Об утверждении стандарта государственной услуги "Продление и выдача выездных виз"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 14 апреля 2015 года № 343. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 мая 2015 года № 11121. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 13 марта 2017 года № 180 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 13.03.2017 № 180 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый стандарт государственной услуги "Продление и выдача выездных виз".
2. Департаменту миграционной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан обеспечить:
1) в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан Тургумбаева Е.З. и Департамент миграционной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Саинов С.С.).
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
К. Касымов
генерал-лейтенант полиции
"СОГЛАСОВАН"
Исполняющий обязанности
министра национальной экономики
Республики Казахстан
____________________ М. Кусаинов
18 апреля 2015 год
Утвержден
приказом Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 14 апреля 2015 года № 343
Стандарт государственной услуги
"Продление и выдача выездных виз"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Продление и выдача выездных виз" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством внутренних дел Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Министерства (далее – услугодатель) по месту регистрации услугополучателя.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через услугодателя.

"Шығу визаларын ұзарту және беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 14 сәуірдегі № 343 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 22 мамырда № 11121 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2017 жылғы 13 наурыздағы № 180 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ішкі істер министрінің 13.03.2017 № 180 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берiлiп отырған "Шығу визаларын ұзарту және беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Iшкi істер министрлiгiнiң Көшi-қон полициясы департаменті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлiгiнде заңнамада белгіленген тәртіпте мемлекеттік тiркеудi;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға оның көшірмелерін жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Iшкi істер министрлiгiнiң интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Iшкi істер министрiнiң орынбасары Е.З. Тургумбаевқа және Қазақстан Республикасы Iшкi істер министрлiгiнiң Көшi-қон полициясы департаментіне (С.С. Сайынов) жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
полиция генерал-лейтенанты
Қ. Қасымов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушы
____________________М. Құсайынов
2015 жылғы 18 сәуір
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 14 сәуірдегі
№ 343 бұйрығымен
бекітілген
"Шығу визаларын ұзарту және беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. "Шығу визаларын ұзарту және беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Министрліктің аумақтық бөлімшелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетілетін қызметті алушының тіркелген жері бойынша көрсетеді.

2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю – 5 (пять) рабочих дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 30 (тридцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 10 (десять) минут.
5. Форма оказания государственной услуги – бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – продление и выдача виз Республики Казахстан путем вклеивания заполненной визовой наклейки в заграничный паспорт либо удостоверение лица без гражданства либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным, пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – бумажная.
7. Государственная услуга оказывается платно физическим и юридическим лицам (далее - услугополучатель).
За оказание государственной услуги взимается государственная пошлина, которая в соответствии со статьей 538 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), составляет 50 процентов от размера месячного расчетного показателя, установленного на день уплаты государственной пошлины.
Государственная пошлина оплачивается через банки второго уровня и организации, осуществляющие отдельные виды банковских операций.
8. График работы услугодателя – с понедельника по пятницу с 9-00 до 18-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием заявлений и выдачи результатов оказания государственной услуги осуществляется по месту регистрации услугополучателя с 9.00 часов до 17.30 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов. Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при личном обращении услугополучателя либо принимающего лица:
1) заявление о продлении/выдаче визы (в произвольной форме);
2) заграничный паспорт либо удостоверение лица без гражданства;
3) квитанция об уплате государственной пошлины;
4) для оформления визы категории "G2" (на лечение) дополнительно представляются:
документы, подтверждающие необходимость лечения в стационарных условиях, выданные медицинскими организациями, в отношении получателей виз, находящихся в Республике Казахстан, при возникновении необходимости их лечения в стационарных условиях;
документы, подтверждающие нахождение больного на стационарном лечении, выданные медицинскими организациями, в отношении получателей виз, находящихся в Республике Казахстан с целью ухода за близкими родственниками – гражданами Республики Казахстан, либо иностранцами, постоянно проживающими на территории Республики Казахстан и находящиеся на лечении в стационарных условиях.
Для продления визы категории "G2" представляется письменное обращение уполномоченного органа в сфере здравоохранения или его территориального подразделения областей, городов Астаны и Алматы;

2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттардың топтамасын тапсырған сәттен бастап – 5 (бес) жұмыс күні;
2) құжаттардың топтамасын тапсыру үшін барынша рұқсат етілетін күту уақыты – 30 (отыз) минут;
3) барынша рұқсат етілетін қызмет көрсету уақыты – 10 (он) минут.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – шетелдік паспортқа не азаматтығы жоқ адамның куәлігіне толтырылған визалық жапсырманы жапсыру жолымен Қазақстан Республикасының визаларын ұзарту және беру не осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайлар және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны – қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға ақылы түрде көрсетіледі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы).
Мемлекеттiк қызмет көрсетiлгенi үшiн мемлекеттік баж алынады, ол 2008 жылғы 10 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" (Салық кодексi) Қазақстан Республикасы кодексiнiң 538-бабына сәйкес мемлекеттiк баж төлеу күніне белгіленген айлық есептік көрсеткіш мөлшерінен 50 пайызды құрайды.
Мемлекеттік баж екінші деңгейдегі банктер немесе банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар арқылы төленеді.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі – Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбiден бастап жұма аралығында сағат 13-00-ден 14-30-ға дейiнгi түскi асқа үзiлiспен сағат 9-00-ден 18-30-ға дейiн.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін қызметті алушының тіркелген жері бойынша сағат 13.00-ден 14.30-ға дейінгі түскі асқа үзіліспен, сағат 9.00-ден 17.30-ға дейін жүзеге асырылады.
Мемлекеттiк көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусiз кезек тәртiбiмен көрсетіледі.
9. Көрсетілетін қызметті алушы не қабылдаушы адам жеке өтініш білдірген кезде мемлекеттік қызмет көрсетуге қажетті құжаттар тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті алушының визаларды ұзарту/беру туралы жазбаша өтініші;
2) шетелдік паспорт не азаматтығы жоқ адамның куәлігі;
3) мемлекеттік бажды төлегені туралы түбіртек;
4) "G2" санатындағы визаларды (емделуге) ресімдеу үшін:
медициналық ұйымдардың оларды стационарлық жағдайда емдеу қажеттілігі туындаған кезде Қазақстан Республикасында жүрген виза алушыларға қатысты стационарлық жағдайда емделу қажеттілігін растайтын құжаттар;
Қазақстан Республикасының азаматтары – жақын туыстарын, не Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын стационарлық жағдайда емделіп жатқан шетелдікті қарау мақсатында Қазақстан Республикасында жүрген виза алушыларға қатысты медициналық ұйымдар берген науқастың стационарлық жағдайда емделу қажеттілігін растайтын құжаттар қосымша ұсынылады.
"G2" санатындағы визаларды ұзарту үшін денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті органның немесе оның облыстардағы, Астана және Алматы қалаларындағы аумақтық бөлімшелерінің жазбаша өтініші ұсынылады;

5) для оформления визы категории "G4" (иностранцам, не достигшим совершеннолетия, постоянно проживающим в Республике Казахстан и намеревающимся временно выехать за границу) дополнительно представляются:
заявления родителей – граждан Республики Казахстан (опекунов или попечителей) получателей виз, постоянно проживающих в Республике Казахстан;
6) для оформления визы категории "J3" дополнительно представляются:
этническими казахами – документы, подтверждающие их национальную принадлежность;
7) для продления визы категории "D8" дополнительно представляется письменное обращение Министерства обороны Республики Казахстан;
8) для продления визы категории "E1", "E2", "E3" (миссионерская) дополнительно представляется:
письменное обращение религиозного объединения, зарегистрированного на территории Республики Казахстан, согласованное с уполномоченным органом, осуществляющим государственное регулирование в сфере религиозной деятельности;
9) для продления визы категории "K1", "K2", "K3" (на воссоединение семьи) дополнительно представляется:
письменное обращение приглашающей стороны, на основании заявления которой загранучреждением Министерства иностранных дел Республики Казахстан была выдана первичная виза данной категории;
10) для продления визы категории "L1", "L2" (на учебу) дополнительно представляется:
письменное обращение уполномоченного органа по вопросам образования или учебного заведения, зарегистрированного в Республике Казахстан, в котором обучается услугополучатель, либо юридического лица, международной организации, их представительств, аккредитованных в Республике Казахстан, в котором услугополучатель проходит учебную практику или стажировку;
11) для продления визы категории "М1" (на работу) дополнительно представляются:
письменное обращение приглашающей стороны, которая ранее оформила визовую поддержку для получения первичной визы;
разрешение на трудоустройство или привлечение иностранной рабочей силы, если такое разрешение требуется в соответствии с Правилами установления квоты на привлечение иностранной рабочей силы в Республику Казахстан, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 января 2012 года № 45 "Об утверждении Правил установления квоты на привлечение иностранной рабочей силы в Республику Казахстан, Правил и условий выдачи разрешений иностранному работнику на трудоустройство и работодателям на привлечение иностранной рабочей силы и о внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2001 года № 836 "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О занятости населения";

