Об утверждении критериев оценки степени риска и проверочных листов в области оборота ядов, взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением
Совместный приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года № 1160 и Министра национальной экономики Республики Казахстан от 25 декабря 2015 года № 790. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 30 декабря 2015 года № 12662. Утратил силу совместным приказом и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 7 апреля 2023 года № 230 и и.о. Министра национальной экономики Республики Казахстан от 12 апреля 2023 года № 47.
Сноска. Утратил силу совместным приказом и.о. Министра индустрии и инфраструктурного развития РК от 07.04.2023 № 230 и и.о. Министра национальной экономики РК от 12.04.2023 № 47 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок в редакции совместного приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 16.11.2018 № 800 и Министра национальной экономики РК от 19.11.2018 № 73 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 2 статьи 141, пунктом 1 статьи 143 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан от 29 октября 2015 года ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Утвердить:
1) критерии оценки степени риска в области оборота ядов, взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением согласно приложению 1 к настоящему совместному приказу;
2) проверочный лист в области оборота ядов, взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением для подвида деятельности по производству, переработке, хранению, реализации, уничтожению ядов согласно приложению 2 к настоящему совместному приказу;
3) проверочный лист в области оборота ядов, взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением для подвида деятельности по приобретению, хранению, реализации, использованию ядов, согласно приложению 3 к настоящему совместному приказу;
4) проверочный лист в области оборота ядов, взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением для подвида деятельности по приобретению, хранению, реализации ядов, согласно приложению 4 к настоящему совместному приказу;
5) проверочный лист в области оборота ядов, взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением для подвида деятельности по разработке взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением, согласно приложению 5 к настоящему совместному приказу;

Улардың, жарылғыш және пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың (азаматтықты қоспағанда) айналымы саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарын және тексеру парағын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2015 жылғы 4 желтоқсандағы № 1160 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 790 бірлескен бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 30 желтоқсанда № 12662 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 2023 жылғы 7 сәуірдегі № 230 және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің м.а. 2023 жылғы 12 сәуірдегі № 47 бірлескен бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің м.а. 07.04.2023 № 230 және ҚР Ұлттық экономика министрінің м.а. 12.04.2023 № 47 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
Ескерту. Бірлескен бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 16.11.2018 № 800 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 19.11.2018 № 73 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексі 141-бабының 2-тармағына, 143-бабының 1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫЗ:
1. Мыналар:
1) осы бірлескен бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес улардың, жарылғыш және пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың (азаматтықты қоспағанда) айналымы саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары;
2) осы бірлескен бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес, уларды өндіру, өңдеу, сақтау, өткізу, жою бойынша кіші қызмет түріне арналған улардың, жарылғыш және пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың (азаматтықты қоспағанда) айналымы саласындағы тексеру парағы";
3) осы бірлескен бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес, уларды сатып алу, сақтау, өткізу, қолдану бойынша кіші қызмет түріне арналған улардың, жарылғыш және пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың (азаматтықты қоспағанда) айналымы саласындағы тексеру парағы";
4) осы бірлескен бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес, уларды сатып алу, сақтау, өткізу бойынша кіші қызмет түріне арналған улардың, жарылғыш және пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың (азаматтықты қоспағанда) айналымы саласындағы тексеру парағы;
5) осы бірлескен бұйрыққа 5-қосымшаға сәйкес, жарылғыш және пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды (азаматтықты қоспағанда) әзірлеу бойынша кіші қызмет түріне арналған улардың, жарылғыш және пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың (азаматтықты қоспағанда) айналымы саласындағы тексеру парағы;

6) проверочный лист в области оборота ядов, взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением для подвида деятельности по производству взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением, согласно приложению 6 к настоящему совместному приказу;
7) проверочный лист в области оборота ядов, взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением для подвида деятельности по приобретению и реализации взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением, согласно приложению 7 к настоящему совместному приказу;
8) проверочный лист в области оборота ядов, взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением для подвида деятельности по приобретению взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением для собственных производственных нужд, согласно приложению 8 к настоящему совместному приказу;
9) проверочный лист в области оборота ядов, взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением для подвида деятельности по хранению взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением согласно приложению 9 к настоящему совместному приказу.
Сноска. Пункт 1 в редакции совместного приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 16.11.2018 № 800 и Министра национальной экономики РК от 19.11.2018 № 73 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Признать утратившим силу:
1) совместный приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 29 апреля 2014 года № 140 и Министра регионального развития Республики Казахстан от 5 мая 2014 года № 124/ОД "Об утверждении критериев оценки степени риска в сфере частного предпринимательства в области оборота ядов, вооружения, военной техники и отдельных видов оружия, взрывчатых и пиротехнических веществ и изделий с их применением" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9514, опубликованный 16 июля 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет");
2) совместный приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра индустрии и новых технологий Республики Казахстан от 29 апреля 2014 года № 138 и Министра регионального развития Республики Казахстан от 5 мая 2014 года № 125/ОД "Об утверждении форм проверочных листов в сфере частного предпринимательства в области оборота ядов, вооружения, военной техники и отдельных видов оружия, взрывчатых и пиротехнических веществ и изделий с их применением" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 9515, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 15 июля 2014 года).

6) осы бірлескен бұйрыққа 6-қосымшаға сәйкес, жарылғыш және пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды (азаматтықты қоспағанда) өндіру бойынша кіші қызмет түріне арналған улардың, жарылғыш және пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың (азаматтықты қоспағанда) айналымы саласындағы тексеру парағы;
7) осы бірлескен бұйрыққа 7-қосымшаға сәйкес, жарылғыш және пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды (азаматтықты қоспағанда) сатып алу және өткізу бойынша кіші қызмет түріне арналған улардың, жарылғыш және пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың (азаматтықты қоспағанда) айналымы саласындағы тексеру парағы;
8) осы бірлескен бұйрыққа 8-қосымшаға сәйкес, жарылғыш және пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды (азаматтықты қоспағанда) өзінің өндірістік қажеттілігі үшін сатып алу бойынша кіші қызмет түріне арналған улардың, жарылғыш және пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың (азаматтықты қоспағанда) айналымы саласындағы тексеру парағы;
9) осы бірлескен бұйрыққа 9-қосымшаға сәйкес, жарылғыш және пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды (азаматтықты қоспағанда) сақтау бойынша кіші қызмет түріне арналған улардың, жарылғыш және пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың (азаматтықты қоспағанда) айналымы саласындағы тексеру парағы.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 16.11.2018 № 800 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 19.11.2018 № 73 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
2. Мыналардың:
1) "Улар, қару-жарақ, әскери техника мен жекелеген қару түрлері, жарылғыш және пиротехникалық заттар мен олар қолдана отырып жасалған бұйымдар айналымы саласындағы жеке кәсіпкерлік аясында тәуекелдер дәрежесін бағалау өлшемдерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2014 жылғы 29 сәуірдегі № 140 және Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрінің 2014 жылғы 5 мамырдағы № 124/ОД бірлескен бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9514 болып тіркелген, 2014 жылғы 16 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған);
2) "Улар, қару-жарақ, әскери техника мен жекелеген қару түрлері, жарылғыш және пиротехникалық заттар мен олар қолданыла отырып жасалған бұйымдар айналымы саласындағы жеке кәсіпкерлік аясында тексеру парақтарының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Индустрия және жаңа технологиялар министрінің 2014 жылғы 29 сәуірдегі № 138 және Қазақстан Республикасы Өңірлік даму министрінің 2014 жылғы 5 мамырдағы № 125/ОД бірлескен бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9515 болып тіркелген, 2014 жылғы 15 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.

3. Комитету индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Ержанову А.К.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии в печатном и электронном виде на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет", а также в Республиканский центр правовой информации для внесения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего совместного приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего совместного приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) пункта 3 настоящего совместного приказа.
4. Контроль за исполнением настоящего совместного приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
5. Настоящий совместный приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2016 года.
Исполняющий обязанности
Министра по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
_______________ А. Рау
Министр национальной
экономики Республики Казахстан
________________ Е. Досаев
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Комитета
по правовой статистике и
специальным учетам
Генеральной прокуратуры
Республики Казахстан
____________С. Айтпаева
25 декабря 2015 года
Приложение 1
к совместному приказу
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 4 декабря 2015 года № 1160
и Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 25 декабря 2015 года № 790
Критерии оценки степени риска в области оборота ядов, взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением
Сноска. Приложение 1 в редакции совместного приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 16.11.2018 № 800 и Министра национальной экономики РК от 19.11.2018 № 73 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

3. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті (А.Қ. Ержанов):
1) осы бірлескен бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бірлескен бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына ресми жариялауға оның көшірмелерін баспа және электрондық түрде жіберуді;
3) осы бірлескен бұйрықтың Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастырылуын;
4) осы бірлескен бұйрық Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелгеннен кейiн он жұмыс күні iшiнде осы бұйрықтың 3-тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәлiметтердi Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлiгiнiң Заң департаментiне ұсынуды қамтамасыз етсiн.
4. Осы бірлескен бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бірлескен бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап туындайтын құқықтық қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін атқарушы
___________ А. Рау
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика
министрі
____________ Е. Досаев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Бас прокуратурасы Құқықтық
статистика және арнайы есепке алу
жөніндегі комитетінің төрағасы
________________ С. Айтпаева
2015 жылғы 25 желтоқсан
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының
2015 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 1160
және Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 790
бірлескен бұйрығына
1-қосымша
Улардың, жарылғыш және пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың (азаматтықты қоспағанда) айналымы саласындағы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 16.11.2018 № 800 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 19.11.2018 № 73 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Критерии оценки степени риска в области оборота ядов, взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением (далее – Критерии) разработаны в соответствии с пунктами 2 и 3 статьи 141 и пунктом 1 статьи 143 Предпринимательского кодекса Республики Казахстан от 29 октября 2015 года и Правилами формирования государственными органами системы оценки рисков и формы проверочных листов от 31 июля 2018 года № 3 (зарегистрирован в Реестре нормативных правовых актов за № 17371).
2. Критерии формируются посредством объективных и субъективных критериев.
3. Понятия и определения, используемые в настоящих Критериях, применяются в соответствии с законодательством в области государственного контроля Республики Казахстан.
1) риск – вероятность причинения вреда в результате деятельности субъекта контроля жизни или здоровью человека, окружающей среде, законным интересам физических и юридических лиц, имущественным интересам государства с учетом степени тяжести его последствий;
2) система оценки рисков – комплекс мероприятий, проводимых органом контроля с целью назначения особого порядка проведения проверок;
3) объективные критерии оценки степени риска (далее – объективные критерии) – критерии оценки степени риска, используемые для отбора субъектов (объектов) контроля в зависимости от степени риска в определенной сфере деятельности и не зависящие непосредственно от отдельного субъекта (объекта) контроля;
4) субъективные критерии оценки степени риска (далее – субъективные критерии) – критерии оценки степени риска, используемые для отбора субъектов (объектов) контроля в зависимости от результатов деятельности конкретного субъекта (объекта) контроля;
5) проверочный лист – перечень требований, включающий в себя требования к деятельности субъектов контроля, несоблюдение которых влечет за собой угрозу жизни и здоровью человека, окружающей среде, законным интересам физических и юридических лиц, государства.
Глава 2. Объективные критерии оценки степени риска
4. Определение риска осуществляется в зависимости от специфики сферы, в которой осуществляется государственный контроль с учетом одного из следующих критериев:
1) уровня опасности (сложности) объекта;
2) масштабов тяжести возможных негативных последствий, вреда на регулируемую сферу (область);
3) возможности наступления неблагоприятного происшествия для жизни или здоровья человека, окружающей среды, законных интересов физических и юридических лиц, государства.

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Улардың, жарылғыш және пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың (азаматтықты қоспағанда) айналымы саласындағы тәуекелдер дәрежесін бағалау өлшемшарттары (бұдан әрі - Өлшемшарттар) 2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасының Кәсіпкерлік кодексі 141-бабының 2 және 3-тармақтарына және 2018 жылғы 31 шілдедегі № 3 Мемлекеттік органдардың тәуекелдіерді бағалау жүйесін қалыптастыру қағидаларын және тесеру парақтарының нысанына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерінің тізімінде № 17371 болып тіркелген) әзірленген.
2. Өлшемшарттар объективті және субъективті өлшемшарттар арқылы қалыптасады.
3. Осы Өлшемшарттарда пайдаланылатын ұғымдар мен анықтамалар Қазақстан Республикасының мемлекеттік бақылау саласындағы заңнамаға сәйкес қолданылады.
1) тәуекел - тексерілетін субъектінің улардың, жарылғыш және пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың (азаматтықты қоспағанда) айналымы саласындағы қызметі нәтижесінде адам өмірі немесе денсаулығына, қоршаған ортаға, мемлекеттің мүліктік мүдделеріне салдарларының ауырлық дәрежесін ескере отырып зиян келтіру ықтималдылығы;
2) тәуекелдерді бағалау жүйесі - тексерулер мен бақылау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылауды белгілеу мақсатында бақылау органы жүргізетін іс-шаралар кешені;
3) тәуекел дәрежесін бағалаудың объективті өлшемшарттары (бұдан әрі - объективті өлшемшарттар) - белгілі бір қызмет саласында тәуекел дәрежесіне байланысты және жеке тексерілетін субъектіге (объектіге) тікелей байланыссыз тексерілетін субъектілерді (объектілерді) іріктеу үшін пайдаланылатын тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары;
4) тәуекел дәрежесін бағалаудың субъективті өлшемшарттары (бұдан әрі - субъективті өлшемшарттар) - нақты тексерілетін субъектінің (объектінің) қызмет нәтижелеріне байланысты тексерілетін субъектілерді (объектілерді) іріктеу үшін пайдаланылатын тәуекелдер дәрежесін бағалау өлшемшарттары;
5) тексеру парағы - бақылау субъектілерінің (объектілерінің) қызметіне қойылатын, олардың сақталмауы адамның өмірі мен денсаулығына, қоршаған ортаға, жеке және заңды тұлғалардың, мемлекеттің заңды мүдделеріне қатер төндіруге алып келетін талаптарды қамтитын талаптар тізбесі.
2-тарау. Тәуекел дәрежесін бағалаудың объективті өлшемшарттары
4. Тәуекелді айқындау:
1) объектінің қауіптілік (күрделілік) деңгейі;
2) реттелетін салаға (аяға) келтірілетін зиянның ықтимал теріс салдарларының ауырлық ауқымы:
3) адам өміріне немесе денсаулығына, қоршаған ортаға, жеке және заңды тұлғалардың заңды мүдделеріне, мемлекеттің мүдделеріне қолайсыз жағдайлардың туындау ықтималдығы өлшемшарттарының бірін ескере отырып, мемлекеттік бақылау жүзеге асырылатын саланың ерекшелігіне байланысты жүзеге асырылады.

5. К высокой степени риска относятся следующие субъекты (объекты) контроля, осуществляющие:
1) производство, переработку, хранение, реализацию, уничтожение ядов;
2) приобретение, хранение, реализацию, использование ядов;
3) приобретение, хранение, реализацию ядов;
4) разработку взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением;
5) производство взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением;
6) приобретение и реализацию взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением;
7) приобретение взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением для собственных производственных нужд;
8) хранение взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением.
6. В отношении субъектов (объектов), отнесенных к высокой степени риска, применяется особый порядок проведения проверок на основании полугодовых графиков.
7. Периодичность проведения проверок в отношении субъектов (объектов) контроля высокой степени риска составляет не чаще одного раза в календарный год.
Глава 3. Субъективные критерии оценки степени риска
8. Субъективные критерии разработаны на основании требований проверочных листов, несоблюдение которых в соответствии с критериями оценки степени риска соответствуют определенной степени нарушения.
В отношении каждого требования из проверочных листов определены степени нарушения – грубое, значительное и незначительное.
9. Грубые нарушения – нарушения квалификационных требований к соответствующему подвиду деятельности в части отсутствия на праве собственности либо ином законном основании производственно-технической базы для осуществления лицензируемого подвида деятельности, а именно, технологической линии, специализированного производственного здания, специально оборудованного склада, учета оборота соответствующей продукции, разрешения на хранение взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением.
Значительные нарушения – нарушения квалификационных требований к соответствующему подвиду деятельности в части отсутствия квалификационного состава соответствующих специалистов и договора на вооруженную охрану производственно-технической базы.
Незначительные нарушения – нарушения квалификационных требований к соответствующему подвиду деятельности, которые не несут непосредственную угрозу жизни и здоровью человека, а именно, отсутствие, либо несоответствие внутренней документации лицензиата (планов, инструкций, приказов), технологического регламента отсутствие служб или лиц, ответственных за обеспечение определенных видов контроля (за исключением учета оборота соответствующей продукции).

5. Жоғары тәуекел дәрежесіне мыналарды жүзеге асыратын мынадай бақылау және алдын ала бақылау субъектілері (объектілері) жатады:
1) уларды өндіру, өңдеу, сақтау, өткізу, жою;
2) уларды сатып алу, сақтау, өткізу, пайдалану;
3) уларды сатып алу, сақтау, өткізу;
4) жарылғыш және пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды (азаматтықты қоспағанда) әзiрлеу;
5) жарылғыш және пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды (азаматтықты қоспағанда) өндiру;
6) жарылғыш және пиротехникалық заттар мен мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды (азаматтықты қоспағанда) сатып алу және өткізу;
7) жарылғыш және пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды (азаматтықты қоспағанда) өзінің өндірістік қажеттілігі үшін сатып алу;
8) жарылғыш және пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды (азаматтықты қоспағанда) сақтау.
6. Жоғары тәуекел дәрежесіне жатқызылған тексерілетін субъектілерге (объектілерге) қатысты, жартыжылдық кестелер негізінде тексерулер жүргізудің ерекше тәртібі қолданылады.
7. Жоғары тәуекел дәрежесіндегі субъектілерге (объектілерге) қатысты тексеру жүргізудің кезеңділігі, күнтізбелік жылда бір реттен жиі еместі құрайды.
3-тарау. Тәуекел дәрежесін бағалаудың субъективті өлшемшарттары
8. Субъективті өлшемшарттар сақталмауы тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттарына сәйкес белгілі бір бұзушылықтар дәрежесіне сәйкес келетін тексеру парақтарының талаптары негізінде әзірленді.
Тексеру парақтарындағы әрбір талапқа қатысты бұзушылық дәрежесі - өрескел, елеулі және болмашы дәрежелер айқындалады.
9. Өрескел бұзушылықтар - лицензияланатын кіші қызмет түрін іске асыру үшін меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негіздегі өндірістік-техникалық базаның, атап айтқанда технологиялық желіні, мамандандырылған өндірістік ғимараттың, арнайы жабдықталған қойманың, тиісті өнімнің айналымын есептеу, жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сақтауға рұқсаттың жоқтығы бөлігінде тиісті кіші қызмет түрінің біліктілік талаптарын бұзу.
Елеулі бұзушылықтар - тиісті біліктілігі бар мамандар, өндiрiстiк-техникалық базаны және қаруланған күзетке шарттың болуы бөлігінде тиісті кіші қызмет түрінің біліктілік талаптарын бұзу.
Болмашы бұзушылықтар - адамның өмірі мен денсаулығына тікелей қауіп әкелмейтін тиісті кіші қызмет түрінің біліктілік талаптарын бұзушылықтар, атап айтқанда, лицензиаттың ішкі құжаттарының, технологиялық регламенттің болмауы немесе сәйкес келмеуі (жоспарлардың, нұсқаулықтардың, бұйрықтардың), белгілі бір бақылаудың түрлерін (тиісті өнімнің айналымын есептеуден басқа) қамтамасыз ету бойынша жауапты қызметтердің немесе адамдардың болмауы.

Глава 4. Порядок расчета общего показателя степени риска по субъективным критериям
10. При выявлении одного грубого нарушения, показатель степени риска приравнивается к 100.
В случае если грубых нарушений не выявлено, для определения показателя степени риска рассчитывается суммарный показатель по нарушениям значительной и незначительной степени.
11. При определении показателя значительных нарушений применяется коэффициент 0,7 и данный показатель рассчитывается по следующей формуле:
SРз = (SР2 х 100/SР1) х 0,7
где:
SРз – показатель значительных нарушений;
SР1 – требуемое количество значительных нарушений;
SР2 – количество выявленных значительных нарушений.
12. При определении показателя незначительных нарушений применяется коэффициент 0,3 и данный показатель рассчитывается по следующей формуле:
SРн = (SР2 х 100/SР1) х 0,3
где:
SРн – показатель незначительных нарушений;
SР1 – требуемое количество незначительных нарушений;
SР2 – количество выявленных незначительных нарушений.
13. Общий показатель степени риска (SР) рассчитывается по шкале от 0 до 100 и определяется путем суммирования показателей значительных и незначительных нарушений по следующей формуле:
SР = SРз + SРн
где:
SР – общий показатель степени риска;
SРз – показатель значительных нарушений;
SРн – показатель незначительных нарушений.
14. По показателям степени риска субъект (объект) высокой степени риска:
1) освобождается от особого порядка проведения проверок с периодичностью установленной в пункте 8 настоящих Критериев – при показателе степени риска от 0 до 60 включительно;
2) не освобождается от особого порядка проведения проверок - при показателе степени риска от 61 до 100 включительно.
15. Освобожденный от особого порядка проведения проверок проверяемый субъект (объект) с нарушениями получивший показатель степени риска до 60 включительно, в случаях, если субъект более одного раза не предоставил информацию об устранении выявленных нарушений и (или) не устранил нарушения, проверяется во внеплановом порядке с целью контроля исполнения предписания об устранении выявленных нарушений.
Приложение
к Критериям оценки
степени риска в области
оборота ядов, взрывчатых и
пиротехнических (за
исключением гражданских)
веществ и изделий с их
применением
Субъективные критерии оценки степени рисков
№ п/п
Критерии (степень тяжести нарушения устанавливается при несоблюдении нижеперечисленных требований)
Степень нарушения

4-тарау. Субъективті өлшемшарттар бойынша тәуекел дәрежесінің жалпы көрсеткішін есептеу тәртібі
10. Бір өрескел бұзушылықты тапқанда тәуекел дәрежесінің көрсеткіші 100-ге теңестіріледі.
Егер өрескел бұзушылығы анықталмаған жағдайда, онда тәуекел дәрежесінің көрсеткішін анықтау үшін елеулі және болмашы дәрежедегі бұзушылығы бойынша жиынтық көрсеткіш есептелінеді.
11. Елеулі бұзушылық көрсеткішін анықтау кезінде 0,7 коэффициенті қолданылады және осы көрсеткіш мынадай формуламен есептелінеді :
SРз = (SР2 х 100/SР1) х 0,7
мұндағы:
SРз - елеулі бұзушылық көрсеткіші;
SР1 - елеулі талаптардың қажетті мөлшері;
SР2 - бұзылған елеулі талаптардың саны.
12. Болмашы бұзушылық көрсеткішін анықтау кезінде 0,3 коэффициенті қолданылады және осы көрсеткіш мынадай формуламен есептелінеді:
SРн = (SР2 х 100/SР1) х 0,3
мұндағы:
SРн - болмашы бұзушылықтар көрсеткіші;
SР1 - болмашы талаптардың қажетті мөлшері;
SР2 - бұзылған елеусіз талаптардың саны.
13. Тәуекел дәрежесінің ортақ көрсеткіші (УР) 0-ден 100-ге дейінгі шәкілмен есептелінеді және көрсеткіштерді жинақтау арқылы мынадай формуламен анықталады:
SР = SРз + SРн
мұндағы:
SР - тәуекел дәрежесінің жалпы көрсеткіші;
SРз - елеулі бұзушылық көрсеткіші;
SРн - болмашы бұзушылық көрсеткіші.
14. Тәуекел дәрежесі жоғары тексерілетін субъект (объект) тәуекелдік дәрежесінің жалпы көрсеткіші бойынша:
1) тәуекел дәрежесінің 0-ден 60-қа қоса алғанға көрсеткіші кезінде осы Өлшемшарттардың 8-тармағында белгіленген мерзімділікпен тексерулер жүргізудің ерекше тәртібінен босатылады;
2) тәуекел дәрежесінің 61-ден 100-ді қоса алғанға көрсеткіші кезінде тексерулер жүргізудің ерекше тәртібінен босатылмайды
15. Тексерулер жүргізудің ерекше тәртібінен босатылған, бұзушылықтармен 60 қоса алғанда тәуекелдік дәрежесінің көрсеткішін алған тексерілетін субъект (объект), егер субъект табылған бұзушылықтарды жою және (немесе) бұзушылықтарды жою жөнінде ақпаратты бір реттен артық ұсынбаған жағдайларда бұзушылықтарды жою мерзімдері өткен соң анықталған бұзушылықтарды жою туралы нұсқаманың орындалуын бақылау мақсатында жоспардан тыс тәртіппен тексеріледі.
Уларды, жарылғыш және
пиротехникалық (азаматтықты
қоспағанда) заттар мен
олар қолданыла отырып
жасалған бұйымдардың
айналымы саласындағы
тәуекел дәрежесін бағалау
өлшемшарттарына
қосымша
Субъекті тәуекел дәрежесін бағалау өлшемшарттары
р/с
Өлшемшарттар (ауырлық дәрежесі төменде көрсетілген талаптарды орындамаған кезде белгіленеді)
Бұзушылық дәрежесі

1. Для подвида деятельности по производству, переработке, хранению, реализации, уничтожению ядов
1
Наличие производственно-технической базы на праве собственности, включающей:
технологическую линию;
специализированное производственное здание;
специально оборудованный склад
грубая
2
Наличие технологического регламента на изготовление и переработку ядов
незначительная
3
Наличие служб, обеспечивающих: эксплуатацию и техническое обслуживание оборудования, механизмов, технологической линии; учет ядов
грубая
4
Наличие квалификационного состава специалистов, инженерно-технических работников и рабочего персонала, работающего с ядами, с соответствующим специальным образованием, имеющих опыт практической работы по специальности не менее одного года, прошедших обучение и проверку знаний правил промышленной безопасности в организации, аттестованной уполномоченным органом в сфере промышленной безопасности
значительная
5
Наличие договора на охрану производственно-технической базы со специализированной организацией, имеющей лицензию на охранную деятельность
значительная
6
Наличие утвержденного руководителем организации плана ликвидации аварий при проведении работ по производству, переработке, хранению, реализации, уничтожению ядов
незначительная
7
Наличие утвержденной руководителем организации инструкции по безопасному производству работ по производству, переработке, хранению, реализации, уничтожению ядов
незначительная

1. Уларды өндіру, өңдеу, сақтау, өткізу, жою жөніндегі кіші қызмет түрі үшін
1
Мыналарды қамтитын меншік құқығындағы өндірістік-техникалық базаның болуы:
технологиялық желіні;
мамандандырылған өндірістік ғимаратты;
арнайы жабдықталған қойманы
өрескел
2
Уларды дайындауға және өңдеуге арналған технологиялық регламенттің болуы
болмашы
3
Мыналарды қамтамасыз ететін қызметтердің болуы: жабдықтарды, механизмдерді, технологиялық желілерді пайдалану мен техникалық қызмет көрсетуді; улардың есепке алынуын
өрескел
4
Тиісті арнайы білімі, мамандығы бойынша кемінде бір жыл практикалық жұмыс тәжірибесі бар, өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы уәкілетті органда аттестатталған ұйымда өнеркәсіптік қауіпсіздік қағидаларын оқудан және білімінтексеруден өткен мамандардың, инженерлік- техникалық қызмткерлердің және улармен жұмыс істейтін жұмысшы персоналдың білікті құрамының болуы
елеулі
5
Өндірістік-техникалық базаны күзетуге күзет қызметіне лицензиясы бар мамандандырылған ұйыммен шарттардыңболуы
елеулі
6
Ұйымның басшысы бекіткен уларды өндіру, өңдеу, сақтау, өткізу, жою жұмыстарын жүргізу кезінде аварияларды жою жоспарының болуы
болмашы
7
Ұйымның басшысы бекіткен уларды өндіру, өңдеу, сақтау, өткізу, жою жұмыстарын қауіпсіз жүргізу жөніндегі нұсқаулықтардың болуы
болмашы

2. Для подвида деятельности по приобретению, хранению, реализации, использованию ядов
8
Наличие производственно-технической базы, находящейся на праве собственности или ином законном основании, включающей: специализированное производственное здание; специально оборудованный склад (помещение) или специализированную емкость для хранения ядов в соответствии с техническим проектом производства
грубая
9
Наличие служб, обеспечивающих: эксплуатацию и техническое обслуживание оборудования, механизмов; учет ядов
грубая
10
Наличие квалификационного состава специалистов, инженерно-технических работников и рабочего персонала, работающего с ядами, с соответствующим специальным образованием, имеющих опыт практической работы по специальности не менее одного года, прошедших обучение и проверку знаний правил промышленной безопасности в организации, аттестованной уполномоченным органом в сфере промышленной безопасности
значительная
11
Наличие договора на охрану между владельцем производственно-технической базы и специализированной организацией, имеющей лицензию на охранную деятельность
значительная
12
Наличие утвержденного руководителем организации плана ликвидации аварий при проведении работ по приобретению, хранению, реализации, использованию ядов
незначительная
13
Наличие утвержденной руководителем организации инструкции по безопасному производству работ по приобретению, хранению, реализации использованию ядов
незначительная
3. Для подвида деятельности по приобретению, хранению, реализации ядов
14
Наличие специально оборудованного склада для хранения ядов на праве собственности
грубая
15
Наличие службы, обеспечивающего учет ядов
грубая
16
Наличие квалификационного состава специалистов, инженерно-технических работников и рабочего персонала, работающего с ядами, с соответствующим специальным образованием, имеющих опыт практической работы по специальности не менее одного года, прошедших обучение и проверку знаний правил промышленной безопасности в организации, аттестованной уполномоченным органом в сфере промышленной безопасности
значительная
17
Наличие договора на охрану специально оборудованного склада со специализированной организацией, имеющей лицензию на охранную деятельность
значительная
18
Наличие утвержденной руководителем организации инструкции по безопасному производству работ по приобретению, хранению, реализации ядов
незначительная
4. Для подвида деятельности по разработке взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением
19
Наличие у руководителя или заместителя руководителя юридического лица, в том числе руководителя или заместителя руководителя его филиала, а также физического лица, осуществляющего лицензируемый вид деятельности, высшего технического образования, единой книжки взрывника
значительная
20
Наличие квалифицированных специалистов, имеющих соответствующее техническое образование, единую книжку взрывника, стаж работы не менее одного года по специальности, прошедших обучение и проверку знаний правил промышленной безопасности в соответствующей учебной организации, аттестованной уполномоченным органом области промышленной безопасности
значительная
21
Наличие производственно-технической базы на праве собственности или ином законном основании огороженной, изолированной, расположенной на предусмотренном действующими нормативами безопасном расстоянии от жилых и производственных объектов, включающей: специализированное производственное здание; специально оборудованный склад
грубая
22
Наличие утвержденной руководителем организации инструкции по безопасному производству работ по разработке опытного образца взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением
незначительная
23
Наличие договора на охрану производственно-технической базы с использованием огнестрельного оружия, заключенного с субъектом охранной деятельности
значительная

2. Уларды сатып алу, сақтау, өткізу, пайдалану жөніндегі кіші қызмет түрі үшін
8
Мыналарды қамтитын меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негіздегі өндірістік-техникалық базаның болуы: мамандандырылған өндірістік ғимаратты; өндірістің техникалық жобасына сай келетін уларды сақтауға арналған арнайы жабдықталған қойма (үй-жай) немесе мамандандырылған сыйымдылықты
өрескел
9
Мыналарды қамтамасыз ететін қызметтердің болуы: жабдықтарды, механизмдерді пайдалану мен техникалық қызмет көрсетуді; улардың есепке алынуын
өрескел
10
Тиісті арнайы білімі, мамандығы бойынша кемінде бір жыл практикалық жұмыс тәжірибесі бар, өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы уәкілетті орган аттестаттаған ұйымда өнеркәсіптік қауіпсіздік қағидаларын оқудан және білімін тексеруден өткен мамандардың, инженерлік- техникалық қызметкерлердің және улармен жұмыс істейтін жұмысшы персоналдың білікті құрамының болуы
елеулі
11
Өндірістік-техникалық базаның иесі мен күзет қызметіне лицензиясы бар мамандандырылған ұйымның арасында күзетуге арналған шарттардың болуы
елеулі
12
Ұйымның басшысы бекіткен уларды сатып алу, сақтау, өткізу пайдалану жұмыстарын жүргізу кезінде аварияларды жою жоспарының болуы
болмашы
13
Ұйымның басшысы бекіткен уларды сатып алу, сақтау, өткізу, пайдалану жұмыстарын қауіпсіз жүргізу жөніндегі нұсқаулықтардың болуы
болмашы
3. Уларды сатып алу, сақтау, өткізу жөніндегі кіші қызмет түрі үшін
14
Уларды сақтау үшін меншік құқығындағы арнайы жабдықталған қойманың болуы
өрескел
15
Улардың есепке алынуын қамтамасыз ететін қызметтің болуы
өрескел
16
Тиісті арнайы білімі, мамандығы бойынша кемінде бір жыл практикалық жұмыс тәжірибесі бар, өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы уәкілетті орган аттестаттаған ұйымда өнеркәсіптік қауіпсіздік қағидаларын оқудан және білімін тексеруден өткен мамандардың, инженерлік-техникалық қызметкерлердің және улармен жұмыс істейтін жұмысшы персоналдың білікті құрамының болуы
елеулі
17
Күзет қызметіне лицензиясы бар мамандандырылған ұйыммен арнайы жабдықталған қойманы күзетуге арналған шарттың болуы
елеулі
18
Ұйымның басшысы бекіткен уларды сатып алу, сақтау, өткізу, жұмыстарын қауіпсіз жүргізу жөніндегі нұсқаулықтардың болуы
болмашы
4. Жарылғыш және пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды (азаматтықты қоспағанда) әзiрлеу жөнiндегi кiшi қызмет түрi үшiн
19
Заңды тұлғаның басшысы немесе оның орынбасары, оның iшiнде оның филиалы басшысы немесе оның орынбасары, сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрiн жүзеге асыратын жеке тұлға үшін жоғары техникалық бiлiмi, жарушының бiрыңғай кiтапшасының болуы
елеулі
20
Тиiстi техникалық бiлiмi, жарушының бiрыңғай кiтапшасы, мамандығы бойынша кемiнде бiр жыл жұмыс өтiлi бар, өнеркәсiптiк қауiпсiздiк саласындағы уәкiлеттi орган аттестаттаған сәйкес оқу ұйымында өнеркәсiптiк қауiпсiздiк қағидаларын оқудан және бiлiмiн тексеруден өткен бiлiктi мамандардың болуы
елеулі
21
Мыналарды қамтитын меншiк құқығындағы немесе қоршалған, оқшауланған, тұрғын үйлер мен өндірістік объектілерден қолданыстағы нормативтерде көзделген қауіпсіз қашықтықта орналасқан және өзге заңды негiздегi өндiрiстiк-техникалық базасының болуы: мамандандырылған өндiрiстiк ғимаратты;
арнайы жабдықталған қойманы
өрескел
22
Ұйымның басшысы бекiткен жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың тәжiрибелiк үлгiсiн әзiрлеу жөнiндегi жұмыстарды қауiпсiз жүргiзу жөнiндегi нұсқаулықтың болуы
болмашы
23
Күзет қызметiнің субъектісімен өндiрiстiк-техникалық базаны оқ-дәрiмен атылатын қаруды пайдалана отырып күзетуге арналған шарттың болуы
елеулі

5. Для подвида деятельности по производству взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением
24
Наличие у руководителя или заместителя руководителя юридического лица, в том числе руководителя или заместителя руководителя его филиала, а также физического лица, осуществляющего лицензируемый вид деятельности, высшего технического образования, единой книжки взрывника
значительная
25
Наличие квалифицированных специалистов, имеющих соответствующее техническое образование, единую книжку взрывника, стаж работы не менее одного года по специальности, прошедших обучение и проверку знаний правил промышленной безопасности в соответствующей учебной организации, аттестованной уполномоченным органом в сфере промышленной безопасности, обеспечивающих: эксплуатацию и техническое обслуживание оборудования, механизмов, приспособлений, оснастки, транспорта, контрольно-измерительных приборов и автоматики
значительная
26
Наличие утвержденных руководителем организации регламента технологического процесса на изготовление взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и инструкции по безопасному производству работ
незначительная
27
Наличие производственно-технической базы на праве собственности или ином законном основании огороженной, изолированной, расположенной на предусмотренном действующими нормативами безопасном расстоянии от жилых и производственных объектов, включающей: специализированное производственное здание; специально оборудованный склад
грубая
28
Наличие договора на охрану производственно-технической базы с использованием огнестрельного оружия, заключенного с субъектом охранной деятельности
значительная
6. Для подвида деятельности по приобретению и реализации взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением
29
Наличие у руководителя или заместителя руководителя юридического лица, в том числе руководителя или заместителя руководителя его филиала, а также физического лица, осуществляющего лицензируемый вид деятельности, высшего технического образования, единой книжки взрывника
значительная
30
Наличие квалифицированных специалистов, имеющих соответствующее техническое образование, единую книжку взрывника, стаж работы не менее одного года по специальности, прошедших обучение и проверку знаний правил промышленной безопасности в соответствующей учебной организации, аттестованной уполномоченным органом в области промышленной безопасности
значительная
31
Наличие специально оборудованного склада для хранения взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением на праве собственности, огороженного, изолированного, расположенного на предусмотренном действующими нормативами безопасном расстоянии от жилых и производственных объектов
грубая
32
Наличие договора на охрану специально оборудованного склада с использованием огнестрельного оружия, заключенного с субъектом охранной деятельности
значительная

5. Жарылғыш және пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды (азаматтықты қоспағанда) өндiру жөнiндегi кiшi қызмет түрi үшiн
24
Заңды тұлғаның басшысы немесе оның орынбасары, оның iшiнде оның филиалы басшысы немесе оның орынбасары, сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрiн жүзеге асыратын жеке тұлға үшін жоғары техникалық бiлiмi, жарушының бiрыңғай кiтапшасының болуы
елеулі
25
Тиiстi техникалық бiлiмi, жарушының бiрыңғай кiтапшасы, мамандығы бойынша кемiнде бiр жыл жұмыс өтiлi бар, өнеркәсiптiк қауiпсiздiк саласындағы уәкiлеттi орган аттестаттаған сәйкес оқу ұйымында өнеркәсiптiк қауiпсiздiк қағидаларын оқудан және бiлiмiн тексеруден өткен мыналарды қамтамасыз ететiн бiлiктi мамандардың болуы: жабдықтарды, механизмдердi, құрылғыларды, жарақтарды, көлiктi, бақылау-өлшеу аспаптары мен автоматиканы пайдалануды және оларға техникалық қызмет көрсетудi
елеулі
26
Ұйымның басшысы бекiткен жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттарды дайындауға арналған технологиялық процестiң регламентi мен жұмыстарды қауiпсiз жүргiзу жөнiндегi нұсқаулықтың болуы
болмашы
27
Мыналарды қамтитын меншiк құқығындағы немесе қоршалған, оқшауланған, тұрғын үйлер мен өндірістік объектілерден қолданыстағы нормативтерде көзделген қауіпсіз қашықтықта орналасқан және өзге заңды негiздегi өндiрiстiк-техникалық базасының болуы: мамандандырылған өндiрiстiк ғимаратты;
арнайы жабдықталған қойманы
өрескел
28
Күзет қызметiнің субъектісімен өндiрiстiк-техникалық базаны оқ-дәрiмен атылатын қаруды пайдалана отырып күзетуге арналған шарттың болуы
елеулі
6. Жарылғыш және пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды (азаматтықты қоспағанда) сатып алу және өткізу жөнiндегi кiшi қызмет түрi үшiн
29
Заңды тұлғаның басшысы немесе оның орынбасары, оның iшiнде оның филиалы басшысы немесе оның орынбасары, сондай-ақ лицензияланатын қызмет түрiн жүзеге асыратын жеке тұлға үшін жоғары техникалық бiлiмi, жарушының бiрыңғай кiтапшасының болуы
елеулі
30
Тиiстi техникалық бiлiмi, жарушының бiрыңғай кiтапшасы, мамандығы бойынша кемiнде бiр жыл жұмыс өтiлi бар, өнеркәсiптiк қауiпсiздiк саласындағы уәкiлеттi орган аттестаттаған сәйкес оқу ұйымында өнеркәсiптiк қауiпсiздiк қағидаларын оқудан және бiлiмiн тексеруден өткен мыналарды қамтамасыз ететiн бiлiктi мамандардың болуы
елеулі
31
Жарылғыш және пиротехникалық (азаматтықты қоспағанда) заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды сақтау үшін меншiк құқығындағы немесе қоршалған, оқшауланған, тұрғын үйлер мен өндірістік объектілерден қолданыстағы нормативтерде көзделген қауіпсіз қашықтықта орналасқан және өзге заңды негiздегi арнайы жабдықталған қойманың болуы
өрескел
32
Күзет қызметiнің субъектісімен өндiрiстiк-техникалық базаны оқ-дәрiмен атылатын қаруды пайдалана отырып күзетуге арналған шарттың болуы
елеулі

8. Для подвида деятельности по хранению взрывчатых и пиротехнических (за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением
37
Наличие склада взрывчатых материалов на праве собственности или ином законном основании
грубая
38
Наличие вооруженной охраны склада взрывчатых материалов, осуществляемой с использованием огнестрельного оружия, заключенного с субъектом охранной деятельности
значительная
Приложение 2
к совместному приказу
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 4 декабря 2015 года № 1160
и Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 25 декабря 2015 года № 790
Проверочный лист в области оборота ядов, взрывчатых и пиротехнических
(за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением для подвида
деятельности по производству, переработке, хранению, реализации,
уничтожению ядов
Сноска. Приложение 2 в редакции совместного приказа Министра по инвестициям и развитию РК от 16.11.2018 № 800 и Министра национальной экономики РК от 19.11.2018 № 73 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Государственный орган, назначивший проверку_______________________________________
________________________________________________________________________________
Акт о назначении проверки/профилактического контроля с посещением субъекта (объекта)
контроля _______________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(№, дата)
Наименование субъекта (объекта) контроля __________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(Индивидуальный идентификационный номер), бизнес-идентификационный номер субъекта
(объекта) контроля _______________________________________________________________
________________________________________________________________________________
Адрес места нахождения __________________________________________________________
Перечень требований
Требуется
Не требуется
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
2
3
4
5
6
1
Наличие производственно-технической базы на праве собственности, включающей: технологическую линию;
специализированное производственное здание; специально оборудованный склад
2
Наличие технологического регламента на изготовление и переработку ядов
3
Наличие служб, обеспечивающих: эксплуатацию и техническое обслуживание оборудования, механизмов, технологической линии; учет ядов
4
Наличие квалификационного состава специалистов, инженерно-технических работников и рабочего персонала, работающего с ядами, с соответствующим специальным образованием, имеющих опыт практической работы по специальности не менее одного года, прошедших обучение и проверку знаний правил промышленной безопасности в организации, аттестованной уполномоченным органом в сфере промышленной безопасности
5
Наличие договора на охрану производственно-технической базы со специализированной организацией, имеющей лицензию на охранную деятельность
6
Наличие утвержденного руководителем организации плана ликвидации аварий при проведении работ по производству, переработке, хранению, реализации, уничтожению ядов
7
Наличие утвержденной руководителем организации инструкции по безопасному производству работ по производству, переработке, хранению, реализации, уничтожению ядов
Должностное (ые) лицо (а) _______________________________________ _________________
(должность)                         (подпись)
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Руководитель субъекта контроля __________________________________ _________________
(должность)                         (подпись)
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Приложение 3
к совместному приказу
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 4 декабря 2015 года № 1160
и Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 25 декабря 2015 года № 790
Проверочный лист в области оборота ядов, взрывчатых и пиротехнических
(за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением для подвида
деятельности по приобретению, хранению, реализации, использованию ядов

8. Жарылғыш және пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдарды (азаматтықты қоспағанда) сақтау жөнiндегi кiшi қызмет түрi үшiн
37
Меншiк құқығындағы немесе өзге заңды негiздегi жарылғыш материалдар қоймасының болуы
өрескел
38
Күзет қызметiнің субъектісімен жарылғыш материалдар қоймасын оқ-дәрiмен атылатын қаруды пайдалана отырып қарулы күзеттің болуы
елеулі
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының
2015 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 1160
және Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 790
бірлескен бұйрығына
2-қосымша
Уларды өндіру, өңдеу, сақтау, өткізу, жою бойынша кіші қызмет түріне арналған улардың, жарылғыш және пиротехникалық заттар мен олар қолданыла отырып жасалынған бұйымдардың (азаматтықты қоспағанда) айналымы саласындағы тексеру парағы
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 16.11.2018 № 800 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 19.11.2018 № 73 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган
________________________________________________________________________________
Бақылау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылауды/ тексеруді
тағайындау туралы акті
________________________________________________________________________________
(№, күні)
Бақылау субъектісінің (объектінің) атауы
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(жеке сәйкестендіру нөмірі), бақылау субъектісінің (объектісінің)
бизнес-сәйкестендіру нөмірі _______________________________________________________
Орналасқан орнының мекенжайы___________________________________________________
Талаптар тізбесі
Талап етіледі
Талап етілмейді
Талаптарға сәйкес келеді
Талаптарға сәйкес келмейді
1
2
3
4
5
6
1
Мыналарды қамтитын меншік құқығындағы өндірістік-техникалық базаның болуы: технологиялық желіні;
мамандандырылған өндірістік ғимаратты; арнайы жабдықталған қойманы
2
Уларды дайындауға және өңдеуге арналған технологиялық регламенттің болуы
3
Мыналарды қамтамасыз ететін қызметтердің болуы: жабдықтарды, механизмдерді, технологиялық желілерді пайдалану мен техникалық қызмет көрсетуді;
улардың есепке алынуын
4
Тиісті арнайы білімі, мамандығы бойынша кемінде бір жыл практикалық жұмыс тәжірибесі бар, өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы уәкілетті органда аттестатталған ұйымда өнеркәсіптік қауіпсіздік қағидаларын оқудан және білімін тексеруден өткен мамандардың, инженерлік-техникалық қызметкерлердің және улармен жұмыс істейтін жұмысшы персоналдың білікті құрамының болуы
5
Өндірістік-техникалық базаны күзетуге күзет қызметіне лицензиясы бар мамандандырылған ұйыммен шарттардың болуы
6
Ұйымның басшысы бекіткен уларды өндіру, өңдеу, сақтау, өткізу, жою жұмыстарын жүргізу кезінде аварияларды жою жоспарының болуы
7
Ұйымның басшысы бекіткен уларды өндіру, өңдеу, сақтау, өткізу, жою жұмыстарын қауіпсіз жүргізу жөніндегі нұсқаулықтардың болуы
Лауазымды адам (адамдар) ___________________________ __________________
(лауазымы)                  (қолы)
_____________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болған жағдайда)
Бақылау және қадағалау
субъектісінің басшысы ______________________________ ________________
(лауазымы)                  (қолы)
_______________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болған жағдайда)
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының
2015 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 1160
және Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 790
бірлескен бұйрығына
3-қосымша
Уларды сатып алу, сақтау, өткізу, қолдану бойынша кіші қызмет түріне арналған улардың, жарылғыш және пиротехникалық заттар мен олар қолданыла отырып жасалынған бұйымдардың (азаматтықты қоспағанда) айналымы саласындағы тексеру парағы

Сноска. Приказ дополнен приложением 3 в соответствии с совместным приказом Министра по инвестициям и развитию РК от 16.11.2018 № 800 и Министра национальной экономики РК от 19.11.2018 № 73 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Государственный орган, назначивший проверку_______________________________________
________________________________________________________________________________
Акт о назначении проверки/профилактического контроля с посещением субъекта (объекта)
контроля _______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(№, дата)
Наименование субъекта (объекта) контроля _________________________________________
_______________________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
(Индивидуальный идентификационный номер), бизнес-идентификационный номер субъекта
(объекта) контроля ______________________________________________________________
_______________________________________________________________________________
Адрес места нахождения _________________________________________________________
Перечень требований
Требуется
Не требуется
Соответствует требованиям
Не соответствует требованиям
1
2
3
4
5
6
1
Наличие производственно-технической базы, находящейся на праве собственности или ином законном основании, включающей: специализированное производственное здание; специально оборудованный склад (помещение) или специализированную емкость для хранения ядов в соответствии с техническим проектом производства
2
Наличие служб, обеспечивающих: эксплуатацию и техническое обслуживание оборудования, механизмов; учет ядов
3
Наличие квалификационного состава специалистов, инженерно-технических работников и рабочего персонала, работающего с ядами, с соответствующим специальным образованием, имеющих опыт практической работы по специальности не менее одного года, прошедших обучение и проверку знаний правил промышленной безопасности в организации, аттестованной уполномоченным органом в сфере промышленной безопасности
4
Наличие договора на охрану между владельцем производственно-технической базы и специализированной организацией, имеющей лицензию на охранную деятельность
5
Наличие утвержденного руководителем организации плана ликвидации аварий при проведении работ по приобретению, хранению, реализации, использованию ядов
6
Наличие утвержденной руководителем организации инструкции по безопасному производству работ по приобретению, хранению, реализации, использованию ядов
Должностное (ые) лицо (а) _______________________________________ _________________
(должность)                         (подпись)
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Руководитель субъекта контроля __________________________________ _________________
(должность)                         (подпись)
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
Приложение 4
к совместному приказу
исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 4 декабря 2015 года № 1160
и Министра национальной экономики
Республики Казахстан
от 25 декабря 2015 года № 790
Проверочный лист в области оборота ядов, взрывчатых и пиротехнических
(за исключением гражданских) веществ и изделий с их применением для подвида
деятельности по приобретению, хранению, реализации ядов

Ескерту. 3-қосымшамен толықтырылды – ҚР Инвестициялар және даму министрінің 16.11.2018 № 800 және ҚР Ұлттық экономика министрінің 19.11.2018 № 73 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бірлескен бұйрығымен.
Тексеруді тағайындаған мемлекеттік орган
________________________________________________________________________________
Бақылау субъектісіне (объектісіне) бару арқылы профилактикалық бақылауды/ тексеруді
тағайындау туралы акті
________________________________________________________________________________
(№, күні)
Бақылау субъектісінің (объектінің) атауы
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(жеке сәйкестендіру нөмірі), бақылау субъектісінің (объектісінің)
бизнес-сәйкестендіру нөмірі _______________________________________________________
Орналасқан орнының мекенжайы___________________________________________________
Талаптар тізбесі
Талап етіледі
Талап етілмейді
Талаптарға сәйкес келеді
Талаптарға сәйкес келмейді
1
2
3
4
5
6
1
Мыналарды қамтитын меншік құқығындағы немесе өзге де заңды негіздегі өндірістік-техникалық базаның болуы:
мамандандырылған өндірістік ғимаратты; өндірістің техникалық жобасына сай келетін уларды сақтауға арналған арнайы жабдықталған қойма (үй-жай) немесе мамандандырылған сыйымдылықты
2
Мыналарды қамтамасыз ететін қызметтердің болуы: жабдықтарды, механизмдерді пайдалану мен техникалық қызмет көрсетуді; улардың есепке алынуын
3
Тиісті арнайы білімі, мамандығы бойынша кемінде бір жыл практикалық жұмыс тәжірибесі бар, өнеркәсіптік қауіпсіздік саласындағы уәкілетті орган аттестаттаған ұйымда өнеркәсіптік қауіпсіздік қағидаларын оқудан және білімін тексеруден өткен мамандардың, инженерлік-техникалық қызметкерлердің және улармен жұмыс істейтін жұмысшы персоналдың білікті құрамының болуы
4
Өндірістік-техникалық базаның иесі мен күзет қызметіне лицензиясы бар мамандандырылған ұйымның арасында күзетуге арналған шарттың болуы
5
Ұйымның басшысы бекіткен уларды сатып алу, сақтау, өткізу, пайдалану жұмыстарын жүргізу кезінде аварияларды жою жоспарының болуы
6
Ұйымның басшысы бекіткен уларды сатып алу, сақтау, өткізу, пайдалану жұмыстарын қауіпсіз жүргізу жөніндегі нұсқаулықтардың болуы
Лауазымды адам (адамдар) ___________________________ __________________
(лауазымы)                  (қолы)
_____________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болған жағдайда)
Бақылау және қадағалау
субъектісінің басшысы ______________________________ ________________
(лауазымы)                  (қолы)
_______________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол бар болған жағдайда)
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының
2015 жылғы 4 желтоқсандағы
№ 1160
және Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2015 жылғы 25 желтоқсандағы
№ 790
бірлескен бұйрығына
4-қосымша
Уларды сатып алу, сақтау, өткізу бойынша кіші қызмет түрі үшін арналған улардың, жарылғыш және пиротехникалық заттар мен олар қолданылып жасалған бұйымдардың (азаматтықты қоспағанда) айналымы саласындағы тексеру парағы