Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере оборота наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 9 апреля 2015 года № 329. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 23 мая 2015 года № 11137. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 31 марта 2020 года № 276.
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 31.03.2020 № 276 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на деятельность, связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров", согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) стандарт государственной услуги "Выдача лицензии на экспорт и импорт товаров, содержащих наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры", согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) стандарт государственной услуги "Выдача разрешения на ввоз, вывоз и транзит наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров", согласно приложению 3 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 30.11.2018 № 871 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Департаменту по борьбе с наркобизнесом и контролю за оборотом наркотиков Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Кусетов С.Т.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
3. Начальникам департаментов полиции областей, городов Астаны, Алматы и Шымкента организовать изучение настоящего приказа сотрудниками соответствующих служб и обеспечить его неукоснительное исполнение.
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 30.11.2018 № 871 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен олардың прекурсорларының айналымы саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 9 сәуірдегі № 329 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 23 мамырда № 11137 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2020 жылғы 31 наурыздағы № 276 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ішкі істер министрінің 31.03.2020 № 276 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңының 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметке лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Құрамында есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар тауарлардың экспорты мен импортына лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды әкелуге, әкетуге және транзиттеуге рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 30.11.2018 № 871 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі Есірткі бизнесіне қарсы күрес департаменті (С.Т. Құсетов) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Облыстардың, Астана, Алматы және Шамкент қалаларының полиция департаменттерінің бастықтары осы бұйрықты тиісті қызметтер қызметкерлерінің зерделеуін ұйымдастырсын және оның мүлтіксіз орындалуын қамтамасыз етсін.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 30.11.2018 № 871 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Первого заместителя министра внутренних дел генерал-майора полиции Демеуова М.Г.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
генерал-лейтенант полиции
К. Касымов
"СОГЛАСОВАНО"
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
_______________ А. Исекешев
16 апреля 2015 года
"СОГЛАСОВАНО"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
_____________ Е. Досаев
"__" _______ 2015 года
Приложение 1
к приказу Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 9 апреля 2015 года № 329
Стандарт государственной услуги
"Выдача лицензии на деятельность, связанную с оборотом
наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров"
Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 30.11.2018 № 871 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Государственная услуга "Выдача лицензии на деятельность, связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров" (далее - государственная услуга).
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 30.11.2018 № 871 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством внутренних дел Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Министерством внутренних дел (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 30.11.2018 № 871 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 30.11.2018 № 871 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Срок оказания государственной услуги со дня обращения услугополучателя на портал:
выдача лицензии и (или) приложения к лицензии – 10 (десять) рабочих дней;
переоформление лицензии и (или) приложения к лицензии – 3 (три) рабочих дня.
Услугодатель в течение двух рабочих дней со дня получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов в указанные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.

4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Ішкі істер министрінің бірінші орынбасары полиция генерал-майоры М.Ғ. Демеуовке жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
полиция генерал-лейтенанты
Қ. Қасымов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
___________________ Ә. Исекешев
2015 жылғы 16 сәуір
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
___________________ Е. Досаев
2015 жылғы " "
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 9 сәуірдегі
№ 329 бұйрығына
1-қосымша
"Есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен олардың
прекурсорларының айналымына байланысты қызметке лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 30.11.2018 № 871 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. "Есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлардың айналымына байланысты қызметке лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 30.11.2018 № 871 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Ішкі істер министрлігі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 30.11.2018 № 871 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 30.11.2018 № 871 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Көрсетілетін қызметті алушы порталға жүгінген күннен бастап мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру – 10 (он) жұмыс күн;
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта рәсімдеу – 3 (үш) жұмыс күн.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда көрсетілген мерзімдерде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартады.

Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 30.11.2018 № 871 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Форма оказания государственной услуги – электронная.
Сноска. Пункт 5 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 30.11.2018 № 871 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Результатом оказания государственной услуги является выдача лицензии, переоформление лицензии на деятельность, связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров или мотивированный отказ в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма представления результата оказания государственной услуги: электронная.
На портале результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.
Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 30.11.2018 № 871 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Государственная услуга оказывается на платной основе юридическим лицам (далее – услугополучатель). При оказании государственной услуги услугополучатель оплачивает в бюджет по месту его нахождения лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности в соответствии со статьей 554 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс):
1) при выдаче лицензии на деятельность, связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров составляет 20 (двадцать) месячных расчетных показателей;
2) за переоформление лицензии составляет 10 процентов от ставки при выдаче лицензии.
Оплата за оказание государственной услуги осуществляется через платежный шлюз "электронного правительства.
Сноска. Пункт 7 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 30.11.2018 № 871 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. График работы портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).

Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 30.11.2018 № 871 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Мемлекеттiк қызмет көрсету нысаны – электрондық.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 30.11.2018 № 871 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлар айналымына байланысты қызметке лицензия беру, лицензияны қайта ресімдеу немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайларда және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту болып табылады.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолданады.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 30.11.2018 № 871 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Мемлекеттік қызмет заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ақылы негізде көрсетіледі. Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы кодексінің (Салық кодексі) 554-бабына сәйкес ол тұратын жері бойынша бюджетке қызметтің жекелеген түрлерімен айналысуға құқық беру үшін лицензиялық алым төлейді:
1) есірткі құралдарының, психотроптық заттар мен прекурсорлар айналымына байланысты қызметке лицензия беру кезінде 20 (жиырма) айлық есептік көрсеткішті құрайды;
2) лицензияны қайта рәсімдегені үшін лицензияны беру кезіндегі ставканың 10 пайызын құрайды.
Мемлекеттік қызметті көрсеткені үшін төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 30.11.2018 № 871 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Порталдың жұмыс кестесі – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижелерін беру Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес, келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).

Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 30.11.2018 № 871 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) через портал:
для получения лицензии и (или) приложения к лицензии:
1) заявление в форме электронного документа согласно приложению к настоящему стандарту государственной услуги;
2) электронная копия договора охраны помещения для хранения наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров частными охранными организациями, за исключением охраняемых Вооруженными Силами, другими войсками и воинскими формированиями, независимо от формы собственности;
3) электронная копия документа, подтверждающие право собственности или иные законные основания, предусмотренные законодательством Республики Казахстан (договор найма (аренды), поднайма помещения, в случае обременения недвижимого имущества копия договора залога, заверенная печатью банковского учреждения);
для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенный электронной цифровой подписью услугополучателя;
2) электронные копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии и (или) приложения к лицензии, за исключением документов, информация из которых содержится в государственных информационных системах.
Сведения о заключении органов санитарно-эпидемиологического надзора, заключении уполномоченного органа в области промышленной безопасности при осуществлении деятельности, связанной с оборотом прекурсоров, письмо-согласование территориальных органов внутренних дел и заключения о соответствующей проверке работников, заключения наркологического и психоневрологического диспансеров об отсутствии среди работников лиц с заболеваниями наркоманией, токсикоманией, хроническим алкоголизмом, а также об отсутствии среди них лиц, признанных непригодными к выполнению отдельных видов профессиональной деятельности и деятельности, связанной с источником повышенной опасности, уплату лицензионного сбора за право занятия отдельным видом деятельности услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугодатель получает согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственной услуги, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.

Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 30.11.2018 № 871 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алу үшін:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызметтің стандартына қосымшаға сәйкес электрондық құжат нысанында өтiнiш;
2) меншік нысанына қарамастан Қарулы Күштер, басқа әскерлер мен әскери құралымдар күзететін объектілерді қоспағанда, жеке күзет ұйымдарының есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды сақтау үшін үй-жайды күзету келісімшартының электрондық көшірмесі;
3) Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген меншік құқығын немесе өзге де заңды негіздерді растайтын құжаттың электрондық көшірмесі (үй-жайды жалдау (жалға алу), қосымша жалдау келісімшарты, жылжымайтын мүліктің ауыртпалығы жағдайында банк мекемесінің мөрімен куәландырған кепілдік келісімшартының көшірмесі);
лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта ресімдеу үшiн:
1) көрсетілетін қызметті алушының электрондық сандық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) ақпараты мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған құжаттарды қоспағанда, лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны қайта рәсімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпараттан тұратын электрондық құжаттардың көшірмелері.
Санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау органдарының қорытындысы, прекурсорларының айналымымен байланысты қызметті жүзеге асыру кезінде өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы уәкілетті органдардың қорытындысы, аумақтық ішкі істер органдарының келісім-хаты мен қызметкерлердің тиісті тексерісі туралы қорытындысы, наркологиялық және жүйке аурулары диспансерлерінің қызметкерлер арасында нашақорлық, уытқұмарлық, созылмалы маскүнемдік ауруларымен ауыратындардың жоқ екені туралы, сондай-ақ олардың арасында кәсіби жұмыстың жекелеген түрлерін және қауіптілігі жоғары жұмысты орындауға жарамсыз деп танылған адамдардың жоқ екені туралы қорытындысы туралы мәліметтерді, қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымды көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпарат жүйелерінен "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті беруші,мемлекеттiк қызметтерді көрсету кезiнде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәлiметтердi пайдалануға көрсетiлетiн қызметтi алушының келiсiмiн алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" берген кезде көрсетілетін мемлекеттік қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік көрсетілген қызметті көрсетуге арналған сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.

Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 30.11.2018 № 871 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Основания для отказа в оказании государственной услуги:
1) занятие видом деятельности запрещено законами Республики Казахстан для данной категории юридических лиц;
2) не внесен лицензионный сбор за право занятия видом деятельности, связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров;
3) услугополучатель не соответствует квалификационным требованиям;
4) лицензиаром получен ответ от соответствующего согласующего государственного органа о несоответствии услугополучателя предъявляемым при лицензировании требованиям;
5) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о приостановлении или запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, подлежащих лицензированию;
6) судом на основании представления судебного исполнителя временно не допускается выдавать услугополучателю лицензию.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей, и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
Сноска. Заголовок главы 3 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 30.11.2018 № 871 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. Обжалование решений, действий (бездействий) Министерства, услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя.
Жалоба подается в письменной форме по почте или нарочно через канцелярию услугодателя, Министерства.
В жалобе услугополучателя указывается его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, Министерства с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства подлежит рассмотрению в течение 5 (пять) рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услогополучателю по почте или выдается нарочно в канцелярии услугодателя, Министерства.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра: 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении жалобы).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней со дня ее регистрации.

Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 30.11.2018 № 871 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тарту негіздері:
1) заңды тұлғалардың осы санаты үшін Қазақстан Республикасының заңдарымен қызметтің осы түрімен айналысу тыйым салынған
2) есірткі құралдары, психотроптық заттар мен олардың прекурсорларының айналымына байланысты қызмет түрімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алым енгізілмеген;
3) көрсетілетін қызметті алушы біліктілік талаптарына сәйкес келмеген;
4) лицензиар тиісті келісуші мемлекеттік органнан көрсетілетін қызметті алушының лицензиялау кезінде қойылатын талаптарға сәйкес келмейтіні туралы жауап алған;
5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты лицензиялауға жататын қызметті немесе жекелеген қызмет түрлерін тоқтата тұру немесе оларға тыйым салу туралы заңды күшіне енген сот шешімі (үкімі) болған;
6) сот орындаушысының ұсынуы негізінде сот көрсетілетін қызметті алушыға лицензия беруге уақытша жол бермейді.
3-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 30.11.2018 № 871 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша Министрліктің, қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым қызмет беруші басшысының атына беріледі.
Шағым пошта арқылы жазбаша нысанда немесе көрсетілетін қызмет берушінің, Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушының шағымында оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Шағымда қызмет алушының қолы болуы тиіс.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алудың мерзімі мен орны көрсетіле отырып, шағымды тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі мен күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта арқылы немесе көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны бойынша алуға болады.
Шағымды портал арқылы көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинеттен" жіберген кезде жүгіну туралы ақпарат қолжетімді болады, ол көрсетілетін қызметті берушінің өтінішті өңдеу (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартылып отырады.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги, в том числе оказываемой в электронной форме
Сноска. Заголовок главы 4 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 30.11.2018 № 871 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя – mvd.gov.kz, раздел "Государственные услуги".
14. Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 71-50-68, 71-50-63. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 8-800-080-7777, 1414.
Приложение
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
деятельность, связанную с
оборотом наркотических
средств, психотропных
веществ и прекурсоров"
Заявление юридического лица для получения лицензии и (или)
приложения к лицензии
Сноска. Приложение в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 30.11.2018 № 871 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В ______________________________________________________________________________
(полное наименование лицензиара)
от _____________________________________________________________________________
(полное наименование, местонахождение, бизнес-идентификационный номер юридического
лица (в том числе иностранного юридического лица), бизнес- идентификационный
номер филиала или представительства иностранного юридического лица в случае
отсутствия бизнес-идентификационного номера у юридического лица)
Прошу выдать лицензию и (или) приложение к лицензии на осуществление
______________________________________________________________________________
(указать полное наименование вида деятельности и (или) подвида(ов) деятельности)
Адрес юридического лица _______________________________________________________
(почтовый индекс, страна (для иностранного юридического лица), область, город,
район, населенный пункт, наименование улица, номер дома/здания (стационарного помещения)
Электронная почта_______________________________________________________________
Телефоны ______________________________________________________________________
Факс___________________________________________________________________________
Банковский счет_________________________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Адрес объекта осуществления деятельности или действий (операций)
________________________________________________________________________________
(почтовый индекс, область, город, район, населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания (стационарного помещения)
Прилагается ______ листов. Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них может быть направлена
любая информация по вопросам выдачи или отказа в выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии;
заявителю не запрещено судом заниматься лицензируемым видом и (или) подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и являются действительными;
заявитель согласен на использование персональных данных ограниченного доступа,
составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при
выдаче лицензии и (или) приложения к лицензии.
Руководитель ____________________________________________________________________
(подпись)             (фамилия, имя, отчество (в случае наличия)
Дата заполнения: "___" __________ 20__года
Приложение 2
к приказу Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 9 апреля 2015 года № 329
Стандарт государственной услуги
"Выдача лицензии на экспорт и импорт товаров, содержащих
наркотические средства, психотропные вещества и их прекурсоры"

