Об утверждении Правил и условий проведения аттестации гражданских служащих органов внутренних дел Республики Казахстан
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 30 декабря 2015 года № 1101. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 декабря 2015 года № 12759. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 10 октября 2019 года № 880.
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 10.10.2019 № 880 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 233 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила и условия проведения аттестации гражданских служащих органов внутренних дел Республики Казахстан.
2. Департаменту кадровой работы Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Абдигалиев А.У.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет";
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на интернет - ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на первого заместителя министра внутренних дел генерал-лейтенанта полиции Демеуова М.Г.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
генерал-полковник полиции
К. Касымов
Утверждены
приказом Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 30 декабря 2015 года № 1101
Правила
и условия проведения аттестации гражданских служащих органов
внутренних дел Республики Казахстан

Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының азаматтық қызметшілерін аттестаттаудан өткiзу қағидалары мен шарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істері министрінің 2015 жылғы 30 желтоқсандағы № 1101 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 31 желтоқсанда № 12759 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2019 жылғы 10 қазандағы № 880 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ішкі істер министрінің 10.10.2019 № 880 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 233-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының азаматтық қызметшілерін аттестаттаудан өткізу қағидалары мен шарттары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Кадр жұмысы департаменті (А.Ү. Әбдіғалиев):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жолдауды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне орналастыру үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорынға жолдауды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Ішкі істер министрінің бірінші орынбасары полиция генерал-лейтенанты М.Ғ. Демеуовке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
полиция генерал-полковнигі
Қ. Қасымов
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 30 желтоқсандағы
№ 1101 бұйрығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының азаматтық
қызметшілерін аттестаттаудан өткiзу қағидалары мен шарттары

1. Общие положения
1. Настоящие Правила и условия проведения аттестации гражданских служащих органов внутренних дел Республики Казахстан, (далее – Правила) разработаны в соответствии со статьей 233 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года и определяют порядок и условия проведения аттестации гражданских служащих органов внутренних дел Республики Казахстан (далее – работники).
2. Аттестация гражданских служащих органов внутренних дел (далее - ОВД) осуществляется в целях определения их профессиональной и квалификационной подготовки, деловых качеств, установления квалификационных категорий (разрядов).
3. Основным критерием оценки при аттестации является способность гражданских служащих выполнять возложенные на них обязанности.
4. Аттестации подлежат гражданские служащие ОВД, за исключением беременных женщин и гражданских служащих, проработавших менее шести месяцев со дня занятия данной должности.
5. Гражданские служащие ОВД проходят аттестацию по истечении каждых последующих трех лет пребывания на работе в подразделениях, но не ранее шести месяцев со дня занятия данной должности.
При этом аттестация проводится не позднее шести месяцев со дня наступления указанного срока.
6. Гражданские служащие ОВД, находящиеся в отпусках без сохранения заработной платы по уходу за ребенком до достижения им возраста трех лет, аттестуются не ранее, чем через шесть месяцев после выхода на работу.
По заявлению гражданских служащих ОВД для присвоения очередной категории аттестация проводится до истечения указанных сроков.
7. Аттестация включает в себя ряд последовательных этапов:
1) собеседование с гражданским служащим ОВД, проводимое аттестационной комиссией;
2) вынесение решения аттестационной комиссии.
2. Порядок и условия проведения аттестации
8. Проведение аттестации организуется кадровой службой аттестующего органа по поручению его руководителя и включает следующие мероприятия:
1) подготовку необходимых документов на аттестуемых;
2) разработку графиков проведения аттестации;
3) определение состава аттестационных комиссий;
4) организацию разъяснительной работы о целях и порядке проведения аттестации.
9. Кадровая служба один раз в течение шести месяцев определяет гражданских служащих, подлежащих аттестации в соответствии с пунктом 8 настоящих Правил.
10. Руководитель организации по представлению кадровой службы издает приказ, которым утверждается список аттестуемых лиц, график проведения аттестации и состав аттестационной комиссии.
11. Кадровая служба письменно уведомляет гражданских служащих о сроках проведения аттестации не позднее, чем за один месяц до начала ее проведения.

1. Жалпы ережелер
1. Осы Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының азаматтық қызметшілерін аттестаттаудан өткiзу қағидалары мен шарттары (бұдан әрi – Қағидалар) Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексiнiң 233-бабына сәйкес әзiрлендi және Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының азаматтық қызметшілерін (бұдан әрi – қызметшілер) аттестаттаудан өткiзу тәртiбi мен шарттарын айқындайды.
2. Ішкі істер органдарының (бұдан әрі – ІІО) азаматтық қызметшілерін аттестаттау олардың кәсiби және бiлiктiлiк даярлығын, iскерлiк қасиеттерiн айқындау, бiлiктiлiк санаттарын (разрядтарды) белгiлеу мақсатында жүзеге асырылады.
3. Аттестаттау кезiнде бағалаудың негiзгi өлшемшарты азаматтық қызметшілердің, оларға жүктелген мiндеттердi орындау қабiлеті болып табылады.
4. Жүктi әйелдер мен осы лауазымға орналасқан күннен бастап алты айдан аз жұмыс істеген азаматтық қызметшілерді қоспағанда, ІІО-ның азаматтық қызметшілері аттестаттауға жатады.
5. ІІО-ның азаматтық қызметшілері бөліністерде жұмыста болған әрбiр келесі үш жыл өткен соң, бiрақ осы лауазымға орналасқан күннен бастап алты айдан ерте емес аттестаттаудан өтедi.
Бұл ретте аттестаттау көрсетілген мерзiм басталған күннен бастап алты айдан кешіктірілмей өткiзiледі.
6. ІІО-ның бала үш жасқа толғанға дейін оның күтіміне байланысты жалақы сақталмайтын демалыстағы азаматтық қызметшілері жұмысқа шыққаннан кейiн алты айдан ерте емес аттестатталады.
ІІО-ның азаматтық қызметшілерінің өтiнiшi бойынша кезекті санат беру үшін аттестаттау көрсетілген мерзiмдер өткеннен кейін өткiзіледі.
7. Аттестаттау бiрқатар жүйелі кезеңдердi:
1) аттестаттау комиссиясы өткізетін ІІО-ның азаматтық қызметшілерімен әңгiмелесуді;
2) аттестаттау комиссиясының шешiм шығаруын қамтиды.
2. Аттестаттауды өткiзу тәртібі мен шарттары
8. Аттестаттауды өткiзуді аттестаттайтын органның кадр қызметi оның басшысының тапсырмасы бойынша ұйымдастырады және ол мынадай iс-шараларды:
1) аттестатталушыларға қажеттi құжаттарды дайындауды;
2) аттестаттауды өткiзу кестелерiн әзiрлеуді;
3) аттестаттау комиссияларының құрамын айқындауды;
4) аттестаттауды өткiзудiң мақсаты мен тәртiбi туралы түсiндiру жұмысын ұйымдастыруды қамтиды.
9. Кадр қызметi осы Қағидалардың 8-тармағына сәйкес аттестатталуға жататын азаматтық қызметшілерді алты ай iшiнде бiр рет айқындайды.
10. Ұйым басшысы кадр қызметiнiң ұсынымы бойынша аттестатталатын адамдардың тiзiмi, аттестаттауды өткiзу кестесi мен аттестаттау комиссиясының құрамы бекiтiлетін бұйрық шығарады.
11. Кадр қызметi аттестаттауды өткiзу мерзiмдерi туралы оны өткiзу басталғанға дейін бiр айдан кешіктірмей азаматтық қызметшілерді жазбаша түрде хабардар етедi.

12. Непосредственный руководитель гражданского служащего, подлежащего аттестации, оформляет служебную характеристику и направляет ее в кадровую службу не позднее чем за четыре недели до заседания аттестационной комиссии.
13. Служебная характеристика предусматривает обоснованную, объективную оценку профессиональных, личностных качеств и результатов служебной деятельности аттестуемого лица.
14.Кадровая служба ознакамливает гражданского служащего с представленной на него служебной характеристикой в срок не позднее, чем за три недели до заседания аттестационной комиссии.
15. При несогласии с представленной на него служебной характеристикой аттестуемое лицо письменно заявляет о своем несогласии в кадровую службу.
16. Аттестационный лист на гражданского служащего ОВД, подлежащего аттестации, оформляется по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
17. Оценочный лист на гражданского служащего ОВД, подлежащего аттестации, оформляется по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
18. Аттестационная комиссия создается приказом руководителя подразделения органов внутренних дел по представлению кадровой службы и состоит из членов и секретаря комиссии. Из числа членов аттестационной комиссии назначается председатель. Председатель аттестационной комиссии руководит ее деятельностью, председательствует на ее заседаниях, планирует ее работу, осуществляет общий контроль и несет ответственность за деятельность и принимаемые ею решения.
19. В ходе заседания комиссия изучает представленные материалы, заслушивает аттестуемое лицо.
20. По результатам изучения представленных материалов и собеседования с гражданским служащим комиссия принимает одно из следующих решений:
1) соответствует занимаемой должности;
2) подлежит повторной аттестации;
3) не соответствует занимаемой должности.
21. При вынесении положительного решения комиссия устанавливает (подтверждает) соответствующую квалификационную категорию (разряд) гражданского служащего, либо отмечает об отсутствии оснований для ее (его) установления.
22. Решение аттестационной комиссии принимается открытым голосованием. При принятии решения касательно гражданского служащего, входящего в состав аттестационной комиссии, голосование проходит без его участия.
23. Гражданские служащие, рекомендованные аттестационной комиссией к повторной аттестации подлежат таковой не ранее трех месяцев со дня проведения первоначальной аттестации в порядке, определенном настоящими Правилами. Аттестационная комиссия, проведя повторную аттестацию, принимает одно из следующих решений:

12. Аттестаттауға жататын азаматтық қызметшілердің тiкелей басшысы қызметтiк мiнездеменi ресiмдейді және оны аттестаттау комиссиясының отырысына дейiн төрт аптадан кешіктірмей кадр қызметiне жолдайды.
13. Қызметтiк мiнездеме аттестатталатын адамның кәсiби, жеке басының қасиеттерi мен қызметтiк жұмысы нәтижелерiнiң негiзделген, объективті бағасын көздейді.
14. Кадр қызметi аттестаттау комиссиясының отырысына дейiн үш аптадан кешіктірмей азаматтық қызметшіні оған берiлген қызметтiк мiнездемемен таныстырады.
15. Аттесталатын адам оған берілген қызметтік мінездемемен келіспеген жағдайда өзінің келіспегендігі туралы кадр қызметіне жазбаша түрде мәлімдеме жасайды.
16. Аттестаттауға жататын ІІО-ның азаматтық қызметшісіне аттестаттау парағы осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресiмделедi.
17. Аттестаттауға жататын ІІО-ның азаматтық қызметшісіне бағалау парағы осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресiмделеді.
18. Аттестаттау комиссиясы кадр қызметiнiң ұсынымы бойынша ішкі істер органдарының бөлінісі басшысының бұйрығымен құрылады және ол комиссия мүшелерi мен хатшысынан тұрады. Аттестаттау комиссиясының мүшелерi қатарынан төраға тағайындалады. Аттестаттау комиссиясының төрағасы оның қызметiне басшылық жасайды, оның отырыстарында төрағалық етеді, оның жұмысын жоспарлайды, жалпы бақылауды жүзеге асырады және оның қызметi мен қабылдайтын шешiмдері үшiн жауапты болады.
19. Отырыс барысында комиссия ұсынылған материалдарды зерделейдi, аттестатталатын адамды тыңдайды.
20. Ұсынылған материалдарды зерделеу және азаматтық қызметшімен әңгiмелесу нәтижелері бойынша комиссия мынадай шешiмдердiң бiрiн қабылдайды:
1) атқаратын лауазымына сәйкес келеді;
2) қайта аттестаттауға жатады;
3) атқаратын лауазымына сәйкес емес.
21. Комиссия оң шешiм шығарған кезде азаматтық қызметшiнің тиісті бiлiктiлiк санатын (разрядын) белгілейдi (растайды) не оны белгілеуге негiздердің жоқ екенiн атап өтеді.
22. Аттестаттау комиссиясының шешiмi ашық дауыс берумен қабылданады. Аттестаттау комиссиясының құрамына кіретін азаматтық қызметшіге қатысты шешім қабылдау кезінде дауыс беру оның қатысуынсыз өтеді.
23. Аттестаттау комиссиясы қайта аттестаттауға ұсынған азаматтық қызметшілер бастапқы аттестаттау өткен күннен бастап үш айдан ерте емес осы Қағидаларда айқындалған тәртiпте қайта аттестаттаудан өтуге жатады. Аттестаттау комиссиясы қайта аттестаттауды өткiзе отырып, мынадай шешiмдердiң бiрiн қабылдайды:

1) соответствует занимаемой должности;
2) не соответствует занимаемой должности.
При соответствии гражданского служащего занимаемой должности комиссия выносит решение с учетом пункта 27 настоящих Правил.
24. Решения аттестационной комиссии оформляются протоколом, который подписывается председателем, членами аттестационной комиссии и секретарем, присутствовавшими на ее заседании.
25. В течение трех рабочих дней после подписания протокола результаты аттестации сообщаются аттестуемому лицу под роспись с выдачей одного экземпляра аттестационного листа.
26. Утвержденные решения аттестационной комиссии заносятся в аттестационные листы гражданских служащих.
27. Аттестационный лист гражданского служащего, прошедшего аттестацию, и служебная характеристика на него хранятся в личном деле. Утвержденное руководителем организации решение аттестационной комиссии также заносится в послужной список гражданского служащего.
Приложение 1
к Правилам проведения и условий
аттестации гражданских служащих
органов внутренних дел
Республики Казахстан
Форма
Аттестационный лист на гражданского
служащего органов внутренних дел Республики Казахстан,
подлежащего аттестации Вид аттестации: очередная –
; повторная –
(нужное отметить знаком Х)
1. Фамилия, имя, отчество (при его наличии) _________________________
2. Дата рождения "___"_________ _____г.
3.Сведения об образовании, о повышении квалификации, переподготовке
(когда и какое учебное заведение окончил, специальность и
квалификация по образованию, документы о повышении квалификации,
переподготовке, ученая степень, ученое звание, дата их присвоения)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
4. Занимаемая должность и дата назначения, квалификационная
категория (разряд) __________________________________________________
_____________________________________________________________________
5. Общий трудовой стаж – ____________________________________________
6. Общий стаж работы на занимаемой должности ________________________
7. Замечания и предложения, высказанные членами аттестационной
комиссии: ___________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
8. Мнение аттестуемого: _____________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

1) атқаратын лауазымына сәйкес келеді;
2) атқаратын лауазымына сәйкес емес.
Азаматтық қызметші атқаратын лауазымына сәйкес болған кезде комиссия осы Қағидалардың 27-тармағын ескере отырып, шешiм шығарады.
24. Аттестаттау комиссиясының шешiмдерi оның отырысына қатысқан аттестаттау комиссиясының төрағасы, мүшелерi мен хатшысы қол қоятын хаттамамен ресiмделедi.
25. Аттестаттау нәтижелері хаттамаға қол қойғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде аттестатталатын адамға қолын қойдырып, аттестаттау парағының бір данасын бере отырып хабарланады.
26. Аттестаттау комиссиясының бекiтiлген шешiмдерi азаматтық қызметшілердің аттестаттау парақтарына енгiзiледi.
27. Аттестаттаудан өткен азаматтық қызметшінің аттестаттау парағы және оның қызметтiк мiнездемесі жеке iсiнде сақталады. Ұйым басшысы бекiткен аттестаттау комиссиясының шешiмі азаматтық қызметшінің қызметтік тiзiмiне енгiзiледi.
Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары
азаматтық қызметшілерін аттестаттаудан өткізу
қағидалары мен шарттарына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы ішкі істер органдарының
аттестаттауға жататын азаматтық қызметшілерінің аттестаттау
парағы
Аттестаттау түрi: кезектi -
; қайта -
(керектiсiн Х белгiсiмен белгiлеу керек)
1. Тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болған жағдайда)_______________
2. Туған күнi ____ж. "___"___________
3. Бiлiмi туралы, бiлiктiлiгiн арттыру, қайта даярлау туралы
мәлiметтер (қашан және қандай оқу орнын бітірген, бiлiмi бойынша
мамандығы мен бiлiктiлiгi, біліктілігін арттыру, қайта даярлау туралы
құжаттар, ғылыми дәрежесi, ғылыми атағы, берiлген күнi)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
4. Атқаратын лауазымы және тағайындалған күнi, бiлiктiлiк
санаты (разряды) ____________________________________________________
_____________________________________________________________________
5. Жалпы еңбек өтiлi – ________________________________________
6. Атқаратын лауазымдағы жалпы жұмыс өтiлi ____________________
7. Аттестаттау комиссиясының мүшелерi айтқан ескертулер мен
ұсыныстар: __________________________________________________________
_____________________________________________________________________
8. Аттестатталушының пiкiрi ___________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________

9. Оценка деятельности гражданского служащего непосредственным
руководителем согласно служебной характеристике аттестуемого ________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
10. На заседании присутствовало ______ членов аттестационной
комиссии.
11. Оценка деятельности гражданского служащего по результатам
голосования согласно прилагаемому оценочному листу, заполняемому
каждым членом аттестационной комиссии:
1) соответствует занимаемой должности (количество голосов) ____
2) подлежит повторной аттестации (количество голосов) ________;
3) не соответствует занимаемой должности (количество голосов)
_____________________________________________________________________
12. Квалификационная категория (разряд):
1) соответствует __________________ (прописью) квалификационной
категории (разряду) (количество голосов) ____________________________
_____________________________________________________________________
(по каждой квалификационной категории (разряду) отдельно)
2) отсутствуют основания для установления квалификационной
категории (разряда) (количество голосов) ____________________________
Итоговая оценка _______________________________________________
_____________________________________________________________________
(квалификационная категория (разряд) с цифровым обозначением
____________________________________________________________________
указывается прописью)
13. Рекомендации аттестационной комиссии (с указанием мотивов,
по которым они даются) ______________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
14. Примечания ______________________________________________________
_____________________________________________________________________
Председатель аттестационной комиссии: _________________________
(подпись)
Секретарь аттестационной комиссии: ____________________________
(подпись)
Члены аттестационной комиссии: ________________________________
(подпись)
________________________________
(подпись)
________________________________
(подпись)
________________________________
(подпись)
Дата проведения аттестации "___" __________ 20___г.
Решение руководителя организации по итогам аттестации
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
С аттестационным листом ознакомился: __________________________
(подпись работника и дата)
Место для печати организации
Приложение 2
к Правилам проведения и условий
аттестации гражданских служащих
органов внутренних дел
Республики Казахстан
Форма
Оценочный лист
на гражданского служащего органов внутренних дел,
подлежащего аттестации
(заполняется членом аттестационной комиссии)
Вид аттестации: очередная –
; повторная –
(нужное отметить знаком Х)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) ______________________
Должность _____________________________________________________
Оценка аттестуемого ___________________________________________
(отлично, хорошо, удовлетворительно, неудовлетворительно)
Решение члена аттестационной комиссии (одно из перечисленных:
соответствует занимаемой должности; подлежит повторной аттестации; не
соответствует занимаемой должности):
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Обоснование членом аттестационной комиссии своего решения:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Соответствует квалификационной категории (разряду) ____________
Отсутствуют основания для установления квалификационной
категории (разряда) _________________________________________________
Обоснование: __________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Член аттестационной комиссии __________________________________
(подпись)
Секретарь аттестационной комиссии _____________________________
(подпись)
Дата "___" ____________ 20__ года

9. Аттестатталушының қызметтiк мiнездемесiне сәйкес тiкелей
басшының азаматтық қызметшінің қызметiн бағалауы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
10. Отырысқа аттестаттау комиссиясының ______ мүшесi қатысты.
11.Аттестаттау комиссиясының әрбiр мүшесi толтыратын қоса
берiлген бағалау парағына сәйкес дауыс беру нәтижелері бойынша
азаматтық қызметшінің қызметiн бағалау:
1) атқаратын лауазымына сәйкес келеді (дауыс саны) ___________;
2) қайта аттестатталуға жатады (дауыс саны) __________________;
3) атқаратын лауазымына сәйкес келмейді (дауыс саны) _________.
12. Бiлiктiлiк санаты (разряды):
1) ________________ (жазумен) бiлiктiлiк санатына (разрядына)
сәйкес келеді_______________ (дауыс саны) ___________________________
(әрбір бiлiктiлiк санаты (разряды) бойынша жеке)
2) бiлiктiлiк санатын (разрядын) белгiлеуге негiздер жоқ
(дауыс саны)_________________________________________________________
Қорытынды бағалау _____________________________________________
_____________________________________________________________________
(бiлiктiлiк санатының (разрядының) сандық белгiсi жазумен
көрсетіледі)
13. Аттестаттау комиссиясының ұсынымдары (олар берілетін
дәлелдемелерді көрсете отырып)_______________________________________
_____________________________________________________________________
14. Ескертпелер________________________________________________
_____________________________________________________________________
Аттестаттау комиссиясының төрағасы: ___________________________
(қолы)
Аттестаттау комиссиясының хатшысы: ___________________________
(қолы)
Аттестаттау комиссиясының мүшелерi: ___________________________
(қолы)
___________________________
(қолы)
___________________________
(қолы)
___________________________
(қолы)
Аттестаттау өткiзiлген күн 20___жылғы "___" ___________________
Ұйым басшысының аттестаттау қорытындылары бойынша шешiмi
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Аттестаттау парағымен таныстым: _______________________________
(қызметкердің қолы және күнi)
Ұйымның мөрі үшін орын
Қазақстан Республикасы ішкі істер органдары
азаматтық қызметшілерін аттестаттаудан өткізу
қағидалары мен шарттарына
2-қосымша
Ішкі істер органдарының аттестатталуға жататын
азаматтық қызметшісін бағалау парағы
(аттестаттау комиссиясының мүшесi толтырады)
Аттестаттау түрi: кезектi -
; қайта -
(керектiсiн Х белгiсiмен белгiлеу керек)
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Лауазымы_______________________________________________________
Аттестатталушының бағасы_______________________________________
(өте жақсы, жақсы, қанағаттанарлық, қанағаттанарлықсыз)
Аттестаттау комиссиясы мүшесiнiң шешiмi (төменде көрсетілгеннің
бiрi: атқаратын лауазымына сәйкес келеді; қайта аттестатталуға
жатады; атқаратын лауазымына сәйкес емес):___________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Аттестаттау комиссиясының мүшесi шешiмiнiң негiздемесi:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Бiлiктiлiк санатына (разрядына) сәйкес келеді _________________
Бiлiктiлiк санатын (разрядын) белгiлеуге негiз жоқ_____________
_____________________________________________________________________
Негiздеме: ____________________________________________________
_____________________________________________________________________
Аттестаттау комиссиясының мүшесi ______________________________
(қолы)
Аттестаттау комиссиясының хатшысы _____________________________
(қолы)
Күнi 20___ жылғы "___" ____________