О внесении изменений и дополнений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 13 февраля 2015 года № 93 "Об утверждении Перечня импортируемых товаров, по которым налог на добавленную стоимость уплачивается методом зачета в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)", Законом Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)", и правил его формирования"
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 24 августа 2015 года № 616. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 сентября 2015 года № 12094. Утратил силу приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 21 февраля 2018 года № 67 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра национальной экономики РК от 21.02.2018 № 67 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра экономики Республики Казахстан от
13 февраля 2015 года № 93 "Об утверждении Перечня импортируемых товаров, по которым налог на добавленную стоимость уплачивается методом зачета в порядке, установленном Кодексом Республики Казахстан от 12 июня 2001 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)", Законом Республики Казахстан от
10 декабря 2008 года "О введении в действие Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс)", и правил его формирования" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10538, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 8 апреля 2015 года), следующие изменения и дополнения:
в Перечне импортируемых товаров, по которым налог на добавленную стоимость уплачивается методом зачета, утвержденный указанным приказом:
строку:
"
4
Резинотехнические изделия, манжеты резиноармированные для гражданской авиации*
из 4016 93 000 8
"
изложить в следующей редакции:
"
4
Резинотехнические изделия, манжеты резиноармированные для гражданской авиации*
из 4016 93 000 4
";
строку:
"
5
Кожух, амортизаторы, наконечники, подушки*
из 4016 93 000 8
"
изложить в следующей редакции:
"
5
Кожух, амортизаторы, наконечники, подушки*
из 4016 93 000 5
";
строку:
"
9
Трубы холоднодеформированные, холоднотянутые шарикоподшипниковые Шх15*

"Қосылған құн салығы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексінде (Салық кодексі), "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының кодексін (Салық кодексі) қолданысқа енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Заңында белгіленген тәртіппен есепке алу әдісімен төленетін импортталатын тауарлардың тізбесін және оны қалыптастыру қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика Министрінің 2015 жылғы 13 ақпандағы № 93 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 24 тамыздағы № 616 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 23 қыркүйекте № 12094 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің м.а. 2018 жылғы 21 ақпандағы № 67 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық экономика министрінің м.а. 21.02.2018 № 67 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қосылған құн салығы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 12 маусымдағы Кодексінде (Салық кодексі), "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасының кодексін (Салық кодексі) қолданысқа енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Заңында белгіленген тәртіппен есепке алу әдісімен төленетін импортталатын тауарлардың тізбесін және оны қалыптастыру қағидасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика Министрінің 2015 жылғы 13 ақпандағы № 93 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10538 тіркелді, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 8 сәуірде жарияланды) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген қосылған құн салығы есепке алу әдісімен төленетін импортталатын тауарлардың тізбесінде:
"
4
Азаматтық авиацияға арналған резинатехникалық бұйымдар, резеңкемен қапталған манжеттер*
4016 93 000 8-ден
"
деген жол;
мынадай редакцияда жазылсын:
"
4
Азаматтық авиацияға арналған резинатехникалық бұйымдар, резеңкемен қапталған манжеттер*
4016 93 000 4-ден
";
"
5
Қаптама амортизаторлар, ұштықтар, тұғырықтар*
4016 93 000 8-ден
"
деген жол;
мынадай редакцияда жазылсын:
"
5
Қаптама амортизаторлар, ұштықтар, тұғырықтар*
4016 93 000 5-ден
";
"
9
Суықтай деформацияланған, суықтай тартылған 111x15 шарикті-подшипникті құбырлар*

из 7304 31 800 0
"
изложить в следующей редакции:
"
9
Трубы холоднодеформированные, холоднотянутые шарикоподшипниковые Шх15*
из 7304 31 800 9
";
строку:
"
13
Оборудование санитарно-техническое из черных металлов (исключая его части), прочее для гражданской авиации
из 7324 90 000 0
"
изложить в следующей редакции:
"
13
Оборудование санитарно-техническое из черных металлов (исключая его части), прочее для гражданской авиации
из 7324 90 000 1
";
строку:
"
14
Горячие штамповки*
из 7326 90 930 0
"
изложить в следующей редакции:
"
14
Горячие штамповки*
из 7326 90 930 9
";
строку:
"
22
Части, предназначенные исключительно или главным образом для поршневых двигателей внутреннего сгорания с искровым зажиганием авиационных двигателей*
из 8409 91 000 9
"
изложить в следующей редакции:
"
22
Части, предназначенные исключительно или главным образом для поршневых двигателей внутреннего сгорания с искровым зажиганием авиационных двигателей*
из 8409 10 000 0
";
строку:
"
23
Двигатели турбореактивные тягой не более 25 кН для гражданской авиации
из 8411 11 000 0
"
изложить в следующей редакции:
"
23
Двигатели турбореактивные тягой не более 25 кН для гражданской авиации
из 8411 11 000 1
";
строку:
"
28
Двигатели турбореактивные тягой более 132 кН для гражданской авиации
из 8411 12 800 0
"
изложить в следующей редакции:
"
28
Двигатели турбореактивные тягой более 132 кН для гражданской авиации
из 8411 12 800
";
строку:
"
29
Двигатели турбовинтовые мощностью не более 1100 кВт для гражданской авиации

