, 9300–9800 МГц жолағында жұмысы толығымен қамтамасыз етілмейтін және жолақ ені 500 МГц-тен жоғары болып келетін жүйелермен шектеледі. (ДРК-07)
5.478В 9800–9900 МГц жолағында жерсеріктік Жерді зеттеу (белсенді) қызметі және ғарытық зерттеу қызметі (белсенді) станциялары, осы жолақ екінші реттік негізде бөлінген, тіркелген қызмет станцияларына зиянды кедергілер тудырмауы немесе олардан қорғануды талап етпеуі тиіс. (ДРК-07)
5.479 9975-10 025 МГц жолағы сондай-ақ метеорологиялық радарлармен пайдалану үшін жерсеріктік метеорологиялық қызметке екінші реттік негізде бөлінген.

10–10,7 ГГц
Регламент Радиосвязи (Район 1)
Распределение полос радиочастот между радиослужбами в Республике Казахстан
Полоса радиочастот радиослужбы
Полоса радиочастот радиослужбы
Категория
Примечания
10–10,4 СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (активная) 5.474A 5.474B 5.474C ФИКСИРОВАННАЯ ПОДВИЖНАЯ РАДИОЛОКАЦИОННАЯ Любительская 5.474D 5.479
10–10,4 СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (активная) 5.474A 5.474B 5.474C ФИКСИРОВАННАЯ ПОДВИЖНАЯ РАДИОЛОКАЦИОННАЯ Любительская К43 5.474D 5.479
СИ
К41: Полосы частот 2690-2700 МГц и 10,68-10,7 ГГц используются действующими РЭС фиксированной службы до окончания амортизационного срока аппаратуры. К43: Полосы радиочастот в диапазоне 2 400–2 483,5 МГц, 5 150–5 350 МГц, 5 470–5 725 МГц, 5 925-6 425 МГц, 10 152,25–10 295,75 МГц, 10 502,25–10 645,7 МГц используют РЭС беспроводного доступа (WLL) и РРЛ в установленном порядке.
10,4–10,45 ФИКСИРОВАННАЯ ПОДВИЖНАЯ РАДИОЛОКАЦИОННАЯ Любительская
10,4–10,45 ФИКСИРОВАННАЯ ПОДВИЖНАЯ РАДИОЛОКАЦИОННАЯ Любительская
СИ
10,45–10,5 РАДИОЛОКАЦИОННАЯ Любительская Любительская спутниковая 5.481
10,45–10,5 РАДИОЛОКАЦИОННАЯ Любительская Любительская спутниковая
СИ
10,5–10,55 ФИКСИРОВАННАЯ ПОДВИЖНАЯ Радиолокационная
10,5–10,55 ФИКСИРОВАННАЯ ПОДВИЖНАЯ Радиолокационная К43
СИ
10,55–10,6 ФИКСИРОВАННАЯ ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной Радиолокационная
10,55–10,6 ФИКСИРОВАННАЯ ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной Радиолокационная К43
СИ
10,6–10,68 СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (пассивная) ФИКСИРОВАННАЯ ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной РАДИОАСТРОНОМИЧЕСКАЯ СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (пассивная) Радиолокационная 5.149 5.482 5.482A
10,6–10,68 СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (пассивная) ФИКСИРОВАННАЯ ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной РАДИОАСТРОНОМИЧЕСКАЯ СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (пассивная) Радиолокационная К43 5.149 5.482 5.482A
СИ
10,68–10,7 СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (пассивная) РАДИОАСТРОНОМИЧЕСКАЯ СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (пассивная) 5.340 5.483
10,68–10,7 СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (пассивная) РАДИОАСТРОНОМИЧЕСКАЯ СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (пассивная) К41 5.340 5.483
СИ
5.481 Дополнительное распределение: в Алжире, Германии, Анголе, Бразилии, Китае, Котд'Ивуаре, Египте, Сальвадоре, Эквадоре, Испании, Гватемале, Венгрии, Японии, Кении, Марокко, Нигерии, Омане, Узбекистане, Пакистане, Парагвае, Перу, Корейской Народно-Демократической Республике, Румынии, Тунисе и Уругвае полоса частот 10,45–10,5 ГГц распределена также фиксированной и подвижной службам на первичной основе. В Коста-Рике полоса частот 10,45−10,5 ГГц распределена также фиксированной службе на первичной основе. (ВКР-19)
5.482 В полосе 10,6–10,68 ГГц мощность, подводимая к антенне станций фиксированной и подвижной, за исключением воздушной подвижной, служб, не должна превышать –3 дБВт. Этот предел может быть превышен при условии получения согласия в соответствии с п. 9.21. Однако в Алжире, Саудовской Аравии, Армении, Азербайджане, Бахрейне, Бангладеш, Беларуси, Египте, Объединенных Арабских Эмиратах, Грузии, Индии, Индонезии, Исламской Республике Иран, Ираке, Иордании, Ливии, Казахстане, Кувейте, Ливане, Марокко, Мавритании, Молдове, Нигерии, Омане, Узбекистане, Пакистане, Филиппинах, Катаре, Сирийской Арабской Республике, Кыргызстане, Сингапуре, Таджикистане, Тунисе, Туркменистане и Вьетнаме это ограничение, налагаемое на фиксированную и подвижную, за исключением воздушной подвижной, службы, не применяется. (ВКР-07)

10–10,7 ГГц
Радиобайланыс регламенті (1-аудан)
Қазақстан Республикасында жиілік белдеулерін радиоқызметтер бойынша бөлу
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Санаты
Ескертпе
10–10,4 ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді) 5.474A 5.474B 5.474C ТІРКЕЛГЕН ЖЫЛЖЫМАЛЫ РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ Әуесқойлық 5.474D 5.479
10–10,4 ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді) 5.474A 5.474B 5.474C ТІРКЕЛГЕН ЖЫЛЖЫМАЛЫ РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ Әуесқойлық К43 5.474D 5.479
БР
К41: 2690-2700 МГц және 10,68-10,7 ГГц жиілік диапазондарын тіркелген қызметтің әрекеттегі РЭҚ жабдықтың амортизациялық мерзімі аяқталғанға дейін пайдаланады. К43: 2400-2483,5, 5150-5350, 5470-5725, 5925-6425, 10152,25-10295,75, 10502,25-10645,75 МГц диапазондардағы радиожиілік жолақтары сымсыз радиобайланыс (WLL) және радиорелелік РЭҚ-пен белгіленген тәртіп бойынша қолданылады.
10,4–10,45 ТІРКЕЛГЕН ЖЫЛЖЫМАЛЫ РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ Әуесқойлық
10,4–10,45 ТІРКЕЛГЕН ЖЫЛЖЫМАЛЫ РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ Әуесқойлық
БР
10,45–10,5 РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ Әуесқойлық Әуесқойлық жерсеріктік 5.481
10,45–10,5 РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ Әуесқойлық Әуесқойлық жерсеріктік
БР
10,5–10,55 ТІРКЕЛГЕН ЖЫЛЖЫМАЛЫ Радиолокациялық
10,5–10,55 ТІРКЕЛГЕН ЖЫЛЖЫМАЛЫ Радиолокациялық К43
БР
10,55–10,6 ТІРКЕЛГЕН ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда Радиолокациялық
10,55–10,6 ТІРКЕЛГЕН ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда Радиолокациялық К43
БР
10,6–10,68 ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес) ТІРКЕЛГЕН ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес) Радиолокациялық 5.149 5.482 5.482A
10,6–10,68 ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес) ТІРКЕЛГЕН ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес) Радиолокациялық К43 5.149 5.482 5.482A
БР
10,68–10,7 ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес) РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес) 5.340 5.483
10,68–10,7 ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес) РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес) К41 5.340 5.483
БР
5.481 Қосымша таратылу: Алжир, Германия, Ангола, Бразилия, Қытай, Кот-д'Ивуар, Египет, Сальвадор, Эквадор, Испания, Гватемала, Венгрия, Жапония, Кения, Марокко, Нигерия, Оман, Өзбекстан, Пәкістан, Парагвай, Перу, Демократиялық Халық Республикасында Корея Республикасы, Румыния, Тунис және Уругвай 10,45–10,5 ГГц жолағы сондай-ақ тіркелген және жылжымалы қызметтерге бірінші реттік негізде бөлінген. Коста-рикада 10,45−10,5 ГГц жолағы сондай-ақ тіркелген қызметке бірінші негізде бөлінген. (ДРК-19)
5.482 10,6–10,68 ГГц жолағында тіркелген және жылжымалы қызмет стацияларының, әуедегі жылжымалыны қоспағанда, 10,6–10,68 ГГц жолағындағы антеннаға келтірілген қуат 3 дБВт-тан аспауы керек. Бұл шектеулерді, 9.21-т. бойынша келісім алған жағдайда, көтеруге болады. Бірақ, Алжир, Сауд Арабиясы, Армения, Әзірбайжан, Бахрейн, Бангладеш, Беларусьь, Египет, Біріккен Араб Әмірліктері, Грузия, Үндістан, Индонезия, Иран Ислам Республикасы, Ирак, Ливия Араб Джамахириясы, Иордания, Қазақстан, Кувейт, Ливан, Марокко, Мавритания, Молдова, Нигерия, Оман, Өзбекстан, Пәкістан, Филиппин, Катар, Сирия Араб Республикасы, Қырғызстан, Сингапур, Тәжікстан, Тунис, Түркіменстан және Вьетнамда тіркелген және жылжымалы қызметтерге, әуедегі жылжымалы қызметті қоспағандағы қойылған бұл шектеу қолданылмайды. (ДРК-07)

5.482А В отношении совместного использования полосы 10,6–10,68 ГГц спутниковой службой исследования Земли (пассивной) и фиксированной и подвижной, за исключением воздушной подвижной, службами применяется Резолюция 751 (ВКР-07). (ВКР-07)
5.483 Дополнительное распределение: в Саудовской Аравии, Армении, Азербайджане, Бахрейне, Беларуси, Китае, Колумбии, Республике Корея, Египте, Объединенных Арабских Эмиратах, Грузии, Исламской Республике Иран, Ираке, Израиле, Иордании, Казахстане, Кувейте, Ливане, Монголии, Катаре, Кыргызстане, Корейской Народно-Демократической Республике, Таджикистане, Туркменистане и Йемене полоса частот 10,68–10,7 ГГц распределена также фиксированной и подвижной, за исключением воздушной подвижной, службам на первичной основе. Такое использование ограничено оборудованием, находившимся в эксплуатации на 1 января 1985 года. (ВКР-19)
10,7–11,7 ГГц
Регламент Радиосвязи (Район 1)
Распределение полос радиочастот между радиослужбами в Республике Казахстан
Полоса радиочастот радиослужбы
Полоса радиочастот радиослужбы
Категория
Примечания
10,7–10,95
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.441 (Земля-космос) 5.484
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
10,7–10,95
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.441 (Земля-космос) 5.484
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
К42
СИ
К42: Отдельные участки полос 10,7–11,7 ГГц и 14,4–14,47 ГГц используются радиовещательной спутниковой службой.
10,95–11,2
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.484A 5.484B (Земля-космос) 5.484
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
10,95–11,2
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.484A 5.484B (Земля-космос) 5.484
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
К42
СИ
11,2–11,45
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.441 (Земля-космос) 5.484
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
11,2–11,45
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.441 (Земля-космос) 5.484
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
К42
СИ
11,45–11,7
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.484A 5.484B (Земля-космос) 5.484
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
11,45–11,7
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.484A 5.484B (Земля-космос) 5.484
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
К42
СИ
5.484 В Районе 1 использование полосы 10,7–11,7 ГГц фиксированной спутниковой службой (Земля-космос) ограничивается фидерными линиями для радиовещательной спутниковой службы.
5.484A Полосы 10,95–11,2 ГГц (космос-Земля), 11,45–11,7 ГГц (космос-Земля), 11,7–12,2 ГГц (космос-Земля) в Районе 2, 12,2–12,75 ГГц (космос-Земля) в Районе 3, 12,5–12,75 ГГц (космос-Земля) в Районе 1, 13,75–14,5 ГГц (Землякосмос), 17,8–18,6 ГГц (космос-Земля), 19,7–20,2 ГГц (космосЗемля), 27,528,6 ГГц (Земля-космос), 29,5–30 ГГц (Земля-космос) могут использоваться негеостационарной спутниковой системой фиксированной спутниковой службы при условии выполнения положений п. 9.12 для координации с другими негеостационарными спутниковыми системами фиксированной спутниковой службы. Негеостационарные спутниковые системы фиксированной спутниковой службы не должны требовать защиты от геостационарных спутниковых сетей фиксированной спутниковой службы, работающих в соответствии с Регламентом радиосвязи, независимо от даты поступления в Бюро полной информации для координации или заявления, в зависимости от случая, для негеостационарных спутниковых систем фиксированной спутниковой службы, а также полной информации для координации или заявления, в зависимости от случая, для геостационарных спутниковых сетей, при этом п. 5.43А не применяется. Негеостационарные спутниковые системы фиксированной спутниковой службы в вышеуказанных полосах частот должны работать при условии быстрого устранения любой неприемлемой помехи, которая может возникнуть во время их работы. (ВКР-2000)

5.482А 10,6–10,68 ГГц жолағын жерсеріктік Жерді зеттеу (белсенді емес) қызметі және тіркелген және жылжымалы, әуедегі жылжымалыны қоспағанда, қызметмен біріге қолдану барысында 751 (ДРК-07) Резолюциясы пайдаланылады. (ДРК-07)
5.483 Қосымша таратылу: Сауд Арабиясы, Армения, Әзірбайжан, Бахрейн, Беларусь, Қытай, Колумбия, Корея Республикасы, Египет, Біріккен Араб Әмірліктері, Грузия, Иран Ислам Республикасы, Ирак, Израиль, Иордания, Қазақстан, Кувейт, Ливан, Моңғолия, Катар, Қырғызстан, Корей Халық Демократиялық Республикасы, Тәжікстан, Түрікменстан және Йемен 10,68–10,7 ГГц жолағы сонда-ақ тіркелген және жылжымалы қызметке, әуедегі жылжымалыны қоспағанда, бірінші реттік негізде бөлінген. Мұндай пайдаланым 1985 жылдың 1 қаңтарына дейін пайдалануға қосылған қондырғылармен шектеледі. (ДРК-19)
10,7–11,7 ГГц
Радиобайланыс регламенті (1-аудан)
Қазақстан Республикасында жиілік белдеулерін радиоқызметтер бойынша бөлу
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Санаты
Ескертпе
10,7–10,95
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.441 (Жер-ғарыш) 5.484
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
10,7–10,95
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.441 (Жер-ғарыш) 5.484
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
К42
БР
К42: 10,7-11,7 ГГц және 14,4-14,47 ГГц жиілік жолақтарының кейбір бөліктері жерсеріктік радиотаратқыш қызметімен пайдаланылады.
10,95–11,2
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.484A 5.484B (Жер-ғарыш) 5.484
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
10,95–11,2
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.484A 5.484B (Жер-ғарыш) 5.484
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
К42
БР
11,2–11,45
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.441 (Жер-ғарыш) 5.484
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
11,2–11,45
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.441 (Земля-космос) 5.484
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
К42
БР
11,45–11,7
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.484A 5.484B (Жер-ғарыш) 5.484
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
11,45–11,7
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.484A 5.484B (Жер-ғарыш) 5.484
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
К42
БР
5.484 1-ауданда 10,7-11,7 ГГц жолағын тіркелген жерсеріктік қызметке (Жер-ғарыш) пайдалану жерсеріктік радиохабар тарату қызметінің фидер жолдарымен шектеледі.
5.484A 10,95-11,2 ГГц (ғарыш-Жер), 11,45-11,7 ГГц (ғарыш-Жер), 11,7-12,2 ГГц (ғарыш-Жер) 2 -ауданда, 12,2-12,75 ГГц (ғарыш-Жер) 3-ауданда, 12,5-12,75 ГГц (ғарыш-Жер) 1-ауданда, 13,75-14,5 ГГц (Жер-ғарыш), 17,8-18,6 ГГц (ғарыш-Жер), 19,7-20,2 ГГц (ғарыш-Жер), 27,5-28,6 ГГц (Жер-ғарыш), 29,5-30 ГГц (Жер-ғарыш) жолақтарында тіркелген жерсеріктік қызметтің геостационарлық емес жерсеріктік жүйелері 9.12-т. ережелері орындаған жағдайда, басқа тіркелген жерсеріктік қызметтің геостационарлық емес жерсеріктік жүйелерімен үйлестіру жүргізу үшін қолданылады. тіркелген жерсеріктік қызметтің геостационарлық емес жерсеріктік жүйелері, байланыс Регламентіне сәйкес жұмыс атқаратын, Бюроға үйлестіру немесе өтініш берген уақытына байланыссыз, тіркелген жерсеріктік қызметтің геостационарлық жерсеріктік жүйелерінен, қорғаныс талап етпеуі тиіс. Тіркелген жерсеріктік қызметтің геостационарлық емес жерсеріктік жүйелеріне және үйлестіру жайлы және өтініш берілгені туралы толық ақпараттарына байланысты, бұл жағдайда 5.43А-т. қолданылмайды. Тіркелген жерсеріктік қызметтің геостационарлық емес жерсеріктік жүйелері жоғарыда көрсетілген жолақтарда, олардың жұмыс атқару кезеңінде, кез келген тиімсіз кедергілерді болдырмайтын жағдайда жұмыс атқара алады. (ДРК-2000)

5.484B Должна применяться Резолюция 155 (ВКР15). (ВКР-15)
11,7–13,4 ГГц
Регламент Радиосвязи (Район 1)
Распределение полос радиочастот между радиослужбами в Республике Казахстан
Полоса радиочастот радиослужбы
Полоса радиочастот радиослужбы
Категория
Примечания
11,7–12,5
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
РАДИОВЕЩАТЕЛЬНАЯ
РАДИОВЕЩАТЕЛЬНАЯ СПУТНИКОВАЯ 5.492
5.487 5.487A
11,7–12,5
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
РАДИОВЕЩАТЕЛЬНАЯ
РАДИОВЕЩАТЕЛЬНАЯ СПУТНИКОВАЯ 5.492
5.487 5.487А
СИ
12,5–12,75
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.484A 5.484B (Земля-космос)
5.494 5.495 5.496
12,5–12,75
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.484A 5.484B (Земля-космос)
СИ
12,75–13,25
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.441
ПОДВИЖНАЯ
Служба космических исследований (дальний космос) (космос-Земля)
12,75–13,25
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.441
ПОДВИЖНАЯ
Служба космических исследований (дальний космос) (космос-Земля)
СИ
13,25–13,4
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (активная)
ВОЗДУШНАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ 5.497
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (активная)
5.498A
13,25–13,4
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (активная)
ВОЗДУШНАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ 5.497
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (активная)
5.498А
СИ
5.487 В полосе 11,7–12,5 ГГц в Районах 1 и 3 фиксированная, фиксированная спутниковая, подвижная, за исключением воздушной подвижной, и радиовещательная службы в распределенных им соответствующих полосах частот не должны создавать вредных помех станциям радиовещательной спутниковой службы, работающим в соответствии с Планом для Районов 1 и 3, содержащимся в Приложении 30, или требовать защиты от них. (ВКР-03)
5.487A Дополнительное распределение: полоса 11,7–12,5 ГГц в Районе 1, полоса 12,2–12,7 ГГц в Районе 2 и полоса 11,7–12,2 ГГц в Районе 3 распределены также фиксированной спутниковой службе (космос-Земля) на первичной основе; их использование ограничено негеостационарными системами, и к ним применяются положения п. 9.12 в отношении координации с другими негеостационарными спутниковыми системами фиксированной спутниковой службы. Негеостационарные спутниковые системы фиксированной спутниковой службы не должны требовать защиты от геостационарных спутниковых сетей радиовещательной спутниковой службы, работающих в соответствии с Регламентом радиосвязи, независимо от даты поступления в Бюро полной информации для координации или заявления, соответственно, для негеостационарных спутниковых систем фиксированной спутниковой службы и полной информации для координации или заявления, соответственно, для геостационарных спутниковых сетей, при этом п. 5.43А не применяется. Негеостационарные спутниковые системы фиксированной спутниковой службы в вышеуказанных полосах частот должны работать так, чтобы любые неприемлемые помехи, которые могут возникнуть во время их работы, быстро устранялись. (ВКР-03)
5.492 Присвоения станциям радиовещательной спутниковой службы, соответствующие определенному региональному Плану или включенные в Список для Районов 1 и 3 в Приложении 30, могут также использоваться для передач в фиксированной спутниковой службе (космос-Земля), при условии что такие передачи не создают бóльших помех и не требуют большей защиты от помех, чем передачи радиовещательной спутниковой службы, работающей согласно этому Плану или Списку, соответственно. (ВКР-2000)

5.484B 155-резолюциясы (ДРК15) қолданылуы тиіс. (ДРК-15)
11,7–13,4 ГГц
Радиобайланыс регламенті (1-аудан)
Қазақстан Республикасында жиілік белдеулерін радиоқызметтер бойынша бөлу
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Санаты
Ескертпе
11,7–12,5
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
РАДИОТАРАТҚЫШ
РАДИОТАРАҚЫШ ЖЕРСЕРІКТІК 5.492
5.487 5.487A
11,7–12,5
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
РАДИОТАРАТҚЫШ
РАДИОТАРАҚЫШ ЖЕРСЕРІКТІК 5.492
5.487 5.487А
БР
12,5–12,75
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.484A 5.484B (Жер-ғарыш)
5.494 5.495 5.496
12,5–12,75
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.484A 5.484B (Жер-ғарыш)
БР
12,75–13,25
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.441
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
Ғарыш зерттеу қызметі (алыс ғарыш) (ғарыш-Жер)
12,75–13,25
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.441
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
Ғарыш зерттеу қызметі (алыс ғарыш) (ғарыш-Жер)
БР
13,25–13,4
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді)
ӘУЕДЕГІ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ 5.497
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді)
5.498A
13,25–13,4
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді)
ӘУЕДЕГІ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ 5.497
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді)
5.498А
БР
5.487 1 және 3 аудандарында 11,7-12,5 ГГц жолақта, тіркелген, тіркелген жерсеріктік, жылжымалы, әуедегі жылжымалыны қоспағанда, және радиохабар қызметі өздеріне бөлінген жиілік жолақтарында, 30 қосымшаның ережелеріне сәйкес жұмыс істейтін жерсеріктік радиохабар тарату қызметінің станцияларына зиянды кедергілер тудырмауы тиіс. (ДРК-03)
5.487A Қосымша таратылу: 11,7-12,5 ГГц жолағы 1-ауданда, 12,2-12,7 ГГц жолағы 2-ауданда және 11,7-12,2 ГГц жолағы 3-ауданда тіркелген жерсеріктік қызметке (ғарыш-Жер) бірінші реттік негізде бөлінген; олардың қолданысы геостационарлық емес жүйелермен шектеледі, және тіркелген жерсеріктік қызметінің геостационарлық емес жүйелерімен үйлестіру жұмысы барысында 9.12-т. ережелері қолданылады. Тіркелген жерсеріктік қызметінің геостационарлық емес жүйелері, радиобайланыс Регламентіне сәйкес жұмыс атқаратын, Бюроға түскен үйлестіру жайлы немесе өтініш беруі жайлы ақпаратқа байланыссыз, жерсеріктік радиохабар тарату қызметінің геостационарлық жерсеріктік желілерінен қорғаныс талап етпеуі тиіс, 5.43А-т. ережелері тіркелген жерсеріктік қызметінің геостационарлық емес жүйелері және үйлестіру туралы және өтініш беру туралы толық ақпарат және геостационарлық жерсеріктік желілер үшін қолданылмайды. Тіркелген жерсеріктік қызметінің геостационарлық емес жүйелері жоғарыда көрсетілген жолақтарда, кез келген болар болмас зиянды кедергілер, тез арада жойылатын жағдайда жұмыс атқаруы тиіс. (ДРК-03)
5.492 30 Қосымшасындағы аймақтық Жоспарға сәйкес немесе 30 Қосымшада 1 және 3 аудандар үшін Тізімге қосылған, жерсеріктік радиохабар тарату станцияларына тағайындаулар жасағанда, олар, егер мұндай таратулар үлкен кедергілер тудырмай немесе осы Жоспарға немесе осы Тізімге сәйкес жұмыс істейтін жерсеріктік радиохабар таратуларынан артық қорғанысты талап етпесе, тіркелген жерсеріктік қызметке де (ғарыш-Жер) пайдалануы мүмкін. Ғарыш қызметтерді алатын болсақ, онда бұл жиіліктер жолағы негізінен жерсеріктік радиохабар тарату қызметтеріне пайдалануы керек. (ДРК-2000)

5.494 Дополнительное распределение: в Алжире, Саудовской Аравии, Бахрейне, Камеруне, Центральноафриканской Республике, Республике Конго, Кот-д'Ивуаре, Джибути, Египте, Объединенных Арабских Эмиратах, Эритрее, Эфиопии, Габоне, Гане, Гвинее, Ираке, Израиле, Иордании, Кувейте, Ливане, Ливии, Мадагаскаре, Мали, Марокко, Монголии, Нигерии, Омане, Катаре, Сирийской Арабской Республике, Демократической Республике Конго, Сомали, Судане, Южном Судане, Чаде, Того и Йемене полоса частот 12,5–12,75 ГГц распределена также фиксированной и подвижной, за исключением воздушной подвижной, службам на первичной основе. (ВКР15)
5.495 Дополнительное распределение: в Греции, Монако, Черногории, Уганде, и Тунисе полоса частот 12,5–12,75 ГГц распределена также фиксированной и подвижной, за исключением воздушной подвижной, службам на вторичной основе. (ВКР-19)
5.496 Дополнительное распределение: в Австрии, Азербайджане, Кыргызстане и Туркменистане полоса 12,5–12,75 ГГц распределена также фиксированной и подвижной, за исключением воздушной подвижной, службам на первичной основе. Однако станции этих служб не должны создавать вредных помех земным станциям фиксированной спутниковой службы в странах Района 1, которые не указаны в настоящем примечании. Координация этих земных станций со станциями фиксированной и подвижной служб перечисленных в данном примечании стран не требуется. На территории упомянутых в данном примечании стран должны применяться ограничения плотности потока мощности у поверхности Земли, указанные в Таблице 21-4 Статьи 21 для фиксированной спутниковой службы. (ВКР-2000)
5.497 Использование полосы 13,25–13,4 ГГц воздушной радионавигационной службой ограничивается навигационной аппаратурой, использующей эффект Допплера.
5.498A Спутниковая служба исследования Земли (активная) и служба космических исследований (активная), работающие в полосе 13,25–13,4 ГГц, не должны создавать вредных помех воздушной радионавигационной службе или ограничивать ее использование и развитие. (ВКР-97)
13,4–14 ГГц
Регламент Радиосвязи (Район 1)
Распределение полос радиочастот между радиослужбами в Республике Казахстан
Полоса радиочастот радиослужбы
Полоса радиочастот радиослужбы
Категория
Примечания
13,4–13,65
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (активная)
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.499A 5.499B
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ 5.499C 5.499D
Спутниковая служба стандартных частот и сигналов времени (Земля-космос)
5.499E 5.500 5.501 5.501B
13,4–13,65
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (активная)
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.499A 5.499B
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ 5.499C 5.499D
Спутниковая служба стандартных частот и сигналов времени (Земля-космос)

5.494 Қосымша таратылу: Алжир, Сауд Арабиясы, Бахрейн, Камерун, Орталық Африка Республикасы, Конго Республикасы, Кот-д'Ивуар, Джибути, Египет, Біріккен Араб Әмірліктері, Эритрея, Эфиопия, Габон, Гана, Гвинея, Ирак, Израиль, Иордания, Кувейт, Ливан, Ливия, Мадагаскар, Мали, Марокко, Моңғолия, Нигерия, Оман, Катар, Сирия Араб Республикасы, Конго Демократиялық Республикасы, Сомали, Судан, Оңтүстік Судан, Чад, Того және Йемен 12,5-12,75 ГГц жолағы тіркелген және жылжымалы қызметтерге, жылжымалы әуедегі қызметті қоспағанда, бірінші реттік негізде бөлінген. (ДРК-15)
5.495 Қосымша таратылу: Грецияда, Монакода, Черногорияда, Угандада және Тунисте 12,5–12,75 ГГц жолағы тіркелген және жылжымалы қызметтерге, жылжымалы әуедегі қызметті қоспағанда, екінші реттік негізде бөлінген. (ДРК-19)
5.496 Қосымша таратылу: Австрия, Әзірбайжан, Қырғызстан және Түркіменстанда 12,5-12,75 ГГц жолағы сондай-ақ тіркелген және жылжымалы қызметтерге, жылжымалы әуедегі қызметті қоспағанда, бірінші реттік негізде бөлінген. Бірақ бұл қызметтердің станциялары тіркелген жерсеріктік қызметтердің 1-ауданда орналасқан басқа елдердегі, бұл ескертпеде көрсетілмеген, жерде орналасқан станцияларына зиянды кедергілер тудырмауы тиіс. Бұл жерде орналасқан станцияларды осы ескертпеде көрсетілген, тіркелген және жылжымалы қызметтермен үйлестірудің қажеті жоқ. Осы ескертпеде аталған елдер аумақтарында қуат ағынының тығыздығын Жер бетінде шектеу тіркелген жерсеріктік қызметте 21-бабы 21-4-кестесі бойынша орындалуы тиіс. (ДРК-2000)
5.497 13,25-13,4 ГГц жолағын әуедегі радионавигациялық қызметте пайдалану Доплер эффектісін пайдаланатын навигациялық аппаратураларымен шектеледі.
5.498A 13,25-13,4 ГГц жолағындағы жерсеріктік Жерді зерттеу (белсенді) және ғарыш зерттеу (белсенді) қызметтері зиянды кедергілер тудырмауы керек және әуедегі радионавигациялық қызметтің пайдалануына және дамуына кедергі жасамауы тиіс. (ДРК-97)
13,4–14 ГГц
Радиобайланыс регламенті (1-аудан)
Қазақстан Республикасында жиілік белдеулерін радиоқызметтер бойынша бөлу
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Санаты
Ескертпе
13,4–13,65
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді)
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.499A 5.499B
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ 5.499C 5.499D
Жерсеріктік стандартты жиілік және уақыт дабылы қызметі (Жер-ғарыш)
5.499E 5.500 5.501 5.501B
13,4–13,65
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді)
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.499A 5.499B
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ 5.499C 5.499D
Жерсеріктік стандартты жиілік және уақыт дабылы қызметі (Жер-ғарыш)

