Об утверждении Правил проведения обязательного технического осмотра механических транспортных средств и прицепов к ним, зарегистрированных в органах военной полиции Национальной гвардии Республики Казахстан
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 17 апреля 2015 года № 372. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 23 мая 2015 года № 11141.
В соответствии с подпунктом 3) статьи 16 Закона Республики Казахстан "О дорожном движении" и подпунктом 3) пункта 3 статьи 9 Закона Республики Казахстан "Об органах военной полиции" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула – в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 04.05.2023 № 379 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила проведения обязательного технического осмотра механических транспортных средств и прицепов к ним, зарегистрированных в органах военной полиции Национальной гвардии Республики Казахстан.
2. Главному командованию Национальной гвардии Республики Казахстан (Жаксылыков Р.Ф.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан официальное опубликование настоящего приказа в информационно-правовой системе "Әділет" и периодических печатных изданиях;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Главнокомандующего Национальной гвардией Республики Казахстан генерал-лейтенанта Жаксылыкова Р.Ф.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
генерал - лейтенант полиции
К. Касымов
Утверждены
приказом Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 17 апреля 2015 года № 372
Правила проведения обязательного технического осмотра механических транспортных средств и прицепов к ним, зарегистрированных в органах военной полиции Национальной гвардии Республики Казахстан
Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 05.04.2019 № 275 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Настоящие Правила проведения обязательного технического осмотра механических транспортных средств и прицепов к ним, зарегистрированных в органах военной полиции Национальной гвардии Республики Казахстан (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктом 3) статьи 16 Закона Республики Казахстан "О дорожном движении", подпунктом 3) пункта 3 статьи 9 Закона Республики Казахстан "Об органах военной полиции" и определяют порядок организации и проведения обязательного технического осмотра механических транспортных средств и прицепов к ним Национальной гвардии Республики Казахстан (далее - транспортные средства).

Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының әскери полиция органдарында тіркелген механикалық көлік құралдарына және олардың тіркемелеріне міндетті техникалық қарап тексеру қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 17 сәуірдегі № 372 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 23 мамырда № 11141 тіркелді.
"Жол жүрісі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабының 3) тармақшасына және "Әскери полиция органдары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 3-тармағының 3) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Ішкі істер министрінің 04.05.2023 № 379 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының әскери полиция органдарында тіркелген механикалық көлік құралдарына және олардың тіркемелеріне міндетті техникалық қарап тексеру қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының Бас қолбасшылығы (Р.Ф. Жақсылықов) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялауға жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының Бас қолбасшысы генерал-лейтенант Р.Ф. Жақсылықовқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
полиция генерал-лейтенанты
Қ. Қасымов
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 17 сәуірдегі
№ 372 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының әскери полиция органдарында тіркелген механикалық көлік құралдарына және олардың тіркемелеріне міндетті техникалық қарап тексеру қағидалары 1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 05.04.2019 № 275 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Осы Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының әскери полиция органдарында тіркелген механикалық көлік құралдарына және олардың тіркемелеріне міндетті техникалық қарап тексеру қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) "Жол жүрісі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабы 3) тармақшасына, "Әскери полиция органдары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 3-тармағының 3) тармақшасына сәйкес әзірленді және Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының механикалық көлік кұралдарын және олардың тіркемелерін әскери полиция органдарында тіркеудің бірыңғай тәртібін белгілейді.

Сноска. Пункт 1 – в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 04.05.2023 № 379 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) контрольно-диагностическое оборудование – испытательное оборудование и средства измерений, применяемые для определения параметров технического состояния транспортных средств и прицепов к ним;
2) диагностирование технического состояния транспортных средств - установление и изучение признаков, характеризующих наличие дефектов в транспортных средствах, их узлах и элементах для предупреждения возможных отклонений в режимах их работы;
3) владелец транспортного средства – подразделение (государственное учреждение) Национальной гвардии Республики Казахстан, владеющее транспортным средством на праве оперативного управления;
4) обязательный технический осмотр (далее - осмотр) - периодический процесс диагностирования технического состояния механических транспортных средств и прицепов к ним на соответствие требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан.
3. Осмотр включает в себя:
1) проверку технического состояния транспортных средств, участвующих в дорожном движении;
2) предупреждение дорожно-транспортных происшествий;
3) обеспечение безопасности эксплуатации транспортных средств и снижение вредного воздействия на окружающую среду;
4) статистический анализ технического состояния транспортных средств.
Глава 2. Проведение осмотра
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 05.04.2019 № 275 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Осмотр проводится ежегодно в соответствии с графиком, утвержденным заместителем Министра внутренних дел Республики Казахстан – Главнокомандующим Национальной гвардией.
Сноска. Пункт 4 – в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 26.01.2023 № 44 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Осмотр транспортных средств проводится по месту дислокации транспортных средств органами военной полиции (далее – ОВП) с привлечением представителей подразделений по технике и вооружению.
6. Для прохождения осмотра в ОВП представляются следующие документы:
1) свидетельство о государственной регистрации транспортного средства (далее - СРТС);
2) паспорт транспортного средства;
3) регистрационный список транспортных средств, представляемых на осмотр;

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ішкі істер министрінің 04.05.2023 № 379 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Осы Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) бақылау-диагностикалық жабдық - көлік құралдарының және олардың тіркемелерінің техникалық жай-күйінің параметрлерін анықтау үшін қолданылатын сынау жабдықтары және өлшеу құралдары;
2) көлік құралдарының техникалық жай-күйін диагностикалау – жұмыс режимдерінде болуы мүмкін ауытқулардың алдын алу үшін көлік құралдарында, олардың тораптарында және элементтерінде ақаулардың болуын сипаттайтын белгілерді анықтау және зерделеу;
3) көлік құралының иесі – жедел басқару құқығымен көлік құралына иелік ететін Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының бөлімшесі (мемлекеттік мекеме);
4) міндетті техникалық қарап тексеру (бұдан әрі - қарап тексеру) – механикалық көлік құралдарының және олардың тіркемелерінің техникалық жай-күйінің Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген талаптарға сәйкестігін диагностикалаудың мерзімдік процесі.
3. Қарап тексеру:
1) жол қозғалысына қатысушы көлік құралдарының техникалық жай-күйін тексеруден;
2) жол-көлік оқиғаларының алдын алудан;
3) көлік құралдарын пайдалану қауіпсіздігін қамтамасыз етуден және қоршаған ортаға зиянды әсерін төмендетуден;
4) көлік құралдарының техникалық жай-күйін статистикалық талдаудан тұрады.
2- тарау. Тексеру жүргізу
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 05.04.2019 № 275 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Қарап тексеру жыл сайын Қазақстан Республикасы Ішкі істер министірінің орынбасары - Ұлттық ұланның Бас қолбасшысы бекіткен кестеге сәйкес жүргізіледі.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ішкі істер министрінің 26.01.2023 № 44 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
5. Көлік құралдарын қарап тексеру көлік құралдарының орналасқан орны бойынша техника және қару-жарақ бөлімшелерін тарта отырып, әскери полиция органдары (бұдан әрі - ӘПО) жүргізеді.
6. Қарап тексеруден өту үшін ӘПО-ға мынадай құжаттар ұсынылады:
1) көлік құралын мемлекеттік тіркеу туралы куәлік (бұдан әрі - КҚТК);
2) көлік құралының паспорты;
3) қарап тексеруге ұсынылатын көлік құралдарының тіркеу тізімі;

4) регистрационный список транспортных средств, не представляемых на осмотр с указанием причин непредставления.
7. Осмотр транспортных средств, находящихся на хранении, проводится только в случаях снятия их с хранения и ввода в эксплуатацию.
8. Осмотр откомандированных транспортных средств проводится по месту их пребывания.
При проведения осмотра прикомандированных транспортных средств в ОВП представляется только СРТС.
9. Для проведения осмотра согласно графику, в ОВП представляется транспортное средство и документы, указанные в пункте 6 настоящих Правил.
10. Осмотр транспортных средств осуществляется с применением контрольно-диагностического оборудования, соответствующего требованиям законодательства Республики Казахстан в области технического регулирования и обеспечения единства измерений.
11. В состав контрольно-диагностического оборудования входит:
1) прибор для проверки тормозных систем методом дорожных испытаний;
2) люфтомер;
3) газоанализатор и дымомер;
4) электронный прибор проверки света фар.
12. Не допускается использование неисправного и (или) не прошедшего в установленный срок поверку контрольно-диагностического оборудования.
13. Основанием отказа в проведении осмотра является:
1) непредставление документов, указанных в пункте 6 настоящих Правил, за исключением случаев, предусмотренных пунктом 8 настоящих Правил;
2) представление на осмотр транспортных средств без государственного регистрационного номерного знака (далее - ГРНЗ) либо с ГРНЗ, не соответствующим указанным в СРТС данным.
14. Об отказе в проведении осмотра ОВП докладывает рапортом командиру воинской части (государственного учреждения) с указанием причин отказа.
15. Осмотр проводится в два этапа: подготовительный и основной.
16. В ходе подготовительного этапа проводятся идентификация и проверка результатов идентификации транспортного средства на соответствие данным регистрационных и иных документов.
17. В ходе основного этапа выполняются работы (проверка) по определению соответствия технического состояния транспортного средства требованиям безопасности, установленным законодательством Республики Казахстан в области технического регулирования.
18. Основной этап проведения обязательного технического осмотра содержит проверку в отношении комплектности, предельных значений параметров, характеризующих отдельные свойства эксплуатационной безопасности, ограничения допускаемых в эксплуатации износов (деформаций) отдельных компонентов, норм, характеризующих предельно возможное ухудшение показателей работоспособности, ограничения допустимых пределов изменения конструкции автотранспортных средств, в том числе:

4) қарап тексеруге ұсынылмайтын көлік құралдарының ұсынбау себебі көрсетілген тіркеу тізімі.
7. Сақтауда тұрған көлік құралдарына қарап тексеру оларды сақтаудан алған және пайдалануға берген жағдайда ғана жүргізіледі.
8. Іссапарға жіберілген көлік құралдарын қарап тексеру олар келген жерде жүргізіледі.
Іссапарға жіберілген көлік құралдарына қарап тексеру жүргізу кезінде ӘПО-ға тек КҚТК ұсынылады.
9. Қарап тексеру үшін кестеге сәйкес ӘПО-ға көлік құралы және осы Қағидалардың 6-тармағында көрсетілген құжаттар ұсынылады.
10. Көлік құралдарын қарап тексеру Қазақстан Республикасының техникалық реттеу және өлшеулердің бірыңғайлығын қамтамасыз ету саласындағы заңнамасының талаптарына сәйкес келетін бақылау-диагностикалық жабдықтарды қолдана отырып, жүзеге асырылады.
11. Бақылау-диагностикалық жабдықтың құрамына:
1) жол сынақтары әдісімен тежеуіш жүйелерін тексеруге арналған аспап;
2) люфтомер;
3) газ анализатор және түтін өлшегіш;
4) жарық фарын тексеретін электрондық аспап кіреді.
12. Жарамсыз және (немесе) белгіленген мерзімде тексеруден өтпеген бақылау-диагностикалық жабдықты пайдалануға рұқсат етілмейді.
13. Қарап тексеру жүргізуден бас тартуға:
1) осы Қағидалардың 8-тармағында көзделген жағдайларды қоспағанда, осы Қағидалардың 6-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынбау;
2) қарап тексеруге көлік құралдарын мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісісіз (бұдан әрі - МТНБ) немесе КҚТК-да көрсетілген деректерге сәйкес келмейтін МТНБ-мен ұсыну негіз болып табылады.
14. Қарап тексеруден бас тарту туралы ӘПО бас тарту себептерін көрсете отырып, баянатпен әскери бөлімнің (мемлекеттік мекеменің) командиріне баяндайды.
15. Қарап тексеру екі кезеңде жүргізіледі: дайындық және негізгі.
16. Дайындық кезеңінің барысында көлік құралдарын сәйкестендіру және сәйкестендіру нәтижелерінің тіркеу және өзге де құжаттардың деректеріне сәйкестігі тексеріледі.
17. Негізгі кезең барысында көлік құралының техникалық жай-күйінің Қазақстан Республикасының техникалық реттеу саласындағы заңнамасымен белгіленген талаптарға сәйкестігін айқындау (тексеру) бойынша жұмыстар орындалады.
18. Міндетті техникалық қарап тексерудің негізгі кезеңі жиынтыққа қатысты тексеруден, пайдалану қауіпсіздігінің жекелеген қасиеттерін сипаттайтын параметрлердің шекті мәндерін, жекелеген құрамдас бөліктердің тозығын (ақауларын) пайдалануда рұқсат етілген шектеулерді, жұмыс қабілеттілігі көрсеткіштерінің шекті ықтимал нашарлауын сипаттайтын нормаларды, автокөлік құралдарының конструкцияларын өзгертудің рұқсат етілген шегін шектеуді, оның ішінде:

1) тормозного управления:
эффективности действия рабочей тормозной системы;
эффективности действия стояночной тормозной системы;
функционирования сигнализаторов антиблокировочных тормозных систем;
состояния элементов тормозных систем и герметичность тормозного привода;
2) рулевого управления:
механического состояния и функционирования рулевого механизма, картера его крепления, рулевого привода, рулевого колеса и рулевой колонки, суммарного люфта;
3) обзорности:
поля обзора;
состояния стекол, стеклоочистителей, стеклоомывателей;
состояния и крепления зеркал заднего вида;
4) количества, расположения, цвета, углов видимости, состояния,
функционирования и характеристик внешних световых приборов,
отражателей и электрического оборудования:
фар;
передних и задних габаритных (боковых) огней, боковых сигнальных фонарей;
сигналов торможения;
указателей поворота;
передних и задних противотуманных фар;
фонарей заднего хода;
лампочек освещения заднего номерного знака;
светоотражателей, боковых отражателей, задних опознавательных знаков;
контрольных сигналов;
электрических соединений между тягачом и прицепом или полуприцепом;
электропроводки;
аккумуляторов;
5) осей, колес, шин и подвески:
повреждения и износа протектора шин;
механического состояния элементов подвески и их крепления (рессоров, амортизаторов, рычагов подвески, шарнирных элементов);
состояния дисков и ободьев колес, наличия элементов их крепления;
6) состояния и функционирования шасси и элементов крепления
к шасси (раме) агрегатов и узлов:
выхлопных труб и глушителей;
топливного бака и трубопроводов (включая топливный бак для обогрева);
бамперов, боковых защитных и заднего противоподкатного устройства;
сцепных устройств;
крепления силового агрегата;
опрокидывающегося механизма;
крепления кабины или кузова;
дверей и дверных замков, пола;
сиденья водителя и пассажиров;
органов управления;
подножек кабины и кузова;
устройств для защиты от брызг;
7) наличие, состояние и функционирование прочего оборудования:
ремней безопасности;
средств пожаротушения;
замков и противоугонных устройств;
знаков аварийной остановки;
аптечки для оказания первой медицинской помощи;
противооткатных упоров, подкладываемых под колеса;
системы звуковой сигнализации;
спидометра;
кронштейнов запасного колеса;
8) факторов, связанных с воздействием на окружающую среду:
шума, отработавших газов, утечки жидкостей.

1) тежеуішті басқаруды:
тежеуіш жүйесінің жұмыс істеу тиімділігін;
тұрақта тұру тежеуіш жүйесінің жұмыс істеу тиімділігін;
блоктауға қарсы тежеуіш жүйелері сигнализаторларының жұмыс істеуі;
тежеуіш жүйелерінің элементтерінің жай-күйі және тежеуіш жетегінің тұмшалануы;
2) рульді басқаруды:
руль тетігінің және оны бекітетін картердің, руль жетегінің, руль дөңгелегінің және руль колонкасының механикалық жай-күйі мен жұмыс істеуі, жалпы люфті;
3) көру:
көру аясы;
әйнектердің, әйнек тазалағыштардың, әйнек жуғыштардың жай-күйі;
артқы көру айнасының жай-күйі және бекітілуі;
4) сыртқы жарық аспаптарының, көзді шағыстырғыштар мен электр жабдығының саны, орналасуы, түстері, көру бұрыштары, жай-күйі, жұмыс істеуі және сипаттамалары:
фарлар;
алдыңғы және артқы габариттік (бүйір) оттары, бүйір сигналдық шамдары;
тежеуіш сигналдары;
бұру сілтегіштері;
алдыңғы және артқы тұманға қарсы фаралары;
артқа жүру шамдары;
артқы нөмірлік белгіні жарықтандыратын лампалары;
жарық шағылыстырғыштар, бүйірлік шағылыстырғыштар, артқы тану белгілері;
бақылау сигналдары;
тартқыш пен тіркеменің немесе жартылай тіркеменің арасындағы электр қосылғыштар;
электр сымдары;
аккумуляторлар;
5) осьтер, дөңгелектер, шиналар мен аспалар:
шиналар протекторының зақымдануы және тозуы;
аспа элементтерінің және оларды бекіткіштердің (рессорлар, амортизаторлар, аспа тетіктері, шарнирлік элементтер) механикалық жай-күйі;
дисклердің және дөңгелек шабақтарының жай-күйі, оларды бекіту элементтерінің болуын;
6) шасси мен шассиге агрегаттар мен тораптарды бекіту элементтерінің:
түтін түтіктері мен тұншықтырғыштардың;
отын багы мен түтіктердің (жылытуға арналған отын багын қоса алғанда);
бамперлердің, бүйірлік қорғану және артқы сырғанауға қарсы құрылғының;
тіркеу құрылғысының;
қуат агрегатын бекіткіштің;
аудару тетігінің;
кабина немесе шанақ қондырғыларының;
есіктер және есік құлыптарының, еденнің;
жүргізуші мен жолаушылар орындықтарының;
басқару органдарының;
кабина мен шанақ басқыштарының;
шашыраудан қорғауға арналған құрылғылардың жай-күйі мен жұмыс істеуін;
7) өзге де жабдықтың:
қауіпсіздік белдіктерінің;
өрт сөндіру құралдарының;
құлыптар мен айдап әкетуге қарсы құрылғылардың;
апаттық тоқтау белгілерінің;
алғашқы медициналық көмек көрсетуге арналған дәрі-дәрмек қобдишасының;
дөңгелектердің астына салынатын сырғанауға қарсы тіреуіштердің;
дыбыстық сигнализация жүйесінің;
спидометрдің;
қосалқы дөңгелек кронштейндерінің бар-жоғын, жай-күйін және жұмыс істеуін;
8) қоршаған ортаға әсер етумен байланысты факторлар:
шу, пайдаланылған газдар, сұйықтықтардың ағуын тексеруден тұрады.

19. Основной этап проведения осмотра выполняется без разборки или снятия какой-либо части транспортного средства.
20. Техническое состояние прицепов и полуприцепов проверяется как в составе автопоезда, так и в расцепленном состоянии (для контроля исправности тягово-сцепного устройства и блокировки тормозов).
21. Если по результатам осмотра не выявлены неисправности и условия, при которых запрещается эксплуатация транспортного средства и прицепов к нему, осмотр признается пройденным.
В этом случае составляется диагностическая карта по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам, на основании которой выдается свидетельство о прохождении осмотра по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам с указанием срока его действия.
22. Диагностическая карта подписывается офицерами военной автомобильной полиции и подразделения техники и вооружения, проводившими диагностирование технического состояния транспортного средства.
23. Свидетельство о прохождении осмотра подписывается начальником ОВП или лицом, его замещающим, и заверяется печатью.
24. Если по результатам осмотра выявлены неисправности и условия, при которых запрещается эксплуатация транспортного средства и прицепов к нему, осмотр признается непройденным.
В этом случае выдается диагностическая карта с указанием неисправностей.
25. После устранения выявленных неисправностей и условий, при которых запрещается эксплуатация транспортного средства, транспортное средство представляется для повторного проведения осмотра.
26. При повторном осмотре транспортного средства, осмотр производится только по тем позициям, которые не отвечали установленным критериям и были указаны в диагностической карте.
27. Максимальный срок представления транспортного средства на повторный осмотр после обнаружения неисправностей при проведении осмотра составляет десять рабочих дней.
28. По истечении десяти рабочих дней осмотр транспортного средства на соответствие требованиям, установленным настоящими Правилами, осуществляется на общих основаниях.
29. Если при проведении повторного осмотра установлено, что выявленные ранее и указанные в диагностической карте неисправности или условия, при которых запрещена эксплуатация транспортного средства, не устранены, составляется диагностическая карта, в которой указываются результаты повторного осмотра.
30. По результатам технического осмотра оформляется акт осмотра транспортных средств, по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам, который подписывается должностным лицом ОВП и членами комиссии, осуществляющими контроль проведения годового технического осмотра. Акт осмотра составляются в трех экземплярах, один из которых выдается представителю владельца транспортного средства.

19. Қарап тексеру өткізудің негізгі кезеңінде көлік құралының қандай да бір бөлігін ажыратусыз немесе алып тастаусыз орындалады.
20. Тіркемелер мен жартылай тіркемелердің техникалық жай-күйі автопоезд құрамында, сондай-ақ ағытылған күйінде (сүйреу-тіркеме құрылғысы мен тежегіш блоктауының жарамдылығын бақылау үшін) тексеріледі.
21. Егер қарап тексерудің нәтижелері бойынша көлік құралын және тіркемелерді пайдалануға тыйым салынатын ақаулар мен шарттар анықталмаса, қарап тексеру өткізілді деп есептеледі.
Бұл жағдайда осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша диагностикалық карта жасалады, оның негізінде осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жарамдық мерзімі көрсетілген қарап тексеруден өткені туралы куәлік беріледі.
22. Диагностикалық картаға көлік құралының техникалық жай-күйіне диагностикалу жүргізген әскери автомобильдік полицияның, техника және қару-жарақ бөлімшесінің офицерлері қол қояды.
23. Қарап тексерудең өткені туралы куәлікке ӘПО бастығы немесе оның орнындағы адам қол қояды және мөрмен куәландырылады.
24. Егер қарап тексерудің нәтижесі бойынша ақаулар мен көлік құралын және оның тіркемелерін пайдалануға тыйым салатын шарттар анықталса, ол қарап тексеруден өтпеген деп танылады.
Бұл жағдайда ақаулары көрсетілген диагностикалық карта беріледі.
25. Анықталған кемшіліктер және көлік құралын және оның тіркемелерін пайдалануға тыйым салатын шарттар жойылғаннан кейін көлік құралы қайта қарап тексеру үшін ұсынылады.
