Об утверждении формы представления геологической отчетности о состоянии недр
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 254. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 апреля 2015 года № 10833. Утратил силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 25 мая 2018 года № 393 (вводится в действие с 29.06.2018)
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра по инвестициям и развитию РК от 25.05.2018 № 393 (вводится в действие с 29.06.2018).
В соответствии с подпунктом 13) статьи 19 Закона Республики Казахстан от 24 июня 2010 года "О недрах и недропользовании" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить следующие формы представления геологической отчетности о состоянии недр:
1) отчетный баланс запасов согласно приложению 1 к настоящему Приказу;
2) отчетность по мониторингу согласно приложению 2 к настоящему Приказу.
2. Комитету геологии и недропользования Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Нурабаев Б.К.) обеспечить:
1) в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на офицальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовую систему "Әділет" республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
А. Исекешев
"СОГЛАСОВАН"
Министр энергетики
Республики Казахстан
_______ В. Школьник
16 марта 2015 года
Приложение 1
к приказу Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 27 февраля 2015 года № 254
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Отчетный баланс запасов

Жер қойнауының жай-күйі туралы геологиялық есептілікті ұсыну нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 254 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 29 сәуірде № 10833 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2018 жылғы 25 мамырдағы № 393 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Инвестициялар және даму министрінің м.а. 25.05.2018 № 393 (29.06.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" 2010 жылғы 24 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 19-бабы 13) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Жер қойнауының жай-күйі туралы геологиялық есептілікті ұсыну нысаны бекітілсін:
1) қорлар балансының есебі осы Бұйрықтың қосымша 1 сәйкес;
2) мониторинг жөніндегі есептілік осы Бұйрықтың қосымша 2 сәйкес.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Геология және жер қойнауын пайдалану комитеті (Б.Қ.Нұрабаев):
1) заңнамада белгіленген тәртіппен осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін, күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімдік басылымдарда және Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2), және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің жетекшілік ететін вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
Ә. Исекешев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Энергетика министрі
_____________ В. Школьник
2015 жылғы 16 наурыз
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2015 жылғы 27 ақпандағы
№ 254 бұйрығына
1-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға
арналған нысан
Қорлардың есептік балансы

Сноска. Приложение 1 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 22.11.2017 № 810 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Отчетность о состоянии недр по нефти.
2. Отчетность о состоянии недр по горючему газу.
3. Отчетность о состоянии недр по конденсатам.
4. Отчетности о состоянии недр по компонентам (этан, пропан, бутаны в растворенном и свободном газе).
5. Отчетность о состоянии недр по сере.
6. Отчетности о состоянии недр по гелиям.
7. Отчетности о состоянии недр по углю.
8. Отчетности о состоянии недр по твердым полезным ископаемым.
Отчетность о состоянии недр по нефти
Отчетный период за _____ год
Индекс: 1-Н.
Периодичность: ежегодно.
Круг лиц представляющих: недропользователи.
Куда представляется: в территориальные подразделения уполномоченного органа по изучению и использованию недр, уполномоченный орган по изучению и использованию недр.
Срок представления: ежегодно, до 15 февраля года, следующего за отчетным годом.
Отчетный баланс запасов по нефти
за _____ год
запасы в тысячи тоннах, геологические
извлекаемые
№ п/п
Область, недропользователь, степень освоения, месторождение, государственный №, тип месторождения, участок, продуктивные отложения; залежь, коллектор (К, КТ, ТК), глубина залегания м, код залежи
Параметры пласта:
а) площадь нефтеносности, тыс. м2 ;
б) мощность общая, м;
в) мощность эффективная, м;
г) открытая пористость;
д) нефтенасыщенность;
е) коэффициент извлечения;
ж) проницаемость, мкм2;
з) пересчетный коэффициент
Качественные характеристики:
а) плотность, г/см3 ;
б) вязкость, мПа*с;
в) содержание серы, %;
г) содержание парафина, %;
д) содержание смол и асфальтенов;
е) пластовая температура, Co;
ж) температура застывания нефти
а) год открытия;
б) год разработки;
в) год консервации;
г) добыча с начала разработки;
д) добыча на дату утверждения ГКЗ;
е) степень выработки, %;
ж) обводненность, %;
з) темпы отбора, %
1
2
3
4
5
(продолжение таблицы)
Балансовые запасы на 01.01. ______ год
Изменения балансовых запасов за ___ год в результате
А+В+С1
С2
а) добычи
б) потери
разведки
переоценки передачи
списания запасов
А+В+С1
А+В+С1
А+В+С1
А+В+С1
6
7
8
9
10
11
(продолжение таблицы)
Запасы на 01.01. ______ год
Балансовые запасы, утвержденные ГКЗ
балансовые
забалансовые
на дату утверждения
год утверждения, номер протокола
А
В
А+В
C1
А+В+С1
С2
А+В
А+В+C1
С2
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Руководитель _____________________                         ___________
(фамилия, имя, отчество                         (подпись)
(при его наличии)
Исполнитель ______________________                         ___________
(фамилия, имя, отчество                         (подпись)
(при его наличии)
Телефон исполнителя ___________________________
Место печати (при его наличии)
Примечание: отчетность о состоянии недр по нефти заполняется согласно пояснению, приведенному в приложении.
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных данных
"Отчетный баланс запасов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Отчетности о состоянии недр по нефти"
В графе 1 формы указывается порядковый номер месторождения.
В графе 2 формы указываются область, недропользователь, степень освоения, государственный номер, тип месторождения, участок, продуктивные отложения; залежь, коллектор, глубина залегания и код залежи.

Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 22.11.2017 № 810 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Мұнай бойынша жер қойнауының жай-күйі туралы есептілік.
2. Жанатын газ бойынша жер қойнауының жай-күйі туралы есептілік.
3. Конденсаттар бойынша жер қойнауының жай-күйі туралы есептілік.
4. Компоненттер (ерітілген және еркін газдағы этан, пропан, бутандар) бойынша жер қойнауының жай-күйі туралы есептілік.
5. Күкірт бойынша жер қойнауының жай-күйі туралы есептілік.
6. Гелий бойынша жер қойнауының жай-күйі туралы есептілік.
7. Көмір бойынша жер қойнауының жай-күйі туралы есептілік.
8. Қатты пайдалы қазбалар бойынша жер қойнауының жай-күйі туралы есептілік.
Мұнай бойынша жер қойнауының жай-күйі туралы есептілік
20__ жылғы есептілік кезең
Индекс: 1-М.
Мерзімділігі: жыл сайын.
Ұсынатын адамдар тобы: жер қойнауын пайдаланушылар.
Қайда ұсынылады: жер қойнауын зерттеу және пайдалану жөніндегі уәкілетті органның аумақтық бөлімшесіне, жер қойнауын зерттеу және пайдалану жөніндегі уәкілетті органға.
Ұсыну мерзімі: жыл сайын, есептік жылдан кейінгі жылдың 15 ақпанына дейін.
_________ жылғы мұнай бойынша қорлардың есептік балансы
геологиялық қорлар, мың тонна алынатын
Облысы, жер қойнауын пайдаланушы, кен орнының игерілу дәрежесі, кен орнының мемлекеттік нөмірі, типі, учаскесі, өнімді шөгінділер; кен шоғыры, коллектор (К, КТ, ТК), кен шоғырының тереңдігі м, кен шоғырының коды
Қаттың параметрлері:
а) мұнайлылық алаңы, мың м2;
б) жалпы қуаттылығы, м;
в) тиімді қуаттылығы, м;
г) ашық кеуектілік;
д) мұнай қанығулылығы;
е) алу коэффициенті;
ж) өтімділігі, мкм2;
з) қайта есептеу коэффициенті
Сапалылық сипаттамалары:
а) тығыздылығы, г/см3;
б) тұтқырлығы мПа*с;
в) құрамындағы күкірт %;
г) құрамындағы парафин %;
д) құрамындағы шайыр мен шайыр тастақ;
е) қат температурасы С0;
ж) мұнайдың кебу температурасы
а) ашылу жылы;
б) игерілу жылы;
в) консерва-циялау жылы;
г) жыл басынан өндіру;
д) МҚК бекіткен күнге өндіру;
е) өндірілу дәрежесі %;
ж) сулануы %
з) іріктеу қарқыны %
1
2
3
4
5
(кестенің жалғасы)
____ жылғы 1 қаңтардағы жағдай бойынша баланстық қорлар
Мыналардың нәтижесінде ____ жылғы баланстық қорлардың өзгеруі
А+В+С1
С2
а) өндіру
б) шығын
барлау
қайта бағалау, беру
қорларды есептен шығару
А+В+С1
А+В+С1
А+В+С1
А+В+С1
6
7
8
9
10
11
(кестенің жалғасы)
____ жылғы 1 қаңтардағы қорлар
МҚК бекіткен баланстық қорлар
баланстық
баланстан тыс
бекітілген күнге
бекітілген жылы, хаттаманың нөмірі
А
В
А+
В
C1
А+В+С1
С2
А+В
А+В+С1
С2
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Басшы _____________________ ___________
(тегі, аты, әкесінің аты (қолы)
(болған жағдайда)
Орындаушы ______________________ ___________
(тегі, аты, әкесінің аты (қолы)
(болған жағдайда)
Орындаушының телефоны ___________________________
Мөрдің орны (болған жағдайда)
Ескертпе: мұнай бойынша жер қойнауының жай-күйі туралы есептілік нысаны қосымшада келтірілген түсініктемеге сәйкес толтырылады.
Әкімшілік деректер
жинауға арналған
"Қорлардың есептік
балансы" нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсініктеме "Мұнай бойынша жер қойнауының жай-күйі туралы есептілік"
Нысанның 1-бағанында кен орнының реттік нөмірі көрсетіледі.
Нысанның 2-бағанында облысы, жер қойнауын пайдаланушы, кен орнының игерілу дәрежесі, мемлекеттік нөмірі, типі, учаскесі, өнімді шөгінділер; кен шоғыры; коллектор (К, КТ, ТК), кен шоғырының тереңдігі мен кен шоғырының коды көрсетіледі.

В графе 3 формы указываются параметры пласта: а) площадь нефтеносности тыс. м2 ; б) мощность общая, м; в) мощность эффективная, м; г) открытая пористость; д) нефтенасыщенность; е) коэффициент извлечения; ж) проницаемость, мкм2; з) пересчетный коэффициент.
В графе 4 формы указываются качественные характеристики: а) плотность, г/см3; б) вязкость, мПа*с; в) содержание серы %; г) содержание парафина %; д) содержание смол и асфальтенов; е) пластовая температура С0 ; ж) температура застывания нефти.
В графе 5 формы указываются, а) год открытия; б) год разработки; в) год консервации; г) добыча с начала разработки; д) добыча на дату утверждения ГКЗ; е) степень выработки %; ж) обводненность %; з) темпы отбора %.
В графе 6 формы указываются балансовые запасы на 01.01.__год по категории А+В+С1
В графе 7 формы указываются балансовые запасы на 01.01.__ год по категории С2 .
В графе 8 формы указываются изменения балансовых запасов за __ год в результате а) добычи, б) потери по категории А+В+С1 .
В графе 9 формы указываются изменения балансовых запасов за __ год в результате разведки по категории А+В+С1 .
В графе 10 формы указываются изменения балансовых запасов за __ год в результате переоценки или передачи с баланса на баланс по категории А+В+С1 .
В графе 11 формы указываются изменения балансовых запасов за __ год в результате списания запасов по категории А+В+С1 .
В графе 12 формы указываются балансовые запасы на 01.01.__ год по категории А.
В графе 13 формы указываются балансовые запасы на 01.01.__ год по категории В.
В графе 14 формы указываются балансовые запасы на 01.01.__ год по категории А+В.
В графе 15 формы указываются балансовые запасы на 01.01.__ год по категории С1.
В графе 16 формы указываются балансовые запасы на 01.01.__ год по категории А+В+С1.
В графе 17 формы указываются балансовые запасы на 01.01.__ год по категории С2 .
В графе 18 формы указываются забалансовые запасы на 01.01.__ год.
В графе 19 формы указываются балансовые запасы, на дату утверждения ГКЗ РК по категории А+В.
В графе 20 формы указываются балансовые запасы, на дату утверждения ГКЗ РК по категории А+В+С1 .
В графе 21 формы указываются балансовые запасы, на дату утверждения ГКЗ РК по категории С2 .
В графе 22 формы указываются номер и год утверждения протокола ГКЗ РК.
Отчетность о состоянии недр по горючему газу
Отчетный период за _____ год
Индекс: 2-Г.
Периодичность: ежегодно.
Круг лиц представляющих: недропользователи.
Куда представляется: в территориальные подразделения уполномоченного органа по изучению и использованию недр, уполномоченный орган по изучению и использованию недр.
Срок представления: ежегодно, до 15 февраля года, следующего за отчетным годом.
Отчетный баланс запасов по природным горючим газам
за_____ год
запасы в млн. м3 геологические
извлекаемые
Область, недропользователь, степень освоения, месторождение, государственный №, тип месторождения, участок, продуктивные отложения, залежь, коллектор (К, КТ, ТК), глубина залеганиям, код залежи
Параметры пласта:
а) площадь газоносности, тыс. м2 ;
б) мощность общая, м;
б 1 ) мощность нефтенасыщенной толщи эффективная, м;
в) коэффициент открытой пористости;
г) газонасыщенность, min-max;
д) коэффициент извлечения;
е) пластовое давление, мкм2;
ж) газосодержание, м3
Качественные характеристики:
а) плотность в воздухе, г/см3 ;
б) низшая теплотворная способность, Кдж;
в) содержание тяжелых углеводородов, %;
г) содержание стабильного конденсата, г/м3;
д) содержание сероводорода, %;
е) содержание азота, %;
ж) содержание углекислого газа, %;
з) пласт. температура, C0
Годы:
а) открытия;
б) год ввода в разработку;
в) год консервации;
г) добыча с начала разработки;
д) добыча на дату утверждения ГКЗ
Вид газа
а) растворенный;
б) газовая шапка;
в) свободный
1
2
3
4
5
6
(продолжение таблицы)
Балансовые запасы на 01.01. ______ год
Изменения балансовых запасов за _____ год в результате
A+B+C1
C2
а) добычи
б) потерь
разведки
Переоценки передачи
Списания запасов
А+В+С1
А+В+С1
А+В+С1
А+В+С1
7
8
9
10
11
12
(продолжение таблицы)
Запасы на 01.01 _______ год
балансовые
забалансовые
А
В
А+В
С1
А+В+С1
С2
13
14
15
16
17
18
19
(продолжение таблицы)
Балансовые запасы, утвержденные ГКЗ
на дату утверждения
Год утверждения, номер протокола
А+В
А+В+С1
С2
20
21
22
23
Руководитель _____________________                         ___________
(фамилия, имя, отчество                         (подпись)
(при его наличии)
Исполнитель ______________________                         ___________
(фамилия, имя, отчество                         (подпись)
(при его наличии)
Телефон исполнителя ___________________________
Место печати (при его наличии)
Примечание: форма отчетности о состоянии недр по природным горючим газам заполняется согласно пояснению, приведенному в приложении.
Приложение
к форме, предназначенной
для сбора административных данных
"Отчетный баланс запасов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Отчетность о состоянии недр по горючему газу"
В графе 1 формы указывается порядковый номер месторождения.
В графе 2 формы указываются область, недропользователь, степень освоения, государственный номер, тип месторождения, участок, продуктивные отложения; залежь, коллектор (К, КТ, ТК), глубина залегания и код залежи.

Нысанның 3-бағанында қаттың параметрлері: а) мұнайлылық алаңы, мың м2; б) тиімді қуаттылығы, м; г) ашық кеуектілік; д) мұнай қанығулылығы; е) алу коэффициенті; ж) өтімділігі, мкм2; з) қайта есептеу коэффициенті көрсетіледі.
Нысанның 4-бағанында сапалылық сипаттамалары: а) тығыздылығы, г/см3; б) тұтқырлығы мПа*с; в) құрамындағы күкірт, %; г) құрамындағы парафин %; д) құрамындағы шайыр мен шайыр тастақ; е) қаттық температурасы С0; ж) мұнайдың кебу температурасы көрсетіледі.
Нысанның 5-бағанында а) ашылу жылы; б) игерілу жылы; в) консервациялау жылы; г) жыл басынан өндіру; д) МҚК бекіткен күнге өндіру; е) өндірілу дәрежесі %; ж) сулануы %; з) іріктеу қарқыны % көрсетіледі.
Нысанның 6-бағанында ____ жылғы 1 қаңтардағы А+В+С1 санаттары бойынша баланстық қорлары көрсетіледі.
Нысанның 7-бағанында ____ жылғы 1 қаңтардағы С2 санатының баланстық қорлары көрсетіледі.
Нысанның 8-бағанында А+В+С1 санаттары бойынша а) өндіру б) шығын нәтижесінде ____ жылғы баланстық қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
Нысанның 9-бағанында А+В+С1 санаттары бойынша барлау нәтижесінде ____ жылғы баланстық қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
Нысанның 10-бағанында А+В+С1 санаттары бойынша баланстан балансқа беру немесе қайта бағалау нәтижесінде ____ жылғы баланстық қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
Нысанның 11-бағанында А+В+С1 санаттары бойынша қорларды есептен шығару нәтижесінде ____ жылғы баланстық қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
Нысанның 12-бағанында ____ жылғы 1 қаңтардағы А санаты бойынша баланстық қорлар көрсетіледі.
Нысанның 13-бағанында ____ жылғы 1 қаңтардағы В санаты бойынша баланстық қорлар көрсетіледі.
Нысанның 14-бағанында ____ жылғы 1 қаңтардағы А+В санаттары бойынша баланстық қорлар көрсетіледі.
Нысанның 15-бағанында ____ жылғы 1 қаңтардағы С1 санаты бойынша баланстық қорлар көрсетіледі.
Нысанның 16-бағанында ____ жылғы 1 қаңтардағы А+В+С1 санаттары бойынша баланстық қорлар көрсетіледі.
Нысанның 17-бағанында ____ жылғы 1 қаңтардағы С2 санаты бойынша баланстық қорлар көрсетіледі.
Нысанның 18-бағанында ____ жылғы 1 қаңтардағы баланстан тыс қорлар көрсетіледі.
Нысанның 19-бағанында А+В санаттары бойынша ҚР МҚК бекіткен күнге баланстық қорлар көрсетіледі.
Нысанның 20-бағанында А+В+С1 санаттары бойынша ҚР МҚК бекіткен күнге баланстық қорлар көрсетіледі.
Нысанның 21-бағанында С2 санаты бойынша ҚР МҚК бекіткен күнге баланстық қорлар көрсетіледі.
Нысанның 22-бағанында бекітілген жылы және ҚР МҚК хаттамасының нөмірі көрсетіледі.
Жанатын газ бойынша жер қойнауының жай-күйі туралы есептілік
20__ жылғы есептілік кезең
Индекс: 2-ЖГ.
Мерзімділігі: жыл сайын.
Ұсынатын адамдар тобы: жер қойнауын пайдаланушылар.
Қайда ұсынылады: жер қойнауын зерттеу және пайдалану жөніндегі уәкілетті органның аумақтық бөлімшесіне, жер қойнауын зерттеу және пайдалану жөніндегі уәкілетті органға.
Ұсыну мерзімі: жыл сайын, есептік жылдан кейінгі жылдың 15 ақпанына дейін.
_________ жылғы табиғи жанатын газ бойынша қорлардың есептік балансы
геологиялық қорлар, млн. м3алынатын
Облысы, жер қойнауын пайдаланушы, кен орнының игерілу дәрежесі, кен орнының мемлекеттік нөмірі, типі, учаскесі, өнімді шөгінділер, кен шоғыры,
коллектор (К, КТ, ТК), кен шоғырының тереңдігі м, кен шоғырының коды
Қаттың па-раметрлері:
а) газдылық алаңы, мың м2;
б) жалпы қуаты, м;
б1) мұнай қабатының қалыңдығы, тиімділігі м;
в) ашық кеуектілік коэффициенті;
г) газ қанығулық mm-max;
д) алу коэффициенті;
е) қаттың қысымы, мкм2;
ж) құрамындағы газ, м3
Сапалылық сипаттамалары:
а) ауадағы тығыздылығы, г/см3;
б) төменгі жылу қайтаруы Кдж;
в) құрамындағы ауыр көмірсутектер %;
г) құрамындағы тұрақты конденсат г/м3;
д) құрамындағы күкіртті сутегі %;
е) құрамындағы азот %;
ж) құрамындағы көмір қышқыл газы, %;
з) қат температурасы С0
Жылдары:
а) ашылу;
б) игеруге беру;
в) консервация-лау;
өндіру мен шығындар:
г) игеру басталғаннан бастап;
д) МҚК бекіткен күнге
Газдың түрі
а) ерітілген;
б) бүркенбе газ;
в) еркін
1
2
3
4
5
6
(кестенің жалғасы)
____ жылғы 1 қаңтарға баланстық қорлар
Мыналардың нәтижесінде ____ жылғы баланстық қорлардың өзгеруі
A+B+C1
C2
а) өндіру
б) шығын
барлау
қайта бағалау, беру
қорларды есептен шығару
А+В+С1
А+В+С1
А+В+С1
А+В+С1
7
8
9
10
11
12
(кестенің жалғасы)
____ жылғы 1 қаңтарға қорлар
баланстық
баланстан тыс
А
В
А+В
С1
А+В+С1
С2
13
14
15
16
17
18
19
(кестенің жалғасы)
МҚК бекіткен баланстық қорлар
бекітілген күнге
бекітілген жылы, хаттаманың нөмірі
А+В
А+В+С1
С2
20
21
22
23
Басшы _____________________ ___________
(тегі, аты, әкесінің аты (қолы)
(болған жағдайда)
Орындаушы ______________________ ___________
(тегі, аты, әкесінің аты (қолы)
(болған жағдайда)
Орындаушының телефоны ___________________________
Мөрдің орны (болған жағдайда)
Ескертпе: табиғи жанатын газ бойынша жер қойнауының жай-күйі туралы есептілік нысаны қосымшада келтірілген түсініктемеге сәйкес толтырылады.
Әкімшілік деректер
жинауға арналған
"Қорлардың есептік
балансы" нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсініктеме
"Жанағыш газ бойынша жер қойнауының жай-күйі туралы есептілік"
Нысанның 1-бағанында кен орнының реттік нөмірі көрсетіледі.
Нысанның 2-бағанында облысы, жер қойнауын пайдаланушы, кен орнының игерілу дәрежесі, мемлекеттік нөмірі, типі, учаскесі, өнімділік шөгінділер; кен шоғыры; коллектор (К, КТ, ТК), кен шоғырының тереңдігі мен кен шоғырының коды көрсетіледі.

