О внесении изменений и дополнений в решение районного маслихата от 23 декабря 2014 года № 214 "Об утверждении бюджета Хромтауского района на 2015-2017 годы"
Решение Хромтауского районного маслихата Актюбинской области от 10 марта 2015 года № 233. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 19 марта 2015 года № 4245. Срок действия решения - до 1 января 2016 года
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", со статьями 9, 104 и 106 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Хромтауский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение районного маслихата от 23 декабря 2014 года № 214 "Об утверждении бюджета Хромтауского района на 2015-2017 годы" (зарегистрированное в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4152, опубликованное в районной газете "Хромтау" от 22 января 2015 года) следующие изменения и дополнения:
1) в пункте 1:
в подпункте 1):
доходы
цифры "5 405 692" заменить цифрами "5 612 238";
в том числе по:
поступлениям трансфертов
цифры "1 705 692" заменить цифрами "2 012 238";
в подпункте 2):
затраты
цифры "5 405 692" заменить цифрами "5 622 674,8";
в подпункте 4):
сальдо по операциям с финансовыми активами
цифры "0" заменить цифрами "20 000";
в том числе:
приобретение финансовых активов
цифры "0" заменить цифрами "20 000";
в подпункте 5):
дефицит (профицит) бюджета
цифры "-21 399" заменить цифрами "-51 835,8";
в подпункте 6):
финансирование дефицита
(использование профицита) бюджета
цифры "21 399" заменить цифрами "51 835,8".
2) в пункте 8:
в части абзаца 9:
цифры "31 864" заменить цифрами "0,0";
в части абзаца 11:
цифры "6 914" заменить цифрами "0,0";
и дополнить абзацем следующего содержания:
"На капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций - 196 700 тысяч тенге по сфере образования, в том числе: детской дошкольной организаций № 3 - 75 400 тысяч тенге и детской дошкольной организаций № 4 – 121 300 тысяч тенге.".
3) пункт 9:
дополнить абзацем следующего содержания:
"На строительство трехэтажного 24-х квартирного жилого дома малосемейного типа по улице Алипова в городе Хромтау – 12 300 тысяч тенге.".
4) в пункте 12:
в части абзаца 2:

Аудандық мәслихаттың 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 214 "Хромтау ауданының 2015-2017 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2015 жылғы 10 наурыздағы № 233 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 19 наурызда № 4245 болып тіркелді. 2016 жылдың 1 қаңтарына дейін қолданыста болды
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6 бабына, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік Кодексінің 9, 104 және 106 баптарына сәйкес, Хромтау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аудандық мәслихаттың 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 214 "Хромтау ауданының 2015-2017 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде №4152 болып тіркелген, аудандық "Хромтау" газетінің 2015 жылдың 22 қаңтарындағы санында жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1 тармақта:
1) тармақшасында:
кірістер
"5 405 692" деген цифрлар "5 612 238" деген цифрлармен ауыстырылсын;
оның ішінде:
трансферттер түсімдері бойынша
"1 705 692" деген цифрлар "2 012 238" деген цифрлармен ауыстырылсын;
2) тармақшасында:
шығындар
"5 405 692" деген цифрлар "5 622 674,8" деген цифрлармен ауыстырылсын;
4) тармақшасында:
қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо
"0" деген цифр "20 000" деген цифрлармен ауыстырылсын;
оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу
"0" деген цифр "20 000" деген цифрлармен ауыстырылсын;
5) тармақшасында:
бюджет тапшылығы (профицит)
"-21 399" деген цифрлар " -51 835,8" деген цифрлармен ауыстырылсын;
6) тармақшасында:
бюджет тапшылығын (профицитті пайдалану) қаржыландыру
"21 399" деген цифрлар "51 835,8" деген цифрлармен ауыстырылсын.
2) 8 тармақта:
9 абзац бөлігінде:
"31 864" деген цифрлар "0,0" деген цифрлармен ауыстырылсын;
11 абзац бөлігінде:
"6 914" деген цифрлар "0,0" деген цифрлармен ауыстырылсын;
және мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Білім саласына ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстарына – 196 700 мың теңге, оның ішінде: № 3 мектепке дейінгі білім беру ұйымына – 75 400 мың теңге және № 4 мектепке дейінгі білім беру ұйымына – 121 300 мың теңге.".
3) 9 тармақ:
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Хромтау қаласының Әліпов көшесіндегі аз отбасына арналған үш қабатты 24 пәтерлік тұрғын үй құрылысына – 12 300 мың теңге.".
4) 12 тармақта:
2 абзац бөлігінде:

цифры "60 095" заменить цифрами "0,0";
в части абзаца 3:
цифры "12 457" заменить цифрами "0,0";
в части абзаца 4:
цифры "5 806" заменить цифрами "0,0";
и дополнить абзацами следующего содержания:
"На строительство сетей водоснабжения жилого квартала малоэтажной застройки № 22 в городе Хромтау – 58 400 тысяч тенге.".
"На строительство сетей электроснабжения и водоснабжения в микрорайоне "Новая станция" в городе Хромтау – 31 712 тысяч тенге.".

"60 095" деген цифрлар "0,0" деген цифрлармен ауыстырылсын;
3 абзац бөлігінде:
"12 457" деген цифрлар "0,0" деген цифрлармен ауыстырылсын;
4 абзац бөлігінде:
"5 806" деген цифрлар "0,0" деген цифрлармен ауыстырылсын;
және мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"Хромтау қаласының №22 аз қабатты тұрғын үй кварталындағы су жүйесін салуға – 58400 мың теңге.".
"Хромтау қаласының "Жаңа станция" шағын ауданындағы электрмен жабдықтау және сумен жабдықтау желілерінің құрылысын салуға – 31 712 мың теңге.".

"На строительство полигона твердых бытовых отходов в городе Хромтау – 124 570 тысяч тенге.".
5) Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложения к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии
районногомаслихата
Н.Арсений
Секретарь районногомаслихатаД.Мулдашев
Приложение
к решению районного маслихата
№ 233 от 10 марта 2015 года
Бюджет Хромтауского района на 2015 год
Категория
сумма (тыс.тенге)
класс
подкласс
наименование
1
2
3
4
5
I. Доходы

"Хромтау қаласында тұрмыстық қатты қалдықтар полигонын салуға - 124 570 мың теңге.".
5) Көрсетілген шешімдегі 1 қосымша осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Аудандық мәслихаттың
Сессия төрағасы
Н.Арсений
Аудандық мәслихаттыңхатшысыД.Молдашев
Аудандық мәслихаттың
2015 жылғы 10 наурыздағы
№233 шешіміне
Қосымша
Хромтау ауданының 2015 жылға арналған бюджеті
Санаты
Сомасы (мың теңге)
сыны бы
ішкі сыныбы
атауы
1
2
3
4
5
I. Кірістер

5 612 238
1
Налоговые поступления
3 003 309
01
Подоходный налог
742 500
2
Индивидуальный подоходный налог
742 500
Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты
685 000
Индивидуальный подоходный налог с доходов не облагаемых у источника выплаты
32 500
Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплат
25 000
03
Социальный налог
588 062
1
Социальный налог
588 062
Социальный налог
588 062
04
Налог на собственность
1 635 954
1
Налог на имущество
1 544 700
Налог на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей
1 540 000
Налог на имущество физических лиц
4 700
3
Земельный налог
23 204
Земельный налог с физических лиц на земли сельскохозяйственного назначения
110
Земельный налог с физических лиц на земли населенных пунктов
1 500
Земельный налог на земли промышленности, транспорта, связи, обороны и иного несельскохозяйственного назначения
8 000
Земельный налог с юридических лиц и индивидуальных предпринимателей, частных нотариусов и адвокатов на земли сельскохозяйственного назначения
44
Земельный налог с юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, частных нотариусов и адвокатов на земли населенных пунктов
13 550
4
Налог на транспортные средства
63 000
Налог на транспортные средства с юридических лиц
14 500
Налог на транспортные средства с физических лиц
48 500
5
Единый земельный налог
5 050
Единый земельный налог
5 050
05
Внутренние налоги на товары, работы и услуги
27 520
2
Акцизы
4 810
Бензин (за исключением авиационного) реализуемый юридическими и физическими лицами в розницу, а также используемый на собственные производственные нужды
3 050
Дизельное топливо, реализуемое юридическими и физическими лицами в розницу а также используемое на собственные производственные нужды
1 760
3
Поступления за использование природных и других ресурсов
10 100
Плата за пользование земельными участками
10 100
4
Сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности
12 050
Сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей
1 150
Лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности
2 100
Сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию
110
Сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества
410
Сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию
760
Сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним
7 520
5
Фиксированный налог
560
08
1
Государственная пошлина
9 273
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, заявлений особого искового производства, заявлений (жалоб) по делам особого производства, заявлений о вынесении судебного приказа, заявлений о выдаче дубликата исполнительного листа, заявлений о выдаче исполнительных листов на принудительное исполнение решений третейских (арбитражных) судов и иностранных судов, заявлений о повторной выдаче копий судебных актов, исполнительных листов и иных документов, за исключением государственной пошлины с подаваемых в суд исковых заявлений к государственным учреждениям

5 612 238
1
Салықтық түсiмдер
3 003 309
01
Табыс салығы
742 500
2
Жеке табыс салығы
742 500
Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы
685 000
Төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы
32 500
Төлем көзінен салық салынатын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы
25 000
03
Әлеуметтік салық
588 062
1
Әлеуметтік салық
588 062
Әлеуметтік салық
588 062
04
Меншікке салынатын салықтар
1 635 954
1
Мүлікке салынатын салықтар
1 544 700
Заңды тұлғалар мен жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық
1 540 000
Жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық
4 700
3
Жер салығы
23 204
Ауыл шаруашылық маңызы бар жерлерге жеке тұлғаларға салынатын жер салығы
110
Елді мекендердің жерлеріне жеке тұлғалардан алынатын жер салығы
1 500
Өнеркәсіп, көлік, байланыс, қорғаныс жеріне және ауыл шаруашылығына арналмаған өзге де жерге салынатын жер салығы
8 000
Ауыл шаруашылығы маңыздағы жерлерге заңды тұлғалар мен жеке кәсіпкерлерден, жеке нотариустар мен адвокаттардан алынатын жер салығы
44
Елді мекендер жерлеріне заңды тұлғалардан жеке кәсіпкерлерден, жеке нотариустар мен адвокаттардан алынатын жер салығы
13 550
4
Көлік құралдарына салынатын салық
63 000
Заңды тұлғалардан көлік құралдарына салынатын салық
14 500
Жеке тұлғалардың көлік құралдарына салынатын салық
48 500
5
Бірыңғай жер салығы
5 050
Бірыңғай жер салығы
5 050
05
Тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге салынатын ішкі салықтар
27 520
2
Акциздер
4 810
Заңды және жеке тұлғалар бөлшек саудада өткізетін, сондай-ақ өзінің өндірістік мұқтаждарына пайдаланылатын бензин (авиациялықты қоспағанда)
3 050
Заңды және жеке тұлғаларға бөлшек саудада өткізетін, сондай-ақ өз өндірістік мұқтаждарына пайдаланылатын дизельді отыны
1 760
3
Табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер
10 100
Жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем
10 100
4
Кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүзеге асырғаны үшін алынатын алымдар
12 050
Жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым
1 150
Жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін алынатын лицензиялық алым
2 100
Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым
110
Жылжымалы мүлікті кепілдікке салуды мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым
410
Көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алынатын алым
760
Жылжымайтын мүлікке және олармен мәмле жасау құқығын мемлекеттік тіркегені үшін алым
7 520
5
Тіркелген салық
560
08
1
Мемлекеттік баж
9 273
Мемлекеттік мекемелерге сотқа берілетін талап арыздарынан алынатын мемлекеттік бажды қоспағанда, мемлекеттік баж сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше талап ету істері арыздарынан, ерекше жүргізілетін істер бойынша арыздардан (шағымдардан), сот бұйрығын шығару туралы өтініштерден, атқару парағының дубликатын беру туралы шағымдардан, аралық (төрелік) соттардың және шетелдік соттардың шешімдерін мәжбүрлеп орындауға атқару парағын беру туралы шағымдардың, сот актілерінің атқару парағының және өзге де құжаттардың көшірмелерін қайта беру туралы шағымдардан алынатын баж

5 100
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию актов гражданского состояния, а также за выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и восстановлением записей актов гражданского состояния
2 520
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
220
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу визы к паспортам иностранцев или заменяющим их документам на право выезда из Республики Казахстан и въезда в Республику Казахстан
21
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении гражданства Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан
32
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию места жительства
1 050
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверения охотника и его ежегодную регистрацию
50
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм включительно)
35
Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему
150
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверений тракториста -машиниста
95
2
Неналоговые поступления
580 991
01
Доходы от государственной собственности
9 500
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
9 500
Доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды государственного имущества, находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа
400
Доходы от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды государственного имущества, находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа
9 100
06
Прочие неналоговые поступления
571 491
1
Прочие неналоговые поступления
571 491
Прочие неналоговые поступления в местный бюджет
571 491
3
Поступления от продажи основного капитала
15 700
03
Продажа земли и нематериальных активов
15 700
1
Продажа земли
15 700
Поступления от продажи земельных участков
15 700
4
Поступления трансфертов
2 012 238
02
Трансферты из вышестоящих органов государственного управления
2 012 238
2
Трансферты из областного бюджета
2 012 238
Целевые текущие трансферты

5 100
Азаматтық хал актiлерiн тiркегенi үшiн, сондай-ақ азаматтарға азаматтық хал актiлерiн тiркеу туралы куәлiктердi және азаматтық хал актiлерi жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтiруге байланысты куәлiктердi қайтадан бергенi үшiн мемлекеттік баж
2 520
Шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретін құжаттарды рәсімдегені үшін, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерістер енгізгені үшін мемлекеттік баж
220
Шетелдіктердің паспорттарына немесе оларды ауыстыратын құжаттарына Қазақстан Республикасынан кету және Қазақстан Республикасына келу құқығына виза бергені үшін мемлекеттік баж
21
Қазақстан Республикасының азаматтығын алу, Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтіру және Қазақстан Республикасының азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды ресімдегені үшін мемлекеттік баж
32
Тұрғылықты жерiн тiркегенi үшiн мемлекеттік баж
1 050
Аңшы куәлігін бергені және оны жыл сайын тіркегені үшін мемлекеттік баж
50
Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Дж-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 мм-ге дейінгілерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
35
Қаруды және оның патрондарын сақтауға немесе сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
150
Тракторшы – машинистің куәлігі берілгені үшін алынатын мемлекеттік баж
95
2
Салықтық емес түсiмдер
580 991
01
Мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер
9 500
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
9 500
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы мемлекеттік мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
400
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы мемлекеттік мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі тұрғын үй қорынан үйлердi жалға беруден түсетін кірістер
9 100
06
Басқа да салықтық емес түсімдер
571 491
1
Басқа да салықтық емес түсімдер
571 491
Жергілікті бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер
571 491
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
15 700
03
Жерді және материалдық емес активтерді сату
15 700
1
Жерді сату
15 700
Жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер
15 700
4
Трансферттердің түсімдері
2 012 238
02
Мемлекеттiк басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетін трансферттер
2 012 238
2
Облыстық бюджеттен түсетін трансферттер
2 012 238
Ағымдағы нысаналы трансферттер