О внесении изменений и дополнений в решение районного маслихата от 23 декабря 2014 года № 214 "Об утверждении бюджета Хромтауского района на 2015-2017 годы"
Решение маслихата Хромтауского района Актюбинской области от 8 июня 2015 года № 255. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 19 июня 2015 года № 4364. Срок действия решения - до 1 января 2016 года
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", со статьями 9, 106 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Хромтауский районный маслихат РЕШИЛ:
Внести в решение районного маслихата от 23 декабря 2014 года № 214 "Об утверждении бюджета Хромтауского района на 2015-2017 годы" (зарегистрированное в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4152, опубликованное в районной газете "Хромтау" от 22 января 2015 года) следующие изменения и дополнения:
1) в пункте 1:
в подпункте 1):
доходы
цифры "5 612 238" заменить цифрами "5 168 672";
в том числе:
по поступлениям трансфертов
цифры "2 012 238" заменить цифрами "1 568 672";
в подпункте 2):
затраты
цифры "5 622 674,8" заменить цифрами "5 179 108,8".
2) в пункте 7:
в части абзаца 2:
цифры "264 464" заменить цифрами "188 315";
в части абзаца 4:
цифры "440 037" заменить цифрами "158 863";
в части абзаца 5:
цифры "14 234" заменить цифрами "0,0";
в части абзаца 7:
цифры "11 020" заменить цифрами "15 160";
абзац 8 изложить в следующей новой редакции:
"Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида – 6 503 тысяч тенге;";
и дополнить абзацами следующего содержания:
"На реализацию плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов (установка дорожных знаков и указателей в местах расположений организаций, ориентированных на обслуживание инвалидов) – 1 347,3 тысяч тенге;";
"На содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса – 2 197 тысяч тенге;";
"На содержание штатной численности отделов регистрации актов гражданского состояния – 758 тысяч тенге;".
3) в пункте 8:
в части абзаца 2:
цифры "16 697" заменить цифрами "8 132";
в части абзаца 4:

"Хромтау ауданының 2015-2017 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" аудандық мәслихаттың 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 214 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Ақтөбе облысы Хромтау аудандық мәслихатының 2015 жылғы 8 маусымдағы № 255 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2015 жылғы 19 маусымда № 4364 болып тіркелді. 2016 жылдың 1 қаңтарына дейін қолданыста болды
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына және Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджеттік Кодексінің 9, 106-баптарына сәйкес, Хромтау аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Аудандық мәслихаттың 2014 жылғы 23 желтоқсандағы № 214 "Хромтау ауданының 2015-2017 жылдарға арналған бюджетін бекіту туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4152 болып тіркелген, 2015 жылдың 22 қаңтарында аудандық "Хромтау" газетінде жарияланған) шешіміне келесідей өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 1 тармақта:
1) тармақшасында:
кірістер
"5 612238" деген цифрлар "5 168672" деген цифрлармен ауыстырылсын;
оның ішінде:
трансферттер түсімдері бойынша
"2 012 238" деген цифрлар "1 568 672" деген цифрлармен ауыстырылсын;
2) тармақшасында:
шығындар
"5 622 674,8" деген цифрлар "5 179 108,8" деген цифрлармен ауыстырылсын.
2) 7 тармақта:
2 абзац бөлігінде:
"264 464" деген цифрлар "188 315" деген цифрлармен ауыстырылсын;
4 абзац бөлігінде:
"440 037" деген цифрлар "158 863" деген цифрлармен ауыстырылсын;
5 абзац бөлігінде:
"14 234" деген цифрлар "0,0" деген цифрлармен ауыстырылсын;
7 абзац бөлігінде:
"11 020" деген цифрлар "15 160" деген цифрлармен ауыстырылсын;
8 абзац мынадай жаңа редакцияда жазылсын:
"Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету – 6 503 мың теңге;";
және мынадай мазмұндағы абзацтарпен толықтырылсын:
"Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға (мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнатуға) – 1 347,3 мың теңге;";
"Агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға – 2 197 мың теңге;";
"Азаматтық хал актілерін тіркеу бөлімдерінің штат санын ұстауға – 758 мың теңге;".
3) 8 тармақта:
2 абзац бөлігінде:
"16 697" деген цифрлар "8 132" деген цифрлармен ауыстырылсын;
4 абзац бөлігінде:

цифры "1 061" заменить цифрами "2 837".
4) в пункте 11:
в части абзаца 3:
цифры "112 113" заменить цифрами "0,0".
5) в пункте 12:
и дополнить абзацами следующего содержания:
"На строительство электросетей "22 квартала" города Хромтау – 60 095 тысяч тенге;";
"На реконструкцию автомобильных дорог города Хромтау – 64 460,7 тысяч тенге.".
6) в пункте 13:
в части абзаца 2:
цифры "140 000" заменить цифрами "63 226";
в части абзаца 4:

"1 061" деген цифрлар "2 837" деген цифрлармен ауыстырылсын.
4) 11 тармақта:
3 абзац бөлігінде:
"112 113" деген цифрлар "0,0" деген цифрлармен ауыстырылсын.
5) 12 тармақта:
және мынадай мазмұндағы абзацтармен толықтырылсын:
"Хромтау қаласының "22 квартал" мөлтек ауданындағы электр жүйесін салуға – 60 095 мың теңге;";
"Хромтау қаласының автомобиль жолдарын қайта құруға – 64 460,7 мың теңге.".
6) 13 тармақта:
2 абзац бөлігінде:
"140 000" деген цифрлар "63 226" деген цифрлармен ауыстырылсын;
4 абзац бөлігінде:

цифры "32 658" заменить цифрами "23 327".
7) Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложения к настоящему решению.
Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии
районного районного
Секретарьмаслихата маслихата
А. Жубанышев Д. Мулдашев
Приложение к решению районного маслихата № 255 от 8 июня 2015 года
Бюджет Хромтауского района на 2015 год
категория
Сумма
(тыс.тенге)
класс
подкласс
наименование
1
2
3
4
5
I. Доходы

"32 658" деген цифрлар "23 327" деген цифрлармен ауыстырылсын.
7) Көрсетілген шешімдегі 1 қосымша осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім 2015 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізілсін.
Аудандық мәслихаттың
сессия төрағасы
А. Жұбанышев
Аудандық мәслихаттың хатшысы
Д. Молдашев
Аудандық мәслихаттың 2015 жылғы 8 маусымдағы № 255 шешіміне қосымша
Хромтау ауданының 2015 жылға арналған бюджеті
санаты
Сомасы
(мың теңге)
сыныбы
ішкі сыныбы
атауы
1
2
3
4
5
I. Кірістер

5 168 672
1
Налоговые поступления
3 003 309
01
Подоходный налог
742 500
2
Индивидуальный подоходный налог
742 500
Индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты
685 000
Индивидуальный подоходный налог с доходов не облагаемых у источника выплаты
32 500
Индивидуальный подоходный налог с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплат
25 000
03
Социальный налог
588 062
1
Социальный налог
588 062
Социальный налог
588 062
04
Налог на собственность
1 635 954
1
Налог на имущество
1 544 700
Налог на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей
1 540 000
Налог на имущество физических лиц
4 700
3
Земельный налог
23 204
Земельный налог с физических лиц на земли сельскохозяйственного назначения
110
Земельный налог с физических лиц на земли населенных пунктов
1 500
Земельный налог на земли промышленности, транспорта, связи, обороны и иного несельскохозяйственного назначения
8 000
Земельный налог с юридических лиц и индивидуальных предпринимателей, частных нотариусов и адвокатов на земли сельскохозяйственного назначения
44
Земельный налог с юридических лиц, индивидуальных предпринимателей, частных нотариусов и адвокатов на земли населенных пунктов
13 550
4
Налог на транспортные средства
63 000
Налог на транспортные средства с юридических лиц
14 500
Налог на транспортные средства с физических лиц
48 500
5
Единый земельный налог
5 050
Единый земельный налог
5 050
05
Внутренние налоги на товары, работы и услуги
27 520
2
Акцизы
4 810
Бензин (за исключением авиационного) реализуемый юридическими и физическими лицами в розницу, а также используемый на собственные производственные нужды
3 050
Дизельное топливо, реализуемое юридическими и физическими лицами в розницу а также используемое на собственные производственные нужды
1 760
3
Поступления за использование природных и других ресурсов
10 100
Плата за пользование земельными участками
10 100
4
Сборы за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности
12 050
Сбор за государственную регистрацию индивидуальных предпринимателей
1 150
Лицензионный сбор за право занятия отдельными видами деятельности
2 100
Сбор за государственную регистрацию юридических лиц и учетную регистрацию филиалов и представительств, а также их перерегистрацию
110
Сбор за государственную регистрацию залога движимого имущества
410
Сбор за государственную регистрацию транспортных средств, а также их перерегистрацию
760
Сбор за государственную регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним
7 520
5
Фиксированный налог
560
08
1
Государственная пошлина
9 273
Государственная пошлина, взимаемая с подаваемых в суд исковых заявлений, заявлений особого искового производства, заявлений (жалоб) по делам особого производства, заявлений о вынесении судебного приказа, заявлений о выдаче дубликата исполнительного листа, заявлений о выдаче исполнительных листов на принудительное исполнение решений третейских (арбитражных) судов и иностранных судов, заявлений о повторной выдаче копий судебных актов, исполнительных листов и иных документов, за исключением государственной пошлины с подаваемых в суд исковых заявлений к государственным учреждениям

5 168 672
1
Салықтық түсiмдер
3 003 309
01
Табыс салығы
742 500
2
Жеке табыс салығы
742 500
Төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы
685 000
Төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы
32 500
Төлем көзінен салық салынатын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы
25 000
03
Әлеуметтік салық
588 062
1
Әлеуметтік салық
588 062
Әлеуметтік салық
588 062
04
Меншікке салынатын салықтар
1 635 954
1
Мүлікке салынатын салықтар
1 544 700
Заңды тұлғалар мен жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салық
1 540 000
Жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық
4 700
3
Жер салығы
23 204
Ауыл шаруашылық маңызы бар жерлерге жеке тұлғаларға салынатын жер салығы
110
Елді мекендердің жерлеріне жеке тұлғалардан алынатын жер салығы
1 500
Өнеркәсіп, көлік, байланыс, қорғаныс жеріне және ауыл шаруашылығына арналмаған өзге де жерге салынатын жер салығы
8 000
Ауыл шаруашылығы маңыздағы жерлерге заңды тұлғалар мен жеке кәсіпкерлерден, жеке нотариустар мен адвокаттардан алынатын жер салығы
44
Елді мекендер жерлеріне заңды тұлғалардан жеке кәсіпкерлерден, жеке нотариустар мен адвокаттардан алынатын жер салығы
13 550
4
Көлік құралдарына салынатын салық
63 000
Заңды тұлғалардан көлік құралдарына салынатын салық
14 500
Жеке тұлғалардың көлік құралдарына салынатын салық
48 500
5
Бірыңғай жер салығы
5 050
Бірыңғай жер салығы
5 050
05
Тауарларға, жұмыстарға және қызметтерге салынатын ішкі салықтар
27 520
2
Акциздер
4 810
Заңды және жеке тұлғалар бөлшек саудада өткізетін, сондай-ақ өзінің өндірістік мұқтаждарына пайдаланылатын бензин (авиациялықты қоспағанда)
3 050
Заңды және жеке тұлғаларға бөлшек саудада өткізетін, сондай-ақ өз өндірістік мұқтаждарына пайдаланылатын дизельді отыны
1 760
3
Табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшін түсетін түсімдер
10 100
Жер учаскелерін пайдаланғаны үшін төлем
10 100
4
Кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүзеге асырғаны үшін алынатын алымдар
12 050
Жеке кәсіпкерлерді мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым
1 150
Жекелеген қызмет түрлерімен айналысу құқығы үшін алынатын лицензиялық алым
2 100
Заңды тұлғаларды мемлекеттік тіркегені және филиалдар мен өкілдіктерді есептік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алым
110
Жылжымалы мүлікті кепілдікке салуды мемлекеттік тіркегені үшін алынатын алым
410
Көлік құралдарын мемлекеттік тіркегені, сондай-ақ оларды қайта тіркегені үшін алынатын алым
760
Жылжымайтын мүлікке және олармен мәмле жасау құқығын мемлекеттік тіркегені үшін алым
7 520
5
Тіркелген салық
560
08
1
Мемлекеттік баж
9 273
Мемлекеттік мекемелерге сотқа берілетін талап арыздарынан алынатын мемлекеттік бажды қоспағанда, мемлекеттік баж сотқа берілетін талап арыздардан, ерекше талап ету істері арыздарынан, ерекше жүргізілетін істер бойынша арыздардан (шағымдардан), сот бұйрығын шығару туралы өтініштерден, атқару парағының дубликатын беру туралы шағымдардан, аралық (төрелік) соттардың және шетелдік соттардың шешімдерін мәжбүрлеп орындауға атқару парағын беру туралы шағымдардың, сот актілерінің атқару парағының және өзге де құжаттардың көшірмелерін қайта беру туралы шағымдардан алынатын баж

5 100
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию актов гражданского состояния, а также за выдачу гражданам справок и повторных свидетельств о регистрации актов гражданского состояния и свидетельств в связи с изменением, дополнением и восстановлением записей актов гражданского состояния
2 520
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов на право выезда за границу и приглашение в Республику Казахстан лиц из других государств, а также за внесение изменений в эти документы
220
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу визы к паспортам иностранцев или заменяющим их документам на право выезда из Республики Казахстан и въезда в Республику Казахстан
21
Государственная пошлина, взимаемая за оформление документов о приобретении гражданства Республики Казахстан, восстановлении гражданства Республики Казахстан и прекращении гражданства Республики Казахстан
32
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию места жительства
1 050
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверения охотника и его ежегодную регистрацию
50
Государственная пошлина, взимаемая за регистрацию и перерегистрацию каждой единицы гражданского, служебного оружия физических и юридических лиц (за исключением холодного охотничьего, сигнального, огнестрельного бесствольного, механических распылителей, аэрозольных и других устройств, снаряженных слезоточивыми или раздражающими веществами, пневматического оружия с дульной энергией не более 7,5 Дж и калибра до 4,5 мм включительно)
35
Государственная пошлина за выдачу разрешений на хранение или хранение и ношение, транспортировку, ввоз на территорию Республики Казахстан и вывоз из Республики Казахстан оружия и патронов к нему
150
Государственная пошлина, взимаемая за выдачу удостоверений тракториста -машиниста
95
2
Неналоговые поступления
580 991
01
Доходы от государственной собственности
9 500
5
Доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности
9 500
Доходы от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды государственного имущества, находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа
400
Доходы от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности района (города областного значения), за исключением доходов от аренды государственного имущества, находящегося в управлении акимов города районного значения, села, поселка, сельского округа
9 100
06
Прочие неналоговые поступления
571 491
1
Прочие неналоговые поступления
571 491
Прочие неналоговые поступления в местный бюджет
571 491
3
Поступления от продажи основного капитала
15 700
03
Продажа земли и нематериальных активов
15 700
1
Продажа земли
15 700
Поступления от продажи земельных участков
15 700
4
Поступления трансфертов
1 568 672
02
Трансферты из вышестоящих органов государственного управления
1 568 672
2
Трансферты из областного бюджета
1 568 672
Целевые текущие трансферты

5 100
Азаматтық хал актiлерiн тiркегенi үшiн, сондай-ақ азаматтарға азаматтық хал актiлерiн тiркеу туралы куәлiктердi және азаматтық хал актiлерi жазбаларын өзгертуге, толықтыруға және қалпына келтiруге байланысты куәлiктердi қайтадан бергенi үшiн мемлекеттік баж
2 520
Шетелге баруға және Қазақстан Республикасына басқа мемлекеттерден адамдарды шақыруға құқық беретін құжаттарды рәсімдегені үшін, сондай-ақ осы құжаттарға өзгерістер енгізгені үшін мемлекеттік баж
220
Шетелдіктердің паспорттарына немесе оларды ауыстыратын құжаттарына Қазақстан Республикасынан кету және Қазақстан Республикасына келу құқығына виза бергені үшін мемлекеттік баж
21
Қазақстан Республикасының азаматтығын алу, Қазақстан Республикасының азаматтығын қалпына келтіру және Қазақстан Республикасының азаматтығын тоқтату туралы құжаттарды ресімдегені үшін мемлекеттік баж
32
Тұрғылықты жерiн тiркегенi үшiн мемлекеттік баж
1 050
Аңшы куәлігін бергені және оны жыл сайын тіркегені үшін мемлекеттік баж
50
Жеке және заңды тұлғалардың азаматтық, қызметтік қаруының (аңшылық суық қаруды, белгі беретін қаруды, ұңғысыз атыс қаруын, механикалық шашыратқыштарды, көзден жас ағызатын немесе тітіркендіретін заттар толтырылған аэрозольді және басқа құрылғыларды, үрлемелі қуаты 7,5 Дж-дан аспайтын пневматикалық қаруды қоспағанда және калибрі 4,5 мм-ге дейінгілерін қоспағанда) әрбір бірлігін тіркегені және қайта тіркегені үшін алынатын мемлекеттік баж
35
Қаруды және оның патрондарын сақтауға немесе сақтау мен алып жүруге, тасымалдауға, Қазақстан Республикасының аумағына әкелуге және Қазақстан Республикасынан әкетуге рұқсат бергені үшін алынатын мемлекеттік баж
150
Тракторшы – машинистің куәлігі берілгені үшін алынатын мемлекеттік баж
95
2
Салықтық емес түсiмдер
580 991
01
Мемлекеттік меншіктен түсетін кірістер
9 500
5
Мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
9 500
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы мемлекеттік мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер
400
Аудандық маңызы бар қала, ауыл, кент, ауылдық округ әкімдерінің басқаруындағы мемлекеттік мүлікті жалға беруден түсетін кірістерді қоспағанда ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық меншігіндегі тұрғын үй қорынан үйлердi жалға беруден түсетін кірістер
9 100
06
Басқа да салықтық емес түсімдер
571 491
1
Басқа да салықтық емес түсімдер
571 491
Жергілікті бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдер
571 491
3
Негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер
15 700
03
Жерді және материалдық емес активтерді сату
15 700
1
Жерді сату
15 700
Жер учаскелерін сатудан түсетін түсімдер
15 700
4
Трансферттердің түсімдері
1 568 672
02
Мемлекеттiк басқарудың жоғары тұрған органдарынан түсетін трансферттер
1 568 672
2
Облыстық бюджеттен түсетін трансферттер
1 568 672
Ағымдағы нысаналы трансферттер