В графе 3 формы указываются параметры пласта: а) площадь газоносности, тыс. м2 ; б) мощность общая, м; б1 ) мощность нефтенасыщенной толщи эффективная, м; в) коэффициент открытой пористости; г) газонасыщенность min-max; д) коэффициент извлечения; е) пластовое давление, мкм2 ; ж) газосодержание, м3/т.
В графе 4 формы указываются качественные характеристики: а) плотность в воздухе, г/см3; б) низшая теплотворная способность, кДж; в) содержание тяжелых углеводородов, %; г) содержание стабильного конденсата, г/м3; д) содержание сероводорода, %; е) содержание азота, %; ж) содержание углекислого газа, %; з) пластовая температура, С0.
В графе 5 формы указываются а) год открытия; б) год ввода в разработку; в) год консервации; г) добыча с начала разработки; д) добыча на дату утверждения ГКЗ.
В графе 6 формы указывается вид газа: а) растворенный; б) газовая шапка; в) свободный.
В графе 7 формы указываются балансовые запасы на 01.01.__ год по категории А+В+C1.
В графе 8 формы указываются балансовые запасы на 01.01.__ год по категории С2.
В графе 9 формы указываются изменения балансовых запасов за __ год в результате а) добычи, б) потери по категории А+В+С1.
В графе 10 формы указываются изменения балансовых запасов за __ год в результате разведки по категории А+В+С1.
В графе 11 формы указываются изменения балансовых запасов за __ год в результате переоценки или передачи с баланса на баланс по категории А+В+С1.
В графе 12 формы указываются изменения балансовых запасов за __ год в результате списания запасов по категории А+В+С1.
В графе 13 формы указываются балансовые запасы на 01.01.__ год по категории А.
В графе 14 формы указываются балансовые запасы на 01.01.__ год по категории В.
В графе 15 формы указываются балансовые запасы на 01.01.__ год по категории А+В.
В графе 16 формы указываются балансовые запасы на 01.01.__ год по категории С1.
В графе 17 формы указываются балансовые запасы на 01.01.__ год по категории А+В+С1 .
В графе 18 формы указываются балансовые запасы на 01.01.__ год по категории С2 .
В графе 19 формы указываются забалансовые запасы на 01.01.__ год.
В графе 20 формы указываются балансовые запасы, на дату утверждения ГКЗ РК по категории А+В.
В графе 21 формы указываются балансовые запасы, на дату утверждения ГКЗ РК по категории А+В+С1.
В графе 22 форм указываются балансовые запасы, на дату утверждения ГКЗ РК по категории С2 .
В графе 23 формы указываются год утверждения и номер протокола ГКЗ РК.
Отчетность о состоянии недр по конденсатам
Отчетный период за _____ год
Индекс: 3-К.
Периодичность: ежегодно.
Круг лиц представляющих: недропользователи.
Куда представляется: в территориальные подразделения уполномоченного органа по изучению и использованию недр, уполномоченный орган по изучению и использованию недр.
Срок представления: ежегодно, до 15 февраля года, следующего за отчетным годом.
Отчетный баланс запасов по конденсатам
за _____год
запасы в тысячи тоннах, геологические
извлекаемые
Область, недропользователь, степень освоения месторождения, государственный № и тип месторождения, участок, продуктивные отложения, залежь, коллектор (К, Т, КТ, ТК), глубина залегания, м; код залежи
а) год открытия;
б) год ввода в разработку на газ;
в) год ввода в разработку на конденсат;
г) добыча и потери с начала разработки;
д) добыча и потери на дату утверждения
Вид газа-носителя
а) газовая шапка;
б) свободный
Балансовые запасы на 01.01. _____ год (газа-носителя), млн. м3
Качественные характеристики
а) плотность, г/см3;
б) начальное содержание стабильного конденсата, г/см3;
в) текущее содержание стабильного конденсата, г/см3;
г) содержание серы, %;
д) содержание парафина, %;
е) коэффициент извлечения
А+В+С1
С2
1
2
3
4
5
6
7
(продолжение таблицы)
Балансовые запасы конденсата на 01.01. ______год
Изменения балансовых запасов за __________ год
A+B+C1
С2
а) добычи б) потери
разведки
переоценки передачи
списании запасов
А+В+C1
А+В+С1
А+В+С1
А+В+С1
8
9
10
11
12
13
(продолжение таблицы)
Запасы на 01.01. _______ год
Балансовые запасы, утвержденные ГКЗ
балансовые
забалансовые
на дату утверждения
год утверждения, номер протокола
А+В
С1
А+В+С1
С2
А+В
А+В+С1
С2
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Руководитель _____________________                         ___________
(фамилия, имя, отчество                         (подпись)
(при его наличии)
Исполнитель ______________________                         _________
(фамилия, имя, отчество                         (подпись)
(при его наличии)
Телефон исполнителя ___________________________
Место печати (при его наличии)
Примечание: форма отчетности о состоянии недр по конденсату заполняется согласно пояснению, приведенному в приложении.
Приложение
к форме, предназначенной для сбора
административных данных
"Отчетный баланс запасов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Отчетность о состоянии недр по конденсатам"
В графе 1 формы указывается порядковый номер месторождения.
В графе 2 формы указываются область, недропользователь, степень освоения, государственный номер, тип месторождения, участок, продуктивные отложения месторождения; залежь, коллектор (К, Т, КТ, ТК), глубина залегания и код залежи.
В графе 3 формы указываются а) год открытия; б) год ввода в разработку на газ; в) год ввода в разработку на конденсат; г) добыча и потери с начала разработки; д) добыча и потери на дату утверждения.
В графе 4 формы указывается вид газа-носителя: а) газовая шапка; б) свободный.
В графе 5 формы указываются балансовые запасы на 01.01.____ год по категории А+В+С1 (газа-носителя), млн. м3.
В графе 6 Формы указываются балансовые запасы на 01.01.____ год по категории С2. (газа-носителя), млн. м3.

Нысанның 3-бағанында қаттың параметрлері: а) газдылық алаңы, мың м2; б) жалпы қуаты, м; б1) мұнай қабатының қалыңдығы, тиімділігі м; в) ашық кеуектілік коэффициенті; г) газ қанығулығы mm-max; д) алу коэффициенті;е) қаттың қысымы, мкм2; ж) құрамындағы газ, м3/т көрсетіледі.
Нысанның 4-бағанында сапалылық сипаттамалары: а) ауадағы тығыздылық, г/см3; б) төменгі жылу қайтаруы кДж; в) құрамындағы ауыр көмірсутектер %; г) құрамындағы тұрақты конденсат г/м3; д) құрамындағы күкіртті сутегі %; е) құрамындағы азот %; ж) құрамындағы көмір қышқыл газы, %; з) қат температурасы С0 көрсетіледі.
Нысанның 5-бағанында а) ашылу жылы; б) игерілу жылы; в) консервациялау жылы; г) жыл басынан өндіру; д) МҚК бекіткен күнге өндіру көрсетіледі.
11. Нысанның 6-бағанында а) ерітілген; б) бүркенбе газ; в) еркін газ түрі көрсетіледі.
Нысанның 7-бағанында ____ жылғы 1 қаңтардағы А+В+С1 санаттары бойынша баланстық қорлары көрсетіледі.
Нысанның 8-бағанында ____ жылғы 1 қаңтардағы С2 санаты бойынша баланстық қорлары көрсетіледі.
Нысанның 9-бағанында А+В+С1 санаттары бойынша а) өндіру б) шығын нәтижесінде ____ жылғы баланстық қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
Нысанның 10-бағанында А+В+С1 санаттары бойынша барлау нәтижесінде ____ жылғы баланстық қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
Нысанның 11-бағанында А+В+С1 санаттары бойынша баланстан балансқа беру немесе қайта бағалау нәтижесінде ____ жылғы баланстық қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
Нысанның 12-бағанында А+В+С1 санаттары бойынша қорларды есептен шығару нәтижесінде ____ жылғы баланстық қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
Нысанның 13-бағанында ____ жылғы 1 қаңтардағы А санаты бойынша баланстық қорлар көрсетіледі.
Нысанның 14-бағанында ____ жылғы 1 қаңтардағы В санаты бойынша баланстық қорлар көрсетіледі.
Нысанның 15-бағанында ____ жылғы 1 қаңтардағы А+В санаттары бойынша баланстық қорлар көрсетіледі.
Нысанның 16-бағанында ____ жылғы 1 қаңтардағы С1 санаты бойынша баланстық қорлар көрсетіледі.
Нысанның 17-бағанында ____ жылғы 1 қаңтардағы А+В+С1 санаттары бойынша баланстық қорлар көрсетіледі.
Нысанның 18-бағанында ____ жылғы 1 қаңтардағы С2 санаты бойынша баланстық қорлар көрсетіледі.
Нысанның 19-бағанында ____ жылғы 1 қаңтардағы баланстан тыс қорлар көрсетіледі.
Нысанның 20-бағанында А+В санаттары бойынша ҚР МҚК бекіткен күнге баланстық қорлар көрсетіледі.
Нысанның 21-бағанында А+В+С1 санаттары бойынша ҚР МҚК бекіткен күнге баланстық қорлар көрсетіледі.
Нысанның 22-бағанында С2 санаты бойынша ҚР МҚК бекіткен күнге баланстық қорлар көрсетіледі.
Нысанның 23-бағанында бекітілген жылы және ҚР МҚК хаттамасының нөмірі көрсетіледі.
Конденсаттар бойынша жер қойнауының жай-күйі туралы есептілік
20__ жылғы есептілік кезең
Индекс: 3-К.
Мерзімділігі: жыл сайын.
Ұсынатын адамдар тобы: жер қойнауын пайдаланушылар.
Қайда ұсынылады: жер қойнауын зерттеу және пайдалану жөніндегі уәкілетті органның аумақтық бөлімшесіне, жер қойнауын зерттеу және пайдалану жөніндегі уәкілетті органға.
Ұсыну мерзімі: жыл сайын, есептік жылдан кейінгі жылдың 15 ақпанына дейін.
_________ жылғы конденсат бойынша қорлардың есептік балансы
геологиялық қорлар, мың тонна алынатын
Облысы, жер қойнауын пайдаланушы, кен орнының игерілу дәрежесі, кен орнының мемлекеттік нөмірі, типі, учаскесі, өнімді шөгінділер, кен шоғыры, коллектор (К, КТ, ТК), кен шоғырының тереңдігі м, кен шоғырының коды
а) ашылу жылы;
б) газға игеруді енгізу жылы;
в) конденсатқа игеруді енгізу жылы;
г) игеру басталғаннан бастап өндіру мен шығындар;
д) бекіту күніне өндіру мен шығындар
Газ тасығыштың түрі
а) бүркенбе газ;
б) еркін
____ жылғы 1 қаңтарға баланстық қорлар (газ тасығыштың) млн. м3
Сапалылық сипаттамасы а) тығыздығы г/см3;
б) тұрақты конденсаттың бастапқы құрамы г/см3;
в) тұрақты конденсаттың ағымдағы құрамы г/см3;
г) құрамындағы күкірт %;
д) құрамындағы парафин %;
е) алыну коэффициенті
А+В+С1
С2
1
2
3
4
5
6
7
(кестенің жалғасы)
____ жылғы 1 қаңтарға конденсаттың баланстық қорлары
____ жылғы баланстық қорлардың өзгеруі
A+B+C1
С2
а) өндіру
б) шығын
барлау
қайта бағалау, беру
қорларды есептен шығару
А+В+С1
А+В+С1
А+В+С1
А+В+С1
8
9
10
11
12
13
(кестенің жалғасы)
____ жылғы 1 қаңтарға қорлар
МҚК бекіткен баланстық қорлар
баланстық
баланстан тыс
бекітілген күнге
бекітілген жылы, хаттаманың нөмірі
А+В
С1
А+В+С1
С2
А+В
А+В+С1
С2
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Басшы _____________________ ___________
(тегі, аты, әкесінің аты (қолы)
(болған жағдайда)
Орындаушы ______________________ ___________
(тегі, аты, әкесінің аты (қолы)
(болған жағдайда)
Орындаушының телефоны ___________________________
Мөрдің орны (болған жағдайда)
Ескертпе: конденсат бойынша жер қойнауының жай-күйі туралы есептілік нысаны қосымшада келтірілген түсініктемеге сәйкес толтырылады.
Әкімшілік деректер
жинауға арналған
"Қорлардың есептік
балансы" нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсініктеме
"Конденсат бойынша жер қойнауының жай-күйі туралы есептілік"
Нысанның 1-бағанында кен орнының реттік нөмірі көрсетіледі.
Нысанның 2-бағанында облысы, жер қойнауын пайдаланушы, кен орнының игерілу дәрежесі, мемлекеттік нөмірі, типі, учаскесі, өнімділік шөгінділер; кен шоғыры; коллектор (К, КТ, ТК), кен шоғырының тереңдігі мен кен шоғырының коды көрсетіледі.
Нысанның 3-бағанында а) ашылу жылы; б) газға игеруді енгізу жылы; в) конденсатқа игеруді енгізу жылы; г) игеру басталғаннан бастап өндіру мен шығындар; д) бекіту күніне өндіру мен шығындар көрсетіледі.
Нысанның 4-бағанында газ тасымалдағыштың түрі: а) бүркенбе газ; б) еркін газ көрсетіледі.
Нысанның 5-бағанында ____ жылғы 1 қаңтардағы А+В+С1 санаттары бойынша (газ тасымалдағыштың) баланстық қоры, млн.м3 көрсетіледі.
Нысанның 6-бағанында ____ жылғы 1 қаңтардағы С2 санаты бойынша (газ тасымалдағыштың) баланстық қоры, млн.м3 көрсетіледі.