5.499E 5.501В
СИ
13,65–13,75
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (активная)
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ 5.501A
Спутниковая служба стандартных частот и сигналов времени (Земля-космос)
5.500 5.501 5.501B
13,65–13,75
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (активная)
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ 5.501A
Спутниковая служба стандартных частот и сигналов времени (Земля-космос)
5.501B
СИ
13,75–14
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.484A
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
Спутниковая служба исследования Земли
Спутниковая служба стандартных частот и сигналов времени (Земля-космос)
Служба космических исследований
5.499 5.500 5.501 5.502 5.503
13,75–14
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.484А
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
Спутниковая служба исследования Земли
Спутниковая служба стандартных частот и сигналов времени (Земля-космос)
Служба космических исследований
5.502 5.503
СИ
5.499А Использование полосы частот 13,4−13,65 ГГц фиксированной спутниковой службой (космос-Земля) ограничено геостационарными спутниковыми системами и зависит от получения согласия в соответствии с п. 9.21 в отношении спутниковых систем, работающих в службе космических исследований (космос-космос) и ретранслирующих данные от космических станций на геостационарной спутниковой орбите связанным с ними космическим станциям на негеостационарных спутниковых орбитах, по которым Бюро получило информацию для предварительной публикации к 27 ноября 2015 года‎. (ВКР-15)
5.499В Администрации не должны препятствовать развертыванию и эксплуатации передающих земных станций спутниковой службы стандартных частот и сигналов времени (Земля-космос), имеющей распределение на вторичной основе в полосе частот 13,4−13,65 ГГц, на основании первичного распределения ФСС (космос-Земля). (ВКР-15)
5.499С Распределение полосы частот 13,4–13,65 ГГц службе космических исследований на первичной основе ограничено:
− спутниковыми системами, работающими в службе космических исследований (космос-космос) и ретранслирующими данные от космических станций на геостационарной спутниковой орбите связанным с ними космическим станциям на негеостационарных спутниковых орбитах, по которым Бюро получило информацию для предварительной публикации к 27 ноября 2015 года;
− активными датчиками на борту космических кораблей;
− спутниковыми системами, работающими в службе космических исследований (космос-Земля) и ретранслирующими данные от космических станций на геостационарной спутниковой орбите связанным с ними земным станциям.
В других случаях эта полоса частот используется службой космических исследований на вторичной основе. (ВКР-15)

5.499E 5.501В
БР
13,65–13,75
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді)
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ 5.501A
Жерсеріктік стандартты жиілік және уақыт дабылы қызметі (Жер-ғарыш)
5.500 5.501 5.501B
13,65–13,75
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді)
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ 5.501A
Жерсеріктік стандартты жиілік және уақыт дабылы қызметі (Жер-ғарыш)
5.501B
БР
13,75–14
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.484A
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
Жерсеріктік Жерді зерттеу қызметі
Жерсеріктік стандартты жиілік және уақыт дабылы қызметі (Жер-ғарыш)
Ғарыш зерттеу қызметі
5.499 5.500 5.501 5.502 5.503
13,75–14
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.484А
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
Жерсеріктік Жерді зерттеу қызметі
Жерсеріктік стандартты жиілік және уақыт дабылы қызметі (Жер-ғарыш)
Ғарыш зерттеу қызметі
5.502 5.503
БР
5.499А 13,4-13,65 ГГц жиілік жолағын тіркелген жерсеріктік қызметте (ғарыш-Жер) пайдалану геостационарлық жерсеріктік жүйелермен шектеледі және ғарыш зерттеу қызметінде (ғарыш-ғарыш) жұмыс істейтін және Бюро 2015 жылғы 27 қарашаға дейін алдын ала жариялау үшін ақпарат алған геостационарлық емес жерсеріктік орбиталардағы ғарыш станцияларымен байланысатын геостационарлық жерсеріктік орбитадағы ғарыш станцияларынан деректерді тарататын жерсеріктік жүйелер үшін 9 .21-т. сәйкес алынатын келісімге тәуелді‎. (ДРК-15)
5.499В 13,4-13,65 ГГц жиілік жолағында ТЖҚ бірінші негізде бөлінулер негізінде жерсеріктік стандартты жиілік пен уақыт сигналдарының қызметінде (Жер-ғарыш) тарататын жер станцияларын әкімшіліктер орналастыруға және пайдалануға кедергі жасамауы керек. (ДРК-15)
5.499С Ғарыш зерттеу қызметіне 13,4-13,65 ГГц жиілік жолағын бірінші реттік негізде бөлу шектеледі:
− ғарыш зерттеу қызметінде (ғарыш-ғарыш) жұмыс істейтін және Бюро 2015 жылғы 27 қарашаға дейін алдын ала жариялау үшін ақпарат алған геостационарлық емес жерсеріктік орбиталардағы ғарыш станцияларымен байланысатын геостационарлық жерсеріктік орбитадағы ғарыш станцияларынан деректерді тарататын жерсеріктік жүйелермен;
− ғарыш кемелеренің бортындағы белсенді датчиктермен;
− ғарыш зерттеу (ғарыш-жер) қызметінде жұмыс істейтін және геостационарлық жерсеріктік орбитадағы ғарыш станцияларынан мәліметтерді олармен байланысты жер станцияларына тасымалдайтын жерсеріктік жүйелермен.
Басқа жағдайларда бұл жиілік жолағын ғарыш зерттеу қызметі екінші реттік негізде пайдаланады. (ДРК-15)

5.499D В полосе частот 13,4–13,65 ГГц спутниковые системы службы космических исследований (космосЗемля) и/или службы космических исследований (космос-космос) не должны создавать вредных помех станциям фиксированной, подвижной и радиолокационной служб и спутниковой службы исследования Земли (активной) или требовать защиты от них. (ВКР-15)
5.499Е В полосе частот 13,4−13,65 ГГц геостационарные спутниковые сети фиксированной спутниковой службы (космос-Земля) не должны требовать защиты от космических станций спутниковой службы исследования Земли (активной), работающих в соответствии с настоящим Регламентом. Пункт 5.43A в этом случае не применяется. Положения п. 22.2 не применяются к спутниковой службе исследования Земли (активной) по отношению к фиксированной спутниковой службе (космос-Земля) в этой полосе частот. (ВКР15)
5.500 Дополнительное распределение: в Алжире, Саудовской Аравии, Бахрейне, Брунее-Даруссаламе, Камеруне, Египте, Объединенных Арабских Эмиратах, Габоне, Индонезии, Исламской Республике Иран, Ираке, Израиле, Иордании, Кувейте, Ливане, Мадагаскаре, Малайзии, Мали, Марокко, Мавритании, Нигере, Нигерии, Омане, Катаре, Сирийской Арабской Республике, Сингапуре, Судане, Южном Судане, Чаде и Тунисе полоса частот 13,4−14 ГГц распределена также фиксированной и подвижной службам на первичной основе. В Пакистане полоса частот 13,4−13,75 ГГц распределена также фиксированной и подвижной службам на первичной основе. (ВКР15)
5.501 Дополнительное распределение: в Азербайджане, Венгрии, Японии, Кыргызстане, Румынии и Туркменистане полоса 13,4–14 ГГц распределена также радионавигационной службе на первичной основе. (ВКР-12)
5.501A Распределение полосы частот 13,65–13,75 ГГц службе космических исследований на первичной основе ограничено активными датчиками на борту космических кораблей. В других случаях эта полоса частот используется службой космических исследований на вторичной основе. (ВКР-15)
5.501B В полосе 13,4–13,75 ГГц спутниковая служба исследования Земли (активная) и служба космических исследований (активная) не должны создавать вредных помех радиолокационной службе или ограничивать ее использование и развитие. (ВКР-97)
5.502 В полосе 13,75–14 ГГц земная станция геостационарной сети фиксированной спутниковой службы должна иметь минимальный диаметр антенны 1,2 м, а земная станция негеостационарной системы фиксированной спутниковой службы – 4,5 м. Кроме того, усредненная за одну секунду э.и.и.м., излучаемая станцией радиолокационной или радионавигационной службы, не должна превышать 59 дБВт при углах места более 2° и 65 дБВт – при меньших углах. До введения в эксплуатацию в этой полосе земной станции геостационарной спутниковой сети фиксированной спутниковой службы с диаметром антенны менее 4,5 м администрация должна обеспечить, чтобы плотность потока мощности, создаваемого данной земной станцией, не превышала:
– –115 дБ(Вт/(м2 10 МГц)) в течение более 1% времени на высоте 36 м над уровнем моря на отметке низшего уровня, как официально признано прибрежным государством;
– –115 дБ(Вт/(м2 10 МГц)) в течение более 1% времени на высоте 3 м над уровнем земли на границе территории администрации, развертывающей или планирующей развернуть в этой полосе радары сухопутной подвижной службы, если только ранее не было получено соответствующее согласие.

5.499D 13,4-13,65 ГГц жиілік жолағында ғарыш зерттеу (ғарыш-Жер) және/немесе ғарыш зерттеу қызметтеріндегі (ғарыш-ғарыш) жерсеріктік жүйелер тіркелген, жылжымалы, радиолокациялық және жерсеріктік Жерді зерттеу (белсенді) қызметінің станцияларына зиянды кедергілер тудырмауы керек және немесе олардан қорғауды талап етпейді. (ДРК-15)
5.499Е 13,4-13,65 ГГц жиілік жолағында тіркелген жерсеріктік қызметтегі (ғарыш-Жер) геостационарлық жерсеріктік желілер осы Регламентке сәйкес жұмыс істейтін жерсеріктік Жерді зерттеу қызметіндегі (белсенді) ғарыш станцияларынан қорғауды талап етпеуі керек. Бұл жағдайда 5.43А тармағы қолданылмайды. 22.2-т. ережелері осы жиілік жолағындағы тіркелген жерсеріктік қызметке (ғарыш-Жер) қатысты жерсеріктік Жерді зерттеу қызметіне (белсенді) қолданылмайды. (ДРК-15)
5.500 Қосымша таратылу: Алжир, Сауд Арабиясы, Бахрейн, Бруней-Даруссалам, Камерун, Египет, Біріккен Араб Әмірліктері, Габон, Индонезия, Иран Ислам Республикасы, Ирак, Израиль, Иордания, Кувейт, Ливан, Мадагаскар, Малайзия, Мали, Марокко, Мавритания, Нигер, Нигерия, Оман, Катар, Сирия Араб Республикасы, Сингапур, Судан, Оңтүстік Судан, Чад және Тунис 13,4-14 ГГц жолағы, сондай-ақ тіркелген және жылжымалы қызметке, бірінші реттік негізде бөлінген. Пәкістанда 13,4−13,75 ГГц жолағы тіркелген және жылжымалы қызметке, бірінші реттік негізде бөлінген. (ДРК-15)
5.501 Қосымша таратылу: Әзірбайжан, Венгрия, Жапония, Қырғызстан, Румыния және Түркіменстанда 13,4–14 ГГц жолағы сондай-ақ радионавигациялық қызметке бірінші реттік негізде бөлінген. (ДРК-12)
5.501A 13,65-13,75 ГГц жиілік жолағын ғарыш зерттеу қызметіне бірінші реттік негізде бөлу ғарыш аппаратының бортындағы белсенді датчиктермен шектеледі. Басқа жағдайларда бұл жиілік жолағын ғарыш зерттеу қызметі екінші реттік негізде пайдаланады. (ДРК-15)
5.501B 13,4-13,75 ГГц жолағындағы жерсеріктік Жерді зерттеу (белсенді) және ғарыш зерттеу (белсенді) қызметтері радиолокациялық қызметке пайдалануына зиянды кедергілер тудырмауы керек және оның пайдалануымен дамуына шектеу жасамауы тиіс. (ДРК-97)
5.502 13,75-14 ГГц жолағында тіркелген жерсеріктік қызметтің геостационарлық жүйесінің жер станцияларының антеннасының минимальды диаметрі 1,2 м, тіркелген жерсеріктік қызметтің геостационарлық емес жүйесінің жер станцияларының антеннасы – 4,5 м болуы керек. Бұдан басқа радиолокациялық немесе радионавигациялық станцияларының э.и.с.қ. бір секундтағы орташа мәні 2о-тан жоғары бұрыштарда 59 дБВт-тан, кіші бұрыштарда - 65 дБВт –тан аспауы керек. Тіркелген жерсеріктік қызметтің геостационарлық жүйесінің антенна диаметрі 4,5 м-лік жер станцияларын іске қосу алдында әкімшіліктер осы жер станциясы тудыратын қуат ағынының тығыздығы мына шамадан аспауы керек:
– -115 дБ(Вт/(м2 • 10 МГц)), 1% уақыт аралығында, ең төменгі деңгейдегі теңіз бетінен 36 м биіктікте, жағалық мемлекетпен арнайы мойындалған; – -115 дБ(Вт/(м • 10 МГц)) 1%-тен көбірек уақыт аралығында, жер бетінен 3 м биіктікте, осы жолақта құырылықтық жылжымалы қызметінің радарларын қолдануға жоспарлап отырған әкімшіліктердің шекарасында, егер алдын ала сәйкес келісімдер алынбаған болса.

Э.и.и.м. любого излучения земных станций фиксированной спутниковой службы при диаметре антенны больше или равном 4,5 м должна составлять не менее 68 дБВт и не должна превышать 85 дБВт. (ВКР-03)
5.503 В полосе 13,75–14 ГГц геостационарные космические станции службы космических исследований, относительно которых Бюро получило информацию для предварительной публикации до 31 января 1992 г., должны работать на равной основе со станциями фиксированной спутниковой службы; после этой даты новые геостационарные космические станции службы космических исследований будут работать на вторичной основе. До тех пор пока геостационарные космические станции службы космических исследований, относительно которых информация для предварительной публикации была получена Бюро до 31 января 1992 года, не прекратят работу в этой полосе:
– в полосе 13,77–13,78 ГГц плотность э.и.и.м. излучений любой земной станции фиксированной спутниковой службы, работающей с космической станцией на геостационарной спутниковой орбите, не должна превышать:
i) 4,7D + 28 дБ(Вт/40 кГц), где D – диаметр антенны земной станции фиксированной спутниковой службы, равный или больше 1,2 м и меньше 4,5 м;
ii) 49,2 + 20 log(D/4,5) дБ(Вт/40 кГц), где D – диаметр антенны земной станции фиксированной спутниковой службы, равный или больше 4,5 м и меньше 31,9 м;
iii) 66,2 дБ(Вт/40 кГц) для любой земной станции фиксированной спутниковой службы, диаметр антенны которой равен или больше 31,9 м;
iv) 56,2 дБ(Вт/4 кГц) для узкополосных (менее 40 кГц необходимой ширины полосы) излучений любой земной станции фиксированной спутниковой службы с диаметром антенны 4,5 м или более;
– плотность э.и.и.м. излучений любой земной станции фиксированной спутниковой службы, работающей с космической станцией на негеостационарной спутниковой орбите, не должна превышать 51 дБВт в полосе шириной 6 МГц в диапазоне 13,772–13,778 ГГц.
В этих диапазонах частот в целях компенсации затухания в дожде может использоваться автоматическое регулирование мощности для увеличения плотности э.и.и.м. до такой степени, чтобы плотность потока мощности космической станции фиксированной спутниковой службы не превышала значения, которое получается при использовании земной станцией э.и.и.м., соответствующей вышеуказанным пределам в условиях ясного неба. (ВКР-03)
14–14,5 ГГц
Регламент Радиосвязи (Район 1)
Распределение полос радиочастот между радиослужбами в Республике Казахстан
Полоса радиочастот радиослужбы
Полоса радиочастот радиослужбы
Категория
Примечания
14–14,25
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.457A 5.457B 5.484A 5.484B 5.506 5.506B

Тіркелген жерсеріктік қызметтің жер станцияларының антенна диаметрі 4,5 м-ден үлкен немесе тең болатын кез келген сәулеленулерінің э.и.с.қ. 68 дБВт кіші немесе 85 дБВт аспауы қажет. (ДРК-03)
5.503 13,75-14 ГГц жолағында, алдын ала жариялау үшін Бюроның 1992 жылдың 31 қаңтарына дейін алған мәліметтері бойынша, ғарыш зерттеу қызметтерінің геостационарлық ғарыш станциялары тіркелген жерсеріктік қызмет станцияларымен тең жұмыс істеуі керек; бұл күннен соң, ғарыш зерттеу қызметтерінің жаңа геостационарлық ғарыш станциялары екінші реттік негізде жұмыс істейтін болады; алдын ала жариялау үшін Бюроның 1992 жылдың 31 қаңтарына дейін алған мәлметтері бойынша, ғарыш зерртеу қызметтерінің геостационарлық ғарыш станциялары бұл жолақта жұмысын тоқтатпайынша, сәулеленулердің э.и.с.қ. тығыздығы кез келген тіркелген жерсеріктік қызметтің жер станцияларында 6 МГц жолақтың 13,75-14 ГГц жиіліктер аумағында 51 дБВт-тан аспауы керек:
– геостационарлық жерсеріктік орбитадағы ғарыш станциямен жұмыс істейтін, кез келген тіркелген жерсеріктік қызметтің жер станцияларында 13,77-13,78 ГГц жолағында сәулеленулердің э.и.с.қ. тығыздығы мына шамадан аспауы керек:
i) 4,7D + 28 дБ(Вт/40 кГц), мұнда D – тіркелген жерсеріктік қызметтің жер станциялары антеннасының диаметрі, 1,2 м тең немесе үлкен және 4,5 м кем;
ii) 49,2 + 20 log(D/4,5) дБ(Вт/40 кГц), мұнда D – тіркелген жерсеріктік қызметтің жер станциялары антеннасының диаметрі, 4,5 м тең немесе үлкен және 31,9 м кем;
iii) 66,2 дБ(Вт/40 кГц) кез келген тіркелген жерсеріктік қызметтің жер станциялары антеннасының диаметрі 31,9 м тең немесе үлкен;
iv) 56,2 дБ(Вт/4 кГц) кішіжолақты (қажетті жолақ ені 40 кГц төмен) антенна диаметрі 4,5 м тіркелген жерсеріктік қызметтің жер станциясының сәулеленулері үшін;
– геостационарлық емес жерсеріктік орбитадағы ғарыш станциямен жұмыс істейтін кез келген тіркелген жерсеріктік қызметтің жер станциясының сәулеленудің э.и.с.қ. тығыздығы 13,772-13,778 ГГц жолағында ені 6 МГц жолақта 51 дБВт-тан аспауы қажет.
Бұл жиілік жолақтарында жауын болған жағдайда өшу орынын толтыру мақсатында, э.и.и.қ. тығыздығын өсіру үшін, автоматикалық қуатты реттеу қолданылады. Тіркелген жерсеріктік қызметтің ғарыш станцияларының қуат ағынының тығыздығы, жоғарыда көрсетілген шамаға ашық аспан кезіндегі шамаға сәйкес келгенше көтеріледі. (ДРК-03)
14–14,5 ГГц
Радиобайланыс регламенті (1-аудан)
Қазақстан Республикасында жиілік белдеулерін радиоқызметтер бойынша бөлу
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Санаты
Ескертпе
14–14,25
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.457A 5.457B 5.484A 5.484B 5.506 5.506B

РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ 5.504
Подвижная спутниковая (Земля-космос) 5.504B 5.504C 5.506A
Служба космических исследований
5.504A 5.505
14–14,3
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.457A 5.484A 5.506 5.506B 5.484В
РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ 5.504
Подвижная спутниковая (Земля-космос) 5.506A
Служба космических исследований
5.504A
СИ
К42: Отдельные участки полос 10,7–11,7 ГГц и 14,4–14,47 ГГц используются радиовещательной спутниковой службой.
14,25–14,3
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.457A 5.457B 5.484A 5.506 5.506B 5.484B
РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ 5.504
Подвижная спутниковая (Земля-космос) 5.504B 5.506A 5.508A
Служба космических исследований
5.504A 5.505 5.508
14,3–14,4
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.457A 5.457B 5.484A 5.484B 5.506 5.506B
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
Подвижная спутниковая (Земля-космос) 5.504B 5.506A 5.509A
Радионавигационная спутниковая
5.504A
14,3–14,4
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.457A 5.484A 5.484B 5.506 5.506В
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
Подвижная спутниковая (Земля-космос) 5.506A
Радионавигационная спутниковая
5.504A
СИ
14,4–14,47
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.457A 5.457B 5.484A 5.484B 5.506 5.506B
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
Подвижная спутниковая (Земля-космос) 5.504B 5.506A 5.509A
Служба космических исследований (космос-Земля)
5.504A
14,4–14,47
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.457A 5.484A 5.484B 5.506 5.506B
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
Подвижная спутниковая (Земля-космос) 5.506A
Служба космических исследований (космос-Земля)
К42 5.504A
СИ
14,47–14,5
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.457A 5.457B 5.484A 5.506 5.506B
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
Подвижная спутниковая (Земля-космос) 5.504B 5.506A 5.509A
Радиоастрономическая
5.149 5.504A
14,47–14,5
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.457A 5.484A 5.506 5.506B
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
Подвижная спутниковая (Земля-космос) 5.506A
Радиоастрономическая
5.149 5.504А
СИ
5.504 Использование полосы 14–14,3 ГГц радионавигационной службой должно осуществляться таким образом, чтобы обеспечить достаточную защиту космическим станциям фиксированной спутниковой службы.
5.504A В полосе 14–14,5 ГГц земные станции воздушных судов во вторичной воздушной подвижной спутниковой службе могут также осуществлять связь с космическими станциями фиксированной спутниковой службы. Применяются положения пп. 5.29, 5.30 и 5.31. (ВКР-03)
5.504B Земные станции воздушных судов, работающие в воздушной подвижной спутниковой службе в полосе частот 14–14,5 ГГц, должны соблюдать положения Части С Приложения 1 к Рекомендации МСЭ-R М.1643-0 в отношении любой ведущей наблюдения в полосе частот 14,47−14,5 ГГц радиоастрономической станции, которая расположена на территории Испании, Франции, Индии, Италии, Соединенного Королевства и Южно-Африканской Республики. (ВКР-15)
5.504C В полосе частот 14–14,25 ГГц плотность потока мощности, создаваемого любой земной станцией воздушного судна воздушной подвижной спутниковой службы на территории Саудовской Аравии, Бахрейна, Ботсваны, Кот-д'Ивуара, Египта, Гвинеи, Индии, Исламской Республики Иран, Кувейта, Нигерии, Омана, Сирийской Арабской Республики и Туниса, не должна превышать пределов, указанных в Части В Приложения 1 к Рекомендации МСЭ-R М.1643-0, если только не была достигнута конкретная договоренность об ином с затронутой администрацией (администрациями). Положения настоящего примечания никоим образом не ограничивают обязанность воздушной подвижной спутниковой службы действовать в качестве вторичной службы в соответствии с п. 5.29. (ВКР-15)

РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ 5.504
Жылжымалы жерсеріктік (Жер-ғарыш) 5.504B 5.504C 5.506A
Ғарыш зерттеу қызметі
5.504A 5.505
14–14,3
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.457A 5.484A 5.506 5.506B 5.484В
РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ 5.504
Жылжымалы жерсеріктік (Жер-ғарыш) 5.506A
Ғарыш зерттеу қызметі
5.504A
БР
К42: 10,7-11,7 ГГц және 14,4-14,47 ГГц жиілік жолақтарының кейбір бөліктері жерсеріктік радиотаратқыш қызметімен пайдаланылады.
14,25–14,3
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.457A 5.457B 5.484A 5.506 5.506B 5.484B
РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ 5.504
Жылжымалы жерсеріктік (Жер-ғарыш) 5.504B 5.506A 5.508A
Ғарыш зерттеу қызметі
5.504A 5.505 5.508
14,3–14,4
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.457A 5.457B 5.484A 5.484B 5.506 5.506B
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
Жылжымалы жерсеріктік (Жер-ғарыш) 5.504B 5.506A 5.509A
Радионавигациялық жерсеріктік
5.504A
14,3–14,4
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.457A 5.484A 5.484B 5.506 5.506В
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
Жылжымалы жерсеріктік (Жер-ғарыш) 5.506A
Радионавигациялық жерсеріктік
5.504A
БР
14,4–14,47
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.457A 5.457B 5.484A 5.484B 5.506 5.506B
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
Жылжымалы жерсеріктік (Жер-ғарыш) 5.504B 5.506A 5.509A
Ғарыш зерттеу қызметі (ғарыш-Жер)
5.504A
14,4–14,47
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.457A 5.484A 5.484B 5.506 5.506B
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
Жылжымалы жерсеріктік (Жер-ғарыш) 5.506A
Ғарыш зерттеу қызметі (ғарыш-Жер)
К42 5.504A
БР
14,47–14,5
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.457A 5.457B 5.484A 5.506 5.506B
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
Жылжымалы жерсеріктік (Жер-ғарыш) 5.504B 5.506A 5.509A
Радиоастрономиялық
5.149 5.504A
14,47–14,5
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.457A 5.484A 5.506 5.506B
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
Жылжымалы жерсеріктік (Жер-ғарыш) 5.506A
Радиоастрономиялық
5.149 5.504А
БР
5.504 14-14,3 ГГц жолағын радионавигациялық қызметке пайдалану тіркелген жерсеріктік қызметтің ғарыш станцияларын жеткілікті қорғауды қамтамасыз ететін түрде орындалуы керек.
5.504A 14-14,5 ГГц жолағында екінші негіздегі жылжымалы жерсеріктік қызметтегі әуе кемелерінің жер станциялары, сондай-ақ тіркелген жерсеріктік қызметтің ғарыш станцияларымен байланыста бола алады. 5.29, 5.30 и 5.31 тт. ережелері қолданылады. (ДРК-03)
5.504B 14-14,5 ГГц жиілік жолағында әуедегі жылжымалы жерсеріктік қызметте жұмыс істейтін әуе кемелерінің жер станциялары Испания, Франция, Үндістан, Италия, Ұлыбритания және Оңтүстік Африка аумағында орналасқан 14,47− 14,5 ГГц жиілік жолағында бақылау жүргізетін кез-келген радиоастрономиялық станцияларына қатысты ITU-R M.1643-0 ұсынымының 1-қосымшаның С бөлімінің ережелерін орындау қажет. (ДРК-15)
5.504C Сауд Арабиясы, Бахрейн, Ботсвана, Кот-д'Ивуар, Египет, Гвинея, Үндістан, Иран Ислам Республикасы, Кувейт, Нигерия, Оман, Сирия Араб Республикасы және Тунис аумақтарында 14-14,25 ГГц жолағындағы, кез келген әуедегі жылжымалы жерсеріктік қызметтің әуедегі кемесінің жер станциясы тудыратын қуат ағынының тығыздығы М.1643 ХЭО-R Ұсыныстары В бөлімінің 1-қосымшасында көрсетілген шамадан аспауы қажет, қатысты әкімшілікпен (әкімшіліктермен) басқа келісім орнатылмаған болса. Бұл ескертудің ережелері ешқандай да әуедегі жылжымалы жерсеріктік қызметтің міндеттерін 5.29-т. сәйкес екінші реттік негіздегі қолданысын шектемейді. (ДРК-15)

5.505 Дополнительное распределение: в Алжире, Саудовской Аравии, Бахрейне, Ботсване, Брунее-Даруссаламе, Камеруне, Китае, Республике Конго, Республике Корея, Джибути, Египте, Объединенных Арабских Эмиратах, Эсватини, Габоне, Гвинее, Индии, Индонезии, Исламской Республике Иран, Ираке, Израиле, Японии, Иордании, Кувейте, Ливане, Малайзии, Мали, Марокко, Мавритании, Омане, на Филиппинах, в Катаре, Сирийской Арабской Республике, Корейской Народно-Демократической Республике, Сингапуре, Сомали, Судане, Южном Судане, Чаде, во Вьетнаме и в Йемене полоса частот 14–14,3 ГГц распределена также фиксированной службе на первичной основе. (ВКР19)
5.506 Полоса 14–14,5 ГГц может использоваться в фиксированной спутниковой службе (Землякосмос) для фидерных линий радиовещательной спутниковой службы при условии проведения координации с другими сетями фиксированной спутниковой службы. Такое использование полосы для фидерных линий резервируется для стран, находящихся вне Европы.
5.506А В полосе 14–14,5 ГГц судовые земные станции, величина э.и.и.м. которых превышает 21 дБВт, должны работать при тех же условиях, что и земные станции на борту судов, как указано в Резолюции 902 (ВКР03). Настоящее примечание не применяется к судовым земным станциям, в отношении которых полная информация в соответствии с Приложением 4 была получена Бюро радиосвязи до 5 июля 2003 года. (ВКР-03)
5.506В Земные станции на борту судов, осуществляющие связь с космическими станциями фиксированной спутниковой службы, могут работать в полосе частот 14–14,5 ГГц без необходимости получения предварительного согласия со стороны Кипра и Мальты в пределах указанного в Резолюции 902 (ВКР-03) минимального расстояния от этих стран. (ВКР-15)
5.508 Дополнительное распределение: в Германии, Франции, Италии, Ливии, Северной Македонии и Соединенном Королевстве полоса частот 14,25–14,3 ГГц распределена также фиксированной службе на первичной основе. (ВКР-19)
5.508A В полосе частот 14,25–14,3 ГГц плотность потока мощности, создаваемого любой земной станцией воздушного судна воздушной подвижной спутниковой службы на территории Саудовской Аравии, Бахрейна, Ботсваны, Китая, Кот-д'Ивуара, Египта, Франции, Гвинеи, Индии, Исламской Республики Иран, Италии, Кувейта, Нигерии, Омана, Сирийской Арабской Республики, Соединенного Королевства и Туниса, не должна превышать пределов, указанных в Части В Приложения 1 к Рекомендации МСЭ-R М.1643-0, если только не была достигнута конкретная договоренность об ином с затронутой администрацией(ями). Положения настоящего примечания никоим образом не ограничивают обязанность воздушной подвижной спутниковой службы действовать в качестве вторичной службы в соответствии с п. 5.29. (ВКР-15)

