Об утверждении регламента государственной услуги "Аттестация лабораторий по экспертизе качества семян"
Постановление акимата Акмолинской области от 26 августа 2015 года № А-9/408. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 29 сентября 2015 года № 4990. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 29 апреля 2019 года № А-5/196
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 29.04.2019 № А-5/196 (вводится в действие со дня официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 3 статьи 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Аттестация лабораторий по экспертизе качества семян".
2. Признать утратившими силу постановление акимата Акмолинской области "Об утверждении регламента государственной услуги "Аттестация лабораторий по экспертизе качества семян" от 4 июля 2014 года № А-6/284 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4307, опубликовано 19 августа 2014 года в газетах "Арқа ажары" и "Акмолинская правда").
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима области Отарова К.М.
4. Настоящее постановление акимата области вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие по истечении 10 календарных дней после дня его официального опубликования, но не ранее введения в действие приказа Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 мая 2015 года № 4-2/416 "Об утверждении стандартов государственных услуг в области семеноводства".
Аким области С.Кулагин
Утвержден
постановлением акимата
Акмолинской области
от 26 августа 2015
года № А-9/408
Регламент государственной услуги "Аттестация лабораторий по экспертизе качества семян"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Аттестация лабораторий по экспертизе качества семян" (далее – государственная услуга) оказывается государственным учреждением "Управление сельского хозяйства Акмолинской области (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz, www.elicense.kz (далее – Портал).

"Тұқымның сапасына сараптама жасау жөніндегі зертханаларды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2015 жылғы 26 тамыздағы № А-9/408 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 29 қыркүйекте № 4990 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2019 жылғы 29 сәуірдегі № А-5/196 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 29.04.2019 № А-5/196 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабындағы 3-тармағына сәйкес, Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса ұсынылып отырған "Тұқымның сапасына сараптама жасау жөніндегі зертханаларды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. "Тұқымның сапасына сараптама жасау жөніндегі зертханаларды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2014 жылғы 4 шілдедегі № А-6/284 қаулысының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4307 болып тіркелген, "Арқа ажары" және "Акмолинская правда" газеттерінде 2014 жылғы 19 тамызда жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары Қ.М.Отаровқа жүктелсін.
4. Облыс әкімдігінің осы қаулысы Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап 10 күнтізбелік күннен кейін, бірақ "Тұқым шаруашылығы саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шарашылығы министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 4-2/416 бұйрығы күшіне енгеннен бұрын емес қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі С.Кулагин
Ақмола облысы әкімдігінің
2015 жылғы 26 тамыздағы
№ А-9/408 қаулысымен
бекітілді
"Тұқымның сапасына сараптама жасау жөніндегі зертханаларды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Тұқымның сапасына сараптама жасау жөніндегі зертханаларды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Ақмола облысының ауыл шаруашылығы басқармасы" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) "электрондық үкімет" www.egov.kz, www.elicense.kz веб-порталы (бұдан әрі – Портал) арқылы жүргізіледі.

2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) или бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является – свидетельство об аттестации.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги являются документы, предоставленные услугополучателем согласно пункта 9 стандарта государственной услуги "Аттестация лабораторий по экспертизе качества семян" утвержденного приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 6 мая 2015 года № 4-2/416 (далее - Стандарт).
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) специалист канцелярии услугодателя с момента подачи услугополучателем необходимых документов осуществляет прием документов, проводит регистрацию в государственной информационной системе "Государственная база данных "Е-лицензирование" (далее – ИС ГБД "Е-лицензирование") и направляет документы руководителю на резолюцию – 15 минут;
2) руководитель услугодателя рассматривает поступившие документы и направляет их в аттестационную комиссию (далее – Комиссия) – 15 минут;
3) Комиссия:
с момента получения документов заявителя, проверяет полноту представленных документов – 2 рабочих дня. В случае предоставления заявителем неполного пакета документов дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
при предоставлении полного пакета документов, с выездом на место проводит обследование заявителя и (или) его структурных подразделений – 8 рабочих дней;
по результатам обследования заявителя и (или) структурных подразделений составляет акт обследования – 1 рабочий день;
по итогам рассмотрения документов, а также акта обследования принимает решение о присвоении либо об отказе в присвоении заявителю статуса лаборатории по экспертизе качества семян, которое оформляется протоколом и подписывается всеми членами Комиссии – 1 рабочий день;
4) руководитель услугодателя на основании положительного решения комиссии присвоить статус лаборатории по экспертизе качества семян, определяет ответственного исполнителя для подготовки проекта постановления – 2 рабочих дня;
5) ответственный исполнитель услугодателя подготавливает проект постановления и направляет его на согласование в местный исполнительный орган (далее – акимат области) – 1 рабочий день;

2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) немесе қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі - аттестаттау туралы куәлік.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) іс-әрекетінің тәртібін сипаттау
4. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 4-2/416 бұйрығымен бекітілген "Тұқымның сапасына сараптама жасау жөніндегі зертханаларды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағына (бұдан әрі – Стандарт) сәйкес көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттар мемелекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-әрекеттің) мазмұны, оның орындаудың ұзақтылығы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы көрсетілетін қызметті алушы қажетті құжаттарды тапсырған кезінен бастап қабылдауды "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер базасы" мемлекеттік ақпараттық жүйесінде (бұдан әрі – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ) тіркеуді жүзеге асырады және құжаттарды басшылыққа бұрыштама қоюға жолдайды – 15 минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және аттестациялау комиссияға (бұдан әрі - Комиссия) жолдайды – 15 минут;
3) Комиссия:
өтініш беруші тапсырған құжаттарды алған кезінен бастап ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді – 2 жұмыс күні. Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда, өтінішті әрі қарай қараудан бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды;
құжаттардың толық топтамасы ұсынылған жағдайда орнына барып, өтініш берушіні және (немесе) оның құрылымдық бөлімдерін тексеруді жүргізеді – 8 жұмыс күні;
өтініш берушіні және (немесе) оның құрылымдық бөлімдерін тексеру нәтижесі бойынша тексеру актісін қалыптастырады – 1 жұмыс күні;
құжаттарды қарау қорытындысы, сонымен қатар тексеру актісі бойынша өтініш берушіге тұқымдық сапасын сараптау жөнінде хаттамамен рәсімделген және барлық Комиссия мүшелерімен қол қойылған зертхана мәртебесін тағайындау немесе бас тарту туралы шешім қабылдайды – 1 жұмыс күні;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы комиссияның тұқымның сапасына сараптама жасау жөніндегі зертханалар мәртебесін тағайындау жөніндегі оң шешімінің негізінде, қаулы жобасын дайындау үшін жауапты орындаушыны белгілейді – 2 жұмыс күні;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы қаулы жобасын дайындайды және келісу үшін жергілікті атқарушы органға жолдайды (бұдан әрі – облыс әкімдігі) – 1 жұмыс күні;

6) акимат области утверждает проект постановления о присвоении услугополучателю статуса лаборатории по экспертизе качества семян – 2 рабочих дня;
7) руководитель услугодателя через ИС ГБД "Е-лицензирование" подписывает электронно-цифровой подписью (далее - ЭЦП) свидетельство об аттестации. В случае обращения услугополучателя на бумажном носителе, свидетельство об аттестации распечатывается, заверяется печатью и подписью руководителя – 15 минут;
8) специалист канцелярии услугодателя выдает услугополучателю свидетельство об аттестации – 15 минут.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием и регистрация документов и направление их руководству;
2) направление документов на Комиссию;
3) проверка на полноту представленных документов;
4) проверка заявителя и (или) его структурных подразделений;
5) составление акта обследования;
6) подготовка и подписание протокола;
7) определение ответственного исполнителя;
8) подготовка проекта постановления;
9) утверждение проекта постановления;
10) распечатка, подписание, заверение печатью и подписью;
11) выдача свидетельства об аттестации.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) Комиссия;
4) ответственный исполнитель услугодателя;
5) акимат области.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действий):
1) специалист канцелярии услугодателя с момента подачи услугополучателем необходимых документов осуществляет прием документов, проводит регистрацию в ИС ГБД "Е-лицензирование" и направляет документы руководителю на резолюцию – 15 минут;
2) руководитель услугодателя ознакамливается с поступившими документами и направляет их в Комиссию – 15 минут;
3) Комиссия:
с момента получения документов заявителя, проверяет полноту представленных документов – 2 рабочих дня. В случае предоставления заявителем неполного пакета документов дает мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
при предоставлении полного пакета документов, с выездом на место проводит обследование заявителя и (или) его структурных подразделений – 8 рабочих дней;
по результатам обследования заявителя и (или) структурных подразделений составляет акт обследования – 1 рабочий день;
по итогам рассмотрения документов, а также акта обследования принимает решение о присвоении либо об отказе в присвоении заявителю статуса лаборатории по экспертизе качества семян, которое оформляется протоколом и подписывается всеми членами Комиссии – 1 рабочий день;

