Об утверждении квалификационных требований и перечня документов, подтверждающих соответствие им, для деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, коллекционированию, экспонированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 8 января 2015 года № 5. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 февраля 2015 года № 10352.
Сноска. Заголовок приказа в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 19.05.2016 № 531 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1-1) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Квалификационные требования и перечень документов, подтверждающие соответствие им, для деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, коллекционированию, экспонированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 19.05.2016 № 531 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
2. Комитету административной полиции Министерства внутренних дел Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему "Әділет";
3) размещение настоящего приказа, на интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан.
3. Начальникам департаментов внутренних дел областей, городов Астаны и Алматы организовать изучение настоящего приказа сотрудниками соответствующих служб и обеспечить его неукоснительное исполнение.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя министра внутренних дел генерал-майора полиции Тургумбаева Е.З.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр
генерал-лейтенант полиции
К. Касымов
"СОГЛАСОВАНО"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
_______________ Е. Досаев
26 января 2015 года
"СОГЛАСОВАНО"
Министр по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
_________________ А. Исекешев
"__" _____________ 2015 года
"СОГЛАСОВАНО"
И.о. Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
_________________ Ж. Касымбек

Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу, өндіру, жөндеу, сату, коллекцияға жинау, экспонаттау жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2015 жылғы 8 қаңтардағы № 5 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2015 жылы 27 ақпанда № 10352 тіркелді.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Ішкі істер министрінің 19.05.2016 № 531 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасының Заңының 12-бабы 1-тармағының 1-1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу, өндіру, жөндеу, сату, коллекцияға жинау, экспонаттау жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесі бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ішкі істер министрінің 19.05.2016 № 531 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Әкімшілік полиция комитеті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жолдануды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының ішкі істер департаменттерінің бастықтары осы бұйрықты тиісті қызметтер қызметкерлерінің зерделеуін ұйымдастырсын және оның мүлтіксіз орындалуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Ішкі істер министрінің орынбасары полиция генерал-майоры Е.З. Тургумбаевқа жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
полиция генерал-лейтенанты
Қ. Қасымов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
_______________ Е. Досаев
2015 жылғы 26 қаңтар
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму министрі
_________________ Ә. Исекешев
2015 жылғы " " _______________
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
міндетін атқарушы
_____________________ Ж. Қасымбек

20 января 2015 года
Утверждены
приказом Министра внутренних дел
Республики Казахстан
от 8 января 2015 года № 5
Квалификационные требования и перечень документов,
подтверждающих соответствие им, для осуществления
деятельности по разработке, производству, ремонту,
торговле,коллекционированию, экспонированию
гражданского и служебного оружия и патронов к нему
Сноска. Наименование Квалификационных требований в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 19.05.2016 № 531 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Квалификационные требования с изменениями, внесенными приказами Министра внутренних дел РК от 19.05.2016 № 531 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования); от 25.10.2016 № 1005 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования); от 06.02.2020 № 91 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после его первого официального опубликования); от 27.06.2023 № 515 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
п/п
Квалификационные
требования включают наличие:
Документы
Примечание
1
2
3
4
Общие требования и документы для вида деятельности по разработке, производству, ремонту, торговле, коллекционированию и экспонированию гражданского и служебного оружия и патронов к нему
1
Сведений о лицах, имеющих доступ к оружию, с приложением полных анкетных данных (личного листка по учету кадров)
Личный листок по учету кадров
2
Отсутствии противопоказаний к владению оружием, связанных с нарушением зрения, психическим заболеванием, алкоголизмом или наркоманией у заявителя
Медицинское заключение об отсутствии противопоказаний к владению оружием
3
Отсутствие судимости у заявителя
Справка об отсутствии судимости
Получение с автоматизированной информационной системы Комитета по правовой статистике и специальных учетов Генеральной прокуратуры
4
Знания правил безопасного обращения с оружием
Справка о прохождении программы подготовки (переподготовки) владельцев и пользователей гражданского и служебного оружия на знания правил безопасного обращения с гражданским и служебным оружием
Справка о прохождении программы подготовки (переподготовки) владельцев и пользователей гражданского и служебного оружия на знания правил безопасного обращения с гражданским и служебным оружием, по форме утвержденной приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 13 июня 2019 года №536 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18849) выдается организациями, определяемыми уполномоченным органом в сфере контроля за оборотом оружия
Для подвида деятельности по разработке гражданского и служебного оружия и патронов к нему
5
У руководителя юридического лица и (или) его заместителя высшего технического образования
Документ подтверждающий наличие высшего технического образования
6
Нучной базы в виде комплекта нормативно-технических документов в области разработки оружия, конструкторской документации на основные (базовые) модели оружия и (или) типы патронов
Комплект нормативно-технических документов в области разработки оружия, конструкторской документации на основные (базовые) модели оружия и (или) типы патронов
7
Производственной технической базы на праве собственности или аренды для изготовления и испытания опытных образцов оружия или патронов, включающей:
специализированные производственные здания (помещения), оборудование, стенды, испытательную лабораторию, контрольно-измерительную аппаратуру;
согласованный и утвержденный в установленном порядке рабочий проект цеха по разработке оружия и патронов к нему;
механообрабатывающий и сборочный цех (участки) по изготовлению основных частей (стволов, затворов, барабанов, рамок, ствольных коробок), размещаемые в изолированных помещениях с обеспечением требований по учету и сохранности деталей, сборочных единиц;
специализированные помещения для хранения разработанных комплектов оружия и патронов, отвечающих требованиям по технической укрепленности оборудованных средствами пожарно-охранной сигнализации
Документы, подтверждающие право собственности или аренды на производственно-техническую базу, оборудования и аппаратуру.
Акты приемки в эксплуатацию данного объекта, систем и установок пожарной автоматики
8
Тактико-технических характеристик, запланированных к разработке оружия и патронов к нему
Техническая документация
9
Инструкций, положений и нормативно-технических документов по безопасной разработке опытных моделей оружия и патронов к нему
Техническая документация
10

2015 жылғы 20 қаңтар
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2015 жылғы 8 қаңтардағы
№ 5 бұйрығымен
бекітілген
Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу, өндіру, жөндеу, сату, коллекцияға жинау, экспонаттау жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптары мен оларға сәйкестікті растайтын құжаттар тізбесі
Ескерту. Тізбенің тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Ішкі істер министрінің 19.05.2016 № 531 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді - ҚР Ішкі істер министрінің 25.10.2016 № 1005 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 06.02.2020 № 91 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі); 27.06.2023 № 515 (алғашқы ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрықтарымен.
Р/с
Біліктілік талаптары мыналардың болуын қамтиды:
Құжаттар
Ескертпе
1
2
3
4
Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу, өндіру, жөндеу, сату, коллекциялауға жинау және экспонаттау жөніндегі қызмет түрі үшін қойылатын жалпы талаптар мен құжаттар
1
Толық сауалнамалық деректер (кадрларды есепке алу жөніндегі жеке парағы) қоса берілген, қаруға рұқсаты бар адамдар туралы мәліметтер
Кадрларды есепке алу жөніндегі жеке парағы
2
Қаруды иеленуге көру қабілетінің бұзылуына, психикалық ауруға, алкоголизм немесе нашақорлыққа байланысты қарсы көрсетілімдердің болмауы туралы медициналық қорытындылар
Қаруды иеленуге қарсы көрсетпелердің жоқтығы туралы медициналық қорытынды
3
Соттылығының жоқтығы туралы анықтама
Соттылығының жоқтығы туралы анықтама
Қазақстан Республикасының Бас Прокуратурасы Қылмыстық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитетінің автоматтандырылған ақпараттық жүйесінен алынады
4
Қаруды қолдануда қауіпсіздік қағидаларын білуін тексеру туралы анықтама
Азаматтық және қызметтік қарудың иелері мен пайдаланушылардың азаматтық және қызметтік қаруды қауіпсіз ұстау қағидаларын білуіне даярлау (қайта даярлау) бағдарламалардан өткені туралы анықтама
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2019 жылғы 13 маусымдағы № 536 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18849 болып тіркелген) бекітілген нысаны бойынша азаматтық және қызметтік қарудың иелері мен пайдаланушылардың азаматтық және қызметтік қаруды қауіпсіз ұстау қағидаларын білуіне даярлау (қайта даярлау) бағдарламалардан өткені туралы анықтама, қару айналымын бақылау саласындағы уәкілетті орган айқындайтын ұйымдар береді
Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу жөніндегі қызметінің кіші түрі үшін
5
Заңды тұлға басшысының және (немесе) оның орынбасарының жоғары техникалық білімі
Жоғары техникалық білімнің болуын растайтын диплом.
6
Қаруды әзірлеу саласындағы нормативтік-техникалық құжаттар жиынтығы, қарудың негізгі (базалық) модельдеріне және (немесе) патрондар типтеріне конструкторлық құжаттамалар түріндегі ғылыми база
Қаруды әзірлеу саласындағы нормативтік-техникалық құжаттар, қарудың негізгі (базалық) модельдеріне және (немесе) патрондар типтеріне конструкторлық құжаттамалар жиынтығы
7
Қарудың немесе патрондардың тәжірибелік үлгілерін дайындау және сынау үшін меншік немесе жалға алу құқығындағы өндірістік техникалық база, қоса алғанда:
мамандандырылған өндірістік ғимараттарды (үй-жайларды), жабдықтарды, стенділерді, сынақ өткізу зертханасын, бақылау-өлшеу аппаратурасын;
қару мен оның патрондарын әзірлеу жөніндегі цехтың белгіленген тәртіппен келісілген және бекітілген жұмыс жобасы;
бөлшектерді, құрастыру бірліктерін есепке алу және сақтау жөніндегі талаптарды қамтамасыз ете отырып, оқшауланған үй-жайларда орналастырылатын негізгі бөлшеіктерді (ұңғыларды, бекітпелерді, барабандарды, жақтауларды, ұңғы қораптарын) дайындау жөніндегі механикалық өндіретін және құрастыру цехтары (учаскелері);
өрт-күзет сигнализациясы құралдарымен жабдықталған техникалық нығайту жөніндегі талаптарға жауап беретін қару мен патрондардың әзірленген жиынтықтарын сақтауға арналған мамандандырылған үй-жайларды
Өндірістік-техникалық базасы, жабдықтар мен аппаратураға меншік немесе жалға алу құқығын растайтын бар болуын көрсететін құжаттары.
Аталған объектіні, өрт автоматикасы жүйелері мен қондырғыларын пайдалануға қабылдау актілері
8
Қару мен оның патрондарын әзірлеуге жоспарланған тактикалық-техникалық сипаттамалар
Техникалық құжаттама
9
Қару мен оның патрондарының тәжірибеден өткен модельдерін қауіпсіз әзірлеу жөніндегі нұсқаулықтар, ережелер мен нормативтік-техникалық құжаттар
Техникалық құжаттама
10

Соответствие требованиям пунктов 120, 121 и 122 Правил оборота гражданского и служебного оружия и патронов к нему, утвержденных Приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 1 июля 2019 года № 602 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 18961) по порядку хранения, сохранности и учета оружия и патронов к нему
Документ не представляется
После подачи заявления сотрудником органа внутренних дел производится обследование объекта, помещения. Форма завершения – составляется акт о проверке объекта согласно приложению 20 к Инструкции по организации деятельности подразделений органов внутренних дел по контролю в сфере оборота гражданского и служебного оружия, утвержденной приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 29 марта 2016 года № 313 зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 13694 (далее – Приказ № 313)
11
Договора страхования ответственности по возмещению вреда третьим лицам
Договор
11-1
Частной охранной организации, использующей в своей деятельности служебное огнестрельное оружие и располагающей мобильными группами (группами оперативного реагирования), предусматривающий выезд на срабатывание сигнализации не менее двух таких групп
Договор на оказание охранных услуг
У частной охранной организации должна быть государственная лицензия на право занятия охранной деятельностью
Для подвида деятельности по производству гражданского и служебного оружия и патронов к нему
12
У руководителя юридического лица и (или) его заместителя высшего технического образования
Документ подтверждающий наличие высшего технического образования
13
Научной базы в виде комплекта нормативно-технических и научно-технических документов по вопросам производства оружия и патронов к нему
Комплект нормативно-технических и научно-технических документов по вопросам производства оружия и патронов к нему
14
Производственной технической базы на праве собственности или аренды, включающей:
специализированные производственные здания, транспортные средства, оборудование, стенды, испытательную лабораторию, контрольно-измерительную аппаратуру;
согласованный и утвержденный в установленном порядке рабочий проект цехов по производству оружия и патронов к нему;
механообрабатывающий цех (участок) по изготовлению основных частей (стволов, затворов, барабанов, рамок, ствольных коробок), размещаемый в изолированных помещениях с обеспечением требований по учету и сохранности деталей, сборочных единиц;
сборочный цех, размещаемый в изолированных помещениях, оборудованных средствами пожарно-охранной сигнализации, отвечающих требованиям по технической укрепленности с обеспечением условий по учету и сохранности деталей, сборочных единиц;
специализированные склады для хранения готового оружия и оборудованных средствами пожарно-охранной сигнализации;
изолятор брака для хранения выбракованных в процессе производства основных частей оружия и патронов к нему.
К территории производственной базы предъявляются следующие требования:
изолированность, наличие ограждения, круглосуточной вооруженной охраны, технической укрепленной, противопожарной безопасности, расположение на предусмотренном действующими нормативами безопасном расстоянии от жилых и производственных объектов
Документы, подтверждающие право собственности или аренды на производственно техническую базу.
Акты приемки в эксплуатацию данного объекта, систем и установок пожарной автоматики
15
Протокола о намерениях или договора (контракта) на производство оружия и патронов к нему с субъектом, имеющим право приобретения и использования оружия
Протокол или договор (контракт)
16
Тактико-технических характеристик, запланированных к производству оружия и патронов к нему
Техническая документация
17
Инструкций, положений и нормативно-технических документов по безопасному производству работ, а также документов по учету и хранению материалов, полуфабрикатов (заготовок), комплектующих деталей, готовых и бракованных изделий по: учету деталей, сборочных единиц и готовых изделий в процессе их изготовления, транспортировки и хранения;
ведению журнала учета прихода и расхода (пономерного учета, количественного учета, количественного или весового учета заготовок, деталей, составных частей)
Техническая и учетная документация
18
Соответствия требованиям органов внутренних дел по порядку хранения, сохранности и учета оружия и патронов к нему
Документ не представляется
Приказ № 313
19
Договора страхования ответственности по возмещению вреда третьим лицам
Договор

Қару мен оның патрондарын сақтау, сақталуы және есепке алу тәртібі бойынша Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2019 жылғы 1 шілдегі № 602 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 18961 болып тіркелген) азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарының айналымы қағидаларының 120, 121 және 122-тармақтарының талаптарына сәйкестігі
Құжат берілмейді
Өтініш бергеннен кейін ішкі істер органының қызметкері объектіні, үй-жайларды тексеруді жүргізеді. Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2016 жылғы 29 наурыздағы № 313 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13694 болып тіркелген) (бұдан әрі - № 313 бұйрық) ішкі істер органдарының азаматтық және қызметтік қару айналымы саласындағы бақылау жөніндегі бөлімшелерінің қызметін ұйымдастыру туралы нұсқаулыққа 20-қосымшаға сәйкес аяқталу нысаны – объектіні тексеру туралы акт толтырылады
11
Үшінші тұлғаларға келтірілетін зиянды өтеу жөніндегі жауапкершілікті сақтандыру шарты
Шарт
11-1
Өз қызметінде қызметтік атыс қаруын пайдаланатын және сигнализацияның іске қосылуына шығуды көздейтін кемінде екі мобильдік тобы бар (жедел ден қою топтары) жеке күзет ұйымы
Күзет қызметтерін көрсету шарты
Жеке күзет ұйымында күзет қызметімен айналысу
кұқығына мемлекеттік лицензиясы болуы тиіс
Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын өндіру жөніндегі қызметінің кіші түрі үшін
12
Заңды тұлға басшысының және (немесе) оның орынбасарының жоғары техникалық білімі
Жоғары техникалық білімі барын растайтын құжат
13
Қару мен оның патрондарын жасау мәселелері жөніндегі нормативтік-техникалық және ғылыми-техникалық құжаттардың жиынтығы түріндегі ғылыми база
Қару мен оның патрондарының түрлерін жасау мәселелері бойынша нормативтік-техникалық және ғылыми-техникалық құжаттар жиынтығы
14
Меншік немесе жалға алу құқығындағы өндірістік техникалық база, қоса алғанда:
мамандандырылған өндірістік ғимараттарды, көлік құралдарын, жабдықты, стенділерді, сынақ өткізу зертханасын, бақылау-өлшеу аппаратурасын;
қаруды және оның патрондарын жасау жөніндегі цехтың белгіленген тәртіппен келісілген және бекітілген жұмыс жобасын;
бөлшектерді, құрастыру бірліктерін есепке алу және сақтау жөніндегі талаптарды қамтамасыз ете отырып, оқшауланған үй-жайларда орналастырылатын негізгі бөліктерді (ұңғыларды, бекітпелерді, барабандарды, жақтауларды, ұңғы қораптарын) дайындау жөніндегі механикалық өндіретін цехын (учаскесі);
бөлшектерді, құрастыру бірліктерін есепке алу және сақтау бойынша жағдайларды қамтамасыз ете отырып, оқшауланған үй-жайларда орналастырылатын, өрт-күзет сигнализациясы құралдарымен жабдықталған, техникалық нығайту жөніндегі талаптарға жауап беретін құрастыру цехын;
дайын қаруды және өрт-кузет дабылы құралдарымен жабдықталған сақтауға арналған мамандандырылған қоймалар;
өндіріс процесінде жарамсыз қарудың негізгі бөліктерін және оның патрондарын сақтауға арналған неке изоляторы.
Өндірістік базасының аумағына мындадай талаптар қойылады:
оқшаулануы, қоршаудың, тәуліктік қарулы күзеттің, техникалық нығайтылудың, өртке қарсы қауіпсіздіктің болуы, тұрғын және өндірістік объектілерден қолданыстағы нормативтерде көзделген қауіпсіз қашықтықта орналастыруы
Өндірістік-техникалық базасы, меншік немесе жалдау құқығын растайтын бар болуын көрсететін құжаттары.
Аталған объектіні, өрт автоматикасы жүйелері мен қондырғыларын пайдалануға қабылдау актілері
15
Қаруды сатып алу және пайдалану құқығы бар субъектімен қару мен оның патрондарын өндіруге ниет білдіру туралы хаттама немесе шарт (келісімшарт)
Хаттама немесе шарт
16
Қару мен оның патрондарын өндіруге жоспарланған тактикалық-техникалық сипаттамалар
Техникалық құжаттама
17
Жұмысты қауіпсіз жүргізу жөніндегі нұсқаулықтар, ережелер мен нормативтік-техникалық құжаттар, сондай-ақ материалдарды, жартылай дайындалған өнімдерді (дайындамалар), жинақтаушы бөлшектерді, дайын және ақау бұйымдарды есепке алу, сақтау:
бөлшектерді, құрастыру бірліктерін және дайын бұйымдарды жасау, тасымалдау және сақтау процесінде оларды есепке алу;
кірісті және шығысты есепке алу журналын жүргізу (дайындамаларды, бөлшектерді, қосалқы бөлшектерді нөмірлеп есепке алу, сандық есепке алу, сандық немесе өлшеп есепке алу) жөніндегі құжаттар
Техникалық және есепке алу құжаттамасы
18
Қару мен оның патрондарын сақтау, сақталуы және есепке алу тәртібі жөніндегі ішкі істер органдарының талаптарына сәйкестігі
Құжат берілмейді
№ 313 бұйрық
19
Үшінші тұлғаларға келтірілетін зиянды өтеу жөніндегі жауапкершілікті сақтандыру шарты
Шарт

19-1
Частной охранной организации, использующей в своей деятельности служебное огнестрельное оружие и располагающей мобильными группами (группами оперативного реагирования), предусматривающий выезд на срабатывание сигнализации не менее двух таких групп
Договор на оказание охранных услуг
У частной охранной организации должна быть государственная лицензия на право занятия охранной деятельностью
Для подвида деятельности по ремонту гражданского и служебного оружия и патронов к нему
20
Квалифицированных специалистов по ремонту оружия
Документы, подтверждающие наличие специальных знаний по ремонту оружия (диплом, сертификат, выписка из трудовой книжки)
21
Специализированной мастерской на праве собственности или аренды, отвечающей требованиям по технической укрепленности и оборудованной средствами пожарно-охранной сигнализации
Документы, подтверждающие право собственности или аренды на специализированную мастерскую.
Акты приемки в эксплуатацию данного объекта, систем и установок пожарной автоматики
22
Специального оборудования и приспособлений
Документы, указывающие на наличие соответствующего оборудования и аппаратуры
23
Инструкций, положений и нормативно-технических документов по безопасному производству работ
Техническая и учетная документация
24
Журнала учета приема и выдачи оружия
Журнал учета приема и выдачи оружия
Форма сведений к лицензии на деятельность по разработке,
производству, ремонту, торговле, коллекционированию и экспонированию
гражданского и служебного оружия и патронов к нему
согласно приложению 1 к настоящим квалификационным требованиям (далее – форма 1)
25
Соответствия требованиям органов внутренних дел порядка хранения, сохранности и учета оружия и патронов к нему
Документ не представляется
Приказ № 313
25-1
Частной охранной организации, использующей в своей деятельности служебное огнестрельное оружие и располагающей мобильными группами (группами оперативного реагирования), предусматривающий выезд на срабатывание сигнализации не менее двух таких групп
Договор на оказание охранных услуг
У частной охранной организации должна быть государственная лицензия на право занятия охранной деятельностью
Для подвида деятельности по торговле гражданским и
служебным оружием и патронами к нему
26
Специально оборудованных помещений на праве собственности или аренды для хранения, реализации оружия и патронов к нему, охотничьего пороха, отвечающих требованиям по технической укрепленности и оборудованных средствами пожарно-охранной сигнализации
Документы, подтверждающие право собственности или аренды на специально оборудованные помещения, для хранения, реализации оружия и патронов к нему, охотничьего пороха.
Акты приемки в эксплуатацию данного объекта, систем и установок пожарной автоматики
27
Документации по учету поступившего, проданного оружия и патронов к нему
Журналы по учету поступившего, проданного оружия и патронов к нему
Форма 1
28
Соответствия требованиям органов внутренних дел по порядку хранения, сохранности и учета оружия и патронов к нему
Документ не представляется
Приказ № 313

19-1
Өз қызметінде қызметтік атыс қаруын пайдаланатын және сигнализацияның іске қосылуына шығуды көздейтін кемінде екі мобильдік тобы бар (жедел ден қою топтары) жеке күзет ұйымы
Күзет қызметтерін көрсету шарты
Жеке күзет ұйымында күзет қызметімен айналысу
кұқығына мемлекеттік лицензиясы болуы тиіс
Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын жөндеу жөніндегі қызметінің кіші түрі үшін
20
Қаруды жөндеу жөніндегі білікті мамандар
Қаруды жөндеу бойынша арнайы білімінің бар екенін растайтын құжаттар (диплом, сертификат, еңбек кітапшасынан үзінді және т.б.).
21
Техникалық нығайту талаптарына жауап беретін және өрт-күзет сигнализациясы құралдарымен жабдықталған меншік немесе жалға алу құқығындағы мамандандырылған шеберхана
Мамандандырылған шеберханаға меншік немесе жалға алу құқығын растайтын құжаттар.
Аталған объектіні, өрт автоматикасы жүйелері мен қондырғыларын пайдалануға қабылдау актілері
22
Арнайы жабдық пен құрылғылар
Тиісті жабдықтар мен аппаратураның бар болуын көрсететін құжаттар
23
Жұмысты қауіпсіз жүргізу жөніндегі нұсқаулықтар, ережелер мен нормативтік-техникалық құжаттар
Техникалық және есепке алу құжаттамасы
24
Қаруды қабылдауды және беруді есепке алу журналы
Қаруды қабылдауды және беруді есепке алу журналы
Осы біліктілік талаптарының
1-қосымшасына сәйкес азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу,
өндіру, жөндеу, сату, коллекцияға жинау және экспонаттау
жөніндегі қызмет лицензиясына мәліметтер нысаны (бұдан әрі – 1 нысан)
25
Қару мен оның патрондарын сақтау, сақталуы және есепке алу тәртібі жөніндегі ішкі істер органдарының талаптарына сәйкестігі
Құжат берілмейді
№ 313 бұйрық
25-1
Өз қызметінде қызметтік атыс қаруын пайдаланатын және сигнализацияның іске қосылуына шығуды көздейтін кемінде екі мобильдік тобы бар (жедел ден қою топтары) жеке күзет ұйымы
Күзет қызметтерін көрсету шарты
Жеке күзет ұйымында күзет қызметімен айналысу
кұқығына мемлекеттік лицензиясы болуы тиіс
Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сату жөніндегі қызметінің кіші түрі үшін
26
Техникалық нығайту жөніндегі талаптарға жауап беретін және өрт-күзет сигнализациясымен жабдықталған қару мен оның патрондарын, аңшылық оқ-дәріні сақтауға, сатуға арналған меншік немесе жалға алу құқығындағы арнайы жабдықталған үй-жайлар
Қару мен оның патрондарын, аңшылық оқ-дәріні сақтауға, сатуға арналған меншік немесе жалға алу құқығын растайтын арнайы жабдықталған үй-жайлардың құжаттары.
Аталған объектіні, өрт автоматикасы жүйелері мен қондырғыларын пайдалануға қабылдау актілері
27
Келіп түскен, сатылған қару мен оның патрондарын есепке алу жөніндегі құжаттама
Келіп түскен, сатылған қаруды және оның патрондарын есепке алу журналдары.
1 нысан
28
Қару мен оның патрондарын сақтау, сақталуы және есепке алу тәртібі жөніндегі ішкі істер органдарының талаптарына сәйкестігі
Құжат берілмейді
№ 313 бұйрық

28-1
Частной охранной организации, использующей в своей деятельности служебное огнестрельное оружие и располагающей мобильными группами (группами оперативного реагирования), предусматривающий выезд на срабатывание сигнализации не менее двух таких групп
Договор на оказание охранных услуг
У частной охранной организации должна быть государственная лицензия на право занятия охранной деятельностью
Для подвида деятельности по коллекционированию гражданского
и служебного оружия и патронов к нему
29
Помещений для хранения коллекционного оружия
Правоустанавливающие документы или договор аренды
30
Условий, обеспечивающих сохранность оружия и патронов к нему, безопасность их хранения и исключающих доступ к ним посторонних лиц.
Для музейного оружия - в отдельных, специально предназначенных для этих целей помещениях, оборудованных охранной сигнализацией, в запирающихся на замок витринах, сейфах или металлических шкафах
Акт установки охранной сигнализации.
Договор на охрану объекта (помещения) с хранением оружия
Акты приемки в эксплуатацию данного объекта, систем и установок пожарной автоматики
31
Условий, обеспечивающих сохранность оружия и патронов к нему, безопасность их хранения и исключающих доступ к ним посторонних лиц.
Для частного оружия – по месту проживания владельцев оружия и патронов к нему в жилых помещениях, в запирающихся на замок сейфах или металлических шкафах
Документ не представляется
Приказ № 313
Для подвида деятельности по экспонированию гражданского и
служебного оружия и патронов к нему
32
Отдельных помещений, оборудованных охранной сигнализацией, с запирающимися на замок витринами, сейфами или металлическими шкафами
Правоустанавливающие документы или договор аренды.
Акты приемки в эксплуатацию данного объекта, систем и установок пожарной автоматики (для юридических лиц)
33
Круглосуточной охраны помещения (договора на оказание охранных услуг)
Акт установки охранной сигнализации.
Договор на охрану объекта (помещения) с хранением оружия
34
Документации по учету, периодической проверке и хранению изделий
Журналы по учету, периодической проверке и хранению изделий
Форма 1
35
Соответствия требованиям органов внутренних дел по порядку хранения, сохранности и учета оружия и патронов к нему
Документ не представляется
Приказ № 313
Перечень документов, подтверждающих соответствие им, для осуществления деятельности по приобретению гражданского и служебного оружия и патронов к нему
Сноска. Перечень исключен приказом Министра внутренних дел РК от 19.05.2016 № 531 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Примечание: При передаче оружия между юридическими лицами, осуществляющими торговлю оружием на территории Республики Казахстан, необходимо наличие копии договора (контракта) купли-продажи гражданского и служебного оружия и патронов к нему с указанием их видов.
Приложение 1
к квалификационным требованиям
и перечню документов, подтверждающих
соответствие им, для осуществления деятельности
по разработке, производству, ремонту, торговле,
коллекционированию и экспонированию гражданского
и служебного оружия и патронов к нему
Форма сведений к лицензии на деятельность по разработке,
производству, ремонту, торговле, коллекционированию и экспонированию гражданского и служебного оружия
и патронов к нему
Общая информация

28-1
Өз қызметінде қызметтік атыс қаруын пайдаланатын және сигнализацияның іске қосылуына шығуды көздейтін кемінде екі мобильдік тобы бар (жедел ден қою топтары) жеке күзет ұйымы
Күзет қызметтерін көрсету шарты
Жеке күзет ұйымында күзет қызметімен айналысу
кұқығына мемлекеттік лицензиясы болуы тиіс
Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын коллекцияға жинау жөніндегі қызметінің кіші түрі үшін
29
Коллекциялық қаруды сақтауға арналған үй-жай
Құқық беретін құжаттар немесе жалға алу шарты
30
Қару мен оның патрондарының сақталуын, оларды сақтау қауіпсіздігін қамтамасыз ететін және оларға бөтен адамдардың қол жетімділігін болдырмайтын жағдайлардың бар болуы. Мұражай қарулары үшін – күзет сигнализациясымен жабдықталған, жеке, осы мақсаттарға арнайы арналған үй-жайлардағы кілтпен жабылатын витриналар, сейфтер немесе металл шкафтар
Күзет сигнализациясын орнату актісі.
Қаруды сақтаумен объектіні (үй-жайды) күзету шарты.
Аталған объектіні, өрт автоматикасы жүйелері мен қондырғыларын пайдалануға қабылдау актілері
31
Қару мен оның патрондарының сақталуын, оларды сақтау қауіпсіздігін қамтамасыз ететін және оларға бөтен адамдардың қол жетімділігін болдырмайтын жағдайлар.
Жеке қару үшін – қару мен оның патрондары иелерінің тұрғылықты жері бойынша үй-жайлардағы кілтпен жабылатын сейфтер немесе металл шкафтар
Құжат берілмейді
№ 313 бұйрық
Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын экспонаттау жөніндегі қызметінің кіші түрі үшін
32
Кілтпен жабылатын витриналар, сейфтері немесе металл шкафтары бар күзет сигнализациясымен жабдықталған жеке үй-жайлар
Құқық беретін құжаттар немесе жалға алу шарты.
Аталған объектіні, өрт автоматикасы жүйелері мен қондырғыларын пайдалануға қабылдау актілері (заңды тұлғалар үшін)
33
Үй-жайды тәулік бойы күзету (күзет қызметтерін көрсетуге арналған шарт)
Күзет сигнализациясын орнату актісі.
Қару сақталатын объектіні (үй-жайды) күзету шарты
34
Бұйымдарды есепке алу, мерзімді тексеру және сақтау жөніндегі құжаттамалар
Бұйымдарды есепке алу, мерзімді тексеру және сақтау бойынша журналдар.
1-нысан
35
Қару мен оның патрондарын сақтау, сақталуы және есепке алу тәртібі жөніндегі ішкі істер органдарының талаптарына сәйкестігі
Құжат берілмейді
№ 313 бұйрық
Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын сатып алу жөніндегі қызметті жүзеге асыру үшін қойылатын біліктілік талаптары және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесі
Ескерту. Бөлім алып тасталды - ҚР Ішкі істер министрінің 19.05.2016 № 531 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескертпе: Қазақстан Республикасының аумағында қару сатуды жүзеге асыратын заңды тұлғалар арасында қаруды беру кезінде азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын олардың түрлерін көрсете отырып, сатып алу-сату шарты (келісімшарты) көшірмелері болуы қажет.
Азаматтық және қызметтік қару
мен оның патрондарын әзірлеу,
өндіру, жөндеу, сату, коллекцияға
жинау және экспонаттау жөніндегі
қызметке қойылатын біліктілік
талаптары мен оларға сәйкестікті
растайтын құжаттар тізбесіне
1-қосымша
Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу,
өндіру, жөндеу, сату, коллекцияға жинау және экспонаттау
жөніндегі қызмет лицензиясына мәліметтер нысаны
Жалпы ақпарат

1. Заявитель ________________________________________________________
(юридическое или физическое лицо)
2. Наименование юридического лица/физическое лицо/индивидуальный предприниматель _____________________________________________________
_____________________________________________________________________
Общие требования и документы для вида деятельности по разработке,
производству, ремонту, торговле, коллекционированию и экспонированию
гражданского и служебного оружия и патронов к нему
Учетная документация
3. Дата заведения журнала учета приема выдачи оружия ________________
(опечатан печатью лицензионно-разрешительной системы)
Инвентарный номер журнала ___________________________________________
4. Дата заведения журнала учета поступления и продажи оружия и
патронов к нему _____________________________________________________
(опечатан печатью лицензионно-разрешительной системы)
Инвентарный номер журнала____________________________________________
5. Дата заведения журнала учета оружия и патронов к нему на
предприятиях, учреждениях и учебных заведениях ______________________
(опечатан печатью лицензионно-разрешительной системы)
Инвентарный номер журнала____________________________________________
Ответственность должностного лица, принявшего заявку
Дата подачи заявки ____________________________________________
________________________________________________________ ____________
(Ф.И.О. (при его наличии) должностного лица) (подпись)
Приложение 2
к квалификационным требованиям
и перечню документов, подтверждающих
соответствие им, для осуществления деятельности
по разработке, производству, ремонту, торговле,
коллекционированию и экспонированию гражданского
и служебного оружия и патронов к нему
Сноска. Приложение 2 исключено приказом Министра внутренних дел РК от 19.05.2016 № 531 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

1. Өтініш беруші ____________________________________________________
(заңды және жеке тұлға)
2. Заңды тұлғаның/ жеке тұлғаның/ жеке кәсіпкердің атауы
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Азаматтық және қызметтік қару мен оның патрондарын әзірлеу, өндіру,
жөндеу, сату, коллекцияға жинау, экспонаттау жөніндегі қызмет түріне
арналған жалпы талаптар мен құжаттар
Есептік құжаттама
3. Қаруды қабылдау тапсыруды есепке алу жураналын бастаған күн
_____________________________________________________________________
(лицензиялық-рұқсат беру жүйесінің мөрі басылған)
Журналдың түгендеу нөмірі ___________________________________________
5. Кәсіпорындарда, мекемелер мен оқу орындарында қару мен оның
патрондарын есепке алу журналын бастаған күн ________________________
(лицензиялық-рұқсат беру жүйесінің мөрі басылған)
Журналдың түгендеу нөмірі ___________________________________________
Өтінішті қабылдаған лауазымды тұлғаның жауапкершілігі
Өтініш берген күн ___________________________________________________
__________________________________________________ __________________
(лауазымды тұлғаның Т.А.Ә.) (қолы)
Азаматтық және қызметтік қару
мен оның патрондарын әзірлеу,
өндіру, жөндеу, сату, коллекцияға
жинау және экспонаттау жөніндегі
қызметке қойылатын біліктілік
талаптары мен оларға сәйкестікті
растайтын құжаттар тізбесіне
2-қосымша
Қару мен оның патрондарының қолда бары және қажетті саны туралы мәліметтер
Ескерту. 2-қосымша алып тасталды - ҚР Ішкі істер министрінің 19.05.2016 № 531 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.