7304 31 800 0-ден
"
деген жол;
мынадай редакцияда жазылсын:
"
9
Суықтай деформацияланған, суықтай тартылған 111x15 шарикті-подшипникті құбырлар*
7304 31 800 9-ден
";
"
13
Қара металдардан жасалған санитарлық-техникалық жабдық (оның бөлшектерін қоспағанда), азаматтық авиация үшін өзгелері
7324 90 000 0-ден
"
деген жол;
мынадай редакцияда жазылсын:
"
13
Қара металдардан жасалған санитарлық-техникалық жабдық (оның бөлшектерін қоспағанда), азаматтық авиация үшін өзгелері
7324 90 000 1-ден
";
"
14
Ыстық қалыптамалар*
7326 90 930 0-ден
"
деген жол;
мынадай редакцияда жазылсын:
"
14
Ыстық қалыптамалар*
7326 90 930 9-ден
";
"
22
Авиациялық двигательдердің тек қана немесе негізінен ұшқындап от алатын поршеньді іштен жану двигательдеріне арналған бөлшектері*
8409 91 000 9-ден
"
деген жол;
мынадай редакцияда жазылсын:
"
22
Авиациялық двигательдердің тек қана немесе негізінен ұшқындап от алатын поршеньді іштен жану двигательдеріне арналған бөлшектері*
8409 10 000 0-ден
";
"
23
Азаматтық авиацияға арналған тартымы 25 кН-нан аспайтын турбореактивті қозғалтқыштар
8411 11 000 0-ден
"
деген жол;
мынадай редакцияда жазылсын:
"
23
Азаматтық авиацияға арналған тартымы 25 кН-нан аспайтын турбореактивті қозғалтқыштар
8411 11 000 1-ден
";
"
28
Азаматтық авиацияға арналған тартымы 132 кН-нан астам турбореактивті қозғалтқыштар
8411 12 800 0-ден
"
деген жол;
мынадай редакцияда жазылсын:
"
28
Азаматтық авиацияға арналған тартымы 132 кН-нан астам турбореактивті қозғалтқыштар
8411 12 800-ден
";
"
29
Азаматтық авиацияға арналған қуаты 1100 кВт-тан аспайтын турбовинтті қозғалтқыштар

8415 83 000 1
"
изложить в следующей редакции:
"
58
Установки для кондиционирования воздуха, оборудованные вентилятором с двигателем и приборами для изменения температуры и влажности воздуха, включая кондиционеры, в которых влажность не может регулироваться отдельно, прочие, без встроенной холодильной установки, для гражданской авиации
8415 83 000 0
";
строку:
"
59
Установки для кондиционирования воздуха, оборудованные вентилятором с двигателем и приборами для изменения температуры и влажности воздуха, включая кондиционеры, в которых влажность не регулируется отдельно, кроме подлежащих установке в кабинетах, автомобилях; части*
из 8415 81 001 0,
из 8415 82 000 9,

8415 83 000 1
"
деген жол;
мынадай редакцияда жазылсын:
"
58
Азаматтық авиацияға арналған ылғалдылығы жеке реттелмейтін кондиционерлерді қоса алғанда, ауаның температурасы мен ылғалдылығын өзгертуге арналған қозғалтқышы мен приборлары бар желдеткішпен жабдықталған, ауаны баптауға арналған қондырғылар, тоңазыту қондырғысы орнатылмаған өзгелері
8415 83 000 0
";
"
59
Кабинеттерде, автомобильдерде орнатуға жататындардан басқа ылғалдылығы жеке реттелмейтін кондиционерлерді қоса алғанда, ауаның температурасы мен ылғалдылығын өзгертуге арналған двигателі мен аспаптары бар желдеткішпен жабдықталған, ауаны тазалауға арналған қондырғылар; бөлшектері*
8415 81 001 0-ден,
8415 82 000 9-ден

8415 90 000 2,
из 8415 90 000 9
"
изложить в следующей редакции:
"
59
Установки для кондиционирования воздуха, оборудованные вентилятором с двигателем и приборами для изменения температуры и влажности воздуха, включая кондиционеры, в которых влажность не регулируется отдельно, кроме подлежащих установке в кабинетах, автомобилях; части*
из 8415 81 001 0,
из 8415 82 000 0,
8415 90 000 2,
из 8415 90 000 9
";
строку:
"
66
Машины, оборудование промышленное или лабораторное с электрическим или неэлектрическим нагревом (исключая печи, камеры и другое оборудование товарной позиции 8514) для обработки материалов в процессе, с изменением температуры, таком как нагрев, варка, жаренье, дистилляция, ректификация, стерилизация, пастеризация, пропаривание, сушка, выпаривание, конденсирование или охлаждение, за исключением машин и оборудования, используемых в бытовых целях; водонагреватели безынерционные или тепловые водяные аккумуляторы, неэлектрические

