Об утверждении Типового договора безвозмездного временного пользования автомобильными дорогами общего пользования областного или районного значения или их участков
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 20 марта 2015 года № 304. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 мая 2015 года № 10998
В соответствии с пунктом 5 статьи 4-1 Закона Республики Казахстан от 17 июля 2001 года «Об автомобильных дорогах» ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Типовой договор безвозмездного временного пользования автомобильными дорогами общего пользования областного или районного значения или их участков.
2. Комитету автомобильных дорог Министерства по инвестициям и развитию Республика Казахстан (Пшембаев М.К.) обеспечить:
1) в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан, направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и информационно-правовую систему «Әділет»;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после его первого официального опубликования.
Министр
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан                       А. Исекешев
«СОГЛАСОВАН»
Министр финансов
Республики Казахстан
____________ Б. Султанов
9 апреля 2015 года
«СОГЛАСОВАН»
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
______________ К. Касымов
2 апреля 2015 года
Утвержден
приказом Министра по инвестициям
и развитию Республики Казахстан
от 20 марта 2015 года № 304
Типовой договор
безвозмездного временного пользования автомобильными
дорогами общего пользования областного или районного
значения или их участков
г. ________________          № ___            «___»__________ 20__ г.
_____________________________________________________________________
(полное наименование местного исполнительного органа)
в лице ______________________________________________________________
(должность, Ф.И.О. уполномоченного лица)
действующего на основании ___________________________________________
(Положения и т.п.)
именуемый в дальнейшем «Ссудодатель», с одной стороны, и
____________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица)
в лице _____________________________________________________________,
(должность, Ф.И.О. уполномоченного лица)
действующего на основании __________________________________________,
(Устава, Положения и т.п.)
далее именуемый в дальнейшем «Ссудополучатель», на основании Закона

Жалпыға ортақ пайдаланылатын облыстық немесе аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын немесе олардың учаскелерін өтеусіз уақытша пайдаланудың үлгі шартын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 20 наурыздағы № 304 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 8 мамырда № 10998 тіркелді
«Автомобиль жолдары туралы» 2001 жылғы 17 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 4-1-бабының 5-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Жалпыға ортақ пайдаланылатын облыстық немесе аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын немесе олардың учаскелерін өтеусіз уақытша пайдаланудың үлгі шарты бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Автомобиль жолдары комитеті (М.Қ. Пішембаев):
1) осы бұйрықтың заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға оның көшірмелерін жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларымен көзделген іс-шараларды орындау туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі                  Ә. Исекешев
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
___________ Б. Сұлтанов
2015 жылғы 9 сәуір
«КЕЛІСІЛДІ»
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
___________ Қ. Қасымов
2015 жылғы 2 сәуір
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің
2015 жылғы 20 наурыздағы
№ 304 бұйрығымен бекітілген
Жалпыға ортақ пайдаланылатын облыстық немесе аудандық маңызы
бар автомобиль жолдарын немесе олардың учаскелерін өтеусіз
уақытша пайдаланудың үлгі шарты
_____________ қ.            №_________     20__ жылғы «__» __________
Бұдан әрі «Несие беруші» деп аталатын атынан __________________
____________________________________________________ негізінде әрекет
(жергілікті атқарушы органның толық атауы)
ететін ______________________________________________________________
(Ереже және т.б.)
__________________________________________________ бір тараптан және
(уәкілетті адамның лауазымы, тегі, (Т.А.Ә.А.)
бұдан әрі «Несие алушы» деп аталатын ________________________________
атынан ______________________________________ негізінде әрекет ететін
(заңды тұлғаның толық атауы)
___________________________ _________________________________________
(Жарғы, Ереже және т.б.)    уәкілетті адамның лауазымы, Т.А.Ә.А.)

Республики Казахстан от 17 июля 2001 года «Об автомобильных дорогах»,
и заявления Ссудополучателя от «__» _______ 20__ года № __, заключили
настоящий договор безвозмездного временного пользования автомобильных
дорог областного или районного значения или их участков (далее -
Договор).
