Об утверждении квалификационных требований к деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выдачей хлопковых расписок и перечня документов, подтверждающих соответствие им
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 17 марта 2015 года № 4-5/223. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 июня 2015 года № 11366. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 16 февраля 2021 года № 44.
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 16.02.2021 № 44 (вводится в действие с 01.01.2022).
В соответствии с подпунктом 5) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "О развитии хлопковой отрасли" и подпунктом 1-1) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые квалификационные требования к деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выдачей хлопковых расписок и перечень документов, подтверждающих соответствие им.
2. Департаменту производства и переработки растениеводческой продукции и фитосанитарной безопасности Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мамытбеков
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям
и развитию Республики Казахстан
______________ А. Исекешев
13 мая 2015 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
______________ Е. Досаев
24 апреля 2015 года
Утверждены
приказом Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 17 марта 2015 года № 4-5/223
Квалификационные требования к деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выдачей хлопковых расписок и
перечень документов, подтверждающих соответствие им

Мақта қолхаттарын беру арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер көрсету жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптарын және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 17 наурыздағы № 4-5/223 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 16 маусымда № 11366 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2021 жылғы 16 ақпандағы № 44 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 16.02.2021 № 44 (01.01.2022 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мақта саласын дамыту туралы" 2007 жылғы 21 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 5) тармақшасына және "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 1-1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған мақта қолхаттарын беру арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер көрсету жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптарын және оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру мен қайта өңдеу және фитосанитариялық қауіпсіздік департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Мамытбеков
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
______________ Ә. Исекешев
2015 жылғы 15 мамыр
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
______________ Е. Досаев
2015 жылғы 24 сәуір
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 17 наурыздағы
№ 4-5/223 бұйрығымен
бекітілген
Мақта қолхаттарын беру арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер
көрсету жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптарын және
оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесі

Сноска. Квалификационные требования с изменениями, внесенным приказом Министра сельского хозяйства РК от 15.04.2016 № 173 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Квалификационные требования
Документы, подтверждающие соответствие квалификационным требованиям
Примечание
1
2
3
4
1
Участие в системе гарантирования исполнения обязательств по хлопковым распискам
Копия договора участия в системе гарантирования исполнения обязательств по хлопковым распискам (нотариально заверенная в случае непредставления оригинала для сверки)
2
Учет выдачи хлопковых расписок*

Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 15.04.2016 № 173 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Р/с
Бiлiктiлiк талаптары
Бiлiктiлiк талаптарына сәйкестікті растайтын құжаттар
Ескертпе
1
2
3
4
1
Мақта қолхаттары бойынша мiндеттемелердiң орындалуына кепiлдiк беру жүйесiне қатысу
Мақта қолхаттары бойынша міндеттемелердің орындалуына кепілдік беру жүйесіне қатысу шартының көшірмесі (салыстырып тексеру үшін түпнұсқасы ұсынылмаған жағдайда нотариалды куәландырылған)
2
Мақта қолхаттарын беруді есепке алу*

Соответствие данному требованию устанавливается лицензиаром путем проведения иной формы контроля согласно статье 137 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан от 29 октября 2015 года (далее – Кодекс)
3
Наличие на праве собственности хлопкоочистительного завода
Форма сведений о соответствии квалификационным требованиям для осуществления деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выдачей хлопковых расписок согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям
Получается услугодателем с информационной системы Государственная база данных "Регистр недвижимости"
4
Наличие на хлопкоочистительном заводе:
не менее одного хлопкоприемного пункта;
оборудования, предназначенного для осуществления технологических операций по первичной переработке хлопка-сырца в хлопок-волокно;
весового оборудования;
вентиляционного оборудования;
погрузочно-разгрузочных механизмов;
средства пожаротушения; производственно-технологической лаборатории для определения качества хлопка;
специально отведенного места для хранения хлопка
Форма сведений о соответствии квалификационным требованиям для осуществления деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выдачей хлопковых расписок согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям
Соответствие данному требованию устанавливается лицензиаром путем проведения иной формы контроля согласно статье 137 Кодекса
5
Наличие на хлопкоприемном пункте, расположенном вне местонахождения хлопкоочистительного завода:
открытой (крытой) площадки для складирования и хранения хлопка-сырца;
весового оборудования;
вентиляционного оборудования;
средства пожаротушения;
лабораторного оборудования для отбора проб и определения качества хлопка-сырца;
погрузочно-разгрузочных механизмов
Форма сведений о соответствии квалификационным требованиям для осуществления деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выдачей хлопковых расписок согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям
Соответствие данному требованию устанавливается лицензиаром путем проведения иной формы контроля согласно статье 137 Кодекса
6
Наличие пропускного режима на хлопкоочистительном заводе, а также хлопкоприемном пункте, находящемся вне месторасположения хлопкоочистительного завода
Форма сведений о соответствии квалификационным требованиям для осуществления деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выдачей хлопковых расписок согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям
Соответствие данному требованию устанавливается лицензиаром путем проведения иной формы контроля согласно статье 137 Кодекса
7
Наличие квалифицированного состава технических руководителей и специалистов, имеющих соответствующее образование (для руководителей – высшее техническое или технологическое образование, для специалистов – послесреднее (техническое или технологическое) образование)
Форма сведений о соответствии квалификационным требованиям для осуществления деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с выдачей хлопковых расписок согласно приложению к настоящим квалификационным требованиям
Соответствие данному требованию устанавливается лицензиаром путем проведения иной формы контроля согласно статье 137 Кодекса
Примечание: *проверка соответствия лицензиата данному квалификационному требованию осуществляется в ходе лицензионного контроля.
Приложение
к квалификационным требованиям
к деятельности по оказанию услуг по
складской деятельности с выдачей
хлопковых расписок
Форма
сведений о соответствии квалификационным требованиям к
деятельности по оказанию услуг по складской деятельности с
выдачей хлопковых расписок Номер и дата договора участия в системе гарантирования исполнения обязательств по хлопковым распискам_______________________
Кадастровый номер объекта недвижимости_______________________________
Адрес объекта недвижимости___________________________________________
Собственник (правообладатель)________________________________________
Основание возникновения права________________________________________
Сведения о наличии на хлопкоочистительном заводе:
Показатели
Единица измерения
Наличие на
"__" _________
20 __ год
Состояние
1
2
3
4
Хлопкоприемный пункт
штук
Оборудование, предназначенное для осуществления технологических операций по первичной переработке хлопка-сырца в хлопок-волокно
штук/тонн в час
Весовое оборудование
штук
Вентиляционное оборудование
штук
Погрузочно-разгрузочные механизмы
штук
Производственно-технологическая лаборатория для определения качества хлопка
штук
Специально отведенное место для хранения хлопка
Средства пожаротушения
штук
Сведения о наличии на хлопкоприемном пункте, расположенном вне местонахождения хлопкоочистительного завода:
Показатели
Единица измерения
Наличие на
"__" _________
20 __ год
Состояние
1
2
3
4
Открытая (крытая) площадка для складирования и хранения хлопка-сырца
квадратных метров
Весовое оборудование
штук
Лабораторное оборудование для отбора проб и определения качества хлопка-сырца
штук/тонн в час
Погрузочно-разгрузочные механизмы
штук
Вентиляционное оборудование
штук
Сведения о наличии пропускного режима, ограждения территории на хлопкоочистительном заводе, а также хлопкоприемном пункте, находящемся вне месторасположения хлопкоочистительного завода________
оградительных сооружений_____________________________________________
Сведения о наличии квалифицированного состава технических руководителей и специалистов, имеющих соответствующее образование:
№ п/п
Фамилия, имя, отчество (при наличии) специалиста
Должность
Специальность по образованию
Стаж работы по специальности
1
2
3
4
5

Осы талаптарға сәйкестікті лицензиар 2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік кодексінің 137-бабына (бұдан әрі – Кодекс) сәйкес бақылаудың өзге нысанын жүргізу жолымен белгілейді
3
Меншiк құқығында мақта тазалау зауытының бар-жоғы
Осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес мақта қолхаттарын беру арқылы қойма қызметi бойынша қызметтер көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын бiлiктiлiк талаптарына сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны
Көрсетілетін қызметті беруші "Жылжымайтын мүлік тіркелімі" мемлекеттік дерекқоры" ақпараттық жүйесінен алады
4
Мақта тазалау зауытында:
кемiнде бiр мақта қабылдау пунктiнiң;
шиттi мақтаны талшықты мақтаға бастапқы өңдеу жөнiндегi технологиялық операцияларды жүзеге асыруға арналған жабдықтың;
таразы жабдығының;
желдету жабдығының;
тиеу-түсiру механизмдерінің;
өрт сөндіру құралдарының; мақтаның сапасын анықтауға арналған өндiрiстiк-технологиялық зертхананың;
мақтаны сақтауға арналған арнайы бөлiнген орынның бар-жоғы
Осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес мақта қолхаттарын беру арқылы қойма қызметi бойынша қызметтер көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын бiлiктiлiк талаптарына сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны
Осы талаптарға сәйкестікті лицензиар Кодекстің 137-бабына сәйкес бақылаудың өзге нысанын жүргізу жолымен белгілейді
5
Мақта тазалау зауыты тұрған жерден тыс орналасқан мақта қабылдау пунктiнде: шиттi мақтаны қоймаға жинауға және сақтауға арналған ашық (жабық) алаңның;
таразы жабдығының;
желдету жабдығының;
өрт сөндіру құралдарының; сынамаларды iрiктеуге және шиттi мақтаның сапасын анықтауға арналған зертханалық жабдықтың;
тиеу-түсiру механизмдерінің бар-жоғы
Осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес мақта қолхаттарын беру арқылы қойма қызметi бойынша қызметтер көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын бiлiктiлiк талаптарына сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны
Осы талаптарға сәйкестікті лицензиар Кодекстің 137-бабына сәйкес бақылаудың өзге нысанын жүргізу жолымен белгілейді
6
Мақта тазалау зауытында, сондай-ақ мақта тазалау зауыты тұрған жерден тыс орналасқан мақта қабылдау пунктiнде өткiзу режимiнiң және аумағында қоршаудың бар-жоғы
Осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес мақта қолхаттарын беру арқылы қойма қызметi бойынша қызметтер көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын бiлiктiлiк талаптарына сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны
Осы талаптарға сәйкестікті лицензиар Кодекстің 137-бабына сәйкес бақылаудың өзге нысанын жүргізу жолымен белгілейді
7
Тиiстi бiлiмi бар (басшылар үшiн – жоғары техникалық немесе технологиялық бiлiм, мамандар үшiн – ортадан кейінгі (техникалық немесе технологиялық) бiлiм) техникалық басшылар мен мамандардың бiлiктi құрамының бар-жоғы
Осы біліктілік талаптарына қосымшаға сәйкес мақта қолхаттарын беру арқылы қойма қызметi бойынша қызметтер көрсету жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын бiлiктiлiк талаптарына сәйкестігі туралы мәліметтер нысаны
Осы талаптарға сәйкестікті лицензиар Кодекстің 137-бабына сәйкес бақылаудың өзге нысанын жүргізу жолымен белгілейді
Ескертпе: *осы біліктілік талабына лицензиаттың сәйкестігін тексеру лицензиялық бақылау барысында жүзеге асырылады.
Мақта қолхаттарын беру арқылы
қойма қызметі бойынша қызметтер
көрсету жөніндегі қызметке
қойылатын біліктілік талаптарына
қосымша
Мақта қолхаттарын беру арқылы қойма қызметі бойынша қызметтер
көрсетуге жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптарына
сәйкестік туралы мәліметтер нысаны
Мақта қолхаттары бойынша міндеттемелердің орындалуына
кепілдік беру жүйесіне қатысу шартының нөмірі және күні _____________
Жылжымайтын объектінің кадастрлік нөмірі ____________________________
Жылжымайтын объектінің мекенжайы ____________________________________
Мүлік иесі (құқығын иеленуші)________________________________________
Құқықтың пайда болуының негізі_______________________________________
Мақта тазалау зауытында бар-жоғы туралы мәліметтер:
Көрсеткіштер
Өлшем бірлігі
20__ жылғы "__" ________ бар-жоғы
Жай-күйі
1
2
3
4
Мақта қабылдау пункті
дана
Шитті мақтаны мақта талшығына бастапқы өңдеу бойынша технологиялық операцияларды жүзеге асыруға арналған жабдық
сағатына дана/тонна
Таразы жабдығы
дана
Желдету жабдығы
дана
Тиеу-түсіру механизмдері
дана
Мақтаның сапасын анықтауға арналған өндірістік-технологиялық зертхана
дана
Мақтаны сақтауға арналған арнайы бөлінген орын
Өрт сөндіру құралдары
дана
Мақта тазалау зауыты орналасқан жерден тыс орналасқан мақта
қабылдау пунктінде бар-жоғы туралы мәліметтер:
Көрсеткіштер
Өлшем бірлігі
20__ жылғы "__" ________ бар-жоғы
Жай-күйі
1
2
3
4
Шитті мақтаны қоймаға жинауға және сақтауға арналған ашық (жабық) алаң
шаршы метр
Таразы жабдығы
дана
Шитті мақтаның сынамаларын іріктеуге және сапасын анықтауға арналған зертханалық жабдық
сағатына дана/тонна
Тиеу-түсіру механизмдері
дана
Желдету жабдығы
дана
Өрт сөндіру құралдары
дана
Мақта тазалау зауытында, сондай-ақ мақта тазалау зауыты тұрған
жерден тыс орналасқан мақта қабылдау пунктінде мыналардың бар-жоғы
туралы мәліметтер:
өткізу режимі, аумақ қоршауы_________________________________________
қоршау құрылыстары___________________________________________________
Тиісті білімі бар техникалық басшылар мен мамандардың білікті
құрамының бар-жоғы туралы мәліметтер:
Р/с
Маманның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Лауазымы
Білімі бойынша мамандығы
Мамандығы бойынша жұмыс өтілі
1
2
3
4
5