26. Көлік құралын қайта байқаған кезде қарап тексерудің белгіленген өлшем шарттарға жауап бермеген және диагностикалық картада көрсетілген позициялар бойынша ғана жүргізіледі.
27. Қарап тексеру кезінде ақаулар анықталғаннан кейін көлік құралын қайта қарап тексеру жүргізуге ұсынудың максималды мерзімі он жұмыс күнін құрайды.
28. Он жұмыс күні өткеннен кейін көлік құралының осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкестігі жалпы негіздерде жүзеге асырылады.
29. Қайта қарап тексеру жүгізу кезінде оған дейін анықталған және диагностикалық картада көрсетілген ақаулар немесе көлік құралын пайдалаға тыйым салатын жағдайлар жойылмаса, диагностикалық карта жасалып, онда қайта жүргізілген қарап тексерудің нәтижелері көрсетіледі.
30. Техникалық қарап тексеру нәтижелері бойынша осы Қағидаларға 3-қосымшағасәйкес нысан бойынша көлік құралдарын қарап тексеру актісі ресімделеді, оған жылдық техникалық қарап тексеруге бақылауды жүзеге асыратын әскери полиция органының лауазымды адамы және комиссия мүшелері қол қояды. Қарап тексеру актісі үш данада жасалады, оның бір данасы көлік құралы иесінің өкіліне беріледі.

Сноска. Пункт 30 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 05.04.2019 № 275 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
31. Транспортные средства, не представленные (не прошедшие) на осмотр, признаются не прошедшими осмотр, и их эксплуатация запрещается.
32. Для учета расходования бланков свидетельств о прохождении обязательного технического осмотра ОВП ведется журнал учета и выдачи бланков свидетельств о прохождении обязательного технического осмотра транспортных средств по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Приложение 1
к Правилам проведения обязательного
технического осмотра механических
транспортных средств и прицепов к ним,
зарегистрированных в органах военной
полиции Национальной гвардии
Республики Казахстан
форма
ДИАГНОСТИЧЕСКАЯ КАРТА №____
_____________________________________________________________
Наименование пункта диагностики (воинская часть, учреждение)
Государственный регистрационный номерной знак: __________________
Категория транспортного средства (тип, вид): ____________________
Марка, модель:______________________________________________________
Год выпуска: _______________________________________________________
Свидетельство о регистрации транспортного средства (серия,
номер): _____________________________________________________________
Идентификационный номер (VIN) ____________________________________
Номер кузова: ______________________________________________________
Номер шасси: _______________________________________________________
Номер двигателя: ___________________________________________________Объем двигателя, см3 (для легковых): _____________________________
Пробег, км. (с начала эксплуатации): _____________________________
Должность, Ф.И.О. при наличии водителя:
__________________________________________
Дата выдачи, серия, номер водительского удостоверения: _________
Проверяемые параметры и предъявляемые требования
Проверяемые параметры и предъявляемые требования
Проверяемые, параметры и предъявляемые требования
I. Тормозные системы
13
Соответствие углов регулировки и силы света фар установленным требованиям
26
Состояние узлов и деталей подвески, а также отсутствие перемещения (не предусмотренные конструкцией) и люфтов и в местах их крепления
1
Соответствие показателей эффективности действия рабочей тормозной системы
14
Отсутствие разрушений и трещин рассеивателей световых приборов
VI. Двигатель и его системы
2
Соответствие разности тормозных сил установленным требованиям
III. Обзорность
27
Соответствие содержания загрязняющих веществ в отработавших газах транспортных средств установленным требованиям
3
Соответствие показателей эффективности действия стояночной тормозной системы
15
Наличие и работоспособность стеклоочистителя ветрового стекла
28
Соответствие предельно допустимого уровня дымности отработавших газов установленным требованиям
4
Функционирование сигнализаторов антиблокировочных тормозных систем;
16
Наличие форсунки стеклоомывателя ветрового стекла и обеспечение стеклоомывателем подачи жидкости в зоны очистки стекла
29
Отсутствие подтекания топлива и каплепадения эксплуатационных жидкостей
5
Отсутствие нарушения герметичности тормозного привода, набухания тормозных шлангов под давлением, трещин, видимых мест перетирания, коррозии, грозящей потерей герметичности или разрушением
17
Отсутствие дополнительных предметов или покрытий, ограничивающих обзорность с места водителя. Соответствие полосы пленки в верхней части ветрового стекла установленным требованиям
30
Отсутствие нарушения герметичности системы питания транспортных средств, работающих на газе. Соответствие газовых баллонов установленным требованиям
6
Отсутствие подтеканий тормозной жидкости
18
Соответствие норме светопропускания ветрового стекла, передних боковых стекол и стекол передних дверей
VII. Прочие элементы конструкции
II. Рулевое управление
19
Отсутствие трещин на ветровом стекле в зоне очистки стеклоочистителем половины стекла со стороны водителя
31
Наличие работоспособного звукового сигнального прибора
7
Отсутствие превышения суммарного люфта в рулевом управлении предельных значений
20
Наличие и состояние зеркал заднего вида в соответствии с установленными требованиями
32
Наличие работоспособных предохранительных приспособлений у одноосных прицепов (за исключением роспусков) и прицепов, не оборудованных рабочей тормозной системой
8
Отсутствие самопроизвольного поворота рулевого колеса с усилителем рулевого управления от нейтрального положения
V. Шины, колеса и подвеска
Работоспособность автоматического замка, ручной и автоматической блокировки седельно-сцепного устройства. Отсутствие трещин и видимых повреждений сцепных устройств
9
Отсутствие повреждения и полная комплектность деталей крепления рулевой колонки и картера рулевого механизма
21
Соответствие высоты рисунка протектора шин установленным требованиям
34
Оснащение транспортных средств исправными ремнями безопасности
10
Отсутствие следов остаточной деформации, трещин и других дефектов в рулевом механизме и рулевом приводе
22
Отсутствие местных отслоений протектора и местных повреждений (пробои, порезы, разрывы) шин, которые обнажают корд
35
Наличие глушителей и выхлопных труб
36
Работоспособность спидометра
IV. Внешние световые приборы
23
Наличие всех болтов или гаек крепления дисков и ободьев колес
37
Наличие бамперов и надколесных грязезащитных устройств
11
Наличие и расположение фар, сигнальных фонарей в местах, предусмотренных конструкцией
24
Отсутствие трещин на дисках и ободьях колес
38
Отсутствие сквозных пробоин в полу салона, надежное крепление сидений, работоспособность механизмов регулировки и фиксации сидений в автобусах, микроавтобусах и такси
12
Состояние, работоспособность и режим работы фар и сигнальных фонарей
25
Установка шин на транспортное средство в соответствии с установленными требованиями
39
Наличие знака аварийной остановки, огнетушителей и аптечки, соответствующих установленным требованиям
Заключение офицера военной автомобильной полиции органа военной полиции
_____________________________________________________________________
(учреждение, в/ч, должность, воинское звание, подпись Ф.И.О. при наличии)
Заключение офицера подразделения по технике и вооружению ______
_____________________________________________________________________
(в/ч, учреждение, должность, воинское звание, подпись Ф.И.О. при наличии)
Приложение 2
к Правилам проведения обязательного
технического осмотра механических
транспортных средств и прицепов к ним,
зарегистрированных в органах военной
полиции Национальной гвардии
Республики Казахстан
форма
Приложение 3
к Правилам проведения
обязательного технического
осмотра механических
транспортных средств и
прицепов к ним, зарегистрированных в
органах военной полиции
Национальной гвардии
Республики Казахстан
форма
Акт технического осмотра транспортных средств

Ескерту. 30-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 05.04.2019 № 275 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
31. Қарап тексеруге ұсынылмаған (өтпеген) көлік құралдары қарап тексеруден өтпеген деп танылады және оларды пайдалануға тыйым салынады.
32. Міндетті техникалық қарап тексеруден өткені туралы куәлік бланкілерінің жұмсалуын есепке алу үшін ӘПО-да осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көлік құралдарының міндетті техникалық қарап тексеруден өткені туралы куәлік бланкілерін есепке алу және беру журналы жүргізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық ұланының әскери полиция
органдарында тіркелген механикалық
көлік құралдарына және олардың
тіркемелеріне міндетті техникалық
қарап тексеру қағидаларына
1-қосымша
нысан
№____ ДИАГНОСТИКАЛЫҚ КАРТА _______________________________________________________
Диагностикалау пунктінің атауы (әскери бөлім, мекеме)
Мемлекеттік тіркеу нөмірлік белгісі: ________________________________
Көлік құралының санаты (үлгісі, түрі): ______________________________
Марка, модель: ______________________________________________________
Шыққан жылы:_________________________________________________________
Көлік құралын тіркеу туралы куәлік (серия, нөмір):___________________
Сәйкестендіру нөмірі (VIN)___________________________________________
Шанақтың нөмірі:_____________________________________________________
Шассидің нөмірі:_____________________________________________________
Қозғалтқыштың нөмірі:________________________________________________
Қозғалтқыштың көлемі, см3 (жеңіл автомобильдер үшін):________________
Жүрісі, км. (пайдаланудан бастап):___________________________________
Жүргізушінің лауазымы, Т.А.Ә.:_______________________________________
Жүргізуші куәлігінің берілген күні, сериясы, нөмірі: ________________
Тексерілетін параметрлері және қойылатын талаптар
Тексерілетін параметрлері және қойылатын талаптар
Тексерілетін параметрлері және қойылатын талаптар
I. Тежегіш жүйелері
13
Реттеу бұрыштары мен фарлар жарығы күшінің қойылатын талаптарға сәйкестігі
26
Аспа түйіндері мен бөлшектерінің жай-күйі, сондай-ақ олар бекітілетін жерлерде қозғалыстың (конструкциямен көзделмеген) және лифтердің болмауы
1
Жұмыс тежегіш жүйесі іс-қимылының тиімділігі көрсеткіштерінің сәйкестігі
14
Жарық аспаптары шашыратқыштарының бұзылулары мен жарықшақтарының болмауы
VI. Қозғалтқыш және оның жүйелері
2
Тежегіш күштер айырмашылықтарының белгіленген талаптарға сәйкестігі
III. Көрініс
27
Көлік құралдарының пайдаланылған газдарындағы ластандырғыш заттардың белгіленген талаптарға сәйкестігі
3
Тұрудағы тежегіш жүйесі іс-қимылдарының тиімділігі көрсеткіштерінің сәйкестігі
15
Желқағар әйнектің әйнек тазалағыштарының болуы және жұмыс қабілеттілігі
Пайдаланылған газдардың түтіндегіштігінің шекті рұқсат етілген деңгейінің белгіленген талаптарға сәйкестігі
Блоктауға қарсы тежегіш жүйелері сигналбергішінің жұмыс істеуі
16
