Об утверждении регламентов государственных услуг в сфере архитектуры, градостроительства и строительства
Постановление акимата Алматинской области от 23 июля 2015 года № 327. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 07 августа № 3329. Утратило силу постановлением акимата Алматинской области от 08 февраля 2017 года № 46
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Алматинской области от 08.02.2017 № 46 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. по всему тексту слова "Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Центр обслуживания населения" (далее – центр)", "центром", "центр" заменить словами "некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация)", "Государственной корпорацией", "Государственную корпорацию", "Государственная корпорация" - постановлением акимата Алматинской области от 19.04.2016 № 204 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 16 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", с приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 276 "Об утверждении стандартов государственных услуг в сфере архитектуры, градостроительства и строительства", акимат Алматинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые регламенты государственных услуг:
1) "Выдача лицензии на изыскательскую деятельность";
2) "Выдача лицензии на проектную деятельность";
3) "Выдача лицензии на строительно-монтажные работы";
4) "Выдача лицензии на деятельность по организации строительства жилых зданий за счет привлечения денег дольщиков";
5) "Аттестация экспертов, осуществляющих экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности".
2. Возложить на руководителя государственного учреждения "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Алматинской области" опубликование настоящего постановления после государственной регистрации в органах юстиции в официальных и периодических печатных изданиях, а также на интернет-ресурсе, определяемом Правительством Республики Казахстан и на интернет-ресурсе акимата области.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Алматинской области Абдраймова Г.Р.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
акима Алматинской области М. Бигельдиев
Утвержден постановлением акимата Алматинской области от "23" июля 2015 года № 327
Регламент государственной услуги
"Выдача лицензии на изыскательскую деятельность"

Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы
Алматы облысы әкімдігінің 2015 жылғы 23 шілдедегі № 327 қаулысы. Алматы облысы Әділет департаментінде 2015 жылы 07 тамызда № 3329 болып тіркелді. Күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 2017 жылғы 08 ақпандағы № 46 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Алматы облысы әкімдігінің 08.02.2017 № 46 қаулысымен(алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. бүкіл мәтін бойынша "Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің "Халыққа қызмет көрсету орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны (бұдан әрі – орталық)", "Орталықпен", "Орталыққа", "Орталық" деген сөздер "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация)", "Мемлекеттік корпорациямен", "Мемлекеттік корпорацияға", "Мемлекеттік корпорация" деген сөздермен ауыстырылсын – Алматы облысы әкімдігінің 19.04.2016 № 204 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі)қаулысымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 16-бабына және "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" 2015 жылғы 27 наурыздағы № 276 Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрі міндетін атқарушының бұйрығына сәйкес Алматы облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған:
1) "Іздестіру қызметіне лицензия беру";
2) "Жобалау қызметіне лицензия беру";
3) "Құрылыс-монтаждау жұмыстарына лицензия беру";
4) "Үлескерлердің ақшасын тарту есебінен тұрғын үй ғимараттарын салуды ұйымдастыру жөніндегі қызметке лицензия беру";
5) "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі салаларында сарапшылық жұмыстарды және инжинирингтiк көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыратын сарапшыларды аттестаттау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттері бекітілсін.
2. "Алматы облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысына осы қаулыны әділет органдарында мемлекеттік тіркелгеннен кейін ресми және мерзімді баспа басылымдарында, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген интернет-ресурста және облыс әкімдігінің интернет-ресурсында жариялау жүктелсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы облысы әкімінің орынбасары Ғ. Абдраймовқа жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы облысы әкімінің
міндетін атқарушы М. Бигелдиев
Алматы облысы әкімдігінің
2015 жылғы " 23" шілде № 327 қаулысымен бекітілген
"Іздестіру қызметіне лицензия беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: государственное учреждение "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Алматинской области" (далее – услугодатель) оказывает государственную услугу через "некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация), а также веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz или веб-портал "Е-лицензирование"www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача на портале лицензии, переоформление и выдача дубликатов лицензии на изыскательскую деятельность в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа в случае подачи обращения в электронном виде, либо на бумажном носителе в случае подачи обращения в бумажном. В случае обращения услугополучателя за получением лицензии, переоформлением и выдачей дубликата лицензии на бумажном носителе результат оказания государственной услуги оформляется в электронном формате, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя и документы предусмотренные пунктом 9 стандарта "Выдача лицензии на изыскательскую деятельность", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 276 (далее – Стандарт);
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность ее выполнения:
1) с момента сдачи пакета документов в Государственная корпорация или портал при выдаче, переоформлении лицензии при реорганизации юридического лица-лицензиата в форме выделения и разделения и при переоформлении лицензии с присвоением категории – 15 рабочих дней (день приема заявлений и документов не входит в срок оказания государственной услуги):
регистрация заявления на получение государственных услуг, поступивших через портал напрямую от услугополучателя или через Государственную корпорацию информационной системы "Государственная база данных "Е-лицензирование" (далее – ИС ГБД "Е-лицензирование"), (далее – заявление), уполномоченным сотрудником услугодателя производится в день поступления. В случае поступления заявления на бумажных носителях уполномоченным сотрудником услугодателя производится регистрация заявления в информационной системе с приложением сканированных копий предоставленных на бумажных носителях материалов;
рассмотрение запроса руководителем и направление ответственному сотруднику для исполнения в день поступления;
проверка в течение 2 (двух) рабочих дней с момента получения документов услугополучателя на полноту предоставленных документов, в случае неполноты предоставленных документов, отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
осуществление лицензионного контроля в течение 8 (восьми) рабочих дней, в случае полноты предоставленных документов, при выдаче лицензии или приложения к лицензии в рамках имеющейся лицензии;
подготовка в течение 1 (одного) рабочего дня заключения на соответствие заявителя квалификационным требованиям;
подготовка в течение 1 (одного) рабочего дня материалов к заседанию лицензионной комиссии;
рассмотрение в течение 1 (одного) рабочего дня лицензионной комиссией материалов, прикрепленных к заявлению, на соответствие квалификационным требованиям и заключения структурного подразделения услугодателя;
утверждение в течение 1 (одного) рабочего дня протокола заседания лицензионной комиссии по итогам рассмотрения на соответствие квалификационным требованиям заявления;
отправка в течение 1 (одного) рабочего дня запроса с положительным результатом, либо запроса с мотивированным отказом на подписание руководителю услугодателя и подписание запроса руководителем в течение одного рабочего дня.

1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: "Алматы облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) мемлекеттік қызмет көрсетуді "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация) арқылы, сондай-ақ www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы немесе www.elicense.kz "Е-лицензиялау" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Порталда, электрондық құжат нысанында, көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған құрылыс-монтаждау жұмыстарына лицензияны беру, лицензияны қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру немесе өтінішті электрондық түрде берген жағдайда, электрондық құжат нысанында немесе өтінішті қағаз түрінде берген жағдайда, қағаз тасымалдағышта мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі болып табылады. Көрсетілетін қызметті алушы лицензияны алуға, лицензияны қайта ресімдеуге және лицензияның телнұсқасын беруге қағаз тасымалдағышта жүгінген жағдайда, көрсетілетін қызмет нәтижесі электрондық форматта ресімделеді, басып шығарылады және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының мөрімен және қолымен расталады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы
тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті алушыда өтініштің және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 276 бұйрығымен бекітілген "Іздестіру қызметіне лицензия беру" стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9-тармағымен көзделген құжаттардың болуы мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдерді (іс-қимылды) бастауға негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1) заңды тұлға-лицензиат бөліну және бөлініп шығу нысанында қайта құрылғанда лицензияны беру, қайта ресімдеу кезінде және санаттың берілуімен лицензияны қайта ресімдеу кезінде құжаттар пакетін Мемлекеттік корпорацияқа немесе порталға тапсырған сәттен бастап – 15 жұмыс күні (өтінішті және құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
көрсетілетін қызметті алушыдан тікелей портал немесе "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер базасы" ақпараттық жүйесінің (бұдан әрі – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ) Мемлекеттік корпорация арқылы келіп түскен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға арналған өтінішті (бұдан әрі – өтініш) тіркеуді көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті қызметкері келіп түскен күні жүргізеді. Өтініш қағаз тасымалдағышта келіп түскен жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті қызметкері қағаз тасымалдағышта ұсынған материалдардың сканерленген көшірмелерін қоса берумен өтінішті ақпараттық жүйеде тіркеуді жүргізеді;
басшымен сұраныстың қарауы және түскен күні орындау үшін жауапты қызметкерге жолдау.
ұсынылған құжаттардың толықтығын көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күнінің ішінде тексеру, ұсынылған құжаттар толық болмаған жағдайда, өтінішті одан әрі қараудан бас тарту;
ұсынылған құжаттар толық болған жағдайда, лицензияны немесе қолданыстағы лицензияның шеңберінде лицензияға қосымшаны беру кезінде лицензиялық бақылауды 8 (сегіз) жұмыс күнінің ішінде жүзеге асыру;
өтініш иесінің біліктілік талаптарына сәйкестігі бойынша қорытындыны 1 (бір) жұмыс күнінің ішінде дайындау;
материалдарды лицензиялық комиссияның отырысына 1 (бір) жұмыс күнінің ішінде дайындау;
лицензиялық комиссияның өтінішке бекітілген материалдардың біліктілік талаптарына сәйкестігін және көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің қорытындысын 1 (бір) жұмыс күнінің ішінде қарауы;
өтініштің біліктілік талаптарына сәйкестігін қараудың қорытындысы бойынша лицензиялық комиссия отырысының хаттамасын 1 (бір) жұмыс күнінің ішінде бекіту;
оң нәтижелі сұратуды немесе дәлелді бас тартуы бар сұратуды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға 1 (бір) жұмыс күнінің ішінде жолдау немесе басшының сұратуға 1 (бір) жұмыс күнінің ішінде қол қоюы;

2) выдача дубликата лицензии, переоформление лицензии в связи с перерегистрацией индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменением его наименования или юридического адреса,переоформление лицензии при изменении наименования и (или) места нахождения юридического лица-лицензиата, переоформление лицензии в связи с изменением фамилии, имени, отчества (при его наличии) физического лица-лицензиата – 3 (трех) рабочих дней (день приема заявлений и документов не входит в срок оказания государственной услуги):
регистрация заявлений на получение государственных услуг, поступивших через портал напрямую от услугополучателя или через Государственную корпорацию уполномоченным сотрудником услугодателя производится в день поступления.
В случае поступления заявления на бумажных носителях, уполномоченным сотрудником услугодателя производится регистрация заявления в информационной системе с приложением сканированных копий, предоставленных на бумажных носителях материалов;
рассмотрение запроса руководителем и направление ответственному сотруднику для исполнения в день поступления.
проверка, в течение 1 (одного) рабочего дня с момента получения документов услугополучателя на полноту предоставленных документов, в случае неполноты предоставленных документов, отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
подготовка в течение 1 (одного) рабочего дня заключения по соответствию заявителя квалификационным требованиям;
отправка в течение 1 (одного) рабочего дня запроса с положительным результатом, либо запроса с мотивированным отказом на подписание руководителю услугодателя и подписание запроса руководителем в течение 1 (одного) рабочего дня.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированное заявление с входящим номером;
2) полнота предоставленных документов;
3) наличие документа, подтверждающего проведение лицензионного контроля;
4) заключение на соответствие заявителя квалификационным требованиям;
5) протокол заседания лицензионной комиссии, утвержденный руководителем уполномоченного органа (при выдаче, переоформлении лицензии при реорганизации юридического лица-лицензиата в форме выделения и разделения и переоформлении лицензии с присвоением категории);
6) электронный документ, подписанный ЭЦП руководителя услугодателя, или мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа в случае подачи обращения в электронном виде, либо на бумажном носителе в случае подачи обращения в бумажном формате.

2) жеке кәсіпкер-лицензиаттың қайта тіркелуіне, атауының немесе заңды мекен-жайының өзгеруіне байланысты лицензияның телнұсқасын беру, лицензияны қайта ресімдеу, заңды тұлға-лицензиаттың атауы және (немесе) орналасқан жері өзгергенде лицензияны қайта ресімдеу, жеке тұлға-лицензиаттың тегі, аты, әкесінің аты (болған кезде) өзгеруіне байланысты лицензияны қайта ресімдеу – 3 (үш) жұмыс күні (өтінішті және құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді):
көрсетілетін қызметті алушылардан тікелей портал арқылы немесе Мемлекеттік корпорация арқылы келіп түскен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға арналған өтінішті тіркеуді көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті қызметкері келіп түскен күні жүргізеді. Өтініш қағаз тасымалдағышта келіп түскен жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті қызметкері қағаз тасымалдағышта ұсынған материалдардың сканерленген көшірмелерін қоса берумен өтінішті ақпараттық жүйеде тіркеуді жүргізеді;
басшымен сұраныстың қарауы және түскен күні орындау үшін жауапты қызметкерге жолдау.
ұсынылған құжаттардың толықтығын көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап 1 (бір) жұмыс күнінің ішінде тексеру, ұсынылған құжаттар толық болмаған жағдайда, өтінішті одан әрі қараудан бас тарту;
өтініш иесінің біліктілік талаптарына сәйкестігі бойынша қорытындыны 1 (бір) жұмыс күнінің ішінде дайындау;
оң нәтижелі сұратуды немесе дәлелді бас тартуы бар сұратуды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға 1 (бір) жұмыс күнінің ішінде жолдау немесе басшының сұратуға 1 (бір) жұмыс күнінің ішінде қол қоюы;
6.Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі, ол келесі рәсімдерді (іс-қимылдарды) орындай бастауға негіздеме ретінде қызмет етеді:
1) кіріс нөмірі бар тіркелген өтініш;
2) ұсынылған құжаттардың толықтығы;
3) лицензиялық бақылаудың жүргізілгенін растайтын құжаттың болуы;
4) өтініш иесінің біліктілік талаптарына сәйкестігі бойынша қорытынды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы бекіткен лицензиялық комиссия отырысының хаттамасы (заңды тұлға-лицензиат бөліну және бөлініп шығу нысанында қайта құрылғанда лицензияны беру, қайта ресімдеу кезінде және санаттың берілуімен лицензияны қайта ресімдеу);
6) өтінішті электрондық түрде берген жағдайда, электрондық құжат нысанындағы немесе өтінішті қағаз түрінде берген жағдайда, қағаз тасымалдағыштағы көрсетілетін қызметті беруші басшысының ЭЦҚ-сымен қол қойылған электрондық құжат немесе мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.

3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень работников услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) уполномоченный сотрудник услугодателя – ответственный за регистрацию заявлений на получение государственных услуг;
2) уполномоченный сотрудник услугодателя – ответственный за проведение лицензионного контроля;
3) уполномоченный сотрудник услугодателя – ответственный за рассмотрение и подготовку поступивших заявлений на заседание лицензионной комиссии услугодателя;
4) лицензионная комиссия услугодателя;
5) руководитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между работниками услугодателя с указанием каждой процедуры (действия):
при выдаче, переоформлении лицензии в связи с реорганизацией юридического лица-лицензиата в форме выделения и разделения и при выдаче дубликата лицензии, переоформлении лицензии в связи перерегистрацией индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменением его наименования или юридического адреса,при переоформлении лицензии при изменении наименования и (или) места нахождения юридического лица-лицензиата описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведены в приложении 1 к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию и (или) к иным услугодателям, длительность обработки запроса услугополучателя:
1) для получения услуги услугополучатель обращается в Государственную корпорацию по месту регистрации.
Прием в Государственную корпорацию осуществляется в порядке "электронной очереди" без ускоренного обслуживания. При желании услугополучателя возможно "бронирование" электронной очереди посредством портала.
Подтверждением принятия заявления является опись, копия которой вручается услугополучателю с отметкой о дате приема документов указанным органом и датой планируемой выдачи результата.
2) длительность обработки заявления услугополучателя в Государственной корпорации – не более 15 минут.
10. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через Государственную корпорацию, его длительность:

3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы
тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті беруші қызметкерлерінің тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті қызметкері – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға арналған өтінішті тіркеуге жауапты;
2) көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті қызметкері – лицензиялық бақылауды жүргізуге жауапты;
3) көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті қызметкері – келіп түскен өтінімдерді көрсетілетін қызметті берушінің лицензиялық комиссиясының отырысында қарауға және дайындауға жауапты;
4) көрсетілетін қызметті берушінің лицензиялық комиссиясы;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
8. Әрбір рәсімді (іс-қимылды) көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің қызметкерлері арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
заңды тұлға-лицензиаттың бөліну және бөлініп шығу нысанында қайта құрылуына байланысты лицензияны беру, қайта ресімдеу кезінде және жеке кәсіпкер-лицензиаттың қайта тіркелуіне, атауының немесе заңды мекен-жайының өзгеруіне байланысты лицензияның телнұсқасын беру, лицензияны қайта ресімдеу кезінде, заңды тұлға-лицензиаттың атауы және (немесе) орналасқан жері өзгергенде лицензияны қайта ресімдеу кезінде әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау осы регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.
4. Мемлекеттік корпорация өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік корпорация және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілерге жүгінген кезде көрсетілетін қызметті алушының сұратуын өңдеудің ұзақтығын сипаттау:
1) қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы тіркелген жері бойынша Мемлекеттік корпорацияға жүгінеді.
Мемлекеттік корпорация қабылдау "электрондық кезек" тәртібі бойынша жеделдетіп қызмет көрсетуінсіз жүзеге асырылады. Көрсетілетін қызметті алушының қалауы бойынша портал арқылы электрондық кезекті "брондауға" болады.
Тізімдеме өтініштің қабылданғанын растайды, оның көшірмесі аталған органның құжаттарды қабылдаған күні туралы белгімен және нәтижені берудің жоспарланған күнімен көрсетілетін қызметті алушыға табысталады.
2) көрсетілетін қызметті алушының өтінішін Мемлекеттік корпорацияда өңдеу ұзақтығы –15 минут асырмай.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін Мемлекеттік корпорация арқылы алу процесін сипаттау, оның ұзақтығы:

1) для получения результата оказания государственной услуги услугополучатель с описью документов, которая была ему вручена при подаче заявления, обращается в Государственная корпорация;
2) длительность выдачи результата оказания государственной услуги услугополучателю в Государственной корпорации – не более 15 минут.
11. Пошаговые действия и решения через портал (диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги) приведены в приложении 2 к настоящему регламенту:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, которое хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя;
2) процесс 1 – прикрепление в интернет-браузер компьютера услугополучателя регистрационного свидетельства ЭЦП, процесс ввода услугополучателем пароля на портале для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через логин индивидуального идентификационного номера или бизнес-идентификационного номера (далее – ИИН/БИН) и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги на портале, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы заявления для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме заявления необходимых документов в электронном виде;
6) процесс 4 – оплата услуги на шлюзе "Электронного правительства" (далее – ШЭП), а затем эта информация поступает в информационную систему;
7) условие 2 – проверка в информационной системе факта оплаты за оказание услуги;
8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге, в связи с отсутствием оплаты за оказание услуги на портале;
9) процесс 6 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) заявления;
10) условие 3 – проверка на портале электронного правительства (далее – ПЭП) срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН, указанным в запросе, и ИИН/БИН, указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП);
11) процесс 7 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с не подтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;

1) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу үшін көрсетілетін қызметті алушы өтініш бергенде оған табыс етілген құжаттардың тізімдемесімен Мемлекеттік корпорацияға жүгінеді;
2) көрсетілетін қызметті алушыға Мемлекеттік корпорацияға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру ұзақтығы –15 минут асырмай.
11. Портал арқылы қадамдық іс-қимылдар және шешімдер (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың № 1 диаграммасы) осы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген:
1) көрсетілетін қызметті алушы порталда тіркелуді көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталатын өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен жүзеге асырады;
2) 1-процесс – ЭЦҚ тіркеу куәлігін көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде бекіту, мемлекеттік қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушының порталда парольді енгізу процесі (авторландыру процесі);
3) 1-шарт – жеке сәйкестендіру нөмірінің немесе бизнес сәйкестендіру нөмірінің (бұдан әрі – ЖСН/БСН) логины және пароль арқылы тіркелген көрсетілетін қызметті алушы туралы деректердің түпнұсқалығын порталда тексеру;
4) 2-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны порталдың қалыптастыруы;
5) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталда осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін өтініш нысанын экранға шығаруы және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, өтініш нысанына қажетті құжаттарды электрондық түрде бекіте отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды толтыруы (деректерді енгізуі);
6) 4-процесс – "электрондық үкімет" шлюзінде (бұдан әрі – ЭҮШ) қызметке ақы төлеу, бұдан кейін бұл ақпарат ақпараттық жүйеге келіп түседі;
7) 2-шарт – ақпараттық жүйеде қызмет көрсету үшін ақы төлеу фактісін тексеру;
8) 5-процесс – порталда қызмет көрсету үшін ақының болмауына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-процесс – өтінішті куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
10) 3-шарт – порталда ЭЦҚ тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және қайтарып алынған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын, сондай-ақ сұратуда көрсетілген ЖСН/БСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы сәйкестендіру деректеріне сәйкестігін тексеру;
11) 7-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;

12) процесс 8 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) заявления на оказание услуги;
13) процесс 9 – регистрация электронного документа (заявления услугополучателя) в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка заявления в ИС ГБД "Е-лицензирование";
14) условие 4 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;
15) процесс 10 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя в ИС ГБД "Е-лицензирование" на основании заключения услугодателя;

12) 8-процесс – қызмет көрсетуге арналған өтініштің толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы куәландыруы (қол қоюы);
13) 9-процесс – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының өтінішін) тіркеу және "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да өтінішті өңдеу;
14) 4-шарт – лицензия беру үшін көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына және негіздемелерге сәйкестігін көрсетілетін қызметті берушінің тексеруі;
15) 10-процесс – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты көрсетілетін қызметті берушінің қорытындысы негізінде сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;

16) процесс 11 – получение услугополучателем результата услуги (электронная лицензия), сформированной ИС ГБД "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя.
12. Пошаговые действия и решения через информационную систему Государственной корпорации (далее – ИС Государственная корпорация) (диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании электронной государственной услуги) приведены в приложении 2 к настоящему регламенту:

16) 11-процесс – көрсетілетін қызметті алушының "Е-лицензиялау" МДБ АЖ қалыптастырған қызметтің нәтижесін (электрондық лицензияны) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сын пайдалану арқылы қалыптастырылады.
12. Мемлекеттік корпорацияның ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация АЖ) арқылы қадамдық іс-қимылдар және шешімдер (электрондық мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара іс-қимылдың № 2 диаграммасы) осы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген:

1) процесс 1 – ввод оператором Государственной корпорации в автоматизированном рабочем месте ИС Государственной корпорации логина и пароля (процесс авторизации) для оказания услуги;
2) процесс 2 – выбор оператором Государственной корпорации услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы заявления для оказания услуги и ввод оператором Государственной корпорации данных услугополучателя, а также данных по доверенности представителя услугополучателя (при нотариально удостоверенной доверенности, при ином удостоверении доверенности – данные доверенности не заполняются);