5) "G4" санатындағы визаларды ресімдеу үшін (Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын кәмелетке толмаған және шетелге уақытша шығуға ниет білдірген шетелдіктерге):
Қазақстан Республикасы азаматтарының – олардың ата-аналарының (қамқоршылар немесе қорғаншылар) өтініштері қосымша ұсынылады;
6) "J3" санатындағы визаларды ресімдеу үшін (тұрақты тұруға – ішкі істер органдары беретін "J3" санатындағы визаларды этникалық қазақтарға және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшада көрсетілген мемлекеттердің азаматтарына) қосымша ұсынылады:
Қазақстан Республикасында тұрақты тұруға қалдыру туралы құжаттарды тапсырғанын растайтын ішкі істер органдарының анықтамасы;
этникалық қазақтарға – олардың ұлттық тиесілігін растайтын құжаттар қосымша ұсынылады;
7) "D8" санатындағы визаларды ұзарту үшін Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігінің жазбаша өтініші қосымша ұсынылады;
8) "Е1", "Е2", "Е3" (миссионерлік) санаттарындағы визаларды ұзарту үшін:
діни қызмет саласында мемлекеттік реттеуді жүзеге асыратын уәкілетті органмен келісілген, Қазақстан Республикасының аумағында тіркелген діни бірлестіктің жазбаша өтініші қосымша ұсынылады;
9) "K1", "K2", "K3" (отбасын біріктіруге) санаттарындағы визаларды ұзарту үшін:
осы санаттағы бастапқы визаны берген Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің шет елдердегі мекемелерінің өтініші негізінде шақырушы тараптың жазбаша өтініші қосымша ұсынылады;
10) "L1", "L2" (оқуға) санаттарындағы визаларды ұзарту үшін:
көрсетілетін қызметті алушы оқып жүрген Қазақстан Республикасында тіркелген білім беру немесе оқу орындары мәселелері жөніндегі уәкілетті органның не халықаралық ұйымның заңды тұлғасының, көрсетілетін қызметті алушы оқу практикасынан немесе тағылымдамадан өтіп жатқан Қазақстан Республикасында аккредиттелген олардың өкілдігінің жазбаша өтініші қосымша ұсынылады;
11) "M1" (жұмысқа) санатындағы визаларды ұзарту үшін мыналар қосымша ұсынылады:
бастапқы визаны алу үшін визалық қолдауды бұрын ресімдеген шақырушы тараптың жазбаша өтініші;
жұмысқа орналастыруға немесе шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат, егер мұндай рұқсат Қазақстан Республикасына шетелдік жұмыс күшін тартуға арналған квотаны белгілеу қағидаларын және Шетелдік қызметкерге жұмысқа орналасуға және жұмыс берушілерге шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат берудің қағидалары мен шарттарын бекіту және "Халықты жұмыспен қамту туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2001 жылғы 19 маусымдағы № 836 қаулысына өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 13 қаңтардағы № 45 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасына шетелдік жұмыс күшін тартуға арналған квотаны белгілеу қағидаларына сәйкес талап етілетін болса;

12) для продления визы категории "М2" дополнительно представляются:
письменное обращение приглашающей стороны;
копия выданной или продленной визы категории "M1" лица, на иждивении которого находится услугополучатель;
13) для выдачи визы категории "Р1" (иностранцам и лицам без гражданства, постоянно проживающим в Республике Казахстан, при выезде за пределы Республики Казахстан на постоянное место жительства) дополнительно представляются:
заявление-анкета по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
нотариально удостоверенное заявление от проживающих в Республике Казахстан лиц, имеющих по закону право на получение от выезжающих алиментов (родители и бывшие супруги, если имеются несовершеннолетние дети от совместного брака), об отсутствии у них возражений на выезд. В тех случаях, когда услугополучатель по каким-либо причинам не может получить такое заявление, вопрос решается в судебном порядке;
при выезде на постоянное жительство лиц, не достигших восемнадцати лет, совместно с одним из родителей (опекуном, попечителем) – иностранцем или лицом без гражданства – нотариально заверенное согласие другого родителя, проживающего на территории Республики Казахстан. При отсутствии согласия одного из родителей выезд несовершеннолетнего может быть разрешен в судебном порядке;
14) для выдачи визы категории "Р2" предоставляется
свидетельство на возвращение в страну постоянного проживания (при отсутствии заграничного паспорта либо удостоверения лица без гражданства) при наличии данных, подтверждающих въезд в Республику Казахстан и регистрацию в органах внутренних дел:
15) визы категории "Р3", "Р5" выдаются на основании заключения органов внутренних дел об отсутствии оснований для дальнейшего пребывания иностранца в Республике Казахстан. При этом документ, указанный в подпункте 1) настоящего пункта, не требуется:
16) визы категории "P4" выдаются на основании постановлений суда и заключения органов внутренних дел об отсутствии оснований для дальнейшего пребывания в Республике Казахстан:
17) визы категории "Р6" выдаются на основании обращения Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан:
При этом документ, указанный в подпункте 1) настоящего пункта, не требуется.
18) для выдачи визы категории "Р7" (иностранцам, не выехавшим до истечения срока действия визы или разрешенного безвизового срока пребывания в связи с форс-мажорными обстоятельствами) дополнительно представляются:
документы, подтверждающие наступление форс-мажорных обстоятельств, задержку или отмену рейса, отправления поезда или иного транспортного средства, препятствующих выезду из Республики Казахстан до истечения срока действия визы или разрешенного безвизового срока пребывания;

12) "М2" санатындағы визаны ұзарту үшін:
асырауында көрсетілетін қызметті алушы бар адамға берілген немесе ұзартылған "M1" санатындағы визалардың көшірмесі қосымша ұсынылады;
13) "Р1" санатындағы визаларды (Қазақстан Республикасынан тыс жерге тұрақты тұруға шыққан кезде Қазақстан Республикасында тұрақты тұратын шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдарға) беру үшін қосымша:
өтініш-сауалнама (осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымша);
шығатындардан заң бойынша алименттер алуға құқығы бар Қазақстан Республикасында тұратын адамдардан (ата-анасы және егер бірлескен некеден кәмелетке толмаған балалары болса, бұрынғы жұбайлары) олардың шығуына қарсылығы жоқ екені туралы нотариалды куәландырылған өтініш ұсынылады. Көрсетілетін қызметті алушы қандай да бір себептермен мұндай өтініштерді ала алмаған жағдайларда мәселе сот тәртібімен шешіледі;
он сегіз жасқа толмаған адамдардың ата-анасының (қамқоршысының, қорғаншысының) біреуімен шетелдікпен немесе азаматтығы жоқ адаммен тұрғылықты тұруға бірге шығуы кезінде – Қазақстан Республикасының аумағында тұратын екінші ата-анасының нотариалды куәландырылған келісімі. Ата-анасының біреуінің келісімі болмаған кезде кәмелетке толмаған баланың шығуы сот тәртібімен шешілуі мүмкін;
14) "Р2" санатындағы визаларды ұзарту үшін жеке басты куәландыратын құжаттардың және Қазақстан Республикасына кіруді және ішкі істер органдарында тіркелуді растайтын деректердің жоғалғаны жөнінде ІІО-ға жүгінгенді растайтын анықтама болған жағдайда тұрақты тұратын еліне оралуға арналған куәлік (шетелдік паспорт не азаматтығы жоқ адамның куәлігі болмаған жағдайда) ұсынылады;
15) "Р3", "Р5" санаттарындағы визалар шетелдіктің Қазақстан Республикасында одан әрі болуы үшін негіздердің жоқ екендігі туралы ішкі істер органдары қорытындысының негізінде беріледі. Бұл ретте осы тармақтың 1) тармақшасында көрсетілген құжат талап етілмейді;
16) "Р4" санатындағы визалар Қазақстан Республикасында шетелдіктің бұдан әрі болуына негіздердің болмауы туралы сот қаулыларының, ішкі істер органдарының қорытындысы негізінде беріледі;
17) "Р6" санатындағы визалар Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің өтініштері негізінде беріледі.
Бұл ретте осы тармақтың 1) тармақшасында көрсетілген құжат талап етілмейді.
18) "Р7" санатындағы визаларды (форс-мажорлық мән-жайларға байланысты визаның жарамдылық мерзімі немесе визасыз болуға рұқсат етілген мерзім аяқталғанға дейін шықпаған шетелдіктерге) беру үшін:
Қазақстан Республикасынан визаның жарамдылық мерзімі немесе визасыз болуға рұқсат етілген мерзім аяқталғанға дейін кетуге кедергі жасайтын форс-мажорлық мән-жайлардың болуын, рейстің кідіруін немесе тоқталуын, пойыздың немесе өзге көлік құралының кетуін растайтын қосымша құжаттар ұсынылады.