5.505 Қосымша таратылу: Алжир, Сауд Арабиясы, Бахрейн, Ботсвана, Бруней-Даруссалам, Камерун, Қытай, Конго Республикасы, Корея Республикасы, Джибути, Египет, Біріккен Араб Әмірліктері, Эсватини, Габон, Гвинея, Үндістан, Индонезия, Иран Ислам Республикасы, Ирак , Израиль, Жапония, Иордания, Кувейт, Ливан, Малайзия, Мали, Марокко, Мавритания, Оман, Филиппин, Катар, Сирия Араб Республикасы, Корея Халық Демократиялық Республикасы, Сингапур, Сомали, Судан, Оңтүстік Судан, Чад, Вьетнам және Йемен 14–14,3 ГГц жолағы тіркелген қызметке бірінші реттік негізде бөлінген. (ДРК-19)
5.506 14-14,5 ГГц жолағы тіркелген жерсеріктік қызметке (ғарыш-Жер) жерсеріктік радиохабар қызметінің фидер жолдарына, тіркелген жерсеріктік қызметтің басқа желілермен үйлестіру шарты орындалған жағдайда жүргізіледі. Жолақты фидер жолдарына мұндай пайдалану Еуропадан шет орналасқан елдерге қор ретінде қолданылады.
5.506А 14-14,5 ГГц жолағында э.и.с.қ. шамасы 21 дБВт асатын кемелік жер станциялары 902-Резолюцияда (ДРК -03) көрсетілген, кеме бортындағы жер станцияларымен бірдей шартта жұмыс атқарулары қажет. Бұл ескерту, 4-қосымшаға сәйкес толық ақпарат радиобайланыс Бюросында 2003 жылдың 5 шілдесіне дейін алынған кемелік жер станцияларына қолданылмайды. (ДРК-03)
5.506В Тіркелген жерсеріктік қызметтің ғарыш станцияларымен байланыста болатын кеме бортындағы жер станциялары, 14-14,5 ГГц жолағында, 902-Резолюцияда (ДРК-03) көрсетілген шамасында Кипр және Мальта елдерінің алдын ала келісімін алмай-ақ жұмыс атқара алады. (ДРК-15)
5.508 Қосымша таратылу: Германияда, Францияда, Италияда, Ливияда, Солтүстік Македонияда және Ұлыбританияда 14,25–14,3 ГГц жолағы тіркелген қызметке бірінші реттік негізде бөлінген. (ДРК-19)
5.508A 14,25-14,3 ГГц жиілік жолағында әуедегі жылжымалы жерсеріктік қызметте әуе кемесінің кез келген жердегі станциясы тудыратын қуат ағынының тығыздығы Сауд Арабиясы, Бахрейн, Ботсвана, Қытай, Кот-д'Ивуар, Египет, Франция, Гвинея, Үндістан, Иран Ислам Республикасы, Италия, Кувейт, Нигерия, Оман, Сирия Араб Республикасы, Ұлыбритания және Тунис аумақтарында ХЭО-R M.1643-0 ұсынымының 1-қосымшасының В бөлігінде көрсетілген шектен аспауы керек, егер әсер етуші әкімшілікпен (әкімшіліктермен) арнайы келісім жасалмаса. Осы ескертудің ережелері 5.29-т. сәйкес әуедегі жылжымалы жерсеріктік қызметтің қосалқы қызмет ретінде жұмыс істеу міндетін шектемейді. (ДРК-15)

5.509A В полосе частот 14,3–14,5 ГГц плотность потока мощности, создаваемая любой земной станцией воздушного судна воздушной подвижной спутниковой службы на территории Саудовской Аравии, Бахрейна, Ботсваны, Камеруна, Китая, Кот-д'Ивуара, Египта, Франции, Габона, Гвинеи, Индии, Исламской Республики Иран, Италии, Кувейта, Марокко, Нигерии, Омана, Сирийской Арабской Республики, Соединенного Королевства, ШриЛанки, Туниса и Вьетнама, не должна превышать пределов, указанных в Части В Приложения 1 к Рекомендации МСЭ-R М.1643-0, если только не была достигнута конкретная договоренность об ином с затронутой администрацией (администрациями). Положения настоящего примечания никоим образом не ограничивают обязанность воздушной подвижной службы действовать в качестве вторичной службы в соответствии с п. 5.29. (ВКР-15)
14,5–15,4 ГГц
Регламент Радиосвязи (Район 1)
Распределение полос радиочастот между радиослужбами в Республике Казахстан
Полоса радиочастот радиослужбы
Полоса радиочастот радиослужбы
Категория
Примечания
14,5–14,75
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.509B 5.509C 5.509D 5.509E 5.509F 5.510
ПОДВИЖНАЯ
Служба космических исследований 5.509G
14,5–14,75
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.509B 5.509C 5.509D 5.509E 5.509F 5.510
ПОДВИЖНАЯ
Служба космических исследований 5.509G
СИ
14,75–14,8
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.510
ПОДВИЖНАЯ
Служба космических исследований 5.509G
14,75–14,8
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.510
ПОДВИЖНАЯ
Служба космических исследований 5.509G
14,8–15,35
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
Служба космических исследований
5.339
14,8–15,35
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
Служба космических исследований
5.339
СИ
15,35–15,4
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (пассивная)
РАДИОАСТРОНОМИЧЕСКАЯ
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (пассивная)
5.340 5.511
15,35–15,4
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (пассивная)
РАДИОАСТРОНОМИЧЕСКАЯ
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (пассивная)
5.340
СИ
5.509В Использование полос частот 14,5−14,75 ГГц в странах, перечисленных в Резолюции 163 (ВКР-15), и 14,5−14,8 ГГц в странах, перечисленных в Резолюции 164 (ВКР-15), фиксированной спутниковой службой (Землякосмос) не для фидерных линий радиовещательной спутниковой службы ограничено геостационарными спутниками. (ВКР-15)
5.509С Для использования полос частот 14,5−14,75 ГГц в странах, перечисленных в Резолюции 163 (ВКР-15), и 14,5–14,8 ГГц в странах, перечисленных в Резолюции 164 (ВКР15), фиксированной спутниковой службой (Земля-космос) не для фидерных линий радиовещательной спутниковой службы земные станции фиксированной спутниковой службы должны иметь минимальный диаметр антенны 6 м и максимальную спектральную плотность мощности –44,5 дБВт/Гц на входе антенны. Земные станции должны быть заявлены в известном местоположении на суше. (ВКР-15)

5.509A 14,3-14,5 ГГц жиілік жолағында, аумақтағы әуедегі жылжымалы жерсеріктік қызметте әуе кемесінің кез келген жердегі станциясы тудыратын қуат ағынының тығыздығы Сауд Арабиясы, Бахрейн, Ботсвана, Камерун, Қытай, Кот-д'Ивуар, Египет, Франция, Габон, Гвинея, Үндістан, Иран Ислам Республикасы, Италия, Кувейт, Марокко, Нигерия, Оман, Сирия Араб Республикасы, Ұлыбритания, Шри-Ланка , Тунис және Вьетнам аумақтарында ХЭО-R M.1643-0 ұсынымының 1-қосымшасының В бөлігінде көрсетілген шектен аспауы керек, егер әсер етуші әкімшілікпен (әкімшіліктермен) арнайы келісім жасалмаса. Осы ескертудің ережелері 5.29-т. сәйкес әуедегі жылжымалы қызметтің қосалқы қызмет ретінде жұмыс істеу міндетін шектемейді. (ДРК-15)
14,5–15,4 ГГц
Радиобайланыс регламенті (1-аудан)
Қазақстан Республикасында жиілік белдеулерін радиоқызметтер бойынша бөлу
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Санаты
Ескертпе
14,5–14,75
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.509B 5.509C 5.509D 5.509E 5.509F 5.510
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
Ғарыш зерттеу қызметі 5.509G
14,5–14,75
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.509B 5.509C 5.509D 5.509E 5.509F 5.510
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
Ғарыш зерттеу қызметі 5.509G
БР
14,75–14,8
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.510
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
Ғарыш зерттеу қызметі 5.509G
14,75–14,8
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.510
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
Ғарыш зерттеу қызметі 5.509G
14,8–15,35
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
Ғарыш зерттеу қызметі
5.339
14,8–15,35
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
Ғарыш зерттеу қызметі
5.339
БР
15,35–15,4
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
5.340 5.511
15,35–15,4
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
5.340
БР
5.509В 163-Резолюциясында (ДРК-15) аталған елдерде 14,5-14,75 ГГц және 164-Резолюциясында (ДРК-15) аталған елдерде 14,5-14,8 ГГц жиілік жолағын жерсеріктік радиохабар тарату қызметінің фидерлік жолдарына арналмаған тіркелген жерсеріктік қызмет (Жер-ғарыш) үшін пайдалану геостационарлық жерсеріктермен шектелген. (ДРК-15)
5.509С 163-Резолюциясында (ДРК-15) аталған елдерде 14,5-14,75 ГГц және 164-Резолюциясында (ДРК-15) тізімделген елдерде 14,5-14,8 ГГц жиілік жолағын пайдалану жерсеріктік радиохабар тарату қызметінің фидерлік жолдарына арналмаған тіркелген жерсеріктік қызмет (Жер-ғарыш) үшін пайдалану тіркелген жерсеріктік қызметтегі жер станциялары антеннаның минималды диаметрі 6 м және антенна кірісіндегі қуаттың максималды спектрлік тығыздығы –44,5 дБВт/Гц болуы керек. Жердегі станциялар құрлықтағы белгілі жерде хабарлануы керек. (ДРК-15)

5.509D Прежде чем администрация введет в действие земную станцию фиксированной спутниковой службы (Земля-космос) не для фидерных линий радиовещательной спутниковой службы в полосах частот 14,5−14,75 ГГц в странах, перечисленных в Резолюции 163 (ВКР-15), и 14,5−14,8 ГГц в странах, перечисленных в Резолюции 164 (ВКР-15), она должна обеспечить, чтобы плотность потока мощности, производимой этой земной станцией, не превышала −151,5 дБ(Вт/(м2 · 4 кГц) на всех высотах от 0 м до 19 000 м над уровнем моря на расстоянии 22 км в сторону моря от всех побережий, которое определяется как отметка нижнего уровня воды, официально признанная каждым прибрежным государством. (ВКР15)
5.509Е В полосах частот 14,5−14,75 ГГц в странах, перечисленных в Резолюции 163 (ВКР15), и 14,5–14,8 ГГц в странах, перечисленных в Резолюции 164 (ВКР-15), в отношении местоположения земных станций фиксированной спутниковой службы (Земля-космос) не для фидерных линий радиовещательной спутниковой службы должно соблюдаться расстояние разноса не менее 500 км от границы (границ) других стран, если только соответствующие администрации явным образом не договорились о меньшем расстоянии. Пункт 9.17 не применяется. При применении данного положения администрациям следует рассматривать надлежащие части этих нормативных положений и последние по времени соответствующие Рекомендации МСЭ-R. (ВКР15)
5.509F В полосах частот 14,5−14,75 ГГц в странах, перечисленных в Резолюции 163 (ВКР15), и 14,5–14,8 ГГц в странах, перечисленных в Резолюции 164 (ВКР-15), земные станции фиксированной спутниковой службы (Землякосмос) не для фидерных линий радиовещательной спутниковой службы не должны ограничивать будущее развертывание фиксированной и подвижной служб. (ВКР15)
5.509G Полоса частот 14,5–14,8 ГГц распределена также службе космических исследований на первичной основе. Вместе с тем такое использование ограничено спутниковыми системами, работающими в службе космических исследований (Земля-космос) и передающими данные космическим станциям на геостационарной спутниковой орбите от связанных с ними земных станций. Станции службы космических исследований не должны создавать вредные помехи станциям фиксированной и подвижной служб и станциям фиксированной спутниковой службы, ограниченной фидерными линиями радиовещательной спутниковой службы и соответствующими функциями космической эксплуатации, использующими защитную полосу в соответствии с Приложением 30А, и фидерными линиями радиовещательной спутниковой службы в Районе 2, и не должны требовать защиты от них. Другие виды использования этой полосы частот службой космических исследований осуществляются на вторичной основе. (ВКР-15)

5.509D Әкімшілік жерсеріктік радиохабар тарату қызметінің фидерлік жолдарына арналмаған тіркелген жерсеріктік қызметтің (Жер-ғарыш) жер станциясын 14,5-14,75 ГГц жиілік жолағында 163-Резолюциясында (ДРК-15) тізбеленген елдерде және 14,5−14,8 ГГц жиілік жолағында 164-резолюциясында (ДРК-15) аталған елдерде іске қосар алдында осы жер станциясы өндіретін қуат ағынының тығыздығы теңіз деңгейінен 0 м-ден 19 000 м-ге дейінгі барлық биіктікте әрбір жағалаудағы мемлекеті ресми мойындаған су деңгейінің төмендігінің белгісі ретінде айқындалатын барлық жағалаулардан теңізге қарай 22 км қашықтықта−151,5 дБ(Вт/(м2 4 кГц) аспауын қамтамасыз етуі керек. (ДРК-15)
5.509Е 14,5-14,75 ГГц жиілік жолағында 163-Резолюциясында (ДРК-15) тізбеленген елдерде және 14,5−14,8 ГГц жиілік жолағында 164-резолюциясында (ДРК-15) аталған елдерде жерсеріктік радиохабар тарату қызметінің фидерлік жолдарына арналмаған тіркелген жерсеріктік қызметтің жер станцияларының орналасуы басқа елдердің шекарасынан (шекараларынан) кемінде 500 км бөлу қашықтығы сақталуы қажет, егер мүдделі әкімшіліктер қысқарақ қашықтыққа тікелей келіспесе. 9.17-тармақ қолданылмайды. Осы ережені қолдану кезінде әкімшіліктер осы ережелердің тиісті бөліктерін және соңғы сәйкес ХЭО-R ұсынымдарын қарастыруы керек. (ДРК-15)
5.509F 14,5-14,75 ГГц жиілік жолағында 163-Резолюциясында (ДРК-15) тізбеленген елдерде және 14,5−14,8 ГГц жиілік жолағында 164-резолюциясында (ДРК-15) аталған елдерде жерсеріктік радиохабар тарату қызметінің фидерлік жолдарына арналмаған тіркелген жерсеріктік қызметтің жер станциялары тіркелген және жылжымалы қызметтердің болашақта іске қосылуын шектемеуі керек. (ДРК-15)
5.509G 14,5-14,8 ГГц жиілік диапазоны ғарыш зерттеу қызметіне де бірінші реттік негізде бөлінген. Дегенмен, мұндай пайдалану ғарыш зерттеу (Жер-ғарыш) қызметінде жұмыс істейтін және геостационарлық-жерсеріктік орбитада ғарыш станцияларына олармен байланысты жер станцияларынан деректерді жіберетін жерсеріктік жүйелермен шектеледі. Ғарыш зерттеу қызметінің станциялары жерсеріктік радиохабар тарату қызметіндегі фидерлік жолдарымен және 30А қосымшасына сәйкес қорғаныс жолағын пайдаланатын ғарыш пайдаланудың тиісті функцияларымен, 2-аудандағы жерсеріктік радиохабар тарату қызметіндегі фидерлік жолдарымен шектелген тіркелген және жылжымалы қызметтер станцияларына, тіркелген жерсеріктік қызмет станцияларына зиянды кедергілер туғызбауы тиіс және және олардан қорғауды талап етпеуі керек. Ғарыш зерттеу қызметінің осы жиілік жолағын басқа пайдаланулары екінші реттік негізде жүзеге асырылады. (ДРК-15)

5.510 За исключением использования в соответствии с Резолюцией 163 (ВКР-15) и Резолюцией 164 (ВКР-15), использование полосы частот 14,5–14,8 ГГц фиксированной спутниковой службой (Землякосмос) ограничено фидерными линиями радиовещательной спутниковой службы. Такое использование резервируется для стран, находящихся вне Европы. Использования, отличные от фидерных линий для радиовещательной спутниковой службы, не разрешены в Районах 1 и 2 в полосе частот 14,75−14,8 ГГц. (ВКР-15)
5.511 Дополнительное распределение: в Саудовской Аравии, Бахрейне, Камеруне, Египте, Объединенных Арабских Эмиратах, Гвинее, Исламской Республике Иран, Ираке, Израиле, Кувейте, Ливане, Омане, Пакистане, Катаре, Сирийской Арабской Республике и Сомали полоса 15,35–15,4 ГГц распределена также фиксированной и подвижной службам на вторичной основе. (ВКР-12)
15,4–18,4 ГГц
Регламент Радиосвязи (Район 1)
Распределение полос радиочастот между радиослужбами в Республике Казахстан
Полоса радиочастот радиослужбы
Полоса радиочастот радиослужбы
Категория
Примечания
15,4–15,43
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ 5.511E 5.511F
ВОЗДУШНАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ
15,4–15,43
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ 5.511Е 5.511F
ВОЗДУШНАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ
СИ
15,43–15,63
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.511A
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ 5.511E 5.511F
ВОЗДУШНАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ
5.511C
15,43–15,63
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.511А
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ 5.511Е 5.511F
ВОЗДУШНАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ
5.511С
СИ
15,63–15,7
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ 5.511E 5.511F
ВОЗДУШНАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ
15,63–15,7
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ 5.511Е 5.511F
ВОЗДУШНАЯ РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ
СИ
15,7–16,6
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
5.512 5.513
15,7–16,6
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
СИ
16,6–17,1
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
Служба космических исследований (дальний космос) (Земля-космос)
5.512 5.513
16,6–17,1
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
Служба космических исследований (дальний космос) (Земля-космос)
СИ
17,1–17,2
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
5.512 5.513
17,1–17,2
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
СИ
17,2–17,3
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (активная)
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (активная)

5.510 163 (ДРК-15) және 164 (ДРК-15) Резолюцияларына сәйкес пайдалануды қоспағанда, тіркелген жерсеріктік қызметтің (Жер-ғарыш) 14,5-14,8 ГГц жиілік жолағын пайдалануы тек жерсеріктік радиохабар тарату қызметінің фидер жолдарымен шектеледі. Мұндай пайдалану Еуропадан тыс елдер үшін сақталған. 14,75-14,8 ГГц жиілік жолағындағы 1 және 2 аудандарда жерсеріктік радиохабар тарату қызметі үшін фидер жолдарынан басқа пайдалануға рұқсат етілмейді. (ДРК-15)
5.511 Қосымша таратылу: Сауд Арабиясы, Бахрейн, Камерун, Египет, Біріккен Араб Әмірліктері, Гвинея, Иран Ислам Республикасы, Ирак, Израил, Ливия Араб Джамахириясы, Кувейт, Ливан, Оман, Пәкістан, Катар, Сирия Араб Республикасы және Сомалиде 15,35–15,4 ГГц жолағы сондай-ақ тіркелген және жылжымалы қызметтерге екінші реттік негізде бөлінген. (ДРК-12)
15,4–18,4 ГГц
Радиобайланыс регламенті (1-аудан)
Қазақстан Республикасында жиілік белдеулерін радиоқызметтер бойынша бөлу
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Санаты
Ескертпе
15,4–15,43
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ 5.511E 5.511F
ӘУЕДЕГІ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ
15,4–15,43
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ 5.511Е 5.511F
ӘУЕДЕГІ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ
БР
15,43–15,63
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.511A
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ 5.511E 5.511F
ӘУЕДЕГІ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ
5.511C
15,43–15,63
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.511А
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ 5.511Е 5.511F
ӘУЕДЕГІ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ
5.511С
БР
15,63–15,7
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ 5.511E 5.511F
ӘУЕДЕГІ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ
15,63–15,7
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ 5.511Е 5.511F
ӘУЕДЕГІ РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ
БР
15,7–16,6
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
5.512 5.513
15,7–16,6
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
БР
16,6–17,1
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
Ғарыш зерттеу қызметі (алыс ғарыш) (Жер-ғарыш)
5.512 5.513
16,6–17,1
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
Ғарыш зерттеу қызметі (алыс ғарыш) (Жер-ғарыш)
БР
17,1–17,2
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
5.512 5.513
17,1–17,2
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
БР
17,2–17,3
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді)
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді)

5.512 5.513 5.513A
17,2–17,3
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (активная)
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (активная)
5.513А
СИ
17,3–17,7
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.516 (космос-Земля) 5.516A 5.516B
Радиолокационная
5.514
17,3–17,7
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.516 (космос-Земля) 5.516A 5.516B
Радиолокационная
СИ
17,7–18,1
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.484A 5.517A (Земля-космос) 5.516
ПОДВИЖНАЯ
17,7–18,1
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.484A 5.517A (Земля-космос) 5.516
ПОДВИЖНАЯ
СИ
18,1–18,4
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.484A 5.516B 5.517A (Земля-космос) 5.520
ПОДВИЖНАЯ
5.519 5.521
18,1–18,4
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.484A 5.516В 5.517A (Земля-космос) 5.520
ПОДВИЖНАЯ
5.519
СИ
5.511A Использование полосы частот 15,43–15,63 ГГц фиксированной спутниковой службой (Земля-космос) ограничено фидерными линиями негеостационарных систем подвижной спутниковой службы при условии координации в соответствии с п. 9.11A. (ВКР-15)
5.511C Станции, работающие в воздушной радионавигационной службе, должны ограничивать э.и.и.м. в соответствии с Рекомендацией МСЭ-R S.13400. Минимальное координационное расстояние, необходимое для защиты станций воздушной радионавигационной службы (применим п. 4.10) от вредных помех со стороны земных станций фидерных линий, и максимальный уровень э.и.и.м., передаваемый в местной плоскости горизонта земной станцией фидерной линии, должны соответствовать Рекомендации МСЭ-R S.1340-0. (ВКР-15)
5.511E Станции, работающие в радиолокационной службе в полосе частот 15,4–15,7 ГГц, не должны причинять вредных помех станциям, работающим в воздушной радионавигационной службе, или требовать защиты от них. (ВКР-12)
5.511F В целях обеспечения защиты радиоастрономической службы в полосе частот 15,3515,4 ГГц передачи от радиолокационных станций, работающих в полосе частот 15,415,7 ГГц, не должны превышать уровень плотности потока мощности –156 дБ(Вт/м2) в полосе шириной 50 МГц в пределах полосы частот 15,3515,4 ГГц в любом местоположении радиоастрономической обсерватории в течение более 2% времени. (ВКР-12)
5.512 Дополнительное распределение: в Алжире, Саудовской Аравии, Австрии, Бахрейне, Бангладеш, БрунееДаруссаламе, Камеруне, Республике Конго, Египте, Сальвадоре, Объединенных Арабских Эмиратах, Эритрее, Финляндии, Гватемале, Индии, Индонезии, Исламской Республике Иран, Иордании, Кении, Кувейте, Ливане, Ливии, Малайзии, Мали, Марокко, Мавритании, Черногории, Непале, Никарагуа, Нигере, Омане, Пакистане, Катаре, Сирийской Арабской Республике, Демократической Республике Конго, Сингапуре, Сомали, Судане, Южном Судане, Чаде, Того и Йемене полоса частот 15,7–17,3 ГГц распределена также фиксированной и подвижной службам на первичной основе. (ВКР15)

5.512 5.513 5.513A
17,2–17,3
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді)
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді)
5.513А
БР
17,3–17,7
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.516 (ғарыш-Жер) 5.516A 5.516B
Радиолокациялық
5.514
17,3–17,7
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.516 (ғарыш-Жер) 5.516A 5.516B
Радиолокациялық
БР
17,7–18,1
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.484A 5.517A (Жер-ғарыш) 5.516
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
17,7–18,1
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.484A 5.517A (Жер-ғарыш) 5.516
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
БР
18,1–18,4
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.484A 5.516B 5.517A (Жер-ғарыш) 5.520
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
5.519 5.521
18,1–18,4
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.484A 5.516В 5.517A (Жер-ғарыш) 5.520
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
5.519
БР
5.511A 15,43-15,63 ГГц жиілік жолағын тіркелген жерсеріктік қызметтің (Жер-ғарыш) пайдалануы 9.11А-т. сәйкес үйлестіру жүргізу шартымен жылжымалы жерсеріктік қызметтегі геостационарлық емес жүйелердің фидерлік байланыстарымен шектеледі. (ДРК-15)
5.511C Әуедегі радионавигациялық қызметте жұмыс атқаратын станциялар ХЭО-R S.1340-0 ұсыныстарына сәйкес э.и.с.қ. шектеуі қажет. Әуедегі радионавигациялық қызмет станцияларын (4.10-т. қолданылады) жер станцияларының фидер жолдарының зиянды кедергілерінен қорғау үшін керекті ең кіші үйлестіру арақашықтығы, және горизонттың жергілікті жазықтығында жер станциясының фидер жолдарымен берілетін ең үлкен э.и.с.қ. шамасы МСЭ-R S. 1340-0 ұсыныстарына сәйкес келуі қажет. (ДРК-15)
5.511E 15,4-15,7 ГГц жиілік жолағында жұмыс істейтін радиолокация қызметтерінің станциялары әуе радионавигациясында жұмыс істейтін станцияларға бөгет жасамауы және олардан қорғаныс талап етпеуі керек. (ДРК-12)
5.511F 15,35-15,4 ГГц жиілік жолақтарында радиоастрономиялық қызметті қорғауды қамтамасыз ету мақсатында, 15,4-15,7 ГГц жолағында жұмыс істейтін радиолокациялық станциялар таратылымының ағын тығыздығының қуаты 15,35-15,4 ГГц жиілік жолағы аралығында 50 МГц жолақта, 2%-тен артық уақыт аралығында радиоастрономиялық абсервоторияның кез келген орналасу мекенінде, -156 дБ(Вт/ м2 )-тан артық болмау керек. (ДРК-12)
5.512 Қосымша таратылу: Алжир, Сауд Арабиясы, Австрия, Бахрейн, Бангладеш, Бруней-Даруссалам, Камерун, Конго Республикасы, Египет, Сальвадор, Біріккен Араб Әмірліктері, Эритрея, Финляндия, Гватемала, Үндістан, Индонезия, Иран Ислам Республикасын, Иордания, Кения, Кувейт, Ливан, Ливия, Малайзия, Мали, Марокко, Мавритания, Черногория, Непал, Никарагуа, Нигер, Оман, Пәкістан, Катар, Сирия Араб Республикасы, Конго Демократиялық Республикасы, Сингапур, Сомали, Судан, Оңтүстік Судан, Чад, Того және Йеменде 15,7-17,3 ГГц жиілік диапазоны тіркелген және жылжымалы қызметтерге де бірінші реттік негізде бөлінген.. (ДРК-15)

5.513 Дополнительное распределение: в Израиле полоса 15,7–17,3 ГГц распределена также фиксированной и подвижной службам на первичной основе. Эти службы не должны требовать защиты от вредных помех или создавать их службам, работающим в соответствии с Таблицей, в тех странах, которые не указаны в п. 5.512.
5.513A Активные датчики на борту космических кораблей, работающие в полосе 17,2–17,3 ГГц, не должны создавать вредных помех радиолокационной и другим службам, распределенным на первичной основе, или ограничивать их развитие. (ВКР-97)
5.514 Дополнительное распределение: в Алжире, Саудовской Аравии, Бахрейне, Бангладеш, Камеруне, Сальвадоре, Объединенных Арабских Эмиратах, Гватемале, Индии, Исламской Республике Иран, Ираке, Израиле, Италии, Японии, Иордании, Кувейте, Ливии, Литве, Непале, Никарагуа, Нигерии, Омане, Узбекистане, Пакистане, Катаре, Кыргызстане, Судане и Южном Судане полоса частот 17,3–17,7 ГГц распределена также фиксированной и подвижной службам на вторичной основе. Должны применяться ограничения мощности, указанные в пп. 21.3 и 21.5. (ВКР15)
5.516 Использование полосы 17,3–18,1 ГГц геостационарными спутниковыми системами фиксированной спутниковой службы (Земля-космос) ограничивается фидерными линиями радиовещательной спутниковой службы. Использование полосы 17,3–17,8 ГГц в Районе 2 системами фиксированной спутниковой службы (Земля-космос) ограничивается геостационарными спутниками. Использование полосы 17,3–17,8 ГГц в Районе 2 фидерными линиями для радиовещательной спутниковой службы в полосе 12,2–12,7 ГГц см. Статью 11. Использование полос 17,3–18,1 ГГц (Земля-космос) в Районах 1 и 3 и 17,8–18,1 ГГц (Земля-космос) в Районе 2 негеостационарными спутниковыми системами фиксированной спутниковой службы производится в соответствии с положениями п. 9.12 в отношении координации с другими негеостационарными спутниковыми системами фиксированной спутниковой службы. Негеостационарные спутниковые системы фиксированной спутниковой службы не должны требовать защиты от геостационарных спутниковых сетей фиксированной спутниковой службы, работающих в соответствии с Регламентом радиосвязи, независимо от даты поступления в Бюро полной информации для координации или заявления, в зависимости от случая, для негеостационарных спутниковых систем фиксированной спутниковой службы и полной информации для координации или заявления, в зависимости от случая, для геостационарных спутниковых сетей, при этом п. 5.43А не применяется. Негеостационарные спутниковые системы фиксированной спутниковой службы в вышеуказанных полосах должны работать при условии быстрого устранения любой неприемлемой помехи, которая может возникнуть во время их работы. (ВКР-2000).

5.513 Қосымша таратылу: Израилде 15,7-17,3 ГГц жолағы сондай-ақ тіркелген және жылжымалы қызметтерге бірінші реттік негізде бөлінген. Бұл қызметтер Кесте бойынша жұмыс істейтін, 5.512-т. көрсетілмеген елдерге зиянды кедергілер тудырмауы тиіс және қорғанысты талап етпеуі тиіс.
5.513A 17,2-17,3 ГГц жолағында жұмыс істейтін ғарыш кемесі бортындағы белсенді датчиктар зиянды кедергілер тудырмауы керек немесе бірінші реттік негізде бөлінген радиолокациялық және басқа қызметтердің дамуына кедергі жасамауы тиіс. (ДРК-97)
5.514 Қосымша таратылу: Алжир, Сауд Арабиясы, Бахрейн, Бангладеш, Камерун, Сальвадор, Біріккен Араб Әмірліктері, Гватемала, Үндістан, Иран Ислам Республикасы, Ирак, Израиль, Италия, Жапония, Иордания, Кувейт, Ливия, Литва, Непал, Никарагуа, Нигерия, Оман, Өзбекстан, Пәкістан, Катар, Қырғызстан, Судан және Оңтүстік Суданда 17,3–17,7 ГГц жолағы сондай-ақ тіркелген және жылжымалы қызметтерге екінші реттік негізде бөлінген. 21.3 және 21.5 тт. көрсетілген сәулелену бойынша шектеулер қолданылуы тиіс. (ДРК-15)
5.516 17.3-18.1 ГГц жолағын пайдалану тіркелген жерсеріктік қызметтің (Жер-ғарыш) геостационарлық жерсеріктік жүйелерінің жерсеріктік радиохабар қызметтерінің фидер жолдарымен шектеледі. 17.3-17.8 ГГц жолағын 2 -ауданда тіркелген жерсеріктік қызмет жүйелерімен (Жер-ғарыш) қолдану геостационарлық жерсеріктермен шектеледі. 17.3-17.8 ГГц жолағын 2 -ауданда жерсеріктік радиохабар қызметтерінің фидер жолдарымен 12.2-12.7 ГГц жолақта пайдалануы туралы 11 Бабын қара. 17.3-18.1 ГГц жолағы (Жер-ғарыш) 1 және 3 -аудандарда және 17.3-17.8 ГГц жолағы (Жер-ғарыш) 2 -ауданда, 538-Резолюцияның ережелерін орындаған жағдайда, тіркелген жерсеріктік қызметтің геостационарлық емес жерсеріктік жүйелеріне қолданылады. 5.43А-т. Радиобайланыс регламентіне сәйкес жұмыс атқаратын, үйлестіру және өтініш туралы толық ақпараттың Бюроға келіп түскен уақытына байланысты емес, тіркелген жерсеріктік қызметтің геостационарлық жерсеріктік жүйелерінен қорғаныс талап етпеуі тиіс, жағдайға байланысты, тіркелген жерсеріктік қызметтің геостационарлық емес жерсеріктік жүйелері үшін және үйлестіру және өтініш туралы толық ақпараттың Бюроға келіп түскен уақытына байланысты, жағдайға байланысты, геостационарлық жерсеріктік жүйелері үшін, бұл жерде 5.43А-т. қолданылмайды. Тіркелген жерсеріктік қызметтің геостационарлық емес жерсеріктік жүйелері жоғарыда көрсетілген жолақтарда, жұмыс кезінде пайда болуы мүмкін кедергілерді тез арада жоя алатын жағдайда жұмыс істеуі қажет. (ДРК-2000).

