Об утверждении регламентов государственных услуг в области лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 12 августа 2015 года № 18-02/739. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 сентября 2015 года № 12042. Утратил силу приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 16 ноября 2020 года № 286.
Сноска. Утратил силу приказом Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 16.11.2020 № 286 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить:
1) регламент государственной услуги "Выдача путевки на проведение любительского (спортивного) рыболовства, разрешаемого для нужд местного населения, проживающего в охранной зоне Маркакольского государственного природного заповедника" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) регламент государственной услуги "Выдача разрешения на осуществление любительского (спортивного) рыболовства, мелиоративного лова, научно-исследовательского лова, лова в воспроизводственных целях на водных объектах, расположенных на особо охраняемых природных территориях со статусом юридического лица, на основании биологического обоснования при наличии положительного заключения государственой экологической экспертизы" согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) регламент государственной услуги "Выдача лесорубочного и лесного билета" согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) регламент государственной услуги "Выдача разрешения на долгосрочное использование под объекты строительства участков природоохранных учреждений" согласно приложению 4 к настоящему приказу;
5) регламент государственной услуги "Выдача разрешения на краткосрочное использование участков природоохранных учреждений" согласно приложению 5 к настоящему приказу;
6) регламент государственной услуги "Выдача разрешений на ввоз в Республику Казахстан и вывоз за ее пределы объектов растительного мира, их частей или дериватов, в том числе видов растений, отнесенных
к категории редких и находящихся под угрозой исчезновения" согласно приложению 6 к настоящему приказу;
7) регламент государственной услуги "Возмещение расходов на закладку и выращивание плантаций быстрорастущих древесных и кустарниковых пород, создание и развитие частных лесных питомников" согласно приложению 7 к настоящему приказу;

Орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 12 тамыздағы № 18-02/739 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 9 қыркүйекте № 12042 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 2020 жылғы 16 қарашадағы № 286 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің 16.11.2020 № 286 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 10-бабының 2) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Марқакөл мемлекеттік табиғи қорығының қорғау аймағында тұратын жергілікті халықтың мұқтажы үшін рұқсат етілетін әуесқойлық (спорттық) балық аулауды жүргізуге жолдама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Мемлекеттік экологиялық сараптаманың оң қорытындысы болған жағдайда биологиялық негіздеме негізінде заңды тұлға мәртебесі бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарда орналасқан су объектілерінде әуесқойлық (спорттық) балық аулауды, мелиоративтік аулауды, ғылыми-зерттеу мақсатында аулауды, өсімін молайту мақсатындағы аулауды жүзеге асыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес "Ағаш кесу және орман билетін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес "Табиғат қорғау мекемелерінің учаскелерін құрылыс объектілеріне ұзақ мерзімді пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
5) осы бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес "Табиғатты қорғау мекемелерінің учаскелерін қысқа мерзімді пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
6) осы бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес "Өсімдіктер әлемінің объектілерін, олардың бөліктерін немесе дериваттарын, оның ішінде сирек және құрып кету қаупі төнген өсімдіктер санатына жататын өсімдіктер түрлерін Қазақстан Республикасына әкелуге және одан тысқары жерлерге әкетуге рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
7) осы бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес "Тез өсетін ағаш және бұта тұқымдылар плантацияларын отырғызуға және өсіруге, жекеше орман питомниктерін құруға және дамытуға жұмсалатын шығыстарды өтеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;

8) регламент государственной услуги "Согласование мест строительства объектов, влияющих на состояние и воспроизводство лесов" согласно приложению 8 к настоящему приказу;
9) регламент государственной услуги "Согласование на проведение в государственном лесном фонде работ, не связанных с ведением лесного хозяйства" согласно приложению 9 к настоящему приказу.
2. Комитету лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мамытбеков
Приложение 1
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 12 августа 2015 года № 18-02/739
Регламент государственной услуги
"Выдача путевки на проведение любительского (спортивного)
рыболовства, разрешаемого для нужд местного населения,
проживающего в охранной зоне Маркакольского государственного
природного заповедника"
1. Общие положения
1. Государственную услугу "Выдача путевки на проведение любительского (спортивного) рыболовства, разрешаемого для нужд местного населения, проживающего в охранной зоне Маркакольского государственного природного заповедника" (далее – государственная услуга) оказывает Маркакольский государственный природный заповедник Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя.
3. Результат оказания государственной услуги – путевка на осуществление любительского (спортивного) рыболовства (далее – путевка).
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя с прилагаемыми документами (далее – заявление), согласно пункту 9 стандарта государственной услуги "Выдача путевки на проведение любительского (спортивного) рыболовства, разрешаемого для нужд местного населения, проживающего в охранной зоне Маркакольского государственного природного заповедника", утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 мая 2015 года № 18-1/415 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11662) (далее – стандарт).

8) осы бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес "Орманның жай-күйі мен молықтырылуына әсер ететін объектілерді салу орындарын келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті;
9) осы бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес "Мемлекеттік орман қорында орман шаруашылығын жүргізуге байланысты емес жұмыстарды жүргізуге келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Мамытбеков
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 12 тамыздағы
№ 18-02/739 бұйрығына
1-қосымша
"Марқакөл мемлекеттік табиғи қорығының қорғау аймағында
тұратын жергілікті халықтың мұқтажы үшін рұқсат етілетін
әуесқойлық (спорттық) балық аулауды жүргізуге жолдама беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Марқакөл мемлекеттік табиғи қорығының қорғау аймағында тұратын жергілікті халықтың мұқтажы үшін рұқсат етілетін әуесқойлық (спорттық) балық аулауды жүргізуге жолдама беру" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің Марқакөл мемлекеттік табиғи қорығы (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – әуесқойлық (спорттық) балық аулауды жүзеге асыруға арналған жолдама (бұдан әрі – жолдама).
1. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің)
іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
4. "Орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 18-1/415 бұйрығымен бекітілген (Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11662 болып тіркелген) (бұдан әрі – стандарт) "Марқакөл мемлекеттік табиғи қорығының қорғау аймағында тұратын жергілікті халықтың мұқтажы үшін рұқсат етілетін әуесқойлық (спорттық) балық аулауды жүргізуге жолдама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының құжаттары қоса берілген өтінішінің (бұдан әрі – өтініш) болуы мемлекеттік қызметті көрсету рәсімін (іс-қимылын) бастау үшін негіз болып табылады.

5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
регистрация заявления на получение государственной услуги работником канцелярии услугодателя, поступивших от услугополучателей на бумажном носителе и передача его на рассмотрение руководству услугодателя (30 минут);
ознакомление руководства услугодателя с содержанием документа и наложение резолюции (50 минут). Передача документа ответственному исполнителю услугодателя (далее – исполнитель);
исполнитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня проверяет полноту и правильность оформления представленных документов в соответствии с перечнем, указанным в пункте 9 стандарта;
в случае полноты и достоверности, представленных документов: подготовка соответствующего решения;
подписание результата оказания государственной услуги руководством услугодателя.
6. Результаты процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, которые служат основанием для начала выполнения следующих процедур (действий):
1) зарегистрированное заявление с входящим номером;
2) резолюция и передача документа ответственному исполнителю;
3) полнота и достоверность представленных документов;
4) документ подписывается руководством услугодателя и заверяется печатью.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя, в процессе оказания
государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник канцелярии;
2) ответственный исполнитель;
3) руководство услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями услугодателя:
регистрация заявления на получение государственной услуги работником канцелярии услугодателя, поступивших от услугополучателей на бумажном носителе и передача его на рассмотрение руководству услугодателя;
ознакомление руководства услугодателя с содержанием документа и наложение резолюции (50 минут). Передача документа ответственному исполнителю услугодателя (далее – исполнитель);
исполнитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня проверяет полноту и правильность оформления представленных документов в соответствии с перечнем, указанным в пункте 9 стандарта;
в случае полноты и достоверности, представленных документов: подготовка соответствующего решения;
подписание результата оказания государственной услуги руководством услугодателя.

