Об утверждении стандарта государственной услуги "Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз образцов незарегистрированных средств защиты растений (пестицидов) для проведения регистрационных (мелкоделяночных и производственных) испытаний и (или) научных исследований в соответствии с решениями Коллегии Евразийской экономической комиссии
Приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 15 июля 2015 года № 15-02/654. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 сентября 2015 года № 12088. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 18 ноября 2020 года № 349.
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 18.11.2020 № 349 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 09.06.2017 № 236 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Стандарт государственной услуги "Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз образцов незарегистрированных средств защиты растений (пестицидов) для проведения регистрационных (мелкоделяночных и производственных) испытаний и (или) научных исследований в соответствии с решениями Коллегии Евразийской экономической комиссии.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 09.06.2017 № 236 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Департаменту производства и переработки растениеводческой продукции и фитосанитарной безопасности Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан и интранет-портале государственных органов.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.

"Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының шешіміне сәйкес тіркеу (ұсақмөлдекті және өндірістік) сынақтарын және (немесе) ғылыми зерттеулер жүргізу үшін өсімдіктерді қорғаудың тіркелмеген құралдарының (пестицидтердің) үлгілерін әкелуге арналған қорытынды (рұқсат құжаты) беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 15 шілдедегі № 15-02/654 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 21 қыркүйекте № 12088 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 18 қарашадағы № 349 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 18.11.2020 № 349 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 09.06.2017 № 236 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабы 1) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған "Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының шешіміне сәйкес тіркеу (ұсақмөлдекті және өндірістік) сынақтарын және (немесе) ғылыми зерттеулер жүргізу үшін өсімдіктерді қорғаудың тіркелмеген құралдарының (пестицидтердің) үлгілерін әкелуге арналған қорытынды (рұқсат құжаты) беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 09.06.2017 № 236 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру мен қайта өңдеу және фитосанитариялық қауіпсіздік департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруын қамтамасыз етсін және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мамытбеков
"СОГЛАСОВАН"
Министр по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
_____________ А. Исекешев
7 августа 2015 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
_______________ Е. Досаев
3 августа 2015 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр энергетики
Республики Казахстан
______________В. Школьник
"__" ___________ 2015 года
Утвержден
приказом Министра сельского
хозяйства Республики Казахстан
от 15 июля 2015 года № 15-02/654
Стандарт государственной услуги
"Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз образцов незарегистрированных средств защиты растений (пестицидов) для проведения регистрационных (мелкоделяночных и производственных) испытаний и (или) научных исследований в соответствии с решениями Коллегии Евразийской экономической комиссии"
Сноска. Стандарт в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 09.06.2017 № 236 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача заключения (разрешительного документа) на ввоз образцов незарегистрированных средств защиты растений (пестицидов) для проведения регистрационных (мелкоделяночных и производственных) испытаний и (или) научных исследований в соответствии с решениями Коллегии Евразийской экономической комиссии" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – портал).
Сноска. Пункт 3 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 29.12.2018 № 554 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги с момента сдачи пакета документов на портал – 2 (два) рабочих дня.
Сноска. Пункт 4 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 29.12.2018 № 554 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Мамытбеков
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрі
_______________Ә. Исекешев
2015 жылғы 7 тамыз
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
_________________ Е. Досаев
2015 жылғы 3 тамыз
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Энергетика министрі
________________ В. Школьник
2015 жылғы__________ "____"
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрінің
2015 жылғы 15 шілдедегі
№ 15-02/654 бұйрығымен
бекітілген
"Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының шешіміне сәйкес тіркеу (ұсақмөлдекті және өндірістік) сынақтарын және (немесе) ғылыми зерттеулер жүргізу үшін өсімдіктерді қорғаудың тіркелмеген құралдарының (пестицидтердің) үлгілерін әкелуге арналған қорытынды (рұқсат құжаты) беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 09.06.2017 № 236 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1- тарау. Жалпы ережелер
1. "Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының шешіміне сәйкес тіркеу (ұсақмөлдекті және өндірістік) сынақтарын және (немесе) ғылыми зерттеулер жүргізу үшін өсімдіктерді қорғаудың тіркелмеген құралдарының (пестицидтердің) үлгілерін әкелуге арналған қорытынды (рұқсат құжаты) беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік қызметті Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру "электрондық үкіметтің" www.egov.kz, www.elіcense.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 29.12.2018 № 554 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Порталға құжаттар топтамасы тапсырылған сәттен бастап мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі– 2 (екі) жұмыс күні.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 29.12.2018 № 554 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

5. Форма оказания государственной услуги – электронная (полностью автоматизированная).
Сноска. Пункт 5 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 29.12.2018 № 554 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Результат оказания государственной услуги – заключение (разрешительный документ) уполномоченного органа на ввоз образцов незарегистрированных средств защиты растений (пестицидов) для проведения регистрационных (мелкоделяночных и производственных) испытаний и (или) научных исследований в соответствии с решениями Коллегии Евразийской экономической комиссии (далее – заключение) по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту либо мотивированный ответ об отказе по основаниям, указанным в пункте 10 настоящего стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги – электронная.
На портале результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
Сноска. Пункт 6 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 29.12.2018 № 554 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Государственная услуга оказывается на бесплатной основе физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатели).
8. График работы портала – круглосуточно, за исключением технических перерывов в связи с проведением ремонтных работ (при обращении услугополучателя после окончания рабочего времени, в выходные и праздничные дни, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан и статьи 5 Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года Закона Республики Казахстан от 13 декабря 2001 года "О праздниках в Республике Казахстан", прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется следующим рабочим днем или согласно установленного услугодателем графика рабочего времени).
Сноска. Пункт 8 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 29.12.2018 № 554 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги на портале:
1) заявление о выдаче заключения (разрешительного документа) на ввоз образцов незарегистрированных средств защиты растений (пестицидов) для проведения регистрационных (мелкоделяночных и производственных) испытаний и (или) научных исследований в соответствии с решениями Коллегии Евразийской экономической комиссии в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя или его представителя, по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;

5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – электрондық (толық автоматтандырылған).
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 29.12.2018 № 554 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – осы стандартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының шешіміне сәйкес тіркеу (ұсақмөлдекті және өндірістік) сынақтарын және (немесе) ғылыми зерттеулер жүргізу үшін өсімдіктерді қорғаудың тіркелмеген құралдарының (пестицидтердің) үлгілерін әкелуге арналған уәкілетті органның қорытындысы (рұқсат құжаты) (бұдан әрі – қорытынды) не осы стандарттың 10-тармағында көрсетілген негіздер бойынша бас тарту туралы уәжді жауап.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны – электрондық.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті беруші уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) куәландырылған электрондық құжат нысанында көрсетілетін қызметті берушінің "жеке кабинетіне" жіберіледі.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 29.12.2018 № 554 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушылар) тегін көрсетіледі.
8. Порталдың жұмыс кестесі – жөндеу жұмыстарын жүргізуге байланысты техникалық үзілістерді қоспағанда, тәулік бойы (көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына және "Қазақстан Республикасындағы мерекелер туралы" 2001 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабына сәйкес жұмыс уақыты аяқталғаннан кейін, демалыс және мереке күндері жүгінген жағдайда, өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру келесі жұмыс күні немесе көрсетілетін қызметті беруші белгілеген жұмыс уақыты графигіне сәйкес жүзеге асырылады).
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 29.12.2018 № 554 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Порталда мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының немесе оның өкілінің ЭЦҚ-сымен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының шешіміне сәйкес тіркеу (ұсақмөлдекті және өндірістік) сынақтарын және (немесе) ғылыми зерттеулер жүргізу үшін өсімдіктерді қорғаудың тіркелмеген құралдарының (пестицидтердің) үлгілерін әкелуге арналған қорытынды (рұқсат құжаты) беру туралы өтініш;

2) электронная копия инвойса или товаро-транспортной накладной на образцы незарегистрированных средств защиты растений (пестицидов), заверенная печатью (при наличии) услугополучателя;
3) электронная копия документа, подтверждающая полномочия представителя услугополучателя.
Сведения о документе, удостоверяющем личность физического лица, о регистрации (перерегистрации) юридического лица, о регистрации индивидуального предпринимателя либо о начале деятельности в качестве индивидуального предпринимателя услугодатель получает из соответствующих государственных систем через шлюз "электронного правительства".