1. Предмет и Объект Договора
1. По Договору Ссудодатель передает Ссудополучателю право
безвозмездного временного пользования автомобильной дорогой
областного или районного значения или их участков
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(указать автомобильную дорогу областного или районного значения
или их участков, участок, км)
(далее - Объект), а Ссудополучатель принимает право безвозмездного
временного пользования объектом и осуществляет
____________________________________________________________________
(реконструкцию, капитальный, средний и текущий ремонт – указать
нужное)
согласно приложению 1 к Договору, являющемуся неотъемлемой частью
Договора.
В данном договоре нижеперечисленные понятия будут иметь
следующее толкование:
«Ссудодатель» - местный исполнительный орган, передающий Объект
в безвозмездное временное пользование;
«Ссудополучатель» - юридическое лицо, принимающий Объект и
обеспечивающее возврат Объекта в том состоянии, в каком оно его
получило, с учетом нормального износа, или в состоянии, обусловленным
Договором.
2. Объект используется Ссудополучателем безвозмездно. Расходы,
понесенные Ссудополучателем в период действия настоящего Договора,
Ссудодателем не возмещаются.
2. Права и обязанности Сторон
3. Ссудодатель вправе:
1) вести переговоры с Ссудополучателем об условиях Договора;
2) требовать от Ссудополучателя возмещения убытков в случае
ухудшения состояния Объекта, которое произошло по вине
Ссудополучателя;
3) в установленном Договором порядке получать от
Ссудополучателя информацию о состоянии имущества, в том числе
знакомиться с финансовой отчетностью по объекту;
4) осуществлять права, в соответствии с гражданским
законодательством Республики Казахстан и Договором;
4. Ссудополучатель вправе:
1) пользоваться объектом на условиях, предусмотренных
Договором;
2) осуществлять права, в соответствии с гражданским
законодательством Республики Казахстан и Договором.
5. Ссудодатель обязан:
1) осуществлять контроль за соблюдением Ссудополучателем
законодательства Республики Казахстан в области автомобильных дорог и
условий Договора;
2) передать Ссудополучателю Объект и необходимую документацию к
Объекту на основании акта приема-передачи, согласно приложению 2 к
Договору, в течение 10 рабочих дней после подписания настоящего
Договора.

«Автомобиль жолдары туралы» 2001 жылғы 17 шілдедегі Қазақстан
Республикасы Заңы мен Несие алушының 20__ жылғы «__»_________ № ____
өтініші негізінде осы жалпыға ортақ пайдаланылатын облыстық немесе
аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын немесе олардың учаскелерін
өтеусіз уақытша пайдалану шартын (бұдан әрі - шарт) жасасты.
1. Шарттың мәні мен объектісі
1. Шарт бойынша Несие беруші Несие алушыға облыстық және
аудандық маңызы бар _________________________________________________
(облыстық немесе аудандық маңызы бар автомобиль
жолдарын немесе олардың учаскелерін көрсету, учаске, км)
автомобиль жолын немесе олардың учаскелерін (бұдан әрі - Объект)
өтеусіз уақытша пайдалану құқығын береді, ал Несие алушы объектіні
өтеусіз уақытша пайдалану құқығын қабылдайды және Шарттың ажырамас
бөлігі болып табылатын Шарттың 1-қосымшасына сәйкес
_____________________________________________________________________
(қайта жаңарту, күрделі, орташа және ағымдағы жөндеу -
қажеттісін көрсету)
жүзеге асырады.
Осы Шартта төменде келтірілген ұғымдар мынадай түсініктемені білдіретін болады:
«Несие беруші» - Объектіні өтеусіз уақытша пайдалануға беретін жергілікті атқарушы орган;
«Несие алушы» - Объектіні қабылдайтын және Объектіні қандай жай-күйде алса, сондай жай-күйде қалыпты тозуын есепке ала отырып немесе Шартта белгіленген жай-күйде қайтаруды қамтамасыз ететін заңды тұлға.
2. Несие алушы Объектіні өтеусіз пайдаланады. Осы Шарттың қолданылу кезеңінде Несие алушы шеккен шығыстарды Несие беруші өтемейді.
2. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
3. Несие беруші:
1) Несие алушымен Шарттың талаптары туралы келіссөздер жүргізуге;
2) Несие алушының кінәсінен Объектінің жай-күйі нашарлаған жағдайда Несие алушыдан шығындарды өтеуді қайтаруды талап етуге;
3) Шартта белгіленген тәртіппен Несие алушыдан мүліктің жай-күйі туралы ақпарат алуға, оның ішінде Объект бойынша қаржы есептілікпен танысуға;
4) Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына және Шартқа сәйкес өзге де құқықтарды жүзеге асыруға құқылы.
4. Несие алушы:
1) Шартта көзделген талаптарда Объектіні пайдалануға;
2) Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына және Шартқа сәйкес өзге де құқықтарды жүзеге асыруға құқылы.
5. Несие беруші:
1) Қазақстан Республикасының автомобиль жолдары саласындағы заңнамасын және Шарт талаптарын Несие алушының сақтауын бақылауды жүзеге асыруға;
2) осы Шартқа қол қойылғаннан кейін 10 жұмыс күні ішінде Шарттың 2 қосымшасына сәйкес Несие алушыға Объектіні және Объектіге қажетті құжаттаманы қабылдау-тапсыру актісі негізінде беруге міндетті.

6. Ссудополучатель обязан:
1) содержать указанные автомобильные дороги в технически
исправном состоянии и проводить ремонт в соответствии с требованиями
законодательства Республики Казахстан;
2) соблюдать за свой счет общие требования безопасности;
3) обеспечить безопасный беспрепятственный бесплатный проезд с
обеспечением допустимого скоростного режима движения транспортных
средств на всем его протяжении;
4) обеспечить представителям уполномоченных органов
Ссудодателя, осуществляющим контроль за исполнением Ссудополучателем
условий Договора, беспрепятственный доступ на объект, а также к
документации, связанной с Объектом;
5) ежеквартально, не позднее до 10-числа месяца, следующего за
отчетным периодом, представляет Ссудодателю отчет о своей
деятельности по форме согласно приложению 1 к Договору, являющемуся
неотъемлемой частью Договора;
6) по письменному запросу Ссудодателя в течение семи рабочих
дней представлять отчет о деятельности Ссудополучателя по Договору за
период, указанный в запросе Ссудодателя;
7) по окончании срока действия Договора, его досрочном
расторжении и в иных случаях, предусмотренных гражданским
законодательством Республики Казахстан передать Объект в надлежащем
техническом состоянии;
8) обеспечить соответствие качества Объекта установленным
требованиям нормативно-технических документов согласно
законодательства Республики Казахстан в области автомобильных дорог;
9) производить работы по реконструкции и ремонту Объекта с
согласия органов административной полиции при наличии разрешения на
право производства работ, выданного Ссудодателем;
10) после проведения работ на Объекте согласно приложению 1 к
Договору, являющемуся неотъемлемой частью Договора, обеспечивать
круглогодично организацию работ по содержанию Объекта.
3. Ответственность сторон
7. За неисполнение или ненадлежащее исполнение условий Договора
стороны несут ответственность, предусмотренную Договором и
гражданским законодательством Республики Казахстан.
8. В случае повреждения конструктивных элементов дороги и
искусственных сооружений на них, по причине неблагоприятных погодных
условий, и дорожно-транспортных происшествий, Ссудополучатель должен
принять все необходимые меры по ликвидации повреждений и обеспечить
безопасный проезд.
9. В случае если Ссудополучатель в течении месяца не приступает
к организации работ по реконструкции, капитальному, среднему,
текущему ремонту и содержанию _______________________________________
(указать нужное)
и срывает согласованный Ссудодателем производственный план,
Ссудодатель выставляет Ссудополучателю неустойку в размере 0,1 % от
стоимости невыполненных за месяц работ за каждый день просрочки.
Сумма неустойки, которые определяются пунктам 9 настоящего
Договора, перечисляются Ссудополучателем в соответствующий бюджет.