12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4-тарау. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті, оның ішінде электрондық нысанда көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қойылатын өзге де талаптар
Ескерту. 4-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 30.11.2018 № 871 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің - mvd.gov.kz интернет-ресурсында, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер" бөлімінде орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алады.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті арқылы", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қолжетімділік режимінде алады.
16. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтің байланыс телефондары: 8 (7172) 71-50-68, 71-50-63, мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 8-800-080-7777, 1414.
"Есірткі құралдары,
психотроптық заттар мен
олардың прекурсорларының
айналымына байланысты
қызметке лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына қосымша
Лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны алуға арналған заңды тұлғаның өтiнiші
Ескерту. Қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 30.11.2018 № 871 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
_________________________________________________________________________
(лицензиардың толық атауы)
_________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның (соның ішінде шетелдік заңды тұлғаның) толық атауы, мекенжайы,
бизнес-сәйкестендіру нөмірі, заңды тұлғаның бизнес-сәйкестендіру нөмірі болмаған
жағдайда – шетелдік заңды тұлға филиалының немесе өкілдігінің
бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
_________________________________________________________________________
____________________________________ жүзеге асыруға лицензияны және (немесе)
лицензияға қосымшаны беруiңiздi сұраймын.
Заңды тұлғаның мекенжайы ________________________________________________
(шетелдік заңды тұлға үшін) пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы,
елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат (стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
Электрондық пошта________________________________________________________
Телефондары _____________________________________________________________
Факс_____________________________________________________________________
Банк шоты________________________________________________________________
(шот нөмірі, банктiң атауы және орналасқан жерi)
Қызметті немесе іс-қимылды (операцияларды) жүзеге асыру объектісінің мекенжайы
_________________________________________________________________________
(пошталық индексі, елі, облысы, қаласы, ауданы, елді мекені, көше атауы, үй/ғимарат
(стационарлық үй-жайлар) нөмірі)
______ парақта қоса беріліп отыр.
Осымен: көрсетілген барлық деректердің ресми байланыстар болып табылатындығы және
оларға лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны беру немесе беруден бас тарту
мәселелері бойынша кез келген ақпаратты жіберуге болатындығы; өтініш берушіге қызметтің
лицензияланатын түрімен және (немесе) кіші түрімен айналысуға сот тыйым салмайтыны;
қоса берілген құжаттардың барлығы шындыққа сәйкес келетіні және жарамды болып
табылатындығы расталады; өтініш беруші лицензияны және (немесе) лицензияға қосымшаны
беру кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын
қолжетімділігі шектеулі дербес деректерді пайдалануға келісімін береді.
Басшы ___________________________________________________________________
(қолы) (тегi, аты, әкесiнiң аты (болған жағдайда)
Толтыру күні: 20__ жылғы "___" _________________
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 9 сәуірдегі
№ 329 бұйрығына
2-қосымша
"Құрамында есірткі құралдары, психотроптық заттар мен олардың
прекурсорлары бар тауарлардың экспорты мен импортына лицензия
беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

Примечание: наименования и коды товаров, включенных в перечень товаров, экспорт и (или) импорт которых подлежат лицензированию, установлены решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 21 апреля 2015 года № 30 "О мерах нетарифного регулирования".
Форма представления результата оказания государственной услуги: электронная.
На портале результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.
Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 30.11.2018 № 871 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Государственная услуга оказывается на платной основе юридическим лицам (далее – услугополучатель). При оказании государственной услуги услугополучатель оплачивает в бюджет по месту его нахождения лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности в соответствии со статьей 554 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс):
1) при выдаче лицензии на экспорт и импорт товаров, содержащих наркотические средства, психотропные вещества и прекурсоры составляет – 10 (десять) месячных расчетных показателей;
2) за переоформление лицензии составляет - 1 месячный расчетный показатель.
Оплата за оказание государственной услуги осуществляется через платежный шлюз "электронного правительства";
Сноска. Пункт 7 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 30.11.2018 № 871 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. График работы портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).
Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 30.11.2018 № 871 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности) через портал:
для получения лицензии на экспорт и (или) импорт:
1) заявление в форме электронного документа согласно приложению 1 или 2 к настоящему стандарту государственной услуги;

Ескертпе: экспорты және (немесе) импорты лицензиялауға жататын тауарлардың тізбесіне қосылған тауарлардың атаулары мен кодтары Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының "Тарифтік емес реттеу шаралары туралы" 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 30 шешімімен белгіленеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолданады.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 30.11.2018 № 871 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Мемлекеттік қызмет заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ақылы негізде көрсетіледі. Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушы Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 25 желтоқсандағы кодексінің (Салық кодексі) 554-бабына сәйкес ол тұратын жері бойынша бюджетке қызметтің жекелеген түрлерімен айналысуға құқық беру үшін лицензиялық алым төлейді:
1) құрамында есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар бар тауарлардың экспорты мен импортына лицензия беру кезінде 10 (он) айлық есептік көрсеткішті;
2) лицензияны қайта ресімдегені үшін – 1 айлық есептік көрсеткішті құрайды.
Мемлекеттік қызметтерді көрсеткені үшін төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 30.11.2018 № 871 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. Порталдың жұмыс кестесі – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижелерін беру Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес, келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 30.11.2018 № 871 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (сенімхат бойынша оның өкілі) портал арқылы жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
экспортқа және (немесе) импортқа лицензия алу үшiн:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1 немесе 2-қосымшаға сәйкес электрондық құжат нысанында өтiнiш;