6) облыс әкімдігі көрсетілетін қызметті алушының тұқымдық сапасын сараптау жөнінде зертхана мәртебесін тағайындау туралы қаулы жобасын бекітеді – 2 жұмыс күні;
7) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы аттестациялау куәлігіне "Е-лицензиялау" МДБ АЖ арқылы электрондық цифрлық қолын (бұдан әрі – ЭЦҚ) қояды. Көрсетілетін қызметті алушының қағаз тасығышта құжаттарды ұсынған жағдайда, аттестациялау куәлігі басып шығарылады және мөр мен басшының қолы қойылады – 15 минут;
8) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы көрсетілетін қызметті алушыға аттестация туралы куәлікті береді – 15 минут.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету жөніндегі рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) құжаттарды қабылдау мен тіркеу және басшылыққа жолдау;
2) құжаттарды Комиссияға жолдау;
3) ұсынылған құжаттарды толықтығына тексеру;
4) өтініш берушіні және (немесе) оның құрылымдық бөлімдерін тексеру;
5) тексеру актісін құру;
6) хаттаманы дайындау мен қол қою;
7) жауапты орындаушыны белгілеу;
8) қаулының жобасын дайындау;
9) қаулының жобасын бекіту;
10) басып шығару, қол қою, мөр мен қолын қою;
11) аттестаттау туралы куәлікті беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-әрекет ету тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсету процесінде қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) Комиссия;
4) жауапты орындаушыны белгілеу;
5) облыс әкімдігі.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы өзара рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы көрсетілетін қызметті алушы қажетті құжаттарды тапсырған кезінен бастап қабылдауды "Е-лицензиялау" МДБ АЖ тіркеуді жүзеге асырады және құжаттарды басшылыққа бұрыштама қоюға жолдайды – 15 минут;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және Комиссияға жолдайды – 15 минут;
3) Комиссия:
өтініш беруші тапсырған құжаттарды алған кезінен бастап ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді – 2 жұмыс күні. Ұсынылған құжаттардың толық болмау фактісі анықталған жағдайда, өтінішті әрі қарай қараудан бас тарту туралы дәлелді жауап дайындайды;
құжаттардың толық топтамасы ұсынылған жағдайда орнына барып, өтініш берушіні және (немесе) оның құрылымдық бөлімдерін тексеруді жүргізеді – 8 жұмыс күні;
өтініш берушіні және (немесе) оның құрылымдық бөлімдерін тексеру нәтижесі бойынша тексеру актісін қалыптастырады – 1 жұмыс күні;
құжаттарды қарау қорытындысы, сонымен қатар тексеру актісі бойынша өтініш берушіге тұқымдық сапасын сараптау жөнінде хаттамамен рәсімделген және барлық Комиссия мүшелерімен қол қойылған зертхана мәртебесін тағайындау немесе бас тарту туралы шешім қабылдайды – 1 жұмыс күні;

4) руководитель услугодателя на основании положительного решения комиссии присвоить статус лаборатории по экспертизе качества семян, определяет ответственного исполнителя для подготовки проекта постановления – 2 рабочих дня;
5) ответственный исполнитель услугодателя подготавливает проект постановления и направляет его на согласование в акимат области – 1 рабочий день;
6) акимат области утверждает проект постановления о присвоении услугополучателю статуса лаборатории по экспертизе качества семян – 2 рабочих дня;
7) руководитель услугодателя через ИС ГБД "Е-лицензирование" подписывает ЭЦП свидетельство об аттестации. В случае обращения услугополучателя на бумажном носителе, свидетельство об аттестации распечатывается, заверяется печатью и подписью руководителя – 15 минут;
8) специалист канцелярии услугодателя выдает услугополучателю свидетельство об аттестации – 15 минут.
4. Описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через Портал:
услугополучатель осуществляет регистрацию на Портале с помощью индивидуального идентификационного номера (далее – ИИН) и бизнес–идентификационного номера (далее – БИН), а также пароля (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на Портале);
процесс 1 – процесс ввода услугополучателем ИИН/БИН и пароля (процесс авторизации) на Портале для получения услуги. Условие 1 – проверка на Портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через ИИН/БИН и пароль;
процесс 2 – формирование Порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикрепление к форме запроса необходимых копий документов в электронном виде указанные в пункте 9 Стандарта, а также выбор услугополучателем регистрационного свидетельства – ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса. Условие 2 – проверка на Портале срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных (между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
процесс 4 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
процесс 5 – направление электронного документа (запроса услугополучателя) удостоверенного (подписанного) ЭЦП услугополучателя через шлюз "электронного правительства" в автоматизированном рабочем месте региональный шлюз "электронного правительства" для обработки запроса услугодателем;

