О внесении изменений и дополнений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 ноября 2014 года № 3-1/600 "Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства"
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 20 июля 2015 года № 3-1/671. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республике Казахстан 20 августа 2015 года № 11909. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 января 2017 года № 30
Сноска. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства РК от 27.01.2017 № 30 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 41) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 19 ноября 2014 года № 3-1/600 "Об утверждении Правил субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 9987, опубликованный 24 декабря 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения и дополнения:
в Правилах субсидирования развития племенного животноводства, повышения продуктивности и качества продукции животноводства, утвержденных указанным приказом:
пункты 3, 4 и 5 изложить в новой редакции:
"3. Направления, подлежащие субсидированию:
1) на развитие племенного животноводства:
ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем крупного рогатого скота, овец, маралов (оленей), а также пчелосемьями;
ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем крупного рогатого скота и овец, охваченного породным преобразованием;
приобретение племенного и селекционного крупного рогатого скота;
приобретение племенных овец, лошадей, свиней, верблюдов, маралов (оленей) у отечественных и зарубежных племенных заводов и хозяйств;
приобретение племенного суточного молодняка и племенного инкубационного яйца мясного и яичного направлений птиц родительской/прародительской формы у отечественных и зарубежных племенных репродукторов;
содержание племенных быков-производителей мясных, молочных и комбинированных пород, используемых для воспроизводства в общественном стаде, сформированном из поголовья личных подсобных хозяйств;
возмещение до 100 % затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота и овец в крестьянских (фермерских), личных подсобных хозяйствах и производственных кооперативах;
возмещение до 50 % затрат племенных центров и дистрибьютерных центров по реализации семени племенных животных (далее – дистрибьютерный центр) на приобретение специальной техники и технологического оборудования, используемого для проведения искусственного осеменения маточного поголовья сельскохозяйственных животных;

"Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы Министрінің 2014 жылғы 19 қарашадағы № 3-1/600 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 20 шілдедегі № 3-1/671 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 20 тамызда № 11909 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 27 қаңтардағы № 30 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 27.01.2017 № 30 бұйрығымен.
"Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" 2005 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 41) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2014 жылғы 19 қарашадағы № 3-1/600 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9987 болып тіркелген, 2014 жылғы 24 желтоқсанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
осы бұйрықпен бекітілген Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды, мал шаруашылығының өнімділігін және өнім сапасын арттыруды субсидиялау қағидаларында:
3, 4 және 5-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"3. Субсидиялауға жататын бағыттар:
1) асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға:
асыл тұқымды ірі қара малдың, қойлардың, маралдардың (бұғылардың) аналық мал басымен, сондай-ақ бал араның ұяларымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстарды жүргізу;
тұқымдық түрлендірумен қамтылған ірі қара малы мен қойдың аналық басына селекциялық және асыл тұқымдық жұмысты жүргізу;
асыл тұқымды және селекциялық ірі қара малды сатып алу;
отандық және шетелдік асыл тұқымды зауыттардан және шаруашылықтардан асыл тұқымды қой, жылқы, шошқа, түйе, марал (бұғыларды) сатып алу;
отандық және шетелдік асыл тұқымды репродукторлардан асыл тұқымды тәуліктік балапан мен ата-енелік/ата-тектік нысанды құстардың етті және жұмыртқа бағытындағы асыл тұқымды инкубациялық жұмыртқасын сатып алу;
жеке қосалқы шаруашылықтардың мал басынан қалыптастырылған, жалпы табында өсімін молайту үшін пайдаланылатын етті, сүтті және қос бағыттағы асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды күтіп-бағу;
шаруа (фермерлік), жеке қосалқы шаруашылықтарда және өндірістік кооперативтерде ірі қара мал мен қойлардың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100 %-ға дейін өтеу;
асыл тұқымдық орталықтар мен асыл тұқымды жануарлардың ұрығын өткізу жөніндегі дистрибьютерлік орталықтардың (бұдан әрі - дистрибьютерлік орталық) ауыл шаруашылығы жануарларының аналық басына қолдан ұрықтандыру жүргізу үшін пайдаланылатын арнайы техника мен технологиялық жабдықтарды сатып алу жөніндегі шығындарын 50 %-ға дейін өтеу;

2) на повышение продуктивности и качества продукции животноводства:
реализация бычков на откормочные площадки первого уровня производства;
удешевление стоимости производства говядины, конины, баранины (ягнятины), верблюжатины, свинины, мяса птицы и индейки (далее – мясо птицы), куриного яйца яичных кроссов (далее – пищевое яйцо), молока, кумыса, шубата, шерсти тонкорунных овец (далее – тонкая шерсть);
удешевление до 100 % затрат по заготовке и приобретению грубых, сочных, концентрированных кормов и кормовых добавок.
4. Нормативы бюджетных субсидий приведены в приложении 1 к настоящим Правилам.
При дополнительном выделении из местного бюджета средств Постановлением акимата области утверждаются нормативы субсидий, а также критерии и требования по нижеследующим направлениям субсидирования:
1) ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем маралов (оленей) и пчелосемьями;
2) удешевление до 100 % затрат по заготовке и приобретению грубых, сочных, концентрированных кормов и кормовых добавок;
3) возмещение до 100 % затрат по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота и овец в крестьянских (фермерских), личных подсобных хозяйствах и производственных кооперативах;
4) возмещение до 50 % затрат племенных и дистрибьютерных центров на приобретение специальной техники и технологического оборудования, используемого для проведения искусственного осеменения маточного поголовья сельскохозяйственных животных.
5. Нормативы, критерии и требования по направлениям субсидирования, указанным в пункте 4 настоящих Правил (далее – Критерии), а также объемы субсидий по направлениям субсидирования, указанным в пункте 3 настоящих Правил (далее – объемы субсидий) пронумеровываются, прошнуровываются, скрепляются печатью и в двух экземплярах предоставляются на рассмотрение в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Министерство) сопроводительным письмом за подписью акима области в случае его отсутствия лицом, исполняющим его обязанности.
При положительном результате Министерство возвращает соответствующим сопроводительным письмом один экземпляр нормативов, Критериев, а также объемов субсидий.
При отрицательном результате Министерство возвращает оба экземпляра нормативов, Критериев, а также объемов субсидий письмом с мотивированным отказом.
Объемы субсидий (ежегодно, не позднее 20 января), а также нормативы и Критерии, утверждаются постановлением акимата области.
Внесение изменений и (или) дополнений в нормативы, Критерии, а также объемы субсидий осуществляется в порядке, предусмотренном частями первой – четвертой настоящего пункта.
После принятия постановления, акимат области в течение двух рабочих дней размещает его на своем официальном интернет-ресурсе.
После размещения постановления на интернет-ресурсе, Министерство в течение двух рабочих дней сверяет нормативы, Критерии, а также объемы субсидий на предмет соответствия их ранее согласованным нормативам, Критериям, а также объемам субсидий.";

2) мал шаруашылығы өнiмiнiң өнiмдiлiгi мен сапасын арттыруға:
бірінші деңгейлі өндірістегі бордақылау алаңдарына бұқашықтарды өткізу;
сиыр етiн, жылқы етiн, қой етiн (қозы етін), түйе етін, шошқа етiн, құс етi және күрке тауық етiн (бұдан әрi – құс етi), жұмыртқалағыш кроссты тауық жұмыртқасын (бұдан әрi – тағамдық жұмыртқа), сүт, қымыз, шұбат, биязы жүнді қойлардың жүнiн (бұдан әрi – биязы жүн) өндiру құнын арзандату;
ірі, шырынды, құрама жемшөп пен жемшөптік қоспаларды дайындау және сатып алу жөніндегі шығындарды 100 %-ға дейін арзандату.
4. Бюджеттік субсидиялар нормативтері осы Қағидаларға 1-қосымшада келтірілген.
Жергілікті бюджеттен қосымша қаражат бөлу кезінде Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігімен (бұдан әрі – Министрлік) келісім бойынша облыс әкімдігі қаулысымен субсидиялаудың төмендегі бағыттары бойынша субсидиялар нормативтері, сондай-ақ өлшемдер мен талаптар бекітіледі:
1) маралдардың (бұғылардың) аналық басымен және бал ара ұяларымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстар жүргізу;
2) ірі, шырынды, құрама жемшөп пен жемшөптік қоспаларды дайындау және сатып алу жөніндегі шығындарды 100 %-ға дейін арзандату;
3) шаруа (фермерлік), жеке қосалқы шаруашылықтарда және өндірістік кооперативтерде ірі қара мал мен қойлардың аналық басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды 100 %-ға дейін өтеу;
4) асыл тұқымды және дистрибьютерлік орталықтардың ауыл шаруашылығы жануарларын қолдан ұрықтандыруды жүргізуі үшін пайдаланылатын арнайы техника мен технологиялық жабдықтарды сатып алу шығындарын 50 %-ға дейін өтеу.
5. Осы Қағидалардың 4-тармағында көрсетілген субсидиялау бағыттары бойынша нормативтер, өлшемдер мен талаптар (бұдан әрі - Өлшемдер), сондай-ақ осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген субсидиялау бағыттары бойынша субсидия көлемдері нөмірленеді, тігіледі және мөрмен бекітіледі және екі данада облыс әкімінің, ол болмаған жағдайда, оның міндетін атқарушы адамның қолы қойылған ілеспе хатпен Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне (бұдан әрі - Министрлік) қарастыруға ұсынылады.
Министрлік оң нәтижесі болған жағдайда, тиісті ілеспе хатпен нормативтердің, Өлшемдердің, сондай-ақ субсидия көлемдерінің бір данасын қайтарады.
Министрлік теріс нәтижесі болған жағдайда, бас тарту туралы хатпен нормативтердің, Өлшемдердің, сондай-ақ субсидия көлемдерінің екі данасын да қайтарады.
Субсидия көлемдері (жыл сайын, 20 қаңтардан кешіктірмей), сондай-ақ нормативтер мен Өлшемдер облыс әкімдігінің қаулысымен бекітіледі.
Нормативтерге, Өлшемдерге, сондай-ақ субсидия көлемдеріне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу осы тармақтың бірінші-төртінші бөліктерінде көзделген тәртіппен жүзеге асырылады.
Қаулы қабылданғаннан кейін, облыс әкімдігі оны екі жұмыс күні ішінде өз ресми интернет-ресурсына орналастырады.
Қаулы интернет-ресурста орналастырылғаннан кейін, Министрлік екі жұмыс күні ішінде нормативтерді, Өлшемдерді, сондай-ақ субсидия көлемдерін бұрын келісілген нормативтерге, Өлшемдерге, сондай-ақ субсидия көлемдеріне сәйкес келуі тұрғысынан салыстырып тексереді.";

подпункты 2), 3), 6) и 11) пункта 8 изложить в новой редакции:
"2) все маточное поголовье крупного рогатого скота (овец) хозяйства при не соблюдении требований по использованию в воспроизводстве на протяжении случного периода и замена на ранее не использованных в породном преобразовании племенных быков-производителей (племенных баранов-производителей), в соответствии с зоотехническими нормативами (не менее одного быка (барана) на тридцать голов случного контингента, использование быка (барана) не более двух случных сезонов подряд);
3) селекционная и племенная работа с маточным поголовьем крупного рогатого скота и овец хозяйств, имеющих расхождения в количестве поголовья животных, зарегистрированном в единой информационной базе селекционной и племенной работы по официальному ресурсу "www.plem.kz" (далее – ИАС) и базе данных по идентификации сельскохозяйственных животных по официальному ресурсу "www.iszh.kam.kz" (далее – ИСЖ) на момент подачи заявки;
6) племенные быки-производители, завезенные из-за рубежа не оцененные по методике принятой страной экспортером;
11) продукция, полученная товаропроизводителями в результате вынужденного санитарного забоя животных, а также продукция и поголовье сельскохозяйственных животных в период действия карантинных мероприятий по особо опасным и инфекционным заболеваниям;";
пункт 11 изложить в новой редакции:
"11. Комиссия действует на постоянной основе. Заседания комиссии проводятся не реже одного раза в месяц. В состав комиссии входят специалисты управления сельского хозяйства области и управления ветеринарии области, территориальных подразделений Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе и Комитета ветеринарного контроля и надзора Министерства, депутаты местных представительных органов, а также представители Региональных палат предпринимателей и общественных объединений, осуществляющих деятельность в области животноводства. Количество представителей общественных объединений должно быть не менее половины от общего состава комиссии. Рабочим органом комиссии является управление сельского хозяйства области (далее – управление).";
пункт 14 и 15 изложить в новой редакции:
"14. Товаропроизводители по мере возникновения соответствующих оснований представляют в отдел заявки на получение субсидий по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам на фактические объемы, подлежащие субсидированию согласно направлениям, указанным в пункте 3 настоящих Правил.
Товаропроизводители для получения субсидий на ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем крупного рогатого скота и овец, формируют заявку на получение субсидий посредством ИАС с последующей распечаткой, подписанием и подачей в отдел.

8-тармақтың 2), 3), 6) және 11) тармақшалары жаңа редакцияда жазылсын:
"2) шағылыстыру маусымы бойында өз төлінен өсіріп-өндіруде және бұрын тұқымдық түрлендіруде пайдаланылмағандарға ауыстыруда зоотехникалық нормативтерге (шағылыстыру контингентінің отыз басына бір бұқадан (қошқардан) кем болмауы, бір бұқаны (қошқарды) қатарынан екі шағылыстыру маусымынан артық пайдаланбау) сәйкес асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды (асыл тұқымды тұқымдық қошқарларды) пайдалану жөніндегі талаптар сақталмаған кезде шаруашылықтық ірі қара малының (қойларының) барлық аналық басы;
3) өтінім берген сәтте "www.plem.kz" ресми ресурсы бойынша селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың бірыңғай ақпараттық базасында (бұдан әрі – АТЖ) және "www.iszh.kam.kz" ресми ресурсы бойынша ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі деректер базасында (бұдан әрі – АЖС) тіркелген мал басының саны бойынша ауытқуларға ие шаруашылықтардағы ірі қара малдың және қойдың аналық басымен жүргізілетін селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс;
6) экспорттаушы ел қабылдаған әдістеме бойынша бағаланбаған шетелден әкелінген асыл тұқымды тұқымдық бұқалар;
11) тауар өндірушілер жануарларды мәжбүрлi санитариялық сою нәтижесiнде алған өтінімдер, сондай-ақ аса қауіпті және жіті инфекциялық аурулар бойынша карантиндiк iс-шаралардың қолданылу кезеңiндегі ауыл шаруашылығы жануарларының өнімдері мен мал бастары;";
11-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"11. Комиссия тұрақты негізде жұмыс істейді. Комиссия отырысы айына кемінде бір рет жүргізіледі. Комиссияның құрамына ауыл шаруашылығы басқармасы мен ветеринария саласындағы басқарманың, Министрліктің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитетінің және Ветеринариялық қадағалау және бақылау комитетінің аумақтық инспекцияларының мамандары, жергілікті өкілдік органдар депутаттары, сондай-ақ мал шаруашылығы саласында қызметті жүзеге асыратын кәсіпкерлердің өңірлік палаталары мен қоғамдық бірлестіктердің өкілдері кіреді. Қоғамдық бірлестіктер өкілдерінің саны комиссияның жалпы құрамының жартысынан кем болмауы тиіс. Комиссияның жұмыс органы ауыл шаруашылығы басқармасы (бұдан әрі - басқарма) болып табылады.";
14 және 15-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"14. Тауар өндірушілер тиісті негіздердің туындауына қарай осы Қағидалардың 3-тармағында көрсетілген бағыттарға сәйкес субсидиялауға жататын нақты көлемдерге субсидиялар алуға өтінімдерді осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бөлімге ұсынады.
Ірі қара мал мен қойдың аналық басына селекциялық және асыл тұқымдық жұмысты жүргізуге субсидия алу үшін, АТЖ арқылы субсидия алуға өтінім қалыптастырады, кейінен басып шығарып, қол қойып, бөлімге тапсырады.

Товаропроизводители для получения субсидий на ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем крупного рогатого скота, охваченного породным преобразованием и с маточным поголовьем овец, обеспечивают соответствие критериям и требованиям, указанным в приложении 2 к настоящим Правилам и пункту 8 настоящих Правил до 1 сентября текущего года, а также товаропроизводители, приобретшие/дополнительно приобретшие маточное поголовье и быков-производителей по программе кредитования "Сыбаға" и/или за счет собственных средств до 1 октября текущего года по направлению ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем крупного рогатого скота, охваченного породным преобразованием. При соответствии товаропроизводителя требованиям, установленным настоящими Правилами, субсидирование по направлениям ведения селекционной и племенной работы с маточным поголовьем крупного рогатого скота, охваченного породным преобразованием осуществляется с 1 июня и овец с 1 сентября соответствующего года.
В случае приобретения товаропроизводителем племенного крупного рогатого скота с отсрочкой платежа (с частичной оплатой) и/или в лизинг допускается перечисление бюджетных средств на счет продавца и/или лизингодателя который указывается в заявке на получение субсидий.
15. Товаропроизводители до предоставления заявки на получение субсидий по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам, по указанным направлениям субсидирования оформляют соответствующие документы:
1) при приобретении племенного и селекционного крупного рогатого скота – акт оприходования животных по форме 3, согласно приложению 5 к настоящим Правилам и соглашение об использовании приобретенных племенных и селекционных животных по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
2) при приобретении племенных овец, лошадей, верблюдов, свиней и маралов – акт оприходования животных по форме 3, согласно приложению 5 к настоящим Правилам и соглашение об использовании приобретенных племенных и селекционных животных по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам;
3) при приобретении племенного суточного молодняка и племенного инкубационного яйца мясного и яичного направлений птиц родительской/прародительской формы – акт оприходования птицы по форме 3, согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
4) в случае содержания племенных быков-производителей мясных, молочных и комбинированных пород, используемых для воспроизводства в общественном стаде, сформированном из поголовья личных подсобных хозяйств – решение схода жителей населенного пункта, являющихся владельцами скота по закреплению и использованию племенных быков-производителей мясных, молочных и комбинированных пород в общественном стаде, сформированном из поголовья личных подсобных хозяйств по форме, согласно приложению 7 к настоящим Правилам;

Тауар өндірушілер тұқымдық түрлендірумен қамтылған ірі қара малдың аналық басына селекциялық және асыл тұқымдық жұмысты жүргізуге және қойдың аналық басына субсидия алу үшін ағымдағы жылдың 1 қыркүйегіне дейін осы Қағидаларға 2-қосымшада және осы Қағидалардың 8-тармағында көрсетілген өлшемдер мен талаптарға сәйкестікті, сондай-ақ "Сыбаға" кредит беру бағдарламасы бойынша және/немесе өз қаражаты есебінен аналық мал басын және тұқымдық бұқаларды сатып алған/қосымша сатып алған тауар өндірушілер тұқымдық түрлендірумен қамтылған ірі қара малдың аналық басына асыл тұқымды және селекциялық жұмысты жүргізу бағыты бойынша субсидия алуға өтінімді ағымдағы жылдың 1 қазанына дейін қамтамасыз етеді. Тауар өндірушілер осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес келген жағдайда, тұқымдық түрлендірумен қамтылған ірі қара малдың аналық басына селекциялық және асыл тұқымдық жұмысты жүргізу бағыты бойынша субсидиялау тиісті жылдың 1 маусымынан бастап және қой бойынша 1 қыркүйегінен бастап жүзеге асырылады.
Егер, тауар өндіруші асыл тұқымды ірі қара малды төлемнің мерзімін ұзарта отырып (ішінара ақы төлей отырып) және/немесе лизингке сатып алатын болса, бюджеттік қаражатты сатушының және/немесе лизинг берушінің субсидия алуға арналған өтінімде көрсетілетін шотына аударуға жол беріледі.
15. Тауар өндірушілер осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидия алуға арналған өтінімді ұсынуға дейін көрсетілген субсидиялау бағыттары бойынша мынадай тиісті құжаттарды рәсімдейді:
1) асыл тұқымды және селекциялық ірі қара малды сатып алу кезінде - осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес 3 нысан бойынша жануарларды кіріске алу актісі және осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сатып алынған асыл тұқымдық және/немесе селекциялық малды пайдалану туралы келісімі;
2) асыл тұқымды қойларды, жылқыларды, түйелерді, шошқалар мен маралдарды сатып алу кезінде - осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес 3 нысан бойынша жануарларды кіріске алу актісі және осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сатып алынған асыл тұқымдық және/немесе селекциялық малды пайдалану туралы келісімі;
3) асыл тұқымды тәуліктік балапан мен ата-енелік/ата-тектік нысанды құстардың етті және жұмыртқа бағытындағы асыл тұқымды инкубациялық жұмыртқасын сатып алу кезінде - осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес 3 нысан бойынша құстарды кіріске алу актісі;
4) жеке қосалқы шаруашылықтардың мал басынан қалыптастырылған, жалпы табында өз төлінен өсіп-өндіруге арналған етті, сүтті және қос бағыттағы асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды күтіп-бағу кезінде - осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес жеке қосалқы шаруашылықтардың мал басынан қалыптастырылған жалпы табында етті, сүтті және қос бағыттағы асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды бекіту және пайдалану бойынша малдардың иелері болып табылатын елді мекен тұрғындары жиынының шешімі;

5) в случае осуществления искусственного осеменения маточного поголовья крупного рогатого скота/овец в крестьянских (фермерских), личных подсобных хозяйствах и производственных кооперативах – акт об осеменении маточного поголовья крупного рогатого скота/овец по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам и акта обследования осемененного маточного поголовья крупного рогатого скота по форме 2, согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
6) при реализации бычков на откормочные площадки первого уровня производства через заготовительные организации – договор закупа крупного рогатого скота между товаропроизводителем, заготовительной организацией и откормочной площадкой по форме, согласно приложению 8 к настоящим Правилам, а также акт приема-передачи бычков на откормочные площадки по форме 4, согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
7) при реализации бычков на откормочные площадки первого уровня производства – акт приема-передачи бычков на откормочные площадки по форме 4, согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
8) в случае заготовки и приобретения грубых, сочных, концентрированных кормов и кормовых добавок – справка-расчет затрат на заготовку грубых, сочных, концентрированных кормов и кормовых добавок по форме, согласно приложению 9 к настоящим Правилам.";
пункты 16 и 18 исключить;
пункт 22 изложить в новой редакции:
"22. В случае соответствия представленных документов критериям и требованиям, установленным настоящими Правилами и отсутствия оснований для отклонения, отдел в течение двух рабочих дней проверяет данные, представленные товаропроизводителем в заявке на получение субсидий по направлению ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем крупного рогатого скота и овец: проводит в ИАС сверку с ИСЖ численности поголовья (на соответствие индивидуальных номеров животных, пола, породы и даты рождения), наличие договора о научно-консалтинговом сопровождении в ИАС, наличие племенного свидетельства (сертификата) или селекционной карточки на племенной и селекционный крупный рогатый скот в ИАС.
Отдел осуществляет сверку товаропроизводителей, подавших заявку на субсидирование животноводческой продукции, со списком товаропроизводителей, по которым наложены карантинные мероприятия по особо опасным и инфекционным заболеваниям представленной отделом ветеринарии района при наличии таковых.
Государственный инспектор по племенному животноводству территориального подразделения Комитета государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства осуществляет мониторинг на соответствие численности поголовья в ИАС и ИСЖ, нагрузку на быка производителя.";

5) шаруа (фермерлік), жеке қосалқы шаруашылықтарда және өндірістік кооперативтерде ірі қара малдың/қойлардың аналық басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды өнім берушілерге 100 %-ға дейін өтеу кезінде - осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ірі қара малдың/қойдың аналық басын ұрықтандыру туралы акт және осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес 2 нысан бойынша ірі қара малдың ұрықтанған аналық басын тексеру актісі;
6) бұқашықтарды дайындаушы ұйымдар арқылы бірінші деңгейлі өндірістік бордақылау алаңдарына өткізу кезінде – осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тауар өндіруші, дайындаушы ұйым және бордақылау алаңы арасындағы ірі қара малдың сатып алу шарты және осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес 4 нысан бойынша бұқашықтарды бордақылау алаңдарына қабылдап алу-беру актісі;
7) бұқашықтарды бірінші өндіріс деңгейіндегі бордақылау алаңдарына өткізу кезінде - осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес 4 нысан бойынша бұқашықтарды бордақылау алаңдарына қабылдап алу-беру актісі;
8) ірі, шырынды және құрама жемшөп пен жемшөп қоспаларын дайындау және сатып алу кезде - осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ірі, шырынды және құрама жемшөп пен жемшөп қоспаларын дайындауға араналған шығындардың анықтама-есептемесі.";
16 және 18-тармақтар алынып тасталсын;
22-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"22. Ұсынылған құжаттар осы Қағидаларда белгіленген өлшемдер мен талаптарға сәйкес келген және өтінімдерді қайтарып беруге негіздер болмаған жағдайда, бөлім тауар өндіруші субсидия алуға өтінімде ұсынған деректерді екі жұмыс күні ішінде ірі қара мал мен қойдың аналық басына селекциялық және асыл тұқымдық жұмысты жүргізу бағыты бойынша осы Қағидаларға 14-қосымшаға сәйкес нысан бойынша кейіннен шығара отырып, АЖС мен АТЖ-де мал басы санын (малдардың жеке нөмірлері, жынысы, тұқымы және туған мерзімі сәйкестігіне), АТЖ-де ғылыми-консалтингтік сүйемелдеу туралы шарттың бар-жоғын, АЖС-де асыл тұқымды және селекциялық ірі қара малға арналған асыл тұқымды куәліктің (сертификаттың) немесе селекциялық карточканың бар-жоғын салыстырып тексеруді жүргізеді.
Бөлім мал шаруашылығы өнімдерін субсидиялауға өтінім берген тауар өндірушілерді ауданның ветеринария бөлімі ұсынған аса қауіпті және инфекциялық аурулар бойынша карантиндiк iс-шаралар бар болған жағдайда қойылған тауар өндірушілер тізімімен салыстырып тексеруді жүзеге асырады.
Министрліктің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті аумақтық бөлімшесінің асыл тұқымды мал шаруашылығы жөніндегі мемлекеттік инспекторы АТЖ мен АЖС-дағы мал басы санының сәйкестігіне және тұқымдық бұқаға арналған жүктемеге мониторинг жүргізеді.";

подпункт 4) пункта 23 изложить в новой редакции:
"4) реализации бычков на откормочные площадки – выписками о ведении селекционной и племенной работы по форме, согласно приложению 10 к настоящим Правилам, о реализации бычков на откормочные площадки (из ИАС) по форме 8, согласно приложению 10 к настоящим Правилам.";
подпункт 5) пункта 23 исключить;
пункты 24 и 25 изложить в новой редакции:
"24. Отдел определяет соответствие товаропроизводителя соответствующему уровню производства, указанному в приложении 3 к настоящим Правилам и составляет сводный акт по району по форме, согласно приложению 11 к настоящим Правилам и утверждает акимом района. Утвержденный сводный акт по району и электронные (сканированные) копии заявок на получение субсидий не реже одного раза в две недели представляется в управление в случае наличия заявок на получение субсидий. Отдел хранит заявку на получение субсидий с копиями подтверждающих документов (полученных с ИАС и от ветеринарной организации) и оригиналом соглашения об использовании приобретенных племенных и селекционных животных в течение трех лет. Отдел обеспечивает достоверность представляемых в управление документов.
25. Управление регистрирует сводные акты по району в отдельные журналы по направлениям субсидирования на развитие племенного животноводства и повышение продуктивности и качества продукции животноводства.
Управление рассматривает в течение трех рабочих дней представленные отделами сводные акты по районам на предмет наличия и полноты всех данных. В случае установления несоответствия, управление не позднее трех рабочих дней со дня их регистрации возвращает представленные сводные акты по районам в отдел на доработку с указанием причин возврата.
Отдел в течение пяти рабочих дней повторно вносит в управление исправленный и дополненный сводный акт, а в случае невозможности – в течение указанного срока возвращает заявку на получение субсидий товаропроизводителю с письменным указанием причин возврата.";
пункт 30 изложить в новой редакции:
"30. В случае изменения сумм между направлениями субсидирования в постановление акимата области вносятся соответствующие изменения и (или) дополнения в порядке, предусмотренном пунктом 5 настоящих Правил.";
пункт 34 изложить в новой редакции:
"34. Сведения о полученных субсидиях на приобретенный молодняк крупного рогатого скота, овец, лошадей, свиней и верблюдов, проведенной селекционной и племенной работе, содержащихся в общественных стадах племенных быков-производителей мясных, молочных и комбинированных пород, реализованных бычков на откормочные площадки вносятся отделом в ИАС в течение десяти рабочих дней со дня поступления информации от управления об объемах выплаченных субсидий товаропроизводителям.

23-тармақтың 4) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"4) бұқашықтарды бордақылау алаңдарына өткізу – осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес нысан бойынша селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстарды жүргізу туралы, осы Қағидаларға 10-қосымшаға сәйкес 8 нысан бойынша (АТЖ-дан) бұқашықтарды бордақылау алаңдарына өткізу туралы үзінді-көшірмелер.";
23-тармақтың 5) тармақшасы алынып тасталсын;
24 және 25-тармақтар жаңа редакцияда жазылсын:
"24. Бөлім тауар өндірушінің осы Қағидаларға 3-қосымшада көрсетілген тиісті өндіріс деңгейіне сәйкестігін айқындайды және осы Қағидаларға 11-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аудан бойынша жиынтық акт жасайды және оны аудан әкімі бекітеді. Бекітілген аудан бойынша жиынтық акт және егер субсидия алуға арналған өтінімдер болған жағдайда, субсидия алуға арналған өтінімдердің электрондық (сканерленген) көшірмелері басқармаға екі аптада бір рет ұсынылады. Бөлім субсидия алуға арналған өтінімді растау құжаттарының көшірмелермен (АТЖ-дан және ветеринарлық ұйымнан алынған) және сатып алынған асыл тұқымды және селекциялық жануарларды пайдалану туралы келісімнің түпнұсқасымен бірге үш жыл бойы сақтайды. Бөлім басқармаға берілетін құжаттардың дұрыстығын қамтамасыз етеді.
25. Басқарма аудан бойынша жиынтық актілерді асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға және мал шаруашылығы өнімінің өнімділігін және сапасын арттыруға субсидиялау бағыттары бойынша жекелеген журналдарға тіркейді.
Басқарма үш жұмыс күні ішінде бөлім ұсынған аудан бойынша жиынтық актілерді деректердің бар-жоғы және толықтығы тұрғысынан қарастырады. Сәйкес келмеу белгіленген жағдайда, басқарма оларды тіркеген күннен бастап үш жұмыс күнінен кешіктірмей, аудан бойынша жиынтық актілерді қайтарып беру себептерін көрсете отырып, пысықтау үшін бөлімге қайтарып береді.
Бөлім бес жұмыс күні ішінде түзетілген және толықтырылған жиынтық актіні басқармаға қайта енгізеді, ал мүмкін болмаған жағдайда, көрсетілген мерзім ішінде қайтарып беру себептерін көрсете отырып, субсидия алуға арналған өтінімді тауар өндірушіге қайтарады.";
30-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"30. Субсидиялау бағыттары арасындағы сомалар өзгерген жағдайда, облыс әкімінің қаулысына осы Қағидалардың 5-тармағында көзделген тәртіппен тиісті өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізіледі.";
34-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:
"34. Сатып алынған ірі қара мал, қойлар, жылқылар, шошқалар және түйелердің төліне алынған субсидиялар, жүргізілген селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстар, жалпы табында ұсталатын етті, сүтті және қос тұқымды асыл тұқымды тұқымдық бұқалар, бордақылау алаңдарына өткізілген бұқашықтар туралы мәліметті басқармадан тауар өндірушілерге төленген субсидиялардың көлемдері туралы ақпарат түскен күннен бастап он жұмыс күні ішінде бөлім АЖС-ға енгізеді.

Отдел дополнительно для подтверждения проведенной сверки численности поголовья в ИАС и ИСЖ в соответствии с пунктом 22 настоящих Правил распечатывает и прилагает информацию о сверке сельскохозяйственных животных в единой информационной базе селекционной и племенной работы по форме, согласно приложению 14 к настоящим Правилам.
Отдел по направлениям субсидирования реализации бычков на откормочные площадки и удешевление стоимости производства говядины, конины, баранины (ягнятины), верблюжатины, свинины получает от ветеринарной организации – информацию по зарегистрированным/выбывшим животным одного владельца (из ИСЖ) по форме, согласно приложению – 15 к настоящим Правилам.";
дополнить главой 3 следующего содержания:
"3. Порядок субсидирования за счет средств Национального фонда Республики Казахстан
35. За счет и в пределах средств выделенных из Национального фонда Республики Казахстан (далее – Национальный фонд) в 2015 году субсидированию подлежат следующие направления:
1) ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем крупного рогатого скота;
2) удешевление стоимости производства мяса птицы и пищевого яйца;
3) удешевление стоимости кормов для хозяйств, занимающихся разведением и откормом крупного рогатого скота мясного направления, птицефабрик и свиноводческих хозяйств;
4) удешевление затрат по заготовке и приобретению грубых, сочных, концентрированных кормов и кормовых добавок для молочно-товарных ферм.
Нормативы субсидий, критерии требования, порядок работы отдела, рабочего органа, комиссии и другие требования, не затронутые настоящей главой, осуществляются в соответствии с требованиями, установленными настоящими Правилами.
В целях обеспечения прозрачности получения субсидий птицефабриками на удешевления стоимости кормов заявки на получение субсидий направляются в объединение юридических лиц "Союз птицеводов Казахстана", которое после проверки соответствия заявленного объема продукции на получение субсидий имеющимся мощностям, в соответствие с технологической картой предприятия и объемам кормов определенным объединением юридических лиц "Союз птицеводов Казахстана", направляет заявки в рабочий орган комиссии.
Субсидированию подлежат товаропроизводители и объемы кормов определенные в соответствии с объемами, распределенными соответствующими отраслевыми союзами.
Субсидированию подлежат приобретенные корма (пшеница 4 и 5 класса и ячмень) с 1 января 2015 года.
36. Управление представляет в Министерство информацию об использовании бюджетных средств (субсидировании) выделенных из Национального фонда по форме, согласно приложению 16 к настоящим Правилам до 1 февраля года следующего за отчетным годом.
При предоставлении годового отчета по направлениям субсидирования удешевление стоимости кормов для хозяйств мясного направления, свиноводческих и птицеводческих предприятий применяются коэффициенты перерасчета на продукцию и поголовье.";

Бөлім қосымша осы Қағидалардың 22-тармағына сәйкес АТЖ мен АЖС-дағы өткізілген мал басы санын салыстыру бойынша сәйкестігін растау үшін қағазға шығарып және осы Қағидалардың 14-қосымшасына сәйкес нысан бойынша селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстың бірыңғай ақпараттық базасында ауыл шаруашылығы жануарларын салыстырып тексеру туралы ақпаратты қоса береді.
Бөлім бұқашықтарды өндірістік бордақылау алаңдарына өткізу және сиыр еті, жылқы еті, қой еті (қозы еті), түйе еті, шошқа еті өндірісінің құнын арзандату субсидиялау бағыттары бойынша ветеринарлық ұйымынан – осы Қағидаларға 15-қосымшаға сәйкес нысан бойынша бір иесінің тіркелген/шығарылған жануарлар бойынша ақпаратты (АСЖ-дан) алады.";
мұнадай мазмұндағы 3-тарауымен толықтырылсын:
"3. Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қаражаты есебінен субсидиялау тәртібі
35. 2015 жылы Қазақстан Республикасы Ұлттық қорынан (бұдан әрі – Ұлттық қор) бөлінген қаражат есебінен және шегінде субсидиялауға мынадай бағыттар жатады:
1) ірі қара малдың аналық басымен асыл тұқымдық және селекциялық жұмыс жүргізу;
2) құс еті және тағамдық жұмыртқа өндірісінің құнын арзандату;
3) етті бағытындағы ірі қара малды өсірумен және бордақылаумен айналысатын шаруашылықтар, құс өсіру және шошқа өсіру шаруашылықтар үшін жемшөп құнын арзандату;
4) сүт-тауарлық фермалар үшін ірі, шырынды және құрама жемшөп пен жемшөп қоспаларын дайындау және сатып алу жөніндегі шығындарды арзандату.
Осы тарауда қозғалмаған субсидиялау нормативтері, өлшемдер мен талаптар, бөлімнің, жұмыс органының, комиссияның жұмыс істеу тәртібі және басқа да талаптар осы Қағидаларда белгіленген талаптарға сәйкес жүзеге асырылады.
Құс фабрикаларының жемшөп құнын арзандатуға арналған субсидиялар алуының айқындылығын қамтамасыз ету мақсатында субсидия алуға арналған өтінімдер "Қазақстан құс өсірушілер одағы" заңды тұлғалар бірлестігіне жіберіледі, ол кәсіпорының технологиялық картасына және "Қазақстан құс өсірушілер одағы" заңды тұлғалар бірлестігі айқындаған жемшөп көлемдеріне сәйкес субсидиялар алуға өтінім берілген өнім көлемінің қолда бар қуаттылықтарға сәйкестігін тексергеннен кейін өтінімдерді Комиссияның жұмыс органына жібереді.
Тиісті салалық одақтар бөлген көлемдерге сәйкес айқындалған тауар өндірушілер мен жемшөп көлемдері субсидиялауға жатады.
Субсидиялауға 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап сатып алынған жемшөп (арпа және 4 және 5 сыныпты бидай) жатады.
36. Басқарма Министрлікке Ұлттық қордан бөлінген бюджеттік қаражатты пайдалану (субсидиялау) туралы ақпаратты есептік жылдан кейінгі жылдың 1 ақпанына дейін осы Қағидаларға 16-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынады.
Етті бағыттағы шаруашылықтар, құс және шошқа өсіру кәсіпорындары үшін жемшөп құнын арзандатуды субсидиялау бағыттары бойынша жылдық есепті ұсынған кезде, өнімге және мал басына қайта есептеу коэффициенттері қолданылады.";

приложения 1, 2, 3 изложить в новой редакции, согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему приказу;
приложения 4, 8, 10, 11 изложить в новой редакции, согласно приложениям 4, 5, 6, 7 к настоящему приказу;
дополнить приложениями 14, 15, 16, согласно приложениям 8, 9, 10 к настоящему приказу.
2. Департаменту производства и переработки животноводческой продукции Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и интранет-портале государственных органов.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его первого официального опубликования, за исключением абзацев семьдесят первого по восемьдесят шестой пункта 1 настоящего приказа, которые вводятся в действие с 1 января 2015 года.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мамытбеков
"СОГЛАСОВАН"
Исполняющий обязанности
Министра финансов
Республики Казахстан
___________Р. Бекетаев
" " 2015 год
"СОГЛАСОВАН"
Исполняющий обязанности
Министра национальной экономики
Республики Казахстан
___________ Т. Жаксылыков
" " 2015 год
Приложение 1
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 20 июля 2015 года
№ 3-1/671
Приложение 1
к Правилам субсидирования
развития племенного
животноводства, повышения
продуктивности и качества
продукции животноводства
Нормативы бюджетных субсидий
Направление субсидирования
Единица измерения
Нормативы субсидий на 1 единицу, тенге
Скотоводство
1.
Организация искусственного осеменения маточного поголовья крупного рогатого скота в крестьянских (фермерских), личных подсобных хозяйствах и производственных кооперативах
голов
*
2.
Удешевление стоимости приобретенного племенными и дистрибьютерными центрами специальной техники и технологического оборудования, используемого для проведения искусственного осеменения маточного поголовья сельскохозяйственных животных
единиц
*
Мясное скотоводство
1.
Ведение селекционной и племенной работы
1)
маточное поголовье крупного рогатого скота, охваченного породным преобразованием
голов

1, 2, 3-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
4, 8, 10, 11-қосымшалар осы бұйрыққа 4, 5, 6, 7-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 8, 9, 10-қосымшаларға сәйкес 14, 15, 16-қосымшалармен толықтырылсын;
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Мал шаруашылығы өнімдерін өндіру және қайта өндеу департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрықтың 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін 1-тармағының жетпіс бірінші – сексен алтыншы абзацтарын қоспағанда, осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы
министрі
А. Мамытбеков
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
міндетін атқарушы
___________ Р. Бекетаев
2015 жылғы " "
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
міндетін атқарушы
___________ Т. Жақсылықов
2015 жылғы " "
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 20 шілдедегі № 3-1/671
бұйрығына 1-қосымша
Асыл тұқымды
мал шаруашылығын дамытуды,
мал шаруашылығының
өнімділігін және өнім сапасын
арттыруды субсидиялау
қағидаларына
1-қосымша
Бюджеттік субсидиялар нормативтері
Субсидиялау бағыты
Өлшем
бірлігі
1 бірлікке
арналған
субсидиялар
нормативтері,
теңге
Мал шаруашылығы
1.
Шаруа (фермерлік), жеке қосалқы
шаруашылықтарда және өндірістік
кооперативтерде ірі қара малдың аналық
басын қолдан ұрықтандыруды ұйымдастыру
бас
*
2.
Асыл тұқымды және дистрибьютерлік
орталықтардың ауыл шаруашылығы
жануарларының аналық басын қолдан
ұрықтандыруды жүргізу үшін
пайдаланылатын арнайы техника мен
технологиялық жабдықтарды сатып алу
шығындарын арзандату
бірлік
*
Етті бағыттағы мал шаруашылығы
1.
Асыл тұқымдық және селекциялық жұмыс жүргізу
1)
тұқымдық түрлендірумен қамтылған ірі
қара малдың аналық басы
бас

118 000
3.
Удешевление стоимости производства молока***:
1)
1 уровень
килограмм
25
2)
2 уровень
килограмм
15
3)
3 уровень
килограмм
10
4.
Удешевление затрат по заготовке и приобретению грубых, сочных, концентрированных кормов и кормовых добавок
голов
*
4.1
Удешевление затрат по заготовке и приобретению грубых, сочных, концентрированных кормов и кормовых добавок для молочно-товарных ферм за счет средств Национального фонда Республики Казахстан
голов
20000
Мясное птицеводство
1.
Приобретение племенного суточного молодняка мясного направления родительской/прародительской формы у отечественных и зарубежных племенных репродукторов
голов
300
2.
Приобретение племенного инкубационного яйца мясного направления родительской/прародительской формы у отечественных и зарубежных племенных репродукторов
штук
100
3.
Удешевление стоимости производства мяса птицы***:
1)
1 уровень
килограмм
70
2)
2 уровень
килограмм
66
3)
3 уровень
килограмм
50
4)
индейка
килограмм
105
4.
Удешевление стоимости кормов за счет средств Национального фонда Республики Казахстан
тонна корма
7500
5.
Удешевление затрат по заготовке и приобретению грубых, сочных, концентрированных кормов и кормовых добавок
голов/тонн
*
Яичное птицеводство
1.
Приобретение племенного суточного молодняка яичного направления родительской/прародительской формы у отечественных и зарубежных племенных репродукторов
голов
120
2.
Приобретение племенного инкубационного яйца яичного направления родительской/прародительской формы у отечественных и зарубежных племенных репродукторов
штук
50
3.
Удешевление стоимости производства пищевого яйца***:
1)
1 уровень
штук
3
2)
2 уровень
штук
2,6
3)
3 уровень
штук
2
4.
Удешевление стоимости кормов за счет средств Национального фонда Республики Казахстан
тонна корма
7500
5.
Удешевление затрат по заготовке и приобретению грубых, сочных, концентрированных кормов и кормовых добавок
голов/тонн
*
Свиноводство
1.
Приобретение племенных свиней**
голов
15 000
2.
Удешевление стоимости производства свинины***
килограмм
98
3.
Удешевление затрат по заготовке и приобретению грубых, сочных, концентрированных кормов и кормовых добавок
голов
*
4.
Удешевление стоимости кормов за счет средств Национального фонда Республики Казахстан
тонна корма
7500
Овцеводство (козоводство)
1.
Организация искусственного осеменения маточного поголовья овец в крестьянских (фермерских), личных подсобных хозяйствах и производственных кооперативах
голов
*
2.
Удешевление стоимости приобретенного племенными и дистрибьютерными центрами специальной техники и технологического оборудования, используемого для проведения искусственного осеменения маточного поголовья сельскохозяйственных животных;
единиц
*
3.
Ведение селекционной и племенной работы

118 000
3.
Сүт өндірісінің құнын арзандату***:
1)
1-деңгей
килограмм
25
2)
2-деңгей
килограмм
15
3)
3-деңгей
килограмм
10
4.
Ірі, шырынды және құрама жемшөп пен
жемшөптік қоспаларды дайындау және
сатып алу жөніндегі шығындарды
арзандату
бас
*
4.1
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының
қаражаты есебінен сүтті-тауарлы
фермалар үшін ірі, шырынды және құрама
жемшөп пен жемшөптік қоспаларды
дайындау және сатып алу жөніндегі
шығындарды арзандату
бас
20000
Етті бағыттағы құс шаруашылығы
1.
Отандық және шетелдік асыл тұқымды
репродукторлардан ата-енелік/ата-тектік
нысандағы етті бағыттағы асыл тұқымды
тәуліктік балапан сатып алу
бас
300
2.
Отандық және шетелдік асыл тұқымды
репродукторлардан ата-енелік/
ата-тектік нысандағы етті бағыттағы
асыл тұқымды инкубациялық жұмыртқа
сатып алу
дана
100
3.
Құс еті өндірісінің құнын арзандату***:
1)
1-деңгей
килограмм
70
2)
2-деңгей
килограмм
66
3)
3-деңгей
килограмм
50
4)
күрке тауық еті
килограмм
105
4.
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының
қаражаты есебінен жемшөп құнын
арзандату
жемшөп
тоннасы
7500
5.
Ірі, шырынды және құрама жемшөп пен
жемшөптік қоспаларды дайындау және
сатып алу жөніндегі шығындарды
арзандату
бас/тонна
*
Жұмыртқа бағыттағы құс шаруашылығы
1.
Отандық және шетелдік асыл тұқымды
репродукторлардан ата-енелік/ата-тектік
нысандағы асыл тұқымды тәуліктік
балапан сатып алу
бас
120
2.
Отандық және шетелдік асыл тұқымды
репродукторлардан ата-енелік/ата-тектік
нысандағы етті бағыттағы асыл тұқымды
инкубациялық жұмыртқа сатып алу
дана
50
3.
Тағамдық жұмыртқа өндірісінің құнын арзандату***:
1)
1-деңгей
дана
3
2)
2-деңгей
дана
2,6
3)
3-деңгей
дана
2
4.
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының
қаражаты есебінен жемшөп құнын
арзандату
жемшөп
тоннасы
7500
5.
Ірі, шырынды және құрама жемшөп пен
жемшөптік қоспаларды дайындау және
сатып алу жөніндегі шығындарды
арзандату
бас/тонна
*
Шошқа шаруашылығы
1.
Асыл тұқымды шошқалар сатып алу**
бас
15 000
2.
Шошқа еті өндірісінің құнын
арзандату***
килограмм
98
3.
Ірі, шырынды және құрама жемшөп пен
жемшөптік қоспаларды дайындау және
сатып алу жөніндегі шығындарды
арзандату
бас
*
4.
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының
қаражаты есебінен жемшөп құнын
арзандату
жемшөп
тоннасы
7500
Қой шаруашылығы (ешкі шаруашылығы)
1.
Шаруа (фермерлік), жеке қосалқы
шаруашылықтарда және өндірістік
кооперативтерде қойлардың аналық басын
қолдан ұрықтандыруды ұйымдастыру
бас
*
2.
Асыл тұқымды және дистрибьютерлік
орталықтар сатып алған, ауыл
шаруашылығы жануарларының аналық басын
қолдан ұрықтандыруды жүргізу үшін
пайдаланылатын арнайы техника және
технологиялық жабдықтарды сатып алу
құнын арзандату
бірлік
*
3.
Селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізу

30 000
2.
Ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем маралов (оленей)
голов
*
3.
Удешевление затрат по заготовке и приобретению грубых, сочных, концентрированных кормов и кормовых добавок
голов
*
Пчеловодство
1.
Ведение селекционной и племенной работы с пчелосемьями
пчелосемей
*
Примечание:
* норматив субсидий утверждается постановлением акимата области по согласованию с Министерством;
** приобретение импортированных племенных и/или селекционных животных субсидируется до утвержденного норматива, но не более 50% стоимости от его стоимости приобретения;
*** при выделении дополнительных бюджетных средств из местного бюджета и/или при перераспределении с других бюджетных программ и/или при достаточности выделенных бюджетных средств допускается увеличение нормативов субсидирования до 50% (по индейке до 100%) от установленного норматива по согласованию с Министерством.
Приложение 2
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 20 июля 2015 года
№ 3-1/671
Приложение 2
к Правилам субсидирования
развития племенного
животноводства, повышения
продуктивности и качества
продукции животноводства
Критерии и требования
к сельскохозяйственным товаропроизводителям, претендующим на
предоставление бюджетных субсидий на развитие племенного
животноводства
№ п/п
Направление субсидирования
Критерии и требования
1
2
3
1.
Ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем крупного рогатого скота
1. Наличие идентификационных номеров у всех животных и их регистрация в ИСЖ.
2. Наличие регистрации всего поголовья крупного рогатого скота в ИАС.
3. Наличие племенных свидетельств на племенных быков-производителей, используемых в воспроизводстве для импортированных животных и наличие племенного статуса в Республиканской палате по породам крупного рогатого скота при условии рождения животного в Казахстане.
4. Дополнительно для товаропроизводителей, занимающихся разведением крупного рогатого скота, охваченного породным преобразованием:
1) использование в воспроизводстве на протяжении случного периода и замена на ранее не использованных в породном преобразовании племенных быков-производителей первой или второй категории мясных пород, в соответствии с зоотехническими нормативами (не менее одного быка на тридцать голов случного контингента, использование быка не более двух случных сезонов подряд);
2) кастрация всех беспородных быков данного товарного стада в целях недопущения их использования для воспроизводства, подтверждаемая сведениями в выписке из ИСЖ;
5. Дополнительно для товаропроизводителей, занимающихся разведением племенного крупного рогатого скота мясного и молочного направления:

30 000
2.
Маралдардың (бұғылардың) аналық басымен
селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс
жүргізу
бас
*
3.
Ірі, шырынды және құрама жемшөп пен
жемшөптік қоспаларды дайындау және
сатып алу жөніндегі шығындарды
арзандату
бас
*
Бал ара шаруашылығы
1.
Бал ара ұясымен селекциялық және асыл
тұқымдық жұмыс жүргізу
бал ара
ұясы
*
Ескертпе:
* субсидиялар нормативтері Министрлікпен келісім бойынша облыс әкімдігінің қаулысымен бекітіледі;
**импортталған асыл тұқымды және/немесе селекциялық жануарларды сатып алу бекітілген нормативке дейін, бірақ оны сатып алу құнының 50%-ынан аспайтын көлемі субсидияланады.
*** жергілікті бюджеттен қосымша қаражат бөлінген кезде және/немесе басқа бюджеттік бағдарламалардан қайта бөлген кезде және/немесе бөлінген қаражат жеткілікті болған кезде Министрліктің келісімі бойынша субсидиялау нормативтерін бекітілген нормативтің 50%-ына дейін (күрке тауық еті бойынша 100%-ына дейін) арттыруға болады.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 20 шілдедегі № 3-1/671
бұйрығына 2-қосымша
Асыл тұқымды
мал шаруашылығын дамытуды,
мал шаруашылығының
өнімділігін және өнім сапасын
арттыруды субсидиялау
қағидаларына
2-қосымша
Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға арналған бюджеттік
субсидияларды беруге үміткер ауыл шаруашылығы тауарын
өндiрушiлерге қойылатын өлшемдер мен талаптар
Р/с№
Субсидиялау бағыты
Өлшемдер мен талаптар
1
2
3
1.
Ірі қара малдың
аналық басымен
селекциялық және
асыл тұқымдық
жұмыс жүргізу
1. Барлық малдарда бірдейлендіру нөмірлерінің
болуы және олардың АЖС-да тіркелуі.
2. Ірі қара малдың барлық басы АТЖ-да тіркелген
болуы.
3. Импортталған жануарлар үшін өсімін молайтуда
пайдаланылатын, асыл тұқымды тұқымдық бұқаларға
арналған асыл тұқымды куәліктердің және жануар
Қазақстанда туылған жағдайда Ірі қара мал
тұқымдары бойынша республикалық палатада
тұқымдық мәртебесінің болуы.
4. Тұқымдық түрлендірумен қамтылған ірі қара
малды өсірумен айналысатын тауар өндірушілер
үшін қосымша:
1) зоотехникалық нормативтерге (шағылыстыру
контингентінің отыз басына кемінде бір бұқа,
бұқаны қатарынан екі шағылыстыру маусымынан
артық пайдаланбау) сәйкес етті бағыттағы
бірінші және екінші санаттағы асыл тұқымды
тұқымдық бұқаларды шағылыстыру кезеңі бойында
өсімін молайтуға пайдалану және бұрын тұқымдық
түрлендіруде пайдаланылмаған етті бағыттағы
бірінші және екінші санаттағы тұқымдық
бұқаларға алмастыру;
2) АЖС-дан үзінді-көшірмедегі ақпаратпен
расталатын, өсімін молайту үшін пайдалануға жол
бермеу мақсатында осы тауарлы табынның барлық
тұқымсыз бұқаларын піштіру.
5. Етті және сүтті бағыттағы асыл тұқымды ірі
қара мал басын өсірумен айналысатын тауар
өндірушілер үшін қосымша:

1) регистрация поголовья в Республиканской палате по соответствующей породе;
2) консалтинговое сопровождение Республиканской палатой по соответствующей породе или физическими и юридическими лицами, рекомендованными Республиканской палатой по соответствующей породе;
3) в мясном скотоводстве:
для племенного стада первой категории – использование искусственного осеменения случного контингента семенем племенных быков-производителей первой категории, оцененных по по индексной системе и/или по качеству потомства и/или использование в воспроизводстве оцененных по индексной системе и/или по качеству потомства и/или по собственной продуктивности племенных быков-производителей первой категории, рекомендованных Республиканской палатой по соответствующей породе;
для племенного стада второй категории – использование искусственного осеменения случного контингента семенем племенных быков-производителей первой категории, оцененных по индексной системе и/или по качеству потомства и/или использование в воспроизводстве оцененных по индексной системе и/или собственной продуктивности племенных быков-производителей первой категории, рекомендованных Республиканской палатой по соответствующей породе;
4) в молочном скотоводстве – использование 100 % искусственного осеменения случного контингента семенем племенных быков-производителей первой категории, оцененных по индексной системе и/или по качеству потомства и рекомендованных Республиканской палатой по соответствующей породе.
2.
Ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем овец
1. Наличие идентификационных номеров у всех животных и их регистрация в ИСЖ.
2. Наличие регистрации всего поголовья овец в ИАС.
3. Наличие не менее 300 голов маточного поголовья овец.
4. Дополнительно для товаропроизводителей, занимающихся разведением овец, охваченного породным преобразованием:
1) использование в воспроизводстве на протяжении случного периода и замена на ранее не использованных в породном преобразовании племенных баранов-производителей в соотетствии с зоотехническими нормативами (не менее одного барана на тридцать голов случного контингента, использование барана-производителя не более двух случных сезонов подряд) или использование искусственного осеменения маточного поголовья семенем оцененных по собственной продуктивности племенных баранов-производителей;
2) кастрация всех беспородных баранов в стаде в целях недопущения их использования для воспроизводства, подтверждаемая сведениями в выписке из ИСЖ;
3) наличие технологического оборудования для проведения искусственного осеменения или проведение искусственного осеменения маточного поголовья овец совместно с дистрибьютерным центром (при использовании искусственного осеменения).

1) мал басын тиісті тұқым бойынша Республикалық
палатада тіркеу;
2) тиісті тұқым бойынша Республикалық палатаның
немесе тиісті тұқым бойынша Республикалық
палата ұсынған жеке және заңды тұлғалардың
консалтингтік сүйемелдеуі;
3) етті мал шаруашылығында:
бірінші санаттағы асыл тұқымды мал табыны үшін
- шағылыстыру контингентін индекстік жүйе
бойынша және/немесе ұрпағының сапасы бойынша
бағаланған бірінші санаттағы асыл тұқымды
тұқымдық бұқалардың ұрығымен қолдан
ұрықтандыруда пайдалану және/немесе өсімін
молайтуда индекстік жүйе бойынша және/немесе
ұрпағының сапасы және/немесе өзіндік өнімділігі
бойынша бағаланған, тиісті тұқым бойынша
Республикалық палата ұсынған бірінші санаттағы
асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды пайдалану;
екінші санаттағы асыл тұқымды мал табыны үшін -
шағылыстыру контингентін индекстік жүйе бойынша
және/немесе ұрпағының сапасы бойынша бағаланған
бірінші санаттағы асыл тұқымды тұқымдық
бұқалардың ұрығымен қолдан ұрықтандыруда
пайдалану және/немесе индекстік жүйе бойынша
және/немесе өз өнімділігі бойынша бағаланған,
тиісті тұқым бойынша Республикалық палата
ұсынған бірінші санаттағы асыл тұқымды тұқымдық
бұқаларды пайдалану;
4) сүтті мал шаруашылығында – шағылыстыру
контингентін индекстік жүйе бойынша және/немесе
ұрпағының сапасы бойынша бағаланған және тиісті
тұқым бойынша Республикалық палата ұсынған
бірінші санаттағы асыл тұқымды тұқымдық
бұқалардың ұрығымен 100 % қолдан ұрықтандыруда
пайдалану.
2.
Қойдың аналық
басымен
селекциялық және
асыл тұқымдық
жұмыс жүргізу
1. Барлық малдарда бірдейлендіру нөмірлерінің
болуы және олар АЖС-да тіркелген болуы.
2. Қойдың барлық басының АТЖ-да тіркелген
болуы.
3. Қойдың кемінде 300 аналық басының болуы.
4. Тұқымдық түрлендірумен қамтылған қойды
өсірумен айналысатын тауар өндірушілер үшін
қосымша:
1) зоотехникалық нормативтерге (шағылыстыру
контингентінің отыз басына кемінде бір қошқар,
тұқымдық қошқарды қатарынан екі шағылыстыру
маусымынан артық пайдаланбау) сәйкес асыл
тұқымды тұқымдық қошқарларды шағылыстыру кезеңі
бойында өсімін молайтуда пайдалану және бұрын
тұқымдық түрлендіруде пайдаланылмаған асыл
тұқымды тұқымдық қошқарларды алмастыру немесе
аналық мал басын өз өнімділігі бойынша
бағаланған асыл тұқымды тұқымдық қошқарлардың
ұрығымен қолдан ұрықтандыруда пайдалану;
2) АЖС-дан үзінді-көшірмедегі ақпаратпен
расталатын, өсімін молайту үшін пайдалануға жол
бермеу мақсатында осы тауарлы табынның барлық
тұқымсыз бұқаларын піштіру;
3) қолдан ұрықтандыруды жүргізу үшін
технологиялық жабдықтың болуы немесе
дистрибьютерлік орталықпен бірлесе отырып,
қойлардың аналық басын қолдан ұрықтандыруды
жүргізу (қолдан ұрықтандыруды пайдаланған
кезде).

5. Дополнительно для товаропроизводителей, занимающихся разведением племенных овец:
1) консалтинговое сопровождение профильной научной организацией или ученым, специализирующимся на породе овец, разводимой хозяйством;
2) использование искусственного осеменения маточного поголовья семенем оцененных по собственной продуктивности племенных баранов-производителей и/или использование в воспроизводстве оцененных по собственной продуктивности племенных баранов-производителей;
3) наличие технологического оборудования для проведения искусственного осеменения или проведение искусственного осеменения маточного поголовья овец совместно с дистрибьютерным центром (при использовании искусственного осеменения).
3.
Ведение селекционной и племенной работы с маточным поголовьем маралов (оленей)
1. Наличие поголовья маралов (оленей) не менее 300 голов на 1 января отчетного года.
2. Использование в воспроизводстве на протяжении случного периода и ротации племенных самцов-производителей в соответствии с зоотехническими нормативами (не менее одного самца на тридцать голов случного контингента, использование самца-производителя не более двух случных сезонов подряд).
3. Наличие научно-консалтингового сопровождения профильной научной организацией или ученым, специализирующимся на разведении маралов (оленей).
4.
Ведение селекционной и племенной работы с пчелосемьями
1. Наличие не менее 100 пчелосемей на 1 января отчетного года.
2. Наличие научно-консалтингового сопровождения профильной научной организацией или ученым, специализирующимся на разведении пчел.
5.
Приобретение товаропроизводителями племенного и селекционного крупного рогатого скота
1. Возраст приобретенного крупного рогатого скота не превышает на момент их постановки на карантин у товаропроизводителя: телки – 18 месяцев, нетели и быки – 26 месяцев.
2. Использование в пределах зоотехнической нормы падежа приобретенного племенного маточного поголовья в воспроизводственных целях не менее двух лет, племенных быков-производителей – не менее двух случных сезонов (за исключением племенных быков-производителей, приобретенных для использования в воспроизводстве в общественном стаде, сформированном из поголовья личных подсобных хозяйств).
3. Использование приобретенного крупного рогатого скота для воспроизводства стада в течение трех лет только на территории Республики Казахстан.
4. Дополнительно для товаропроизводителей, занимающихся разведением племенного поголовья крупного рогатого скота:
1) консалтинговое сопровождение Республиканской палатой по соответствующей породе или физическими и юридическими лицами, рекомендованными Республиканской палатой по соответствующей породе;

5. Асыл тұқымды қойларды өсірумен айналысатын
тауар өндірушілер үшін қосымша:
1) бейінді ғылыми ұйымның немесе шаруашылық
өсіретін қой тұқымы бойынша маманданған
ғалымның консалтингтік сүйемелдеуі;
2) аналық мал басын өз өнімділігі бойынша
бағаланған асыл тұқымды тұқымдық қошқарлардың
ұрығымен қолдан ұрықтандыруда пайдалану
және/немесе өсімін молайтуда өз өнімділігі
бойынша бағаланған асыл тұқымды тұқымдық
қошқарларды пайдалану;
3) қолдан ұрықтандыруды жүргізу үшін
технологиялық жабдықтың болуы немесе
дистрибьютерлік орталықпен бірлесе отырып,
қойлардың аналық басын қолдан ұрықтандыруды
жүргізу (қолдан ұрықтандыруды пайдаланған
кезде).
3.
Маралдардың
(бұғылардың)
аналық басымен
селекциялық және
асыл тұқымдық
жұмыс жүргізу
1. Есептік жылдың 1 қаңтарына маралдардың
(бұғылардың) кемінде 300 бас болуы.
2. Асыл тұқымды тұқымдық аталықтарды
шағылыстыру кезеңі бойында және ротациялауда
зоотехникалық нормативтерге (шағылыстыру
контингентінің отыз басына кемінде бір аталық,
тұқымдық аталықты қатарынан екі шағылыстыру
маусымынан артық пайдаланбау) сәйкес өсімін
молайтуда пайдалану.
3. Бейінді ғылыми мекеменің немесе марал (бұғы)
өсіруде маманданған ғалымның
ғылыми-консалтингтік сүйемелдеуінің болуы.
4.
Бал ара ұясымен
селекциялық және
асыл тұқымдық
жұмыс жүргізу
1. Есептік жылдың 1 қаңтарында кемінде 100 бал
ара ұясының болуы.
2. Бейіндік ғылыми ұйымның немесе бал араларын
өсірумен айналысатын ғалымның
ғылыми-консалтингтік сүйемелдеуінің болуы.
5.
Тауар
өндірушілердің
асыл тұқымды
және селекциялық
ірі қара мал
сатып алуы
1. Сатып алатын ірі қара малдың жасы оларды
тауар өндірушіде карантинге қойған сәтте:
қашарлар – 18 айдан, құнажындар және бұқалар –
26 айдан аспайды.
2. Зоотехникалық қырылу нормасының шегінде
өсімін молайту мақсатында сатып алынған асыл
тұқымды аналық мал басын кемінде екі жыл, асыл
тұқымды тұқымдық бұқаларды – кемінде екі
шағылыстыру маусымында пайдалану (жеке қосалқы
шаруашылықтардағы мал басынан қалыптастырылған,
жалпы табында өсімін молайту үшін сатып алынған
асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды есепке
алмағанда).
3. Табынның өсімін молайту үшін сатып алынған
ірі қара малды тек Қазақстан Республикасының
аумағында үш жыл ішінде пайдалану.
4. Асыл тұқымды ірі қара малды өсірумен
айналысатын тауар өндірушілер үшін қосымша:
1) тиісті тұқым бойынша Республикалық палатаның
немесе тиісті тұқым бойынша Республикалық
палата ұсынған жеке және заңды тұлғалардың
консалтингтік сүйемелдеуі;

2) в мясном скотоводстве:
для племенного стада первой категории – использование искусственного осеменения случного контингента семенем племенных быков-производителей первой категории, оцененных по качеству потомства и/или использование в воспроизводстве оцененных по качеству потомства племенных быков-производителей первой категории, рекомендованных Республиканской палатой по соответствующей породе;
для племенного стада второй категории – использование искусственного осеменения случного контингента семенем племенных быков-производителей первой категории, оцененных по качеству потомства и/или использование в воспроизводстве оцененных по собственной продуктивности племенных быков-производителей первой категории, рекомендованных Республиканской палатой по соответствующей породе;
3) в молочном скотоводстве – использование 100 % искусственного осеменения случного контингента семенем племенных быков-производителей первой категории, оцененных по качеству потомства и рекомендованных Республиканской палатой по соответствующей породе.
6.
Приобретение товаропроизводителями племенных овец, лошадей, верблюдов, свиней и маралов
1. Возраст приобретенных племенных животных не превышает на момент заключения договора купли-продажи/лизинга:
овцы: ярки – до 18 месяцев; баранчики – до 18 месяцев;
лошади: кобылки – до 3 лет; жеребчики – до 5 лет;
верблюды: самки – до 3 лет; самцы– до 5 лет;
свиньи: свинки – до 12 месяцев; хрячки – до 14 месяцев;
маралы: самки – до 18 месяцев; самцы (перворожки) – до 24 месяцев.
2. Приобретение племенных животных у отечественных и зарубежных племенных заводов и хозяйств.
3. Использование в пределах зоотехнической нормы падежа приобретенного племенного маточного поголовья в воспроизводственных целях не менее двух лет, племенных производителей – не менее двух случных сезонов.
7.
Приобретение племенного суточного молодняка и племенного инкубационного яйца мясного и яичного направлений родительской/прародительской формы у отечественных и зарубежных племенных репродукторов
1. Приобретение племенного суточного молодняка и племенного инкубационного яйца мясного и яичного направлений родительской/прародительской формы у отечественных и зарубежных племенных репродукторов, содержащих прародительские, родительские формы.
2. Наличие технологического оборудования для клеточного или напольного содержания.
8.
Содержание племенных быков-производителей мясных, молочных и комбинированных пород, используемых для воспроизводства в общественном стаде, сформированном из поголовья личных подсобных хозяйств

2) етті мал шаруашылығында:
бірінші санаттағы асыл тұқымды мал табыны үшін
- шағылыстыру контингентін ұрпағының сапасы
бойынша бағаланған бірінші санаттағы асыл
тұқымды тұқымдық бұқалардың ұрығымен қолдан
ұрықтандыруда пайдалану және/немесе өсімін
молайтуда тиісті тұқым бойынша Республикалық
палата ұсынған, ұрпағының сапасы бойынша
бағаланған бірінші санаттағы асыл тұқымды
тұқымдық бұқаларды пайдалану;
екінші санаттағы асыл тұқымды мал табыны үшін -
шағылыстыру контингентін ұрпағының сапасы
бойынша бағаланған бірінші санаттағы асыл
тұқымды тұқымдық бұқалардың ұрығымен қолдан
ұрықтандыруда пайдалану және/немесе өсімін
молайтуда тиісті тұқым бойынша Республикалық
палата ұсынған, өз өнімділігі бойынша
бағаланған бірінші санаттағы асыл тұқымды
тұқымдық бұқаларды пайдалану;
3) сүтті мал шаруашылығында – шағылыстыру
контингентін ұрпағының сапасы бойынша
бағаланған және тиісті тұқым бойынша
Республикалық палата ұсынған бірінші санаттағы
асыл тұқымды тұқымдық бұқалардың ұрығымен 100 %
қолдан ұрықтандыруда пайдалану.
6.
Тауар
өндірушілердің
асыл тұқымды
қойларды,
жылқыларды,
түйелерді,
шошқаларды және
маралдарды сатып
алуы
1. Сатып алынған асыл тұқымды жануарлардың жасы
сатып алу-сату/лизинг шартын жасасқан сәтте
мынадай жастан аспайды:
қойлар: тұсақтар – 18 айға дейін; еркек
тоқтылар – 18 айға дейін;
жылқылар: байталдар – 3 жасқа дейін; сәуріктер
– 5 жасқа дейін;
түйелер: аналықтар – 3 жасқа дейін; аталықтар –
5 жасқа дейін;
шошқалар: аналықтар – 12 айға дейін; аталықтар
– 14 айға дейін;
маралдар: аналықтар – 18 айға дейін, аталықтар
(алғаш төлдегендер) – 24 айға дейін.
2. Асыл тұқымды малды отандық және шетелдік
асыл тұқымды зауыттардан және шаруашылықтардан
сатып алу.
3. Зоотехникалық қырылу нормалары шегінде сатып
алынған асыл тұқымды аналық мал басын өсімін
молайту мақсатында кемінде екі жыл, асыл
тұқымды тұқымдық аталықтарды кемінде екі
шағылыстыру маусымында пайдалану.
7.
Отандық және
шетелдік асыл
тұқымды
репродукорлардан
ата-енелік/
ата-тектік
нысандағы
тәуліктік
балапан мен етті
және жұмыртқа
бағытындағы асыл
тұқымды
инкубациялық
жұмыртқа сатып
алу
1. Ата-тектік, ата-енелік/ата-тектік нысандары
бар отандық және шетелдік асыл тұқымды
репродукторлардан және ата-енелік/ата-тектік
нысандағы етті және жұмыртқа бағытындағы асыл
тұқымды тәуліктік балапан және асыл тұқымды
инкубациялық жұмыртқа сатып алу.
2. Торда немесе еденде күтіп-бағу үшін
технологиялық жабдықтың болуы.
8.
Жеке қосалқы
шаруашылықардағы
мал басынан
қалыпастырылған,
жалпы табында
өсімін молайту
үшін
пайдаланылатын
асыл тұқымды
етті, сүтті және
қос бағыттағы
асыл тұқымды
тұқымдық
бұқаларды
күтіп-бағу

1. Проведение схода жителей населенного пункта по закреплению и использованию данных племенных быков-производителей в общественном стаде, сформированном из поголовья личных подсобных хозяйств.
2. Использование племенных быков-производителей в воспроизводстве стада в соответствии с зоотехническими нормативами (не более двух случных сезонов подряд).
3. Кастрация беспородных быков данного общественного стада в целях недопущения их использования для воспроизводства.
Приложение 3
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 20 июля 2015 года
№ 3-1/671
Приложение 3
к Правилам субсидирования
развития племенного
животноводства, повышения
продуктивности и качества
продукции животноводства
Критерии и требования
к сельскохозяйственным товаропроизводителям, претендующим на
предоставление бюджетных субсидий на повышение продуктивности
и качества продукции животноводства
1. Критерии и требования к товаропроизводителям и заготовительным организациям, занимающимся реализацией бычков на откормочные площадки первого уровня производства
1.
Наличие идентификационных номеров у бычков и их регистрации в ИАС и ИСЖ
2.
Бычки получены от маточного поголовья, участвующего в породном преобразовании и использующего закрепленных племенных быков-производителей мясного направления продуктивности
3.
Живой вес реализованных бычков от 160 до 300 килограмм
4.
Возраст реализованных бычков от 6 до 12 месяцев
5.
Организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета
2. Критерии и требования к товаропроизводителям, занимающимся производством говядины
(1 уровень)
(2 уровень)
(3 уровень)
1.
Наличие специализированной площадки для откорма крупного рогатого скота с мощностью не менее 3 000 голов единовременного откорма и развитой инфраструктурой:
загоны для содержания животных;
кормушки;
наличие источников водоснабжения и обеспеченность автоматическим источником водопоя;
дренажная система с лагуной для удаления фекальных масс и талых вод;
наличие кормоприготовительной и кормораздаточной техники/оборудования, а также хранилища для кормов;
наличие раскола с фиксатором, весового устройства;
наличие ветеринарного пункта.
Наличие специализированной площадки для откорма крупного рогатого скота с мощностью не менее 1 500 голов единовременного откорма и развитой инфраструктурой:
загоны для содержания животных;
кормушки;
наличие источников водоснабжения и обеспеченность автоматическим источником водопоя;
дренажная система с лагуной для удаления фекальных масс и талых вод;
наличие кормоприготовительной и кормораздаточной техники/оборудования, а также хранилища для кормов;
наличие раскола с фиксатором и весового устройства;
наличие ветеринарного пункта.
Количество реализованного и откормленного поголовья за последние 12 месяцев на момент подачи заявки составило не менее 400 голов.
Наличие специализированного помещения или площадок для откорма крупного рогатого скота:
загонов для содержания животных;
кормушек;
водоснабжения;
кормоприготовительной техники;
раскола и весового устройства для животных.
2.

1. Жеке қосалқы шаруашылықтардағы мал басынан
қалыптастырылған жалпы табында осы асыл тұқымды
тұқымдық бұқаларды бекіту және пайдалану
жөніндегі елді мекен тұрғындары жиынын өткізу.
2. Асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды
зоотехникалық нормативтерге (қатарынан екі
шағылыстыру маусымынан артық емес) сәйкес
табында өсімін молайтуда пайдалану.
3. Тұқымсыз бұқаларды өсімін молайту үшін
пайдалануға жол бермеу мақсатында осы жалпы
табынның тұқымсыз бұқаларын піштіру.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 20 шілдедегі № 3-1/671
бұйрығына 3-қосымша
Асыл тұқымды
мал шаруашылығын дамытуды,
мал шаруашылығының
өнімділігін және өнім сапасын
арттыруды субсидиялау
қағидаларына
3-қосымша
Мал шаруашылығы өнiмiнiң өнiмдiлiгi мен өнім сапасын арттыруға бюджеттік субсидияларды беруге үміткер ауыл шаруашылығы
тауарын өндiрушiлерге қойылатын өлшемдер мен талаптар
1. Бірінші өндіріс деңгейіндегі бордақылау алаңдарына бұқашықтарды
өткізумен айналысатын тауар өндірушілер мен дайындаушы ұйымдарға
қойылатын өлшемдер мен талаптар
1.
Бұқашықтардың бірдейлендіру нөмірлерінің болуы және олар АТЖ-да
және АЖС-да тіркелген болуы
2.
Бұқашықтар тұқымдық түрлендіруге қатысатын және ет өнімділігі
бағытындағы бекітілген асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды
пайдаланатын аналық мал басынан алынған
3.
Өткізілген бұқашықтардың тірідей салмағы 160-тан 300 килограммға
дейін
4.
Өткізілген бұқашықтардың жасы 6-дан 12 айға дейін
5.
Ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды
ұйымдастыру және жүзеге асыру және зоотехникалық есепке алуды
жүргізу
2. Сиыр етiн өндiрумен айналысатын тауар
өндiрушiлерге қойылатын өлшемдер мен талаптар
(1-деңгей)
(2-деңгей)
(3-деңгей)
1.
Бiр мезгiлде кемiнде
3 000 бас малды
бордақылайтын
қуаттылығы бар ірі
қара малды
бордақылауға арналған
және инфрақұрылымы
дамыған
мамандандырылған
алаңның болуы:
малды күтiп-бағуға
арналған қашалар;
науалар;
сумен жабдықтау
көздерінің болуы және
автоматтандырылған
суару көзiмен
қамтамасыз етiлуi;
нәжіс массасы мен қар
суын шығарып тастауға
арналған мүйісі бар
дренаждық жүйе;
жемшөп дайындау және
жемшөп тарату
техникасының/
жабдығының, сондай-ақ
жемшөп сақтау
қоймасының болуы;
бекiткiшi бар
өткелектің, таразы
құрылғысының болуы;
ветеринариялық
пункттiң болуы.
Бiр мезгiлде кемiнде 1
500 бас ipi қара малды
бордақылайтын қуаттылығы
бар ірі қара малды
бордақылауға арналған
және инфрақұрылымы
дамыған мамандандырылған
алаңның болуы:
малды күтiп-бағуға
арналған қашалар;
науалар;
сумен жабдықтау
көздерінің болуы және
автоматтандырылған суару
көзiмен қамтамасыз
етiлуi;
нәжіс массасы мен қар
суын шығарып тастауға
арналған мүйiсі бар
дренаждық жүйе;
жемшөп дайындау және
жемшөп тарату
техникасының/жабдығының,
сондай-ақ азық сақтау
қоймасының болуы;
бекiткiшi бар өткелектің
және таразы құрылғысының
болуы;
ветеринариялық пункттiң
болуы.
Өтінім беру
сәтіне
бордақыланған ірі
қара малдың соңғы
12 айда
өткізілген саны
кемінде 400 басты
құрады.
Iрi қара малды
бордақылауға
арналған
мамандандырылған
үй-жайдың немесе
алаңдардың болуы:
малды
күтiп-бағуға
арналған қашалар;
науалар;
сумен жабдықтау;
жемшөп дайындау
техникасы;
жануарларға
арналған өткелек
және таразы
құрылғысы;
2.
Бұқашықтардың (союға өткiзiлетiн) тiрiдей/сойыс салмағы кемінде

Живая/убойная масса бычков (реализуемых на убой) не менее 400 килограмм /200 килограмм *
3.
Срок откорма каждого бычка не менее (срок откорма расчитывается от срока постановки бычка на откормочную площадку):
для южных регионов – 45 дней;
для северных, восточных, западных и центральных регионов – 60 дней.
4.
Организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета
5.
Наличие идентификационных номеров животных и регистрация поголовья на откорме в ИСЖ
3. Критерии и требования к товаропроизводителям, занимающимся производством баранины (ягнятины):
(1 уровень)
(2 уровень)
1.
Наличие маточного поголовья овец на 1 января текущего года не менее 600 голов;
наличие специализированной площадки для сбора молодняка на убой с мощностью не менее 500 голов единовременного откорма и развитой инфраструктурой.
Наличие маточного поголовья овец на 1 января текущего года не менее 300 голов;
наличие помещений для содержания овец.
2.
Живая масса овец (реализуемых на убой) до 45 килограмм*
3.
Организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета
4.
Наличие идентификационных номеров животных и регистрация поголовья в ИСЖ
4. Критерии и требования к товаропроизводителям, занимающимся производством конины:
1.
Наличие маточного поголовья лошадей на 1 января текущего года не менее 75 голов
2.
Живая масса лошадей (реализуемых на убой) должна быть не менее 350 килограмм
3.
Организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета
4.
Наличие идентификационных номеров животных и регистрация поголовья в ИСЖ
5. Критерии и требования к товаропроизводителям, занимающимся производством верблюжатины:
1.
Наличие маточного поголовья верблюдов на 1 января текущего года не менее 75 голов
2.
Живая масса верблюдов (реализуемых на убой) должна быть не менее 350 килограмм
3.
Организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета
4.
Наличие идентификационных номеров животных и регистрация поголовья в ИСЖ
6. Критерии и требования к товаропроизводителям, занимающимся производством свинины**:
1.
Наличие единовременного поголовья свиноматок не менее 200 голов
2.
Наличие единовременного поголовья на откорме не менее 3000 голов
3.
Наличие:
поголовья (ремонтный молодняк и свиноматки);
автоматизации промышленной площадки (линия кормораздачи, поения и микроклимата);
убойного цеха;
комбикормового цеха;
весового устройства.
4.
Живая масса свиней (реализуемых на убой) не менее 100 килограмм*
5.
Организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета
6.
Наличие идентификационных номеров животных и регистрация поголовья в ИСЖ

400 килограмм/200 килограмм*
3.
Әр бұқашықты бордақылау мерзімі кемінде (бордақылау мерзімі
бұқашықтың бордақылау алаңына қойылған күнінен саналады):
оңтүстік өңірлер үшін - 45 күн;
солтүстік, шығыс, батыс және орталық өңірлер үшін - 60 күн.
4.
Ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды
ұйымдастыру және жүзеге асыру және зоотехникалық есепке алуды
жүргізу
5.
Малдың бірдейлендіру нөмірлерінің болуы және бордақылауда тұрған
мал басын АЖС-да тіркеу
3. Қой етiн (қозы етін) өндiрумен айналысатын тауар
өндiрушiлерге қойылатын өлшемдер мен талаптар:
(1-деңгей)
(2-деңгей)
1.
Ағымдағы жылғы 1 қаңтарға қойдың аналық
басының кемінде 600 болуы;
қуаттылығы бiр мезгiлде кемiнде 500
басты бордақылауға арналған және
инфрақұрылымы дамыған, жас төлді
жинауға арналған мамандандырылған
алаңның болуы.
Ағымдағы жылғы 1 қаңтарға
қойдың аналық басының 300
болуы;
қойды күтiп-бағуға
арналған қора-жайлардың
болуы.
2.
Қойдың (союға өткізілетін) тiрiдей салмағы 45 килограммға дейін*
3.
Ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды
ұйымдастыру және жүзеге асыру және зоотехникалық есепке алуды
жүргізу
4.
Малдың бірдейлендіру нөмірлерінің болуы және мал басын АЖС-да
тіркеу
4. Жылқы етiн өндiрумен айналысатын тауар
өндiрушiлерге қойылатын өлшемдер мен талаптар:
1.
Ағымдағы жылғы 1 қаңтарға жылқының аналық басының кемінде 75 бас
болуы
2.
Жылқының (союға өткiзілетін) тiрiдей салмағы кемінде 350
килограмм болуы тиіс
3.
Ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды
ұйымдастыру және жүзеге асыру және зоотехникалық есепке алуды
жүргізу
4.
Малдың бірдейлендіру нөмірлерінің болуы және мал басын АЖС-да
тіркеу
5. Түйе етiн өндiрумен айналысатын тауар
өндiрушiлерге қойылатын өлшемдер мен талаптар:
1.
Ағымдағы жылғы 1 қаңтарға түйенің аналық басының кемінде 75 бас
болуы
2.
Түйенің (союға өткiзілетін) тiрiдей салмағы кемінде 350 килограмм
болуы
3.
Ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды
ұйымдастыру және жүзеге асыру және зоотехникалық есепке алуды
жүргізу
4.
Малдың бірдейлендіру нөмірлерінің болуы және мал басын АЖС-да
тіркеу
6. Шошқа етін өндiрумен айналысатын тауар
өндiрушiлерге қойылатын өлшемдер мен талаптар**:
1.
Бір мезгілде бордақыланатын мегежін басының кемінде 200 бас болуы
2.
Бір мезгілде бордақыланатын бастың кемінде 3000 бас болуы
3.
Мыналардың:
шошқа басының (мал басын толықтыратын төл және мегежін);
өндіріс алаңдарын (жемшөп тарату, суару және микроклимат желісі)
автоматтандырудың;
мал соятын цехінің;
құрама жем цехінің;
таразы құрылғысының болуы.
4.
Шошқаның тірідей салмағы (союға өткiзілетін) кемінде 100
килограмм*
5.
Ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды
ұйымдастыру және жүзеге асыру және зоотехникалық есепке алуды
жүргізу
6.
Жануардың бірдейлендіру нөмірлерінің болуы және жануар басын
АЖС-да тіркеу

7. Критерии и требования к товаропроизводителям, занимающимся производством мяса птицы:
(1 уровень)
(2 уровень)
(3 уровень)
1.
Новая птицефабрика, введенная в эксплуатацию не раньше 2007 года или действующая птицефабрика, прошедшая модернизацию по основному оборудованию.
2.
Годовой объем производства мяса птицы не менее***:
15 000 тонн
8000 тонн
1500 тонн
3.
Круглогодовое содержание птиц в технологических условиях, наличие технологического оборудования для клеточного или напольного содержания
4.
Наличие одного из перечисленных сертификатов (ИСО, знак "Экологическая продукция", система пищевой безопасности ХАССП)
5.
Линия по забою птицы (убойный цех)
6.
Организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета
8. Критерии и требования к товаропроизводителям, занимающимся производством мяса индейки:
1.
Новая птицефабрика, введенная в эксплуатацию не раньше 2007 года и/или прошедшая модернизацию по основному оборудованию
2.
Годовой объем производства не менее 3000 тонн
3.
Круглогодовое содержание птиц в технологических условиях, наличие технологического оборудования для клеточного или напольного содержания
4.
Наличие одного из перечисленных сертификатов (ИСО, знак "Экологическая продукция", система пищевой безопасности ХАССП)
5.
Линия по забою птицы (убойный цех)
6.
Организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета

7. Құс етiн өндiрумен айналысатын тауар
өндiрушiлерге қойылатын өлшемдер мен талаптар:
(1-деңгей)
(2-деңгей)
(3-деңгей)
1.
2007 жылдан ерте емес
пайдалануға берілген жаңа құс
фабрикасы немесе негізгі
жабдығы бойынша жаңғыртудан
өткен жұмыс істеп тұрған құс
фабрикасы.
2.
Құс етін өндірудің жылдық көлемі кемінде***:
15 000 тонна
8000 тонна
1500 тонна
3.
Жыл бойы құстарды технологиялық жағдайда күтіп-бағу, торда немесе
еденде күтіп-бағу үшін технологиялық жабдықтың болуы
4.
Аталған сертификаттардың (ИСО, "Экологиялық өнiм" белгiсi, ХАССП
азық-түлiк қауiпсiздiгі жүйесi) бiрiнiң болуы
5.
Құс сою желісі (сою цехі)
6.
Ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды
ұйымдастыру және жүзеге асыру және зоотехникалық есепке алуды
жүргізу
8. Күрке тауық етiн өндiрумен айналысатын тауар
өндiрушiлерге қойылатын өлшемдер мен талаптар:
1.
2007 жылдан ерте емес пайдалануға берілген жаңа құс фабрикасы
және/немесе негізгі жабдықтары бойынша жаңғыртудан өткен жұмыс
істеп тұрған құс фабрикасы.
2.
Жылдық өндiрiс көлемi кемінде 3 000 тонна
3.
Жыл бойы құстарды технологиялық жағдайда күтіп-бағу, торда немесе
еденде күтіп-бағу үшін технологиялық жабдықтың болуы
4.
Аталған сертификаттардың (ИСО, "Экологиялық өнiм" белгiсi, ХАССП
азық-түлiк қауiпсiздiгі жүйесi) бiрiнiң болуы
5.
Құс сою желісі (сою цехі)
6.
Ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды
ұйымдастыру және жүзеге асыру және зоотехникалық есепке алуды
жүргізу

9. Критерии и требования к товаропроизводителям, занимающимся производством пищевого яйца:
(1 уровень)
(2 уровень)
(3 уровень)
1.
Птицефабрика, введенная в эксплуатацию не раньше 2007 года и/или действующая птицефабрика, прошедшая модернизацию по основному оборудованию
2.
Наличие автоматической машины для сортировки, маркировки и упаковки яиц
3.
Годовой объем производства товарных яиц не менее***:
100 миллионов штук
40 миллионов штук
20 миллионов штук
4.
Круглогодовое содержание птиц в технологических условиях, наличие технологического оборудования для клеточного или напольного содержания
5.
Наличие одного из перечисленных сертификатов (ИСО, знак "Экологическая продукция", система пищевой безопасности ХАССП)
6.
Организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета

9. Тағамдық жұмыртқа өндiрумен айналысатын тауар
өндiрушiлерге қойылатын өлшемдер мен талаптар:
(1-деңгей)
(2-деңгей)
(3-деңгей)
1.
2007 жылдан ерте емес
пайдалануға берілген құс
фабрикасы және/немесе
негізгі жабдық бойынша
жаңғыртудан өткен жұмыс
істеп тұрған құс фабрикасы
2.
Жұмыртқаны сұрыптауға,
таңбалауға және салуға
арналған автоматты
машинаның болуы
3.
Тауарлық жұмыртқаның жылдық өндіріс көлемi кемінде***:
100 миллион дана
40 миллион дана
20 миллион
дана
4.
Жыл бойы құстарды технологиялық жағдайда күтіп-бағу, торда немесе
еденде күтіп-бағу үшін технологиялық жабдықтың болуы
5.
Аталған сертификаттардың (ИСО, "Экологиялық өнiм" белгiсi, ХАССП
азық-түлiк қауiпсiздiгі жүйесi) бiрiнiң болуы
6.
Ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды
ұйымдастыру және жүзеге асыру және зоотехникалық есепке алуды
жүргізу

10. Критерии и требования к товаропроизводителям, занимающимся производством молока
(1 уровень)
(2 уровень)
(3 уровень)
1.
Наличие собственного маточного поголовья коров и телок (старше 2-х лет) на 1 января текущего года****:
не менее 400 голов
не менее 400 голов
2.
среднегодовое поголовье дойных коров и нетелей (итоги предыдущего года):
не менее 350 голов
не менее 240 голов
не менее 50 голов
3.
средний удой по стаду (итоги предыдущего года):
не менее 4500 килограмм *****
не менее 3500 килограмм
не менее 2500 килограмм
4.
Наличие современного молочного комплекса с соответствующей инфраструктурой (механизированные доение, навозоудаление и кормораздача, автопоение и кормоцех)
Наличие машинного доения
Наличие машинного доения, включая переносные доильные установки
5.
Организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета
6.
Наличие идентификационных номеров животных и регистрация в ИСЖ

10. Сүт өндiрумен айналысатын тауар өндiрушiлерге
қойылатын өлшемдер мен талаптар
(1-деңгей)
(2-деңгей)
(3-деңгей)
1.
Ағымдағы жылғы 1 қаңтарға сиыр мен қашарлардың (2 жастан ересек)
өздерінің аналық басының болуы****:
кемінде 400 бас
кемінде 400 бас
2.
сауын сиырлар мен құнажындардың орташа жылдық мал басы
(алдыңғы жылдың қорытындысы):
кемінде 350 бас
кемінде 240 бас
кемінде 50 бас
3.
табын бойынша орташа сауым (алдыңғы жылдың қорытындысы):
кемінде 4500
килограмм *****
кемінде 3500 килограмм
кемінде 2500
килограмм
4.
Тиiстi инфрақұрылымы
бар заманауи сүт
кешенiнiң
(механикаландырылған
сауу, көң шығару және
жемшөп тарату,
автосуару және жемшөп
цехі) болуы
Машиналы сауудың болуы
Тасымалды сауу
қондырғыларын
қоса есептегенде,
машиналы сауудың
болуы
5.
Ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды
ұйымдастыру және жүзеге асыру және зоотехникалық есепке алуды
жүргізу
6.
Малдың бірдейлендіру нөмірлерінің болуы және мал басын АЖС-да
тіркеу

11. Критерии и требования к товаропроизводителям, занимающимся производством кумыса******:
1.
Наличие маточного поголовья лошадей (старше трех лет) на 1 января текущего года не менее 35 голов
2.
Среднегодовое поголовье дойных кобыл не менее 20 голов
3.
Наличие цеха по сбору и заготовке кумыса (приоритетным является наличие линии бутылирования) или договора на поставку в цех, имеющий учетный номер
4.
Организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета
5.
Наличие идентификационных номеров животных и регистрация поголовья в ИСЖ
12. Критерии и требования к товаропроизводителям, занимающимся производством шубата (биошубат и улучшенный шубат):
1.
Наличие маточного поголовья верблюдов (старше трех лет) на 1 января текущего года не менее 30 голов
2.
Среднегодовое поголовье дойных верблюдоматок не менее 15 голов
3.
Наличие цеха по сбору и заготовке шубата (приоритетным является наличие линии бутылирования) или договора на поставку в цех, имеющий учетный номер
4.
Организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета
5.
Наличие идентификационных номеров животных и регистрация поголовья в ИСЖ
13. Критерии и требования к товаропроизводителям, занимающимся производством тонкой шерсти:
1.
Наличие собственного маточного поголовья овец (старше двух лет) на 1 января текущего года не менее 300 голов
2.
Наличие помещений для содержания, а также стрижки овец
3.
Настриг шерсти в физическом весе (итоги предыдущего года) не менее 3,2 килограмм
4.

11. Қымыз өндiрумен айналысатын тауар
өндiрушiлерге қойылатын өлшемдер мен талаптар******:
1.
Ағымдағы жылғы 1 қаңтарға жылқының аналық басының (үш жастан
ересек) кемінде 35 бас болуы
2.
Сауын биенiң орташа жылдық мал басы кемінде 20 бас
3.
Қымызды жинау және дайындау бойынша цехтің (құтылар желісінің
болуы басым болып табылады) немесе есептік нөмірі бар цехке
жеткізу шартының болуы
4.
Ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды
ұйымдастыру және жүзеге асыру және зоотехникалық есепке алуды
жүргізу
5.
Малдың бірдейлендіру нөмірлерінің болуы және мал басын АЖС-да
тіркеу
12. Шұбат (биошұбат және жақсартылған шұбат)
өндiрумен айналысатын тауар өндiрушiлерге
қойылатын өлшемдер мен талаптар:
1.
Ағымдағы жылғы 1 қаңтарға түйенiң аналық басының (үш жастан
ересек) кемінде 30 бас болуы
2.
Сауын iнгендердiң орташа жылдық мал басы кемінде 15 бас
3.
Шұбатты жинау және дайындау бойынша цехтің (құтылар желісінің
болуы басым болып табылады) немесе есептік нөмірі бар цехке
жеткізу шартының болуы
4.
Ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды
ұйымдастыру және жүзеге асыру және зоотехникалық есепке алуды
жүргізу
5.
Малдың бірдейлендіру нөмірлерінің болуы және мал басын АЖС-да
тіркеу
13. Биязы жүнді өндiрумен айналысатын тауар
өндiрушiлерге қойылатын өлшемдер мен талаптар:
1.
Ағымдағы жылғы 1 қаңтарға қойдың аналық басының (екі жастан
ересек) кемінде 300 бас болуы
2.
Қойларды күтiп-бағуға, сондай-ақ қырқуға арналған қора-жайлардың
болуы
3.
Қырқылған жүннiң физикалық салмағы (алдыңғы жылдың қорытындысы)
кемінде 3,2 килограмм
4.

Качество шерсти не ниже 60-64 качества*******
5.
Реализация тонкой шерсти на предприятия первичной переработки тонкой шерсти
6.
Организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета
7.
Наличие идентификационных номеров животных и регистрация поголовья в ИСЖ
14. Критерии и требования к товаропроизводителям на получение субсидий по удешевлению затрат по заготовке и приобретению грубых, сочных, концентрированных кормов и кормовых добавок для молочно-товарных ферм за счет средств Национального фонда Республики Казахстан:
1.
Наличие современного молочного комплекса с соответствующей инфраструктурой (механизированные доение, навозоудаление и кормораздача, автопоение и кормоцех)
2.
Наличие собственного маточного поголовья коров и телок (старше 2-х лет) на 1 января текущего года не менее 400 голов
3.
Средний удой от одной коровы не менее 5000 килограмм
4.
Организация и осуществление ветеринарных, ветеринарно-санитарных мероприятий и ведение зоотехнического учета
5.
Наличие идентификационных номеров животных и регистрация поголовья в ИСЖ и ИАС
Примечания:
* живая масса/убойная масса животных (реализуемых на убой) должна быть подтверждена справкой, выданной перерабатывающим предприятием, имеющим учетный номер (код), куда была реализована животноводческая продукция, или убойным пунктом, имеющим учетный номер (код), услугами которого (по забою животных) воспользовался товаропроизводитель;
** количество реализованного молодняка в течении года на мясо определяется по нормативу 50% от выхода приплода на основных свиноматок хозяйства по состоянию на 1 января отчетного года;

Жүннiң сапасы кемінде 60-64 сапа *******
5.
Биязы жүндi бастапқы өндеу кәсiпорындарнына биязы жүнді өткiзу
6.
Ветеринариялық iс-шараларды ұйымдастыру және жүзеге асыру және
зоотехникалық есепке алуды жүргізу
7.
Малдың бірдейлендіру нөмірлерінің болуы және мал басын АЖС-да
тіркеу
14. Сүтті-тауарлы фермалар үшін Қазақстан Республикасы Ұлттық
қорының қаражаты есебінен ірі, шырынды және құрама жемшөп пен
жемшөптік қоспаларды дайындау және сатып алу жөніндегі шығындарды
арзандату бойынша субсидиялар алуға тауар өндірушілерге қойылатын
өлшемдер мен талаптар:
1.
Тиiстi инфрақұрылымы бар заманауи сүт кешенiнiң
(механикаландырылған сауу, көң шығару және жемшөп тарату,
автосуару және жемшөп цехі) болуы
2.
Ағымдағы жылғы 1 қаңтарға сиыр мен қашарлардың (2 жастан ересек)
өздерінің аналық басының кемінде 400 бас болуы:
3.
Бір сиырдың орташа сауымы кемінде 5000 килограмм
4.
Ветеринариялық, ветеринариялық-санитариялық iс-шараларды
ұйымдастыру және жүзеге асыру және зоотехникалық есепке алуды
5.
Малдың бірдейлендіру нөмірлерінің болуы және мал басын АЖС-да
тіркеу
Ескертпелер:
* малдың (союға өткiзiлетiн) тiрiдей/сойыс салмағы мал шаруашылығы өнiмі сатылған, есептік нөмiрi (коды) бар өңдеу кәсіпорны немесе тауар өндiрушi қызметтерiн (малды сою жөнiндегi) пайдаланған, есептік нөмірі (коды) бар сою пункті берген анықтамамен расталуы тиiс;
** жыл бойы етке өткізілген төл саны ағымдағы жылғы 1 қаңтарға негізгі мегежіндердің 80% төл беру шығымының нормативі бойынша анықталады;

*** для птицефабрик, осуществляющих деятельность менее 12 месяцев, уровень определяется исходя из фактически заявленного объема произведенной продукции, разделенный на период деятельности в месяцах и умноженный на 12 месяцев;
**** товаропроизводители, занятые производством молока регистрируют поголовье в единой информационной базе селекционной и племенной работы;
***** требование не распространяется на современные молочные комплексы с соответствующей инфраструктурой, введенные в эксплуатацию в прошедшем году;
****** годовой объем производства кумыса на 1 голову дойной кобылы определяется по нормативу 750 килограмм;
******* качество шерсти подтверждается справкой, выданной лабораторией по оценке качества шерсти.
Приложение 4
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 20 июля 2015 года
№ 3-1/671
Приложение 4
к Правилам субсидирования
развития племенного
животноводства, повышения
продуктивности и качества
продукции животноводства
форма 1
Отдел ___________________
__________________района
_________________области
Заявка
на получение субсидий за приобретенный племенной и
селекционный крупный рогатый скот, племенных овец, лошадей,
свиней, верблюдов, маралов (оленей) у отечественных и
зарубежных племенных заводов и хозяйств; племенных суточных
цыплят мясного и яичного направления, а также племенного
инкубационного яйца у отечественных и зарубежных племенных
птицефабрик (оставить нужное)
1. Товаропроизводитель (покупатель): ________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии)
_____________________________________________________________________
(далее - Ф.И.О.), наименование товаропроизводителя/покупателя)
2. Индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный
номер _______________________________________________________________
(для физического / юридического лица)
3. Адрес товаропроизводителя (покупателя): __________________________
_____________________________________________________________________
4. Учетный номер хозяйства (при наличии): ___________________________
5. Фактически приобретено племенной продукции (материала) в 20__ году:
1) вид: _____________________________________________________________
(крупный рогатый скот/ овцы/ лошади/ свиньи/ верблюды/ маралы (олени))
_____________________________________________________________________
суточные цыплята/племенное яйцо)
2) порода (кросс), направление продуктивности:_______________________
_____________________________________________________________________
3) количество, половозрастная группа, возраст (при покупке):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(голов - цифрами и прописью)

*** 12 айдан кем қызмет атқарған құс фабрикалары үшін деңгей жұмыс істеген кезеңдегі айға бөлінген және 12 айға көбейтілген нақты өндірілген өнім көлеміне сүйене отырып айқындалады;
**** сүт өндiрумен айналысатын тауар өндiрушiлер мал басын селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстардың бiрыңғай ақпараттық базасына тiркейді;
***** талаптар өткен жылда пайдалануға енгізілген тиісті инфрақұрылымы бар заманауи сүт кешендеріне қолданылмайды;
****** сауын биенің қымыз өндіруінің жылдық көлемі 1 басқа 750 килграмм нормативі бойынша айқындалады;
******* жүннiң сапасы жүн сапасын бағалау жөнiндегi зертхана берген анықтамамен расталады.
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 20 шілдедегі № 3-1/671
бұйрығына 4-қосымша
Асыл тұқымды
мал шаруашылығын дамытуды,
мал шаруашылығының
өнімділігін және өнім сапасын
арттыруды субсидиялау
қағидаларына
4-қосымша
1-нысан
_____________________ облысы
__________________ ауданының
_____________________ бөлімі
Сатып алынған асыл тұқымды және селекциялық ірі қара малға,
отандық және шетелдік асыл тұқымды зауыттардан және
шаруашылықтардан сатып алынған асыл тұқымды қойларға,
жылқыларға, шошқаларға, түйелерге, маралдарға (бұғыларға),
етті және жұмыртқа бағытындағы асыл тұқымды тәуліктік
балапандарға, сондай-ақ отандық және шетелдік асыл тұқымды
құс фабрикаларынан асыл тұқымды инкубациялық жұмыртқаға
(қажеттісін қалдырыңыз) субсидиялар алуға арналған өтінім
1. Тауар өндіруші (сатып алушы): ____________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
_____________________________________________________________________
(бұдан әрі – Т.А.Ә.), тауар өндірушінің/сатып алушының атауы)
2. Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі
_____________________________________________________________________
(жеке/заңды тұлға үшін)
3. Тауар өндірушінің (сатып алушының) мекенжайы: ____________________
_____________________________________________________________________
4. Шаруашылықтың есептік нөмірі (бар болған жағдайда): ______________
5. 20__ жылы асыл тұқымды өнімнің (материалдың) нақты сатып алынғаны:
1) түрі: ____________________________________________________________
(ірі қара мал/қойлар/жылқылар/шошқалар/түйелер/маралдар (бұғылар)
_____________________________________________________________________
(тәуліктік балапандар/асыл тұқымды жұмыртқа)
2) тұқым (кросс), өнімділік бағыты: _________________________________
_____________________________________________________________________
3) саны, жас-жыныстық тобы, жасы (сатып алу кезіндегі):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(бас – санмен және жазбаша)

4) область, страна происхождения:____________________________________
_____________________________________________________________________
5) продавец: ________________________________________________________
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Договор купли-продажи/лизинга племенных животных, племенной птицеводческой продукции
Номер договора (ов)
Дата заключения
Количество голов
Стоимость единицы, тенге
Сумма по договору
Данные о продавце (страна, наименование продавца, место расположение)
2.
Платежные документы, подтверждающих полную оплату и/или отсрочку платежа по договору купли-продажи племенных животных и племенной птицеводческой продукции
Наименование документа (ов)
Стоимость единицы, тенге
Всего оплаченная сумма, тенге
3.
Племенное свидетельство (сертификата) племенного животного, племенных суточных цыплят и племенное яйцо или селекционной карточки на селекционный крупный рогатый скот
Номер свидетельства (в)
Дата выдачи
4.
Акт оприходования животных и птицы
Номер акта
Дата
Количество
5.
Акт снятия с карантина у товаропроизводителя (в случае приобретения племенного и селекционного крупного рогатого скота из-за рубежа)
Номер акта
Дата
Количество
6.
Документы подтверждающие наличие технологического оборудования для клеточного или напольного содержания птицы
Наименование документа (ов)
Номер и дата (при наличии)
7.
Для товаропроизводителей, занимающихся разведением племенного поголовья крупного рогатого скота: № и дата договора о консалтинговом сопровождении Республиканской палатой по соответствующей породе или физическими и юридическими лицами, рекомендованными Республиканской палатой по соответствующей породе (только при приобретении племенного маточного поголовья)
Номер договора
Дата заключения
8.
ДНК-паспорта (в случае приобретения племенных быков-производителей из-за рубежа);
Наименование документа (ов)
Номер и дата (при наличии)
9.
Соглашение об использовании приобретенных племенных и селекционных животных
Дата заключения
Вид животного
Количество голов
Срок действия
10.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
БИК
ИИК
БИН
Кбе
Подтверждаю достоверность представленной информации и
осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных
сведений в соответствии с Законодательством Республики Казахстан.
Товаропроизводитель (покупатель): ___________________________________
_____________________________________________________________________
(подпись) (Ф.И.О. руководителя)
Место печати (при наличии)
"_____" _____________ 20____ год
Заявка принята к рассмотрению "_____" ____________ 20__ года
Руководитель отдела сельского хозяйства ______ ______________________
(подпись) (Ф.И.О.)
Место печати
_________________ района ___________________________ области
форма 2
Отдел ___________________
_________________ района
________________ области
Заявка
на получение субсидий за содержание племенных
быков-производителей мясных, молочных и комбинированных
пород, используемых для воспроизводства в общественном стаде,
сформированном из поголовья личных подсобных хозяйств
Товаропроизводитель: ________________________________________________
(Ф.И.О. физического лица / наименование юридического лица)
Область и район: ____________________________________________________
Регистрационный номер, дата регистрации: ____________________________
Быки-производители, используемые для случки в общественных стадах
Сведения о быке-производителе
Использование быка-производителя
индивидуальный номер животного (далее - ИНЖ)
инвентарный номер
кличка
возраст, (месяцев)
порода
регистрационный номер в палате
начало, дата
населенный пункт
наименование стада
1
2
3
4
5
6
7
8
9
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Решение схода жителей населенного пункта по закреплению и использованию племенных быков-производителей мясных молочных и комбинированных пород в общественном стаде, сформированном из поголовья личных подсобных хозяйств
Наименование населенного пункта
Дата проведения схода
Количество маточного поголовья (старше двух лет), голов
Количество маточного поголовья планируемого к участию в вольной случке, голов
Количество племенных быков производителей, голов
Идентификационный номера племенных быков-производителей
Порода
Регистрационный номер в ИАС
Наименование владельца быка (ов)
2.
Справка о кастрации беспородных быков данного общественного стада, выданного ветеринарным врачом, закрепленным за сельским округом
Номер и дата выдачи
Наименование сельского округа, населенного пункта
Вид животного
Количество быков, голов
ФИО выдавшего справку
3.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
БИК
ИИК
БИН
Кбе
Подтверждаю достоверность представленной информации и
осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных
сведений в соответствии с Законодательством Республики Казахстан.
Товаропроизводитель: _______ ________________________________________
(подпись) (Ф.И.О.)
Место печати (при наличии)
"_____" _______________ 20___год
Заявка принята к рассмотрению "_____" ____________ 20__ года
Руководитель отдела сельского хозяйства________ _____________________
(подпись) (Ф.И.О.)
Место печати
____________________ района _______________ области
форма 3
Отдел ___________________
_________________ района
________________ области
Заявка
на получение субсидий на возмещение поставщикам до 100 %
затрат по искусственному осеменению маточного поголовья
крупного рогатого скота/овец в крестьянских (фермерских),
личных подсобных хозяйствах и производственных кооперативах
1. Поставщик: _________________________________________________
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. физического лица/наименование юридического лица, адрес)

4) облысы, шығарылған елі: __________________________________________
_____________________________________________________________________
5) сатушы: __________________________________________________________
Р/с №
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Асыл тұқымды малдардың,
асыл тұқымды құс
шаруашылығы өнімдерін
сатып алу-сату/лизингілеу
шарты
Шарт (тар) нөмірі
Жасасу күні
Бас саны
Бірлік құны, теңге
Шарт бойынша сомасы
Сатушы туралы деректер
(ел, сатушының атауы,
орналасқан жері)
2.
Асыл тұқымды малдарды және
асыл тұқымды құс
шаруашылығы өнімдерін
сатып алу-сату шарты
бойынша толық төлем
жасауды және/немесе
төлемнің кейінге
қалдырылғанын растайтын
төлем құжаттары
Құжат (тар) атауы
Бірлік құны, теңге
Барлық төленген сомасы,
теңге
3.
Асыл тұқымды малға, асыл
тұқымды тәулік балапандар
мен асыл тұқымды
жұмыртқаға асыл тұқымдық
куәлік (сертификат) немесе
асыл тұқымды және
селекциялық ірі қара малға
селекциялық карточка
Куәлік (тер) нөмірі
Берілген күні
4.
Жануарларды және құстарды
кіріске алу актісі
Акт нөмірі
Күні
Саны
5.
Тауар өндірушіден
карантинді алу туралы акті
(асыл тұқымды және
селекциялық ірі қара малды
шетелден сатып алған
жағдайда)
Акт нөмірі
Күні
Саны
6.
Құстарды торда немесе
еденде күтіп-бағуға
арналған технологиялық
жабдықтың болуын растайтын
құжаттар
Құжат (тар) атауы
Нөмірі және күні
(бар болған жағдайда)
7.
Асыл тұқымды ірі қара мал
басын өсірумен айналысатын
тауар өндірушілер үшін:
тиісті тұқым бойынша
Республикалық палатаның
немесе тиісті тұқым
бойынша Республикалық
палата ұсынған жеке және
заңды тұлғалардың
консалтингтік сүйемелдеуі
туралы шартының № және
күні (тек асыл тұқымды
аналық мал басын сатып
алған жағдайда)
Шарт нөмірі
Жасасу күні
8.
ДНК–паспорты (асыл тұқымды
тұқымдық бұқаларды
шетелден сатып алған
жағдайда)
Құжат (тар) атауы
Нөмірі және күні
(бар болған жағдайда)
9.
Сатып алынған асыл тұқымды
және селекциялық ірі қара
малды пайдалану туралы
келісім
Жасасу күні
Жануар түрі
Бас саны
Қолдану мерзімі
10.
Ағымдағы шоттың болуы
туралы екінші деңгейдегі
банктiң немесе ұлттық
почта операторының
анықтамасы
ЖСН/БСН
Кбе
Банктің не почта
операторының
деректемелері:
Банктің не почта
операторының атауы:
БСК
ЖСК
БСН
Кбе
Ұсынылған ақпараттың шынайылығын растаймын және жалған
мәліметтер ұсынған үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес
жауапкершілік туралы хабардармын.
Тауар өндіруші (сатып алушы): _______________________________________
_____________________________________________________________________
(қолы) (басшының Т.А.Ә.)
Мөр орны (болған жағдайда)
"_____" _____________ 20___ жыл
Өтiнiм 20 __ жылғы "___" ____________ қарауға қабылданды
____________________ облысы ______________________ ауданы
Ауыл шаруашылығы бөлімінің басшысы ______ ___________________________
(қолы) (Т.А.Ә.)
Мөр орны
2-нысан
_____________________ облысы
__________________ ауданының
_____________________ бөлімі
Жеке қосалқы шаруашылықтардың мал басынан құралған жалпы
табында өсімін молайту үшін пайдаланатын етті, сүтті және
құрама бағыттағы асыл тұқымды тұқымдық бұқаларды күтіп-бағуға
субсидиялар алуға арналған өтінім
Тауар өндіруші ______________________________________________________
(жеке тұлғаның Т.А.Ә./заңды тұлғаның атауы)
Облыс және аудан: ___________________________________________________
Тіркеу нөмірі, тіркелген күні: ______________________________________
Жалпы табында шығылыстыру үшін пайдаланылатын тұқымдық бұқалар
Тұқымдық бұқа туралы мәліметтер
Тұқымдық бұқаны пайдалану
жануар-
дың
жеке
нөмірі
(бұдан
әрі -
ЖЖН)
инвен-
тарлық
нөмірі
лақап
аты
жасы,
(айы)
тұқымы
палата-
дағы
тіркеу
нөмірі
баста-
луы,
күні
елді
мекен
табынның
атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
9
Р/с №
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Жеке қосалқы
шаруашылықтардың мал
басынан
қалыптастырылған жалпы
табында етті, сүтті
және қос бағыттағы асыл
тұқымды тұқымдық
бұқаларды бекітіп беру
және пайдалану
жөніндегі елді мекен
тұрғындары жиналысының
шешімі
Елді мекен атауы
Жиналыс өткізу күні
Аналық мал басы саны
(екі жастан жоғары), бас
Еркін шағылыстыруға
қатыстыруға жоспарланған
аналық мал басы саны,
бас
Асыл тұқымдық бұқалар
саны, бас
Асыл тұқымдық бұқалардың
бірдейлендіру нөмірлері
Тұқымы
АТЖ-дағы тіркеу нөмірі
Бұқа (лар) иесінің атау
2.
Осы жалпы табындағы
тұқымсыз бұқаларды
піштіру туралы ауылдық
округке бекітілген
ветеринариялық дәрігер
берген анықтама
Нөмірі және берілген
күні
Ауылдық округ, елді
мекен атауы
Жануар түрі
Бұқалар саны, бас
Анықтама берушінің ТАӘ
3.
Ағымдағы шоттың болуы
туралы екінші
деңгейдегі банктiң
немесе ұлттық почта
операторының анықтамасы
ЖСН/БСН
Кбе
Банктің не почта
операторының
деректемелері:
Банктің не почта
операторының атауы:
БСК
ЖСК
БСН
Кбе
Ұсынылған ақпараттың шынайылығын растаймын және жалған
мәліметтер ұсынған үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес
жауапкершілік туралы хабардармын.
Тауар өндіруші: _______ _____________________________________________
(қолы) (Т.А.Ә.)
Мөр орны (болған жағдайда)
"_____" _______________ 20___жыл
Өтiнiм 20 __ жылғы "___" ____________ қарауға қабылданды
____________________ облысы _____________________ ауданы
Ауыл шаруашылығы бөлімінің басшысы __________________________________
(қолы) (Т.А.Ә.)
Мөр орны
3-нысан
_____________________ облысы
__________________ ауданының
ауыл шаруашылығы бөлімі
Шаруашылық (фермерлік), жеке қосалқы шаруашылықтарда және
өндірістік кооперативтерде ірі қара малдың/қойдың аналық мал
басын қолдан ұрықтандыру жөніндегі шығындарды жеткізушілерге
100 %-ға дейін өтеуге субсидиялар алуға арналған өтінім
1. Жеткізуші: _______________________________________________________
_____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның Т.А.Ә./заңды тұлғаның атауы, мекенжайы)

2. ИИН/БИН ____________________________________________________
(для физического /юридического лица)
3. Адрес поставщика:___________________________________________
_____________________________________________________________________
(область, район, город/село/аул, улица, № дома)
4. Оказана услуга по искусственному осеменению маточного
поголовья крупного рогатого скота/овец __________ голов.
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Договор по оказанию услуг по искусственному осеменению маточного поголовья крупного рогатого скота/овец в крестьянско-фермерских/производственных кооперативах и личных подсобных хозяйствах
Номер договора
Дата заключения
2.
Договор на приобретение семени для маточного поголовья крупного рогатого скота у отечественного племенного центра (за исключением племенных центров)
Номер договора
Дата заключения
3.
Акт осеменения маточного поголовья крупного рогатого скота/овец и акта обследования осемененного маточного поголовья крупного рогатого скота
Номер и дата акта
Вид животного
Количество осемененного поголовья, голов
Наименование сельского округа и ФИО техника-осеменатора
4.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
БИК
ИИК
БИН
Кбе
Подтверждаю достоверность представленной информации и
осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных
сведений в соответствии с Законодательством Республики Казахстан.
Поставщик: _________ _______________________________________________
(подпись) (Ф.И.О. руководителя)
Место печати (при наличии)
"_____" _______________ 20__ г.
Заявка принята к рассмотрению "_____" ____________ 20__ года
Руководитель отдела _________ ___________________________________
(подпись) (Ф.И.О. руководителя)
Место печати
форма 4
Отдел ___________________
_________________ района
________________ области
Заявка на получение субсидий
за реализацию бычков на откормочные площадки первого
уровня производства
Наименование хозяйствующего субъекта: _______________________________
Область и район: _______________________________
Регистрационный номер, дата регистрации:_____________________________
Сведения о бычках, реализованных на откормочные площадки
ИНЖ
Возраст при продаже, месяцев
Живая масса при продаже, килограмм
Дата продажи
Покупатель
Наименование откорм-площадки
Учетный номер
1
2
3
4
5
6
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
БИК
ИИК
БИН
Кбе
2.
Договор купли-продажи бычков на откормочную площадку или при реализации через заготовительные организации – договор закупа крупного рогатого скота между товаропроизводителем, заготовительной организацией и откормочной площадкой
Номер договора
Дата заключения
Количество приобретенных бычков, голов
Стоимость одной головы, тенге
Всего сумма по договору, тенге
3.
Акт приема-передачи бычков на откормочную площадку
Номер и дата акта
Количество бычков, голов
Подтверждаю достоверность представленной информации и
осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных
сведений в соответствии с Законодательством Республики Казахстан.
Товаропроизводитель (покупатель): ___________________________________
(подпись)
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. руководителя)
Место печати (при наличии)
"_____" ______________ 20__год
Заявка принята к рассмотрению "_____" ____________ 20__ года
Руководитель отдела сельского хозяйства __________ __________________
(подпись) (Ф.И.О.)
Место печати
_________________ района __________________ области
форма 5
Отдел ___________________
_________________ района
________________ области
Заявка
на получение субсидий на удешевление затрат по заготовке и
приобретению грубых, сочных, концентрированных кормов и
кормовых добавок
1.Товаропроизводитель: _____________________________________________
(Ф.И.О./наименование товаропроизводителя)

2. ЖСН/ БСН _________________________________________________________
(жеке/заңды тұлға үшін)
3. Жеткізушінің мекенжайы: __________________________________________
_____________________________________________________________________
(облыс, аудан, қала/ауыл, көше, үй №)
4. Ірі қара малдың/қойдың аналық мал басын қолдан ұрықтандыру бойынша
__________________ мал басына көрсетілген қызметтер.
Р/с №
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Шаруашылық (фермерлік), жеке
қосалқы шаруашылықтарда және
өндірістік кооперативтерде
ірі қара малдың/қойдың аналық
мал басын қолдан ұрықтандыру
бойынша қызметтер көрсету
жөніндегі шарт
Шарт нөмірі
Жасасу күні
2.
Отандық асыл тұқымдық
орталықтан (асыл тұқымдық
орталықтарды қоспағанда) ірі
қара малдың аналық мал басы
үшін ұрық сатып алуға
арналған шарт
Шарт нөмірі
Жасасу күні
3.
Ірі қара малдың/қойдың аналық
мал басын ұрықтандыру актісі
және ұрықтандырылған ірі қара
малдың аналық басын тексеру
актісі
Акт нөмірі және күні
Жануар түрі
Ұрықтандырылған мал
басы саны, бас
Ауылдық округ атауы
және
ұрықтандырушы-техниктің
ТАӘ
4.
Ағымдағы шоттың болуы туралы
екінші деңгейдегі банктiң
немесе ұлттық почта
операторының анықтамасы
ЖСН/БСН
Кбе
Банктің не почта
операторының
деректемелері:
Банктің не почта
операторының атауы:
БСК
ЖСК
БСН
Кбе
Ұсынылған ақпараттың шынайылығын растаймын және жалған
мәліметтер ұсынған үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес
жауапкершілік туралы хабардармын.
Жеткізуші: _________ ________________________________________________
(қолы) (басшының Т.А.Ә.)
Мөр орны (болған жағдайда)
"_____" _______________ 20__ ж.
Өтiнiм 20 __ жылғы "___" ____________ қарауға қабылданды
Бөлімінің басшысы ___________________________________________________
(қолы) (Т.А.Ә.)
Мөр орны
4-нысан
_____________________ облысы
__________________ ауданының
ауыл шаруашылығы бөлімі
Бірінші деңгейлі өндірістегі бұқашықтарды бордақылау
алаңдарына өткізуге субсидиялар алуға арналған өтінім
Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы: _____________________________
Облыс және аудан: ___________________________________________________
Тіркеу нөмірі, тіркелген күні: ______________________________________
Бордақылау алаңдарына өткізілген бұқашықтар туралы мәліметтер
ЖЖН
Сатылған
кезіндегі
жасы, айы
Сатылған
кезіндегі
тірідей
салмағы, кг
Сатылған
күні
Сатып алушы
Бордақылау
алаңының
атауы
Есептік
нөмірі
1
2
3
4
5
6
Р/с №
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Ағымдағы шоттың болуы
туралы екінші деңгейдегі
банктiң немесе ұлттық
почта операторының
анықтамасы
ЖСН/БСН
Кбе
Банктің не почта операторының деректемелері:
Банктің не почта операторының атауы:
БСК
ЖСК
БСН
Кбе
2.
Бұқашықтарды бордақылау
алаңдарына сатып
алу-сату шарты немесе
дайындаушы ұйымдар
арқылы өткізген кезде –
тауар өндіруші,
дайындаушы ұйым және
бордақылау алаңы
арасындағы ірі қара
малды сатып алу шарты
Шарт нөмірі
Жасасу күні
Сатып алынған
бұқашықтар саны, бас
Бір бастың құны, теңге
Шарт бойынша барлық
сомасы, теңге
3.
Бұқашықтарды бордақылау
алаңдарына қабылдап алу
– беру актісі
Акт нөмірі және күні
Бұқашықтар саны, бас
Ұсынылған ақпараттың шынайылығын растаймын және жалған
мәліметтер ұсынған үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес
жауапкершілік туралы хабардармын.
Тауар өндіруші (сатып алушы): _______________________________________
(қолы)
_____________________________________________________________________
(басшының Т.А.Ә.)
Мөр орны (болған жағдайда)
"_____" ______________ 20__жыл
Өтiнiм 20 __ жылғы "___" _________________________ қарауға қабылданды
_________________________ облысы _____________________________ ауданы
Ауыл шаруашылығы бөлімінің басшысы __________________________________
(қолы) (Т.А.Ә.)
Мөр орны
5-нысан
_____________________ облысы
__________________ ауданының
ауыл шаруашылығы бөлімі
Ірі, шырынды және құрама жемшөптер мен жемшөптік
қоспаларды дайындау және сатып алу бойынша шығындарды
арзандатуға субсидиялар алуға арналған өтінім
1. Тауар өндіруші: __________________________________________________
(тауар өндірушінің Т.А.Ә./атауы)

2. БИН /ИИН_________________________________________________________
(для физического /юридического лица)
3. Адрес Товаропроизводителя: _______________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование региона, населенного пункта)
4. Учетный номер хозяйства _________________________________________
5. Наличие маточного поголовья _________________________голов
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Акт об отводе земельного участка на кормовые культуры и (или) сенокосных (косимых) угодий (пашни, сенокосы, пастбища корренного улучшения) и/или договор на покупку грубых, сочных, концентрированных кормов и кормовых добавок ((силос/сенаж/сено) и кормовых добавок (премиксы))
№ акта/договора
Дата выдачи акта/дата заключения договора
Площадь, га/объем, тонн
2.
Справка-расчет затрат на заготовку грубых, сочных, концентрированных кормов
Дата составления
Вид корма
Наименование затрат
Всего стоимость, тенге
3.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
БИК
ИИК
БИН
Кбе
Подтверждаю достоверность представленной информации и осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных сведений в соответствии с Законодательством Республики Казахстан.
Товаропроизводитель (покупатель): ___________________________________
(подпись)
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. руководителя)
Место печати (при наличии)
"_____" ______________ 20__год
Заявка принята к рассмотрению "_____" ____________ 20__ года
Руководитель отдела сельского хозяйства __________ __________________
(подпись) (Ф.И.О.)
Место печати
_________________ района __________________ области
форма 6
Отдел ___________________
_________________ района
________________ области
Заявка на получение субсидий
на удешевление стоимости производства говядины, конины,
баранины (ягнятины), верблюжатины, свинины, мяса птицы и
индейки, куриного яйца яичных кроссов (далее – пищевое яйцо),
молока, кумыса, шубата, шерсти тонкорунных овец
(далее – тонкая шерсть)
1. Товаропроизводитель:______________________________________________
(Ф.И.О. физического лица/наименование юридического лица)
2. Индивидуальный идентификационный номер/бизнес идентификационный
номер (для физического / юридического лица)
_____________________________________________________________________
3. Адрес товаропроизводителя:________________________________________
4. Учетный номер хозяйства (при наличии)_____________________________

