Об утверждении Перечня материально-технического оснащения, строительства, реконструкции и ремонта зданий и сооружений для оказания содействия местными исполнительными органами территориальным подразделениям и подведомственным государственным учреждениям Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 27 июня 2015 года № 567. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 июля 2015 года № 11808.
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 02.04.2021 № 154 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 3) пункта 4 статьи 15 Закона Республики Казахстан "О гражданской защите" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула – в редакции приказа Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 13.03.2023 № 108 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемый Перечень материально - технического оснащения, строительства, реконструкции и ремонта зданий и сооружений для оказания содействия местными исполнительными органами территориальным подразделениям и подведомственным государственным учреждениям Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 1 - в редакции приказа Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 02.04.2021 № 154 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Территориальным подразделениям и подведомственным государственным учреждениям Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан при формировании бюджетных заявок руководствоваться утвержденным перечнем в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан.
Сноска. Пункт 2 – в редакции приказа Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 13.03.2023 № 108 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Комитету по чрезвычайным ситуациям Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Петров В.В.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа, его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әдiлет";
3) размещение настоящего приказа на интернет - ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан.

Жергілікті атқарушы органдардың Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің аумақтық бөлімшелеріне және ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелеріне жәрдем көрсетуі үшін материалдық-техникалық жарақтандыру, ғимараттар мен құрылыстарды салу, реконструкциялау және жөндеу тізбесін бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 27 маусымдағы № 567 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 31 шілдеде № 11808 болып тіркелді.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Төтенше жағдайлар министрінің 02.04.2021 № 154 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Азаматтық қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 15-бабы 4-тармағының 3) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Төтенше жағдайлар министрінің 13.03.2023 № 108 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Қоса берілген Жергілікті атқарушы органдардың Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің аумақтық бөлімшелеріне және ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелеріне жәрдем көрсетуі үшін материалдық-техникалық жарақтандыру, ғимараттар мен құрылыстарды салу, реконструкциялау және жөндеу тізбесі бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Төтенше жағдайлар министрінің 02.04.2021 № 154 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің аумақтық бөлімшелері мен ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелеріне бюджеттік өтінімдерді қалыптастыру кезінде бекітілген Тізбені басшылыққа алу Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Төтенше жағдайлар министрінің 13.03.2023 № 108 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Төтенше жағдайлар комитеті (В.В. Петров) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.

4. Признать утратившим силу приказ Министра по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан от 19 мая 2014 года № 234 "Об утверждении Перечня материально-технического оснащения, строительства, реконструкции и ремонта зданий и сооружений для оказания содействия местными исполнительными органами территориальным органам и подведомственным государственным учреждениям Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан", зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 18 июня 2014 года за № 9525, и опубликованного 25 июня 2014 года на интернет - ресурсе информационно-правовой системы "Әдiлет".
5. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Министра внутренних дел Республики Казахстан Божко В.К.
6. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
генерал-полковник полиции
К. Касымов
Утвержден
приказом Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 27 июня 2015 года № 567
Перечень материально - технического оснащения, строительства, реконструкции и ремонта зданий и сооружений для оказания содействия местными исполнительными органами территориальным подразделениям и подведомственным государственным учреждениям Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
Сноска. Заголовок - в редакции приказа Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 02.04.2021 № 154 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Транспортные средства:
1) пожарные автоцистерны;
2) пожарные автоцистерны с механической лестницей;
3) автомобиль многофункциональный газо-водяного (пароводяного) тушения;
4) многоцелевой пожарно-спасательный автомобиль;
5) автомобиль первой помощи;
6) автомобиль быстрого реагирования;
7) автомобиль воздушно-пенного тушения;
8) автомобиль порошкового тушения;
9) автомобиль газового тушения;
10) автомобиль комбинированного тушения;
11) пожарная насосная станция;
12) автомобиль насосно-рукавный;
13) автомобиль рукавный;
14) автолестница;
15) автоподъемник коленчатый;
16) автопеноподъемник;
17) автомобиль аварийно-спасательный;
18) автомобиль связи и освещения;
19) автомобиль газодымозащитной службы;
20) автомобиль штабной;
21) автомобиль (прицеп) дымоудаления;
22) автотопливозаправщик;
23) бульдозер;
24) погрузчик фронтальный;
25) самосвал;
26) тягач с тралом;
27) экскаватор;
28) автокран;
29) трактор;
30) ассенизаторская машина;
31) автомобиль-цистерна для питьевой воды;

4. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2014 жылғы 18 шілдеде № 9525 болып тіркелген және "Әділет" ақпараттық–құқықтық жүйесінің интернет-ресурсында 2014 жылғы 25 маусымда жарияланған "Жергілікті атқарушы органдардың Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің аумақтық органдарына және ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелеріне жәрдем көрсетуі үшін материалдық-техникалық жарақтандыру, ғимараттар мен құрылыстарды салу, реконструкциялау және жөндеу тізбесін бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрінің 2014 жылғы 19 мамырдағы № 234 бұйрығының күші жойылды деп танылсын.
5. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің орынбасары В.К. Божкоға жүктелсін.
6. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
полиция генерал-полковнигі
Қ. Қасымов
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 27 маусымдағы
№ 567 бұйрығымен
бекітілген
Жергілікті атқарушы органдардың Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігінің аумақтық бөлімшелеріне және ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелеріне жәрдем көрсетуі үшін материалдық-техникалық жарақтандыру, ғимараттар мен құрылыстарды салу, реконструкциялау және жөндеу тізбесі
Ескерту. Тізбенің тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Төтенше жағдайлар министрінің 02.04.2021 № 154 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Көлік құралдары:
1) өрт сөндіру автоцистерналары;
2) механикалық сатысы бар өрт сөндіру автоцистерналары;
3) газ-сумен (булы-сумен) сөндіру көпфункционалды автомобилі;
4) көп мақсатты өрт сөндіру-құтқару автомобилі;
5) алғашқы көмек автомобилі;
6) жылдам ден қою автомобилі;
7) ауа-көбікпен сөндіру автомобилі;
8) ұнтақты сөндіру автомобилі;
9) газды сөндіру автомобилі;
10) аралас сөндіру автомобилі;
11) өрт сөндіру-сорғы станциясы;
12) сорғы-түтікқұбырлы автомобиль;
13) түтікқұбырлы автомобиль;
14) автосаты;
15) иінді автокөтергіш;
16) автокөбік көтергіш;
17) авариялық-құтқару автомобилі;
18) байланыс және жарықтандыру автомобилі;
19) газ-түтіннен қорғау қызметінің автомобилі;
20) штабтық автомобиль;
21) түтінді шығару автомобилі (тіркегіш);
22) автоотынқұйғыш;
23) бульдозер;
24) жаппай тиегіш;
25) өзі аударғыш;
26) тралы бар тіркегіш;
27) экскаватор;
28) автокран;
29) трактор;
30) ассенизаторлық машина;
31) ауыз суға арналған автомобиль-цистерна;

32) грузовой автомобиль;
33) микроавтобус;
34) автобус;
35) автобус агитационный;
36) автомобиль легковой оперативный;
37) транспорт повышенной проходимости комбинированный многоцелевой;
38) автоприцеп двухосный;
29) автомобиль с кузовом универсальным, герметичным (кунг);
40) автотранспорт повышенной проходимости с автономным пассажирским салоном (вахтовка);
41) роторный снегоочиститель;
42) вездеход-снегоход;
43) передвижная авторемонтная мастерская;
44) передвижная пожарно-техническая лаборатория;
45) автомобиль сопровождения;
46) автомобиль оперативно-технический;
47) автомобиль оперативный с комплектом водолазного оборудования;
48) автомобиль оперативно-спасательный;
49) вездеход-болотоход;
50) гидроцикл;
51) аэробот;
52) снегоход с прицепом для транспортировки;
53) прицеп для транспортировки плавсредств;
54) санитарный автотранспорт;
55) автомобиль кинологической службы;
56) автомобиль специальный реанимационный;
57) медико-спасательный реанимобиль;
58) автомобиль реанимационно-эвакуационный на высокопроходимом шасси;
59) пожарный мотоцикл;
60) командно-штабная машина с прицепом;
61) центробежные пожарные насосы;
62) цистерна прицепная;
63) автомобильная фильтровальная станция.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 28.07.2017 № 517 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными приказом Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 13.03.2023 № 108 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Плавательные средства:
1) спасательная лодка (с транспортным прицепом);
2) водолазный бот с трейлером для транспортировки;
3) спасательный катер с трейлером для транспортировки;
4) гребная лодка;
5) лодка надувная;
6) плот спасательный;
7) подвесной лодочный мотор;
8) судно на воздушной подушке.
Сноска. Пункт 2 - в редакции приказа Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 02.04.2021 № 154 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Имущество для оснащения учебных классов:
1) интерактивная доска;
2) манекены;
3) кафедра для выступающего;
4) стойка вешалка;
5) зеркало;
6) экран (плазменная панель);
7) ламинатор;
8) плоттер;
9) переплетная машина (брошюратор);
10) презентер (устройство для управления показом презентацией);
11) акустическая система;
12) усилитель звука;
13) записывающее устройство (видео и аудио);
14) микрофон для преподавателя;
15) лазерная указка;
16) программное обеспечение (облачная онлайн платформа ZOOM и другие);

32) жүк автомобилі;
33) шағын автобус;
34) автобус;
35) үгіттеу автобусы;
36) жеңіл жедел автомобиль;
37) аралас-көпмақсатты өтімділігі жоғары көлік;
38) екі түйінді автотіркеме;
29) әмбебап, герметикалық шанағы бар автомобиль (кунг);
40) дербес жолаушылар салоны бар өтімділігі жоғары автокөлік (вахтовка);
41) роторлы қар тазалағыш;
42) жол талғамайтын-қарда жүргіш;
43) жылжымалы автожөндеу шеберханасы;
44) жылжымалы өрт-техникалық зертхана;
45) ілесіп жүретін автомобиль;
46) жедел-техникалық автомобиль;
47) сүңгуірлік жабдық жиынтығы бар жедел автомобиль;
48) жедел-құтқару автомобилі;
49) жол талғамайтын-батпақта жүргіш;
50) гидроцикл;
51) аэробот;
52) тасымалдауға арналған тіркемесі бар қарда жүргіш;
53) жүзу құралдарын тасымалдауға арналған тіркеме.
54) санитарлық автокөлік.
55) кинология қызметінің автомобилі.
56) арнайы реанимациялық автомобиль;
57) медициналық-құтқару реанимобилі;
58) жоғары өтімді шассидегі реанимациялық-эвакуациялық автомобиль;
59) өрт мотоциклі;
60) тіркемесі бар командалық-штабтық машина;
61) орталықтан тепкіш өрт сорғылары
62) тіркемелі цистерна;
63) автомобильдік сүзу станциясы.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 28.07.2017 № 517 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Төтенше жағдайлар министрінің 13.03.2023 № 108 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
2. Жүзу құралдары:
1) құтқару қайығы (көліктік тіркемесі бар);
2) тасымалдауға арналған тіркемесі бар сүңгуірлік бот;
3) тасымалдауға арналған тіркемесі бар құтқару катері;
4) ескекті қайық;
5) үрлемелі қайық;
6) құтқару салы;
7) аспалы қайық моторы;
8) ауа жастығындағы кеме.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Төтенше жағдайлар министрінің 02.04.2021 № 154 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Оқу сыныптарын жарақтауға арналған мүлік:
1) интерактивті тақта;
2) манекендер.
3) спикер мінбері;
4) ілгіш;
5) айна;
6) экран (плазмалық панель);
7) ламинатор;
8) плоттер;
9) түптеу машинасы (брошюрлер);
10) жүргізуші (презентацияны басқару құрылғысы);
11) акустикалық жүйе;
12) күшейткіш;
13) жазу құрылғысы (бейне және аудио);
14) мұғалімге арналған микрофон;
15) лазерлік меңзер;
16) бағдарламалық қамтамасыз ету (ZOOM бұлтты онлайн платформасы және т.б);

17) приборы радиационной и химической разведки
18) средства медицинской защиты и профилактики (аптечки первой помощи, перевязочные материалы и другие);
19) средства пожаротушения (огнетушитель и другие);
20) элементы спасательного снаряжения;
21) макеты защитных сооружений (убежища, противорадиационных укрытий), пожаро-взрывоопасных объектов и другие.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными приказом Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 13.03.2023 № 108 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Пожарно-техническое вооружение, оборудование и инвентарь:
1) токарно-винторезный станок;
2) автоподъемники;
3) шлифовальные машины;
4) стенд развала схождения колес электронный для легковых автомобилей;
5) электросварочные аппараты;
6) рычажные и гидравлические прессы;
7) выпрямитель тока для зарядки аккумуляторов;
8) машина полировальная;
9) устройства для слива отработанных масел с агрегатов автомобиля;
10) компрессор стационарный гаражного типа;
11) ультразвуковая ванна для чистки форсунок инжекторных двигателей;
12) авто-электрокар;
13) таль ручная или электроприводная (тельфер);
14) домкрат передвижной гаражного типа;
15) домкрат дорожный гидравлический 6-12 тонный;
16) набор приспособлений и инструментов для технического обслуживания;
17) тепловизоры;
18) мотопомпа прицепная;
19) мотопомпа переносная;
20) рукав всасывающий, длиной 4 м, диаметром 125 (200) мм, комплкет;
21) рукав всасывающий, длиной 4 м, диаметром 80 мм, комплект;
22) рукав напорно-всасывающий, длиной 20 метров диаметром 51 мм комплект;
23) рукав напорный, длиной 20 м, диаметром 77 мм, комплект;
24) рукав напорный, длиной 20 м, диаметром 66 мм, комплект;
25) переносное устройство пожаротушения с высокоскоростной подачей огнетушащего вещества (ранцевая система):
импульсная или газодинамическая система, комплект;
модуль пожаротушения, тонкораспыленная струя воды, комплект;
26) гидравлический аварийно-спасательный инструмент, в комплекте:
комбиинструмент;
насосная станция;
резак-ножницы;
гидравлический шланг;
разжим;
гидравлический домкрат;
27) комплект аккумуляторного аварийно-спасательного инструмента, в комплекте:
комбиинстурмент;
резак-ножницы;
кусачки;
домкрат;
28) стволы пожарные;
29) компрессор воздушный стационарный для заправки аппаратов на сжатом воздухе;
30) электростанция (электрогенератор);
31) датчик движения (сигнализатор неподвижного состояния);
32) диэлектрический набор (боты, коврик, ножницы, перчатки)
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными приказом Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 13.03.2023 № 108 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

17) радиациялық және химиялық барлау құрылғылары;
18) медициналық қорғау және алдын алу құралдары (аптечкалар, таңғыштар және т.б.);
19) өрт сөндіру құралдары (өрт сөндіргіш және т.б.);
20) құтқару құралдарының элементтері;
21) қорғаныс құрылыстарының үлгілері (паналар, радиацияға қарсы паналар), өртке қарсы объектілер және т.б.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Төтенше жағдайлар министрінің 13.03.2023 № 108 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
4. Өрт-техникалық қару-жарақтар, жабдық және мүкаммал:
1) жонғыш-бұрамакескіш станогы;
2) автокөтергіштер;
3) тегістейтін машианалар;
4) жеңіл автомобильдерге арналған дөңгелектердің қирау-қосылуының электронды стенді;
5) электр дәнекерлеу аппараттары;
6) иінді және гидравликалық қыспақтар;
7) аккумуляторларды зарядтауға арналған ток түзегіші;
8) ысып жылтырататын машиналар;
9) автокөліктің агрегаттарынан пайдаланылған майларды құйып алуға арналған құрылғылар;
10) гараж типтес стационарлық компрессор;
11) инжекторлы қозғалтқыштардың форсункаларын тазалауға арналған ультрадыбысты ванна;
12) авто-электркар;
13) қол немесе электр талі (тельфер);
14) жылжымалы гаражды типті домкрат;
15) 6-12 тонналы гидравликалық жолға арналған домкрат;
16) техникалық қызмет көрсетуге арналған жабдықтамалар және құрал-саймандар жинағы;
17) жылуанықтағыштар;
18) тіркемелі мотопомпа;
19) тасымалданатын мотопомпа.
20) сорғыш жең, ұзындығы 4 м, диаметрі 125 (200) мм, жиынтық;
21) сорғыш жең, ұзындығы 4 м, диаметрі 80 мм, жиынтық;
22) ұзындығы 20 метр диаметрі 51 мм жиынтық қысымды-сорғыш жең;
23) ұзындығы 20 м, диаметрі 77 мм қысымды жең, жиынтық;
24) ұзындығы 20 м, диаметрі 66 мм қысымды жең, жиынтық;
25) өрт сөндіргіш затты жоғары жылдамдықпен беретін жылжымалы өрт сөндіру құрылғысы (ранц жүйесі):
импульстік немесе газдинамикалық жүйе, жиынтық;
өрт сөндіру модулі, жұқа бүріккіш су ағыны, жиынтық;
26) гидравликалық авариялық-құтқару құралы, жиынтықта:
құрама құрал;
сорғы станциясы;
қайшы кескіш;
гидравликалық шланг;
ашқыш;
гидравликалық домкрат;
27) аккумуляторлық авариялық-құтқару құралдарының жиынтығы, жиынтықта:
құрама құрал;
қайшы кескіш;
кескіш;
домкрат;
28) өрт оқпандары;
29) сығылған ауаға аппараттарды ауа толтыруға арналған стационарлық ауа компрессоры;
30) электр станциясы (электргенератор);
31) қозғалыс датчигі (қозғалмайтын күй дабылы);
32) диэлектрлік жиынтық (боттар, кілемше, қайшы, қолғап);
33) жылу зеңбіректері.
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Төтенше жағдайлар министрінің 13.03.2023 № 108 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.

5. Аварийно-спасательные инструменты, водолазное оборудование и снаряжение, инженерное оборудование:
1) дыхательный аппарат;
2) гидрокостюм (сухого и мокрого типа);
3) гидрокомбинезон;
4) помпа водолазная;
5) переносной компрессор;
6) водолазная полнолицевая маска;
7) эхолот;
8) ультразвуковая система;
9) компенсатор плавучести;
10) установка подводного освещения;
11) компас подводный;
12) спасательный круг;
13) конец "Александрова";
14) сигнальный конец;
15) спусковой конец;
16) спасательный жилет;
17) индивидуальный водолазный компьютер;
18) боты водолазные;
19) ласты;
20) водолазное белье;
21) водолазный нож;
22) Исключен приказом Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 02.04.2021 № 154 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
22) дыхательный аппарат с жилетом-компенсатором плавучести;
23) глубиномер наручный;
24) комплект специальных инструментов;
25) маска подводника полнолицевая с дыхательной трубкой;
26) фонарь подводный;
27) насос гидравлический;
28) челюстной расширитель;
29) челюстной резак;
30) челюстной комбирезак;
31) домкрат железнодорожный;
32) опора домкрата;
33) минирезак;
34) опорные клинья и блоки комплект А;
35) пневматические подушки;
36) комплект для герметизации резервуаров;
37) оборудование для заделки течей (вакуумная присоска);
38) бензопила;
39) дискорез;
40) резак для троса и арматуры;
41) электроотбойник;
42) электроперфоратор;
43) насосная станция с автономным приводом;
44) станок токарно-винторезный (для заточки цепей);
45) сумка - укладка (в комплекте);
46) электросварочный переносной агрегат (автомобильный);
47) электростанция;
48) компрессор высокого давления;
49) компрессор с автономным приводом;
50) полевое зарядное устройство для подзарядки аккумуляторов;
51) тросовая лебедка;
52) вентилируемое водолазное снаряжение;
53) подводная теле - видео система;
54) зимний спасательный инвентарь;
55) портативный (воздушный) газоанализатор с набором индикаторных трубок;
56) автономный прибор ночного поиска и обнаружения, с цифровым дальномером;
57) телефонная водолазная станция;
58) стационарный компрессор электрический;
59) дверной гидравлический домкрат;
60) мотопомпа;
61) станок токарный;
62) станок фрезерный;
63) пресс;
64) станок сверлильный;
65) шиномонтажное оборудование;
66) прибор поиска пострадавших;
67) компрессор с автономным приводом в комплекте;
68) бинокль;
69) термометр;
70) шанцевый инструмент;
71) инженерное оборудование;
72) теплозащитный экран;
73) шлем-каска бронированная;
74) бронежилет;
75) лопата;
76) лом;
77) кирка;

5. Авариялық-құтқару құрал-саймандары, сүңгуірлік жабдықтар мен жарақтар, инженерлік жабдықтар:
1) тыныс алу аппараты;
2) гидрокостюм (құрғақ және дымқыл типті);
3) гидрокомбинезон;
4) сүңгуірлік помпа;
5) тасымалданатын компрессор;
6) бетті толық жабатын сүңгуір бетпердесі;
7) эхолот;
8) ультрадыбысты жүйе;
9) қалқымалық компенсатор;
10) су астын жарықтандыру қондырғысы;
11) су асты компасы;
12) құтқару шеңбері;
13) "Александров" жібі;
14) сигнал жібі;
15) түсіру жібі;
16) құтқару кеудешесі;
17) жеке сүңгуірлік компьютер;
18) сүңгуір етігі;
19) ескекаяқ;
20) сүңгуір ішкиімі;
21) сүңгуір пышағы;
22) алып тасталды - ҚР Төтенше жағдайлар министрінің 02.04.2021 № 154 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
23) тереңдікті өлшейтін қол құралы;
24) арнайы құрал-саймандар жинтығы;
25) тыныс алу түтікшесі бар бетке толық киілетін сүңгуір бетпердесі;
26) су асты фонары;
27) гидравликалық сорғы;
28) жақты кеңейткіш;
29) жақты кескіш;
30) жақты комбикескіш;
31) теміржол домкраты;
32) домкрат тіреуі;
33) шағын кескіш;
34) А жиынтықтағы сыналар мен блоктар;
35) пневматикалық жастықтар;
36) резервуарларды бекітуге арналған жиынтық;
37) ағуды герметикалауға арналған жабдық (вакуумдық сору);
38) бензинмен жұмыс істейтін ара;
39) дискі кескіш;
40) темір арқан мен арматураларды кескіш;
41) электр тойтарғыш;
42) электр перфоратор;
43) автономды жетегі бар сорғы станциясы;
44) токарлық бұрандалы шапқы станогы (шынжырды егеуге арналған);
45) жиналатын сөмке (жиынтықта);
46) тасымалданатын электр дәнекерлеу агрегаты (автомобильдік);
47) электр станциясы;
48) жоғары қысымдағы компрессор;
49) автономды жетегі бар компрессор;
50) аккумуляторларды зарядтауға арналған далада зарядтау құрылғысы;
51) темір арқан шығыры;
52) желдетілетін сүңгуірлік құралы;
53) су асты теле және бейнежүйесі;
54) қысқы құтқару мүкәммалы;
55) индикаторлық түтікше жинағы бар портативті (әуе) газ талдағыш;
56) цифрлық қашықтық өлшегіші бар түнде іздеуге және табуға арналған автономды аспап;
57) сүңгуірлік телефон станциясы;
58) стационарлық электр компрессоры;
59) гидравликалық есік ашқыш;
60) мотопомпа;
61) токарь станогы;
62) фрезерлік станок;
63) пресс;
64) бұрғылау станогы;
65) дөңгелек жөндеу жабдығы;
66) зардап шеккендерді іздеуге құралы;
67) автономды жетегі бар жинақтағы компрессор;
68) дүрбі;
69) термометр;
70) шанақты аспап;
71) инженерлік жабдық.
73) жылудан қорғайтын экран;
74) брондалған дулыға;
75) оқ өтпейтін жилет;
76) күрек
77) сүймен;

78) кувалда.
79) сейсмотренажер.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными приказами Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 02.04.2021 № 154 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 13.03.2023 № 108 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 19.04.2024 № 164 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Организационная техника:
1) персональный компьютер в комплекте (монитор, процессор, принтер, клавиатура, мышь, колонки);
2) ноутбук;
3) цифровой фотоаппарат;
4) телевизор;
5) планшет;
6) цифровая видеокамера;
7) видеопроектор.
7. Снаряжение и средства радиационной, химической и биологической защиты:
1) дегазационная кабина;
2) защитный комплект от высокотоксичных химических веществ;
3) тренировочный костюм химической защиты;
4) очки защитные, герметические для работы с агрессивными жидкостями и веществами;
5) противогаз изолирующий с панорамной маской;
6) дыхательный аппарат на сжатом воздухе;
7) дыхательный аппарат кислородный;
8) кислородный самоспасатель;
9) измеритель-сигнализатор поисковый, для определения радиационного излучения;
10) индивидуальный газоанализатор;
11) прибор определения герметичности химических костюмов;
12) прибор обнаружения химических веществ;
13) прибор химической разведки;
14) комплект специальных средств для проведения дегазации и дезинфекции;
15) измеритель-сигнализатор, поисковый;
16) респиратор фильтрующий
17) противогазы 4-х часового защитного действия;
18) компрессор воздушный (мобильный), стационарный (один резервный) для аппаратов на сжатом воздухе;
19) стенд для испытания воздушных баллонов;
20) сигнализатор неподвижного состояния;
21) перчатки резиновые электрозащитные;
22) боевая одежда пожарных;
23) противогаз фильтрующий;
24) прибор радиационной разведки;
25) защитный костюм изолирующего типа;
26) защитная одежда от радиации;
27) костюм биологической защиты многоразовый;
28) фильтровентиляционный агрегат (установка);
29) измеритель мощности дозы, стационарный;
30) прибор биологической разведки (переносной);
31) индивидуальный дозиметр;
32) беспилотный летательный аппарат радиационной, химической и биологической разведки;
33) роботизированный комплекс радиационной, химической и биологической разведки.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными приказом Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 13.03.2023 № 108 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

78) қайла;
79) балға;
79) сейсмотренажер.
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Төтенше жағдайлар министрінің 02.04.2021 № 154 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 13.03.2023 № 108 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 19.04.2024 № 164 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
6. Ұйымдастыру техникасы:
1) жинақтағы дербес компьютер (монитор, процессор, принтер, пернетақта, тінтуір, бағандар);
2) ноутбук;
3) цифрлық фотоаппарат;
4) теледидар;
5) планшет;
6) цифрлық бейнекамера;
7) бейнепроектр.
7. Радиациялық, химиялық және биологиялық қорғау жарағы мен құралдары:
1) газсыздандыратын кабина;
2) жоғары уытты химиялық заттардан қорғайтын жиынтық;
3) химиялық қорғайтын жаттығу костюмі;
4) агрессивті сұйықтықпен және заттармен жұмыс істеуге арналған қорғайтын, герметикалық көзілдірік;
5) панорамалық бетпердесі бар оқшаулаушы газқағар;
6) сығылған ауада тыныс алу аппараты;
7) оттекті тыныс алу аппараты;
8) оттекті өзін-өзі құтқарғыш;
9) радиациялық сәулеленуді анықтауға арналған өлшеуіш-сигнализатор;
10) жеке газ талдағыш;
11) химиялық костюмдердің герметикалығын анықтайтын аспап;
12) химиялық заттарды анықтайтын аспап;
13) химиялық барлау аспабы;
14) газсыздандыратын және дезинфекция жүргізетін арнайы құралдар жиынтығы;
15) іздеуші өлшеуіш-сигнализатор;
16) сүзгіш респиратор;
17) 4 сағаттық қорғаныс әрекеті бар газқағарлар;
18) сығылған ауада аппараттар үшін әуе (мобильді), стационарлы (бір резервті) компрессор;
19) әуе баллондарын сынауға арналған стенд;
20) қозғалмайтын жай-күйдегі сигнализаторы;
21) резеңкелі электр қорғаныш қолғаптар;
22) өрт сөндірушілердің жауынгерлік киімі.
23) сүзгіш газқағар;
24) радиациялық барлау құрал;
25) оқшаулағыш түрдегі қорғау костюмі;
26) радиациядан қорғайтын киім;
27) қайта пайдалануға болатын биологиялық қорғау костюмі;
28) сүзгілеу-желдету агрегаты (қондырғы);
29) дозаның қуат өлшегіші, стационарлық;
30) биологиялық барлау (тасымалды) аспабы;
31) жеке дозиметр;
32) радиациялық, химиялық және биологиялық барлаудың ұшқышсыз ұшу аппараты;
33) роботтандырылған радиациялық, химиялық және биологиялық барлау кешені.
Ескерту. 7-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Төтенше жағдайлар министрінің 13.03.2023 № 108 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.

8. Средства жизнеобеспечения:
1) штабная палатка 5, 20, 40 -местная;
2) душевая установка полевая;
3) кухня полевая;
4) ангары сборно-разборные.
9. Медицинское оборудование, инвентарь и имущество для комнаты психологической диагностики и разгрузки:
1) монитор пациента;
2) дефибриллятор монитор;
3) аппарат для искусственной вентиляции легких портативный в защитном чехле;
4) электрокардиограф;
5) кислородный ингалятор;
6) электроотсос;
7) глюкометр;
8) пульсоксиметр;
9) комплект для измерения артериального давления (тонометр и фонендоскоп);
10) кислородный баллон на 10 л. для медицинских газов;
11) облучатель бактерицидный;
12) холодильник;
13) плитка электрическая;
14) негатоскоп;
15) алкотестер;
16) устройство для проведения искусственного дыхания "рот-устройство-рот";
17) дыхательный аппарат ручной – мешок Амбу;
18) стол;
19) стулья;
20) стол перевязочный;
21) кушетка медицинская;
22) шкаф для одежды;
23) шкаф для документов;
24) шкаф для медикаментов и медицинских инструментов;
25) ростомер;
26) весы напольные;
27) ширма медицинская;
28) лампа настольная;
29) жалюзи, тюль и шторы;
30) сейф для хранения лекарственных препаратов, подлежащих учету;
31) полиграф;
32) универсальный психодиагностический комплекс, мобильный вариант;
33) ноутбук или стационарный компьютер (монитор и системный блок);
34) принтер;
35) сканер-копир;
36) музыкальный центр;
37) цифровой фотоаппарат;
38) цифровая видеокамера;
39) цифровой видеопроектор;
40) проекционный экран;
41) цветной телевизор с ж/к экраном, с диагональю не менее 72 см;
42) DVD проигрыватель;
43) аэратор – озонатор или ионизатор воздуха;
44) кресло – массажер;
45) переносная лампа ультрафиолетового излучения;
46) кондиционер;
47) мягкий уголок (диван и 2 кресла);
48) стол журнальный;
49) аквариум, с оборудованием к нему;
50) искусственный фонтан напольный или настольный;
51) релаксационное и психологическое оборудование;
52) воздушно-пузырьковая панель или труба;
53) психофизиологическая система;
54) портативный прибор для психокоррекции;
55) психофизиологический анализатор;
56) аппаратно - программный психодиагностический комплекс;
57) фибероптический модуль;
58) аппарат для релаксации с использованием слаботочных электрических низкочастотных импульсов;
59) аппарат биологической обратной связи;
60) комплект оснащения для класса психологической и психофизиологической диагностики и тренингов биоуправления;
61) кровать (раскладушка);
62) тумбочка прикроватная;
63) стол раскладной шестиместный;
64) скамейка раскладная трехместная;
65) одеяло полушерстяное;
66) матрацы ватные;
67) подушка;

8. Тіршілікті қамтамасыз ету құралдары:
1) 5, 10, 20-орынды штабты шатыр;
2) далада душ қабылдайтын қондырғы;
3) далалық ас үй;
4) алынып-салынатын ангар.
9. Психологиялық диагностикалауға және жеңілдетуге арналған бөлме үшін медициналық жабдық, мүкәммал және мүлік:
1) емделушінің мониторы;
2) дефибриллятор монитор;
3) өкпені жасанды желдетуге арналған аппарат портативті қорғаныш қапта;
4) электрокардиограф;
5) оттекті ингалятор;
6) электрсорғыш;
7) глюкометр;
8) пульсоксиметр;
9) артериялық қысымды өлшеуге арналған жиынтық (тонометр және фонендоскоп);
10) медициналық газдарға арналған 10 литрлік оттекті баллон;
11) бактерицидтік сәулелегіш;
12) тоңазытқыш;
13) электр плиткасы;
14) негатоскоп;
15) алкотестер;
16) "ауыз-құрылғы-ауыз" жасанды тыныс алуды өткізу құрылғысы;
17) тыныс алу қол аппараты – Амбу қабы;
18) үстел;
19) орындықтар;
20) таңу үстелі;
21) медициналық төсек;
22) киімге арналған шкаф;
23) құжаттарға арналған шкаф;
24) дәрі-дәрмектер мен медициналық құралдарға арналған шкаф;
25) бойөлшеуіш;
26) едендік таразы;
27) медициналық қалқа;
28) үстел лампасы;
29) жалюзи, перделер;
30) есепке алуға жататын дәрі-дәрмектерді сақтауға арналған сейф;
31) полиграф;
32) әмбебап психодиагностикалық кешен, мобильді нұсқа;
33) ноутбук немесе стационарлы компьютер (монитор және жүйелік блок);
34) принтер;
35) сканер-көшіргіш;
36) музыкалық орталық;
37) цифрлық фотоаппарат;
38) цифрлық бейнекамера;
39) цифрлық бейнепроектор;
40) проекциялық экран;
41) диагоналі 72 см кем емес с/к экраны бар түрлі-түсті теледидар;
42) DVD ойнатқышы;
43) аэратор – озонатор немесе ауа ионизаторы;
44) кресло – массажер;
45) ультракүлгін сәулеленудің тасымалданатын лампасы;
46) ауабаптағыш;
47) жұмсақ жиһаз (диван және 2 кресло);
48) журнал үстелі;
49) аквариум, оның жабдығы;
50) еденге немесе үстелге қоятын жасанды су бұрқағы;
51) релаксациялық және психологиялық жабдық;
52) ауа-көпіршікті панель немесе құбыр;
53) психофизиологиялық жүйе;
54) психикалық түзетуге арналған портативті аспап;
55) психофизиологиялық талдағыш;
56) аппараттық-бағдарламалық психодиагностикалық кешен;
57) фибероптикалық модуль;
58) әлсіз дәл электрлі төмен жиілікті импульстарды пайдаланып, босаңсуға арналған аппарат;
59) биологиялық кері байланыс аппараты;
60) биобасқарудың психологиялық және психофизиологиялық диагностикасы мен тренингтеріне арналған бағдарламалық-аппараттық жиынтық.
61) кереует (жинамалы төсек);
62) кереует жанындағы тумбочка;
63) алты орындық жиналмалы үстел;
64) үш орындық бар жиналмалы отырған;
65) жартылай жүн көрпе;
66) мақта матрацтары;
67) жастық;

68) простыни;
69) наволочки;
70) умывальник (на 20 человек);
71) биотуалет;
72) кухня полевая (на 25 человек);
73) прожектор;
74) пожарные щиты.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными приказом Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 13.03.2023 № 108 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Оборудование связи, информатизации и вычислительной техники:
1) видеостена;
2) локальная вычислительная сеть (структурированная кабельная сеть);
3) рабочая станция (системный блок, монитор, клавиатура, мышь, акустическая система, источник бесперебойного питания, сетевой фильтр);
4) периферийное устройство (сканер, принтер, многофункциональное устройство);
5) переносной компьютер в защищенном корпусе;
6) сервер электронного документооборота в комплекте;
7) конференц система с обеспечением видео-сопровождения и синхронного перевода;
8) абонентский терминал видеоконференцсвязи;
9) система видеонаблюдения;
10) цифровой коммутатор;
11) приемник глобальной системы позиционирования;
12) радиостанция коротковолновая до 1 000 Вт стационарная диапозона коротких волн (с функцией передачи данных);
13) радиостанция коротковолновая до 1 000 Вт мобильная (с функцией передачи данных);
14) радиостанция коротковолновая до 1 000 Вт носимая;
15) репитер ультракоротковолнового диапазона;
16) радиоудлинитель;
17) радиостанция ультракоротковолновая транкинговая/конвенциальная (мобильная, стационарная, носимая);
18) автоматическая телефонная система;
19) система оповещения;
20) электропитающая станция на базе автомобиля повышенной проходимости;
21) система записи телефонных и радио переговоров, хранения архива переговоров большой емкости;
22) автомобильный видеорегистратор;
23) светосигнальная громкоговорящая установка;
24) навигационный прибор;
25) групповое зарядное устройство;
26) система кондиционирования серверных помещении;
27) радиостанция ультракороткого диапозона (носимые, мобильные);
28) комплект измерения, настройки и ремонта ультракоротких и коротких волн радиостанций;
29) планшетный компьютер;
30) комплекс мониторинга земной поверхности (беспилотный летательный аппарат, носимый наземный пункт управления, средства технического обслуживания);
31) графический планшет подписи с пером (стилус);
32) персональный жетон-видеорегистратор;
33) программно-аппаратный комплекс автоматизированной обработки вызовов (автоматизированное рабочее место диспетчера, рабочая станция, мини-автоматическая телефонная станция с опциями определения звонков и записи переговоров, системная телефония);

68) ақжайма;
69) жастықтың тысы;
70) қол жуғыш (20 адамға);
71) биодәретхана;
72) дала ас үйлері (25 адамға арналған);
73) прожектор;
74) өрт қалқандары.
Ескерту. 9-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Төтенше жағдайлар министрінің 13.03.2023 № 108 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
10. Байланыс, ақпараттандыру және есептеу техникасының жабдығы
1) бейнеқабырға;
2) жергілікті есептеу желісі (құрылымданған кабельдік желі);
3) жұмыс станциясы (жүйелік блок, монитор, пернетақта, тінтуір, акустикалық жүйе, үздіксіз қуаттандырғыш көзі, желілік сүзгі);
4) перифериялық құрылғы (сканер, принтер, көп функционалды құрылғы);
5) қорғалған корпустағы тасымалды компьютер;
6) электрондық құжат айналымының сервері жиынтықта;
7) бейнемен сүйемелдеуді және ілеспе аударманы қамтамасыз ететін конференц жүйе;
8) бейнеконференция байланысының абоненттік терминалы;
9) бейнебақылау жүйесі;
10) цифрлық коммутатор;
11) позициялаудың ғаламдық жүйесін қабылдағыш;
12) 1 000 Вт дейінгі қысқы толқынды стационарлы радиостанция (деректер жіберу функциясы бар);
13) 1 000 Вт дейінгі қысқа толқынды радиостанция (мобильді);
14) 1 000 Вт дейінгі тасымалды қысқа толқынды радиостанция (алып жүретін);
15) ультра қысқа толқынды диапазондағы репитер;
16) радиоұзартқыш;
17) ультрақысқа толқынды транкингтік/конвенциалды радиостанция (мобильді, стационарлы, алып жүретін);
18) автоматты телефон станциясы;
19) құлақтандыру жүйесі;
20) өтімділігі жоғары автомобиль негізіндегі электрмен қуаттандырғыш станция;
21) телефонмен және радио сөйлесулерді жазу, үлкен көлемдегі сөйлесу мұрағатын сақтау жүйесі;
22) автомобильдік бейнетіркегіш;
23) жарық-сигналды дауыс зорайтқыш қондырғы;
24) навигациялық аспап;
25) топтық зарядтық құрылғылар;
26) серверлік үй-жайлардың ауасын баптау жүйесі;
27) ультра қысқа диапозон радиостанциялары (алып жүретін, мобильді);
28) ультра қысқа және қысқа толқынды радистанцияларды өлшеу, баптау және жөндеу жинағы;
29) планшетті компьютер.
30) жер бетінің мониторингі кешені (пилотсыз ұшу аппараты, киілетін жерүсті басқару пункті, техникалық қызмет көрсету құралдары);
31) қаламмен графикалық қолтаңба планшеті (стилус);
32) дербес бейнетіркегіш;
33) қоңырауларды автоматтандырылған өңдеудің бағдарламалық-аппараттық кешені (диспетчердің автоматтандырыған жұмыс орны, жұмыс станциясы, қоңырауларды анықтау және келіссөздерді жазу опциялары бар шағын автоматты телефон станциясы, жүйелік телефония);

34) стационарный терминал зарядки архивировании и хранении данных;
35) термопринтер
36) экшн-видеокамера
37) спутниковый телефон.
38) программно-аппаратный комплекс;
39) биометрический считыватель отпечатков пальца;
40) пожарно-криминалистический чемодан для осмотра места пожара.
Сноска. Пункт 10 - в редакции приказа Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 02.04.2021 № 154 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными приказом Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 13.03.2023 № 108 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. Строительство, реконструкция, и ремонт зданий и сооружений объектов защиты от чрезвычайных ситуаций:
1) строительство пожарных депо, учебно-тренировочных центров (спортивных комплексов-манежей), пожарно-технических лабораторий, гаражей и навесов для техники;
2) разработка проектно-сметной документации в том числе, привязка типового проекта на строительство пожарных депо, учебно-тренировочных центров, пожарно-технических лабораторий, гаражей и навесов для техники;
3) строительство зданий, сооружений и объектов военного назначения;
4) разработка проектно-сметной документации по привязке типового проекта на строительство зданий, сооружений и объектов военного назначения;
5) строительство водно-спасательных станций, постов и бассейнов для тренировки спасателей-водолазов;
6) разработка проектно-сметной документации по привязке типового проекта на строительство водно-спасательных станций, постов и бассейнов;
7) строительство комплексов зданий и сооружений спасательных станций;
8) привязка типового проекта "Строительство комплексов зданий и сооружений спасательных станций" к конкретной площадке строительства;
9) разработка проектно-сметной документации для капитального ремонта и реконструкции зданий, помещений, сооружений, складских помещений;
10) капитальный ремонт и реконструкция зданий, помещений, сооружений, складских помещений;
11) проектно-изыскательные работы по капитальному ремонту зданий, помещений, сооружений, складских помещений длительного хранения;
12) привязка типового проекта "Строительство, реконструкции коммуникационных сооружений, прокладке новых волоконно-оптических линий связи к объектам пожарных частей и спасательных станций" к конкретной площадке строительства;
13) строительство контрольно-пропускного пункта;
14) разработка проектно-сметной документации по газификации пожарных подразделений;

34) стационарлық зарядтау терминалы деректерді мұрағаттау және сақтау;
35) термопринтер;
36) экшн-бейнекамера;
37) спутниктік телефон.
38) бағдарламалық-аппараттық кешен;
39) биометриалық саусақ ізін оқу құрылғысы;
40) өрт орнын тексеруге арналған өрт сөндіру криминалистикалық чемоданы.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Төтенше жағдайлар министрінің 02.04.2021 № 154 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - ҚР Төтенше жағдайлар министрінің 13.03.2023 № 108 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
11. Төтенше жағдайлардан қорғау объектілерінің ғимараттары мен құрылыстарын салу, реконструкциялау және жөндеу:
1) өрт сөндіру депосын, оқу-жаттығу орталықтарын (спорт кешендерін - манеждерді), өрт-техникалық зертханаларды, техникаға арналған гараждар мен қалқалар салу;
2) жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу, оның ішінде үлгілік жобаны байланыстыру өрт сөндіру деполарын, оқу-жаттығу орталықтарын, өрт-техникалық зертханаларды, техникаға арналған гараждар мен шатырларды салуға;
3) ғимараттар, құрылыстар және әскери мақсаттағы объектілерді салу;
4) ғимараттар, құрылыстар және әскери мақсаттағы объектілерді салуға арналған үлгі жобаны байланыстыру жөніндегі жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу;
5) суда құтқару станцияларын, бекеттерін және құтқарушы-сүңгуірлер жаттығуы үшін бассейндер салу;
6) суда құтқару станцияларын, бекеттерін және бассейндер салуға арналған үлгі жобаны байланыстыру жөніндегі жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу;
7) құтқару станцияларының ғимараттары мен құрылыстары кешендерін салу;
8) "Құтқару станцияларының ғимараттары мен құрылыстары кешендерін салу" үлгілік жобасын құрылыстың нақты алаңына байланыстыру;
9) ғимараттарды, үй-жайларды, құрылыстарды, қойма үй-жайларын күрделі жөндеу үшін жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу;
10) ғимараттарды, үй-жайларды, құрылыстарды, қойма үй-жайларын күрделі жөндеу мен реконструкциялау;
11) ғимараттарды, үй-жайларды, құрылыстарды, ұзақ мерзімді сақтауға арналған қойма үй-жайларын күрделі жөндеу бойынша жобалау-іздестіру жұмыстары.
12) "Өрт сөндіру бөлімдері мен құтқару станциялары объектілеріне коммуникациялық құрылыстарды салу, реконструкциялау, жаңа талшықты-оптикалық байланыс желілерін төсеу" үлгілік жобасын құрылыстың нақты алаңына байланыстыру;
13) бақылау-өткізу пунктін салу.
14) өрт сөндіру бөлімшелерін газдандыру бойынша жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу;

15) проведение текущих ремонтов зданий пожарных депо;
16) благоустройство и озеленение территории;
17) огневой полигон для тактической и психологической подготовки пожарных и спасателей;
18) теплодымокамера;
19) сборно-разборный ангар;
20) строительство зданий центра медицины катастроф, гаражей и навесов для техники;
21) разработка проектно-сметной документации, в том числе привязка типового проекта на строительство зданий центра медицины катастроф, гаражей и навесов для техники.
Сноска. Пункт 11 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 28.07.2017 № 517 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными приказами Министра внутренних дел РК от 15.08.2019 № 720 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 13.03.2023 № 108 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
12. Инженерно-технические средства и системы безопасности объектов, уязвимых в террористическом отношении:
1) система тревожной сигнализации;
2) система охранной сигнализации;
3) системы пожарной сигнализации;
4) противотаранное устройство;
5) автоматический шлагбаум;
6) досмотровое оборудование для автотранспортных средств;
7) досмотровое оборудование для посетителей;
8) досмотровое оборудование для ручной клади и багажа;
9) автоматизированные или механические ручные устройства, турникеты, калитки;
10) ограждение по периметру;
11) укрепленные двери;
12) защитные конструкции на окна;
13) система контроля и управления доступом;
14) системы оперативной связи;
15) сеть охранного освещения;
16) автономный резервный источник электрического питания.
Сноска. Перечень дополнен пунктом 12 в соответствии с приказом Министра внутренних дел РК от 28.07.2017 № 517 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. Спортивное оборудование для пожарно-спасательного спорта:
1) сборно-разборная учебно-тренировочная башня на 2, 4 беговые дорожки с подиумом;
3) спортивный домик для пожарной эстафеты;
4) забор спортивный регулируемый;
5) бум спортивный регулируемый;
6) спортивная мотопома;
7) стволы пожарные спортивные;
8) лестница спортивная штурмовая;
9) лестница-палка;
10) система электронного хронометража с экраном;
11) стартовый пистолет;
12) стартовые колодки;
13) тумба секундометристов с крышей;
14) тумба стартера с крышей;
15) спортивное разветвление 3-х ходовое;
16) сетка страховочная;

15) өрт сөндіру депосының ғимараттарына ағымдағы жөндеу жүргізу;
16) аумақты абаттандыру және көгалдандыру;
17) өрт сөндірушілер мен құтқарушыларды тактикалық және психологиялық даярлауға арналған атыс полигоны;
18) жылу-түтін камерасы;
19) жиналмалы ангар;
20) апаттар медицинасы орталығының ғимараттарын, техникаға арналған гараждар мен шатырларды салу;
21) жобалау-сметалық құжаттаманы әзірлеу, оның ішінде апаттар медицинасы орталығының ғимараттарын, техникаға арналған гараждар мен шатырларды салуға үлгілік жобаны байланыстыру.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 28.07.2017 № 517 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді – ҚР Ішкі істер министрінің 15.08.2019 № 720 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 13.03.2023 № 108 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
12. Террористік тұрғыдан осал объектілердің инженерлік-техникалық құралдары және қауіпсіздік жүйелері:
1) дабыл сигнализациясы жүйесі;
2) күзет сигнализациясы жүйесі;
3) өрт-сөндіру сигнализациясы жүйесі;
4) бөгеуші құрылғы;
5) автоматты шлагбаум;
6) автокөлік құралдарын тексеретін жабдық;
7) келушілерді тексеретін жабдық;
8) қол жүгі мен багажды тексеретін жабдық;
9) автоматтандырылған немесе механикалық қол құрылғы, турникеттер, қақпалар;
10) периметр бойынша қоршаулар;
11) нығайтылған есіктер;
12) терезелерге арналған қорғаныш конструкциялар;
13) кіруді бақылау және басқару жүйесі;
14) жедел байланыс жүйесі;
15) күзеттік жарықтандыру желісі;
16) дербес резервтік электрмен қоректендіру көзі.
Ескерту. Тізбе 12-тармақпен толықтырылды – ҚР Ішкі істер министрінің 28.07.2017 № 517 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Өрт-құтқару спортына арналған спорттық жабдықтар:
1) 2, 4 жүгіру жолына арналған құрама-жиналмалы оқу-жаттығу мұнарасы подиуммен;
2) өрт эстафетасына арналған спорт үйі;
3) реттелетін спорттық қоршау;
4) бум спорттық реттелетін;
5) спорттық мотопома;
6) спорттық өрт сөндіру оқпандары;
7) спорттық шабуыл сатысы;
8) баспалдақ-таяқ;
9) экраны бар электрондық хронометраж жүйесі;
10) бастапқы тапанша;
11) бастапқы төсемдер;
12) төбесі бар секундометрлік шкаф;
13) шатыры бар стартер шкафы;
14) 3 жүрісті спорттық тармақталу;
15) сақтандыру торы;
16) бастапқы төсемдер;

17) стартовые колодки;
18) порошковые огнетушители;
19) автоматизированная электронная система обработки результатов соревнований по пожарно-спасательному спорту;
20) спортивный домик для пожарной эстафеты.
Сноска. Перечень дополнен пунктом 13 в соответствии с приказом Министра по чрезвычайным ситуациям РК от 13.03.2023 № 108 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

17) ұнтақты өрт сөндіргіштер;
18) өрт-құтқару спорты бойынша жарыстардың нәтижелерін өңдеудің автоматтандырылған электрондық жүйесі.
Ескерту. Тізбе 13-тармақпен толықтырылды - ҚР Төтенше жағдайлар министрінің 13.03.2023 № 108 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.