Об утверждении стандарта государственной услуги "Аккредитация юридических лиц, претендующих на проведение комплексной вневедомственной экспертизы проектов строительства объектов"
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 19 ноября 2015 года № 700. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 ноября 2015 года № 12322. Утратил силу приказом и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 11 августа 2021 года № 431.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 11.08.2021 № 431 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый стандарт государственной услуги "Аккредитация юридических лиц, претендующих на проведение комплексной вневедомственной экспертизы проектов строительства объектов".
2. Комитету по делам строительства, жилищно-коммунального хозяйства и управления земельными ресурсами в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и в информационно-правовой системе "Әділет";
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на
курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
национальной экономики
Республики Казахстан
Е. Досаев
Утвержден
приказом Министра
национальной экономики
Республики Казахстан
от 27 ноября 2015 года № 700
Стандарт государственной услуги "Аккредитация юридических лиц,
претендующих на проведение комплексной вневедомственной
экспертизы проектов строительства объектов"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Аккредитация юридических лиц, претендующих на проведение комплексной вневедомственной экспертизы проектов строительства объектов" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством национальной экономики Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается Комитетом по делам строительства, жилищно-коммунального хозяйства и управления земельными ресурсами Министерства национальной экономики Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя.

"Объектілер құрылысының жобаларына ведомстводан тыс кешенді сараптама жүргізуге үміткер заңды тұлғаларды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 19 қарашадағы № 700 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 27 қарашада № 12322 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2021 жылғы 11 тамыздағы № 431 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 11.08.2021 № 431 (лғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берілген "Объектілер құрылысының жобаларына ведомстводан тыс кешенді сараптама жүргізуге үміткер заңды тұлғаларды аккредиттеу" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандарты бекітілсін.
2. Құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері және жер ресурстарын басқару комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберілуін;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрі
Е. Досаев
Қазақстан Республикасы Ұлттық
экономика министрінің
2015 жылғы 19 қарашадағы
№ 700 бұйрығымен бекітілді
"Объектілер құрылысының жобаларына ведомстводан тыс кешенді
сараптама жүргізуге үміткер заңды тұлғаларды аккредиттеу"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты
1. Жалпы ережелер
1. "Объектілер құрылысының жобаларына ведомстводан тыс кешенді сараптама жүргізуге үміткер заңды тұлғаларды аккредиттеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі (бұдан әрі – Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика Министрлігінің Құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері және жер ресурстарын басқару комитеті (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы жүзеге асырылады:

2. Порядок оказания государственной услуги
4. Срок оказания государственной услуги:
1) со дня сдачи пакета документов услугодателю – 30 (тридцать) календарных дней;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов у услугодателя – 20 (двадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания у услугодателя в день обращения – 20 (двадцать) минут.
5. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – выдача свидетельства об аккредитации, подтверждение, переоформление (далее – свидетельство) по форме согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
7. Государственная услуга оказывается юридическим лицам (далее – услугополучатель) на бесплатной основе.
8. График работы услугодателя с понедельника по пятницу, с 9.00 до 18.30, с перерывом на обед с 13.00 до 14.30 часов, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через канцелярию услугодателя с 9.00 часов до 17.00 часов с перерывом на обед с 13.00 часов до 14.30 часов.
Государственная услуга оказывается в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя к услугодателю:
1) при получении свидетельства:
заявление по форме согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги;
справка о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица;
сведения об экспертах услугополучателя по форме согласно приложению 3 к настоящему стандарту государственной услуги, нотариально заверенные копии документов, удостоверяющих их личность, аттестатов и трудового договора.
Нотариального засвидетельствования документов не требуется в случае представления услугополучателем оригинала документа для сверки;
сведения о наличии производственной базы на праве собственности или ином законном основании по форме согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги, сведения о материально-технической оснащенности по форме согласно приложению 5 к настоящему стандарту государственной услуги, сведения о системе контроля качества экспертизы проектов согласно приложению 6 к настоящему стандарту государственной услуги, сведения о нормативно-справочной и методологической литературе по форме согласно приложению 7 к настоящему стандарту государственной услуги.

2. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетілген қызметті берушіге құжаттар топтамасы тапсырылған сәттен бастап күнтізбелік 30 (отыз) күнді құрайды;
2) көрсетілетін қызмет алушының құжаттар пакетін тапсыру үшін күтуге рұқсат етілетін ең көп уақыт – 20 (жиырма) минут;
3) көрсетілетін қызмет алушыға қызмет көрсетуге рұқсат етілетін ең көп уақыт – 20 (жиырма) минут.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
6. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аккредиттеу туралы куәлік беру, растау қайта ресімдеу (бұдан әрі – куәлік) не осы стандарттың 10 тармағына көзделген жағдайлар және негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап беру болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет заңды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) тегін көрсетіледі.