В графе 7 формы указываются качественные характеристики: а) плотность, г/см3; б) начальное содержание стабильного конденсата, г/см3; в) текущее содержание стабильного конденсата, г/см3; г) содержание серы, %; д) содержание парафина, %; е) коэффициент извлечения.
В графе 8 формы указываются балансовые запасы конденсата на 01.01.__ год по категории А+В+С1.
В графе 9 формы указываются балансовые запасы конденсата на 01.01.__ год по категории С2.
В графе 10 формы указываются изменения балансовых запасов за __ год в результате а) добычи, б) потери по категории А+В+С1.
В графе 11 формы указываются изменения балансовых запасов за __ год в результате разведки по категории А+В+С1.
В графе 12 формы указываются изменения балансовых запасов за __ год в результате переоценки или передачи с баланса на баланс по категории А+В+С1.
В графе 13 формы указываются изменения балансовых запасов за __ год в результате списания запасов по категории А+В+С1.
В графе 14 формы указываются балансовые запасы на 01.01.__ год по категории А+В.
В графе 15 формы указываются балансовые запасы на 01.01.__ год по категории С1.
В графе 16 формы указываются балансовые запасы на 01.01.__ год по категории А+В+С1.
В графе 17 формы указываются балансовые запасы на 01.01.__ год по категории С2.
В графе 18 формы указываются забалансовые запасы на 01.01.__ год.
В графе 19 формы указываются балансовые запасы, на дату утверждения ГКЗ РК по категории А+В.
В графе 20 формы указываются балансовые запасы, на дату утверждения ГКЗ РК по категории А+В+С1.
В графе 21 формы указываются балансовые запасы, на дату утверждения ГКЗ РК по категории С2.
В графе 22 формы указывается год утверждения и номер протокола ГКЗ РК.
Отчетности о состоянии недр по компонентам (этан, пропан, бутаны в растворенном и свободном газе)
Отчетный период за _____ год
Индекс: 4-ЭПБ Р/ЭПБ СВ.
Периодичность: ежегодно.
Круг лиц, представляющих: недропользователи.
Куда представляется: в территориальные подразделения уполномоченного органа по изучению и использованию недр, уполномоченный орган по изучению и использованию недр.
Срок представления: ежегодно, до 15 февраля года, следующего за отчетным годом.
Отчетный баланс запасов по компонентам (этан, пропан, бутаны в растворенном и свободном газе)
за _______________ год
запасы в тысячи тоннах, геологические
извлекаемые
Область, недропользователь, степень освоения, месторождение, государственный № и тип месторождения, участок, продуктивные отложения месторождения, залежь, коллектор (К, Т, КТ, ТК), глубина залегания, м, код залежи
а) год открытия;
б) год ввода в разработку на газ;
в) год ввода в разработку;
г) добыча и потери с начала разработки;
д) добыча и потери на дату утверждения
Вид газа-носителя
а) растворенный;
б) газовая шапка;
в) свободный
Балансовые запасы на 01.01. _____ год (газа-носителя) млн. м3
Содержание, %
а) этана, пропана, бутанов в указанном виде газа
б) азота
г) сероводорода
в) углекислого газа
А+В+С1
С2
1
2
3
4
5
6
7
(продолжение таблицы)
Балансовые запасы на 01.01.______ год
Изменения балансовых запасов за _______ год в результате:
A+B+Ci
С2
а) добычи
б) потери
разведки
Переоценки передачи
Списание запасов
А+В+С1
А+В+С1
А+В+С1
А+В+С1
8
9
10
11
12
13
(продолжение таблицы)
Запасы на 01.01. _________ год
Балансовые запасы, утвержденные ГКЗ
балансовые
забалансовые
на дату утверждения
Год утверждения, номер протокола
А+В
C1
А+В+С1
С2
А+В
А+В+С1
С2
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Руководитель _____________________                         ___________
(фамилия, имя, отчество                         (подпись)
(при его наличии)
Исполнитель ______________________                         ___________
(фамилия, имя, отчество                         (подпись)
(при его наличии)
Телефон исполнителя ___________________________
Место печати (при его наличии)
Примечание: форма отчетности о состоянии недр по компонентам (этан, пропан, бутаны в растворенном и свободном газе) заполняется согласно пояснению, приведенному в приложении.
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных данных
"Отчетный баланс запасов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Отчетность о состоянии недр компонентам (этан, пропан, бутаны в растворенном и свободном газе)"
В графе 1 формы указывается порядковый номер месторождения.
В графе 2 формы указываются область, недропользователь, степень освоения, государственный номер, тип месторождения, участок, продуктивные отложения; залежь, коллектор (К, Т, КТ, ТК), глубина залегания и код залежи.
В графе 3 формы указываются а) год открытия; б) год ввода в разработку на газ; в) год ввода в разработку; г) добыча и потери с начала разработки; д) добыча и потери на дату утверждения.
В графе 4 формы указывается вид газа-носителя: а) растворенный; б) газовая шапка; в) свободный.
В графе 5 формы указываются балансовые запасы на 01.01.____ год по категории А+В+С1 (газа-носителя), млн. м3.
В графе 6 формы указываются балансовые запасы на 01.01.____ год по категории С2. (газа-носителя), млн. м3.
В графе 7 формы указывается содержание %: а) этана, пропана, бутанов в указанном виде газа; б) азота; г) сероводорода; в) углекислого газа.
В графе 8 формы указываются балансовые запасы на 01.01.__ год по категории А+В+С1.
В графе 9 формы указываются балансовые запасы на 01.01.__ год по категории С2.
В графе 10 формы указываются изменения балансовых запасов за __ год в результате а) добычи, б) потери по категории А+В+С1.
В графе 11 формы указываются изменения балансовых запасов за __ год в результате разведки по категории А+В+С1.
В графе 12 формы указываются изменения балансовых запасов за __ год в результате переоценки или передачи с баланса на баланс по категории А+В+С1.
В графе 13 формы указываются изменения балансовых запасов за __ год в результате списания запасов по категории А+В+С1.
В графе 14 формы указываются балансовые запасы на 01.01.__ год по категории А+В.
В графе 15 формы указываются балансовые запасы на 01.01.__ год по категории С1.
В графе 16 формы указываются балансовые запасы на 01.01.__ год по категории А+В+С1.
В графе 17 формы указываются балансовые запасы на 01.01.__ год по категории С2.
В графе 18 формы указываются забалансовые запасы на 01.01.__ год.
В графе 19 формы указываются балансовые запасы, на дату утверждения ГКЗ РК по категории А+В.
В графе 20 формы указываются балансовые запасы, на дату утверждения ГКЗ РК по категории А+В+С1.
В графе 21 формы указываются балансовые запасы, на дату утверждения ГКЗ РК по категории С2.
В графе 22 формы указываются номер и год утверждения протокола ГКЗ РК.
Отчетность о состоянии недр по сере
Отчетный период за _____ год
Индекс: 5-С.
Периодичность: ежегодно.
Круг лиц представляющих: недропользователи.
Куда представляется: в территориальные подразделения уполномоченного органа по изучению и использованию недр, уполномоченный орган по изучению и использованию недр.
Срок представления: ежегодно, до 15 февраля года, следующего за отчетным годом.
Отчетный баланс запасов серы в нефтяных месторождениях
за __________ год
запасы в тысячи тоннах, геологические
извлекаемые
Область, недропользователь, степень освоения месторождение, государственный № и тип, участок, продуктивные отложения месторождения, залежь, коллектор (К, Т, КТ, ТК), глубина залегания, м, код залежи
а) год открытия;
б) год ввода в разработку на газ;
в) год консервации;
г) добыча и потери с начала разработки;
д) добыча и потери на дату утверждения ГКЗ
Вид носителя
а) нефть;
б) газ;
б1) растворенный;
б2) газовая шапка;
б3) свободный;
в) конденсат
Балансовые запасы на 01.01. _____ год (носителя)
Содержание:
в нефти, %,
в газе, г/м3,
в конденсате, %
нефть в тыс.т, газ в млн.м3,конденсат в тыс.т.
А+В+С1
С2
1
2
3
4
5
6
7
(продолжение таблицы)
Балансовые запасы серы на 01.01. ______ год
Изменения балансовых запасов за ___________ год в результате
А+В+С1
С2
а)добычи
б)потери
разведки
переоценки передачи
списания запасов
А+В+С1
А+В+С1
А+В+С1
А+В+С1
8
9
10
11
12
13
(продолжение таблицы)
Запасы на 01.01. ________ год
Балансовые запасы, утвержденные ГКЗ
балансовые
забалансовые
на дату утверждения носитель сера
Год утверждения, номер протокола
А+В
С1
А+В+С1
С2
А+В
А+В+С1
С2
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Руководитель _____________________                         ___________
(фамилия, имя, отчество                         (подпись)
(при его наличии)
Исполнитель ______________________                         ___________
(фамилия, имя, отчество                         (подпись)
(при его наличии)
Телефон исполнителя ___________________________
Место печати (при его наличии)
Примечание: форма отчетности о состоянии недр по сере заполняется согласно пояснению, приведенному в приложении.
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных данных
"Отчетный баланс запасов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Отчетность о состоянии недр по сере"
В графе 1 формы указывается порядковый номер месторождения.
В графе 2 формы указываются область, недропользователь, степень освоения, государственный номер, тип месторождения, участок, продуктивные отложения месторождения, залежь, коллектор (К, Т, КТ, ТК), глубина залегания и код залежи.
В графе 3 формы указываются а) год открытия; б) год ввода в разработку на газ; в) год консервации; г) добыча и потери с начала разработки; д) добыча и потери на дату утверждения ГКЗ.

Нысанның 7-бағанында сапалылық сипаттамасы: а) тығыздығы, г/см3; б) тұрақты конденсаттың бастапқы құрамы, г/см3; в) тұрақты конденсаттың ағымдағы құрамы, г/см3; г) құрамындағы күкірт ,%; д) құрамындағы парафин, %; е) алыну коэффициенті көрсетіледі.
Нысанның 8-бағанында ____ жылғы 1 қаңтардағы А+В+С1 санаттары бойынша конденсаттың баланстық қорлары көрсетіледі.
Нысанның 9-бағанында ____ жылғы 1 қаңтардағы С2 санаты бойынша конденсаттың баланстық қорлары көрсетіледі.
Нысанның 10-бағанында А+В+С1 санаттары бойынша а) өндіру б) шығын нәтижесінде ____ жылғы баланстық қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
Нысанның 11-бағанында А+В+С1 санаттары бойынша барлау нәтижесінде ____ жылғы баланстық қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
Нысанның 12-бағанында А+В+С1 санаттары бойынша баланстан балансқа беру немесе қайта бағалау нәтижесінде ____ жылғы баланстық қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
Нысанның 13-бағанында А+В+С1 санаттары бойынша қорларды есептен шығару нәтижесінде ____ жылғы баланстық қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
Нысанның 14-бағанында ____ жылғы 1 қаңтардағы А+В санаттары бойынша баланстық қорлар көрсетіледі.
Нысанның 15-бағанында ____ жылғы 1 қаңтардағы С1 санаты бойынша баланстық қорлар көрсетіледі.
Нысанның 16-бағанында ____ жылғы 1 қаңтардағы А+В+С1 санаттары бойынша баланстық қорлар көрсетіледі.
Нысанның 17-бағанында ____ жылғы 1 қаңтардағы С2 санаты бойынша баланстық қорлар көрсетіледі.
Нысанның 18-бағанында ____ жылғы 1 қаңтардағы баланстан тыс қорлар көрсетіледі.
Нысанның 19-бағанында А+В санаттары бойынша ҚР МҚК бекіткен күнге баланстық қорлар көрсетіледі.
Нысанның 20-бағанында А+В+С1 санаттары бойынша ҚР МҚК бекіткен күнге баланстық қорлар көрсетіледі.
Нысанның 21-бағанында С2 санаты бойынша ҚР МҚК бекіткен күнге баланстық қорлар көрсетіледі.
Нысанның 22-бағанында бекітілген жылы және ҚР МҚК хаттамасының нөмірі көрсетіледі.
Компоненттер (ерітілген және еркін газдағы этан, пропан, бутандар) бойынша
жер қойнауының жай-күйі туралы есептілік
20__ жылғы есептілік кезең
Индекс: 4- Ерітілген ЭПБ/ Еркін ЭПБ.
Мерзімділігі: жыл сайын.
Ұсынатын адамдар тобы: жер қойнауын пайдаланушылар.
Қайда ұсынылады: жер қойнауын зерттеу және пайдалану жөніндегі уәкілетті органның аумақтық бөлімшесіне, жер қойнауын зерттеу және пайдалану жөніндегі уәкілетті органға.
Ұсыну мерзімі: жыл сайын, есептік жылдан кейінгі жылдың 15 ақпанына дейін.
_________ жылғы компоненттер (ерітілген және еркін газдағы этан, пропан, бутандар) бойынша қорлардың есептік балансы
геологиялық қорлар, мың тонна алынатын
Облыс, жер қойнауын пайдаланушы, игерілу дәрежесі, кен орны, мемлекеттік нөмір мен типі, учаскесі, өнімді шөгінділер, кен шоғыры, коллектор (К, КТ, ТК), кен шоғырының тереңдігі, м, кен шоғырының коды
а) ашылу жылы;
б) газға игеруді енгізу жылы;
в) игеруді енгізу жылы;
г) игеру басталғаннан бастап өндіру мен шығындар;
д) бекітілген күнге өндіру мен шығындар
Газ тасығыштың түрі
а) ерітілген;
б) бүркенбе газ
в) еркін
____ жылғы 1 қаңтарға баланстық қорлар (газ тасығыштың) млн. м3
Құрамы, %
а) газ түрінде көрсетілген этанның, пропанның, бутандардың;
б) күкіртті сутегінің;
в) көмір қышқыл газының
А+В+С1
С2
1
2
3
4
5
6
7
(кестенің жалғасы)
____ жылғы 1 қаңтарға баланстық қорлар
Мыналардың нәтижесінде ____ жылғы баланстық қорлардың өзгеруі
A+B+C1
С2
а) өндіру
б) шығын
барлау
қайта бағалау, беру
қорларды есептен шығару
А+В+С1
А+В+С1
А+В+С1
А+В+С1
8
9
10
11
12
13
(кестенің жалғасы)
____ жылғы 1 қаңтарға қорлар
МҚК бекіткен баланстық қорлар
баланстық
баланстан тыс
бекітілген күнге
бекітілген жылы, хаттаманың нөмірі
А+В
C1
А+В+С1
С2
А+В
А+В+С1
С2
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Басшы _____________________ ___________
(тегі, аты, әкесінің аты (қолы)
(болған жағдайда)
Орындаушы ______________________ ___________
(тегі, аты, әкесінің аты (қолы)
(болған жағдайда)
Орындаушының телефоны ___________________________
Мөрдің орны (болған жағдайда)
Ескертпе: компоненттер (ерітілген және еркін газдағы этан, пропан, бутандар) бойынша жер қойнауының жай-күйі туралы есептілік нысаны қосымшада келтірілген түсініктемеге сәйкес толтырылады.
Әкімшілік деректер
жинауға арналған
"Қорлардың есептік
балансы" нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсініктеме
"Компоненттер (этан, пропан, ерітілген және бос газдағы бутандар)
бойынша жер қойнауының жай-күйі туралы есептілік"
Нысанның 1-бағанында кен орнының реттік нөмірі көрсетіледі.
Нысанның 2-бағанында облысы, жер қойнауын пайдаланушы, кен орнының игерілу дәрежесі, мемлекеттік нөмірі, типі, учаскесі, өнімділік шөгінділер; кен шоғыры; коллектор (К, КТ, ТК), кен шоғырының тереңдігі мен кен шоғырының коды көрсетіледі.
Нысанның 3-бағанында а) ашылу жылы; б) газға игеруді енгізу жылы; в) игеруді енгізу жылы; г) игеру басталғаннан бастап өндіру мен шығындар; д) бекіту күніне өндіру мен шығындар көрсетіледі.
Нысанның 4-бағанында газ тасымалдағыштың түрі: а) бүркенбе газ; б) еркін газ көрсетіледі.
Нысанның 5-бағанында ____ жылғы 1 қаңтардағы А+В+С1 санаттары бойынша (газ тасымалдағыштың) баланстық қорлары, млн.м3 көрсетіледі.
Нысанның 6-бағанында ____ жылғы 1 қаңтардағы С2 санаты бойынша (газ тасымалдағыштың) баланстық қорлары, млн.м3 көрсетіледі.
Нысанның 7-бағанында а) газ түрінде көрсетілген этанның, пропанның, бутанның; б) күкіртті сутегінің; в) көмір қышқыл газының құрамы, % көрсетіледі.
Нысанның 8-бағанында ____ жылғы 1 қаңтардағы А+В+С1 санаттары бойынша баланстық қорлары көрсетіледі.
Нысанның 9-бағанында ____ жылғы 1 қаңтардағы С2 санаты бойынша баланстық қорлары көрсетіледі.
Нысанның 10-бағанында А+В+С1 санаттары бойынша а) өндіру б) шығын нәтижесінде ____ жылғы баланстық қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
Нысанның 11-бағанында А+В+С1 санаттары бойынша барлау нәтижесінде ____ жылғы баланстық қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
Нысанның 12-бағанында А+В+С1 санаттары бойынша баланстан балансқа беру немесе қайта бағалау нәтижесінде ____ жылғы баланстық қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
Нысанның 13-бағанында А+В+С1 санаттары бойынша қорларды есептен шығару нәтижесінде ____ жылғы баланстық қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
Нысанның 14-бағанында ____ жылғы 1 қаңтардағы А+В санаттары бойынша баланстық қорлар көрсетіледі.
Нысанның 15-бағанында ____ жылғы 1 қаңтардағы С1 санаты бойынша баланстық қорлар көрсетіледі.
Нысанның 16-бағанында ____ жылғы 1 қаңтардағы А+В+С1 санаттары бойынша баланстық қорлар көрсетіледі.
Нысанның 17-бағанында ____ жылғы 1 қаңтардағы С2 санаты бойынша баланстық қорлар көрсетіледі.
Нысанның 18-бағанында ____ жылғы 1 қаңтардағы баланстан тыс қорлар көрсетіледі.
Нысанның 19-бағанында А+В санаттары бойынша ҚР МҚК бекіткен күнге баланстық қорлар көрсетіледі.
Нысанның 20-бағанында А+В+С1 санаттары бойынша ҚР МҚК бекіткен күнге баланстық қорлар көрсетіледі.
Нысанның 21-бағанында С2 санаты бойынша ҚР МҚК бекіткен күнге баланстық қорлар көрсетіледі.
Нысанның 22-бағанында бекітілген жылы және ҚР МҚК хаттамасының нөмірі көрсетіледі.
Күкірт бойынша жер қойнауының жай-күйі туралы есептілік
20__ жылғы есептілік кезең
Индекс: 5-К.
Мерзімділігі: жыл сайын.
Ұсынатын адамдар тобы: жер қойнауын пайдаланушылар.
Қайда ұсынылады: жер қойнауын зерттеу және пайдалану жөніндегі уәкілетті органның аумақтық бөлімшесіне, жер қойнауын зерттеу және пайдалану жөніндегі уәкілетті органға.
Ұсыну мерзімі: жыл сайын, есептік жылдан кейінгі жылдың 15 ақпанына дейін.
_________ жылғы мұнай кен орындарындағы күкірт бойынша қорлардың есептік балансы
геологиялық қорлар, мың тонна алынатын
Облыс, жер қойнауын пайдаланушы, игерілу дәрежесі, кен орны, мемлекеттік нөмір мен типі, учаскесі, өнімді шөгінділер, кен шоғыры, кен шоғырының тереңдігі, м, кен шоғырының коды
а) ашылу жылы;
б) газға игеруді енгізу жылы;
в) консервациялау жылы;
г) игеру басталғаннан бастап өндіру мен шығындар;
д) МҚК бекіткен күнге өндіру мен шығындар
Тасымалдағыштың түрі:
а) мұнай;
б) газ:
б1) ерітілген;
б2) бүркенбе газ;
б3) еркін;
в) конденсат
___ жылғы 1 қаңтарға баланстық қорлар (тасымалдағыштың)
Құрамы:
мұнай, %,
газ, %,
конденсат, %
мұнай, мың т.
газ, млн. м3
конденсат, мың т
А+В+С1
С2
1
2
3
4
5
6
7
(кестенің жалғасы)
___ жылғы 1 қаңтарға күкірттің баланстық қорлары
Мыналардың нәтижесінде ____ жылғы баланстық қорлардың өзгеруі
А+В+С1
С2
а) өндіру
б) шығын
барлау
қайта бағалау, беру
қорларды есептен шығару
А+В+С1
А+В+С1
А+В+С1
А+В+С1
8
9
10
11
12
13
(кестенің жалғасы)
___ жылғы 1 қаңтарға қорлар
МҚК бекіткен баланстық қорлар
баланстық
баланстан тыс
бекітілген күнге тасымалдағыш күкірт
бекітілген жылы, хаттаманың нөмірі
А+В
С1
А+В+С1
С2
А+В
А+В+С1
С2
14
15
16
17
18
19
20
21
22
Басшы _____________________ ___________
(тегі, аты, әкесінің аты (қолы)
(болған жағдайда)
Орындаушы ______________________ ___________
(тегі, аты, әкесінің аты (қолы)
(болған жағдайда)
Орындаушының телефоны ___________________________
Мөрдің орны (болған жағдайда)
Ескертпе: күкірт бойынша жер қойнауының жай-күйі туралы есептілік нысаны қосымшада келтірілген түсініктемеге сәйкес толтырылады.
Әкімшілік деректер
жинауға арналған
"Қорлардың есептік
балансы" нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсініктеме
"Күкірт бойынша жер қойнауының жай-күйі туралы есептілік"
Нысанның 1-бағанында кен орнының реттік нөмірі көрсетіледі.
Нысанның 2-бағанында облысы, жер қойнауын пайдаланушы, кен орнының игерілу дәрежесі, мемлекеттік нөмірі, типі, учаскесі, өнімділік шөгінділер; кен шоғыры; кен шоғырының тереңдігі мен кен шоғырының коды көрсетіледі.
Нысанның 3-бағанында а) ашылу жылы; б) газға игеруді енгізу жылы;
в) игеруді енгізу жылы; г) игеру басталғаннан бастап өндіру мен шығындар;
д) бекіту күніне өндіру мен шығындар көрсетіледі.