6. Несие алушы:
1) Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес көрсетілген автомобиль жолдарын жарамды техникалық жай-күйде ұстауға және оларға жөндеу жүргізуге;
2) өз есебінен жалпы қауіпсіздік талаптарын сақтауға;
3) оның өн бойында көлік құралдары қозғалысының жол берілетін жылдамдық режимін қамтамасыз ете отырып, кедергісіз, қауіпсіз, тегін жол жүруді қамтамасыз етуге;
4) Несие алушы Несие берушінің Шарт талаптарының орындалуын бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті органдары өкілдерінің Объектіге, сондай-ақ Объектіге байланысты құжаттамаға кедергісіз кол жеткізуін қамтамасыз етеді;
5) Несие алушы тоқсан сайын, есепті кезеңнен кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірмей, Шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын Шарттың 1 қосымшасына сәйкес Несие берушіге Шарт бойынша өзінің қызметі туралы есепті ұсынады;
6) Несие берушінің жазбаша сұратуы бойынша Несие берушінің сұрауында көрсетілген кезеңдегі Несие алушының Шарт бойынша қызметі туралы есепті Несие алушы жеті жұмыс күні ішінде ұсыну;
7) Шарттың қолданылу мерзімі аяқталған, оны мерзімінен бұрын бұзған және Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасымен көзделген өзге де жағдайларда Объектіні тиісті техникалық күйде тапсыруға;
8) Объект сапасының Қазақстан Республикасының автомобиль жолдары саласындағы заңнамасына сәйкес нормативтік-техникалық құжаттардың бекіткен талаптарына сәйкестігін қамтамасыз етуге;
9) Несие беруші берген жұмыстарды жүргізу құқығына рұқсаты болған жағдайда әкімшілік полициясы органдарының келісімімен Объектіні қайта жаңарту және жөндеу жөніндегі жұмыстарды жүргізуге;
10) Шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын Шарттың 1 қосымшасына сәйкес Объектіде жұмыс жүргізгеннен кейін Объектіні күтіп-ұстау жөнінде жұмыстарды жыл бойы ұйымдастыруды қамтамасыз етуге міндетті.
3. Тараптардың жауапкершілігі
7. Шарттың талаптарын орындамағаны немесе тиісті орындамағаны үшін тараптар Шартта және Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасымен көзделген жауапкершілікте болады.
8. Қолайсыз ауа райы жағдайларының және жол-көлік оқиғаларының себебінен жолдың және олардағы жасанды құрылыстардың конструктивтік элементтері бұзылған жағдайда Несие алушы бұзылуды жою жөнінде барлық қажетті шараларды қабылдауға және қауіпсіз жол жүруді қамтамасыз етуге тиіс.
9. Егер Несие алушы уақытында қайта жаңарту, күрделі, орташа,
ағымдағы жөндеу және ұстау __________________________________________
(қажеттісін көрсету)
жөніндегі жұмыстарды ұйымдастыруға уақтылы кіріспесе және Несие берушімен келісілген өндірістік жоспарды бұзса, Несие беруші Несие алушыға мерзімі өткен әрбір күн үшін айда орындалмаған жұмыстар құнының 0,1 %-ы мөлшерінде тұрақсыздық айыбын ұсынады.
Осы Шарттың 9-тармағында айқындалатын тұрақсыздық айыбының сомасын Несие алушы тиісті бюджетке аударады.

10. Ссудополучатель обеспечивает соблюдение требований
технологии и качественного выполнения работ на Объекте в соответствии
с действующими нормативно-техническими документами согласно
законодательства Республики Казахстан в области автомобильных дорог.
11. При возникновении неблагоприятных погодных явлений,
влияющих на безопасность дорожного движения, Ссудополучателем
обеспечивается работа на Объекте до установления благоприятных
погодных условий.
4. Порядок расторжения Договора
12. Договор может быть расторгнут по соглашению сторон.