19) для выдачи визы категории "Р8" (иностранцам, в отношении которых на территории Республики Казахстан совершены тяжкие или особо тяжкие преступления) дополнительно представляется:
талон-уведомление о регистрации заявления, выданное органом уголовного преследования.
Для продления визы категории "Р8" представляется:
письменное обращение органа, осуществляющего предварительное расследование, либо суда, в котором рассматривается уголовное дело.
После принятия всех документов услугополучателю выдается расписка о приеме документов от услугополучателя по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги.
10. Основаниями для отказа услугополучателю в оказании государственной услуги по выдаче выездной визы:
1) если имеются основания для привлечения его к уголовной ответственности – до окончания производства по делу;
2) если он осужден за совершение преступления – до отбытия наказания или освобождения от наказания;
3) если он уклоняется от исполнения обязательств, наложенных на него судом – до исполнения обязательств.
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателя по вопросам оказания государственной услуги
11. Обжалования решений, действий (бездействий) услугодателя, жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, проспект Тауелсиздик, 1, телефон: 8 (7172) 71-40-33, 71-40-03.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства.
Документом, подтверждающим принятие жалобы, является талон, с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего обращение/жалобу, а также срока и места получения ответа на поданную жалобу и контактные данные должностных лиц, у которых можно узнать о ходе рассмотрения жалобы.
В жалобе услугополучателя:
физического лица – указываются его фамилия, имя, отчество (при его наличии), почтовый адрес;
юридического лица – его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение подписывается услугополучателем.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услогополучателю по почте либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.

19) "Р8" санатындағы визаларды (Қазақстан Республикасының аумағында ауыр немесе аса ауыр қылмыстар жасаған шетелдіктерге қатысты) беру үшін:
қылмыстық қудалау органы берген өтінішті тіркеу туралы қосымша хабарлама-талоны ұсынылады.
"Р8" санатындағы визаларды ұзарту үшін:
алдын ала тергеуді жүзеге асыратын органның не қылмыстық іс қаралып жатқан соттың жазбаша өтініші ұсынылады.
Барлық құжаттар қабылданғаннан кейін көрсетілетін қызметті алушыға осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
10. Шығу визаларын беру бойынша көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер:
1) егер оны қылмыстық жауаптылыққа тарту үшін негіздер болса – іс бойынша іс жүргізу аяқталғанға дейін;
2) егер ол қылмыс жасағаны үшін сотталса – жазасын өтегенге дейін немесе жазадан босатылғанға дейін;
3) егер ол соттың оған жүктеген міндеттемелерін орындаудан жалтарса – міндеттемелер орындалғанға дейін.
3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Көрсетілетін қызметті берушінің шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымданған жағдайда, шағым мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжай бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына не мына мекенжай бойынша Министрлік басшысының атына беріледі: 010000, Астана қаласы, Тәуелсіздік даңғылы 1, телефон: 8 (7172) 71-40-33, 71-40-03.
Шағым пошта арқылы жазбаша нысанда не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Шағымның қабылданғанын растайтын құжат күні мен уақыты, өтінішті/шағымды қабылдаған адамның тегі және аты-жөні, сондай-ақ берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны және шағымды қарау барысы туралы білуге болатын лауазымды адамдардың байланыс деректері көрсетілген талон болып табылады.
Көрсетілетін қызметті алушының шағымында:
жеке тұлғаның – оның тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда), пошталық мекенжайы;
заңды тұлғаның – оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетіледі. Өтінішке көрсетілетін қызметті алушы қол қояды.
Көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қараудың нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға почта арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралады.

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещаются на интернет-ресурсе Министерства www.mvd.gov.kz.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Информацию о порядке оказания государственной услуги можно получить по телефонам услугодателей, указанным на интернет-ресурсе Министерства www.mvd.gov.kz, либо по телефонам Министерства 8 (7172) 71-56-08, 72-22-78, 72-26-50.
Приложение 1
к стандарту государственной
улуги "Продление и выдача
выездных виз"
форма
ЗАЯВЛЕНИЕ – АНКЕТА
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии),
____________________________________________________________________
если имели другую фамилию, имя отчество (при его наличии),
укажите их
____________________________________________________________________
число, месяц, год и место рождения
____________________________________________________________________
место постоянного жительства)
Фото
35х45 мм
Фото
35х45 мм
Фото
35х45 мм
Паспорт № _______ _________________ от __________20 года
Удостоверение личности № _____________ от __________20 года
Телефоны: домашний __________ рабочий ___________ мобильный _________
Прошу оформить мне документы для выезда из Республики Казахстан на
постоянное место жительства в _______________________________________
Одновременно прошу разрешить выезд моим несовершеннолетним детям
Фамилия, имя, отчество
(при его наличии)
Дата рождения
№ паспорта
СВЕДЕНИЯ О БЛИЗКИХ РОДСТВЕННИКАХ
(Родители, родные братья и сестры, супруги
(в том числе бывшие), дети)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Степень родства
Год и место рождения
Место работы
Страна пребывания и адрес местожительства
Предупрежден об ответственности за заведомо ложные данные в анкете
"_____" ________________ 20 года ____________________________
(подпись заявителя)
М.П.
Заявление-анкета принята "____" _______________ 20___года
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) должностного лица, принявшего заявление-анкету)
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Продление и выдача
выездных виз"
Расписка
о приеме документов от услугополучателя
Настоящая расписка выдана _____________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
и подтверждает принятие документов для выдачи/продления визы категории _____, согласно перечню, утвержденному стандартом государственной услуги "Продление и выдача выездных виз".
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному – для каждой стороны.
Исполнитель: ________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Телефон _____________________________________________________________
Получил: ____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) / подпись услугополучателя)
"___" _________ 20 __ года

12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4. Мемлекеттік қызмет көрсетудің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Мемлекеттiк қызмет көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.mvd.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылады.
14. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс-орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алу мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы ақпаратты Министрліктің www.mvd.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген көрсетілетін қызметті берушілердің телефондары бойынша не Министрліктің 8 (7172) 71-56-08, 72-22-78, 72-26-50 телефондары бойынша алуға болады.
"Шығу визаларын ұзарту және беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Нысан
САУАЛНАМА–ӨТІНІШ
_______________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
_______________________________________________________
егер басқа тегі, аты, әкесінің аты болса, оларды көрсетіңіз
_______________________________________________________
туған күні, айы және жері
_______________________________________________________
тұрақты тұратын жері)
Паспорт № _______ _______________ 20 жылғы_____________
Жеке куәлік № _____________ 20 жылғы __________
Телефондары: үй ____________ жұмыс ____________ ұялы ______________
Маған _______________________________________________________тұрақты тұруға Қазақстан Республикасынан шығу үшін құжаттар ресімдеуді сұраймын.
Біруақытта менің кәмелетке толмаған балаларыма шығуға рұқсат беруді сұраймын.
Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Туған күні
Паспорт №
ЖАҚЫН ТУЫСТАРЫ ТУРАЛЫ МӘЛІМЕТТЕР
(Ата-анасы, туған аға-інілері мен апа-қарындастары, жұбайлары (оның ішінде бұрынғы), балалары)
Тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)
Туыстық дәрежесі
Туған жылы мен жері
Жұмыс орны
Болған елі және тұрғылықты жерінің мекенжайы
Сауалнамада көрінеу жалған деректер көрсеткен үшін жауапкершілік туралы ескертілдім.
20 ____ жылғы ________________ ____________________________
(өтініш иесінің қолы)
М.Ө.
Сауалнама-өтініш қабылданды 20 жылғы "___" __________________________
_____________________________________________________________________
(сауалнама-өтініш қабылдаған лауазымды адамның тегі, аты, әкесінің
аты (ол болған жағдайда))
"Шығу визаларын ұзарту және беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
Көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды қабылдау туралы қолхат
Осы қолхат _______________________________________ берілді және
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
"Шығу визаларын ұзарту және беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартымен бекітілген тізбеге сәйкес ______________ санатындағы
визаны беру/ұзарту үшін құжаттар қабылдағанын растайды.
Осы қолхат әрбір тарап үшін бір-бірден 2 данада жасалды.
Орындаушы: __________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда))
Телефоны ____________________________________________________________
Алдым:. _____________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда)/ көрсетілетін қызметті
алушының қолы)
20_______ жылғы "___" ________________