5.516A В полосе 17,3–17,7 ГГц земные станции фиксированной спутниковой службы (космосЗемля) в Районе 1 не должны требовать защиты от земных станций фидерных линий радиовещательной спутниковой службы, работающих в соответствии с Приложением 30А, или налагать какие-либо ограничения на местоположение земных станций фидерных линий радиовещательной спутниковой службы где бы то ни было в пределах зоны обслуживания фидерной линии. (ВКР-03)
5.516B Для систем высокой плотности фиксированной спутниковой службы определены следующие полосы частот:
17,3–17,7 ГГц (космос-Земля) в Районе 1,
18,3–19,3 ГГц (космос-Земля) в Районе 2,
19,7–20,2 ГГц (космос-Земля) во всех Районах,
39,5–40 ГГц (космос-Земля) в Районе 1,
40–40,5 ГГц (космос-Земля) во всех Районах,
40,5–42 ГГц (космос-Земля) в Районе 2,
47,5–47,9 ГГц (космос-Земля) в Районе 1,
48,2–48,54 ГГц (космос-Земля) в Районе 1,
49,44–50,2 ГГц (космос-Земля) в Районе 1
и
27,5–27,82 ГГц (Земля-космос) в Районе 1,
28,35–28,45 ГГц (Земля-космос) в Районе 2,
28,45–28,94 ГГц (Земля-космос) во всех Районах,
28,94–29,1 ГГц (Земля-космос) в Районах 2 и 3,
29,25–29,46 ГГц (Земля-космос) в Районе 2,
29,46–30 ГГц (Земля-космос) во всех Районах,
48,2–50,2 ГГц (Земля-космос) в Районе 2.
Такое определение не препятствует использованию этих полос частот другими системами фиксированной спутниковой службы или другими службами, которым данные полосы частот распределены на равной первичной основе, и не устанавливает в настоящем Регламенте приоритетов среди пользователей этих полос частот. Администрации должны принимать это во внимание при рассмотрении регламентарных положений в отношении этих полос. См. Резолюцию 143 (Пересм. ВКР-19). (ВКР-19)
5.517A Эксплуатация земных станций, находящихся в движении и взаимодействующих с геостационарными космическими станциями фиксированной спутниковой службы в полосах частот 17,7−19,7 ГГц (космос-Земля) и 27,5−29,5 ГГц (Земля-космос), должна осуществляться в соответствии с Резолюцией 169 (ВКР19). (ВКР-19)
5.519 Дополнительное распределение: полосы 18–18,3 ГГц в Районе 2 и 18,1–18,4 ГГц в Районах 1 и 3 распределены также метеорологической спутниковой службе (космос-Земля) на первичной основе. Их использование ограничивается геостационарными спутниками. (ВКР-07)
5.520 Использование полосы 18,1–18,4 ГГц фиксированной спутниковой службой (Землякосмос) ограничивается фидерными линиями геостационарных спутниковых систем радиовещательной спутниковой службы. (ВКР-2000)
5.521 Заменяющее распределение: в Объединенных Арабских Эмиратах и Греции, полоса частот 18,1–18,4 ГГц распределена фиксированной, фиксированной спутниковой (космосЗемля) и подвижной службам на первичной основе (см. п. 5.33). Применимы также положения п. 5.519. (ВКР15)

5.516A 17,3-17,7 ГГц жолағында тіркелген жерсеріктік қызметтің жер станциялары (ғарыш-Жер) 1 -ауданда, 30А Қосымшаға сәйкес жұмыс атқаратын жерсеріктік радиохабар тарату қызметінің фидер жолдарынан қорғаныс талап етпеуі тиіс немесе жерсеріктік радиохабар тарату қызметінің фидер жолдары жер станцияларының орналасуына, фидер жолдарының қызмет істеу аймақтарында ешқандай шектеулер орнатпауы тиіс. (ДРК-03)
5.516B Тіркелген жерсеріктік қызметтің жоғарғы тығыздықты жүйелері үшін келесі жиілік жолақтары анықталған:
17,3–17,7 ГГц (ғарыш-Жер) 1-ауданда,
18,3–19,3 ГГц (ғарыш-Жер) 2-ауданда,
19,7–20,2 ГГц (ғарыш-Жер) барлық аудандарда,
39,5–40 ГГц (ғарыш-Жер) 1-ауданда,
40–40,5 ГГц (ғарыш-Жер) барлық аудандарда,
40,5–42 ГГц (ғарыш-Жер) 2-ауданда,
47,5–47,9 ГГц (ғарыш-Жер) 1-ауданда,
48,2–48,54 ГГц (ғарыш-Жер) 1-ауданда,
49,44–50,2 ГГц (ғарыш-Жер) 1-ауданда
және
27,5–27,82 ГГц (Жер-ғарыш) 1-ауданда,
28,35–28,45 ГГц (Жер-ғарыш) 2-ауданда,
28,45–28,94 ГГц (Жер-ғарыш) барлық аудандарда,
28,94–29,1 ГГц (Жер-ғарыш) 2 және 3 аудандарда,
29,25–29,46 ГГц (Жер-ғарыш) 2-ауданда,
29,46–30 ГГц (Жер-ғарыш) барлық аудандарда,
48,2–50,2 ГГц (Жер-ғарыш) 2-ауданда.
Мұндай анықтама бұл жолақтардың тіркелген жерсеріктік қызметінің басқа жүйелеріне немесе осы жиіліктер бірінші реттік негізде бөлінген басқа қызметтерге қолдануға кедергі болмайды және осы айтылғанмен, осы жолақтың басқа тұтынушыларына Регламентте басымдылық орната алмайды. Әкімшіліктер осы жолақтарға арналған нормативтік ережелерді қарастырған кезде мұны ескеруі керек. 143-Резолюцияны (ДРК-19 қайта қарал.) қара. (ДРК-19)
5.517A Қозғалыстағы және 17,7-19,7 ГГц (ғарыш-Жер) және 27,5-29,5 ГГц (Жер-ғарыш) жиілік диапазонында тіркелген жерсеріктік қызметтің геостационарлық ғарыш станцияларымен әрекеттесетін жер станцияларының жұмысын 169-Резолюцияға (ДРК 19) сәйкес жүзеге асыру қажет. (ДРК-19)
5.519 Қосымша таратылу: 18,0–18,3 ГГц жолағы 2-ауданда және 18,1–18,4 ГГц 1 және 3 аудандарда метеорологиялық жерсеріктік қызметке (ғарыш-Жер) бірінші реттік негізде бөлінген. Олардың қолдануы геостационарлық жерсеріктермен шектеледі. (ДРК-07)
5.520 18.1-18.4 ГГц жолағын тіркелген жерсеріктік қызметке (Жер-ғарыш) пайдалану жерсеріктік радиохабар тарату қызметтерінің фидер жолдарымен шектеледі. (ДРК-2000)
5.521 Ауыстырылымды таратылу: Біріккен Араб Әмірліктерінда және Грецияда 18,1-18,4 ГГц жолағы тіркелген, тіркелген жерсеріктік (ғарыш-Жер) және жылжымалы қызметтерге бірінші реттік негізде бөлінген (5.33-т. қара). Сонымен бірге, 5.519-т. ережелері пайдаланымды. (ДРК-15)

18,4–22 ГГц
Регламент Радиосвязи (Район 1)
Распределение полос радиочастот между радиослужбами в Республике Казахстан
Полоса радиочастот радиослужбы
Полоса радиочастот радиослужбы
Категория
Примечания
18,4–18,6
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.484A 5.516B 5.517A
ПОДВИЖНАЯ
18,4–18,6
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.484A 5.516В 5.517A
ПОДВИЖНАЯ
СИ
18,6–18,8
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (пассивная)
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.522B 5.517A
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
Служба космических исследований (пассивная)
5.522A 5.522C
18,6–18,8
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (пассивная)
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.522В 5.517A
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
Служба космических исследований (пассивная)
5.522А
СИ
18,8–19,3
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.516B 5.523A 5.517A
ПОДВИЖНАЯ
18,8–19,3
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.516В 5.523А 5.517A
ПОДВИЖНАЯ
СИ
19,3–19,7
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) (Земля-космос) 5.523B 5.523C 5.523D 5.523E 5.517A
ПОДВИЖНАЯ
19,3–19,7
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) (Земля-космос) 5.523В 5.523С 5.523D 5.523Е 5.517A
ПОДВИЖНАЯ
СИ

18,4–22 ГГц
Радиобайланыс регламенті (1-аудан)
Қазақстан Республикасында жиілік белдеулерін радиоқызметтер бойынша бөлу
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Санаты
Ескертпе
18,4–18,6
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.484A 5.516B 5.517A
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
18,4–18,6
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.484A 5.516В 5.517A
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
БР
18,6–18,8
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.522B 5.517A
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
Ғарыш зерттеу қызметі (белсенді емес)
5.522A 5.522C
18,6–18,8
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.522В 5.517A
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
Ғарыш зерттеу қызметі (белсенді емес)
5.522А
БР
18,8–19,3
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.516B 5.523A 5.517A
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
18,8–19,3
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.516В 5.523А 5.517A
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
БР
19,3–19,7
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) (Жер-ғарыш) 5.523B 5.523C 5.523D 5.523E 5.517A
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
19,3–19,7
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) (Жер-ғарыш) 5.523В 5.523С 5.523D 5.523Е 5.517A
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
БР

19,7–20,1
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.484A 5.484B 5.516B 5.527A
Подвижная спутниковая (космос-Земля)
5.524
19,7–20,1
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.484A 5.484B 5.516В 5.527A
Подвижная спутниковая (космос-Земля)
СИ
20,1–20,2
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.484A 5.484B 5.516B 5.527A
ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля)
5.524 5.525 5.526 5.527 5.528
20,1–20,2
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.484A 5.484B 5.516В 5.527A
ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля)

19,7–20,1
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.484A 5.484B 5.516B 5.527A
Жылжымалы жерсеріктік (ғарыш-Жер)
5.524
19,7–20,1
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.484A 5.484B 5.516В 5.527A
Жылжымалы жерсеріктік (ғарыш-Жер)
БР
20,1–20,2
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.484A 5.484B 5.516B 5.527A
ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер)
5.524 5.525 5.526 5.527 5.528
20,1–20,2
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.484A 5.484B 5.516В 5.527A
ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер)

5.525 5.526 5.527 5.528
СИ
20,2–21,2
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля)
ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля)
Спутниковая служба стандартных частот и сигналов времени (космос-Земля)
5.524
20,2–21,2
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля)
ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля)
Спутниковая служба стандартных частот и сигналов времени (космос-Земля)
СИ
21,2–21,4
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (пассивная)
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (пассивная)
21,2–21,4
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (пассивная)
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (пассивная)
СИ
21,4–22
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
РАДИОВЕЩАТЕЛЬНАЯ СПУТНИКОВАЯ 5.208B
5.530A 5.530B
21,4–22
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
РАДИОВЕЩАТЕЛЬНАЯ СПУТНИКОВАЯ 5.208B
5.530A 5.530B
ГР
5.522А Излучения фиксированной службы и фиксированной спутниковой службы в полосе 18,618,8 ГГц ограничены значениями, указанными в пп. 21.5А и 21.16.2, соответственно. (ВКР2000)
5.522В Использование полосы 18,6–18,8 ГГц фиксированной спутниковой службой ограничено геостационарными системами и системами с апогеем орбиты более 20 000 км. (ВКР2000)
5.522С В полосе 18,6–18,8 ГГц в Алжире, Саудовской Аравии, Бахрейне, Египте, Объединенных Арабских Эмиратах, Ливии, Иордании, Ливане, Марокко, Омане, Катаре, Сирийской Арабской Республике, Тунисе и Йемене ограничения, указанные в п. 21.5А, не распространяются на системы фиксированной службы, находящиеся в эксплуатации на дату вступления в силу Заключительных актов ВКР-2000. (ВКР-2000)
5.523A При использовании полос 18,8–19,3 ГГц (космос-Земля) и 28,6–29,1 ГГц (Земля-космос) геостационарными и негеостационарными сетями фиксированной спутниковой службы должны применяться положения п. 9.11A, а положения п. 22.2 не применяются. Администрации, имеющие геостационарные спутниковые сети, находившиеся в процессе координации до 18 ноября 1995 года, должны в максимально возможной степени сотрудничать при проведении координации согласно п. 9.11A с негеостационарными спутниковыми сетями, информация о заявлении которых была получена Бюро до этого срока, с тем чтобы достичь результатов, приемлемых для всех затронутых сторон. Негеостационарные спутниковые сети не должны создавать неприемлемых помех геостационарным сетям фиксированной спутниковой службы, полная информация о заявлении которых, требуемая согласно Приложению 4, считается полученной Бюро до 18 ноября 1995 года. (ВКР-97)
5.523B Использование полосы 19,3–19,6 ГГц (Земля-космос) фиксированной спутниковой службой ограничено фидерными линиями негеостационарных спутниковых систем подвижной спутниковой службы. При таком использовании должны применяться положения п. 9.11A, но не должны применяться положения п. 22.2.

5.525 5.526 5.527 5.528
БР
20,2–21,2
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер)
ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер)
Жерсеріктік стандартты жиілік және уақыт дабылы қызметі (ғарыш-Жер)
5.524
20,2–21,2
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер)
ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер)
Жерсеріктік стандартты жиілік және уақыт дабылы қызметі (ғарыш-Жер)
БР
21,2–21,4
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
21,2–21,4
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
БР
21,4–22
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
РАДИОТАРАҚЫШ ЖЕРСЕРІКТІК 5.208B
5.530A 5.530B
21,4–22
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
РАДИОТАРАҚЫШ ЖЕРСЕРІКТІК 5.208B
5.530A 5.530B
АЗ
5.522А Тіркелген қызмет және тіркелген жерсеріктік қызмет сәлеленулері 18,6-18,8 ГГц жолағында сәйкесінше 21.5А және 21,16.2. тт. көрсетілген шамаларымен шектелген. (ДРК-2000)
5.522В 18,6-18,8 ГГц жолағын тіркелген жерсеріктік қызмет пен қолдану геостационарлық жүйелермен және 20 000 км-ден астам орбита апогеясы бар жүйелерімен шектелген. (ДРК-2000)
5.522С 18,6-18,8 ГГц жолағында Алжир, Сауд Арабиясы, Бахрейн, Египет, Біріккен Араб Әмірліктері, Ливия Араб Джамахириясы, Иордания, Ливан, Марокко, Оман, Катар, Сирия Араб Республикасы, Тунис және Йеменде 21.5А-т. көрсетілген шектеулер, ДРК-2000 Қорытынды Актілері күшіне енгенге дейін пайдаланылған тіркелген қызметке таралмайды. (ДРК-2000)
5.523A 18,8-19,3 ГГц (ғарыш-Жер) және 28,6-29,1 ГГц (Жер-ғарыш) жолақтарын тіркелген жерсеріктік қызметтің геостационарлық және геостационарлық емес желілеріне пайдалану 9.11А-т. ережелерін пайдаланғанда атқарылады, ал 22.2-т. пайдаланылмайды. 1995 жылдың 18 қарашасына дейін бөлуден өткен геостационарлық желілері бар әкімшіліктер, барынша 9.11-т. (ДКР-97 қайта қаралған) бойынша өтініштік мәліметтері Бюроға аталған күнге дейін түскен геостационарлық емес желілерге, барлық мүдделі жақтарға тиімді нәтижеге жету мақсатында, үйлестіруді өтуге толық жағдай жасауы керек. Геостационарлық емес желілер, толық өтініштік мәліметтері 3-қосымшаға сәйкес Бюромен 1995 жылдың 18 қарашасына дейін алынған есебіне қаралып, тіркелген жерсеріктік қызметтің геостационарлық желілеріне қолайсыз кедергілер тудырмауы керек. (ДРК-97)
5.523B 19,3-19,6 ГГц жолағын (Жер-ғарыш) тіркелген жерсеріктік қызметке пайдалану геостационарлық емес ЖЖҚ жүйелердің фидер жолдарымен шектелген. Мұндай пайдаланымда 9.11A-т. ережелрі қолданылады, бірақ 22.2-т. ережелері пайдаланылмауы керек.

5.523C В полосах 19,3–19,6 ГГц и 29,1–29,4 ГГц должны продолжать применяться положения п. 22.2 для фидерных линий негеостационарных спутниковых систем подвижной спутниковой службы и тех сетей фиксированной спутниковой службы, полная информация для координации которых, необходимая в соответствии с Приложением 4, или информация о заявлении считается полученной Бюро до 18 ноября 1995 года. (ВКР-97)
5.523D При использовании полосы 19,3–19,7 ГГц (космос-Земля) геостационарными системами фиксированной спутниковой службы и фидерными линиями негеостационарных спутниковых систем подвижной спутниковой службы должны применяться положения п. 9.11A, но не должны применяться положения п. 22.2. При использовании этой полосы другими негеостационарными системами фиксированной спутниковой службы или в случаях, указанных в пп. 5.523C и 5.523E, не должны применяться положения п. 9.11A, а должны продолжать применяться процедуры Статей 9 (за исключением п. 9.11A) и 11 и положения п. 22.2. (ВКР-97)
5.523E В полосах 19,6–19,7 ГГц и 29,4–29,5 ГГц должны продолжать применяться положения п. 22.2 для фидерных линий негеостационарных сетей подвижной спутниковой службы и тех сетей фиксированной спутниковой службы, полная информация для координации которых, необходимая в соответствии с Приложением 4, или информация о заявлении считается полученной Бюро до 21 ноября 1997 года. (ВКР-97)
5.524 Дополнительное распределение: в Афганистане, Алжире, Саудовской Аравии, Бахрейне, Брунее-Даруссаламе, Камеруне, Китае, Республике Конго, Коста-Рике, Египте, Объединенных Арабских Эмиратах, Габоне, Гватемале, Гвинее, Индии, Исламской Республике Иран, Ираке, Израиле, Японии, Иордании, Кувейте, Ливане, Малайзии, Мали, Марокко, Мавритании, Непале, Нигерии, Омане, Пакистане, на Филиппинах, в Катаре, Сирийской Арабской Республике, Демократической Республике Конго, Корейской Народно-Демократической Республике, Сингапуре, Сомали, Судане, Южном Судане, Чаде, Того и Тунисе полоса частот 19,7–21,2 ГГц распределена также фиксированной и подвижной службам на первичной основе. Такое дополнительное использование не должно налагать ограничений на плотность потока мощности космических станций фиксированной спутниковой службы в полосе частот 19,7–21,2 ГГц и космических станций подвижной спутниковой службы в полосе частот 19,7–20,2 ГГц, в том случае когда такое распределение подвижной спутниковой службе в последней из упомянутых полос частот произведено на первичной основе. (ВКР15)
5.525 В целях упрощения межрайонной координации сетей подвижной спутниковой и фиксированной спутниковой служб несущие в подвижной спутниковой службе, наиболее восприимчивые к помехам, должны, по возможности, располагаться в верхних частях полос 19,720,2 ГГц и 29,5–30 ГГц.
5.526 В полосах 19,7–20,2 ГГц и 29,5–30 ГГц в Районе 2 и в полосах 20,1–20,2 ГГц и 29,930 ГГц в Районах 1 и 3 сети, принадлежащие одновременно фиксированной спутниковой и подвижной спутниковой службам, могут включать линии связи между земными станциями, находящимися в определенных или неопределенных пунктах или же находящимися в движении, через один или несколько спутников для осуществления связи между двумя станциями или связи одной станции с несколькими.

5.523C Радиобайланыс регламентінің 22.2-т. пайдалануы, 19,3-19,6 ГГц және 29,1-29,4 ГГц жолақтарында, жылжымалы жерсеріктік қызметтің геостационарлық емес желілерінің фидер жолдарымен және 4-қосымшасына сәйкес үйлестіру туралы толық мәліметтер немесе өтініштік ақпарат 1995 жылғы 18 қарашаға дейін Бюроға алынған есебінде болып, тіркелген жерсеріктік қызмет станциялары жұмыстарын жалғастыра беруі керек. (ДРК-97)
5.523D 19,3-19,7 ГГц жолағын (ғарыш-Жер) Тіркелген жерсеріктік қызмет геостационарлық жүйелерімен және геостационарлық емес жылжымалы жерсеріктік желілерінің фидер жолдарымен пайдалануда 9.11А-т. ережелері қолдануы керек, бірақ 22.2-т. ережелері қолданылмауы керек. Бұл жолақты басқа жылжымалы жерсеріктік қызметтің геостационарлық емес желілерінің қолдануы немесе 5.523С және 5.523Е тт. көрсетілген жағдайларда 9.11А-т. ережелері қолданылмайды, 9 баптағы тәртіптерді (9.11А-т. қоспағанда) және 11 және 22.2. т. қолдануды жалғастыру қажет. (ДРК-97)
5.523E Радиобайланыс регламентінің 22.2-т. пайдалануы 19,6—19,7 ГГц және 29,4-29,5 ГГц жолақтарында, жылжымалы жерсеріктік қызметтің геостационарлық емес желілерінің фидер жолдарымен және 4-қосымшасына сәйкес үйлестіру туралы толық мәліметтер немесе өтініштік ақпарат 1995 жылғы 21-қарашасына дейін Бюроға алынған есебінде болып, тіркелген жерсеріктік қызмет станциялары жұмыстарын жалғастыра беруі тиіс. (ДРК-97)
5.524 Қосымша таратылу: Ауғанстан, Алжир, Сауд Арабиясы, Бахрейн, Бруней-Даруссалам, Камерун, Қытай, Конго Республикасы, Коста-Рика, Египет, Біріккен Араб Әмірліктері, Габон, Гватемала, Гвинея, Үндістан, Иран Ислам Республикасы, Ирак, Израиль, Жапония, Иордания , Кувейт, Ливан, Малайзия, Мали, Марокко, Мавритания, Непал, Нигерия, Оман, Пәкістан, Филиппин, Катар, Сирия Араб Республикасы, Конго Демократиялық Республикасы, Корея Халық Демократиялық Республикасы, Сингапур, Сомали, Судан, Оңтүстік Судан, Чад, Того және Тунис 19,7-21,2 ГГц жиілік диапазоны тіркелген және жылжымалы қызметтерге де бірінші реттік негізде бөлінген. Мұндай қосымша пайдалану 19,7-21,2 ГГц жиілік жолағында тіркелген жерсеріктік қызметтегі ғарыш станцияларының және 19,7-20,2 ГГц жиілік жолағындағы жылжымалы жерсеріктік қызметтегі ғарыш станцияларының қуат ағынының тығыздығына шектеулер жасамайды, егер соңғы жиілік диапазонында жылжымалы жерсеріктік қызметке бөлу бірінші реттік негізде жүзеге асырылса. (ДРК-15)
5.525 Жылжымалы жерсеріктік қызмет пен тіркелген жерсеріктік қызмет желілері арасындағы аймақ аралық үйлестіріуді жеңілдету мақсатында, жылжымалы жерсеріктік қызмет тасымалдарының кедергілерге ең әсерлілерін бар мүмкіндігінше 19,7-20,2 ГГц және 29,5-30 ГГц жолақтарының жоғарғы жақтарына орналастыру тиіс.
5.526 19,7-20,2 ГГц және 29,5-30 ГГц жолақтары 2-ауданда және 20,1-20,2 ГГц және 29,9-30 ГГц жолақтары 1 және 3-ауданда тіркелген жерсеріктік желілерімен де, жылжымалы жерсеріктік желілерімен де, анықталған немесе анықталмаған пункттерде немесе қозғалыста болатын, бір пункті екінші пунктпен және бір пункті бірнеше пунктпен, бір немесе бірнеше жерсеріктері арқылы байланыстыруға жердегі станциялар арасындағы жолдары кіруі мүмкін.

5.527 В полосах 19,7–20,2 ГГц и 29,5–30 ГГц положения п. 4.10 в отношении подвижной спутниковой службы не применяются.
5.527A Работа земных станций, находящихся в движении и осуществляющих связь с ФСС, должна осуществляться в соответствии с Резолюцией 156 (ВКР-15). (ВКР-15)
5.528 Распределение подвижной спутниковой службе предназначено для использования сетями, применяющими узконаправленные антенны и другую современную технологию на космических станциях. Администрации, эксплуатирующие системы подвижной спутниковой службы в полосе 19,7–20,1 ГГц в Районе 2 и в полосе 20,1–20,2 ГГц, должны принимать все практически возможные меры для обеспечения постоянной готовности этих полос для администраций, эксплуатирующих фиксированные и подвижные системы в соответствии с положениями п. 5.524.
5.530A Если иное не согласовано заинтересованными администрациями, любая станция фиксированной или подвижной службы какой-либо администрации не должна создавать плотность потока мощности, превышающую −120,4 дБ(Вт/(м2 · МГц)) на высоте 3 м над поверхностью земли в любой точке территории любой другой администрации в Районах 1 и 3 более чем для 20% времени. При проведении расчетов администрациям следует использовать последнюю по времени версию Рекомендации МСЭ-R P.452 (см. также последнюю по времени версию Рекомендации МСЭR BO.1898). (ВКР15)
5.530B В полосе 21,4−22 ГГц, в целях содействия развитию радиовещательной спутниковой службы, администрациям в Районах 1 и 3 рекомендуется не развертывать станции подвижной службы и рекомендуется ограничивать развертывание станций фиксированной службы линиями связи пункта с пунктом. (ВКР-12)
22–24,75 ГГц
Регламент Радиосвязи (Район 1)
Распределение полос радиочастот между радиослужбами в Республике Казахстан
Полоса радиочастот радиослужбы
Полоса радиочастот радиослужбы
Категория
Примечания
22–22,21
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
5.149
22–22,21
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
5.149
СИ
22,21–22,5
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (пассивная)
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
РАДИОАСТРОНОМИЧЕСКАЯ
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (пассивная)
5.149 5.532
22,21–22,5
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (пассивная)
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
РАДИОАСТРОНОМИЧЕСКАЯ
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (пассивная)
5.149 5.532
СИ
22,5–22,55
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
22,5–22,55
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
СИ
22,55–23,15
ФИКСИРОВАННАЯ
МЕЖСПУТНИКОВАЯ 5.338A
ПОДВИЖНАЯ
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (Земля-космос) 5.532A
5.149
22,55–23,15
ФИКСИРОВАННАЯ
МЕЖСПУТНИКОВАЯ 5.338A
ПОДВИЖНАЯ
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (Земля-космос) 5.532А
5.149
СИ
23,15–23,55
ФИКСИРОВАННАЯ
МЕЖСПУТНИКОВАЯ 5.338A
ПОДВИЖНАЯ
23,15–23,55
ФИКСИРОВАННАЯ
МЕЖСПУТНИКОВАЯ 5.338А
ПОДВИЖНАЯ
СИ
23,55–23,6
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
23,55–23,6
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
СИ
23,6–24
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (пассивная)
РАДИОАСТРОНОМИЧЕСКАЯ
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (пассивная)
5.340
23,6–24
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (пассивная)
РАДИОАСТРОНОМИЧЕСКАЯ
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (пассивная)
5.340
СИ
24–24,05
ЛЮБИТЕЛЬСКАЯ
ЛЮБИТЕЛЬСКАЯ СПУТНИКОВАЯ
5.150
24–24,05
ЛЮБИТЕЛЬСКАЯ
ЛЮБИТЕЛЬСКАЯ СПУТНИКОВАЯ
5.150
СИ
24,05–24,25
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
Любительская
Спутниковая служба исследования Земли (активная)
5.150
24,05–24,25
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
Любительская
Спутниковая служба исследования Земли (активная)
5.150
СИ
24,25–24,45
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной 5.338A 5.532AB
24,25–24,45
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной 5.338A 5.532AB
СИ
24,45–24,65
ФИКСИРОВАННАЯ
МЕЖСПУТНИКОВАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной 5.338A 5.532AB
24,45–24,65
ФИКСИРОВАННАЯ
МЕЖСПУТНИКОВАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной 5.338A 5.532AB
СИ
24,65–24,75
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.532B
МЕЖСПУТНИКОВАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной 5.338A 5.532AB
24,65–24,75
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.532В
МЕЖСПУТНИКОВАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной 5.338A 5.532AB
СИ

5.527 19,7-20,2 ГГц және 29,5-30 ГГц жолақтарында 4.10-т. ережелері жылжымалы жерсеріктік қызметке пайдаланылмайды.
5.527A Қозғалыста болатын және ТЖҚ-мен байланысатын жер станцияларының жұмысы 156-Резолюциясына (ДРК-15) сәйкес болуы керек. (ДРК-15)
5.528 Жылжымалы жерсеріктік қызметке таратылу ғарыш станцияларындағы тар бағыттылған антенналар мен басқа да соңғы деңгейлі технологияларда қолданатын желілерде пайдалануға арналған. 2-аудандағы 19,7-20,1 ГГц жолағы және 20,1-20,2 ГГц жолағында, 5.524-т. ережелеріне сай тіркелген және жылжымалы жүйелерді пайдаланытын әкімшіліктер бұл жолақтарды тұрақты дайындықта ұстау үшін барлық мүмкіншілікті шараларды орындаулары керек.
5.530A Егер қызығушылық танытқан әкімшіліктермен басқасы келісілген болмаса, онда 1 және 3-аудандардағы әкімшіліктер аумағының кез келген нүктесінде жер бетінен 3 м биіктікте тіркелген және жылжымалы қызметтердің кез келген станциясы 20% -тен артық уақыт ішінде қуат ағынының тығыздығы −120,4 дБ(Вт/(м2 МГц))-тен артық тудырмауы керек. Әкімшіліктерге есептеме жүргізген кезде ХЭО-R P.452 ұсынысының ең соңғы нұсқасы пайдалану ұсынылады (сондай-ақ ХЭО-R ВО.1898 ұсынысының соңғы нұсқасын қара). (ДРК-15) 5.530B Жерсеріктік радиотарату қызметін дамыту мақсатында 21,4-22 ГГц жолағында әкімшіліктерге 1 және 3-ауданда жылжымалы қызмет станцияларын құрмау ұсынылады және тіркелген қызметтің пункттен пунктке бағытталған байланысын орнатуды шектеу ұсынылады. (ДРК-12)
22–24,75 ГГц
Радиобайланыс регламенті (1-аудан)
Қазақстан Республикасында жиілік белдеулерін радиоқызметтер бойынша бөлу
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Санаты
Ескертпе
22–22,21
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
5.149
22–22,21
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
5.149
БР
22,21–22,5
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
5.149 5.532
22,21–22,5
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
5.149 5.532
БР
22,5–22,55
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
22,5–22,55
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
БР
22,55–23,15
ТІРКЕЛГЕН
ЖЕРСЕРІКАРАЛЫҚ 5.338A
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (Жер-ғарыш) 5.532A
5.149
22,55–23,15
ТІРКЕЛГЕН
ЖЕРСЕРІКАРАЛЫҚ 5.338A
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (Жер-ғарыш) 5.532А
5.149
БР
23,15–23,55
ТІРКЕЛГЕН
ЖЕРСЕРІКАРАЛЫҚ 5.338A
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
23,15–23,55
ТІРКЕЛГЕН
ЖЕРСЕРІКАРАЛЫҚ 5.338А
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
БР
23,55–23,6
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
23,55–23,6
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
БР
23,6–24
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
5.340
23,6–24
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
5.340
БР
24–24,05
ӘУЕСҚОЙЛЫҚ
ӘУЕСҚОЙЛЫҚ ЖЕРСЕРІКТІК
5.150
24–24,05
ӘУЕСҚОЙЛЫҚ
ӘУЕСҚОЙЛЫҚ ЖЕРСЕРІКТІК
5.150
БР
24,05–24,25
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
Әуесқойлық
Жерсеріктік Жерді зерттеу қызметі (белсенді)
5.150
24,05–24,25
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
Әуесқойлық
Жерсеріктік Жерді зерттеу қызметі (белсенді)
5.150
БР
24,25–24,45
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда 5.338A 5.532AB
24,25–24,45
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда 5.338A 5.532AB
БР
24,45–24,65
ТІРКЕЛГЕН
ЖЕРСЕРІКАРАЛЫҚ
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда 5.338A 5.532AB
24,45–24,65
ТІРКЕЛГЕН
ЖЕРСЕРІКАРАЛЫҚ
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда 5.338A 5.532AB
БР
24,65–24,75
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.532B
ЖЕРСЕРІКАРАЛЫҚ
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда 5.338A 5.532AB
24,65–24,75
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.532В
ЖЕРСЕРІКАРАЛЫҚ
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда 5.338A 5.532AB
БР

5.532 Использование полосы 22,21–22,5 ГГц спутниковой службой исследования Земли (пассивной) и службой космических исследований (пассивной) не должно налагать ограничений на фиксированную и подвижную, за исключением воздушной подвижной, службы.
5.532A В отношении местоположения земных станций службы космических исследований должно соблюдаться расстояние разноса не менее 54 км от соответствующей(их) границы (границ) соседних стран для защиты существующего и будущего развертывания фиксированной и подвижной служб, если соответствующие администрации не договорились о меньшем расстоянии. Пункты 9.17 и 9.18 не применяются. (ВКР-12)
5.532AB Полоса частот 24,25−27,5 ГГц определена для использования администрациями, желающими внедрить наземный сегмент Международной подвижной электросвязи (IMT). Данное определение не препятствует использованию этой полосы частот каким-либо применением служб, которым она распределена, и не устанавливает приоритета в Регламенте радиосвязи. Резолюция 242 (ВКР19) применяется. (ВКР19)
5.532В Использование фиксированной спутниковой службой (Земля-космос) полосы 24,6525,25 ГГц в Районе 1 и полосы 24,65–24,75 ГГц в Районе 3 ограничено земными станциями с минимальным диаметром антенны 4,5 м. (ВКР-12)
24,75–29,9 ГГц
Регламент Радиосвязи (Район 1)
Распределение полос радиочастот между радиослужбами в Республике Казахстан
Полоса радиочастот радиослужбы
Полоса радиочастот радиослужбы
Категория
Примечания
24,75–25,25
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.532B
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной 5.338A 5.532AB
24,75–25,25
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.532B
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной 5.338A 5.532AB
СИ
25,25–25,5
ФИКСИРОВАННАЯ
МЕЖСПУТНИКОВАЯ 5.536
ПОДВИЖНАЯ 5.338A 5.532AB
Спутниковая служба стандартных частот и сигналов времени (Земля-космос)
25,25–25,5
ФИКСИРОВАННАЯ
МЕЖСПУТНИКОВАЯ 5.536
ПОДВИЖНАЯ 5.338A 5.532AB
Спутниковая служба стандартных частот и сигналов времени (Земля-космос)
СИ
25,5–27
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (космос-Земля) 5.536B
ФИКСИРОВАННАЯ
МЕЖСПУТНИКОВАЯ 5.536
ПОДВИЖНАЯ 5.338A 5.532AB
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (космос-Земля) 5.536C
Спутниковая служба стандартных частот и сигналов времени (Земля-космос)
5.536A
25,5–27
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (космос-Земля)
ФИКСИРОВАННАЯ
МЕЖСПУТНИКОВАЯ 5.536
ПОДВИЖНАЯ 5.338A 5.532AB
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (космос-Земля)
Спутниковая служба стандартных частот и сигналов времени (Земля-космос)
5.536А
СИ
27–27,5
ФИКСИРОВАННАЯ
МЕЖСПУТНИКОВАЯ 5.536
ПОДВИЖНАЯ 5.338A 5.532AB
27–27,5
ФИКСИРОВАННАЯ
МЕЖСПУТНИКОВАЯ 5.536
ПОДВИЖНАЯ 5.338A 5.532AB
СИ
27,5–28,5
ФИКСИРОВАННАЯ 5.537A
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.484A 5.516B 5.517A 5.539
ПОДВИЖНАЯ
5.538 5.540
27,5–28,5
ФИКСИРОВАННАЯ 5.537А
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.484А 5.516B 5.517A 5.539
ПОДВИЖНАЯ
5.538 5.540
СИ
28,5–29,1
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.484A 5.516B 5.517A 5.523A 5.539
ПОДВИЖНАЯ
Спутниковая служба исследования Земли (Земля-космос) 5.541
5.540
28,5–29,1
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.484А 5.516B 5.517A 5.523А 5.539
ПОДВИЖНАЯ
Спутниковая служба исследования Земли (Земля-космос) 5.541
5.540
СИ
29,1–29,5
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.516B 5.517A 5.523C 5.523Е 5.535A 5.539 5.541A
ПОДВИЖНАЯ
Спутниковая служба исследования Земли (Земля-космос) 5.541
5.540
29,1–29,5
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.516B 5.517A 5.523С 5.523Е 5.535А 5.539 5.541А
ПОДВИЖНАЯ
Спутниковая служба исследования Земли (Земля-космос) 5.541
5.540
СИ

5.532 22,21-22,5 ГГц жолағын пайдалануда, жерсеріктік Жерді зерттеу (белсенді емес) және ғарыш зерттеу (белсенді емес) қызметтері тіркелген және жылжымалы қызметтерге, әуедегі жылжымалы қызметті қоспағанда, шектеу қоймауы тиіс.
5.532A Ғарыш зерттеуге қызмет көрсететін жер станцияларының орналасуына қатысты, тиісті әкімшіліктермен азырақ қашықтық келісілмесе, тіркелген және жылжымалы қызметтерді қолданыстағы және болашақ орналастыруларын қорғау үшін көршілес елдердің тиісті шекара(лар)ынан кемінде 54 км қашықтықты сақтау керек. 9.17 және 9.18-тт. қолданылмайды. (ДРК-12)
5.532AB 24,25-27,5 ГГц жиілік жолағы Халықаралық жылжымалы байланыстың (IMT) жерүсті сегментін жүзеге асырғысы келетін әкімшіліктердің пайдалануы үшін анықталған. Бұл анықтама осы жиілік жолағын ол бөлінген қызметтерді кез келген қолдану арқылы пайдалануға кедергі жасамайды және Радиобайланыс регламентінде басымдықты белгілемейді. 242-Резолюция (ДРК-19) қолданылады. (ДРК-19)
5.532В 1-аудандағы 24,65-25,25 ГГц жолағын және 3-аудандағы 24,65-24,75 ГГц жолағын тіркелген жерсеріктік қызметтің (Жер-ғарыш) пайдалануы антеннасының ең аз диаметрі 4,5 м болатын жер станцияларымен шектеледі. (ДРК-12)
24,75–29,9 ГГц
Радиобайланыс регламенті (1-аудан)
Қазақстан Республикасында жиілік белдеулерін радиоқызметтер бойынша бөлу
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Санаты
Ескертпе
24,75–25,25
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.532B
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда 5.338A 5.532AB
24,75–25,25
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.532B
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда 5.338A 5.532AB
БР
25,25–25,5
ТІРКЕЛГЕН
ЖЕРСЕРІКАРАЛЫҚ 5.536
ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.338A 5.532AB
Жерсеріктік стандартты жиілік және уақыт дабылы қызметі (Жер-ғарыш)
25,25–25,5
ТІРКЕЛГЕН
ЖЕРСЕРІКАРАЛЫҚ 5.536
ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.338A 5.532AB
Жерсеріктік стандартты жиілік және уақыт дабылы қызметі (Жер-ғарыш)
БР
25,5–27
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (ғарыш-Жер) 5.536B
ТІРКЕЛГЕН
ЖЕРСЕРІКАРАЛЫҚ 5.536
ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.338A 5.532AB
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (ғарыш-Жер) 5.536C
Жерсеріктік стандартты жиілік және уақыт дабылы қызметі (Жер-ғарыш)
5.536A
25,5–27
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (ғарыш-Жер)
ТІРКЕЛГЕН
ЖЕРСЕРІКАРАЛЫҚ 5.536
ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.338A 5.532AB
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (ғарыш-Жер)
Жерсеріктік стандартты жиілік және уақыт дабылы қызметі (Жер-ғарыш)
5.536А
БР
27–27,5
ТІРКЕЛГЕН
ЖЕРСЕРІКАРАЛЫҚ 5.536
ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.338A 5.532AB
27–27,5
ТІРКЕЛГЕН
ЖЕРСЕРІКАРАЛЫҚ 5.536
ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.338A 5.532AB
БР
27,5–28,5
ТІРКЕЛГЕН 5.537A
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.484A 5.516B 5.517A 5.539
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
5.538 5.540
27,5–28,5
ТІРКЕЛГЕН 5.537А
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.484А 5.516B 5.517A 5.539
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
5.538 5.540
БР
28,5–29,1
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.484A 5.516B 5.517A 5.523A 5.539
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
Жерсеріктік жерді зерттеу қызметі (Жер-ғарыш) 5.541
5.540
28,5–29,1
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.484А 5.516B 5.517A 5.523А 5.539
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
Жерсеріктік жерді зерттеу қызметі (Жер-ғарыш) 5.541
5.540
БР
29,1–29,5
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.516B 5.517A 5.523C 5.523Е 5.535A 5.539 5.541A
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
Жерсеріктік жерді зерттеу қызметі (Жер-ғарыш) 5.541
5.540
29,1–29,5
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.516B 5.517A 5.523С 5.523Е 5.535А 5.539 5.541А
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
Жерсеріктік жерді зерттеу қызметі (Жер-ғарыш) 5.541
5.540
БР

29,5–29,9
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.484A 5.484B 5.516B 5.527A 5.539
Спутниковая служба исследования Земли (Земля-космос) 5.541
Подвижная спутниковая (Земля- космос)
5.540 5.542
29,5–29,9
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.484А 5.484B 5.516B 5.527A 5.539
Спутниковая служба исследования Земли (Земля-космос) 5.541
Подвижная спутниковая (Земля-космос)
5.540
СИ
5.535A Использование полосы 29,1–29,5 ГГц (Земля-космос) в фиксированной спутниковой службе ограничивается геостационарными спутниковыми системами и фидерными линиями негеостационарных спутниковых систем подвижной спутниковой службы. При таком использовании должны применяться положения п. 9.11A, но не должны применяться положения п. 22.2, за исключением случаев, указанных в п. 5.523C и 5.523E, в которых при таком использовании не должны применяться положения п. 9.11A, а должны продолжать применяться процедуры Статей 9 (за исключением п. 9.11A) и 11 и положения п. 22.2. (ВКР-97)

29,5–29,9
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.484A 5.484B 5.516B 5.527A 5.539
Жерсеріктік жерді зерттеу қызметі (Жер-ғарыш) 5.541
Жылжымалы жерсеріктік (Жер-ғарыш)
5.540 5.542
29,5–29,9
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.484А 5.484B 5.516B 5.527A 5.539
Жерсеріктік жерді зерттеу қызметі (Жер-ғарыш) 5.541
Жылжымалы жерсеріктік (Жер-ғарыш)
5.540
БР
5.535A 29,1-29,5 ГГц жолағын тіркелген жерсеріктік қызметтерінде (Жер-ғарыш) пайдалану, геостационарлық жерсеріктік жүйелермен және геостационарлық емес жылжымалы жерсеріктік қызметтің фидер жолдарымен шектеледі. Мұндай қолданыста 9.11А-т. сәйкес ережелері қолдануы тиіс, бірақ 22.2-т. қолданбауы тиіс, 5.523С және 5.523Е тт. көрсетілген, 9.11А-т. ережелері қолданбайтын жағдайларды қоспағанда, 9, 11-баптардағы рәсімдер және 22.2-т. ережелер қолдануы тиіс. (ДРК-97)

5.536 Использование полосы 25,25–27,5 ГГц межспутниковой службой ограничивается применениями для космических исследований и спутниковых исследований Земли, а также для передачи данных, относящихся к промышленной и медицинской деятельности в космосе.
5.536A Администрации, эксплуатирующие земные станции спутниковой службы исследования Земли или службы космических исследований, не должны требовать защиты этих станций от станций фиксированной и подвижной служб, эксплуатируемых другими администрациями. Кроме того, следует, чтобы земные станции спутниковой службы исследования Земли или службы космических исследований использовались с учетом самой последней версии Рекомендации МСЭ-R SA.1862. Применяется Резолюция 242 (ВКР-19). (ВКР19)
5.536B В Алжире, Саудовской Аравии, Австрии, Бахрейне, Бельгии, Бразилии, Китае, Республике Корея, Дании, Египте, Объединенных Арабских Эмиратах, Эстонии, Финляндии, Венгрии, Индии, Иране (Исламской Республике), Ираке, Ирландии, Израиле, Италии, Иордании, Кении, Кувейте, Ливане, Ливии, Литве, Молдове, Норвегии, Омане, Уганде, Пакистане, на Филиппинах, в Польше, Португалии, Катаре, Сирийской Арабской Республике, Корейской Народно-Демократической Республике, Словакии, Чешской Республике, Румынии, Соединенном Королевстве, Сингапуре, Словении, Судане, Швеции, Танзании, Турции, во Вьетнаме и в Зимбабве земные станции, работающие в спутниковой службе исследования Земли в полосе частот 25,5–27 ГГц, не должны требовать защиты от станций фиксированной и подвижной служб или ограничивать их использование и развертывание. Применяется Резолюция 242 (ВКР-19). (ВКР-19)
5.536C В Алжире, Саудовской Аравии, Бахрейне, Ботсване, Бразилии, Камеруне, Коморских Островах, Кубе, Джибути, Египте, Объединенных Арабских Эмиратах, Эстонии, Финляндии, Исламской Республике Иран, Израиле, Иордании, Кении, Кувейте, Литве, Малайзии, Марокко, Нигерии, Омане, Катаре, Сирийской Арабской Республике, Сомали, Судане, Южном Судане, Танзании, Тунисе, Уругвае, Замбии и Зимбабве земные станции, работающие в службе космических исследований в полосе 25,5–27 ГГц, не должны требовать защиты от станций фиксированной и подвижной служб или ограничивать их использование и развертывание. (ВКР-12)
5.537A В Бутане, Камеруне, Республике Корея, Российской Федерации, Индии, Индонезии, Исламской Республике Иран, Ираке, Японии, Казахстане, Малайзии, Мальдивских Островах, Монголии, Мьянме, Узбекистане, Пакистане, Филиппинах, Кыргызстане, Корейской Народно-Демократической Республике, Судане, Шри-Ланке, Таиланде и Вьетнаме распределение фиксированной службе в полосе 27,9–28,2 ГГц может также использоваться станциями на высотной платформе (HAPS) в пределах территории этих стран. Такое использование станциями HAPS 300 МГц распределенной фиксированной службе полосы в перечисленных выше странах ограничено далее работой в направлении HAPS-Земля, при этом они не должны создавать вредных помех другим типам систем фиксированной службы или другим службам, которым данная полоса распределена на равной первичной основе, или требовать защиты от них. Кроме того, станции HAPS не должны ограничивать развитие этих других служб. См. Резолюцию 145 (Пересм. ВКР19). (ВКР19)

5.536 25,25-27,5 ГГц жолақтарын жерсерік аралық қызметте пайдалану, ғарыш зерттеу және жерсеріктік Жерді зерттеу қызметтерімен, сондай-ақ өнеркәсіптік және медициналық қызметтердің ғарыштағы деректер таратуымен шектеледі.
5.536A Жерсеріктік Жерді зерттеу қызметі немесе ғарыш зерттеу қызметінің жер станцияларын пайдаланатын әкімшіліктер бұл станцияларды басқа әкімшіліктер пайдаланатын тіркелген және жылжымалы қызметтердің станцияларынан қорғауды талап етпеуі керек. Сонымен қатар, Жерсеріктік Жерді зерттеу қызметі немесе ғарыш зерттеу қызметтеріндегі жер станциялары ITU-R SA.1862 ұсынысының ең соңғы нұсқасына сәйкес пайдаланылуы тиіс. 242-Резолюциясы (ДРК-19) қолданылады. (ДРК-19)
5.536B Алжирде, Сауд Арабиясы, Австрия, Бахрейн, Бельгия, Бразилия, Қытай, Корея Республикасы, Дания, Египет, Біріккен Араб Әмірліктері, Эстония, Финляндия, Венгрия, Үндістан, Иран (Ислам Республикасы), Ирак, Ирландия, Израиль, Италия , Иордания , Кения, Кувейт, Ливан, Ливия, Литва, Молдова, Норвегия, Оман, Уганда, Пәкістан, Филиппин, Польша, Португалия, Катар, Сирия Араб Республикасы, Корея Халық Демократиялық Республикасы, Словакия, Чехия, Румыния, Ұлыбритания , Сингапур, Словения, Судан, Швеция, Танзания, Түркия, Вьетнам және Зимбабве 25,5-27 ГГц жиілік жолағында жерсеріктік Жерді зерттеу қызметінде жұмыс істейтін жер станциялары тіркелген және жылжымалы қызметтердегі станциялардан қорғауды талап етпеуі немесе оларды пайдалану мен орналастыруды шектемеуы керек. 242-Резолюциясы (ДРК-19) қолданылады. (ДРК-19)
5.536C Алжир, Сауд Арабиясы, Бахрейн, Ботсвана, Бразилия, Камерун, Комор аралдары, Куба, Джибути, Египет, Біріккен Араб Әмірліктері, Эстония, Финляндия, Иран Ислам Республикасы, Израил, Иордания, Кения, Кувейт, Литва, Малайзия, Марокко, Нигерия, Оман, Катар, Сирия Араб Республикасы, Сомали, Судан, Оңтүстік Судан, Танзания, Тунисе, Уругвай, Замбия және Зимбабведе 25,5-27 ГГц жолағында, ғарыш зерттеу қызметінде жұмыс атқаратын жер станциялары, тіркелген және жылжымалы қызметтерден қорғаныс талап етпеуі қажет және олардың қолданылуына және пайдалануына және кеңейтілуіне кедергі келтірмеуі тиіс. (ДРК-12)
5.537A Бутан, Камерун, Корея Республикасы, Ресей Федерациясы, Үндістан, Индонезия, Иран Ислам Республикасы, Ирак, Жапония, Қазақстан, Малайзия, Мальдив аралдары, Моңғолия, Мьянма, Өзбекстан, Пәкістан, Филиппин, Қырғызстан, Корея Халық Демократиялық Республикасы, Судан, Шри-Ланка, Тайланд және Вьетнам 27,9–28,2 ГГц жолағындағы тіркелген қызметке бөлінген бұл жолақ сонымен қатар, биік платформадағы (HAPS) станциялармен осы елдер аумағында қолдана алады. HAPS станцияларының тіркелген қызметке бөлінген жолақта 300 МГц мұндай қолданысы жоғарыда аталған елдерде ары қарай HAPS-Жер бағытында жұмыс атқарумен шектелген, бұл жерде олар тіркелген қызметтің басқа жүйелеріне немесе осы жолақ бірінші реттік негізде бөлінген басқа қызметтерге зиянды кедергілер тудырмауы тиіс, немесе олардан қорғаныс талап етпеуі тиіс. Бұдан басқа, HAPS станциялары басқа қызмет станцияларының дамуына кедергі жасамауы тиіс. 145-Резолюциясын (ДРК-19 қайт қаралған) қара. (ДРК-19)

5.538 Дополнительное распределение: полосы 27,500–27,501 ГГц и 29,999–30,000 ГГц распределены также фиксированной спутниковой службе (космос-Земля) на первичной основе для передач радиомаяков, предназначенных для управления мощностью на линиях Земля-космос. Такие передачи в направлении космос-Земля не должны превышать эквивалентной изотропно излучаемой мощности (э.и.и.м.) +10 дБВт в направлении соседних спутников на геостационарной орбите. (ВКР07)
5.539 Полоса 27,5–30 ГГц может использоваться фиксированной спутниковой службой (Землякосмос) для обеспечения фидерных линий радиовещательной спутниковой службы.
5.540 Дополнительное распределение: полоса 27,501–29,999 ГГц распределена также фиксированной спутниковой службе (космос-Земля) на вторичной основе для передач радиомаяков, предназначенных для регулирования мощности на линии Земля-космос.
5.541 В полосе 28,5–30 ГГц спутниковая служба исследования Земли ограничена передачей данных между станциями, а не первичным сбором информации с помощью активных и пассивных датчиков.
5.541A Фидерные линии негеостационарных сетей подвижной спутниковой службы и геостационарные сети фиксированной спутниковой службы, работающие в полосе 29,1–29,5 ГГц (Земля-космос), должны использовать адаптивное управление мощностью на линии Земля-космос или другие методы компенсации замираний, с тем чтобы передачи земных станций производились на уровне мощности, необходимой для достижения желаемых качественных характеристик линии при снижении уровня взаимных помех между обеими сетями. Эти методы должны применяться к сетям, информация для координации которых, необходимая в соответствии с Приложением 4, считается полученной Бюро после 17 мая 1996 года, до тех пор пока это не будет изменено будущей компетентной всемирной конференцией радиосвязи. Администрации, представляющие информацию для координации согласно Приложению 4 ранее указанной даты, могут использовать эти методы в той степени, в какой это практически возможно. (ВКР-2000)
5.542 Дополнительное распределение: в Алжире, Саудовской Аравии, Бахрейне, Бруней-Даруссаламе, Камеруне, Китае, Республике Конго, Египте, Объединенных Арабских Эмиратах, Эритрее, Эфиопии, Гвинее, Индии, Исламской Республике Иран, Ираке, Японии, Иордании, Кувейте, Ливане, Малайзии, Мали, Марокко, Мавритании, Непале, Омане, Пакистане, Филиппинах, Катаре, Сирийской Арабской Республике, Корейской Народно-Демократической Республике, Сомали, Судане, Южном Судане, Шри-Ланке и Чаде полоса 29,5–31 ГГц распределена также фиксированной и подвижной службам на вторичной основе. Должны применяться ограничения мощности, указанные в пп. 21.3 и 21.5. (ВКР-12)

5.538 Қосымша таратылу: 27,500-27,501 ГГц және 29,999-30,000 ГГц жолақтары тіркелген жерсеріктік қызметке (ғарыш-Жер), Жер-ғарыш жолдарындағы қуаттарды басқаруға арналған радиомаяктар хабарына таратылған. Ғарыш-Жер бағытынды мұндай таратулар баламалық изотропты сәулелену қуатын (э.и.с.қ.) көрші геостационарлық орбитадағы жерсеріктер бағытында +10 дБВт-дан асырмауы тиіс. (ДРК-07)
5.539 27,5-30 ГГц жолағын тіркелген жерсеріктік (Жер-ғарыш) радиохабар қызметінің фидер жолдарын қамтамасыз етуге пайдалануға болады.
5.540 Қосымша таратылу: полоса 27.501-29.999 ГГц жолағы сондай-ақ тіркелген жерсеріктік қызметте (ғарыш-Жер) екінші реттік негізде Жер-ғарыш жолдарындағы қуаттарды басқаруға арналған радиомаяктар хабарына бөлінген.
5.541 28.5-30 ГГц жолағында жерсеріктік Жерді зерттеу қызметі станциялар арасында мәліметтер таратумен шектелген, ол белсенді және белсенді емес датчиктермен бірінші реттік ақпарат жинауға арналмаған.
5.541A 29.1-29.5 ГГц жолағында (Жер-ғарыш) жұмыс істейтін геостационарлық емес ЖЖҚ желілерінің фидер жолдары мен геостационарлық БЖҚ желілері, екі желінің арасындағы өзара кедергілер деңгейін төмендете түсіп, қажетті сапалы сипаттамаларға жету үшін жердегі станциялардың таратуларының қажетті қуат деңгейлерінде болдыра отырып, Жер-ғарыш жолындағы қуатты икемді басқаруды немесе басқа тынуларды теңгеруді пайдалануы керек. Бұл әдістер, 4-қосымшасына сәйкес үйлестік туралы талап етілетін мәліметтер, Бюрода 1996 жылдың 17 мамырынан кейін алынған деп есептелінеді, және де болашақ салиқалы дүниежүзілік радиобайланыс конференциясымен өзгертілгенге дейін, желілерге пайдалануы тиіс. 4-қосымшасының талаптарына сәйкес үйлестіру мәліметтерін аталған күннен ерте берген әкімшіліктер, бұл әдістерді тәжірибелік түрдегі нақты мүмкіншіліктеріне қарай пайдаланады. (ДРК-2000)
5.542 Қосымша таратылу: Алжир, Сауд Арабиясы, Бахрейн, Бруней-Даруссалам, Камерун, Қытай, Конго Республикасы, Египет, Біріккен Араб Әмірліктері, Эритрея, Эфиопия, Гвинея, Үндістан, Иран Ислам Республикасы, Ирак, Жапония, Иордания, Кувейт, Ливан, Малайзия, Мали, Марокко, Мавритания, Непал, Пәкістан, Филиппин, Катар, Сирий Араб Республикасы, Корей Халық Демократиялық Республикасы, Сомали, Судан, Оңтүстік Судан, Шри-Ланка және Чадта 29,5-31 ГГц жолағы сондай-ақ тіркелген және жылжымалы қызметке екінші реттік негізде бөлінген. 21.3 және 21.5 тт. көрсетілген қуат шектеулері қолданылуы керек. (ДРК-12)

33,4–34,2
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
5.549
33,4–34,2
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
СИ
5.543 Полоса 29,95–30 ГГц может использоваться на линиях космос-космос спутниковой службы исследования Земли для телеметрии, слежения и управления на вторичной основе.
5.543B Распределение фиксированной службе в полосе частот 31−31,3 ГГц определено для использования на всемирной основе станциями на высотной платформе (HAPS). Такое определение не препятствует использованию этой полосы частот другими применениями фиксированной службы или другими службами, которым данная полоса частот распределена на равной первичной основе, и не устанавливает приоритета в Регламенте радиосвязи. Такое использование распределения фиксированной службе станциями HAPS должно осуществляться в соответствии с положениями Резолюции 167 (ВКР19). (ВКР19)

33,4–34,2
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
5.549
33,4–34,2
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
БР
5.543 29.95-30 ГГц жолағы жерсеріктік Жерді зерттеу қызметінің ғарыш-ғарыш жолдарында телеметрия, ізге түсу мен басқару мақсатында екінші реттік негізде пайдаланылады.
5.543B 31-31,3 ГГц жиілік жолағында тіркелген қызметке бөлу жоғары биіктік платформа станцияларын (HAPS) бүкіл әлем бойынша пайдалану үшін анықталды. Мұндай белгілеу осы жиілік жолағын басқа тіркелген қызмет қосымшаларының немесе жиілік жолағы тең бастапқы негізде бөлінген басқа қызметтермен пайдалануына кедергі жасамайды және Радиобайланыс регламентінде басымдықты белгілемейді. HAPS тіркелген қызметке бөлуді мұндай пайдалануы 167-Резолюциясының (ДРК-19) ережелеріне бағынады. (ДРК-19)

5.544 В полосе 31–31,3 ГГц в службе космических исследований должны применяться ограничения плотности потока мощности, указанные в Таблице 21-4 Статьи 21.
5.545 Другая категория службы: в Армении, Грузии, Кыргызстане, Таджикистане и Туркменистане распределение полосы 31–31,3 ГГц службе космических исследований произведено на первичной основе (см. п. 5.33). (ВКР-12)
5.546 Другая категория службы: в Саудовской Аравии, Армении, Азербайджане, Бахрейне, Беларуси, Египте, Объединенных Арабских Эмиратах, Испании, Эстонии, Российской Федерации, Грузии, Венгрии, Исламской Республике Иран, Израиле, Иордании, Ливане, Молдове, Монголии, Омане, Узбекистане, Польше, Сирийской Арабской Республике, Кыргызстане, Румынии, Соединенном Королевстве, Южно-Африканской Республике, Таджикистане, Туркменистане и Турции распределение полосы частот 31,5–31,8 ГГц фиксированной и подвижной, за исключением воздушной подвижной, службам произведено на первичной основе (см. п. 5.33). (ВКР-19)
5.547 Полосы 31,8–33,4 ГГц, 37–40 ГГц, 40,5–43,5 ГГц, 51,4–52,6 ГГц, 55,78–59 ГГц и 6466 ГГц могут использоваться для применений высокой плотности фиксированной службы (см. Резолюцию 75 (ВКР-2000)*). Администрациям следует учитывать это при рассмотрении регламентарных положений в отношении данных полос. Ввиду возможности развертывания применений высокой плотности фиксированной спутниковой службы в полосах 39,5–40 ГГц и 40,542 ГГц (см. п. 5.516В), администрациям следует в дальнейшем учитывать возможные ограничения применений высокой плотности фиксированной службы, в зависимости от случая. (ВКР07)
5.547А Администрации должны принимать практические меры для минимизации возможных помех между станциями фиксированной службы и станциями, находящимися на воздушных судах, радионавигационной службы в полосе 31,8–33,4 ГГц, учитывая при этом эксплуатационные потребности находящихся на воздушных судах радарных систем. (ВКР-2000)
5.548 При проектировании систем межспутниковой службы в полосе 32,3–33 ГГц, радионавигационной службы в полосе 32–33 ГГц и службы космических исследований (дальний космос) в полосе 31,8–32,3 ГГц администрации должны принимать все необходимые меры для предотвращения вредных помех между этими службами с учетом аспектов безопасности радионавигационной службы (см. Рекомендацию 707). (ВКР-03)
5.549 Дополнительное распределение: в Саудовской Аравии, Бахрейне, Бангладеш, Египте, Объединенных Арабских Эмиратах, Габоне, Индонезии, Исламской Республике Иран, Ираке, Израиле, Иордании, Кувейте, Ливане, Ливии, Малайзии, Мали, Марокко, Мавритании, Непале, Нигерии, Омане, Пакистане, Филиппинах, Катаре, Сирийской Арабской Республике, Демократической Республике Конго, Сингапуре, Сомали, Судане, Южном Судане, Шри-Ланке, Того, Тунисе и Йемене полоса 33,4–36 ГГц распределена также фиксированной и подвижной службам на первичной основе. (ВКР-12)
___________________________________
* Примечание Секретариата. – Эта Резолюция была пересмотрена ВКР-12.