13. Ссудодатель в одностороннем порядке расторгает Договор с
Ссудополучателем, в следующих случаях:
1) не выполнение обязанностей по реконструкции, капитальному,
среднему текущему ремонту и содержанию Объекта;
_____________________________________________________________________
(указать нужное)
2) непринятие мер, предусмотренных пунктом 8 и подпунктом 10)
пункта 6 настоящего Договора.
14. Ссудополучатель вправе требовать досрочного расторжения
Договора:
1) при обнаружении недостатков, делающих нормальное
использование Объекта невозможным или обременительным, о наличии
которых он не знал и не мог знать в момент заключения Договора;
2) если Ссудодатель не передал Объект в срок, предусмотренный Договором.
5. Гарантии исполнения Договора
15. Ссудодатель подтверждает следующее:
1) на дату подписания Договора и до момента государственной
регистрации Договора Объект свободен от прав третьих лиц и каких-либо
обременений;
2) не существует каких-либо судебных или арбитражных
разбирательств в отношении Объекта, которые могут повлиять на
исполнение Ссудодателем либо Ссудополучателем своих обязательств по
Договору;
3) Объект зарегистрирован уполномоченным органом в соответствии
с Законом Республики Казахстан от 26 июля 2007 года «О
государственной регистрации прав на недвижимое имущество».
16. Ссудополучатель подтверждает и гарантирует, что на дату
подписания Договора:
1) не находится на стадии ликвидации, реорганизации,
банкротства;
2) на его имущество не наложен арест, его
финансово-хозяйственная деятельность не приостановлена в соответствии
с законодательством Республики Казахстан;
3) имеет необходимые финансовые и материальные ресурсы для
исполнения обязательств по Договору;
4) имеет все необходимые и зарегистрированные в установленном
законодательством порядке документы для оформления займов, кредитов,
выпуска облигаций, иных видов привлечения инвестиций и финансирования
Объекта;
5) Объект не будет обременен правами третьих лиц.
6. Порядок рассмотрения споров
17. Споры и разногласия по Договору разрешаются путем
переговоров.

10. Несие алушы Объектідегі технология талаптарын сақтауды және жұмыстарды сапалы орындауды Қазақстан Республикасының автомобиль жолдары саласындағы заңнамасына сәйкес қолданыстағы нормативтік-техникалық құжаттарға сәйкес қамтамасыз етеді.
11. Жол қозғалысының қауіпсіздігіне ықпал ететін қолайсыз ауа-райы құбылыстары туындаған кезде Несие алушы қолайлы ауа-райы қалыптасқанға дейін Объектідегі жұмысты қамтамасыз етеді.
4. Шартты бұзу тәртібі
12. Шарт тараптардың келісімі бойынша бұзылуы мүмкін.
13. Несие беруші мынадай:
1) Объектіні қайта жаңарту, күрделі, орташа және ағымдағы
жөндеу және күтіп ұстау __________________________________жөніндегі
(қажеттісін көрсету)
міндеттемелер орындалмаған;
2) Осы Шарттың 8-тармағында және 6-тармағының 10) тармақшасында көзделген шаралар қабылданбаған жағдайда Шартты біржақты тәртіппен бұзады.
14. Несие алушы:
1) Шартты жасау сәтінде білмеген және білуі мүмкін болмаған, қалыпты пайдалануға мүмкіндік бермейтін немесе ауыртпалық түсіретін кемшіліктерді анықтаған жағдайда;
2) Егер Несие беруші Шартта көзделген мерзімде Объектіні бермесе, Шартты мерзімінен бұрын бұзуды талап етуге құқылы.
5. Шартты орындау кепілдігі
15. Несие беруші мыналарды растайды:
1) Шартқа қол қойылған күні және Шартты мемлекеттік тіркеу сәтіне дейін Объект үшінші тұлғалардың құқықтары және қандай да бір ауыртпалықтардан бос;
2) Несие берушінің не Несие алушының Объектіге қатысты Шарт бойынша өзінің міндеттемелерін орындауға ықпал етуі мүмкін қандай да бір сот немесе төрелік талқылаулары жоқ;
3) Объектіні уәкілетті орган «Жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеу туралы» 2007 жылғы 26 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңына сәйкес тіркеген.