8. Көрсетілетін қызметті берушінің жұмыс кестесі Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерінен басқа, дүйсенбіден бастап жұманы қоса алғанда сағат 09.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін;
Мемлекеттік қызмет көрсетуге өтініш қабылдау және нәтижесін беру сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін түскі үзіліспен сағат 09.00-ден 17.00-ға дейін жүзеге асырылады;
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет алдын ала жазылусыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз кезек күту тәртібімен көрсетіледі.
9. Қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар тізбесі:
1) куәлік алу кезінде:
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтініш;
заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтама;
осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша сараптамалық ұйымның сарапшылары туралы мәліметтер, олардың жеке басын куәландыратын құжаттардың, аттестаттарын және еңбек шартының нотариат куәландырған көшірмелері.
Көрсетілетін қызметті алушы салыстырып тексеру үшін құжаттың түпнұсқасын ұсынған жағдайда, құжаттарды нотариаттың куәландыруы талап етілмейді;
Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша меншік құқығы немесе өзге де заңды негізде өндірістік базаның болуы туралы мәліметтер, мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша материалдық-техникалық жарақтандыру туралы мәліметтер, мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 6-қосымшасына сәйкес жобалар сараптамасының сапасын бақылау жүйесі туралы мәліметтер, мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша нормативтік-анықтамалық және әдіснамалық әдебиет туралы мәліметтер.

2) при подтверждении действия свидетельства кроме материалов и документов, предусмотренных подпунктом 1 пункта 9 настоящего стандарта государственной услуги, также дополнительно представляются следующие документы:
информация о выданных за истекший период экспертных заключениях по проектам строительства, как с положительными, так и отрицательными выводами, и с указанием наименований и стадии проектов, их заказчика и разработчика;
копии документов, подтверждающих факт повышения квалификации экспертами услугополучателя, прохождение курсов повышения квалификации или специальных семинаров;
сведения о принятых в отношении данного юридического лица и(или) эксперта мерах ответственности, установленной законами Республики Казахстан.
Документы для подтверждения свидетельства об аккредитации подаются заблаговременно за месяц до истечения срока подтверждения свидетельства.
Подтверждением принятия документов, представленных услугодателю является отметка на его копии о регистрации в канцелярии с указанием даты и времени приема пакета документов.
10. Основанием для отказа в оказании государственной услуги является: наличие менее пяти экспертов, аттестованных по специализациям, соответствующим основным разделам проекта, в составе услугополучателя; осуществление иной деятельности экспертом состоящий в штате экспертной организации и (или) экспертной организацией.
Сноска. Пункт 10 в редакции приказа и.о. Министра национальной экономики РК от 17.06.2016 № 267 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
3. Порядок обжалования решений, действий (бездействия)
услугодателей и (или) их должностных лиц по вопросам оказания
государственных услуг
11. Для обжалования решений, действий (бездействий), услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг: жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресам указанному в пункте 12 настоящего стандарта государственных услуг, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, ул. Орынбор, 10, Дом министерств, 10 подъезд, телефон: 8 (7172) 74-19-28, 74-19-45.
Жалоба подается в письменной форме по почте, либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства.
Подтверждением принятия жалобы является регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
В жалобе юридического лица – указываются его наименование, почтовый адрес, исходящий номер и дата. Обращение должно быть подписано услугополучателем.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя или Министерства, подлежит рассмотрению в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услогополучателю по почте либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель может обратиться с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, рассматривается 15 (пятнадцать) рабочих дней со дня ее регистрации.

2) осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағының 1-тармақшасында көзделген материалдар мен құжаттардан басқа куәліктің жарамдылығын растау кезінде, қосымша мынадай құжаттар ұсынылады:
оң және теріс қорытындылармен, және жобалардың атауларын және сатыларын, олардың тапсырыс берушісі мен әзірлеушісін көрсете отырып, құрылыс жобалары бойынша өткен кезеңге берілген сараптамалық қорытындылар туралы ақпарат;
сараптамалық ұйымдар сарапшыларының біліктілігін арттыру, біліктілік арттыру курстарынан немесе арнайы семинарлардан өту фактісін растайтын құжаттардың көшірмелері;
Қазақстан Республикасының заңдарымен белгіленген, аталған заңды тұлғаға және/немесе сарапшыға қатысты қолданылған жауапкершілік шаралары туралы мәліметтер.
Аккредиттеу туралы куәлікті растайтын құжаттар куәлікті растау мерзімі өткенге дейін бір ай бұрын беріледі.
Көрсетілетін қызметті берушіге ұсынылған құжаттардың қабылдануын растау оның көшірмесіндегі құжаттар пакетін қабылдау күні мен уақыты көрсетілген кеңседе тіркеу туралы белгісі болып табылады.
10. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетуден бас тартудың негіздемесі: көрсетілетін қызметті алушының құрамында жобаның негізгі бөлімдеріне сәйкес мамандандырулар бойынша аттестатталған сарапшылардың бестен аз болуы; сараптама ұйымының штатында тұрған сарапшының қызметті жүзеге асыруы болып табылады.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық экономика министрінің м.а. 17.06.2016 № 267 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды тұлғаларының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік қызметтерді көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушілердің және (немесе) олардың лауазымды тұлғаларының шешімдеріне, әрекетіне (әрекетсіздігіне) шағымдану үшін осы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандартының 12-тармағында көрсетілген мекенжайлар бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының атына, немесе 010000, Астана қаласы, Орынбор көш., 10, Министрліктер үйі, 10 кіреберіс, телефон: 8 (7172) 74-19-28, 74-19-45 мекенжайы бойынша Министрлік басшысының атына шағым беріледі.
Шағым жазбаша нысанда пошта арқылы беріледі, не көрсетілген қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма-қол қабылданады.
Көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде шағымды қабылдаған адамның тегі мен аты-жөні, берілген шағымға жауап алу мерзімі және орны көрсетілген тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі және күні) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Заңды тұлғаның шағымында оның атауы, пошталық мекенжайы, шығыс нөмірі және күні көрсетіледі. Өтініш көрсетілетін қызметті алушы қол қояды.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Әкімдіктің, Комитеттің немесе Министрліктің атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде қаралуға тиіс. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап көрсетілетін қызметті алушыға пошта арқылы не болмаса көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма-қол беріледі.
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға шағыммен жүгіне алады.
Мемлекеттік қызметтерді көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның атына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы тіркелген күнінен бастап 15 (он бес) жұмыс күні ішінде қаралады.

12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель имеет право обратиться в суд в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
4. Иные требования с учетом особенностей оказания
государственной услуги, в том числе оказываемой
в электронной форме
13. Адрес места оказания государственной услуги размещен на интернет-ресурсе услугодателя: www.kds.gov.kz.
14. Услугополучатель имеет возможность получения информации
о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством Единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
15. Контактные телефоны справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги размещены на интернет-ресурсах услугодателя: www.kds.gov.kz,. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414.
Приложение 1
к стандарту государственной
услуги "Аккредитация юридических
лиц, претендующих на проведение
комплексной вневедомственной
экспертизы проектов
строительства объектов"
Форма
СВИДЕТЕЛЬСТВО ОБ АККРЕДИТАЦИИ
№ 00000
Настоящее свидетельство об аккредитации выдано
____________________________________________________________________
(наименование юридического лица)
___________________________________________________________________,
(юридический адрес)
на право осуществления комплексной вневедомственной экспертизы
проектов, предназначенных для строительства, за исключением
комплексной вневедомственной экспертизы, отнесенной законодательством
Республики Казахстан к государственной монополии и проводимой
государственной экспертной организацией
АККРЕДИТОВАН
и внесен в реестр уполномоченного органа
Руководитель
услугодателя ___________ ____________________
(подпись) (фамилия имя очество
(при его наличии)
М.П.
Срок действие до:________
(дата)
город ___________ "__" ___________ 20__г.
Приложение 2
к стандарту государственной
услуги "Аккредитация юридических
лиц, претендующих на проведение
комплексной вневедомственной
экспертизы проектов
строительства объектов"
Форма
ЗАЯВЛЕНИЕ
В______________________________________________________________
(полное наименование услугодателя)
от __________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, реквизиты БИН)
Прошу аккредитовать в качестве экспертной организации для
осуществления комплексной вневедомственной экспертизы проектов строительства объектов
Адрес__________________________________________________________
(индекс, город, район, область, улица, номер дома,
телефон, факс, е-mail)
Банковский счет _____________________________________________________
(номер счета, наименование и местонахождение банка)
Филиалы (представительства, объекты, пункты, участки) _________
_____________________________________________________________________
(местонахождение и реквизиты)
Прилагаемые документы:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них
может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или
отказа в выдаче свидетельства;
заявителю не запрещено судом заниматься данным видом и (или)
подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и
являются действительными;
Руководитель _____________ __________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
(при его наличии)
Приложение 3
к стандарту государственной
услуги "Аккредитация юридических
лиц, претендующих на проведение
комплексной вневедомственной
экспертизы проектов
строительства объектов"
Форма
Сведения об экспертах услугополучателя
№ п/п
Должность
Ф.И.О. (при его наличии)
Стаж работы
Образование с указанием учебного заведения, года окончания, квалификации по диплому
Номер и дата выдачи аттестата
по специальности
на занимаемой должности
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них
может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или
отказа в выдаче свидетельства;
заявителю не запрещено судом заниматься данным видом и (или)
подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и
являются действительными.
Руководитель _____________ _______________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
(при его наличии)
Приложение 4
к стандарту государственной
услуги "Аккредитация юридических
лиц, претендующих на проведение
комплексной вневедомственной
экспертизы проектов
строительства объектов"
Форма
Сведения о наличии производственной базы
на праве собственности или ином законном основании
№ п/п
Функциональные составляющие производственной базы
Площадь
Документ, удостоверяющий право собственности или ином законном основании
Адрес
Примечание: представляемые материалы и документы подписываются первым руководителем и заверяются печатью.
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них
может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или
отказа в выдаче свидетельства;
заявителю не запрещено судом заниматься данным видом и (или)
подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и
являются действительными;
Руководитель _____________ __________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
(при его наличии)
Приложение 5
к стандарту государственной
услуги "Аккредитация юридических
лиц, претендующих на проведение
комплексной вневедомственной
экспертизы проектов
строительства объектов"
Форма
Сведения о материально-технической оснащенности
№ п/п
Наименование
Единица измерения
Количество
Срок эксплуатации
Характеристика (марки, мощности) качественный состав
Примечание
Примечание: представляемые материалы и документы подписываются первым руководителем и заверяются печатью.
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них
может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или
отказа в выдаче свидетельства;
заявителю не запрещено судом заниматься данным видом и (или)
подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и
являются действительными;
Руководитель _____________ _________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
(при его наличии)
Приложение 6
к стандарту государственной
услуги "Аккредитация юридических
лиц, претендующих на проведение
комплексной вневедомственной
экспертизы проектов
строительства объектов"
Форма
Сведения о системе контроля качества экспертизы проектов
Ф.И.О.(при его наличии), должность ответственного за службу качества. Указать № приказа.
Наличие оргтехники и ЭВМ для проверки расчетов и графической части проектов
Наличие нормативно-технической литературы. Информационное обеспечение проверки проектно-сметной документации (подробно перечислить)
Наличие рекламации по качеству экспертных работ. Эффективность принятых мер.
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них
может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или
отказа в выдаче свидетельства;
заявителю не запрещено судом заниматься данным видом и (или)
подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и
являются действительными;
Руководитель _____________ _________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
(при его наличии)
Приложение 7
к стандарту государственной
услуги "Аккредитация юридических
лиц, претендующих на проведение
комплексной вневедомственной
экспертизы проектов
строительства объектов"
Форма
Сведения
о нормативно-справочной и методологической литературе
п/п
Наименование
Единица измерения
Количество
Примечание
Прилагается ______ листов.
Настоящим подтверждается, что:
все указанные данные являются официальными контактами и на них
может быть направлена любая информация по вопросам выдачи или
отказа в выдаче свидетельства;
заявителю не запрещено судом заниматься данным видом и (или)
подвидом деятельности;
все прилагаемые документы соответствуют действительности и
являются действительными;
Руководитель _____________ _________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати Дата заполнения: "__" __________ 20__ года
(при его наличии)

12. Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда, көрсетілетін қызметті алушының Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен сотқа жүгіну құқығы бар.
4. Мемлекеттік, оның ішінде электрондық нысанда көрсетілетін қызметтің ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
13. Мемлекеттік қызметті көрсету орындарының мекенжайлары көрсетілетін қызметті берушінің www.kds.gov.kz интернет-ресурсында орналастырылған.
14. Көрсетілетін қызметті алушының қашықтықтан қол жеткізу режимінде Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері
жөніндегі Бірыңғай байланыс орталығы арқылы мемлекеттік қызмет көрсетудің тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты алуға мүмкіндігі бар.
15. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері жөніндегі анықтамалық қызметтердің байланыс телефондары көрсетілетін қызметті берушінің www.kds.gov.kz. Мемлекеттік қызметтер көрсету мәселелері жөніндегі бірыңғай байланыс орталығы: (1414).
"Объектілер құрылысының
жобаларына ведомстводан тыс
кешенді сараптама жүргізуге үміткер
заңды тұлғаларды
аккредиттеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
АККРЕДИТТЕУ ТУРАЛЫ КУӘЛІК
№ 00000
Осы аккредиттеу туралы куәлік
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
____________________________________________________________________,
(мекенжайы)
мемлекеттік сараптама ұйымдары жүргізетін және Қазақстан
Республикасының заңнамасымен мемлекеттік монополияға жатқызылған
объектілер құрылысының жобаларына ведомстводан тыс кешенді
сараптаманы қоспағанда, құрылысқа арналған жобалардың
(техникалық-экономикалық негіздемелер және жобалау-сметалық
құжаттамалар) ведомстводан тыс кешенді сараптаманы жүргізу құқығын
жүзеге асыруға берілді
АККРЕДИТТЕЛДІ
және аккредителген сараптама ұйымдарының тізіліміне енгізілді.
Көрсетілетін қызметті
берушінің басшысы _______________ ______________________
(қолы) (Тегі аты әкесінің аты
(ол бар болған жағдайда)
М.О.
Жарамдылық мерзімі ________ дейін
(күні)
___________ қаласы "__" ___________ 20__ж.
"Объектілер құрылысының
жобаларына ведомстводан тыс
кешенді сараптама жүргізуге үміткер
заңды тұлғаларды
аккредиттеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
ӨТІНІШ
_____________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
_____________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, БСН деректемелері)
Құрылысының жобаларына ведомстводан тыс кешенді сараптаманы
жүзеге асырушы сараптамалық ұйым ретінде аккредиттеуді өтінемін
Мекенжайы____________________________________________________________
(индекс, қала, аудан, облыс, көше, үй нөмірі, телефон, факс, е-mail)
Банк шоты _____________________________________________________
(шот нөмірі, банктің атауы және орналасқан жері)
Филиалдар (өкілдіктер, объектілер, пунктер, учаскелер)_________
_____________________________________________________________________
(орналасқан орны және деректемелері)
Қоса берілетін құжаттар:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
______ парақ қоса беріледі.
Осымен:
барлық көрсетілген деректердің ресми байланыстар болып
табылатыны және оларға куәлік беру немесе беруден бас тарту
мәселелері бойынша кез-келген ақпарат жіберілетіні;
өтініш берушіге қызметтің аталған түрімен және (немесе) кіші
түрімен айналысуға сот тыйым салмағаны;
барлық қоса берілген құжаттардың шындыққа сәйкес келетіні және
жарамды болып табылатыны расталады;
Басшы ___________ ___________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болған жағдайда)
Мөр орны Толтыру күні: "__" __________ 20__ жыл
"Объектілер құрылысының
жобаларына ведомстводан тыс
кешенді сараптама жүргізуге үміткер
заңды тұлғаларды
аккредиттеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
3-қосымша
Нысан
Сараптамалық ұйымның сарапшылары туралы мәліметтер
№ р/с
Лауазымы
Т.А.Ә.(ол бар болған жағдайда)
Жұмыс өтілі
Оқу орны, бітірген жылы, диплом бойынша біліктілігі көрсетілген білімі
Аттестаттың нөмірі мен берілген күні
Мамандығы бойынша
Атқаратын лауазымы бойынша
______ парақ қоса беріледі.
Осымен:
барлық көрсетілген деректердің ресми байланыстар болып
табылатыны және оларға куәлік беру немесе беруден бас тарту
мәселелері бойынша кез-келген ақпарат жіберілетіні;
өтініш берушіге қызметтің аталған түрімен және (немесе) кіші
түрімен айналысуға сот тыйым салмағаны;
барлық қоса берілген құжаттардың шындыққа сәйкес келетіні және
жарамды болып табылатыны расталады;
Басшы _____________ _________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болған жағдайда)
Мөр орны Толтыру күні: "__" __________ 20__ жыл
"Объектілер құрылысының
жобаларына ведомстводан тыс
кешенді сараптама жүргізуге үміткер
заңды тұлғаларды
аккредиттеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
4-қосымша
Нысан
Меншік құқығы немесе өзге де заңды негізде өндірістік базаның болуы туралы мәліметтер
№ р/с
Өндірістік базаның функционалдық құрамдас бөліктері
Ауданы
Меншік құқығын немесе өзге де заңды негізді куәландыратын құжат
Мекенжайы
Ескерту: ұсынылатын материалдар мен құжаттарға бірінші басшы қол қояды және олар мөрмен расталады.
______ парақ қоса беріледі.
Осымен:
барлық көрсетілген деректердің ресми байланыстар болып
табылатыны және оларға куәлік беру немесе беруден бас тарту
мәселелері бойынша кез-келген ақпарат жіберілетіні;
өтініш берушіге қызметтің аталған түрімен және (немесе) кіші
түрімен айналысуға сот тыйым салмағаны;
барлық қоса берілген құжаттардың шындыққа сәйкес келетіні және
жарамды болып табылатыны расталады
Басшы _____________ _________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болған жағдайда)
Мөр орны Толтыру күні: "__" __________ 20__ жыл
"Объектілер құрылысының
жобаларына ведомстводан тыс
кешенді сараптама жүргізуге үміткер
заңды тұлғаларды
аккредиттеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
5-қосымша
Нысан
Материалдық-техникалық жарақтандыру туралы мәліметтер
№ р/с
Атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Пайдалану мерзімі
Сипаттамасы (маркасы, қуаттылығы) сапалық құрамы
Ескерту
Ескерту: ұсынылатын материалдар мен құжаттарға бірінші басшы қол қояды және олар мөрмен расталады.
______ парақ қоса беріледі.
Осымен:
барлық көрсетілген деректердің ресми байланыстар болып
табылатыны және оларға куәлік беру немесе беруден бас тарту
мәселелері бойынша кез-келген ақпарат жіберілетіні;
өтініш берушіге қызметтің аталған түрімен және (немесе) кіші
түрімен айналысуға сот тыйым салмағаны;
барлық қоса берілген құжаттардың шындыққа сәйкес келетіні және
жарамды болып табылатыны расталады
Басшы _____________ _________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болған жағдайда)
Мөр орны Толтыру күні: "__" __________ 20__ жыл
"Объектілер құрылысының
жобаларына ведомстводан тыс
кешенді сараптама жүргізуге үміткер
заңды тұлғаларды
аккредиттеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
6-қосымша
Нысан
Жобаларға сараптама жүргізу сапасын бақылау жүйесі туралы мәліметтер
Сапа қызметіне жауапты тұлғаның Т.А.Ә.(ол бар болған жағдайда), лауазымы. Бұйрық № көрсету.
Есептеулерді және жобалардың графикалық бөлігін тексеру үшін ұйымдастыру техникасының және ЭЕМ-нің болуы
Нормативтік-техникалық әдебиеттің болуы. Жобалау-сметалық құжаттаманы тексеруді ақпараттық қамтамасыз ету (толық атап көрсету)
Сараптамалық жұмыстың сапасы бойынша жарнамалаудың болуы. Қолданылған шаралардың тиімділігі.
______ парақ қоса беріледі.
Осымен:
барлық көрсетілген деректердің ресми байланыстар болып
табылатыны және оларға куәлік беру немесе беруден бас тарту
мәселелері бойынша кез-келген ақпарат жіберілетіні;
өтініш берушіге қызметтің аталған түрімен және (немесе) кіші
түрімен айналысуға сот тыйым салмағаны;
барлық қоса берілген құжаттардың шындыққа сәйкес келетіні және
жарамды болып табылатыны расталады
Басшы _____________ _________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болған жағдайда)
Мөр орны Толтыру күні: "__" __________ 20__ жыл
"Объектілер құрылысының
жобаларына ведомстводан тыс
кешенді сараптама жүргізуге үміткер
заңды тұлғаларды
аккредиттеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет стандартына
7-қосымша
Нысан
Нормативтік-анықтамалық және әдіснамалық әдебиет туралы мәліметтер
№ р/с
Атауы
Өлшем бірлігі
Саны
Ескерту
______ парақ қоса беріледі.
Осымен:
барлық көрсетілген деректердің ресми байланыстар болып
табылатыны және оларға куәлік беру немесе беруден бас тарту
мәселелері бойынша кез-келген ақпарат жіберілетіні;
өтініш берушіге қызметтің аталған түрімен және (немесе) кіші
түрімен айналысуға сот тыйым салмағаны;
барлық қоса берілген құжаттардың шындыққа сәйкес келетіні және
жарамды болып табылатыны расталады
Басшы _____________ _________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болған жағдайда)
Мөр орны Толтыру күні: "__" __________ 20__ жыл