Об утверждении форм заключений о качестве строительно-монтажных работ и соответствии выполненных работ проекту, декларации о соответствии, акта приемки объекта в эксплуатацию
Приказ и.о. Министра национальной экономики Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 121. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 26 марта 2015 года № 10529. Утратил силу приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 апреля 2017 года № 234 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 24.04.2017 № 234 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 22-1) статьи 20 Закона Республики Казахстан от 16 июля 2001 года "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) форму заключения о качестве строительно-монтажных работ согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму заключения о соответствии выполненных работ проекту согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму декларации о соответствии согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) форму акта приемки объекта в эксплуатацию согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Комитету по делам строительства, жилищно-коммунального хозяйства и управления земельными ресурсами Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого офицального опубликования.
И.о. Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
М. Кусаинов
Приложение 1
к приказу и.о. Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 24 февраля 2015 года № 121
Форма
Сноска. Форма в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 23.11.2016 № 485 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Заключение о качестве строительно-монтажных работ
"__"________20___г.
Технический надзор_________________________________________________
________________________________________________________________________
наименование организации, фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя,
юридический адрес
в лице
________________________________________________________________________
________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) экспертов, № аттестатов, дата получения
действующего на основании __________________________________________
№ договора и дата
по объекту:________________________________________________________
________________________________________________________________________,
наименование и местонахождение объекта
заказчиком которого является_________________________________________
_________________________________________________________________________
наименование организации, фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя
подтверждает, что:

Құрылыс-монтаждау жұмыстарының сапасы және орындалған жұмыстардың жобаға сәйкестігі туралы қорытындылардың, сәйкестік туралы декларацияның, объектіні пайдалануға қабылдау актісінің нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің м.а. 2015 жылғы 24 ақпандағы № 121 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылғы 26 наурыздағы № 10529 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 24 сәуірдегі № 234 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 24.04.2017 № 234 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі туралы" 2001 жылғы 16 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабының 22-1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес құрылыс-монтаждау жұмыстарының сапасы туралы қорытындының нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес орындалған жұмыстардың жобаға сәйкестігі туралы қорытындының нысаны;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес сәйкестік туралы декларацияның нысаны;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес объектіні пайдалануға қабылдау актісінің нысандары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері және жер ресурстарын басқару комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның мерзімді баспасөз басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушы
М. Құсайынов
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 24 ақпандағы
№ 121 бұйрығына
1-қосымша
Нысан
Құрылыс-монтаждау жұмыстарының сапасы туралы қорытынды
Ескерту. Орыс тіліндегі 1-қосымшаға өзгеріс енгізіледі, мемлекеттік тілдегі мәтіні өзгермейді - ҚР Ұлттық экономика министрінің 23.11.2016 № 485 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2015 жылғы "____" ___________
Техникалық қадағалау_________________________________________________
_____________________________________________________________________
ұйым атауы, басшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда),
заңды мекенжайы
_____________________________________________________________________
______________________________________________________________ атынан
сарапшылардың тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда),
аттестат № және алған күні
______________________________________________ негізінде әрекет етеді
шарт № және күні
__________________________________________________объектісі бойынша,
объектінің атауы және орналасқан жері
тапсырыс берушісі ___________________________________ болып табылатын
ұйым атауы, басшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
мыналарды растайды:

1. Строительство объекта осуществлялось
а) подрядчиком (генеральным подрядчиком)____________________________
________________________________________________________________________
наименование организации, № лицензии и дата получения
в лице__________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя
б) субподрядными организациями___________________________________________
наименование организации, № лицензии и дата получения
в лице__________________________________________________________________;
фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя
2. Строительно-монтажные работы осуществлены в сроки:
начало работ ____________________________;
месяц, год
окончание работ _________________________;
месяц, год
при продолжительности строительства, месяц:
по норме или по проекту организации строительства___________________ месяц;
фактически_____________________________________________ месяц;
3. Сметная стоимость по утвержденному проекту (проектно-сметной документации):
всего _______тысяч тенге, в том числе строительно-монтажных работ______ тысяч
тенге, оборудования, инструмента и инвентаря ___________тысяч тенге;
4. Сметная стоимость основных фондов, принимаемых в эксплуатацию _____тысяч тенге,
в том числе:
стоимость строительно-монтажных работ _______ тысяч тенге;
стоимость оборудования, инструмента и инвентаря _______ тысяч тенге;
5. Объект построен в соответствии с проектом (проектно-сметной документацией)
________________________________________________________________________
наименование проектной организации, номер проекта
утвержденным(ой)________________________________________________________
наименование организации утвердившей (переутвердившей) проект и дата утверждения
и требованиями государственных нормативных документов в области архитектуры,
градостроительства и строительства;
6. Примененные строительные материалы, конструкции, оборудование и изделия
соответствуют проекту и требованиям государственных нормативов;
7. Исполнительная техническая документация имеется в полном объеме;
8. Замечания, выданные техническим надзором в процессе строительства устранены;
9. Завершенный строительством объект обеспечивает прочность, устойчивость и
надежность на протяжении всего срока службы (эксплуатации, использования, применения)
и соответствует требованиям государственных нормативов направленных на обеспечение
интересов и безопасности собственников (пользователей) и общества в целом.
Технический надзор:
организация________________________________________________________________
наименование организации, фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя,
подпись, дата место для печати
эксперт(ы) по техническому надзору
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при его наличии) эксперта (экспертов) № аттестатов, подпись, дата
место для печати
Приложение 2
к приказу и.о. Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 24 февраля 2015 года № 121
Форма
Заключение о соответствии выполненных работ проекту
"__"_______2015г.
Авторский надзор_____________________________________________________
наименование организации, фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя
в лице_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии) экспертов, № аттестатов и дата получения
действующего на основании____________________________________________
№ договора и дата
по объекту:__________________________________________________________
_________________________________________________________,
наименование и местонахождение объекта
заказчиком которого является_________________________________________
_____________________________________________________________________
наименование организации, фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя
подтверждает, что:

1. Объект құрылысын
а) мердігер (бас мердігер)_____________________________________
_________________________________________ _____________________
ұйымның атауы, лицензия № және алған күні
________________________________________________________атынан;
басшысының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
б) қосалқы мердігер ұйымдар:___________________________________
______________________________________________________________;
ұйымның атауы, лицензия № және алған күні
__________________________________________атынан жүзеге асырды;
басшысының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
2. Құрылыс-монтаж жұмыстары мынадай мерзімде жүзеге асырылды:
жұмыстың басталуы________________;
айы, жылы
жұмыстың аяқталуы________________;
айы, жылы
құрылыстың ұзақтығы, ай:
құрылысты ұйымдастыру нормасы бойынша немесе жобасы бойынша ________;
нақты ____________________________________________________________ай;
3. Бекітілген жоба (жобалау-сметалық құжаттама) бойынша сметалық құны:
барлығы _______ мың теңге, оның ішінде: құрылыс-монтаж жұмыстары: ________ мың теңге, жабдықтар, мүкаммалдар мен құрал-саймандар ________ мың теңге;
4. Пайдалануға қабылданатын негiзгi қорлардың сметалық құны: ______ мың теңге, оның ішiнде: құрылыс-монтаж жұмыстары ______ мың теңге, жабдықтар, мүкаммалдар мен құрал-саймандар ____ мың теңге;
5. Объекті жобаға (жобалау-сметалық құжаттамасына) __________________
_____________________________________________________________________
жобалаушы ұйымның атауы, жобаның нөмiрi
___________________________________________________________бекітілген
жобаны бекiткен (қайта бекiткен) ұйымның атауы және бекітілген күні
және сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы мемлекеттік нормативтік құжаттардың талаптарына сәйкес салынған;
6. Қолданылған құрылыс материалдары, конструкциялары, жабдық және бұйымдар жобаның және мемлекеттік нормативтердің талаптарына сәйкес келеді;
7. Атқарушылық техникалық құжаттама толық көлемде бар;
8. Құрылыс процесінде техникалық қадағалау берген ескертпелер жойылған;
9. Құрылысы аяқталған объекті беріктікті, орнықтылықты, сенімділікті қамтамасыз етеді және жалпы қызмет көрсету (пайдалану, іске асыру, қолдану) мерзімі барысында меншік иелерінің (пайдаланушының) және қоғамның мүдделері мен қауіпсіздігін қамтамасыз етуге бағытталған мемлекеттік нормативтердің талаптарына сәйкес келеді.
Техникалық қадағалау:
ұйым_________________________________________________________________
ұйым атауы, басшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда),
қолы, күні М.О.
техникалық қадағалау сарапшысы(лары)_________________________________
_____________________________________________________________________
сарапшының (сарапшылардың) тегі, аты, әкесінің аты (болған
жағдайда), аттестат №, қолы, күні
_____________________________________________________________________
М.О.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 24 ақпандағы
№ 121 бұйрығына
2-қосымша
Нысан
Орындалған жұмыстардың жобаға сәйкестігі туралы қорытынды
2015 жылғы "____" ___________
Авторлық қадағалау___________________________________________________
ұйым атауы, басшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_______________________________________________________________атынан
сарапшылардың тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), аттестат №
және алған күні
_____________________________________________ негізінде әрекет етеді.
шарт № және күні
___________________________________________________объектісі бойынша,
объектінің атауы және орналасқан жері
__________________________ __________________________________________
тапсырыс берушісі ___________________________________ болып табылады.
ұйым атауы, басшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)

1. Строительство объекта осуществлялось
а) подрядчиком (генеральным подрядчиком)_______________________
_______________________________________________________________
наименование организации, № лицензии и дата получения
в лице_________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя
б) субподрядными организациями_________________________________
______________________________________________________________
_____________________________________________________________
наименование организации, № лицензии и дата получения
в лице________________________________________________________;
фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя
2. Строительно-монтажные работы осуществлены в сроки:
начало работ ____________________________;
месяц, год
окончание работ _________________________;
месяц, год
при продолжительности строительства, месяц:
по норме или по проекту организации строительства _____________месяц;
фактически____________________________________________________ месяц;
3. Примененные строительные материалы, конструкции, оборудование и
изделия соответствуют требованиям проекта;
4. Замечания, выданные авторским надзором в процессе строительства,
устранены;
5. Внесенные изменения в проект (проектно-сметную документацию) в
процессе строительства выполнены в соответствии с требованиями
нормативов в области архитектуры, градостроительства и
строительства;
6. Объект построен в соответствии с проектом (проектно-сметной
документацией)______________________________________________________,
наименование проектной организации, номер проекта
утвержденным (ой)____________________________________________________
____________________________________________________________________.
наименование организации утвердившей (переутвердившей) проект и дата утверждения
Авторский надзор:
организация__________________________________________________________
наименование организации, фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя,
подпись, дата М.П.
эксперт(ы) по авторскому надзору_____________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии) эксперта (экспертов), № аттестатов, подпись, дата
М.П.
Приложение 3
к приказу и.о. Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 24 февраля 2015 года № 121
Форма
Декларация о соответствии
"__" ________2015г.
Подрядчик (генеральный подрядчик) ___________________________________
_____________________________________________________________________
наименование организации, юридический адрес
в лице_______________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя организации
по объекту: _________________________________________________________
наименование, местонахождения объекта
заказчиком которого является_________________________________________
_____________________________________________________________________
наименование организации, фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя
удостоверяет, что:

1. Объект құрылысы
а) мердігермен (бас мердігермен)_______________________________
____________________________________________ __________________
ұйымның атауы, лицензия № және алған күні
_______________________________________________________ атынан;
басшысының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
б) қосымша мердігерлік ұйымдармен:_____________________________
______________________________________________________________;
ұйымның атауы, лицензия № және алған күні
____________________________________________атынан жүзеге асты;
басшысының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
2. Құрылыс-монтаж жұмыстары мына мерзімде жүзеге асырылған:
жұмыстың басталуы________________;
айы, жылы
жұмыстың аяқталуы________________;
айы, жылы
құрылыстың ұзақтығы, ай:
норма бойынша немесе құрылысты жобалау ұйымы бойынша ____________ ай;
нақты ___________________________________________________________ ай;
3. Қолданылған құрылыс материалдары, конструкциялары, жабдық және бұйымдар жобадағы және мемелекеттік нормативтер талаптарына сәйкес;
4. Техникалық қадағалаушының ескертпелері құрылыс процесінде жойылған;
5. Құрылыс процесінде жобаға (жобалау-сметалық құжаттамасына) енгізілген өзгерістер сәулет, қала құрылысы саласындағы нормативтік құжаттардың талаптарына сәйкес орындалған;
6. Объекті_______________________________________________ бекітілген,
құжаттаманы бекiтушi (қайта бекiтушi) органның атауы және
бекітілген күні
_____________________________________________________________________
жобалаушы ұйымның атауы, жобаның нөмiрi
____________ жобаға (жобалау-сметалық құжаттамасына) сәйкес салынған.
Авторлық қадағалау:
ұйым_________________________________________________________________
ұйым атауы, басшанаң тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда),
қолы, күні М.О.
техникалық қадағалау сарапшысы_______________________________________
_____________________________________________________________________
сарапшының (сарапшылардың) аттестат №, тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда), қолы, күні
_____________________________________________________________________
М.О.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 24 ақпандағы
№ 121 бұйрығына
3-қосымша
Нысан
Сәйкестік туралы декларация
2015 жылғы "____" ____________
Мердігер (бас мердігер) _____________________________________________
_____________________________________________________________________
ұйымның атауы, заңды мекенжайы
______________________________________________________________ атынан
ұйым басшысының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
____________________________________________________объектісі бойынша
объектінің атауы, орналасқан жері
_____________________________________________________________________
тапсырыс беруші _____________________________________ болып табылатын
ұйымның атауы, басшысының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
мынаны куәландырады:

1. Строительно–монтажные работы на объекте выполнены в соответствии
с утвержденным проектом (проектно–сметной документацией),
государственными нормативами в сфере архитектурной, градостроительной
и строительной деятельности;
2. Субподрядные организации:_________________________________________
наименование организации
____________________________________________________________________;
3. Проект (проектно-сметная документация)____________________________
_____________________________________________________________________
наименование проектной организации, номер проекта
утвержден(а)_________________________________________________________
____________________________________________________________________;
наименование организации утвердившей (переутвердившей) проект и дата утверждения
4. Объект (комплекс) имеет следующие основные технико-экономические
показатели (мощность, производительность, производственная площадь,
протяженность, вместимость, объем, пропускная способность, провозная
способность, число рабочих мест и тому подобное, заполняется по всем
объектам (кроме жилых домов) в единицах измерения соответственно
целевой продукции или основным видам услуг):
Мощность, производительность и так далее
Единица измерения
По проекту
Фактически
общая (с учетом ранее принятых)
в том числе пускового комплекса или очереди
общая (с учетом ранее принятых)
в том числе пускового комплекса или очереди
Жилой дом имеет следующие показатели:
Показатели
Единица измерения
По проекту
Фактически
Общая площадь
метр в квадрате (далее - м2)
Число этажей
этаж
Общий строительный объем
метр в кубе (далее - м3)
В том числе подземной части
м3
Площадь встроенных, встроенно-
пристроенных и пристроенных
помещений
м2
Показатели
По проекту
Фактически
число квартир
площадь квартир, м2
число квартир
площадь квартир, м2
общая
жилая
общая
жилая
Всего квартир,
в том числе:
однокомнатных
двухкомнатных
трехкомнатных
четырехкомнатных
и более
5. Технологические и архитектурно-строительные решения по объекту
характеризуется следующими данными:__________________________________
_____________________________________________________________________
____________________________________________________________________;
краткие технические характеристики по особенностям его размещения, по основным
материалам и конструкциям, инженерному и технологическому оборудованию
6. На объекте установлено предусмотренное проектом оборудование в
количестве согласно актам о его приемке после индивидуального
испытания и комплексного опробования;
7. Мероприятия по охране труда, обеспечению взрывобезопасности,
пожаробезопасности, охране окружающей природной среды и
антисейсмические мероприятия, предусмотренные проектом выполнены;

1. Объектіде құрылыс-монтаж жұмыстары бекітілген жобаға (жобалау-сметалық құжаттамаға), сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі саласындағы мемлекеттік нормативтерге сәйкес орындалған;
2. Қосымша мердігер ұйым:____________________________________________
____________________________________________________________________;
ұйымның атауы
3. Жоба (жобалау-сметалық құжаттамасы) ______________________________
_____________________________________________________________________
жобалау ұйымының атауы, жобаның нөмiрi
__________________________________________________________бекітілген;
жобаны бекiткен (қайта бекiткен) ұйымның атауы және бекітілген күні
4. Объектiнiң (кешеннің) мынадай негiзгi техникалық-экономикалық көрсеткiштерi бар (қуаттылық, өнiмдiлiк, өндiрiстiк алаң, ұзындық, сыйымдылық, көлем, өткiзу қабілеттілігі, тасымалдау қабілеттілігі, жұмыс орындарының саны және сол сияқты,) барлық объектiлер (тұрғын үйлерден басқа) бойынша
(нысаналы өнiмдерге немесе көрсетілетін қызметтердің негiзгi түрлерiне сәйкес өлшем бiрлiктерiмен толтырылады):
Қуаттылық, өнімділік және тағы басқа
Өлшем бірлігі
Жоба бойынша
Нақты
жалпы (бұрын қабылданғандарды ескере отырып)
оның ішінде іске қосу кешені немесе кезегі
жалпы (бұрын қабылданғандарды ескере отырып)
оның ішінде іске қосу кешені немесе кезегі
Тұрғын үйдiң мынадай көрсеткiштерi бар:
Көрсеткіштер
Өлшем
бірлігі
Жоба
бойынша
Нақты
Жалпы алаңы
шаршы метр
(бұдан әрі - м2)
Қабаттар саны
қабат
Жалпы құрылыс көлемi
текше метр
(бұдан әрі - м3)
Оның iшiнде жер асты бөлiгi
м3
Жапсарлас салынған, жапсарлас-жанаса салынған және жанаса салынған үй-жайлар алаңы
м2
Көрсеткiштер
Жоба бойынша
Нақты
пәтер
саны
Пәтер алаңы, м2
пәтер саны
Пәтер алаңы, м2
жалпы
тұрғын
жалпы
тұрғын
Барлық пәтер,
оның ішінде:
бір бөлмелі
екі бөлмелі
үш бөлмелі
төрт бөлмелі және одан көп
5. Объект бойынша технологиялық және сәулет-құрылыс шешімдері мына
деректермен сипатталады:_____________________________________________
____________________________________________________________________;
негізгі материалдар мен конструкциялар, инженерлік және технологиялық
жабдықтар бойынша оны орналастыру ерекшеліктері бойынша қысқаша
техникалық сипаттамалар
6. Объектiде жобада көзделген, жеке сынақтан және кешендi байқаудан кейiн оны қабылдау туралы актiлер сәйкес мөлшерде жабдық орнатылған;
7. Жобада көзделген еңбекті қорғау, жарылыс қауіпсіздігін, өрт қауіпсіздігін қамтамасыз ету, қоршаған табиғи ортаны қорғау және сейсмикаға қарсы іс-шаралар орындалған;

8. Строительно-монтажные работы осуществлены в сроки:
начало работ ____________________________;
месяц, год
окончание работ _________________________;
месяц, год
при продолжительности строительства, месяц:
по норме или по проекту организации строительства, месяц:___________;
фактически, месяц:__________________________________________________;
9. Примененные строительные материалы, конструкции, оборудование и
изделия соответствуют требованиям проекта и государственных
нормативов;
10. Наружные инженерные коммуникации (холодное и горячее
водоснабжение, канализация, теплоснабжение, газоснабжение,
электроснабжение и связь) обеспечивают нормальную эксплуатацию
объекта, что подтверждается поставщиками услуг по инженерному и
коммунальному обеспечению.
Поставщики услуг по инженерному и коммунальному обеспечению:
____________________________________________________________________
наименование организации, фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись руководителя,
дата
М.П.
Подрядчик (генеральный подрядчик) считает объект ____________________
____________________________________готовым к приемке в эксплуатацию,
наименование объекта (комплекса)
гарантирует качество выполненных строительно-монтажных и специальных
работ, и принимает на себя обязательство устранять дефекты, возникшие
по его вине при строительстве объекта согласно гарантийного срока в
соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Подрядчик (генеральный подрядчик)
___________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя, подпись, дата М.П.
Приложение 4
к приказу и.о. Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 24 февраля 2015 года № 121
Форма
Акт приемки объекта в эксплуатацию
"____" _________ 2015 г.
Заказчик ____________________________________________________________
_____________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии) – для физических лиц,
наименование организации – для юридических лиц, почтовый индекс,
область, город, район, населенный пункт, наименование улицы, номер
дома/здания (стационарного помещения)
на основании:
Декларации о соответствии____________________________________________
____________________________________________________________________,
дата декларации, наименование подрядной (генподрядной) организации, фамилия, имя,
отчество (при наличии) руководителя, юридический адрес
Заключения о качестве строительно-монтажных работ____________________
____________________________________________________________________,
дата заключения, наименование организации, фамилия, имя, отчество (при наличии)
экспертов технического надзора, № и дата получения аттестатов
Заключения о соответствии выполненных работ проекту__________________
____________________________________________________________________,
дата заключения, наименование организации, фамилия, имя, отчество (при наличии)
экспертов авторского надзора, № и дата получения аттестатов
произведя осмотр готовности предъявленного подрядчиком (генеральным
подрядчиком) к приемке в эксплуатацию объекта:_______________________
_____________________________________________________________________
наименование объекта и вид строительства (новое, расширение, реконструкция,
техническое перевооружение, модернизация, капитальный ремонт)
по адресу ___________________________________________________________
____________________________________________________________________,
(область, район, населенный пункт, микрорайон, квартал, улица, номер дома (корпуса)
проверив комплектность исполнительной технической документации
подтверждает что:

8. Құрылыс-монтаж жұмыстары мынадай мерзімде жүзеге асырылған: жұмыстардың басталуы________________;
айы, жылы
жұмыстардың аяқталуы________________;
айы, жылы
құрылыстың ұзақтығы, ай:
құрылысты ұйымдастыру нормасы бойынша немесе жобасы бойынша _______ай; нақты
_________________________________________________________________ ай;
9. Қолданылған құрылыс материалдары, конструкциялары, жабдық және бұйымдар жобаның және мемлекеттік нормативтердің талаптарына сәйкес;
10. Сыртқы инженерлік коммуникациялар (суық су және ыстық сумен жабдықтау, кәріз, жылумен жабдықтау, газбен жабдықтау, электрмен жабдықтау және байланыс) объектінің қалыпты пайдаланылуын қамтамасыз етеді, оны инженерлік және коммуналдық қамтамасыз ету бойынша қызметтерді жеткізушілер растайды.
Инженерлік және коммуналдық қамтамасыз ету бойынша қызметті жеткізушілер:
_____________________________________________________________________
ұйымның атауы, басшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда),
қолы, күні М.О.
Мердігер (бас мердігер) _____________________________________________
_____________________________объектісін қабылдауға дайын деп санайды,
объектінің (кешеннің) атауы
орындалған құрылыс–монтаж және арнайы жұмыстардың сапасына кепілдік береді және объектінің құрылысы кезінде оның кінәсінен болған ақауларды Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес кепілділік мерзімінде жоюға өзіне міндеттеме алады.
Мердігер (бас мердігер)
______________________________________________________________
басшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), қолы, күні М.О.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 24 ақпандағы
№ 121 бұйрығына
4-қосымша
Нысан
Объектіні пайдалануға қабылдау актісі
2015 жылғы "____" _________
Тапсырыс беруші______________________________________________________
_____________________________________________________________________
жеке тұлға үшін - тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), заңды
тұлға үшін - ұйымның атауы, пошталық индексі, облысы, қаласы, ауданы,
елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі
Сәйкестік туралы декларация__________________________________________
____________________________________________________________________,
декларация күні, мердігер (бас мердігер) ұйымның атауы, басшының
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), заңды мекенжайы
Құрылыс-монтаж жұмыстарының сапасы туралы қорытынды__________________
____________________________________________________________________,
қорытынды күні, ұйымның атауы, техникалық қадағалау сарапшыларының
тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), аттестаттар №, алған күні
Орындалған жұмыстардың жобаға сәйкестігі туралы қорытынды____________
_____________________________________________________________________
негізінде қорытынды күні, ұйымның атауы, авторлық қадағалау
сарапшыларының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда),
аттестаттар №, алған күні
мердігердің (бас мердігердің) пайдалануға қабылдауға ұсынған:
_____________________________________________________________________
___________________________________________________мекенжайы бойынша
(облыс, аудан, елдi мекен, шағын аудан, орам, көше,
үйдiң (корпустың) нөмiрi)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(объектiнiң атауы және құрылыстың түрi (жаңадан салу, кеңейту,
реконструкциялау, техникалық қайта жарақтандыру, жаңғырту,
күрделі жөндеу)
объектінінің атқарушылық техникалық құжаттамасының жиынтығын тексеріп, дайындығына тексеру жүргізе отырып және мыналарды:

1. Строительство объекта осуществлено на основании:
а) решения (постановления) о предоставлении соответствующего
права на землю от "__" _______20__ г. №_____________________________;
наименование органа вынесшего решение
либо решения о реконструкции (перепланировке, переоборудовании)
помещений (отдельных частей) существующих зданий от "__"_____20__года
№___________________________________________________________________;
наименование органа вынесшего решение
б) талона о приеме уведомления о начале или прекращении
осуществления деятельности или определенных действий ________________
_____________________________________________________________________
наименование органа принявшего уведомление, дата выдачи талона
в) проекта (проектно-сметной документации)_____________________
_____________________________________________________________________
наименование проектной организации, номер проекта
утвержденного(й)_____________________________________________________
____________________________________________________________________;
наименование организации утвердившей (переутвердившей) проект и дата утверждения
2. Строительно-монтажные работы осуществлены в сроки:
начало работ ____________________________;
месяц, год
окончание работ _________________________;
месяц, год
при продолжительности строительства, месяц:
по норме или по проекту организации строительства, месяц:___________;
фактически, месяц:__________________________________________________;
3. Объект (комплекс) имеет следующие основные технико-экономические
показатели(мощность, производительность, производственная площадь,
протяженность, вместимость, объем, пропускная способность, провозная
способность, число рабочих мест и тому подобное, заполняется по всем
объектам (кроме жилых домов) в единицах измерения соответственно
целевой продукции или основным видам услуг):
Мощность, производительность и так далее
Единица измерения
По проекту
Фактически
общая
(с учетом ранее принятых)
в том числе пускового комплекса или очереди
общая (с учетом ранее принятых)
в том числе пускового комплекса или очереди
Выпуск продукции (оказания услуг), предусмотренной проектом в объеме,
соответствующем нормам освоения проектных мощностей в начальный
период_______________________________________________________________
____________________________________________________________________;
факт начала выпуска продукции с указанием объема
Жилой дом имеет следующие показатели:
Показатели
Единица измерения
По проекту
Фактически
Общая площадь
м2
Число этажей
этаж
Общий строительный объем
м3
В том числе подземной части
м3
Площадь встроенных, встроенно-
пристроенных и пристроенных
помещений
м2
Показатели
По проекту
Фактически
число квартир
площадь квартир,
м2
число квартир
площадь квартир, м2
общая
жилая
общая
жилая
Всего квартир,
в том числе:
однокомнатных
двухкомнатных
трехкомнатных
четырехкомнатных
и более

1. Объектінің құрылысы:
а) 20___жылғы "___"____________№_____________________________________
(шешім шығарған органның атауы)
жерге тиісті құқық беру туралы шешімі (қаулы) немесе қолданыстағы
ғимараттардың үй-жайларын (жеке бөліктерін) реконструкциялау (қайта
жоспарлау, қайта жабдықтау) туралы
_____________________________________________________________________
20___жылғы "___" ___________ № ______________________________ шешімі.
шешім шығарған органның атауы
б) қызметті немесе белгілі бір іс-қимылды жүзеге асыра бастағаны
немесе тоқтатылғаны туралы хабарламаны қабылдау туралы талоны _______
_____________________________________________________________________
хабарлама қабылдаған ұйымның атауы, талон берген күні
в) __________________________________________________________________
бекітілген жобаны бекiткен (қайта бекiткен) ұйымның атауы және
бекітілген күні
_____________________________________________________________________
жобалаушы ұйымның атауы, жобаның нөмiрi
__________ жоба (жобалау-сметалық құжаттамасы) негізінде жүргізілген;
2. Құрылыс-монтаж жұмыстары мынадай мерзімде жүзеге асырылған:
жұмыстардың басталуы________________;
айы, жылы
жұмыстардың аяқталуы________________;
айы, жылы
құрылыстың ұзақтығы, ай:
құрылысты ұйымдастыру нормасы бойынша немесе жобасы бойынша ______ай;
нақты ____________________________________________________________ай;
3. Объектiнiң (кешеннің) мынадай негiзгi техникалық-экономикалық көрсеткiштерi бар (қуаттылық, өнiмдiлiк, өндiрiстiк алаң, ұзындық, сыйымдылық, көлем, өткiзу қабілеттілігі, тасымалдау қабілеттілігі, жұмыс орындарының саны және сол сияқты,) барлық объектiлер (тұрғын үйлерден басқа) бойынша (нысаналы өнiмдерге немесе көрсетілетін қызметтердің негiзгi түрлерiне сәйкес өлшем бiрлiктерiмен толтырылады):
Қуаттылық, өнімділік және т.б.
Өлшем бірлігі
Жоба бойынша
Нақты
жалпы (бұрын қабылданғандарды ескере отырып)
оның ішінде іске қосу кешені немесе кезегі
жалпы (бұрын қабылданғандарды ескере отырып)
оның ішінде іске қосу кешені немесе кезегі
Бастапқы кезеңде жобалық қуатты игеру нормаларына сәйкес жобада
көзделген көлемде өнiм шығару (қызметтер көрсету) ___________________
_____________________________________________________________________
(көлемiн көрсете отырып, өнiмдердi шығарудың нақты басталуы)
Тұрғын үйдiң мынадай көрсеткiштерi бар:
Көрсеткіштер
Өлшем
бірлігі
Жоба
бойынша
Нақты
Жалпы алаңы
м2
Қабаттар саны
қабат
Құрылыстың жалпы көлемi
м3
Оның iшiнде жерасты бөлiгi
м3
Жапсарлас салынған, жапсарлас-жанаса салынған және жанаса салынған үй-жайлар алаңы
м2
Көрсеткiштер
Жоба бойынша
Нақты
пәтер
саны
Пәтер алаңы, м2
пәтер саны
Пәтер алаңы, м2
жалпы
тұрғын
жалпы
тұрғын
Барлық пәтер,
оның ішінде:
бір бөлмелі
екі бөлмелі
үш бөлмелі
төрт бөлмелі және одан көп

4. Технологические и архитектурно-строительные решения по объекту
характеризуются следующими данными:_________________________________
____________________________________________________________________;
краткие технические характеристики по особенностям его размещения, по основным
материалам и конструкциям, инженерному и технологическому оборудованию
5. На объекте установлено предусмотренное проектом оборудование в
количестве согласно актам о его приемке после индивидуального
испытания и комплексного опробования;
6. Наружные инженерные коммуникации (холодное и горячее
водоснабжение, канализация, теплоснабжение, газоснабжение,
электроснабжение и связь) обеспечивают нормальную эксплуатацию
объекта (здания, сооружения, помещения) и приняты городскими
эксплуатационными организациями;
7. Сметная стоимость по утвержденному проекту (проектной-сметной
документации):
всего _______тысяч тенге, в том числе строительно-монтажных
работ______ тысяч тенге, оборудования, инструмента и инвентаря
___________тысяч тенге;
8. Сметная стоимость основных фондов, принимаемых в эксплуатацию
_____тысяч тенге, в том числе:
стоимость строительно-монтажных работ_______ тысяч тенге;
стоимость оборудования, инструмента и инвентаря _______ тысяч тенге;
9. Объект построен в соответствии с утвержденным проектом
(проектно-сметной документацией) и требованиями государственных
нормативных документов в области архитектуры, градостроительства и
строительства.
РЕШИЛ:______________________________________________________________
____________________________________________ принять в эксплуатацию.
наименование объекта (комплекса)
Заказчик ___________________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись руководителя М.П.
Технический надзор __________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись эксперта М.П.
Авторский надзор_____________________________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии), подпись эксперта М.П.
Подрядчик (генеральный подрядчик)____________________________________
фамилия, имя, отчество (при наличии),
подпись руководителя М.П.

4. Объект бойынша технологиялық және сәулет-құрылыс шешімдері мынадай
деректермен сипатталады:_____________________________________________
____________________________________________________________________;
негізгі материалдар мен конструкциялар, инженерлік және технологиялық
жабдықтар бойынша оны орналастыру ерекшеліктері бойынша қысқаша
техникалық сипаттамалар
5. Объектiде жобада көзделген, жеке сынақтан және кешендi байқаудан кейiн оны қабылдау туралы актiлерге сәйкес мөлшерде жабдық орнатылған;
6. Сыртқы инженерлік коммуникациялар (суық су және ыстық сумен жабдықтау, кәріз, жылумен жабдықтау, газбен жабдықтау, электрмен жабдықтау және байланыс) объектінің (ғимараттардың, құрылыстардың, үй-жайлардың) қалыпты пайдаланылуын қамтамасыз етеді және оларды қалалық пайдалану ұйымдары қабылдаған;
7. Бекітілген жоба (жобалау-сметалық құжаттама) бойынша сметалық құны:
барлығы _______ мың теңге, оның ішінде құрылыс-монтаж жұмыстары ________ мың теңге, жабдықтар, мүкаммалдар мен құрал-саймандар ________ мың теңге;
8. Пайдалануға қабылданатын негiзгi қорлардың сметалық құны ______ мың теңге, оның ішiнде:
құрылыс-монтаж жұмыстары ______ мың теңге;
жабдықтар, мүкаммалдар мен құрал-саймандар ____ мың теңге;
9. Объект бекітілген жобаға (жобалау-сметалық құжаттамаға) және сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы мемлекеттік нормативтік құжаттардың талаптарына сәйкес салынғанын растайды.
_____________________________________________________________________
объектінің (кешеннің) атауы
_______________________________________ пайдалануға қабылдауды ШЕШТІ.
Тапсырыс беруші _____________________________________________________
басшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), қолы М.О.
Техникалық қадағалау ________________________________________________
сарапшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), қолы М.О.
Авторлық қадағалау___________________________________________________
сарапшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), қолы М.О.
Мердігер (бас мердігер)______________________________________________
басшының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), қолы М.О.