16. Несие алушы Шартқа қол қойған күні:
1) таратылу, қайта ұйымдастырылу, банкроттық сатысында тұрмағанын;
2) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес өзінің мүлкіне тыйым салынбағанын, өзінің қаржы-шаруашылық қызметінің тоқтатыла тұрмағанын;
3) Шарт бойынша міндеттемелерді орындау үшін қажетті қаржы және материалдық ресурстарының бар екендігін;
4) қарыздарды, кредиттерді ресімдеу, облигацияларды, инвестицияларды тартудың және Объектіні қаржыландырудың өзге түрлерін шығару үшін заңнамада белгіленген тәртіппен барлық қажетті және тіркелген құжаттарының бар екендігін.
5) Объектіге үшінші тұлғалардың құқықтарымен ауыртпалық салынбайтынын растайды және кепілдік береді.
6. Дауларды қарау тәртібі
17. Шарт бойынша даулар мен келіспеушіліктер келіссөздер жолымен шешіледі.

18. В случае невозможности урегулирования споров путем
переговоров такие споры решаются в судебном порядке в соответствии с
законодательством Республики Казахстан.
7. Форс-мажор
19. Стороны не будут нести ответственность за неисполнение или
ненадлежащее исполнение каких-либо обязательств по Договору, если
такое неисполнение или ненадлежащее исполнение вызваны
обстоятельствами непреодолимой силы (форс-мажор).
20. К обстоятельствам непреодолимой силы относятся чрезвычайные
и непредвиденные при данных условиях обстоятельства, как, например:
военные конфликты, стихийные бедствия, которые непосредственно
повлияли на выполнение Сторонами обязательств по Договору.
Приведенный перечень не является исчерпывающим. К таким
обстоятельствам не относится, в частности, отсутствие или дефицит на
рынке услуг или материалов, необходимых для выполнения работ.
21. В случае возникновения обстоятельств непреодолимой силы
Сторона, пострадавшая от них, в течение пяти дней уведомляет об этом
другую Сторону путем вручения либо отправки по почте письменного
уведомления, уточняющего дату начала и описание форс-мажорных
обстоятельств.
22. При возникновении форс-мажорных обстоятельств Стороны
незамедлительно проводят переговоры для поиска решения выхода из
сложившейся ситуации и используют все средства для сведения к
минимуму последствий таких обстоятельств.
23. При полной или частичной приостановке работ по Договору,
вызванной форс-мажорными обстоятельствами, период проведения этих
работ продлевается на срок действия форс-мажора и возобновляется с
момента прекращения форс-мажора.
8. Прочие условия
24. Контроль за выполнением условий Договора осуществляет
Ссудодатель.
25. Договор составлен на государственном и русском языках
в____________ подлинных экземплярах, имеющих равную юридическую силу,
из них _____ экземпляров для Ссудодателя и _______ экземпляров для
Ссудополучателя.
9. Действие Договора
26. Договор заключен сроком на ______ лет (года) и вступает в
силу с момента его регистрации в уполномоченном органе.
Договор действует до «___»_________ 20__ г.
27. Договор может быть продлен путем заключения нового договора
безвозмездного временного пользования имуществом на новых условиях на
дополнительный период, определяемый соглашением Сторон при условии
надлежащего исполнения Ссудополучателем своих обязательств.
Юридические адреса и реквизиты сторон:
Ссудодатель
______________________________
(Ф.И.О.)
______________________________
полное наименование
______________________________
Местного исполнительного органа
Месторасположение ____________
_____________________________
БИН _________________________
ИИК__________________________
БИК__________________________
_____________________________
(подпись)
Место для печати
Ссудополучатель
______________________________
(Ф.И.О.)
______________________________
полное наименование
______________________________
юридического лица
Месторасположение ____________
_____________________________
БИН _________________________
ИИК__________________________
БИК__________________________
_____________________________
(подпись)
Отметка о регистрации
Приложение 1 к Договору
«Согласовано»
«___»__________ 20__ г.
«Ссудодатель»
_______ Ф.И.О. руководителя
(подпись)
Место для печати
«Утверждаю»
«___»__________ 20__ г.
«Ссудополучатель»
_______ Ф.И.О. руководителя
(подпись)
Место для печати
ПЛАН ПРОИЗВОДСТВА РАБОТ
Реконструкция, капитальный, средний, текущий, содержание и
озеленение автомобильной дороги общего пользования
областного или районного значения или их участков
___________________________________________________________
(указать нужное)
п/п
Наименование
работы
Ед. изм
План на 20___ год
Кол-во
Сумма
Кол-во
Сумма
Кол-во
Сумма
Исполнил: ________________ Ф.И.О.
(подпись)
Приложение 2 к Договору
Акт приема-передачи безвозмездного временного пользования
автомобильной дороги общего пользования областного или
районного значения или их участков
_________________________________________________________
(указать участок, км)
г. ________________                          «___» __________ 20__ г.
Комиссия, назначенная решением (приказом, постановлением и др.)
от «___» ________ 20___ г.
№ ___________________________________________________________________
(полное наименование местного исполнительного органа,
назначившего комиссию)
в составе: ________________________________ ___________________
(Ф.И.О.)                     (должность)
Со стороны Ссудополучателя ____________________________________
(полное наименование юридического лица)
____________________________ __________________________________
(Ф.И.О.)                      (должность)
установила:

18. Дауларды келіссөздер жолымен реттеу мүмкін болмаған жағдайда мұндай даулар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес сот тәртібімен шешіледі.
7. Форс-мажор
19. Егер Шарт бойынша қандай да бір міндеттемелерді орындамау немесе тиісті түрде орындамау еңсерілмейтін күш (форс-мажор) мән-жайларынан туындаса, онда мұндай орындамау немесе тиісті түрде орындамау үшін Тараптар жауапты болмайды.
20. Еңсерілмейтін күш жағдайларына Тараптардың Шарт бойынша міндеттемелерді орындауына тікелей ықпал ететін әскери қақтығыстар, дүлей апаттары сияқты осы мән-жайлар кезінде төтенше және күтпеген жағдайлар жатады. Келтірілген тізбе түпкілікті болып табылмайды. Мұндай мән-жайларға, атап айтқанда нарықта жұмыстарды орындау үшін қажетті қызметтердің немесе материалдардың болмауы немесе тапшылығы жатпайды.
21. Еңсерілмейтін күш мән-жайлары туындаған жағдайда олардан зардап шеккен Тарап ол туралы бес күн ішінде форс-мажорлық мән-жайлардың басталған күнін және сипатын нақтылайтын жазбаша хабарламаны тапсыру немесе пошта арқылы жолдау жолымен басқа Тарапты хабардар етеді.
22. Форс-мажорлық мән-жайлар туындаған кезде Тараптар қалыптасқан жағдайдан шығу жолдарын іздеу үшін шұғыл түрде келіссөздер жүргізеді және мұндай мән-жайлардың салдарын барынша азайту үшін барлық құралдарды пайдаланады.
23. Форс-мажорлық мән-жайларға байланысты Шарт бойынша жұмыстарды толық немесе ішінара тоқтата тұрған жағдайда осы жұмыстарды жүргізу кезеңі форс-мажордың әрекет ету мерзіміне ұзартылады және форс-мажор аяқталған сәттен бастап қайта жаңартылады.
8. Өзге де шарттар
24. Шарт талаптарының орындалуын бақылауды Несие беруші жүзеге асырады.
25. Шарт тең заңды күші бар ______ түпнұсқа данада мемлекеттік және орыс тілдерінде, оның ішінде Несие беруші үшін ________ данада, Несие алушы үшін _______________ данада жасалады.
9. Шарттың қолданылуы
26. Шарт ____ жыл мерзімге жасалады және уәкілетті органдар тіркелген сәттен бастап күшіне енеді.
Шарт 20___ жылғы «___» _______________ қолданылады.
27. Шарт Несие алушы өзінің міндеттемелерін тиісті түрде орындаған жағдайда Тараптардың келісімімен анықталатын қосымша кезеңге жаңа талаптарда мүлікті өтеусіз уақытша пайдалануға жаңа шарт жасасу жолымен ұзартылуы мүмкін.