2) электронная копия внешнеторгового договора (контракта), приложения и (или) дополнения к нему (для разовой лицензии), а в случае отсутствия внешнеторгового договора (контракта) – копия иного документа, подтверждающего намерения сторон;
3) электронная копия разрешения компетентного органа государства-импортера на ввоз на его территорию конкретной партии контролируемых веществ, если это предусмотрено законодательством соответствующего государства, либо официального уведомления от этого органа, что указанное разрешение не требуется;
для переоформления лицензии:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенный электронной цифровой подписью услугополучателя;
2) электронные копии документов, содержащих информацию об изменениях, послуживших основанием для переоформления лицензии.
Сведения об уплате лицензионного сбора за право занятия отдельным видом деятельности услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
Услугодатель получает согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственной услуги, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 30.11.2018 № 871 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Основания для отказа в оказании государственной услуги:
1) наличие неполных или недостоверных сведений в документах, представляемых услугополучателем для получения лицензии;
2) прекращение или приостановление действия одного или нескольких документов, служащих основанием для выдачи лицензии;
3) нарушение международных обязательств государств Сторон, которое может наступить вследствие исполнения договора (контракта), для реализации которого запрашивается лицензия;
4) исчерпание квоты (в случае оформления лицензии на квотируемые товары).
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей, и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
Сноска. Заголовок главы 3 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 30.11.2018 № 871 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

2) сыртқы сауда келісімшарттың (келісімнің) электрондық көшірмесі, оған қосымша және (немесе) толықтырудың (бір реттік лицензия үшін), егер сыртқы сауда келісімшарты (келісім) болмаған жағдайда – тараптардың ниетін растайтын өзге құжаттың көшірмесі;
3) егер ол тиісті мемлекеттің заңнамасында көзделсе, импорттаушы мемлекеттің құзыретті органының оның аумағына бақыланатын заттардың нақты партиясын әкелуге рұқсатының электрондық көшірмесіне осы органнан көрсетілген рұқсат қажет емес деген ресми хабарлама;
лицензияны қайта ресімдеу үшiн:
1) көрсетiлетiн қызметтi алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) қайта ресімдеу үшін негіз болған өзгерістер туралы ақпарат қамтылған құжаттардың электрондық көшірмелері.
Жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн лицензиялық алымды төлеу туралы мәліметті көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті беруші, мемлекеттiк қызметті көрсету кезiнде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәлiметтердi пайдалануға көрсетiлетiн қызметтi алушының келiсiмiн алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" берген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік көрсетілген қызметті көрсету үшін сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 30.11.2018 № 871 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тарту негіздері:
1) көрсетілетін қызметті алушының лицензия алу үшін ұсынатын құжаттарында толық емес немесе шынайы емес мәліметтердің болуы;
2) лицензия беруге негіз болатын бір немесе бірнеше құжаттар қолданылуының тоқтатылуы немесе қысқартылуы;
3) қызметтің жекелеген түрлерімен айналысу құқығы үшін лицензиялық алымның енгізілмеуі;
4) квотаның бітуі (лицензиялар квоталанатын тауарларға ресімделген жағдайда).
3-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 30.11.2018 № 871 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

14. Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.
15. Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 71-50-68, 71-50-63. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 8-800-080-7777, 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
экспорт и импорт товаров,
содержащих наркотические
средства, психотропные
вещества и прекурсоры
Сноска. Текст в правом верхнем углу приложения 1 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 30.11.2018 № 871 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Заявление
о выдаче лицензии на экспорт отдельных видов товаров
1. Заявление №
2. Период действия с ДД.ММ.ГГГГ по ДД.ММ.ГГГГ
3. Тип лицензии | ЭКСПОРТ
4. Контракт № от
5. Заявитель
6. Покупатель
7. Страна назначения
8. Страна покупателя
9. Валюта контракта
10. Стоимость
11. Статистическая стоимость
12. Страна происхождения
13. Количество
14. Единица измерения
15. Код товара по ЕТН ВЭД и его описание
16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи лицензии
18. Уполномоченное лицо заявителя
Ф.И.О.
должность
телефон (факс)
подпись и печать
дата
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах
________________________
"___" ___________ 20__ г
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Выдача лицензии на
экспорт и импорт товаров,
содержащих наркотические
средства, психотропные
вещества и прекурсоры
Сноска. Текст в правом верхнем углу приложения 2 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 30.11.2018 № 871 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Заявление
о выдаче лицензии на импорт отдельных видов товаров
1. Заявление №
2. Период действия с ДД.ММ.ГГГГ по ДД.ММ.ГГГГ
3. Тип лицензии | ИМПОРТ
4. Контракт № от
5. Заявитель
6. Продавец
7. Страна отправления
8. Страна продавца
9. Валюта контракта
10. Стоимость
11. Статистическая стоимость
12. Страна происхождения
13. Количество
14. Единица измерения
15. Код товара по ЕТН ВЭД и его описание

14. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ болған жағдайда мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алады.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті арқылы", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы арқылы қашықтықтан қолжетімділік режимінде алады.
16. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтің байланыс телефондары: 8 (7172) 71-50-68, 71-50-63, мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 8-800-080-7777, 1414.
"Құрамында есірткі құралдары,
психотроптық заттар мен
прекурсорлар бар тауарлардың
экспорты мен импортына
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына 1-қосымша
Ескерту. 1-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 30.11.2018 № 871 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
Тауарлардың жекелеген түрлерiнiң экспортына лицензия беру
туралы өтiнiш
1. № Өтiнiш
2. Қолдану кезеңi ЖЖЖЖ.КК.АА-дан бастап ЖЖЖЖ.КК.АА кезеңiне
3. Лицензия типi |ЭКСПОРТ
4. Келiсiмшарт жылғы №
5. Көрсетілетін қызметті алушы
6. Сатып алушы
7. Тағайындалған елi
8. Сатып алушының елi
9. Келiсiмшарт валютасы|
10. Құны
11. Статистикалық құны
12. Шыққан елi
13. Саны
14. Өлшем бiрлiгi
15. СЭҚ БТН бойынша тауардың коды және оның сипаттамасы
16. Қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшiн негiздеме
18. Өтініш берушінің уәкiлеттi адамы
Т.А.Ә.
лауазымы
телефоны (факс)
қолы және мөрi күнi
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын
мәліметтерді пайдалануға келісемін _________________________________
20__ж. "__"________ (қолы)
"Құрамында есірткі құралдары,
психотроптық заттар мен
прекурсорлар бар тауарлардың
экспорты мен импортына
лицензия беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
стандартына 2-қосымша
Ескерту. 2-қосымшаның оң жақ жоғарғы бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 30.11.2018 № 871 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
Тауарлардың жекелеген түрлерiнiң импортына лицензия беру туралы
өтiнiш
1. № өтiнiш
2. Қолдану кезеңi ЖЖЖЖ.КК.АА-дан бастап ЖЖЖЖ.КК.АА кезеңiне
3. Лицензия типi | ИМПОРТ
4. Келiсiмшарт жылғы №
5. Көрсетілетін қызметті алушы
6. Сатушы
7. Жөнелтiлетiн ел
8. Сатушының елi
9. Келiсiмшарт валютасы|
10. Құны
11. Статистикалық құны
12. Шыққан елi
13. Саны
14. Өлшем бiрлiгi
15. СЭҚ БТН бойынша тауардың коды және оның сипаттамасы

16. Дополнительная информация
17. Основание для выдачи лицензии
18. Уполномоченное лицо заявителя
Ф.И.О.
должность
телефон (факс)
подпись и печать
дата
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах
________________________
"___" _________ 20__ г. (подпись)
Приложение 3
к приказу Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 9 апреля 2015 года № 329
Стандарт государственной услуги
"Выдача разрешения на ввоз, вывоз и транзит наркотических
средств, психотропных веществ и их прекурсоров"
Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 30.11.2018 № 871 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Государственная услуга "Выдача разрешения на ввоз, вывоз и транзит наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров" (далее - государственная услуга).
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 30.11.2018 № 871 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством внутренних дел Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Министерством внутренних дел (далее - услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее – портал).
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 30.11.2018 № 871 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 30.11.2018 № 871 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Срок оказания государственной услуги:
1) со дня сдачи услугополучателем пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал:
при выдаче разрешения на ввоз, вывоз и транзит наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров – 3 (три) рабочих дня;
при переоформлении разрешения – 1 (один) рабочий день;
Услугодатель в течение двух рабочих дней со дня получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов в указанные сроки дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.";

16. Қосымша ақпарат
17. Лицензия беру үшiн негiздеме
18. Өтініш берушінің уәкiлеттi адамы
Т.А.Ә.
лауазымы
телефоны (факс)
қолы және мөрi
күнi
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын
мәліметтерді пайдалануға келісемін __________________________________
20__ж. "__"________ (қолы)
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 9 сәуірдегі
№ 329 бұйрығына
3-қосымша
"Есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен олардың
прекурсорларын әкелуге, әкетуге және транзиттеуге рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 30.11.2018 № 871 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды әкелуге, әкетуге және транзиттеуге рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 30.11.2018 № 871 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Ішкі істер министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 30.11.2018 № 871 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 30.11.2018 № 871 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар топтамасын тапсырған күннен бастап, сондай-ақ порталға жүгінген кезде:
есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды әкелуге, әкетуге және транзиттеуге рұқсат берген кезде – 3 (үш) жұмыс күні.
рұқсатты қайта ресімдеген кезде – 1 (бір) жұмыс күні.
Көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда көрсетілген мерзімдерде өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартады.";

2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 30 (тридцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 30 (тридцать) минут.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 30.11.2018 № 871 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Форма оказания государственной услуги – электронная/бумажная.
Сноска. Пункт 5 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 30.11.2018 № 871 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Результатом оказания государственной услуги является выдача разрешения на ввоз, вывоз и транзит наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, или мотивированный отказ в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Примечание: порядок ввоза, вывоза и транзита наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, установлены Соглашением о порядке перемещения наркотических средств, психотропных веществ и их прекурсоров по таможенной территории Таможенного союза, ратифицированным Законом Республики Казахстан от 30 июня 2014 года № 217-V ЗРК.
Форма представления результата оказания государственной услуги: электронная.
На портале результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.
В случае обращения услугополучателя за получением лицензии на бумажном носителе, результат оказания государственной услуги оформляется в электронной форме, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 30.11.2018 № 871 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе юридическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу, с 9.00 до 18.30 часов с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан. Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания;
2) портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем).

2) құжаттар топтамасын тапсыру үшін күтудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минут;
3) қызмет көрсетудің рұқсат етілетін ең ұзақ уақыты – 30 (отыз) минут.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 30.11.2018 № 871 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық/қағаз түрінде.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 30.11.2018 № 871 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды әкелуге, әкетуге және транзиттеуге рұқсат беру немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағыда көзделген жағдайларда және негіздемелер бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуден дәлелді бас тарту болып табылады.
Ескертпе: есірткі, психотроптық заттар мен прекурсорларды әкелу, әкету және транзиттеу транзиттеу тәртібі 2014 жылғы 30 маусымдағы № 217-V ҚРЗ Қазақстан Республикасының Заңымен ратификацияланған Есірткі, психотроптық заттар мен олардың прекурсорларын Кеден одағының кеден аумағы арқылы өткізу тәртібі туралы келісіммен белгіленеді.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсету нәтижесі: электрондық.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы қойылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жолданады.
Көрсетілетін қызметті алушы лицензияны қағаз тасымалдығышта алу үшін жүгінген жағдайда мемлекеттік қызметтің нәтижесі электрондық нысанда ресімделеді, басып шығарылыды және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының мөрімен және қолымен куәландырылады.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 30.11.2018 № 871 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ақысыз негізде көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші – Қазақстан Республикасының Еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұма аралығында сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет кезек тәртібімен алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусіз көрсетіледі;
2) порталдың – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген кезде өтініштерді қабылдау және көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижелерін беру Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес, келесі жұмыс күні жүзеге асырылады).

Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 30.11.2018 № 871 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
при обращении к услугодателю:
для получения разрешения на ввоз, вывоз наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров:
1) заявление по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) копия разрешения компетентного органа государства-импортера на ввоз на его территорию конкретной партии контролируемых веществ, если это предусмотрено законодательством соответствующего государства, либо официального уведомления от этого органа, что указанное разрешение не требуется;
3) копию внешнеторгового договора в отношении контролируемых веществ с приложением дополнительных соглашений и приложений;
4) копию договора в отношении контролируемых веществ с приложением дополнительных соглашений и приложений с потребителем;
для переоформления разрешения на ввоз, вывоз наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров:
1) заявление в произвольной форме;
2) документы, подтверждающие необходимость переоформления разрешения;
при обращении через портал:
для получения разрешения на ввоз, вывоз наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров:
1) запрос в форме электронного документа по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) электронная копия разрешения компетентного органа государства-импортера на ввоз на его территорию конкретной партии контролируемых веществ, если это предусмотрено законодательством соответствующего государства, либо официального уведомления от этого органа, что указанное разрешение не требуется;
3) электронная копия внешнеторгового договора в отношении контролируемых веществ с приложением дополнительных соглашений и приложений;
4) электронная копия договора в отношении контролируемых веществ с приложением дополнительных соглашений и приложений с потребителем;
для переоформления разрешения на ввоз, вывоз наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров:
1) запрос в форме электронного документа, удостоверенный электронной цифровой подписью услугополучателя;
2) электронные копии документов, подтверждающие необходимость переоформления разрешения.
Сведения о документах, удостоверяющих личность, о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица, о лицензии на деятельность, связанную с оборотом наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров, содержащиеся в государственных информационных системах, услугодатель получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства";
Услугодатель получает согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся
в информационных системах, при оказании государственной услуги, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю (нарочно либо посредством почтовой связи) – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов;
через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги;
для получения разрешения на транзит наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров при обращении к услугодателю и (или) через портал:

Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 30.11.2018 № 871 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Көрсетілетін қызметті алушы (не сенімхат бойынша оның өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде:
есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды әкелуге, әкетуге рұқсат алу үшін:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
2) егер ол тиісті мемлекеттің заңнамасында көзделсе, импорттаушы мемлекеттің құзыретті органының оның аумағына бақыланатын заттардың нақты партиясын әкелуге рұқсатының көшірмесі, не осы органнан көрсетілген рұқсат қажет емес деген ресми хабарлама;
3) қосымша келісімдер мен қосымшаларды қоса бере отырып, бақыланатын заттарға қатысты сыртқы сауда шарттың көшірмесі;
4) тұтынушымен қосымша келісімдер мен қосымшаларды қоса бере отырып, бақыланатын заттарға қатысты шарттың көшірмесі;
есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды әкелуге, әкетуге рұқсатын қайта ресімдеу үшiн:
1) ерікті нысанындағы өтiнiш;
2) рұқсатты қайта ресімдеу қажеттілігін растайтын құжаттар;
портал арқылы жүгінген кезде:
есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды әкелуге, әкетуге рұқсат алу үшін:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) егер ол тиісті мемлекеттің заңнамасында көзделсе импорттаушы мемлекеттің құзыретті органының оның аумағына бақыланатын заттардың нақты партиясын әкелуге рұқсатының электрондық көшірмесі, не осы органнан көрсетілген рұқсат қажет емес деген ресми хабарлама;
3) қосымша келісімдер мен қосымшаларды қоса бере отырып, бақыланатын заттарға қатысты сыртқы сауда келісімшартының (шарттың) электрондық көшірмесі;
4) тұтынушымен қосымша келісімдер мен қосымшаларды қоса бере отырып, бақыланатын заттарға қатысты сыртқы сауда шарттың электрондық көшірмесі;
есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды әкелуге, әкетуге рұқсатын қайта ресімдеу үшiн:
1) көрсетiлетiн қызметтi алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы сұрау салу;
2) рұқсатты қайта ресімдеу қажеттілігін растайтын құжаттардың электрондық көшірмесі.
Мемлекеттік ақпараттық жүйелерде қамтылған жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы, есірткі құралдары, психотроптық заттар мен прекурсорлар айналымына байланысты қызметке лицензия туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден "электрондық үкіметтің" шлюзі арқылы алады.
Егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, көрсетілетін қызметті беруші, мемлекеттiк қызметтерді көрсету кезiнде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәлiметтердi пайдалануға көрсетiлетiн қызметтi алушының келiсiмiн алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды:
көрсетілетін қызметті берушіге (қолма-қол немесе пошталық байланыс арқылы) берген кезде қағаз тасымалдағыштағы өтініштің қабылданғанын растау оның көшірмесінде құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақытын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу туралы белгі болып табылады;
портал арқылы жүгінген жағдайда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік көрсетілген қызметті көрсетуге арналған сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі;
есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды транзиттеуге рұқсат алу үшін көрсетілетін қызметті беруші және (немесе) портал арқылы жүгінген кезде:

1) заявление установленного образца по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) нотариально засвидетельствованную копию свидетельства о государственной регистрации организации – заявителя (с переводом на русский язык);
3) нотариально засвидетельствованную копию лицензии либо сертификата на деятельность, связанную с оборотом контролируемых веществ, выданных государственным органом страны – заявителя, в соответствии с действующим законодательством государства (с переводом на русский язык);
4) наименование и объем контролируемых веществ, (в физическом и стоимостном выражении), подлежащих транзиту, с указанием кодов по товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности;
5) представление со стороны заявителя страховых и других финансовых гарантий либо иных обязательств о возмещении ущерба, причиняемого возможной аварией при осуществлении транзита контролируемых веществ;
6) нотариально засвидетельствованную копию договора на поставку контролируемых веществ, подлежащих контролю в Республике Казахстан,
к которому прилагается заявление конечного грузополучателя о точной цели использования контролируемых веществ (с переводом на русский язык);
7) подтверждение компетентного официального органа страны заявителя о готовности системы предупреждения и действия в чрезвычайных ситуациях к ликвидации последствий возможной аварии при осуществлении заявляемой транзитной перевозки;
8) подтверждение грузоотправителя контролируемых веществ об обязательствах принять эти грузы обратно в случае, если передача груза грузополучателю окажется невозможной по независящим от него причинам;
9) подтверждение заявителя о возмещении расходов, связанных с проведением проверки реальных условий перевозки, а также вероятным временным хранением, обратной перевозкой, экспертизой и другими необходимыми действиями исполнительных органов в случае выявления нарушения действующего законодательства Республики Казахстан, а также расходов, связанных с необходимостью приведения выявленных отклонений в соответствие с требованиями законодательства и/или возвращением груза в государство экспорта.
При подаче услугополучателем всех необходимых документов:
услугодателю (нарочно либо посредством почтовой связи) – подтверждением принятия заявления на бумажном носителе является отметка на его копии о регистрации в канцелярии услугодателя с указанием даты и времени приема пакета документов;
через портал – в "личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.