Желқағар әйнектің әйнек жуғыштары форсункаларының болуы және әйнек жуғыштың әйнек жуу аймағына сұйықтық беруді қамтамасыз етуі
29
Отын тамуының және пайдалану сұйықтықтарының тамшылауының болмауы
Блоктауға қарсы тежегіш жүйелері сигналбергішінің жұмыс істеуі
5
Тежегіш жетегінің герметикасы бұзылуының, қысым түскен тежегіш шлангтердің ісінуінің, жарықшақтардың, ысқыланған жерлердің, герметиканың жоғалуына немесе қирау қаупін төндіретін тотығудың болмауы
17
Жүргізуші орнынан көріністі шектейтін қосымша заттардың немесе жамылғылардың болмауы. Желқағар әйнектің жоғарғы бөлігіндегі пленка жолағының белгіленген талаптарға сәйкестігі
30
Газбен жұмыс істейтін көлік құралдарының герметикалық жүйесінің бұзылуларының болмауы. Газ баллондарының белгіленген талаптарға сәйкестігі
6
Тежегіш сұйықтықтарының тамуының болмауы
18
Желқағар әйнектің, алдыңғы бүйірлік әйнектің және алдыңғы есіктер әйнегінің жарық өткізу нормасына сәйкестігі
VII. Конструкцияның басқа элементтері
II. Рулдік басқару
19
Жүргізуші жағынан әйнек тазалағышпен әйнектің жартысын тазалау аймағында желқағар әйнекте жарықшақтың болмауы
31
Дыбыстық сигнал беру аспабының жұмыс қабілеттілігі
7
Рулдік басқаруда шекті мәндерден жиынтық люфтың артуының болмауы
20
Белгіленген талаптарға сәйкес артқы көрініс айнасының болуы және жай-күйі
32
Бір осьтік тіркемелерде (тарқатуды қоспағанда) және жұмыс тежегіш жүйелермен жабдықталмаған тіркемелерде жұмысқа қабілетті сақтандырғыш құрал-саймандардың болуы
8
Рулдік басқару күшейткіші бар рулдік дөңгелектің бейтарап жағдайдан өздігінен бұрылуының болмауы
V. Шиналар, доңгелектер және аспалар
33
9
Рулдік бағанның және рулдік механизм картерінің бекіту бөлшектерінің зақымдануының болмауы және толық жинақталымы
21
Шина бұжыртабандары суретінің биіктігінің белгіленген талаптарға сәйкестігі
34
Көлік құралын жарамды қауіпсіздік белбеулерімен жарақтау
10
Қалдық деформация іздерінің, рулдік механизмде және рулдік жетекте жарықшақтар мен басқа да ақаулардың болмауы
22
Кордты жалаңаштайтын бұжыртабанның жергілікті ажырауы және шинаның жергілікті зақымданулары (тесілуі, кесілуі, жыртылуы) болмауы
35
Тұншықтырғыштардың және түтін түтіктерінің болуы
36
Спидометрдің жұмыс қабілеттілігі
IV. Сыртқы жарықтық аспаптары
23
Дөңгелек дискілері мен құрсаулары бекітпесінің барлық бұрандамалары мен сомындарынның болуы
37
Бамперларының және дөңгелек үстінің ластанудан қорғау құрылғыларының болуы
11
Конструкцияда көзделген орындарда фарлардың, сигнал фонарларының болуы және орналасуы
24
Дөңгелек дискілері мен құрсауларында жарықшақтың болмауы
38
Салон еденінде жарықшақтардың болмауы, орындықтардың сенімді бекітілуі, автобустарда, шағын автобустарда және таксиде орындықтардың реттеу механизмдерінің және бекітпелерінің жұмыс қабілеттілігі
12
Фарлардың және сигналдық фонарлардың жай-күйі, жұмыс қабілеттілігі және жұмыс режимі
25
Белгіленген талаптарға сәйкес көлік құралына шиналарды орнату
39
Белгіленген талаптарға сәйкес келетін авариялық аялдау белгісінің, өртсөндіргіштердің және медициналық қобдишаның болуы
Әскери полиция органының әскери автомобильдік полиция офицерінің
қорытындысы _________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(мекеме, ә/б, лауазымы, әскери атағы, қолы, Т.А.Ә. егер болса)
Техника және қару-жарақ бөлімшесі офицерінің қорытындысы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(ә/б, мекеме, лауазымы, әскери атағы, қолы, Т.А.Ә. егер болса)
Қазақстан Республикасы
Ұлттық ұланының әскери полиция
органдарында тіркелген механикалық
көлік құралдарына және олардың
тіркемелеріне міндетті техникалық
қарап тексеру қағидаларына
2-қосымша
нысан
Қазақстан Республикасы
Ұлттық ұланының әскери
полиция органдарында тіркелген
механикалық көлік құралдарына
және олардың тіркемелеріне
міндетті техникалық қарап
тексеру қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Көлік құралдарын техникалық қарап тексеру актісі

Сноска. Приложение 3 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 05.04.2019 № 275 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
"___" _________________ 20___ г.
Мною, ______________________________________________________________
(должность, звание, Ф.И.О. (при его наличии)
с участием членов комиссии:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
проведен технический осмотр транспортных средств (далее - ТС), зарегистрированных в органах военной полиции Национальной гвардии, стоящих на балансе
в __________________________________________________________________
(войсковая часть, организация, учреждение, подчиненность)
При техническом осмотре установлено следующее:
Представлено на технический осмотр ___________ единиц ТС
№ п\п
Тип ТС
Марка (модель)
ГРНЗ
Год выпуска
Порядковые номера
Заключение о техническом состоянии ТС
Заключение о прохождении ТО
Примечание
Двигателя
Кузова
Рамы, шасси
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Прошло технический осмотр ____________________ ___________ единиц;
Не прошло технический осмотр _____________________________ единиц;
в том числе по причинам:
Неисправность тормозной системы __________________________ единиц;
Неисправность рулевого управления _________________________ единиц;
Неисправность внешних световых приборов ___________________ единиц;
Износ протекторов шин _____________________________________ единиц;
Неудовлетворительное состояние кузова и кабины ______________ единиц;
Технические неисправности узлов и агрегатов __________________ единиц;
Иные причины _____________________________________________ единиц.
Не представлено на технический осмотр транспортных средств
__________________________________________________________ единиц.
№ п\п
Тип ТС
Марка (модель)
ГРНЗ
Год выпуска
Порядковые номера
Причины не представления на ТО ТС
Примечание
Двигателя
Кузова
Рамы, шасси
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Итого не представлено на технический осмотр ________________ единиц
транспортных средств
в том числе по причинам:
текущего ремонта или ожидания его ________________________ единиц;
капитального ремонта _________________________________ ___ единиц;
разукомплектования _______________________________________ единиц;
нахождения на консервации ________________________________ единиц;
командировка _____________________________________________ единиц;
другие причины ___________________________________________ единиц.
Начальник (офицер) военной полиции Национальной гвардии
_______________________________________________________________
(воинское звание, подпись, Ф.И.О. при его наличии)
Члены комиссии (должность, воинское звание, подпись, Ф.И.О. при его наличии)):
________________________________________________________________
________________________________________________________________
Командир воинской части: _________________________________________
(воинское звание, подпись, Ф.И.О. (при его наличии))
М.П
Лицо, ответственное за эксплуатацию транспорта
________________________________________________________________
(должность, воинское звание, подпись, Ф.И.О. (при его наличии))
Приложение 4
к Правилам проведения обязательного
технического осмотра механических
транспортных средств и прицепов к ним,
зарегистрированных в органах военной
полиции Национальной гвардии
Республики Казахстан
Журнал учета и выдачи бланков
свидетельства о прохождении обязательного технического осмотра
п/п
Наименование государственного учреждения, воинской части, получившего свидетельство о прохождении обязательного технического осмотра
Марка и государственный номер АТС
Дата прохождения обязательного технического осмотра
№ выданного бланка свидетельства о прохождении обязательного технического осмотра
Примечание
1
2
3
4
5
6

Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 05.04.2019 № 275 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
20 __ ж. "___" _______________
Мен,______________________________________________________________________
(лауазымы, атағы, Т.А.Ә.(егер болса))
комиссия мүшелерінің қатысуымен:
Ұлттық ұланның әскери полиция органдарында тіркелген,
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(әскери бөлім, ұйым, мекеме, бағыныстылық)
теңгерімінде тұрған көлік құралдарына (бұдан әрі - КҚ) техникалық қарап тексеру жүргіздім.
Техникалық қарап тексеру кезінде мыналар анықталды:
КҚ техникалық қарап тексеруге________ бірлік ұсынылды
Р/с №
КҚ типі
Маркасы (моделі)
МТНБ
Шығарылған жылы
Реттік нөмірлері
КҚ техникалық жай-күйі туралы қорытынды
ТҚ өткендігі туралы қорытынды
Ескертпе
Қозғалтқыш
Шанақ
Шынақ, шасси
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
________________________________ бірлік техникалық қарап тексеруден өтті.
_____________________________ бірлік техникалық қарап тексеруден өтпеді.
соның ішінде мынадай себептер бойынша:
Тежегіш жүйесінің ақаулығы ____________________________________ бірлік;
Рульдік басқарудың ақаулығы ___________________________________ бірлік;
Сыртқы жарықа аспаптарының ақаулығы _________________________ бірлік;
Шиналар протекторының тозуы _________________________________ бірлік;
Шанақ пен кабинаның қанағаттанарықсыз жай-күйі ________________ бірлік;
Тораптар мен агрегаттардың техникалықа қаулығы _________________бірлік;
Талаптарын бұзу ______________________________________________ бірлік;
Өзге де себептер ______________________________________________ бірлік
Р/с №
КҚ типі
Маркасы (моделі)
МТНБ
Шығарылған жылы
Реттік нөмірлері
КҚ ТҚТ-ға ұсынбау себептері
Ескертпе
Қозғалтқыш
Шанақ
Шынақ, шасси
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Техникалық қарап тексеруге ұсынылмаған көлік құралдарының барлығы
___________________________________________________________ бірлік
оның ішінде мынадай себептер бойынша:
ағымдағы жөндеуде немесе оны күтуде _________________________ бірлік;
күрделі жөндеуде ____________________________________________ бірлік;
бөлшектеуде ________________________________________________ бірлік;
сақтауда болу _______________________________________________ бірлік;
іссапарда ___________________________________________________ бірлік;
басқа да себептер ____________________________________________ бірлік.
Ұлттық ұланның әскери полиция бастығы (офицері)
__________________________________________________________________
(әскери атағы, қолы, Т.А.Ә.(егер болса))
Комиссия мүшелері (лауазымы, әскери атағы, қолы, Т.А.Ә.(егер болса)):
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Әскери бөлімнің командирі _____________________________________
(әскери атағы, қолы, Т.А.Ә.(егер болса))
М.О.
Көлікті пайдалану үшін жауапты адам
_____________________________________________________________
(лауазымы, әскери атағы, қолы, Т.А.Ә.(егер болса))
Қазақстан Республикасы
Ұлттық ұланының әскери полиция
органдарында тіркелген механикалық
көлік құралдарына және олардың
тіркемелеріне міндетті техникалық
қарап тексеру қағидаларына
4-қосымша
Міндетті техникалық қарап тексеруден өткені туралы куәлік
бланкілерін есепке алу және беру журналы
Р/с
Міндетті техникалық қарап тексеруден өткені туралы куәлік алған мемлекеттік мекеменің, әскери бөлімнің атауы
АКҚ маркасы мен мемлекеттік нөмірi
Міндетті техникалық қарап тексеруден өткен күнi
Міндетті техникалық қарап тексеруден өткені туралы берілген куәлік бланкісінің №
Ескертпе
1
2
3
4
5
6