4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы комиссияның тұқымның сапасына сараптама жасау жөніндегі зертханалар мәртебесін тағайындау жөніндегі оң шешімінің негізінде, қаулы жобасын дайындау үшін жауапты орындаушыны белгілейді – 2 жұмыс күні;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы қаулы жобасын дайындайды және келісу үшін облыс әкімдігіне жолдайды – 1 жұмыс күні;
6) облыс әкімдігі көрсетілетін қызметті алушының тұқымдық сапасын сараптау жөнінде зертхана мәртебесін тағайындау туралы қаулы жобасын бекітеді – 2 жұмыс күні;
7) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы аттестациялау куәлігіне "Е-лицензиялау" МДБ АЖ арқылы ЭЦҚ қояды. Көрсетілетін қызметті алушының қағаз тасығышта құжаттарды ұсынған жағдайда, аттестациялау куәлігі басып шығарылады және мөр мен басшының қолы қойылады – 15 минут;
8) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе маманы көрсетілетін қызметті алушыға аттестация туралы куәлікті береді – 15 минут.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсеткен кезде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушы рәсімдерінің (әрекеттерінің) кезеңділігін және өтініш білдіру тәртібін сипаттау:
көрсетілетін қызметті алушы Порталда жеке сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – ЖСН) және бизнес-сәйкестендіру нөмірі (бұдан әрі – БСН), сондай-ақ пароль арқылы тіркеуді іске асырады (Порталда тіркелмеген қызмет алушылар үшін іске асырылады);
1 процесс – көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті алу үшін қызмет алушының Порталда ЖСН/БСН және паролін енгізу үдерісі (авторизация үдерісі). 1 шарт – Порталда ЖСН/БСН және пароль арқылы тіркелген қызмет алушы туралы деректердің төлтумалылығын тексеру;
2 процесс – Порталдың көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бар бұзушылықтармен байланысты авторизациялаудан бас тарту туралы хабарлама қалыптастыруы;
3 процесс.–.көрсетілетін қызметті алушының осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдап алуы, қызмет көрсету үшін сауал түрін экранға шығару және құрылымдық пен форматтық талаптарын ескере отырып, сауал түріне электрондық түрдегі Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттарды бекітумен қызмет алушының үлгілерді толтыруы (деректерді енгізу), сондай-ақ сауалды куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдап алуы. 2 шарт – Порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің қолданыс мерзімін және қайта шақыртып алынған (жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде жоқ екендігін, сондай-ақ сәйкестендіру деректерінің (сауалда көрсетілген ЖСН/БСН және ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасында) сәйкестігін тексеру;
4 процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ төлтумалылығының расталмауына байланысты сұратып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарлама қалыптастыру;
5 процесс – көрсетілетін қызметті берушімен сұрау салуды өңдеу үшін "электрондық үкімет" өңірлік шлюздің автоматтандырылған жұмыс орнында "электрондық үкімет" шлюзі арқылы көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушы) жолдау;

процесс 6 – процедуры (действия) услугодателя, предусмотренные пунктом 5 настоящего регламента;
процесс 7 – получение результата оказания государственной услуги услугополучателем, сформированного ИС ГБД "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП руководителя услугодателя.
10. Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через Портал, указана в приложении 1 к настоящему регламенту.
11. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 2 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной
услуги "Аттестация лабораторий
по экспертизе качества семян"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем задействованных при оказании государственной услуги через портал
Расшифровка аббревиатур:
Портал – веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz, www.elicense.kz.
Приложение 2
к регламенту государственной
услуги "Аттестация лабораторий
по экспертизе качества семян"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Аттестация лабораторий по экспертизе качества семян"

6 процесс – осы регламенттің 5-тармағымен қарастырылған көрсетілетін қызметті берушінің әрекет ету (іс қимылдың) шарасы;
7 процесс – көрсетілетін қызметті алушымен "Е-лицензиялау" МДБ АЖ қалыптастырған көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті беруші басшының ЭЦҚ пайдаланумен қалыптастыру.
10. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара әрекет етуінің диаграммасы осы регламенттің 1-қосымшасында көрсетілген.
11. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) рәсімдерінің (әрекеттерінің) кезеңділігін, сондай-ақ өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара әрекет етуінің тәртібін және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін нақтылы сипаттау осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілді.
"Тұқымның сапасына сараптама жасау
жөніндегі зертханаларды аттестаттау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 1 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде портал арқылы пайдаланатын ақпараттық жүйелердің өзара іс-қимыл диаграммасы
Қысқартылған сөздерді ашып жазу:
Портал – "электрондық үкімет" веб-порталы www.egov.kz, www.elicense.kz.
"Тұқымның сапасына сараптама жасау
жөніндегі зертханаларды аттестаттау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 2 қосымша
"Тұқымның сапасына сараптама жасау жөніндегі зертханаларды аттестаттау" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы