О внесении изменений в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра финансов Республики Казахстан от 31 июля 2014 года № 324 "Об утверждении Правил составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями, администраторами бюджетных программ и уполномоченными органами по исполнению бюджета"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 17 ноября 2015 года № 564. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 декабря 2015 года № 12418. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 2 декабря 2016 года № 630.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 02.12.2016 № 630.
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра финансов Республики Казахстан от 31 июля 2014 года № 324 «Об утверждении Правил составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями, администраторами бюджетных программ и уполномоченными органами по исполнению бюджета» (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9699, опубликованный в информационно-правовой системе «Әділет» 25 сентября 2014 года), следующие изменения:
в Правилах составления и представления бюджетной отчетности государственными учреждениями, администраторами бюджетных программ и уполномоченными органами по исполнению бюджета, утвержденных указанным приказом:
пункт 19 изложить в следующей редакции:
«19. Сводный отчет по расходам по бюджетной классификации по форме 4-20 государственные учреждения получают от органов казначейства ежемесячно.
Администраторы республиканских бюджетных программ сформированные сводные отчеты по расходам по форме 4-20 по состоянию на 1 июля и на 1 января года, следующего за отчетным направляют в составе бюджетной отчетности, представляемой через ИС.
Администраторы местных бюджетных программ ежеквартально получают от органов казначейства сводный отчет по расходам по форме № 4-20 по состоянию на 1 июля и на 1 января года, следующего за отчетным, заверяют его подписью и оттиском гербовой печати и представляют его в составе отчета соответствующему местному уполномоченному органу по исполнению бюджета.
Администраторы бюджетных программ и государственные учреждения, обслуживающиеся по ИС «Казначейство-клиент», самостоятельно формируют отчет по форме № 4-20 «Сводный отчет по расходам».»;
пункт 26 изложить в следующей редакции:
«26. Кредиторская и дебиторская задолженность в отчетах разделяется на задолженность прошлых лет и задолженность текущего года.
Задолженность прошлых лет - задолженность, образовавшаяся в годы, предшествующие текущему году.
В отчетах о кредиторской задолженности фиксируется состояние задолженности прошлых лет на начало текущего года и остатка этой задолженности на отчетную дату в случае погашения ее части в текущем году.
В отчетах о дебиторской задолженности показывается состояние дебиторской задолженности прошлых лет на начало текущего года и остатка данной задолженности на отчетную дату в случае погашения или взыскания ее части в текущем финансовом году.
Задолженность текущего года - задолженность, возникшая в текущем году и сложившаяся к отчетной дате.
Отчеты о кредиторской и дебиторской задолженности основываются на данных бухгалтерского учета на отчетную дату.
В отчеты по формам КЗ-Б и ДЗ-Б не включаются суммы бюджетных кредитов, трансфертов, передаваемых с одного уровня бюджета на другой, а также не включаются задолженности по оценочным и гарантийным обязательствам, финансовым обязательствам по полученным займам, задолженность перед работниками по неиспользованным отпускам и расходы будущих периодов, отраженные на счете 1420 «Расходы будущих периодов».
Отчеты должны содержать промежуточные итоги по подпрограмме, программе, государственному учреждению, администратору бюджетных программ.»;
пункт 28 изложить в следующей редакции:

"Мемлекеттiк мекемелердiң, бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң және бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың бюджеттiк есептiлiктi жасау және ұсыну қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Орынбасары Қазақстан Республикасы Қаржы Министрінің 2014 жылғы 31 шілдедегі № 324 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 17 қарашадағы № 564 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 15 желтоқсанда № 12418 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 2 желтоқсандағы № 630 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 02.12.2016 № 630 бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
"Мемлекеттiк мекемелердiң, бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң және бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың бюджеттiк есептiлiктi жасау және ұсыну қағидаларын бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Орынбасары Қазақстан Республикасы Қаржы Министрінің 2014 жылғы 31 шілдедегі № 324 бұйрығына (Нормативтік-құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9699 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2014 жылғы 25 қыркүйекте жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мемлекеттiк мекемелердiң, бюджеттiк бағдарламалар әкiмшiлерiнiң және бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдардың бюджеттiк есептiлiктi жасау және ұсыну қағидаларында:
19-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"19. 4-20 нысаны бойынша шығыстар жөніндегі жиынтық есепті мемлекеттік мекемелер қазынашылық органдарынан ай сайын алады.
Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкiмшiлерi 4-20 нысаны бойынша шығыстар жөнінде қалыптастырылған жиынтық есептерді есептіден кейінгі жылдың 1 шілдесіндегі және 1 қаңтарындағы жағдай бойынша АЖ арқылы ұсынылатын бюджеттік есептілік құрамында жібереді.
Жергілікті бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері тоқсан сайын қазынашылық органдарынан есептіден кейінгі жылдың 1 шілдесіндегі және 1 қаңтарындағы жағдай бойынша № 4-20 нысаны бойынша шығыстар жөніндегі жиынтық есепті алады, оны қолмен және елтаңбалы мөр бедерімен растайды және оны есеп құрамында бюджетті атқару жөніндегі тиісті жергілікті уәкілетті органға береді.
"Қазынашылық-клиент" АЖ бойынша қызмет көрсетiлетiн бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері және мемлекеттiк мекемелер № 4-20 "Шығыстар жөніндегі жиынтық есеп" нысанын дербес қалыптастырады.";
26-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"26. Есептердегі кредиторлық және дебиторлық берешек өткен жылдардың берешегі мен ағымдағы жылдың берешегі болып бөлінеді.
Өткен жылдардың берешегі – ағымдағы жылдың алдындағы жылдары пайда болған берешек.
Кредиторлық берешек туралы есептерде ағымдағы жылдың басындағы өткен жылдар берешегінің жағдайы және ағымдағы жылы оның бір бөлігін өтеген жағдайда есепті күнге осы берешектің қалдығы тіркеледі.
Дебиторлық берешек туралы есептерде ағымдағы жылдың басындағы өткен жылдар дебиторлық берешегінің және ағымдағы қаржы жылында оның бір бөлігін өтеген немесе өндіріп алған жағдайда есепті күнгі осы берешек қалдығының жағдайы көрсетіледі.
Ағымдағы жылдың берешегі – ағымдағы жылы туындаған және есепті күнге қалыптасқан берешек.
Кредиторлық және дебиторлық берешек туралы есептер есепті күнгі бухгалтерлік есептің деректеріне негізделеді.
ДБ-Б және КБ-Б нысандары бойынша есептерге бюджеттің бір деңгейінен екіншісіне берілетін бюджеттік кредиттер, трансферттер сомасы енгізілмейді, сондай-ақ бағалау және кепілдік міндеттемелері, алынған қарыздар бойынша қаржылық міндеттемелер жөніндегі берешек, пайдаланылмаған демалыстар бойынша қызметкерлер алдындағы берешек және 1420 "Болашақ кезеңдердің шығыстары" шотында көрсетілетін болашақ кезеңдердің шығыстары енгізілмейді.
Есептер кіші бағдарлама, бағдарлама, мемлекеттік мекеме, бюджеттік бағдарламалар әкімшісі бойынша аралық қорытындыларды қамтуы тиіс.";
28-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

«28. Отчет о кредиторской задолженности по форме КЗ-Б заполняется следующим образом:
в графе 1 указывается код администратора бюджетных программ;
в графах 2-5 заполняются функциональная группа, программа, подпрограмма, специфика;
в графе 6 указывается наименование кодов расходов бюджета в соответствии с Единой бюджетной классификацией Республики Казахстан, утверждаемой в соответствии с пунктом 4 статьи 26 Бюджетного кодекса, соответствующие кодам в графах 1-5;
в графе 7 показывается план финансирования бюджетных программ (подпрограмм) на текущий финансовый год;
в графе 8 показывается кредиторская задолженность прошлых лет по состоянию на 1 января текущего финансового года. Сумма кредиторской задолженности, отражаемая в графе 8, не должна изменяться в течение текущего финансового года за исключением случаев реорганизации;
в графе 9 отражается остаток кредиторской задолженности прошлых лет после погашения части задолженности в текущем финансовом году;
в графе 10 показывается сумма кредиторской задолженности, образовавшейся в текущем финансовом году;
в графе 11 показывается кредиторская задолженность, сложившаяся на отчетную дату (сумма граф 9 и 10);
в графе 12 показывается сумма задолженности по обязательствам, срок оплаты по которым еще не наступил;
в графе 13 показывается сумма кредиторской задолженности с истекшим сроком исковой давности (срок истечения исковой давности задолженности определяется в соответствии с Гражданским кодексом РК);
в графе 14 показывается сумма задолженности, сложившаяся на отчетную дату (графа 11), за вычетом суммы задолженности по обязательствам, срок оплаты по которым не наступил (графа 12);
в графе 15 указывается процентное отношение суммы кредиторской задолженности к годовому плану финансирования бюджетных программ (подпрограмм).»;
пункты 56 и 57 изложить в следующей редакции:
«56. Остатками бюджетных средств на конец периода являются средства, оставшиеся не использованными по состоянию на конец отчетного периода на контрольных счетах наличности соответствующих бюджетов.
57. Свободные остатки бюджетных средств - это остатки бюджетных средств на начало года, оставшиеся после распределения на:
1) обслуживание и погашение основного долга по полученным займам;
2) финансирование неоплаченной части принятых обязательств прошедшего финансового года по бюджетным программам развития со сроком реализации более одного года и текущим бюджетным программам, предусматривающим приобретение активов и других товаров со сроком изготовления и поставки более одного финансового года, услуг со сроком оказания более одного финансового года;

"28. КБ-Б нысаны бойынша кредиторлық берешек туралы есеп былайша толтырылады:
1-бағанда бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің коды көрсетіледі;
2-5-бағандарда функционалдық топ, бағдарлама, кіші бағдарлама, ерекшелік толтырылады.
6-бағанда 1-5-бағандардағы кодтарға сәйкес келетін Бюджет кодексінің 26-бабы 4-тармағына сәйкес бекітілетін Қазақстан Республикасының Бiрыңғай бюджеттiк сыныптамасына сәйкес бюджет шығыстары кодтарының атауы көрсетіледі.";
7-бағанда ағымдағы қаржы жылына арналған бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) қаржыландыру жоспары көрсетіледі;
8-бағанда ағымдағы қаржы жылының 1 қаңтарындағы жағдай бойынша өткен жылдардың кредиторлық берешегі көрсетіледі. 8-бағанда көрсетілетін кредиторлық берешек сомасы, қайта ұйымдастыру жағдайларын қоспағанда, ағымдағы қаржы жылының ішінде өзгермеуі тиіс;
9-бағанда ағымдағы қаржы жылы берешектің бір бөлігін өтегеннен кейін өткен жылдардың кредиторлық берешегінің қалдығы көрсетіледі;
10-бағанда ағымдағы қаржы жылы пайда болған кредиторлық берешек сомасы көрсетіледі;
11-бағанда есепті күнге қалыптасқан жалпы кредиторлық берешек көрсетіледі (9 және 10-бағандардың сомасы);
12-бағанда төлеу мерзiмi әлі басталмаған мiндеттемелер бойынша берешек сомасы көрсетiледi;
13-бағанда қуыну мерзiмi өткен кредиторлық берешек сомасы көрсетiледi (берешектің қуыну мерзімінің өтуі ҚР Азаматтық кодексіне сәйкес айқындалады);
14-бағанда төлеу мерзімі басталмаған міндеттемелер бойынша берешек сомасын (12-баған) шегергендегі есепті күнге қалыптасқан берешектің сомасы көрсетіледі (11-баған);
15-бағанда бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) қаржыландырудың жылдық жоспарына кредиторлық берешек сомасының пайыздық қатынасы көрсетіледі.";
56 және 57-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"56. Тиісті бюджеттердің қолма-қол ақшаны бақылау шоттарында есепті кезеңнің соңындағы жағдай бойынша пайдаланылмай қалған қаражат кезеңнің соңындағы бюджет қаражатының қалдықтары болып табылады.
57. Бюджет қаражатының еркін қалдықтары – бұл:
1) алынған қарыздар бойынша негізгі борышқа қызмет көрсетуге және өтеуге;
2) іске асыру мерзімі бір жылдан асатын бюджеттік даму бағдарламалары және дайындау және беру мерзімі бір қаржы жылынан асатын активтерді және басқа да тауарларды, көрсетілу мерзімі бір қаржы жылынан асатын қызметтерді сатып алуды көздейтін ағымдағы бюджеттік бағдарламалар бойынша өткен қаржы жылының қабылданған міндеттемелерінің төленбеген бөлігін қаржыландыруға;

3) дальнейшее финансирование бюджетных инвестиций, по которым срок завершения соответствует периоду реализации бюджетных инвестиций согласно утвержденной документации, указанной в пунктах 1 и 2 статьи 157 и в пункте 1-1 статьи 159 Бюджетного кодекса;
4) возврат неиспользованных (недоиспользованных) в истекшем финансовом году сумм целевых трансфертов, выделенных из республиканского или областного бюджета;
5) возврат суммы превышения установленной суммы над годовой суммой сводного плана финансирования по платежам на конец соответствующего финансового года по итогам истекшего финансового года местными исполнительными органами в случае финансирования отдельных направлений расходов из местного бюджета ниже минимальных объемов, установленных законом (решением областного маслихата) об объемах трансфертов общего характера;
6) возврат в Национальный фонд Республики Казахстан части неиспользованных средств, привлеченных из Национального фонда Республики Казахстан в республиканский бюджет в виде целевого трансферта;
7) возврат в Национальный фонд Республики Казахстан части привлеченного гарантированного трансферта в республиканский бюджет.»;
пункт 82 изложить в следующей редакции:
«82. Территориальное подразделение ведомства представляет местному уполномоченному органу по исполнению бюджета:
1) данные об исполнении показателей местного бюджета за отчетный месяц – не позднее второго рабочего дня месяца, следующего за отчетным, в виде электронной базы данных в полном объеме с отражением поступлений бюджета по категориям, классам, подклассам и спецификам классификации поступлений бюджета, и расходов бюджета по функциональным группам, функциональным подгруппам, администраторам бюджетных программ, программам, подпрограммам;
2) данные об исполнении показателей местного бюджета за отчетный год - не позднее 10 января года, следующего за отчетным финансовым годом, в виде электронной базы данных в полном объеме с отражением поступлений бюджета по категориям, классам, подклассам и спецификам классификации поступлений бюджета, и расходов бюджета по функциональным группам, функциональным подгруппам, администраторам бюджетных программ, программам, подпрограммам и спецификам классификации расходов бюджета.
Местный уполномоченный орган по исполнению бюджета проводит сверку показателей отчета, имеющихся в его распоряжении, с представленными данными об исполнении показателей местного бюджета.
При этом составляется акт сверки сумм поступлений, расходов и остатков бюджетных средств по форме, согласно приложению 22 к настоящим Правилам. После этого проводится совместная работа по выявлению причин расхождений и их устранению.»;
приложения 78910161718 и 22 изложить в редакции согласно приложениям 1234567 и 8 к настоящему приказу.

3) аяқталу мерзімі Бюджет кодесінің 157-бабы 1 және 2-тармақтарында және 159-бабының 1-1-тармағында көрсетілген бекітілген құжаттамаға сәйкес бюджеттік инвестицияларды іске асыру кезеңіне сәйкес келетін бюджеттік инвестицияларды одан әрі қаржыландыруға;
4) республикалық немесе облыстық бюджеттен бөлінген нысаналы трансферттердің өткен қаржы жылында пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) сомаларын қайтаруға;
5) жалпы сипаттағы трансферттер көлемдері туралы заңда (облыстық мәслихаттың шешімінде) белгіленген ең төменгі көлемдерден төмен көлемде жергілікті бюджеттен шығыстардың жекелеген бағыттарын қаржыландырған жағдайда, белгіленген соманың төлемдер бойынша қаржыландырудың тиісті қаржы жылының соңындағы жиынтық жоспарының жылдық сомасынан асып түскен сомасы өткен қаржы жылының қорытындылары бойынша жергілікті атқарушы органдардың қайтаруға;
6) Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан республикалық бюджетке нысаналы трансферт түрінде тартылған пайдаланылмаған қаражат бөлігін Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына қайтаруға;
7) Қазақстан Республикасының Ұлттық қорына республикалық бюджетке тартылған кепілдік берілген трансферттің бір бөлігін қайтаруға бөлінгеннен кейін жыл басындағы бюджет қаражатының қалдығы.";
82-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"82. Ведомствоның аумақтық бөлімшесі бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті органға:
1) есепті айдағы жергілікті бюджет көрсеткіштерінің атқарылуы туралы деректер – бюджет түсімдерін санаттары, сыныптары, қосымша сыныптары мен бюджет түсімдерін жіктеу ерекшелігі бойынша және бюджет шығыстарын функционалдық топтары, функционалдық кіші топтары, бюджеттік бағдарламалар әкімшілері, бағдарламалар, кіші бағдарламалар бойынша толық көлемде электрондық деректер базасы түрінде есептіден кейінгі айдың екінші жұмыс күнінен кешіктірмей;
2) есепті жылғы жергілікті бюджет көрсеткіштерінің атқарылуы туралы деректер санаттар, сыныптар, кiшi сыныптар және бюджет түсiмдерi сыныптарының ерекшелiктерi, бюджеттiк бағдарламалар, бағдарламалар, кiшi бағдарламалар әкiмшiлерi және бюджет шығыстары сыныптамасының ерекшелiктерi бойынша бюджет түсiмдерiн және функционалдық топтар, функционалдық кiшi топтар бойынша бюджет шығыстарын көрсете отырып электрондық дерекқор түрiнде есептi қаржы жылынан кейiнгi жылдың 10 қаңтарынан кешіктірмей ұсынады.
Бюджетті атқару жөніндегі жергілікті уәкілетті орган өз билігіндегі есеп көрсеткіштерін жергілікті бюджет көрсеткіштерінің атқарылуы туралы ұсынылған деректермен салыстырып тексеру жүргізеді.
Бұл ретте осы Қағидалардың 22-қосымшасына сәйкес нысан бойынша бюджет қаражаты түсімдерінің, шығыстарының және қалдықтарының сомасын салыстыру актісі жасалады. Содан кейін алшақтық себептерін анықтау және оларды жою бойынша бірлескен жұмыс жүргізіледі.";
7, 8, 9, 10, 16, 17, 18 және 22-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 және 8-қосымшаларға сәйкес редакцияда жазылсын.

2. Департаменту бюджетного законодательства Министерства финансов Республики Казахстан (Ерназарова З.А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации.
Министр финансов
Республики Казахстан                       Б. Султанов
Приложение 1
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 17 ноября 2015 года № 564
Приложение 7
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями, администраторами
бюджетных программ и уполномоченными
органами по исполнению бюджета
форма КЗ-Б
Отчет о кредиторской задолженности
_______________________________________________
на 1 ______________20 __ г.
Государственное учреждение ________________
Администратор бюджетных программ
Периодичность: квартальная, годовая
Единица измерения: тыс. тенге
Вид бюджета ____________________________
Администратор бюджетных программ
Функциональная группа
Программа
Подпрограмма
Специфика
Наименование
План финансирования бюджетных программ (подпрограмм) на текущий финансовый год
1
2
3
4
5
6
7
продолжение таблицы
Всего задолженность
задолженность прошлых лет
задолженность текущего года
итого задолженность (гр.9+гр.10)
в том числе
Всего задолженность (гр.11-гр.12)
Кредиторская задолженность к годовому плану финансирования бюджетных программ (подпрограмм) % (гр.14: гр.7) *
на начало года
остаток с учетом погашения в текущем году
сумма задолженности по обязательствам, срок оплаты по которым не наступил
сумма задолженности с истекшим сроком исковой давности
8
9
10
11
12
13
14
15
Руководитель местного
исполнительного органа
_________ __________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
М.П.