В графе 4 формы указывается вид носителя а) нефть; б) газ: б1) растворенный; б2) газовая шапка; б3) свободный; в) конденсат.
В графе 5 формы указываются балансовые запасы носителя на 01.01.____ год по категории А+В+С1 (нефть в тыс. т, газ в млн. м3, конденсат в тыс. т).
В графе 6 формы указываются балансовые запасы носителя на 01.01.____ год по категории С2 (нефть в тыс. т, газ в млн. м3, конденсат в тыс. т).
В графе 7 формы указывается содержание: в нефти в процентах; в газе в г/м3; в конденсате в процентах.
В графе 8 формы указываются балансовые запасы серы на 01.01.__ год по категории А+В+С1.
В графе 9 формы указываются балансовые запасы серы на 01.01.__ год по категории С2.
В графе 10 формы указываются изменения балансовых запасов за __ год в результате а) добычи, б) потери по категории А+В+С1.
В графе 11 формы указываются изменения балансовых запасов за __ год в результате разведки по категории А+В+С1.
В графе 12 формы указываются изменения балансовых запасов за __ год в результате переоценки или передачи с баланса на баланс по категории А+В+С1.
В графе 13 формы указываются изменения балансовых запасов за __ год в результате списания запасов по категории А+В+С1.
В графе 14 формы указываются балансовые запасы на 01.01.__ год по категории А+В.
В графе 15 формы указываются балансовые запасы на 01.01.__ год по категории С1.
В графе 16 формы указываются балансовые запасы на 01.01.__ год по категории А+В+С1.
В графе 17 формы указываются балансовые запасы на 01.01.__ год по категории С2.
В графе 18 формы указываются забалансовые запасы на 01.01.__ год.
В графе 19 формы указываются балансовые запасы, на дату утверждения ГКЗ РК по категории А+В.
В графе 20 формы указываются балансовые запасы, на дату утверждения ГКЗ РК по категории А+В+С1.
В графе 21 формы указываются балансовые запасы, на дату утверждения ГКЗ РК по категории С2.
В графе 22 формы указывается год утверждения протокола ГКЗ и номер РК.
Отчетности о состоянии недр по гелиям
Отчетный период за _____ год
Индекс: 6-Г.
Периодичность: ежегодно.
Круг лиц представляющих: недропользователи.
Куда представляется: в территориальные подразделения уполномоченного органа по изучению и использованию недр, уполномоченный орган по изучению и использованию недр.
Срок представления: ежегодно, до 15 февраля года, следующего за отчетным годом.
Отчетный баланс запасов по гелиям
за ____________ год
запасы в тысячи м3 геологические
извлекаемые
Область недропользователь, степень освоения месторождения, государственный № и тип месторождения, участок, продуктивные отложения, залежь, глубина залегания, м, коллектор (К, Т, КТ, ТК), код залежи
а) год открытия;
б) год ввода в разработку на газ;
в) год консервации;
г) добыча и потери с начала разработки;
д) добыча и потери на дату утверждения ГКЗ
Вид носителя
Балансовые запасы на 01.01. ____ год(носителя), млн. м3
Содержание в %:
а) гелия;
б) азота
в) сероводорода;
г) углекислого газа
А+В+С1
С2
1
2
3
4
5
6
7
(продолжение таблицы)
Балансовые запасы гелия на 01.01.____ год
Изменения балансовых запасов за _____ год в результате
А+В+С1
C1
добычи
потери
разведки
Переоценки передачи
Списание запасов
А+В+С1
А+В+С1
А+В+С1
А+В+С1
А+В+С1
8
9
10
11
12
13
14
(продолжение таблицы)
Запасы на 01.01. ________ год
Балансовые запасы, утвержденные ГКЗ
балансовые
забалансовые
на дату утверждения
Год утверждения, номер протокола
А+В
C1
А+В+С1
С2
А+В
А+В+С1
С2
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Руководитель _____________________                         ___________
(фамилия, имя, отчество                         (подпись)
(при его наличии)
Исполнитель ______________________                         ___________
(фамилия, имя, отчество                         (подпись)
(при его наличии)
Телефон исполнителя ___________________________
Место печати (при его наличии)
Примечание: форма отчетности о состоянии недр по гелиям заполняется согласно пояснению, приведенному в приложении.
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных данных
"Отчетный баланс запасов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Отчетность о состоянии недр по гелиям"
В графе 1 формы указывается порядковый номер месторождения.
В графе 2 формы указываются область, недропользователь, степень освоения, государственный номер, тип месторождения, участок, продуктивные отложения, залежь, коллектор (К, Т, КТ, ТК), глубина залегания и код залежи.
В графе 3 формы указываются а) год открытия; б) год ввода в разработку на газ; в) год консервации; г) добыча и потери с начала разработки; д) добыча и потери на дату утверждения ГКЗ.
В графе 4 формы указывается вид носителя.
В графе 5 формы указываются балансовые запасы носителя на 01.01.____ год по категории А+В+С1.
В графе 6 формы указываются балансовые запасы носителя на 01.01.____ год по категории С2.
В графе 7 формы указывается содержание в %: а) гелия; б) азота; в) сероводорода; г) углекислого газа.
В графе 8 формы указываются балансовые запасы гелия на 01.01.__ год по категории А+В+С1.
В графе 9 формы указываются балансовые запасы гелия на 01.01.__г по категории С2.
В графе 10 формы указываются изменения балансовых запасов за __ год в результате добычи по категории А+В+С1.
В графе 11 формы указываются изменения балансовых запасов за __ год в результате потери по категории А+В+С1.
В графе 12 формы указываются изменения балансовых запасов за __ год в результате разведки по категории А+В+С1.
В графе 13 формы указываются изменения балансовых запасов за __ год в результате переоценки или передачи с баланса на баланс по категории А+В+С1.
В графе 14 формы указываются изменения балансовых запасов за __ год в результате списания запасов по категории А+В+С1.
В графе 15 формы указываются балансовые запасы на 01.01.__ год по категории А+В.
В графе 16 формы указываются балансовые запасы на 01.01.__ год по категории С1.
В графе 17 формы указываются балансовые запасы на 01.01.__ год по категории А+В+С1.
В графе 18 формы указываются балансовые запасы на 01.01.__ год по категории С2.
В графе 19 формы указываются забалансовые запасы на 01.01.__ год.
В графе 20 формы указываются балансовые запасы, на дату утверждения ГКЗ РК по категории А+В.
В графе 21 формы указываются балансовые запасы, на дату утверждения ГКЗ РК по категории А+В+С1.
В графе 22 форм указываются балансовые запасы, на дату утверждения ГКЗ РК по категории С2.
В графе 23 формы указываются номер и год утверждения протокола ГКЗ РК.
Отчетности о состоянии недр по углю
Отчетный период за 20___ год
Индекс: 7-У.
Периодичность: ежегодно.
Круг лиц представляющих: недропользователи.
Куда представляется: в территориальные подразделения уполномоченного органа по изучению и использованию недр, уполномоченный орган по изучению и использованию недр.
Срок предоставления: ежегодно до 15 февраля года, следующего за отчетным годом.
Отчетный баланс запасов по углю
за __________ год
единица измерения запасов в тысячи тоннах
Область, предприятие, месторождение, бассейн, участок, поле, шахта, разрез, горизонт, пласт, № лицензии (контракта) и дата выдачи
а) Степень освоения, год;
б) годовая проектная и производственная мощность предприятия, шахты, разреза;
в) глубина подсчета запасов;
г) максимальная глубина разработки (фактическая), м;
д) глубина залегания горизонта, пласта, м;
е) мощность полезной толщи, м;
ж) коэффициент вскрыши, м3/т или м33;
з) мощность и объем торфов, м
а) Тип полезного ископаемого, сорт, марка, технологическая группа;
б) среднее содержание полезных компонентов и вредных примесей (выход полезного ископаемого);
в) влажность, %;
г) удельная теплота сгорания, МДж/кг;
д) выход смолы
Категории запасов
А
В
А+В
А+В+С1,
С2
забалансовые
Запасы на 01.01. ___ год
Балансовые
Забалансовые
А
Б
1
2
3
4
5
(продолжение таблицы)
Изменения балансовых запасов за __________год в результате
Добычи
Потерь
Разведки
Переоценки (+ или -)
Списания запасов
Изменения технических границ и др. причины
6
7
8
9
10
11
(продолжение таблицы)
Состояние запасов на 01.01.____ год
Балансовые запасы, утвержденные ГКЗ или ТКЗ

Нысанның 4-бағанында газ тасымалдағыштың түрі: а) мұнай; б) газ: б1) ерітілген; б2) бүркенбе газ; б3) еркін; в) конденсат көрсетіледі.
Нысанның 5-бағанында ____ жылғы 1 қаңтардағы А+В+С1 санаттары бойынша тасымалдағыштың баланстық қоры (мұнай, мың т., газ, млн. м3, конденсат, мың т) көрсетіледі.
Нысанның 6-бағанында ____ жылғы 1 қаңтардағы С2 санаты бойынша тасымалдағыштың баланстық қоры (мұнай, мың т., газ, млн. м3, конденсат, мың т) көрсетіледі.
Нысанның 7-бағанында құрамы: мұнай, %, газ, г/м3, конденсат, % көрсетіледі.
Нысанның 8-бағанында ____ жылғы 1 қаңтардағы А+В+С1 санаттары бойынша күкірттің баланстық қорлары көрсетіледі.
Нысанның 9-бағанында ____ жылғы 1 қаңтардағы С2 санаты бойынша күкірттің баланстық қорлары көрсетіледі.
Нысанның 10-бағанында А+В+С1 санаттары бойынша а) өндіру б) шығын нәтижесінде ____ жылғы баланстық қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
Нысанның 11-бағанында А+В+С1 санаттары бойынша барлау нәтижесінде ____ жылғы баланстық қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
Нысанның 12-бағанында А+В+С1 санаттары бойынша баланстан балансқа беру немесе қайта бағалау нәтижесінде ____ жылғы баланстық қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
Нысанның 13-бағанында А+В+С1 санаттары бойынша қорларды есептен шығару нәтижесінде ____ жылғы баланстық қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
Нысанның 14-бағанында ____ жылғы 1 қаңтардағы А+В санаттары бойынша баланстық қорлар көрсетіледі.
Нысанның 15-бағанында ____ жылғы 1 қаңтардағы С1 санаты бойынша баланстық қорлар көрсетіледі.
Нысанның 16-бағанында ____ жылғы 1 қаңтардағы А+В+С1 санаттары бойынша баланстық қорлар көрсетіледі.
Нысанның 17-бағанында ____ жылғы 1 қаңтардағы С2 санаты бойынша баланстық қорлар көрсетіледі.
Нысанның 18-бағанында ____ жылғы 1 қаңтардағы баланстан тыс қорлар көрсетіледі.
Нысанның 19-бағанында А+В санаттары бойынша ҚР МҚК бекіткен күнге баланстық қорлар көрсетіледі.
Нысанның 20-бағанында А+В+С1 санаттары бойынша ҚР МҚК бекіткен күнге баланстық қорлар көрсетіледі.
Нысанның 21-бағанында С2 санаты бойынша ҚР МҚК бекіткен күнге баланстық қорлар көрсетіледі.
Нысанның 22-бағанында бекітілген жылы және ҚР МҚК хаттамасының нөмірі көрсетіледі.
Гелий бойынша жер қойнауының жай-күйі туралы есептілік
20__ жылғы есептілік кезең
Индекс: 6-Г.
Мерзімділігі: жыл сайын.
Ұсынатын адамдар тобы: жер қойнауын пайдаланушылар.
Қайда ұсынылады: жер қойнауын зерттеу және пайдалану жөніндегі уәкілетті органның аумақтық бөлімшесіне, жер қойнауын зерттеу және пайдалану жөніндегі уәкілетті органға.
Ұсыну мерзімі: жыл сайын, есептік жылдан кейінгі жылдың 15 ақпанына дейін.
_________ жылғы гелий бойынша қорлардың есептік балансы
геологиялық қорлар, мың м3 алынатын
Облыс, жер қойнауын пайдаланушы, игерілу дәрежесі, кен орны, мемлекеттік нөмір мен типі, учаскесі, өнімді шөгінділер, кен шоғыры, кен шоғырының тереңдігі, м, кен шоғырының коды
а) ашылу жылы;
б) газға игеруді енгізу жылы;
в) консервациялау жылы;
г) игеру басталғаннан бастап өндіру+шығындар;
д) МҚК бекіткен күнге өндіру+шығындар
Тасымалдағыштың түрі
___ жылғы 1 қаңтарға (тасымалдағыштың) баланстық қорлары млн.м3
Құрамы, %:
а) гелий;
б) азот;
в) күкірт сутегі;
г) көмір қышқыл газы
А+В+С1
С2
1
2
3
4
5
6
7
(кестенің жалғасы)
___ жылғы 1 қаңтарға гелийдің баланстық қорлары
Мыналардың нәтижесінде ____ жылғы баланстық қорлардың өзгеруі
А+В+С1
C2
өндіру
шығын
барлау
қайта бағалау, беру
қорларды есептен шығару
А+В+С1
А+В+С1
А+В+С1
А+В+С1
А+В+С1
8
9
10
11
12
13
14
(кестенің жалғасы)
___ жылғы 1 қаңтарға қорлар
МҚК бекіткен баланстық қорлар
баланстық
баланстан тыс
бекітілген күнге
бекітілген жылы, хаттаманың нөмірі
А+В
C1
А+В+С1
С2
А+В
А+В+С1
С2
15
16
17
18
19
20
21
22
23
Басшы _____________________ ___________
(тегі, аты, әкесінің аты (қолы)
(болған жағдайда)
Орындаушы ______________________ ___________
(тегі, аты, әкесінің аты (қолы)
(болған жағдайда)
Орындаушының телефоны ___________________________
Мөрдің орны (болған жағдайда)
Ескертпе: гелий бойынша жер қойнауының жай-күйі туралы есептілік нысаны қосымшада келтірілген түсініктемеге сәйкес толтырылады.
Әкімшілік деректер
жинауға арналған
"Қорлардың есептік
балансы" нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсініктеме
"Гелий бойынша жер қойнауының жай-күйі туралы есептілік"
Нысанның 1-бағанында кен орнының реттік нөмірі көрсетіледі.
Нысанның 2-бағанында облысы, жер қойнауын пайдаланушы, кен орнының игерілу дәрежесі, мемлекеттік нөмірі, типі, учаскесі, өнімділік шөгінділер; кен шоғыры; коллектор, кен шоғырының тереңдігі мен кен шоғырының коды көрсетіледі.
Нысанның 3-бағанында а) ашылу жылы; б) газға игеруді енгізу жылы; в) игеруді енгізу жылы; г) игеру басталғаннан бастап өндіру мен шығындар; д) бекіту күніне өндіру мен шығындар көрсетіледі.
Нысанның 4-бағанында тасымалдағыштың түрі көрсетіледі.
Нысанның 5-бағанында ____ жылғы 1 қаңтардағы А+В+С1 санаттары бойынша тасымалдағыштың баланстық қоры көрсетіледі.
Нысанның 6-бағанында ____ жылғы 1 қаңтардағы С2 санаты бойынша тасымалдағыштың баланстық қоры көрсетіледі.
Нысанның 7-бағанында құрамы, %-бен а) гелий; б) азот; в) күкірт сутегі; г) көмір қышқыл газы көрсетіледі.
Нысанның 8-бағанында ____ жылғы 1 қаңтардағы А+В+С1 санаттары бойынша гелийдің баланстық қорлары көрсетіледі.
Нысанның 9-бағанында ____ жылғы 1 қаңтардағы С2 санаты бойынша гелийдің баланстық қорлары көрсетіледі.
Нысанның 10-бағанында А+В+С1 санаттары бойынша а) өндіру б) шығын нәтижесінде ____ жылғы баланстық қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
Нысанның 11-бағанында А+В+С1 санаттары бойынша барлау нәтижесінде ____ жылғы баланстық қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
Нысанның 12-бағанында А+В+С1 санаттары бойынша баланстан балансқа беру немесе қайта бағалау нәтижесінде ____ жылғы баланстық қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
Нысанның 13-бағанында А+В+С1 санаттары бойынша қорларды есептен шығару нәтижесінде ____ жылғы баланстық қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
Нысанның 14-бағанында ____ жылғы 1 қаңтардағы А+В санаттары бойынша баланстық қорлар көрсетіледі.
Нысанның 15-бағанында ____ жылғы 1 қаңтардағы С1 санаты бойынша баланстық қорлар көрсетіледі.
Нысанның 16-бағанында ____ жылғы 1 қаңтардағы А+В+С1 санаттары бойынша баланстық қорлар көрсетіледі.
Нысанның 17-бағанында ____ жылғы 1 қаңтардағы С2 санаты бойынша баланстық қорлар көрсетіледі.
Нысанның 18-бағанында ____ жылғы 1 қаңтардағы баланстан тыс қорлар көрсетіледі.
Нысанның 19-бағанында А+В санаттары бойынша ҚР МҚК бекіткен күнге баланстық қорлар көрсетіледі.
Нысанның 20-бағанында А+В+С1 санаттары бойынша ҚР МҚК бекіткен күнге баланстық қорлар көрсетіледі.
Нысанның 21-бағанында С2 санаты бойынша ҚР МҚК бекіткен күнге баланстық қорлар көрсетіледі.
Нысанның 22-бағанында бекітілген жылы және ҚР МҚК хаттамасының нөмірі көрсетіледі.
Көмір бойынша жер қойнауының жай-күйі туралы есептілік
20__ жылғы есептілік кезең
Индекс: 7-К.
Мерзімділігі: жыл сайын.
Ұсынатын адамдар тобы: жер қойнауын пайдаланушылар.
Қайда ұсынылады: жер қойнауын зерттеу және пайдалану жөніндегі уәкілетті органның аумақтық бөлімшесіне, жер қойнауын зерттеу және пайдалану жөніндегі уәкілетті органға.
Ұсыну мерзімі: жыл сайын, есептік жылдан кейінгі жылдың 15 ақпанына дейін.
_________ жылғы көмір бойынша қорлардың есептік балансы
қорлардың өлшем бірлігі мың тонна
Облыс, кәсіпорын, кен орны, бассейн, учаске, алаң, шахта, қима, деңгейжиек, қат, лицензияның (келісімшарттың) № және берілген күні
а) игерілу дәрежесі, жылы;
б) кәсіпорынның, шахтаның, қиманың жылдық жобалау және өндірістік қуаты;
в) қорларды есептеу тереңдігі;
г) игерудің ең көп (нақты) тереңдігі, м;
д) деңгейжиектік, қаттық астасу тереңдігі, м;
е) пайдалы қатқабат қалыңдығы, м;
ж) аршу коэффициенті, м3/т н/е м3/м3;
з) торфтардың қалыңдығы мен көлемі, м
а) пайдалы қазбаның типі, сорты, маркасы, технологиялық тобы;
б) пайдалы компоненттермен зиянды қоспалардың орташа құрамы (пайдалы қазбаның шығымы);
в) ылғалдылығы, %;
г) жанудың үлестік жылылығы,
МДж/кг;
д) шайырдың шығымы
А
В
А+В
А+В+С1
С2
қорларының санаттары баланстан тыс
___ жылғы 1 қаңтарға қорлар
Баланстық
Баланс
тан тыс
А
Б
1
2
3
4
5
(кестенің жалғасы)
Мыналардың нәтижесінде____жылғы баланстық қорлардың өзгеруі
Өндіру
Шығын
Барлау
Қайта бағалау
(+ немесе -)
Қорларды есептен шығару
Техникалық шекаралардың өзгеруі және басқа да себептер
6
7
8
9
10
11
(кестенің жалғасы)
___ жылғы 1 қаңтарға қорлардың жай-күйі
МҚК немесе АҚК бекіткен баланстық қорлар

1) проектные потери при добычи, %;
2) разубоживание, %;
3) промышленные запасы угля и горючих сланцев, А+В+С1:
а) всей шахты (разреза);
б) действующих горизонтов
Обеспеченность предприятия в годах балансовыми запасами категории А+В+С1:
а) всеми запасами;
б) в проектных контурах отработки по углю и горючим сланцам промышленными запасами А+В+С1
в) всей шахты, разреза;
г) действующих горизонтов
Балансовые
Забалансовые
а) всего;
б) дата утверждения и № протокола;
в) группа сложности
12
13
14
15
16
Руководитель _____________________                         ___________
(фамилия, имя, отчество                         (подпись)
(при его наличии)
Исполнитель ______________________                         ___________
(фамилия, имя, отчество                         (подпись)
(при его наличии)
Телефон исполнителя ___________________________
Место печати (при его наличии)
Примечание: форма отчетности о состоянии недр по углю заполняется согласно пояснению, приведенному в приложении.
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных данных
"Отчетный баланс запасов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Отчетность о состоянии недр по углю"
В графе А формы указывается порядковый номер проекта.
В графе Б формы указываются область, предприятие, месторождение, бассейн, участок, поле, шахта, разрез, горизонт, пласт, № лицензии (контракта) и дата выдачи.
В графе 1 формы указываются: а) степень освоения, год; б) годовая проектная и производственная мощность предприятия, шахты, разреза; в) глубина подсчета запасов; г) максимальная глубина разработки (фактическая) м; д) глубина залегания горизонта, пласта м; е) мощность полезной толщи; ж) коэффициент вскрыши, м3/т или м3/ м3; з) мощность и объем торфов, м.
В графе 2 формы указываются: а) тип полезного ископаемого, сорт, марка, технологическая группа; б) среднее содержание полезных компонентов и вредных примесей (выход полезного ископаемого); в) влажность, %; г) удельная теплота сгорания, МДж/кг; д) выход смолы.
В графе 3 формы указываются категории запасов по действующей классификации А, В, А+В, А+В+С1, С2 и забалансовые запасы.
В графе 4 формы приводятся данные об общем количестве балансовых запасов на 1 января отчетного года.
В графе 5 формы приводятся данные об общем количестве забалансовых запасов на 1 января отчетного года.
В графе 6 формы указывается изменение балансовых запасов за 20___ год в результате: добычи.
В графе 7 формы указывается изменение балансовых запасов за 20___ год в результате: потерь при добыче.
В графе 8 формы указывается изменение балансовых запасов за 20___ год в результате: разведки.
В графе 9 формы указывается изменение балансовых запасов за 20___ год в результате: переоценки.
В графе 10 формы указывается изменение балансовых запасов за 20___ год в результате: списания запасов.
В графе 11 формы указывается изменение балансовых запасов за 20___ год в результате: изменения технических границ и другие причины.
В графе 12 формы указывается состояние балансовых запасов на 01.01.__ год.
В графе 13 формы указывается состояние забалансовых запасов на 01.01.__ год.
В графе 14 формы указывается балансовые запасы, утвержденные ГКЗ или ТКЗ а) всего; б) дата утверждения и № протокола; в) группа сложности.