5.544 31-31.3 ГГц жолағы ғарыш зерттеу қызметтерінде 21-бабында, 21-4-кестесінде көрсетілген қуат ағынының тығыздығын шектеуде пайдаланылады.
5.545 Қызметтің басқа санаты службы: Армения, Грузия, Қырғызстан, Тәжікстан және Түркіменстанда 31-31,3 ГГц жолағы ғарыш зерттеу қызметіне бірінші реттік негізде бөлінген (5.33-т. қара). (ДРК-12)
5.546 Қызметтің басқа санаты: Сауд Арабиясы, Армения, Әзірбайжан, Бахрейн, Беларусь, Египет, Біріккен Араб Әмірліктері, Испания, Эстония, Ресей Федерациясы, Грузия, Венгрия, Иран Ислам Республикасы, Израиль, Иордания, Ливан, Молдова, Моңғолия, Оман, Өзбекстан, Польша, Сирия Араб Республикасы, Қырғызстан, Румыния, Ұлыбритания, Оңтүстік Африка Республикасы, Тәжікстан, Түрікменстан және Түркия 31,5-31,8 ГГц жиілік жолағы тіркелген және жылжымалы, әуедегі жылжымалы қызметтерді қоспағанда, бірінші реттік негізде бөлінген (5.33-т. қараңыз). (ДРК-19)
5.547 31,8-33,4 ГГц, 37-40 ГГц, 40,5-43,5 ГГц, 51,4-52,6 ГГц, 55,78-59 ГГц және 64-66 ГГц жолақтары тіркелген қызмет жоғары тығыздықтағы қолданбалары үшін пайдаланылуы мүмкін (75-Резолюцияны (ДРК-2000) қара *). Әкімшіліктер осы жолақтарға арналған нормативтік ережелерді қарастырған кезде мұны ескеруі керек. Тіркелген жерсеріктік қызметте 39,5-40 ГГц және 40,5-42 ГГц жолақтарында тіркелген жерсеріктік қызметтің жоғары тығыздықтағы қолданбаларды орналастыру мүмкіндігін ескере отырып (5.516В-т. қараңыз), әкімшіліктер жағдайға байланысты жоғары тығыздықтағы қолданбалардың ықтимал шектеулерін одан әрі қарастыруы керек. (ДРК-07)
5.547А Әкімшіліктерге 31,8-33,4 ГГц жолағының тіркелген қызмет және әуедегі кемелердегі станциялардың, радионавигациялық қызметтердің пайдаланылуы кезіндегі зиянды бөгеттер әсерін азайтудың барлық мүмкіндіктерін жасауға шаралар қолданулары тиіс, бұл жерде әуедегі кемелердегі радарлық жүйелердің пайдалану қажеттігін ескерілулері тиіс. (ДРК-2000)
5.548 32-33 ГГц жолағында жерсерік аралық және радионавигациялық қызметтерді, 31.8-32.3 ГГц жолағында ғарыш зерттеу қызметтін (алыс ғарыш) жобалағанда, әкімшіліктер барлық мүмкіншілікті шараларды, радионавигациялық қызметтің жан-жақты қауіпсіздігін ескере отырып, (707 ұсынысын қара). Бұл қызметтер арасында зиянды кедергілер тудырмау үшін пайдалануы тиіс. (ДРК-03)
5.549 Қосымша таратылу: Сауд Арабиясы, Бахрейн, Бангладеш, Египет, Біріккен Араб Әмірліктері, Габон, Индонезия, Иран Ислам Республикасы, Ирак, Израил, Ливия, Малайзия, Мали, Марокко, Мавритания, Непал, Нигерия, Оман, Пәкістан, Филиппин, Катар, Сирия Араб Республикасы, Конго Демократиялық Республикасы, Сингапур, Сомали, Судан, Оңтүстік Судан, Шри-Ланка, Того, Тунис және Йеменде 33,4-36 ГГц жолағы тіркелген және жылжымалы қызметтерге бірінші реттік негізде бөлінген. (ДРК-12)

34,2–40 ГГц
Регламент Радиосвязи (Район 1)
Распределение полос радиочастот между радиослужбами в Республике Казахстан
Полоса радиочастот радиослужбы
Полоса радиочастот радиослужбы
Категория
Примечания
34,2–34,7
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (дальний космос) (Земля-космос)
5.549
34,2–34,7
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (дальний космос) (Земля-космос)
СИ
34,7–35,2
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
Служба космических исследований 5.550
5.549
34,7–35,2
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
Служба космических исследований
СИ
35,2–35,5
ВСПОМОГАТЕЛЬНАЯ СЛУЖБА МЕТЕОРОЛОГИИ
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
5.549
35,2–35,5
ВСПОМОГАТЕЛЬНАЯ СЛУЖБА МЕТЕОРОЛОГИИ
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
СИ
35,5–36
ВСПОМОГАТЕЛЬНАЯ СЛУЖБА МЕТЕОРОЛОГИИ
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (активная)
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (активная)
5.549 5.549A
35,5–36
ВСПОМОГАТЕЛЬНАЯ СЛУЖБА МЕТЕОРОЛОГИИ
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (активная)
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (активная)
5.549А
СИ
36–37
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (пассивная)
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (пассивная)
5.149 5.550A
36–37
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (пассивная)
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (пассивная)
5.149 5.550A
СИ
37–37,5
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной 5.550B
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (космос-Земля)
5.547
37–37,5
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ за исключением воздушной подвижной 5.550B
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (космос-Земля)
5.547
СИ
37,5–38
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.550C
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной 5.550B
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (космос-Земля)
Спутниковая служба исследования Земли (космос-Земля)
5.547
37,5–38
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.550C
ПОДВИЖНАЯ за исключением воздушной подвижной 5.550B
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (космос-Земля)
Спутниковая служба исследования Земли (космос-Земля)
5.547
СИ
38–39,5
ФИКСИРОВАННАЯ 5.550D
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.550C
ПОДВИЖНАЯ 5.550B
Спутниковая служба исследования Земли (космос-Земля)
5.547
38–39,5
ФИКСИРОВАННАЯ 5.550D
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.550C
ПОДВИЖНАЯ 5.550B
Спутниковая служба исследования Земли (космос-Земля)
5.547
СИ
39,5–40
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.516B 5.550C
ПОДВИЖНАЯ 5.550B
ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля)
Спутниковая служба исследования Земли (космос-Земля)
5.547 5.550E
39,5–40
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.516B 5.550C
ПОДВИЖНАЯ 5.550B
ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля)
Спутниковая служба исследования Земли (космос-Земля)
5.547 5.550E
СИ

34,2–40 ГГц
Радиобайланыс регламенті (1-аудан)
Қазақстан Республикасында жиілік белдеулерін радиоқызметтер бойынша бөлу
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Санаты
Ескертпе
34,2–34,7
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (алыс ғарыш) (Жер-ғарыш)
5.549
34,2–34,7
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (алыс ғарыш) (Жер-ғарыш)
БР
34,7–35,2
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
Ғарыш зерттеу қызметі 5.550
5.549
34,7–35,2
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
Ғарыш зерттеу қызметі
БР
35,2–35,5
МЕТЕОРОЛОГИЯНЫҢ ҚОСАЛҚЫ ҚЫЗМЕТІ
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
5.549
35,2–35,5
МЕТЕОРОЛОГИЯНЫҢ ҚОСАЛҚЫ ҚЫЗМЕТІ
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
БР
35,5–36
МЕТЕОРОЛОГИЯНЫҢ ҚОСАЛҚЫ ҚЫЗМЕТІ
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді)
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді)
5.549 5.549A
35,5–36
МЕТЕОРОЛОГИЯНЫҢ ҚОСАЛҚЫ ҚЫЗМЕТІ
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді)
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді)
5.549А
БР
36–37
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
5.149 5.550A
36–37
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
5.149 5.550A
БР
37–37,5
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда 5.550B
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (ғарыш-Жер)
5.547
37–37,5
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда 5.550B
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (ғарыш-Жер)
5.547
БР
37,5–38
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.550C
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда 5.550B
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (ғарыш-Жер)
Жерсеріктік Жерді зерттеу қызметі (ғарыш-Жер)
5.547
37,5–38
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.550C
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда 5.550B
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (ғарыш-Жер)
Жерсеріктік Жерді зерттеу қызметі (ғарыш-Жер)
5.547
БР
38–39,5
ТІРКЕЛГЕН 5.550D
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.550C
ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.550B
Жерсеріктік Жерді зерттеу қызметі (ғарыш-Жер)
5.547
38–39,5
ТІРКЕЛГЕН 5.550D
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.550C
ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.550B
Жерсеріктік Жерді зерттеу қызметі (ғарыш-Жер)
5.547
БР
39,5–40
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.516B 5.550C
ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.550B
ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер)
Жерсеріктік Жерді зерттеу қызметі (ғарыш-Жер)
5.547 5.550E
39,5–40
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.516B 5.550C
ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.550B
ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер)
Жерсеріктік Жерді зерттеу қызметі (ғарыш-Жер)
5.547 5.550E
БР

5.549A В полосе 35,5–36,0 ГГц средняя плотность потока мощности, создаваемого у поверхности Земли любым космическим датчиком спутниковой службы исследования Земли (активной) или службы космических исследований (активной), при любом угле больше 0,8° от центра луча не должна превышать –73,3 дБ(Вт/м2). (ВКР-03)
5.550 Другая категория службы: в Армении, Азербайджане, Беларуси, Российской Федерации, Грузии, Кыргызстане, Таджикистане и Туркменистане распределение полосы 34,735,2 ГГц службе космических исследований произведено на первичной основе (см. п. 5.33). (ВКР-12)
5.550А В отношении совместного использования частот в полосе 36–37 ГГц спутниковой службой исследования Земли (пассивной) и фиксированной и подвижной службами применяется Резолюция 752 (ВКР-07). (ВКР-07)
5.550B Полоса частот 37−43,5 ГГц или ее участки определены для использования администрациями, желающими внедрить наземный сегмент Международной подвижной электросвязи (IMT). Данное определение не препятствует использованию этой полосы частот каким-либо применением служб, которым она распределена, и не устанавливает приоритета в Регламенте радиосвязи. Ввиду возможного развертывания земных станций ФСС в диапазоне частот 37,5−42,5 ГГц и применений высокой плотности в фиксированной спутниковой службе в полосах частот 39,5−40 ГГц в Районе 1, 40−40,5 ГГц во всех Районах и 40,5−42 ГГц в Районе 2 (см. п. 5.516B) администрациям следует в дальнейшем учитывать потенциальные ограничения для IMT в этих полосах частот, в зависимости от случая. Применяется Резолюция 243 (ВКР19). (ВКР19)
5.550C При использовании полос частот 37,5−39,5 ГГц (космос-Земля), 39,5−42,5 ГГц (космос-Земля), 47,2−50,2 ГГц (Землякосмос) и 50,4−51,4 ГГц (Землякосмос) негеостационарными спутниковыми системами фиксированной спутниковой службы должны выполняться положения п. 9.12 в части координации с другими негеостационарными спутниковыми системами фиксированной спутниковой службы, но не с негеостационарными системами других служб. Наряду с этим должен применяться проект новой Резолюции 770 (ВКР-19) и попрежнему должен применяться п. 22.2. (ВКР-19)
5.550D Распределение фиксированной службе в полосе частот 38−39,5 ГГц определено для использования на всемирной основе администрациями, желающими внедрить станции на высотной платформе (HAPS). В направлении HAPS-Земля наземная станция HAPS не должна требовать защиты от станций фиксированной, подвижной и фиксированной спутниковой служб; п. 5.43A не применяется. Такое определение не препятствует использованию этой полосы частот другими применениями фиксированной службы или другими службами, которым эта полоса частот распределена на равной первичной основе, и не устанавливает приоритета в Регламенте радиосвязи. Кроме того, станции HAPS не должны чрезмерно ограничивать развитие фиксированной спутниковой, фиксированной и подвижной служб. Такое использование распределения фиксированной службе станциями HAPS должно осуществляться в соответствии с положениями Резолюции 168 (ВКР19). (ВКР19)

5.549A 35,5-36,0 ГГц жолағында Жерсеріктік Жерді зерттеу қызметіндегі (белсенді) немесе ғарыш зерттеу қызметіндегі (белсенді) кез келген ғарыштық сенсор арқылы Жер бетінде бұрыш ортасынан 0,8°-тан асатын кез келген бұрышта жасалған орташа қуат ағынының тығыздығы –73,3 дБ(Вт/м2) аспауы керек. (ДРК-03)
5.550 Қызметтің басқа санаты: Армения, Әзірбайжан, Беларусьь Ресей Федерациясы, Грузия, Қырғызстан, Тәжікстан және Түркіменстанда 34,7-35,2 ГГц жолағы ғарыш зерттеу қызметіне бірінші реттік негізде бөлінген. (5.33-т. қара). (ДРК-12)
5.550А Жерсеріктік Жерді зерттеу қызметі (пбелсенді емес) және тіркелген және жылжымалы қызметтер арасында 36-37 ГГц жолағын ортақ пайдалану 752-резолюцияға (ДРК-07) сәйкес жүргізіледі. (ДРК-07)
5.550B 37-43,5 ГГц жиілік диапазоны немесе оның бөліктері Халықаралық жылжымалы байланыстың (IMT) жерүсті сегментін жүзеге асырғысы келетін әкімшіліктердің пайдалануы үшін анықталған. Бұл анықтама осы жиілік жолағын ол бөлінген қызметтерді кез келген қолдану арқылы пайдалануға кедергі жасамайды және Радиобайланыс регламентінде басымдықты белгілемейді. ТЖҚ жердегі станцияларын 37,5-42,5 ГГц жиілік диапазонында және 1-ауданда 39,5-40 ГГц, барлық аудандарда 40-40,5 ГГц және 2-ауданда 40,5−42 ГГц жиілік диапазонында (5.516В-т. қараңыз) тіркелген жерсеріктік қызметте жоғары тығыздықтағы қолданбаларды іске қосу мүмкіндігін ескере отырып, әкімшіліктер қажет болған жағдайда осы жиілік диапазонындағы IMT үшін ықтимал шектеулерді қарастыруы керек. 243-Резолюция қолданылады (ДРК-19). (ДРК-19)
5.550C 37,5-39,5 ГГц (ғарыш-Жер), 39,5-42,5 ГГц (ғарыш-Жер), 47,2-50,2 ГГц (Жер-ғарыш) және 50,4-51 ,4 ГГц (Жер-ғарыш) жиілік диапазондарын тіркелген жерсеріктік қызметтегі геостационарлық емес жерсеріктік жүйелермен пайдалану барысында басқа қызметтердегі геостационарлық емес жерсеріктік жүйелермен емес, тек тіркелген жерсеріктік қызметтегі басқа геостационарлық емес жерсеріктік жүйелермен үйлестіру 9.12-т. ережелеріне сәйкес болуы керек. Сонымен қатар, 770-Резолюциясының (ДРК-19) жаңа жобасы қолданылуы керек және 22.2-т. қолданылуын жалғастыруы керек. (ДРК-19)
5.550D 38-39,5 ГГц жиілік жолағында тіркелген қызметке бөлу жоғары биіктік платформа станцияларын (HAPS) іске асыруды қалайтын әкімшіліктердің бүкіл әлем бойынша пайдалануы үшін анықталды. HAPS-жер бағытында HAPS жерүсті станциясы тіркелген, жылжымалы және тіркелген жерсеріктік қызметтердегі станциялардан қорғауды талап етпеуі керек; 5.43А-т. қолданылмайды. Мұндай анықтама осы жиілік жолағын басқа тіркелген қызмет қосымшаларының немесе жиілік диапазоны бірінші негізде бөлінген басқа қызметтердің пайдалануына кедергі жасамайды, сондай-ақ Радиобайланыс регламентінде басымдықты белгілемейді. Сонымен қатар, HAPS станциялары тіркелген жерсеріктік, тіркелген және жылжымалы қызметтердің дамуын шектен тыс шектемеуі керек. HAPS тіркелген қызметке бөлудің мұндай пайдалануы 168-Резолюциясының (ДРК-19) ережелеріне бағынады. (ДРК-19)

5.550E При использовании полос частот 39,5−40 и 40−40,5 ГГц негеостационарными спутниковыми системами подвижной спутниковой службы (космос-Земля) и негеостационарными спутниковыми системами фиксированной спутниковой службы (космос-Земля) должны выполняться положения п. 9.12 в части координации с другими негеостационарными спутниковыми системами фиксированной спутниковой и подвижной служб, но не с негеостационарными спутниковыми системами других служб. В отношении негеостационарных спутниковых систем попрежнему должен применяться п. 22.2. (ВКР-19)
40–47,5 ГГц
Регламент Радиосвязи (Район 1)
Распределение полос радиочастот между радиослужбами в Республике Казахстан
Полоса радиочастот радиослужбы
Полоса радиочастот радиослужбы
Категория
Примечания
40–40,5
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (Земля-космос)
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.516B 5.550C
ПОДВИЖНАЯ 5.550B
ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля)
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (Земля-космос)
Спутниковая служба исследования Земли (космос-Земля)
5.550E
40–40,5
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (Земля-космос)
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.516B 5.550C
ПОДВИЖНАЯ 5.550B
ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля)
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (Земля-космос)
Спутниковая служба исследования Земли (космос-Земля)
5.550E
СИ
40,5–41
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.550C
СУХОПУТНАЯ ПОДВИЖНАЯ 5.550B
РАДИОВЕЩАТЕЛЬНАЯ
РАДИОВЕЩАТЕЛЬНАЯ СПУТНИКОВАЯ
Воздушная подвижная
Морская подвижная
5.547
40,5–41
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.550C
СУХОПУТНАЯ ПОДВИЖНАЯ 5.550B
РАДИОВЕЩАТЕЛЬНАЯ
РАДИОВЕЩАТЕЛЬНАЯ СПУТНИКОВАЯ
Воздушная подвижная
Морская подвижная
5.547
СИ
41–42,5
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.516B 5.550C
СУХОПУТНАЯ ПОДВИЖНАЯ 5.550B
РАДИОВЕЩАТЕЛЬНАЯ
РАДИОВЕЩАТЕЛЬНАЯ СПУТНИКОВАЯ
Воздушная подвижная
Морская подвижная
5.547 5.551H 5.551I
41–42,5
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля) 5.516B 5.550C
СУХОПУТНАЯ ПОДВИЖНАЯ 5.550B
РАДИОВЕЩАТЕЛЬНАЯ
РАДИОВЕЩАТЕЛЬНАЯ СПУТНИКОВАЯ
Воздушная подвижная
Морская подвижная
5.547 5.551H 5.551I
СИ
42,5–43,5
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.552
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной 5.550B
РАДИОАСТРОНОМИЧЕСКАЯ
5.149 5.547
42,5–43,5
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.552
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной 5.550B
РАДИОАСТРОНОМИЧЕСКАЯ
5.149 5.547
СИ
43,5–47
ПОДВИЖНАЯ 5.553 5.553A
ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ
РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ
РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ СПУТНИКОВАЯ
5.554
43,5–47
ПОДВИЖНАЯ 5.553
ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ
РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ
РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ СПУТНИКОВАЯ

5.550E 39,5-40 және 40-40,5 ГГц жиілік жолақтарын жылжымалы жерсеріктік қызметте (ғарыш-Жер) геостационарлық емес жерсеріктік жүйелермен және тіркелген жерсеріктік қызметтегі (ғарыш-Жер) геостационарлық емес жерсеріктік жүйелермен пайдалану кезінде басқа қызметтердегі геостационарлық емес жерсеріктік жүйелерді қоспағанда, тіркелген жерсеріктік және жылжымалы қызметтердегі басқа геостационарлық емес жерсеріктік жүйелермен үйлестіруге қатысты 9.12-т. ережелері қолданылады. Геостационарлық емес жерсеріктік жүйелер үшін 22.2-т. әлі де қолданылуы керек. (ДРК-19)
40–47,5 ГГц
Радиобайланыс регламенті (1-аудан)
Қазақстан Республикасында жиілік белдеулерін радиоқызметтер бойынша бөлу
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Санаты
Ескертпе
40–40,5
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (Жер-ғарыш)
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.516B 5.550C
ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.550B
ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер)
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (Жер-ғарыш)
Жерсеріктік Жерді зерттеу қызметі (ғарыш-Жер)
5.550E
40–40,5
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (Жер-ғарыш)
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.516B 5.550C
ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.550B
ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер)
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (Жер-ғарыш)
Жерсеріктік Жерді зерттеу қызметі (ғарыш-Жер)
5.550E
БР
40,5–41
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.550C
ҚҰРЛЫҚТАҒЫ ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.550B
РАДИОТАРАТҚЫШ
РАДИОТАРАҚЫШ ЖЕРСЕРІКТІК
Әуедегі жылжымалы
Теңіздегі жылжымалы
5.547
40,5–41
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.550C
ҚҰРЛЫҚТАҒЫ ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.550B
РАДИОТАРАТҚЫШ
РАДИОТАРАҚЫШ ЖЕРСЕРІКТІК
Әуедегі жылжымалы
Теңіздегі жылжымалы
5.547
БР
41–42,5
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.516B 5.550C
ҚҰРЛЫҚТАҒЫ ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.550B
РАДИОТАРАТҚЫШ
РАДИОТАРАҚЫШ ЖЕРСЕРІКТІК
Әуедегі жылжымалы
Теңіздегі жылжымалы
5.547 5.551H 5.551I
41–42,5
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер) 5.516B 5.550C
ҚҰРЛЫҚТАҒЫ ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.550B
РАДИОТАРАТҚЫШ
РАДИОТАРАҚЫШ ЖЕРСЕРІКТІК
Әуедегі жылжымалы
Теңіздегі жылжымалы
5.547 5.551H 5.551I
БР
42,5–43,5
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.552
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда 5.550B
РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ
5.149 5.547
42,5–43,5
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.552
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда 5.550B
РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ
5.149 5.547
БР
43,5–47
ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.553 5.553A
ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК
РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ
РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ ЖЕРСЕРІКТІК
5.554
43,5–47
ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.553
ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК
РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ
РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ ЖЕРСЕРІКТІК

5.554
СИ
47–47,2
ЛЮБИТЕЛЬСКАЯ
ЛЮБИТЕЛЬСКАЯ СПУТНИКОВАЯ
47–47,2
ЛЮБИТЕЛЬСКАЯ
ЛЮБИТЕЛЬСКАЯ СПУТНИКОВАЯ
СИ
47,2–47,5
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.550C 5.552
ПОДВИЖНАЯ 5.553B
5.552A
47,2–47,5
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.550C 5.552
ПОДВИЖНАЯ
5.552А
СИ
5.551H Эквивалентная плотность потока мощности (э.п.п.м.), создаваемого в полосе частот 42,543,5 ГГц всеми космическими станциями любой негеостационарной спутниковой системы фиксированной спутниковой службы (космос-Земля) или радиовещательной спутниковой службы, работающей в полосе частот 42–42,5 ГГц, не должна превышать следующих значений в месте расположения любой радиоастрономической станции в течение более 2% времени:
–230 дБ(Вт/м2) в полосе шириной 1 ГГц и –246 дБ(Вт/м2) в любой полосе шириной 500 кГц в диапазоне 42,5–43,5 ГГц в месте расположения любой радиоастрономической станции, зарегистрированной как однозеркальный телескоп; и
–209 дБ(Вт/м2) в любой полосе шириной 500 кГц в диапазоне 42,5–43,5 ГГц в месте расположения любой радиоастрономической станции, зарегистрированной как интерферометр со сверхдлинной базой.
Эти значения э.п.п.м. должны вычисляться с использованием методики, указанной в Рекомендации МСЭR S.15861, а также эталонной диаграммы направленности антенны и максимального усиления антенны радиоастрономической службы, приведенных в Рекомендации МСЭ-R RA.1631-0, и применяются ко всему небу для углов места выше минимального рабочего угла qmin радиотелескопа (для которого в отсутствие заявленной информации должно быть принято значение по умолчанию 5°).
Эти значения применяются для любой радиоастрономической станции, которая:
– находилась в эксплуатации до 5 июля 2003 года и была заявлена в Бюро до 4 января 2004 года; или
– была заявлена до даты получения полной информации для координации или заявления в соответствии с Приложением 4, в зависимости от обстоятельств, в отношении космической станции, к которой применяются эти пределы.
В отношении других радиоастрономических станций, заявленных после указанных дат, могут предприниматься попытки получить согласие администраций, давших разрешение на работу космических станций. В Районе 2 применяется Резолюция 743 (ВКР03). Предельные значения, указанные в данном примечании, могут быть превышены в месте расположения радиоастрономической станции любой страны, администрация которой дала на это согласие. (ВКР15)
5.551I Плотность потока мощности в полосе 42,5–43,5 ГГц, создаваемая любой геостационарной космической станцией фиксированной спутниковой службы (космос-Земля) или радиовещательной спутниковой службы, работающей в полосе 42–42,5 ГГц, не должна превышать следующих значений в месте расположения любой радиоастрономической станции:
–137 дБ(Вт/м2) в полосе шириной 1 ГГц и –153 дБ(Вт/м2) в любой полосе шириной 500 кГц в диапазоне 42,5–43,5 ГГц в месте расположения любой радиоастрономической станции, зарегистрированной как однозеркальный телескоп; и

5.554
БР
47–47,2
ӘУЕСҚОЙЛЫҚ
ӘУЕСҚОЙЛЫҚ ЖЕРСЕРІКТІК
47–47,2
ӘУЕСҚОЙЛЫҚ
ӘУЕСҚОЙЛЫҚ ЖЕРСЕРІКТІК
БР
47,2–47,5
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.550C 5.552
ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.553B
5.552A
47,2–47,5
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.550C 5.552
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
5.552А
БР
5.551H 42,5-43,5 ГГц жолағында барлық тіркелген жерсеріктік қызметтің (ғарыш-Жер) геостационарлық емес жерсеріктік жүйелері немесе жерсеріктік радиохабар тарату қызметінің (ғарыш-Жер) ғарыш станциялары тудыратын экививаленттік қуат ағынының тығыздығы (э.қ.а.т.), 42–42,5 ГГц жолағында жұмыс атқаратын, кез келген радиоастрономиялық станцияың орналасқан орынындағы 2% уақыт аралығында келесі шамалардан аспауы қажет:
–230 дБ(Вт/м2) ені 1 ГГц және –246 дБ(Вт/м2) ені 500 кГц кез келген жолақта, 42,5–43,5 ГГц жолағында, бірайналы телескоп ретінде тіркелген, радиоастрономиялық станцияның орналасқан орынында; және
–209 дБ(Вт/м2) ені 500 кГц кез келген жолақта 42,5–43,5 ГГц жолағында, өте ұзын базасымен интерферометр ретінде тіркелген, радиоастрономиялық станцияның орналасқан орынында.
Бұл э.қ.а.т. мәндері ХЭО-R S.1586-1 ұсынысында көрсетілген әдістемені және ХЭО-R RA.1631-0 ұсынымда берілген радиоастрономиялық қызметтің эталондық антенна үлгісі мен максималды антеннаны пайдалану арқылы есептеледі және радиотелекоптың ең кіші жұмыстық бұрышы үшін барлық аспанға қолданылады (бұл үшін өтініш білдірген ақпаратта бұл шама анықталмаған жағдайда 5о шамасы қабылданады).
Бұл шама кез келген радиоастрономиялық станцияларда қолданылады, егер олар:
– 2003 жылдың 5 шілдесіне дейін пайдалануда болған және 2004 жылдың 4 қаңтарына дейін Бюроға өтініш берілген; немесе
– немесе осы шектік шамалар қолданылатын ғарыш станциялары жайлы 4-қосымшаға сәйкес, үйлестіру немесе өтініш туралы толық ақпарат алынғанға дейін өтінішбілдірген.
Көрсетілген мерзімдерден кейін хабарланған басқа радиоастрономиялық станциялар үшін ғарыш станцияларын пайдалануға рұқсат берген әкімшіліктерден келісім алуға әрекет жасалуы мүмкін. 2-ауданда 743-Резолюция (ДРК-03) қолданылады. Осы ескертпеде берілген шектеулер әкімшілігі келісім берген кез келген елде радиоастрономиялық станция орналасқан жерде асып кетуі мүмкін. (ДРК-15)
5.551I Тіркелген жерсеріктік қызметтің (ғарыш-Жер) немесе жерсеріктік радиохабар тарату қызметінің (ғарыш-Жер) 42,5-43,5 ГГц жолағында жұмыс атқаратын геостационарлық ғарыш станциялары тудыратын қуат ағынының тығыздығы, радиоастрономиялық станцияның орналасқан орынында келесі көрсетілген шамадан аспауы керек:
–137 дБ(Вт/м2) ені 1 ГГц және 1 ГГц және –153 дБ(Вт/м2) ені 500 кГц кез келген жолақта, 42,5–43,5 ГГц жолағында, бірайналы телескоп ретінде тіркелген, радиоастрономиялық станцияның орналасқан орынында; және

–116 дБ(Вт/м2) в любой полосе шириной 500 кГц в диапазоне 42,5–43,5 ГГц в месте расположения любой радиоастрономической станции, зарегистрированной как интерферометр со сверхдлинной базой.
Эти значения должны применяться в месте расположения любой радиоастрономической станции, которая:
– находилась в эксплуатации до 5 июля 2003 года и была заявлена в Бюро до 4 января 2004 года; или
– была заявлена до даты получения полной информации для координации или заявления в соответствии с Приложением 4, в зависимости от обстоятельств, в отношении космической станции, к которой применяются эти пределы.
В отношении других радиоастрономических станций, заявленных после указанных дат, могут предприниматься попытки получить согласие администраций, давших разрешение на работу космических станций. В Районе 2 применяется Резолюция 743 (ВКР-03). Предельные значения, указанные в настоящем примечании, могут быть превышены в месте расположения радиоастрономической станции любой страны, администрация которой дала на это согласие. (ВКР03)
5.552 Суммарная ширина полос 42,5–43,5 ГГц и 47,2–50,2 ГГц, распределенных фиксированной спутниковой службе для передач в направлении Земля-космос, больше, чем полоса 37,5–39,5 ГГц для передач космос-Земля, чтобы обеспечить фидерные линии к радиовещательным спутникам. Администрации должны принимать все практически возможные меры для резервирования полосы 47,2–49,2 ГГц для фидерных линий радиовещательной спутниковой службы, работающей в полосе 40,5–42,5 ГГц.
5.552A Распределение фиксированной службе в полосах 47,2–47,5 ГГц и 47,948,2 ГГц определено для использования станциями на высотной платформе (HAPS). Такое определение не препятствует использованию этой полосы частот любым применениям служб, которым она распределена на равной первичной основе, и не устанавливает приоритета в Регламенте радиосвязи. Такое использование распределения фиксированной службе в полосах частот 47,247,5 ГГц и 47,948,2 ГГц станциями HAPS должно осуществляться в соответствии с положениями Резолюции 122 (Пересм. ВКР-19). (ВКР-19)
5.553 В полосах 43,5–47 ГГц и 66–71 ГГц могут работать станции сухопутной подвижной службы, при условии что они не будут причинять вредных помех службам космической радиосвязи, которым распределены эти полосы (см. п. 5.43). (ВКР-2000)
5.553A В Алжире, Анголе, Бахрейне, Беларуси, Бенине, Ботсване, Бразилии, Буркина-Фасо, Кабо-Верде, Республике Корея, ]Котд'Ивуаре, Хорватии, Объединенных Арабских Эмиратах, Эстонии, Эсватини, Габоне, Гамбии, Гане, Греции, Гвинее, Гвинее-Бисау, Венгрии, Иране (Исламской Республике), Ираке, Иордании, Кувейте, Лесото, Латвии, Либерии, Литве, на Мадагаскаре, в Малави, Мали, Марокко, на Маврикии, в Мавритании, Мозамбике, Намибии, Нигере, Нигерии, Омане, Катаре, Демократической Республике Конго, Сенегале, на Сейшельских Островах, в Сьерра-Леоне, Словении, Судане, Южной Африке, Швеции, Того, Тунисе, Замбии и Зимбабве полоса частот 45,5−47 ГГц определена для использования администрациями, желающими внедрить наземный сегмент Международной подвижной электросвязи (IMT), учитывая п. 5.553. Применительно к воздушной подвижной службе и радионавигационной службе использование этой полосы для внедрения IMT осуществляется при условии получения согласия заинтересованных администраций в соответствии с п. 9.21, а также оно не должно создавать вредных помех этим службам или требовать защиты от них. Данное определение не препятствует использованию этой полосы частот каким-либо применением служб, которым она распределена, и не устанавливает приоритета в Регламенте радиосвязи. Применяется Резолюция 244 (ВКР19). (ВКР19)