5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
көрсетілетін қызметті алушылардан қағаз жеткізгіште келіп түскен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға арналған өтінішті көрсетілетін қызметті беруші кеңсесі жұмыскерінің тіркеуі және оны көрсетілетін қызметті беруші басшылығына қарауға беруі (30 минут);
көрсетілетін қызметті беруші басшылығының құжаттың мазмұнымен танысуы және бұрыштама қоюы (50 минут). Құжатты көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына (бұдан әрі – орындаушы) беруі;
көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың Стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкес толықтығын және дұрыс ресімделуін тексереді;
ұсынылған құжаттар толық және дұрыс болған жағдайда, тиісті шешім дайындау;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қоюы.
6. Келесі рәсімдерді (іс-қимылдарды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылының) нәтижелері:
1) кіріс нөмірі бар тіркелген өтініш;
2) құжатқа бұрыштама қойылуы және жауапты орындаушыға берілуі;
3) ұсынылған құжаттардың толықтығы мен дұрыстығы;
4) құжатқа көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы қол қояды және мөрмен куәландырылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің)
өзара іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) тізбесі:
1) кеңсе қызметкері;
2) жауапты орындаушы;
3) көрсетілетін қызметті беруші басшылығы.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) бірізділігінің сипаттамасы:
көрсетілетін қызметті алушылардан қағаз жеткізгіште келіп түскен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға арналған өтінішті көрсетілетін қызметті беруші кеңсесі жұмыскерінің тіркеуі және оны көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қарауға беруі;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығының құжаттың мазмұнымен танысуы және бұрыштама қоюы (50 минут). Құжатты көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына (бұдан әрі – орындаушы) беруі;
көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың Стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкес толықтығы мен дұрыс ресімделуін тексереді;
ұсынылған құжаттар толық және дұрыс болған жағдайда, тиісті шешім дайындау;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қоюы.

9. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя, в процессе оказания государственной услуги приведено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту государственной услуги "Выдача путевки на проведение любительского (спортивного) рыболовства, разрешаемого для нужд местного населения, проживающего в охранной зоне Маркакольского государственного природного заповедника".
Приложение
к регламенту государственной услуги
"Выдача путевки на проведение
любительского (спортивного)
рыболовства, разрешаемого для нужд
местного населения, проживающего
в охранной зоне Маркакольского
государственного природного
заповедника"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача путевки на проведение любительского (спортивного)
рыболовства, разрешаемого для нужд местного населения,
проживающего в охранной зоне Маркакольского
государственного природного заповедника"
Приложение 2
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 12 августа 2015 года № 18-02/739
Регламент государственной услуги
"Выдача разрешения на осуществление любительского (спортивного)
рыболовства, мелиоративного лова, научно-исследовательского
лова, лова в воспроизводственных целях на водных объектах,
расположенных на особо охраняемых природных территориях со
статусом юридического лица, на основании биологического
обоснования при наличии положительного заключения
государственной экологической экспертизы"
1. Общие положения
1. Государственную услугу "Выдача разрешения на осуществление любительского (спортивного) рыболовства, мелиоративного лова, научно-исследовательского лова, лова в воспроизводственных целях на водных объектах, расположенных на особо охраняемых природных территориях со статусом юридического лица, на основании биологического обоснования при наличии положительного заключения государственной экологической экспертизы" (далее – государственная услуга) оказывают природоохранные учреждения Комитета лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя.
3. Результат оказания государственной услуги – разрешение на осуществление любительского (спортивного) рыболовства, мелиоративного лова, научно-исследовательского лова, лова в воспроизводственных целях.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги

9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы осы "Марқакөл мемлекеттік табиғи қорығының қорғау аймағында тұратын жергілікті халықтың мұқтажы үшін рұқсат етілетін әуесқойлық (спорттық) балық аулауды жүргізуге жолдама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестері анықтамалығында келтірілген.
"Марқакөл мемлекеттік табиғи
қорығының қорғау аймағында тұратын
жергілікті халықтың мұқтажы үшін
рұқсат етілетін әуесқойлық (спорттық)
балық аулауды жүргізуге жолдама беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
"Марқакөл мемлекеттік табиғи қорығының қорғау аймағында тұратын
жергілікті халықтың мұқтажы үшін рұқсат етілетін әуесқойлық
(спорттық) балық аулауды жүргізуге жолдама беру" мемлекеттік
қызметін көрсетудің бизнес-процестері анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 12 тамыздағы
№ 18-02/739 бұйрығына
2-қосымша
"Мемлекеттік экологиялық сараптаманың оң қорытындысы
болған жағдайда биологиялық негіздеме негізінде заңды тұлға
мәртебесі бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарда орналасқан
су объектілерінде әуесқойлық (спорттық) балық аулауды,
мелиоративтік аулауды, ғылыми-зерттеу мақсатында аулауды,
өсімін молайту мақсатындағы аулауды жүзеге асыруға рұқсат беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Мемлекеттік экологиялық сараптаманың оң қорытындысы болған жағдайда биологиялық негіздеме негізінде заңды тұлға мәртебесі бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарда орналасқан су объектілерінде әуесқойлық (спорттық) балық аулауды, мелиоративтік аулауды, ғылыми-зерттеу мақсатында аулауды, өсімін молайту мақсатындағы аулауды жүзеге асыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитетінің табиғат қорғау мекемелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – әуесқойлық (спорттық) балық аулауды, мелиоративтік аулауды, ғылыми-зерттеу мақсатында аулауды, өсімін молайту мақсатындағы аулауды жүзеге асыруға рұқсат беру.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің)
іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы

4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя с прилагаемыми документами (далее – заявление), согласно пункту 9 стандарта государственной услуги "Выдача разрешения на осуществление любительского (спортивного) рыболовства, мелиоративного лова, научно-исследовательского лова, лова в воспроизводственных целях на водных объектах, расположенных на особо охраняемых природных территориях со статусом юридического лица, на основании биологического обоснования при наличии положительного заключения государственной экологической экспертизы", утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 мая 2015 года № 18-1/415 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11662) (далее – стандарт).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
регистрация заявления на получение государственной услуги работником канцелярии услугодателя, поступивших от услугополучателей на бумажном носителе и передача его на рассмотрение руководству услугодателя (30 минут);
ознакомление руководства услугодателя с содержанием документа и наложением резолюции (50 минут). Передача документа ответственному исполнителю услугодателя (далее – исполнитель);
исполнитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня проверяет полноту и правильность оформления представленных документов в соответствии с перечнем, указанным в пункте 9 стандарта, в случае рассмотрения заявления услугополучателя для получения разрешения в виде путевки на мелиоративный лов, научно-исследовательский лов, лов в воспроизводственных целях исполнитель проверяет и рассматривает полноту и правильность оформления представленных документов в течение 10 (десяти) рабочих дней;
в случае полноты и достоверности, представленных документов: подготовка соответствующего решения;
подписание результата оказания государственной услуги руководством услугодателя.
6. Результаты процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, которые служат основанием для начала выполнения следующих процедур (действий):
1) зарегистрированное заявление с входящим номером;
2) резолюция и передача документа ответственному исполнителю;
3) полнота и достоверность представленных документов;
4) документ подписывается руководством услугодателя и заверяется печатью.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя, в процессе оказания
государственной услуги

4. "Орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 18-1/415 бұйрығымен бекітілген (Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11662 болып тіркелген) (бұдан әрі – стандарт) "Мемлекеттік экологиялық сараптаманың оң қорытындысы болған жағдайда биологиялық негіздеме негізінде заңды тұлға мәртебесі бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарда орналасқан су объектілерінде әуесқойлық (спорттық) балық аулауды, мелиоративтік аулауды, ғылыми-зерттеу мақсатында аулауды, өсімін молайту мақсатындағы аулауды жүзеге асыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағына сәйкес қызметті алушының құжаттары қоса берілген өтінішінің (бұдан әрі – өтініш) болуы мемлекеттік қызметті көрсету рәсімін (іс-қимылын) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
көрсетілетін қызметті алушылардан қағаз жеткізгіште келіп түскен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға арналған өтінішті көрсетілетін қызметті беруші кеңсесі жұмыскерінің тіркеуі және оны көрсетілетін қызметті беруші басшылығына қарауға беруі (30 минут);
көрсетілетін қызметті беруші басшылығының құжаттың мазмұнымен танысуы және бұрыштама қоюы (50 минут). Құжатты көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына (бұдан әрі – орындаушы) беруі;
көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың Стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкес толықтығын және дұрыс ресімделуін тексереді, мелиоративтік аулауға, ғылыми-зерттеу мақсатында аулауға, өсімін молайту мақсатындағы аулауға жолдама түрінде рұқсат алу үшін көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарау жағдайында, орындаушы 10 (он) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын және дұрыс ресімделуін тексереді және қарайды;
ұсынылған құжаттар толық және дұрыс болған жағдайда, тиісті шешім дайындау;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қоюы.
6. Келесі рәсімдерді (іс-қимылдарды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылының) нәтижелері:
1) кіріс нөмірі бар тіркелген өтініш;
2) құжатқа бұрыштама қойылуы және жауапты орындаушыға берілуі;
3) ұсынылған құжаттардың толықтығы мен дұрыстығы;
4) құжатқа көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы қол қояды және мөрмен куәландырылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің)
өзара іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы

7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник канцелярии;
2) ответственный исполнитель;
3) руководство услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями услугодателя:
регистрация заявления на получение государственной услуги работником канцелярии услугодателя, поступивших от услугополучателей на бумажном носителе и передача его на рассмотрение руководству услугодателя (30 минут);
ознакомление руководства услугодателя с содержанием документа и наложение резолюции (50 минут). Передача документа ответственному исполнителю услугодателя (далее – исполнитель);
исполнитель услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня проверяет полноту и правильность оформления представленных документов в соответствии с перечнем, указанным в пункте 9 стандарта, в случае рассмотрения заявления услугополучателя для получения разрешения в виде путевки на мелиоративный лов, научно-исследовательский лов, лов в воспроизводственных целях исполнитель проверяет и рассматривает полноту и правильность оформления представленных документов в течение 10 (десяти) рабочих дней;
в случае полноты и достоверности, представленных документов: подготовка соответствующего решения;
подписание результата оказания государственной услуги руководством услугодателя.
9. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя, в процессе оказания государственной услуги приведено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту государственной услуги "Выдача разрешения на осуществление любительского (спортивного) рыболовства, мелиоративного лова, научно-исследовательского лова, лова в воспроизводственных целях на водных объектах, расположенных на особо охраняемых природных территориях со статусом юридического лица, на основании биологического обоснования при наличии положительного заключения государственной экологической экспертизы".
Приложение
к регламенту государственной услуги
"Выдача разрешения на осуществление
любительского (спортивного)
рыболовства, мелиоративного лова,
научно-исследовательского лова,
лова в воспроизводственных целях
на водных объектах, расположенных
на особо охраняемых природных
территориях со статусом юридического
лица, на основании биологического
обоснования при наличии положительного
заключения государственной
экологической экспертизы"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача разрешения на осуществление любительского (спортивного)
рыболовства, мелиоративного лова, научно-исследовательского
лова, лова в воспроизводственных целях на водных объектах,
расположенных на особо охраняемых природных территориях со
статусом юридического лица, на основании биологического
обоснования при наличии положительного заключения
государственной экологической экспертизы"

7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) тізбесі:
1) кеңсе қызметкері;
2) жауапты орындаушы;
3) көрсетілетін қызметті беруші басшылығы.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) бірізділігінің сипаттамасы:
көрсетілетін қызметті алушылардан қағаз жеткізгіште келіп түскен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға арналған өтінімді көрсетілетін қызметті беруші кеңсесі жұмыскерінің тіркеуі және оны көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қарауға беруі (30 минут);
көрсетілетін қызметті беруші басшылығының құжаттың мазмұнымен танысуы және бұрыштама қоюы (50 минут). Құжатты көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына (бұдан әрі – орындаушы) беруі;
көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы 1 (бір) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың Стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкес толықтығын және дұрыс ресімделуін тексереді, мелиоративтік аулауға, ғылыми-зерттеу мақсатында аулауға, өсімін молайту мақсатындағы аулауға жолдама түрінде рұқсат алу үшін көрсетілетін қызметті алушының өтінішін қарау жағдайында, орындаушы 10 (он) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын және дұрыс ресімделуін тексереді;
ұсынылған құжаттар толық және дұрыс болған жағдайда, тиісті шешім дайындау;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қоюы.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы осы "Мемлекеттік экологиялық сараптаманың оң қорытындысы болған жағдайда биологиялық негіздеме негізінде заңды тұлға мәртебесі бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарда орналасқан су объектілерінде әуесқойлық (спорттық) балық аулауды, мелиоративтік аулауды, ғылыми-зерттеу мақсатында аулауды, өсімін молайту мақсатындағы аулауды жүзеге асыруға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестері анықтамалығында келтірілген.
"Мемлекеттік экологиялық сараптаманың оң
қорытындысы болған жағдайда биологиялық
негіздеме негізінде заңды тұлға мәртебесі бар
ерекше қорғалатын табиғи аумақтарда орналасқан
су объектілерінде әуесқойлық (спорттық) балық
аулауды, мелиоративтік аулауды, ғылыми-зерттеу
мақсатында аулауды, өсімін молайту мақсатындағы
аулауды жүзеге асыруға рұқсат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне қосымша
"Мемлекеттік экологиялық сараптаманың оң қорытындысы болған
жағдайда биологиялық негіздеме негізінде заңды тұлға мәртебесі
бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарда орналасқан су
объектілерінде әуесқойлық (спорттық) балық аулауды,
мелиоративтік аулауды, ғылыми-зерттеу мақсатында аулауды,
өсімін молайту мақсатындағы аулауды жүзеге асыруға рұқсат беру"
мемлекеттік қызметін көрсетудің бизнес-процестері анықтамалығы

1) Для проведения любительского (спортивного) рыболовства:
2) Для проведения мелиоративного лова, научно-исследовательского лова, лова
в воспроизводственных целях:
Приложение 3
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 12 августа 2015 года № 18-02/739
Регламент государственной услуги
"Выдача лесорубочного и лесного билета"
1. Общие положения
1. Государственную услугу "Выдача лесорубочного и лесного билета" (далее – государственная услуга) оказывают государственные лесовладельцы (далее – услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) или бумажная.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
3. Результат оказания государственной услуги – выдача лесорубочного и (или) лесного билета в бумажной форме.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя с прилагаемыми документами (далее – заявление), согласно пункту 9 стандарта государственной услуги "Выдача лесорубочного и лесного билета", утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 мая 2015 года № 18-1/415 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11662) (далее – стандарт).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
регистрация заявления на получение государственной услуги работником канцелярии услугодателя, поступивших от услугополучателей на бумажном носителе и передача его на рассмотрение руководству услугодателя (30 минут);
ознакомление руководства услугодателя с содержанием документа и наложение резолюции (в течение 2 (двух) часов). Передача документа ответственному исполнителю услугодателя (далее – исполнитель);
исполнитель услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней проверяет полноту и правильность оформления представленных документов в соответствии с перечнем, указанным в пункте 9 стандарта;
в случае полноты и достоверности, представленных документов: подготовка соответствующего решения;
подписание результата оказания государственной услуги руководством услугодателя.

1) Әуесқойлық (спорттық) балық аулауды жүргізу үшін:
2) Мелиоративтік аулауды, ғылыми-зерттеу мақсатында аулауды,
өсімін молайту мақсатындағы аулауды жүргізу үшін:
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 12 тамыздағы
№ 18-02/739 бұйрығына
3-қосымша
"Ағаш кесу және орман билетін беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Ағаш кесу және орман билетін беру" мемлекеттік қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) мемлекеттік орман иеленушілері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) немесе қағаз түрінде.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "электрондық үкіметтің" www.еgov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі - қағаз нысандағы ағаш кесу және (немесе) орман билетін беру.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің)
іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
4. "Орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 18-1/415 бұйрығымен бекітілген (Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11662 болып тіркелген) (бұдан әрі – стандарт) "Ағаш кесу және орман билетін беру" мемлекеттік қызмет стандартының 9-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының құжаттары қоса берілген өтінішінің (бұдан әрі – өтініш) болуы мемлекеттік қызметті көрсету рәсімін (іс-қимылын) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
көрсетілетін қызметті алушылардан қағаз жеткізгіште келіп түскен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға арналған өтінішті көрсетілетін қызметті беруші кеңсесі жұмыскерінің тіркеуі және оны көрсетілетін қызметті беруші басшылығына қарауға беруі (30 минут);
көрсетілетін қызметті беруші басшылығының құжаттың мазмұнымен танысуы және бұрыштама қоюы (2 (екі) сағат ішінде). Құжатты көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына (бұдан әрі – орындаушы) беруі;
көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың Стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкес толықтығын және дұрыс ресімделуін тексереді;
ұсынылған құжаттар толық және дұрыс болған жағдайда, тиісті шешім дайындау;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қоюы.

6. Результаты процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, которые служат основанием для начала выполнения следующих процедур (действий):
1) зарегистрированное заявление с входящим номером;
2) резолюция и передача документа ответственному исполнителю;
3) полнота и достоверность представленных документов;
4) электронный документ, подписанный электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) руководства услугодателя.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя, в процессе оказания
государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник канцелярии;
2) ответственный исполнитель;
3) руководство услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями услугодателя:
регистрация заявления на получение государственной услуги работником канцелярии услугодателя, поступивших через портал от услугополучателей либо на бумажном носителе и передача его на рассмотрение руководству услугодателя.
В случае поступления заявления на бумажном носителе, исполнителем производится регистрация в день поступления через портал с заполнением всех полей и приложением сканированных копий необходимых документов, предоставленных на бумажном носителе;
ознакомление руководством услугодателя с содержанием документа и наложением резолюции (в течение 2 (двух) часов). Передача документа ответственному исполнителю (далее – исполнитель);
исполнитель услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней проверяет полноту и правильность оформления представленных документов в соответствии с перечнем, указанным в пункте 9 стандарта;
в случае полноты и достоверности, представленных документов: подготовка соответствующего решения;
подписание результата оказания государственной услуги руководством услугодателя.
9. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя, в процессе оказания государственной услуги приведено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту государственной услуги "Выдача лесорубочного и лесного билета" (далее – регламент).
4. Описание порядка взаимодействия с порталом и (или) иными
услугодателями, а также порядка использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги
10. При оказании государственной услуги не предусмотрена возможность обращения услугополучателя в центр обслуживания населения и (или) к иным услугодателям.

6. Келесі рәсімдерді (іс-қимылдарды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылының) нәтижелері:
1) кіріс нөмірі бар тіркелген өтініш;
2) құжатқа бұрыштама қойылуы және жауапты орындаушыға берілуі;
3) ұсынылған құжаттардың толықтығы мен дұрыстығы;
4) көрсетілетін қызметті беруші басшылығының электрондық цифрлы қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің)
өзара іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) тізбесі:
1) кеңсе қызметкері;
2) жауапты орындаушы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) бірізділігінің сипаттамасы:
көрсетілетін қызметті алушылардан портал арқылы не қағаз жеткізгіште келіп түскен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға арналған өтінішті көрсетілетін қызметті беруші кеңсесі жұмыскерінің тіркеуі және оны көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қарауға беруі.
Өтініш қағаз жеткізгіште келіп түскен жағдайда, орындаушы барлық жолдарын толтырып және қағаз жеткізгіште ұсынылған қажетті құжаттардың сканерленген көшірмелерін қоса отырып, оны портал арқылы келіп түскен күні тіркеуді жүргізеді;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығының құжаттың мазмұнымен танысуы және бұрыштама қоюы (2 (екі) сағат ішінде). Құжаттың жауапты орындаушыға берілуі (бұдан әрі – орындаушы);
көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың Стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкес толықтығы мен дұрыс ресімделуін тексереді;
ұсынылған құжаттар толық және дұрыс болған жағдайда, тиісті шешім дайындау;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қоюы.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы осы "Ағаш кесу және орман билетін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне (бұдан әрі – регламент) қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестері анықтамалығында келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде порталмен және
(немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара
іс-қимыл тәртібінің, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді
пайдалану тәртібінің сипаттамасы
10. Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушының халыққа қызмет көрсету орталығына және (немесе) басқа да көрсетілетін қызметті берушілерге жүгіну мүмкіндігі көзделмеген.

11. Описание порядка обращения к услугодателю, длительность обработки запроса услугополучателя.
Для получения государственной услуги услугополучатель подает заявление на портал либо к услугодателю.
График работы услугодателя указан в пункте 8 стандарта.
Государственная услуга оказывается в сроки, указанные в пункте 4 стандарта.
12. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через портал.
Пошаговые действия и решения услугодателя (справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги) приведены в приложении к настоящему регламенту:
1) процесс 1 – ввод работником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) на портале для оказания государственной услуги;
2) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном работнике услугодателя через логин и пароль;
3) условие 2 – формирование на портале сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных работника услугодателя;
4) процесс 2 – выбор работником услугодателя услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы заявления для оказания услуги и ввод работником услугодателя данных получателя;
5) условие 3 – проверка наличия данных услугополучателя в государственной базе данных физического и в государственной базе данных юридического лица (далее – ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ);
6) условие 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
7) процесс 3 – заполнение формы заявления в части отметки о наличии документов в бумажной форме и заполнение работником услугодателя формы сведения;
8) процесс 4 – регистрация и обработка запроса на портале;
9) условие 5 – проверка услугодателем соответствия требованиям пункта 9 стандарта государственной услуги для выдачи результата оказания государственной услуги;
10) условие 6 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя на портале;
11) процесс 5 – получение услугополучателем результата оказания государственной услуги сформированной на портале. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Приложение
к регламенту государственной услуги
"Выдача лесорубочного и лесного билета"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача лесорубочного и лесного билета"
Приложение 4
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 12 августа 2015 года № 18-02/739
Регламент государственной услуги
"Выдача разрешения на долгосрочное использование под объекты
строительства участков природоохранных учреждений"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешения на долгосрочное использование под объекты строительства участков природоохранных учреждений" (далее – государственная услуга" оказывается Комитетом лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, природоохранными учреждениями (далее – услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) или бумажная.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:

11. Көрсетілетін қызметті берушіге жүгіну тәртібінің сипаттамасы, көрсетілетін қызметті алушының сұранымын өңдеу ұзақтығы.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы порталға не көрсетілетін қызметті берушіге өтініш береді.
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі Стандарттың 8-тармағында көрсетілген.
Мемлекеттік қызмет Стандарттың 4-тармағында көрсетілген мерзімдерде көрсетіледі.
12. Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету кезінде өтініш жасау тәртібінің және көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының рәсімдері (іс-қимылдары) бірізділігінің сипаттамасы.
Көрсетілетін қызметті берушінің қадамдық іс-қимылдары мен шешімдері (мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестері анықтамалығы) осы регламентке қосымшада келтірілген:
1) 1-процесс – көрсетілетін қызметті беруші жұмыскерінің мемлекеттік қызмет көрсету үшін порталда логин мен парольді енгізуі (авторизациялау процесі);
2) 1-шарт – логин мен пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскері туралы деректердің шынайылығын тексеру;
3) 2-шарт – порталда көрсетілетін қызметті беруші жұмыскерінің деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
4) 2-процесс – көрсетілетін қызметті беруші жұмыскерінің осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін өтініштің нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті беруші жұмыскерінің көрсетілетін қызметті алушы деректерін енгізуі;
5) 3-шарт – көрсетілетін қызметті алушы деректерінің жеке тұлғалардың мемлекеттік дерекқорында және заңды тұлғалардың мемлекеттік дерекқорында (бұдан әрі – ЖТ МД/ЗТ МД) болуын тексеру;
6) 4-шарт – көрсетілетін қызметті алушы деректерінің ЖТ МД/ЗТ МД-да болмауына байланысты деректер алудың мүмкін еместігі туралы хабарлама қалыптастыру;
7) 3-процесс – қағаз нысанында құжаттардың болуы туралы белгі қою бөлігінде өтініш нысанын толтыру және көрсетілетін қызметті беруші жұмыскерінің мәліметтер нысанын толтыруы;
8) 4-процесс – сұранымды порталда тіркеу және өңдеу;
9) 5-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беруі үшін мемлекеттік көрсетілетін қызметтің Стандарттың 9-тармағының талаптарына сәйкес келуін тексеруі;
10) 6-шарт – порталда көрсетілетін қызметті алушы деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұралып отырған көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
11) 5-процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталда қалыптастырылған мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті адамының ЭЦҚ-сын пайдалану арқылы қалыптастырылады.
"Ағаш кесу және орман билетін беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
"Ағаш кесу және орман билетін беру" мемлекеттік қызметін
көрсетудің бизнес-процестері анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 12 тамыздағы
№ 18-02/739 бұйрығына
4-қосымша
"Табиғат қорғау мекемелерінің учаскелерін құрылыс объектілеріне
ұзақ мерзімді пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Табиғат қорғау мекемелерінің учаскелерін құрылыс объектілеріне ұзақ мерзімді пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік қызметтін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті, табиғат қорғау мекемелері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) немесе қағаз түрінде.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:

1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
3. Результат оказания государственной услуги – письменное разрешение.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя с прилагаемыми документами (далее – заявление), согласно пункту 9 стандарта государственной услуги "Выдача разрешения на долгосрочное использование под объекты строительства участков природоохранных учреждений", утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 мая 2015 года № 18-1/415 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11662) (далее – стандарт).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
регистрация заявления на получение государственной услуги работником канцелярии услугодателя, поступивших от услугополучателей на бумажном носителе и передача его на рассмотрение руководству услугодателя (30 минут);
ознакомление руководства услугодателя с содержанием документа и наложением резолюции (в течение 1 (одного) рабочего дня). Передача документа ответственному исполнителю услугодателя (далее – исполнитель);
рассмотрение исполнителем представленных документов в течение 8 (восьми) рабочих дней на достоверность, а также соответствию перечню, указанному в пункте 9 стандарта;
случае полноты и достоверности, представленных документов: подготовка соответствующего решения;
подписание результата оказания государственной услуги руководством услугодателя (в течение 1 (одного) рабочего дня).
6. Результаты процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, которые служат основанием для начала выполнения следующих процедур (действий):
1) зарегистрированное заявление с входящим номером;
2) резолюция и передача документа ответственному исполнителю;
3) полнота и достоверность представленных документов;
4) электронный документ, подписанный электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) руководства услугодателя.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя, в процессе оказания
государственной услуги

1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "электрондық үкіметтің" www.еgov.kz,, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі - жазбаша рұқсат.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің)
іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
4. "Орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 18-1/415 бұйрығымен бекітілген (Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11662 болып тіркелген) (бұдан әрі – стандарт) "Табиғат қорғау мекемелерінің учаскелерін құрылыс объектілеріне ұзақ мерзімді пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет стандартының 9-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының құжаттары қоса берілген өтінішінің (бұдан әрі – өтініш) болуы мемлекеттік қызметті көрсету рәсімін (іс-қимылын) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
көрсетілетін қызметті алушылардан қағаз жеткізгіште келіп түскен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға арналған өтінішті көрсетілетін қызметті беруші кеңсесі жұмыскерінің тіркеуі және оны көрсетілетін қызметті беруші басшылығына қарауға беруі (30 минут);
көрсетілетін қызметті беруші басшылығының құжаттың мазмұнымен танысуы және бұрыштама қоюы (1 (бір) жұмыс күні ішінде). Құжатты көрсетілетін қызметті берушінің жауапты жұмыскеріне (бұдан әрі – орындаушы) беруі;
орындаушының 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың дұрыстығын, сондай-ақ Стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкестігін қарауы;
ұсынылған құжаттар толық және дұрыс болған жағдайда, тиісті шешім дайындау;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қоюы (1 (бір) жұмыс күні ішінде).
6. Келесі рәсімдерді (іс-қимылдарды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылының) нәтижелері:
1) кіріс нөмірі бар тіркелген өтініш;
2) құжатқа бұрыштама қойылуы және жауапты орындаушыға берілуі;
3) ұсынылған құжаттардың толықтығы мен дұрыстығы;
4) көрсетілетін қызметті беруші басшылығының электрондық цифрлы қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің)
өзара іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы

7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник канцелярии;
2) ответственный исполнитель;
3) руководство услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями услугодателя:
регистрация заявления на получение государственной услуги работником канцелярии услугодателя, поступивших через портал от услугополучателей либо на бумажном носителе и передача его на рассмотрение руководству услугодателя.
В случае поступления заявления на бумажном носителе, исполнителем производится регистрация в день поступления через портал с заполнением всех полей и приложением сканированных копий необходимых документов, предоставленных на бумажном носителе;
ознакомление руководством услугодателя с содержанием документа и наложением резолюции (в течение 1 (одного) рабочего дня). Передача документа ответственному исполнителю услугодателя (далее – исполнитель);
исполнитель услугодателя в течение 8 (восьми) рабочих дней проверяет полноту и правильность оформления представленных документов в соответствии с перечнем, указанным в пункте 9 стандарта;
в случае полноты и достоверности, представленных документов: подготовка соответствующего решения;
подписание результата оказания государственной услуги руководством услугодателя (в течение 1 (одного) рабочего дня).
9. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя, в процессе оказания государственной услуги приведено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту государственной услуги "Выдача разрешения на долгосрочное использование под объекты строительства участков природоохранных учреждений" (далее – регламент).
4. Описание порядка взаимодействия с порталом и (или) иными
услугодателями, а также порядка использования информационных
систем в процессе оказания государственной услуги
10. При оказании государственной услуги не предусмотрена возможность обращения услугополучателя в центр обслуживания населения и (или) к иным услугодателям.
11. Описание порядка обращения к услугодателю, длительность обработки запроса услугополучателя.
Для получения государственной услуги услугополучатель подает заявление на портал либо к услугодателю.
График работы услугодателя указан в пункте 8 стандарта.
Государственная услуга оказывается в сроки, указанные в пункте 4 стандарта.

7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) тізбесі:
1) кеңсе қызметкері;
2) жауапты орындаушы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) бірізділігінің сипаттамасы:
көрсетілетін қызметті алушылардан портал арқылы не қағаз жеткізгіште келіп түскен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға арналған өтінішті көрсетілетін қызметті беруші кеңсесі жұмыскерінің тіркеуі және оны көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қарауға беруі.
Өтініш қағаз жеткізгіште келіп түскен жағдайда, орындаушы барлық жолдарын толтырып және қағаз жеткізгіште ұсынылған қажетті құжаттардың сканерленген көшірмелерін қоса отырып, оны портал арқылы келіп түскен күні тіркеуді жүргізеді;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығының құжаттың мазмұнымен танысуы және бұрыштама қоюы (1 (бір) жұмыс күні ішінде). Құжатты көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына (бұдан әрі – орындаушы) беруі;
көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың Стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкес толықтығы мен дұрыс ресімделуін тексереді;
ұсынылған құжаттар толық және дұрыс болған жағдайда, тиісті шешім дайындау;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қоюы (1 (бір) жұмыс күні ішінде).
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы осы "Табиғат қорғау мекемелерінің учаскелерін құрылыс объектілеріне ұзақ мерзімді пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне (бұдан әрі – регламент) қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестері анықтамалығында келтірілген.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде порталмен және
(немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара
іс-қимыл тәртібінің, сондай-ақ ақпараттық жүйелерді
пайдалану тәртібінің сипаттамасы
10. Мемлекеттік қызметті көрсету кезінде көрсетілетін қызметті алушының халыққа қызмет көрсету орталығына және (немесе) басқа да көрсетілетін қызметті берушілерге жүгіну мүмкіндігі көзделмеген.
11. Көрсетілетін қызметті берушіге жүгіну тәртібінің сипаттамасы, көрсетілетін қызметті алушының сұранымын өңдеу ұзақтығы.
Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы порталға не көрсетілетін қызметті берушіге өтініш береді.
Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі Стандарттың 8-тармағында көрсетілген.
Мемлекеттік қызмет Стандарттың 4-тармағында көрсетілген мерзімдерде көрсетіледі.

1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
3. Результат оказания государственной услуги – письменное разрешение.
2. Описание порядка действий структурного подразделения
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя с прилагаемыми документами (далее – заявление), согласно пункту 9 стандарта государственной услуги "Выдача разрешения на краткосрочное использование участков природоохранных учреждений", утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 мая 2015 года № 18-1/415 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11662) (далее – стандарт).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
регистрация заявления на получение государственной услуги работником канцелярии услугодателя, поступивших от услугополучателей на бумажном носителе и передача его на рассмотрение руководству услугодателя (30 минут);
ознакомление руководства услугодателя с содержанием документа и наложением резолюции (в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней). Передача документа ответственному исполнителю услугодателя (далее – исполнитель);
рассмотрение исполнителем представленных документов в течение 6 (шести) рабочих дней на достоверность, а также соответствию перечню, указанному в пункте 9 стандарта;
случае полноты и достоверности, представленных документов: подготовка соответствующего решения;
подписание результата оказания государственной услуги руководством услугодателя (в течение 1 (одного) рабочего дня).
6. Результаты процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, которые служат основанием для начала выполнения следующих процедур (действий):
1) зарегистрированное заявление с входящим номером;
2) резолюция и передача документа ответственному исполнителю;
3) полнота и достоверность представленных документов;
4) электронный документ, подписанный электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) руководства услугодателя.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя, в процессе оказания
государственной услуги

1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "электрондық үкіметтің" www.еgov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі - жазбаша рұқсат.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің)
іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
4. "Орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 18-1/415 бұйрығымен бекітілген (Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11662 болып тіркелген) (бұдан әрі – стандарт) "Табиғатты қорғау мекемелерінің учаскелерін қысқа мерзімді пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік қызмет стандартының 9-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының құжаттары қоса берілген өтінішінің (бұдан әрі – өтініш) болуы мемлекеттік қызметті көрсету рәсімін (іс-қимылын) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
көрсетілетін қызметті алушылардан қағаз жеткізгіште келіп түскен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға арналған өтінішті көрсетілетін қызметті беруші кеңсесі жұмыскерінің тіркеуі және оны көрсетілетін қызметті беруші басшылығына қарауға беруі (30 минут);
көрсетілетін қызметті беруші басшылығының құжаттың мазмұнымен танысуы және бұрыштама қоюы (15 (он бес) жұмыс күні ішінде). Құжатты көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына (бұдан әрі – орындаушы) беруі;
орындаушының 6 (алты) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың дұрыстығын, сондай-ақ Стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкестігін қарайды;
ұсынылған құжаттар толық және дұрыс болған жағдайда, тиісті шешім дайындау;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қоюы (1 (бір) жұмыс күні ішінде).
6. Келесі рәсімдерді (іс-қимылдарды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылының) нәтижелері:
1) кіріс нөмірі бар тіркелген өтініш;
2) құжатқа бұрыштама қойылуы және жауапты орындаушыға берілуі;
3) ұсынылған құжаттардың толықтығы мен дұрыстығы;
4) көрсетілетін қызметті беруші басшылығының электрондық цифрлы қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің)
өзара іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы

12. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через портал.
Пошаговые действия и решения услугодателя (справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги) приведены в приложении к настоящему регламенту:
1) процесс 1 – ввод работником услугодателя логина и пароля (процесс авторизации) на портале для оказания государственной услуги;
2) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном работнике услугодателя через логин и пароль;
3) условие 2 – формирование на портале сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющими нарушениями в данных работника услугодателя;
4) процесс 2 – выбор работником услугодателя услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы заявления для оказания услуги и ввод работником услугодателя данных получателя;
5) условие 3 – проверка наличия данных услугополучателя в государственной базе данных физического и в государственной базе данных юридического лица (далее – ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ);
6) условие 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ;
7) процесс 3 – заполнение формы заявления в части отметки о наличии документов в бумажной форме и заполнение работником услугодателя формы сведения;
8) процесс 4 – регистрация и обработка запроса на портале;
9) условие 5 – проверка услугодателем соответствия требованиям пункта 9 стандарта государственной услуги для выдачи результата оказания государственной услуги;
10) условие 6 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя на портале;
11) процесс 5 – получение услугополучателем результата оказания государственной услуги сформированной на портале. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Приложение
к регламенту государственной услуги
"Выдача разрешения на краткосрочное
использование участков
природоохранных учреждений"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача разрешения на краткосрочное использование участков
природоохранных учреждений"
Приложение 6
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 12 августа 2015 года № 18-02/739
Регламент государственной услуги
"Выдача разрешений на ввоз в Республику Казахстан и вывоз
за ее пределы объектов растительного мира, их частей или
дериватов, в том числе видов растений, отнесенных
к категории редких и находящихся под угрозой исчезновения"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача разрешений на ввоз в Республику Казахстан и вывоз за ее пределы объектов растительного мира, их частей или дериватов, в том числе видов растений, отнесенных к категории редких и находящихся под угрозой исчезновения" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом лесного хозяйства и животного мира Министерства cельского хозяйства Республики Казахстан и территориальными подразделениями (далее – услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) или бумажная.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:

12. Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету кезінде өтініш жасау тәртібінің және көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының рәсімдері (іс-қимылдары) біріздігігінің сипаттамасы.
Көрсетілетін қызметті берушінің қадамдық іс-қимылдары мен шешімдері (мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестері анықтамалығы) осы регламентке қосымшада келтірілген:
1) 1-процесс – көрсетілетін қызметті беруші жұмыскерінің мемлекеттік қызмет көрсету үшін порталда логин мен парольді енгізуі (авторизациялау процесі);
2) 1-шарт – логин мен пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті берушінің жұмыскері туралы деректердің шынайылығын тексеру;
3) 2-шарт – порталда көрсетілетін қызметті беруші жұмыскерінің деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
4) 2-процесс – көрсетілетін қызметті беруші жұмыскерінің осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін өтініштің нысанын экранға шығару және көрсетілетін қызметті беруші жұмыскерінің көрсетілетін қызметті алушы деректерін енгізуі;
5) 3-шарт – көрсетілетін қызметті алушы деректерінің жеке тұлғалардың мемлекеттік дерекқорында және заңды тұлғалардың мемлекеттік дерекқорында (бұдан әрі – ЖТ МД/ЗТ МД) болуын тексеру;
6) 4-шарт – көрсетілетін қызметті алушы деректерінің ЖТ МД/ЗТ МД-да болмауына байланысты деректер алудың мүмкін еместігі туралы хабарлама қалыптастыру;
7) 3-процесс – қағаз нысанында құжаттардың болуы туралы белгі қою бөлігінде өтініш нысанын толтыру және көрсетілетін қызметті беруші жұмыскерінің мәліметтер нысанын толтыруы;
8) 4-процесс – сұранымды порталда тіркеу және өңдеу;
9) 5-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беруі үшін мемлекеттік көрсетілетін қызметтің Стандарттың 9-тармағының талаптарына сәйкес келуін тексеруі;
10) 6-шарт – порталда көрсетілетін қызметті алушы деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұралып отырған көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
11) 5-процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталда қалыптастырылған мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті адамының ЭЦҚ-сын пайдалану арқылы қалыптастырылады.
"Табиғатты қорғау мекемелерінің
учаскелерін қысқа мерзімді пайдалануға
рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне қосымша
"Табиғатты қорғау мекемелерінің учаскелерін қысқа мерзімді
пайдалануға рұқсат беру" мемлекеттік қызметін көрсетудің
бизнес-процестері анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 12 тамыздағы
№ 18-02/739 бұйрығына
6-қосымша
"Өсімдіктер дүниесінің объектілерін, олардың бөліктерін немесе
дериваттарын, оның ішінде сирек және құрып кету қаупі төнген
өсімдіктер санатына жататын өсімдіктер түрлерін Қазақстан
Республикасына әкелуге және одан тысқары жерлерге әкетуге
рұқсат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Өсімдіктер дүниесінің объектілерін, олардың бөліктерін немесе дериваттарын, оның ішінде сирек және құрып кету қаупі төнген өсімдіктер санатына жататын өсімдіктер түрлерін Қазақстан Республикасына әкелуге және одан тысқары жерлерге әкетуге рұқсат беру" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті мен аумақтық бөлімшелер (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) немесе қағаз түрінде.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:

1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
3) Результат оказания государственной услуги – разрешение на ввоз в Республику Казахстан и вывоз за ее пределы видов растений, отнесенных к категории редких и находящихся под угрозой исчезновения.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя с прилагаемыми документами (далее – заявление), согласно пункту 9 стандарта государственной услуги "Выдача разрешений на ввоз в Республику Казахстан и вывоз за ее пределы объектов растительного мира, их частей или дериватов, в том числе видов растений, отнесенных к категории редких и находящихся под угрозой исчезновения", утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 мая 2015 года № 18-1/415 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11662) (далее – стандарт).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
регистрация заявления на получение государственной услуги работником канцелярии услугодателя, поступивших от услугополучателей на бумажном носителе и передача его на рассмотрение руководству услугодателя (30 минут);
ознакомление руководства услугодателя с содержанием документа и наложение резолюции (в течение 2 (двух) часов). Передача документа ответственному исполнителю услугодателя (далее – исполнитель);
исполнитель услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней проверяет полноту и правильность оформления представленных документов в соответствии с перечнем, указанным в пункте 9 стандарта;
в случае полноты и достоверности, представленных документов: подготовка соответствующего решения;
подписание результата оказания государственной услуги руководством услугодателя.
6. Результаты процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, которые служат основанием для начала выполнения следующих процедур (действий):
1) зарегистрированное заявление с входящим номером;
2) резолюция и передача документа ответственному исполнителю;
3) полнота и достоверность представленных документов;

1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "электрондық үкіметтің" www.еgov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі - сирек кездесетін және құрып кету қаупі төнгендер санатына жатқызылған өсімдіктер түрлерін Қазақстан Республикасына әкелуге және одан тысқары жерлерге әкетуге рұқсат беру.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің)
іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
4. "Орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 18-1/415 бұйрығымен бекітілген (Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11662 болып тіркелген) (бұдан әрі – стандарт) "Өсімдіктер дүниесінің объектілерін, олардың бөліктерін немесе дериваттарын, оның ішінде сирек және құрып кету қаупі төнген өсімдіктер санатына жататын өсімдіктер түрлерін Қазақстан Республикасына әкелуге және одан тысқары жерлерге әкетуге рұқсат беру" мемлекеттік қызмет стандартының 9-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының құжаттары қоса берілген өтінішінің (бұдан әрі – өтініш) болуы мемлекеттік қызметті көрсету рәсімін (іс-қимылын) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
көрсетілетін қызметті алушылардан қағаз жеткізгіште келіп түскен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға арналған өтінішті көрсетілетін қызметті беруші кеңсесі жұмыскерінің тіркеуі және оны көрсетілетін қызметті беруші басшылығына қарауға беруі (30 минут);
көрсетілетін қызметті беруші басшылығының құжаттың мазмұнымен танысуы және бұрыштама қоюы (2 (екі) сағат ішінде). Құжатты көрсетілетін қызметті берушінің жауапты жұмыскеріне (бұдан әрі – орындаушы) беруі;
көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы 2 (екі) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың Стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкес толықтығын және дұрыс ресімделуін тексереді;
ұсынылған құжаттар толық және дұрыс болған жағдайда, тиісті шешім дайындау;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қоюы.
6. Келесі рәсімдерді (іс-қимылдарды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылының) нәтижелері:
1) кіріс нөмірі бар тіркелген өтініш;
2) құжатқа бұрыштама қойылуы және жауапты орындаушыға берілуі;
3) ұсынылған құжаттардың толықтығы мен дұрыстығы;

4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя с прилагаемыми документами (далее – заявление), согласно пункту 9 стандарта государственной услуги "Возмещение расходов на закладку и выращивание плантаций быстрорастущих древесных и кустарниковых пород, создание и развитие частных лесных питомников", утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 мая 2015 года № 18-1/415 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11662) (далее – стандарт).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
регистрация заявления на получение государственной услуги работником канцелярии услугодателя, поступивших от услугополучателей на бумажном носителе и передача его на рассмотрение руководству услугодателя (30 минут);
ознакомление руководства услугодателя с содержанием документа и наложение резолюции (в течение 2 (двух) часов). Передача документа ответственному исполнителю услугодателя (далее – исполнитель);
исполнитель услугодателя в течение 4 (четырех) рабочих дней проверяет полноту и правильность оформления представленных документов в соответствии с перечнем, указанным в пункте 9 стандарта;
в случае полноты и достоверности, представленных документов: подготовка соответствующего решения;
подписание результата оказания государственной услуги руководством услугодателя.
6. Результаты процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, которые служат основанием для начала выполнения следующих процедур (действий):
1) зарегистрированное заявление с входящим номером;
2) резолюция и передача документа ответственному исполнителю;
3) полнота и достоверность представленных документов;
4) документ подписывается руководством услугодателя и заверяется печатью.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя, в процессе оказания
государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник канцелярии;
2) ответственный исполнитель;
3) руководство услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями услугодателя:
регистрация заявления на получение государственной услуги работником канцелярии услугодателя, поступивших от услугополучателей на бумажном носителе и передача его на рассмотрение руководству услугодателя (30 минут);
ознакомление руководством услугодателя с содержанием документа и наложением резолюции (в течение 2 (двух) часов). Передача документа ответственному исполнителю услугодателя (далее – исполнитель);
исполнитель услугодателя в течение 4 (четырех) рабочих дней проверяет полноту и правильность оформления представленных документов в соответствии с перечнем, указанным в пункте 9 стандарта;
в случае полноты и достоверности, представленных документов: подготовка соответствующего решения;
подписание результата оказания государственной услуги руководством услугодателя.

4. "Орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 18-1/415 бұйрығымен бекітілген (Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11662 болып тіркелген) (бұдан әрі – стандарт) "Тез өсетін ағаш және бұта тұқымдылар плантацияларын отырғызуға және өсіруге, жекеше орман питомниктерін құруға және дамытуға жұмсалатын шығыстарды өтеу" мемлекеттік қызмет стандартының 9-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының құжаттары қоса берілген өтінішінің (бұдан әрі – өтініш) болуы мемлекеттік қызметті көрсету рәсімін (іс-қимылын) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
көрсетілетін қызметті алушылардан қағаз жеткізгіште келіп түскен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға арналған өтінішті көрсетілетін қызметті беруші кеңсесі жұмыскерінің тіркеуі және оны көрсетілетін қызметті беруші басшылығына қарауға беруі (30 минут);
көрсетілетін қызметті беруші басшылығының құжаттың мазмұнымен танысуы және бұрыштама қоюы (2 (екі) сағат ішінде). Құжатты көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына (бұдан әрі – орындаушы) беруі;
көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы 4 (төрт) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың Стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкес толықтығын және дұрыс ресімделуін тексереді;
ұсынылған құжаттар толық және дұрыс болған жағдайда, тиісті шешім дайындау;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қоюы.
6. Келесі рәсімдерді (іс-қимылдарды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылының) нәтижелері:
1) кіріс нөмірі бар тіркелген өтініш;
2) құжатқа бұрыштама қойылуы және жауапты орындаушыға берілуі;
3) ұсынылған құжаттардың толықтығы мен дұрыстығы;
4) құжатқа көрсетілетін қызметті беруші басшылығы қол қояды және мөрмен куәландырылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің)
өзара іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) кеңсе қызметкері;
2) жауапты орындаушы;
3) көрсетілетін қызметті беруші басшылығы.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) бірізділігінің сипаттамасы:
көрсетілетін қызметті алушылардан портал арқылы не қағаз жеткізгіште келіп түскен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға арналған өтінішті көрсетілетін қызметті беруші кеңсесі қызметкерінің тіркеуі және оны көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қарауға беруі (30 минут);
көрсетілетін қызметті беруші басшылығының құжаттың мазмұнымен танысуы және бұрыштама қоюы (2 (екі) сағат ішінде). Құжатты көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына (бұдан әрі – орындаушы) беруі;
көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы 4 (төрт) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың Стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкес толықтығы мен дұрыс ресімделуін тексереді;
ұсынылған құжаттар толық және дұрыс болған жағдайда, тиісті шешім дайындау;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қоюы.

9. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя, в процессе оказания государственной услуги приведено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту государственной услуги "Возмещение расходов на закладку и выращивание плантаций быстрорастущих древесных и кустарниковых пород, создание и развитие частных лесных питомников".
Приложение
к регламенту государственной услуги
"Возмещение расходов на закладку и
выращивание плантаций быстрорастущих
древесных и кустарниковых пород,
создание и развитие частных
лесных питомников"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Возмещение расходов на закладку и выращивание плантаций
быстрорастущих древесных и кустарниковых пород, создание
и развитие частных лесных питомников"
Приложение 8
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 12 августа 2015 года № 18-02/739
Регламент государственной услуги
"Согласование мест строительства объектов,
влияющих на состояние и воспроизводство лесов"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Согласование мест строительства объектов, влияющих на состояние и воспроизводство лесов" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) или бумажная.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
3. Результат оказания государственной услуги – письмо-согласование мест строительства объектов, влияющих на состояние и воспроизводство лесов.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя с прилагаемыми документами (далее – заявление), согласно пункту 9 стандарта государственной услуги "Согласование мест строительства объектов, влияющих на состояние и воспроизводство лесов", утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 мая 2015 года № 18-1/415 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11662) (далее – стандарт).

9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы осы "Тез өсетін ағаш және бұта тұқымдылар плантацияларын отырғызуға және өсіруге, жекеше орман питомниктерін құруға және дамытуға жұмсалатын шығыстарды өтеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестері анықтамалығында келтірілген.
"Тез өсетін ағаш және бұта тұқымдылар
плантацияларын отырғызуға және өсіруге,
жекеше орман питомниктерін құруға және
дамытуға жұмсалатын шығыстарды өтеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
"Тез өсетін ағаш және бұта тұқымдылар плантацияларын отырғызуға
және өсіруге, жекеше орман питомниктерін құруға және дамытуға
жұмсалатын шығыстарды өтеу" мемлекеттік қызметін көрсетудің
бизнес-процестері анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 12 тамыздағы
№ 18-02/739 бұйрығына
8-қосымша
"Орманның жай-күйі мен молықтырылуына әсер ететін
объектілерді салу орындарын келісу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Орманның жай-күйі мен молықтырылуына әсер ететін объектілерді салу орындарын келісу" мемлекеттік қызметін (мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) немесе қағаз түрінде.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "электрондық үкіметтің" www.еgov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі – ормандардың жай-күйі мен молықтырылуына әсер ететін объектілерді салу орындарын келісімдеу-хат.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің)
іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
4. "Орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 18-1/415 бұйрығымен бекітілген (Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11662 болып тіркелген) (бұдан әрі – стандарт) "Орманның жай-күйі мен молықтырылуына әсер ететін объектілерді салу орындарын келісу" мемлекеттік қызметі стандартының 9-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының құжаттары қоса берілген өтінішінің (бұдан әрі – өтініш) болуы мемлекеттік қызметті көрсету рәсімін (іс-қимылын) бастау үшін негіз болып табылады.

