Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Пограничной службой Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
Приказ Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 22 апреля 2015 года № 26. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 мая 2015 года № 11146. Утратил силу приказом Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан от 20 апреля 2020 года № 26/қе.
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Комитета национальной безопасности РК от 20.04.2020 № 26/қе (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) стандарт государственной услуги "Выдача разрешения на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан казахстанскими судами для ведения промысловой деятельности в территориальных водах (море), внутренних водах и на континентальном шельфе" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) стандарт государственной услуги "Выдача пропуска на въезд и пребывание в пограничной полосе" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) стандарт государственной услуги "Выдача пропуска на выход в территориальные воды (море) и внутренние воды Республики Казахстан казахстанских маломерных самоходных и несамоходных (надводных и подводных) судов (средств) и средств передвижения по льду" согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Пограничной службе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан (далее – Пограничная служба КНБ РК) (Дильманову Д.А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Комитета национальной безопасности Республики Казахстан и Пограничной службы КНБ РК.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на временно исполняющего обязанности заместителя Председателя Комитета национальной безопасности Республики Казахстан – Директора Пограничной службы КНБ РК Дильманова Д.А.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан Н. Абыкаев
"СОГЛАСОВАН"
И.о. Министра национальной экономики
Республики Казахстан
_____________________ Кусаинов М.
"___" _________2015 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр внутрених дел
Республики Казахстан
____________________ Касымов К.

Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметі көрсететін мемлекеттік қызмет стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2015 жылғы 22 сәуірдегі № 26 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 23 мамырда № 11146 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 2020 жылғы 20 сәуірдегі № 26/қе бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 20.04.2020 № 26/қе (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес "Қазақстандық кемелердің аумақтық суларда (теңізде), ішкі суларда және континенттік қайраңда кәсіпшілік қызметті жүргізу үшін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуіне рұқсаттар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
2) осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес "Шекаралық белдеуге кіруге және онда болуға рұқсаттамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты;
3) осы бұйрықтың 3-қосымшасына сәйкес "Қазақстандық шағын көлемді өздігінен жүзетін және өздігінен жүзбейтін (суүсті және суасты) кемелердің (құралдардың) және мұз үстімен жылжитын құралдардың Қазақстан Республикасының аумақтық суларына (теңізіне) және ішкі суларына шығуына рұқсаттамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің Шекара қызметі (бұдан әрі – ҚР ҰҚК Шекара қызметі) (Д.А. Ділманов) заңнамада белгіленген тәртіпте:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны мерзімді баспасөз басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитетінің және ҚР ҰҚК Шекара қызметінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау ҚР ҰҚК Төрағасының орынбасары – Шекара қызметі директорының міндетін уақытша атқарушы полковник Д.А. Ділмановқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитетінің
Төрағасы
Н. Әбіқаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрінің
мiндетiн атқарушы
_________________ М. Құсаинов
2015 жылғы "___" _________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
______________ Қ. Қасымов

20 апреля 2015 года
Утвержден
приказом Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от 22 апреля 2015 года № 26
Стандарт государственной услуги
"Выдача разрешения на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан казахстанскими судами для ведения промысловой деятельности в территориальных водах (море), внутренних водах и на континентальном шельфе"
Сноска. Стандарт в редакции приказа Председателя Комитета национальной безопасности РК от 29.07.2019 № 57/қе (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешения на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан казахстанскими судами для ведения промысловой деятельности в территориальных водах (море), внутренних водах и на континентальном шельфе" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан (далее – КНБ).
3. Государственная услуга оказывается воинскими частями Пограничной службы КНБ (далее – услугодатель).
Прием заявлений и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства" (далее – веб-портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги – пятнадцать рабочих дней.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги – выдача разрешения на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги.
Результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного посредством электронной цифровой подписи (далее-ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы:
1) веб-портала: круглосуточно, за исключением перерывов, связанных с проведением технических работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем);

2015 жылғы 20 сәуір
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының
2015 жылғы 22 сәуірдегі
№ 26 бұйрығымен
бекітілген
"Қазақстандық кемелердің аумақтық суларда (теңізде), ішкі суларда және континенттік қайраңда кәсіпшілік қызметті жүргізу үшін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуіне рұқсаттар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 29.07.2019 № 57/қе (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1 тарау. Жалпы ережелер
1. Қазақстандық кемелердің аумақтық суларда (теңізде), ішкі суларда және континенттік қайраңда кәсіпшілік қызметті жүргізу үшін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуіне рұқсаттар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі – ҰҚК) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті ҰҚК Шекара қызметінің әскери бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдауды және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беруді көрсетілетін "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – веб-портал) арқылы жүзеге асырады.
2 тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері – он бес жұмыс күні.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электронды (толық автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі – осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстандық кемелердің аумақтық суларда (теңізде), ішкі суларда және континенттік қайраңда кәсіпшілік қызметті жүргізу үшін Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуіне рұқсаттар беру.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) арқылы куәландырылған, электронды құжат нұсқасында "жеке кабинетіне" жіберіледі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ұсыну нысаны: электронды.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) веб-порталдың: техникалық жұмыстарды жүргізумен байланысты үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы демалыс және мереке күндері жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін ұсыну келесі жұмыс күні жүзеге асырылады);

2) услугодателя: с понедельника по субботу (понедельник – пятница с 9-00 до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 15-00, в субботу с 9-00 до 13-00 часов), кроме выходных (воскресенье) и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя через веб-портал:
1) заявление о выдаче разрешения (далее - заявление) по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги с приложением к нему судовой роли, составленной капитаном (владельцем) казахстанского судна;
2) копия свидетельства о праве собственности на казахстанское судно или копия договора аренды казахстанского судна (для морских судов);
3) копия свидетельства о праве плавания под Государственным Флагом Республики Казахстан (для морских судов);
4) копия разрешения на пользование животным миром;
5) копии разрешений на работу для иностранцев и лиц без гражданства;
6) копия судового свидетельства (для судов, зарегистрированных в Государственном судовом реестре Республики Казахстан).
Подтверждением принятия услугополучателем документов является номер заявки, содержащий дату и время направления через веб-портал "электронного правительства" услугодателю.
10. Основания для отказа в оказании государственной услуги:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения государственной услуги;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
4) несоответствие услугодателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан.
При наличии оснований, указанных в пункте 10 настоящего стандарта государственной услуги, Пограничная служба КНБ в течение двух рабочих дней оформляет письменный мотивированный отказ по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги

2) көрсетілетін қызметті берушінің: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі мен сенбі аралығында (дүйсенбі – жұма сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 15-00-ге дейін, сенбі күні сағат 9-00-ден 13-00-ге дейін).
9. Көрсетілетін қызметті алушы веб-порталы арқылы жүгінген кезде қажетті құжаттардың тізбесі:
1) қазақстандық кеменің капитаны (иесі) жасаған кеменің рөлі (бұдан әрі – тізімдер) қоса берілген осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша рұқсат беру туралы өтініш (бұдан әрі – өтініш);
2) қазақстандық кемеге меншік құқығы туралы куәліктің көшірмесі немесе қазақстандық кемені жалға алу шартының көшірмесі (теңіз кемелері үшін);
3) Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Туын көтеріп жүзу құқығы туралы куәліктің көшірмесі (теңіз кемелері үшін);
4) жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсаттың көшірмесі;
5) шетелдіктер мен азаматтығы жоқ адамдар үшін жұмысқа рұқсаттың көшірмесі;
6) кеме куәлігінің көшірмесі (Қазақстан Республикасының Мемлекеттік кемелер тізілімінде тіркелген кемелер үшін).
Көрсетілетін қызметті алушының құжатты қабылдауын растау "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы көрсетілетін қызметті берушіге жіберілген күні мен уақытын құрайтын өтінімнің нөмірі болып табылады.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген шешімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнайы құқығынан айырылуы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) мемлекеттік қызметтерді көрсетуге қажет ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен ақпараттардың Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерімен белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
Осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көрсетілген негіздер болған жағдайда, ҰҚК Шекара қызметі екі жұмыс күні ішінде осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жазбаша дәлелді бас тартуды рәсімдейді.
3 тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі

11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя.
Жалобы принимаются в письменной форме почтовой связью или на руки через секретариат услугодателя, в соответствии с графиком работы услугодателя.
Жалоба подписывается услугополучателем.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в секретариате услугодателя с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на жалобу.
В жалобе:
1) физического лица – указывается его фамилия, имя, отчество (при его наличии), почтовый адрес;
2) юридического лица – указывается его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата.
Жалоба подается через веб-портал в форме электронного документа, заверенного ЭЦП услугополучателя. Информацию о порядке обжалования посредством веб-портала можно получить по телефону Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
При обращении через веб-портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
Жалоба услугополучателя по вопросам оказания государственной услуги, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации.
Ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи либо выдается на руки в секретариате услугодателя.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
13. Адрес места оказания государственной услуги размещен на официальном интернет-ресурсе услугодателя: www.shekaraknb.kz в разделе "Государственные услуги".

11. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына беріледі.
Шағымдар жазбаша нысанда пошта байланысы немесе көрсетілетін қызметті берушінің хатшылығы арқылы қолма-қол көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесіне сәйкес қабылданады.
Шағымға көрсетілетін қызметті алушы қол қояды.
Шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөнін, осындай шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің хатшылығында тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) шағымды қабылдауды растау болып табылады.
Шағымда:
1) жеке тұлғаның – оның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), пошта мекенжайы көрсетіледі;
2) заңды тұлғаның – оның атауы, пошта мекенжайы, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі.
Шағым көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сымен расталған электрондық құжат нысанында веб-портал арқылы беріледі. Веб-портал арқылы шағымдану тәртібі туралы ақпаратты Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны бойынша алуға болады.
Веб-портал арқылы жүгінген кезде көрсетілетін қызметті берушінің өтінішті өңдеу барысында жаңартылатын (жеткізілуі, тіркелуі, орындалуы туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту жөнінде жауап) өтініш туралы ақпаратқа көрсетілетін қызметті алушы "жеке кабинетінен" қол жеткізе алады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің атына келіп түскен шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
Шағымды қарау нәтижелері туралы жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта байланысы арқылы жіберіледі не көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағымдана алады.
Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға келіп түскен шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының заңнамасында көрсетілген тәртіпте сотқа жүгінеді.
4 тарау. Мемлекеттік қызмет көрсетудің ерекшеліктерін ескере отырып қойылатын өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызмет көрсету орнының мекенжайы көрсетілетін қызметті берушінің ресми интернет-ресурсында: www.shekaraknb.kz "Мемлекеттік көрсетілетін қызмет" бөлімінде орналастырылған.

14. Полномочия представителя услугополучателя оформляются в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.
15. Для получения государственной услуги через веб-портал необходимо наличие ЭЦП.
16. Услугополучатель информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа получает посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
17. Контактные телефоны услугодателя по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 71-91-55, 71-91-59, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача разрешения на неоднократное
пересечение Государственной границы
Республики Казахстан
казахстанскими судами для
ведения промысловой
деятельности в территориальных
водах (море), внутренних водах
и на континентальном шельфе"
Форма
Серия ______ №___________
Разрешение
на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан
1. Наименование юридического лица, его юридический адрес или фамилия, имя, отчество индивидуального предпринимателя, его адрес
_______________________________________________________________
2. Наименование и адрес собственника судна _______________________
_______________________________________________________________
3. Наименование судна ___________________________________________
4. Тип судна ____________________________________________________
5. Бортовой номер судна __________________________________________
6. Морской порт (пункт базирования) регистрации судна ______________
_____________________________________________________________
7. Фамилия, имя, отчество капитана судна (при его наличии), его адрес _______________________________________________________________
8. Тип технических средств контроля _______________________________
_______________________________________________________________
9. Сведения о регистрации судна в реестрах судов Республики Казахстан
10. Срок действия разрешения _____________________________________
11. Район (ы) морского промысла __________________________________
12. Перечень морских портов (пунктов базирования) Республики Казахстан для захода и выгрузки продуктов (объектов) морского промысла
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
(подпись командира воинской части Пограничной службы)
"___" _________ 20__ года.
Обратная сторона листа
Особые отметки

14. Көрсетілетін қызметті алушы өкілінің өкілеттігі Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес ресімделеді.
15. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті веб-портал арқылы алу үшін ЭЦҚ болуы қажет.
16. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі және мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алады.
17. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің байланыс телефондары: 8 (7172) 71-91-55, 71-91-59, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
"Қазақстандық кемелердің
аумақтық суларда (теңізде), ішкі
суларда және континенттік
қайраңда кәсіпшілік қызметті
жүргізу үшін Қазақстан
Республикасының Мемлекеттік
шекарасын бірнеше рет кесіп
өтуіне рұқсаттар беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Нысан
Сериясы _______ № ___________ Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуге рұқсат
1. Заңды тұлғаның атауы, оның заңды мекенжайы немесе жеке кәсіпкердің тегі, аты,
әкесінің аты, оның мекенжайы
_______________________________________________________________
2. Кеме иесінің атауы және мекенжайы _____________________________
_______________________________________________________________
3. Кеменің атауы ________________________________________________
4. Кеменің түрі __________________________________________________
5. Кеменің борттық нөмірі ________________________________________
6. Кеме тіркелген теңіз порты (орналасу пункті) ______________________
_______________________________________________________________
7. Кеме капитанының тегі, аты, әкесінің аты, оның мекенжайы
_______________________________________________________________
8. Техникалық бақылау құралдарының түрі __________________________
_______________________________________________________________
9. Қазақстан Республикасының кемелер тізілімінде кеменің тіркелуі туралы мәлімет
______________________________________________________
10. Рұқсаттың қолданылу мерзімі _________________________________
11. Теңіз кәсіпшілігінің ауданы (аудандары) ________________________
12. Теңіз кәсіпшілігі өнімдерін кіргізу және түсіру үшін Қазақстан Республикасы теңіз
порттарының (орналасу пункттерінің)
тізбесі_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
(Шекара қызметі әскери бөлімі командирінің қолы)
20__ жылғы "___" _________
Парақтың сыртқы жағы
Ерекше белгілер

1. Дата приостановления разрешения _________________________________
2. Причины приостановления разрешения _____________________________
_________________________________________________________________
3. Дата возобновления разрешения ___________________________________
Отметка об аннулировании разрешения
1. Дата аннулирования разрешения ___________________________________
2. Причины аннулирования разрешения _______________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Отметки воинской части Пограничной службы
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача разрешения на неоднократное
пересечение Государственной границы
Республики Казахстан
казахстанскими судами для
ведения промысловой
деятельности в территориальных
водах (море), внутренних водах
и на континентальном шельфе"
Форма
Заявление о выдаче (продлении) разрешения на неоднократное пересечение
Государственной границы Республики Казахстан
Кому ________________________________________________________________
(наименование воинской части Пограничной службы)
От кого ______________________________________________________________
(полное наименование юридического лица с указанием его
юридического адреса или фамилия, имя, отчество (при его наличии)
индивидуального предпринимателя, его адрес)
Прошу рассмотреть заявление на получение (продление) разрешения на
неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан в
районе___________________________________________________________________
(указывается рыбопромысловый район)
без перегрузки продуктов (объектов) промысла на иностранные суда, а также на казахстанские суда, в отношении которых осуществлен пограничный контроль, в случае ведения промысловой деятельности, целью которой является доставка продуктов (объектов) промысла для реализации или производства рыбной и иной продукции на территории Республики Казахстан.
Сведения о судах, заявленных для получения разрешения на неоднократное пересечение Государственной границы Республики Казахстан, приведены на ______ листах.
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(подпись руководителя юридического лица или
индивидуального предпринимателя)
"___" _________ 20__ года.
Сведения к заявлению о казахстанском судне, заявленном для получения
разрешения на неоднократное пересечение Государственной границы
Республики Казахстан

1. Рұқсат тоқтатып қойылған күн __________________________________
2. Рұқсатты тоқтата тұрудың себептері _____________________________
_______________________________________________________________
3. Рұқсат қайта жаңартылған күн __________________________________
Рұқсаттың күші жойылғаны туралы белгі
1. Рұқсаттың күші жойылған күні _________________________________
2. Рұқсаттың күшін жою себептері ________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
Шекара қызметі әскери бөлімінің белгілері _________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
______________________________________________________________
"Қазақстандық кемелердің
аумақтық суларда (теңізде), ішкі
суларда және континенттік
қайраңда кәсіпшілік қызметті
жүргізу үшін Қазақстан
Республикасының Мемлекеттік
шекарасын бірнеше рет кесіп
өтуіне рұқсаттар беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуге рұқсат беру (ұзарту) туралы өтініш
Кімге ________________________________________________________________
(Шекара қызметі әскери бөлімінің атауы)
Кімнен ________________________________________________________________
(заңды тұлғаның заңды мекенжайы көрсетілген толық атауы немесе
________________________________________________________________
дара кәсіпкердің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), оның мекенжайы)
________________________________________________________________
Мақсаты Қазақстан Республикасының аумағында балық өнімдері мен өзге де өнімді сату немесе өндіру үшін теңіз кәсіпшілігі өнімдерін жеткізу болып табылатын кәсіпшілік қызмет жүргізілген жағдайда кәсіпшілік өнімдерін (объектілерін) шетелдік кемелерге, сондай-ақ шекаралық бақылау жүзеге асырылған қазақстандық кемелерге ауыстырып тиемей
__________________________________________________________________________
(балық кәсіпшілігі ауданы көрсетіледі) ауданында Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуге рұқсат алуға (ұзартуға) өтінішті қарауды сұраймын.
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуге рұқсат алуға мәлімделген кемелер туралы мәліметтер ______ парақта келтірілген.
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(заңды тұлға басшысының немесе дара кәсіпкердің қолы)
20 __ жылғы "__" _________
Өтінішке Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуге рұқсат алуға мәлімделген қазақстандық кеме туралы мәліметтер

1. Наименование судна _________________________________________
2. Тип судна __________________________________________________
3. Бортовой номер судна ________________________________________
4. Морской порт (пункт базирования) регистрации судна _____________
5. Сведения о регистрации судна в реестрах судов Республики Казахстан:
_______________________________________________________________
6. Номер, место, дата получения разрешения на пользование животным миром и сроки его действия
_______________________________________________________________
7. Наименование юридического лица, его юридический адрес или фамилия, имя, отчество индивидуального предпринимателя, его адрес
_______________________________________________________________
8. Наименование и адрес собственника судна________________________
9. Наименование и адрес владельца квот_____________________________
10. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) капитана (владельца) судна, его адрес ______________________________________________________
11. Тип технических средств контроля ____________________________________________________________________
12. Район (ы) ведения промысловой деятельности ____________________________________________________________________
13. Предполагаемые координаты и сроки пересечения Государственной границы Республики Казахстан при следовании судна в район промысла ____________________________________________________________________
Морской порт (пункт базирования) Республики Казахстан выхода судна в район промысла и захода для доставки и выгрузки продуктов (объектов) промысла
___________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________
(подпись руководителя юридического лица или индивидуального предпринимателя)
"___" _________ 20__ года.
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Выдача разрешения на неоднократное
пересечение Государственной границы
Республики Казахстан казахстанскими судами
для ведения промысловой деятельности в
территориальных водах (море), внутренних
водах и на континентальном шельфе"
Форма
Уведомление
об отказе в выдаче (продлении) разрешения на неоднократное
пересечение Государственной границы Республики Казахстан
1. Наименование юридического лица, его юридический адрес или фамилия, имя, отчество индивидуального предпринимателя, его адрес
____________________________________________________________
2. Наименование и адрес владельца судна __________________________
3. Наименование судна ___________________________________________

1. Кеменің атауы __________________________________________________
2. Кеменің типі ____________________________________________________
3. Кеменің борттық нөмірі __________________________________________
4. Кеме тіркелген теңіз порты (орналасқан пункті) ______________________
5. Қазақстан Республикасының кемелер тізілімінде кеменің тіркелуі туралы
мәліметтер: __________________________________________________________
6. Жануарлар дүниесін пайдалануға рұқсаттың нөмірі, алынған орны, күні және оның
қолданылу мерзімдері _______________________________________
7. Заңды тұлғаның атауы, оның заңды мекенжайы немесе дара кәсіпкердің тегі, аты,
әкесінің аты, оның мекенжайы _________________________________
8. Кеменің меншік иесінің атауы және мекенжайы _____________________
________________________________________________________________
9. Квоталар иесінің атауы және мекенжайы ___________________________
________________________________________________________________
10. Кеме капитанының (иесінің) тегі, аты, әкесінің аты, оның мекенжайы
_________________________________________________________________
11. Техникалық бақылау құралдарының типі __________________________
12. Кәсіпшілік қызмет жүргізу ауданы (аудандары) _____________________
________________________________________________________________
13. Кеме кәсіпшілік ауданына баратын кезде Қазақстан Республикасының
Мемлекеттік шекарасын кесіп өтуінің болжамды координаталары мен мерзімдері
________________________________________________________________
Кеме кәсіпшілік ауданына шығатын және кәсіпшілік өнімдерін (объектілерін) жеткізуі
мен түсіруі үшін кіретін Қазақстан Республикасының теңіз порты (орналасу пункті)
________________________________________________________________
(заңды тұлға басшысының немесе дара кәсіпкердің қолы)
20 __ жылғы "___" _________
"Қазақстандық кемелердің
аумақтық суларда (теңізде), ішкі
суларда және континенттік
қайраңда кәсіпшілік қызметті
жүргізу үшін Қазақстан
Республикасының Мемлекеттік
шекарасын бірнеше рет кесіп
өтуіне рұқсаттар беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
3-қосымша
Нысан
Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуге рұқсат беруден (ұзартудан) бас тарту туралы хабарлама
1. Заңды тұлғаның атауы, оның заңды мекенжайы немесе дара кәсіпкердің тегі, аты,
әкесінің аты, оның мекенжайы _____________________________________
2. Кеме иесінің атауы және мекенжайы
____________________________________________________________________
3. Кеменің атауы _______________________________________________

4. Тип судна ____________________________________________________
5. Бортовой номер судна __________________________________________
6. Морской порт (пункт базирования) регистрации судна ______________
7. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) капитана судна, его адрес
____________________________________________________________
8. Причина отказа в выдаче (продлении) разрешения на неоднократное
пересечение Государственной границы Республики Казахстан
______________________________________________________________
(подпись командира воинской части Пограничной службы)
"___" _________ 20__ года.
Утвержден
приказом Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от 22 апреля 2015 года № 26
Стандарт государственной услуги
"Выдача пропуска на въезд и пребывание в пограничной полосе"
Сноска. Стандарт в редакции приказа Председателя Комитета национальной безопасности РК от 29.07.2019 № 57/қе (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача пропуска на въезд и пребывание в пограничной полосе" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан (далее – КНБ).
3. Государственная услуга оказывается воинскими частями Пограничной службы КНБ (далее – услугодатель).
Прием представления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства" (далее – веб-портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги – десять рабочих дней.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги – выдача пропуска на въезд и пребывание в пограничной полосе по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги.
Результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного посредством электронной цифровой подписи (далее-ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы:
1) веб-портала: круглосуточно, за исключением перерывов, связанных с проведением технических работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни согласно трудовому законодательству Республики Казахстан, прием представлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем);

4. Кеменің типі _________________________________________________
5. Кеменің борттық нөмірі _______________________________________
6. Кеме тіркелген теңіз порты (орналасу пункті) _____________________
7. Кеме капитанының тегі, аты, әкесінің аты, оның мекенжайы ________
___________________________________________________________
8. Қазақстан Республикасының Мемлекеттік шекарасын бірнеше рет кесіп өтуге рұқсат
беруден (ұзартудан) бас тарту себептері ________
______________________________________________________________
(Шекара қызметі әскери бөлімі командирінің қолы)
20 __ жылғы "___" _________
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының
2015 жылғы 22 сәуірдегі
№ 26 бұйрығымен
бекітілген
"Шекаралық белдеуге кіруге және онда болуға рұқсаттамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 29.07.2019 № 57/қе (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1 тарау. Жалпы ережелер
1. "Шекаралық белдеуге кіруге және онда болуға рұқсаттамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ұлттық қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі – ҰҚК) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті ҰҚК Шекара қызметінің әскери бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру көрсетілетін "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – веб-портал) арқылы жүзеге асырылады.
2 тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімдері – он жұмыс күні.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электронды (толық автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі – осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша шекаралық белдеуге кіруге және онда болуға рұқсаттамалар беру.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) арқылы куәландырылған, электронды құжат нұсқасында "жеке кабинетіне" жіберіледі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ұсыну нысаны: электронды.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) веб-порталдың: техникалық жұмыстарды жүргізумен байланысты үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы демалыс және мереке күндері жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін ұсыну келесі жұмыс күні жүзеге асырылады);