–116 дБ(Вт/м2) ені 500 кГц кез келген жолақта 42,5–43,5 ГГц жолағында, өте ұзын базасымен интерферометр ретінде тіркелген, радиоастрономиялық станцияның орналасқан орынында қолданылады.
Бұл шама кез келген радиоастрономиялық станциялардың орналасқан орындарында қолданылады:
– 2003 жылдың 5 шілдесіне дейін пайдалануда болған және 2004 жылдың 4 қаңтарына дейін Бюроға өтініш берілген; немесе
– немесе осы шектік шамалар қолданылатын ғарыш станциялары жайлы 4-қосымшаға сәйкес, үйлестіру немесе өтініш туралы толық ақпарат алынғанға дейін өтінішбілдірген.
Көрсетілген мерзімдерден кейін хабарланған басқа радиоастрономиялық станциялар үшін ғарыш станцияларын пайдалануға рұқсат берген әкімшіліктерден келісім алуға әрекет жасалуы мүмкін. 2-ауданда 743-Резолюция (ДРК-03) қолданылады. Осы ескертпеде берілген шектеулер әкімшілігі келісім берген кез келген елдегі радиоастрономиялық станцияның орнында асып кетуі мүмкін. (ДРК-03)
5.552 Жер-ғарыш бағытында тарату үшін тіркелген жерсеріктік қызметке бөлінген 42,5-43,5 ГГц және 47,2-50,2 ГГц жолақтарының жалпы жолақ ені ғарыш-Жер бағытында радиохабар тарату жерсеріктеріне фидерлік жолдарды қамтамасыз ететін37,5-39,5 ГГц жолағынан үлкенірек. Әкімшіліктер 40,5-42,5 ГГц жолағында жұмыс істейтін жерсеріктік хабар тарату қызметінің фидерлік жолдары үшін 47,2-49,2 ГГц жолағын сақтау үшін барлық мүмкін болатын шараларды қабылдауы керек.
5.552A 47,2-47,5 ГГц және 47,9-48,2 ГГц жолақтарында тіркелген қызметке бөлу жоғары биіктік платформа станцияларының (HAPS) пайдалануына арналған. Мұндай белгілеу осы жиілік жолағын ол бірінші негізде бөлінген кез келген қызметтің қосымшаларын пайдалануына кедергі жасамайды және Радиобайланыс регламентінде басымдықты белгілемейді. HAPS арқылы 47,2-47,5 ГГц және 47,9-48,2 ГГц жиілік жолақтарында тіркелген қызметке бөлуді мұндай пайдалану 122-Резолюцияның (ДРК-19 қайта қаралған) ережелеріне бағынады. (ДРК-19)
5.553 43,5-47 ГГц және 66-71 ГГц жолақтарында құрлықтағы жылжымалы қызмет станциялары осы жолақтар бөлінген ғарыш радиобайланыс қызметтеріне зиянды кедергілер тудырмайтын жағдайда жұмыс істей алады (5.43-т. қараңыз). (ДРК-2000)
5.553A Алжир, Ангола, Бахрейн, Беларусь, Бенин, Ботсвана, Бразилия, Буркина-Фасо, Кабо-Верде, Республике Корея, Кот-д'Ивуар, Хорватия, Біріккен Араб Әмірліктері, Эстония, Эсватини, Габон, Гамбия, Гана, Греция, Гвинея, Гвинея-Бисау, Венгрия, Иран (Ислам Республикасы), Ирак, Иордания, Кувейт, Лесото, Латвия, Либерия, Литва, Мадагаскар, Малави, Мали, Марокко, Маврикий, Мавритания, Мозамбик, Намибия, Нигер, Катар, Нигерия, , Конго Демократиялық Республикасы, Сенегал, Сейшель аралдары, Сьерра-Леоне, Словения, Судан, Оңтүстік Африка, Швеция, Того, Тунис, Замбия және Зимбабведе 45,5-47 ГГц жиілік жолағы 5.553-т. сәйкес Халықаралық жылжымалы байланыс (IMT) жерүсті сегментін жүзеге асырғысы келетін әкімшіліктердің пайдалануы үшін анықталған. Әуедегі жылжымалы қызмет және радионавигациялық қызмет үшін осы жолақты IMT үшін пайдалану 9.21-т. сәйкес мүдделі әкімшіліктердің келісіміне бағынады және бұл қызметтерге зиянды кедергілер тудырмауы немесе олардан қорғауды талап етпеуі керек. Бұл анықтама осы жиілік жолағын ол бөлінген қызметтерді кез келген қолдану арқылы пайдалануға кедергі жасамайды және Радиобайланыс регламентінде басымдықты белгілемейді. 244-Резолюция (ДРК-19) қолданылады. (ДРК-19)

5.553B В Районе 2 и в Алжире, Анголе, Саудовской Аравии, Австралии, Бахрейне, Бенине, Ботсване, Буркина-Фасо, Бурунди, Камеруне, Центральноафриканской Республике, на Коморских Островах, в Республике Конго, Корее (Республике), Котд’Ивуаре, Джибути, Египте, Объединенных Арабских Эмиратах, Эсватини, Эфиопии, Габоне, Гамбии, Гане, Гвинее, Гвинее-Бисау, Экваториальной Гвинее, Индии, Иране (Исламской Республике), Ираке, Японии, Иордании, Кении, Кувейте, Лесото, Либерии, Ливии, Литве, на Мадагаскаре, в Малайзии, Малави, Мали, Марокко, на Маврикии, в Мавритании, Мозамбике, Намибии, Нигере, Нигерии, Омане, Уганде, Катаре, Сирийской Арабской Республике, Демократической Республике Конго, Руанде, СанТоме и Принсипи, Сенегале, Сьерра-Леоне, Сингапуре, Словении, Сомали, Судане, Южной Африке, Швеции, Танзании, Чаде, Тунисе, Замбии и Зимбабве полоса частот 47,2−48,2 ГГц определена для использования администрациями, желающими внедрить наземный сегмент Международной подвижной электросвязи (IMT). Данное определение не препятствует использованию этой полосы частот какимлибо применением служб, которым она распределена, и не устанавливает какого бы то ни было приоритета в Регламенте радиосвязи. Применяется Резолюция 243 (ВКР19). (ВКР19)
5.554 В полосах 43,5–47 ГГц, 66–71 ГГц, 95–100 ГГц, 123–130 ГГц, 191,8–200 ГГц и 252265 ГГц разрешена также работа спутниковых линий, соединяющих находящиеся в фиксированных пунктах сухопутные станции, если эти линии используются совместно с подвижной спутниковой службой или радионавигационной спутниковой службой. (ВКР-2000)
47,5–51,4 ГГц
Регламент Радиосвязи (Район 1)
Распределение полос радиочастот между радиослужбами в Республике Казахстан
Полоса радиочастот радиослужбы
Полоса радиочастот радиослужбы
Категория
Примечания
47,5–47,9
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.550C 5.552 (космос-Земля) 5.516B 5.554A
ПОДВИЖНАЯ 5.553B
47,5–47,9
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.550C 5.552А (космос-Земля) 5.516B 5.554А
ПОДВИЖНАЯ
СИ
47,9–48,2
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.550C 5.552
ПОДВИЖНАЯ 5.553B
5.552A
47,9–48,2
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.550C 5.552
ПОДВИЖНАЯ
5.552А
СИ
48,2–48,54
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.550C 5.552 (космос-Земля) 5.516B 5.554A 5.555B
ПОДВИЖНАЯ
48,2–48,54
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.550C 5.552 (космос-Земля) 5.516B 5.554А 5.555B
ПОДВИЖНАЯ
СИ
48,54–49,44
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.550C 5.552
ПОДВИЖНАЯ
5.149 5.340 5.555
48,54–49,44
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.550C 5.552
ПОДВИЖНАЯ
5.149 5.340 5.555
СИ
49,44–50,2
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.338A 5.550C 5.552 (космос-Земля) 5.516B 5.554A 5.555B
ПОДВИЖНАЯ
49,44–50,2
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.338A 5.550C 5.552 (космос-Земля) 5.516B 5.554А 5.555B
ПОДВИЖНАЯ
СИ
50,2–50,4
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (пассивная)
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (пассивная)
5.340
50,2–50,4
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (пассивная)
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (пассивная)
5.340
СИ
50,4–51,4
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.338A 5.550C
ПОДВИЖНАЯ
Подвижная спутниковая (Земля-космос)
50,4–51,4
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.338A 5.550C
ПОДВИЖНАЯ
Подвижная спутниковая (Земля-космос)
СИ

5.553B 2-ауданда және Алжир, Ангола, Сауд Арабиясы, Австралия, Бахрейн, Бенин, Ботсвана, Буркина-Фасо, Бурунди, Камерун, Орталық Африка Республикасы, Комор аралдары, Конго Республикасы, Корея (Республика), Кот-д'Ивуар, Джибути, Египет, Біріккен Араб Әмірліктері, Эсватини, Эфиопия, Габон, Гамбия, Гана, Гвинея, Гвинея-Бисау, Экваторлық Гвинея, Үндістан, Иран (Ислам Республикасы), Ирак, Жапония, Иордания, Кения, Кувейт, Лесото, Либерия, Ливия, Литва, Мадагаскар, Малайзия, Малави, Мали, Марокко, Маврикий, Мавритания, Мозамбик, Намибия, Нигер, Нигерия, Оман, Уганда, Катар, Сирия Араб Республикасы, Конго Демократиялық Республикасы, Руанда, Сан-Томе және Принсипи, Сенегал Леоне, Сингапур, Словения, Сомали, Судан, Оңтүстік Африка, Швеция, Танзания, Чад, Тунис, Замбия және Зимбабведе 47,2-48,2 ГГц жиілік жолағы Халықаралық жылжымалы байланыс (IMT) жерүсті сегментін жүзеге асырғысы келетін әкімшіліктердің пайдалануы үшін анықталды. Бұл анықтама осы жиілік жолағын ол бөлінген қызметтерді кез келген қолдану арқылы пайдалануға кедергі жасамайды, сондай-ақ Радиобайланыс регламентінде қандай да бір басымдылықты белгілемейді. 243-Резолюциясы (ДРК-19) қолданылады. (ДРК-19)
5.554 43.5-47 ГГц, 66-71 ГГц, 95-100 ГГц, 134-142 ГГц, 190-200 ГГц және 252-265 ГГц жолақтарында тіркелген пункттерде орналасқан құрылықтағы станцияларды байланыстарын жерсеріктік жолдар жұмысы рұқсат етілген, егер бұл жолдар ыжлжымалы жерсеріктік қызмет немесе радионавигациалық жерсеріктік қызметке біріге пайдаланатын болса. (ДРК-2000)
47,5–51,4 ГГц
Радиобайланыс регламенті (1-аудан)
Қазақстан Республикасында жиілік белдеулерін радиоқызметтер бойынша бөлу
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Санаты
Ескертпе
47,5–47,9
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.550C 5.552 (ғарыш-Жер) 5.516B 5.554A
ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.553B
47,5–47,9
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.550C 5.552А (ғарыш-Жер) 5.516B 5.554А
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
БР
47,9–48,2
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.550C 5.552
ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.553B
5.552A
47,9–48,2
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.550C 5.552
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
5.552А
БР
48,2–48,54
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.550C 5.552 (ғарыш-Жер) 5.516B 5.554A 5.555B
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
48,2–48,54
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.550C 5.552 (ғарыш-Жер) 5.516B 5.554А 5.555B
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
БР
48,54–49,44
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.550C 5.552
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
5.149 5.340 5.555
48,54–49,44
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.550C 5.552
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
5.149 5.340 5.555
БР
49,44–50,2
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.338A 5.550C 5.552 (ғарыш-Жер) 5.516B 5.554A 5.555B
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
49,44–50,2
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.338A 5.550C 5.552 (ғарыш-Жер) 5.516B 5.554А 5.555B
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
БР
50,2–50,4
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
5.340
50,2–50,4
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
5.340
БР
50,4–51,4
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.338A 5.550C
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
Жылжымалы жерсеріктік (Жер-ғарыш)
50,4–51,4
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.338A 5.550C
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
Жылжымалы жерсеріктік (Жер-ғарыш)
БР

5.554A Использование полос 47,5–47,9 ГГц, 48,2–48,54 ГГц и 49,44–50,2 ГГц фиксированной спутниковой службой (космос-Земля) ограничено геостационарными спутниками. (ВКР-03)
5.555 Дополнительное распределение: полоса 48,94–49,04 ГГц распределена также радиоастрономической службе на первичной основе. (ВКР-2000)
5.555B Плотность потока мощности в полосе 48,94–49,04 ГГц, создаваемого любой геостационарной космической станцией фиксированной спутниковой службы (космос-Земля), работающей в полосах 48,2–48,54 ГГц и 49,44–50,2 ГГц, не должна превышать –151,8 дБ(Вт/м2) в любой полосе шириной 500 кГц в месте расположения любой радиоастрономической станции. (ВКР03)
51,4–55,78 ГГц
Регламент Радиосвязи (Район 1)
Распределение полос радиочастот между радиослужбами в Республике Казахстан
Полоса радиочастот радиослужбы
Полоса радиочастот радиослужбы
Категория
Примечания
51,4–52,4
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.555C
ПОДВИЖНАЯ
5.338A 5.547 5.556
51,4–52,4
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос) 5.555C
ПОДВИЖНАЯ
5.338A 5.547 5.556
СИ
52,4–52,6
ФИКСИРОВАННАЯ 5.338A
ПОДВИЖНАЯ
5.547 5.556
52,4–52,6
ФИКСИРОВАННАЯ 5.338A
ПОДВИЖНАЯ
5.547 5.556
СИ
52,6–54,25
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (пассивная)
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (пассивная)
5.340 5.556
52,6–54,25
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (пассивная)
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (пассивная)
5.340 5.556
СИ
54,25–55,78
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (пассивная)
МЕЖСПУТНИКОВАЯ 5.556A
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (пассивная)
54,25–55,78
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (пассивная)
МЕЖСПУТНИКОВАЯ 5.556А
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (пассивная)
СИ
5.555C Использование полосы частот 51,4−52,4 ГГц фиксированной спутниковой службой (Землякосмос) ограничено геостационарными спутниковыми сетями. Земные станции должны быть ограничены земными станциями сопряжения с минимальным диаметром антенны 2,4 метра. (ВКР19)
5.556 В полосах 51,4–54,25 ГГц, 58,2–59 ГГц и 64–65 ГГц в соответствии с национальными планами могут проводиться радиоастрономические наблюдения. (ВКР-2000)
5.556A Использование полос 54,25–56,9 ГГц, 57–58,2 ГГц и 59–59,3 ГГц межспутниковой службой ограничено спутниками на геостационарной орбите. Плотность потока мощности единичной помехи на всех высотах от 0 до 1000 км над поверхностью Земли, создаваемого станциями межспутниковой службы, для всех условий и всех методов модуляции не должна превышать 147 дБ(Вт/(м2 100 МГц)) при всех углах прихода. (ВКР-97)
55,78–66 ГГц
Регламент Радиосвязи (Район 1)
Распределение полос радиочастот между радиослужбами в Республике Казахстан
Полоса радиочастот радиослужбы
Полоса радиочастот радиослужбы
Категория
Примечания
55,78–56,9
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (пассивная)
ФИКСИРОВАННАЯ 5.557A
МЕЖСПУТНИКОВАЯ 5.556A
ПОДВИЖНАЯ 5.558
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (пассивная)
5.547
55,78–56,9
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (пассивная)
ФИКСИРОВАННАЯ 5.557А
МЕЖСПУТНИКОВАЯ 5.556А
ПОДВИЖНАЯ 5.558
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (пассивная)
5.547
СИ
56,9–57
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (пассивная)
ФИКСИРОВАННАЯ
МЕЖСПУТНИКОВАЯ 5.558A
ПОДВИЖНАЯ 5.558
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (пассивная)
5.547
56,9–57
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (пассивная)
ФИКСИРОВАННАЯ
МЕЖСПУТНИКОВАЯ 5.558А
ПОДВИЖНАЯ 5.558
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (пассивная)
5.547
СИ
57–58,2
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (пассивная)
ФИКСИРОВАННАЯ
МЕЖСПУТНИКОВАЯ 5.556A
ПОДВИЖНАЯ 5.558
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (пассивная)
5.547
57–58,2
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (пассивная)
ФИКСИРОВАННАЯ
МЕЖСПУТНИКОВАЯ 5.556А
ПОДВИЖНАЯ 5.558
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (пассивная)
5.547
СИ
58,2–59
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (пассивная)
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (пассивная)
5.547 5.556
58,2–59
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (пассивная)
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (пассивная)
5.547 5.556
СИ
59–59,3
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (пассивная)
ФИКСИРОВАННАЯ
МЕЖСПУТНИКОВАЯ 5.556A
ПОДВИЖНАЯ 5.558
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ 5.559
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (пассивная)
59–59,3
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (пассивная)
ФИКСИРОВАННАЯ
МЕЖСПУТНИКОВАЯ 5.556А
ПОДВИЖНАЯ 5.558
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ 5.559
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (пассивная)
СИ
59,3–64
ФИКСИРОВАННАЯ
МЕЖСПУТНИКОВАЯ
ПОДВИЖНАЯ 5.558
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ 5.559
5.138
59,3–64
ФИКСИРОВАННАЯ
МЕЖСПУТНИКОВАЯ
ПОДВИЖНАЯ 5.558
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ 5.559
5.138
СИ
64–65
ФИКСИРОВАННАЯ
МЕЖСПУТНИКОВАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
5.547 5.556
64–65
ФИКСИРОВАННАЯ
МЕЖСПУТНИКОВАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
5.547 5.556
СИ
65–66
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ
ФИКСИРОВАННАЯ
МЕЖСПУТНИКОВАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ
5.547
65–66
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ
ФИКСИРОВАННАЯ
МЕЖСПУТНИКОВАЯ
ПОДВИЖНАЯ, за исключением воздушной подвижной
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ
5.547
СИ

5.554A 47,5-47,9 ГГц, 48,2-48,54 ГГц және 49,44-50,2 ГГц жолақтарын тіркелген жерсеріктік (ғарыш-Жер) қызметпен қолдану геостационарлық жерсеріктермен шектелген. (ДРК-03)
5.555 Қосымша таратылу: 48,94-49,04 ГГц жолақтары сондай-ақ радиоастрономиялық қызметке бірінші реттік негізде бөлінген. (ДРК-2000)
5.555B 48,94-49,04 ГГц жолағында, 48,2-48,54 ГГц және 49,44-50,2 ГГц тіркелген жерсеріктік қызметтің (ғарыш-Жер) жолағында геостационарлық ғарыш станциялары тудыратын қуат ағынының тығыздығы -151,8 дБ(Вт/м ) шамасынан аспауы қажет, ені 500 кГц кез келген жолақта радиоастрономиялық станцияның орналасқан орынында. (ДРК-03)
51,4–55,78 ГГц
Радиобайланыс регламенті (1-аудан)
Қазақстан Республикасында жиілік белдеулерін радиоқызметтер бойынша бөлу
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Санаты
Ескертпе
51,4–52,4
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.555C
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
5.338A 5.547 5.556
51,4–52,4
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш) 5.555C
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
5.338A 5.547 5.556
БР
52,4–52,6
ТІРКЕЛГЕН 5.338A
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
5.547 5.556
52,4–52,6
ТІРКЕЛГЕН 5.338A
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
5.547 5.556
БР
52,6–54,25
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
5.340 5.556
52,6–54,25
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
5.340 5.556
БР
54,25–55,78
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
ЖЕРСЕРІКАРАЛЫҚ 5.556A
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
54,25–55,78
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
ЖЕРСЕРІКАРАЛЫҚ 5.556А
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
БР
5.555C 51,4-52,4 ГГц жиілік жолағын тіркелген жерсеріктік қызметте (Жер-ғарыш) пайдалану геостационарлық жерсеріктік желілермен шектеледі. Жер станциялары антеннасының ең аз диаметрі 2,4 метр болатын шлюз жер станцияларымен шектелуі керек. (ДРК-19)
5.556 51,4-54,25 ГГц, 58,2-59 ГГц және 64-65 ГГц жолақтарда ұлттық жоспарларға сәйкес радиоастрономиялық бақылаулар жүргізуге болады. (ДРК-2000)
5.556A 54.25-56.9 ГГц, 57.0-58.2 ГГц және 59.0-59.3 ГГц жолақтарын жерсеріктік аралық қызметке пайдалану геостационалық орбитағы жерсеріктерімен шіктеледі. Жер бетінен 0 км-ден 1000 км-ге дейінгі биіктікке жерсерік аралық станцияның бар жағдайларда және барлық түрлі модуляцияда жеке сәулелену қуат ағынының тығыздығы барлық түсу бұрыштарында 147 дБ(Вт/(м2 100 МГц))-тен аспауы тиіс. (ДРК-97)
55,78–66 ГГц
Радиобайланыс регламенті (1-аудан)
Қазақстан Республикасында жиілік белдеулерін радиоқызметтер бойынша бөлу
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Санаты
Ескертпе
55,78–56,9
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
ТІРКЕЛГЕН 5.557A
ЖЕРСЕРІКАРАЛЫҚ 5.556A
ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.558
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
5.547
55,78–56,9
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
ТІРКЕЛГЕН 5.557А
ЖЕРСЕРІКАРАЛЫҚ 5.556А
ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.558
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
5.547
БР
56,9–57
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
ТІРКЕЛГЕН
ЖЕРСЕРІКАРАЛЫҚ 5.558A
ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.558
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
5.547
56,9–57
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
ТІРКЕЛГЕН
ЖЕРСЕРІКАРАЛЫҚ 5.558А
ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.558
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
5.547
БР
57–58,2
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
ТІРКЕЛГЕН
ЖЕРСЕРІКАРАЛЫҚ 5.556A
ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.558
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
5.547
57–58,2
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
ТІРКЕЛГЕН
ЖЕРСЕРІКАРАЛЫҚ 5.556А
ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.558
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
5.547
БР
58,2–59
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
5.547 5.556
58,2–59
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
5.547 5.556
БР
59–59,3
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
ТІРКЕЛГЕН
ЖЕРСЕРІКАРАЛЫҚ 5.556A
ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.558
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ 5.559
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
59–59,3
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
ТІРКЕЛГЕН
ЖЕРСЕРІКАРАЛЫҚ 5.556А
ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.558
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ 5.559
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
БР
59,3–64
ТІРКЕЛГЕН
ЖЕРСЕРІКАРАЛЫҚ
ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.558
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ 5.559
5.138
59,3–64
ТІРКЕЛГЕН
ЖЕРСЕРІКАРАЛЫҚ
ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.558
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ 5.559
5.138
БР
64–65
ТІРКЕЛГЕН
ЖЕРСЕРІКАРАЛЫҚ
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
5.547 5.556
64–65
ТІРКЕЛГЕН
ЖЕРСЕРІКАРАЛЫҚ
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
5.547 5.556
БР
65–66
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ
ТІРКЕЛГЕН
ЖЕРСЕРІКАРАЛЫҚ
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ
5.547
65–66
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ
ТІРКЕЛГЕН
ЖЕРСЕРІКАРАЛЫҚ
ЖЫЛЖЫМАЛЫ, әуедегі жылжымалыны қоспағанда
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ
5.547
БР

5.557А В полосе 55,78–56,26 ГГц с целью защиты станций спутниковой службы исследования Земли (пассивной) максимальная плотность мощности, создаваемая передатчиком на входе антенны станции фиксированной службы, ограничивается –26 дБ(Вт/МГц). (ВКР-2000)
5.558 В полосах 55,78–58,2 ГГц, 59–64 ГГц, 66–71 ГГц, 122,25–123 ГГц, 130–134 ГГц, 167174,8 ГГц и 191,8–200 ГГц станции воздушной подвижной службы могут работать, при условии что они не будут создавать вредных помех межспутниковой службе (см.п.5.43). (ВКР-2000)
5.558A Использование полосы 56,9–57 ГГц системами межспутниковой службы ограничено линиями между спутниками на геостационарной спутниковой орбите и передачами от негеостационарных спутников на высокой околоземной орбите спутникам на низкой околоземной орбите. Для межспутниковых линий на геостационарной орбите плотность потока мощности единичной помехи на всех высотах от 0 до 1000 км над поверхностью Земли для всех условий и всех методов модуляции не должна превышать –147 дБ(Вт/(м2 100 МГц)) при всех углах прихода. (ВКР97)
5.559 В полосе 59–64 ГГц могут работать находящиеся на воздушных судах радары радиолокационной службы, при условии что они не будут создавать вредных помех межспутниковой службе (см. п. 5.43). (ВКР-2000)
66–81 ГГц
Регламент Радиосвязи (Район 1)
Распределение полос радиочастот между радиослужбами в Республике Казахстан
Полоса радиочастот радиослужбы
Полоса радиочастот радиослужбы
Категория
Примечания
66–71
МЕЖСПУТНИКОВАЯ
ПОДВИЖНАЯ 5.553 5.558 5.559AA
ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ
РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ
РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ СПУТНИКОВАЯ
5.554
66–71
МЕЖСПУТНИКОВАЯ
ПОДВИЖНАЯ 5.553 5.558 5.559AA
ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ
РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ
РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ СПУТНИКОВАЯ
5.554
СИ
71–74
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля)
ПОДВИЖНАЯ
ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля)
71–74
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля)
ПОДВИЖНАЯ
ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля)
СИ
74–76
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля)
ПОДВИЖНАЯ
РАДИОВЕЩАТЕЛЬНАЯ
РАДИОВЕЩАТЕЛЬНАЯ СПУТНИКОВАЯ
Служба космических исследований (космос-Земля)
5.561
74–76
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля)
ПОДВИЖНАЯ
радиовещательная
радиовещательная спутниковая
Служба космических исследований (космос-Земля)
5.561
СИ
76–77,5
РАДИОАСТРОНОМИЧЕСКАЯ
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
Любительская
Любительская спутниковая
Служба космических исследований (космос-Земля)
5.149
76–77,5
РАДИОастрономическая
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
Любительская
Любительская спутниковая
Служба космических исследований (космос-Земля)
5.149
СИ
77,5–78
ЛЮБИТЕЛЬСКАЯ
ЛЮБИТЕЛЬСКАЯ СПУТНИКОВАЯ
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ 5.559B
Радиоастрономическая
Служба космических исследований (космос-Земля)
5.149
77,5–78
любительская
Любительская спутниковая
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ 5.559B
Радиоастрономическая
Служба космических исследований (космос-Земля)
5.149
СИ
78–79
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
Любительская
Любительская спутниковая
Радиоастрономическая
Служба космических исследований (космос-Земля)
5.149 5.560
78–79
РАДИОлокационная
Любительская
Любительская спутниковая
Радиоастрономическая
Служба космических исследований (космос-Земля)
5.149 5.560
СИ
79–81
РАДИОАСТРОНОМИЧЕСКАЯ
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
Любительская
Любительская спутниковая
Служба космических исследований (космос-Земля)
5.149
79–81
РАДИОастрономическая
Радиолокационная
Любительская
Любительская спутниковая
Служба космических исследований (космос-Земля)
5.149
СИ

5.557А 55,78-56,26 ГГц жолағында жерсеріктік Жерді зерттеу (белсенді емес) қызмет станцияларын қорғау мақсатында, тіркелген қызмет станциясы таратқышының антенна кірісіндегі ең үлкен қуат тығыздығы - 26 дБ(Вт/МГц) шектеледі. (ДРК-2000)
5.558 Жерсерік аралық қызметке зиянды кедергілер тудырмаған жағдайда (5.43-т. қара) 55,78-58,2 ГГц, 59-64 ГГц, 66-71 ГГц, 122,25-123 ГГц, 130-134 ГГц, 167-174,8 ГГц және 191,8-200 ГГц жолақтарында әуедегі жылжымалы қызмет станциялары жұмыс істеуіне болады. (ДРК-2000)
5.558A 56,9-57 ГГц жолағын жерсеріктік аралық қызмет жүйелерімен қолдану геостационарлық жерсеріктік орбитадағы жерсерік арасындағы жолдармен және биік жерқасы орбитасындағы геостационарлық емес жерсеріктерден төмендегі жерқасы орбитадағы жерсеріктерге берілетін жолдармен шектеледі. Жерсерік аралық жолдар үшін геостационарлық орбитадағы дара кедергілер қуат ағынынң тығыздығы, барлық Жер үсті биіктіктерде 0 ден 1000 км-ге дейін барлық шарттарда және барлық модуляция методтарында және барлық түсу бұрыштарында –147 дБ(Вт/(м2 100 МГц)) шамасынан аспауы қажет. (ДРК-97)
5.559 Жерсерік аралық қызметке зиянды кедергілер тудырмаған жағдайда (5.43 т. қара) 59-64 ГГц жолағында радиолокациалық қызметтің әуе кемелеріндегі орналасқан радалары жұмыс істеуіне болады. (ДРК-2000)
66–81 ГГц
Радиобайланыс регламенті (1-аудан)
Қазақстан Республикасында жиілік белдеулерін радиоқызметтер бойынша бөлу
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Санаты
Ескертпе
66–71
ЖЕРСЕРІКАРАЛЫҚ
ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.553 5.558 5.559AA
ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК
РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ
РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ ЖЕРСЕРІКТІК
5.554
66–71
ЖЕРСЕРІКАРАЛЫҚ
ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.553 5.558 5.559AA
ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК
РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ
РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ ЖЕРСЕРІКТІК
5.554
БР
71–74
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер)
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер)
71–74
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер)
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер)
БР
74–76
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер)
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
РАДИОТАРАТҚЫШ
РАДИОТАРАҚЫШ ЖЕРСЕРІКТІК
Ғарыш зерттеу қызметі (ғарыш-Жер)
5.561
74–76
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер)
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
РАДИОТАРАТҚЫШ
РАДИОТАРАҚЫШ ЖЕРСЕРІКТІК
Ғарыш зерттеу қызметі (ғарыш-Жер)
5.561
БР
76–77,5
РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
Әуесқойлық
Әуесқойлық жерсеріктік
Ғарыш зерттеу қызметі (ғарыш-Жер)
5.149
76–77,5
РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
Әуесқойлық
Әуесқойлық жерсеріктік
Ғарыш зерттеу қызметі (ғарыш-Жер)
5.149
БР
77,5–78
ӘУЕСҚОЙЛЫҚ
ӘУЕСҚОЙЛЫҚ ЖЕРСЕРІКТІК
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ 5.559B
Радиоастрономиялық
Ғарыш зерттеу қызметі (ғарыш-Жер)
5.149
77,5–78
ӘУЕСҚОЙЛЫҚ
ӘУЕСҚОЙЛЫҚ ЖЕРСЕРІКТІК
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ 5.559B
Радиоастрономиялық
Ғарыш зерттеу қызметі (ғарыш-Жер)
5.149
БР
78–79
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
Әуесқойлық
Әуесқойлық жерсеріктік
Радиоастрономиялық
Ғарыш зерттеу қызметі (ғарыш-Жер)
5.149 5.560
78–79
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
Әуесқойлық
Әуесқойлық жерсеріктік
Радиоастрономиялық
Ғарыш зерттеу қызметі (ғарыш-Жер)
5.149 5.560
БР
79–81
РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
Әуесқойлық
Әуесқойлық жерсеріктік
Ғарыш зерттеу қызметі (ғарыш-Жер)
5.149
79–81
РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
Әуесқойлық
Әуесқойлық жерсеріктік
Ғарыш зерттеу қызметі (ғарыш-Жер)
5.149
БР