1) өндіру кезіндегі жобалық ысырап %;
2) құнарсыздану, %;
3) көмір мен жанатын тақтатастардың өнеркәсіптік қорлары, А+В+С1:
а) барлық шахтаның (қиманың);
б) жұмыс істеп тұрған деңгейжиектердің
Кәсіпорынның А+В+С1 санатының баланстық қорлармен жылдарға қамтамасыз етілуі:
а) барлық қорлармен;
б) көмір мен жанатын тақтатастар бойынша жобалық контурларда А+В+С1 өнеркәсіптік қорларымен;
в) барлық шахтаның (қиманың);
г) жұмыс істеп тұрған деңгейжиектердің
Баланстық
Баланстан тыс
а) барлығы;
б) бекітілген күні, жылы;
хаттаманың нөмірі;
в) күрделілік тобы
12
13
14
15
16
Басшы _____________________ ___________
(тегі, аты, әкесінің аты (қолы)
(болған жағдайда)
Орындаушы ______________________ ___________
(тегі, аты, әкесінің аты (қолы)
(болған жағдайда)
Орындаушының телефоны ___________________________
Мөрдің орны (болған жағдайда)
Ескертпе: көмір бойынша жер қойнауының жай-күйі туралы есептілік нысаны қосымшада келтірілген түсініктемеге сәйкес толтырылады.
Әкімшілік деректер
жинауға арналған
"Қорлардың есептік
балансы" нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсініктеме
"Көмір бойынша жер қойнауының жай-күйі туралы есептілік"
Нысанның А бағанында кен орнының реттік нөмірі көрсетіледі.
Нысанның Б бағанында облысы, кәсіпорын, кен орны, бассейн, учаскесі, алаңы, шахтасы, қимасы, жиегі, қаты, лицензияның (келісімшарттың) нөмірі және берілген күні көрсетіледі.
Нысанның 1-бағанында а) игерілу дәрежесі, жылы; б) кәсіпорынның, шахтаның, қиманың жылдық жобалау және өңдірістік қуаты; в) қорлардың тереңдігін есептеу; г) игерудің ең көп (нақты) тереңдігі, м; д) жиектің қаттық астасу тереңдігі, м; е) пайдалы қатқабат қалыңдығы; ж) аршу коэффициенті, м; з) торфтардың қалыңдығы мен көлемі көрсетіледі.
Нысанның 2-бағанында а) пайдалы қазбаның типі, сорты, маркасы, технологиялық тобы; б) пайдалы компоненттер мен зиянды қоспалардың орташа құрамы (пайдалы қазбаның шығымы); в) ылғалдылығы, %, г) жанудың меншік жылылығы, МДж/кг; д) шайырдың шығымы көрсетіледі.
Нысанның 3-бағанында А, В, А+В, А+В+С1, С2 қазіргі сыныптамасы бойынша қорлардың санаты және баланстан тыс қорлар көрсетіледі.
Нысанның 4-бағанында есептік жылдың 1 қаңтарындағы баланстық қорлардың жалпы саны туралы мәліметтер келтіріледі.
Нысанның 5-бағанында есептік жылдың 1 қаңтарындағы баланстан тыс қорлардың жалпы саны туралы мәліметтер келтіріледі.
Нысанның 6-бағанында өңдіру нәтижесінде____жылғы баланстық қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
Нысанның 7-бағанында өңдіру кезіңдегі шығын нәтижесінде____жылғы баланстық қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
Нысанның 8-бағанында барлау нәтижесінде____жылғы баланстық қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
Нысанның 9-бағанында қайта бағалау нәтижесінде____жылғы баланстық қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
Нысанның 10-бағанында қорларды есептен шығару нәтижесінде____жылғы баланстық қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
Нысанның 11-бағанында техникалық шекаралардың өзгеруі және басқа да себептер нәтижесінде____жылғы баланстық қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
Нысанның 12-бағанында ____ жылғы 1 қаңтардағы қорлардың баланстық жай-күйі көрсетіледі.
Нысанның 13-бағанында ____ жылғы 1 қаңтардағы қорлардың баланстан тыс жай-күйі көрсетіледі.
Нысанның 14-бағанында МҚК немесе АҚК бекіткен баланстық қорлар: а) барлығы; б) бекітілген жылы, хаттаманың нөмірі; в) күрделілік тобы көрсетіледі.

В графе 15 формы указываются: 1) проектные потери при добычи, %; 2) разубоживание, %; 3) промышленные запасы угля и горючих сланцев, А+В+С1: а) всей шахты (разреза); б) действующих горизонтов;
В графе 16 формы указывается обеспеченность предприятия в годах балансовыми запасами категории А+В+С1: а) всеми запасами; б) в проектных контурах отработки по углю и горючим сланцам промышленными запасами А+В+С1; в) всей шахты, разреза; г) действующих горизонтов.
Отчетности о состоянии недр по твердым полезным ископаемым
Отчетный период 20___ год
Индекс: 8-ТПИ.
Периодичность: ежегодно.
Круг лиц представляющих: недропользователи.
Куда представляется: в территориальные подразделения уполномоченного органа по изучению и использованию недр, уполномоченный орган по изучению и использованию недр.
Срок представления: ежегодно до 15 февраля года, следующего за отчетным годом.
Отчетный баланс запасов по твердым полезным ископаемым
за _________год
единица измерения запасов____
Область, предприятие, месторождение, участок, местоположение, № лицензии (контракта) и дата выдачи
а) степень освоения, год;
б) годовая проектная мощность предприятия;
в) глубина подсчета запасов;
г) максимальная глубина разработки (фактическая), м;
д) коэффициент вскрыши, м3/т или м3/ м3
а) тип полезного ископаемого, сорт, марка, технологическая группа;
б) среднее содержание полезных компонентов и вредных примесей (выход полезного ископаемого)
Категории запасов
А
В
А+В
A+B+C1
С2
забалансовые
А
Б
1
2
3
(продолжение таблицы)
Запасы на 01.01.____год
Балансовые
Забалансовые
добычи
потерь при добыче
разведки
4
5
6
7
8
(продолжение таблицы)
Изменение балансовых запасов за ___год в результате
Состояние запасов на 01.01.___ год
Переоценки (+ или -)
списания неподтвердившихся запасов
изменения технических границ и др. причины
Балансовые
Забалансовые
9
10
11
12
13
(продолжение таблицы)
Балансовые запасы, утвержденные ГКЗ или ТКЗ
Обеспеченность предприятия в годах балансовыми запасами категории A+B+C1 из расчета проектной мощности потерь при добыче и разубоживания:
а) всеми запасами;
б) в проектных контурах отработки
а) всего;
б) дата утверждения и № протокола;
в) группа сложности
1) проектные потери при добыче, %;
2) разубоживание, %.
14
15
16
Руководитель _____________________                         ___________
(фамилия, имя, отчество                         (подпись)
(при его наличии)
Исполнитель ______________________                         ___________
(фамилия, имя, отчество                         (подпись)
(при его наличии)
Телефон исполнителя ___________________________
Место печати (при его наличии)
Примечание: форма отчетности о состоянии недр по твердым полезным ископаемым заполняется согласно пояснению, приведенному в приложении.
Приложение
к форме, предназначенной для
сбора административных данных
"Отчетный баланс запасов"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Отчетность о состоянии недр по твердым полезным ископаемым"
В графе А формы указывается порядковый номер месторождения.
В графе Б формы указываются область, предприятие, месторождение, участок, местоположение, № лицензии (контракта) и дата выдачи.
В графе 1 формы указываются а) степень освоения, год, б) годовая проектная мощность предприятия, в) глубина подсчета запасов, г) максимальная глубина разработки (фактическая), м, д) коэффициент вскрыши, м3/т или м33.
В графе 2 формы указываются а) тип полезного ископаемого, сорт, марка, технологическая группа, б) среднее содержание полезных компонентов и вредных примесей (выход полезного ископаемого).

Нысанның 15-бағанында 1) өңдіру кезіңдегі жобалық ысырап %; 2) құнарсыздану, %; 3) а) барлық шахтаның (қиманың); б) жұмыс істеп тұрған қатпарлардың көмір мен жанатын тақтатастардың өнеркәсіптік қорлары, А+В+С1 көрсетіледі.
Нысанның 16-бағанында кәсіпорынның а) барлық қорлармен; б) көмір мен жанатын тақтатастар бойынша жобалық контурларда А+В+С1 өнеркәсіптік қорларымен; в) барлық шахтаның (қиманың) г) жұмыс істеп тұрған қатпарлардың А+В+С1 санатының баланстық қорлармен жылдарға қамтамасыз етілуі көрсетіледі.
Қатты пайдалы қазбалар бойынша жер қойнауының жай-күйі туралы есептілік
20__ жылғы есептілік кезең
Индекс: 8-ҚПҚ.
Мерзімділігі: жыл сайын.
Ұсынатын адамдар тобы: жер қойнауын пайдаланушылар.
Қайда ұсынылады: жер қойнауын зерттеу және пайдалану жөніндегі уәкілетті органның аумақтық бөлімшесіне, жер қойнауын зерттеу және пайдалану жөніндегі уәкілетті органға.
Ұсыну мерзімі: жыл сайын, есептік жылдан кейінгі жылдың 15 ақпанына дейін.
_________ жылғы қатты пайдалы қазбалар бойынша қорлардың есептік балансы
қорлардың өлшем бірлігі ____
Облыс, кәсіпорын, кен орны, учаске, орналасқан жері, лицензияның (келісімшарттың) № және берілген күні
а) игерілу дәрежесі, жылы;
б) кәсіпорынның, жылдық жобалық қуаты;
в) қорларды есептеу тереңдігі;
г) игерудің ең көп тереңдігі, (нақты) м;
д) аршу коэффициенті, м3/т н/е м33
а) пайдалы қазбаның типі, сорты, маркасы, технологиялық тобы;
б) пайдалы компоненттер мен зиянды қоспалардың орташа құрамы (пайдалы қазбаның шығымы)
А
В
А+В
А+В+С1
С2
қорларының санаттары баланстан тыс
А
Б
1
2
3
(кестенің жалғасы)
___ жылғы 1 қаңтарға қорлар
Баланстық
Баланстан тыс
Өндіру
Өндіру кезіндегі шығын
Барлау
4
5
6
7
8
(кестенің жалғасы)
Мыналардың нәтижесінде____жылғы баланстық қорлардың өзгеруі
__ жылғы 1 қаңтарға қорлардың жай-күйі
Қайта бағалау (+ немесе -)
Расталмаған қорларды есептен шығару
Техникалық шекаралардың өзгеруі және басқа да себептер
Баланстық
Баланстан тыс
9
10
11
12
13
(кестенің жалғасы)
МҚК немесе АҚК бекіткен баланстық қорлар
Кәсіпорындардың өндіру және құнарсыздану кезінде ысыраптың жобалық қуатының есебінен А+В+С1 санатындағы баланстық қорлармен жылдарға қамтамасыз етілуі:
а) барлық қорлармен;б) жобалық өңдеу сұлбаларында
а) барлығы;
б) бекітілген күні, хаттаманың нөмірі;
в) күрделілік тобы
1) өндіру кезіндегі жобалық ысырап, %;
2) құнарсыздану, %
14
15
16
Басшы _____________________ ___________
(тегі, аты, әкесінің аты (қолы)
(болған жағдайда)
Орындаушы ______________________ ___________
(тегі, аты, әкесінің аты (қолы)
(болған жағдайда)
Орындаушының телефоны ___________________________
Мөрдің орны (болған жағдайда)
Ескертпе: қатты пайдалы қазбалар бойынша жер қойнауының жай-күйі туралы есептілік нысаны қосымшада келтірілген түсініктемеге сәйкес толтырылады.
Әкімшілік деректер
жинауға арналған
"Қорлардың есептік
балансы" нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсініктеме
"Қатты пайдалы қазбалар бойынша жер қойнауының жай-күйі туралы есептілік"
Нысанның А-бағанында кен орнының реттік нөмірі көрсетіледі.
Нысанның Б-бағанында облысы, кәсіпорын, кен орны, учаскесі, орналасқан жері, лицензияның (келісімшарттың) нөмірі және берілген күні көрсетіледі.
Нысанның 1-бағанында а) игерілу дәрежесі, жылы; б) кәсіпорынның, жылдық жобалау қуаты; в) қорлардың тереңдігін есептеу; г) игерудің ең көп (нақты) тереңдігі, м; д) аршу коэффициенті, м көрсетіледі.
Нысанның 2-бағанында а) пайдалы қазбаның типі, сорты, маркасы, технологиялық тобы; б) пайдалы компоненттер мен зиянды қоспалардың орташа құрамы (пайдалы қазбаның шығымы) көрсетіледі.

В графе 3 формы указываются категории запасов А, В, А+В, А+В+С1, С2, забалансовые.
В графе 4 формы указываются: Запасы на 01.01._____ год: балансовые.
В графе 5 формы указываются: Запасы на 01.01._____ год: забалансовые.
В графе 6 формы указываются: изменения балансовых запасов за ________ год в результате добычи.
В графе 7 формы указываются: изменения балансовых запасов за ________ год в результате потерь при добыче.
В графе 8 формы указываются: изменения балансовых запасов за ________ год в результате потерь при добыче разведки.
В графе 9 формы указываются: изменения балансовых запасов за ________ год в результате переоценки.
В графе 10 формы указываются: изменения балансовых запасов за ________ год в результате списания неподтвердившихся запасов.
В графе 11 формы указываются: изменения балансовых запасов за ________ год в результате изменения технических границ и др. причины.
В графе 12 формы указывается: состояние запасов на 01.01. ______ год: балансовые запасы.
В графе 13 формы указывается: состояние запасов на 01.01. ______ год: забалансовые запасы.
В графе 14 формы указываются: балансовые запасы, утвержденные ГКЗ или ТКЗ: а) всего; б) дата утверждения и № протокола; в) группа сложности.
В графе 15 формы указываются: балансовые запасы, утвержденные ГКЗ или ТКЗ: 1) Проектные потери при добычи, %; 2) разубоживание.
В графе 16 формы указывается: обеспеченность предприятия в годах балансовыми запасами категории А+В+С1 из расчета проектной мощности потерь при добыче и разубоживания: а) всеми запасами; б) в проектных контурах отработки.
Приложение 2 к приказу
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
от 27 февраля 2015 года № 254
Форма,
предназначенная для сбора
административных данных
Отчетность по мониторингу
Сноска. Приложение 2 в редакции приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 22.11.2017 № 810 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Отчетность по мониторингу по недрам месторождений углеводородов.
2. Отчетность по мониторингу по недрам твердых полезных ископаемых.
3. Отчетность по мониторингу по недрам подземных вод.
Отчетность по мониторингу по недрам месторождений углеводородов
Отчетный период 20___ год
Индекс: форма 1-МН.
Периодичность: ежегодно.
Круг лиц представляющих: недропользователи.
Куда представляется: в территориальные подразделения уполномоченного органа по изучению и использованию недр, уполномоченный орган по изучению и использованию недр.
Срок представления: ежегодно до 15 февраля года, следующего за отчетным годом.
Отчетность по мониторингу по недрам месторождений углеводородов за 20___ год
Таблица 1. Общие сведения
Недропользователь
№ Контракта или лицензии
Тип полезного ископаемого, компоненты
Название месторождения
1
2
3
4
(продолжение таблицы)
Место нахождение (область, район)
Нефтегазоносная провинция, область
Площадь геологического (горного) отвода
Год начала разработки, масштаб
5
6
7
8
(продолжение таблицы)
Степень освоенности, %
Глубина залегания резервуара, м
Способ отработки месторождения
Фонд скважин, скважины
9
10
11
12
таблица 2. Сведения о Программе мониторинга недр
Название программы
Год разработки и утверждения Программы
Компания разработчик Программы
Виды мониторинга, проводимого в соответствии с Программой*
Срок реализации Программы, лет
Дата начала реализации Программы
1
2
3
4
5
6
Виды мониторинга недр на месторождениях углеводородов:

Нысанның 3-бағанында А, В, А+В, А+В+С1, С2 санаттары бойынша қорлар және баланстан тыс қорлар көрсетіледі.
Нысанның 4-бағанында ____ жылғы 1 қаңтардағы баланстық қорлар көрсетіледі.
Нысанның 5-бағанында ____ жылғы 1 қаңтардағы бойынша баланстан тыс қорлар көрсетіледі.
Нысанның 6-бағанында өңдіру нәтижесінде____жылғы баланстық қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
Нысанның 7-бағанында өңдіру кезіңдегі шығын нәтижесінде____жылғы баланстық қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
Нысанның 8-бағанында өндіру барлау кезіңдегі шығын нәтижесінде____жылғы баланстық қорлардың өзгеруі (+ немесе -) көрсетіледі.
Нысанның 9-бағанында қайта бағалау нәтижесінде____жылғы баланстық қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
Нысанның 10-бағанында расталмаған қорларды есептен шығару нәтижесінде____жылғы баланстық қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
Нысанның 11-бағанында техникалық шекаралардың өзгеруі және басқа да себептер нәтижесінде____жылғы баланстық қорлардың өзгеруі көрсетіледі.
Нысанның 12-бағанында ____ жылғы 1 қаңтардағы қорлардың баланстық жай-күйі көрсетіледі.
Нысанның 13-бағанында ____ жылғы 1 қаңтардағы қорлардың баланстан тыс жай-күйі көрсетіледі.
Нысанның 14-бағанында МҚК немесе АҚК бекіткен баланстық қорлар: а) барлығы; б) бекітілген жылы, хаттаманың нөмірі; в) күрделілік тобы көрсетіледі.
Нысанның 15-бағанында МҚК немесе АҚК бекіткен баланстық қорлар.
1) Өңдіру кезіңдегі жобалық ысырап %; 2) құнарсыздану көрсетіледі.
Нысанның 16-бағанында кәсіпорынның а) барлық қорлармен; б) жобалық өңдеу сұлбаларында өндіру және құнарсыздану кезінде ысыраптың жобалық қуатының есебінен А+В+С1 санатындағы баланстық қорлармен жылдарға қамтамасыз етілуі көрсетіледі.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2015 жылғы 27 ақпандағы
№ 254 бұйрығына 2-қосымша
Әкімшілік деректер жинауға
арналған нысан
Мониторинг жөніндегі есептілік
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 22.11.2017 № 810 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Көмірсутек кен орындарының жер қойнауы бойынша мониторинг жөніндегі есептілік.
2. Қатты пайдалы қазбалар кен орындары бойынша мониторинг жөніндегі есептілік.
3. Жерасты сулары жер қойнауы мониторинг жөніндегі есептілік.
Көмірсутек кен орындарының жер қойнауы бойынша мониторинг жөніндегі есептілік
20__ жылғы есептілік кезең
Индекс: ЖҚМ-1.
Мерзімділігі: жыл сайын.
Ұсынатын адамдар тобы: жер қойнауын пайдаланушылар.
Қайда ұсынылады: жер қойнауын зерттеу және пайдалану жөніндегі уәкілетті органның аумақтық бөлімшесіне, жер қойнауын зерттеу және пайдалану жөніндегі уәкілетті органға.
Ұсыну мерзімі: жыл сайын, есептік жылдан кейінгі жылдың 15 ақпанына дейін.
20__ жылғы көмірсутек кен орындарының жер қойнауы бойынша мониторинг жөніндегі есептілік
1-кесте. Жалпы мәліметтер
Жер қойнауын пайдаланушы
Келісімшарт, Лицензия №
Пайдалы қазба типі. Компоненттер
Кен орнының атауы
1
2
3
4
(кестенің жалғасы)
Орналасқан жері
(облыс, аудан)
Мұнай-газды провинция, облыс
Геологиялық (таулы) бөлудің ауданы
Игерудің басталу жылы, ауқымы
5
6
7
8
(кестенің жалғасы)
Игерілу дәрежесі, %
Резервуар орнының тереңдігі, м
Кен орнын өңдеу тәсілі
Ұңғыма қоры, ұңғы
9
10
11
12
2-кесте. Жер қойнауы мониторингінің бағдарламасы туралы мәліметтер
Бағдарлама атауы
Бағдарлама әзірленген және бекітілген жыл
Бағдарламаны әзірлеуші компания
Бағдарламаға сәйкес жүргізілетін мониторинг түрлері*
Бағдарламаны іске асыру мерзімі, жыл
Бағдарламаны іске асыру басталған күн
1
2
3
4
5
6
Көмірсутек кен орындарындағы жер қойнауы мониторингінің түрлері:

Таблица 3.1. Результаты наблюдений нивелирование
в графе 1 формы указывается год работ;
в графе 2 формы указывается № профиля;
в графе 3 формы указывается № репера;
в графе 4 формы указываются координаты WGS-84 северная широта (ɸ);
в графе 5 формы указываются координаты WGS-84 восточная долгота (ƛ);
в графе 6 формы указываются вертикальные движения земной коры, мм/год.
Таблица 3.2. Результаты наблюдений GPS измерения
в графе 1 формы указывается год работ;
в графе 2 формы указывается номер пункта;
в графе 3 формы указываются координаты WGS-84 северная широта (ɸ);
в графе 4 формы указываются координаты WGS-84 восточная долгота (ƛ);
в графе 5 формы указываются вертикальные движения земной коры, мм/год;
в графе 6 формы указываются горизонтальные движения земной коры, мм/год;
в графе 7 формы указывается азимут горизонтальных движений земной коры, градусы.
Таблицы 3.3. Результаты наблюдений гравиметрические измерения
в графе 1 формы указывается год работ;
в графе 2 формы указывается № пункта;
в графе 3 формы указываются координаты WGS-84 северная широта (ɸ);
в графе 4 формы указываются координаты WGS-84 восточная долгота (ƛ);
в графе 5 формы указываются изменения значений силы тяжести, мкГал/год.
Таблица 3.4. Результаты наблюдений сейсмологические наблюдения
в графе 1 формы указывается дата;
в графе 2 формы указывается № пункта;
в графе 3 формы указывается время события в очаге;
в графе 4 формы указываются координаты WGS-84 северная широта (ɸ);
в графе 5 формы указываются координаты WGS-84 восточная долгота (ƛ);
в графе 6 формы указывается глубина в эпицентре в километрах;
в графе 7 формы указывается магнитуда;
в графе 8 формы указывается единица измерения.
Таблица 4. Промыслово-геофизический и гидродинамический мониторинг условия организации и проведения мониторинга
в графе 1 формы указывается порядковый номер;
в графе 2 формы указывается период наблюдения;
в графе 3 формы указывается вид измерений: измерение пластового и забойного давлений и температур, измерения на установившихся режимах фильтрации (ИД, КВД, КПД); измерение дебитов/приемистостей, контроль устьев параметров, измерение методами ГИС (ГК, ГГК, НК, ННК, АК, шумометрия, электромагнитометрия, резистивиметрия, СИК и др);
в графе 4 формы указывается наблюдательная сеть: количество скважин промысловых, количество скважин наблюдательных, продуктивные горизонты;
в графе 5 формы указываются применяемая аппаратура и методы;
в графе 6 формы указывается точность измерений;
в графе 7 формы указываются компания-исполнитель работ.

3.1 -кесте. Қадағалау нәтижелері. Нивелирлеу
нысанның 1-бағанында жұмыстар жылы көрсетіледі;
нысанның 2-бағанында профиль нөмірі көрсетіледі;
нысанның 3-бағанында қазық нөмірі көрсетіледі;
нысанның 4-бағанында WGS-84 координаттары: солтүстік ендік
көрсетіледі;
нысанның 5-бағанында WGS-84 координаттары: шығыс бойлық
көрсетіледі;
нысанның 6-бағанында жер қыртысының тік қозғалысы, мм/жыл көрсетіледі.
3.2-кесте. Қадағалау нәтижелері. GPS өлшеулер
нысанның 1-бағанында жұмыстар жылы көрсетіледі;
нысанның 2-бағанында пункт № көрсетіледі;
нысанның 3-бағанында WGS-84 координаттары: солтүстік ендік
көрсетіледі;
нысанның 4-бағанында WGS-84 координаттары: шығыс бойлық
көрсетіледі;
нысанның 5-бағанында жер қыртысының тік қозғалысы, мм/жыл көрсетіледі;
нысанның 6-бағанында жер қыртысының көлденең қозғалысы, мм/жыл көрсетіледі;
нысанның 7-бағанында жер қыртысының көлденең қозғалысының азимуты, градустар көрсетіледі.
3.3-кесте. Қадағалау нәтижелері. Гравиметриялық өлшеулер
нысанның 1-бағанында жұмыстар жылы көрсетіледі;
нысанның 2-бағанында пункт № көрсетіледі;
нысанның 3-бағанында WGS-84 координаттары: солтүстік ендік
көрсетіледі;
нысанның 4-бағанында WGS-84 координаттары: шығыс бойлық
көрсетіледі;
нысанның 5-бағанында ауырлық күші мәнінің өзгеруі, мкГал/жыл көрсетіледі.
3.4- кесте. Қадағалау нәтижелері. Сейсмологиялық бақылаулар
нысанның 1-бағанында күні көрсетіледі;
нысанның 2-бағанында пункт № көрсетіледі;
нысанның 3-бағанында ошақтағы оқиғаның уақыты көрсетіледі;
нысанның 4-бағанында WGS-84 координаттары: солтүстік ендік
көрсетіледі;
нысанның 5-бағанында WGS-84 координаттары: шығыс бойлық
көрсетіледі;
нысанның 6-бағанында эпицентрдегі тереңдік, км көрсетіледі;
нысанның 7-бағанында магнитуда көрсетіледі;
нысанның 8-бағанында өлшем бірлігі көрсетіледі.
4-кесте. Кәсіпшілік-геофизикалық және гидродинамикалық мониторинг. Мониторинг ұйымдастыру және жүргізу шарттары
нысанның 1-бағанында реттік саны көрсетіледі;
нысанның 2-бағанында қадағалау мерзімі көрсетіледі;
нысанның 3-бағанында өлшеу түрлері: қаттық және түптік қысымдары мен температураларды өлшеулер, сүзудің белгіленген режимдеріндегі өлшеулер (ИД, ҚКК, ҚКТ), дебиттерді/қабылдауларды өлшеу, ауыз өлшемдерін бақылау, ҰҒЗ әдістерімен (ГК, ГГК, НК, ННК, АК, шуды өлшеу, электро-магниттік өлшеулер, резистивиметрия, СИК және т.б.) өлшеулер көрсетіледі;
нысанның 4-бағанында қадағалау желісі: кәсіпшілік ұңғымалардың саны, қадағалау ұңғымаларының саны, өнімді қатпарлар;
нысанның 5-бағанында қолданылатын аппаратура және әдістер көрсетіледі;
нысанның 6-бағанында өлшеулер нақтылығы көрсетіледі;
нысанның 7-бағанында жұмысты орындаушы компания көрсетіледі;

Таблица 4.1. Результаты наблюдений промыслово-геофизический мониторинг (методы ГИС)
в графе 1 формы указывается дата;
в графе 2 формы указываются № и тип скважины;
в графе 3 формы указываются координаты скважины;
в графе 4 формы указывается наблюдаемый горизонт;
в графе 5 формы указывается интервал;
в графе 6 формы указываются результаты измерений и обработки: манометрия: пластовое давление;
в графе 7 формы указываются результаты измерений и обработки: манометрия: забойное давление;
в графе 8 формы указываются результаты измерений и обработки: термометрия: температура;
в графе 9 формы указываются результаты измерений и обработки: расходометрия: объем притока жидкости в ствол скважины;
в графе 10 формы указываются результаты измерений и обработки: расходометрия: объем поглащения жидкости (набл.);
в графе 11 формы указываются результаты изменений и обработки: состав и структура жидкости: плотность;
в графе 12 формы указываются результаты изменений и обработки: состав и структура жидкости: диэлектрическая постоянная;
в графе 13 формы указываются результаты изменений и обработки: состав и структура жидкости: проводимость (электрическое сопротивление);
в графе 14 формы указывается удельное электрическое сопротивление: нефтеносной части;
в графе 15 формы указывается удельное электрическое сопротивление: водоносной части;
в графе 16 формы указывается удельное электрическое сопротивление: положение ВНК (ГНК);
в графе 17 формы указываются результаты изменений и обработки: акустический каротаж: пористость коллектора;
в графе 18 формы указываются результаты изменений и обработки: акустический каротаж: сцепление цемента с обсадной колонной;
в графе 19 формы указываются результаты изменений и обработки: акустический каротаж: сцепление цемента с горной породой;
в графе 20 формы указываются результаты изменений и обработки: радиохимический метод каротажа: данные ГК в процессе строительства скважины;
в графе 21 формы указываются результаты изменений и обработки: радиохимический метод каротажа: данные ГК в процессе эксплуатации скважины;
в графе 22 формы указываются результаты измерений и обработки: радиохимический метод каротажа: аномалия радиоактивности;
в графе 23 формы указывается пористость;
в графе 24 формы указывается проницаемость;
в графе 25 формы указывается толщина;
в графе 26 формы указывается охват пластов процессом разработки: характер насыщения коллектора;
в графе 27 формы указывается охват пластов процессом разработки: коэффициент действующей толщины;
в графе 28 формы указывается охват пластов процессом разработки: коэффициент продуктивности;
в графе 29 формы указывается охват пластов процессом разработки: коэффициент нефтеотдачи.

4.1-кесте. Қадағалау нәтижелері. Кәсіпшілік геофизикалық мониторинг (ҰГЗ әдістері)
нысанның 1-бағанында күні көрсетіледі;
нысанның 2-бағанында ұңғыма № және типі көрсетіледі;
нысанның 3-бағанында ұңғыма координаттары көрсетіледі;
нысанның 4-бағанында қадағаланатын қатпар көрсетіледі;
нысанның 5-бағанында аралық көрсетіледі;
нысанның 6-бағанында өлшеу және өңдеу нәтижелері: қысым өлшеу: қаттың қысымы көрсетіледі;
нысанның 7-бағанында өлшеу және өңдеу нәтижелері: қысым өлшеу: түптік қысым көрсетіледі;
нысанның 8-бағанында өлшеу және өңдеу нәтижелері: жылулықты өлшеу: температура көрсетіледі;
нысанның 9-бағанында өлшеу және өңдеу нәтижелері: шығысты өлшеу: сұйықтықтың ұңғыма діңгегіне құйылу көлемі көрсетіледі;
нысанның 10-бағанында өлшеу және өңдеу нәтижелері: шығысты өлшеу: сұйықтықтың азаю көлемі (қадағалау) көрсетіледі;
нысанның 11-бағанында өлшеу және өңдеу нәтижелері: сұйықтық құрамы және құрылымы: тығыздық көрсетіледі;
нысанның 12-бағанында өлшеу және өңдеу нәтижелері: сұйықтық құрамы және құрылымы: диэлектрлік тұрақты көрсетіледі;
нысанның 13-бағанында өлшеу және өңдеу нәтижелері: сұйықтық құрамы және құрылымы: өткізу қабілеті (электр кедергісі) көрсетіледі;
нысанның 14-бағанында меншікті электр кедергісі: мұнайлы бөлік көрсетіледі;
нысанның 15-бағанында меншікті электр кедергісі: сулы бөлік көрсетіледі;
нысанның 16-бағанында меншікті электр кедергісі: ВНК (ГНК) жағдайы көрсетіледі;
нысанның 17-бағанында өлшеу және өндеу нәтижелері: акустикалық каротаж: коллектордың кеуектілігі көрсетіледі;
нысанның 18-бағанында өлшеу және өндеу нәтижелері: акустикалық каротаж: цементтің шеген құбыр тізбектерімен ілінісуі көрсетіледі;
нысанның 19-бағанында өлшеу және өндеу нәтижелері: акустикалық каротаж: цементтің тау-кен жыныстарымен ілінісуі көрсетіледі;
нысанның 20-бағанында өлшеу және өндеу нәтижелері: каротаждың радиохимиялық әдісі: ұңғыма салу барысындағы ГК деректері көрсетіледі;
нысанның 21-бағанында өлшеу және өндеу нәтижелері: каротаждың радиохимиялық әдісі: ұңғыманы пайдалану барысындағы ГК деректері көрсетіледі;
нысанның 22-бағанында өлшеу және өндеу нәтижелері: каротаждың радиохимиялық әдісі: радиоактивтіліктің қалыпсыздығы көрсетіледі;
нысанның 23-бағанында кеуектілік көрсетіледі;
нысанның 24-бағанында өтімділік көрсетіледі;
нысанның 25-бағанында қалыңдық көрсетіледі;
нысанның 26-бағанында қаттарды игеру үдерісімен қамту: коллектордың қанығу сипаттамасы көрсетіледі;
нысанның 27-бағанында қаттарды игеру үдерісімен қамту: қазіргі қалыңдық коэффициенті көрсетіледі;
нысанның 28-бағанында қаттарды игеру үдерісімен қамту: өнімділік коэффициенті көрсетіледі;
нысанның 29-бағанында қаттарды игеру үдерісімен қамту: мұнай берілісінің коэффициенті көрсетіледі.

Таблица 4.2. Результаты наблюдений гидродинамический мониторинг
в графе 1 формы указывается дата;
в графе 2 формы указываются № и тип скважины;
в графе 3 формы указываются координаты скважины;
в графе 4 формы указывается наблюдаемый горизонт;
в графе 5 формы указывается интервал перфорации, м;
в графе 6 формы указываются накопленная добыча, т/год;
в графе 7 формы указываются результаты измерений и обработки: вид исследования;
в графе 8 формы указываются результаты измерений и обработки: пластовое давление, Мпа;
в графе 9 формы указываются результаты измерений и обработки: забойное давление, Мпа;
в графе 10 формы указываются результаты измерений и обработки: температура, С0;
в графе 11 формы указываются результаты изменений и обработки: дебит, т/сут;
в графе 12 формы указываются результаты изменений и обработки: коэффициент продуктивности, м3/сут*Мпа;
в графе 13 формы указываются результаты изменений и обработки: проницаемость, мкм2;
в графе 14 формы указываются результаты изменений и обработки: пъезопроводность, м2/с;
в графе 15 формы указываются результаты изменений и обработки: гидропроводность, мкм2*м/Мпа*с;
в графе 16 формы указываются результаты изменений и обработки: СКИН-фактор;
в графе 17 формы указываются результаты изменений и обработки: тип течения в пласте;
в графе 18 формы указываются результаты изменений и обработки: модуль течения в пласте;
в графе 19 формы указываются результаты изменений и обработки: тип модели пласта;
в графе 20 формы указываются результаты изменений и обработки: коэффициент приемистости пласта;
в графе 21 формы указываются результаты изменений и обработки: обводненность, %;
в графе 22 формы указываются результаты изменений и обработки: выводы по измерениям.
Таблица 5. Геохимический мониторинг условия организации и проведения мониторинга
в графе 1 формы указывается порядковый номер проекта;
в графе 2 формы указывается период наблюдений;
в графе 3 формы указывается вид измерений: отбор проб воды, нефти, газа; лабораторные исследования;
в графе 4 формы указывается количество скважин;
в графе 5 формы указывается применяемая аппаратура;
в графе 6 формы указывается компания - исполнитель работ.
Таблица 5.1. Результаты наблюдений
в графе 1 формы указывается дата;
в графе 2 формы указывается номер скважины;
в графе 3 формы указывается наблюдаемый горизонт;
в графе 4 формы указывается интервал опробования;
в графе 5 формы указывается номер пробы;
в графах с 6 по 14 формы указываются свойства пластовой нефти: газосодержание, м3/т; объемный коэффициент, д.ед; усадка, %; плотность нефти в пластовых условиях, г/см3; плотность дегазированной нефти при 20 оС, г/см3; вязкость нефти в пластовых условиях, МПа*с; коэффициент сжимаемости *105 1/ат; коэффициент растворимости, м33*ат; давление насыщения, Мпа;
в графах с 15 по 36 формы указываются свойства дегазированной нефти: плотность при 20оС, г/см3; вязкость кинематическая в мм2/с при температурах 20оС, 30оС, 40оС, 50оС, 60оС; содержание в % массовые серы, содержание парафина, содержание АСВ, содержание механических примесей, содержание хлористых солей в мг/л, содержание масел; температура застывания, оС; температура вспышки, оС; температура начала кипения, оС; выход фракций в % объемные до температуры 180 оС, до температуры 200 оС, до температуры 220 оС, до температуры 260оС, объемные до температуры 300оС; давление насыщенных паров, кПа; молекулярный вес;

4.2-кесте. Қадағалау нәтижелері. Гидродинамикалық мониторинг
нысанның 1-бағанында күні көрсетіледі;
нысанның 2-бағанында ұңғыма № және түрі көрсетіледі;
нысанның 3-бағанында ұңғыма координаттары көрсетіледі;
нысанның 4-бағанында қадағаланатын қатпар көрсетіледі;
нысанның 5-бағанында перфорация аралығы, м-мен көрсетіледі;
нысанның 6-бағанында жинақталған олжа, жылына/т көрсетіледі;
нысанның 7-бағанында өлшеу және өңдеу нәтижелері: зерттеу түрі көрсетіледі;
нысанның 8-бағанында өлшеу және өңдеу нәтижелері: қаттың қысымы, МПа көрсетіледі;
нысанның 9-бағанында өлшеу және өңдеу нәтижелері: түптік қысым, МПа көрсетіледі;
нысанның 10-бағанында өлшеу және өңдеу нәтижелері: температура, С0 көрсетіледі;
нысанның 11-бағанында өлшеу және өңдеу нәтижелері: дебит, тәулігіне/тонна көрсетіледі;
нысанның 12-бағанында өлшеу және өңдеу нәтижелері: өнімділік коэффициенті, тәул/м3*МПа көрсетіледі;
нысанның 13-бағанында өлшеу және өңдеу нәтижелері: өтімділік, мкм2 көрсетіледі;
нысанның 14-бағанында өлшеу және өңдеу нәтижелері: пъезо-өткізгіштік, м2/с көрсетіледі;
нысанның 15-бағанында өлшеу және өңдеу нәтижелері: гидро өткізгіштік, мкм2*м/МПа*с көрсетіледі;
нысанның 16-бағанында өлшеу және өңдеу нәтижелері: СКИН-фактор көрсетіледі;
нысанның 17-бағанында өлшеу және өңдеу нәтижелері: қаттағы ағымның типі көрсетіледі;
нысанның 18-бағанында өлшеу және өңдеу нәтижелері: қаттағы ағым модулі көрсетіледі;
нысанның 19-бағанында өлшеу және өңдеу нәтижелері: қат модулінің типі көрсетіледі;
нысанның 20-бағанында өлшеу және өңдеу нәтижелері: қаттың қабылдау коэффициенті көрсетіледі;
нысанның 21-бағанында өлшеу және өңдеу нәтижелері: сулану,% көрсетіледі;
нысанның 22-бағанында өлшеу және өңдеу нәтижелері: өлшеулер бойынша қорытындылар көрсетіледі.
5-кесте. Геохимикалық мониторинг. Мониторингті ұйымдастыру және жүргізу шарттары
нысанның 1-бағанында жобаның реттік саны көрсетіледі;
нысанның 2-бағанында қадағалау кезеңі көрсетіледі;
нысанның 3-бағанында өлшеу түрі: су, мұнай, газ сынамасын алу; лабороториялық зерттеулер;
нысанның 4-бағанында ұңғыма саны көрсетіледі;
нысанның 5-бағанында қолданылатын аппаратура көрсетіледі;
нысанның 6-бағанында жұмысты орындаушы компания көрсетіледі.
5.1-кесте. Қадағалау нәтижелері
нысанның 1-бағанында күні көрсетіледі;
нысанның 2-бағанында ұңғыма нөмірі көрсетіледі;
нысанның 3-бағанында бақыланатын қатпар көрсетіледі;
нысанның 4-бағанында сынама алу аралығы көрсетіледі;
нысанның 5-бағанында сынама нөмірі көрсетіледі;
нысанның 6-14 бағанында қаттағы мұнай қасиеттері: құрамындағы газ, м3/т; көлем коэффициенті, бірл.ү.; кему, %; қаттық жағдайдағы мұнайдың тығыздығы, г/см3; 200С кездегі газсыздандырылған мұнайдың тығыздығы, г/см3; қаттық жағдайдағы мұнайдың тұтқырлығы, МПа*с; қысылу коэффициенті *105 1/ат; ерігіштік коэффициенті, м33 ат; қанығу қысымы, МПа көрсетіледі;
нысанның 15-36 бағанында газсыздандырылған мұнай қасиеттері: 200С кездегі тығыздығы, г/см3; 200С, 300С, 400С, 500С, 600С температуралары кезіндегі кинематиялық тұтқырлық, мм2/с; құрамындағы күкірт, жаппай %; құрамындағы парафин, жаппай %; құрамындағы АСВ, жаппай %; құрамындағы механикалық қоспа, жаппай %; құрамындағы хлорлы тұздар, мг/л; құрамындағы майлар; қату температурасы, оС; жарқ етулер температурасы, оС; қайнау басталуы температурасы, оС; фракциялар шығуы, 1800С, 2000С, 2200С, 2600С, 3000С температураға дейінгі көлем, %; қаныққан бу қысымы, кПа; молекулярлық салмақ көрсетіледі;

