Об утверждении Правил выполнения землеустроительных работ по разработке землеустроительного проекта
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 6 мая 2015 года № 379. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 июня 2015 года № 11370. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 3 июня 2022 года № 180.
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 03.06.2022 № 180 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 14 и пунктом 3 статьи 150 Земельного кодекса Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила выполнения землеустроительных работ по разработке землеустроительного проекта.
2. Комитету по делам строительства, жилищно-коммунального хозяйства и управления земельными ресурсами Министерства национальной экономики Республики Казахстан обеспечить в установленном законодательством порядке:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его официального опубликования.
Министр
Е. Досаев
Утверждены
приказом Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 6 мая 2015 года № 379
Правила
выполнения землеустроительных работ по разработке
землеустроительного проекта
1. Общие положения
1. Настоящие Правила выполнения землеустроительных работ по разработке землеустроительного проекта (далее - Правила), разработаны в соответствии с подпунктом 4) пункта 1 статьи 14 и пунктом 3 статьи 150 Земельного кодекса Республики Казахстан (далее - Кодекс) и определяют порядок выполнения землеустроительных работ по разработке землеустроительного проекта.
2. В настоящих Правилах дается описание состава и содержания работ, а также оформление землеустроительного проекта при проведении земельно-кадастровых и землеустроительных работ.
3. В настоящих Правилах применяются следующие термины и определения:

Жерге орналастыру жобасын әзірлеу жөніндегі жерге орналастыру жұмыстарын орындау қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 379 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 17 маусымда № 11370 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2022 жылғы 3 маусымдағы № 180 бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 03.06.2022 № 180 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 14-бабы 1-тармағының 4) тармақшасына және 150-бабының 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Жерге орналастыру жобасын әзірлеу жөніндегі жерге орналастыру жұмыстарын орындау қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері және жер ресурстарын басқару комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның мерзімді баспасөз басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
Е. Досаев
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 6 мамырдағы
№ 379 бұйрығымен
бекітілген
Жерге орналастыру жобасын әзірлеу бойынша
жерге орналастыру жұмыстарын орындау қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Жерге орналастыру жобасын әзірлеу бойынша жерге орналастыру жұмыстарын орындау қағидалары (бұдан әрі - Қағидалар) Қазақстан Республикасы Жер кодексінің (бұдан әрі - Кодекс) 14-бабының 1-тармағының 4) тармақшасына және 150-бабының 3-тармағына сәйкес әзірленген және жерге орналастыруды орындау, жерге орналастыру жобасын әзірлеу тәртібін айқындайды.
2. Осы Қағидаларда жұмыстардың мазмұны мен құрамының сипаттамасы, сондай-ақ жер-кадастрлық және жерге орналастыру жұмыстарын жүргізу кезіндегі жерге орналастыру жобасының ресімделуі беріледі.
3. Осы Қағидаларда мынадай терминдер мен анықтамалар қолданылады:

1) абрис – контур, набросок, очертание предмета, линия, показывающая форму какого-то объекта;
2) разработчик – физические и юридические лица, выполняющие землеустроительные работы;
3) землеустроительный проект – схема (план) земельного участка, сведения о площади земельного участка, его границы и местоположение, сведения о смежных собственниках и землепользователях земельных участков и об обременениях и сервитутах на земельные участки;
4) решения местных исполнительных органов – правовые акты местных исполнительных органов областей, городов республиканского значения, столицы, районов, городов областного значения, а также акимов городов районного значения, поселков, сел, сельских округов о предоставлении права на земельный участок;
5) уполномоченный орган по земельным отношениям – структурное подразделение местных исполнительных органов области, города республиканского значения, столицы, района, города областного значения, осуществляющее функции в области земельных отношений;
6) земельный участок – выделенная в замкнутых границах часть земли, закрепляемая в установленном настоящим Кодексом порядке за субъектами земельных отношений;
7) положительное заключение комиссии - заключения комиссий, создаваемой соответствующими местными исполнительными органами, о предоставлении земельного участка в форме протокольного решения;
8) исключен приказом Министра национальной экономики РК от 22.12.2015 № 782 (вводится в действие с 01.03.2016);
9) кроки – чертеж участка местности, отображающий ее важнейшие элементы, выполненной при глазомерной съемке;
10) сервитут – право ограниченного целевого пользования чужим земельным участком, в том числе для прохода, проезда, прокладки и эксплуатации необходимых коммуникаций, охотничьего и рыбного хозяйств и иных нужд;
11) заказчик – граждане и юридические лица подающие заявления на разработку землеустроительного проекта;
12) третьи лица – представители заинтересованных государственных органов и собственники (землепользователи) смежных земельных участков, права и законные интересы которых затронуты при проведении землеустройства.
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным приказом Министра национальной экономики РК от 22.12.2015 № 782 (вводится в действие с 01.03.2016).
4. При предоставлении земельного участка из земель, находящихся в государственной собственности, разработка землеустроительного проекта по образованию новых земельных участков производится на основании положительного заключения комиссии.
5. При упорядочении существующих земельных участков разработка землеустроительного проекта осуществляется на основании заявления заказчика.
Разработка землеустроительных проектов по упорядочению существующих земельных участков производиться в случаях:

1) абрис - тұрпат‚ нобай, заттың бейнесін, қандай да бір объекті нысанын көрсететін сызық;
2) әзірлеуші – жерге орналастыру жұмыстарын орындайтын жеке және заңды тұлғалар;
3) жерге орналастыру жобасы – жер учаскесінің схемасы (жоспары), жер учаскесінің алаңы, оның шекаралары мен орналасқан жері туралы мәліметтер, жер учаскелерінің аралас меншік иелері мен жер пайдаланушылары туралы және жер учаскелеріне ауыртпалықтар мен сервитуттар туралы мәліметтер;
4) жергілікті атқарушы органдардың шешімдері – облыстардың, республикалық маңызы бар қалалардың, астананың, аудандардың, облыстық маңызы бар қалалардың жергілікті атқарушы органдарының, сондай-ақ аудандық маңызы бар қалалар, кенттер, селолар, селолық округтер әкімдерінің жер учаскесіне құқық беру туралы құқықтық актілері;
5) жер қатынастары жөніндегі уәкілетті орган - жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, ауданның, облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органдарының құрылымдық бөлімшесі;
6) жер учаскесі - осы Кодексте белгіленген тәртіппен жер қатынастары субъектілеріне бекітіліп берілетін, тұйық шекара ішінде бөлінген жер бөлігі;
7) комиссияның оң қорытындысы – тиісті жергілікті атқару органдарымен құрылатын комиссияның жер учаскесін беру туралы хаттама шешімі нысанындағы қорытындысы;
8) алып тасталды - ҚР Ұлттық экономика министрінің 22.12.2015 № 782 (01.03.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9) нобайлар - жергілікті жердің маңызды элементтерін көрсететін, көз мөлшермен түсіруде орындалған сызба;
10) сервитут - бөтен жер учаскелерін шектеулі нысаналы пайдалану, оның ішінде жаяу өту, көлікпен өту, қажетті коммуникацияларды тарту мен пайдалану, аңшылық шаруашылығы және балық шаруашалықтары және өзге де мұқтаждар үшін пайдалану құқығы;
11) тапсырыс беруші – жерге орналастыру жобасын әзірлеуге өтініш білдіретін азаматтар мен заңды тұлғалар;
12) үшінші тұлғалар – мүдделі мемлекеттік органдардың өкілдері және жерге орналастыру жүргізген кезде құқықтары мен заңды мүдделері қозғалатын шектес жер учаскелерінің меншік иелері (жер пайдаланушылар).
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық экономика министрінің 22.12.2015 № 782 (01.03.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Мемлекет меншігіндегі жерлерден жер учаскесін берген кезде жаңа жер учаскелерін қалыптастыру бойынша жерге орналастыру жобасын әзірлеу комиссияның оң қорытындысы негізінде жүзеге асырылады.
5. Қолданыстағы жер учаскелерін ретке келтіру кезінде жерге орналастыру жобасын әзірлеу тапсырыс берушінің өтініші негізінде жүзеге асырылады.
Қолданыстағы жер учаскелерін ретке келтіру жөніндегі жерге орналастыру жобаларын әзірлеу мынадай жағдайларда:

1) раздела земельных участков;
2) объединения (слияния) земельных участков;
3) изменения идентификационных характеристик земельного участка (конфигурации, границ, площади);
4) изъятия или выкупа земельных участков для государственных нужд.
Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным приказом Министра национальной экономики РК от 22.12.2015 № 782 (вводится в действие с 01.03.2016).
6. Землеустроительный проект предусматривает осуществление необходимых мероприятий в следующей последовательности:
1) заявление на разработку землеустроительного проекта;
2) подготовительные работы;
3) разработка землеустроительного проекта;
4) формирование землеустроительного проекта;
5) утверждение землеустроительного проекта;
6) исполнение землеустроительного проекта.
7. В составе подготовительных работ производятся подбор планово-картографических материалов, сборе и изучении сведений о земельных участках, содержащихся в государственном земельном кадастре, землеустроительной, градостроительной, лесоустроительной, геодезической и картографической документации.
Сведения государственного земельного кадастра об определенном земельном участке предоставляются на бумажных или электронных носителях, а также в виде непосредственно санкционированного доступа к банку данных земельного кадастра с применением технических и телекоммуникационных средств связи по месту учета земельного участка в установленном порядке.
2. Разработка землеустроительного проекта
8. В землеустроительном проекте определяется площадь предоставляемого (изменяемого) земельного участка, его границы и местоположение, посторонние и собственники или землепользователи смежных земельных участков, а также обременения и сервитуты земельного участка.
9. Размеры земельных участков, предоставляемых гражданам и юридическим лицам для не сельскохозяйственных целей, определяются по нормам отвода земель для этих видов деятельности, либо в соответствии с архитектурно-градостроительной и (или) строительной документацией.
10. На землях сельскохозяйственного назначения дополнительно учитывается границы земельных участков, образуемых для вновь формируемых сельскохозяйственных организаций, крестьянских (фермерских) хозяйств и личных подсобных хозяйств, устанавливаются с учетом их компактного размещения, совмещаются с естественными и (или) искусственными рубежами (реками, ручьями, каналами, лесополосами, дорогами).
11. Полевое обследование земельных участков производится разработчиком землеустроительного проекта с участием заказчика и при необходимости третьих лиц.

1) жер учаскелерін бөлген кезде;
2) жер учаскелерін қосу (біріктіру);
3) жер учаскесінің сәйкестендіру сипаттамалары (конфигурациясы, шекаралары, алаңдары) өзгерген;
4) жер учаскелерін мемлекет мұқтажы үшін алып қою немесе сатып алу жағдайларында жүргізіледі.
6. Жерге орналастыру жобасы мынадай ретпен қажетті іс-шараларды жүзеге асыруды көздейді:
1) жерге орналастыру жобасын әзірлеуге өтініш;
2) дайындық жұмыстары;
3) жерге орналастыру жобасын әзірлеу;
4) жерге орналастыру жобасын қалыптастыру;
5) жерге орналастыру жобасын бекіту;
6) жерге орналастыру жобасын орындау.
7. Дайындық жұмыстарының құрамында жоспарлау-картографиялық материалдарды іріктеу, мемлекеттік жер кадастрында жерге орналастыру, қала құрылысы, орман орналастыру, геодезиялық және картографиялық құжаттамаларда қамтылатын жер учаскелері туралы мәліметтерді жинау және зерттеу жүргізіледі.
Белгілі бір жер учаскесі туралы мемлекеттік жер кадастры мәліметтері қағаз және электрондық тасығыштарда, сонымен қатар белгіленген тәртіппен жер учаскесінің есепке алынған жері бойынша техникалық және телекоммуникациялық байланыс құралдарын қолдана отырып, жер кадастры мәліметтерінің банкіне тікелей рұқсат ету түрінде беріледі.
2. Жерге орналастыру жобасын әзірлеу
8. Жерге орналастыру жобасында берілетін (өзгеретін) жер учаскесінің алаңы, оның шекарасы және орналасқан орны, бөгде және шектес меншік иелері немесе жер пайдаланушылар, сондай-ақ жер учаскесінің ауыртпалықтары мен сервитуттары айқындалады.
9. Азаматтар мен заңды тұлғаларға ауыл шаруашылығынан басқа мақсаттар үшiн берiлетiн жер учаскелерiнiң мөлшерi қызметтiң осы түрлерiне жер бөлiп берудiң нормалары бойынша не сәулет-қала құрылысы және (немесе) құрылыс құжаттамасына сәйкес айқындалады.
10. Ауыл шаруашылығы мақсатындағы жерлерде жаңадан қалыптастырылатын ауыл шаруашылығы ұйымдары, шаруа (фермер) қожалықтары мен жеке қосалқы шаруашылықтары үшін құрылатын жер учаскелерінің шекаралары қосымша ескеріледі, олардың жинақы орналасуы ескеріле отырып белгіленеді, табиғи және (немесе) жасанды шекаралармен (өзендермен, бұлақтармен, арналармен, орман алаптарымен, жолдармен) біріктіріледі.
11. Жерге орналастыру жобасын әзірлеуші, тапсырыс берушінің және қажет болған жағдайда үшінші тұлғалардың қатысуымен жер учаскелеріне далалық зерттеуді жүргізеді.

12. В процессе полевого обследования производится уточнение месторасположения объектов недвижимости и фактических границ земельных участков.
13. Результаты полевого обследования земельных участков оформляются актом полевого обследования с изготовлением схематического чертежа.
14. Текстовая часть землеустроительного проекта включает:
1) заявление граждан или юридического лица о предоставлении права на земельный участок;
2) акт выбора земельного участка с приложением проектных границ земельного участка;
3) заключение земельной комиссии о возможности использования испрашиваемого земельного участка по заявленному целевому назначению;
4) материалы (документы) необходимые для обоснования принимаемых проектных решений при образовании нового земельного участка или его упорядочении.
Для существующих земельных участков в текстовую часть землеустроительного проекта включаются копии правоустанавливающих документов на объект недвижимости и копия документа удостоверяющего личность заказчика.
15. Техническая часть землеустроительного проекта включает: пояснительную записку, проектную схему месторасположения земельного участка.
В планово-картографические материалы проекта включаются схема, которая составляется в масштабе М:1:500, 1:2000, 1:5000 в населенных пунктах, на землях других категорий в масштабе, удобном для работы, на которую нанесена информация, необходимая для принятия и обоснования проектных решений (границы существующих земельных участков, их кадастровые номера, границы охранных, санитарно-защитных и иных зон с особыми условиями использования земель).
Все проектные элементы (точки описания смежеств и направлений, границы земельных участков, меры линий, опорные точки и их нумерация), необходимые для определения месторасположения проектных элементов на местности, отображаются на чертеже землеустроительного проекта красным цветом, при этом посторонние землепользователи синим цветом.
Схема включает экспликацию земель (кроме земель населенных пунктов), условные обозначения, описание смежеств и земель постороннего пользования.
В штампе схемы указываются название землеустроительного проекта, объект землеустройства, масштаб, количество листов и исполнителя работ. На схеме предусматривает место для размещения реквизитов утверждения и согласования чертежа землеустроительного проекта.
16. Рассмотрение, согласование и утверждение землеустроительного проекта осуществляется в следующем порядке:
1) разработчиком землеустроительного проекта, подготовленный план земельного участка и его ведомости координат угловых поворотных точек передается в Государственную корпорацию, для сверки соответствия местоположения проектируемого земельного участка графическим данным автоматизированной информационной системы государственного земельного кадастра.
В случае соответствия проектируемого земельного участка графическим данным автоматизированной информационной системы государственного земельного кадастра (отсутствие наложений границ, соответствие месторасположение, площади, меры линий, конфигураций и координат земельного участка по представленным данным, отсутствие обременений и ограничений), Государственная корпорация, ставит отметку на плане земельного участка и его ведомости координат угловых поворотных точек и выдает разработчику в течении 15 календарных дней со дня поступления;

12. Далалық зерттеу процесінде жылжымайтын мүлік объектілерінің орналасқан жері мен жер учаскелерінің нақты шекараларын нақтылау жүргізіледі.
13. Жер учаскелерін далалық зерттеудің нәтижелері далалық зерттеудің сызба схемасын дайындаумен бірге далалық зерттеу актісімен ресімделеді.
14. Жерге орналастыру жобасының мәтіндік бөлігінде:
1) жер учаскесіне құқық беру туралы азаматтың немесе заңды тұлғаның өтініші;
2) жер учаскесі шекараларының жобасымен қоса жер учаскесін таңдау актісі;
3) сұралып отырған жер учаскесін мәлімделген нысаналы мақсаты бойынша пайдалану мүмкіндігі туралы жер комиссиясының қорытындысы;
4) жаңа жер учаскесін қалыптастыру немесе оны ретке келтіру кезінде қабылданатын жобалық шешімдердерді негіздеу үшін қажетті материалдар (құжаттар) қамтылады.
Қолданыстағы жер учаскелері үшін жерге орналастыру жобасының мәтіндік бөлігіне жылжымайтын мүлік объектісіне құқықты белгілейтін құжаттардың көшірмелері және тапсырыс берушінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі қосылады.
15. Жерге орналастыру жобасының техникалық бөлігінде түсіндірме жазба, жер учаскесінің орналасқан орнының жобалық схемасы қамтылады.
Жобаның жоспарлау-картографиялық материалдарына елді мекендерде М: 1:500, 1:2000, 1:5000 масштабында, басқа санаттағы жерлерде жұмысқа ыңғайлы масштабта құрылатын схема қосылады, оған жобалық шешімдерді қабылдау және негіздеу үшін қажетті ақпарат енгізілген (қолданыстағы жер учаскелерінің шекаралары, олардың кадастрлық нөмірлері, күзет, санитариялық-қорғау және жерлерді ерекше шарттармен пайдаланатын өзге аймақтардың шекаралары).
Жергілікті жерде жобалық элементтердің орналасқан жерін анықтау үшін қажетті барлық жобалық элементтер (шектесу мен бағыттарды сипаттау нүктелері, жер учаскелерінің шекаралары, сызықтардың өлшемі, тірек нүктелері мен олардың нөмірлері) жерге орналастыру жобасының сызбасында қызыл түспен, бұл ретте, бөгде жер пайдаланушылар көк түспен белгіленеді.
Схемада жер экспликациясы (елді мекендердің жерлерінен басқа), шартты белгілер, шектесу және бөгде тұлғаның пайдалануындағы жерлердің сипаттамасы қамтылады.
Схеманың мөртабанында жерге орналастыру жобасының атауы, жерге орналастыру объектісі, масштабы, парақтар саны және жұмысты орындаушы көрсетіледі. Схемада жерге орналастыру жобасының сызбасын бекіту және келісу деректемелерін орналастыруға арналған орын көзделеді.
16. Жерге орналастыру жобасын қарау, келісу және бекіту мынадай тәртіппен жүзеге асырылады:
1) жерге орналастыру жобасын әзірлеуші дайындалған жоспары және оның бұрылыс айналма нүктелері координаттарының ведомосі Мемлекеттік корпорацияға жобаланатын жер учаскесінің орналасқан жерінің мемлекеттік жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің графикалық деректеріне сәйкес келуін салыстырып тексеру үшін береді.
Жобаланған жер учаскесінің орналасқан жері мемлекеттік жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің графикалық деректеріне сәйкес келген жағдайда (шекаралардың қабаттасуларының жоқтығы, жер учаскесінің орналасқан жерінің, алаңының, сызық шектерінің, конфигурациясы мен координаталарының деректерінің ұсынылған деректер бойынша сәйкес келуі, ауыртпалықтар мен шектеулердің жоқтығы), Мемлекеттік корпорация жер учаскесінің жоспарында және оның бұрылыс айналма нүктелері координаталарының ведомосінде белгі қойып, оны әзірлеушіге материалдарын түскен күннен бастап күнтізбелік 15 күнде береді.

в случае несоответствия месторасположения проектируемого земельного участка графическим данным автоматизированной информационной системы государственного земельного кадастра (наложений, несоответствие месторасположение, некорректных данных площади, меры линий, конфигураций и координат земельного участка по представленным данным, наличия обременений и ограничений), Государственная корпорация возвращает план земельного участка и его ведомость координат угловых поворотных точек разработчику со схемой наложение границ земельного участка согласно приложению 1 к настоящим Правилам, в течении 15 календарных дней со дня поступления. На схеме границы проектируемого участка отображаются синим цветом с указанием полигона и площади наложения, кадастровый номер;
2) согласование землеустроительного проекта в государственных органах и у третьих лиц, государственных органов и собственников (землепользователей) смежных земельных участков права и законные интересы которых затронуты при проведении земельно-кадастровых и землеустроительных работ, предоставляются в виде писем (соглашений) либо подписей, заверенных печатью, на схеме проекта земельного участка, при этом заказчик или его доверенное лицо обеспечивают согласование проекта самостоятельно со всеми заинтересованными лицами;
3) утверждение землеустроительного проекта осуществляется приказом уполномоченного органа по земельным отношениям.
Сноска. Пункт 16 с изменением, внесенным приказом Министра национальной экономики РК от 22.12.2015 № 782 (вводится в действие с 01.03.2016).
17. После окончания землеустроительных работ и их утверждения уполномоченным органом по земельным отношениям один экземпляр землеустроительного проекта выдается заказчику либо разработчику, второй экземпляр с ведомостью координат угловых точек проектных границ земельного участка передается в Государственную корпорацию, для формирования земельно-кадастрового дела с внесением данных в базу автоматизированной информационной системы государственного земельного кадастра.
Сноска. Пункт 17 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 22.12.2015 № 782 (вводится в действие с 01.03.2016).
18. Достоверность сведений о земельных участках, включаемых в земельно-кадастровую документацию из утвержденного землеустроительного проекта, в соответствии действующими законодательными актами обеспечивают разработчик землеустроительного проекта.
3. Состав землеустроительного проекта
19. Землеустроительный проект формируется из двух частей: текстовой и технической.
Землеустроительный проект, и другая документация, до утверждения уполномоченного органа по земельным отношениям, оформляется титульным листом по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам и формируется в следующей последовательности:
Текстовая часть содержит:

Жобаланған жер учаскесінің орналасқан жері мемлекеттік жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің графикалық деректеріне сәйкес келмеген жағдайда (жер учаскелері шекараларының қабаттасуы, жер учаскесінің орналасқан жерінің сәйкес келмеуі, жер учаскесі алаңының, сызық шектерінің, конфигурациясы мен координаталарының ведомостімен ұсынылған деректер бойынша дұрыс еместігі, ауыртпалықтар мен шектеулердің болуы), Мемлекеттік корпорация жер учаскесінің жоспарын және оның бұрылыс айналма нүктелері координаталарының ведомосін осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес жер учаскесінің шекараларының қабаттасу схемасымен қосып, күнтізбелік 15 күн ішінде әзірлеушіге қайтарады.
2) жерге орналастыру жобасын мемлекеттік органдарда, жер-кадастрлық және жерге орналастыру жұмыстарын жүргізу кезінде құқықтары мен заңды мүдделері қозғалуы мүмкін үшінші тұлғаларда мемлекеттік органдармен көршілес учаскелер меншік иелері (жер пайдаланушылар) хаттар (келісімдер) не жер учаскесінің жоба схемасында мөрмен куәландырылған қол қою түрінде келісім беріледі, бұл ретте тапсырыс беруші немесе оның сенім білдірген адамы өз бетінше барлық мүдделі тұлғалармен келісімді қамтамасыз етеді;
3) жерге орналастыру жобасын бекіту жер қатынастары жөніндегі уәкілетті органның бұйрығымен жүзеге асырылады.
Ескерту. 16-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық экономика министрінің 22.12.2015 № 782 (01.03.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
17. Жерге орналастыру жұмыстары аяқталып, олар өкілетті органмен бекітілгеннен кейін жерге орналастыру жобасының бір данасы тапсырыс берушіге немесе әзірлеушіге және екінші данасы жер учаскесінің жобалық шекараларының бұрылыс нүктелері координаталарының ведомосімен қоса Мемлекеттік корпорацияға жер-кадастрлық істерді қалыптастырып, деректерді мемлекеттік жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің базасына енгізу үшін беріледі.
Ескерту. 17-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің 22.12.2015 № 782 (01.03.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
18. Бекітілген жерге орналастыру жобасынан жер-кадастрлық құжаттамаларға енгізілетін жер учаскелері туралы мәліметтердің дұрыстығын қолданыстағы заңнамалық актілерге сәйкес жерге орналастыру жобасын әзірлеуші қамтамасыз етеді.
3. Жерге орналастыру жобасының құрамы
19. Жерге орналастыру жобасы екі бөлімнен қалыптастырылады: мәтіндік және техникалық.
Жерге орналастыру жобасы және басқа құжаттама жер қатынастары жөніндегі уәкілетті орган бекіткенге дейін осы Қағиданың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша титул парағымен келесі реттілікпен ресімделеді:
Мәтіндік бөлімде:

1) опись землеустроительного проекта по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
2) корректурный лист проекта по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
3) перечень документов, принятых у заказчика по форме согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
4) заявление на разработку землеустроительного проекта по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
5) акты выбора и схемы границ земельного участка для рассмотрения и подготовки заключения комиссией в соответствии с пунктом 2 статьи 43 Кодекса;
6) Положительное заключение комиссии;
7) копия документа удостоверяющего личность гражданина или справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица.
При обращении заказчика через уполномоченного представителя:
по юридическим лицам копия документа, подтверждающего полномочия;
по физическим лицам засвидетельствованная копия доверенности;
8) расчеты потерь сельскохозяйственного и лесохозяйственного производства с приложением акта возмещения потерь, утвержденного решением местного исполнительного органа о предоставлении права на земельный участок в соответствии пунктом 5 статьи 106 Кодекса при изъятии сельскохозяйственных угодий.
Техническая часть землеустроительного проекта оформляется по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам и содержит:
1) пояснительную записку к землеустроительному проекту по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам;
2) схема (план) земельного участка согласно приложениям 9, 10, 11 к настоящим Правилам;
3) план земельного участка по форме согласно приложению 12 к настоящим Правилам;
4) рабочий чертеж по форме согласно приложению 13 к настоящим Правилам;
5) журнал измерений по форме согласно приложению 14 к настоящим Правилам;
6) абрис по форме согласно приложению 15 к настоящим Правилам;
7) кроки при использовании геодезических приборов систем глобального позиционирования (GPS – Global Positioning system) по форме согласно приложению 16 к настоящим Правилам;
8) ведомость увязки теодолитных ходов либо сводная ведомость координат и длин сторон границ земельного участка по форме согласно приложению 17, 18 к настоящим Правилам;
9) обременения и сервитуты (в случае их наличия).
Приложение 1
к Правилам выполнения
землеустроительных работ по
разработке землеустроительного
проекта
Форма
Схема
наложения границ проектируемого земельного участка:
___________________________________________________________________
(наименование заказчика, месторасположение земельного участка)
Приложение 2
к Правилам выполнения
землеустроительных работ по
разработке землеустроительного
проекта
Форма
Согласовано, заказчик: Утверждено приказом:
______________________________ ______________________________
(фамилия, имя, отчество (Наименование уполномоченного
физического лица либо полное органа)
наименование юридического лица) от "__"_________ 20___года №___
от "___" ____________20___года
_____________________________________________________________________
Наименование физического и юридического лица,
_____________________________________________________________________
осуществляющего разработку землеустроительного проекта
Землеустроительный проект
_____________________________________________________________________
(наименование землеустроительного проекта)
Месторасположения (адрес) земельного участка: _______________________
_____________________________________________________________________
Разработчик проекта _________________________________________________
(фамилия, имя, отчество физического лица или
наименование юридического лица)
____________________________
(место для подписи и печати)
Дата выдачи " " _____________ 20__ года
Приложение 3
к Правилам выполнения
землеустроительных работ по
разработке землеустроительного
проекта
Форма
Опись землеустроительного проекта
п/п
Наименование документа
количество
листов
страниц
Текстовая часть
1
Корректурный лист проекта
2
Перечень документов, принятых у заказчика
3
Заявление на разработку землеустроительного проекта
4
Акт выбора и схема границ земельного участка
5
Положительное заключение комиссии
6
Копия документа удостоверяющего личность гражданина либо справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица
7
Доверенность
Техническая часть
8
Пояснительная записка к землеустроительному проекту
9
Схема (план) земельного участка
10
План земельного участка по координатам
11
Рабочий чертежь
12
Журнал измерений
13
Абрис
14
Кроки (при использовании GPS)
15
Сводная ведомость координат
Итого:
_______________________________________________________________
фамилия, имя, отчество исполнителя землеустроительного проекта
_________________
(подпись, дата)
Приложение 4
к Правилам выполнения
землеустроительных работ по
разработке землеустроительного
проекта
Форма
Корректурный лист проекта
Наименование лиц, внесших корректировку
Дата
приема
Дата передачи
Замечания, исправления, согласования
_______________________________________________________________
фамилия, имя, отчество исполнителя землеустроительного проекта
_________________
(подпись, дата)
Приложение 5
к Правилам выполнения
землеустроительных работ по
разработке землеустроительного
проекта
Форма
Перечень документов, принятых у заказчика
№ п/п
Наименование документа
Количество
листов
Примечание (копии, оригиналы,
формат и другие)
___________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество лица, принявшего пакет документов к проекту
_____________
(подпись, дата)
___________________________________________________________________
Наименование заказчика (представителя), сдавшего пакет документов
______________
(подпись, дата)
Приложение 6
к Правилам выполнения
землеустроительных работ по
разработке землеустроительного
проекта
Форма
Руководителю организации-разработчика
проекта
______________________________________________
наименование организации разработчика проекта)
______________________________________________
(фамилия, имя, отчество)
от ___________________________________________
(фамилия, имя, отчество физического лица либо полное
______________________________________________
наименование юридического лица)
______________________________________________
(ИИН/БИН реквизиты документа, удостоверяющего
______________________________________________
личность физического или юридического лица,
______________________________________________
контактный телефон, местонахождение или
______________________________________________
местожительство)
Заявление
на разработку землеустроительного проекта
Прошу Вас разработать землеустроительный проект при
предоставлении государством права частной собственности на земельный
участок или права землепользования, в случае изменений
идентификационных характеристик земельного участка (нужное
подчеркнуть) на земельный участок, расположенный по адресу:
_____________________________________________________________________
(месторасположение земельного участка)
_____________________________________________________________________
(целевое назначение, площадь земельного участка)
Дата __________ Заявитель _____________________________________
(фамилия, имя, отчество физического
_________________________________________
или наименование юридического лица либо
_________________________________________
уполномоченного лица, подпись, печать)
Приложение 7
к Правилам выполнения
землеустроительных работ по
разработке землеустроительного
проекта
Форма
_____________________________________________________________
Наименование физического или юридического лица
______________________________________________________________
осуществляющего разработку землеустроительного проекта
Техническая часть землеустроительного проекта
___________________________________________________________________
(наименование землеустроительного проекта)
Наименование
заказчика: ________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество физического лица или наименование
юридического лица)
Месторасположение земельного участка: ______________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
фамилия, имя, отчество исполнителя землеустроительного проекта
___________________
(подпись, дата)
Приложение 8
к Правилам выполнения
землеустроительных работ по
разработке землеустроительного
проекта
Форма
Пояснительная записка к землеустроительному проекту
Землеустроительный проект разработан на основании заявления на
землеустроительные работы от "___" _________ 201__года №_______ и
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Землепользователь (собственник):
_____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество физическогго лица или полное наименование
юридического лица)
Месторасположение земельного участка:
_____________________________________________________________________
Обоснования составления землеустроительного проекта:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Вид право собственности на земельный участок __________________
Площадь земельного участка ____________________________________
Целевое назначение земельного участка _________________________
_____________________________________________________________________
Дополнительное пояснение: угловые поворотные точки (координаты)
земельного участка хранятся _________________________________________
(наименование предприятия)
Возмещение потерь сельхозпроизводства (в случае наличия)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Исполнитель: __________________________________________________
(фамилия, имя, отчество исполнителя
землеустроительного проекта)
___________________
(подпись, дата)
Приложение 9
к Правилам выполнения
землеустроительных работ по
разработке землеустроительного
проекта
Форма
Схема (план) земельного участка
Заказчик: __________________________________________________________
Месторасположения земельного участка: ____________________________
Целевое назначение земельного участка: ___________________________

1) осы Қағиданың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жерге орналастыру жобасының тізімі;
2) осы Қағиданың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жобаның түзету парағы;
3) осы Қағиданың 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша тапсырыс берушіден қабылданған құжаттар тізбесі;
4) осы Қағиданың 6-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жерге орналастыру жобасын әзірлеуге өтініш;
5) Кодекстің 43-бабының 2-тармағына сәйкес комиссияның қарауы және қорытынды дайындауы үшін жер учаскесі шекараларының схемалары мен таңдау актілері;
6) комиссияның оң қорытындысы;
7) азаматтың жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі немесе заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы анықтама.
Тапсырыс беруші уәкілетті өкілі арқылы өтініш жасағанда:
заңды тұлғалар бойынша құзыретін растайтын құжаттың көшірмесі;
жеке тұлғалар бойынша сенімхаттың куәландырылған көшірмесі;
8) Қазақстан Республикасы Жер кодексінің 106-бабының 5-тармағына сәйкес жер учаскесіне құқық беру туралы жергілікті атқарушы органның шешімімен бекітілген шығындардың орнын толтыру актісімен қоса ауыл шаруашылығы мен орман шаруашылығы өндірістері шығындарының есебі (заңнамада белгіленген жағдайларда) қамтылады.
Жерге орналастыру жобасының техникалық бөлімі осы Қағиданың 7-қосымшасына сәйкес нысан бойынша ресімделеді және:
1) осы Қағиданың 8-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жерге орналастыру жобасына түсіндірме жазба;
2) осы Қағиданың 9, 10, 11-қосымшаларына сәйкес жер учаскесінің схемасы (жоспары);
3) осы Қағиданың 12-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жер учаскесінің жоспары;
4) осы Қағиданың 13-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жұмыс сызбасы;
5) осы Қағиданың 14-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өлшемдер журналы;
6) осы Қағиданың 15-қосымшасына сәйкес нысан бойынша абрис;
7) осы Қағидалардың 16-қосымшасына сәйкес жаһандық позициялау жүйесі (GPS-Global Positioning System) бойынша нобайлар пайдаланылған кезде;
8) осы Қағиданың 17, 18-қосымшаларына сәйкес нысан бойынша теодолиттік жүрістерді қиыстыру ведомосі немесе жер учаскесі шекаралары жақтарының ұзындықтры мен координаталарының жиынтық ведомосі;
9) ауыртпалықтар мен сервитуттар (болған жағдайда).
Жерге орналастыру жобасын
әзірлеу бойынша жерге
орналастыру жұмыстарын
орындау ережесіне
1-қосымша
Нысан
Жобаланатын жер учаскесі шекарларының қабаттасу схемасы:
___________________________________________________________________
(тапсырыс берушінің атауы, жер учаскесінің орналасқан жері)
Жерге орналастыру жобасын
әзірлеу бойынша жерге
орналастыру жұмыстарын
орындау ережесіне
2-қосымша
Нысан
Келісілді, тапсырыс беруші: бұйрығымен бекітілді
_______________________________ ______________________________
(аты-жөні/заңды тұлға) (уәкілетті органның атауы)
201__ж. "____"___________№______ 201__ж. "____"_____________
_____________________________________________________________________
Жерге орналастыру жобасын әзірлеген жеке
_____________________________________________________________________
және заңды тұлғаның атауы
Жерге орналастыру жобасы
_____________________________________________________________________
(жерге орналастыру жобасының атауы)
Жер учаскесінің орналасқан жері (мекенжайы):_________________________
_____________________________________________________________________
Жобаны әзірлеуші ____________________________________________________
(жеке тұлғаның атын-жөні немесе заңды тұлғаның атауы)
________________________
(қол қою мен мөрдің орны)
Берілген күні 201__ж. "____"_____________
Жерге орналастыру жобасын
әзірлеу бойынша жерге
орналастыру жұмыстарын
орындау қағидасына
3-қосымша
Нысан
Жерге орналастыру жобасының тізімдемесі
№ р/с
Құжаттың атауы
Беттер саны
Беттер №
Мәтіндік бөлім
1
Жобаның корректуралық парағы
2
Тапсырыс берушіден қабылданған құжаттардың тізбесі
3
Жерге орналастыру жобасын әзірлеу үшін өтініш
4
Таңдау және келісу актісі
5
Жер комиссиясының қорытындысы
6
Жеке куәліктің көшірмесі
7
Сенімхат
Техникалық бөлім
8
Түсіндірме жазба
9
Ситуациялық сызба
10
Жер учаскесін үйлестіру бойынша жоспары
11
Жұмыс сызбасы
12
Өлшеу журналы
13
Абрис
14
Нобайлар (GPS пайдаланғанда)
15
Үйлестіру ведомсының жиынтығы
Жиынтығы:
______________________________________________
жерге орналастыру жобасын орындаушының аты-жөні _________________
(қолы, күні)
Жерге орналастыру жобасын
әзірлеу бойынша жерге
орналастыру жұмыстарын
орындау қағидасына
4-қосымша
Нысан
Жобаның корректуралық парағы
Түзету енгізген тұлғалардың атауы
Қабылдау күні
Беру күні
Ескертулер, түзетулер, келісулер
________________________________________________
жерге орналастыру жобасын орындаушының аты-жөні __________________
(қолы, күні)
Жерге орналастыру жобасын
әзірлеу бойынша жерге
орналастыру жұмыстарын
орындау қағидасына
5-қосымша
Нысан
Тапсырыс берушіден қабылданған құжаттардың тізімі
№ р/р
Құжаттың атауы
Бет саны
Ескертпелер (көшірмелер, түпнұсқалар, формат және т.б.)
________________________________________________________
жобаның құжаттар топтамасын қабылдаған тұлғаның аты-жөні ____________
(қолы, күні)
__________________________________________________________________
құжаттар топтамасын тапсырған тапсырыс берушінің (өкілінің) атауы
____________
(қолы, күні)
Орналастыру жобасын
әзірлеу бойынша жерге
орналастыру жұмыстарын
орындау қағидасына
6-қосымша
Нысан
Жобаны әзірлеуші ұйымның басшысына
_______________________________________
(жобаны әзірлеуші ұйымның атауы)
_______________________________________
(аты-жөні)
_____________________________________
(кімнен)
_____________________________________
(жеке тұлғаның аты-жөні немесе заңды тұлғаның толық атауы)
__________________________________________________________
(ЖСН/БСН, жеке немесе заңды тұлғаның жеке басын
_________________________________________________________
куәландыратын құжат деректемелері,
_______________________________________
(байланыс телефоны, мекенжайы)
Жер учаскелерін қалыптастыру бойынша жерге орналастыру
жобасын әзірлеу туралы өтініш
_______________________________________________________________
(жер учаскесінің алаңы, нысаналы мақсаты)
үшін _______________________________________________________________
(жер учаскенің орналасқан жерінің мекенжайы)
орналасқан жер учаскесіне мемлекет жер учаскесіне жеке меншік құқығын немесе жер пайдалану құқығын берген кезде, жер учаскенің сәйкестендіру сипаттамалары өзгерген жағдайда, жерге орналастыру жобасын әзірлеуді сұраймын.
Күні ____ Өтініш беруші ______________________________
(жеке тұлғаның аты-жөні немесе
____________________________
заңды тұлғаның атауы
_________________________________
не уәкілетті тұлғаның аты-жөні, қолы, мөрі)
Жерге орналастыру жобасын
әзірлеу бойынша жерге
орналастыру жұмыстарын
орындау қағидасына
7-қосымша
Нысан
___________________________________________________________________
жерге орналастыру жобасын әзірлейтін жеке
___________________________________________________________________
және заңды тұлғаның атауы
Жерге орналастыру жобасының техникалық бөлімі
__________________________________________________
(жерге орналастыру жобасының атауы)
Тапсырыс берушінің атауы:____________________________________________
(жеке тұлғаның аты-жөні немесе заңды тұлғаның атауы)
Жер учаскесінің орналасқан орны: ____________________________________
_____________________________________________________________________
___________________________________________________________________
жерге орналастыру жобасын орындаушының аты-жөні ____________
(қолы, күні)
Жерге орналастыру жобасын
әзірлеу бойынша жерге
орналастыру жұмыстарын
орындау қағидасына
8-қосымша
Нысан
Жерге орналастыру жобасына түсіндірме жазба
Жерге орналастыру жобасы жерге орналастыру жұмысын жүргізуге берілген 201__жылғы "___" _________ №_______ өтініш және ____________________________________________________________________________________________________________________ негізінде жүргізілді.
Жер пайдаланушы (меншік иесі):
_____________________________________________________________________
(аты-жөні немесе заңды тұлғаның толық атауы, тіркеу адресі)
Жер учаскесінің орналасқан жері:
_____________________________________________________________________
Жерге орналастыру жобасын жасаудың негіздемесі:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Жер учаскесінің меншік құқығының түрі:_______________________________
Жер учаскесінің алаңы _______________________________________________
Жер учаскенің нысаналы мақсаты: _____________________________________
_____________________________________________________________________
Қосымша түсініктеме: жер учаскесінің бұрылыс айналма нүктелері (координаталары) ________________________________________ сақталады.
(кәсіпорынның атауы)
Ауыл шаруашылығы өндірісі шығындарының (болған жағдайда) орнын толтыру
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Орындаушы:________________________________________________
аты-жөні __________
(қолы, күні)
Жерге орналастыру жобасын
әзірлеу бойынша жерге
орналастыру жұмыстарын
орындау қағидасына
9-қосымша
Нысан
Ресімделетін жер учаскесінің ситуациялық схемасы
ЖОБАНЫҢ СХЕМАЛЫҚ СЫЗБАСЫ – СИТУАЦИЯЛЫҚ СХЕМА
Өтініш білдірушінің аты-жөні/атауы: _________________________________
Жер учаскесінің орналасқан орны: ____________________________________
Жер учаскесінің нысаналы мақсаты: ___________________________________

М 1:500 М 1:2000
Руководитель
Площадь земельного участка
Листов
Лист
Масштаб
Нач. подразделения
1:
Исполнитель
Дата:
Приложение 10
к Правилам выполнения
землеустроительных работ по
разработке землеустроительного
проекта
Форма
Схема (план) земельного участка предоставления земельного участка в пользование/владение
наименование юридического/физичекого лица из земель________с/о, района_________ области________
СХЕМА СОГЛАСОВАНА:
1.Наименование согласующего лица,
ФИО, Дата, Печать (при наличии) по каждому
смежнику
2.__________________________________
3.__________________________________
4.__________________________________
Шектес жер пайданалушылар:
А-дан-Б-ға дейін – жер пайдаланушылар
Б-дан-В-ға дейін – жер пайдаланушылар
В-дан-Г-ға дейін – жер пайдаланушылар
Г-дан-Д-ға дейін – жер пайдаланушылар
Д-дан-А-ға дейін – жер пайдаланушылар
Смежные землепользователи:
От А до Б – наименование землепользователя
От Б до В – наименование землепользователя
От В до Г – наименование землепользователя
От Г до Д – наименование землепользователя
От Д до А – наименование землепользователя
Наименование посторонних
землепользователей и их площадь:
ЭКСПЛИКАЦИЯ ЗЕМЕЛЬ в гектарах
Предоставляется всего в границах земельного отвода
в том числе
пашня
сенокос
пастбище
прочие
137
135
-
-
2
Исполнитель
ФИО
Подпись
Дата
Межхозяйственное землеустройства
Наименование землепользователя
Чертеж проекта
листов
лист
масштаб
1
1
1:
Наименование исполнителя
Приложение 11
к Правилам выполнения
землеустроительных работ по
разработке землеустроительного
проекта
Форма
Схема (план) земельного участка
Схема прокладки по территории землепользований
Экспликация земель, предоставляемых для прокладки (га) (фрагмент)
Исполнитель
ФИО
Подпись
Дата
Межхозяйственное землеустройства
Наименование землепользователя
Чертеж проекта
листов
лист
масштаб
1
1
1:
Наименование исполнителя
Приложение 12
к Правилам выполнения
землеустроительных работ по
разработке землеустроительного
проекта
Сноска. Приложение 12 с изменением, внесенным приказом Министра национальной экономики РК от 22.12.2015 № 782 (вводится в действие с 01.03.2016).
Форма
План земельного участка соответствует графическим данным
Автоматизированной информационной системы государственного
земельного кадастра ________________________________
Государственной корпорации
____________________________________ "____"___________20__ года
Подпись должностного лица, печать
ПЛАН ЗЕМЕЛЬНОГО УЧАСТКА
Кадастровый номер земельного участка
Площадь, га
0,1600
Местоположение земельного участка
Категория земель
Целевое назначение
Приложение 13
к Правилам выполнения
землеустроительных работ по
разработке землеустроительного
проекта
Форма
Составил(а)__________________ ______________ ____________
ФИО подпись дата
Примечание: – Рабочий чертеж, по мере необходимости
дополняется вариантами разбивки электронными тахеометрами, GPS, а
именно: границы земельного участка с промерами и координатами точек
земельного участка (экземпляр составляемый для заказчика делается без
координат), откуда берутся привязки для разбивки данного земельного
участка.
Приложение 14
к Правилам выполнения
землеустроительных работ по
разработке землеустроительного
проекта
Форма
Журнал измерений
Объект ______________________________________________________________
(местоположение земельного участка, адресные данные)
Геодезические приборы применяемые при съемке ________________________
_____________________________________________________________________
(тип прибора, точность)
Ход _________________________________________________________________
____________________________________________ "___"__________20___года
Измерения произвел: _____________________________________ ___________
(фамилия, имя, отечество/ (подпись)
наименование юридического лица)
Примечание: – Журнал измерений и абрис – данное приложение
заполняется в случае разбивки земельного участка теодолитом, в случае
разбивки участка тахеометрами или GPS приборами, данные по этому
приложению можно разместить на Рабочем чертеже, и абрис исключить,
так как результаты по абрису уже будут отражены на рабочем чертеже.
Приложение 15
к Правилам выполнения
землеустроительных работ по
разработке землеустроительного
проекта
Форма
Абрис
Исполнитель _______________________ ________________ __________
(фамилия, имя, отчество) (должность) (подпись)
Приложение 16
к Правилам выполнения
землеустроительных работ по
разработке землеустроительного
проекта
Форма
Кроки
заполняются при применении GPS (спутниковая система)
(образец оформления)
Исполнитель __________________________ ___________________ __________
(фамилия, имя, отчество) (должность) (подпись)
Приложение 17
к Правилам выполнения
землеустроительных работ по
разработке землеустроительного
проекта
Форма
Ведомость увязки теодолитных ходов
(при использовании теодолита)
_____________________________________________________________________
(местоположение земельного участка, адресные данные)
№ точек
Горизонтальные углы
Дирекционные углы
Меры линий (горизонталь. пролож.)
Приращение координат
Координаты
измеренные
исправленные
вычисленные
исправленные
Х
У
+
Х
+
У
+
Х
+
У
Примечание: при использовании электронных теодолитов,
тахеометров и спутниковых приборов системы GPS с последующей
обработкой геодезических измерений по специальным программам на
компьютере ведомость вычисления координат не составляется.
Исполнитель __________________________ ___________________ __________
(фамилия, имя, отчество) (должность) (подпись)
Приложение 18
к Правилам выполнения
землеустроительных работ по
разработке землеустроительного
проекта