При сдаче услугополучателем всех необходимых документов через портал – "в личном кабинете" услугополучателя отображается статус о принятии запроса для оказания государственной услуги.
Сноска. Пункт 9 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 29.12.2018 № 554 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Основаниями для мотивированного отказа в оказании государственной услуги являются:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) отсутствие незарегистрированных средств защиты растений (пестицидов) в плане проведения регистрационных (мелкоделяночных и производственных) испытаний пестицидов (ядохимикатов);
3) в отношении услугополучателя имеется вступившее в законную силу решение (приговор) суда о запрещении деятельности или отдельных видов деятельности, требующих получения государственной услуги.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) центральных государственных органов, а также услугодателя и (или) его должностных лиц, по вопросам оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействий) центральных государственных органов, а также услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя, либо на имя руководителя Министерства в рабочие дни по адресам, указанным в пункте 13 настоящего стандарта государственной услуги.
Жалоба подается в письменной форме по почте, посредством веб-портала "электронного правительства" либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства.
В жалобе:

2) көрсетілетін қызметті алушының мөрімен расталған (бар болса) тіркелмеген өсімдік қорғау құралдарының (пестицидтердің) үлгілеріне арналған инвойстың немесе тауарлы-көліктік жүкқұжаттың электрондық көшірмесі;
3) көрсетілетін қызметті алушы өкілінің өкілеттігін растайтын құжаттың электрондық көшірмесі.
Жеке тұлғаның жеке басын куәландыратын құжат туралы, заңды тұлғаны тіркеу (қайта тіркеу) туралы, дара кәсіпкерді тіркеу немесе дара кәсіпкер ретінде қызметін бастағаны туралы мәліметтерді көрсетілетін қызметті беруші "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Көрсетілетін қызметті алушы барлық қажетті құжаттарды портал арқылы тапсырған кезде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетінде" мемлекеттік қызметті көрсетуге арналған сұранымның қабылданғаны туралы мәртебе көрінеді.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 29.12.2018 № 554 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартуға мыналар негіз болып табылады:
1) көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс еместігінің анықталуы;
2) пестицидтердің (улы химикаттардың) тіркеу (ұсақмөлдекті және өндірістік) сынақтарын жүргізу жоспарында тіркелмеген өсімдік қорғау құралдарының (пестицидтердің) жоқтығы;
3) көрсетілетін қызметті алушыға қатысты оның қызметіне немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуды талап ететін жекелеген қызмет түрлеріне тыйым салу туралы соттың заңды күшіне енген шешімінің (үкімінің) болуы.
3-тарау. Орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Орталық мемлекеттік органдардың, сондай-ақ көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағымдану: шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 13-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша жұмыс күндері көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына немесе Министрлік басшысының атына беріледі.
Шағым жазбаша нысанда почтамен, "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы не көрсетілетін қызмет берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол беріледі.
Мыналардың:

1) физического лица - указываются его фамилия, имя, отчество (при его наличии), почтовый адрес, контактный телефон;
2) юридического лица – указываются его наименование, почтовый адрес, контактный телефон, исходящий номер и дата. Жалоба должна быть подписана услугополучателем.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя, или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю по почте, посредством веб-портала "электронного правительства" либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону Единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении жалобы).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
12. В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается в суд в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги оказываемой в электронной форме
Сноска. Заголовок главы 4 в редакции приказа Заместителя Премьер-Министра РК - Министра сельского хозяйства РК от 29.12.2018 № 554 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
13. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсе Министерства – www.mgov.kz.
14. Услугополучатель имеет возможность получения государственной услуги в электронной форме через портал при условии наличия ЭЦП.

1) жеке тұлғаның шағымында – оның тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), почталық мекенжайы, байланыс телефоны көрсетіледі;
2) заңды тұлғаның шағымында – оның атауы, почталық мекенжайы, байланыс телефоны, шығыс нөмірі мен күні көрсетіледі. Шағымға көрсетілетін қызметті алушы қол қоюы тиіс.
Шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орны көрсетіле отырып, көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде тіркелуі (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға почтамен, "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы не көрсетілетін қызмет берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Портал арқылы жүгінген кезде, шағымдану тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414, 8 800 080 7777 телефондары бойынша алуға болады.
Шағым портал арқылы жіберілген кезде, көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетінен" көрсетілетін қызметті берушінің өтінішті өңдеуі (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгі, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап) барысында жаңартылатын өтініш туралы ақпарат қолжетімді болады.
Көрсетілген мемлекеттік қызмет нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгінеді.
Мемлекеттік қызметтер көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес сотқа жүгінеді.
4-тарау. Электрондық нысанда көрсетілетін мемлекеттік қызметті көрсету ерекшеліктері ескеріле отырып қойылатын өзге талаптар
Ескерту. 4-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Премьер-Министрінің орынбасары – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 29.12.2018 № 554 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
13. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары Министрліктің www.mgov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-сы болған жағдайда, мемлекеттік көрсетілетін қызметті портал арқылы электрондық нысанда алуға мүмкіндігі бар.

15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством "личного кабинета" портала, а также единого контакт-центра.
16. Контактные телефоны справочных служб по вопросам оказания государственной услуги 8 (7172) 55-59-61, единый контакт-центр: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Выдача заключения
(разрешительного документа) на
ввоз образцов
незарегистрированных средств
защиты растений (пестицидов)
для проведения
регистрационных (мелкоделяночных и
производственных) испытаний и
(или) научных исследований в
соответствии с решениями
Коллегии Евразийской
экономической комиссии"
Форма
ЗАКЛЮЧЕНИЕ
(разрешительный документ)
№ ____/_____201 /___________
________________________________________________________________________________
(Наименование органа государственной власти, выдавшего заключение)
Выдано ___________________________________________________________________
(для юридических лиц - название организации, почтовый адрес, страна, бизнес-
идентификационный номер/для физических лиц - фамилия, имя,
отчество (при его наличии), почтовый адрес, индивидуальный
идентификационный номер)
________________________________________________________________________________
Вид перемещения __________________________________________________________
(Вид перемещения)
________________________________________ _________________________________
(Раздел Единого перечня товаров)             (Код ТН ВЭД ЕАЭС *)
Наименование товара Количество Единица измерения
Получатель/отправитель ____________________________________________________
(Название, юридический адрес, страна)
________________________________________________________________________________
Страна назначения/отправления______________________________________________
Цель ввоза (вывоза) ________________________________________________________
Основание:________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Дополнительная информация_________________________________________________
Страна транзита____________________________________________________________
(Транзит по территории)
Заключение действительно по______________________________
________________________________
(Должность)
________________________________
Место печати                         (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
(при наличии)
Подпись_______________ Дата____________
<*> -строки заполняются с учетом требований к категориям товаров.
Примечание: форма заключения заполняется с учетом требований методических указаний по заполнению единой формы заключения (разрешительного документа) на ввоз, вывоз и транзит отдельных товаров, включенных в Единый перечень товаров, к которым применяются запреты или ограничения на ввоз или вывоз государствами-членами Таможенного союза в рамках Евразийского экономического сообщества в торговле с третьими странами", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 мая 2012 г. № 45 (Приложение № 2).
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Выдача заключения
(разрешительного документа) на
ввоз образцов
незарегистрированных средств
защиты растений (пестицидов)
для проведения
регистрационных
(мелкоделяночных и
производственных) испытаний и
(или) научных исследований в
соответствии с решениями
Коллегии Евразийской
экономической комиссии"
Форма
Заявление
о выдаче заключения (разрешительного документа) на ввоз образцов незарегистрированных средств защиты растений (пестицидов) для проведения регистрационных (мелкоделяночных и производственных) испытаний и (или) научных исследований в соответствии с решениями Коллегии Евразийской экономической комиссии
№ ____/_____201 /___________
Кому _____________________________________________________________________
(наименование органа государственной власти государства-члена
Евразийского экономического союза, уполномоченного на выдачу заключения)
________________________________________________________________________________
От _______________________________________________________________________
(для юридических лиц - название организации, почтовый адрес, страна, бизнес-
идентификационный номер/для физических лиц - фамилия, имя,
отчество (при его наличии), почтовый адрес, индивидуальный
идентификационный номер)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Прошу выдать заключение на ввоз на территорию Республики Казахстан
________________________________________________________________________________
(незарегистрированных средств защиты растений/ограниченного
количества незарегистрированных средств защиты растений – указать нужное)
Вид перемещения___________________________________________________________
(Вид перемещения)
________________________________________________ _________________________
(Раздел Единого перечня товаров)                   (Код ТН ВЭД ЕАЭС *)
Наименование товара Количество Единица измерения
1
2
3
Получатель/отправитель ____________________________________________________
(название, юридический адрес, страна)
__________________________________________________________________________
Страна назначения/ отправления______________________________________________
__________________________________________________________________________
Цель ввоза (вывоза) ________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Основание_________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Дополнительная информация:
Инвойс или товаро-транспортная накладная____________________________________
(номер, дата)
Договор на проведение регистрационных (мелкоделяночных и производственных) испытаний и (или) научных исследований ___________________________________________
________________________________________________________________________________
(номер договора, дата заключения, наименование организации-исполнителя,
почтовый адрес)
Страна транзита____________________________________________________________
(Транзит по территории)
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законами Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну.
Подпись______________ Дата___________________
____________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
____________________________________________
Место печати (в случае наличия)
<*> - строки заполняются с учетом требований к категориям товаров.
Примечание: форма заявления заполняется с учетом требований пунктов 5-7, 10-21 методических указаний по заполнению единой формы заключения (разрешительного документа) на ввоз, вывоз и транзит отдельных товаров, включенных в Единый перечень товаров, к которым применяются запреты или ограничения на ввоз или вывоз государствами-членами Таможенного союза в рамках Евразийского экономического сообщества в торговле с третьими странами", утвержденных Решением Коллегии Евразийской экономической комиссии от 16 мая 2012 г. № 45 (Приложение № 2).

15. Көрсетілетін қызметті алушының порталдың "жеке кабинеті", сондай-ақ бірыңғай байланыс орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде мемлекеттік қызметті көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпарат алуға мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары 8 (7172) 55-59-61, бірыңғай байланыс орталығы: 1414.
"Еуразиялық экономикалық
комиссия алқасының
шешімдерімен сәйкес тіркеу
(ұсақмөлдекті және өндірістік)
сынақтарын және (немесе)
ғылыми-зерттеулер жүргізу
үшін тіркелмеген өсімдіктерді
қорғау құралдарының
(пестицидтердің) үлгілерін
әкелуге арналған қорытынды
(рұқсат құжаты) беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
1-қосымша
Қорытынды
(рұқсат құжаты)
№____/______201 /________
____________________________________________________________________
(қорытынды берген мемлекеттік билік органының атауы)
Берілді ______________________________________________________________________________
(заңды тұлғалар үшін - ұйымның атауы, почталық мекенжайы, елі, бизнес сәйкестендіру нөмірі/жеке тұлғалар үшін - тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда) почталық мекенжайы, жеке сәйкестендіру нөмірі)
________________________________________________________________________________
Орнын ауыстыру түрі_______________________________________________________
(орнын ауыстыру түрі) ________________________________________________________________________________
(Тауарлардың бірыңғай тізбесінің бөлімі)       (ЕАЭО СЭҚ ТН коды*)
Тауардың атауы
Саны
Өлшем бірлігі
Алушы/жіберуші __________________________________________________________
(Атауы, заңды мекенжайы, ел)
Межелі ел/жіберуші ел ___________________________________________________________
Әкелу (әкету) мақсаты_____________________________________________________________
Негіз:___________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Қосымша ақпарат_________________________________________________________________
Транзит елі_______________________________________________________
(аумақ бойынша транзит)
Қорытынды ___________________________ жарамды
________________________________
(Лауазымы)
________________________________________
Мөр орны (тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда))
(бар болған жағдайда) Қол_______________ Күні________________
<*> жолдар тауарлар санаттарына қойылатын талаптарды ескере отырып толтырылады.
Ескертпе: *өтініш нысаны Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2012 жылғы 16 мамырдағы № 45 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде басқа елдермен сауда кезіндегі Кедендік одақтың мүше-мемлекеттерімен әкелуге немесе шығаруға тыйым немесе шектеу қою қолданылатын Тауарлардың бірыңғай тізбесіне енгізілген жекелеген тауарларды әкелуге, шығаруға және олардың транзитіне қорытындының (рұқсат құжатының) бірыңғай нысанын толтыру жөніндегі әдістемелік нұсқаудың (2-қосымша) 5-7, 10-21-тармақтарының талаптарын ескере отырып толтырылады.