5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
регистрация заявлений на получение государственной услуги работником канцелярии услугодателя, поступивших от услугополучателей на бумажном носителе и передача его на рассмотрение руководству услугодателя (30 минут);
ознакомление руководства услугодателя с содержанием документа и наложение резолюции (в течение 2 (двух) рабочих дней). Передача документа ответственному исполнителю услугодателя (далее – исполнитель);
исполнитель услугодателя в течение 7 (семи) рабочих дней проверяет полноту и правильность оформления представленных документов в соответствии с перечнем, указанным в пункте 9 стандарта;
в случае полноты и достоверности, представленных документов: подготовка соответствующего решения;
подписание результата оказания государственной услуги руководством услугодателя (в течение 1 (одного) рабочего дня).
Сноска. Пункт 5 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 29.09.2016 № 407 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Результаты процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, которые служат основанием для начала выполнения следующих процедур (действий):
1) зарегистрированное заявление с входящим номером;
2) резолюция и передача документа ответственному исполнителю;
3) полнота и достоверность представленных документов;
4) электронный документ, подписанный электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) руководства услугодателя.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя, в процессе оказания
государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) работник канцелярии;
2) ответственный исполнитель;
3) руководство услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями услугодателя:
регистрация заявлений на получение государственной услуги работником канцелярии услугодателя, поступивших через портал от услугополучателей либо на бумажном носителе и передача его на рассмотрение руководству услугодателя.
В случае поступления заявления на бумажном носителе, исполнителем производится регистрация в день поступления через портал с заполнением всех полей и приложением сканированных копий необходимых документов, предоставленных на бумажном носителе;
ознакомление руководством услугодателя с содержанием документа и наложением резолюции (в течение 2 (двух) рабочих дней). Передача документа ответственному исполнителю услугодателя (далее – исполнитель);
исполнитель услугодателя в течение 7 (семи) рабочих дней проверяет полноту и правильность оформления представленных документов в соответствии с перечнем, указанным в пункте 9 стандарта;
в случае полноты и достоверности, представленных документов: подготовка соответствующего решения;
подписание результата оказания государственной услуги руководством услугодателя (в течение 1 (одного) рабочего дня).
Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 29.09.2016 № 407 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындаудың ұзақтығы:
көрсетілетін қызметті алушылардан қағаз жеткізгіште келіп түскен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға арналған өтініштерді көрсетілетін қызметті беруші кеңсесі жұмыскерінің тіркеуі және оны көрсетілетін қызметті беруші басшылығына қарауға беруі (30 минут);
көрсетілетін қызметті беруші басшылығының құжаттың мазмұнымен танысуы және бұрыштама қоюы (2 (екі) жұмыс күні ішінде). Құжатты көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына (бұдан әрі – орындаушы) беруі;
көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы 7 (жеті) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың Стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкес толықтығын және дұрыс ресімделуін тексереді;
ұсынылған құжаттар толық және дұрыс болған жағдайда, тиісті шешім дайындау;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қоюы (1 (бір) жұмыс күні ішінде).
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 29.09.2016 № 407 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Келесі рәсімдерді (іс-қимылдарды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылының) нәтижелері:
1) кіріс нөмірі бар тіркелген өтініш;
2) құжатқа бұрыштама қойылуы және жауапты орындаушыға берілуі;
3) ұсынылған құжаттардың толықтығы мен дұрыстығы;
4) көрсетілетін қызметті беруші басшылығының электрондық цифрлы қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің)
өзара іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің) тізбесі:
1) кеңсе қызметкері;
2) жауапты орындаушы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) бірізділігінің сипаттамасы:
көрсетілетін қызметті алушылардан портал арқылы не қағаз жеткізгіште келіп түскен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға арналған өтініштерді көрсетілетін қызметті беруші кеңсесі жұмыскерінің тіркеуі және оны көрсетілетін қызметті берушінің басшылығына қарауға беруі.
Өтініш қағаз жеткізгіште келіп түскен жағдайда, орындаушы барлық жолдарын толтырып және қағаз жеткізгіште ұсынылған қажетті құжаттардың сканерленген көшірмелерін қоса отырып, оны портал арқылы келіп түскен күні тіркеуді жүргізеді;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығының құжаттың мазмұнымен танысуы және бұрыштама қоюы (2 (екі) жұмыс күні ішінде). Құжатты көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына (бұдан әрі – орындаушы) беруі;
көрсетілетін қызметті берушінің орындаушысы 7 (жеті) жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың Стандарттың 9-тармағында көрсетілген тізбеге сәйкес толықтығы мен дұрыс ресімделуін тексереді;
ұсынылған құжаттар толық және дұрыс болған жағдайда, тиісті шешім дайындау;
көрсетілетін қызметті беруші басшылығының мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қоюы (1 (бір) жұмыс күні ішінде).
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 29.09.2016 № 407 (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

7) процесс 3 – заполнение формы заявления в части отметки о наличии документов в бумажной форме и заполнение работником услугодателя формы сведения;
8) процесс 4 – регистрация и обработка запроса на портале;
9) условие 5 – проверка услугодателем соответствия требованиям пункта 9 стандарта государственной услуги для выдачи результата оказания государственной услуги;
10) условие 6 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя на портале;
11) процесс 5 – получение услугополучателем результата оказания государственной услуги сформированной на портале. Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
Приложение
к регламенту государственной услуги
"Согласование мест строительства
объектов, влияющих на состояние
и воспроизводства лесов"
Справочник
бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Согласование мест строительства объектов,
влияющих на состояние и воспроизводство лесов"
Приложение 9
к приказу Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 12 августа 2015 года № 18-02/739
Регламент государственной услуги
"Согласование на проведение в государственном лесном фонде работ, не связанных с ведением лесного хозяйства"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Согласование на проведение в государственном лесном фонде работ, не связанных с ведением лесного хозяйства" (далее – государственная услуга) оказывается Комитетом лесного хозяйства и животного мира Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) или бумажная.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) канцелярию услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
3. Результат оказания государственной услуги – согласование на проведение в государственном лесном фонде работ, не связанных с ведением лесного хозяйства в бумажной форме.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя с прилагаемыми документами (далее – заявление), согласно пункту 9 стандарта государственной услуги "Согласование на проведение в государственном лесном фонде работ, не связанных с ведением лесного хозяйства", утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 мая 2015 года № 18-1/415 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области лесного хозяйства и особо охраняемых природных территорий" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11662) (далее – стандарт).

7) 3-процесс – қағаз нысанында құжаттардың болуы туралы белгі қою бөлігінде өтініш нысанын толтыру және көрсетілетін қызметті беруші жұмыскерінің мәліметтер нысанын толтыруы;
8) 4-процесс – сұранымды порталда тіркеу және өңдеу;
9) 5-шарт – көрсетілетін қызметті берушінің мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беруі үшін мемлекеттік көрсетілетін қызметтің Стандарттың 9-тармағының талаптарына сәйкес келуін тексеруі;
10) 6-шарт – порталда көрсетілетін қызметті алушы деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты сұралып отырған көрсетілетін қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
11) 5-процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталда қалыптастырылған мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті адамының ЭЦҚ-сын пайдалану арқылы қалыптастырылады.
"Орманның жай-күйі мен молықтырылуына
әсер ететін объектілерді салу орындарын
келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне қосымша
"Орманның жай-күйі мен молықтырылуына әсер ететін объектілерді
салу орындарын келісу" мемлекеттік қызметін көрсетудің
бизнес-процестері анықтамалығы
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 12 тамыздағы
№ 18-02/739 бұйрығына
9-қосымша
"Мемлекеттік орман қорында орман шаруашылығын жүргізуге
байланысты емес жұмыстарды жүргізуге келісу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Мемлекеттік орман қорында орман шаруашылығын жүргізуге байланысты емес жұмыстарды жүргізуге келісу" мемлекеттік қызметін (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман шаруашылығы және жануарлар дүниесі комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) немесе қағаз түрінде.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі;
2) "электрондық үкіметтің" www.еgov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесі - мемлекеттік орман қорында орман шаруашылығын жүргізуге байланысты емес жұмыстарды жүргізуге қағаз нысанында келісу.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіндегі көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (жұмыскерлерінің)
іс-қимылы тәртібінің сипаттамасы
4. "Орман шаруашылығы және ерекше қорғалатын табиғи аумақтар саласындағы мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 18-1/415 бұйрығымен бекітілген (Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11662 болып тіркелген) (бұдан әрі – стандарт) "Мемлекеттік орман қорында орман шаруашылығын жүргізуге байланысты емес жұмыстарды жүргізуге келісу" мемлекеттік қызмет стандартының 9-тармағына сәйкес көрсетілетін қызметті алушының құжаттары қоса берілген өтінішінің (бұдан әрі – өтініш) болуы мемлекеттік қызметті көрсету рәсімін (іс-қимылын) бастау үшін негіз болып табылады.