**Руководитель ведомства/
местного уполномоченного
органа по исполнению бюджета
_________ __________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
М.П.
**Руководитель структурного
подразделения, ответственного
за составление данных
_________ __________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Руководитель государственного
учреждения/ администратора
бюджетных программ
_________ __________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
М.П.
Главный бухгалтер государственного
учреждения/ администратора
бюджетных программ
_________ __________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
*графа заполняется только уполномоченными органами по исполнению
бюджета
**подписи ведомства предусмотрены только для форм республиканского
бюджета
Приложение 2
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 17 ноября 2015 года № 564
Приложение 8
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями, администраторами
бюджетных программ и уполномоченными
органами по исполнению бюджета
форма КЗ-П
Отчет о кредиторской задолженности
_______________________________________________
на 1 ______________20 __ г.
Государственное учреждение ________________
Администратор бюджетных программ
Периодичность: квартальная, годовая
Единица измерения: тыс. тенге
Вид бюджета ____________________________
Администратор бюджетных программ
Функциональная группа
Программа
Подпрограмма
Код платных услуг/ прочие
Наименование платных услуг и прочих источников
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
Всего задолженность
Задолженность прошлых лет
Задолженность текущего года

2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Бюджет заңнамасы департаменті (З.А. Ерназарова) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрі
Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
2015 жылғы 17 қарашадағы
№ 564 бұйрығына
1-қосымша
Мемлекеттiк мекемелердің, бюджеттiк
бағдарламалар әкiмшiлерiнiң және
бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті
органдардың бюджеттiк есептiлiктi
жасау және ұсыну қағидаларына
7-қосымша
КБ-Б-нысаны
Кредиторлық берешек туралы есеп
__________________________________
20________ жылға арналған
Мемлекеттік мекеме____________________________
Бюджеттік бағдарламалар әкімшілігі
Кезеңділігі: – тоқсандық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың тенге
Бюджеттің түрі: ___________________________
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі
Функционалдық топ
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Ерекшелігі
Атауы
Ағымдағы қаржы жылына арналған бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) қаржыландыру жоспары
1
2
3
4
5
6
7
Кестенің жалғасы
Барлығы берешек
өткен жылдың берешегі
ағымдағы жылдың берешегі
берешек жиыны (9 б.+10 б.)
оның ішінде
Берешектің барлығы (11 б. – 12 б.)
Бюджеттік бағдарламаларды қаржыландыру жоспарына кредиторлық берешек, % (14-б.:7-б.)*
жылдың басына
ағымдағы жылғы өтеуді ескергенде қалдығы
төлеу мерзімі басталмаған міндеттемелер бойынша берешек сомасы
Қуыным мерзімі аяқталған берешек сомасы
8
9
10
11
12
13
14
15
Жергілікті атқарушы
органның басшысы ___________ __________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
М.О.
**Ведомствоның /бюджетті атқару
жөніндегі жергілікті уәкілетті органның
басшысы _______________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
М.О.
**Деректерді жасауға жауапты
құрылымдық бөлімшенің
басшысы _______________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Мемлекеттік мекеменің басшысы/
бюджеттік бағдарламалар әкімшісі ___________ __________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
М.О.
Мемлекеттік мекеменің /
бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің
бас бухгалтері ___________ ____________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
* бағанды бюджеттің атқарылуы жөніндегі уәкілетті органдар ғана
толтырады
** ведомствоның қолтаңбасы тек республикалық бюджеттің
нысандары үшін көзделген
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
2015 жылғы 17 қарашадағы
№ 564 бұйрығына
2-қосымша
Мемлекеттiк мекемелердің, бюджеттiк
бағдарламалар әкiмшiлерiнiң және
бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті
органдардың бюджеттiк есептiлiктi
жасау және ұсыну қағидаларына
8-қосымша
КБ-Ө-нысаны
Кредиторлық берешек туралы есеп
__________________________________
20________ жылға арналған
Мемлекеттік мекеме_______________________
Бюджеттік бағдарламалар әкімшілігі
Кезеңділігі: тоқсандық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың тенге
Бюджеттің түрі: _________________________
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі
Функционалдық топ
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Ақылы қызмет / басқа коды
Ақылы көрсетілетін қызметтер мен өзге де көздердің атауы
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Барлығы берешек
Өткен жылдар берешегі
Ағымдағы жылдың берешегі

Итого (гр.11+гр.12)
в том числе
на начало года
сумма задолженности, погашенной в текущем году
остаток с учетом погашения в текущем
году (гр. 8- гр. 9- гр. 10)
сумма авансовых платежей (предоплата)
Отношение суммы задолженности текущего года к плану финансирования бюджетных программ (подпрограмм) на текущий финансовый год (гр.14: гр.7), %*
сумма задолженности с истекшим сроком исковой давности
перечислено в доход бюджета
по иным основаниям
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Руководитель местного
исполнительного органа
_________ __________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
М.П.
**Руководитель ведомства/
местного уполномоченного
органа по исполнению бюджета
_________ __________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
М.П.
**Руководитель структурного
подразделения, ответственного
за составление данных
_________ __________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Руководитель государственного
учреждения/ администратора
бюджетных программ
_________ __________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
М.П.
Главный бухгалтер государственного
учреждения/ администратора
бюджетных программ
_________ __________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
*графа заполняется только уполномоченными органами по исполнению
бюджета
**подписи ведомства предусмотрены только для форм республиканского
бюджета
Приложение 4
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 17 ноября 2015 года № 564
Приложение 10
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями, администраторами
бюджетных программ и уполномоченными
органами по исполнению бюджета
форма ДЗ-П
Отчет о дебиторской задолженности
_______________________________________________
на 1 ______________20 __ г.
Государственное учреждение ________________
Администратор бюджетных программ
Периодичность: квартальная, годовая
Единица измерения: тыс. тенге
Вид бюджета ____________________________
Администратор бюджетных программ
Функциональная группа
Программа
Подпрограмма
Код платных услуг /прочих источников
Наименование платных услуг и прочих источников
1
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
Всего задолженность
задолженность прошлых лет
задолженность текущего года
Итого (гр.10+ гр.11)
в том числе
на начало года
Сумма задолженности, погашенной в текущем году
остаток с учетом погашения в текущем году (гр.7- гр.8- гр.9)
сумма авансовых платежей (предоплата)
сумма задолженности с истекшим сроком исковой давности
перечислено в доход бюджета
по иным основаниям
7
8
9
10
11
12
13
14
Руководитель местного
исполнительного органа
_________ __________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
М.П.
*Руководитель ведомства/
местного уполномоченного
органа по исполнению бюджета
_________ __________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
М.П.
*Руководитель структурного
подразделения, ответственного
за составление данных
_________ __________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Руководитель государственного
учреждения/ администратора
бюджетных программ
_________ __________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
М.П.
Главный бухгалтер государственного
учреждения/ администратора
бюджетных программ
_________ __________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
*подписи ведомства предусмотрены только для форм республиканского
бюджета
Приложение 5
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 17 ноября 2015 года № 564
Приложение 16
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями, администраторами
бюджетных программ и уполномоченными
органами по исполнению бюджета
форма
Информация о причинах образования кредиторской задолженности
за счет бюджетных средств
по состоянию на ____________20______года
Вид бюджета_______________________________________
Администратор бюджетных программ__________________
Государственное учреждение _______________________
Периодичность: квартальная, годовая
Единица измерения: тыс.тенге
Администратор
Программа
Подпрограмма
Специфика
Наименование
Сумма кредиторской задолженности, всего
в том числе
Причины образования прочей кредиторской задолженности
по обязательствам, срок оплаты по которым не наступил
в связи с поздним представлением подтверждающих документов
в связи с невыполнением договорных обязательств поставщиками по поставке товаров (работ и услуг)
задолженность выявленная по актам сверок
в связи с недостаточностью средств по плану финансирования по платежам

Жиыны (11б+12б.)
Оның ішінде
Жыл басына
Ағымдығы жылы өтелген берешек сомасы
Ағымдағы жылы өтелгенін ескергендегі берешек (8б - 9б-10-б)
Аванстық төлем сомасы (алдын ала төлеу)
Ағымдағы қаржы жылына арналған бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) қаржыландыру жоспарына аванстық төлемдер сомасының (асыра төлеу) қатынастары 14-б.:7-б.%,*
қуыным мерзімі өткен берешек сомасы
бюджеттің кірісіне аударылғаны
өзге негіздемелер бойынша
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Жергілікті атқарушы
органның басшысы ___________ __________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
М.О.
**Ведомствоның /бюджетті атқару
жөніндегі жергілікті уәкілетті органның
басшысы _______________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
М.О.
**Деректерді жасауға жауапты
құрылымдық бөлімшенің
басшысы _______________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Мемлекеттік мекеменің басшысы/
бюджеттік бағдарламалар әкімшісі ___________ __________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
М.О.