"Еуразиялық экономикалық
комиссия алқасының
шешімдерімен сәйкес тіркеу
(ұсақмөлдекті және өндірістік)
сынақтарын және (немесе)
ғылыми-зерттеулер жүргізу
үшін тіркелмеген өсімдіктерді
қорғау құралдарының
(пестицидтердің) үлгілерін
әкелуге арналған қорытынды
(рұқсат құжаты) беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
стандартына
2-қосымша
Нысан
Еуразиялық экономикалық комиссия алқасының шешімдеріне сәйкес тіркеу(ұсақмөлдекті және өндірістік) сынақтарын және (немесе) ғылыми зерттеулер жүргізу үшін тіркелмеген өсімдіктерді қорғау құралдарының (пестицидтердің) үлгілерін әкелуге арналған қорытынды (рұқсат құжатын) беру туралы өтініш
№____/______201 /________
Кімге_______________________________________________________________
(қорытынды беруге уәкілетті Еуразиялық экономикалық одаққа мүше мемлекеттердің мемлекеттік билік органының атауы)
Кімнен_____________________________________________________________
(заңды тұлғалар үшін - ұйымның атауы, почталық мекенжайы, елі, бизнес
сәйкестендіру нөмірі / жеке тұлғалар үшін - тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
почталық мекенжайы, жеке сәйкестендіру нөмірі)
___________________________________________________________________
Қазақстан Республикасының аумағына _______________________________________
(өсімдіктерді қорғаудың тіркелмеген құралдарын/ өсімдіктерді
қорғаудың тіркелмеген құралдарының шектелген санын – керегін көрсету
қажет)
___________________________________ әкелуге қорытынды беруді сұраймын.
Орнын ауыстыру түрі_______________________________________________
(орнын ауыстыру түрі)
_________________________________ ___________________________
(Тауарлардың бірыңғай тізбесінің бөлімі) (ЕАЭО СЭҚ ТН коды*)
Тауардың атауы
Саны
Өлшем бірлігі
1
2
3
Алушы/жіберуші_____________________________________________________
(атауы, заңды мекенжайы, ел)
____________________________________________________________________
Межелі ел/жіберуші ел ___________________________________________
____________________________________________________________________
Әкелу (әкету) мақсаты________________________________________________
____________________________________________________________________
Негіз_______________________________________________________________
____________________________________________________________________
Қосымша ақпарат:
Инвойс немесе тауарлы-көліктік жөнелтпе құжат_________________________
(нөмірі, күні)
Тіркеу (ұсақ мөлдекті және өндірістік) сынақтарын жүргізуге және (немесе) зерттеулер жүргізуге арналған шарт ___________________________________________________________
(шарттың нөмірі, қол қойған күні, орындаушы ұйымының атауы, почталық мекенжайы)
Транзит елі_______________________________________________________
(аумақ бойынша транзит)
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын, Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес дұрыс емес мәлімет бергенім үшін жауапкершілік туралы хабардармын және заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға келісім беремін.
Қолы_____________Күні________________________
_____________________________________________
(тегі, аты, әкесiнiң аты (бар болған жағдайда))
_____________________________________________
Мөр (бар болса) орны
<*> жолдар тауарлар санаттарына қойылатын талаптарды ескере отырып толтырылады.
Ескертпе: *өтініш нысаны Еуразиялық экономикалық комиссия Алқасының 2012 жылғы 16 мамырдағы № 45 шешімімен бекітілген Еуразиялық экономикалық одақ шеңберінде басқа елдермен сауда кезіндегі Кедендік одақтың мүше-мемлекеттерімен әкелуге немесе шығаруға тыйым немесе шектеу қою қолданылатын Тауарлардың бірыңғай тізбесіне енгізілген жекелеген тауарларды әкелуге, шығаруға және олардың транзитіне қорытындының (рұқсат құжатының) бірыңғай нысанын толтыру жөніндегі әдістемелік нұсқаудың (2-қосымша) 5-7, 10-21-тармақтарының талаптарын ескере отырып толтырылады.