О внесении изменения в постановление акимата Акмолинской области от 15 июня 2015 года № А-6/274 "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере предпринимательства"
Постановление акимата Акмолинской области от 18 декабря 2015 года № А-12/574. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 27 января 2016 года № 5234. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 20 сентября 2022 года № А-9/450.
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 20.09.2022 № А-9/450 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акимата Акмолинской области "Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере предпринимательства" от 15 июня 2015 года № А-6/274 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4883, опубликовано 29 июля 2015 года в информационно – правовой системе "Әділет") следующее изменение:
регламент государственной услуги "Предоставление государственных грантов в рамках Программы "Дорожная карта бизнеса 2020", утвержденный указанным постановлением изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима Акмолинской области Отарова К.М.
3. Настоящее постановление акимата области вступает в силу со дня государственной регистрации в Департамент юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким области С.Кулагин
Приложение к
постановлению акимата
Акмолинской области от
18 декабря 2015 года
№ А-12/574
Утвержден
постановлением акимата
Акмолинской области от
15 июня 2015 года
№ А-6/274
Регламент государственной услуги "Предоставление государственных грантов в рамках программы "Дорожная карта бизнеса 2020"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Предоставление государственных грантов в рамках программы "Дорожная карта бизнеса 2020" (далее - государственная услуга) оказывается государственным учреждением "Управление предпринимательства и промышленности Акмолинской области" (далее - услугодатель).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является договор о предоставлении гранта (далее - договор).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги - бумажная.

"Кәсіпкерлік саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2015 жылғы 15 маусымдағы № А-6/274 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2015 жылғы 18 желтоқсандағы № А-12/574 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 27 қаңтарда № 5234 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2022 жылғы 20 қыркүйектегі № А-9/450 қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 20.09.2022 № А-9/450 (оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі заңдарына сәйкес, Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Кәсіпкерлік саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызметтер регламенттерін бекіту туралы" Ақмола облысы әкімдігінің 2015 жылғы 15 маусымдағы № А-6/274 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №4883 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 29 шілдеде жарияланған) келесі өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген "Бизнестiң жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде мемлекеттік гранттар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулының қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақмола облысы әкімінің бірінші орынбасары Қ.М.Отаровқа жүктелсін.
3. Облыс әкімдігінің осы қаулысы Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі      С.Кулагин
Ақмола облысы әкімдігінің
2015 жылғы 18 желтоқсандағы
№ А-12/574 қаулысына
қосымша
Ақмола облысы әкімдігінің
2015 жылғы 15 маусымдағы
№ А-6/274 қаулысымен
бекітілді
"Бизнестiң жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберiнде мемлекеттік гранттар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Бизнестiң жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберiнде мемлекеттік гранттар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Ақмола облысының кәсіпкерлік және өнеркәсіп басқармасы" мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нәтижесі грантты беру туралы шарт (бұдан әрі - шарт) болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін ұсынудың нысаны: қағаз түрінде.

2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Для получения государственной услуги услугополучатель представляет документы, указанные в пункте 9 стандарта государственной услуги "Предоставление государственных грантов в рамках программы "Дорожная карта бизнеса 2020", утвержденного приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 24 апреля 2015 года № 352.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания услуги, длительность его выполнения:
1) специалист канцелярии услугодателя осуществляет прием документов, их регистрацию – 15 минут. Результат – направление заявление руководителю;
2) руководитель услугодателя ознакамливается с документами – 15 минут. Результат – определение ответственного исполнителя;
3) ответственный исполнитель услугодателя осуществляет проверку полноты документов, вносит на рассмотрение проект программы услугополучателя для рассмотрения на заседании конкурсной комиссии (далее-КК) и регионального координационного совета (далее - РКС) с приложением полного пакета документов – 37 рабочих дней. Результат – направление проекта программы услугополучателя на заседание КК и РКС;
4) КК рассматривает проект программы услугополучателя о предоставлении либо непредоставлении гранта. Результат – протокол заседания КК – 2 рабочих дня;
5) РКС рассматривает протокол заседания КК и проект программы услугополучателя, принимает решение о возможности либо невозможности предоставления гранта. Результат – протокол заседания РКС – 2 рабочих дня;
6) ответственный исполнитель услугодателя подготавливает договор. Результат – подготовка договора – 30 минут;
7) руководитель услугодателя ознакамливается с договором – 15 минут. Результат подписание договора;
8) специалист канцелярии услугодателя выдает услугополучателю договор о предоставлении гранта – 20 минут.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
6. Перечень подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) специалист канцелярия услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя;
4) КК;
5) РКС.
7. Описание последовательности процедур (действий) между подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):

2. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
4. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 24 сәуірдегі № 352 бұйрығымен бекітілген "Бизнестiң жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберiнде мемлекеттік гранттар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көрсетілген құжаттарды ұсынады.
5. Қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімдердің (іс-қимылдың) мазмұны, оны орындау ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы құжаттардың қабылдауын, олардың тіркелуін жүзеге асырады – 15 минут. Нәтижесі – басшысы өтінішті жолдау;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы құжаттармен танысады – 15 минут. Нәтижесі – жауапты орындаушыны анықтау;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттардың толықтығын тексеруді жүзеге асырады, құжаттардың толық топтамасын қоса ұсыну арқылы конкурстық комиссияның (бұдан әрі – КК) және өңірлік үйлестіру кеңесінің (бұдан әрі – ӨҮК) отырыстарына қарау үшін көрсетілетін қызметті алушының бағдарлама жобасын қарауға енгізеді – 37 жұмыс күні. Нәтижесі – КК және ӨҮК отырысына көрсетілетін қызметті алушы бағдарлама жобасын жіберу;
4) КК грант беру немесе бермеу туралы көрсетілетін қызметті алушының бағдарлама жобасын қарайды. Нәтижесі – КК отырысының хаттамасы – 2 жұмыс күні.
5) ӨҮК КК отырысының хаттамасын және көрсетілетін қызметті алушының бағдарлама жобасын қарайды, грант беру мүмкiндiгi немесе мүмкiн еместiгi туралы шешiм қабылдайды. Нәтижесі – ӨҮК отырысының хаттамасы – 2 жұмыс күні.
6) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы шарт дайындайды. Нәтижесі – шарт дайындау – 30 минут.
7) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы шартпен танысады – 15 минут. Нәтижесі – шартқа қол қою;
8) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы көрсетілетін қызметті алушыға грант беру туралы шартты береді – 20 минут.
3. Мемлекеттiк қызмет көрсету процесiнде көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң құрылымдық бөлiмшелерiнiң (қызметкерлерiнiң) өзара iс-қимыл тәртiбiн сипаттау
6. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті беруші бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
4) КК;
5) ӨҮК.
7. Әрбір рәсімдердің (іс-қимылдың) орындалу ұзақтығын көрсете отырып, бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) кезеңділігінің сипаттамасы:

1) специалист канцелярии услугодателя осуществляет прием документов, их регистрацию – 15 минут. Результат – направление заявление руководству;
2) руководитель услугодателя ознакамливается с документами – 15 минут. Результат – определение ответственного исполнителя для исполнения;
3) ответственный исполнитель услугодателя осуществляет проверку полноты документов, вносит на рассмотрение проект программы услугополучателя для рассмотрения на заседании конкурсной комиссии (далее-КК) и регионального координационного совета (далее - РКС) с приложением полного пакета документов – 37 рабочих дней. Результат – направление проекта программы услугополучателя на заседание КК и РКС;
4) КК рассматривает проект программы услугополучателя о предоставлении либо не предоставлении гранта. Результат – протокол заседания КК – 2 рабочих дня;
5) РКС рассматривает протокол заседания КК и проект программы услугополучателя, принимает решение о возможности либо невозможности предоставления гранта. Результат – протокол заседания РКС – 2 рабочих дня;
6) ответственный исполнитель услугодателя подготавливает договор. Результат – подготовка договора – 30 минут;
7) руководитель услугодателя ознакамливается с договором – 15 минут. Результат подписание договора;
8) специалист канцелярии услугодателя выдает услугополучателю договор о предоставлении гранта – 20 минут.
8. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему регламенту.
Приложение
к регламенту государственной
услуги "Предоставление
государственных грантов в рамках
программы "Дорожная карта
бизнеса 2020"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Предоставление государственных грантов в рамках программы "Дорожная карта бизнеса 2020"

1) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы құжаттардың қабылдауын, олардың тіркелуін жүзеге асырады – 15 минут. Нәтижесі – басшылыққа өтінішті жолдау;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы құжаттармен танысады – 15 минут. Нәтижесі – орындау үшін жауапты орындаушыны анықтау;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттардың толықтығын тексеруді жүзеге асырады, құжаттардың толық топтамасын қоса ұсыну арқылы конкурстық комиссияның (бұдан әрі – КК) және өңірлік үйлестіру кеңесінің (бұдан әрі – ӨҮК) отырыстарына қарау үшін көрсетілетін қызметті алушының бағдарлама жобасын қарауға енгізеді – 37 жұмыс күні. Нәтижесі – КК және ӨҮК отырысына көрсетілетін қызметті алушының бағдарлама жобасын жіберу;
4) КК грант беру немесе бермеу туралы көрсетілетін қызметті алушының бағдарлама жобасын қарайды. Нәтижесі – КК отырысының хаттамасы – 2 жұмыс күні.
5) ӨҮК КК отырысының хаттамасын және көрсетілетін қызметті алушының бағдарлама жобасын қарайды, грант беру мүмкiндiгi немесе мүмкiн еместiгi туралы шешiм қабылдайды. Нәтижесі – ӨҮК отырысының хаттамасы – 2 жұмыс күні.
6) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы шарт дайындайды. Нәтижесі – шарт дайындау – 30 минут.
7) көрсетілетін қызметті берушінің басшылығы шартпен танысады – 15 минут. Нәтижесі – шартқа қол қою;
8) көрсетілетін қызметті беруші кеңсесінің маманы көрсетілетін қызметті алушыға грант беру туралы шартты береді – 20 минут.
8. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметшілерінің) өзара әрекетінің, рәсімдер (әрекеттер) кезеңділігінің толық сипаттамасы, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде басқа да көрсетілетін қызметті берушілермен өзара әрекет етудің тәртібін сипаттау осы регламенттің қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
"Бизнестiң жол картасы - 2020"
бағдарламасы шеңберiнде мемлекеттік
гранттар беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
қосымша
"Бизнестiң жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберiнде мемлекеттік гранттар беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы