Об утверждении Методики ежегодной оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "Б" органов юстиции Республики Казахстан
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 4 июня 2015 года № 316. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 июня 2015 года № 11355. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 9 марта 2016 года № 115
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 09.03.2016 № 115 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 3) пункта 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан «Об органах юстиции», пунктом 27 Правил проведения ежегодной оценки деятельности и аттестации административных государственных служащих, утвержденных Указом Президента Республики Казахстан от 21 января 2000 года № 327, пунктом   2 Типовой методики ежегодной оценки деятельности административных государственных служащих корпуса "Б", утвержденной приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам государственной службы от 29 декабря 2014 года № 86 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации за № 10130), ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую Методику ежегодной оценки деятельности административных государственных служащих корпуса «Б» органов юстиции Республики Казахстан.
2. Департаменту кадровой службы Министерства юстиции Республики Казахстан обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Департаменте регистрации нормативных правовых актов и его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе «Әділет».
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на ответственного секретаря Министерства юстиции Республики Казахстан Бекетаева М.Б.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    Б. Имашев
Утверждена приказом
Министра юстиции
Республики Казахстан
от 4 июня 2015 года № 316
Методика
ежегодной оценки деятельности административных государственных
служащих корпуса «Б» органов юстиции Республики Казахстан
1. Общие положения
1. Настоящая Методика ежегодной оценки деятельности административных государственных служащих корпуса «Б» органов юстиции Республики Казахстан (далее - Методика) определяет методы ежегодной оценки деятельности сотрудников Министерства юстиции Республики Казахстан, а также руководителей территориальных органов юстиции и их заместителей.

Қазақстан Республикасы Әділет органдарының "Б" корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін жыл сайынғы бағалаудың үлгілік әдістемесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 4 маусымдағы № 316 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 16 маусымда № 11355 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2016 жылғы 9 наурыздағы № 115 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Әділет министрінің 09.03.2016 № 115 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы «Әділет органдары туралы» Заңының 7-бабы 2-тармағы 3) тармақшасын, Қазақстан Республикасы Президентінің 2000 жылғы 21 қаңтардағы № 327 Жарлығымен бекітілген Мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің қызметіне жыл сайынғы бағалау жүргізу және оларды аттестаттаудан өткізу қағидасының 27-тармақшасы, Мемлекеттік қызмет істері агенттігі төрағасының 2014 жылғы 29 желтоқсандағы № 86 бұйрығымен бекітілген (Мемлекеттік тіркеу тізімінде № 10130 болып тіркелген) «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін жыл сайынғы бағалаудың үлгілік әдістемесінің 2-тармағын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы әділет органдарының «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін жыл сайынғы бағалаудың үлгілік әдістемесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Кадр қызметі департаменті осы бұйрықты Нормативтік құқықтық актілерді тіркеу департаментінде мемлекеттік тіркеуді және баспа басылымдарында «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануға жіберілуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Жауапты хатшысы М.Б. Бекетаевқа жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                    Б.Имашев
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2015 жылғы 4 маусымдағы
№ 316 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы әділет органдарының «Б» корпусы
мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін жыл сайынғы
бағалаудың әдістемесі
1. Жалпы ережелер
1. Осы «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшілерінің қызметін жыл сайынғы бағалаудың әдістемесі (бұдан әрі – Әдістеме) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі қызметкерлерінің, сондай- ақ аумақтық әділет органдары басшыларының және олардың орынбасарларының қызметіне жыл сайынғы бағалау жүргізу тәсілін айқындайды.

2. Ежегодная оценка деятельности служащих (далее - оценка) проводится для определения эффективности и качества их работы.
3. Оценка проводится по истечении каждого года пребывания на государственной службе, не позднее трех месяцев со дня его наступления, но не ранее шести месяцев со дня занятия данной должности.
4. Оценка служащего складывается из:
1) оценки непосредственного руководителя служащего;
2) круговой оценки (оценки подчиненных или коллег служащего).
Непосредственным руководителем служащего является лицо, которому он подчиняется согласно своей должностной инструкции.
5. По результатам оценки:
1) непосредственные руководители оцениваемых сотрудников вносят председателю Комиссии по оценке (далее - Комиссия) предложения по устранению недостатков в деятельности служащих, определяются направления их деятельности, требующие улучшения, вырабатываются предложения по карьерному продвижению и стажировке служащих;
2) служба управления персоналом на основании предложений руководителей оцениваемых сотрудников разрабатывает индивидуальный план профессионального развития административного государственного служащего корпуса «Б» в отношении сотрудников, получивших оценку «неудовлетворительно» согласно приложению 1.
6. Получение служащим двух оценок «неудовлетворительно» в течение последних трех лет является основанием для проведения аттестации.
При принятии решения о проведении аттестации не учитываются результаты оценки, которые являлись основанием для проведения предыдущей аттестации.
7. Служащий, получивший оценку «неудовлетворительно», не закрепляется наставником за лицами, впервые принятыми на административные государственные должности.
8. Итоговая оценка служащего утверждается постоянно действующей Комиссией, которая создается лицом, имеющим право назначения на должности и освобождения от должностей служащих корпуса «Б».
9. Комиссия состоит из пяти членов, в том числе председателя.
В состав комиссии включаются руководители структурных подразделений, представители кадровой службы.
Председателем Комиссии является лицо, имеющее право назначения на должности и освобождения от должности служащих корпуса «Б».
Секретарем Комиссии является сотрудник кадровой службы. Секретарь Комиссии не принимает участие в голосовании.
10. Заседание комиссии проводится периодичностью один раз в квартал.
11. Члены комиссии оцениваются на общих основаниях.
12. В случае, если в состав Комиссии входит непосредственный руководитель служащего, в отношении которого проводится оценка, а также служащие, указанные в подпункте 2) пункта 4 настоящей Методики, они не принимают участия в голосовании и принятии решений по данному служащему.

2. Қызметшілердің қызметін жыл сайынғы бағалау (бұдан әрі - бағалау) олардың жұмыс тиімділігі мен сапасын айқындау үшін жүргізіледі.
3. Бағалау мемлекеттік әкімшілік қызметте болған әрбір жыл өткен сайын, көрсетілген мерзім басталған күннен бастап үш айдан кешіктірілмей, бірақ осы лауазымға орналасқан күннен бастап алты айдан ерте емес мерзімде жүргізіледі.
4. Қызметшілерді бағалау мыналардан:
1) қызметшінің тікелей басшысының бағалауы;
2) айналмалы бағалау (қызметшінің қарамағындағы немесе олардың әріптестерінің бағалауы).
Қызметшінің тікелей басшысы оның лауазымдық нұсқаулығына сәйкес өзі бағынатын тұлға болып табылады.
5. Бағалау нәтижелері бойынша:
1) бағаланатын қызметкердің тікелей басшысы Бағалау жөніндегі комиссияның (бұдан әрі - Комиссия) төрағасына қызметшілер қызметіндегі кемшіліктерді жою бойынша ұсыныстар енгізеді, олардың қызметіндегі жақсартуды қажет ететін бағыттарды айқындайды, тағылымдамадан өткізу, ілгерілету бойынша ұсыныстар әзірлейді;
2) персоналды басқару қызметі бағаланатын қызметкерлердің басшыларының ұсыныстары негізінде 1-қосымшаға сәйкес «қанағаттанарлықсыз» деген баға алған қызметкерлерге қатысты «Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік қызметшісін кәсіби дамытудың дербес жоспарын әзірлейді.
6. Қызметшінің соңғы үш жыл бойы екі «қанағаттанарлықсыз» деген баға алуы, оны аттестаттаудан өткізуге негіз болып табылады.
Аттестаттаудан өткізу туралы шешім қабылдау кезінде алдыңғы аттестаттаудан өткізуге негіз болған бағалау нәтижелері ескерілмейді.
7. «Қанағаттанарлықсыз» деген баға алған қызметші мемлекеттік әкімшілік лауазымға алғаш қабылданған тұлғаға тәлімгер ретінде бекітілмейді.
8. Қызметшінің қорытынды бағасын тұрақты жұмыс істейтін Бағалау жөніндегі комиссия бекітеді, «Б» корпусы қызметшілерін лауазымға тағайындау және лауазымнан босату құқығы бар адам құрады.
9. Комиссия бес мүшеден, соның ішінде төрағадан тұрады.
Комиссия құрамына құрылымдық бөлімшелердің басшылары, кадр қызметінің өкілдері кіреді.
«Б» корпусының қызметшілері лауазымына тағайындау және лауазымынан босату құқығы бар тұлға комиссия төрағасы болып табылады.
Комиссия хатшысы кадр қызметінің қызметкері болып табылады. Комиссия хатшысы дауыс беруге қатыспайды.
10. Комиссия отырысы тоқсанына бір рет мерзімділікпен өткізіледі.
11. Комиссия мүшелері жалпы негізде бағаланады.
12. Егер Комиссия құрамына оған қатысты бағалау жүргізілетін қызметшінің тікелей басшысы, сондай-ақ осы Әдістеменің 4-тармағы 2) тармақшасында көрсетілген қызметшілер кіретін болса, олар осы қызметшіге қатысты дауыс беруге және шешім қабылдауға қатыспайды.

2. Подготовка к проведению оценки
13. Служба управления персоналом формирует график проведения оценки по согласованию с председателем Комиссии.
Служба управления персоналом уведомляет служащего, подлежащего оценке, а также лиц, указанных в пункте 4 настоящей Методики, о проведении оценки не позднее одного месяца до ее проведения и направляет им оценочные листы для заполнения.
3. Оценка непосредственного руководителя
14. Оценочный лист непосредственного руководителя заполняется по форме согласно приложению 2 к настоящей Методике в течение трех рабочих дней со дня его получения от службы управления персоналом, ознакамливает служащего с заполненным оценочным листом и направляет заполненный оценочный лист в службу управления персоналом в течение двух рабочих дней.
Ознакомление служащего с заполненным оценочным листом осуществляется в письменной или электронной форме.
Отказ служащего от ознакомления не служит препятствием для направления документов на заседание Комиссии. В этом случае работником службы управления персоналом и непосредственным руководителем служащего в произвольной форме составляется акт об отказе от ознакомления.
4. Круговая оценка
15. Круговая оценка представляет собой оценку подчиненных служащего, а в случае отсутствия подчиненных – лиц, занимающих должности в структурном подразделении, в котором работает служащий (в случае их наличия).
Перечень таких лиц (не более трех) определяется службой управления персоналом и утверждается протокольным решением не позднее одного месяца до проведения оценки, исходя из должностных обязанностей и служебных взаимодействий служащего.
16. Лица, указанные в пункте 14 настоящей Методики, заполняют оценочный лист по форме согласно приложению 3 к настоящей Методике.
17. Оценочные листы, заполненные лицами, указанными в пункте 14 настоящей Методики, направляются в службу управления персоналом в течение двух рабочих дней со дня их получения.
18. Служба управления персоналом осуществляет расчет средней оценки лиц, указанных в пункте 14 настоящей Методики.
19. Оценка лицами, указанными в пункте 14 настоящей Методики, осуществляется на анонимной основе.
5. Итоговая оценка служащего
20. Итоговая оценка служащего вычисляется службой управления персоналом не позднее пяти рабочих дней до заседания Комиссии по следующей формуле:
a = b + c
где a – итоговая оценка служащего,
b – оценка непосредственного руководителя,
c – средняя оценка лиц, указанных в пункте 15 настоящей Методики.
21. Итоговая оценка выставляется по следующей шкале:
менее 21 балла – «неудовлетворительно»,

2. Бағалау жүргізуге дайындық
13. Персоналды басқару қызметі Комиссия төрағасының келісімі бойынша бағалауды өткізу кестесін әзірлейді.
Персоналды басқару қызметі бағаланатын қызметшіге, сондай-ақ осы Әдістеменің 4-тармағында көрсетілген тұлғаларға оны өткізенге дейін бір айдан кешіктірмей бағалау жүргізілетіні туралы хабарлайды және оларға толтыру үшін бағалау парағын жібереді.
3. Тікелей басшының бағалауы
14. Тікелей басшының бағалау парағы осы Әдістеменің 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша персоналды басқару қызметінен алған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде толтырылады, қызметшіні толтырылған бағалау парағымен таныстырады және екі жұмыс күні ішінде толтырылған бағалау парағын персоналды басқару қызметіне жолдайды.
Қызметшіні толтырылған бағалау парағымен таныстыру жазбаша немесе электронды нысанда жүргізіледі.
Қызметшінің танысудан бас тартуы құжаттарды Комиссия отырысына жіберуге кедергі бола алмайды. Бұл жағдайда персоналды басқару қызметінің қызметкері және тікелей басшы танысудан бас тарту туралы еркін нұсқада акт жасайды.
4. Айналмалы бағалау
15. Айналмалы бағалау қызметшінің қарамағындағы адамдардың, ал қарамағындағы адамдар болмаған жағдайда - қызметші жұмыс істейтін құрылымдық бөлімшеде лауазымды атқаратын адамның (олар болған жағдайда) бағалауын білдіреді.
Мұндай адамдардың тізімін (үш адамнан аспайтын) персоналды басқару қызметі анықтайды және хаттама шешімімен бір айдан кешіктірмей бағалау жүргізге дейін қызметшінің лауазымдық міндеттері және қызметтік өзара әрекеттестігіне қарай бекітіледі.
16. Осы Әдістеменің 14-тармағында көрсетілген тұлғалар осы Әдістеменің 3-қосымшасына сәйкес нысанда бағалау парағын толтырады.
17. Осы Әдістеменің 14-тармағында көрсетілген тұлғалар толтырылған бағалау парағы оларды алған күннен бастап екі жұмыс күні ішінде персоналды басқару қызметіне жіберіледі.
18. Персоналды басқару қызметі осы Әдістеменің 14-тармағында көрсетілген тұлғалардың орта бағасын есептейді.
19. Осы Әдістеменің 14-тармағында көрсетілген тұлғалардың бағалауы жасырын түрде жүргізіледі.
5. Қызметшінің қорытынды бағасы
20. Персоналды басқару қызметі қызметшінің қорытынды бағасын мына формула бойынша Комиссия отырысына дейін бес жұмыс күнінен кешіктірмей есептейді:
а = b + с
а - қызметшінің қорытынды бағасы,
b - тікелей басшының бағасы,
с - осы Әдістеменің 14-тармағында көрсетілген тұлғалардың орта бағасы.
21. Қорытынды баға мына шкала бойынша қойылады:
21 баллдан төмен - «қанағаттанарлықсыз»,

от 21 до 33 баллов – «удовлетворительно»,
33 балла и выше – «эффективно».
6. Рассмотрение результатов оценки Комиссией
22. Служба управления персоналом обеспечивает проведение заседания Комиссии по рассмотрению результатов оценки в соответствии с графиком, указанным в пункте 13 настоящей Методики.
Служба управления персоналом предоставляет на заседание Комиссии следующие документы:
1) заполненный оценочный лист непосредственного руководителя;
2) заполненный лист круговой оценки;
3) должностная инструкция служащего;
4) проект протокола заседания Комиссии с указанием итоговой оценки по форме согласно приложению 4 к настоящей Методики.
23. Комиссия рассматривает результаты оценки и принимает одно из следующих решений:
1) утвердить результаты оценки;
2) пересмотреть результаты оценки.
В случае принятия решения о пересмотре результатов оценки Комиссия корректирует оценку с соответствующим пояснением в протоколе в следующих случаях:
1) если эффективность деятельности служащего превышает результат оценки, при этом представляется документальное подтверждение результатов работы служащего;
2) при допущении ошибки службой управления персоналом при  расчете результата оценки служащего.
При этом не допускается снижение оценки служащего.
24. Служба управления персоналом ознакамливает служащего с результатами оценки в течение пяти рабочих дней со дня ее завершения.
Ознакомление служащего с результатами оценки осуществляется в письменной или электронной форме.
Отказ служащего от ознакомления не может служить препятствием для внесения результатов оценки в его послужной список. В этом случае работником службы управления персоналом в произвольной форме составляется акт об отказе от ознакомления.
25. Документы, указанные в пункте 20 настоящей Методики, а также подписанный протокол заседания Комиссии хранятся в службе управления персоналом.
26. Служба управления персоналом вносит руководству Министерства юстиции результаты оценки государственных служащих.
7. Обжалование результатов оценки
27. Обжалование решения Комиссии служащим в уполномоченном органе по делам государственной службы и противодействию коррупции или его территориальном департаменте осуществляется в течение десяти рабочих дней со дня вынесения решения.
28. Уполномоченный орган по делам государственной службы и противодействию коррупции или его территориальный департамент в течение десяти рабочих дней со дня поступления жалобы служащего осуществляет ее рассмотрение и в случаях обнаружения нарушений рекомендует государственному органу отменить решение Комиссии.

21-ден 33 балға дейін - «қанағаттанарлық»,
33 балл және жоғары - «тиімді».
6. Комиссияның бағалау нәтижелерін қарауы
22. Персоналды басқару қызметі осы Әдістеменің 13-тармағында көрсетілген кестеге сәйкес бағалау нәтижелеріне қарау бойынша комиссияның отырысын өткізуді қамтамасыз етеді.
Персоналды басқару қызметі Комиссияның отырысына мына құжаттарды:
1) толтырылған тікелей басшының бағалау парағын;
2) толтырылған айналмалы бағалау парағын;
3) қызметшінің лауазымдық нұсқаулығын;
4) осы Әдістеменің 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қорытынды баға көрсетілген Комиссия отырысы хаттамасының жобасын тапсырады.
23. Комиссия бағалау нәтижелерін қарастырады және мына шешімдердің бірін шығарады:
1) бағалау нәтижелерін бекітеді;
2) бағалау нәтижелерін қайта қарайды.
Бағалау нәтижелерін қайта қарау туралы шешім қабылдаған жағдайда Комиссия хаттамада тиісті түсіндірмемен келесі жағдайларда бағаны түзетеді:
1) егер қызметшінің қызмет тиімділігі бағалау нәтижесінен көп болса, бұл ретте қызметшінің қызмет нәтижесіне құжаттамалық растау беріледі;
2) персоналды басқару қызметі қызметшінің бағалау нәтижесін санауда қате жіберілсе.
Бұл ретте қызметшінің бағасын төмендетуге жол берілмейді.
24. Персоналды басқару қызметі бағалау нәтижелерімен ол аяқталған соң бес жұмыс күні ішінде қызметшіні таныстырады.
Қызметшіні бағалау нәтижелерімен таныстыру жазбаша немесе электронды нысанда жүргізіледі.
Қызметшінің танысудан бас тартуы бағалау нәтижелерін оның қызметтік тізіміне енгізуге кедергі бола алмайды. Бұл жағдайда персоналды басқару қызметінің қызметкері танысудан бас тарту туралы еркін нұсқада акт жасайды.
25. Осы Әдістеменің 20-тармағында көрсетілген құжаттар, сондай-ақ комиссия отырысының қол қойылған хаттамасы персоналды басқару қызметінде сақталады.
26. Персоналды басқару қызметі Әділет министрлігінің басшылығына мемлекеттік қызметшілердің бағалау нәтижелерін енгізеді.
7. Бағалау нәтижелеріне шағымдану
27. Комиссия шешіміне қызметшінің мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті органға немесе оның аумақтық департаментіне шағымдануы шешім шыққан күннен бастап он жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.
28. Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл жөніндегі уәкілетті орган немесе оның аумақтық департаменті қызметшіден шағым түскен күнінен бастап он жұмыс күні ішінде шағымды қарайды және бұзушылықтар анықталған жағдайда, мемлекеттік органға Комиссия шешімінің күшін жою туралы ұсыныс жасайды.

29. Информация о принятом решении представляется государственным органом в течение двух недель в уполномоченный орган по делам государственной службы или его территориальный департамент.
Приложение 1
к Методике ежегодной оценки
деятельности административных
государственных служащих корпуса «Б»
форма
Индивидуальный план профессионального развития
административного государственного служащего корпуса «Б»
I Личные данные сотрудника
(Фамилия, имя, отчество, подпись) ___________________________________
Должность ___________________________________________________________
Дата рождения________________________________________________________
Образование__________________________________________________________
Стаж государственной службы__________________________________________
Стаж работы в отрасли________________________________________________
План на период с «___» ___________ 20_ г. по «____» _________ 20__ г.
Подведение итогов по плану:
промежуточный отчет «__» ___________ 20__ г.
итоговый отчет «__» ___________ 20__ г.
II Индивидуальный план развития
Знания и навыки, требующие дальнейшего развития для эффективного выполнения функциональных обязанностей
Необходимые меры
Срок реализации
Ожидаемый результат
Комментарий руководителя
1
переподготовка повышение квалификации самостоятельное обучение стажировка ротация
2
3
4
5
6
III Отчет по итогам реализации плана
Промежуточный отчет
(по итогам первых шести месяцев)
Итоговый отчет
(по итогам календарного года)
Комментарий сотрудника
Комментарий сотрудника
Рекомендации руководителя
Рекомендации руководителя
Разработан (Фамилия, имя, отчество, подпись) ____
Должность_______________________________
(сотрудник службы управления персоналом)
Дата_______ Подпись _________
Утвержден (Фамилия, имя, отчество, подпись) ____
Должность_________________________________
(руководитель государственного органа)
Дата__________ Подпись ____________
Ознакомлен (Фамилия, имя, отчество, подпись)________________________________
Дата___________ Подпись ___________
Приложение 2
к Методике ежегодной оценки
деятельности административных
государственных служащих корпуса «Б»
форма
Оценочный лист непосредственного руководителя
Фамилия, имя, отчество (при наличии) оцениваемого служащего:
_____________________________________________________________________
Должность оцениваемого служащего: _____________________________
№ п/п
Критерий
Значение показателя
Оценка (баллы)
1.
Инициативность
от 2 до 5
2.
Качество исполнения должностных обязанностей
от 2 до 8
3.
Способность к сотрудничеству
от 2 до 5
4.
Соблюдение служебной этики
от 2 до 5
ИТОГО (сумма всех оценок):
Ознакомлен(а):
Служащий (фамилия, имя,
отчество) ____________
дата ________________________
подпись _____________________
Непосредственный руководитель
(фамилия, имя, отчество)
_________________________________
дата
_________________________________
подпись
_________________________________
Приложение 3
к Методике ежегодной оценки
деятельности административных
государственных служащих корпуса «Б»
форма
Лист круговой оценки
Фамилия, имя, отчество (при наличии) оцениваемого служащего:___
_____________________________________________________________________
Должность оцениваемого служащего: _____________________________
п/п
Критерий
Значение показателя
Оценка (баллы)
Подчиненный
1.
Умение планировать работу
от 2 до 5
2.
Умение мотивировать к работе
от 2 до 5
3.
Соблюдение служебной этики
от 2 до 5
Итого (сумма всех оценок)
Коллега
1.
Умение работать в команде
от 2 до 5
2.
Соблюдение служебной этики
от 2 до 5
3.
Качество исполнения должностных обязанностей
от 2 до 5
Итого (сумма всех оценок)
Приложение 4
к Методике ежегодной оценки
деятельности административных
государственных служащих корпуса «Б»
форма
Протокол заседания Комиссии по оценке
______________________________________________________
(наименование государственного органа)
п/п
Фамилия, имя, отчество
(при наличии) служащего
Оценка непосредственного руководителя
Круговая оценка
Итоговая оценка
1
Заключение Комиссии:
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
_________________________________________________________________
Проверено:
Секретарь Комиссии:____________________ Дата: _________________
(Фамилия, имя, отчество, подпись)
Председатель Комиссии:_____________________ Дата: _____________
(Фамилия, имя, отчество, подпись)
Член Комиссии:__________________________ Дата: ________________
(Фамилия, имя, отчество, подпись)

29. Қабылданған шешім туралы ақпаратты мемлекеттік орган екі апта ішінде мемлекеттік қызмет істері жөніндегі уәкілетті органға немесе оның аумақтық департаментіне береді.
«Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік
қызметшілерінің қызметін жыл сайынғы
бағалаудың әдістемесіне
1-қосымша
«Б» корпусы әкімшілік мемлекеттік қызметкерінің кәсіби
дамуының жеке жоспары
I. Қызметкердің жеке деректері
Т.А.Ә. ______________________________________________________________
Лауазымы ____________________________________________________________
Туған күні (күні,айы,жылы) __________________________________________
Білімі ______________________________________________________________
Мемлекеттік қызмет өтілі ____________________________________________
Саладағы жұмыс өтілі ________________________________________________
«__» ________ 20 жылдан «__» ________ 20 жылға дейінгі кезеңге жоспар
Жоспар бойынша қорытынды жасау:
аралық есеп «__» ______ 20__ж.
қорытынды есеп «__» ______ 20__ж.
II Жеке даму жоспары
Функционалдық міндеттерді тиімді орындау үшін одан әрі дамытуды қажет ететін мен дағдылар
Қажетті шаралар
Іске асыру мерзімі
Күтілетін нәтиже
Басшының талдауы
1
Қайта даярлау Біліктілікті жоғарлату
Дербес білім алу
Тәлімгерлік ротация
2
3
4
5
6
III Жоспарды жүзеге асыру қорытындысы бойынша есеп
Аралық есеп
(алғашқы алты айдың нәтижесі бойынша)
Қорытынды есеп
(күнтізбелік жыл нәтижесі бойынша)
Қызметшінің түсіндірмесі
Қызметшінің түсіндірмесі
Басшының ұсынымы
Басшының ұсынымы
Әзірледі(Т.А.Ә.) _____________  Бекітілді(Т.А.Ә.,қолы) ______________
Лауазымы _____________________  Лауазымы ____________________________
(персоналды басқару           (мемлекеттік органның басшысы)
қызметінің қызметшісі)
Күні ________ Қолы ________     Күні _________ Қолы __________
Таныстым(Т.А.Ә.,қолы) ________  Күні _________ Қолы __________
«Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік
қызметшілерінің қызметін жыл сайынғы
бағалаудың әдістемесіне
2-қосымша
нысан
Тікелей басшының бағалау парағы
Бағаланатын қызметшінің Т.А.Ә.: _____________________________________
Бағаланатын қызметшінің лауазымы: ___________________________________
№ р/н
Өлшем
Көрсеткіштің мәні
Баға(балл)
1
Бастамашылығы
2-ден 5-ке дейін
2
Лауазымды міндеттерін орындау сапасы
2-ден 8-ке дейін
3
Әрекеттестікке икемділігі
2-ден 5-ке дейін
4
Қызметтік этиканы сақтауы
2-ден 5-ке дейін
БАРЛЫҒЫ (барлық бағалардың жинақ көрсеткіші)
Таныстырылды:
Қызметші Т.А.Ә. _________
күні ____________________
қолы ____________________
Тікелей басшы Т.А.Ә. _________
күні ____________________
қолы ____________________
«Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік
қызметшілерінің қызметін жыл сайынғы
бағалаудың әдістемесіне
3-қосымша
нысан
Айналмалы бағалау парағы
Бағаланатын қызметшінің Т.А.Ә.: _____________________________________
Бағаланатын қызметшінің лауазымы: ___________________________________
№ р/н
Өлшем
Көрсеткіштің мәні
Баға(балл)
Қарамағындағы адам
1
Жұмысты жоспарлай алу қабілеті
2-ден 5-ке дейін
2
Жұмысқа ынталандыру қабілеті
2-ден 5-ке дейін
3
Қызметтік этиканы сақтауы
2-ден 5-ке дейін
БАРЛЫҒЫ (барлық бағалардың жинақ көрсеткіші)
Әріптесі
1
Топта жұмыс істей алу қабілеті
2-ден 5-ке дейін
2
Қызметтік этиканы сақтауы
2-ден 5-ке дейін
3
Лауазымды міндеттерін орындау сапасы
2-ден 5-ке дейін
БАРЛЫҒЫ (барлық бағалардың жинақ көрсеткіші)
«Б» корпусы мемлекеттік әкімшілік
қызметшілерінің қызметін жыл сайынғы
бағалаудың әдістемесіне
4-қосымша
нысан
Бағалау жөніндегі комиссия отырысының хаттамасы
___________________________________________________
(мемлекеттік органның атауы)
№ р/р
Қызметшінің Т.А.Ә.
Тікелей басшының бағасы
Айналмалы баға
Қорытынды баға
1
...
Комиссия қорытындысы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Тексерген:
Комиссия хатшысы: ______________________  Күні:______________________
(Т.А.Ә.,қолы)
Комиссия төрағасы:______________________  Күні:______________________
(Т.А.Ә.,қолы)
Комиссия мүшесі:  ______________________  Күні:______________________
(Т.А.Ә.,қолы)