М 1:500 М 1:2000
Басшы
Жер учаскесінің алаңы
Беттер
Парақ
Масштаб
Бөлімше бастығы
1:
Орындаушы
Күні:
Жерге орналастыру жобасын
әзірлеу бойынша жерге
орналастыру жұмыстарын
орындау қағидасына
10-қосымша
ЖЕРГЕ ОРНАЛАСТЫРУ СХЕМАСЫ
ЗЕМЛЕУСТРОИТЕЛЬНАЯ СХЕМА
предоставления земельного участка в пользование/владение
наименование юридического/физичекого лица
из земель________с/о, района_________ области_________
СХЕМА КЕЛІСІЛДІ:
СХЕМА СОГЛАСОВАНА:
1.Наименование согласующего лица,
ФИО, Дата, Печать по кождому смежнику
2.________________________________
3.________________________________
4.________________________________
Шектес жер пайданалушылар:
А-дан-Б-ға дейін – жер пайдаланушылар
Б-дан-В-ға дейін – жер пайдаланушылар
В-дан-Г-ға дейін – жер пайдаланушылар
Г-дан-Д-ға дейін – жер пайдаланушылар
Д-дан-А-ға дейін – жер пайдаланушылар
Смежные землепользователи:
От А до Б – наименование землепользователя
От Б до В – наименование землепользователя
От В до Г – наименование землепользователя
От Г до Д – наименование землепользователя
От Д до А – наименование землепользователя
Наименование посторонних землепользователей и их площадь:
ЭКСПЛИКАЦИЯ ЗЕМЕЛЬ в гектарах
Предоставляется всего в границах земельного отвода
в том числе
пашня
сенокос
пастбище
прочие
137
135
-
-
2
Орындаушы
Аты-жөні
Қолы
Күні
Шаруашылықаралық жерге орналастыру
Жер пайдаланушының атауы
Жоба сызбасы
парақтар
парақ
масштабы
1
1
1:
Орындаушының атауы
Жерге орналастыру жобасын
әзірлеу бойынша жерге
орналастыру жұмыстарын
орындау қағидасына
11-қосымша
_______орналасқан жер учаскелеріне құқығын
беру жөніндегі жерге орналастыру схемасы
расположенный__________
Схема прокладки ВОЛС по территории землепользований (фрагмент)
Земелеустроительная схема предоставления прав
на земельный участки
Экспликации земель, предоставляемых для прокладки ВОЛС (га)
Орындаушы
Аты-жөні
Қолы
Күні
Шаруашылықаралық жерге орналастыру
Жер пайдаланушының атауы
Жоба сызбасы
парақтар
парақ
масштабы
1
1
1:
Орындаушының атауы
Жерге орналастыру обасын
әзірлеу бойынша жерге
орналастыру жұмыстарын
орындау ережесіне
12-қосымша
Нысан
Жер учаскесінің жоспары Мемлекеттік корпорацияның ___________________ Мемлекеттік жер кадастрының автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің графикалық деректеріне сәйкес.
___________________________ 20____ ж. " _____" ____________
Лауазымды тұлғаның қолы, мөрі
Ескерту. 12-қосымшаның тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің 22.12.2015 № 782 (01.03.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
ЖЕР УЧАСКЕСІНІҢ ЖОСПАРЫ
Жер учаскесінің кадастрлық нөмірі
Алаңы, га
0,1600
Жер учаскесінің орналасқан жері
Жер санаты
Нысаналы мақсаты
Жоспарды құрған_________ ________ _______
(қолы, мөр) (аты-жөні) (күні)
Жерге орналастыру жобасын
әзірлеу бойынша жерге
орналастыру жұмыстарын
орындау ережесіне
13-қосымша
Нысан
Құраған __________________ ____________________
аты-жөні күні
Ескертпе: Жұмыс сызбасы қажеттілік бойынша электронды тахеометрлермен, GPS-пен бөлу нұсқаларымен толықтырылады, атап айтқанда: жер учаскесінің нүктелер координаталарымен және өлшемдермен бірге жер учаскесінің шекарасы (тапсырыс беруші үшін жасалатын дана координаталарсыз жасалады), одан осы жер учаскесін бөлу үшін байланыстар алынады.
Жерге орналастыру жобасын
әзірлеу бойынша жерге
орналастыру жұмыстарын
орындау ережесіне
14-қосымша
Нысан
Өлшемдер журналы
Объект ______________________________________________________________
(жер учаскесінің орналасқан жері, мекенжай деректері)
Түсіру кезінде қолданылатын геодезиялық құралдар ____________________
_____________________________________________________________________
(құрал түрі, дәлдігі)
Жүріс________________________________________________________________
______________________________________ 20____ж. "___"_______________.
Өлшемді жүргізген: __________________________________ ___________
(аты-жөні/лауазымды тұлғаның атауы) (қолы)
Ескертпе: Абрис және өлшемдер журналы – бұл қосымша жер учаскесін теодолитпен бөлген кезде толтырылады, учаскені тахеометрлермен немесе GPS құралдармен бөлген жағдайда осы қосымша бойынша деректерді Жұмыс сызбасында орналастыруға және абристі алып тастауға болады, себебі абрис бойынша нәтижелер жұмыс сызбасында көрсетіліп тұратын болады.
Жерге орналастыру жобасын
әзірлеу бойынша жерге
орналастыру жұмыстарын
орындау ережесіне
15-қосымша
Нысан
Абрис
Орындаушы _________________ __________________ __________
(лауазымы) (аты-жөні) (қолы)
Жерге орналастыру жобасын
әзірлеу бойынша жерге
орналастыру жұмыстарын
орындау ережесіне
16-қосымша
Нысан
Нобайлар
GPS қолдану кезінде толтырылады (серіктік жүйе)
(ресімдеу үлгісі)
Орындаушы _________________ _________________ ___________
(лауазымы) (аты-жөні) (қолы)
Жерге орналастыру жобасын
әзірлеу бойынша жерге
орналастыру жұмыстарын
орындау ережесіне
17-қосымша
Нысан
Теодолитті жүрістерді қиылыстыру ведомосі
(теодолитті қолданған кезде)
___________________________________________________________________
(жер учаскесінің орналасқан жері, мекенжай деректері)
Нүктелер №
Көлденең бұрыштар
Дирекциондық бұрыштар
Сызық шектері (көлденең жүргізілгені)
Координаталарды ұзарту
Координаталар
өлшенгендері
түзетілгендері
есептелгендер
түзетілгендер
Х
У
+
Х
+
У
+
Х
+
У
Ескертпе: GPS жүйесінің серіктік құралдарын, электрондық теодолиттерді, тахеометрлерді қолдану кезінде әрі қарай компьютердегі арнайы бағдарламалар бойынша геодезиялық өлшемдерді өңдеумен координаталарды есептеу ведомосі жасалмайды.
Орындаушы _________________ __________________ __________
(лауазымы) (аты-жөні) (қолы)
Жерге орналастыру жобасын
әзірлеу жөніндегі жерге
орналастыру жұмыстарын
орындау қағидаларына
18-қосымша
нысан
Жер учаскесінің шекаралары жан-жақтарының ұзындықтары
мен координаттарының жиынтық ведомосі

Сноска. Приложение 18 в редакции приказа Министра национальной экономики РК от 22.12.2015 № 782 (вводится в действие с 01.03.2016).
Форма
Сводная ведомость
координат и длин сторон границ земельного участка
_____________________________________________________________
(наименование землепользователя, местоположение земельного
участка)
Номера точек
Координаты
Длина (м)
X
Y
Периметр: ______м
Площадь: ______га
Ведомость составил: ________ ______________ "_____" _____20__г.
(подпись) (Ф.И.О.(при его наличии) (дата)
Ведомость проверил:________ _____________ "____" ________20__г.
(подпись) (Ф.И.О. (при его наличии) (дата)
Сверка координат и длин сторон границ проектируемого земельного
участка произведена с автоматизированной информационной системой
государственного земельного кадастра
_____________________________________________________________________
(наименование организации, ведущей земельный кадастр)
Сверку произвел (а): ____________ _____________________________
(подпись, печать) (Ф.И.О. (при его наличии) должностного лица)
"____" _______20___ года.
(дата)

Ескерту. 18-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің 22.12.2015 № 782 (01.03.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
__________________________________________________________
(жер пайдаланушының атауы, жер учаскесінің орналасқан жері)
Нүктелер нөмірлері
Координаттар
Ұзындығы (м)
X
Y
Периметрі: ______м
Алаңы: ______ га
Ведомості жасаған: ________ ____________________ 20__ж. "_____" _____
(қолы) (Т.А.Ә. (ол болған кезде) (күні)
Ведомості тексерген:________ ____________________ 20__ж. "____" _____
(қолы) (Т.А.Ә. (ол болған кезде) (күні)
Жобаланатын жер учаскесі шекараларының жан-жақтарының ұзындықтары мен
координаттарын салыстырып тексеруді _________________________________
____________________________________________________________ жүргізді
(кадастр жүргізетін ұйымның атауы)
Салыстырып тексеруді жүргізген: _________________ ___________________
(қолы, мөрі) (лауазымды тұлғаның Т.А.Ә. (ол болған кезде)
20___ жылғы "____" _______.
(күні)