1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартқа 2-қосымшаға сәйкес белгіленген үлгідегі нысан бойынша өтiнiшті;
2) өтiнiш берушi ұйымның мемлекеттiк тiркелгенi туралы куәлiгiнiң нотариалды куәландырылған көшiрмесi (орыс тіліндегі аудармасымен);
3) өтiнiш берушi елiнің мемлекеттiк органы олардың қолданыстағы заңнамасына сәйкес бақыланатын заттардың айналымына байланысты қызметке берген лицензияның не сертификаттың нотариалды куәландырылған көшiрмесiн (орыс тіліндегі аудармасымен);
4) сыртқы экономикалық қызметтiң тауар номенклатурасы бойынша кодтарын көрсете отырып, транзитке жататын, бақыланатын заттардың (физикалық және құндық мәнде) атауы мен көлемiн;
5) өтiнiш берушiнiң тарапынан бақыланатын заттарды транзиттеудi жүзеге асыру кезiнде ықтимал апаттан келген залалды өтеу туралы сақтандыру және басқа да қаржылық кепiлдiктердi не өзге де мiндеттемелердi;
6) соңғы жүк алушының бақыланатын заттарды пайдаланудың нақты мақсаты туралы өтiнiшi қоса берілетін Қазақстан Республикасында бақылауға алынған бақыланатын заттарды жеткізуге арналған шарттың нотариалды куәландырылған көшiрмесiн (орыс тіліне аудармасымен);
7) мәлiмделген транзиттiк тасымалдауды жүзеге асыру кезiнде төтенше жағдайлардың алдын алу және әрекет ету жүйесiнiң ықтимал аварияның салдарын жоюға әзірлігі туралы өтiнiш берушi елдiң құзыреттi ресми органының растамасын;
8) егер жүкті жүк алушыға беру оған байланысты емес себептер бойынша мүмкiн болмаған жағдайда бақыланатын заттар бар жүк жөнелтушісінің осы жүктi қайта қабылдауға мiндеттемелері туралы растамасын;
9) тасымалдаудың нақты шарттарына тексеру жүргiзуге, сондай-ақ ықтимал уақытша сақтауға, керi тасымалдауға, сараптауға және Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасын бұзушылық анықталған жағдайда атқарушы органдардың басқа да қажеттi iс-қимылдарына байланысты шығыстарды, сондай-ақ анықталған ауытқуларды заңнама талаптарына сәйкес келтiру қажеттiгiне және/немесе жүктiң экспорттаушы мемлекетке қайтарылуына байланысты шығыстарды өтеу туралы өтiнiш берушiнiң pacтамасын ұсынады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды беру кезінде:
көрсетілетін қызметті берушіде (қолма-қол немесе пошталық байланыс арқылы) берген кезде қағаз тасымалдағыштағы өтініштің қабылданғанын растау оның көшірмесінде құжаттар топтамасын қабылдау күні мен уақытын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде тіркеу туралы белгі болып табылады;
портал арқылы жүгінген жағдайда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұрау салудың қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.

Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 30.11.2018 № 871 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9-1. Основания для отказа в оказании государственной услуги:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) несоответствие услугополучателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан;
3) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги, а также отрицательное заключение экспертизы, исследования либо проверки;
4) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения определенной государственной услуги;
5) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги.
6) исчерпание квоты (в случае оформления разрешения на ввоз, вывоз наркотических средств, психотропных веществ и прекурсоров на квотируемые товары) в соответствии со статьей 8 Закона Республики Казахстан "О наркотических средствах, психотропных веществах, их аналогах и прекурсорах и мерах противодействия их незаконному обороту и злоупотреблению ими".
Сноска. Стандарт дополнен пунктом 9-1 в соответствии с приказом Министра внутренних дел РК от 30.11.2018 № 871 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей, и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг
Сноска. Заголовок главы 3 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 30.11.2018 № 871 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Обжалование решений, действий (бездействий) Министерства, услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя.
Жалоба подается в письменной форме по почте или нарочно через канцелярию услугодателя, Министерства.
В жалобе услугополучателя указывается его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, Министерства с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства подлежит рассмотрению в течение 5 (пять) рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услогополучателю по почте или выдается нарочно в канцелярии услугодателя, Министерства.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение 15 (пятнадцать) рабочих дней со дня ее регистрации.

Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 30.11.2018 № 871 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9-1. Мемлекеттiк қызмет көрсетуден бас тарту негіздері:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушының және (немесе) мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректердің және мәліметтердің Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінде белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі;
3) уәкілетті мемлекеттік органның мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті келісімі туралы сұрау салуға берілген теріс жауап, сондай-ақ сараптаманың, зерттеудің не тексерудің теріс қорытындысы;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
5) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнаулы құқығынан айырылуы бойынша мемлекеттік қызметтерді көрсетуден бас тартады.
6) "Есiрткi, психотроптық заттар, сол тектестер мен прекурсорлар және олардың заңсыз айналымы мен терiс пайдаланылуына қарсы iс-қимыл шаралары туралы" Қазақстан Республикасының Заңының 8-бабына сәйкес квота жоқ (квоталанатын тауарларға есірткі құралдарын, психотроптық заттар мен прекурсорларды әкелуге, әкетуге рұқсат рәсімделген жағдайда).
Ескерту. 2-тарау 9-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Ішкі істер министрінің 30.11.2018 № 871 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-тарау. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 30.11.2018 № 871 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша Министрліктің, көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым қызмет беруші басшысының атына беріледі.
Шағым пошта арқылы жазбаша нысанда немесе көрсетілетін қызмет берушінің, Министрліктің кеңсесі арқылы жұмыс күндері қолма-қол беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушының шағымында оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Шағымда қызмет алушының қолы болуы тиіс.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің кеңсесінде шағымды қабылдалған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алудың мерзімі мен орны көрсетіле отырып, шағымды тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі мен күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта арқылы немесе көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны бойынша алуға болады.
Шағымды портал арқылы көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинеттен" жіберген кезде жүгіну туралы ақпарат қолжетімді болады, ол көрсетілетін қызметті берушінің өтінішті өңдеу (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартылып отырады.
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.

11. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги
Сноска. Заголовок главы 4 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 30.11.2018 № 871 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе услугодателя – mvd.gov.kz, раздел "Государственные услуги".
13. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 71-50-68, 71-50-63. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 8-800-080-7777, 1414.
14. Услугополучатель получает государственную услугу в электронной форме через портал при условии наличия электронной цифровой подписи.
Сноска. Стандарт дополнен пунктом 14 в соответствии с приказом Министра внутренних дел РК от 30.11.2018 № 871 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
15. Услугополучатель получает информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
Сноска. Стандарт дополнен пунктом 15 в соответствии с приказом Министра внутренних дел РК от 30.11.2018 № 871 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Выдача разрешения на
ввоз, вывоз и транзит
наркотических средств,
психотропных веществ и
прекурсоров
Сноска. Текст в правом верхнем углу приложения 1 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 30.11.2018 № 871 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
Заявление
От _________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(наименование организации юридического лица, адрес,
бизнес-идентификационный номер, телефон)
Прошу выдать разрешение на ввоз (вывоз) продукции, содержащей
наркотические средства, психотропные вещества и их прекурсоры
(ненужное зачеркнуть) из: __________________________________________
____________________________________________________________________
(наименование страны, организация получатель (отправитель),
юридический адрес, телефон)
№ п/п
Таблица № списка, № позиции
Международное непатентованное название (МНН)
Торговое название (при наличии)
Единица измерения
Количество
1
2
3
4
5
6
Цель ввоза (вывоза) контролируемых веществ: _________________________
Перечень прилагаемых документов: ____________________________________
_____________________________________________________________________
Руководитель юридического лица ______________________________________
(Ф.И.О. подпись)
Печать "____" __________ 20__ г.
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах
______________________
"_____" ____________ 20__ г.
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Выдача разрешения на
ввоз, вывоз и транзит
наркотических средств,
психотропных веществ и
прекурсоров

11. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгінуге құқығы бар.
4-тарау. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті, оның ішінде электрондық нысанда көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып, қойылатын өзге де талаптар
Ескерту. 4-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 30.11.2018 № 871 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
12. Мемлекеттік қызмет көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің - mvd.gov.kz интернет-ресурсында, "Мемлекеттік қызметтер" бөлімінде орналастырылған.
13. Мемлекеттік көрсетілетін қызметтің мәселелері бойынша жөніндегі анықтамалық қызметтің байланыс телефондары: 8 (7172) 71-50-68, 71-50-63. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы: 8-800-080-7777, 1414.
14. Көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы болған жағдайда мемлекеттік қызметті портал арқылы электрондық нысанда алады.
Ескерту. 4-тарау 14-тармақпен толықтырылды – ҚР Ішкі істер министрінің 30.11.2018 № 871 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
15. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты порталдың "жеке кабинеті арқылы", сондай-ақ мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс-орталығы арқылы қашықтықтан қолжетімділік режимінде алады.
Ескерту. 4-тарау 15-тармақпен толықтырылды – ҚР Ішкі істер министрінің 30.11.2018 № 871 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Есірткі құралдарын,
психотроптық заттар мен
прекурсорларды әкелуге, әкетуге
және транзиттеуге рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 1-қосымша
Ескерту. 1-қосымшамның оң жақ жоғарғы бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 30.11.2018 № 871 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi
Өтініш
____________________________________________________________________
(заңды тұлға ұйымының атауы, мекенжайы, бизнес-сәйкестендіру нөмірі,
телефоны)
____________________________________________________________________
Құрамында есірткі құралдары, психотроптық заттар мен олардың
прекурсорлары бар өнімді (керексіз сызылып тасталсын) мыналардан
әкелуге (әкетуге) рұқсат беруіңізді сұраймын:_______________________
____________________________________________________________________
(елдің, алушы (жөнелтуші) ұйымның атауы, заңды мекенжайы, телефоны)
Р/с
Тізім, кестесінің №, Ұстаным №
Халықаралық патенттелмеген атауы (ХПА)
Саудалық атауы болған кезде
Өлшем бірлігі
Саны
1
2
3
4
5
6
Бақыланатын заттарды әкелу (әкету) мақсаты: _________________________
_____________________________________________________________________
Қоса берілетін құжаттардың тізбесі:__________________________________
_____________________________________________________________________
Заңды тұлғаның басшысы_______________________________________________
(Т.А.Ә. қолы)
Мөр 20___ жылғы "____"__________
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын
мәліметтерді пайдалануға келісемін___________________________________
20__ж. "__"________ (қолы)
Есірткі құралдарын,
психотроптық заттар мен
прекурсорларды әкелуге, әкетуге
және транзиттеуге рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына 2-қосымша

Сноска. Текст в правом верхнем углу приложения 2 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 30.11.2018 № 871 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Форма
Министерство внутренних дел Республики Казахстан
Заявление
От __________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование организации юридического лица, адрес, телефон)
Прошу выдать разрешение на транзит продукции, содержащей
наркотические средства, психотропные вещества и их прекурсоры, через
Республику Казахстан (ненужное зачеркнуть) из:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(наименование экспортера, название страны, юридический адрес,
телефон)
в __________________________________________________________________
(наименование импортера, название страны, юридический адрес,
телефон)
для ________________________________________________________________
(страна, наименование организации - конечного грузополучателя,
юридический адрес, телефон)
№ п/п
Таблица № списка, № позиции
Международное непатентованное название (МНН)
Торговое название (при наличии)
Единица измерения
Количество
1
2
3
4
5
6
Вид транспорта, маршрут ____________________________________________
____________________________________________________________________
1. С указанием таможенных органов на границе, через которые
будет произведен транзит:
1.1. Наименование таможенного органа при ввозе транзитной
продукции на территорию Республики Казахстан: ______________________
1.2. Наименование таможенного органа при вывозе транзитной
продукции с территории Республики Казахстан ________________________
Перечень прилагаемых документов: _____________________
Руководитель юридического лица _______________________
(Ф.И.О. подпись)
Печать "___" _____________ 20___ г.
Согласен на использования сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах
________________________
"___" __________ 20__ г. (подпись)

Ескерту. 2-қосымшамның оң жақ жоғарғы бұрышы жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 30.11.2018 № 871 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
Қазақстан Республикасы Iшкi iстер министрлiгi
Өтiнiш
____________________________________________________________________
(ұйымның, заңды тұлғаның атауы, заңды мекенжайы, телефоны)
Қазақстан Республикасы арқылы құрамында есірткі құралдары,
психотроптық заттар мен олардың прекурсорлары бар өнiмдердi
транзиттеуге (керексiз сызып тасталсын) рұқсат беруiңiздi
сұраймын:___________________________________________________________
____________________________________________________________________
(экспортташының атауы, елдің атауы, заңды мекенжайы, телефоны)
____________________________________________________________________
(импорттаушының атауы, елдiң атауы, заңды мекенжайы, телефоны)
_______________________________________________________________ үшін
(елдiң, соңғы жүк алушы ұйымның атауы, заңды мекенжайы, телефоны)
Р/с
Тізім, кестесінің №, Ұстаным №
Халықаралық патенттелмеген атауы (ХПА)
Саудалық атауы болған кезде
Өлшем бірлігі
Саны
1
2
3
4
5
6
Көлiк түрi, бағыты __________________________________________________
_____________________________________________________________________
1. Транзит жүргiзiлетiн шекарадағы кеден органдары көрсетiледi:
1.1. Қазақстан Республикасының аумағына транзиттiк өнiмдердi әкелу
кезiндегi кеден органының атауы:_____________________________________
1.2. Қазақстан Республикасының аумағынан транзиттiк өнiмдердi әкету
кезiндегi кеден органының атауы:_____________________________________
Қоса берiлiп отырған құжаттардың тiзiмi______________________________
Заңды тұлға басшысы__________________________________________________
(Т.А.Ә. қолы)
Мөр 20___ жылғы "___" ____________
Ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен қорғалатын құпияны құрайтын
мәліметтерді пайдалануға келісемін___________________________________
20__ж. "__"________ (қолы)