Тараптардың заңды мекенжайы және деректемелері:
Несие беруші                        Несие алушы
________________________________    ________________________________
(Т.А.Ә.А.)                           (Т.А.Ә.А.)
________________________________    ________________________________
Жергілікті атқарушы органның           Заңды тұлғаның
________________________________    ________________________________
толық атауы                            толық атауы
Орналасқан жері ________________    Орналасқан жері ________________
________________________________    ________________________________
БСН_____________________________    БСН_____________________________
ЖСК_____________________________    ЖСК_____________________________
БСК_____________________________    БСК_____________________________
________________________________    ________________________________
(қолы)                             (қолы)
Мөр орны               Тіркеу туралы белгі
Шартқа 1 қосымша
«Келісілді»                              «Бекітемін»
20___ ж. «___»__________                 20___ ж. «___»__________
«Несие алушы»                            «Несие беруші»
___________ басшының Т.А.Ә.А.            __________ басшының Т.А.Ә.А.
(қолы)                                  (қолы)
Мөр орны                                 Мөр орны
ӨНДІРІСТІК ЖҰМЫС ЖОСПАРЫ
Жалпыға ортақ пайдаланылатын облыстық немесе аудандық
маңызы бар автомобиль жолдарын немесе олардың учаскелерін қайта
жаңарту, күрделі, орташа, ағымдағы жөндеу, күтіп-ұстау және
көгалдандыру
_______________________________________________
(қажеттісін көрсету)
р/с
Жұмыстың атауы
Өлшем бірлігі
20___ ж арналған жоспар
Саны
Сомасы
Саны
Сомасы
Саны
Сомасы
Орындаған: ___________________ Т.А.Ә.А.
(қолы)
Шартқа 2 қосымша
Жалпыға ортақ пайдаланылатын облыстық немесе аудандық маңызы
бар автомобиль жолдарын немесе олардың учаскелерін өтеусіз
уақытша пайдалануды қабылдау-тапсыру актісі
______________________________________________
(учаскені, км көрсету)
______________ қ                        20___ ж. «___» ______________
_____________________________________________________________________
(комиссияны тағайындаған жергілікті атқарушы органның толық атауы)
20___ж «___»________ № ____ шешімімен (бұйрықпен, қаулымен және т.б.)
тағайындалған мынадай құрамдағы комиссия:
_____________________________________________________________________
(Т.А.Ә.А.)                                 (лауазымы)
Несие алушы жағынан _________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы)
_____________________________________________________________________
(Т.А.Ә.А.)                                 (лауазымы)
мынаны белгіледі:

1. Ссудодатель передает Ссудополучателю в эксплуатацию
автомобильную дорогу общего пользования областного или районного
значения или их участков ____________________________________________
(указать участок, км)
с условием выполнения работ
_____________________________________________________________________
(реконструкция, капитальный, средний, текущий ремонт – указать нужное)
2. На Объекте расположены:
_____________________________________________________________________
(указать искусственные сооружения)
Передано:
Члены комиссии в составе: ____________________________ ______________
(Ф.И.О.)            (должность)
Принято: ______________________________________ _____________________
(полное наименование юридического лица)    (Ф.И.О.) (должность)

1. Несие беруші _______________________________________________
(қайта жаңарту, күрделі, орташа, ағымдағы
жөндеу-қажеттісін көрсету)
жұмыстарын орындау шартымен Несие алушыға жалпыға ортақ
пайдаланылатын облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолын
немесе олардың учаскелерін _______________________пайдалануға береді.
(учаскені, км көрсету)
2. Объектіде мыналар орналасқан:
_____________________________________________________________________
(жасанды құрылыстарды көрсету)
Берілді:
Мынадай құрамдағы Комиссия мүшелері:
____________________________________  _______________________________
(Т.А.Ә.А.)                         (лауазымы)
Қабылдады: __________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы)    (Т.А.Ә.А.) (лауазымы)