5.559AA Полоса частот 66−71 ГГц определена для использования администрациями, желающими внедрить наземный сегмент Международной подвижной электросвязи (IMT). Это определение не препятствует использованию данной полосы частот каким-либо применением служб, которым она распределена, и не устанавливает приоритета в Регламенте радиосвязи. Применяется Резолюция 241 (ВКР-19). (ВКР-19)
5.559B Использование полосы частот 77,5−78 ГГц радиолокационной службой должно быть ограничено радарами малого радиуса действия для применений наземного базирования, включая автомобильные радары. Технические характеристики этих радаров приведены в последней по времени версии Рекомендации МСЭR M.2057. Положения п. 4.10 не применяются. (ВКР15)
5.560 Находящиеся на космических станциях радары спутниковой службы исследования Земли и службы космических исследований могут работать в полосе 78–79 ГГц на первичной основе.
5.561 В полосе 74–76 ГГц станции фиксированной, подвижной и радиовещательной служб не должны причинять вредные помехи станциям радиовещательной спутниковой службы, работающим в соответствии с решениями соответствующей конференции по планированию частотных присвоений радиовещательной спутниковой службе. (ВКР-2000)
81–86 ГГц
Регламент Радиосвязи (Район 1)
Распределение полос радиочастот между радиослужбами в Республике Казахстан
Полоса радиочастот радиослужбы
Полоса радиочастот радиослужбы
Категория
Примечания
81–84
ФИКСИРОВАННАЯ 5.338A
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос)
ПОДВИЖНАЯ
ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос)
РАДИОАСТРОНОМИЧЕСКАЯ
Служба космических исследований (космос-Земля)
5.149 5.561A
81–84
ФИКСИРОВАННАЯ 5.338А
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос)
ПОДВИЖНАЯ
ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос)
радиоастрономическая
Служба космических исследований (космос-Земля)
5.149 5.561А
СИ
84–86
ФИКСИРОВАННАЯ 5.338A
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос)
ПОДВИЖНАЯ
РАДИОАСТРОНОМИЧЕСКАЯ
5.149
84–86
ФИКСИРОВАННАЯ 5.338А
ФИКСИРОВАННАЯ спутниковая (Земля-космос)
ПОДВИЖНАЯ
РАДИОастрономическая
5.149
СИ
5.561А Полоса 81–81,5 ГГц распределена также любительской и любительской спутниковой службам на вторичной основе. (ВКР-2000)
86–111,8 ГГц
Регламент Радиосвязи (Район 1)
Распределение полос радиочастот между радиослужбами в Республике Казахстан
Полоса радиочастот радиослужбы
Полоса радиочастот радиослужбы
Категория
Примечания
86–92
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (пассивная)
РАДИОАСТРОНОМИЧЕСКАЯ
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (пассивная)
5.340
86–92
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (пассивная)
РАДИОАСТРОНОМИЧЕСКАЯ
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (пассивная)
5.340
СИ
92–94
ФИКСИРОВАННАЯ 5.338A
ПОДВИЖНАЯ
РАДИОАСТРОНОМИЧЕСКАЯ
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
5.149
92–94
ФИКСИРОВАННАЯ 5.338А
ПОДВИЖНАЯ
РАДИОАСТРОНОМИЧЕСКАЯ
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
5.149
СИ
94–94,1
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (активная)
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (активная)
Радиоастрономическая
5.562 5.562A
94–94,1
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (активная)
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (активная)
Радиоастрономическая
5.562 5.562А
СИ
94,1–95
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
РАДИОАСТРОНОМИЧЕСКАЯ
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
5.149
94,1–95
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
РАДИОАСТРОНОМИЧЕСКАЯ
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
5.149
СИ
95–100
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
РАДИОАСТРОНОМИЧЕСКАЯ
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ
РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ СПУТНИКОВАЯ
5.149 5.554
95–100
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
радиоастрономическая
радиолокационная
РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ
РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ СПУТНИКОВАЯ
5.149 5.554
СИ
100–102
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (пассивная)
РАДИОАСТРОНОМИЧЕСКАЯ
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (пассивная)
5.340 5.341
100–102
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (пассивная)
РАДИОАСТРОНОМИЧЕСКАЯ
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (пассивная)
5.340 5.341
СИ
102–105
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
РАДИОАСТРОНОМИЧЕСКАЯ
5.149 5.341
102–105
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
РАДИОАСТРОНОМИЧЕСКАЯ
5.149 5.341
СИ
105–109,5
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
РАДИОАСТРОНОМИЧЕСКАЯ
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (пассивная) 5.562B
5.149 5.341
105–109,5
фиксированная
ПОДВИЖНАЯ
РАДИОАСТРОНОМИЧЕСКАЯ
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (пассивная) 5.562В
5.149 5.341
СИ
109,5–111,8
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (пассивная)
РАДИОАСТРОНОМИЧЕСКАЯ
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (пассивная)
5.340 5.341
109,5–111,8
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (пассивная)
РАДИОАСТРОНОМИЧЕСКАЯ
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (пассивная)
5.340 5.341
СИ

5.559AA 66-71 ГГц жиілік диапазоны Халықаралық жылжымалы байланыс (IMT) жерүсті сегментін жүзеге асырғысы келетін әкімшіліктердің пайдалануы үшін анықталған. Бұл анықтама жиілік жолағын ол бөлінген қызметтерді кез келген қолдану арқылы пайдалануға кедергі жасамайды, сондай-ақ Радиобайланыс регламентінде басымдықты белгілемейді. 241-Резолюция (ДРК-19) қолданылады. (ДРК-19)
5.559B Радиолокация қызметінің 77,5-78 ГГц жиілік жолағын пайдалану жердегі қолданбаларға арналған қысқа қашықтықтағы радарлармен, соның ішінде көліктік радарлармен шектелуі керек. Бұл радарлардың техникалық сипаттамалары ХЭО-R M.2057 ұсынысының соңғы нұсқасында берілген. 4.10-тармақтың ережелері қолданылмайды. (ДРК-15)
5.560 Ғарыш кемелерінде орналасқан Жерде зерттеу қызметтерінің жерсеріктік радарлары 78-79 ГГц жолағында бірінші реттік негізде жұмыс істей алады.
5.561 74-76 ГГц жолағында тіркелген, жылжымалы және радиохабар қызметтері, жерсеріктік радиохабар қызметтерінде жиіліктер тағайындауды жоспарлаудың сәйкес конференциясының шешімі бойынша жұмыс істейтін жерсеріктік радиохабар қызметіне зиянды кедергілер тудырмауы тиіс. (ДРК-2000)
81–86 ГГц
Радиобайланыс регламенті (1-аудан)
Қазақстан Республикасында жиілік белдеулерін радиоқызметтер бойынша бөлу
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Санаты
Ескертпе
81–84
ТІРКЕЛГЕН 5.338A
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш)
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш)
РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ
Ғарыш зерттеу қызметі (ғарыш-Жер)
5.149 5.561A
81–84
ТІРКЕЛГЕН 5.338А
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш)
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш)
РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ
Ғарыш зерттеу қызметі (ғарыш-Жер)
5.149 5.561А
БР
84–86
ТІРКЕЛГЕН 5.338A
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш)
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ
5.149
84–86
ТІРКЕЛГЕН 5.338А
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш)
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ
5.149
БР
5.561А 81-81,5 ГГц жолағы сондай-ақ әуесқойлық және әуесқойлық жерсеріктік қызметке екінші реттік негізде бөлінген. (ДРК-2000)
86–111,8 ГГц
Радиобайланыс регламенті (1-аудан)
Қазақстан Республикасында жиілік белдеулерін радиоқызметтер бойынша бөлу
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Санаты
Ескертпе
86–92
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
5.340
86–92
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
5.340
БР
92–94
ТІРКЕЛГЕН 5.338A
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
5.149
92–94
ТІРКЕЛГЕН 5.338А
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
5.149
БР
94–94,1
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді)
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді)
Радиоастрономиялық
5.562 5.562A
94–94,1
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді)
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді)
Радиоастрономиялық
5.562 5.562А
БР
94,1–95
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
5.149
94,1–95
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
5.149
БР
95–100
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ
РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ ЖЕРСЕРІКТІК
5.149 5.554
95–100
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ
РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ ЖЕРСЕРІКТІК
5.149 5.554
БР
100–102
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
5.340 5.341
100–102
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
5.340 5.341
БР
102–105
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ
5.149 5.341
102–105
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ
5.149 5.341
БР
105–109,5
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес) 5.562B
5.149 5.341
105–109,5
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес) 5.562В
5.149 5.341
БР
109,5–111,8
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
5.340 5.341
109,5–111,8
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
5.340 5.341
БР

5.562 Использование полосы 94–94,1 ГГц спутниковой службой исследования Земли (активной) и службой космических исследований (активной) ограничено размещенными на борту космических кораблей радарами изучения облачного покрова. (ВКР-97)
5.562A В полосах 94–94,1 ГГц и 130–134 ГГц передачи космических станций спутниковой службы исследования Земли (активной), направленные в главный луч антенны радиоастрономической станции, могут повредить некоторые радиоастрономические приемники. Космические агентства, эксплуатирующие такие передатчики и соответствующие радиоастрономические станции, должны взаимно планировать свою работу, с тем чтобы в максимально возможной степени исключить такие случаи. (ВКР-2000)
5.562B В полосах 105–109,5 ГГц, 111,8–114,25 ГГц и 217–226 ГГц использование данного распределения ограничено исключительно радиоастрономией космического базирования. (ВКР-19)
111,8–119,98 ГГц
Регламент Радиосвязи (Район 1)
Распределение полос радиочастот между радиослужбами в Республике Казахстан
Полоса радиочастот радиослужбы
Полоса радиочастот радиослужбы
Категория
Примечания
111,8–114,25
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
РАДИОАСТРОНОМИЧЕСКАЯ
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (пассивная) 5.562B
5.149 5.341
111,8–114,25
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
РАДИОАСТРОНОМИЧЕСКАЯ
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (пассивная) 5.562B
5.149 5.341
СИ
114,25–116
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (пассивная)
РАДИОАСТРОНОМИЧЕСКАЯ
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (пассивная)
5.340 5.341
114,25–116
спутниковая служба исследования Земли (пассивная)
РАДИОАСТРОНОМИЧЕСКАЯ
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (пассивная)
5.340 5.341
СИ
116–119,98
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (пассивная)
МЕЖСПУТНИКОВАЯ 5.562C
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (пассивная)
5.341
116–119,98
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (пассивная)
МЕЖСПУТНИКОВАЯ 5.562C
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (пассивная)
5.341
СИ
5.562С Использование полосы 116–122,25 ГГц межспутниковой службой ограничено спутниками на геостационарной орбите. Плотность потока мощности единичной помехи, создаваемого станцией межспутниковой службы, при всех условиях и для всех методов модуляции на всех высотах от 0 км до 1000 км над поверхностью Земли и вблизи всех геостационарных орбитальных позиций, занимаемых пассивными датчиками, не должна превышать 148 дБ(Вт/(м2 МГц)) для всех углов прихода. (ВКР-2000)
119,98–151,5 ГГц
Регламент Радиосвязи (Район 1)
Распределение полос радиочастот между радиослужбами в Республике Казахстан
Полоса радиочастот радиослужбы
Полоса радиочастот радиослужбы
Категория
Примечания
119,98–122,25
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (пассивная)
МЕЖСПУТНИКОВАЯ 5.562C
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (пассивная)
5.138 5.341
119,98–122,25
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (пассивная)
МЕЖСПУТНИКОВАЯ 5.562C
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (пассивная)
5.138 5.341
СИ
122,25–123
ФИКСИРОВАННАЯ
МЕЖСПУТНИКОВАЯ
ПОДВИЖНАЯ 5.558
Любительская
5.138
122,25–123
ФИКСИРОВАННАЯ
МЕЖСПУТНИКОВАЯ
ПОДВИЖНАЯ 5.558
Любительская
5.138
СИ
123–130
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля)
ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля)
РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ
РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ СПУТНИКОВАЯ
Радиоастрономическая
5.149 5.554
123–130
фиксированная спутниковая (космос-Земля)
ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (космос-Земля)
РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ
РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ СПУТНИКОВАЯ
Радиоастрономическая
5.149 5.554
СИ
130–134
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (активная) 5.562E
ФИКСИРОВАННАЯ
МЕЖСПУТНИКОВАЯ
ПОДВИЖНАЯ 5.558
РАДИОАСТРОНОМИЧЕСКАЯ
5.149 5.562A
130–134
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (активная) 5.562Е
ФИКСИРОВАННАЯ
МЕЖСПУТНИКОВАЯ
ПОДВИЖНАЯ 5.558
РАДИОАСТРОНОМИЧЕСКАЯ
5.149 5.562А
СИ
134–136
ЛЮБИТЕЛЬСКАЯ
ЛЮБИТЕЛЬСКАЯ СПУТНИКОВАЯ
Радиоастрономическая
134–136
ЛЮБИТЕЛЬСКАЯ
ЛЮБИТЕЛЬСКАЯ СПУТНИКОВАЯ
Радиоастрономическая
СИ
136–141
РАДИОАСТРОНОМИЧЕСКАЯ
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
Любительская
Любительская спутниковая
5.149
136–141
РАДИОАСТРОНОМИЧЕСКАЯ
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
Любительская
Любительская спутниковая
5.149
СИ
141–148,5
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
РАДИОАСТРОНОМИЧЕСКАЯ
РАДИОЛОКАЦИОННАЯ
5.149
141–148,5
фиксированная
Подвижная
Радиоастрономическая
радиолокационная
5.149
СИ
148,5–151,5
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (пассивная)
РАДИОАСТРОНОМИЧЕСКАЯ
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (пассивная)
5.340
148,5–151,5
спутниковая служба исследования земли (пассивная)
радиоастрономическая
служба космических исследований (пассивная)
5.340
СИ
5.562E Данное распределение спутниковой службе исследования Земли (активной) ограничено полосой 133,5–134 ГГц. (ВКР-2 000)

5.562 94-94.1 ГГц жолағын пайдалану жерсеріктік жерді зерттеу (белсенді) және ғарыш зерттеу (белсенді) қызметтерінде ғарыш кораблінің бортында орналасқан бұлт жамылғысын зерттеу радарларымен шектеледі. (ДРК-97)
5.562A 94-94,1 ГГц және 130-134 ГГц жолақтарында, радиоастрономиялық станцияның антеннасының негізгі сәулесіне бағытталған жерсеріктік Жерді зерттеу (белсенді) қызметінің ғарыш станциялары жіберген хабары, кейбір радиоастрономиялық қабылдағыштарды зақымдауы мүмкін. Мұндай таратқыштарды пайдаланатын Ғарыш агенттіктер және лайық радиоастрономиялық станциялар, мұндай жағдайларды болдырмай жұмыс атқару үшін, бір-бірімен келісе жоспарлаулары тиіс. (ДРК-2000)
5.562B 105-109,5 ГГц, 111,8-114,25 ГГц және 217-226 ГГц жолақтарында бұл бөлуді пайдалану тек ғарыштық радиоастрономиямен шектеледі. (ДРК-19)
111,8–119,98 ГГц
Радиобайланыс регламенті (1-аудан)
Қазақстан Республикасында жиілік белдеулерін радиоқызметтер бойынша бөлу
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Санаты
Ескертпе
111,8–114,25
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес) 5.562B
5.149 5.341
111,8–114,25
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес) 5.562B
5.149 5.341
БР
114,25–116
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
5.340 5.341
114,25–116
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
5.340 5.341
БР
116–119,98
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
ЖЕРСЕРІКАРАЛЫҚ 5.562C
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
5.341
116–119,98
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
ЖЕРСЕРІКАРАЛЫҚ 5.562C
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
5.341
БР
5.562С 116-122,25 ГГц жолағын жерсерікаралық қызметпен қолдану геостационарлық орбитадағы жерсеріктермен шектелген. Жерсерікаралық қызмет станциялары, барлық шарттарда және барлық 0 ден 1000 км-ге дейінгі Жер үсті биіктіктердегі барлық модуляция методтарында және орбиталық геостацинарлық қалыптасуға жақындағы орын алған белсенді емес датчиктердің тудыратын дара кедергілердің қуат ағынының тығыздығы, барлық түсу бұрышанда 148 дБ(Вт/(м2 МГц)) шамасынан аспауы тиіс. (ДРК-2000)
119,98–151,5 ГГц
Радиобайланыс регламенті (1-аудан)
Қазақстан Республикасында жиілік белдеулерін радиоқызметтер бойынша бөлу
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Санаты
Ескертпе
119,98–122,25
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
ЖЕРСЕРІКАРАЛЫҚ 5.562C
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
5.138 5.341
119,98–122,25
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
ЖЕРСЕРІКАРАЛЫҚ 5.562C
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
5.138 5.341
БР
122,25–123
ТІРКЕЛГЕН
ЖЕРСЕРІКАРАЛЫҚ
ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.558
Әуесқойлық
5.138
122,25–123
ТІРКЕЛГЕН
ЖЕРСЕРІКАРАЛЫҚ
ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.558
Әуесқойлық
5.138
БР
123–130
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер)
ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер)
РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ
РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ ЖЕРСЕРІКТІК
Радиоастрономиялық
5.149 5.554
123–130
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер)
ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (ғарыш-Жер)
РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ
РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ ЖЕРСЕРІКТІК
Радиоастрономиялық
5.149 5.554
БР
130–134
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді) 5.562E
ТІРКЕЛГЕН
ЖЕРСЕРІКАРАЛЫҚ
ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.558
РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ
5.149 5.562A
130–134
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді) 5.562Е
ТІРКЕЛГЕН
ЖЕРСЕРІКАРАЛЫҚ
ЖЫЛЖЫМАЛЫ 5.558
РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ
5.149 5.562А
БР
134–136
ӘУЕСҚОЙЛЫҚ
ӘУЕСҚОЙЛЫҚ ЖЕРСЕРІКТІК
Радиоастрономиялық
134–136
ӘУЕСҚОЙЛЫҚ
ӘУЕСҚОЙЛЫҚ ЖЕРСЕРІКТІК
Радиоастрономиялық
БР
136–141
РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
Әуесқойлық
Әуесқойлық жерсеріктік
5.149
136–141
РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
Әуесқойлық
Әуесқойлық жерсеріктік
5.149
БР
141–148,5
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
5.149
141–148,5
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ
РАДИОЛОКАЦИЯЛЫҚ
5.149
БР
148,5–151,5
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
5.340
148,5–151,5
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
5.340
БР
5.562E Жерсеріктік Жерді зерттеу қызметіне (белсенді) бөліну 133,5-134 ГГц жолағымен шектеледі. (ДРК-2000)

5.563B Полоса 237,9–238 ГГц распределена также спутниковой службе исследования Земли (активной) и службе космических исследований (активной) исключительно для размещенных на борту космических кораблей радаров изучения облачного покрова. (ВКР-2000)
248–3 000 ГГц
Регламент Радиосвязи (Район 1)
Распределение полос радиочастот между радиослужбами в Республике Казахстан
Полоса радиочастот радиослужбы
Полоса радиочастот радиослужбы
Категория
Примечания
248–250
ЛЮБИТЕЛЬСКАЯ
ЛЮБИТЕЛЬСКАЯ СПУТНИКОВАЯ
Радиоастрономическая
5.149
248–250
любительская
любительская спутниковая
Радиоастрономическая
5.149
СИ
250–252
СПУТНИКОВАЯ СЛУЖБА ИССЛЕДОВАНИЯ ЗЕМЛИ (пассивная)
РАДИОАСТРОНОМИЧЕСКАЯ
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (пассивная)
5.340 5.563A
250–252
спутниковая служба исследования земли (пассивная)
РАДИОАСТРОНОМИЧЕСКАЯ
СЛУЖБА КОСМИЧЕСКИХ ИССЛЕДОВАНИЙ (пассивная)
5.340 5.563А
СИ
252–265
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
ПОДВИЖНАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос)
РАДИОАСТРОНОМИЧЕСКАЯ
РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ
РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ СПУТНИКОВАЯ
5.149 5.554
252–265
ФИКСИРОВАННАЯ
ПОДВИЖНАЯ
подвижная СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос)
РАДИОАСТРОНОМИЧЕСКАЯ
РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ
РАДИОНАВИГАЦИОННАЯ СПУТНИКОВАЯ
5.149 5.554
СИ
265–275
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос)
ПОДВИЖНАЯ
РАДИОАСТРОНОМИЧЕСКАЯ
5.149 5.563A
265–275
ФИКСИРОВАННАЯ
ФИКСИРОВАННАЯ СПУТНИКОВАЯ (Земля-космос)
ПОДВИЖНАЯ
РАДИОАСТРОНОМИЧЕСКАЯ
5.149 5.563А
СИ
275–3 000
(Не распределена) 5.564A 5.565
275–3 000
(Не распределена) 5.564A 5.565
СИ
5.564A Для работы применений фиксированной и сухопутной подвижной служб в полосах частот диапазона 275−450 ГГц:
Полосы частот 275−296 ГГц, 306−313 ГГц, 318−333 ГГц и 356−450 ГГц определены для использования администрациями, внедряющими применения сухопутной подвижной и фиксированной служб, когда не требуется каких-либо особых условий для защиты применений спутниковой службы исследования Земли (пассивной).
Полосы частот 296−306 ГГц, 313−318 ГГц и 333−356 ГГц могут использоваться только применениями фиксированной и сухопутной подвижной служб, когда определены конкретные условия для обеспечения защиты применений спутниковой службы исследования Земли (пассивной) согласно Резолюции 731 (Пересм. ВКР-19).
В тех участках диапазона частот 275−450 ГГц, в которых используются применения радиоастрономической службы, могут потребоваться особые условия (например, минимальные расстояния разноса и/или углы уклонения) для обеспечения защиты радиоастрономических станций от применений сухопутной подвижной и/или фиксированной служб, определяемые в каждом конкретном случае, согласно Резолюции 731 (Пересм. ВКР-19).

5.563B 237,9-238 ГГц жолағы сондай-ақ ғарыш кемесінің бортына орналасқан бұлттар қабығын зерттейтін радарлар үшін жерсеріктік Жерді зерттеу (белсенді) және ғарыш зерттеу қызметтеріне (белсенді) бөлінген. (ДРК-2000)
248–3 000 ГГц
Радиобайланыс регламенті (1-аудан)
Қазақстан Республикасында жиілік белдеулерін радиоқызметтер бойынша бөлу
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Радиоқызметтің жиілік белдеуі
Санаты
Ескертпе
248–250
ӘУЕСҚОЙЛЫҚ
ӘУЕСҚОЙЛЫҚ ЖЕРСЕРІКТІК
Радиоастрономиялық
5.149
248–250
ӘУЕСҚОЙЛЫҚ
ӘУЕСҚОЙЛЫҚ ЖЕРСЕРІКТІК
Радиоастрономиялық
5.149
БР
250–252
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
5.340 5.563A
250–252
ЖЕРСЕРІКТІК ЖЕРДІ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ
ҒАРЫШ ЗЕРТТЕУ ҚЫЗМЕТІ (белсенді емес)
5.340 5.563А
БР
252–265
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш)
РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ
РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ
РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ ЖЕРСЕРІКТІК
5.149 5.554
252–265
ТІРКЕЛГЕН
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
ЖЫЛЖЫМАЛЫ ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш)
РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ
РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ
РАДИОНАВИГАЦИЯЛЫҚ ЖЕРСЕРІКТІК
5.149 5.554
БР
265–275
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш)
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ
5.149 5.563A
265–275
ТІРКЕЛГЕН
ТІРКЕЛГЕН ЖЕРСЕРІКТІК (Жер-ғарыш)
ЖЫЛЖЫМАЛЫ
РАДИОАСТРОНОМИЯЛЫҚ
5.149 5.563А
БР
275–3 000
(бөлінбеген) 5.564A 5.565
275–3 000
(бөлінбеген) 5.564A 5.565
БР
5.564A 275-450 ГГц жиілік диапазонында тіркелген және құрлықтағы жылжымалы қызмет қосымшаларының жұмысы үшін:
275-296 ГГц, 306-313 ГГц, 318-333 ГГц және 356-450 ГГц жиілік диапазондары жерсеріктік Жерді зерттеу қызметіндегі (белсенді емес) қолданбаларды қорғау үшін арнайы шарттар талап етілмейтін жердегі жылжымалы және тіркелген қызмет қолданбаларын іске асыратын әкімшіліктердің пайдалануы үшін анықталған.
296-306 ГГц, 313-318 ГГц және 333-356 ГГц жиілік диапазондарын жерсеріктік Жерді зерттеу қызметіндегі (белсенді емес) қолданбаларын қорғауды қамтамасыз ету үшін арнайы шарттар белгіленген кезде ғана тіркелген және құрлықтағы жылжымалы қызмет қолданбалары пайдалана алады. 731-Резолюция (ДРК-19 қайта қаралған).
Радиоастрономиялық қызмет қолданбаларын пайдаланатын 275-450 ГГц жиілік диапазонының сол бөліктерінде радиоастрономиялық станцияларды құрлықтағы жылжымалы және/немесе тіркелген қызмет қолданбаларынан қорғау үшін кез-келген нақты жағдайда 731-Резолюциясына (ДРК-19 қайта қаралған) сәйкес анықталатын арнайы шарттар (мысалы, ең аз бөлу қашықтығы және/немесе ауытқу бұрыштары) қажет болуы мүмкін.

Использование вышеуказанных полос частот применениями сухопутной подвижной и фиксированной служб не препятствует использованию этой полосы частот какими-либо иными применениями радиослужб в диапазоне 275−450 ГГц и не устанавливает приоритета перед такими применениями в Регламенте радиосвязи. (ВКР19)
5.565 Следующие полосы частот в диапазоне 2751000 ГГц определены для использования администрациями для применений пассивных служб:
– радиоастрономическая служба: 275−323 ГГц, 327−371 ГГц, 388−424 ГГц, 426−442 ГГц, 453−510 ГГц, 623−711 ГГц, 795−909 ГГц и 926−945 ГГц;
– спутниковая служба исследования Земли (пассивная) и служба космических исследований (пассивная): 275–286 ГГц, 296–306 ГГц, 313–356 ГГц, 361–365 ГГц, 369–392 ГГц, 397−399 ГГц, 409–411 ГГц, 416–434 ГГц, 439–467 ГГц, 477−502 ГГц, 523–527 ГГц, 538581 ГГц, 611–630 ГГц, 634–654 ГГц, 657−692 ГГц, 713718 ГГц, 729733 ГГц, 750−754 ГГц, 771–776 ГГц, 823846 ГГц, 850854 ГГц, 857862 ГГц, 866–882 ГГц, 905−928 ГГц, 951−956 ГГц, 968–973 ГГц и 985990 ГГц.
Использование диапазона 2751000 ГГц пассивными службами не исключает использование этого диапазона активными службами. Администрациям, желающим предоставить частоты в диапазоне 275–1000 ГГц для применений активных служб, настоятельно предлагается принимать все практически возможные меры для защиты этих пассивных служб от вредных помех до даты принятия Таблицы распределения частот в вышеупомянутом диапазоне частот 2751000 ГГц.
Все частоты в диапазоне 1000−3000 ГГц могут использоваться как активными, так и пассивными службами. (ВКР-12)

Жоғарыда көрсетілген жиілік диапазондарын құрлықтағы жылжымалы және тіркелген қызмет қолданбаларын пайдалану осы жиілік жолағын 275-450 ГГц диапазонындағы кез келген басқа радиоқызмет қолданбаларының пайдалануына кедергі келтірмейді және Радиобайланыс регламентінде мұндай қолданбаларға басымдық бермейді. (ДРК-19)
5.565 275-1 000 ГГц диапазонындағы келесі жиілік диапазондары белсенді емес қызмет көрсету қолданбалары үшін әкімшіліктерге пайдалану үшін анықталған.:
– радиоастрономиялық қызмет: 275−323 ГГц, 327−371 ГГц, 388−424 ГГц, 426−442 ГГц, 453−510 ГГц, 623−711 ГГц, 795−909 ГГц және 926−945 ГГц;
– жерсеріктік Жерді зерттеу қызметі (белсенді емес) и ғарыш зертеулер қызметі (белсенді емес): 275–286 ГГц, 296–306 ГГц, 313–356 ГГц, 361–365 ГГц, 369–392 ГГц, 397−399 ГГц, 409–411 ГГц, 416–434 ГГц, 439–467 ГГц, 477−502 ГГц, 523–527 ГГц, 538581 ГГц, 611–630 ГГц, 634–654 ГГц, 657−692 ГГц, 713718 ГГц, 729733 ГГц, 750−754 ГГц, 771–776 ГГц, 823846 ГГц, 850854 ГГц, 857862 ГГц, 866–882 ГГц, 905−928 ГГц, 951−956 ГГц, 968–973 ГГц және 985990 ГГц.
275-1000 ГГц жолағын белсенді емес қызметтермен пайдаланумен қатар осы жолақты белсенді қызметтермен пайдалануға болады. Белсенді қызмет қолданбалары үшін 275-1 000 ГГц диапазонындағы жиіліктерді қолжетімді етуді қалайтын әкімшіліктерге 275-1 000 ГГц жиілік диапазонында Жиіліктерді бөлу кестесі қабылданған күнге дейін осы белсенді емес қызметтерді зиянды кедергілерден қорғау үшін барлық мүмкін болатын шараларды қабылдау ұсынылады.
1 000-3 000 ГГц диапазонындағы барлық жиіліктерді белсенді және белсенді емес қызметтер де пайдалана алады. (ДРК-12)