Об утверждении Правил ежемесячного предоставления страховыми организациями в Государственную корпорацию "Правительство для граждан" информации о произведенных страховых выплатах
Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 12 октября 2015 года № 790. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 ноября 2015 года № 12255.
Сноска. Заголовок приказа в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 12.01.2016 № 11 (вводится в действие с 01.03.2016).
Примечание РЦПИ!
Настоящий приказ вводится в действие с 01.01.2016 г.
В соответствии с пунктом 4 статьи 59 Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила ежемесячного предоставления страховыми организациями в Государственную корпорацию "Правительство для граждан" информации о произведенных страховых выплатах.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 12.01.2016 № 11 (вводится в действие с 01.03.2016).
2. Департаменту социального обеспечения и социального страхования в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление настоящего приказа на официальное опубликование в средствах массовой информации в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан Жакупову С.К.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2016 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
Т. Дуйсенова
Утверждены
приказом Министра
здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
от 12 октября 2015 года № 790
Правила ежемесячного предоставления
страховыми организациями в Государственную корпорацию
"Правительство для граждан" информации о произведенных
страховых выплатах

Сақтандыру ұйымдарының жүргізілген сақтандыру төлемдері туралы ақпаратты "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясына ай сайын ұсыну қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 12 қазандағы № 790 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 9 қарашада № 12255 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі!
Бұйрық 01.01.2015 ж. бастап қолданысқа енгізіледі!
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 12.01.2016 № 11 (01.03.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 59-бабының 4-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Сақтандыру ұйымдарының жүргізілген сақтандыру төлемдері туралы ақпаратты "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясына ай сайын ұсыну қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 12.01.2016 № 11 (01.03.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Әлеуметтік қамсыздандыру және әлеуметтік сақтандыру департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму вице-министрі С.Қ. Жақыповаға жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2016 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау және әлеуметтік
даму министрі
Т. Дүйсенова
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің
2015 жылғы 12 қазандағы
№ 790 бұйрығымен
бекітілген
Сақтандыру ұйымдарының жүргізілген сақтандыру
төлемдері туралы ақпаратты "Азаматтарға арналған үкімет"
мемлекеттік корпорациясына ай сайын ұсыну қағидалары

Сноска. Правила в редакции приказа Министра здравоохранения и социального развития РК от 12.01.2016 № 11 (вводится в действие с 01.03.2016).
1. Настоящие Правила ежемесячного предоставления страховыми организациями в Государственную корпорацию "Правительство для граждан" информации о произведенных страховых выплатах (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 59 Закона Республики Казахстан от 21 июня 2013 года "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан".
2. В настоящих Правилах используются следующие основные понятия:
1) Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация) – юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан, для оказания государственных услуг в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", а также обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме;
2) страховые выплаты - выплаты, осуществляемые страховой организацией лицам, заключившим договор пенсионного аннуитета в соответствии с законодательством;
3) страховая организация – юридическое лицо, осуществляющее деятельность по заключению и исполнению договоров страхования в отрасли "страхование жизни" на основании соответствующей лицензии уполномоченного органа;
3. Страховые организации ежемесячно, не позднее 10 числа месяца, следующего за отчетным, предоставляют в Государственную корпорацию информацию о произведенных страховых выплатах по состоянию на 1 число месяца, следующего за отчетным, по форме согласно приложению к настоящим Правилам.
4. Передача информации о произведенных страховых выплатах осуществляется электронным способом в соответствии с договором об обмене информацией между страховыми организациями и Государственной корпорацией.
5. Государственная корпорация не позднее одного рабочего дня, следующего за днем поступления информации, направляет в страховые организации электронное уведомление, подтверждающее факт поступления данной информации в Государственную корпорацию.
Приложение
к Правилам ежемесячного предоставления
страховыми организациями
в Государственную корпорацию
"Правительство для граждан"
информации о произведенных
страховых выплатах
форма
Информация о произведенных страховых выплатах
____________________________________
(наименование страховой организации)
по состоянию на " ___" __________ 20____ года
Фамилия
Имя
Отчество (при его наличии)
Пол получателя страховых выплат
Дата рождения (ГГГГ, ММ, ДД)
Индивидуальный идентификационный номер
Размер страховой выплаты (тенге)
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы
Периодичность осуществления страховых выплат (ежемесячная, ежеквартальная, ежегодная)
Дата осуществления выплаты
Номер договора пенсионного аннуитета
Дата договора пенсионного аннуитета
Дата начала выплат по договору пенсионного аннуитета (ГГГГ, ММ, ДД)
Дата окончания выплат по договору пенсионного аннуитета (ГГГГ, ММ, ДД)
Статус получателя страховых выплат
8
9
10
11
12
13
14

Ескерту. Қағида жаңа редакцияда - ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 12.01.2016 № 11 (01.03.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Осы Сақтандыру ұйымдарының жүргізілген сақтандыру төлемдері туралы ақпаратты "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясына ай сайын ұсыну қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" 2013 жылғы 21 маусымдағы Қазақстан Республикасы Заңының 59-бабының 4-тармағына сәйкес әзірленді.
2. Осы Қағидаларда мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорациясы) – Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтер көрсету, "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтер көрсетуге өтініштер қабылдау және көрсетілетін қызметті алушыға олардың нәтижелерін беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, сондай-ақ электрондық нысанда мемлекеттік қызметтер көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң шешiмi бойынша құрылған заңды тұлға;
2) сақтандыру төлемдері – заңнамаға сәйкес зейнетақы аннуитеті шартын жасасқан адамдарға сақтандыру ұйымы жүзеге асыратын төлемдер;
3) сақтандыру ұйымы – уәкiлеттi органның тиiстi лицензиясы негiзiнде "өмiрдi сақтандыру" саласында сақтандыру шарттарын жасау және орындау жөнiндегi қызметтi жүзеге асыратын заңды тұлға.
3. Сақтандыру ұйымдары ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірмей осы Қағидаларға қосымшаға сәйкес нысан бойынша есепті айдан кейінгі айдың 1-күнiндегі жағдай бойынша жүргізілген сақтандыру төлемдері туралы ақпаратты Мемлекеттік корпорацияға ұсынады.
4. Жүргізілген сақтандыру төлемдері туралы ақпаратты беру ай сайын сақтандыру ұйымдары мен Мемлекеттік корпорация арасындағы ақпарат алмасу туралы шартқа сәйкес электрондық тәсілмен жүзеге асырылады.
5. Мемлекеттік корпорация ақпараттар келіп түскен күннен кейінгі жұмыс күнінен кешіктірмей Мемлекеттік корпорацияға осы мәліметтердің түсу фактісін растайтын электрондық хабарламаны сақтандыру ұйымдарына жібереді.
Сақтандыру ұйымдарының
жүргізілген сақтандыру төлемдері
туралы ақпаратты "Азаматтарға
арналған үкімет" мемлекеттік
корпорациясына ай сайын
ұсыну қағидаларына
қосымша
нысан
Жүргізілген сақтандыру төлемдері туралы ақпарат
_____________________________
(сақтандыру ұйымының атауы)
20____ жылғы "___" __________ жағдай бойынша
Тегі
Аты
Әкесінің аты (бар болса )
Сақтандыру төлемдерін алушының жынысы
Туған күні (жылы, айы, күні)
Жеке сәйкестендіру нөмірі
Сақтандыру төлемінің мөлшері (теңге)
1
2
3
4
5
6
7
кестенің жалғасы
Сақтандыру төлемдерін жүзеге асыру кезеңділігі (ай сайынғы, тоқсан сайынғы, жыл сайынғы)
Төлемді жүзеге асыру күні
Зейнетақы аннуитеті шартының нөмірі
Зейнетақы аннуитеті шартының күні
Зейнетақы аннуитеті шарты бойынша төлемдердің басталған күні (жылы, айы, күні)
Зейнетақы аннуитеті шарты бойынша төлемдердің аяқталған күні (жылы, айы, күні)
Сақтандыру төлемдерін алушының мәртебесі
8
9
10
11
12
13
14