Об утверждении Правил бухгалтерского учета по раздельному учету операций с государственными ресурсами зерна и собственной финансово-хозяйственной деятельностью агента
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 4-1/399. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 июня 2015 года № 11433. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 24 декабря 2015 года № 4-6/1112.
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 24.12.2015 № 4-6/1112 (вступает в силу со 02.01.2016).
В соответствии с подпунктом 32-1) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 19 января 2001 года "О зерне", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила бухгалтерского учета по раздельному учету операций с государственными ресурсами зерна и собственной финансово-хозяйственной деятельностью агента.
2. Департаменту производства и переработки растениеводческой продукции и фитосанитарной безопасности Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мамытбеков
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
___________ Б. Султанов
"__" ________ 2015 года
Утверждены приказом
Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 4-1/399
Правила
бухгалтерского учета по раздельному учету операций с
государственными ресурсами зерна и собственной
финансово-хозяйственной деятельностью агента
1. Общие положения
1. Настоящие Правила бухгалтерского учета по раздельному учету операций с государственными ресурсами зерна и собственной финансово-хозяйственной деятельностью агента (далее – Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 19 января 2001 года "О зерне" и определяют порядок ведения бухгалтерского учета по раздельному учету операций с государственными ресурсами зерна и собственной финансово-хозяйственной деятельностью агента.

Мемлекеттік астық ресурстарымен және агенттiң меншікті қаржы-шаруашылық қызметiмен жасалатын операцияларды бөлек есепке алу бойынша бухгалтерлiк есептiң қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 4-1/399 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 24 маусымда № 11433 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 24 желтоқсандағы № 4-6/1112 бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 24.12.2020 № 4-6/1112 (осы бұйрық 2016 жылғы 2 қаңтардан бастап күшіне енеді) бұйрығымен.
"Астық туралы" 2001 жылғы 19 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңы 6-бабының 32-1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Мемлекеттiк астық ресурстарымен және агенттiң меншікті қаржы-шаруашылық қызметiмен жасалатын операцияларды бөлек есепке алу бойынша бухгалтерлiк есептiң қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру мен қайта өңдеу және фитосанитариялық қауіпсіздік департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Мамытбеков
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрі
___________ Б. Сұлтанов
2015 жылғы " " _______
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 30 сәуірдегі № 4-1/399
бұйрығымен бекітілген
Мемлекеттік астық ресурстарымен және агенттiң меншікті
қаржы-шаруашылық қызметiмен жасалатын операцияларды
бөлек есепке алу бойынша бухгалтерлiк есептiң қағидалары
1. Жалпы ережелер
1. Осы Мемлекеттік астық ресурстарымен және агенттiң меншікті қаржы-шаруашылық қызметiмен жасалатын операцияларды бөлек есепке алу бойынша бухгалтерлiк есептің қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Астық туралы" 2001 жылғы 19 қаңтардағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленді және мемлекеттiк астық ресурстарымен және агенттің өзінің қаржылық-шаруашылық қызметімен жасалатын операцияларды бөлек есепке алу бойынша бухгалтерлiк есеп жүргiзудiң тәртiбiн айқындайды.

2. Бухгалтерский учет (далее – учет) осуществляется агентом в соответствии с законодательством Республики Казахстан о бухгалтерском учете и финансовой отчетности.
Для целей применения настоящих Правил используются следующие основные понятия:
1) основная деятельность агента – деятельность по формированию, освежению, перемещению и использованию государственных ресурсов зерна;
2) неосновная деятельность агента – иная, не запрещенная законодательством деятельность агента, связанная с управлением государственными ресурсами зерна;
3) управление государственными ресурсами зерна (далее –государственные ресурсы) – осуществление агентом на основе договора функций по управлению государственными ресурсами в пределах компетенции, определенной уполномоченным органом в области развития агропромышленного комплекса (далее – уполномоченный орган).
3. Ведение учета операций агента по управлению государственными ресурсами зерна осуществляется обособленно от операций по собственной финансово-хозяйственной деятельности агента.
4. Отчетным периодом для годовой финансовой отчетности является календарный год, начиная с 1 января по 31 декабря. Дополнительно к годовой финансовой отчетности уполномоченному органу представляется квартальная отчетность.
2. Порядок бухгалтерского учета по раздельному учету операций с
государственными ресурсами зерна и собственной
финансово-хозяйственной деятельностью агента
Параграф 1. Учет доходов
5. Доходы, полученные от основной и неосновной деятельности, составляют совокупный доход от операций с государственными ресурсами.
6. К доходам от основной деятельности агента относятся:
1) доходы, связанные с использованием (реализацией) государственных ресурсов в разрезе видов ресурсов;
2) возврат проданной продукции;
3) скидки с цены и продаж.
7. К доходам от неосновной деятельности агента относятся:
1) доходы по вознаграждениям по выданным товарным ссудам;
2) доходы по вознаграждениям по срочным вкладами и по текущим и корреспондентским счетам;
3) доходы по амортизации премии по полученным займам;
4) доходы от государственных субсидий;
5) доходы от курсовой разницы;
6) прочие доходы.
Параграф 2. Учет расходов
8. Расходы по операциям с государственными ресурсами состоят из:
1) себестоимости реализованной продукции;
2) расходов по реализации продукции и оказанию услуг;
3) расходов на хранение;
4) расходов по амортизации дисконта по полученным займам;
5) расходов по курсовой разнице;
6) расходов по оказанию гуманитарной помощи;

2. Бухгалтерлiк есепті (бұдан әрi – есеп) бухгалтерлік есеп және қаржылық есептілік туралы Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес агент жүзеге асырады.
Осы Қағидаларды қолдану мақсаттары үшiн мынадай негiзгi ұғымдар пайдаланылады:
1) агенттiң негiзгi қызметi – мемлекеттiк астық ресурстарын қалыптастыру, жаңарту, орнын ауыстыру және пайдалану жөнiндегi қызмет;
2) агенттiң негiзгi емес қызметi – агенттің мемлекеттiк астық ресурстарын басқарумен байланысты заңнамамен тыйым салынбаған өзге қызметi;
3) мемлекеттiк астық ресурстарын (бұдан әрі – мемлекеттік ресурстар) басқару – агенттің шарт негізінде агроөнеркәсіптік кешенді дамыту саласындағы уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) айқындаған құзырет шегінде мемлекеттік ресурстарды басқару жөніндегі функцияларды жүзеге асыруы.
3. Мемлекеттiк астық ресурстарын басқару жөнiндегi агенттiң операцияларының есебiн жүргiзу агенттің өзiнiң қаржылық-шаруашылық қызметi жөніндегі операциялардан бөлек жүзеге асырылады.
4. Жылдық қаржылық есептілік үшiн 1 қаңтардан бастап 31 желтоқсанға дейiнгi күнтiзбелiк жыл есептік кезең болып табылады. Уәкiлеттi органға жылдық қаржылық есептілікке қосымша тоқсандық есептілік ұсынылады.
2. Мемлекеттік астық ресурстарымен және агенттiң меншікті
қаржы-шаруашылық қызметiмен жасалатын операцияларды бөлек
есепке алу бойынша бухгалтерлiк есептiң тәртібі
Параграф 1. Кiрiстердiң есебi
5. Негiзгi және негiзгi емес қызметтерден алынған кiрiстер мемлекеттiк ресурстармен жасалатын операциялардан алынған жиынтық кiрiстi құрайды.
6. Агенттiң негiзгi қызметiнен алынатын кiрiстерге:
1) ресурстар түрлері бөлінісінде мемлекеттік ресурстарды пайдаланумен (өткізумен) байланысты кірістер;
2) сатылған өнімнің қайтарылуы;
3) бағаның және сатылымдардың жеңілдіктері жатады.
7. Агенттің негізгі емес қызметiнен алынатын кiрiстерге:
1) берiлген тауарлық несиелер бойынша сыйақылар жөніндегі кірістер;
2) жедел салымдар мен ағымдағы және корреспонденттік шоттар бойынша сыйақылар жөніндегі кірістер;
3) алынған қарыздар бойынша сыйлықақылар амортизациясы жөніндегі кірістер;
4) мемлекеттік субсидиялардан түсетін кірістер;
5) бағамдық айырмадан түсетін кірістер;
6) өзге де кірістер жатады.
Параграф 2. Шығыстардың есебi
8. Мемлекеттiк ресурстармен жасалатын операциялар бойынша шығыстар мыналардан тұрады:
1) өткізілген өнімнің өзiндiк құны;
2) өнімді өткізу және қызметтер көрсету жөніндегі шығыстар;
3) сақтауға арналған шығыстар;
4) алынған қарыздар бойынша дисконт амортизациясы жөніндегі шығыстар;
5) бағамдық айырма жөніндегі шығыстар;
6) гуманитарлық көмек көрсету жөніндегі шығыстар;

7) расходов по корпоративному подоходному налогу;
8) расходов, понесенных при стихийных бедствиях;
9) расходов по комиссионному вознаграждению;
10) прочих расходов.
Параграф 3. Учет запасов
9. Запасы состоят из:
1) государственного резерва продовольственного зерна;
2) государственных ресурсов фуражного зерна;
3) государственных ресурсов семян;
4) государственных реализационных ресурсов зерна;
5) государственных стабилизационных ресурсов зерна.
10. Оценка стоимости запасов производится методом, определенным в учетной политике агента.
Параграф 4. Учет денежных средств и их эквивалентов
11. Денежные средства, связанные с государственными ресурсами, учитываются на текущих банковских счетах агента, открытых в банках второго уровня.
12. Денежные средства, размещенные на депозитных счетах, учитываются как финансовые инвестиции и не отражаются в отчете о движении денежных средств по операциям, связанным с государственными ресурсами зерна.
13. Агент заключает договоры с банками второго уровня на начисление вознаграждения на остатки денежных средств на текущих банковских счетах агента.
Денежные средства, полученные в виде начисленного вознаграждения на депозитные и текущие счета, могут направляться на погашение задолженности по хранению, оплату налогов и/или иные выплаты, связанные с операциями с государственными ресурсами зерна.
Параграф 5. Учет дебиторской задолженности
14. Дебиторская задолженность подразделяется на:
1) краткосрочную и долгосрочную дебиторскую задолженность по реализованным государственным ресурсам;
2) дебиторскую задолженность по товарным ссудам;
3) налоги и другие обязательные платежи в бюджет;
4) краткосрочные и долгосрочные авансы выданные;
5) краткосрочные вознаграждения к получению;
6) прочую дебиторскую задолженность.
Параграф 6. Учет обязательств
15. Обязательства агента подразделяются на:
1) краткосрочную кредиторскую задолженность поставщикам и подрядчикам по приобретенным государственным ресурсам;
2) краткосрочную кредиторскую задолженность поставщикам и подрядчикам по хранению государственных ресурсов;
3) краткосрочные и долгосрочные авансы, полученные под поставку государственных ресурсов;
4) обязательства перед республиканским бюджетом по средствам, полученным на закуп государственных ресурсов зерна;
5) обязательства деятельности по государственным ресурсам перед собственной финансово-хозяйственной деятельностью агента;
6) обязательства перед бюджетом по налогу на добавленную стоимость;
7) обязательства перед бюджетом по корпоративному подоходному налогу и отложенным налоговым обязательствам по корпоративному подоходному налогу;

7) корпоративтік табыс салығы жөніндегі шығыстар;
8) дүлей зiлзалалар кезiнде шеккен шығыстар;
9) комиссиялық сыйақы жөніндегі шығыстар;
10) өзге де шығыстар.
Параграф 3. Қорлардың есебi
9. Қорлар мыналардан тұрады:
1) мемлекеттiк азық-түлiктiк астық резервi;
2) мемлекеттiк жемдiк астық ресурстары;
3) мемлекеттiк тұқым ресурстары;
4) мемлекеттiк өткізілетін астық ресурстары;
5) мемлекеттiк тұрақтандыру астық ресурстары.
10. Қорлардың құнын бағалау агенттің есеп саясатында айқындалған әдіспен жүргізіледі.
Параграф 4. Ақшалай қаражаттардың және олардың баламаларының есебі
11. Мемлекеттік ресурстармен байланысты ақшалай қаражаттар агенттің екінші деңгейлі банктерде ашылған ағымдағы банктік шоттарында есепке алынады.
12. Депозиттік шоттарда орналастырылған ақшалай қаражаттар қаржылық инвестициялар ретінде есепке алынады және мемлекеттік астық ресурстарымен байланысты операциялар бойынша ақшалай қаражаттардың қозғалысы туралы есептілікте көрсетілмейді.
13. Агент екінші деңгейлі банктермен агенттің ағымдағы банктік шоттарындағы ақшалай қаражаттардың қалдығына сыйақы есептеуге арналған шарттар жасайды.
Депозиттік және ағымдағы шоттарға есептелген сыйақы түрінде алынған ақшалай қаражаттар мемлекеттік астық ресурстарымен жасалатын операциялармен байланысты сақтау, салықтарды және/немесе өзге де төлемдерді төлеу жөніндегі берешекті жабуға бағытталуы мүмкін.
Параграф 5. Дебиторлық берешектiң есебi
14. Дебиторлық берешек:
1) өткізілген мемлекеттiк ресурстар бойынша қысқа мерзімді және ұзақ мерзімді дебиторлық берешек;
2) тауарлық несиелер бойынша дебиторлық берешек;
3) салықтар және бюджетке басқа да міндетті төлемдер;
4) берілген қысқа мерзімді және ұзақ мерзімді аванстар;
5) алуға жататын қысқа мерзімді сыйақылар;
6) өзге де дебиторлық берешек болып бөлінеді.
Параграф 6. Мiндеттемелердiң есебi
15. Агенттiң мiндеттемелерi:
1) сатып алынған мемлекеттік ресурстар бойынша өнім берушілерге және мердігерлерге қысқа мерзімді кредиторлық берешек;
2) мемлекеттік ресурстарды сақтау бойынша өнім берушілерге және мердігерлерге қысқа мерзімді кредиторлық берешек;
3) мемлекеттік ресурстарды жеткізуге алынған қысқа мерзімді және ұзақ мерзімді аванстар;
4) мемлекеттiк астық ресурстарын сатып алуға алынған қаражат бойынша республикалық бюджет алдындағы мiндеттемелер;
5) агенттің өзінің қаржылық-шаруашылық қызметі алдындағы мемлекеттік ресурстар жөніндегі қызмет міндеттемелері;
6) қосылған құн салығы бойынша бюджет алдындағы мiндеттемелер;
7) корпоративтік табыс салығы және корпоративтік табыс салығы бойынша шегерілген салықтық міндеттемелер бойынша бюджет алдындағы міндеттемелер;

8) прочую кредиторскую задолженность.
Параграф 7. Итоговый доход (убыток)
16. В конце отчетного периода доходы и расходы аккумулируются на счете "Итоговая прибыль (Итоговый убыток)", на котором обобщается информация по формированию конечного финансового результата.
17. Отчетность по операциям с государственными ресурсами включает в себя: отчет о движении денежных средств по операциям, связанным с государственными ресурсами зерна, отчет о результатах финансово-хозяйственной деятельности по государственным ресурсам зерна, отчет о движении государственных ресурсов зерна, по формам согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящим Правилам.
18. Отчетность по операциям с государственными ресурсами представляется агентом уполномоченному органу по итогам каждого квартала в срок до 30 числа месяца, следующего за отчетным кварталом, а также по итогам отчетного года в срок до 30 апреля года, следующего за отчетным.
Приложение 1
к Правилам бухгалтерского учета
по раздельному учету операций с
государственными ресурсами зерна
и собственной финансово-хозяйственной
деятельностью агента
Форма
Отчет о движении денежных средств по операциям,
связанным с государственными ресурсами зерна
за _________________ 20___ года
(тыс. тенге)
Наименование показателей
№ строки
Сумма
Остаток денежных средств на начало периода

8) өзге де кредиторлық берешек болып бөлінеді.
Параграф 7. Қорытынды кiрiс (залал)
16. Есептік кезеңнің соңында кірістер мен шығыстар "Қорытынды пайда (Қорытынды залал)" шотында жинақталады, онда түпкілікті қаржылық нәтижені қалыптастыру жөніндегі ақпарат қорытылады.
17. Мемлекеттiк ресурстармен жасалатын операциялар жөніндегі есептiлiкке мыналар кіреді: осы Қағидаларға 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша мемлекеттiк астық ресурстарымен байланысты операциялар бойынша ақшалай қаражаттардың қозғалысы туралы есеп, мемлекеттiк астық ресурстары жөніндегі қаржылық-шаруашылық қызмет нәтижелері туралы есеп, мемлекеттік астық ресурстарының қозғалысы туралы есеп.
18. Мемлекеттiк ресурстармен жасалатын операциялар жөнiндегi есептiлiкті агент уәкiлеттi органға әр тоқсанның қорытындысы бойынша есептiк тоқсаннан кейiнгi айдың 30-ына дейiнгi мерзiмде, сондай-ақ есептi жылдың қорытындысы бойынша есептiк жылдан кейiнгi жылдың 30 сәуіріне дейiнгі мерзімде ұсынады.
Мемлекеттiк астық ресурстарымен
және агенттiң меншікті қаржы
-шаруашылық қызметiмен жасалатын
операцияларды бөлек есепке алу
бойынша бухгалтерлiк есептiң
қағидаларына 1-қосымша
Нысан
20 __ жылғы ________ үшін мемлекеттік астық ресурстарымен
байланысты операциялар бойынша ақшалай қаражаттардың қозғалысы
туралы есеп
(мың теңге)
Көрсеткiштердiң атауы
Жолдың №
Сомасы
Кезең басындағы ақшалай қаражаттардың қалдығы

Итого операционная прибыль (убыток) (+/- строки с 030 по 060)
070
Доходы по финансированию
080
Расходы по финансированию
090
Прочие неоперационные доходы
100
Прочие неоперационные расходы
110
Прибыль (убыток) за период (строка 070+строка 080-строка 090+строка 100-строка 110)
120
Расходы по корпоративному подоходному налогу
130
Итоговая прибыль (убыток) за период (строка 120- строка 130)
140
Руководитель __________________________
Главный бухгалтер _____________________
Место печати (при наличии)
"___" ___________20__ год
Приложение 3
к Правилам бухгалтерского учета
по раздельному учету операций с
государственными ресурсами зерна
и собственной финансово-хозяйственной
деятельностью агента
Форма
Отчет о движении государственных ресурсов зерна за
______________20____год
тыс. тенге
Вид государственных ресурсов
Остаток государственных ресурсов на начало периода
Поступление
Выбытие
Остаток государственых ресурсов зерна на конец периода
Закуплено в государственные ресурсы
Возврат товарных ссуд
Прочие
Всего:
Реализовано государственных ресурсов зерна
Выдано в товарную ссуду
Прочие
Всего:
объем, тыс. тонн
сумма, тыс. тенге
объем, тыс. тонн
сумма, тыс. тенге
объем, тыс. тонн
сумма, тыс. тенге
объем, тыс. тонн
сумма, тыс. тенге
объем, тыс. тонн
сумма, тыс. тенге
объем, тыс. тонн
сумма, тыс. тенге
объем, тыс. тонн
сумма, тыс. тенге
объем, тыс. тонн
сумма, тыс. тенге
объем, тыс. тонн
сумма, тыс. тенге
объем, тыс. тонн
сумма, тыс. тенге
Государственный резерв продовольственного зерна
Государственные ресурсы фуражного зерна
Государственные ресурсы семян
Государственные реализационные ресурсы зерна
Государственные стабилизационные ресурсы зерна
Всего:
Руководитель _____________________
Главный бухгалтер ________________
Место печати (при наличии)
"____"____________20___год

Операциялық пайданың (залалдың) жиыны ( +/-030 жолдан 060 жолға дейін)
070
Қаржыландыру бойынша кірістер
080
Қаржыландыру бойынша шығыстар
090
Өзге операциялық емес кірістер
100
Өзге операциялық емес шығыстар
110
Кезең үшін пайда (залал) (070 жол+080жол-090 жол+100 жол-110 жол)
120
Корпоративтік табыс салығы бойынша шығыстар
130
Кезең үшін қорытынды пайда (залал) (120 жол-130 жол)
140
Басшы _____________________
Бас бухгалтер _____________________
Мөр орны (бар болған жағдайда)
"____"____________20___жыл
Мемлекеттiк астық ресурстарымен және
агенттiң меншікті қаржылық-шаруашылық
қызметiмен жасалатын операцияларды бөлек
есепке алу бойынша бухгалтерлiк есептiң
қағидалары 3-қосымша
Нысан
20 __ жылғы ________ үшін мемлекеттік астық ресурстарының
қозғалысы туралы есеп
мың теңге
Мемлекеттік ресурстардың түрлері
Кезеңнің басындағы мемлекеттік ресурстардың қалдығы
Кіріс
Шығарылғаны
Кезеңнің соңындағы мемлекеттік ресурстардың қалдығы
Мемлекеттік ресурстарға сатып алынғаны
Тауарлық несиелердің қайтарылғаны
Өзгелері
Барлығы:
Мемлекеттік астық ресурстарының өткізілгені
Тауарлық несиеге берілгені
Өзгелері
Барлығы:
көлемі, мың тонна
сомасы, мың теңге
көлемі, мың тонна
сомасы, мың теңге
көлемі, мың тонна
сомасы, мың теңге
көлемі, мың тонна
сомасы, мың теңге
көлемі, мың тонна
сомасы, мың теңге
көлемі, мың тонна
сомасы, мың теңге
көлемі, мың тонна
сомасы, мың теңге
көлемі, мың тонна
сомасы, мың теңге
көлемі, мың тонна
сомасы, мың теңге
көлемі, мың тонна
сомасы, мың теңге
Мемлекеттік азық-түліктік астық резерві
Мемлекеттік жемдік астық ресурстары
Мемлекеттік тұқым ресурстары
Мемлекеттік өткізілетін астық ресурстары
Мемлекеттік тұрақтандыру астық ресурстары
Барлығы:
Басшы ____________________
Бас бухгалтер________________
Мөр орны (бар болған жағдайда)
"____"____________20___жыл