2) услугодателя: с понедельника по субботу (понедельник – пятница с 9-00 до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 15-00, в субботу с 9-00 до 13-00 часов), кроме выходных (воскресенье) и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя через веб-портал:
1) представление на получение пропуска по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги, в котором указывают сведения о характере, месте, участниках, времени производства работ или проведения мероприятий, используемых промысловых и иных судах, транспортных и иных технических средствах, а в необходимых случаях – месте и времени пересечения государственной границы, если это оговорено в международных договорах Республики Казахстан с сопредельным государством;
2) копии разрешительных документов соответствующих уполномоченных органов на ведение хозяйственной, промысловой или иной деятельности, проведение общественно-политических, культурных или иных мероприятий в пограничной полосе;
3) физическое лицо подает заявление по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги.
Подтверждением принятия услугополучателем документов является номер заявки, содержащий дату и время направления через веб-портал "электронного правительства" услугодателю.
10. Основания для отказа в оказании государственной услуги:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения государственной услуги;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
4) несоответствие услугодателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан.
При наличии оснований, указанных в пункте 10 настоящего стандарта государственной услуги, Пограничная служба КНБ в течение трех рабочих дней дает мотивированный отказ по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги

2) көрсетілетін қызметті берушінің: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі мен сенбі аралығында (дүйсенбі – жұма сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 15-00-ге дейін, сенбі күні сағат 9-00-ден 13-00-ге дейін).
9. Көрсетілетін қызметті алушы веб-порталы арқылы жүгінген кезде қажетті құжаттардың тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша рұқсат алуға ұсыныс, онда жұмыс жүргізудің немесе іс-шаралар өткізудің сипаты, орны, қатысушылары, уақыты, кәсіпшілік және өзге де кемелерде пайдаланылатын көлік және өзге де техникалық құралдар туралы, ал қажет болған жағдайларда, егер бұл шектес мемлекетпен Қазақстан Республикасының халықаралық шарттарында ескертілсе, мемлекеттік шекараны кесіп өту орны мен уақыты туралы мәліметтер көрсетіледі;
2) тиісті уәкілетті органдардың шекаралық белдеуде шаруашылық, кәсіпшілік немесе өзге де қызметті жүргізуге, қоғамдық-саяси, мәдени немесе өзге іс-шараларды өткізуге рұқсат құжаттарының көшірмесі;
3) жеке тұлға осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш береді.
Көрсетілетін қызметті алушының құжатты қабылдауын растау "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы көрсетілетін қызметті берушіге жіберілген күні мен уақытын құрайтын өтінімнің нөмірі болып табылады.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген шешімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнайы құқығынан айырылуы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) мемлекеттік қызметтерді көрсетуге қажет ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен ақпараттардың Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерімен белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
Осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көрсетілген негіздер болған жағдайда, ҰҚК Шекара қызметі үш жұмыс күні ішінде осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жазбаша дәлелді бас тартуды рәсімдейді.
3 тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі

15. Адрес места оказания государственной услуги размещен на официальном интернет-ресурсе услугодателя: www.shekaraknb.kz в разделе "Государственные услуги".
16. Услугополучатель информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа получает посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
17. Контактные телефоны услугодателя по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 71-91-55, 71-91-59, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача пропуска на въезд и пребывание
в пограничной полосе"
Форма
Пропуск на въезд и пребывание в пограничной полосе
РҰҚСАТТАМА түбіршегінің №_____
(корешок пропуска)
Берілді (выдан)________________________________
Тұрушы (жителю)______________________________
Шекаралық белдеу аумағына кіруге және онда болуға рұқсат берілген (разрешен въезд и пребывание в пограничной полосе в районе)
Кіру мақсаты (цель въезда)
Болу мерзімі (срок пребывания)
Болу уақыты (время пребывания)
Негіздеме (основание)
Берілген күні (дата выдачи)
"__________________" заставасының бастығы (начальник заставы)
________ ә/б (в/ч)
______________ __________________
Место печати (при наличии)
РҰҚСАТТАМА№ _____
(пропуск)
Берілді (выдан)________________________________
Тұрушы (жителю)_______________________________
Шекаралық белдеу аумағына кіруге және онда болуға рұқсат берілген (разрешен въезд и пребывание в пограничной полосе в районе)
Кіру мақсаты (цель въезда)
Болу мерзімі (срок пребывания)
Болу уақыты (время пребывания)
Негіздеме (основание)
Берілген күні (дата выдачи)
Рұқсаттама жеке басын куәландыратын құжат ұсынылған жағдайда жарамды (пропуск действителен при предъявлении документа, удостоверяющего личность) №
"______________________" заставасының бастығы (начальник заставы)
________ ә/б (в/ч)
______________ __________________
Мөрдін орыны (болған жағдайда)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача пропуска на въезд и пребывание
в пограничной полосе"
Форма
ҰСЫНЫС (ПРЕДСТАВЛЕНИЕ)
Тізімге сәйкес Қазақстан Республикасының азаматтарына (шетелдіктерге және азаматтығы жоқ адамдарға)_____________________________________________ (елдімекен, аудан, облыс) шекаралық белдеуге кіруге және онда болуға рұқсаттама (лар) беруді сұраймын
(Прошу выдать пропуск (а) на въезд и пребывание в пограничную полосу гражданам Республики Казахстан (иностранцам и лицам без гражданства) согласно списку) ______________________________________________________________________________________
(населенный пункт, район, область)
Мақсаты (цель) _______________________________________________________________
Уақыты (время) ______________________________________________________________
Тізімге сәйкес Қазақстан Республикасының азаматтарына (шетелдіктерге және азаматтығы жоқ адамдарға)
(Гражданам Республики Казахстан (иностранцам и лицам без гражданства) согласно списку)
Шекаралық белдеуге рұқсаттамалар алатын Қазақстан Республикасы азаматтарының (шетелдіктердің, азаматтығы жоқ адамдардың) тізімі (Список граждан Республики Казахстан (иностранцев, лиц без гражданства) на получение пропуска в пограничную полосу)
Р/с №
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Туған жылы, айы, күні
Тұратын жерінің мекенжайы
Жұмыс орны, лауазымы
Жеке басын куәландыратын құжаттың №
Азаматтығы
(№ п/п)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
(Число, месяц, год рождения)
(Адрес места жительства)
(Место работы, должность)
(№ документа, удостоверяющего личность)
(Гражданство)
1
2
3
В пограничной полосе будут задействованы технические средства:
Р/с №
№ п/п
Техникалық құралдардың атауы
(Наименование технического средства)
Техникалық құралдардың атауы
(Государственный регистрационный номер)
Жүргізушінің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
(Фамилия, имя, отчество водителя (при его наличии)
Иесі
(Владелец)
1
2
Ұсынысқа мынадай құжаттар қоса беріледі
(К представлению прилагаются следующие документы)
____________________________________________________________________
Өтініш білдірушінің электрондық мекен-жайы (электронный адрес заявителя)
____________________________________________________________________
Мен ұсынылған деректердің дұрыстығына дербес жауап беремін (я несу
персональную ответственность за достоверность представленных данных)
____________________________________________________________________
лауазымы (должность)
____________________________________________________________________
(күні, айы және жылы) (дата, месяц, год)
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Выдача пропуска на въезд и
пребывание в пограничной полосе"
Форма
ӨТІНІШ (ЗАЯВЛЕНИЕ)
Шекаралық белдеуге кіруге және онда болуға рұқсаттама беруді сұраймын
(Прошу выдать пропуск на въезд и пребывание в пограничную полосу)
______________________________________________________________________________
(елді мекен, аудан, облыс) (населенный пункт, район, область)
Мақсаты (цель) ________________________________________________________________
Уақыты (время) ________________________________________________________________
Өзім туралы мынадай мәліметтерді хабарлаймын (о себе сообщаю следующие сведения)
Тегі (фамилия) _________________________________________________________________
Аты (имя) _____________________________________________________________________
Әкесінің аты (отчество, при его наличии) ___________________________________________
Туған жылы мен жері (год и место рождения) _______________________________________
Жұмыс орны (место работы) _____________________________________________________
(ұйымның атауы және лауазымы) (наименование организации и должность)
Жеке басын куәландыратын құжаты (документ, удостоверяющий личность) _____________
№ __________________ 20__ ж. "______"__________
______________________________________________________________________________
(жеке басын куәландыратын құжатты берген органның атауы және күні)
(дата и наименование органа, выдавшего документ, удостоверяющий личность)
Тұрғылықты жері (местожительство)______________________________________________
Өзіммен бірге балаларым барады (со мной следуют дети)_____________________________
(аты және жасы) (имя и возраст)__________________________________________________
Өтініш білдірушінің электрондық мекен-жайы (электронный адрес заявителя)___________
Мен ұсынылған деректердің дұрыстығына дербес жауап беремін (я несу персональную
ответственность за достоверность представленных данных)
______________________________________________________________________________
(Күні, айы және жылы) (дата, месяц, год)
Приложение 4
к стандарту государственной услуги
"Выдача пропуска на въезд и
пребывание в пограничной полосе"
Форма
Куда ____________________________
________________________________
Кому ___________________________
(адрес и установочные
данные инициатора)
УВЕДОМЛЕНИЕ
______________________________________________________________ на Ваше заявление (представление) от __ ______ 20___ года уведомляем об отказе в выдаче пропуска на въезд и пребывание в пограничной полосе в связи с представлением документов в не полном объеме либо указанием в заявлении (представлении) недостоверных сведений: _________________________________________________________________________________
____________________________________________________________________________
Командир воинской части 0000
_______________________________________________________________________________
подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии), должностного лица
"_____" _____________ 20 ___ года.
(дата, месяц, год)
Утвержден
приказом Председателя Комитета
национальной безопасности
Республики Казахстан
от 22 апреля 2015 года № 26
Стандарт государственной услуги
"Выдача пропуска на выход в территориальные воды (море) и внутренние воды Республики Казахстан казахстанских маломерных самоходных и несамоходных (надводных и подводных) судов (средств) и средств передвижения по льду"

15. Мемлекеттік қызмет көрсету орнының мекенжайы көрсетілетін қызметті берушінің ресми интернет-ресурсында: www.shekaraknb.kz "Мемлекеттік көрсетілетін қызмет" бөлімінде орналастырылған.
16. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі және мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алады.
17. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің байланыс телефондары: 8 (7172) 71-91-55, 71-91-59, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
"Шекаралық белдеуге кіруге
және онда болуға рұқсаттамалар
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
Шекаралық белдеуге кіруге және онда болуға рұқсаттама
РҰҚСАТТАМА түбіршегінің №_____
(корешок пропуска)
Берілді (выдан)________________________________
Тұрушы (жителю)______________________________
Шекаралық белдеу аумағына кіруге және онда болуға рұқсат берілген
(разрешен въезд и пребывание в пограничной полосе в районе)
Кіру мақсаты (цель въезда)
Болу мерзімі (срок пребывания)
Болу уақыты (время пребывания)
Негіздеме (основание)
Берілген күні (дата выдачи)
"_________________" заставасының бастығы
(начальник заставы)
________ ә/б (в/ч)
______________ __________________
Место печати (при наличии)
РҰҚСАТТАМА №_____
(пропуск )
Берілді (выдан)________________________________
Тұрушы (жителю)_______________________________
Шекаралық белдеу аумағына кіруге және онда болуға рұқсат берілген
(разрешен въезд и пребывание в пограничной полосе в районе)
Кіру мақсаты (цель въезда)
Болу мерзімі (срок пребывания)
Болу уақыты (время пребывания)
Негіздеме (основание)
Берілген күні (дата выдачи)
Рұқсаттама жеке басын куәландыратын құжат ұсынылған жағдайда жарамды
(пропуск действителен при предъявлении документа, удостоверяющего личность) №
"__________________" заставасының бастығы (начальник заставы)
________ ә/б (в/ч)
______________ __________________
Мөрдін орыны (болған жағдайда)
"Шекаралық белдеуге кіруге
және онда болуға рұқсаттамалар
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
ҰСЫНЫС (ПРЕДСТАВЛЕНИЕ)
Тізімге сәйкес Қазақстан Республикасының азаматтарына
(шетелдіктерге және азаматтығы жоқ адамдарға)
_____________________________________________
(елді мекен, аудан, облыс)
шекаралық белдеуге кіруге және онда болуға рұқсаттама (лар) беруді сұраймын
(Прошу выдать пропуск (а) на въезд и пребывание в пограничную полосу гражданам
Республики Казахстан (иностранцам и лицам без гражданства) согласно списку)
__________________________________________________________________________
(елді мекен, аудан, облыс) (населенный пункт, район, область)
Мақсаты (цель)
_______________________________________________________________
Уақыты (время)
______________________________________________________________
Шекаралық белдеуге рұқсаттамалар алатын Қазақстан Республикасы азаматтарының (шетелдіктердің, азаматтығы жоқ адамдардың) тізімі
(Список граждан Республики Казахстан (иностранцев, лиц без гражданства) на получение пропуска в пограничную полосу)
Р/с №
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Туған жылы, айы, күні
Тұратын жерінің мекенжайы
Жұмыс орны, лауазымы
Жеке басын куәландыратын құжаттың №
Азаматтығы
(№ п/п)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии)
(Число, месяц, год рождения)
(Адрес места жительства)
(Место работы, должность)
(№ документа, удостоверяющего личность)
(Гражданство)
1
2
3
Шекаралық белдеуде техникалық құралдар тартылатын болады:
В пограничной полосе будут задействованы технические средства:
Р/с №
№ п/п
Техникалық құралдардың атауы
(Наименование технического средства)
Мемлекеттік тіркеу нөмірі
(Государственный регистрационный номер)
Жүргізушінің тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
(Фамилия, имя, отчество водителя (при его наличии)
Иесі
(Владелец)
1
2
Ұсынысқа мынадай құжаттар қоса беріледі
(К представлению прилагаются следующие документы)
____________________________________________________________________
Өтініш білдірушінің электрондық мекенжайы (электронный адрес заявителя)
____________________________________________________________________
Мен ұсынылған деректердің дұрыстығына дербес жауап беремін (я несу персональную
ответственность за достоверность представленных данных)
____________________________________________________________________
лауазымы (должность)
____________________________________________________________________
(күні, айы және жылы) (дата, месяц, год)
"Шекаралық белдеуге кіруге
және онда болуға рұқсаттамалар
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
Нысан
ӨТІНІШ (ЗАЯВЛЕНИЕ)
Шекаралық белдеуге кіруге және онда болуға рұқсаттама беруді сұраймын
(Прошу выдать пропуск на въезд и пребывание в пограничной полосе)
__________________________________________________________________________
(елдімекен, аудан, облыс) (населенный пункт, район, область)
Мақсаты (цель) ____________________________________________________________
Уақыты (время) __________________________________________________________
Өзім туралы мынадай мәліметтерді хабарлаймын (о себе сообщаю следующие
сведения)
Тегі (фамилия) ___________________________________________________________
Аты (имя) _______________________________________________________________
Әкесінің аты, болған жағдайда (отчество, при его наличии) _____________________
Туған жылы мен жері (год и место рождения) _________________________________
Жұмыс орны (место работы) ______________________________________________
(ұйымның атауы және лауазымы) (наименование организации и должность)
Жеке басын куәландыратын құжаты (документ, удостоверяющий личность)
_____________ № __________________ 20__ ж. "______"__________
_______________________________________________________________________
(жеке басын куәландыратын құжатты берген органның атауы және күні)
(дата и наименование органа, выдавшего документ, удостоверяющий личность)
Тұрғылықты жері (местожительство) ________________________________________
Өзіммен бірге балаларым барады (со мной следуют дети) ______________________
(аты және жасы) (имя и возраст) ___________________________________________
Өтініш білдірушінің электрондық мекенжайы (Электронный адрес заявителя) ________
Мен ұсынылған деректердің дұрыстығына дербес жауап беремін (я несу персональную
ответственность за достоверность представленных данных)
_______________________________________________________________________
(Күні, айы және жылы) (дата, месяц, год)
"Шекаралық белдеуге кіруге
және онда болуға рұқсаттамалар
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
4-қосымша
Нысан
Қайда (Куда)
____________________________
____________________________
Кімге (Кому)
____________________________
бастамашының мекенжайы және
анықтама деректері
(адрес и установочные
данные инициатора)
ХАБАРЛАМА
__________________________________________________
Сіздің 20___ жылғы ____ __________ өтінішіңізге (ұсынысыңызға), құжаттарды толық
көлемде ұсынбауға немесе өтініште (ұсыныста) дұрыс емес мәліметтерді:
_________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
көрсетуге байланысты шекаралық белдеуге кіруге және онда болуға рұқсаттама беруден бас тартатынымыз туралы хабарлаймыз.
(На Ваше заявление (представление) от __ _____ 20 ___ года уведомляем об отказе в выдаче пропуска на въезд и пребывание в пограничной полосе в связи представлением докуметов не полном объеме либо указание в заявлении (представлении) не достоверных сведений:
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
0000 әскери бөлімінің командирі (командир воинской части 0000)
_________________________________________________________________
лауазымды тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда),
қолы 20___ жылғы ____ ___
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии).
должностного лица) (күні, айы және жылы) (дата, месяц, год)
Қазақстан Республикасы
Ұлттық қауіпсіздік комитеті
Төрағасының
2015 жылғы 22 сәуірдегі
№ 26 бұйрығымен
бекітілген
"Қазақстандық шағын көлемді өздігінен жүзетін және өздігінен жүзбейтін (суүсті және суасты) кемелердің (құралдардың) және мұз үстімен жылжитын құралдардың Қазақстан Республикасының аумақтық суларына (теңізіне) және ішкі суларына шығуына рұқсаттамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

Сноска. Стандарт в редакции приказа Председателя Комитета национальной безопасности РК от 29.07.2019 № 57/қе (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача пропуска на выход в территориальные воды (море) и внутренние воды Республики Казахстан казахстанских маломерных самоходных и несамоходных (надводных и подводных) судов (средств) и средств передвижения по льду" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Комитетом национальной безопасности Республики Казахстан (далее – КНБ).
3. Государственная услуга оказывается воинскими частями Пограничной службы КНБ (далее – услугодатель).
Прием представления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства" (далее – веб-портал).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги – пятнадцать рабочих дней.
5. Форма оказания государственной услуги: электронная (полностью автоматизированная).
6. Результат оказания государственной услуги – выдача пропуска на выход в территориальные воды (море) и внутренние воды Республики Казахстан маломерных самоходных и несамоходных (надводных и подводных) судов (средств) и средств передвижения по льду по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги.
Результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного посредством электронной цифровой подписи (далее-ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
7. Государственная услуга оказывается бесплатно физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель).
8. График работы:
1) веб-портала: круглосуточно, за исключением перерывов, связанных с проведением технических работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни прием представлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются следующим рабочим днем);
2) услугодателя: с понедельника по субботу (понедельник – пятница с 9-00 до 18-00 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 15-00, в субботу с 9-00 до 13-00 часов), кроме выходных (воскресенье) и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.

Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда – ҚР Ұлттық қауіпсіздік комитеті Төрағасының 29.07.2019 № 57/қе (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1 тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстандық шағын көлемді өздігінен жүзетін және өздігінен жүзбейтін (суүсті және суасты) кемелердің (құралдардың) және мұз үстімен жылжитын құралдардың Қазақстан Республикасының аумақтық суларына (теңізіне) және ішкі суларына шығуына рұқсаттамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасының Ұлттық қауіпсіздік комитеті (бұдан әрі – ҰҚК) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті ҰҚК Шекара қызметінің әскери бөлімдері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беруді көрсетілетін "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – веб-портал) арқылы жүзеге асырады.
2 тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері – он бес жұмыс күні.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электронды (толық автоматтандырылған).
6. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі – осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстандық шағын көлемді өздігінен жүзетін және өздігінен жүзбейтін (суүсті және суасты) кемелердің (құралдардың) және мұз үстімен жылжитын құралдардың Қазақстан Республикасының аумақтық суларына (теңізіне) және ішкі суларына шығуына рұқсаттамалар беру.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі көрсетілетін қызметті берушінің электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі – ЭЦҚ) арқылы куәландырылған, электронды құжат нұсқасында "жеке кабинетіне" жіберіледі.
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ұсыну нысаны: электронды.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Жұмыс кестесі:
1) веб-порталдың: техникалық жұмыстарды жүргізумен байланысты үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы демалыс және мереке күндері жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін жүгінген кезде Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін ұсыну келесі жұмыс күні жүзеге асырылады);
2) көрсетілетін қызметті берушінің: Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбі мен сенбі аралығында (дүйсенбі – жұма сағат 9-00-ден 18-00-ге дейін, түскі үзіліс сағат 13-00-ден 15-00-ге дейін, сенбі күні сағат 9-00-ден 13-00-ге дейін).

9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя через веб-портал:
1) представление на получение пропусков для выхода в территориальные воды (море) и внутренние воды Республики Казахстан казахстанских маломерных самоходных и несамоходных (надводных и подводных) судов (средств) и средств передвижения по льду (далее – представление) с прилагаемым к нему списком лиц по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
2) копии разрешительных документов соответствующих уполномоченных органов на ведение в территориальных водах (море) и внутренних водах промысловой, исследовательской, изыскательской или иной деятельности.
При проведении морских научных исследований и (или) изыскательской деятельности в территориальных водах (море) Республики Казахстан услугодателю дополнительно представляется полная информация о:
1) характере и целях проекта, описании научного оборудования;
2) методе и средствах, которые будут использованы, включая название, тип и класс судов, точных географических данных по районам, в которых будет проводиться проект;
3) дате прибытия и ухода исследовательских судов или в соответствующих случаях размещения и снятия оборудования;
4) наименовании организации, руководителе или лице, ответственном за проект.
Подтверждением принятия услугополучателем документов является номер заявки, содержащий дату и время направления через веб-портал "электронного правительства" услугодателю.
10. Основания для отказа в оказании государственной услуги:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения государственной услуги;
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение суда, на основании которого услугополучатель лишен специального права, связанного с получением государственной услуги;
4) несоответствие услугодателя и (или) представленных материалов, объектов, данных и сведений, необходимых для оказания государственной услуги, требованиям, установленным нормативными правовыми актами Республики Казахстан.
При наличии оснований, указанных в пункте 10 настоящего стандарта государственной услуги, Пограничная служба КНБ в течение двух рабочих дней оформляет письменный мотивированный отказ по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия) услугодателей и (или) их должностных лиц по вопросам оказания государственной услуги

9. Көрсетілетін қызметті алушы веб-порталы арқылы жүгінген кезде қажетті құжаттардың тізбесі:
1) Қазақстандық шағын көлемді өздігінен жүзетін және өздігінен жүзбейтін (суүсті және суасты) кемелердің (құралдардың) және мұз үстімен жылжитын құралдардың Қазақстан Республикасының аумақтық суларына (теңізіне) және ішкі суларына шығуы үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша оларға адамдардың тізімін қоса бере отырып рұқсат алуға ұсыныс;
2) тиісті уәкілетті органдардың аумақтық суларда (теңізде) және ішкі суларда кәсіпшілік, зерттеу, іздестіру немесе өзге де қызметті жүргізуге рұқсат құжаттарының көшірмесі.
Қазақстан Республикасының аумақтық суларында (теңізде) ғылыми зерттеулер және (немесе) іздестіру қызметін жүргізу кезінде көрсетілетін қызметті берушіге қосымша:
1) жобаның сипаты және мақсаты, ғылыми жабдықтың сипаттамасы;
2) кемелердің атауын, типін және сыныбын, аудандар бойынша нақты географиялық деректерді қоса алғанда, пайдаланылатын әдіс пен құралдар;
3) зерттеу жүргізетін кемелер келетін және кететін немесе тиісті жағдайларда жабдықтар орналастырылатын және алып тасталатын күн;
4) жобаға жауапты ұйымның атауы, басшы немесе адам туралы толық мәлімет ұсынылады.
Көрсетілетін қызметті алушының құжатты қабылдауын растау "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы көрсетілетін қызметті берушіге жіберілген күні мен уақытын құрайтын өтінімнің нөмірі болып табылады.
10. Мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту үшін негіздер:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) анық еместігін анықтау;
2) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты соттың заңды күшіне енген үкімінің болуы, оның негізінде көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алумен байланысты арнайы құқығынан айырылуы;
4) көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) мемлекеттік қызметтерді көрсетуге қажет ұсынылған материалдардың, объектілердің, деректер мен ақпараттардың Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерімен белгіленген талаптарға сәйкес келмеуі.
Осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көрсетілген негіздер болған жағдайда, ҰҚК Шекара қызметі екі жұмыс күні ішінде осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жазбаша дәлелді бас тартуды рәсімдейді.
3 тарау. Көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) олардың лауазымды тұлғаларының мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі

15. Адрес места оказания государственной услуги размещен на официальном интернет-ресурсе услугодателя: www.shekaraknb.kz в разделе "Государственные услуги".
16. Услугополучатель информацию о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа получает посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
17. Контактные телефоны услугодателя по вопросам оказания государственной услуги: 8 (7172) 71-91-55, 71-91-59, единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Выдача пропуска на выход в территориальные
воды (море) и внутренние воды
Республики Казахстан
казахстанских маломерных самоходных и несамоходных
(надводных и подводных) судов (средств) и
средств передвижения по льду"
Форма
Пропуск на выход в территориальные воды (море) и внутренние воды
Республики Казахстан
казахстанских маломерных самоходных и несамоходных (надводных и подводных) судов (средств) и средств передвижения по льду
РҰҚСАТТАМА түбіршегінің №___
(корешок пропуска)
(выдан)_______________________ берілді
(жителю)____________________________ тұрғыны
20 ___ жылы теңізге және ішкі суларға шығуға рұқсат берілген (разрешҰн выход в море и внутренние воды в 20__ году)
Ауданның аумақтық суларында болу (нахождение в территориальных водах в районе)
Жол жүру бағыты _____________________
(маршрут следования)
Теңізгешығу мақсаты _________________
(цель выхода в море)
Шығу уақыты ________________________
(время выхода)
Келу уақыты _________________________
(время пребывания)
Жүзу құралының түрі__________________
(тип плавсредства)
Жүзу құралының тіркеу №_____
(рег. № плавсредства)
Жүзу құралының тіркелімге алыну орны_______________________________
(место приписки плавсредства):
Негіздеме ___________________________
(основание)
Берілген күні ________________________
(дата выдачи)
0000 ә/б "_________" заставасының бастығы
(начальник заставы "_________" в/ч 0000)
_____________________________________
_____________________________________
Место печати (при необходимости)
РҰҚСАТТАМА №___
(пропуск)
(выдан)___________________________ берілді
(жителю) ________________________________ тұрғыны
20 ___ жылы теңізге және ішкі суларға шығуға рұқсат берілген (разрешҰн выход в море и внутренние воды в 20__ году)
Аумақтық сулардан тысауданда болу (нахождение в территориальных водах в районе)
Жол жүру бағыты _________________________
(маршрут следования)
Теңізге шығу мақсаты______________________
(цель выхода в море)
Шығу уақыты _____________________________
(время выхода)
Келу уақыты ______________________________
(время пребывания):
Жүзу құралының түрі
(тип плавсредства)
Жүзу құралының тіркеу № ________
(рег. № плавсредства)
Жүзу құралының тіркелімге алыну орны____________________________________
(место приписки плавсредства)
Рұқсаттама жеке басын куәландыратын құжат ұсынылған жағдайда жарамды (пропуск действителен при предъявлении документа, удостоверяющего личность)
№ ______
Берілген күні _____________________________
(дата выдачи)
0000 ә/б "_________" заставасының бастығы (начальник заставы "_________" в/ч 000
Мөрдін орыны (болған жағдайда)
Приложение 2
к стандарту государственной услуги
"Выдача пропуска на выход в территориальные
воды (море) и внутренние воды
Республики Казахстан
казахстанских маломерных самоходных и несамоходных
(надводных и подводных) судов (средств) и
средств передвижения по льду"
Форма
Представление на получение пропусков для выхода в территориальные воды (море) и внутренние воды
Республики Казахстан
казахстанских маломерных самоходных и несамоходных (надводных и подводных) судов (средств) и средств передвижения по льду
0000 әскери бөлімінің командиріне
(командиру воинской части 0000)
ҰСЫНУ
(ПРЕДСТАВЛЕНИЕ)
Теңізге шығуға рұқсаттама беруді сұраймын ________________________________________
(Прошу выдать пропуск на выход в море)
______________________________________________________________________________
(заң тұлғаның атау, жеке тұлғаның тегі, аты, әкісінің аты)
(наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество физического лица)
Мақсаты (с целью) ____________________________________________________________
Уақыты (время) _______________________________________________________________
Ауданын дааумақтық суларда болу
(нахождение в территориальных водах в районе) __________________________________
_____________________________________________________________________________
Жүзу құралының түрі (тип плавсредства)__________________________________________
Жүзу құралының тіркеу № (рег. № плавсредства) ___________________________________
Жүзу құралының тіркелімге алыну орны (место приписки плавсредства): ______________
_____________________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының азаматтарына (шетелдік және азаматтығы жоқ тұлғаларға)
қосаберілген тізімге сәйкес саны _____ данарұқсаттама
(Гражданам Республики Казахстан (иностранцам и лицам без гражданства) согласно
прилагаемому списку в количестве ______ экземпляров)
Ұсынуғамынадай құжаттар қоса беріледі
(К представлению прилагаются следующие документы) ____________________________
____________________________________________________________________________
лауазымы (должность)
қолы (подпись)_________________________________
______________________________________________
(күні, айы, жылы) (дата, месяц, год)
Место печати (при необходимости) мөрдін орыны (болған жағдайда)
(оборотная сторона)
Список граждан Республики Казахстан (иностранцев, лиц без гражданства) на получение пропусков для выхода в территориальные воды (море) и внутренние воды Республики Казахстан казахстанских маломерных самоходных и несамоходных (надводных и подводных) судов (средств) и средств передвижения по льду
№ п/п
Фамилия, имя, отчество капитана (при его наличии)
Число, месяц, год рождения
Адрес места жительства
Место работы, должность
№ документа, удостоверяющего личность
Граждантво
Примечание
1
2
3
Итого: ______________________________________________________________
(общее количество лиц – прописью)
При этом будут задействованы технические средства:
№ п/п
Наименование технического средства
Государственный регистрационный номер
Фамилия, имя, отчество капитана (при его наличии)
Примечание
1
2
Приложение 3
к стандарту государственной услуги
"Выдача пропуска на выход в территориальные
воды (море) и внутренние воды
Республики Казахстан
казахстанских маломерных самоходных и несамоходных
(надводных и подводных) судов (средств) и
средств передвижения по льду"
Форма
Уведомление
об отказе в выдаче пропуска на выход казахстанских судов
в территориальные воды (море), внутренние воды Республики Казахстан
Куда _______________________________
___________________________________
Кому ______________________________
(адрес и установочные
данные инициатора)
УВЕДОМЛЕНИЕ
______________________________________________________________________
на Ваше заявление от __ ______ 20___ года уведомляем об отказе в выдаче
пропуска на выход в территориальные воды (море), внутренние воды Республики
Казахстан в связи с представлением документов не в полном объеме на
______________________________________________________________________
______________________________________________________________________
___________________________ (тип маломерного самоходного и несамоходного
(надводного и подводного) судна (средства) и средства передвижения по льду)
Командир воинской части 0000 ___________________________________________
подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии). должностного лица
"_____" _____________ 20 ___ года. (дата, месяц, год)

15. Мемлекеттік қызмет көрсету орнының мекенжайы көрсетілетін қызметті берушінің ресми интернет-ресурсында: www.shekaraknb.kz "Мемлекеттік көрсетілетін қызмет" бөлімінде орналастырылған.
16. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі және мәртебесі туралы ақпаратты қашықтықтан қол жеткізу режимінде Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы арқылы алады.
17. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің байланыс телефондары: 8 (7172) 71-91-55, 71-91-59, мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
"Қазақстандық шағын көлемді
өздігінен жүзетін және өздігінен
жүзбейтін (суүсті және суасты)
кемелердің (құралдардың) және
мұз үстімен жылжитын
құралдардың Қазақстан
Республикасының аумақтық
суларына (теңізіне) және ішкі
суларына шығуына
рұқсаттамалар беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Нысан
Қазақстандық шағын көлемді өздігінен жүзетін және өздігінен жүзбейтін (суүсті және суасты) кемелердің (құралдардың) және мұз үстімен жылжитын құралдардың Қазақстан Республикасының аумақтық суларына (теңізіне) және ішкі суларына шығуына рұқсаттама
РҰҚСАТТАМА түбіршегінің №___
(корешок пропуска)
(выдан)_______________________ берілді
(жителю)____________________________ тұрғыны
20 ___ жылы теңізге және ішкі суларға шығуға рұқсат берілген
(разрешҰн выход в море и внутренние воды в 20__ году)
Ауданның аумақтық суларында болу
(нахождение в территориальных водах в районе)
Жол жүру бағыты _____________________
(маршрут следования)
Теңізге шығу мақсаты _________________
(цель выхода в море)
Шығу уақыты ________________________
(время выхода)
Келу уақыты _________________________
(время пребывания)
Жүзу құралының түрі__________________
(тип плавсредства)
Жүзу құралының тіркеу №_____
(рег. № плавсредства)
Жүзу құралының тіркелімге алыну орны
_______________________________
(место приписки плавсредства):
Негіздеме ___________________________
(основание)
Берілген күні ________________________
(дата выдачи)
0000 ә/б "_________" заставасының бастығы
(начальник заставы "_________" в/ч 0000)
_____________________________________
_____________________________________
Место печати (при необходимости)
РҰҚСАТТАМА №___
(пропуск)
(выдан)___________________________ берілді
(жителю) ________________________________ тұрғыны
20 ___ жылы теңізге және ішкі суларға шығуға рұқсат берілген
(разрешҰн выход в море и внутренние воды в 20__ году)
Аумақтық сулардан тыс ауданда болу
(нахождение в территориальных водах в районе)
Жол жүру бағыты _________________________
(маршрут следования)
Теңізге шығу мақсаты______________________
(цель выхода в море)
Шығу уақыты _____________________________
(время выхода)
Келу уақыты ______________________________
(время пребывания):
Жүзу құралының түрі
(тип плавсредства)
Жүзу құралының тіркеу № ________
(рег. № плавсредства)
Жүзу құралының тіркелімге алыну орны
____________________________________
(место приписки плавсредства)
Рұқсаттама жеке басын куәландыратын құжат ұсынылған жағдайда жарамды
(пропуск действителен при предъявлении документа, удостоверяющего личность)
№ ______
Берілген күні _____________________________
(дата выдачи)
0000 ә/б "_________" заставасының бастығы
(начальник заставы "_________" в/ч 0000)
_______________________________________________
Мөрдін орыны (болған жағдайда)
"Қазақстандық шағын көлемді
өздігінен жүзетін және өздігінен
жүзбейтін (суүсті және суасты)
кемелердің (құралдардың) және
мұз үстімен жылжитын
құралдардың Қазақстан
Республикасының аумақтық
суларына (теңізіне) және ішкі
суларына шығуына
рұқсаттамалар беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
Қазақстандық шағын көлемді өздігінен жүзетін және өздігінен жүзбейтін (суүсті және суасты) кемелердің (құралдардың) және мұз үстімен жылжитын құралдардың Қазақстан Республикасының аумақтық суларына (теңізіне) және ішкі суларына шығуына рұқсаттамалар алуға ұсыну
0000 әскери бөлімінің командиріне
(командиру воинской части 0000)
ҰСЫНУ (ПРЕДСТАВЛЕНИЕ)
Теңізге шығуға рұқсаттама беруді сұраймын ________________________________________
(Прошу выдать пропуск на выход в море)
______________________________________________________________________________
(заң тұлғаның атау, жеке тұлғаның тегі, аты, әкісінің аты)
(наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество физического лица)
Мақсаты (с целью) _____________________________________________________________
Уақыты (время) ________________________________________________________________
Ауданында аумақтық суларда болу
(нахождение в территориальных водах в районе) ____________________________________
Жүзу құралының түрі (тип плавсредства)___________________________________________
Жүзу құралының тіркеу № (рег. № плавсредства) ____________________________________
Жүзу құралының тіркелімге алыну орны
(место приписки плавсредства): _______________
Қазақстан Республикасының азаматтарына (шетелдік және азаматтығы жоқ тұлғаларға)
қоса берілген тізімге сәйкес саны _____ дана рұқсаттама
(Гражданам Республики Казахстан (иностранцам и лицам без гражданства)
согласно прилагаемому списку в количестве ______ экземпляров)
Ұсынуға мынадай құжаттар қоса беріледі
(К представлению прилагаются следующие документы) ______________________________
______________________________________________________________________________
лауазымы (должность)
қолы (подпись) ___________________
_________________________________
(күні, айы, жылы) (дата, месяц, год)
Место печати (при необходимости) мөрдін орыны (болған жағдайда)
(екінші беті)
Қазақстандық шағын көлемді өздігінен жүзетін және өздігінен жүзбейтін (суүсті және суасты) кемелердің (құралдардың) және мұз үстімен жылжитын құралдардың Қазақстан Республикасының аумақтық суларына (теңізіне) және ішкі суларына шығу үшін рұқсаттамалар алуға Қазақстан Республикасы азаматтарының (шетелдіктердің, азаматтығы жоқ тұлғалардың) тізімі
Р/с №
Тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Туған жылы, күні, айы
Тұратын жерінің мекен жайы
Жұмыс орны, лауазымы
Жеке басын куәланды ратын құжаттың №
Азамат тығы
Ескертпе
1
2
3
Барлығы: ____________________________________________________________
(адамдардың жалпы саны – жазбаша)
Бұл ретте техникалық құралдар тартылатын болады:
Р/с №
Техникалық құралдардың атауы
Мемлекеттік тіркеу нөмірі
Тегі, аты, әкесінің аты капитанның (болған жағдайда)
Ескертпе
1
2
"Қазақстандық шағын көлемді
өздігінен жүзетін және өздігінен
жүзбейтін (суүсті және суасты)
кемелердің (құралдардың) және
мұз үстімен жылжитын
құралдардың Қазақстан
Республикасының аумақтық
суларына (теңізіне) және ішкі
суларына шығуына
рұқсаттамалар беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша
Нысан
Қазақстандық кемелердің Қазақстан Республикасының аумақтық суларына (теңізіне) және ішкі суларына шығуына рұқсаттама беруден бас тарту туралы хабарлама
Қайда ________________________________
__________________________________
Кімге ______________________________
(бастамашының мекенжайы және
анықтамалық деректері)
ХАБАРЛАМА
20___жылғы "____" ______ Сіздің өтінішіңізге
_______________________________________________________________________________
ұсынылған құжаттардың толық болмауына байланысты Қазақстан Республикасының
аумақтық суларына (теңізіне), ішкі суларына
______________________________________________________________________________
______________________________________________________________________________
(шағын көлемді өздігінен жүзетін және өздігінен жүзбейтін (суүсті және суасты)
кемелердің (құралдардың) және мұз үстімен жылжитын құралдардың түрі) шығуға
рұқсаттама беруден бас тартылатыны туралы хабарлаймыз.
0000 әскери бөлімінің командирі
______________________________________________________________________________
лауазымды тұлғаның қолы, тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
20___ жылғы "_____" ____________________
(күні, айы, жылы)