8415 90 000 2,
8415 90 000 9-ден
"
деген жол;
мынадай редакцияда жазылсын:
"
59
Кабинеттерде, автомобильдерде орнатуға жататындардан басқа ылғалдылығы жеке реттелмейтін кондиционерлерді қоса алғанда, ауаның температурасы мен ылғалдылығын өзгертуге арналған двигателі мен аспаптары бар желдеткішпен жабдықталған, ауаны тазалауға арналған қондырғылар; бөлшектері*
8415 81 001 0-ден,
8415 82 000 0-ден,
8415 90 000 2,
8415 90 000 9-ден
";
"
66
Тұрмыстық мақсаттарда пайдаланылатын машиналар мен жабдықтарды қоспағанда, ысыту, пісіру, қуыру, тазарту, ректификациялау, зарарсыздандыру, пастерлеу, буландыру, кептіру, булап тазарту, конденсациялау немесе салқындату сияқты температураның өзгеруі процесінде материалдарды өңдеуге арналған электрмен қыздырылатын немесе электрмен қыздырылмайтын машиналар, өнеркәсіптік немесе зертханалық жабдық (8514 тауар позициясындағы пештерді, камераларды және басқа да жабдықты қоспағанда); инерттік емес су қыздырғыштар немесе жылу беретін су аккумуляторлары, электрлі емес

8419 81 200 0,
8419 89-8419 90
";
строку:
"
69
Фильтры и фильтроэлементы из искусственных текстильных материалов*
из 8421 31 000 9,
из 8421 99 000
"
изложить в следующей редакции:
"
69
Фильтры и фильтроэлементы из искусственных текстильных материалов*
из 8421 31 000 0,
из 8421 99 000
";
строку:
"
70
Прочее оборудование для фильтрования или очистки прочих газов
8421 39 800 0
"
изложить в следующей редакции:
"
70
Прочее оборудование для фильтрования или очистки прочих газов
8421 39 800 7
";
строку:
"
80
Тали подъемные и подъемники (кроме скиповых подъемников или подъемников, используемых для подъема транспортных средств), прочие для гражданской авиации
из 8425 19 000
"
изложить в следующей редакции:
"
80
Тали подъемные и подъемники (кроме скиповых подъемников или подъемников, используемых для подъема транспортных средств), прочие для гражданской авиации
из 8425 19 001
";

8419 81 200 0,
8419 89-8419 90
";
"
69
Жасанды тоқыма материалдарынан жасалған сүзгілер және сүзгі элементтері*
8421 31 000 0-ден,
8421 99 000-ден
"
деген жол;
мынадай редакцияда жазылсын:
"
69
Жасанды тоқыма материалдарынан жасалған сүзгілер және сүзгі элементтері*
8421 31 000 9-дан,
8421 99 000-ден
";
"
70
Өзге де газды сүзуге немесе тазартуға арналған өзге де жабдықтар
8421 39 800 0
"
деген жол;
мынадай редакцияда жазылсын:
"
70
Өзге де газды сүзуге немесе тазартуға арналған өзге де жабдықтар
8421 39 800 7
";
"
80
Азаматтық авиацияға арналған өзге де көтергіш тальдар мен (тоңгершенті көтергіштерден немесе көлік құралдарын көтеру үшін пайдаланылатын көтергіштерден басқа) көтергіштер
8425 19 000-ден
"
деген жол;
мынадай редакцияда жазылсын:
"
80
Азаматтық авиацияға арналған өзге де көтергіш тальдар мен (тоңгершенті көтергіштерден немесе көлік құралдарын көтеру үшін пайдаланылатын көтергіштерден басқа) көтергіштер
8425 19 000 1-ден
";

дополнить строкой порядковый номер 96-1, следующего содержания:
"
96-1
части
из 8433 90 000 0
";
строку:
"
133
Импринтеры (imprinter); устройства для персонализации платежных карточек; эмброссеры (embossing machine, embosser); электронные депозитарные машины; кэш-диспенсеры (Cash Dispenser)
из 8472 90 900 0
"
изложить в следующей редакции:
"
133
Импринтеры (imprinter); устройства для персонализации платежных карточек; эмброссеры (embossing machine, embosser); электронные депозитарные машины; кэш-диспенсеры (Cash Dispenser)

мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 96-1-жолмен толықтырылсын:
"
96-1
бөліктер
из 8433 90 000 0
";
"
133
Импринтерлер (imprinter); төлем карточкаларын дербестендіруге арналған құрылғылар; эмброссерлер (embossing machine, embosser); электронды депозитарлық машиналар; кэш-диспенсерлер (Cash Dispenser)*
8472 90 900 0-ден
"
деген жол;
мынадай редакцияда жазылсын:
"
133
Импринтерлер (imprinter); төлем карточкаларын дербестендіруге арналған құрылғылар; эмброссерлер (embossing machine, embosser); электронды депозитарлық машиналар; кэш-диспенсерлер (Cash Dispenser)*

1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление на официальное опубликование настоящего приказа в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему "Әділет";
3) опубликование настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Первого вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
национальной экономики
Республики Казахстан
Е. Досаев

1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оның күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспасөз басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануға жолдануын;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің ресми интернет-ресурсында жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика Бірінші вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
Е. Досаев