О некоторых вопросах реализации Программы "Производительность 2020"
Приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 23 июля 2015 года № 789. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 августа 2015 года № 11872. Утратил силу приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 29 августа 2017 года № 579 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 29.08.2017 № 579 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях реализации Программы "Производительность 2020", утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2011 года № 254 "Об утверждении Программы "Производительность 2020", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Методику разработки комплексного плана инвестиционного проекта согласно приложению 1 к настоящему Приказу;
2) формы и сроки мониторинга реализации Программы "Производительность 2020" и инструментов согласно приложению 2 к настоящему Приказу;
3) форму паспорта проекта в рамках инструмента "Предоставление долгосрочного лизингового финансирования" согласно приложению 3 к настоящему Приказу;
4) форму письменного подтверждения оператора Программы "Производительность 2020" в рамках инструмента "Предоставление долгосрочного лизингового финансирования" согласно приложению 4 к настоящему Приказу;
5) типовую форму Соглашения о мониторинге инвестиционного проекта согласно приложению 5 к настоящему Приказу;
6) форму заявки на получение инструмента Программы "Производительность 2020" согласно приложению 6 к настоящему Приказу;
7) типовую форму Соглашения о возмещении части затрат согласно приложению 7 к настоящему Приказу;
8) форму сведений, подтверждающих квалификацию привлекаемой компании и опыта сотрудников, согласно приложению 8 к настоящему Приказу;
9) форму сведений, подтверждающих опыт работы, согласно приложению 9 к настоящему Приказу.
2. Признать утратившим силу приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 24 июня 2014 года № 235 "Об утверждении Регламента реализации Программы "Производительность 2020" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9640, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 12 августа 2014 года).
3. Администратору бюджетной программы перечислять на текущий счет оператора Программы средства, предусмотренные на предоставление мер государственной поддержки, для последующего возмещения некоторых видов затрат заявителям в рамках Программы "Производительность 2020", утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2011 года № 254 "Об утверждении Программы "Производительность 2020" (далее – Программа) в соответствии с графиком платежей, утверждаемым администратором бюджетной программы согласно индивидуального плана финансирования по платежам на соответствующий финансовый год.

"Өнімділік 2020" бағдарламасын іске асырудың кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 23 шілдедегі № 789 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 13 тамызда № 11872 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2017 жылғы 29 тамыздағы № 579 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 29.08.2017 № 579 бұйрығымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Өнімділік 2020" бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 14 наурыздағы № 254 қаулысымен бекітілген "Өнімділік 2020" бағдарламасын іске асыру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы Бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Инвестициялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеу әдістемесі;
2) осы Бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Өнімділік 2020" бағдарламасының және құралдардың іске асырылуын мониторингтеу нысандары мен мерзімдері;
3) осы Бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Ұзақ мерзімді лизингтік қаржыландыруды ұсыну" құралы шеңберінде жоба паспортының нысаны;
4) осы Бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "Ұзақ мерзімді лизингтік қаржыландыруды ұсыну" құралы шеңберінде "Өнімділік 2020" бағдарламасы операторының жазбаша растауының нысаны;
5) осы Бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес инвестициялық жобаның мониторингі туралы келісімінің үлгілік нысаны;
6) осы Бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес "Өнімділік 2020" бағдарламасының құралын алуға арналған өтінімнің нысаны;
7) осы Бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес Шығындардың бір бөлігін өтеу туралы келісімнің үлгілік нысаны;
8) осы Бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес тартылатын компанияның біліктілігі мен қызметкерлерінің тәжірибесін растайтын мәліметтер нысаны;
9) осы Бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес жұмыс тәжірибесін растайтын мәліметтер нысаны бекітілсін.
2. "Өнімділік 2020" бағдарламасын іске асыру регламентін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер - Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2014 жылғы 24 маусымдағы № 235 бұйрығының (Нормативтiк құқықтық актiлерiнiң мемлекеттiк тізілімінде 9640-нөмірмен тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 12 тамызда жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Бюджеттік бағдарлама әкімшісіне "Өнімділік 2020" бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 14 наурыздағы № 254 қаулысымен бекітілген "Өнімділік 2020" бағдарламасын (бұдан әрі - Бағдарлама) шеңберінде өтінім берушілердің кейбір шығындарын өтеу үшін мемлекеттік қолдау шараларын ұсынуға көзделген қаржылар Бағдарлама операторының ағымдағы шотына тиісті қаржы жылындағы төлемдер бойынша қаржыландырудың жеке жоспарына сәйкес бюджеттік бағдарлама әкімшісі бекітетін төлемдер кестесіне сәйкес аударылсын.

4. Оператору Программы – Акционерному обществу "Казахстанский институт развития индустрии":
1) открыть текущий счет в банке второго уровня – резиденте Республики Казахстан на основе договора, заключаемого между администратором бюджетной программы и оператором Программы, для осуществления управления средствами, выделенными на предоставление мер государственной поддержки в повышении производительности труда и развитии территориальных кластеров;
2) на периодической основе либо по запросу предоставлять администратору бюджетной программы отчет о целевом использовании выделенных средств;
3) в случае недостаточности денежных средств на текущем счете, необходимых для предоставления мер государственной поддержки, возмещение затрат приостановить до поступления средств;
4) при заявлении в рамках одной меры государственной поддержки Программы затрат по нескольким видам услуг заявителю предоставлять государственную поддержку в виде возмещения затрат отдельно по каждому виду услуг согласно размерам оплаты расходов, предусмотренным условиями предоставления данной меры государственной поддержки;
5) при использовании средств, находящихся на текущем счете, в случае необходимости, перераспределять суммы между видами мер государственной поддержки в рамках общей суммы, выделенной администратором бюджетной программы;
6) все вознаграждения, начисляемые по текущему счету банком второго уровня – резидентом Республики Казахстан, включать в сумму средств, выделенных для предоставления мер государственной поддержки, находящихся на текущем счете;
7) обеспечить возврат денежных средств, поступающих от заявителей в случае нарушения условий Соглашения о возмещении затрат, в соответствии с бюджетным законодательством.
5. Комитету индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Ержанов А.К.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 3 настоящего Приказа.

4. Бағдарлама операторы – "Қазақстандық индустрия дамыту институты" акционерлік қоғамы:
1) бюджеттік бағдарлама әкімшісі мен Бағдарлама операторы арасында жасалған шарт негізінде еңбек өнімділігін арттыруда және аумақтық кластерлерді дамытуда мемлекеттік қолдау шараларын ұсынуға бөлінген қаражатты басқаруды жүзеге асыру үшін екінші деңгейлі банкте – Қазақстан Республикасының резидентінде ағымдағы есепшотты ашсын;
2) кезеңдік негізде немесе сұрату бойынша бюджеттік бағдарлама әкімшісіне бөлінген қаржының мақсатты жұмсалуы жөніндегі есепті ұсынсын;
3) ағымдағы есепшотта мемлекеттік қолдау шараларын ұсынуға қажетті ақша қаражаты жетіспейтін жағдайда қаражат түскенге дейін шығындарды өтеуді тоқтата тұрсын;
4) Бағдарламаның бір мемлекеттік қолдау шарасы шеңберінде көрсетілетін қызметтің бірнеше түрі бойынша мәлімделген кезде өтініш берушіге аталған мемлекеттік қолдауды ұсыну шарттарымен көзделген шығындарды төлеу көлемдеріне сәйкес әрбір қызмет түрі бойынша шығындарды өтеу түрінде мемлекеттік қолдау көрсетсін;
5) қажет болатын жағдайда ағымдағы есепшоттағы қаражатты пайдаланған кезде, бюджеттік бағдарлама әкімшісі бөлген жалпы сома шеңберінде мемлекеттік қолдау шаралары түрлері арасында соманы қайта бөлсін;
6) Қазақстан Республикасының резиденті – екінші деңгейлі банк ағымдағы есепшот бойынша есептейтін барлық сыйақыларды ағымдағы шоттағы мемлекеттік қолдау шараларын ұсыну үшін бөлінген қаражат сомасына қоссын;
7) Шығындардың бір бөлігін өтеу туралы келісімнің шарттары бұзылған жағдайда өтінім берушілерден түсетін ақшалай қаражатты бюджеттік заңнамаға сәйкес қайтаруды қамтамасыз етсін.
5. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті (А.Қ. Ержанов) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмелерін мерзімді баспасөз басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы Бұйрықтың 3-тармағының 1), 2) және 3)-тармақшаларымен көзделген шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.

6. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
7. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра по инвестициям
и развитию Республики Казахстан
А. Рау
"СОГЛАСОВАН"
Исполняющий обязанности
министра финансов
Республики Казахстан
_______________ Р. Бекетаев
23 иоля 2015 г. "СОГЛАСОВАН"
Исполняющий обязанности
министра национальной экономики
Республики Казахстан
_______________ Т. Жаксылыков
24 июля 2015 г.
Приложение 1
к приказу исполняющего
обязанности Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 23 июля 2015 года № 789
Методика
разработки комплексного плана инвестиционного проекта
1. Методика разработки комплексного плана инвестиционного проекта (далее – Методика) разработана в соответствии с пунктом 2 подраздела 4 раздела 5 Программы "Производительность 2020", утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2011 года № 254 "Об утверждении Программы "Производительность 2020" (далее – Программа) и определяет механизм разработки комплексного плана инвестиционного проекта.
2. В настоящей Методике используются следующие основные понятия:
1) комплексный план инвестиционного проекта – пакет необходимой экономической, технической, управленческой и иной документации;
2) модернизация предприятия – непрерывный и динамичный процесс повышения производительности используемой техники и технологии, а также усовершенствование системы управления предприятием, которые приводят к качественному обновлению объекта финансово-экономических показателей и производственных результатов;
3) производительность труда – экономический показатель, рассчитываемый на основе показателей, характеризующих объемы производства (валовая добавленная стоимость) и затраты труда (численность занятых).
3. Комплексный план инвестиционного проекта предусматривает достижение следующих показателей:
1) финансовая окупаемость инвестиционного проекта;
2) повышение производительности труда в два раза, но не менее чем в полтора раза от среднего отраслевого уровня по проектам модернизации действующих предприятий или в три раза от среднего отраслевого уровня по новым инвестиционным проектам;
3) конкурентоспособность продукции (востребованной на внутреннем и внешних рынках продукции).
4. При разработке комплексного плана инвестиционного проекта заявитель принимает на себя всю ответственность за полноту и достоверность представленных исходных данных и расчетов. Для всех исходных данных и расчетных величин указываются источники их получения. Преднамеренное искажение заявителем предоставляемых данных является основанием для прекращения экспертизы и отклонения проекта.

6. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
7. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
Министрінің міндетін атқарушы
А.Рау
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің міндетін атқарушы
_______________ Р. Бекетаев
2015 жылғы 23 шілде
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушы
_______________ Т. Жақсылықов
2015 жылғы 24 шілде
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму Министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 23 шілдедегі
№ 789 бұйрығына
1-қосымша
Инвестициялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеу әдістемесі
1. Инвестициялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеу әдістемесі (бұдан әрі – Әдістеме) "Өнімділік 2020" бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 14 наурыздағы № 254 қаулысымен бекітілген "Өнімділік 2020" бағдарламасының (бұдан әрі - Бағдарлама) 5-бөлімі 4-бөлімшесінің 2-тармағына сәйкес әзірленіп, инвестициялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеу тетігін айқындайды.
2. Осы Әдістемеде мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) кәсіпорынды жаңғырту – пайдаланылатын техника мен технологиялардың өнімділігін арттырудың, сондай-ақ объектінің қаржылық-экономикалық көрсеткіштерінің және өндіру нәтижелерінің сапалы жаңаруына әкелетін кәсіпорынды басқару жүйесін жетілдірудің үздіксіз және серпінді процесі;
2) инвестициялық жобаның кешенді жоспары – қажетті экономикалық, техникалық, басқарушылық және өзгеде құжаттамалар пакеті;
3) еңбек өнімділігі - өндіру көлемін (жалпы қосылған құн) және еңбек шығындарын (жұмыспен қамтылғандар саны) сипаттайтын көрсеткіштер негізінде есептелінетін экономикалық көрсеткіш.
3. Инвестициялық жобаның кешенді жоспары мынадай көрсеткіштерге қол жеткізуді көздейді:
1) инвестициялық жобаның қаржылық өтемділігі;
2) еңбек өнімділігін екі есе, бірақ жұмыс істеп тұрған кәсіпорындарды жаңғырту жобалары бойынша орташа салалық деңгейден кемінде жарты есеге немесе жаңа инвестициялық жобалар бойынша орташа салалық деңгейден үш есеге артуы;
3) өнімнің бәсекеге қабілеттілігі (өнімнің ішкі және сыртқы нарықтардағы сұранысы).
4. Инвестициялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеу кезінде өтініш беруші ұсынылған негізгі деректер мен есептеулердің толықтығы мен анықтылығына толық жауапкершілікті өзіне алады. Барлық негізгі деректер мен есептеу көлемдері үшін оларды алу көздері көрсетіледі. Өтініш беруші ұсынылатын деректерді қасақана бұрмаланғаны сараптаманы тоқтату және жобадан бас тарту үшін негіз болып табылады.

5. Заявитель обеспечивает полноту и достоверность представленных документов, исходных данных, расчетов, обоснований. В представленной информации заявителем указываются источники данных, использованных в расчетах, и дата проведения расчета, сравнительный анализ цен.
6. Комплексный план инвестиционного проекта представляется Заявителем на бумажном и электронном носителях: текстовые документы в файлах Word-формата, таблицы с расчетами в файлах Excel-формата.
7. Комплексный план инвестиционного проекта пронумеровывается, переплетается, прошивается, скрепляется бумажной пломбой, на которой делается запись о количестве прошитых и пронумерованных листов, а также подписывается первым руководителем, главным бухгалтером (при наличии) и заверен печатью (при наличии) потенциального Заявителя. Подпись и оттиск печати наносятся частично на бумажную пломбу, частично на лист документа. Комплексный план инвестиционного проекта подписывается первым руководителем исполнителя с оттиском печати на титульном листе комплексного плана. Заявитель представляет вместе с оригиналом комплексного плана инвестиционного проекта его копию, заверенную подписью первого руководителя и оттиском печати Заявителя.
8. Комплексный план инвестиционного проекта оформляется по форме согласно приложению к настоящей Методике.
Приложение
к Методике разработки
комплексного плана
инвестиционного проекта
форма
Комплексный план инвестиционного проекта
1. Общие сведения
1. Сведения о заявителе:
1) наименование юридического лица, организационно-правовая форма, отраслевая принадлежность, должность и фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя;
2) юридический и фактический адрес, телефон, факс, e-mail;
3) номер и дата государственной регистрации предприятия.
2. Анализ текущего состояния заявителя:
1) деятельность предприятия, его производственная структура, продукция (работы, услуги), производимые предприятием;
2) динамика развития производства основных видов продукции за последние 3 (три) года: действующие мощности по производству продукции, производство продукции в натуральном и стоимостном выражении;
3) основные потребители выпускаемой продукции;
4) доля продукции, реализуемая на внутреннем и внешнем рынках.
3. Организационная структура и анализ кадрового состава предприятия:
1) описание организационной структуры;
2) информация о количественном и качественном составе работников подразделений предприятия и сведения об управленческом персонале, в том числе данные по: занимаемой должности, образованию, квалификации, возрасту, стаж работы;

5. Өтініш беруші ұсынылатын құжаттардың, негізгі деректердің, есептердің, негіздемелердің толықтығы мен анықтығын қамтамасыз етеді. Өтініш беруші ұсынған ақпаратта есептерде қолданылған деректер көздері және есептерді жүргізу күні, бағалардың салыстырмалы талдауын көрсетеді.
6. Инвестициялық жобаның кешенді жоспарын Өтініш беруші қағаз және электрондық тасығышта: Word-форматындағы файлдарда есептері бар кестелер, Excel-форматындағы файлда мәтінді құжаттар ұсынады.
7. Инвестициялық жобаның кешенді жоспары нөмірленеді, мұқабасы түптеледі, тігіледі, қағаз пломбамен бекітіледі, онда тігілген және нөмірленген парақтар саны туралы жазба жазылады, сондай-ақ өтінім берушінің бірінші басшысы, (бар болған жағдайда) бас есепші қол қояды және ықтимал Өтінім берушінің мөрі (бар болған жағдайда) басылады. Қол мен мөр бедерлері қағаз пломбаға, ішінара құжат парағына, ішінара қағаз пломбаға басылып жазылады. Инвестициялық жобаның кешенді жоспарына орындаушының бірінші басшысы титулдық параққа мөр бедерлерімен қолын қояды. Өтініш беруші инвестициялық жобаның кешенді жоспарының түпнұсқасымен бірге оның бірінші басшысының қолымен және өтініш берушінің мөр бедерлерімен таңбасымен куәландырылған оның көшірмесін ұсынады.
8. Инвестициялық жобаның кешенді жоспары осы Әдістемеге қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресімделеді.
Инвестициялық жобаның кешенді
жоспарын әзірлеу әдістемесіне
қосымша
нысан
Инвестициялық жобаның кешенді жоспары
1. Жалпы мәліметтер
1. Өтініш беруші туралы мәлімет:
1) заңды тұлғаның атауы, ұйымдастырушылық–құқықтық нысаны, салалық тиесілігі, басшының лауазымы және тегі, аты, әкесінің аты;
2) заңды және нақты мекенжайы, телефоны, факс, e-mail;
3) кәсіпорынды мемлекеттік тіркеу нөмірі және күні.
2. Өтініш берушінің ағымдағы жағдайын талдау:
1) кәсіпорын қызметі, оның өндірістік құрылымы, кәсіпорын өндіретін өнім (жұмыстар, көрсетілетін қызметтер);
2) соңғы 3 (үш) жылда өнімдердің негізгі түрлерін өндіруді дамыту серпіні: өнім өндіру бойынша қолданыстағы қуаттылық, өнімдерді заттай және құндық мәнде өндіру;
3) өндірілген өнімдерді негізгі тұтынушылар;
4) ішкі және сыртқы нарықта сатылатын өнімдердің үлесі.
3. Кәсіпорынның ұйымдастырушы құрылымы және кадрлық құрамын талдау:
1) ұйымдастыру құрылымның сипаттамасы;
2) кәсіпорын бөлімшелері қызметкерлерінің саны және сапалық құрамы туралы ақпарат және басқарушылық персоналы туралы мәліметтер, оның ішінде: атқаратын лауазымы, білімі, біліктілігі, жасы, жұмыс өтілі бойынша деректер;

3) информация о проводимой работе по повышению квалификации персонала;
4) организационная схема управления проектом (основные участники, схема их взаимодействия);
5) штатное расписание в соответствии с проектом;
6) управленческий опыт;
7) опыт реализации аналогичных проектов.
4. Актуальность проекта:
1) необходимость и целесообразность выполнения проекта;
2) обоснование рентабельности и экономической целесообразности проекта.
5. Цель проекта.
2. Соответствие инвестиционного проекта критериям Программы
6. Соответствие инвестиционного проекта критериям Программы:
1) Перечню приоритетных секторов экономики для заявителей, утвержденному постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2011 года № 254 "Об утверждении Программы "Производительность 2020" (далее – постановление) (приводится пояснение);
2) оценке ожидаемой производительности труда (приводятся расчеты и сопоставления значения показателя планируемой производительности труда с текущим и/или со среднеотраслевым уровнем в соответствующих отраслях экономики по данным национальной статистики) по годам (в табличной форме).
3. Финансовое состояние предприятия
7. Финансовое состояние предприятия:
1) указывается информация о финансовом состоянии предприятия, текущей ликвидности, обеспеченности собственными средствами, кредиторской и дебиторской задолженности (за последние 3 (три) года), с расшифровками по статьям активов и пассивов с предоставлением сравнительной информации на начало и конец отчетного периода, пояснительную записку к финансовой отчетности, кредитную историю предприятия за последние 3 года и на последнюю отчетную дату текущего года;
2) для акционерных обществ, приложение копии заключения аудитора, имеющего лицензию на осуществление аудиторской деятельности (приложить копию лицензии), (в случае если Заявитель предоставляет комплексный план инвестиционного проекта до 30 апреля текущего года, то прилагается копия заключения аудитора, имеющего лицензию на осуществление аудиторской деятельности, за финансовый год, предшествующий последнему финансовому году).
В случае, если Участник имеет дочерние организации или является частью более крупной группы компаний, для оценки результатов финансовой деятельности и финансового положения всей группы, необходимо дополнительно отражение консолидированной финансовой отчетности.
4. Обоснование направлений модернизации предприятия
8. Обоснование необходимости модернизации производственной технологии:
1) анализ используемой технологии (информация о текущем состоянии применяемых технологий производства);

3) персоналдың біліктілігін арттыру бойынша жүргізілген жұмыс туралы ақпарат;
4) жобаны басқарудың ұйымдастырушылық сызбанұсқасы (негізгі қатысушылар, олардың өзара іс-қимыл);
5) жобаға сәйкес келетін штат кестесі;
6) басқарушылық тәжірибесі;
7) ұқсас жобаларды іске асыру тәжірибесі.
4. Жобаның өзектілігі:
1) жобаны орындау қажеттілігі және орындылығы;
2) жобаның тиімділігі мен экономикалық орындылығының негіздемесі.
5. Жобаның мақсаты.
2. Инвестициялық жобаның Бағдарламаның критерийлеріне
сәйкестігі
6. Инвестициялық жобаның Бағдарламаның критерийлеріне сәйкестігі:
1) "Өнімділік 2020" бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 14 наурыздағы № 254 қаулысымен бекітілген Өтінім берушілер үшін экономиканың басым секторларының тізбесіне (бұдан әрі - қаулы) (түсіндіру жүргізіледі);
2) күтілетін еңбек өнімділігін бағалау (ұлттық статистиканың деректері бойынша экономиканың тиісті салаларындағы ағымдағы орта салалық деңгейі және/немесе еңбек өнімділігінің көрсеткіштерінің есептері мен мәні бар жоспарланатын салыстыру және есебі жүргізіледі) (кесте нысанында).
3. Кәсіпорынның қаржылық жағдайы
7. Кәсіпорынның қаржылық жағдайы:
1) кәсіпорынның қаржылық жағдайы, ағымдағы өтімділігі, меншікті қаражатпен қамтамасыз етілуі, (соңғы 3 (үш) жылдағы) кредиторлық және дебиторлық берешектері туралы ақпарат, есептік кезеңнің басындағы және соңындағы салыстырмалы ақпаратпен қоса актив және пассив баптарының түсіндірмелері, қаржы есебіне түсіндірме жазба, кәсіпорынның соңғы 3 жылдағы және ағымдағы жылдың соңғы есептік күніндегі несиелік тарихы көрсетіледі.
2) акционерлік қоғамдар үшін, аудиторлық қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар аудитор қорытындысының көшірмесі қоса беріледі (лицензияның көшірмесі қоса беріледі), (егер Өтініш беруші инвестициялық жобаның кешенді жоспарын ағымдағы жылғы 30 сәуірде ұсынған жағдайда, онда қаржылық жылға соңғы қаржылық жылдың алдыңғы жылына аудиторлық қызметті жүзеге асыруға лицензиясы бар аудитор қорытындысының көшірмесі қоса беріледі).
Қатысушының еншілес ұйымдары болса немесе ірі компаниялар тобының мүшесі болса, тұтас топтың қаржылық қызмет нәтижелері мен қаржылық жағдайын бағалау үшін шоғырландырылған қаржы есебі көрсетілуге тиіс.
4. Кәсіпорынды жаңғырту бағыттарының негіздемесі
8. Өндірістік технологияларды жаңғырту қажеттілігінің негіздемесі:
1) пайдаланылатын технологияларды талдау (өндірістің пайдаланылатын технологияларының ағымдағы жағдайы туралы ақпарат);

2) сравнительный анализ преимуществ и недостатков существующих способов производства продукции;
3) описание внедряемой технологии, обоснование ее выбора и сравнение с альтернативными вариантами, информация о стоимости, инновационность;
4) ожидаемые результаты (финансовые, социальные, экологические).
9. Обоснование необходимости модернизации технологического оборудования:
1) описание существующего технологического оборудования (информация о текущем состоянии оборудования, уровень износа, уровень проектной и фактической загрузки), информация о возможности приобретения дополнительного оборудования для производственных комплексов/ технологических участков;
2) обоснование выбора технологического оборудования и отклонения альтернативных вариантов (сравнительный анализ преимуществ и недостатков выбранного оборудования, перечень, стоимость и основные технические характеристики);
3) сведения о предполагаемых поставщиках (контактные данные поставщиков с приложением заключенных/подготовленных соглашениях с поставщиками);
4) информация о необходимом объеме потребления ресурсов (электрическая и тепловая энергия, вода), а также изменения в потреблении указанных ресурсов в результате внедрения технологического оборудования;
10. Система управления качеством продукции на предприятии:
1) качественные характеристики выпускаемой продукции и меры по его непрерывному улучшению, а также факторы, влияющие на качество продукции (сырье, применяемые технологии производства);
2) информация о соответствии предполагаемой к выпуску продукции международным стандартам качества.
11. Производственная площадка и инфраструктура:
1) место размещения проекта, описание и расположение;
2) инфраструктура производственной площадки (электроснабжение, водоснабжение, теплоснабжение, газоснабжение, канализация, транспортное обеспечение);
3) данные по потребностям в новых производственных площадях и иной инфраструктуре.
12. Научно-инновационная поддержка проекта:
1) имеющийся научно-инновационный потенциал предприятия (кадры, научная деятельность, механизмы и инструменты стимулирования разработки и внедрения инноваций);
2) необходимость эффективного научно-инновационного обеспечения проекта, заключающегося в привлечении кадров, в обосновании научной поддержки, механизмов стимулирования инноваций.
5. Маркетинговый план или стратегия
13. Анализ существующей маркетинговой системы предприятия:
1) структура, штат, цели и задачи маркетинго-сбытового подразделения предприятия;
2) информация об управлении сбытом продукции на предприятии (система сбыта - оптовые торговые сети, розничные торговые сети, прямые продажи, плотность сбыта, определение торговых запасов, планирование транспорта);

2) өнімдерді өндірудің қолданыстағы тәсілдерінің артықшылықтары мен кемшіліктерін салыстырмалы талдау;
3) енгізілетін технологиялардың сипаттамасы, оны таңдау негіздемесі және баламалы нұсқалармен салыстыру, құны туралы ақпарат, инновациялылығы;
4) күтілетін нәтижелер (қаржылық, әлеуметтік, экологиялық).
9. Технологиялық жабдықтарды жаңғырту қажеттілігінің негіздемесі:
1) қолданыстағы технологиялық жабдықтардың сипаттамасы (жабдықтың ағымдағы жағдайы туралы ақпарат, тозу деңгейі, жобалық және нақты жүктелу деңгейі), өндірістік кешендер/технологиялық учаскелер үшін қосымша жабдықтар сатып алу мүмкіндігі туралы ақпарат;
2) технологиялық жабдықтарды таңдау негіздемесі және баламалы нұсқалардан бас тарту (таңдап алынған жабдықтардың артықшылықтары мен кемшіліктерінің салыстырмалы талдауы, тізбесі, құны және техникалық сипаттамасы);
3) болжанатын жабдықтаушылар туралы мәліметтер (жабдықтаушылармен жасалған/дайындалған келісімдерді қоса бере отырып, жабдықтаушылардың байланыс деректері);
4) ресурстарды қажетті мөлшерде тұтыну көлемі (электр және жылу энергиясы, су), сондай-ақ технологиялық жабдықтарды енгізу нәтижесінде көрсетілген ресурстарды тұтынудағы өзгерістер туралы ақпарат;
10. Кәсіпорындағы өнімдердің сапасын басқару жүйесі:
1) шығарылатын өнімдердің сапалық сипаттамалары және оны үздіксіз жақсарту шаралары, сондай-ақ өнімдердің сапасына ықпал ететін факторлар (шикізат, өндірістің қолданылатын технологиялары);
2) шығару болжанатын өнімдердің халықаралық сапа стандартына сәйкестігі туралы ақпарат.
11. Өндірістік алаң және инфрақұрылым:
1) жобаны орналастыру орны, сипаттамасы және орналасуы;
2) өндірістік алаңның инфрақұрылымы (электрмен жабдықтау, сумен қамту, газбен жабдықтау, кәріз, көліктік қамтамасыз ету);
3) жаңа өндіріс алаңдарындағы қажеттіліктер және басқа да инфрақұрылымның қажеттіліктері бойынша деректер.
12. Жобаны ғылыми-инновациялық қолдау:
1) кәсіпорынның қолда бар ғылыми-инновациялық әлеуеті (кадрлар, ғылыми қызметі, инновациялар әзірлеуді және енгізуді ынталандырудың тетіктері мен құралдары);
2) кадрлар тартуда, ғылыми қолдау негіздемелерінде, инновацияларды ынталандыру тетіктерінде жасалатын жобаны тиімді ғылыми-инновациялық қамтамасыз ету қажеттілігі.
5. Маркетингтік жоспар немесе стратегия
13. Кәсіпорынның қолданыстағы маркетингтік жүйесін талдау:
1) кәсіпорынның маркетингтік-өткізу бөлімшесінің инфрақұрылымы, штаты, мақсаттары мен міндеттері;
2) кәсіпорындағы өнімдерді өткізуді басқару туралы ақпарат (өткізу – көтерме сауда желілерінің жүйесі, бөлшек сауда жүйелері, тікелей сатылымдар, өткізу тығыздығы, сауда қорларын айқындау, көлікті жоспарлау);

3) информация об управлении продвижением продукции на предприятии (разработка рекламных и PR мероприятий, мероприятий по стимулированию продаж, политика в отношении торговой марки).
14. Исследование рынка продукции:
1) оценка существующего спроса и предложения на рынке (основные производители и потребители, объемы производства и потребления, доли рынка, соотношения цена/качество);
2) оценка конкурентной среды;
3) сравнительный анализ цен на аналогичную продукцию (как минимум 3 и более);
4) оценка динамики производства, импорта, экспорта продукции за последние 5 лет;
5) ожидаемые изменения спроса, предложения и уровня конкуренции со стороны существующих потенциальных местных производителей;
6) ожидаемые изменения уровня цен на выпускаемую продукцию в результате модернизации;
7) местонахождение перспективных рынков реализации продукции;
8) существующие и ожидаемые таможенные, налоговые и другие барьеры по выходу продукции на рынки сбыта.
15. Исследование рынка сырья, материалов и иных факторов производства:
1) характеристика сырьевых и иных факторов производства (данные по поставщикам, отдаленность от производственной площадки);
2) доступность сырья, материалов и иных факторов производства;
3) программа снабжения в натуральном и денежном выражении (на каждый год реализации проекта);
4) анализ сырья по проекту (цены, количество, контракты и т.д.);
5) сравнительный анализ цен на сырье с аналогичными производителями.
16. Маркетинговая стратегия:
1) обоснованность прогнозируемого объема сбыта;
2) план производства продукции исходя из прогнозируемого уровня использования производственных мощностей по годам;
3) номенклатура производимой продукции;
4) ценообразование на продукцию;
5) экспорт продукции, доля экспорта продукции от общего объема экспорта;
6) внутреннее потребление продукции.
17. Контрактная проработанность проекта:
1) обеспеченность проекта контрактами на закупку сырья, материалов и комплектующих (характеристика, перечень поставщиков, суммы, цены, объемы, условия и сроки поставки, оплаты);
2) обеспеченность проекта контрактами на сбыт продукции (перечень поставщиков суммы, цены, объемы, условия, сроки поставки и оплаты.
6. Финансовый план
18. Объем, структура и источники финансирования проекта:
1) объем средств, необходимых для реализации проекта по каждому году реализации проекта;
2) запрашиваемые условия финансирования;
3) смета инвестиционных затрат по проекту (оборудование, технология, транспортировка, расходы, связанные с таможенным оформлением, сертификацией и хранением, оборотные средства) в местной валюте по каждому году реализации проекта;

3) кәсіпорындағы өнімдерді жылжытуды басқару туралы ақпарат (жарнамалық және PR шараларды әзірлеу, сатуды ынталандыру бойынша іс-шаралар, сауда маркасына қатысты саясат).
14. Өнім нарығын зерттеу:
1) нарықтағы қазіргі сұранысты және ұсынысты бағалау (негізгі өндірушілер мен тұтынушылар, өндіріс және тұтыну көлемі, нарық үлесі, баға/сапа арақатынасы);
2) бәсекелі ортаны бағалау;
3) ұқсас өнімдердің (кемінде 3 және одан көп) бағаларын салыстырмалы талдау;
4) соңғы 5 жылдағы өндіріс серпінін, өнімдер импортын, экспортын бағалау;
5) бар әлеуетті жергілікті өндірушілер тарапынан күтілетін сұраныстың ұсынысы мен бәсекелестік деңгейін өзгерту;
6) жаңғырту нәтижесінде өндірілетін өнімге баға деңгейінің күтіліп отырған өзгерісі;
7) өнімдерді өткізудің перспективалық нарықтарының орналасқан жері;
8) өткізу нарығына өнімдерді шығару бойынша колданыстағы және күтілетін кедендік, салықтық және басқа да тосқауылдар.
15. Өндірістің шикізат, материалдар нарығын және өзге де өндірістік факторларын зерттеу:
1) өндірістің шикізаттық және өзге де факторларының сипаттамасы (жабдықтаушылар бойынша деректер, өндірістік алаңнан алшақтығы);
2) өндірістің шикізат, материалдар және өзге де өндірістік факторларының қолжетімділігі;
3) заттай және ақшалай мәндегі жабдықтау бағдарламасы (жобаны іске асырудың әрбір жылына арналған);
4) жоба бойынша шикізатты талдау (бағалар, саны, келісімшарттар және т.с.с.);
5) ұқсас өндірушілердегі шикізаттың бағаларын салыстырмалы талдау.
16. Маркетингтік стратегия:
1) өткізудің болжамды көлемінің негізділігі;
2) жылдар бойынша өндірістік қуаттарды пайдаланудың болжамды деңгейіне сүйене отырып, өнім өндіру жоспары;
3) өндірілетін өнімдердің номенклатурасы;
4) өнімге баға белгілеу;
5) өнімдердің экспорты, жалпы экспорт көлемінен өнім экспортының үлесі;
6) өнімді ішкі пайдалану.
17. Жобаның келісімшарттық пысықталуы:
1) жобаның шикізатты, материалдарды және жиынтықтағыштарды сатып алуға арналған келісімшарттармен қамтамасыз етілуі (сипаттама, жабдықтаушылар тізбесі, сомасы, бағасы, көлемі, жеткізу шарттары мен мерзімі, төлемі);
2) жобаның өнімдерді өткізуге арналған келісімшарттармен қамтамасыз етілуі (жабдықтаушылар тізбесі, сомасы, бағасы, көлемі, шарттары, жеткізу мерзімдері және төлемі).
6. Қаржылық жоспар
18. Жобаның көлемі, құрылымы және қаржыландыру көздері:
1) жобаны іске асырудың әрбір жылы бойынша жобаны іске асыру үшін қажетті қаражат көлемі;
2) қаржыландырудың сұратылатын шарттары;
3) жобаны іске асырудың әрбір жылы бойынша жергілікті валютада жоба бойынша инвестициялық шығындардың сметасы (жабдық, технология, тасымалдау, кедендік ресімдеумен, сертификатталаумен және сақтаумен байланысты шығыстар);

4) структура и источники финансирования проекта (заемные и собственные средства, средства операторов инструментов).
19. План расходов:
1) детальный прогноз деятельности заявителя в результате модернизации с выделением расходов по проекту по годам, в натуральном и стоимостном выражении;
2) калькуляция себестоимости единицы продукции в результате модернизации в стоимостном выражении, в том числе указать нормы расхода сырья, материалов и комплектующих в натуральном выражении.
20. План доходов (план продаж от всей деятельности с выделением продаж от проекта по годам в натуральном и стоимостном выражении).
21. Финансовые обязательства:
1) перечень имеющихся у заявителя финансовых обязательств, в том числе возвратная финансовая помощь, кредиты, облигации, гарантии банков второго уровня (указать кредитора, номер договора, дату начала освоения, сумму и срок займа, остаток ссудной задолженности, годовую ставку вознаграждения, периодичность платежей, наличие просрочек);
2) указываются графики погашения имеющейся задолженности по основному долгу и вознаграждению, планируемых займов и сводный график погашения задолженности.
22. Потоки денежных средств (прогноз поступлений и выбытий денежных средств от операционной, инвестиционной и финансовой деятельности предприятия (по годам с учетом ожидаемых задержек по оплате, как со стороны потребителей, так и в пользу поставщиков, привести потоки денежных средств).
23. Анализ эффективности проекта (приводится расчет финансового цикла, чистой приведенной стоимости (NPV), внутренней нормы доходности (IRR), срока окупаемости проекта, анализ чувствительности проекта к снижению доходов, увеличению затрат, сопоставление экономических затрат и выгод).
7. Оценка рисков
24. SWOT-анализ проекта (сильные и слабые стороны, угрозы и возможности).
25. Оценка уровня конкуренции.
26. Оценка возможных рисков по проекту (выявление и первичный анализ рисков, вероятность возникновения рисков по всем возможным формам их проявления):
1) экономические риски (коммерческие и финансовые риски не окупаемости проекта, невыполнения обязательств по погашению займа, риск перепроизводства или невозможности сбыта продукции, риск роста конкуренции);
2) технические и технологические риски (риск несоответствия выбранной технологии производства, комплекта оборудования, необеспеченности материалами в соответствии с потребностями проекта, риск своевременного ввода в эксплуатацию, приводится краткая информация);

4) жобаның құрылымы және қаржыландыру көздері (қарыз және меншікті қаражаты, құралдар операторының қаражаты).
19. Шығыс жоспары:
1) жылдар бойынша заттай және құндық мәнде жоба бойынша шығыстарды бөле отырып, жаңғырту нәтижесіндегі өтініш берушінің қызметін егжей-тегжейлі болжау;
2) құндық мәндегі жаңғырту нәтижесіндегі өнім бірліктерінің өзіндік құнының калькуляциясы, оның ішінде заттай мәндегі шикізат, материалдар мен жиынтықтағыштар шығыстарының нормалары көрсетіледі.
20. Кірістер жоспары (жылдар бойынша, жобадан заттай және құндық мәндегі сатуды бөле отырып, барлық қызметтен сату жоспары).
21. Қаржылық міндеттемелері:
1) өтініш берушіде бар қаржылық міндеттемелердің тізбесі, оның ішінде қайтарымды қаржылық көмек, кредиттер, облигациялар, екінші деңгейлі банктердің кепілдемелері (кредиторды, шарт нөмірін, игеру басталған күнді, қарыз сомасы мен мерзімін, несиелік берешектің қалдығын, сыйақының жылдық мөлшерлемесін, төлемдердің мерзімділігін, мерзімінің өтуін көрсету);
2) негізгі қарыз және сыйақы жоспарланатын қарыздар мен берешектерді өтеудің жиынтық кестесі бойынша берешектері бар өтеу кестесі көрсетіледі.
22. Ақшалай қаражат ағындары (кәсіпорынның операциялық, инвестициялық және қаржылық қызметінен ақшалай қаражаттар түсуін және кетуін болжау (әр жылға, тұтынушылар тарапынан да, жабдықтаушылардың пайдасына да төлем бойынша күтілетін кешіктірулерді есепке ала отырып, жылдар бойынша).
23. Жобаның тиімділігін талдау (қаржылық циклдің таза келтірілген құнының (NPV) есебі, табыстылықтың ішкі нормалары (IRR), жобаның өтінімділік мерзімі, табыстарды төмендетуге, шығындарды ұлғайтуға жобаның сезімталдығын талдау, экономикалық шығын мен пайданы салыстыру).
7. Тәуекелдерді бағалау
24. Жобаны SWOT-талдау (әлді және әлсіз жақтары, қатерлер мен мүмкіндіктері).
25. Бәсеке деңгейін бағалау.
26. Жоба бойынша мүмкін болатын тәуекелдерді бағалау (тәуекелдерді анықтау және бастапқы талдау, олардың туындауынан барлық мүмкін болатын нысандары бойынша тәуекелдердің туындау ықтималдығы):
1) экономикалық тәуекелдер (жобаның коммерциялық және қаржылық тәуекелдері, өтімсіздігінің, қарызды өтеу бойынша міндеттемелердің орындалмауы, өнімдерді асыра өндіру немесе өткізудің мүмкін еместігі тәуекелдері, бәсекелестіктің арту тәуекелі);
2) техникалық және технологиялық тәуекелдер (өндірістің таңдап алынған технологияларының, жабдық жиынтығының сәйкес келмеуі, жобаның қажеттіліктеріне сәйкес материалдармен қамтамасыз етілмеу тәуекелдері, пайдалануға уақтылы беру тәуекелі, қысқаша ақпарат беріледі);

3) мероприятия по снижению рисков.
8. Экологический раздел
27. Влияние проекта на состояние окружающей среды и план мероприятий по уменьшению вредного воздействия:
1) описание технических и организационных мероприятий, направленных на определение уровней предполагаемого неблагоприятного воздействия на окружающую среду;
2) заключение государственной экологической экспертизы на предварительную оценку воздействия на окружающую среду (предварительная оценка воздействия на окружающую среду);
3) график реализации природоохранных мероприятий, связанных с ограничением негативного воздействия на окружающую среду.
28. Соответствие технологии проекта международным стандартам и нормативам по воздействию на окружающую среду.
9. План–график реализации проекта (по месяцам)
29. План-график реализации проекта составляется в табличной форме с указанием периода, срока реализации проекта в виде диаграммы Ганта.
Приложение 2
к приказу исполняющего
обязанности Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 23 июля 2015 года № 789
Формы и сроки мониторинга реализации Программы
"Производительность 2020" и инструментов
1. Мониторинг реализации Программы "Производительность 2020", утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2011 года № 254 "Об утверждении Программы "Производительность 2020" (далее – Программа), проводится оператором Программы на основании информации, представленной заявителями и операторами инструментов.
2. Мониторинг включает в себя:
1) своевременное выявление проблем в реализации Программы;
2) подготовку и принятие оперативных системных мер по повышению эффективности реализации Программы;
3) свод информации о заявителях, получивших государственную поддержку в рамках Программы;
4) свод информации о реализации инвестиционных проектов, по которым предоставлен инструмент "Предоставление долгосрочного лизингового финансирования".
3. В рамках мониторинга ежеквартально:
1) заявитель, получивший инструмент "Предоставление долгосрочного лизингового финансирования", не позднее 5 числа месяца, следующего за отчетным периодом, представляет оператору инструмента отчет о ходе реализации инвестиционного проекта в рамках Программы по форме, согласно приложению 1 к Соглашению о мониторинге инвестиционного проекта в бумажном и/или электронном виде;
2) оператор инструмента "Предоставление долгосрочного лизингового финансирования" не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным периодом, представляет оператору Программы отчет оператора инструмента "Предоставление долгосрочного лизингового финансирования" в рамках Программы по форме, согласно приложению 1 к Формам и срокам мониторинга реализации Программы "Производительность 2020" и инструментов, а также направляет отчет(ы) заявителя(ей), получившего(их) лизинговое финансирование в рамках Программы;

3) тәуекелдерді төмендету жөніндегі іс-шаралар.
8. Экологиялық бөлім
27. Жобаның айналадағы ортаға әсері және зиянды әсерлерді азайту жөніндегі іс-шаралар жоспары:
1) қоршаған ортаға болжанатын қолайсыз әсерлердің деңгейін айқындауға бағытталған техникалық және ұйымдастырушылық іс-шаралардың сипаттамасы;
2) қоршаған ортаға әсер етудегі алдын ала бағалауға арналған мемлекеттік экологиялық сараптама қорытындысы (қоршаған ортаға әсер етуді алдын ала бағалау);
3) қоршаған ортаға жағымсыз әсер етуді шектеумен байланысты табиғатты қорғау іс-шараларын іске асыру кестесі.
28. Жоба технологиясының қоршаған ортаға әсері бойынша халықаралық стандарттар мен нормативтердің сәйкестігі.
9. Жобаны іске асырудың Жоспар-кестесі (айлар бойынша)
29. Жобаны іске асырудың Жоспар–кестесі кезеңді, мерзімді көрсете отырып, Гант диаграмма түрінде жасалады.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму Министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 23 шілдедегі
№ 789 бұйрығына
2-қосымша
"Өнімділік 2020" бағдарламасын және құралдарды іске асыруды
мониторингтеу нысандары мен мерзімдері
1. "Өнімділік 2020" бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 14 наурыздағы № 254 қаулысымен бекітілген "Өнімділік 2020" бағдарламасын (бұдан әрі – Бағдарлама) іске асыруды мониторингтеуді өтінім берушілер және құрал операторлары берген ақпарат негізінде Бағдарлама операторы жүргізеді.
2. Мониторинг:
1) Бағдарламаны іске асырудағы проблемаларды дер кезінде анықтауды;
2) Бағдарламаны іске асыру тиімділігін арттыру бойынша жедел жүйелік шараларды даярлап қабылдауды;
3) Бағдарлама шеңберінде мемлекеттік қолдауды алған өтінім берушілер туралы ақпаратты жинақтауды;
4) "Ұзақ мерзімдік лизингтік қаржыландыру" құралы ұсынылған инвестициялық жобаларды іске асыру туралы ақпаратты жинақтауды қамтиды.
3. Мониторинг шеңберінде тоқсан сайын:
1) "Ұзақ мерзімдік лизингтік қаржыландыруды ұсыну" құралын алған өтінім беруші есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-күнінен кешіктірмей, Құрал операторына Инвестициялық жобаның мониторингі туралы келісімге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Бағдарлама шеңберінде инвестициялық жобаны іске асыру барысы туралы есебін қағаз жүзінде және/немесе электронды түрде тапсырады;
2) "Ұзақ мерзімді лизингтік қаржыландыруды ұсыну" құралының операторы есептік кезеңнен кейінгі айдың 15-күнінен кешіктірмей, Бағдарлама операторына "Өнімділік 2020" бағдарламасын және құралдарды іске асыруды мониторингтеу нысандары мен мерзімдерінің 1-қосымшасындағы нысанға сәйкес "Ұзақ мерзімдік лизингтік қаржыландыруды ұсыну" құралы операторының есебін тапсырады, сондай-ақ Бағдарлама шеңберінде лизингтік қаржыландыруды алған өтінім берушінің есебін жібереді;

3) оператор инструмента "Возмещение части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, работ и услуг на внутреннем рынке" не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным периодом, представляет оператору Программы отчет оператора инструмента "Возмещение части затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, работ и услуг на внутреннем рынке" в рамках Программы по форме, согласно приложению 2 к Формам и срокам мониторинга реализации Программы "Производительность 2020" и инструментов;
4) оператор Программы не позднее 25 числа месяца, следующего за отчетным периодом, представляет администратору Программы отчет оператора Программы о реализации Программы по форме, согласно приложению 3 к Формам и срокам мониторинга реализации Программы "Производительность 2020" и инструментов.
4. В целях осуществления мониторинга оператор Программы и операторы инструментов запрашивают у заявителей данные для формирования отчетов операторов инструментов и оператора Программы о реализации Программы, указанных в подпунктах 2), 3), 4) пункта 3 настоящих Форм и сроков мониторинга реализации Программы "Производительность 2020" и инструментов.
5. Мониторинг реализации инструментов "Разработка и/или экспертиза комплексного плана инвестиционного проекта", "Повышение компетенции предприятия", "Совершенствование технологических процессов" и "Повышение эффективности организации производства" в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020" определяется в соответствии с Единой программой поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020".
Мониторинг реализации инструмента (ов) проводится в течение 2-х лет с даты предоставления инструмента путем получения первичных статистических данных о заявителе от уполномоченного органа в области государственной статистики на основании письменного согласия заявителя.
В случае невозможности получения и/или проведения мониторинга реализации инструмента (ов) на основании первичных статистических данных уполномоченного органа в области государственной статистики, заявитель предоставляет оператору Программы по его письменному запросу данные для проведения мониторинга.
Приложение 1
к Формам и срокам мониторинга
реализации Программы
"Производительность 2020"
и инструментов
форма
Отчет оператора инструмента "Предоставление долгосрочного
лизингового финансирования" в рамках Программы по
состоянию на ____________
тысяч тенге
№ п/п
Наименование предриятия
Дата поступления заявки
Дата принятия решения о финансированиили отклонении заявки
Сведения по договорам, заключенным с заявителем
Сведения по Соглашению, заключенному с заявителем
Стоимость предмета лизинга
Сумма, профинансированная на отчетную дату
Информация по поставщику производственного оборудованияоборудования
Уточняющая информация по проекту (текущая ситуация).
Указывается информация о выплаченной сумме за отчетный период, а также изменениях по причине курсовой разницы.
В случае отрицательного решения по проекту указать причину отказа с приложением официального письма
Кредитный комитет
Правление
Совет директоров
номер и дата договора
%, срок проекта
номер
дата договора
собственное участие заявителя проекта
государственная поддержка
Наименование поставщика оборудования
дата заключения договора на поставку оборудования
дата поставки оборудования оборудования
дата запуска оборудования
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Руководитель оператора инструмента:
_____________________ /Фамилия, имя, отчество (при наличии)/(подпись)
(печать)
Приложение 2
к Формам и срокам мониторинга
реализации Программы
"Производительность 2020"
и инструментов
форма
Отчет оператора инструмента
"Возмещение части затрат субъектов
индустриально-инновационной деятельности по продвижению
отечественных обработанных товаров, работ и услуг на
внутреннем рынке" в рамках Программы
по состоянию на ____________
тысяч тенге
№ п/п
Наименование предриятия
Регион
Отрасль
Наименование затрат субъектов индустриально-инновационной деятельности по продвижению отечественных обработанных товаров, работ и услуг на внутреннем рынке
Дата поступления заявки
Дата принятия решения о предоставлении государственной поддержки
Сумма понесенных затрат
Сумма профинансированиая на отчетную дату
Уточняющая информация по проекту (текущая ситуация), в случае отрицательного решения по предоставлению инновационного гранта указать причину отказа с приложением официального письма
собственное участие заявителя
государственная поддержка
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Руководитель оператора инструмента:
_____________________ /Фамилия, имя, отчество (при наличии)/(подпись)
(печать)
Приложение 3
к Формам и срокам мониторинга
реализации Программы
"Производительность 2020"
и инструментов
форма
Отчет оператора Программы о реализации Программы
по состоянию на ____________
тысяч тенге
№ п/п
Наименование предриятия
Наименование инструмента
Дата поступления заявки
Дата принятия решения о предоставлении инструмента
Сумма
Сумма профинансированиая на отчетную дату
Уточняющая информация по проекту, в случае отрицательного решения по предоставлению инструмента указать причину отказа с приложением официального письма
Текущее состояние
Результат
собственное участие заявителя
государственная поддержка
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Руководитель оператора инструмента:
_____________________ /Фамилия, имя, отчество (при наличии)/(подпись)
(печать)
Приложение 3
к приказу исполняющего
обязанности Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 23 июля 2015 года № 789
форма
Паспорт проекта
в рамках инструмента "Предоставление долгосрочного
лизингового финансирования"
(заполняется на бланке заявителя)
1.
Полное наименование заявителя
2.
Юридический и фактический адрес (индекс, область, район, населенный пункт, улица, телефон, электронный адрес)
3.
Первый руководитель (фамилия, имя, отчество (при наличии), должность, номер рабочего/сотового телефона, электронный адрес)
4
Соответствие требованиям инструмента "Предоставление долгосрочного лизингового финансирования"

3) "Отандық өңделген тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді ішкі нарықта ілгерілету бойынша индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу" құралының операторы есептік кезеңнен кейінгі айдың 15-күнінен кешіктірмей, Бағдарлама операторына "Өнімділік 2020" бағдарламасын және құралдарды іске асыруды мониторингтеу нысандары мен мерзімдерінің 2-қосымшасындағы нысанға сәйкес "Отандық өңделген тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді ішкі нарықта ілгерілету бойынша индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір бөлігін өтеу" есебін тапсырады;
4) Бағдарлама операторы есепті кезеңнен кейінгі айдың 25-күнінен кешіктірмей, Бағдарлама әкімшісіне "Өнімділік 2020" бағдарламасын және құралдарды іске асыруды мониторингтеу нысандары мен мерзімдерінің 3-қосымшасындағы нысанға сәйкес Бағдарламаны іске асыру туралы Бағдарлама операторының тапсырады.
3. Осы Бағдарламасын және құралдарды іске асыруды мониторингтеу нысандары мен мерзімдерінің 3-тармағының 2), 3), 4) тармақшаларымен көзделген құрал операторлардың және Бағдарлама оператордың есептерін дайындау үшін мониторингті жүзеге асыру мақсатында Бағдарлама операторы мен құралдар операторы өтінім берушілерден деректерді сұратады.
5. "Инвестициялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеу және/немесе сараптау", "Кәсіпорын құзыреттілігін арттыру", "Технологиялық процестерді жетілдіру" және "Өндірісті ұйымдастыру тиімділігін арттыру" құралдарын "Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау және дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде іске асыру мониторингі "Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау және дамытудың бірыңғай бағдарламасына сәйкес анықталады.
Құралды іске асыруды мониторингтеу құралды ұсынған күннен бастап 2 жыл ішінде өтінім берушінің жазбаша келісімі негізінде мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органнан өтінім беруші туралы бастапқы статистикалық деректерді алу арқылы жүргізіледі.
Статистика саласындағы уәкілетті мемлекеттік органнан алынған бастапқы статистикалық деректерді алу мүмкін болмағанда және/немесе олар негізінде құралдың іске асырылуын мониторингтеу мүмкін болмағанда, өтінім беруші Бағдарлама операторына жазбаша сұрауына бойынша мониторинг жүргізуге деректерді береді.
"Өнімділік 2020" бағдарламасын және
құралдарды іске асыруды мониторингтеу
нысандары мен мерзімдеріне
1-қосымша
нысан
____________ жағдай бойынша "Өнімділік 2020" бағдарламасы
шеңберінде "Ұзақ мерзімді лизингтік қаржыландыруды ұсыну"
құралы операторының есебі
мың теңге
р/с №
Кәсіпорын атауы
Өтінішнің түскен күні
Өтінішдерді қаржыландыру немесе бас тарту жөніндегі шешімдердің қабылданған күні
Өтініш берушімен жасалған келісімшарттар жөніндегі мәлімет
Өтініш берушімен жасалған Келісім жөніндегі мәлімет
Лизинг мәнінің құны
Есептік күнге қаржыландырылған сома
Өндірістік жабдықтармен жабдықтаушы туралы ақпарат
Жоба бойынша нақтылаушы ақпарат (ағымдағы жағдай). Есептік кезеңде төленген сома туралы, сондай-ақ курстық айырмаышылық себебінен өзгерістер туралы ақпарат көрсетіледі. Жоба бойынша жағымсыз шешім қабылданған жағдайда, ресми хатты қоса тіркей отырып, бас тарту себептерін көрсету
Кредит комитеті,
Басқарма
Директорлар кеңесі
Келісімшарттың нөмірі мен күні
Жоба мерзімі, %
Нөмір
Шарт
Жобаға өтініш берушінің өзінің қатысуы
Мемлекеттік қолдау
Жабдықтарды жеткізушінің атауы
Жабдықтарды жеткізіп беру шартының жасалған күні
Жабдықтарды жеткізіп беру күні
Жабдықтарды іске қосу күні
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
Құрал операторының басшысы: ______________ /аты, әкесінің аты (бар
болған жағдайда), тегі/
(қолы)
(мөрі)
"Өнімділік 2020" бағдарламасын және
құралдарды іске асыруды мониторингтеу
нысандары мен мерзімдеріне
2-қосымша
нысан
____________ жағдай бойынша "Өнімділік 2020" бағдарламасы
шеңберінде "Отандық өңделген тауарларды, жұмыстарды және
көрсетілетін қызметтерді ішкі нарықта ілгерілету бойынша
индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының бір
бөлігін өтеу" құралы операторының есебі
мың теңге
р/с №
Кәсіпорын атауы
Өңір
Сала
Отандық өңделген тауарларды, жұмыстарды және көрсетілетін қызметтерді ішкі нарықта ілгерілету бойынша индустриялық-инновациялық қызмет субъектілері шығындарының атауы
Өтініштің түскен күні
Мемлекеттік қолдауды ұсыну туралы шешімді қабылдаған күн
Шығындар сомасы
Есептік күнге қаржыландырылған сома
Жоба бойынша нақтылаушы ақпарат (ағымдағы жағдай), Жоба бойынша жағымсыз шешім қабылданған жағдайда, ресми хатты қоса тіркей отырып, бас тарту себептерін көрсету
Жобаға өтініш берушінің өзінің қатысуы
Мемлекеттік қолдау
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
Құрал операторының басшысы: _____________________ /аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда), тегі/
(қолы)
(мөрі)
"Өнімділік 2020" бағдарламасын және
құралдарды іске асыруды мониторингтеу
нысандары мен мерзімдеріне
3-қосымша
нысан
____________ жағдай бойынша Бағдарламаны іске асыру туралы Бағдарлама операторының есебі
мың теңге
Рс
Кәсіпорын атауы
Құралдың атауы
Өтініштің түскен күні
Құралды ұсыну туралы шешімнің қабылданған күні
Сомасы
Есептік күнге қаржыландырылған сома
Жоба бойынша нақтылаушы ақпарат, Жоба бойынша жағымсыз шешім қабылданған жағдайда, ресми хатты қоса тіркей отырып, бас тарту себептерін көрсету
Ағымдағы жағдай
Қорытынды
Өтініш берушінің өзінің қатысуы
Мемлекеттік қолдау
1
2
3
4
5
6
7
8
Бағдарлама операторының басшысы: _____________________ /аты, әкесінің
аты (бар болған жағдайда), тегі/
(қолы)
(мөрі)
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму Министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 23 шілдедегі
№ 789 бұйрығына
3-қосымша
Нысан
"Өнімділік 2020" бағдарламасы құралының шеңберінде "Ұзақ
мерзімді лизингтік қаржыландыруды ұсыну" жобасының паспорты
(өтініш берушінің бланкісінде толтырылады)
1.
Өтінім берушінің толық атауы
2.
Заңды және нақты мекенжайы (индекс, облыс, аудан, елді мекен, көше, телефон, электрондық мекенжайы)
3.
Бірінші басшы (аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), тегі, лауазымы, жұмыс/ұялы телефон нөмірі, электрондық мекенжайы)
4.
"Ұзақ мерзімді лизингтік қаржыландыруды ұсыну" құралының талаптарына сәйкестігі

Стоимость предмета лизинга (не менее 150 млн.тенге (для предприятий легкой промышленности не менее 75 млн.тенге))
Срок долгосрочного лизингового финансирования (не более 10 лет)
Обеспечение участия денежными средствами в реализации проекта (не менее 15 % от общей стоимости предметов лизинга)
5.
Соответствие Перечню приоритетных секторов экономики для заявителей, утвержденному постановлением
код ОКЭД
наименование
6.
Номенклатура выпускаемой продукции
7.
Численность персонала, в том числе персонала основной деятельности (работники, занятые непосредственно на производстве основного продукта (товаров, услуг)
фактическая численность
планируемая численность
8.
Установленная и/или планируемая мощность предприятия
в натуральном выражении
в денежном выражении
9.
Текущая и планируемая производительность труда (тысяч тенге/человек и тысяч/долларов США/человек) по годам (расчет производится в соответствии с Методикой расчета производительности труда, утвержденной приказом исполняющего обязанности Председателя Агентства Республики Казахстан по статистике от 18 июля 2011 года № 199)
Показатель
Ед.изм.
Текущие данные
Планируемыеданные (по годам)
2020
Объем произведенной продукции
тыс. тенге
Промежуточное потребление (ПП)
тыс. тенге
Валовая добавленная стоимость (ВДС)
тыс. тенге
Численность персонала
чел.
Производительность труда
тыс. тенге/чел
тыс. долл.США
/чел.
Среднеотраслевой показатель производительности труда (годовой)
тыс. долл.США
/чел.
х
х
х
х
Я, _______________________________________________ беру на себя
(фамилия, имя, отчество (при наличии) первого руководителя*)
ответственность за полноту и достоверность представленных исходных
данных, расчетов, обоснований, приведенных в данном паспорте проекта.
__________________ ___________ ______________________________________
(должность) (подпись) (фамилия, имя, отчество (при наличии))
М.П. (при наличии)
*паспорт проекта подписывается первым руководителем, в случае
подписания по доверенности, последняя прилагается к документу.
Приложение 4
к приказу исполняющего
обязанности Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 23 июля 2015 года № 789
форма
Письменное подтверждение оператора Программы
"Производительность 2020" в рамках инструмента
"Предоставление долгосрочного лизингового финансирования"
1. Наименование заявителя.
2. Наименование инвестиционного проекта, место реализации.
3. Юридический и фактический адрес (индекс, область, район, населенный пункт, улица, телефон, электронный адрес).
4. Первый руководитель (фамилия, имя, отчество (при наличии), должность, номер рабочего/сотового телефона, электронный адрес).

Лизинг мәнінің құны (кемінде 150 млн. теңге (жеңіл өнеркәсіп кәсіпорындары үшін кемінде 75 млн. теңге))
Ұзақ мерзімді лизингтік қаржыландыру мерзімі (10 жылдан көп емес)
Жобаны іске асыруда ақшалай қатысуды қамтамасыз ету (лизинг мәнінің жалпы құнының кемінде 15 %)
5.
Қаулымен бекітілген Өтінім берушілер үшін экономиканың басым секторларының тізбесіне сәйкестігі
ЭҚЖЖ коды
атауы
6.
Шығарылатын өнімдер номенклатурасы
7.
Персоналдың, оның ішінде негізгі қызмет персоналының (негізгі өнім (тауарлар, көрсетілетін қызметтер) өндірісінде тікелей жұмыс істейтін қызметкерлер) нақты саны
іс жүзіндегі саны
жоспарлы саны
8.
Кәсіпорынның анықталған және/немесе жоспарланған қуаттығы
табиғи түрде
ақшалай түрде
9.
Жылдарға бөлінген ағымдағы және жоспарланған еңбек өнімділігі (мың теңге/адам және мың АҚШ доллары/адам) (есеп Қазақстан Республикасының Статистика агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2011 жылғы 18 шілдедегі № 199 бұйрығымен бекітілген Еңбек өнімділігін есептеу әдістемесіне сәйкес жасалады)
Көрсеткіш
Өлш. бірл.
Ағымдағы деректер
Жоспарланатын деректер (жылдар бойынша)
өндірілген өнім көлемі
мың теңге
...
...
...
2020
Аралық тұтыну (АТ)
мың теңге
Жалпы қосылған құн (ЖҚҚ)
мың теңге
Персонал саны
адам
Еңбек өнімділігі
мың теңге/адам
мың АҚШ долл./адам
Еңбек өнімділігінің орташа салалық көрсеткіші
мың АҚШ долл./адам
Мен, _____, осы жоба паспортында келтірілген бастапқы мәлеметтердің,
(бірінші басшының аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), тегі)
есептердің, негіздемелердің толықтығы мен шынайылығы үшін
жауапкершілікті өзіме аламын.
_______________ _______________ ________________________________
(лауазымы) (қолы) (аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), тегі)
М.О. (бар болған жағдайда)
* жоба паспортына бірінші басшы қолын қояды, құжаттарға сенімхат
негізінде қол қойылған жағдайда, ол құжаттарға қосылады
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму Министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 23 шілдедегі
№ 789 бұйрығына
4-қосымша
нысан
"Ұзақ мерзімді лизингтік қаржыландыруды ұсыну" құралы
шеңберінде "Өнімділік 2020" бағдарламасының операторын жазбаша
растау
1. Өтінім берушінің атауы.
2. Инвестициялық жобаның атауы, іске асырылу орны.
3. Заңды және нақты мекенжайы (индекс, облыс, аудан, елді мекен, көше, телефон, электрондық мекенжайы).
4. Бірінші басшы (аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), тегі, лауазымы, жұмыс/ұялы телефон нөмірі, электрондық мекенжайы).

5. Главный бухгалтер (фамилия, имя, отчество (при наличии), должность, номер рабочего/сотового телефона, электронный адрес).
6. Год образования заявителя.
7. Стоимость предмета лизинга.
8. Срок долгосрочного лизингового финансирования.
9. Обеспечение участия денежными средствами в реализации проекта.
10. Увеличение/не увеличение заявителем производительности труда не менее чем в 1,5 раза, при условии реализации инвестиционного проекта.
11. Сведения о соответствии/не соответствии критерию Программы: соответствие/не соответствие заявителя Перечню приоритетных секторов экономики для заявителей, утвержденному постановлением.
Сведения о соответствии заявителя требованиям Программы, указанные в данном письменном подтверждении, приведены согласно представленному заявителем паспорту проекта, согласно приложению 3 к настоящему приказу, по которому заявитель берет на себя ответственность за полноту и достоверность представленных исходных данных, расчетов, обоснований.
Приложение 5
к приказу исполняющего
обязанности Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 23 июля 2015 года № 789
Типовая форма
Соглашения о мониторинге инвестиционного проекта
____________ "___"___________ 20___г.
(город)
АО "Казахстанский институт развития индустрии", именуемое в
дальнейшем "оператор Программы", в лице ____________________________,
действующего на основании __________________________________________,
с одной стороны, ___________________________________________________,
(полное наименование оператора инструмента)
именуемый в дальнейшем "оператор инструмента", в лице
____________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при наличии))
действующего на основании _________________________________________,
со второй стороны, и________________________________________________,
(полное наименование заявителя)
именуемый в дальнейшем "заявитель", в лице
____________________________________________________________________,
(должность, фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя)
действующего на основании __________________________________________,
с третьей стороны, совместно именуемые "Стороны", а каждый в
отдельности "Сторона", заключили настоящее Соглашение по реализации
инвестиционных проектов (далее - Соглашение) о нижеследующем:
1. Предмет Соглашения
1. Заявитель обязуется реализовать инвестиционный проект
"__________________________________________________________________"
(наименование инвестиционного проекта)
(далее - инвестиционный проект) и достичь целевых индикаторов Программы "Производительность 2020", утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2011 года № 254 "Об утверждении Программы "Производительность 2020" (далее - Программа) (увеличение производительности труда, сокращение энергопотребления, увеличения загрузки мощностей), оператор инструмента - предоставлять государственную меру поддержки заявителю в виде инструмента "долгосрочное лизинговое финансирования", а оператор Программы - проводить мониторинг реализации проекта в рамках Программы.

5. Бас есепші (аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), тегі, лауазымы, жұмыс/ұялы телефон нөмірі, электрондық мекенжайы).
6. Өтінім берушінің құрылған жылы.
7. Лизинг мәнінің құны.
8. Ұзақ мерзімді лизингтік қаржыландырудың мерзімі.
9. Жобаны іске асыруда ақшалай қатысуды қамтамасыз ету.
10. Инвестициялық жобаның іске асырылу жағдайындағы өтінім берушінің еңбек өнімділігінің кемінде 1,5 есе ұлғайтуы/ұлғайтпауы.
11. Бағдарламаның критерийлеріне сәйкестігі/сәйкессіздігі туралы мәліметтер: өтінім берушінің Бағдарламаның қосымшасына қаулымен бекітілген Өтінім берушілер үшін экономиканың басым секторларының тізбесіне сәйкестігі/сәйкессіздігі.
Осы жазбаша растауда көрсетілген өтінім берушінің Бағдарлама талаптарына сәйкестігі туралы мәліметтер осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес өтінім беруші берген жоба паспортына сәйкес келтірілген. Жоба паспортына сәйкес өтінім беруші берілген бастапқы мәліметтердің, есептердің, негіздемелердің толықтығы мен дұрыстығы үшін жауапкершілікті өз мойнына алады.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму Министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 23 шілдедегі
№ 789 бұйрығына
5-қосымша
Инвестициялық жобаның мониторингі туралы келісімінің үлгілік
нысаны
____________ 201__жылғы "___"___________
(қала)
Бұдан әрі "Бағдарлама операторы" деп аталатын,_________________
тұлғасында,___________________________________________ негізінде
әрекет ететін, "Қазақстандық индустрия дамыту институты" АҚ бір
тараптан, бұдан әрі "құрал операторы" деп аталатын___________________
(лауазымы, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), тегі)
тұлғасында__________________________________ негізінде әрекет ететін,
____________________________________________________________________,
(құрал операторының толық атауы)
екінші тараптан, және _____________________________________________,
(өтінім берушінің толық атауы)
бұдан әрі "өтінім беруші" деп аталатын __________________ тұлғасында,
(басшының лауазымы, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), тегі)
___________________________________________ негізінде әрекет ететін,
үшінші тараптан, бірлесіп "Тараптар" деп аталатын, ал әрқайсысы жеке
"Тарап" деп аталатындар мына төмендегілер туралы инвестициялық
жобаларды іске асыру жөніндегі осы келісімді (бұдан әрі - Келісім)
жасасты:
1. Келісім мәні
1. Өтінім беруші "____________________________________________"
(инвестициялық жобаның атауы)
инвестициялық жобасын (бұдан әрі – инвестициялық жоба) іске асыруға
және "Өнімділік 2020" бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан
Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 14 наурыздағы № 254 қаулысымен
бекітілген "Өнімділік 2020" бағдарламасының (бұдан әрі – Бағдарлама)
нысаналы индикаторларына қол жеткізуге (еңбек өнімділігін ұлғайту,
энергия тұтынуды қысқарту, қуат жүктемесін арттыру), құрал операторы
– өтінім берушіге "ұзақ мерзімді лизингтік қаржыландыру" құралы
түрінде мемлекеттік қолдау шарасын ұсынуға, ал Бағдарлама операторы –
Бағдарлама шеңберінде жобаны іске асыру мониторингін жүргізуге
міндеттенеді.

2. Обязательства Сторон
2. Оператор Программы обязуется:
1) информировать оператора инструмента и заявителя обо всех изменениях, связанных с реализацией Программы, способных оказать существенное влияние на исполнение Соглашения;
2) проводить мониторинг реализации инвестиционного проекта в течение всего срока его реализации.
3. Оператор инструмента обязуется:
1) проводить мониторинг реализации инвестиционного проекта в течение всего срока его реализации;
2) предоставлять на ежеквартальной основе оператору Программы не позднее 15 числа месяца, следующего за отчетным периодом, отчет оператора инструмента "Предоставление долгосрочного лизингового финансирования" в рамках Программы, а также направлять отчет(ы) заявителя(ей), получившего(их) лизинговое финансирование в рамках Программы.
4. Заявитель обязуется:
1) на ежеквартальной основе не позднее 5 числа месяца, следующего за отчетным периодом, представлять оператору инструмента отчет заявителя о ходе реализации инвестиционного проекта по форме, согласно приложению 1 к настоящему Соглашению;
2) предоставить оператору Программы и/или оператору инструмента дополнительную информацию о ходе реализации инвестиционного проекта в срок не более 5 (пять) рабочих дней со дня получения от него соответствующего запроса;
3) в результате реализации инвестиционного проекта достичь плановые показатели комплексного плана инвестиционного проекта согласно приложению 2 к настоящему Соглашению.
3. Права Сторон
5. Оператор Программы вправе запрашивать от оператора инструмента и заявитель дополнительную информацию о ходе реализации инвестиционного проекта.
6. Оператор инструмента вправе запрашивать информацию от оператора Программы о ходе реализации Программы и заявителя о ходе реализации инвестиционного проекта
7. Заявитель имеет право при наличии положительных заключений экспертной оценки оператора Программы и оператора инструмента получить государственную(ые) меру(ы) поддержки, предусмотренную(ые) пунктом 1 настоящего Соглашения, в порядке и на условиях, установленных Программой.
4. Ответственность Сторон
8. Заявитель несет ответственность за:
1) полноту, своевременность и достоверность предоставленной информации;
2) достижение показателей реализации инвестиционного проекта, указанных в подпункте 3) пункта 4 настоящего Соглашения;
9. Оператор инструмента несет ответственность за:
1) полноту, своевременность и достоверность предоставленной информации;
2) за своевременное предоставление мер государственной поддержки.
10. Оператор Программы несет ответственность за полноту, своевременность и достоверность предоставленной информации.

2. Тараптардың міндеттемелері
2. Бағдарлама операторы:
1) Құрал операторын және өтінім берушіні Келісімді орындауға айтарлықтай әсер етуге жарамды, Бағдарламаны іске асырумен байланысты барлық өзгерістер туралы хабардар етуге;
2) Инвестициялық жобаны іске асырудың барлық мерзімі ішінде жобаға мониторинг жүргізуге міндеттенеді.
3. Құрал операторы:
1) Инвестициялық жобаны жүзеге асырудың барлық мерзімі ішінде жобаға мониторинг жүргізуге;
2) Бағдарлама операторына тоқсан сайынғы негізде есептік кезеңнен кейінгі айдың 15-күнінен кешіктірмей, Бағдарлама шеңберінде "Ұзақ мерзімді лизингтік қаржыландыруды ұсыну" құралының ұсынылу барысы туралы құрал операторының есебін ұсынуға, сондай-ақ Бағдарлама шеңберінде лизингтік қаржыландыру алған өтінім берушінің (өтінім берушілердің) есебін (есептерін) жіберуге міндеттенеді.
4. Өтінім беруші:
1) Тоқсан сайынғы негізде есептік кезеңнен кейінгі айдың 5-күнінен кешіктірмей, құрал операторына осы Келісімге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша инвестициялық жобаның іске асырылу барысы туралы өтінім берушінің есебін ұсынуға;
2) Бағдарлама операторына және/немесе құрал операторына одан тиісті сұрау салуды алған күннен бастап 5 (бес) жұмыс күнінен аспайтын мерзімде инвестициялық жобаның іске асырылу барысы туралы қосымша ақпаратты ұсынуға;
3) Инвестициялық жобаны іске асыру нәтижесінде осы Келісімге 2-қосымшаға сәйкес инвестициялық жобаның кешенді жоспарының жоспарлы көрсеткіштеріне қол жеткізуге міндеттенеді.
3. Тараптардың құқықтары
5. Бағдарлама операторы құрал операторынан және өтінім берушіден инвестициялық жобаны іске асыру барысы туралы қосымша ақпаратты сұратуға құқылы.
6. Құрал операторы Бағдарлама операторынан Бағдарламаның іске асырылу барысы туралы және өтінім берушіден инвестициялық жобаның іске асырылу барысы туралы ақпаратты сұратуға құқылы.
7. Өтінім беруші Бағдарлама операторы мен құрал операторының сараптама бағасының оң қорытындылары болған жағдайда, Бағдарламада белгіленген тәртіпте және жағдайларда, осы Келісімнің 1-тармағында көзделген мемлекеттік қолдау шарасын (шараларын) алуға құқылы.
4. Тараптардың жауапкершілігі
8. Өтінім беруші мыналарға:
1) ұсынылған ақпараттың толықтығына, уақтылы тапсырылуына және дұрыстығына;
2) Келісімнің 4-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген инвестициялық жобаны іске асыру көрсеткіштеріне қол жеткізуге жауапты болады.
9. Құрал операторы мыналарға:
1) ұсынылған ақпараттың толықтығына, уақтылы тапсырылуына және дұрыстығына;
2) мемлекеттік қолдау шараларын уақтылы ұсынуға жауапты болады.
10. Бағдарлама операторы ұсынылған ақпараттың толықтығына, уақтылы және дұрыстығына жауапты болады.

5. Конфиденциальность
11. Информация, касающаяся условий Соглашения, банковская тайна, а также финансовая, коммерческая и иная информация, полученная Сторонами в ходе заключения и исполнения Соглашения, является конфиденциальной и не подлежит разглашению третьим лицам, за исключением случаев, предусмотренных действующим законодательством Республики Казахстан.
12. Стороны принимают все необходимые меры, в том числе правового характера для сохранения конфиденциальности Соглашения. Должностным лицам и работникам Сторон запрещается разглашение либо передача третьим лицам сведений, полученных в ходе реализации Соглашения.
13. В случае разглашения либо распространения любой из Сторон конфиденциальной информации в нарушение требований Соглашения, виновная Сторона несет ответственность, предусмотренную законодательством Республики Казахстан, с возмещением возможных убытков, понесенных другой Стороной вследствие разглашения такой информации.
6. Форс-мажор
14. Стороны освобождаются от ответственности за частичное или полное невыполнение обязательств по Соглашению, если это неисполнение явилось следствием непредвиденных обстоятельств непреодолимой силы, возникших после заключения настоящего Соглашения, в результате таких событий чрезвычайного характера, которые Стороны не могли предвидеть и предотвратить разумными мерами. К обстоятельствам непреодолимой силы относятся события, на которые Стороны не могут оказать влияние, за возникновение которых они не могут нести ответственности и которые непосредственно повлияли на выполнение обязательств по Соглашению.
7. Заключительные положения
15. Соглашение вступает в силу со дня подписания и действует до конца срока договора финансового лизинга, заключенного между оператором инструмента и заявителем.
16. Все изменения и дополнения, вносимые в Соглашение, действительны при их оформлении в письменном виде и подписании уполномоченными лицами всех Сторон, которые в дальнейшем являются неотъемлемой частью настоящего Соглашения.
17. Стороны незамедлительно извещают друг друга в случае изменения реквизитов (юридических адресов, номера счета).
18. Соглашение составлено на государственном и русском языках в трех экземплярах, имеющих одинаковую юридическую силу, по одному для каждой Стороны.
8. Юридические адреса и реквизиты Сторон
Подписи Сторон:
Оператор программы:
АО "Казахстанский
институт развития
индустрии"
Оператор инструмента:
АО "БРК-Лизинг"
Заявитель:
_________________
Приложение 1
к Соглашению о мониторинге
инвестиционного проекта
форма
Отчет заявителя _______________________________________________
(наименование предприятия)
о ходе реализации инвестиционного проекта
"____________________________________________"
по состоянию на ____________

5. Құпиялылық
11. Келісімнің шарттарына қатысты ақпарат, банк құпиясы, сондай-ақ келісімді жасасу және орындау барысында Тараптар алған қаржылық, коммерциялық және өзге де ақпарат құпия болып табылады және Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен көзделген жағдайларды қоспағанда үшінші тұлғаларға жариялауға жатпайды.
12. Тараптар Келісімнің құпиялығын сақтау үшін барлық қажетті, оның ішінде құқықтық сипаттағы шараларды қабылдайды. Тараптардың лауазымды тұлғалары мен қызметкерлеріне Келісімді іске асыру барысында алынған мәліметтерді жариялауға не үшінші тұлғаларға беруге тыйым салынады.
13. Тараптардың кез келгені Келісім талаптарын бұзуда, құпия ақпаратты жариялау не тарату жағдайында, кінәлі Тарап осындай ақпаратты жариялау салдарынан басқа Тарап шеккен шығындарды өтей отырып, Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жауапкершілікке тартылады.
6. Форс-мажор
14. Тараптар Келісім бойынша міндеттемелерін ішінара немесе толық орындамағаны үшін жауапкершіліктен босатылады, егер осы орындамау осы Келісімді жасағаннан кейін еңсерілмейтін күштің күтпеген жағдайларының салдары болса, Тараптар болжай алмаған және тиісті шаралармен алдын алмаған осындай төтенше сипаттағы оқиғалар нәтижелерінде орындалмаса, жауапкершіліктен босатылады. Еңсерілмейтін күш жағдайларына Тараптар әсер ете алмайтын, оның туындауына олар жауапкершілік арта алмайтын оқиғалар және Келісім бойынша міндеттемелерді орындауға тікелей әсер еткен жағдайлар жатады.
7. Қорытынды ережелер
15. Келісім қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді және құрал операторы мен өтінім беруші арасында жасалған қаржылық лизинг шартының қолданылу мерзімі аяқталғанға дейін қолданыста болады.
16. Келісімге енгізілетін барлық өзгерістер мен толықтырулар, оларды жазбаша түрде ресімдеген және одан әрі осы Келісімнің ажырамас бөлігі болып табылатын барлық Тараптардың уәкілетті тұлғалары қол қойған кезде жарамды болады.
17. Тараптар деректемелері (заңды мекенжайлары, есеп шот нөмірлері) өзгерген жағдайда, бір-бірін дереу хабардар етеді.
18. Келісім Тараптардың әрқайсысына бір данадан берілетін бірдей заңды күші бар үш данада мемлекеттік және орыс тілдерінде жасалған.
8. Тараптардың заңды мекенжайлары мен деректемелері
Тараптардың қолдары:
Бағдарлама операторы:
"Қазақстандық индустрия дамыту институты" АҚ
Құрал операторы:
"БРК-Лизинг" АҚ
Өтінім беруші:
_______________
Инвестициялық жобаның
мониторингі туралы келісімге
1-қосымша
нысан
____________ жағдай бойынша
_______________________________________________
(кәсіпорынның атауы)
"_________________________________" инвестициялық жобасын іске асыру барысы туралы өтінім берушінің есебі

1. Информация по достижению целевых индикаторов Программы
№ п/п
Наименование целевого индикатора/меры государственной поддержки
Ед.изм.
План (данные, указанные в комплексном плане)
Факт
%
Примечание
1
Загрузка мощностей
%
2
Производительность труда
тысяч долларов США/человек
указать за счет каких мероприятий увеличилась производительность труда
тысяч тенге/человек
3
Объем произведенной продукции
в натуральном выражении
в денежном выражении
4
Количество рабочих мест, в том числе:
человек
вновь созданных рабочих мест
5
Дата ввода объекта в эксплуатацию
число/месяц/год
в случае отклонения от графика реализации проекта указать причину
2. Реализация мероприятий календарного графика проекта:
описать мероприятия, реализованные согласно календарному графику приведенного в комплексном плане инвестиционного проекта, по срокам (в случае отклонения от графика указать причины).
3. Предложения по усовершенствованию Программы:
указать альтернативные источники финансирования в рамках реализации инвестиционного проекта;
описать проблемы, при получении долгосрочного лизингового финансирования;
описать проблемы, возникшие при реализации инвестиционного проекта;
какие меры государственной поддержки необходимы для эффективной модернизации предприятия;
предложения по усовершенствованию Программы.
Руководитель предприятия:
_____________________ /Фамилия, имя, отчество (при наличии)/
(подпись)
(печать)
Приложение 2
к Соглашению о мониторинге
инвестиционного проекта
Плановые показатели комплексного плана
инвестиционного проекта
п/п
Индикаторы
Ед. изм.
Текущие показатели
Плановые показатели
1
Увеличение производительности труда
тысяч тенге/человека
(указать по годам)
тысяч долларов США/человека
2
Средняя загрузка мощностей
%
3
Объем выпуска продукции
в денежном выражении
в натуральном выражении
и другие при наличии (определяются по каждому инвестиционному проекту индивидуально согласно заключению экспертной оценки оператора Программы)
Приложение 6
к приказу исполняющего
обязанности Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 23 июля 2015 года № 789
форма
АО "Казахстанский институт
развития индустрии"
от____________________________
(полное наименование заявителя)
Заявка на получение инструмента Программы
"Производительность 2020"
(заполняется на бланке заявителя)
1. Полное наименование заявителя
2. Юридический адрес (индекс, область, район, населенный пункт, улица, телефон, электронный адрес)
3. Первый руководитель (фамилия, имя, отчество (при наличии), должность, номер рабочего/сотового телефона, электронный адрес)
4. Год образования заявителя
5. Отрасль

1. Бағдарламаның нысаналы индикаторларына қол жеткізу жөніндегі ақпарат
р/с №
Нысаналы индикатордың/мемлекеттік қолдау шарасының атауы
Өлшем бірлігі
Жоспар (кешенді жоспарда көрсетілген деректер)
Нақты
%
Ескертпе
1
Қуаттардың жүктемесі
%
2
Еңбек өнімділігі
мың АҚШ доллары/бір адамға
Қандай іс-шаралардың есебінен еңбек өнімділігінің ұлғайғанын көрсету
мың теңге/бір адамға
3
Өндірілген өнім көлемі
заттай көріністе
ақшалай көріністе
4
Жұмыс орындарының саны, оның ішінде:
адам
жаңадан құрылған жұмыс орындары
5
объектіні пайдалануға беру күні
күні/айы /жылы
жобаны іске асыру кестесінен ауытқыған жағдайда, себебін көрсету
2. Жобаның күнтізбелік кестесінің іс-шараларын іске асыру:
инвестициялық жобаның кешенді жоспарында келтірілген күнтізбелік кестеге сәйкес мерзімдері бойынша (кестеден ауытқыған жағдайда, себебін көрсету) іске асырылған іс-шараларды сипаттау.
3. Бағдарламаны жетілдіру жөніндегі ұсыныстар инвестициялық жобаны іске асыру шеңберінде баламалы қаржыландыру көздерін көрсету;
ұзақ мерзімді лизингтік қаржыландыруды алған кездегі проблемаларды
сипаттау;
инвестициялық жобаны іске асыру барысында туындаған проблемаларды
сипаттау;
кәсіпорынды тиімді жаңғырту үшін қандай мемлекеттік қолдау шаралары
қажет;
Бағдарламаны жетілдіру жөніндегі ұсыныстар.
Кәсіпорын басшысы: _____________________ /аты, әкесінің аты (бар
болған жағдайда), тегі/
(қолы)
(мөр)
Инвестициялық жобаның
мониторингі туралы келісімге
2-қосымша
Инвестициялық жобаның кешенді жоспарының жоспарлы көрсеткіштері
р/с
Индикаторлар
Өлшем бірлігі
Ағымдағы көрсеткіштер
Жоспарлы көрсеткіштер
1
Еңбек өнімділігін арттыру
мың теңге/бір адамға
(жылдары бойынша көрсету)
мың АҚШ доллары/бір адамға
2
Қуаттылықтардың орташа жүктелімі
%
3
Өнім шығару көлемі
Ақшалай көріністе
Заттай көріністе
және басқалары болған жағдайда (Бағдарлама операторының сараптама бағасының қорытындысына сәйкес әрбір инвестициялық жоба бойынша анықталады)
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму Министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 23 шілдедегі
№ 789 бұйрығына
6-қосымша
нысан
"Қазақстандық индустрия дамыту
институты" акционерлік қоғамы
_______________________________
(өтінім берушінің толық атауы)
"Өнімділік 2020" бағдарламасының құралын алуға арналған өтінім
(өтінім берушінің бланкісінде толтырылады)
1. Өтінім берушінің толық атауы
2. Заңды мекенжайы (индекс, облыс, аудан, елді мекен, көше, телефоны, электрондық мекенжайы)
3. Бірінші басшы (аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), тегі, лауазымы, жұмыс/ұялы телефонының нөмірі, электрондық мекенжайы)
4. Өтінім берушінің құрылған жылы
5. Саласы

6. Основной вид деятельности (с указанием кода общего классификатора экономической деятельности)
7. Номенклатура выпускаемой продукции*
8. Численность работников предприятия, организации*
9. Установленная мощность предприятия (в натуральном и денежном выражении)
10. Текущая загруженность мощностей (%)*
11. Текущий износ производственного оборудования (%)*
12. Текущая производительность труда (тысяч тенге/человек и тысяч/долларов США/человек)*
13. Является (-лся) ли проект участником государственных и/или отраслевых Программ (если да, то укажите в каких и какие государственные меры поддержки получали)
14. Какой инструмент государственной поддержки планируется использовать в рамках Программы "Производительность 2020", утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 марта 2011 года № 254 "Об утверждении Программы "Производительность 2020" (далее – Программа) (необходимое отметьте ю):
Разработка и/или экспертиза комплексного плана инвестиционного проекта:
разработка комплексного плана инвестиционного проекта для получения долгосрочного лизингового финансирования в рамках Программы;
разработка и при необходимости экспертиза технико-экономического обоснования для проектов Карты индустриализации;
Повышение компетенции предприятия:
подготовка и/или переподготовка кадров, в том числе топ-менеджеров;
внедрение лучших производственных практик путем привлечения экспертов;
Совершенствование технологических процессов;
Повышение эффективности организации производств;
Возмещение затрат за разработку Стратегии и Дорожной карты развития территориального кластера;
Возмещение затрат за реализацию Стратегии и Дорожной карты развития территориального кластера.
15. Цель привлечения инструмента(ов) Программы (краткое описание, обоснование необходимости, результат)
16. Общая стоимость затрат, понесҰнных при реализации инструмента(ов) Программы (тенге)
17. Период реализации инструментов (от и до (месяц)
18. Наименование исполнителя, оказавшего услуги
19. Указать банковские реквизиты заявителя
Данной заявкой заявитель берет на себя ответственность за полноту и достоверность представленных документов, исходных данных, расчетов, обоснований.
Заявитель подтверждает, что затраты по мероприятиям, понесенные в рамках запрашиваемого (ых) инструмента (ов) государственной поддержки, не финансировались за счет средств республиканского и/или местного бюджетов.
Контактное лицо, заполнившее заявку на получение инструмента Программы (фамилия, имя, отчество (при наличии), должность, номер рабочего/сотового телефона, электронный адрес): _________________
Дата заполнения заявки ____________
Подпись первого руководителя заявителя _______________
М.П. (при наличии)
* Субъекты предпринимательства, планирующие реализовать новые бизнес
инициативы (инвестиционные проекты), при заявлении на частичное
возмещение расходов за разработку комплексного плана инвестиционного
проекта для получения долгосрочного лизингового финансирования в
рамках Программы, заполняют планируемые показатели.
Заявка оформляется на фирменном бланке, заверенной подписью первого
руководителя и оттиском печати (при наличии) заявителя.
При подписании лица, замещающего первого руководителя Заявителя
обязательно приложить доверенность.
Приложение 7
к приказу исполняющего
обязанности Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 23 июля 2015 года № 789
Типовая форма
Соглашения о возмещении части затрат
____________ "___"____________ 20 ___г.
(город)
Акционерное общество "Казахстанский институт развития
индустрии", именуемое в дальнейшем "Оператор Программы", в лице
_________________________________________, действующего на основании
____________________________________________________, с одной
стороны, и _________________________________________________________,
(полное наименование Заявителя)
именуемый в дальнейшем "Заявитель", в лице
____________________________________________________________________,
(должность, фамилия, имя, отчество (при наличии) руководителя)
действующего на основании ________________________________________,
со второй стороны, совместно именуемые "Стороны", а каждый в
отдельности "Сторона", на основании постановления Правительства

6. Негізгі қызмет түрі (экономикалық қызметтің жалпы жіктеуішінің кодын көрсете отырып)
7. Шығарылатын өнімнің номенклатурасы*
8. Кәсіпорын/ұйым қызметкерлерінің саны*
9. Кәсіпорынның белгіленген қуаты (заттай және ақшалай көріністе)
10. Қуаттардың ағымдағы жүктелімі (%)*
11. Өндірістік жабдықтың тозуы (%)*
12. Ағымдық еңбек өнімділігі (мың теңге/адам және мың/АҚШ доллары США/адам) *
13. Жоба мемлекеттік және/немесе салалық Бағдарламаның қатысушысы бола ма (болған ба) (егер солай болса, онда қандай мемлекеттік қолдау шараларын алғаныңызды көрсетіңіз)
14. "Өнімділік 2020" бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 14 наурыздағы № 254 қаулысымен бекітілген "Өнімділік 2020" бағдарламасы (бұдан әрі - Бағдарлама) шеңберінде қандай қолдау шараларын қолдану жоспарлануда (керектерін|V| белгілеңіз):
Инвестициялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеу және/немесе сараптама жасау:
бағдарлама шеңберінде ұзақ мерзімді лизингтік қаржыландыруды алу үшін инвестициялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеу;
Индустрияландыру картасының жобалары үшін техникалық-экономикалық негіздемесін әзірлеу және қажет болған кезде сараптама жасау;
Кәсіпорынның құзыретін арттыру:
кадрларды, оның ішінде топ-менеджерлерді даярлау және/немесе қайта даярлау;
сарапшыларды тарту жолымен ең үздік өндірістік практикаларды енгізу;
Технологиялық процестерді жетілдіру;
Өндірісті ұйымдастыру тиімділігін арттыру;
Аумақтық кластерді дамыту стратегиясы мен Жол картасын әзірлеу шығындарын өтеу;
Аумақтық кластерді дамыту стратегиясы мен Жол картасын іске асыру шығындарын өтеу:
15. Бағдарлама құралын тартудың мақсаты (қысқаша сипаттама, қажеттілікті негіздеу, нәтиже)
16. Бағдарлама құралын іске асыру кезінде келтірілген шығындардың жалпы құны (теңге)
17. Құралдарды іске асыру кезеңі (басынан бастап соңына дейін (ай)
18. Қызмет көрсететін орындаушының атауы
19. Өтінім берушінің банкілік деректемелерін көрсету
Осы өтінім арқылы өтінім беруші ұсынған құжаттарының, бастапқы деректерінің, есептеулерінің, негіздемелерінің толықтығына және дұрыстығына жауапкершілікті өзіне алады.
Өтінім беруші сұралып отырған мемлекеттік қолдау құралының шеңберінде жасалған іс-шаралар бойынша келген шығындар республикалық және/немесе жергілікті бюджет қаражаты есебінен қаржыландырылмағанын растайды.
Бағдарлама бойынша құралды алуға өтінімді толтырушы, байланыс жасаушы тұлға (аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), тегі, лауазымы, жұмыс/ұялы телефондарының нөмірі, электрондық мекенжайы): _________________
Өтінімді толтырған күні ____________
Өтінім берушінің бірінші басшысының қолы _______________
М.О. (бар болған жағдайда)
*Жаңа бизнес бастамаларын іске асыруды жоспарлайтын кәсіпкерлік субъектілері Бағдарлама шеңберінде ұзақ мерзімді лизингтік қаржыландыруды алу үшін инвестициялық жобаның кешенді жоспарын әзірлеу шығындарының ішінара өтелуіне өтінім бергенде жоспарланған көрсеткіштерді толтырады.
Өтінім фирмалық бланкіде, бірінші басшының қолымен және өтінім берушінің мөрі (бар болған жағдайда) қойылып ресімделеді.
Өтінім берушінің бірінші басшысын алмастыратын тұлға қол қойған жағдайда, міндетті түрде сенімхат қоса тіркелуге тиіс.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму Министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 23 шілдедегі
№ 789 бұйрығына
7-қосымша
Шығындардың бір бөлігін өтеу туралы келісімінің үлгілік нысаны
_______________ 201__жылғы "___"____________
(қала)
Бұдан әрі "Бағдарлама операторы" деп аталатын атынан,
____________________________________ негізінде әрекет ететін,
___________________________________ тұлғасында "Қазақстандық
индустрия дамыту институты" акционерлік қоғамы,
_________________________, бір тараптан, бұдан әрі "Өтінім беруші"
деп аталатын ________________________________ негізінде әрекет ететін
және
_________________,___________________________________________________
(өтініш берушінің толық атауы) (басшының лауазымы, аты, әкесінің аты
(бар болған жағдайда), тегі)
екінші тараптан, бірлесіп "Тараптар" деп, ал әрқайсысы жеке "Тарап"
деп аталатындар, мына төмендегілер "Өнімділік 2020" бағдарламасын
бекіту туралы" (бұдан әрі – Бағдарлама) Қазақстан Республикасы

Республики Казахстан от 14 марта 2011 года № 254 "Об утверждении
Программы "Производительность 2020" (далее – Программа), заключили
настоящее Соглашение о возмещении затрат (далее – Соглашение) о
нижеследующем:
1. Предмет Соглашения
1. Оператор Программы обязуется предоставить государственную поддержку в рамках Программы
"___________________________________________________________________"
(наименование инструмента)
(далее – Инструмент(ы))в виде возмещения части затрат, понесенных при ____________________________________________________________________
(вид затрат)
в сумме ___________(сумма прописью) тенге согласно заявки в полном объеме, а Заявитель достичь целевой индикатор Инструмента в соответствии с подпунктом 3) пункта 6 настоящего Соглашения.
2. В случаях представления Заявителем в рамках возмещения части затрат документов, подтверждающих расходы в иностранной валюте, сумма, принимаемая к возмещению части затрат, определяется исходя из курса валюты Национального банка Республики Казахстан на дату совершения заявителем оплаты исполнителю за оказанные услуги.
3. При заявлении в рамках одного инструмента Программы затрат по нескольким видам услуг Заявителю предоставляется государственная поддержка в виде возмещения части затрат отдельно по каждому виду услуг согласно размерам оплаты расходов, предусмотренным условиями Программы по предоставлению данного вида инструмента.
4. В случае недостаточности денежных средств на текущем счете, необходимых для предоставления мер государственной поддержки, возмещение части затрат приостанавливается оператором Программы до поступления средств от администратора бюджетной Программы.
2. Обязательства Сторон
5. Оператор Программы обязуется:
1) информировать Заявителя обо всех изменениях, связанных с реализацией Программы, способных оказать существенное влияние на исполнение Соглашения;
2) проводить мониторинг реализации Инструмента(ов) в течение 2-х лет со дня подписания настоящего Соглашения.
6. Заявитель обязуется:
1) предоставить Оператору Программы для дальнейшего направления в уполномоченный орган в области государственной статистики согласие на распространение первичных статистических данных уполномоченному органу в области индустриально-инновационного развития и Оператору Программы, включая данные за 2 (два) года до и 2 (два) года после подачи заявки, по форме согласно приложению к настоящему Соглашению с целью проведения оператором Программы мониторинга реализации Инструмента(ов);
2) в случае невозможности получения и/или проведения мониторинга реализации инструмента (ов) на основании первичных статистических данных уполномоченного органа в области государственной статистики, предоставлять в течение 30 (тридцати) календарных дней со дня получения письменного запроса оператора Программы необходимые данные для проведения мониторинга;

Үкіметінің 2011 жылғы 14 наурыздағы № 254 қаулысының негізінде
шығындарды өтеу туралы осы Келісімді (бұдан әрі - Келісім) жасасты:
1. Келісімнің мәні
1. Бағдарлама операторы Бағдарлама шеңберінде "________________
__________________________________________________________________"
(құралдың атауы)
(бұдан әрі – Құрал)______________________________ кезінде келтірілген
(шығындардың түрі)
_____________(сомасы жазбаша) теңге шығынның бір бөлігін өтінімге
сәйкес толық көлемде өтеу түріндегі мемлекеттік қолдауды ұсынуға
міндеттенеді, ал Өтінім беруші Келісімнің 6-тармағының 3)
тармақшасына сәйкес Құралдың нысаналы индикаторына қол жеткізуге
міндеттенеді.
2. Өтініш беруші шығындарды өтеу шеңберінде шет ел
валютасындағы шығындарын растайтын құжаттарын ұсынған жағдайда,
шығындарды өтеуге қолданылатын сома өтініш беруші көрсетілген
қызметтер үшін орындаушыға төлеу жасалған күнгі Ұлттық банктің валюта
бағамын негізге ала отырып анықталады.
3. Бағдарламаның бір құралы шеңберінде бірнеше қызмет түрі
бойынша өтініш білдірілгенде, өтініш берушіге осы құралды ұсыну/
шарттарында көзделген төлеу мөлшерлеріне әрбір қызмет түрі бойынша
шығыстарды шығындарды өтеу түрінде мемлекеттік қолдау көрсетіледі.
4. Ағымдағы есепшотта мемлекеттік қолдау шараларын ұсынуға
қажет ақша қаражатының жетіспеуі жағдайында, Бағдарлама операторы
қаражат түскенге дейін шығындарды қайтаруды тоқтатады.
2. Тараптардың міндеттемелері
5. Бағдарлама операторы:
1) өтінім берушіні Келісімді орындауға айтарлықтай әсер етуге жарамды Бағдарламаны іске асырумен байланысты барлық өзгерістер туралы хабардар етуге;
2) осы Келісімге қол қойылған күнінен бастап 2 жыл ішінде Құралды іске асыру мониторингін жүргізуге міндеттенеді.
6. Өтінім беруші:
1) Келісім қосымшасындағы нысан бойынша Бағдарлама операторы Құралды іске асыруға мониторинг жүргізу мақсатында Бағдарлама операторына одан әрі мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органға жіберу үшін, өтінім бергенге дейінгі 2 (екі) жылғы және өтінім бергеннен кейінгі 2 (екі) жылғы мәліметтерді қоса отырып, бастапқы статистикалық деректерді индустриялық-инновациялық даму саласындағы уәкілетті органға және Бағдарлама операторына беруге келісімін беруге;
2) мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органнан алынған бастапқы статистикалық деректерді алу мүмкін болмағанда және/немесе олар негізінде құралдың іске асырылуын мониторинг жүргізу мүмкін болмағанда, Бағдарлама операторынан жазбаша сұрау алған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде мониторинг жүргізуге қажет деректерді беруге;

3) достичь целевой индикатор Инструмента (ов) – увеличение объема доходов предприятия не менее чем в 2 тенге от вложенного государством 1 тенге в рамках Программы согласно пункту 1 настоящего Соглашения;
4) в соответствии с письменным запросом оператора Программы предоставлять в течение 30 (тридцати) календарных дней со дня его получения от оператора Программы информацию о ходе реализации Инструмента(ов) в случае не достижения целевого индикатора по Инструменту(ам) согласно подпункту 3) настоящего пункта;
5) обеспечить возврат денежных средств, выданных оператором Программы по Инструменту (ам) в виде возмещения затрат, в случае нарушения условий Соглашения, за исключением предусмотренных в подпункте 3) настоящего пункта, в течение 30 (тридцати) календарных дней со дня получения соответствующего уведомления от оператора Программы в соответствии с бюджетным законодательством Республики Казахстан.
3. Права Сторон
7. Оператор Программы вправе:
1) запрашивать у Заявителя информацию о ходе реализации Инструмента(ов) в случае не достижения целевого индикатора по Инструменту(ам), а также для проведения мониторинга реализации инструмента (ов) в случае невозможности получения и/или проведения мониторинга на основании первичных статистических данных уполномоченного органа в области государственной статистики;
2) в одностороннем порядке расторгнуть настоящее Соглашение и востребовать возврат денежных средств, выданных по Инструменту(ам) в виде возмещения затрат, в случае нарушения условий настоящего Соглашения, за исключением предусмотренных в подпункте 3) пункта 6 настоящего Соглашения.
4. Ответственность Сторон
8. Оператор Программы несет ответственность за:
1) полноту, своевременность и достоверность предоставленной информации в рамках реализации Инструмента (ов);
2) за своевременное предоставление меры государственной поддержки.
9. Заявитель несет ответственность за:
1) полноту, своевременность и достоверность предоставленной информации, исходных данных, расчетов, обоснований в рамках реализации Инструмента (ов);
2) достижение целевого индикатора Инструмента (ов), указанного в подпункте 3) пункта 6 настоящего Соглашения;
3) своевременность возврата денежных средств, выданных по Инструменту (ам) в виде возмещения затрат, в случае нарушения условий настоящего Соглашения, за исключением предусмотренных в подпункте 3) пункта 6 настоящего Соглашения.
5. Конфиденциальность
10. Информация, касающаяся условий настоящего Соглашения, банковская тайна, а также финансовая, коммерческая и иная информация, полученная Сторонами в ходе заключения и исполнения настоящего Соглашения, является конфиденциальной и не подлежит разглашению третьим лицам, за исключением случаев, предусмотренных действующим законодательством Республики Казахстан.