Таблица 3.1. Результаты наблюдений
в графе 1 формы указывается год работы;
в графе 2 формы указываются номер и название объекта (участка);
в графе 3 формы указываются граничные координаты WGS-84 объекта (участка): северная широта;
в графе 4 формы указываются граничные координаты WGS-84 объекта (участка): восточная долгота;
в графе 5 формы указываются данные по приросту запасов полезного ископаемого;
в графе 6 формы указывается количество извлекаемых полезных ископаемых, тыс.т;
в графе 7 формы указывается содержание извлекаемых полезных ископаемых, г/т;
в графе 8 формы указывается объем извлекаемых горных пород, тыс. т.
в графе 9 формы указывается ход развития горных работ;
в графе 10 формы указывается кратность подработки, м/т;
в графе 11 формы указывается площадь выработки пространства, м2;
в графе 12 формы указывается состояние горных выработок;
в графе 13 формы указывается крепление горных выработок;
в графе 14 формы указывается степень разрушенности элементов горных выработок;
в графе 15 формы указывается оценка текущего состояния объекта (участка).
Таблица 4. Геодинамический мониторинг условия организации и проведения мониторинга
в графе 1 формы указывается порядковый номер месторождения;
в графе 2 формы указывается период наблюдений;
в графе 3 формы указываются вид измерений, GPS измерения, гравиметрические измерения, сейсмологические;
в графе 4 формы указывается наблюдательная сеть: номер и длина профиля, км, количество пунктов, пункт; количество пунктов, пункт; количество пунктов, пункт; количество пунктов, пункт;
в графе 5 формы указывается применяемая аппаратура;
в графе 6 формы указывается точность измерений: мм/км; мм.
Таблица 4.1. Результаты наблюдений нивелирование
в графе 1 формы указывается год работ;
в графе 2 формы указывается № профиля;
в графе 3 формы указывается № репера;
в графе 4 формы указываются координаты WGS-84 северная широта (ɸ);
в графе 5 формы указываются координаты WGS-84 восточная долгота (ƛ);
в графе 6 формы указываются вертикальные движения земной коры, мм/год;
в графе 7 формы указываются горизонтальные движения земной коры, мм/год;
в графе 8 формы указывается азимут горизонтальных движений земной коры, градусы.
Таблица 4.2. Результаты наблюдений GPS измерения
в графе 1 формы указывается год работ;
в графе 2 2 формы указывается № пункта;
в графе 3 формы указываются координаты WGS-84 северная широта (ɸ);
в графе 4 формы указываются координаты WGS-84 восточная долгота (ƛ);
в графе 5 формы указываются вертикальные движения земной коры, мм/год;
в графе 6 формы указываются горизонтальные движения земной коры, мм/год;
в графе 7 формы указывается азимут горизонтальных движений земной коры, градусы.

3.1-кесте. Қадағалау нәтижелері
нысанның 1-бағанында жұмыстар жылы көрсетіледі;
нысанның 2-бағанында объектінің (учаскенің) нөмірі және атауы көрсетіледі;
нысанның 3-бағанында объектінің (учаскенің) WGS-84 шекті координаттары: солтүстік ендік
көрсетіледі;
нысанның 4-бағанында объектінің (учаскенің) WGS-84 шекті координаттары: шығыс бойлық
көрсетіледі;
нысанның 5-бағанында пайдалы қазба қорының өсуі жөніндегі деректер көрсетіледі;
нысанның 6-бағанында алынатын пайдалы қазба саны, мың.т көрсетіледі;
нысанның 7-бағанында алынатын пайдалы қазба құрамы, г/т көрсетіледі;
нысанның 8-бағанында алынатын тау жыныстарының көлемі, мың. т көрсетіледі;
нысанның 9-бағанында тау-кен жұмыстарының даму барысы көрсетіледі;
нысанның 10-бағанында кеулей қазып алудың еселілігі, м/т көрсетіледі;
нысанның 11-бағанында кеңістікті игеру ауданы, м2 көрсетіледі;
нысанның 12-бағанында тау-кен қазбаларының күйі көрсетіледі;
нысанның 13-бағанында тау-кен қазбаларының бекіткіші көрсетіледі;
нысанның 14-бағанында тау-кен қазбалары элементтерінің бүліну дәрежесі көрсетіледі;
нысанның 15-бағанында объектінің (учаскенің) ағымдағы күйін бағалау көрсетіледі.
4-кесте. Геодинамикалық мониторинг. Мониторинг ұйымдастыру және жүргізу
нысанның 1-бағанында кен орнының реттік саны көрсетіледі;
нысанның 2-бағанында қадағалау кезеңі көрсетіледі;
нысанның 3-бағанында өлшемдер түрі: GPS өлшеулер, гравиметриялық өлшеулер, сейсмологиялық өлшеулер көрсетіледі;
нысанның 4-бағанында қадағалау желісі: профильдің нөмірі және ұзыңдығы, км, пункттер саны, пункт; пункттер саны, пункт; пункттер саны, пункт; пункттер саны, пункт көрсетіледі;
нысанның 5-бағанында қолданылатын аппаратура көрсетіледі;
нысанның 6-бағанында өлшемдер дәлдігі: мм/км, мм көрсетіледі.
4.1-кесте. Қадағалау нәтижелері. Нивелирлеу
нысанның 1-бағанында жұмыстар жылы көрсетілед;
нысанның 2-бағанында профиль № көрсетіледі;
нысанның 3-бағанында қазық № көрсетіледі;
нысанның 4-бағанында WGS-84 координаттары: солтүстік ендік
көрсетіледі;
нысанның 5-бағанында WGS-84 координаттары: шығыс бойлық
көрсетіледі;
нысанның 6-бағанында жер қыртысының тік қозғалысы, мм/жыл көрсетіледі;
нысанның 7-бағанында жер қыртысының көлденең қозғалысы, мм/жыл көрсетіледі;
нысанның 8-бағанында жер қыртысының көлденең қозғалысының азимуты, градустар көрсетіледі.
4.2-кесте. Қадағалау нәтижелері. GPS өлшеулер
нысанның 1-бағанында жұмыстар жылы көрсетіледі;
нысанның 2-бағанында пункттің № көрсетіледі;
нысанның 3-бағанында WGS-84 координаттары: солтүстік ендік
көрсетіледі;
нысанның 4-бағанында WGS-84 координаттары: шығыс бойлық
көрсетіледі;
нысанның 5-бағанында жер қыртысының тік қозғалысы, мм/жыл көрсетіледі;
нысанның 6-бағанында жер қыртысының көлденең қозғалысы, мм/жыл көрсетіледі;
нысанның 7-бағанында жер қыртысының көлденең қозғалысының азимуты, градустар көрсетіледі.

Таблица 4.3. Результаты наблюдений сейсмологические наблюдения
в графе 1 формы указывается дата;
в графе 2 формы указывается № пункта;
в графе 3 формы указывается время события в очаге;
в графе 4 формы указываются координаты WGS-84 северная широта (ɸ);
в графе 5 формы указываются координаты WGS-84 восточная долгота (ƛ);
в графе 6 формы указывается глубина в эпицентре, км;
в графе 7 формы указывается магнитуда;
в графе 8 формы указывается единица измерения.
Таблица 5. Геотехнический и геомеханический мониторинг условия организации и проведения мониторинга
в графе 1 формы указывается порядковый номер проекта;
в графе 2 формы указывается период наблюдений;
в графе 3 формы указывается вид измерений: инструментальные наблюдения за развитием геомеханических процессов в массиве горных пород, лабораторные наблюдения за физико-механическим состоянием горных пород;
в графе 4 формы указывается наблюдательная сеть м (длина) х, м (ширина) х, м (глубина);
в графе 5 формы указывается применяемая аппаратура;
в графе 6 формы указывается точность измерений;
в графе 7 формы указывается компания-исполнитель работ.
Таблица 5.1. Результаты наблюдений изучение трещиноватости пород инструментальными методами
в графе 1 формы указывается год работ;
в графе 2 формы указываются № и название объекта (участка);
в графе 3 формы указываются граничные координаты WGS-84 объекта (участка): северная широта (ɸ);
в графе 4 формы указываются граничные координаты WGS-84 объекта (участка): восточная долгота (ƛ);
в графе 5 формы указывается метод измерений;
в графе 6 формы указываются тип трещин;
в графе 7 формы указываются размеры трещин, см: длина;
в графе 8 формы указываются размеры трещин, см: ширина;
в графе 9 формы указываются элементы залегания трещин: азимут простирания;
в графе 10 формы указываются элементы залегания трещин: угол падения, градус;
в графе 11 формы указываются интенсивность трещин, %;
в графе 12 формы указывается форма поверхностей стенок;
в графе 13 формы указывается состав пород, вмещающих трещины;
в графе 14 формы указывается заполнитель трещин;
в графе 15 формы указывается оценка текущего состояния объекта (участка) по трещиноватости.
Таблица 5.2. Результаты наблюдений изучение прочностных характеристик пород в массиве
в графе 1 формы указывается год работ;
в графе 2 формы указываются № и название объекта (участка);
в графе 3 формы указываются граничные координаты WGS-84 объекта (участка): северная широта (ɸ);

4.3-кесте. Қадағалау нәтижелері. Сейсмологиялық бақылау
нысанның 1-бағанында күні көрсетіледі;
нысанның 2-бағанында пункт № көрсетіледі;
нысанның 3-бағанында ошақтағы оқиғаның уақыты көрсетіледі;
нысанның 4-бағанында WGS-84 координаттары: солтүстік ендік
көрсетіледі;
нысанның 5-бағанында WGS-84 координаттары: шығыс бойлық
көрсетіледі;
нысанның 6-бағанында эпицентрдегі тереңдігі, км көрсетіледі;
нысанның 7-бағанында магнитуда көрсетіледі;
нысанның 8-бағанында өлшем бірлігі көрсетіледі.
5-кесте. Геотехникалық және геомеханикалық мониторинг. Мониторингті ұйымдастыру және жүргізу шарттары.
нысанның 1-бағанында жобаның реттік саны;
нысанның 2-бағанында қадағалау мерзімі көрсетіледі;
нысанның 3-бағанында өлшеулер түрі: тау жыныстар сілемдерінде геомеханикалық процестердің дамуын аспапты бақылау, тау жыныстарының физикалық-механикалық күйін зертханалық қадағалау көрсетіледі;
нысанның 4-бағанында қадағалау желісі, м (ұзыңдығы) х, м (ені) х, м (тереңдігі) көрсетіледі;
нысанның 5-бағанында қолданылатын аппаратура көрсетіледі;
нысанның 6-бағанында өлшемдердің дәлдігі көрсетіледі;
нысанның 7-бағанында жұмыстарды орындаушы компания көрсетіледі.
5.1-кесте. Қадағалау нәтижелері. Аспапты әдістермен жыныстардың жарықшақтығын зерттеу.
нысанның 1-бағанында жұмыстар жылы көрсетіледі;
нысанның 2-бағанында объектінің (учаскенің) № және атауы көрсетіледі;
нысанның 3-бағанында объектінің WGS-84 шекті координаттары: солтүстік ендік
көрсетіледі;
нысанның 4-бағанында объектінің WGS-84 шекті координаттары: шығыс бойлық
көрсетіледі;
нысанның 5-бағанында өлшеулер әдісі көрсетіледі;
нысанның 6-бағанында жарықшақтың типі көрсетіледі;
нысанның 7-бағанында жарықшақтартың мөлшері, см: ұзындығы көрсетіледі;
нысанның 8-бағанында жарықшақтартың мөлшері, см: ені көрсетіледі;
нысанның 9-бағанында жарықшақтардың жату бағытының элементтері: созылу азимуты көрсетіледі;
нысанның 10-бағанында жарықшақтардың жату бағытының элементтері: құлау бұрышы, градус көрсетіледі;
нысанның 11-бағанында жарықшықтардың қарқыны, % көрсетіледі;
нысанның 12-бағанында қабырға беттерінің формасы көрсетіледі;
нысанның 13-бағанында жарықшақтар сиятын жыныстардың құрамы көрсетіледі;
нысанның 14-бағанында жарықшақтардың толтырғышы көрсетіледі;
нысанның 15-бағанында объектінің (учаскенің) жарықшақтар бойынша ағымдағы күйін бағалау көрсетіледі.
5.2-кесте. Қадағалау нәтижелері. Сілемдегі жыныстардың беріктік сипаттамаларын зерттеу
нысанның 1-бағанында жұмыстар жылы көрсетіледі;
нысанның 2-бағанында объектінің (учаскенің) № және атауы көрсетіледі.
нысанның 3-бағанында объектінің (учаскенің) WGS-84 шекті координаттары: солтүстік ендік
көрсетіледі;

в графе 4 формы указываются граничные координаты WGS-84 объекта (участка): восточная долгота (ƛ);
в графе 5 формы указывается глубина проведения измерений, м;
в графе 6 формы указывается метод измерений;
в графе 7 формы указываются механические характеристики: модуль деформации, Мпа;
в графе 8 формы указываются механические характеристики: удельное сцепление, Мпа;
в графе 9 формы указываются механические характеристики: угол внутреннего трения, градус;
в графе 10 формы указываются механические характеристики: сопротивление пород сжатию, Мпа;
в графе 11 формы указываются механические характеристики: крепость пород (Протодья-конова);
в графе 12 формы указываются механические характеристики: оценка текущего состояния объекта (участка) по свойствам.
Таблица 5.3. Результаты наблюдений напряженное состояние массива горных пород гравиметрическими методами
в графе 1 формы указывается год работ;
в графе 2 формы указываются № и название объекта (участка);
в графе 3 формы указываются граничные координаты WGS-84 объекта (участка): северная широта (ɸ);
в графе 4 формы указываются изменения значений силы: восточная долгота (ƛ);
в графе 5 формы указываются изменения значений силы: тяжести, мкГал/год;
в графе 6 формы указывается оценка текущего состояния объекта: (участка) по изменению силы тяжести.
Таблица 5.4. Результаты наблюдений лабораторные измерения физико-механических свойств горных пород
в графе 1 формы указывается год работ;
в графе 2 формы указываются № и название объекта (участка);
в графе 3 формы указываются координаты WGS-84 отбора образца: северная широта (ɸ);
в графе 4 формы указываются координаты WGS-84 отбора образца: восточная долгота (ƛ);
в графе 5 формы указывается глубина отбора образца, м;
в графе 6 формы указывается плотность частиц, (удельный вес), г/см3;
в графе 7 формы указывается природная влажность, %;
в графе 8 формы указывается коэффициент фильтрации, метр/сутки;
в графе 9 формы указывается пористость, %;
в графе 10 формы указывается коэффициент пористости, д. ед;
в графе 11 формы указывается полная влагоемкость, д.ед;
в графе 12 формы указывается коэффициент водонасыщения, д.ед;
в графе 13 формы указывается величина набухания, %;
в графе 14 формы указывается модуль деформации, Мпа;
в графе 15 формы указывается модуль объемной деформации, Мпа;
в графе 16 формы указывается коэффициент Пуассона;
в графе 17 формы указывается уголь внутреннего трения, град;
в графе 18 формы указываются силы сцепления, Мпа;

нысанның 4-бағанында объектінің (учаскенің) WGS-84 шекті координаттары: шығыс бойлық
көрсетіледі;
нысанның 5-бағанында өлшемдер жүргізу тереңдігі, м көрсетіледі;
нысанның 6-бағанында өлшемдер әдісі көрсетіледі;
нысанның 7-бағанында механикалық сипаттамалары: деформацияның модулі, Мпа көрсетіледі;
нысанның 8-бағанында механикалық сипаттамалары: меншікті ілініс, Мпа көрсетіледі;
нысанның 9-бағанында механикалық сипаттамалары: ішкі үйкелістің бұрышы, градус көрсетіледі;
нысанның 10-бағанында механикалық сипаттамалары: жыныстардың сығылуға кедергісі, Мпа көрсетіледі;
Нысанның 11-бағанында механикалық сипаттамалар: жыныстардың беріктігі (Протодьяконова) көрсетіледі;
Нысанның 12-бағанында объектінің (учаскенің) қасиеті бойынша ағымдағы күйін бағалау көрсетіледі.
5.3-кесте. Қадағалау нәтижелері. Гравиметриялық әдістермен тау жыныстарының массивінің кернеулік күйі
нысанның 1-бағанында жұмыстар жылы көрсетіледі;
нысанның 2-бағанында объектінің (учаскенің) № және атауы көрсетіледі.
нысанның 3-бағанында объектінің (учаскенің) WGS-84 шекті координаттары: солтүстік ендік
көрсетіледі;
нысанның 4-бағанында объектінің (учаскенің) WGS-84 шекті координаттары: шығыс бойлық
көрсетіледі;
нысанның 5-бағанында ауырлық күші мәндерінің өзгеруі, мкГал/жыл көрсетіледі;
нысанның 6-бағанында объектінің (учаскенің) ағымдағы күйін ауырлық күшінің өзгеруі бойынша бағалау көрсетіледі.
5.4-кесте. Қадағалау нәтижелері. Тау жыныстарының физико-механикалық қасиеттерін зертханалық өлшеу
нысанның 1-бағанында жұмыстар жылы көрсетіледі;
нысанның 2-бағанында объектінің (учаскенің) № және атауы көрсетіледі;
нысанның 3-бағанында WGS-84 сынама алу координаттары: солтүстік ендік
көрсетіледі;
нысанның 4-бағанында WGS-84 сынама алу координаттары: шығыс бойлық
көрсетіледі;
нысанның 5-бағанында сынама алу тереңдігі, м көрсетіледі;
нысанның 6-бағанында бөлшектердің тығыздығы, (меншікті салмағы), г/см3 көрсетіледі;
нысанның 7-бағанында табиғи ылғалдық, % көрсетіледі;
нысанның 8-бағанында фильтрлеу коэффициенті, метр/тәулік көрсетіледі;
нысанның 9-бағанында кеуектілік, % көрсетіледі;
нысанның 10-бағанында кеуектілік коэффициенті, бірл. ү. көрсетіледі;
нысанның 11-бағанында толық ылғал сақтағыштығы, бірл. ү. көрсетіледі;
нысанның 12-бағанында суға қанығу коэффициенті, бірл.ү. көрсетіледі;
нысанның 13-бағанында ісіну шамасы, % көрсетіледі;
нысанның 14-бағанында деформация модулі, МПа көрсетіледі;
нысанның 15-бағанында көлемді деформация модулі, МПа көрсетіледі;
нысанның 16-бағанында Пуассон коэффициенті көрсетіледі;
нысанның 17-бағанында ішкі үйкеліс бұрышы, градус көрсетіледі;
нысанның 18-бағанында ілініс күші, МПа көрсетіледі;

