О резервировании земель для создания государственного природного заказника местного значения "Кобда"
Постановление акимата Актюбинской области от 6 мая 2015 года № 142. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 9 июня 2015 года № 4347
В соответствии со статьей 16 Земельного кодекса Республики Казахстан от 20 июня 2003 года, со статьями 10, 24 Закона Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "Об особо охраняемых природных территориях", статьей 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 сентября 2006 года № 943 "Об утверждении Правил резервирования земельных участков, предназначенных для создания и расширения особо охраняемых природных территорий республиканского и местного значения" и на основании акта обследования земельного участка, предназначенного для создания государственного природного заказника "Кобда" от 25 августа 2014 года акимат Актюбинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Зарезервировать земельный участок площадью 34 655 га для создания государственного природного заказника "Кобда" на территории Хобдинского района в пределах границ и площади согласно прилагаемого плана (схемы) земельного участка.
2. Государственному учреждению "Управление природных ресурсов и регулирования природопользования Актюбинской области":
принять меры по недопущению нарушений норм лесного кодекса в области охраны, защиты, пользования лесным фондом, воспроизводства лесов и лесоразведения на участках земель государственного лесного фонда зарезервированных под государственный природный заказник местного значения "Кобда";
обеспечить размещение настоящего постановления в информационно-правовой системе "Әділет".
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима области Кемалову Р.К.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области А. Мухамбетов
Приложение
к постановлению акимата
области от 6 мая 2015 года
№ 142
План (схема)
земельного участка проектируемого государственного природного заказника "Кобда"
Экспликация земель
п/п
Наименование функциональной зоны
Площадь, тыс. га
Режим охраны
1.
Государственный природный заказник местного значения "Кобда"
34655
Регулируемый режим хозяйственной деятельности
Использование в научных, экологических, культурно-просветительских и учебных целях.
ВСЕГО:
34655

"Қобда" жергілікті маңызы бар мемлекеттік табиғи қаумалын құру үшін жерді резервте қалдыру туралы
Ақтөбе облысының әкімдігінің 2015 жылғы 6 мамырдағы № 142 қаулысы. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 9 маусымда № 4347 болып тіркелді
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 20 маусымдағы Жер кодексінің 16-бабына, Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 7 шілдедегі "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" Заңының 10, 24-баптарына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 27-бабына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 29 қыркүйектегі № 943 "Республикалық және жергілікті маңызы бар ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды құруға және кеңейтуге арналған жер учаскелерін резервте қалдыру туралы ережесін бекіту туралы" қаулысына және "Қобда" жергілікті маңызы бар мемлекеттік табиғи қаумалын құруға арналған жер учаскесін 2014 жылғы 25 тамыздағы тексеру актісі негізінде Ақтөбе облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қобда ауданы аумағында қоса беріліп отырған жер учаскесінің жоспарына (сызбасына) сәйкес шекара мен көлемде "Қобда" мемлекеттік табиғи қаумалын құру үшін 34 655 га көлемінде жер учаскесі резервке қалдырылсын.
2. "Ақтөбе облысының табиғи ресурстар және табиғатты пайдалануды реттеу басқармасы" мемелекеттік мекемесі:
"Қобда" жергілікті маңызы бар мемлекеттік табиғи қаумалына резервке қалдырылған мемлекеттік орман қоры жерлері учаскелерінде, орман қорын күзету, қорғау, пайдалану, ормандарды молықтыру мен орман өсіру саласындағы орман кодексінің талаптарының бұзылуына жол бермеу жөнінде шаралар қабылдасын;
осы қаулыны "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің бірінші орынбасары Р.К. Кемаловаға жүктелсін.
4. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі А. Мұхамбетов
Облыс әкімдігінің
2015 жылғы 6 мамырдағы
№ 142 қаулысына қосымша
Жобаланып отырған "Қобда" жергілікті маңызы бар мемлекеттік
табиғи қаумалы жер учаскесінің
Жоспары (сызбасы)
Жер экспликациясы
п/п
Аймақтың функционалдық атауы
Ауданы мың, га
Қорғау тәртібі
1.
"Қобда" жергілікті маңызы бар мемлекеттік табиғи қаумалы
34655
Шаруашылық қызметінің реттеу тәртібі
Ғылыми, экологиялық, мәдени-ағартушылық және оқу мақсатында пайдалану.
Барлығы:
34655