3) осы Келісімнің 1-тармағына сәйкес құралдың нысаналы индикаторына қол жеткізу – кәсіпорынның кірісі көлемін Бағдарлама шеңберінде мемлекет салған 1 теңгеден 2 теңгеден кем болмайтындай мөлшерде ұлғайтуға;
4) Бағдарлама операторының жазбаша сұрау салуына оны Бағдарлама операторынан алған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде осы тармағының 3) тармақшасындағы Құрал бойынша нысаналы индикаторға қол жеткізе алмағанда Құралды іске асыру барысы туралы ақпаратты беруге;
5) Қазақстан Республикасының бюджеттік заңнамаға сәйкес осы тармағының 3) тармақшасындағы көзделген шартарды қоспағанда Келісім шарттарын бұзғанда, Бағдарлама операторынан тиісті хабарлама алған күннен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күн ішінде Бағдарлама операторы Құрал бойынша шығындарды өтеу түрінде берген ақша қаражаттарын қайтаруды қамтамасыз етуге міндеттенеді.
3. Тараптардың құқықтары
7. Бағдарлама операторы:
1) Құрал бойынша нысаналы индикаторға қол жеткізе алмаған жағдайда, сондай-ақ мемлекеттік статистика саласындағы уәкілетті органнан алынған бастапқы статистикалық деректерді алу мүмкін болмағанда және/немесе олар негізінде құралдың іске асырылуына мониторинг жүргізу мүмкін болмағанда құралдардың іске асырылуына мониторинг жүргізу үшін Өтінім берушіден Құралдың іске асырылу барысы туралы ақпаратты сұратуға;
2) осы Келісімді біржақты тәртіпте бұзуға және осы Келісімнің 6-тармағының 3) тармақшасында көзделген шартарды қоспағанда осы Келісімнің талаптарын бұзған жағдайда, Құрал бойынша берілген ақша қаражатын өтеуді талап етуге құқылы.
4. Тараптардың жауапкершілігі
8. Бағдарлама операторы:
1) Құралды іске асыру шеңберінде ұсынылған ақпараттың толықтығына, уақтылығына және дұрыстығына;
2) мемлекеттік қолдаудың уақтылы ұсынылуына жауапкершілікте болады.
9. Өтінім беруші:
1) Құралды іске асыру шеңберінде негізделіп ұсынылған ақпараттың, бастапқы деректердің, есептеулердің, негіздемелердің толықтығына, уақтылығына және дұрыстығына;
2) осы Келісімнің 6-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген Құралдың нысаналы индикаторына қол жеткізуге;
3) осы Келісімнің 6-тармағының 3) тармақшасында көзделген шартарды қоспағанда осы Келісімнің талаптары бұзылған жағдайда, Құрал бойынша берілген ақша қаражатын шығындарды өтеу түрінде уақтылы өтеуге жауапты болады.
5. Құпиялылық
10. Осы Келісім шарттарына қатысты ақпарат, банктік құпия, сондай-ақ Келісімді жасасу және орындау барысында қаржылық, коммерциялық және өзге де ақпарат құпия болып табылады және Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында көзделген жағдайларды қоспағанда үшінші тұлғаларға жариялауға жатпайды.

11. Стороны принимают все необходимые меры, в том числе правового характера для сохранения конфиденциальности настоящего Соглашения. Должностным лицам и работникам Сторон запрещается разглашение либо передача третьим лицам сведений, полученных в ходе реализации настоящего Соглашения.
12. В случае разглашения либо распространения любой из Сторон конфиденциальной информации в нарушение требований настоящего Соглашения, виновная Сторона несет ответственность, предусмотренную законодательством Республики Казахстан, с возмещением возможных убытков, понесенных другой Стороной вследствие разглашения такой информации.
6. Форс-мажор
13. Стороны освобождаются от ответственности за частичное или полное невыполнение обязательств по настоящему Соглашению, если это неисполнение явилось следствием непредвиденных обстоятельств непреодолимой силы, возникших после заключения настоящего Соглашения, в результате таких событий чрезвычайного характера, которые Стороны не могли предвидеть и предотвратить разумными мерами. К обстоятельствам не преодолимой силы относятся события, на которые Стороны не могут оказать влияние, за возникновение которых они не могут нести ответственности и которые непосредственно повлияли на выполнение обязательств по Соглашению.
7. Решение спорных вопросов
14. Оператор Программы и Заявитель должны прилагать все усилия к тому, чтобы разрешать в процессе прямых переговоров все разногласия или споры, возникающие между ними по Договору или в связи с ним.
15. Если в результате переговоров Оператор Программы и Заявитель не могут разрешить спор, любая из Сторон имеет право передать спор на рассмотрение суда Республики Казахстан в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Заключительные положения
16. Настоящее Соглашение вступает в силу со дня подписания и действует до конца срока предоставления Инструмента(ов), заключенных между оператором инструмента и заявителем.
17. Все изменения и дополнения, вносимые в настоящее Соглашение, действительны при их оформлении в письменном виде и подписании уполномоченными лицами всех Сторон, которые в дальнейшем являются неотъемлемой частью настоящего Соглашения.
18. Стороны незамедлительно извещают друг друга в случае изменения реквизитов (юридических адресов, номера счета).
19. Настоящее Соглашение составлено на государственном и русском языках в трех экземплярах, имеющих одинаковую юридическую силу, по одному для каждой Стороны.
9. Юридические адреса и реквизиты Сторон
Оператор Программы:
АО "Казахстанский институт
развития индустрии"
Адрес:
тел/факс: БИН
ИИК
БИК
Код
__________________________________
(должность первого руководителя)
__________________________________
(Фамилия, имя, отчество
(при наличии))
М.П.
Заявитель
_________________
Адрес:
тел/факс: БИН
ИИК
БИК
Код
_________________________________
(должность первого руководителя)
_________________________________
(Фамилия, имя, отчество
(при наличии))
М.П. (при наличии)
Приложение
к Соглашению о возмещении
части затрат
форма
Согласие
на распространение первичных статистических данных
(заполняется на бланке заявителя)
___________________________________ дает согласие на раскрытие
(полное наименование Заявителя)
первичных статистических данных уполномоченному органу в области индустриально-инновационного развития (Министерству по инвестициям и развитию Республики Казахстан) и оператору Программы (Акционерному обществу "Казахстанский институт развития индустрии") по следующим формам:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
за период:_________________________________
по показателям: ___________________________
Руководитель компании
_____________ ______________________________________
(подпись) (Фамилия, имя, отчество (при наличии))
М.П. (при наличии)
Приложение 8
к приказу исполняющего
обязанности Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 23 июля 2015 года № 789
форма
Сведения, подтверждающие квалификацию
привлекаемой компании и опыта сотрудников
(заполняется на бланке заявителя)

11. Тараптар осы Келісімнің құпиялығын сақтау үшін барлық қажетті, оның ішінде құқықтық сипаттағы шараларды қабылдайды. Тараптардың лауазымды тұлғалары мен қызметкерлеріне осы Келісімді іске асыру барысында алынған мәліметтерді жариялауға не үшінші тұлғаларға беруге тыйым салынады.
12. Тараптардың кез келгені осы Келісімнің талаптарын бұзуда құпия ақпаратты жариялау не тарату жағдайында, кінәлі Тарап осындай ақпаратты жариялау салдарынан басқа Тарап шығындарды өтей отырып, Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген жауапкершілікке тартылады.
6. Форс-мажор
13. Тараптар осы Келісім бойынша міндеттемелерін ішінара немесе толық орындамағаны үшін жауапкершіліктен босатылады, егер осы орындамау осы Келісімді жасағаннан кейін еңсерілмейтін күштің күтпеген жағдайларының салдары болса, Тараптар болжай алмаған және тиісті шаралармен алдын алмаған осындай төтенше сипаттағы оқиғалар нәтижелерінде орындалмаса, жауапкершіліктен босатылады. Еңсерілмейтін күш жағдайларына Тараптар әсер ете алмайтын, оның туындауына олар жауапкершілік арта алмайтын оқиғалар және Келісім бойынша міндеттемелерді орындауға тікелей әсер еткен жағдайлар жатады.
7. Даулы мәселелерді шешу
14. Бағдарлама операторы мен Өтінім беруші олардың арасында Шарт бойынша немесе оған байланысты туындаған барлық келіспеушіліктерді немесе дауларды тікелей келіссөздер жүргізу процесінде кезінде шешу үшін барлық күштерін жұмылдыруға тиіс.
15. Егер келіссөздердің нәтижесінде Бағдарлама операторы мен Өтінім беруші дауларды шеше алмаса, Тараптардың кез келгені дауды Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес Қазақстан Республикасы Сотының қарауына беруге құқылы.
8. Қорытынды ережелер
16. Осы Келісім қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді және құрал операторы мен өтінім беруші арасында жасалған Құралды ұсыну мерзімі аяқталғанға дейін қолданыста болады.
17. Осы Келісімге енгізілетін барлық өзгерістер мен толықтырулар оларды жазбаша түрде ресімдеген және одан әрі Келісімнің ажырамас бөлігі болып табылатын барлық Тараптардың уәкілетті тұлғалары қол қойған кезде жарамды болады.
18. Тараптар деректемелері (заңды мекенжайлары, есепшот нөмірлері) өзгерген жағдайда, бір-бірін дереу хабардар етеді.
19. Осы Келісім Тараптардың әрқайсысына бір данадан берілетін бірдей заңды күші бар үш данада мемлекеттік және орыс тілдерінде жасалған.
9. Тараптардың заңды мекенжайлары мен деректемелері
Бағдарлама операторы:
"Қазақстандық индустрия дамыту
институты" АҚ
Мекенжайы:
тел/факс: БСН
ЖСК
БСК
Коды
______________________________
(бірінші басшының лауазымы)
_______________(аты, әкесінің
аты (бар болған жағдайда),
тегі)
М.О.
Өтінім беруші
_____________________________
Мекенжайы:
тел/факс: БСН
ЖСК
БСК
Коды
_____________________________
(бірінші басшының лауазымы)
______________(аты, әкесінің
аты (бар болған жағдайда),
тегі)
М.О. (бар болған жағдайда)
Шығындардың бір бөлігін өтеу
туралы келісімге қосымша
нысан
Бастапқы статистикалық деректерді таратуға арналған келісім
(өтінім берушінің бланкісінде толтырылады)
_______________________________________ бастапқы статистикалық
(Өтінім берушінің толық атауы)
деректерді индустриялық-инновациялық даму саласындағы уәкілетті
органға (Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму
министрлігіне) және Бағдарлама операторына ("Қазақстандық индустрия
дамыту институты" акционерлік қоғамына) мынадай
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
нысандар бойынша
_______________________кезеңіндегі
________________________________________________көрсеткіштері бойынша
жария етуге келісімін береді.
Компания басшысы
_____________ ______________________________________________
(қолы) (аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), тегі)
М.О. (бар болған жағдайда)
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму Министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 23 шілдедегі
№ 789 бұйрығына
8-қосымша
нысан
Жұмысқа тартылған компаниялардың біліктілігі мен
қызметкерлердің тәжірибесін растайтын мәліметтер
(өтінім берушінің бланкісінде толтырылады)

4. Сведения о рекомендациях. Перечислить и приложить
рекомендательные письма, отзывы других юридических и физических лиц.
Достоверность всех сведений о квалификации подтверждаю.
Руководитель компании
_____________ ______________________________________
(подпись) (Фамилия, имя, отчество (при наличии))
М.П. (при наличии)
Приложение 9
к приказу исполняющего
обязанности Министра
по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 23 июля 2015 года № 789
форма
Сведения, подтверждающие опыт работы
(заполняется на бланке заявителя)

4. Ұсынымдар туралы мәліметтер. Басқа да заңды және жеке
тұлғалардың берген ұсыныс хаттарын, пікірлерін атап көрсету және қоса
тіркеу.
Біліктілік туралы барлық мәліметтердің дұрыстығын растаймын.
Компания басшысы
_____________ ____________________________________________
(қолы) (аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), тегі)
М.О. (бар болған жағдайда)
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму Министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 23 шілдедегі
№ 789 бұйрығына
9-қосымша
нысан
Жұмыс тәжірибесін растайтын мәліметтер
(өтінім берушінің бланкісінде толтырылады)

1. Фамилия, имя, отчество (при наличии)________________________
п/п
Должность
Стаж работы в сфере оказания услуг по данному направлению
Квалификация или специальность по диплому, свидетельству и другим документам об образовании
Категория, разряд, класс по специальности (при наличии)
Гражданство
1
2
3
4
5
6
2. Сведения о рекомендациях. Перечислить и приложить рекомендательные письма, отзывы других юридических и физических лиц.
Достоверность всех сведений о квалификации подтверждаю.
Руководитель организации
_____________ ______________________________________
(подпись) (Фамилия, имя, отчество (при наличии))
М.П. (при наличии)

1. Аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), тегі, __________________
р/с №
Лауазымы
Осы бағыт бойынша қызмет көрсету саласындағы еңбек өтілі
Дипломы, куәлігі және басқа да білімі туралы құжаттар бойынша біліктілігі мен мамандығы
Мамандығы бойынша санаты, разряды, сыныбы (бар болса)
Азаматтығы
1
2
3
4
5
6
2. Ұсынымдар туралы мәліметтер. Басқа да заңды және жеке
тұлғалардың берген ұсыныс хаттарын, пікірлерін атап көрсету және қоса
тіркеу.
Біліктілік туралы барлық мәліметтердің дұрыстығын растаймын.
Ұйым басшысы
_____________ ______________________________________________
(қолы) (аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), тегі)
М.О. (бар болған жағдайда)