Об утверждении Правил ведения государственного кадастра месторождений и проявлений полезных ископаемых
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 247. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 апреля 2015 года № 10832. Утратил силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 25 мая 2018 года № 393 (вводится в действие с 29.06.2018)
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 25.05.2018 № 393 (вводится в действие с 29.06.2018).
В соответствии с подпунктом 32-6) статьи 20 Закона Республики Казахстан от 24 июня 2010 года "О недрах и недропользовании" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила ведения государственного кадастра месторождений и проявлений полезных ископаемых.
2. Комитету геологии и недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Нурабаев Б.К.) обеспечить:
1) в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на офицальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет" республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
А. Исекешев
"СОГЛАСОВАН"
Министр энергетики
Республики Казахстан
______________ В. Школьник
от 16 марта 2015 года
Утверждены
приказом Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 27 февраля 2015 года
№ 247
Правила
ведения государственного кадастра месторождений и проявлений полезных ископаемых

Пайдалы қазбалар кен орындары мен көрініс белгілерінің мемлекеттік кадастрын жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 247 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 29 сәуірде № 10832 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2018 жылғы 25 мамырдағы № 393 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 25.05.2018 № 393 (29.06.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 2010 жылғы 24 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабы 32-6) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Пайдалы қазбалар кен орындары мен көрініс белгілерінің мемлекеттік кадастрын жүргізу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті (Б.Қ. Нұрабаев):
1) заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін, күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімдік баспа басылымдарында және "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2), және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің жетекшілік ететін вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
Ә. Исекешев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
______________ В. Школьник
2015 жылғы 16 наурыз
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2015 жылғы 27 ақпандағы
№ 247 бұйрығымен
бекітілген
Пайдалы қазбалар кен орындары мен көрініс белгілерінің
мемлекеттік кадастрын жүргізу қағидалары

1. Общие положения
1. Правила ведения государственного кадастра месторождений и проявлений полезных ископаемых (далее - Правила), разработанные в соответствии с подпунктом 32-6) статьи 20 Закона Республики Казахстан от 24 июня 2010 года "О недрах и недропользовании", определяют порядок ведения государственного кадастра месторождений и проявлений полезных ископаемых Республики Казахстан (далее - государственный кадастр).
2. Ведение государственного кадастра является составной частью системы учета состояния государственного фонда недр.
3. Государственный кадастр ведется Комитетом геологии и недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее - уполномоченный орган) в целях обеспечения геологического изучения недр, комплексного использования месторождений, а также решения других задач.
2. Порядок ведения государственного кадастра месторождений и
проявлений полезных ископаемых
4. Государственный кадастр представляет собой систематизированный, периодически пополняемый и уточняемый свод сведений, оформляемых в виде паспортов объектов учета государственным кадастром (далее – Паспорт), учетных листков и учетных карточек по каждому месторождению, характеризующих количество и качество основных и совместно с ними залегающих полезных ископаемых и содержащихся в них компонентов, горнотехнические, гидрогеологические, экологические и другие условия разработки месторождения, его геолого-экономическую оценку, а также сведения по выявленным проявлениям полезных ископаемых.
5. Учету в государственном кадастре подлежат:
месторождения с запасами полезных ископаемых, учтенных государственными балансами;
месторождения, запасы полезных ископаемых которых сняты с учета государственного баланса запасов полезных ископаемых;
геологически и пространственно обособленные участки крупных месторождений;
проявления твердых полезных ископаемых, для которых установлено наличие хотя бы одного тела (залежи) полезных ископаемых;
месторождения всех видов подземных вод, а также выраженные в виде многодебитных родников, месторождения лечебных грязей;
перспективные участки поисковых работ, запасы полезных ископаемых по которые оценены по категории С2;
нефте, газопроявления;
ореолы рассеяния геохимических элементов, геофизические аномалии, геофизические структуры, проявления подземных вод.
6. Паспорта составляются на специальных бланках по формам согласно приложениям 1- 14 настоящих Правил.

1. Жалпы ережелер
1. "Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 2010 жылғы 24 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 20-бабы 32-6) тармақшасына сәйкес әзірленген Кен орындарының және пайдалы қазбалар көрініс белгілерінің мемлекеттік кадастрын жүргізу қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) Қазақстан Республикасында кен орындарының және пайдалы қазбалар көрініс белгілерінің мемлекеттік кадастрын (бұдан әрі - мемлекеттік кадастр) жүргізу тәртібін белгілейді.
2. Мемлекеттік кадастрды жүргізу жер қойнауының мемлекеттік қорының жай-күйін есепке алу жүйесінің құрамдас бөлігі болып табылады.
3. Жер қойнауын геологиялық зерттеудің, кен орындарын кешенді пайдаланудың қамтамасыз ету, сондай-ақ басқа да міндеттерді шешу мақсатында мемлекеттік кадастрды Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті (бұдан әрі - уәкілетті орган) жүргізеді.
2. Пайдалы қазбалар кен орындары мен көрініс белгілерінің
мемлекеттік кадастрын жүргізу қағидалары тәртібі
4. Мемлекеттік кадастр әрбір кен бойынша негізгі және онымен бірге жатқан пайдалы қазбалардың, ондағы құраластарының саны мен сапасы, кен орнын игерудің тау-кен техникалық, гидрогеологиялық, экологиялық және басқа да жағдайлары, оны геологиялық-экономикалық бағалауды, сондай-ақ пайдалы қазбалардың анықталған көріністері бойынша мәліметтерді сипаттайтын мемлекеттік кадастрды есепке алудың паспорттары (бұдан әрі – Паспорт), есепке алу парақтары және есепке алу карточкалары түрінде ресімделетін жүйеленген, мерзімді толықтырылып және нақтыланып отыратын мәліметтердің жиынтығын білдіреді.
5. Мемлекеттік кадастрда есепке алуға мыналар жатады:
мемлекеттік теңгерімдерде есепке алынған пайдалы қазбалар қоры бар кен орындары;
пайдалы қазбалар қоры пайдалы қазбалар қорларының мемлекеттік теңгерімінің есебінен алынған кен орындары;
ірі кен орындарының геологиялық және кеңістік жағынан оқшауланған учаскелері;
пайдалы қазбалардың кемінде бір бөлігінің (шоғыры) болуы белгіленген қатты пайдалы қазбалардың көрініс белгілері;
барлық жерасты сулары түрлерінің кен орындары, сондай-ақ көп дебитті бастаулар түрінде көрініс тапқан емдік балшықтар кен орындары;
пайдалы қазбалар қорлары С2 санаты бойынша бағаланған іздестіру жұмыстарының перспективалы учаскелері;
мұнай-, газ көрініс белгілері;
геохимиялық элементтердің шашырау ореолдары, геофизикалық ауытқулар, геофизикалық құрылымдар, жерасты суларының көрініс белгілері.
6. Паспорттар осы Қағидалардың 1- 14-қосымшаларына сәйкес нысандардағы арнайы бланкілерде жасалады.

7. Составление паспортов производится всеми недропользователями независимо от форм собственности и источников финансирования работ в случаях:
утверждения или переутверждения запасов полезных ископаемых;
обнаружения в результате геологоразведочных работ месторождений проявления твердых полезных ископаемых;
утверждения новых технологических проектов разработки;
завершения разведочных работ и утверждения запасов в государственной комиссии по запасам Республики Казахстан по месторождениям или их отдельным участкам, на которых проводилась предварительная или детальная разведка, а также доразведка и пробная эксплуатация.
Паспорт составляется недропользователем в трех экземплярах и направляется не позднее одного месяца с момента проведения государственной экспертизы недр: два экземпляра - в межрегиональный департамент геологии и недропользования Комитета геологии и недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее - МД), третий экземпляр - недропользователь сохраняет у себя.
МД после проверки паспорта направляет один экземпляр в уполномоченный орган.
8. Составление учетных листков и учетных карточек производится всеми недропользователями, независимо от форм собственности и источников финансирования работ в случае выявления в результате поисковых работ на контрактной территории ореолов рассеяния геохимических элементов, геофизических аномалий, геофизических структур и проявлений подземных вод.
Учетные листки и учетные карточки составляются недропользователем в трех экземплярах и направляются вместе с геологическим отчетом: два - в МД, третий – недропользователь сохраняет у себя.
МД после проверки учетного листка или учетной карточки направляет один его (ее) экземпляр в уполномоченный орган.
9. Уполномоченный орган вносит поступившие паспорта, учетные листки и учетные карточки в государственный кадастр и обеспечивает:
сбор, учет, систематизацию и хранение материалов государственного кадастра;
внесение в автоматизированную систему обработки данных государственного кадастра.
Приложение 1
к настоящим Правилам ведения
государственного кадастра
месторождений и проявлений
полезных ископаемых
А
Государственный кадастр
месторождений и проявлений
полезных ископаемых Республики Казахстан
Месторождения
металлических полезных ископаемых
_______________
гриф
Экз.№_____
Паспорт
№ _______________________ № ____________________
Территориальный орган РЦГИ "Казгеоинформ"
Объект учета ________________________________________________________
Основные полезные ископаемые ________________________________________
Степень промышленного освоения ______________________________________
Составил ____________________________ _________________ _____________
ф.и.о., должность подпись дата
Проверил ____________________________ _________________ _____________
ф.и.о., должность подпись дата
Утвердил ____________________________ _________________ _____________
ф.и.о., должность подпись дата
Организация _________________________________________________________
предприятие-недропользователь
Министерство ________________________________________________________
М.П.
Приемка паспорта
Геол.фонд
Ф.И.О.
Должность
Подпись
Дата
Территориальный орган
РЦГИ
Схематическая геологическая карта
Схематический геологический разрез

7. Паспорттарды жасауды меншік нысанына және жұмысты қаржыландыру көзіне қарамастан, барлық жер қойнауын пайдаланушылар:
пайдалы қазбалар қоры бекітілген немесе қайта бекітілген;
геологиялық барлау жұмыстарының нәтижесінде қатты пайдалы қазбалар көрініс белгілері кен орындары анықталған;
әзірлеменің жаңа технологиялық жобалары бекітілген;
барлау жұмыстары аяқталған және Қазақстан Республикасының қорлар жөніндегі мемлекеттік комиссиясында алдын ала немесе егжей-тегжейлі барлау, сондай-ақ қосымша барлау мен сынама пайдалану жүргізілген кен орындары немесе олардың жекелеген учаскелері бойынша қорлар бекітілген жағдайларда жүргізеді.
Жер қойнауын пайдаланушы паспортты үш данада жасайды және жер қойнауына мемлекеттік сараптама жүргізген сәттен бастап бір айдан кешіктірмей екі данасын Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Геология және жер қойнауын пайдалану комитетінің геология және жер қойнауын пайдалану өңіраралық департаментіне (бұдан әрі — ӨД) жібереді, үшінші данасын жер қойнауын пайдаланушы өзінде сақтайды.
ӨД паспортты тексергеннен кейін бір данасын уәкілетті органға жібереді.
8. Есепке алу парақтары мен есепке алу карточкаларын толтыруды меншік нысандары мен жұмыстарды қаржыландыру көздеріне қарамастан, барлық жер қойнауын пайдаланушылар келісімшарт аумағында іздестіру жұмыстарының нәтижесінде геохимиялық элементтердің шашырау ореолдарын, геофизикалық ауытқуларды, геофизикалық құрылымдарды және жерасты суларының көріністерін анықтаған жағдайда жүргізеді.
Есепке алу парақтарын және есепке алу карточкаларын жер қойнауын пайдаланушы үш данада жасайды және геологиялық есеппен бірге екеуін ӨД-ге жібереді, үшіншісін жер қойнауын пайдаланушы өзінде сақтайды.
ӨД есепке алу парағын немесе есепке алу карточкасын тексергеннен кейін оның бір данасын уәкілетті органға жібереді.
9. Уәкілетті орган келіп түскен Паспорттарды, есепке алу парақтары мен есепке алу карточкаларын мемлекеттік кадастрға енгізеді және:
мемлекеттік кадастр материалдарын жинауды, есепке алуды, жүйелеу мен сақтауды;
мемлекеттік кадастрдың деректерін өңдеудің автоматтандырылған жүйесіне енгізуді қамтамасыз етеді.
1-қосымша
Пайдалы қазбалар кен орындары
мен көрініс белгілерінің
мемлекеттік кадастрын жүргізу
жөніндегі ережеге
А
Қазақстан Республикасының пайдалы қазбалар кен орындары мен
көрініс белгілерінің мемлекеттік кадастры
Металл пайдалы қазбалардың кен орындары
_______________
белгі
№_____дана
ПАСПОРТ
№ _______________________ № ____________________
Аумақаралық орган "Қазгеоақпарат" РГАО
Есепке алу объектісі_________________________________________________
Негізгі пайдалы қазбалар_____________________________________________
Өнеркәсіптік игеру деңгейі___________________________________________
Құрастырды__________________________ _________________ ____________
аты-жөні, лауазымы қолы күні
Тексерді_______________________________ ________________ __________
аты-жөні, лауазымы қолы күні
Бекітті________________________________ ________________ __________
аты-жөні, лауазымы қолы күні
Ұйым_________________________________________________________________
жер қойнауын пайдаланушы кәсіпорын
Министрлік___________________________________________________________
М.О.
Паспортты қабылдау
Геол. қор
Аты-жөні
Лауазымы
Қолы
Күні
Аумақаралық орган
РГАО
Схемалық геологиялық карта
Схемалық геологиялық бөлік

010. Абсолютные отметки
От, м
До, м
01
02
011. Положение акватории
Название акватории
Вид акватории
Расстояние от берега
01
02
03
012. Прочие данные о районе
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
013. Год открытия __________________________________________________
014. Данные об открытии
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
015. Региональные геологосъемочные и геофизические работы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
016. Общие и детальные поиски
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

010. Абсолюттік таңбалар
басталады, м
дейін, м
01
02
011. Акваторийдің жағдайы
Акваторийдің атауы
Акваторийдің түрі
Жағаға дейінгі қашықтық
01
02
03
012. Аудан туралы өзге деректер
_____________________________________________________________________
__________________________________________________________________________________________________________________________________________
013. Ашылу жылы_____________________________________________________
014. Ашылу туралы деректер
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
015. Өңірлік геологиялық түсірілім және геофизикалық жұмыстар
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
016. Жалпы және жете іздеулер
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

019. Методика разведки
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
020. Структурно-тектоническое положение района
Название структуры
Вид структуры
01
02
021. Рудовмещающая структура
Название структуры
Вид структуры
01
02
022. Структурный контроль оруденения
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
023. Прочие рудоконтролирующие факторы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
024. Геоморфологический контроль
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

019. Барлау әдістемесі
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
________________________________________________________________
020. Ауданның құрылымдық - тектоникалық жағдайы
Құрылымның атауы
Құрылымның түрі
01
02
021. Кен сиятын құрылым
Құрылымның атауы
Құрылымның түрі
01
02
022. Кенденуді құрылымдық бықылау
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
________________________________________________________________
023. Өзге кен бақылаушы факторлар
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
________________________________________________________________
024. Геоморфологиялық бақылау
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
________________________________________________________________

041. Минеральный состав полезных ископаемых (руд)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
__________________________________________________________________
042. Вещественный состав полезных ископаемых (руд)
Полезное ископаемое (руда)
Горная порода (минерал) обломков
Размер обломков, мм от/до
Содержание обломков, % от/до
Окатанность
01
02
03
04
05
043. Т Прочие данные о составе и свойствах Полезных ископаемых (Руд)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
__________________________________________________________________

041. Пайдалы қазбалардың (кендердің) минералдық құрамы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
________________________________________________________________
042. Пайдалы қазбалардың (кендердің) заттық құрамы
Пайдалы қазбалар (кен)
Сынықтардың тау жыныстары (минерал)
Сынықтардың көлемі, мм-дан
Сынықтардың құрамы, % -дан/дейін
Малталану
01
02
03
04
05
043. Пайдалы қазбалардың (кендердің) құрамы мен ерекшеліктері
туралы өзге деректер
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_______________________________________________________________

013. Гидрогеологические, геологосъемочные и геофизические работы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
__________________________________________________________________
014. Стадии геологоразведочных работ, степень промышленного освоения
Стадии работ, степень пром. освоения
Год начала
Год окончания
01
02
03

013. Гидрогеологиялық, геологиялық түсіру және геофизикалық
жұмыстар
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
________________________________________________________________
014. Геологиялық барлау жұмыстарының сатылары, өнеркәсіптік
игеру деңгейі
Жұмыстардың сатылары, өнеркәсіптік игеру деңгейі
Басталған жыл
Аяқталған жыл
01
02
03

1. Номенклатура листа _______________________________________________
2. Масштаб регистрационной карты ____________________________________
3. Вид предполагаемого полезного ископаемого ________________________
4. Местоположение аномалии (структуры):
республика __________________________________________________________
административная область ____________________________________________
административный район ______________________________________________
координаты __________________________________________________________
название ближайшей станции, населенного пункта
с указанием расстояния до аномалии
(структуры) _________________________________________________________
_____________________________________________________________________
5. Дата выявления аномалии (структуры), фамилия, имя, отчество лица,
выявившего аномалию (структуру)
_____________________________________________________________________
6. Метод, при помощи которого выявлена аномалия, ее краткая
характеристика ______________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
7. Методы, масштабы и площади (в квадратных километрах) геохимических
и геофизических съемок, проведенных в районе аномалии
(структуры) _________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
8. Объемы геохимических и геофизических работ, затраченные на
выявление (или проверку) аномалии (структуры), время и организация,
проводившая работы __________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
9. Результаты проверки аномалии (структуры): название выявленного
проявления полезного ископаемого и вида сырья или отметка об
отрицательных результатах проверки __________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Геологическая организация ________________________________________
Составил _____________________ должность________________
подпись
Проверил _____________________ должность________________
подпись
Дата "______" ___________20 года
Приложение 11
к настоящим Правилам ведения
государственного кадастра
месторождений и проявлений
полезных ископаемых
Список
геофизических (геохимических) аномалий (структур), рекомендованных
для проверки
Номенклатура
Планшета
Масштаба
1:200 000
Год выявления (открытия)
аномалии
(структуры)
№ учетного листка (№ аномалии на карте)
Метод, при помощи которого выявлена аномалия
(структура)
1
2
3
4
Продолжение таблицы
Результаты проверки аномалии (структуры)
Год проверки
Вид полезного ископаемого,
выявленного
при проверке
№ учетного листка, составленного на вновь выявленное полезное ископаемое
5
6
7
Приложение 12
к настоящим Правилам ведения
государственного кадастра
месторождений и проявлений
полезных ископаемых
Государственный кадастр
месторождений и проявлений
полезных ископаемых Республики Казахстан Учетная карточка
буровой на воду скважины №_____(по кадастру)

1. Парақ номенклатурасы___________________________________________
2. Тіркеу картасының масштабы____________________________________
3. Болжамды пайдалы қазбаның түрі _________________________________
4. Ауытқудың (құрылымның) орналасқан жері:
республика_____________________________________
әкімшілік облыс________________________________
әкімшілік аудан____________________________________
координаттар______________________________________________
ауытқуға (құрылымға) дейінгі қашықтықты көрсете отырып елді мекеннің
жақын стансаның атауы)_______________________________________________
__________________________________________________________________
5. Ауытқуды (құрылымның) анықтау күні, ауытқуды (құрылымды) анықтаған
тұлғаның аты-тегі __________________________________________________
6. Ауытқу анықталған әдіс, оның қысқаша сипаттамасы__________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
7. Ауытқу (құрылым) ауданында жүргізілген геохимиялық және
геофизикалық түсірілімдердің әдістері, масштабтары мен алаңдары
(шаршы километрмен)
___________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
________________________________________________________________
8. Ауытқуды (құрылымды) анықтауға (немесе тексеруге) жұмсалған
геохимиялық және геофизикалық жұмыстардың көлемдері, уақыты және
жұмысты жүргізген ұйым____________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
9. Ауытқуды (құрылымды) тексерудің нәтижелері: пайдалы қазбаның
анықталған көрініс белгісінің және шикізат түрінің атауы немесе
тексерудің теріс нәтижелері туралы
белгі________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_______________________________________________________________
Геологиялық ұйым_________________________________________________
Құрастырды___________________ лауазымы________________
қолы
Тексерді_____________________ лауазымы________________
қолы
Күні 20_____жылғы "______" ___________
11-қосымша
Пайдалы қазбалар кен орындары
мен көрініс белгілерінің
мемлекеттік кадастрын жүргізу
жөніндегі ережеге
Тексеруге ұсынылған геофизикалық (геохимиялық) ауытқулардың
(құрылымның) тізімі
Ауытқуды (құрылымды) тексерудің нәтижелері Тексеру жылы
Ауытқуды (құрылымды) тексерудің нәтижелері Тексеру жылы
Ауытқуды (құрылымды) тексерудің нәтижелері Тексеру жылы
Ауытқуды (құрылымды) тексерудің нәтижелері Тексеру жылы
1
2
3
4
Кестенің жалғасы
Ауытқуды (құрылымды) тексерудің нәтижелері
Тексеру жылы
Тексеру кезінде анықталған пайдалы қазбаның түрі
Қайта анықталған пайдалы қазбаға жасалған есеп парағының №
5
6
7
12-қосымша
Пайдалы қазбалар кен орындары
мен көрініс белгілерінің
мемлекеттік кадастрын жүргізу
жөніндегі ережеге
Қазақстан Республикасының пайдалы қазбалар кен орындары мен
көрініс белгілерінің мемлекеттік кадастры
№ ұңғыманың судағы бұрғылау
есептік карточкасы (кадастр бойынша)

1. Республика _______________________ область _______________________
район ______________________
2. Адрес скважины и положение ее в рельефе
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
3. Номенклатура листа топографической карты
масштаба 1:500 000 или 1:1 000 000 _________________________________;
масштабаба 1:200 000 ________________________________________________
4. Географические координаты: с.ш.__________ в.д.____________________
5. Абсолютная отметка устья _________________________________________
6. Назначение скважины и сведения об ее использовании _______________
_____________________________________________________________________
7. Наименование организации, выполнявшей бурение, и год бурения
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
8. Автор и название геологического отчета (или другого документа), на
основании которого составлена учетная карточка, № скважины___________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
9. Место хранения документа, на основании которого составлена учетная
карточка ____________________________________________________________
10. Глубина скважины в метрах________________________________________
11. Стоимость сооружения скважины (в тыс. тенге):
общая________________________________________________________________
в т. ч. бурения______________________________________________________
12. Конструкция и оборудование_______________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
13. Дебит в л/сек (числитель), понижение уровня в метрах
(знаменатель), удельный дебит в л/сек, дата производства опыта
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
14. Геологический разрез и сведения о водоносности:
№№
п/п
Литологическое описание (наименование водовмещающих пород-подчеркнуть)
Геологический индекс
Мощность слоя, м
Глубина залегания подошвы,
слоя
Порядковый номер водоносн.
гориз./Глубина
залегания воды
Глубина
появления воды
Установлен. уровень
1
2
3
4
5
6
7
8

1. Республика___________________________облыс________________________
аудан___________________________
2. Ұңғыманың мекенжайы мен оның рельефтегі жағдайы___________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
3. 1:500 000 немесе 1:1 000 000 ауқымды топографиялық карта парағының
номенклатурасы___________________________________;
1:200 000 ауқымды парақ номенклатурасы___________
4. Географиялық координаттар: с.е.__________ ш.б.__________________
5. Сағаның абсолюттік белгісі________________________________________
6. Ұңғыманың арналымы және оны пайдалану туралы мәліметтер___________
___________________________________________________________________
7. Бұрғылауды орындаған ұйымның атауы, және бұрғылау жылы ___________
___________________________________________________________________
8. Есептік карточка негізінде жасаған геологиялық есептің (немесе
басқа құжаттың) авторы мен атауы, ұңғыма №___________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
9. Есеп карточкасы жасалған құжатты сақтау орны______________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
10. Ұңғыма тереңдігі метрмен_________________________________________
11. Ұңғыма құрылымының құны (мың теңгемен):
жалпы_____________________________________________
оның ішінде бұрғылау________________________________
12. Құрылыс және құрал______________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
13. Дебит л/секундпен (алымы), деңгейдің төмендеуі метрмен (бөлімі),
үлес дебит л/секундпен, тәжірибе жасау күні__________________________
_____________________________________________________________________
__________________________________________________________________
14.Геологиялық бөлу және су сақтағыштық туралы мәліметтер:
р/с
№№
Литологиялық сипаттама (су сиятын жыныстардың атауы – асты сызылсын)
Геологиялық индекс
Қабаттың қуаттылығы (м)
Табанның орналасу тереңдігі
Су сақтағыш қатпардың реттік нөмірі/судың орналасу тереңдігі
Судың пайда болу тереңдігі
Деңгей белгіленген
1
2
3
4
5
6
7
8

16. Дополнительные сведения ________________________________________
Дата заполнения карточки "_____"______________ 20 г.
Паспорт заполнил:________________________________ __________________
должность, фамилия (разборчиво) подпись
Проверил сотрудник
территориального органа___________________________ _________________
должность, фамилия (разборчиво) подпись
Приложение 13
к настоящим Правилам ведения
государственного кадастра
месторождений и проявлений
полезных ископаемых
Государственный кадастр
месторождений и проявлений
полезных ископаемых Республики Казахстан Учетная карточка
родника №___ (по кадастру)
1. Республика__________________________ область______________________
район_______________________________________
2. Адрес родника и положение его в рельефе __________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
3. Номенклатура листа топографической карты
масштаба 1:500 000 или 1:1 000 000_________________________;
масштаба 1:200 000_______________________________________
4. Географические координаты: с.ш.____________ в.д.__________________
5. Абсолютная отметка________________________________________________
6. Автор и название геологического отчета (или другого документа), на
основании которого составлен паспорт, номер родника _________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
7. Место хранения документа, на основании которого составлен паспорт
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
8. Краткая геологическая и гидрогеологическая характеристика ________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
9. Тип источника ____________________________________________________
_____________________________________________________________________
10. Сведения об использовании _______________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

16. Қосымша мәліметтер_____________________________________
Карточканы толтыру күні 20 ж. "_____"______________
Паспортты толтырды:_______________________ __________________
лауазымы, тегі (айқын) қолы
Аумақтық органның
қызметкері тексерді _______________________ _________________
лауазымы, тегі (айқын) қолы
13-қосымша
Пайдалы қазбалар кен орындары
мен көрініс белгілерінің
мемлекеттік кадастрын жүргізу
жөніндегі ережеге
Қазақстан Республикасының пайдалы қазбалар кен орындары мен
көрініс белгілерінің мемлекеттік кадастры
№……бұлағын есепке алу карточкасы (кадастр бойынша)
1. Республика_________________________ облыс_________________________
аудан_______________________________________
2. Бұлақтың мекенжайы және рельефтегі жағдайы________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________
____________________________________________________________________
3. 1:500 000 немесе 1:1 000 000 масштабтағы топографиялық картаның
парақ номенклатурасы____________________________________;
1:200 000 масштабтағы парақ номенклатурасы___________________________
4. Географиялық координаттар: с.е._____________ ш.б._________________
5. Абсолюттік белгі__________________________________________________
6. Паспорттың негізінде жасаған геологиялық есептің (немесе басқа
құжаттың) авторы мен атауы, бұлақтың №_______________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
7. Паспорт жасалған құжатты сақтау орны______________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
8. Қысқаша геологиялық және гидрогеологиялық сипаттама_______________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
9. Дереккөз түрі_____________________________________________________
____________________________________________________________________
10. Пайдалану туралы мәліметтер______________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________

11. Описание каптажа и санитарного состояния ________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
12. Дебит в л/сек___________________________________________________
(указать способ замера и дату)
____________________________________________________________________

11. Шегендеудің және санитарлық жай-күйдің сипаттамасы_______________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
12. Дебит в л/сек____________________________________________________
(өлшеу тәсілі мен күнін көрсету)
____________________________________________________________________

13. Качество воды:
а) физические свойства_______________________________________________
_____________________________________________________________________
б) химический анализ:
Геологич. индекс водонос. горизонта
Дата
отбора
пробы/Глуб.отбора пробы (м)
Сухой остаток, мг/л
Жесткость
общая/устраним., мг-экв/л
Основные химические компоненты, мг/л
Формула Курлова и доп. сведен.
CI-
SO4-
HCO3-
Ca2+
Mg2+
Na++K+
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
в) бактериологический анализ ________________________________________
14. Дополнительные сведения _________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Дата заполнения паспорта: "______" _________________20 г.
Паспорт заполнил: _________________________________ _________________
должность, фамилия (разборчиво) подпись
Паспорт проверил сотрудник
территориального органа:___________________________ _________________
должность, фамилия (разборчиво) подпись

13. Режим туралы мәліметтер__________________________________________
_____________________________________________________________________
__________________________________________________________________
14. Судың сапасы:
а)
_____________________________________________________________________
__________________________________________________________________
б) химиялық талдау:
Су сақтағыш қабаттың геологиялық индексі
Сынаманы іріктеу күні
Құрғақ қалдық (мг/л)
Жалпы/ жөнге келетін қаттылық (мг-экв/л)
Негізгі химиялық компоненттер (мг/л)
Курлов формуласы және қосымша мәліметтер
CI-
SO4-
HCO3-
Ca2+
Mg2+
Na++K+
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
в) бактериологиялық талдау___________________________________________
_____________________________________________________________________
__________________________________________________________________
14. Қосымша мәліметтер_______________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
______________________________________________________________
Карточканы толтыру күні 20 ж. "_____"______________
Паспортты толтырды:_______________________ __________________
лауазымы, тегі (айқын) қолы
Аумақтық органның
қызметкері тексерді _______________________ _________________
лауазымы, тегі (айқын) қолы