Мемлекеттік мекеменің /
бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің
бас бухгалтері ___________ ____________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
* бағанды бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті органдар ғана
толтырады
** ведомствоның қолтаңбасы тек республикалық бюджеттің
нысандары үшін көзделген
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
2015 жылғы 17 қарашадағы
№ 564 бұйрығына
4-қосымша
Мемлекеттiк мекемелердің, бюджеттiк
бағдарламалар әкiмшiлерiнiң және
бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті
органдардың бюджеттiк есептiлiктi
жасау және ұсыну қағидаларына
10-қосымша
ДБ-Ө-нысаны
Дебиторлық берешек туралы есеп
________________________________
20_________ жылға арналған
Мемлекеттік мекеме _______________________
Бюджеттік бағдарламалар әкімшілігі
Кезеңділігі: тоқсандық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың тенге
Бюджеттің түрі: _______________________
Бюджеттік бағдарламалар әкімшісі
Функционалдық топ
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Ақылы қызмет/басқа көзлер коды
Ақылы көрсетілетін қызметтер мен өзге де көздердің атауы
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Барлығы берешек
өткен жылдар берешегі
ағымдағы жылдың берешегі
Жиыны (10б+11б)
Оның ішінде
жыл басына
ағымдағы жылы өтелген берешек сомасы
ағымдағы жылы өтелгенін ескергендегі берешек (7б- 8б- 9б)
аванстық төлем сомасы (алдын ала төлеу)
қуыным мерзімі өткен берешек сомасы
бюджеттің кірісіне аударылғаны
өзге негіздемелер бойынша
7
8
9
10
11
12
13
14
Жергілікті атқарушы
органның басшысы ___________ __________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
М.О.
*Ведомствоның /бюджетті атқару
жөніндегі жергілікті уәкілетті органның
басшысы _______________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
М.О.
*Деректерді жасауға жауапты
құрылымдық бөлімшесінің
басшысы _______________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
Мемлекеттік мекеменің басшысы/
бюджеттік бағдарламалар әкімшісі ___________ __________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
М.О.
Мемлекеттік мекеменің /
бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің
бас бухгалтері ___________ ___________________________________
(қолы) (тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде)
* ведомствоның қолтаңбасы тек республикалық бюджеттің нысандары
үшін көзделген
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
2015 жылғы 17 қарашадағы
№ 564 бұйрығына
5-қосымша
Мемлекеттiк мекемелердің, бюджеттiк
бағдарламалар әкiмшiлерiнiң және
бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті
органдардың бюджеттiк есептiлiктi
жасау және ұсыну қағидаларына
16-қосымша
нысан
Бюджет қаражаты есебінен кредиторлық берешектің қалыптасу
себептері туралы ақпарат
20 ___ жылға ______________ арналған жағдай бойынша
Мемлекеттік мекеме _______________________
Бюджеттік бағдарламалар әкімшілігі
Кезеңділігі: тоқсандық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың тенге
Бюджеттің түрі: _________________________
Әкімшілік
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Ерекшелері
Атауы
Кредиторлық берешегінің, барлығы
олар бойынша төлеу мерзімі басталмаған міндеттемелер бойынша
Расталған құжаттарды кеш беруге байланысты
тауарларды (жұмыстарды, көрсетілетін қызметтерді) жеткізу бойынша өнім берушілердің шартты міндеттемелерді орындамауына байланысты
Салыстыру актілері бойынша анықталған берешек
Төлемдер жөніндегі жоспар бойынша қаражаттың жетіспеушілігіне байланысты

Прочая задолженность (гр.6-гр.7- гр.10-гр.-11- гр.12-гр.13 гр.-14)
всего
из них
из-за повышения тарифов
другие
удержание 5% от оплаты, связанной со строительством и реконструкцией
по оплате труда, удержаниям из нее, взносам и стипендиям
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
*Руководитель ведомства/
местного уполномоченного
органа по исполнению бюджета
_________ __________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
*Руководитель структурного
подразделения, ответственного
за составление данных
_________ __________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Руководитель государственного
учреждения/ администратора
бюджетных программ
_________ __________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Главный бухгалтер государственного
учреждения/ администратора
бюджетных программ
_________ __________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
*подписи ведомства предусмотрены только для форм республиканского
бюджета
Приложение 6
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 17 ноября 2015 года № 564
Приложение 17
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями, администраторами
бюджетных программ и уполномоченными
органами по исполнению бюджета
форма
Информация о причинах образования задолженности
образовавшейся за счет прочих средств, а также за счет
бюджетных средств в результате недостач и хищений
по состоянию на ___________ _________20___ года
Вид бюджета_______________________________________
Администратор бюджетных программ__________________
Государственное учреждение _______________________
Периодичность: квартальная, годовая
Единица измерения: тыс.тенге
Администратор
Программа
Подпрограмма
Код платных услуг/прочие
Наименование
Сумма задолженности, тыс. тенге
Причины образования задолженности
1
2
3
4
5
6
7
Всего
*Руководитель ведомства/
местного уполномоченного
органа по исполнению бюджета
_________ __________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
*Руководитель структурного
подразделения, ответственного
за составление данных
_________ __________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Руководитель государственного
учреждения/ администратора
бюджетных программ
_________ __________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Главный бухгалтер государственного
учреждения/ администратора
бюджетных программ
_________ __________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии))
*подписи ведомства предусмотрены только для форм республиканского
бюджета
Приложение 7
к приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 17 ноября 2015 года № 564
Приложение 18
к Правилам составления и
представления бюджетной
отчетности государственными
учреждениями, администраторами
бюджетных программ и уполномоченными
органами по исполнению бюджета
форма
Информация о причинах образования дебиторской задолженности
за счет бюджетных средств
по состоянию на ______________________ 20___ года
Вид бюджета_______________________________________
Администратор бюджетных программ__________________
Государственное учреждение _______________________
Периодичность: квартальная, годовая
Единица измерения: тыс.тенге
Администратор
Программа
Подпрограмма
Специфика
Наименование
Сумма дебиторской задолженности всего
в том числе:
Причины образования прочей дебиторской задолженности
предоплата по условиям  однолетних договоров
задолженность по переходящим (многолетним) договорам
суммы, выданные в подотчет
переплата согласно актам сверок
в связи неисполнением поставщиками договорных обязательств
в связи с неисполнением судебных решений по погашению задолженности

Басқа қарыз (6б - 7б - 10б- 11б - 12б – 13б - 14б)
Кредитторлық берешектің қалыптасуының өзге себептері
Барлығы
оның ішінде
құрылыс және реконструкциялау бойынша 5% төлемді ұстау
жұмыс берушілердің жалақысы және олардан ұстау, жарна және стипендиялар бойынша
тарифтің көтерілуіне байланысты
басқалары
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
Мемлекеттік мекеменің басшысы/
бюджеттік бағдарламалар әкімшісі ___________ __________________
(қолы) (тегі, аты, болған кездегі - әкесінің аты))
Мемлекеттік мекеменің /
бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің
бас бухгалтері ___________ ____________________________________
(қолы) (тегі, аты, болған кездегі - әкесінің аты))
*Ведомствоның /бюджетті атқару
жөніндегі жергілікті уәкілетті органның
басшысы _______________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, болған кездегі - әкесінің аты))
*Деректерді құруға жауапты
құрылымдық бөлімшенің
басшысы _______________ _______________________________________
(қолы) (тегі, аты, болған кездегі - әкесінің аты))
* ведомствоның қолтаңбасы тек республикалық бюджеттің нысандары
үшін көзделген
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
2015 жылғы 17 қарашадағы
№ 564 бұйрығына
6-қосымша
Мемлекеттiк мекемелердің, бюджеттiк
бағдарламалар әкiмшiлерiнiң және
бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті
органдардың бюджеттiк есептiлiктi
жасау және ұсыну қағидаларына
17-қосымша
нысан
20___ жылғы жағдай бойынша
өзге қаражат есебінен, сондай-ақ жетіспеушіліктер мен
талан-таражға салу нәтижесінде бюджет қаражаты есебінен
пайда болған берешектің пайда болу туралы ақпарат себептері
Мемлекеттік мекеме ________________________
Бюджеттік бағдарламалар әкімшілігі
Кезеңділігі: тоқсандық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың тенге
Бюджеттің түрі: ________________________
Әкімшілігі
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Ақылы қызметтердің коды/ өзге
Атауы
Берешек сомасы
Берешектің қалыптасуының себептері
1
2
3
4
5
6
7
Барлығы
Мемлекеттік мекеменің басшысы/
Бюджеттік бағдарламалар
Әкімшісі __________________ ___________________________________
(қолы) (тегі, аты, болған кездегі - әкесінің аты))
Мемлекеттік мекеменің /
бюджеттік бағдарламалар әкімшісінің
бас бухгалтері ________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, болған кездегі - әкесінің аты))
*Ведомствоның /бюджетті атқару
жөніндегі жергілікті уәкілетті органның
басшысы _______________________________________________________
(қолы) (тегі, аты, болған кездегі - әкесінің аты))
*Деректерді құруға жауапты
құрылымдық бөлімшенің
басшысы _______________ _______________________________________
(қолы) (тегі, аты, болған кездегі - әкесінің аты))
* ведомствоның қолтаңбасы тек республикалық бюджеттің нысандары
үшін көзделген
Қазақстан Республикасы
Қаржы Министрінің
2015 жылғы 17 қарашадағы
№ 564 бұйрығына
7-қосымша
Мемлекеттiк мекемелердің, бюджеттiк
бағдарламалар әкiмшiлерiнiң және
бюджетті атқару жөніндегі уәкілетті
органдардың бюджеттiк есептiлiктi
жасау және ұсыну қағидаларына
18-қосымша
нысан
Бюджет қаражаты есебінен дебиторлық берешектің қалыптасу
себептері туралы ақпарат
20 ___ жылға ______________ арналған жағдай бойынша
Мемлекеттік мекеме ____________________
Бюджеттік бағдарламалар әкімшілігі
Кезеңділігі: тоқсандық, жылдық
Өлшем бірлігі: мың тенге
Бюджеттің түрі: _____________________
Әкімші
Бағдарлама
Кіші бағдарлама
Ерекшелері
Атауы
Дебиторлық берешектің сомасы, барлығы
оның ішінде:
Берешектiң қалыптастыру өзге себептерi
шарттар бойынша біржылдық алдын ала төлем
шарттар бойынша (көп жылдық) алдын ала төлем
есепке берілген сома
салыстыру актісіне сәйкес алдын ала төлеу
жеткізушілердің шарттық міндеттемелерді орындамауына байланысты
берешекті өтеу бойынша сот шешімдерін орындамауына байланысты