в графе 19 формы указывается липкость, гс/см2;
в графе 20 формы указывается наименование породы.
Таблица 6. Гидрологический и гидрогеологический мониторинг
в графе 1 формы указывается порядковый номер;
в графе 2 формы указывается период наблюдений;
в графе 3 формы указывается вид измерений наблюдения за подземными водами в горных выработках и наблюдения за поверхностными водами в водоемах;
в графе формы указывается наблюдательная сеть: количество и тип водопунктов, количество наблюдаемых горизонтов; размер водоема, происхождение водоема;
в графе 5 формы указывается применяемая аппаратура;
в графе 6 формы указывается компания-исполнитель работ.
Таблица 6.1. Результаты наблюдений
в графе 1 формы указывается год работ;
в графе 2 формы указываются номер и название объекта (участка);
в графе 3 формы указываются граничные координаты WGS-84 объекта (участка): северная широта;
в графе 4 формы указываются граничные координаты WGS-84 объекта (участка): восточная долгота;
в графе 5 формы указывается тип водопункта;
в графе 6 формы указывается объем отбора шахтных вод, м3;
в графе 7 формы указывается объем отбора дренажных вод, м3;
в графе 8 формы указывается объем закачиваемых вод, м3;
в графе 9 формы указывается объем утечки из прудов отстойников, накопителей сточных вод и др. сооружений, м3;
в графе 10 формы указывается 1 водоносный горизонт, наименование;
в графе 11 формы указывается глубина залегания уровней подземных вод 2 водоносного горизонта, участвующего в обводнении горных выработок, м;
в графе 12 формы указывается глубина залегания уровней подземных вод 3 водоносного горизонта, участвующего в обводнении горных выработок, м;
в графе 13 формы указывается глубина залегания уровней подземных вод 1 водоносного горизонта, участвующего в обводнении горных выработок, м;
в графе 14 формы указывается глубина залегания уровней подземных вод 2 водоносного горизонта, участвующего в обводнении горных выработок, м;
в графе 15 формы указывается глубина залегания уровней подземных вод 3 водоносного горизонта, участвующего в обводнении горных выработок, м;
в графе 16 формы указывается абсолютная отметка уровней поверхностных вод, м;
в графе 17 формы указывается расход поверхностных вод, м3/сут;
в графе 18 формы указывается расход родников, м3/сут;
в графе 19 формы указывается техническое состояние водозаборных скважин;
в графе 20 формы указывается техническое состояние наблюдательных скважин;

нысанның 19-бағанында жабысқақтық, гс/см2 көрсетіледі;
нысанның 20-бағанында жыныстың атауы көрсетіледі.
6-кесте. Гидрологиялық және гидрогеологиялық мониторинг
нысанның 1-бағанында реттік нөмір көрсетіледі;
нысанның 2-бағанында қадағалаулар мерзімі көрсетіледі;
нысанның 3-бағанында тау-кен орындарындағы жерасты суларын қадағалау және су айдындарындағы жерүсті суларын қадағалау өлшемдерінің түрі көрсетіледі;
нысанның 4-бағанында қадағалау желісі: су пункттерінің саны және типі, қадағаланатын қатпарлар саны; су айдынының көлемі, су айдынының пайда болуы көрсетіледі;
нысанның 5-бағанында қолданылатын аппаратура көрсетіледі;
нысанның 6-бағанында жұмысты орындаушы компания көрсетіледі.
6.1-кесте. Қадағалау нәтижелері
нысанның 1-бағанында жұмыстар жылы көрсетіледі;
нысанның 2-бағанында объектінің (учаскенің) № және атауы көрсетіледі.
нысанның 3-бағанында объектінің (учаскенің) WGS-84 шекті координаттары: солтүстік ендік көрсетіледі;
нысанның 4-бағанында объектінің (учаскенің) WGS-84 шекті координаттары: шығыс бойлық көрсетіледі;
нысанның 5-бағанында су пунктінің типі көрсетіледі;
нысанның 6-бағанында шахталық сулардың іріктеу көлемі, м3 көрсетіледі;
нысанның 7-бағанында сорғытпа сулардың іріктеу көлемі, м3 көрсетіледі.
нысанның 8-бағанында толтырылатын су көлемі, м3 көрсетіледі;
нысанның 9-бағанында тұндырғыш тоғандардан, ағынды су жинақтағыштардан және басқа құрылыстардан судың ағып кету көлемі, м3 көрсетіледі;
нысанның 10-бағанында 1 су шығаратын қатпар, атауы көрсетіледі;
нысанның 11-бағанында 2 су шығаратын қатпардың тау-кен орнының сулануына қатысатын су шығаратын қатпарлардың жерасты су деңгейлерінің орналасу тереңдігі, м көрсетіледі;
нысанның 12-бағанында 3 су шығаратын қатпардың тау-кен орнының сулануына қатысатын су шығаратын қатпарлардың жерасты су деңгейлерінің орналасу тереңдігі, м көрсетіледі;
нысанның 13-бағанында 1 су шығаратын қатпардың тау-кен орнының сулануына қатысатын су шығаратын қатпарлардың жерасты су деңгейлерінің орналасу тереңдігі, м көрсетіледі;
нысанның 14-бағанында 2 су шығаратын қатпардың тау-кен орнының сулануына қатысатын су шығаратын қатпарлардың жерасты су деңгейлерінің орналасу тереңдігі, м көрсетіледі;
нысанның 15-бағанында 3 су шығаратын қатпардың тау-кен орнының сулануына қатысатын су шығаратын қатпарлардың жерасты су деңгейлерінің орналасу тереңдігі, м көрсетіледі;
нысанның 16-бағанында жерүсті су деңгейінің абсолютті белгісі, м көрсетіледі;
нысанның 17-бағанында жерүсті суларының шығыны, тәулігіне/м3 көрсетіледі;
нысанның 18-бағанында бұлақтардың шығыны, тәулігіне/м3 көрсетіледі.
нысанның 19-бағанында су жинайтын ұңғымалардың техникалық күйі көрсетіледі;
нысанның 20-бағанында қадағалау ұңғымалардың техникалық күйі көрсетіледі;

200
Нитрит-ион
мг/л
3,0
Фенол
мг/л
0,01
у ГХЦГ(линдан)
мг/л
0,002
ДДТ (сумма изомеров)
мг/л
0,002
2,4-Д
мг/л
0,03
Общая
активность
Бк/л
0,1
Общая
активность
Бк/л
1,0
(продолжение таблицы)
Место отбора пробы
№ скв.
№ скв.
№ скв.
Водозабор
Водозабор
второе полугодие 20__ год
за 20__ год
дата отбора
дата отбора
дата отбора
среднее за 2 полугодие
среднее за год
8
9
10
11
12
Руководитель _____________________                         ___________
(фамилия, имя, отчество                         (подпись)
(при его наличии)
Исполнитель ______________________                         ___________
(фамилия, имя, отчество                         (подпись)
(при его наличии)
Телефон исполнителя ___________________________
Место печати (при его наличии)
Примечание: форма отчетности по мониторингу по недрам месторождений подземных вод заполняется согласно пояснению, приведенному в приложении.
Приложение
к форме, предназначенной для сбора
административных данных
"Отчетность по мониторингу"
Пояснение по заполнению формы, предназначенной для сбора административных данных
"Отчетность по мониторингу по недрам по подземным водам"
Таблица 1. Сведения о водозаборе подземных вод
в графе 1 формы указывается административная область;
в графе 2 формы указывается административный район;
в графе 3 формы указывается наименование месторождения;
в графе 4 формы указывается недропользователь, водопользователь;
в графе 5 формы указывается номер контракта, лицензии, разрешения;
в графе 6 формы указывается наименование водозабора;
в графе 7 формы указываются местоположение, координаты центра тяжести;
в графе 8 формы указывается геологический индекс эксплуатируемого водоносного горизонта;
в графе 9 формы указывается год начала эксплуатации;
в графе 10 формы указывается количество эксплуатационных скважин;
в графе 11 формы указывается схема водозаборного сооружения;
в графе 12 формы указывается заявленная потребность, тыс.м3 сутки;
в графе 13 формы указывается допустимое понижение, м;
в графе 14 формы указывается отчетный год;
в графе 15 формы указывается количество эксплуатируемых скважин;
в графе 16 формы указывается водоотбор тыс.м3/сутки;
в графе 17 формы указывается водоотлив, тыс. м3/сутки;
в графе 18 формы указывается динамический уровень от-до, м;
в графе 19 формы указывается общая минерализация от-до, г/л;
в графе 20 формы указывается компоненты химического состава с превышением ПДК.
Таблица 2. Режим, уровень и температура подземных вод по водозаборным и наблюдательным скважинам
в графе 1 формы указывается административная область;
в графе 2 формы указывается наименование наблюдательного поста;
в графе 3 формы указывается наименование недропользователя;
в графе 4 формы указывается номер наблюдательного пункта;
в графе 5 формы указывается год;
в графе 6 формы указывается месяц (порядковый номер);

200
Нитрит-ион
мг/л
3,0
Фенол
мг/л
0,01
у-ГХЦГ(линдан)
мг/л
0,002
ДДТ (изомерлер сомасы)
мг/л
0,002
2,4-Д
мг/л
0,03
Жалпы белсенділік
Бк/л
0,1
Жалпы белсенділік
Б к/л
1,0
(кестенің жалғасы)
Сынама алынған жер
Ұңғ. №
Ұңғ. №
Ұңғ. №
Су жинағыш
Су жинағыш
201__ жылғы екінші жартыжылдық
201__ жыл
алынған күні
алынған күні
алынған күні
2-жартыжылдықта орташа
бір жылда орташа
8
9
10
11
12
Басшы _____________________ ___________
(тегі, аты, әкесінің аты (қолы)
(болған жағдайда)
Орындаушы ______________________ ___________
(тегі, аты, әкесінің аты (қолы)
(болған жағдайда)
Орындаушының телефоны ___________________________
Мөрдің орны (болған жағдайда)
Ескертпе: жерасты сулары кен орындарының жер қойнауы мониторингі жөніндегі есептілік нысаны қосымшада келтірілген түсініктемеге сәйкес толтырылады.
Әкімшілік деректер
жинауға арналған
"Мониторинг жөніндегі
есептілік" нысанына
қосымша
Әкімшілік деректер жинауға арналған нысанды толтыру жөніндегі түсініктеме
"Жерасты сулары кен орындары бойынша мониторинг жөніндегі есептілік"
1-кесте. Жерасты суларының сутартқысы туралы мәліметтер
нысанның 1-бағанында әкімшілік облыс көрсетіледі;
нысанның 2-бағанында әкімшілік аудан көрсетіледі;
нысанның 3-бағанында кен орнының атауы көрсетіледі;
нысанның 4-бағанында жер қойнауын пайдаланушы, су пайдаланушы көрсетіледі;
нысанның 5-бағанында келісімшарттың, лицензияның, рұқсаттың № көрсетіледі;
нысанның 6-бағанында сутартқы атауы көрсетіледі;
нысанның 7-бағанында орналасқан жері, ауырлық орталығының координаттары көрсетіледі;
нысанның 8-бағанында пайдаланылатын су тұтқыш қабаттың геологиялық индексі көрсетіледі;
нысанның 9-бағанында пайдаланылу басталған жыл көрсетіледі;
нысанның 10-бағанында пайдаланылатын ұңғымалардың саны көрсетіледі;
нысанның 11-бағанында сутартқы құрылыстардың сызбасы көрсетіледі;
нысанның 12-бағанында белгіленген қажеттілік, мың м3/тәулігіне көрсетіледі;
нысанның 13-бағанында рұқсат берілетін төмендеу, м көрсетіледі;
нысанның 14-бағанында есептік жыл көрсетіледі;
нысанның 15-бағанында пайдаланылатын ұңғымалардың саны көрсетіледі;
нысанның 16-бағанында алынатын су, мың м3/тәулігіне көрсетіледі;
нысанның 17-бағанында төгілетін су, мың м3/тәулігіне көрсетіледі;
нысанның 18-бағанында динамикалық деңейі, бастап дейін, м көрсетіледі;
нысанның 19-бағанында жалпы минералдану, бастап дейін, г/л көрсетіледі;
нысанның 20-бағанында ШЖК жоғарылайтын химиялық құрамының компоненттері көрсетіледі.
2-кесте. Сутартқы және қадағалау ұңғымалары бойынша жерасты суларының режимі, деңгейі және температурасы
нысанның 1-бағанында әкімшілік облыс көрсетіледі;
нысанның 2-бағанында қадағалау бекетінің атауы көрсетіледі;
нысанның 3-бағанында жер қойнауын пайдаланушының атауы көрсетіледі;
нысанның 4-бағанында қадағалау пунктінің нөмірі көрсетіледі;
нысанның 5-бағанында жылы көрсетіледі;
нысанның 6-бағанында айы (реттік нөмірі) көрсетіледі;

в графах с 7 по 37 формы указываются замеренные уровни подземных вод (в метрах от поверхности) или температура (0С) число месяца от 1 до 31.
Таблица 3. Качество подземных вод по водозаборным скважинам
в графе 1 формы указывается наименование компонентов: запах, привкус, цветность, мутность, водородный показатель, общая минерализация (сухой остаток), жесткость общая, окисляемость перманганатная, нефтепродукты (суммарно), ПАВ, анионоактивные, фенольный индекс, аллюминий, барий, бериллий, бор (суммарно), железо (суммарно), кадмий (суммарно), марганец (суммарно), медь (суммарно), молибден (суммарно), мышьяк (суммарно), никель (суммарно), нитраты, ртуть (суммарно), свинец (суммарно), селен (суммарно), стронций (суммарно), гидрокарбонаты, сульфаты, хлориды, фториды, хром+6, цианиды, цинк, таллий, литий, сурьма, серебро, ванадий, кобальт, аммиак (по азоту), хром+3, кремний, кальций, магний, натрий, нитрит-ион, фенол, у-ГХЦГ (линдан), ДДТ (сумма изомеров), 2,4-Д, общая - активность;
в графе 2 формы указываются единицы измерения: баллы, градус, единицы ЕМФ, единицы PH, мг/л, мг-экв/л, Б к/л;
в графе 3 формы указываются значения ПДК: 2; 3; 20 (35); 2,6 (3,5); 6-9; 1000 (1500); 7 (10); 5; 0,1; 0,5; 0,25; 0,5; 0,1; 0,0002; 0,3 (1,0); 0,001; 0,1 (0,5); 1,0; 0,25; 0,05; 45; 0,0005; 0,03; 0,01; 7,0; 500; 350; 1,5; 0,05; 0,035, 5; 0,0001; 0,03; 0,05; 0,1; 0,1; 2,0; 0,5; 10,0; 200; 3,0; 0,01; 0,002; 0,002; 0,03; 0,1; 1,0;
в графе 4 формы указывается место отбора пробы: номер скважины, первое полугодие 201__г, дата отбора;
в графе 5 формы указывается место отбора пробы: номер скважины, первое полугодие 20__ г, дата отбора;
в графе 6 формы указывается место отбора пробы: номер скважины, первое полугодие 20__ г, дата отбора;
в графе 7 формы указывается место отбора пробы: водозабор, среднее за 1 полугодие;
в графе 8 формы указывается место отбора пробы: номер скважины, второе полугодие 20__ г, дата отбора;
в графе 9 формы указывается место отбора пробы: номер скважины, второе полугодие 20__ г, дата отбора;
в графе 10 формы указывается место отбора пробы: номер скважины, второе полугодие 20__ г, дата отбора;
в графе 11 формы указывается место отбора пробы: водозабор, среднее за 2 полугодия;
в графе 12 формы указывается место отбора пробы: водозабор, за 20__ г, среднее за год.

нысанның 7 - 37 бағанында жерасты суларының өлшенген деңгейлері (жерүсті жағынан метрмен өлшемінде) немесе температурасы (0С), 1-нен 31-іне дейін айдың күні көрсетіледі.
3-кесте. Сутартқы ұңғымалары бойынша жерасты суларының сапасы
нысанның 1-бағанында компоненттердің атауы: иісі, дәмі, түсі, лайлануы, сутегі көрсеткіші, жалпы минералдану (құрғақ қалдық), жалпы кермектілік, перманганатты тотығу, мұнай өнімдері (жалпы), ББЗ, анионбелсенді, фенол индексі, алюминий, барий, бериллий, бор (жалпы), темір (жалпы), кадмий (жалпы), марганец (жалпы), мыс (жалпы), молибден (жалпы), мышьяк (жалпы), никель (жалпы), нитраттар, сынап (жалпы), қорғасын (жалпы), селен (жалпы), стронций (жалпы), гидрокарбонаттар, сульфаттар, хлоридтер, фторидтер, хром*6, цианидтер, цинк, таллий, литий, сурьма, күміс, ванадий, кобальт, аммиак (азот бойынша), хром+3, кремний, кальций, магний, натрий, нитрит-ион, фенол, У-ГХЦГ (линдан), ДДТ (изомерлер сомасы), 2,4-Д, жалпы белсенділік көрсетіледі;
нысанның 2-бағанында өлшем бірліктері: баллдар, градус, ЕМФ өлшем бірліктері, рН бірліктері, мг/л, мг-экв/л, Бк/л көрсетіледі;
нысанның 3-бағанында ШЖК мәндері: 2; 3; 20 (35); 2,6 (3,5); 6-9; 1000 (1500); 7 (10); 5; 0,1; 0,5; 0,25; 0,5; 0,1; 0,0002; 0,3 (1,0); 0,001; 0,1 (0,5); 1,0; 0,25; 0,05; 45; 0,0005; 0,03; 0,01; 7,0; 500; 350; 1,5; 0,05; 0,035, 5; 0,0001; 0,03; 0,05; 0,1; 0,1; 2,0; 0,5; 10,0; 200; 3,0; 0,01; 0,002; 0,002; 0,03; 0,1; 1,0 көрсетіледі;
нысанның 4-бағанында сынама іріктелген жер: ұңғыма нөмірі, 201__жыл бірінші жартыжылдық, іріктелген күн көрсетіледі;
нысанның 5-бағанында сынама іріктелген жер: ұңғыма нөмірі, 201__жыл бірінші жартыжылдық, іріктелген күн көрсетіледі;
нысанның 6-бағанында сынама іріктелген жер: ұңғыма нөмірі, 201__жыл бірінші жартыжылдық, іріктелген күн көрсетіледі;
нысанның 7-бағанында сынама іріктелген жер: сутартқы, 201__жыл 1-жартыжылдықтағы орташа көрсетіледі;
нысанның 8-бағанында сынама іріктелген жер: ұңғыма нөмірі, 201__жыл екінші жартыжылдық, іріктелген күн көрсетіледі;
нысанның 9-бағанында сынама іріктелген жер: ұңғыма нөмірі, 201__жыл екінші жартыжылдық, іріктелген күн көрсетіледі;
нысанның 10-бағанында сынама іріктелген жер: ұңғыма нөмірі, 201__жыл екінші жартыжылдық, іріктелген күн көрсетіледі;
нысанның 11-бағанында сынама іріктелген жер: сутартқы, 201__жыл 2-жартыжылдықтағы орташа көрсетіледі;
нысанның 12-бағанында сынама іріктелген жер: сутартқы, 201__жыл бір жылдағы орташа көрсетіледі.