О внесении изменений в приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 14 ноября 2014 года № 126 "Об утверждении Правил выдачи разрешений на сжигание в факелах попутного и (или) природного газа при испытании объектов скважин, пробной эксплуатации месторождения, технологически неизбежном сжигании газа при пусконаладке, эксплуатации, техническом обслуживании и ремонтных работах технологического оборудования"
Приказ Министра энергетики Республики Казахстан от 23 февраля 2015 года № 128. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 апреля 2015 года № 10784. Утратил силу приказом Министра энергетики Республики Казахстан от 25 апреля 2018 года № 140 (вводится в действие с 29.06.2018)
Сноска. Утратил силу приказом Министра энергетики РК от 25.04.2018 № 140 (вводится в действие с 29.06.2018).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра энергетики Республики Казахстан
от 14 ноября 2014 года № 126 "Об утверждении Правил выдачи разрешений
на сжигание в факелах попутного и (или) природного газа при испытании объектов скважин, пробной эксплуатации месторождения, технологически неизбежном сжигании газа при пусконаладке, эксплуатации, техническом обслуживании и ремонтных работах технологического оборудования" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10023, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" от 28 января 2015 года) следующие изменения:
В Правилах выдачи разрешений на сжигание в факелах попутного и (или) природного газа при испытании объектов скважин, пробной эксплуатации месторождения, технологически неизбежном сжигании газа при пусконаладке, эксплуатации, техническом обслуживании и ремонтных работах технологического оборудования, утвержденных указанным приказом:
подпункт 3) пункта 1 исключить;
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Разрешение на сжигание в факелах попутного и (или) природного газа при испытании объектов скважин, пробной эксплуатации месторождения, технологически неизбежном сжигании газа при пусконаладке, эксплуатации, техническом обслуживании и ремонтных работах технологического оборудования (далее - разрешение) выдается уполномоченным органом в области нефти и газа (далее - уполномоченный орган) по согласованию с уполномоченным органом по изучению и использованию недр, по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
Выдача разрешения (отказ в выдаче) осуществляется уполномоченным органом в течение пятнадцати рабочих дней со дня получения документов, предусмотренных пунктами 6, 7 и 8 настоящих Правил.
Уполномоченный орган в течение пяти рабочих дней со дня получения документов заявителя на выдачу разрешения проверяет их полноту и достоверность, после чего направляет для согласования в уполномоченный орган по изучению и использованию недр проект разрешения с документами, прилагаемыми к заявлению.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:

"Ұңғымалар объектілерін сынау, кен орнын сынамалы пайдалану, технологиялық жабдықты іске қосу-баптау, пайдалану, оған техникалық қызмет көрсету және жөндеу жұмыстары кезінде газды технологиялық еріксіз жағу кезінде ілеспе және (немесе) табиғи газды алау етіп жағуға рұқсаттар беру қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 14 қарашадағы № 126 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2015 жылғы 23 ақпандағы № 128 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 23 сәуірде № 10784 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2018 жылғы 25 сәуірдегі № 140 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды – ҚР Энергетика министрінің 25.04.2018 № 140 (29.06.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Ұңғымалар объектілерін сынау, кен орнын сынамалы пайдалану, технологиялық жабдықты іске қосу-баптау, пайдалану, оған техникалық қызмет көрсету және жөндеу жұмыстары кезінде газды технологиялық еріксіз жағу кезінде ілеспе және (немесе) табиғи газды алау етіп жағуға рұқсаттар беру қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Энергетика министрінің 2014 жылғы 14 қарашадағы № 126 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10023 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 28 қаңтарда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген ұңғымалар объектілерін сынау, кен орнын сынамалы пайдалану, технологиялық жабдықты іске қосу-баптау, пайдалану, оған техникалық қызмет көрсету және жөндеу жұмыстары кезінде газды технологиялық еріксіз жағу кезінде ілеспе және (немесе) табиғи газды алау етіп жағуға рұқсаттар беру қағидасында:
1-тармақтың 3) тармақшасы алып тасталсын;
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Ұңғымалар объектілерін сынау, кен орнын сынамалы пайдалану, технологиялық жабдықты іске қосу-баптау, пайдалану, оған техникалық қызмет көрсету және жөндеу жұмыстары кезінде газды технологиялық еріксіз жағу кезінде ілеспе және (немесе) табиғи газды алау етіп жағуға рұқсатты (бұдан әрі - рұқсат) осы Қағидаға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жер қойнауын зерттеу және пайдалану жөніндегі уәкілетті органның келісімі бойынша мұнай және газ саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі - уәкілетті орган) береді.
Рұқсат беруді (беруден бас тартуды) мұнай және газ саласындағы уәкілетті орган осы Қағиданың 6, 7 және 8-тармақтарында қарастырылған құжаттарды алған күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде жүзеге асырады.
Уәкілетті орган өтініш берушінің рұқсат алуға құжаттарды алған күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде толықтығы мен дұрыстығын тексереді, артынша рұқсат жобасын өтінішке қоса берілген құжаттармен бірге жер қойнауын зерттеу және пайдалану жөніндегі уәкілетті органға келісу үшін жібереді.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"4. Максимальный срок согласования в уполномоченном органе
по изучению и использованию недр составляет семь рабочих дней со дня поступления документов.";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. После получения согласования уполномоченного органа по изучению и использованию недр уполномоченный орган выдает разрешение недропользователю.
В разрешении указывается объем сжигаемого газа и срок действия разрешения.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:
"6. При проведении испытаний объектов скважины для получения разрешения представляются следующие документы:
1) заявление, согласно приложению 2 к настоящим Правилам, подписанное недропользователем;
2) план испытания отдельных объектов скважины, составленный недропользователем и согласованный с территориальным органом уполномоченного органа по изучению и использованию недр.";
пункт 13 изложить в следующей редакции:
"13. В случае реорганизации и (или) изменения наименования, недропользователь в течение месячного срока с момента выдачи справки о государственной регистрации (перерегистрации) подает в произвольной форме заявление о переоформлении разрешения с приложением соответствующих документов, подтверждающих указанные сведения.
При досрочном прекращении компетентным органом действия контракта, в соответствии с пунктом 10 статьи 72 Закона, разрешение, выданное бывшему недропользователю, переоформляется на национальную компанию на срок до определения нового недропользователя.
Уполномоченный орган в течение десяти рабочих дней со дня подачи недропользователем (национальной компанией) соответствующего заявления переоформляет разрешение без соблюдения процедуры согласования с уполномоченным органом по изучению и использованию недр.".
2. Комитету экологического регулирования, контроля и государственной инспекции в нефтегазовом комплексе Министерства энергетики Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление на официальное опубликование настоящего приказа
в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан в информационно-правовой системе "Әділет", а также в периодических печатных изданиях;
3) опубликование настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства энергетики Республики Казахстан и интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства энергетики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 2) и 3) настоящего пункта.

"4. Жер қойнауын зерттеу және пайдалану жөніндегі уәкілетті органдағы ең жоғары келісу мерзімі құжаттар түскен күнінен бастап жеті жұмыс күні.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Уәкілетті орган жер қойнауын зерттеу және пайдалану жөніндегі уәкілетті органның келісімін алғаннан кейін жер қойнауын пайдаланушыға рұқсат береді.
Рұқсатта жағатын газдың көлемі мен рұқсаттың қолданылу мерзімі көрсетіледі.";
6-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"6. Ұңғыма объектілеріне сынақтар жүргізу кезіндегі рұқсатты алу үшін мынадай құжаттар беріледі:
1) осы Қағидаға 2-қосымшаға сәйкес жер қойнауын пайдаланушының қолы қойылған өтініш;
2) жер қойнауын пайдаланушы жасаған және жер қойнауын зерттеу және пайдалану жөніндегі уәкілетті органның аумақтық органымен келісілген ұңғымалардың жекелеген объектілерін сынау жоспарлары.";
13-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"13. Жер қойнауын пайдаланушы қайта ұйымдастырылған және (немесе) атауы өзгерген жағдайда мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманы алған сәттен бастап бір ай мерзім ішінде көрсетілген мәліметтерді растайтын тиісті құжаттармен қоса рұқсатты қайта ресімдеу туралы ерікті түрде өтініш береді.
Заңның 72-бабы 10-тармағына сәйкес келісімшарттың қолданылуын құзыретті орган мерзімінен бұрын тоқтатқан жағдайда, бұрынғы жер қойнауын пайдаланушыға берілген рұқсат жаңа жер қойнауын пайдаланушы анықталғанға дейінгі мерзімге ұлттық компанияға қайта ресімделуге жатады.
Уәкілетті орган жер қойнауын пайдаланушы (ұлттық компания) тиісті өтініш берген күннен бастап он жұмыс күні ішінде жер қойнауын зерттеу және пайдалану жөніндегі уәкілетті органмен келісу рәсімін сақтамай-ақ рұқсатты қайта ресімдейді.".
2. Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Мұнай-газ кешеніндегі экологиялық реттеу, бақылау және мемлекеттік инспекция комитеті Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде оның мемлекеттік тіркелгенінен кейін күнтізбелік он күн ішінде осы бұйрықты ресми жариялауға "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне, сонымен бірге мерзімді баспа басылымдарына жолдануын;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің ресми интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың
интранет-порталында орналастыруын;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Энергетика министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 2) және 3) тармақшаларымен көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра энергетики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр энергетики
Республики Казахстан
В. Школьник
"СОГЛАСОВАН"
И.о. Министр
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
________________ Ж. Касымбек
24 февраля 2015 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
________________ Е. Досаев
17 марта 2015 года

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Энергетика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
В. Школьник
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің м.а.
________________Ж. Қасымбек
2015 жылғы 24 ақпан
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
________________Е. Досаев
2015 жылғы 17 наурыз