О внесении изменений и дополнений в решение Шортандинского районного маслихата от 24 декабря 2014 года № С-36/2 "О бюджете района на 2015-2017 годы"
Решение Шортандинского районного маслихата Акмолинской области от 9 июня 2015 года № С-40/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 29 июня 2015 года № 4845
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии со статьями 106109111 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года «О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан», на основании решения Акмолинского областного маслихата от 22 мая 2015 года № 5С-37-4 «О внесении изменений в решение Акмолинского областного маслихата от 12 декабря 2014 года № 5С-32-2 «Об областном бюджете на 2015-2017 годы» Шортандинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Шортандинского районного маслихата «О бюджете района на 2015-2017 годы» от 24 декабря 2014 года № С-36/2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4573, опубликовано 17 января 2015 года в районной газете «Вести» и 17 января 2015 года в районной газете «Өрлеу») следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
«1. Утвердить бюджет района на 2015-2017 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2015 год в следующих объемах:
1) доходы – 3 269 441,9 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 640 862 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 7 324,9 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 95 305 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 525 950 тысяч тенге;
2) затраты - 3 296 338,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 45 387 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 59 460 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 14 073 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 14 308 тысяч тенге;
приобретение финансовых активов – 14 308 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (-86 591, 7) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 86 591, 7 тысяч тенге.»;
пункт 4 дополнить подпунктом 9) следующего содержания:
«9) на подготовку к отопительному сезону теплоснабжающим предприятиям в сумме 5 000 тысяч тенге.»;
подпункты 1)2)3)6)8) пункта 6 изложить в новой редакции:
«1) на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне в сумме 6 409 тысяч тенге;

Шортанды аудандық мәслихатының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № С-36/2 "2015-2017 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақмола облысы Шортанды аудандық мәслихатының 2015 жылғы 9 маусымдағы № С-40/2 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 29 маусымда № 4845 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 106109111 бабтарына, «Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы» Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Ақмола облыстық мәслихатының 2015 жылғы 22 мамырдағы № 5С-37-4 «Ақмола облыстық мәслихатының 2014 жылғы 12 желтоқсандағы № 5С-32-2 «2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы» шешіміне өзгерістер енгізу туралы» шешімі негізінде Шортанды аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Шортанды аудандық мәслихатының «2015-2017 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы» 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № С-36/2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4573 тіркелген, 2015 жылдың 17 қаңтарында аудандық «Вести» газетінде және 2015 жылдың 17 қаңтарында аудандық «Өрлеу» газетінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«1. 2015-2017 жылдарға арналған аудан бюджеті 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2015 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 3 269 441,9 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 640 862 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 7 324,9 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 95 305 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 2 525 950 мың теңге;
2) шығындар – 3 296 338,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 45 387 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 59 460 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 14 073 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 14 308 мың теңге;
қаржы активтерін сатып алу – 14 308 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-86 591,7) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 86 591,7 мың теңге.»;
4 тармақ келесі мазмұндағы 9) тармақшамен толықтырылсын:
«9) жылу беру маусымына дайындалуға жылумен жабдықтайтын кәсіпорындарға 5 000 мың теңге сомасында.»;
6 тармақтың 1)2)3)6)8) тармақшалары жаңа редакцияда баяндалсын:
«1) Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге 6 409 мың теңге сомасында;

2) на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования в сумме 125 602 тысяч тенге;
3) на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе в сумме 44 016 тысяч тенге;
6) на оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, не являющихся государственными служащими, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местных бюджетов в сумме 103 243 тысяч тенге;
8) на увеличение штатной численности местных исполнительных органов по регистрации актов гражданского состояния в сумме 1 039 тысяч тенге;»;
пункт 6 дополнить подпунктами 9)10) следующего содержания:
«9) на увеличение штатной численности местных исполнительных органов в области ветеринарии в сумме 4 352 тысяч тенге;
10) на увеличение штатной численности местных исполнительных органов в области сельского хозяйства в сумме 2 186 тысяч тенге.»;
подпункты 1)2) пункта 7 исключить;
пункт 12 изложить в новой редакции:
«12. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2015 год в сумме 7 958,3 тысяч тенге.»;
пункт 14-1 изложить в новой редакции:
«14-1. Направить свободные остатки бюджетных средств в сумме 41 204,7 тысяч тенге, образовавшиеся по состоянию на 1 января 2015 года на возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского и областного бюджета в сумме 41 204,7 тысяч тенге, в том числе: в республиканский бюджет 1 511,3 тысяч тенге, в областной бюджет 39 693,4 тысяч тенге.»;
приложения 15 к решению районного маслихата «О бюджете района на 2015-2017 годы» от 24 декабря 2014 года № С-36/2 изложить в новой редакции, согласно приложениям 12 настоящего решения.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии
районного маслихата                        В.Шевченко
Секретарь
районного маслихата                        Г.Скирда
СОГЛАСОВАНО
Аким Шортандинского района                 Г.Садвокасова

2) білім берудің мектепке дейінгі ұйымдарында мемлекеттік оқыту тапсырысын жүзеге асыруға 125 602 мың теңге сомасында;
3) үш деңгейлі жүйе бойынша біліктілігін арттырудан өткен мұғалімдердің еңбекақыларын көтеруге 44 016 мың теңге сомасында;
6) мемлекеттік мекемелердің мемлекеттік қызметшілері болып табылмайтын жұмыскерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың жұмыскерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге 103 243 мың теңге сомасында;
8) азаматтық хал актілерін тіркеу бойынша жергілікті атқарушы органдардың штаттық санын көбейтуге 1 039 мың теңге сомасында;»;
6 тармақ келесі мазмұндағы 9)10) тармақшалармен толықтырылсын:
«9) ветеринария саласындағы жергілікті атқарушы органдардың штаттық санын көбейтуге 4 352 мың теңге сомасында;
10) ауыл шаруашылық саласындағы жергілікті атқарушы органдардың штаттық санын көбейтуге 2 186 мың теңге сомасында.»;
7 тармақтың 1)2) тармақшалары алынсын;
12 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«12. Ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 2015 жылға 7 958,3 мың теңге сомасында бекітілсін.»;
14-1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
«14-1. 2015 жылдың 1 қаңтарына қалыптасқан 41 204,7 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттың еркін қалдықтары республикалық және облыстық бюджеттен бөлінген 41 204,7 мың теңге сомасындағы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) мақсатты трансферттерді кері қайтаруға бағытталсын, оның ішінде: республикалық бюджетке 1 511,3 мың теңге, облыстық бюджетке 39 693,4 мың теңге.»;
аудандық мәслихаттың «2015-2017 жылдарға арналған аудан бюджеті туралы» 2014 жылдың 24 желтоқсанындағы № С-36/2 шешімінің 15 қосымшалары осы шешімнің 12 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың
сессия төрағасы                            В.Шевченко
Аудандық
мәслихаттың хатшысы                        Г.Скирда
КЕЛІСІЛДІ
Шортанды ауданының әкімі                   Г.Сәдуақасова

27168
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот) и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
16325
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
597
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
198
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
98712,9
2
Социальная помощь
67391,7
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
6309,7
003
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
6309,7
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
61082
002
Программа занятости
15403
004
Оказание социальной помощи на приобретение топлива специалистам здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии в сельской местности в соответствии с законодательством Республики Казахстан
6634
005
Государственная адресная социальная помощь
100
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
15705
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
810
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
5418
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
5997
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
781
052
Проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне
10234
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
31321,2
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
31263,2
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
18082,2
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
425
025
Внедрение обусловленной денежной помощи по проекту «Өрлеу»
10624
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
2132
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
58
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
58
07
Жилищно-коммунальное хозяйство

27168
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері
16325
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
597
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
198
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету
98712,9
2
Әлеуметтiк көмек
67391,7
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
6309,7
003
Мұқтаж азаматтарға үйінде әлеуметтік көмек көрсету
6309,7
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
61082
002
Еңбекпен қамту бағдарламасы
15403
004
Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамтамасыз ету, мәдениет, спорт және ветеринар мамандарына отын сатып алуға Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес әлеуметтік көмек көрсету
6634
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
100
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
15705
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
810
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
5418
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
5997
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
781
052
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізу
10234
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
31321,2
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
31263,2
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18082,2
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
425
025
«Өрлеу» жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізу
10624
050
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
2132
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
58
050
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
58
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық