Об утверждении Правил выплаты единовременной компенсации кандидату в космонавты, космонавту при установлении инвалидности, наступившей в результате травмы, увечья, заболевания, полученных при исполнении служебных обязанностей, а также в случае его гибели (смерти) в связи с исполнением служебных обязанностей
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 апреля 2015 года № 552. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 июля 2015 года № 11805.
В соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "О космической деятельности", ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 12.09.2022 № 322/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила выплаты единовременной компенсации кандидату в космонавты, космонавту при установлении инвалидности, наступившей в результате травмы, увечья, заболевания, полученных при исполнении служебных обязанностей, а также в случае его гибели (смерти) в связи с исполнением служебных обязанностей.
2. Аэрокосмическому комитету Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Мусабаев Т.А.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан, направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и информационно-правовую систему "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 2 настоящего приказа.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить
на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
А. Исекешев
"СОГЛАСОВАН"
Министр здравоохранения и социального развития
Республики Казахстан
__________________ Т. Дүйсенова
"_" _______________2015 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
____________________ Б. Султанов
"_" _______________2015 года
Утверждены
Приказом Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 30 апреля 2015 года № 552
Правила
выплаты единовременной компенсации кандидату в космонавты,
космонавту при установлении инвалидности, наступившей в
результате травмы, увечья, заболевания, полученных при
исполнении служебных обязанностей, а также в случае его гибели
(смерти) в связи с исполнением служебных обязанностей
Глава 1. Общие положения

Ғарышкерлікке кандидатқа, ғарышкерге қызметтiк мiндеттерiн атқару кезінде алған жарақатының, мертігуінің, ауруының салдарынан мүгедектік белгіленген кезде, сондай-ақ ол қызметтік міндеттерін атқаруға байланысты қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайда бiржолғы өтемақы төлеу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 сәуірдегі № 552 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 31 шілдеде № 11805 болып тіркелді.
"Ғарыш қызметi туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 12.09.2022 № 322/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса берiлiп отырған Ғарышкерлікке кандидатқа, ғарышкерге қызметтiк мiндеттерiн атқару кезінде алған жарақатының, мертігуінің, ауруының салдарынан мүгедектік белгіленген кезде, сондай-ақ ол қызметтік міндеттерін атқаруға байланысты қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайда, бiржолғы өтемақы төлеу қағидалары бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Аэроғарыш комитеті (Т.А. Мұсабаев) заңнамада белгiленген тәртiппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттiк тiркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін мерзімдік баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналасуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттiк тiркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы бұйрықтың 2-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынылуын қамтамасыз етсiн.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсiн.
4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
Ә. Исекешев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі
_______________Т. Дүйсенова
2015 жылғы " "___________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
_______________Б. Сұлтанов
2015 жылғы " "___________
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрі
2015 жылғы 30 сәуірдегі
№ 552 бұйрығымен
бекітілген
Ғарышкерлікке кандидатқа, ғарышкерге қызметтiк мiндеттерiн атқару кезінде алған жарақатының, мертігуінің, ауруының салдарынан мүгедектік белгіленген кезде, сондай-ақ ол қызметтік міндеттерін атқаруға байланысты қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайда біржолғы өтемақы төлеу қағидалары 1-тарау. Жалпы ережелер

Сноска. Заголовок главы 1 - в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 12.09.2022 № 322/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Настоящие Правила выплаты единовременной компенсации кандидату в космонавты, космонавту при установлении инвалидности, наступившей в результате травмы, увечья, заболевания, полученных при исполнении служебных обязанностей, а также в случае его гибели (смерти) в связи с исполнением служебных обязанностей (далее – Правила), разработаны в соответствии с подпунктом 6) пункта 1 статьи 9 Закона Республики Казахстан "О космической деятельности" и определяют порядок выплаты единовременной компенсации кандидату в космонавты, космонавту при установлении инвалидности, наступившей в результате травмы, увечья, заболевания, полученных при исполнении служебных обязанностей, а также в случае его гибели (смерти) в связи с исполнением служебных обязанностей.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 12.09.2022 № 322/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок выплаты единовременной компенсации кандидату в космонавты, космонавту при установлении инвалидности, наступившей в результате травмы, увечья, заболевания, полученных при исполнении служебных обязанностей, а также в случае его гибели (смерти) в связи с исполнением служебных обязанностей
Сноска. Заголовок главы 2 - в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 12.09.2022 № 322/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Выплата единовременной компенсации производится:
1) в случае гибели (смерти) кандидата в космонавты, космонавта при исполнении служебных обязанностей – его наследникам;
2) при установлении кандидату в космонавты, космонавту инвалидности, наступившей в результате травмы, увечья, заболевания, полученных при исполнении служебных обязанностей – соответствующему кандидату в космонавты, космонавту.
3. Расследование обстоятельств гибели (смерти) кандидата в космонавты, космонавта, а также получения ими травмы, увечья, заболевания производится в соответствии с Трудовым Кодексом Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 3 - в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 12.09.2022 № 322/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 12.09.2022 № 322/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Осы Ғарышкерлікке кандидатқа, ғарышкерге қызметтiк мiндеттерiн атқару кезінде алған жарақатының, мертігуінің, ауруының салдарынан болған мүгедектік белгіленген кезде, сондай-ақ ол қызметтік міндеттерін атқаруға байланысты қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайда біржолғы өтемақы төлеу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Ғарыш қызметі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес әзірленген және ғарышкерлікке кандидатқа, ғарышкерге қызметтiк мiндеттерiн атқару кезінде алған жарақатының, мертігуінің, ауруының салдарынан мүгедектік белгіленген кезде, сондай-ақ ол қызметтік міндеттерін атқаруға байланысты қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайда бiржолғы өтемақы төлеу тәртiбiн айқындайды.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 12.09.2022 № 322/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Ғарышкерлікке кандидатқа, ғарышкерге қызметтiк мiндеттерiн атқару кезінде алған жарақатының, мертігуінің, ауруының салдарынан мүгедектік белгіленген кезде, сондай-ақ ол қызметтік міндеттерін атқаруға байланысты қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайда біржолғы өтемақы төлеу тәртібі
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 12.09.2022 № 322/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Бiржолғы өтемақы төлеу:
1) ғарышкерлікке кандидат, ғарышкер қызметтiк мiндеттерiн атқару кезінде қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайда - оның мұрагерлеріне;
2) ғарышкерлікке кандидат, ғарышкер қызметтiк мiндеттерiн атқарған кезде алған жарақатының, мертігуінің, ауруының салдарынан мүгедектік белгіленген кезде тиісті ғарышкерлікке кандидатқа, ғарышкерге жүргізіледі.
3. Ғарышкерлікке кандидаттың, ғарышкердің қаза табу (қайтыс болу), сондай-ақ олардың алған жарақатының, мертігуінің, ауруының мән-жайларын тексеру Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексіне сәйкес жүргiзiледi.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 12.09.2022 № 322/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

4. С момента вынесения комиссией по расследованию несчастного случая заключения, подтверждающего факт гибели (смерти) кандидата в космонавты, космонавта в связи с исполнением служебных обязанностей, а также заключения о причинной связи установленной инвалидности с травмой, увечьем, заболеванием, полученным при исполнении служебных обязанностей, при получении ими травмы, увечья, заболевания, повлекших установление инвалидности, работодатель с которым они состоят (ли) в трудовых отношениях, в течение семи календарных дней письменно извещает лиц, имеющих право на получение единовременной компенсации (далее – получатель), в соответствии с пунктом 2 настоящих Правил, о возможности подачи заявления на выплату единовременной компенсации по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам в уполномоченный орган в области космической деятельности (далее – уполномоченный орган).
5. Для получения единовременной компенсации кандидат в космонавты, космонавт или лица, имеющие право на ее получение, представляют в уполномоченный орган следующие документы:
1) в случае гибели (смерти) кандидата в космонавты, космонавта:
заявление по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
копию заключения комиссии по расследованию несчастного случая;
копию свидетельства о смерти или уведомление о смерти;
копию документа, удостоверяющего личность получателя единовременной компенсации;
свидетельство о праве на наследство, если обратившийся за выплатой является наследником погибшего (умершего);
2) при получении кандидатом в космонавты, космонавтом травмы, увечья, заболевания, повлекших установление инвалидности:
заявление по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
копию заключения комиссии по расследованию несчастного случая, о причинной связи установленной инвалидности с травмой, увечьем, заболеванием, полученным при исполнении служебных обязанностей;
копию медицинского заключения;
копию справки об инвалидности.
Сноска. Пункт 5 с изменением, внесенным приказом Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 12.09.2022 № 322/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. При обращении лиц, имеющих право на получение единовременной компенсации, с заявлением о выплате компенсации уполномоченный орган проверяет полноту и правильность оформления документов, указанных в пункте 5 настоящих Правил, и регистрирует заявление в журнале регистрации заявлений на выплату единовременной компенсации по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
В случае неполного представления требуемых документов или их неправильного оформления, заявление возвращается заявителю с указанием причин возврата в течение трех рабочих дней со дня представления документов.

4. Жазатайым оқиғаны тергеу жөнiндегi комиссия ғарышкерлікке кандидат, ғарышкер қызметтiк мiндеттерiн атқаруға байланысты қаза табу (қайтыс болу) фактілерін растайтын қорытынды, сондай-ақ қызметтiк мiндеттерiн атқару кезінде алған жарақатының, мертiгуінің, ауруының салдарына байланысты мүгедектік белгілеу туралы қорытынды енгізілген сәттен бастап, онымен еңбек қатынастарында тұратын (тұрған) жұмыс беруші осы Қағидалардың 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша бiржолғы өтемақы төлеуге ғарыш қызметі саласындағы уәкілетті органға (бұдан әрі – уәкілетті орган) өтiнiш беру мүмкіндігі туралы бiржолғы өтемақы алуға құқығы бар тұлғаларды (бұдан әрі – алушы) осы Қағидалардың 2-тармағына сәйкес күнтiзбелiк жеті күн iшiнде жазбаша хабардар етедi.
5. Бiржолғы өтемақы алу үшін ғарышкерлікке кандидат, ғарышкер немесе оны алуға құқығы бар тұлғалар уәкілетті органға мынадай құжаттарды ұсынады:
1) ғарышкерлікке кандидат, ғарышкер қаза тапқан (қайтыс болған) жағдайда:
осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтiнiш;
жазатайым оқиғаны тексеру жөнiндегi комиссия қорытындысының көшiрмесi;
қайтыс болу туралы куәлiгiнің немесе қайтыс болғаны туралы хабарлама;
біржолғы өтемақы алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшiрмесi;
төлемге жүгінүші қаза тапқанның (қайтыс болғанның) мұрагері болып табылса, мұрагерлiкке құқығы туралы куәлiк;
2) ғарышкерлікке кандидаттың, ғарышкердің жарақатының, мертiгуінің, ауруының салдарынан мүгедектік белгілеуге әкелген:
осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтiнiш;
қызметтiк мiндеттерiн атқару кезінде алынған жарақатының, мертігуінің, ауруының себертеріне байланысты белгіленген мүгедектік туралы жазатайым оқиғаны тексеру жөнiндегi комиссия қорытындысының көшiрмесi;
медициналық қорытындының көшірмесі;
мүгедектік туралы анықтама көшірмесі.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 12.09.2022 № 322/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Бiржолғы өтемақы алуға құқығы бар тұлғалар өтемақы төлеу туралы өтiнiш берген кезде уәкілетті орган осы Қағидалардың 5-тармағында көрсетiлген құжаттардың толықтығы мен ресiмделуiнiң дұрыстығын тексередi және өтінішті осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бiржолғы өтемақы төлеуге арналған өтiнiштердi тiркеу журналына тiркейдi.
Талап етiлетін құжаттар толық ұсынылмаған немесе олар дұрыс ресiмделмеген жағдайда, қайтару себептерi көрсетiлiп, құжаттарды ұсынған күнінен бастап үш жұмыс күн ішінде өтiнiш берушiге қайтарылады.

7. Уполномоченный орган, зарегистрировав представленные документы, в течение семи рабочих дней со дня регистрации выносит решение о выплате единовременной компенсации.
8. Выплата единовременной компенсации получателю осуществляется уполномоченным органом за счет бюджетных средств, в соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан порядке, путем перечисления на лицевой счет получателя в банке второго уровня в пределах Республики Казахстан в течение трех месяцев с момента представления заявителем соответствующих документов.
Сноска. Пункт 8 - в редакции приказа Министра цифрового развития, инноваций и аэрокосмической промышленности РК от 12.09.2022 № 322/НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам выплаты
единовременной компенсации
кандидату в космонавты,
космонавту при установлении
инвалидности, наступившей
в результате травмы, увечья,
заболевания, полученных при
исполнении служебных
обязанностей,
а также в случае его
гибели (смерти)
в связи с исполнением
служебных обязанностей
Форма
Кому ________________________________________________________________
(Ф.И.О. руководителя уполномоченного органа в области космической деятельности)
от ____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество заявителя) проживающего по адресу:
_________________ ИИН заявителя _____________________________________
Заявление на выплату единовременной компенсации
Прошу вас выплатить мне единовременную компенсацию в связи
с ___________________________________________________________________
(указывается основание для возмещения ущерба)
Причитающуюся мне сумму прошу перечислить
_____________________________________________________________________
(указываются название банка, БИК банка, номер лицевого счета
получателя или его адрес в случае перевода через отделения связи)
К заявлению прилагаю следующие документы:
1.
2.
3.
4.
5.
"____" ____________ 20 г. ______________________
(подпись заявителя)
Приложение 2
к Правилам выплаты единовременной
компенсации кандидату в космонавты ,
космонавту при установлении инвалидности,
наступившей в результате травмы, увечья,
заболевания, полученных при исполнении
служебных обязанностей, а также в случае
его гибели (смерти) в связи с исполнением
служебных обязанностей
Журнал
регистрации заявлений на выплату единовременной компенсации
п/н
Датарегистрации
заявления
Ф.И.О.
кандидата в
космонавты,
космонавта,
получившего
увечье, умершего,
и его адрес
Ф.И.О.
получателя
единовременной
компенсации
и его адрес
Основание
для выплатыединовременной
компенсации
Результат рассмотрения
Суммаединовре-
менной
компен-
сации
Номер и
дата
платеж-
ногодокумента
Причина
отказа
1
2
3
4
5
6
7
8

7. Уәкілетті орган ұсынылған құжаттарды тіркей отырып, тіркелген күнінен бастап жеті жұмыс күн ішінде біржолғы өтемақы төлеу туралы шешім шығарады.
8. Алушыға бiржолғы өтемақы төлеудi уәкілетті орган Қазақстан Республикасының Бюджет Кодексіне сәйкес тәртіппен бюджет қаражаты есебінен алушының Қазақстан Республикасының шегіндегі екінші деңгейдегі банктегі жеке шотына аудару арқылы өтініш беруші тиісті құжаттарды ұсынған сәттен бастап үш ай iшiнде жүзеге асырады.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрінің 12.09.2022 № 322/НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ғарышкерлікке кандидатқа,
ғарышкерге қызметтiк
мiндеттерiн атқару кезінде алған
жарақатының, мертігуінің,
ауруының салдарынан мүгедектік
белгіленген кезде, сондай-ақ ол
қызметтік міндеттерін атқаруға
байланысты қаза тапқан (қайтыс
болған) жағдайда бiржолғы
өтемақы төлеу қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Кiмге__________________________________________________________
(Ғарыш қызметі саласындағы уәкілетті орган басшысының Т.А.Ә.А.) мекенжайы
_______________бойынша тұратын_______________________(өтiнiш
берушiнiң тегi, аты, әкесiнiң аты) өтiнiш иесiнiң ЖСН _______________
Бiржолғы өтемақы төлеуге өтiнiш
Сiзден_________________________________________________________
(залалды өтеу үшiн негiздеме көрсетiледi)
______________________________________________________ байланысты
маған бiржолғы өтемақы төлеуiңiздi сұраймын.
Маған тиесiлi соманы __________________________________________
(банктiң атауы, банктің БСК-сы, алушының жеке шотының нөмiрi немесе
байланыс бөлiмшесi арқылы аударған жағдайданың мекенжайы көрсетiледi)
_________________________________________аударуыңызды сұраймын.
Өтiнiшке мынадай құжаттарды қоса берiп отырмын:
1.
2.
3.
4.
5.
20 жылғы " " ________ ___________ (өтiнiш берушiнiң қолы)
Ғарышкерлікке кандидатқа,
ғарышкерге қызметтiк
мiндеттерiн атқару кезінде алған
жарақатының, мертігуінің,
ауруының салдарынан мүгедектік
белгіленген кезде, сондай-ақ ол
қызметтік міндеттерін атқаруға
байланысты қаза тапқан (қайтыс
болған) жағдайда бiржолғы
өтемақы төлеу қағидаларына
2-қосымша
Бiржолғы өтемақы төлеуге арналған өтiнiштердi тiркеу журналы
р/н
Өтiнiштің тіркелген күні
Мертiккен, қаза тапқан ғарышкерлікке кандидаттың, ғарышкердің Т.А.Ә.А. және оның мекенжайы
Бiржолғы өтемақы алушының Т.А.Ә.А. және оның мекенжайы
Бiржолғы өтемақы төлеу үшiн негiздеме
Қарау нәтижесi
Бiржолғы өтемақының сомасы
Төлем құжатының нөмiрi мен күнi
Бас тарту себебi
1
2
3
4
5
6
7
8