2. БСН/ЖСН __________________________________________________________
(жеке/заңды тұлға үшін)
3. Тауар өндірушінің мекенжайы: _____________________________________
_____________________________________________________________________
(өңірдің, елді мекеннің атауы)
4. Шаруашылықтың есептік нөмірі _____________________________________
5. Аналық мал басының болуы _____________________________________ бас
Р/с №
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Жер учаскелерін жемшөп
дақылдарына және/(немесе)
шабындық (жайылымдық)
алқаптарына (егіндік жер,
шабындық, түпкілікті
жақсартылған жайылымдар) бөлу
туралы акті және/немесе ірі,
шырынды, құрама жемшөптерді
және жемшөптік қоспаларды
(сүрлем/пішендеме/пішен) және
жемшөптік қоспалар (премикстер)
сатып алуға арналған шарт
Акт/шарт нөмірі
Акт берілген
күн/шарт жасасу
күні
Алаң, га/көлемі,
тонна
2.
Ірі, шырынды, құрама
жемшөптерді дайындауға арналған
шығындардың анықтама-есебі
Жасау күні
Жемшөп түрі
Шығындар атауы
Барлық құны, теңге
3.
Ағымдағы шоттың болуы туралы
екінші деңгейдегі банктiң
немесе ұлттық почта
операторының анықтамасы
ЖСН/БСН
Кбе
Банктің не почта
операторының
деректемелері:
Банктің не почта
операторының атауы:
БСК
ЖСК
БСН
Кбе
Ұсынылған ақпараттың шынайылығын растаймын және жалған
мәліметтер ұсынған үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес
жауапкершілік туралы хабардармын.
Тауар өндіруші (сатып алушы): _______________________________________
(қолы)
_____________________________________________________________________
(басшының Т.А.Ә.)
Мөр орны (болған жағдайда)
"_____" ______________ 20__ жыл
Өтiнiм 20 __ жылғы "___" _________________________ қарауға қабылданды
___________________________ облысы ___________________________ ауданы
Ауыл шаруашылығы бөлімінің басшысы __________________________________
(қолы) (Т.А.Ә.)
Мөр орны
6-нысан
_____________________ облысы
__________________ ауданының
ауыл шаруашылығы бөлімі
Сиыр етi, жылқы етi, қой етi (қозы еті), түйе еті, шошқа етi,
құс етi және күрке тауық етi, жұмыртқалағыш кроссты тауық
жұмыртқасы (бұдан әрi – тағамдық жұмыртқа), сүт, қымыз,
шұбат, биязы жүнді қойлардың жүнi (бұдан әрi – биязы жүн)
өндiрісінің құнын арзандатуға субсидиялар алуға арналған өтінім
1. Тауар өндіруші: __________________________________________________
(жеке тұлғаның Т.А.Ә./заңды тұлғаның атауы)
2. Жеке сәйкестендіру нөмірі/бизнес сәйкестендіру нөмірі (жеке/заңды
тұлға үшін) _________________________________________________________
3. Тауар өндірушінің
мекенжайы: __________________________________________________________
4. Шаруашылықтың есептік нөмірі (бар болған
жағдайда): __________________________________________________________

5. Реализованный объем (заполнить нужное):
Вид продукции
Учетный номер предприятия по убою/переработке
Покупатель продукции, бизнес идентификационный номер
Уровень
Единица измерения
Произведенный и реализованный объем, единиц
Норматив субсидий за единицу, тенге
Итого субсидий, тысяч тенге
1
2
3
4
5
6
7
8
Говядина
килограмм
Баранина (ягнятина)
килограмм
Конина
килограмм
Верблюжатина
килограмм
Свинина
килограмм
Мясо птицы
килограмм
Мясо индейки
килограмм
Пищевое яйцо
штук
Молоко
килограмм
Кумыс
килограмм
Шубат
килограмм
Тонкая шерсть
килограмм
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Документы, подтверждающие реализацию продукции (не предоставляются в случае передачи продукции в собственные перерабатывающих предприятия или цеха)
Наименование документа (ов)
Номер (а) (при наличии)
Дата указанная в документе (ах)
Объем реализованной и оплаченной продукции
2.
Документы, подтверждающие оказанные услуги по убою животных и первичной переработке (договор, счет-фактуру, платежный документ) при использовании услуг предприятия, не принадлежащего товаропроизводителю
Наименование документа (ов)
Номер (а) (при наличии)
Дата указанная в документе (ах)
Объем реализованной и оплаченной продукции
3.
Документы, подтверждающие соответствие товаропроизводителей или откормочных площадок, у которых юридическим лицом осуществлен закуп услуг по откорму скота, критериям и требованиям (заполняется при подаче заявки по соответствующему направлению субсидирования впервые или при изменении уровня производства)
Наименование документа (ов)
Номер (а) (при наличии)
Дата указанная в документе (ах)
Соответствует или не соответствует
4.
Договор на закуп услуг по откорму скота и документы, подтверждающие полную оплату стоимости услуг по откорму скота (заполняется при закупе услуг по откорму скота)
Наименование документа (ов)
Номер (а) (при наличии)
Дата указанная в документе (ах)
5.
Реестр товарно-транспортных накладных на реализацию продукции (в случае передачи продукции в собственные перерабатывающие предприятия или цеха)
Номер и дата товарно-транспортной накладной (указывается по каждой накладной)
Объем реализованной продукции, килограмм (указывается по каждой накладной)
6.
Реестр кассовых чеков (заполняется в случае самостоятельной реализации продукции)
Номер и дата кассового чека (указывается по каждому чеку)
Объем реализованной продукции, килограмм (указывается по каждому чеку)
7.
Акт забоя животных
Номер и дата акта (ов)
Количество забитого поголовья, голов
Всего живой вес, килограмм
Всего убойный вес, килограмм
Средний убойный вес одной головы, килограмм
8.
Выписка из похозяйственной книги или отчета из формы 24-сельское хозяйство "Отчет о состоянии животноводства";
Наименование документа
Дата и период
Номер (при наличии)
Объем произведенной продукции, килограмм
Регистрационный номер и дата принятия отчета органами статистики
9.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
БИК
ИИК
БИН
Кбе
Подтверждаю достоверность представленной информации и
осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных
сведений в соответствии с Законодательством Республики Казахстан.
Товаропроизводитель ________ _________________"____" _______ 20__год
(подпись) (Ф.И.О., печать (при наличии))
Заявка принята к рассмотрению "_____" ____________ 20__ года
Руководитель отдела сельского хозяйства______________________
_____________________района _________________области ________________
______________________________________________
(подпись) (Ф.И.О., печать)
Согласовывается в случае подачи заявки птицефабриками
"Согласовано"
ОЮФЛ "Союз птицеводов Казахстана"
______________ ___________________________________________ "____ " _______ 20__ год
(подпись) (Ф.И.О., печать)
форма 7
Отдел ___________________
_________________ района
________________ области
Заявка
на получение субсидий
на ведение селекционной и племенной работы с маточным
поголовьем крупного рогатого скота, охваченного породным
преобразованием
Наименование хозяйствующего субъекта: _______________________________
Область и район: _______________________________
Регистрационный номер, дата регистрации:_____________________________
Статистика по ведению породного преобразования:
Маточное поголовье (от 18 месяцев), голов: __________
Племенных быков мясного направления, голов: ______________
Нагрузка на быка-производителя, голов: ________________________
Используемые в хозяйстве быки-производители
Сведения о быке-производителе
Использование быка-производителя
Сведения о приобретении
ИНЖ
возраст, месяцев
порода
регистрационный номер в палате
начало, дата
период, сезонов
дата поступления
наименование продавца
1
2
3
4
5
6
7
8
Маточное поголовье, участвующее в породном преобразовании
ИНЖ
Возраст, месяцев
Дата регистрации в хозяйстве
1
2
3
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
БИК
ИИК
БИН
Кбе
Подтверждаю достоверность представленной информации и
осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных
сведений в соответствии с Законодательством Республики Казахстан.
Товаропроизводитель (покупатель): ___________________________________
(подпись)
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. руководителя)
Место печати (при наличии)
"_____" ______________ 20__год
Заявка принята к рассмотрению "_____" ____________ 20__ года
Руководитель отдела сельского хозяйства __________ __________________
(подпись) (Ф.И.О.)
Место печати
_________________ района __________________ области
форма 8
Отдел ___________________
_________________ района
________________ области
Заявка
на получение субсидий на ведение селекционной и племенной
работы с маточным поголовьем крупного рогатого скота (для
товаропроизводителей, занимающихся разведением племенного
крупного рогатого скота мясного и молочного направлений
продуктивности)
Наименование хозяйствующего субъекта: _______________________________
Область и район: _______________________________
Регистрационный номер, дата регистрации:_____________________________
Статистика по маточному поголовью
Маточного поголовья (коровы, нетели и телки старше 15 месяцев),
голов: __________
Сведения о племенном маточном поголовье
Сведения о животном
Сведения о последнем осеменении
ИНЖ
кличка
возраст, месяцев
порода
регистрационый номер в палате
наименование стада
дата
метод осеменения*
бык-производитель
1
2
3
4
5
6
7
8
9

5. Өткізілген көлемі (қажеттісін толтыру):
Өнімнің
түрі
Мал
сою/
өңдеу
бойынша
кәсіп-
орынның
есептік
нөмірі
Өнімді
сатып
алушы,
бизнес
сәйкес-
тендіру
нөмірі
Деңгейі
Өлшем
бірлігі
Өнді-
рілген
және
өткі-
зілген
өнім
көлемі,
бірлік
1
бірлік
үшін
субси-
диялау
норма-
тиві,
теңге
Субси-
диялар-
дың
жиыны,
мың
теңге
1
2
3
4
5
6
7
8
Сиыр еті
килограмм
Қой еті
(қозы
еті)
килограмм
Жылқы еті
килограмм
Түйе еті
килограмм
Шошқа еті
килограмм
Құс еті
килограмм
Күрке
тауық еті
килограмм
Тағамдық
жұмыртқа
дана
Сүт
килограмм
Қымыз
килограмм
Шұбат
килограмм
Биязы жүн
килограмм
Р/с
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Өнімді өткізілгенін және өнім ақысы
толық төленгенін растайтын құжаттар
(өнімді жекеменшік өндеу
кәсіпорындарына немесе цехтарына
өткізген жағдайда ұсынылмайды)
Құжат (тар) атауы
Нөмір (лер) (бар
болған жағдайда)
Құжат (тарда)
көрсетілген күн
Өткізілген өнім
көлемі
2.
Тауар өндірушіге тиесілі емес
кәсіпорынның қызметін пайдаланған
кезде, малды сою және бастапқы
өңдеу бойынша көрсетілген
қызметтерді растайтын құжаттар
(шарт, шот-фактура, төлем
құжаттары)
Құжат (тар) атауы
Нөмір (лер) (бар
болған жағдайда)
Құжат (тарда)
көрсетілген күн
Өткізілген және
төленген өнім
көлемі
3.
Заңды тұлға мал бордақылау
қызметтерді сатып алуды жүзеге
асырған тауар өндірушілердің немесе
бордақылау алаңдарының өлшемдер мен
талаптарға сәйкестігін растайтын
құжаттар (тиісті субсидиялау бағыты
бойынша алғаш рет өтінім берген
кезде немесе өндіріс деңгейі
өзгерген кезде ұсынылады)
Құжат (тар) атауы
Нөмір (лер) (бар
болған жағдайда)
Құжат (тарда)
көрсетілген күн
Сәйкес немесе
сәйкес емес
4.
Мал бордақылау жөніндегі
көрсетілген қызметтерді сатып алуға
арналған шарт және мал бордақылау
жөніндегі көрсетілген қызметтер
құнын толық төлегенін растайтын
құжаттар (мал бордақылау жөніндегі
көрсетілген қызметтерді сатып алған
кезде толтырылады)
Құжат (тар) атауы
Нөмір (лер) (бар
болған жағдайда)
Құжат (тарда)
көрсетілген күн
5.
Өнімді өткізуге тауар-көліктік
жүкқұжаттардың тізілімі (өнімді
өзінің өндеуші кәсіпорындарына
немесе цехтарына өткізген жағдайда)
Тауар-көліктік
жүкқұжаттардың
нөмірі және күні
(әрбір жүкқұжаты
бойынша
көрсетіледі)
Өткізілген өнім
көлемі, килограмм
(әрбір жүкқұжаты
бойынша
көрсетіледі)
6.
Кассалық чектердің тізілімі (өнімді
өздері өткізген жағдайда
толтырылады)
Кассалық чектің
нөмірі және күні
(әрбір чек бойынша
көрсетіледі)
Өткізілген өнім
көлемі, килограмм
(әрбір чек бойынша
көрсетіледі)
7.
Жануарларды сою актісі
Акт (тар) нөмірі
және күні
Сойылған мал басы
саны, бас
Барлық тірідей
салмағы, килограмм
Барлық сойыс
салмағы, килограмм
Бір бастың орташа
сойыс салмағы,
килограмм
8.
Шаруашылық жүргізу кітабынан немесе
24-ауыл шаруашылығы нысаны "Мал
шараушылығының жағдайы туралы"
есебінен үзінді-көшірме
Құжат атауы
Күні және кезеңі
Нөмірі (бар болған
жағдайда)
Өндірілген өнім
көлемі, килограмм
Статистика
органдарының
есепті қабылдау
күні және тіркеу
нөмірі
9.
Ағымдағы шоттың болуы туралы екінші
деңгейдегі банктiң немесе ұлттық
почта операторының анықтамасы
ЖСН/БСН
Кбе
Банктің не почта
операторының
деректемелері:
Банктің не почта
операторының
атауы:
БСК
ЖСК
БСН
Кбе
Ұсынылған ақпараттың шынайылығын растаймын және жалған
мәліметтер ұсынған үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес
жауапкершілік туралы хабардармын.
Тауар өндіруші: ___________ _________________________________________
(қолы) (Т.А.Ә., мөрі)
"____" _______ 20__жыл
Өтiнiм 20 __ жылғы "___" _________________________ қарауға қабылданды
_________________________ облысы _____________________________ ауданы
Ауыл шаруашылығы бөлімінің басшысы __________________________________
(қолы) (Т.А.Ә.)
Мөр орны (болған жағдайда)
Құс фабрикалары өтінім берген жағдайда келісіледі
"Келісілді"
"Қазақстан құс өсірушілер одағы" ЗЖТБ
___________________ _________________________________________________
(қолы) (Т.А.Ә., мөрі)
"____ " _______ 20__ жыл
7-нысан
_____________________ облысы
__________________ ауданының
_____________________ бөлімі
Тұқымдық түрлендірумен қамтылған ірі қара малдың аналық мал
басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыс жүргізуге
субсидиялар алуға арналған өтінім
Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы: _____________________________
Облысы және ауданы: _________________________________________________
Тіркеу нөмірі, тіркелген күні: ______________________________________
Тұқымдық түрлендіруді жүргізу бойынша статистика:
Аналық мал басы (18 айдан бастап), бас: ______________
Етті бағыттағы асыл тұқымды бұқалар, бас: ____________
Тұқымдық бұқаға жүктеме, бас: ________________________
Шаруашылықта пайдаланылатып тұқымдық бұқалар
Тұқымдық бұқа
туралы мәліметтер
Тұқымдық бұқаны
пайдалану
Сатып алу туралы
мәліметтер
ЖЖН
жасы,
ай
тұқымы
палатадағы
тіркеу
нөмірі
басталуы,
күні
кезеңі,
маусым
түскен
күні
сатушының
атауы
1
2
3
4
5
6
7
8
Тұқымдық түрлендіруде қатысатын аналық мал басы
ЖЖН
Жасы, ай
Шаруашылықта тіркелген күні
1
2
3
Р/с №
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Ағымдағы шоттың болуы
туралы екінші
деңгейдегі банктiң
немесе ұлттық почта
операторының
анықтамасы
ЖСН/БСН
Кбе
Банктің не почта
операторының деректемелері:
Банктің не почта
операторының атауы:
БСК
ЖСК
БСН
Кбе
Ұсынылған ақпараттың шынайылығын растаймын және жалған
мәліметтер ұсынған үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес
жауапкершілік туралы хабардармын.
Тауар өндіруші (сатып алушы): _______________________________________
(қолы)
_____________________________________________________________________
(басшының Т.А.Ә.)
Мөр орны (болған жағдайда)
"_____" ______________ 20__жыл
Өтiнiм 20 __ жылғы "___" _________________________ қарауға қабылданды
________________________ облысы ______________________________ ауданы
Ауыл шаруашылығы бөлімінің басшысы __________________________________
(қолы) (Т.А.Ә.)
Мөр орны
8-нысан
_____________________ облысы
__________________ ауданының
_____________________ бөлімі
Ірі қара малдың аналық мал басымен селекциялық және
асыл тұқымдық жұмыс жүргізуге (өнімділіктің етті және сүтті
бағыттарында ірі қара малды өсіруімен айналысатын тауар
өндірушілер үшін) субсидиялар алуға арналған өтінім
Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы: _____________________________
Облысы және ауданы: _________________________________________________
Тіркеу нөмірі, тіркелген күні: ______________________________________
Аналық мал басы бойынша статистика
Аналық мал басы
(15 айдан үлкен сиырлар, қашарлар және құнажындар), бас: ____________
Асыл тұқымды аналық мал басы туралы мәліметтер
Мал туралы мәлімет
Соңғы ұрықтандыру
туралы мәліметтер
ЖЖН
лақап
аты
жасы,
ай
тұқымы
пала-
тадағы
тіркеу
нөмірі
табынның
атауы
күні
ұрық-
тандыру
әдісі
тұқым-
дық
бұқа
1
2
3
4
5
6
7
8
9

* метод осеменения (1 - искусственное осеменение, 2 - ручная случка),
не заполняется при вольной случке
Используемые в вольной случке быки-производители
Сведения о быках-производителях
ИНЖ
инвентарный номер
кличка
возраст, месяцев
порода
регистрационный номер в палате
Номер гурта
1
2
3
4
5
6
7
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
БИК
ИИК
БИН
Кбе
2.
Договор о научно-консалтинговом сопровождении
Номер договора
Дата заключения
Подтверждаю достоверность представленной информации и
осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных
сведений в соответствии с Законодательством Республики Казахстан.
Товаропроизводитель (покупатель): ___________________________________
(подпись)
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. руководителя)
Место печати (при наличии)
"_____" ______________ 20__год
Заявка принята к рассмотрению "_____" ____________ 20__ года
Руководитель отдела сельского хозяйства __________ __________________
(подпись) (Ф.И.О.)
Место печати
_________________ района __________________ области
форма 9
Отдел ___________________
_________________ района
________________ области
Заявка на получение субсидий
на ведение селекционной и племенной работы с маточным
поголовьем овец, охваченного породным преобразованием
Наименование хозяйствующего субъекта: _______________________________
Область и район: _______________________________
Регистрационный номер, дата регистрации:_____________________________
Статистика по ведению породного преобразования:
Маточное поголовье (от 12 месяцев), голов: __________
Племенных баранов-производителей, голов: __________
Нагрузка на барана-производителя, голов: __________
Используемые в хозяйстве бараны-производители:
Сведения о баране-производителе
Использование барана-производителя
Сведения о приобретении
ИНЖ
возраст, месяцев
порода
начало, дата
период, сезонов
дата поступления
наименование продавца
1
2
3
4
5
7
8
Список маточного поголовья овец, участвующего в породном преобразовании*
ИНЖ
ИНЖ
ИНЖ
ИНЖ
ИНЖ
1
2
3
4
5
* таблица включает информацию только по идентификационным номерам
животных, овцы приведҰнные в таблице участвуют в породном
преобразовании на дату формирования заявки, номера отсортированы в
порядке увеличения
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
БИК
ИИК
БИН
Кбе
Подтверждаю достоверность представленной информации и
осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных
сведений в соответствии с Законодательством Республики Казахстан.
Товаропроизводитель (покупатель): ___________________________________
(подпись)
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. руководителя)
Место печати (при наличии)
"_____" ______________ 20__год
Заявка принята к рассмотрению "_____" ____________ 20__ года
Руководитель отдела сельского хозяйства __________ __________________
(подпись) (Ф.И.О.)
Место печати
_________________ района __________________ области
форма 10
Отдел ___________________
_________________ района
________________ области
Заявка на получение субсидий
на получение субсидий на ведение селекционной и племенной
работы с маточным поголовьем овец в племенных заводах и
хозяйствах
Наименование хозяйствующего субъекта: _______________________________
Область и район: _______________________________
Регистрационный номер, дата регистрации:_____________________________
Статистика по племенному маточному поголовью
Маточное поголовье, голов:__________
Сведения о племенных баранах-производителях
ИНЖ
инвентарный номер
кличка
возраст, месяцев
порода
1
2
3
4
5
Список племенного маточного поголовья*
ИНЖ
ИНЖ
ИНЖ
ИНЖ
ИНЖ
1
2
3
4
5
* таблица включает информацию только по идентификационным
номерам животных, в таблице приводятся данные об овцах
зарегистрированных как племенные на дату формирования заявки, номера
отсортированы в порядке увеличения
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Договор о научно-консалтинговом сопровождении
Номер договора
Дата заключения
2.
Документы, подтверждающие наличие специального технологического оборудования, используемого для проведения искусственного осеменения сельскохозяйственных животных или договор с племенным и дистрибьютерным центром на проведение искусственного осеменения маточного поголовья овец
Наименование документа (ов)
Номер и дата (при наличии)
Наименование имеющегося в наличии оборудования или наименование племенного и дистрибьютерного центра с которым заключен договор
3.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
БИК
ИИК
БИН
Кбе
Подтверждаю достоверность представленной информации и
осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных
сведений в соответствии с Законодательством Республики Казахстан.
Товаропроизводитель (покупатель): ___________________________________
(подпись)
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. руководителя)
Место печати (при наличии)
"_____" ______________ 20__год
Заявка принята к рассмотрению "_____" ____________ 20__ года
Руководитель отдела сельского хозяйства __________ __________________
(подпись) (Ф.И.О.)
Место печати
_________________ района __________________ области
форма 11
Отдел ___________________
_________________ района
________________ области
Заявка на получение субсидий
на получение субсидий, на ведение селекционной и
племенной работы с маточным поголовьем маралов
(оленей) в племенных заводах и хозяйствах
Наименование хозяйствующего субъекта: _______________________________
Область и район: _______________________________
Регистрационный номер, дата регистрации:_____________________________
Статистика по поголовью самок:
Самки, голов:__________
Сведения о маралах (оленях)
ИНЖ
инвентарный номер
кличка
возраст, месяцев
1
2
3
4
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
БИК
ИИК
БИН
Кбе
2.
Договор о научно-консалтинговом сопровождении
Номер договора
Дата заключения
3.
Выписка из похозяйственной книги или отчета из формы
24-сельское хозяйство "Отчет о состоянии животноводства"
Наименование документа
Дата и период
Номер (при наличии)
Имеется поголовья, голов
Регистрационный номер и дата принятия отчета органами статистики
Подтверждаю достоверность представленной информации и
осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных
сведений в соответствии с Законодательством Республики Казахстан.
Товаропроизводитель (покупатель): ___________________________________
(подпись)
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. руководителя)
Место печати (при наличии)
"_____" ______________ 20__год
Заявка принята к рассмотрению "_____" ____________ 20__ года
Руководитель отдела сельского хозяйства __________ __________________
(подпись) (Ф.И.О.)
Место печати
_________________ района __________________ области
форма 12
Отдел ___________________
_________________ района
________________ области
Заявка на получение субсидий
на ведение селекционной и племенной работы с пчелосемьями в
племенных хозяйствах
Наименование хозяйствующего субъекта: _______________________________
Область и район: _______________________________
Регистрационный номер, дата регистрации:_____________________________
Статистика пчелосемей: __________
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
БИК
ИИК
БИН
Кбе
2.
Договор о научно-консалтинговом сопровождении
Номер договора
Дата заключения
3.
Выписка из похозяйственной книги или отчета из формы
24-сельское хозяйство "Отчет о состоянии животноводства"
Наименование документа
Дата и период
Номер (при наличии)
Имеется пчелосемей
Регистрационный номер и дата принятия отчета органами статистики
Подтверждаю достоверность представленной информации и
осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных
сведений в соответствии с Законодательством Республики Казахстан.
Товаропроизводитель (покупатель): ___________________________________
(подпись)
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. руководителя)
Место печати (при наличии)
"_____" ______________ 20__год
Заявка принята к рассмотрению "_____" ____________ 20__ года
Руководитель отдела сельского хозяйства __________ __________________
(подпись) (Ф.И.О.)
Место печати
_________________ района __________________ области
форма 13
Отдел ___________________
_________________ района
________________ области
Заявка
на получение субсидий племенными и дистрибьютерными центрами
за приобретение специальной техники и технологического
оборудования, используемого для проведения искусственного
осеменения маточного поголовья сельскохозяйственных животных
1. Покупатель: ________________________________________________
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. физического лица/наименование юридического лица, адрес)

* ұрықтандыру әдісі (1 – қолдан ұрықтандыру, 2 – қолдан шағылыстыру),
еркін шағылыстыру кезінде толтырылмайды
Еркін шағылыстыруда пайдаланылатын тұқымдық бұқалар
Тұқымдық бұқалар туралы мәліметтер
ЖЖН
инвентарлық
нөмірі
лақап
аты
жасы,
ай
тұқымы
палатадағы
тіркеу
нөмірі
табынның
атауы
1
2
3
4
5
6
7
Р/с
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Ағымдағы шоттың болуы
туралы екінші деңгейдегі
банктiң немесе ұлттық
почта операторының
анықтамасы
ЖСН/БСН
Кбе
Банктің не почта
операторының
деректемелері:
Банктің не почта
операторының атауы:
БСК
ЖСК
БСН
Кбе
2.
Ғылыми-консалтингтік
сүйемелдеу туралы шарт
Шарт нөмірі
Жасасу күні
Ұсынылған ақпараттың шынайылығын растаймын және жалған
мәліметтер ұсынған үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес
жауапкершілік туралы хабардармын.
Тауар өндіруші (сатып алушы):: ______________________________________
(қолы)
_____________________________________________________________________
(басшының Т.А.Ә.)
Мөр орны (болған жағдайда)
"_____" ______________ 20__жыл
Өтiнiм 20 __ жылғы "___" _________________________ қарауға қабылданды
__________________________ облысы ____________________________ ауданы
Ауыл шаруашылығы бөлімінің басшысы __________________________________
(қолы) (Т.А.Ә.)
Мөр орны
9-нысан
_____________________ облысы
__________________ ауданының
_____________________ бөлімі
Тұқымдық түрлендірумен қамтылған қойдың аналық мал
басымен селекциялық және асыл тұқымдық жұмыстар
жүргізуге субсидиялар алуға арналған өтінім
Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы: _____________________________
Облысы және ауданы: _________________________________________________
Тіркеу нөмірі, тіркелген күні: ______________________________________
Тұқымдық түрлендіруді жүргізу бойынша статистика
Аналық мал басы (12 айынан бастап), бас: __________
Асыл тұқымды тұқымдық қошқарларлар, бас: __________
Тұқымдық қошқарларға жүктеме, бас: ________________
Шаруашылықтарда пайдаланылатын тұқымдық қошқарлар:
Тұқымдық қошқар
туралы мәліметтер
Тұқымдық
қошқарды пайдалану
Сатып алу туралы
мәліметтер
ЖЖН
жасы, ай
тұқым
басталуы,
күні
кезеңі,
маусымы
түскен
күні
сатушының
атауы
1
2
3
4
5
7
8
Тұқымдық түрлендіруге қатысатын қойлардың аналық мал басының тізімі*
ЖЖН
ЖЖН
ЖЖН
ЖЖН
ЖЖН
1
2
3
4
5
* кесте тек малдарды бірдейлендіру нөмірлері жөніндегі ақпаратты
қамтиды, кестеде келтірілген қойлар тұқымдық түрлендіруге өтінімді
қалыптастыру мерзімінен бастап қатысады, нөмірлер ұлғаю тәртібінде
іріктелген
Р/с №
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Ағымдағы шоттың болуы
туралы екінші
деңгейдегі банктiң
немесе ұлттық почта
операторының
анықтамасы
ЖСН/БСН
Кбе
Банктің не почта
операторының
деректемелері:
Банктің не почта
операторының атауы:
БСК
ЖСК
БСН
Кбе
Ұсынылған ақпараттың шынайылығын растаймын және жалған
мәліметтер ұсынған үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес
жауапкершілік туралы хабардармын.
Тауар өндіруші (сатып алушы): _______________________________________
(қолы)
_____________________________________________________________________
(басшының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Мөр орны (болған жағдайда)
"_____" ______________ 20__жыл
Өтiнiм 20 __ жылғы "___" _________________________ қарауға қабылданды
_________________________ облысы _____________________________ ауданы
Ауыл шаруашылығы бөлімінің басшысы __________________________________
(қолы) (Т.А.Ә.)
Мөр орны
10-нысан
_____________________ облысы
__________________ ауданының
_____________________ бөлімі
Асыл тұқымдық зауыттар мен шаруашылықтарда
қойдың аналық басымен селекциялық және асыл тұқымдық
жұмыс жүргізуге субсидиялар алуға арналған өтінім
Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы: _____________________________
Облысы және ауданы: _________________________________________________
Тіркеу нөмірі, тіркелген күні: ______________________________________
Асыл тұқымды аналық мал басы бойынша статистика
Аналық мал басы, бас: _________________________
Асыл тұқымды тұқымдық қошқарлар туралы мәліметтер
ЖЖН
инвентарлық
нөмірі
лақап аты
жасы, ай
тұқымы
1
2
3
4
5
Асыл тұқымды аналық мал басының тізімі*
ЖЖН
ЖЖН
ЖЖН
ЖЖН
ЖЖН
1
2
3
4
5
* кесте тек малдарды бірдейлендіру жөніндегі ақпаратты қамтиды,
кестеде тұқымдық түрлендіруге өтінімді қалыптастыру күніне асыл
тұқымды ретінде тіркелген қойлар туралы деректер көрсетіледі,
нөмірлер ұлғаю тәртібінде іріктелген
Р/с
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Ғылыми-консалтингтік
сүйемелдеу туралы шарт
Шарт нөмірі
Жасасу күні
2.
Ауыл шаруашылығы
жануарларын қолдан
ұрықтандыруды жүргізу
үшін пайдаланылатын
арнайы технологиялық
жабдықтың болуын
растайтын құжаттар
немесе қойлардың аналық
мал басына қолдан
ұрықтандыру жүргізуге
асыл тұқымдық және
дистрибьютерлік
орталықпен жасалған
шарт
Құжат (тар) атауы
Нөмірі және күні
(бар болған жағдайда)
Жабдықтың болуы немесе
шарт жасалған асыл
тұқымдық және
дистрибьютерлік
орталықтың атауы
3.
Ағымдағы шоттың болуы
туралы екінші деңгейдегі
банктiң немесе ұлттық
почта операторының
анықтамасы
ЖСН/БСН
Кбе
Банктің не почта
операторының
деректемелері:
Банктің не почта
операторының атауы:
БСК
ЖСК
БСН
Кбе
Ұсынылған ақпараттың шынайылығын растаймын және жалған
мәліметтер ұсынған үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес
жауапкершілік туралы хабардармын.
Тауар өндіруші (сатып алушы): _______________________________________
(қолы)
_____________________________________________________________________
(басшының Т.А.Ә.)
Мөр орны (болған жағдайда)
"_____" ______________ 20__жыл
Өтiнiм 20 __ жылғы "___"__________________________ қарауға қабылданды
_____________________________ облысы _________________________ ауданы
Ауыл шаруашылығы бөлімінің басшысы __________________________________
(қолы) (Т.А.Ә.)
Мөр орны
11-нысан
_____________________ облысы
__________________ ауданының
_____________________ бөлімі
Асыл тұқымды зауыттар мен шаруашылықтарда маралдардың
(бұғылардың) аналық мал басымен селекциялық және асыл
тұқымдық жұмыс жүргізуге субсидиялар алуға арналған өтінім
Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы: _____________________________
Облысы және ауданы: _________________________________________________
Тіркеу нөмірі, тіркелген күні: ______________________________________
Аналық мал басы бойынша статистика
Аналықтары, бас: _________________
Маралдар (бұғылар) туралы мәліметтер
ЖЖН
инвентарлық нөмірі
лақап аты
жасы, айы
1
2
3
4
Р/с
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Ағымдағы шоттың болуы
туралы екінші деңгейдегі
банктiң немесе ұлттық
почта операторының
анықтамасы
ЖСН/БСН
Кбе
Банктің не почта
операторының
деректемелері:
Банктің не почта
операторының атауы:
БСК
ЖСК
БСН
Кбе
2.
Ғылыми-консалтингтік
сүйемелдеу туралы шарт
Шарт нөмірі
Жасасу күні
3.
Шаруашылық жүргізу
кітабынан немесе 24-ауыл
шаруашылығы нысаны "Мал
шараушылығының жағдайы
туралы" есебінен
үзінді-көшірме
Құжат атауы
Күні және кезеңі
Нөмірі
(бар болған жағдайда)
Мал басы бар, бас
Статистика органдарымен
есепті қабылдау күні
және тіркеу нөмірі
Ұсынылған ақпараттың шынайылығын растаймын және жалған
мәліметтер ұсынған үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес
жауапкершілік туралы хабардармын.
Тауар өндіруші (сатып алушы): _______________________________________
(қолы)
_____________________________________________________________________
(басшының Т.А.Ә.)
Мөр орны (болған жағдайда)
"_____" ______________ 20__жыл
Өтiнiм 20 __ жылғы "___"__________________________ қарауға қабылданды
____________________________ облысы __________________________ ауданы
Ауыл шаруашылығы бөлімінің басшысы __________________________________
(қолы) (Т.А.Ә.)
Мөр орны
12-нысан
_____________________ облысы
__________________ ауданының
_____________________ бөлімі
Асыл тұқымды шаруашылықтарда бал ара ұясымен селекциялық және
асыл тұқымдық жұмыс жүргізуге субсидиялар алуға арналған өтінім
Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы: _____________________________
Облысы және ауданы: _________________________________________________
Тіркеу нөмірі, тіркелген күні: ______________________________________
Бал ара ұясы бойынша статистика: __________
Р/с
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Ағымдағы шоттың болуы
туралы екінші деңгейдегі
банктiң немесе ұлттық
почта операторының
анықтамасы
ЖСН/БСН
Кбе
Банктің не почта
операторының
деректемелері:
Банктің не почта
операторының атауы:
БСК
ЖСК
БСН
Кбе
2.
Ғылыми-консалтингтік
сүйемелдеу туралы шарт
Шарт нөмірі
Жасасу күні
3.
Шаруашылық жүргізу
кітабынан немесе 24-ауыл
шаруашылығы нысаны "Мал
шараушылығының жағдайы
туралы" есебінен
зінді-көшірме
Құжат атауы
Күні және кезеңі
Нөмірі
(бар болған жағдайда)
Бал ара ұясы бар
Статистика органдарымен
есепті қабылдау күні
және тіркеу нөмірі
Ұсынылған ақпараттың шынайылығын растаймын және жалған
мәліметтер ұсынған үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес
жауапкершілік туралы хабардармын.
Тауар өндіруші (сатып алушы): _______________________________________
(қолы)
_____________________________________________________________________
(басшының Т.А.Ә.)
Мөр орны (болған жағдайда)
"_____" ______________ 20__жыл
Өтiнiм 20 __ жылғы "___" _________________________ қарауға қабылданды
__________________________ облысы ____________________________ ауданы
Ауыл шаруашылығы бөлімінің басшысы __________________________________
(қолы) (Т.А.Ә.)
Мөр орны
13-нысан
_____________________ облысы
__________________ ауданының
Ауыл шаруашылығы бөлімі
Асыл тұқымды және асыл тұқымды дистрибьютерлік орталықтардың
ауыл шаруашылығы жануарларының аналық мал басын қолдан
ұрықтандыруды жүргізуі үшін пайдаланылатын арнайы техника мен
технологиялық жабдықтарын сатып алу үшін субсидиялар алуға
арналған өтінім
1. Сатып алушы: _____________________________________________________
_____________________________________________________________________
(жеке тұлғаның Т.А.Ә./заңды тұлғаның атауы, мекенжайы)

2. ИИН/БИН ____________________________________________________
(для физического /юридического лица)
3. Приобретено __________ единиц специальной техники и
технологического оборудования, используемого для проведения
искусственного осеменения маточного поголовья сельскохозяйственных
животных.
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Договор купли-продажи на приобретение специальной техники и технологического оборудования, используемого для проведения искусственного осеменения маточного поголовья сельскохозяйственных животных
Номер договора
Дата заключения
Вид приобретенного оборудования
2.
Документы, подтверждающие стоимость и оплату приобретенных товаров
Наименование документа (ов)
Номер (а) (при наличии)
Дата указанная в документе (ах)
Стоимость и оплаченная сумма
3.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
БИК
ИИК
БИН
Кбе
Подтверждаю достоверность представленной информации и
осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных
сведений в соответствии с Законодательством Республики Казахстан.
Покупатель: ____________ ____________________________________________
(подпись) (Ф.И.О. покупателя)
Место печати
"_____" ______________ 20__год
Заявка принята к рассмотрению "_____" ____________ 20__ года
Руководитель отдела __________ __________________
(подпись) (Ф.И.О.)
Место печати
_________________ района __________________ области
форма 14
Отдел ___________________
_________________ района
________________ области
Заявка
на получение субсидий на удешевление стоимости кормов за
счет средств Национального фонда Республики Казахстан
1.Товаропроизводитель: _____________________________________________
(Ф.И.О. физического лица/наименование юридического лица)
2. БИН /ИИН ________________________________________________________
(для физического /юридического лица)
3. Адрес Товаропроизводителя:________________________________________
_____________________________________________________________________
(наименование региона, населенного пункта)
4. Учетный номер хозяйства__________________________________________
№ п/п
Источник данных
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Выписка из похозяйственной книги или отчета из формы
24-сельское хозяйство "Отчет о состоянии животноводства"
Наименование документа
Дата и период
Номер (при наличии)
Имеется поголовья, голов
Регистрационный номер и дата принятия отчета органами статистики
2.
Информацию по зарегистрированным/выбывшим животным одного владельца в ИСЖ (для крупного рогатого скота)
Количество зарегистрированного поголовья, голов
3.
Договор на покупку кормов
Номер договора
Дата заключения
Вид приобретенного корма
Наименование организации реализовавшей корма
Объем приобретенного корма, тонн
4.
Документы, подтверждающие стоимость и оплату приобретенных товаров
Наименование документа (ов)
Номер (а) (при наличии)
Дата указанная в документе (ах)
Стоимость и оплаченная сумма
5.
Отчет предприятия в органы статистики о производстве продукции с 1 января текущего года (предоставляется при подаче заявки птицеводческими и свиноводческими предприятиями);
Наименование документа
Дата и период
Номер (при наличии)
Наименование продукции
Произведено, тонн/тыс. штук
Регистрационный номер и дата принятия отчета органами статистики
6.
Справка банка второго уровня или национального оператора почты о наличии текущего счета
ИИН/БИН
Кбе
Реквизиты банка или оператора почты:
Наименование банка или оператора почты:
БИК
ИИК
БИН
Кбе
Подтверждаю достоверность представленной информации и
осведомлен об ответственности за предоставление недостоверных
сведений в соответствии с Законодательством Республики Казахстан.
Товаропроизводитель: ________________________________________________
(подпись)
_____________________________________________________________________
(Ф.И.О. руководителя)
Место печати (при наличии)
"_____" ______________ 20__год
Заявка принята к рассмотрению "_____" ____________ 20__ года
Руководитель отдела сельского хозяйства __________ __________________
(подпись) (Ф.И.О.)
Место печати
_________________ района __________________ области
Согласовывается в случае подачи заявки птицефабриками
"Согласовано"
ОЮФЛ "Союз птицеводов Казахстана"
______________ ___________________________________________
"____ " _______ 20__ год
(подпись) (Ф.И.О., печать)
Приложение 5
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан

2. ЖСН/ БСН _________________________________________________________
(жеке/заңды тұлға үшін)
3. Ауыл шаруашылығы жануарларының аналық мал басын қолдан
ұрықтандыруды жүргізуі үшін пайдаланылатын арнайы техника мен
технологиялық жабдықтары ___ бірілік сатып алынды.
Р/с
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Ауыл шаруашылығы
жануарларының аналық мал
басын қолдан ұрықтандыруды
жүргізу үшін пайдаланылатын
арнайы техниканы және
технологиялық жабдықты сатып
алуға арналған сатып алу-сату
шарты
Шарт нөмірі
Жасасу күні
Сатып алынған жабдық
түрі
2.
Сатып алынған тауарлардың
құнын және төленгенін
растайтын құжаттар
Құжат (тар) атауы
Нөмірі (лер) (бар
болған жағдайда)
Кұжатта (рда)
көрсетілген күн
Бағасы және төленген
сомасы
3.
Ағымдағы шоттың болуы туралы
екінші деңгейдегі банктiң
немесе ұлттық почта
операторының анықтамасы
ЖСН/БСН
Кбе
Банктің не почта
операторының
деректемелері:
Банктің не почта
операторының атауы:
БСК
ЖСК
БСН
Кбе
Ұсынылған ақпараттың шынайылығын растаймын және жалған
мәліметтер ұсынған үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес
жауапкершілік туралы хабардармын.
Сатып алушы: _________ ______________________________________________
(қолы) (басшының Т.А.Ә.)
Мөр орны (болған жағдайда)
"_____" _______________ 20__ ж.
Өтiнiм 20 __ жылғы "___" _________________________ қарауға қабылданды
__________________________ облысы ____________________________ ауданы
Бөлім басшысы _______________________________________________________
(қолы) (Т.А.Ә.)
Мөр орны
14-нысан
_____________________ облысы
__________________ ауданының
ауыл шаруашылығы бөлімі
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының қаражаты есебінен
жемшөп құнын арзандатуға субсидиялар алуға арналған өтінім
1. Тауар өндіруші: __________________________________________________
(тауар өндірушінің атауы)
2. ЖСН/ БСН _________________________________________________________
(жеке/заңды тұлғаларға)
3. Тауар өндірушінің мекенжайы: _____________________________________
_____________________________________________________________________
(өңірдің, елді мекеннің атауы)
4. Шаруашылықтың есептік нөмірі ________________________________
Р/с №
Деректер көзі
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Шаруашылық жүргізу
кітабынан немесе 24-ауыл
шаруашылығы нысаны "Мал
шараушылығының жағдайы
туралы" есебінен
үзінді-көшірме
Құжат атауы
Күні және кезеңі
Нөмірі
(бар болған жағдайда)
Мал басы бар, бас
Статистика органдарымен
есепті қабылдау күні
және тіркеу нөмірі
2.
АЖС-да бір иеге
тіркелген/шығарылған
жануарлар бойынша
ақпарат (ірі кара малдар
үшін)
Тіркелген мал басы
саны, бас
3.
Жемшөпті сатып алуға
шарт
Шарт нөмірі
Жасасу күні
Сатып алынған жем азығы
түрі
Жемшөпті өткізген
ұйымның атауы
Сатып алынған жемшөп
көлемі, тонна
4.
Сатып алынған
тауарлардың құнын және
төленгенін растайтын
құжаттар
Құжат (тар) атауы
Нөмірі (лер) (бар
болған жағдайда)
Кұжатта (рда)
көрсетілген күн
Құны және төленген
сомасы
5.
Ағымдағы жылдың 1
қаңтарынан бастап өнім
өндірісі туралы
статистика органдарына
берілген кәсіпорын есебі
(құс және шошқа өсіруші
кәсіпорындар өтінім
берген кезде ұсынылады)
Құжат атауы
Күні және кезеңі
Нөмірі
(бар болған жағдайда)
Өнім атауы
Өндірілді, тонна/мың
дана
Статистика органдарымен
есепті қабылдау күні
және тіркеу нөмірі
6.
Ағымдағы шоттың болуы
туралы екінші деңгейдегі
банктiң немесе ұлттық
почта операторының
анықтамасы
ЖСН/БСН
Кбе
Банктің не почта
операторының
деректемелері:
Банктің не почта
операторының атауы:
БСК
ЖСК
БСН
Кбе
Ұсынылған ақпараттың шынайылығын растаймын және жалған
мәліметтер ұсынған үшін Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес
жауапкершілік туралы хабардармын.
Тауар өндіруші: _____________________________________________________
(қолы)
_____________________________________________________________________
(басшының Т.А.Ә.)
Мөр орны (болған жағдайда)
"_____" ______________ 20__ жыл
Өтiнiм 20 __ жылғы "___" _________________________ қарауға қабылданды
______________________________ облысы ________________________ ауданы
Ауыл шаруашылығы бөлімінің басшысы __________________________________
(қолы) (Т.А.Ә.)
Мөр орны
Құс фабрикалары өтінім берген жағдайда келісіледі
"Келісілді"
"Қазақстан құс өсірушілер одағы" ЗЖТБ
______________ ___________________________________________
(қолы) (Т.А.Ә., мөрі)
"____ " _______ 20__ жыл
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің

от 20 июля 2015 года
№ 3-1/671
Приложение 8
к Правилам субсидирования
развития племенного
животноводства, повышения
продуктивности и качества
продукции животноводства
Форма
Договор
закупа крупного рогатого скота
№ __________
____________________ "___" __________ 20___ года
(место заключения договора) (дата заключения договора)
Откормочная площадка ________________, именуемая в дальнейшем
"Покупатель", в лице___________________________________, действующего
на основании ________________________________, с одной стороны,
заготовительная организация _______________________, именуемая в
дальнейшем "Заготовитель", в лице __________________________________,
действующего на основании _______________, со второй стороны,
товаропроизводитель _______________________, именуемый в дальнейшем
"Продавец", в лице __________________, действующего на основании
_______________, с третей стороны, совместно именуемые "Стороны", на
основании Правил субсидирования развития племенного животноводства,
повышения продуктивности и качества продукции животноводства,
заключили настоящий Договор закупа крупного рогатого скота (далее –
Договор) о нижеследующем:
1. Предмет Договора
1. Заготовитель обязуется поставить приобретенный у Продавца
молодняк крупного рогатого скота (бычки) (далее – КРС) Покупателю в
возрасте от 6 до 12 месяцев, живым весом одной головы не менее 160
(ста шестидесяти) килограмм, идентифицированный и зарегистрированный
в базе данных по идентификации сельскохозяйственных животных, а
Покупатель обязуется принять и оплатить стоимость КРС на условиях,
предусмотренных Договором.
2. Количество поставляемого КРС: до _______ (__________) голов,
общим весом не менее _______ (_______________) килограмм.
3. Срок поставки КРС: до "___" ___________ 20___ года.
4. Поставляемый КРС должен быть поставлен из территорий с
благополучной эпизоотической обстановкой, иметь ветеринарный паспорт
с указанием информации обо всех, проведенных ветеринарно-санитарных и
профилактических мероприятий в соответствии с законодательством
Республики Казахстан в области ветеринарии.
5. Цена за 1 (один) килограмм живого веса КРС составляет ______
(___________) тенге.
6. Каждый КРС должен иметь бирку с присвоенным ему
идентификационным номером.
7. Общая стоимость КРС составляет _____(_______________) тенге.
2. Права и обязанности Сторон
8. Покупатель обязан:
1) произвести оплату общей стоимости КРС в соответствии с
условиями Договора;
2) принять КРС от Поставщика путем взвешивания по акту
приема-передачи и документам, указанным в пункте 16 Договора.

2015 жылғы 20 шілдедегі
№ 3-1/671 бұйрығына
5-қосымша
Асыл тұқымды
мал шаруашылығын дамытуды,
мал шаруашылығының өнімділігін
және өнім сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
8-қосымша
Нысан
Ірі қара малды сатып алу шарты
№ __________
____________________ 20___жылғы "___" _________
(шарт жасау орны) (шарт жасау күні)
бұдан әрі "Сатып алушы" деп аталатын, _______________________________
атынан, ____________________ негізінде әрекет ететін ________________
бордақылау алаңы, бірінші тараптан, бұдан әрі "Дайындаушы" деп
аталатын, ___________________________________________________________
атынан, _____________________________________________________________
негізінде әрекет ететін _____________________________________________
дайындау ұйымы екінші тараптан, бұдан әрі "Сатушы" деп аталатын,
__________________ атынан, __________________ негізінде әрекет ететін
_____________________________ тауарөндіруші үшінші тараптан, бірлесіп
"Тараптар" деп аталатындар, Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды,
мал шаруашылығы өнiмiнiң өнiмдiлiгiн және өнім сапасын арттыруды
субсидиялау қағидалары негізінде, төмендегілер туралы осы Ірі қара
малды сатып алу шартын (бұдан әрі – Шарт) жасасты:
1. Шарт нысанасы
1. Дайындаушы Сатушыдан сатып алған ірі қара мал төлін
(бұқашықтарды) (бұдан әрі - ІҚМ) Сатып алушыға 6 айдан 12 айға
дейінгі жасында, бір басының тірідей салмағы кемінде 160 (бір жүз
алпыс) килограмм болатын, ауыл шаруашылығы жануарларын бірдейлендіру
жөніндегі деректер базасында бірдейлендірілген және тіркелген күйінде
жеткізуге, ал Сатып алушы шартта көзделген талаптарда ІҚМ-ді
қабылдауға және құнын төлеуге міндеттенеді.
2. Жеткізілетін ІҚМ саны: жалпы салмағы кемінде _______________
(_______________) килограмм болатын _______ (__________) басқа дейін.
3. ІҚМ-ді жеткізу мерзімі: 20___ жылғы "___" ___________ дейін.
4. Жеткізілетін ІҚМ эпизоотиялық жағдайы салауатты аумақтан
жеткізілуі керек, Қазақстан Республикасының ветеринария саласындағы
заңнамасына сәйкес барлық өткізілген ветеринариялық-санитариялық және
профилактикалық іс-шаралар туралы ақпарат көрсетілген ветеринариялық
паспортының болуы қажет.
5. ІҚМ 1 (бір) килограмм тірідей салмағының бағасы ____________
(___________) теңгені құрайды.
6. Әрбір ІҚМ-нің оған берілген бірдейлендіру нөмірі бар сырғасы
болуы керек.
7. ІҚМ-нің жалпы құны ________________ (______________________)
теңгені құрайды.
2. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
8. Сатып алушы:
1) Шарттың талаптарына сәйкес ІҚМ-нің жалпы құнын төлеуге;
2) Жеткізушіден қабылдау - беру актісі және Шарттың
16-тармағында көрсетілген құжаттар бойынша өлшеу жолымен ІҚМ
қабылдауға міндетті.

9. Покупатель вправе:
1) требовать от Поставщика надлежащего исполнения условий
Договора;
2) отказаться от приемки КРС по причинам несоответствия
требованиям, указанных в пунктах 1 и 4 Договора.
10. Заготовитель обязан:
1) передать Покупателю КРС путем поголовного взвешивания
согласно акту приема-передачи с предоставлением необходимых
документов, указанных в пункте 16 Договора;
2) передать КРС в количестве, общим весом и качестве,
соответствующим условиям Договора;
3) поставить КРС, свободный от каких-либо требований и
притязаний третьих лиц (в том числе государственных органов).
11. Заготовитель вправе требовать от Покупателя надлежащего
исполнения Договора.
12. Продавец обязан:
1) передать Заготовителю КРС путем поголовного взвешивания
согласно акту приема-передачи с предоставлением необходимых
документов, указанных в пункте 16 Договора;
2) передать КРС в количестве, общим весом и качестве,
соответствующим условиям Договора и с соблюдением требований
законодательства Республики Казахстан;
3) передать КРС, свободный от каких-либо требований и
притязаний третьих лиц (в том числе государственных органов).
13. Продавец вправе требовать от Покупателя надлежащего
исполнения Договора.
3. Порядок поставки и приемки КРС
14. Поставка КРС Заготовителем осуществляется по адресу
Покупателя или на иных условиях: ___________________________________.
Доставка КРС до места, указанного в настоящем Договоре, должна
осуществляться Заготовителем за свой счет и своим/орендованным
транспортным средством, прошедшим ветеринарно-санитарную обработку
или на иных условиях __________________и в соответствии с
требованиями законодательства Республики Казахстан в области
ветеринарии.
15. Прием-передача КРС путем взвешивания по количеству, общим
весом и установленным настоящим Договором критериям осуществляется
уполномоченными представителями Заготовителя и Покупателя. По факту
поставки КРС оформляется актом приема-передачи КРС. Датой поставки
КРС считается дата подписания представителями Сторон акта
приема-передачи КРС с документами, указанными в пункте 16 Договора.
16. КРС должен сопровождаться документами установленными в
соответствии с законодательством Республики Казахстан в области
ветеринарии.
4. Ответственность Сторон
17. За неисполнение либо ненадлежащее исполнение обязательств
по Договору Стороны несут ответственность в соответствии с
законодательством Республики Казахстан.
18. Меры ответственности, не предусмотренные в Договоре,
применяются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
5. Споры и разногласия
19. Все споры и разногласия, не разрешенные Сторонами в
процессе переговоров, решаются в установленном законодательством
Республики Казахстан порядке.

9. Сатып алушы:
1) Жеткізушіден Шарт талаптарының тиісінше орындалуын талап
етуге;
2) Шарттың 1 және 4-тармақтарында көрсетілген талаптарға сәйкес
келмеуі себептері бойынша ІҚМ қабылдаудан бас тартуға құқылы;
10. Дайындаушы:
1) Сатып алушыға қабылдау - беру актісі бойынша Шарттың
16-тармағында көрсетілген қажетті құжаттарды ұсына отырып, жаппай
өлшеу жолымен ІҚМ беруге;
2) саны, жалпы салмағы және сапасы Шарттың тиісті талаптарына
сәйкес келетін ІҚМ беруге;
3) үшінші тұлғалардың (соның ішінде мемлекеттік органдардың)
түрлі шарттары мен талаптары жоқ ІҚМ жеткізуге міндетті.
11. Дайындаушы Сатып алушыдан Шарттың тиісінше орындалуын талап
етуге құқылы.
12. Сатушы:
1) Дайындаушыға қабылдау - беру актісі бойынша Шарттың
16-тармағында көрсетілген қажетті құжаттары ұсына отырып, жаппай
өлшеу жолымен ІҚМ беруге;
2) саны, жалпы салмағы және сапасы Шарттың тиісті талаптарына
сәйкес келетін және Қазақстан Республикасы заңнамасын сақтай отырып
ІҚМ беруге;
3) үшінші тұлғалардың (соның ішінде мемлекеттік органдардың)
түрлі шарттары мен талаптары жоқ ІҚМ жеткізуге міндетті.
13. Сатушы Сатып алушыдан Шарттың тиісінше орындауын талап
етуге құқылы.
3. ІҚМ жеткізу және қабылдау тәртібі
14. Дайындаушының ІҚМ-ді жеткізуі Сатып алушының мекенжайы
бойынша немесе басқа талаптарға сәйкес жүзеге асырылады:
________________________________________________________________.
ІҚМ-ді осы Шартта көрсетілген орынға жеткізуді Дайындаушы өз есебінен
және ветеринариялық-санитариялық өндеуден өткізілген өзінің / жалға
алған көлік құралымен немесе өзге шарттарда _________________ және
Қазақстан Республикасының ветеринария саласындағы заңнамасының
талаптарына сәйкес жүзеге асыруы тиіс.
15. Саны, жалпы салмағы бойынша және осы Шартта белгіленген
критерийлер бойынша сәйкес өлшеу арқылы ІҚМ-ді қабылдау-беруді
Дайындаушы мен Сатып алушының уәкілетті өкілдері жүзеге асырады. ІҚМ
жеткізу фактісі бойынша ІҚМ-ді қабылдау-беру актісі ресімделеді.
Тараптардың өкілдері Шарттың 16-тармағында көрсетілген құжаттармен
бірге ІҚМ-ді қабылдау-беру актісіне қол қою күні ІҚМ жеткізу күні
болып саналады.
16. ІҚМ-мен Қазақстан Республикасының ветеринария саласындағы
заңнамасына сәйкес белгіленген құжаттар бірге жүруі қажет.
4. Тараптардың жауапкершілігі
17. Тараптар Шарт бойынша міндеттерін орындамағаны не тиісінше
орындамағаны үшін Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкес
жауапкершілікке тартылады.
18. Шартта көзделмеген жауапкершілік шаралары Қазақстан
Республикасы заңнамасына сәйкес қолданылады.
5. Даулар мен қайшылықтар
19. Келіссөздер процессінде Тараптар шешпеген барлық даулар мен
қайшылықтар, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен шешіледі.

6. Заключительные положения
20. Договор вступает в силу с момента его подписания и
действует до "____" _________ 20__ года.
21. Любые изменения и дополнения к Договору должны быть
изложены в письменной форме и подписаны полномочными представителями
Сторон.
22. По вопросам, неурегулированным Договором, Стороны
руководствуются законодательством Республики Казахстан.
23. Договор составлен в трех экземплярах, имеющих одинаковую
юридическую силу, по одному экземпляру для каждой из Сторон.
7. Реквизиты Сторон:
"Покупатель"
Наименование: _____________
Адрес: ____________________
БИН ______________________
ИИК ______________________
БИК ______________________
"Заготовитель"
Наименование: _____________
Адрес: ____________________
ИИН/БИН _________________
ИИК _____________________
БИК _____________________
____________________________
(Ф.И.О., подпись)
____________________________
(Ф.И.О., подпись)
Место печати
Место печати
"Продавец"
Наименование: _____________
Адрес: ____________________
БИН ______________________
ИИК ______________________
БИК ______________________
____________________________
(Ф.И.О., подпись)
Место печати
Приложение 6
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 20 июля 2015 года
№ 3-1/671
Приложение 10
к Правилам субсидирования
развития племенного
животноводства, повышения
продуктивности и качества
продукции животноводства
форма 1
Выписка о ведении селекционной и племенной работы
(на получение субсидий по селекционной и племенной работе
маточного поголовья для товаропроизводителей, занимающихся
разведением крупного рогатого скота, охваченного породным
преобразованием)
Номер выписки: _________
Дата формирования: _________
Наименование хозяйствующего субъекта: ____________________________
Область и район: ____________________________
Регистрационный номер, дата регистрации: ____________________________
Статистика по ведению породного преобразования на 1 июня
Маточное поголовье (от 18 месяцев), голов: __________
Племенных быков мясного направления, голов: __________
Нагрузка на быка-производителя, голов: __________
Расчет объҰма субсидий:
Количество субсидируемых голов: __________
Норматив субсидирования (тенге): 18000
Сумма субсидирования (тенге): __________
Отдел сельского
хозяйства _________________________________ ___________________
(должность специалиста, (подпись)
фамилия, имя, отчество (при наличии) (далее – Ф.И.О.)
Место печати (при наличии)
форма 2
Выписка о ведении селекционной и племенной работы
(на получение субсидий по селекционной и племенной работе
маточного поголовья для товаропроизводителей, занимающихся
разведением племенного крупного рогатого скота мясного и
молочного направлений продуктивности)
Номер выписки: _________
Дата формирования: _________
Наименование хозяйствующего субъекта: ____________________________
Область и район: ____________________________
Регистрационный номер, дата регистрации: ____________________________
Статистика по маточному поголовью
Маточного поголовья (коровы, нетели и телки старше 15 месяцев),
голов: ______
Расчет объема субсидий:
Количество субсидируемых голов: _________
Норматив субсидирования (тенге): 20000
Сумма субсидирования (тенге): __________
Отдел сельского
хозяйства _________________________________ _____________________
(должность специалиста, Ф.И.О.) (подпись)
Место печати (при наличии)
форма 3
Выписка о ведении селекционной и племенной работы
(получение субсидий по селекционной и племенной работе
маточного поголовья в племенном овцеводстве)
Номер выписки: _________
Дата формирования: _________
Статистика по маточному поголовью
Маточное поголовье, голов: __________
Баранов-производителей, голов: __________
Расчет объема субсидий:
Количество субсидируемых голов: ________
Норматив субсидирования (тенге): 1500
Сумма субсидирования (тенге): __________
Отдел сельского
хозяйства ________________________________ ____________________
(должность сотрудника, Ф.И.О.) (подпись)
Место печати (при наличии)
форма 4
Выписка о ведении селекционной и племенной работы
(на получение субсидий по селекционной и племенной работе
маточного поголовья овец, охваченного породным преобразованием)
Номер выписки: _________
Дата формирования: _________
Наименование хозяйствующего субъекта: ____________________________
Область и район: ____________________________
Регистрационный номер, дата регистрации: ____________________________
Статистика по ведению породного преобразования на 1 июня
Маточное поголовье (от 18 месяцев), голов: __________
Племенных баранов-производителей, голов: __________
Нагрузка на барана-производителя, голов: __________
Расчет объема субсидий:
Количество субсидируемых голов: __________
Норматив субсидирования (тенге): 1500
Сумма субсидирования (тенге): __________
Отдел сельского
хозяйства ________________________________ ____________________
(должность сотрудника, Ф.И.О.) (подпись)
Место печати (при наличии)
форма 5
Выписка о приобретении племенного и селекционного
крупного рогатого скота
Номер выписки: _________
Дата формирования: _________
Наименование хозяйствующего субъекта: ____________________________
Область и район: ____________________________
Регистрационный номер, дата регистрации: ____________________________
Статистика по приобретенному молодняку КРС мясного и молочного
направления продуктивности
Бычки, телки и нетели
всего
в том числе отечественного происхождения
в том числе импортированные из
Австралии, США, Канады,
стран Европы
России, Беларуси, Украины
бычки, телки и нетели
бычки, телки и нетели
бычки, телки и нетели
1
2
3
4
5
6
Приобретено, голов
Норматив субсидирования, тенге
154 000
200 000*, 235 000**
154 000

6. Қорытынды ережелер
20. Шарт қол қойылған сәтінен бастап күшіне енеді және
20__ жылғы "____" дейін қолданылады.
21. Шарттағы кез келген өзгерістер мен толықтырулар жазбаша
нысанда жазылуы және оған Тараптардың өкілетті өкілдерінің қолдары
қойылуы тиіс.
22. Шартпен реттелмеген мәселелер бойынша, Тараптар Қазақстан
Республикасының заңнамасын басшылыққа алады.
23. Шарт заңды күші бірдей үш данада, әр Тарап үшін бір-бір
данада жасалды.
7. Тараптардың деректемелері:
"Сатып алушы"
Атауы: _____________________
Мекенжайы: _________________
БСН ________________________
ЖСК ________________________
БСК ________________________
____________________________
(Т.А.Ә., қолы)
Мөр орны
"Дайындаушы"
Атауы: ______________________
Мекенжайы: __________________
ЖСН/БСН _____________________
ЖСК _________________________
БСК _________________________
_____________________________
(Т.А.Ә., қолы)
Мөр орны
"Сатушы"
Атауы: _______________________
Мекенжайы: ___________________
БСН __________________________
ЖСК __________________________
БСК __________________________
______________________________
(Т.А.Ә., қолы)
Мөр орны
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 20 шілдедегі
№ 3-1/671 бұйрығына
6-қосымша
Асыл тұқымды
мал шаруашылығын дамытуды,
мал шаруашылығының өнімділігін
және өнім сапасын арттыруды
субсидиялау қағидаларына
10-қосымша
1-нысан
Селекциялық және асылдандыру жұмысын жүргізу туралы
үзінді-көшірме (тұқымдық түрлендірумен қамтылған ірі қара малды
өсірумен айналысатын тауар өндірушілер үшін аналық басының
селекциялық және асылдандыру жұмысы бойынша субсидиялар алуға)
Үзінді-көшірменің нөмірі: _____
Қалыптастыру күні:_____________
Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы: _____________________________
Облыс және аудан: ___________________________________________________
Тіркеу нөмірі, тіркеу күні: _________________________________________
1 маусымға тұқымдық түрлендіруді жүргізу бойынша статистика
Аналық мал басы (18 айынан бастап), бас: ____________
Етті бағыттағы асыл тұқымды бұқалар, бас: ___________
Тұқымдық бұқаға жүктеме, бас: _______________________
Субсидия көлемінің есебі:
Субсидияланатын мал басының саны: ___________________
Субсидиялау нормативі (теңге): 18000____
Субсидиялау сомасы (теңге): _________________________
Ауыл шаруашылығы бөлімі
__________________________________ __________________
маманның лауазымы, тегі, аты, қолы
әкесінің аты (бар болса)
(бұдан әрі – Т.А.Ә.)
Мөр орны (болған жағдайда)
2-нысан
Селекциялық және асылдандыру жұмысын жүргізу туралы
үзінді-көшірме, (етті және сүтті өнімділік бағытындағы асыл
тұқымды ірі қара малды өсірумен айналысатын тауар өндірушілер
үшін аналық мал басының селекциялық және асылдандыру жұмысын
жүргізу бойынша субсидиялар алуға)
Үзінді-көшірменің нөмірі: _____
Қалыптастыру күні:_____________
Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы: _____________________________
Облыс және аудан: ___________________________________________________
Тіркеу нөмірі, тіркеу күні: _________________________________________
Аналық мал басы бойынша статистика
Аналық мал басы (15 айдан үлкен сиырлар, қашарлар және құнажындар),
бас: __________________
Субсидия көлемінің есебі:
Субсидияланатын бас саны: ___________
Субсидиялау нормативі (теңге): 20000
Субсидиялау сомасы (теңге): _________
Ауыл шаруашылығы
бөлімі _________________________________________________ ____________
(маманның лауазымы, Т.А.Ә.) (қолы)
Мөр орны (болған жағдайда)
3-нысан
Селекциялық және асылдандыру жұмысын жүргізу туралы
үзінді-көшірме, (асыл тұқымды қой шаруашылығындағы
аналық мал басының селекциялық және асылдандыру жұмысын
жүргізу бойынша субсидия алуға)
Үзінді-көшірменің нөмірі: _____
Қалыптастыру күні:_____________
Аналық мал басы бойынша статистика
Аналық мал басы, бас: _______________
Тұқымдық қошқарлар, бас: ____________
Субсидия көлемінің есебі:
Субсидияланатын бас саны: ___________
Субсидиялау нормативі (теңге): 1500_
Субсидиялау сомасы (теңге): _________
Ауыл шаруашылығы
бөлімі _________________________________________________ ____________
(қызметкердің лауазымы, Т.А.Ә.) (қолы)
Мөр орны (болған жағдайда)
4-нысан
Селекциялық және асылдандыру жұмысын жүргізу туралы
үзінді көшірме, (тұқымдық түрлендірілген қойдың
аналық мал басының селекциялық және асылдандыру
жұмысын жүргізу бойынша субсидиялар алуға)
Үзінді-көшірменің нөмірі: _____
Қалыптастыру күні:_____________
Шаруашылық жүргізетін субъектінің атауы: ____________________________
Облыс және аудан: ___________________________________________________
Тіркеу нөмірі, тіркеу күні: _________________________________________
1 маусымға тұқымдық түрлендіруді жүргізу бойынша статистика
Аналық мал басы (18 айдан бастап), бас: ___________________
Асыл тұқымды тұқымдық қошқарлар, бас: _____________________
Тұқымдық қошқарға жүктеме, бас: ___________________________
Субсидия көлемінің есебі:
Субсидияланатын бас саны: _____________
Субсидиялау нормативі (теңге): 1500___
Субсидиялау сомасы (теңге): ___________
Ауыл шаруашылығы
бөлімі ________________________________________________ _____________
(қызметкердің лауазымы, Т.А.Ә.) (қолы)
Мөр орны (болған жағдайда)
5-нысан
Асыл тұқымды және селекциялық ірі қара малды
сатып алу туралы үзінді-көшірме
Үзінді-көшірменің нөмірі: _____
Қалыптастыру күні:_____________
Шаруашылық жүргізуші субъектінің атауы: _____________________________
Облыс және аудан: ___________________________________________________
Тіркеу нөмірі, тіркеу күні: _________________________________________
Сатып алынған етті және сүтті өнімділік бағытындағы ІҚМ төлі бойынша
статистика
Бұқашықтар, қашарлар және құнажындар
барлығы
оның
ішінде
отандық
оның ішінде импортталғандары:
Австралиядан,
АҚШ-тан,
Канададан,
Еуропа
елдерінен
Ресейден,
Беларусьтен,
Украинадан
бұқашықтар,
қашарлар және
құнажындар
бұқашықтар,
қашарлар
және
құнажындар
бұқашықтар,
қашарлар мен
құнажындар
1
2
3
4
5
6
Сатып алынды, бас
Субсидиялау
нормативі,
теңге
154 000
200 000*,
235 000**
154 000

8,33
тысяч штук яйца
удешевление стоимости кормов для свиноводческих предприятий;
тонн
0,25
тонн свинины
удешевление затрат по заготовке и приобретению грубых, сочных, концентрированных кормов и кормовых добавок для молочно-товарных ферм.
голов
х
х
х
Итого по области:
х
х
х
х
х
"СОГЛАСОВАНО" Заместитель акима области ___________ _________________
(подпись) (Ф.И.О.)
Место печати (при наличии)
Руководитель управления сельского хозяйства ________ ________________
(подпись) (Ф.И.О.)
Руководитель отдела _________________ ____________________________
(подпись) (Ф.И.О.)
Главный бухгалтер __________________ _____________________________
(подпись) (Ф.И.О.)
Приложение к форме
"Информация об использовании
бюджетных средств
(субсидировании) выделенных
из Национального фонда"
Пояснение по заполнению формы "Информация об использовании бюджетных средств (субсидировании) выделенных из Национального фонда Республики Казахстан"
1. Форма "Информация об использовании бюджетных средств (субсидировании) выделенных из Национального фонда Республики Казахстан" разработана в соответствии с пунктом 1 Указа Президента Республики Казахстан от 17 февраля 2015 года № 1003 и приложением 5 постановления Правительства Республики Казахстан от 11 декабря 2014 года № 1300 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2015 - 2017 годы".
2. Форма "Информация об использовании бюджетных средств (субсидировании) выделенных из Национального фонда Республики Казахстан" представляется Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан до 1 февраля года следующего за отчетным годом.
3. Форма заполняется следующим образом:
в столбце 1 "Направление субсидирования" указывается субсидируемое направление предусмотренное в рамках выделенных средств из Национального фонда Республики Казахстан;
в столбце 2 "Выделено бюджетных средств, тысяч тенге" указывается сумма, выделенная на субсидирование направлений, осуществляемых за счет средств Национального фонда Республики Казахстан;
в столбце 3 "Фактически освоено бюджетных средств, тысяч тенге" указывается фактически освоенная по итогам года сумма бюджетных средств;
в столбцах 4 и 5 "Объем охваченный субсидированием" указывается субсидируемый объем и единица измерения данного субсидируемого объема;
в столбце 6 "Коэффициент перерасчета" указывается коэффициент перерасчета на продукцию и поголовье;
в столбцах 7 и 8 "Просубсидированный объем" указывается фактически просубсидированный по итогам года объем с учетом коэффициента перерасчета (столбец 8 = столбец 5*столбец 6) и единица измерения данного показателя.

8,33
мың дана
жұмыртқа
шошқа өсіруші
кәсіпорындарға
жемшөптің құнын
арзандату;
тонна
0,25
шошқа
еті
тонна
сүтті-тауарлы
фермаларға
ірі, шырынды және
құрама жемшөп пен
жемшөптік қоспаларды
дайындау және сатып
алу шығындарын
арзандату
бас
х
х
х
Облыс бойынша жиыны:
х
х
х
х
х
"КЕЛІСІЛГЕН" облыс әкімінің орынбасары
_____________ _______________________________________________________
(қолы) Мөр орны (болған жағдайда) (тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда))
Ауыл шаруашылығы басқармасының басшысы
__________________ __________________________________________________
(қолы) Мөр орны (Т.А.Ә. (болған жағдайда))
Бөлім басшысы __________________ ____________________________________
(қолы) (Т.А.Ә. (болған жағдайда))
Бас бухгалтер _________________ _____________________________________
(қолы) (Т.А.Ә. (болған жағдайда))
"Ұлттық қордан бөлінген
бюджеттік қаражаттарды пайдалану
(субсидиялау) жөніндегі ақпарат"
нысанына қосымша
"Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінген бюджеттік
қаражаттарды пайдалану (субсидиялау) туралы ақпарат" нысанын
толтыру бойынша түсіндірме
1. "Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінген бюджеттік қаражаттарды пайдалану (субсидиялау) туралы ақпарат" нысаны Қазақстан Республикасы Президентінің 2015 жылғы 17 ақпандағы № 1003 Жарлығының 1-тармағына және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2014 жылғы 11 желтоқсандағы № 1300 "2015 - 2017 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыру туралы" қаулысының 5-қосымшасына сәйкес әзірленді.
2. "Қазақстан Республикасының Ұлттық қордан бөлінген бюджеттік қаражаттарды пайдалану (субсидиялау) туралы ақпарат" нысаны Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне есепті жылдан кейінгі жылдың 1 ақпанына дейін ұсынылады.
3. Нысан мынадай ретпен толтырылады:
"Субсидиялау бағыты" 1-бағанында Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінген бюджеттік қаражаттар шеңберінде көзделген субсидияланатын бағыт көрсетіледі;
"Бөлінген бюджеттік қаражаттар, мың.теңге" 2-бағанында Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан бөлінген қаражаттар есебінен жүзеге асырылатын субсидиялау бағыттарына бөлінген сома көрсетіледі;
"Бюджеттік қаражаттардың нақты игерілгені, мың. теңге" 3-бағанында жыл қорытындысы бойынша нақты игерілген бюджеттік қаражаттардың сомасы көрсетіледі;
"Субсидиялаумен қамтылған көлемі" 4 және 5-бағандарында субсидияланатын көлемі және аталған субсидияланатын көлемнің өлшем бірлігі көрсетіледі;
"Қайта есептеу коэффициенті" 6-бағанында өнімге және мал басына қайта есептеу коэффициенті көрсетіледі;
"Субсидияланған көлем" 7 және 8-бағандарында қайта өндеу коэффициентін ескеріп жыл қорытындысы бойынша нақты субсидияланған көлемі (8 баған = 5 баған*6 баған) және аталған көрсеткіштің өлшем бірлігі көрсетіледі.