1) 1-үдеріс – қызмет көрсету үшін Мемлекеттік корпорация операторының Мемлекеттік корпорация АЖ-сының автоматтандырылған жұмыс орнында логин мен парольді енгізуі (авторландыру процесі);
2) 2-процесс – Мемлекеттік корпорация операторының осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызметті көрсету үшін өтініш нысанын экранға шығаруы және көрсетілетін қызметті алушының деректерін, сондай-ақ көрсетілетін қызметті алушы өкілінің сенімхат бойынша деректерін енгізуі (нотариалды түрде расталған сенімхат болған кезде, сенімхат өзгеше түрде расталған кезде – сенімхат деректері толтырылмайды;

3) процесс 3 – направление заявления через ШЭП в государственную базу данных физических лиц/государственную базу данных юридических лиц (далее – ГБД ФЛ/ ГБД ЮЛ) данных о услугополучателя, а также в Единую нотариальную информационную систему (далее – ЕНИС), данных о доверенности представителя услугополучателя;
4) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ, данных доверенности – в ЕНИС;

3) 3-процесс – ЭҮШ арқылы жеке тұлғалардың мемлекеттік деректер базасына/заңды тұлғалардың мемлекеттік деректер базасына (бұдан әрі – ЖТ МДБ/ЗТ МДБ) көрсетілетін қызметті алушы туралы деректерді, сондай-ақ Бірыңғай нотариалдық ақпараттық жүйеге (бұдан әрі – БНАЖ) көрсетілетін қызметті алушы өкілінің сенімхаты туралы деректерді жолдау;
4) 1-шарт – ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-да – көрсетілетін қызметті алушы деректерінің, БНАЖ-да сенімхат деректерінің бар болуын тексеру;

5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности услугополучателя данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в ГБД ФЛ/ГБД ЮЛ, данных доверенности – в ЕНИС;
6) процесс 5 – заполнение оператором Государственной корпорации формы заявления в части отметки о наличии документов в бумажной форме и сканирование документов, предоставленных услугополучателем, прикрепление их к форме запроса и удостоверение посредством ЭЦП заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;

5) 4-процесс – ЖТ МДБ/ЗТ МДБ-да – көрсетілетін қызметті алушы деректерінің, БНАЖ-да сенімхат деректерінің болмауына байланысты деректерді алу мүмкін еместігі туралы хабарламаны қалыптастыру;
6) 5-процесс – Мемлекеттік корпорация операторының өтініш нысанын қағаз түріндегі құжаттардың болуы туралы белгі бөлігінде толтыруы және көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттардың сканерлеуі, оларды сұрату нысанына бекітуі және қызмет көрсетуге арналған өтініштің толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) ЭЦҚ арқылы куәландыруы (қол қоюы);

7) процесс 6 – направление электронного документа (заявления услугополучателя), удостоверенного (подписанного) ЭЦП оператором Государственной корпорации, через ШЭП в ИС ГБД "Е-лицензирование";
8) процесс 7 – регистрация заявления в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка услуги в ИС ГБД "Е-лицензирование";
9) условие 2 – проверка услугодателем соответствия услугополучателя квалификационным требованиям и основаниям для выдачи лицензии;

7) 6-процесс – ЭЦҚ арқылы куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының өтінішін) Мемлекеттік корпорация операторының ЭҮШ арқылы "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-ға жолдауы;
8) 7-процесс – өтінішті "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да тіркеу және қызметті "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да өңдеу;
9) 2-шарт – лицензия беру үшін көрсетілетін қызметті алушының біліктілік талаптарына және негіздемелерге сәйкестігін көрсетілетін қызметті берушінің тексеруі;

13. Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через Государственную корпорацию и портал, приведены в справочнике бизнес процессов согласно приложению 3 к настоящему регламенту.
Приложение 1 к регламенту государственной услуги "Выдача лицензии на изыскательскую деятельность"
Описание последовательности процедур (действий) структурных
подразделений (работников)
а) при выдаче, переоформление лицензии при реорганизации юридического лица-лицензиата в форме выделения и разделения и при переоформлении лицензии с присвоением категории:
Действия процесса
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
1
2
3
4
5
2
Наименование структурного подразделения
Ответственный сотрудник за регистрацию заявлений
Руководитель услугодателя
Уполномоченный сотрудник услугодателя
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции)
Прием заявлений
Рассмотрение и направление ответственному сотруднику для исполнения
Проверка предоставленных документов на полноту содержания
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Копия заявления услугополучателя со штаммпом регистрации (входящий номер, дата)
Наложение резолюции
Отказ заявителю
5
Сроки исполнения
В день поступления
В день поступления
2 рабочих дней
продолжение таблицы
4
5
6
7
8
6
7
8
9
10
Уполномоченный сотрудник услугодателя
Уполномоченный сотрудник услугодателя
Лицензионная комиссия услугодателя
Уполномоченный сотрудник услугодателя
Руководитель услугодателя
Проверка документов, осуществление лицензионного контроля при выдаче лицензии или приложения к лицензии, подготовка заключения по соответствию заявителя квалификационным требованиям
Подготовка рабочих материалов к заседанию лицензионной комиссии
Рассмотрение материалов прикрепленных в запросе на соответствие квалификационным требованиям и заключения структурного подразделения услугодателя
Отправка запроса с положительным результатом, либо запроса с мотивированным отказом на подписание руководителю услугодателя
Подписание запроса с положительным результатом, либо запроса с мотивированным отказом
Заключение
Отправка запроса с положительным результатом, либо запроса с мотивированным отказом на подписание к руководителю услугодателя
Протокол заседания лицензионной комиссии
Заключение
Решение либо мотивированный отказ
В течение 9 рабочих дней
В течение 1 рабочих дней
В течение 1 рабочих дней
В течение 1 рабочего дня
В течение 1 рабочего дня
б) при выдаче дубликата лицензии, переоформление лицензии при перерегистрации индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменении его наименования или юридического адреса, переоформления лицензии при изменении наименования и (или) места нахождения юридического лица-лицензиата:
Действия процесса
1
№ действия (хода, потока работ)
1
1
2
3
2
Наименование структурного подразделения
Ответственный сотрудник за регистрацию заявлений
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции)
Прием заявлений
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Копия заявления услугополучателя со штампом регистрации (входящий номер, дата)
5
Сроки Исполнения
В день поступления
продолжение таблицы
2
3
4
4
5
6
Руководитель услугодателя
Уполномоченный Сотрудник услугодателя
Руководитель услугодателя
Рассмотрение и направление ответственному сотруднику для исполнения
Проверка документов, подготовка заключения по соответствию заявителя квалификационным требованиям
Подписание запроса с положительным результатом, либо запроса с мотивированным отказом
Наложение резолюции
Заключение
Решение либо мотивированный отказ
В день поступления
В течении 2 рабочих дней
В течении 1 рабочего дня
Приложение 2 к регламенту государственной услуги "Выдача лицензии на изыскательскую деятельность"
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через портал
Диаграмма № 2 функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через Государственную корпорацию
Условные обозначения и сокращения:
Приложение 3 к регламенту государственной услуги "Выдача лицензии на изыскательскую деятельность"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача лицензии на изыскательскую деятельность"
а) при выдаче, переоформление лицензии при реорганизации юридического лица-лицензиата в форме выделения и разделения и при переоформлении лицензии с присвоением категории:
б) при выдаче дубликата лицензии, переоформление лицензии при перерегистации индивидуального предпринимателя-лицензиата, изменении его наименования или юридического адреса, переоформление лицензии при изменении наименования и (или) места нахождения юридического лица-лицензиата:
Условные обозначения:
Утвержден постановлением акимата
Алматинской области от "23" июля 2015 года № 327
Регламент государственной услуги
"Выдача лицензии на проектную деятельность"

13. Мемлекеттік корпорация және портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылы осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес бизнес-процестердің анықтамалығында келтірілген.
"Іздестіру қызметіне лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 1-қосымша
Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) рәсімдерінің (іс-қимылдарының)
реттілігін сипаттау
а) заңды тұлға-лицензиат бөліну және бөлініп шығу нысанында қайта құрылғанда лицензияны беру, қайта ресімдеу кезінде және санаттың берілуімен лицензияны қайта ресімдеу кезінде
Процестің іс-қимылдары
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағынының) нөмірі
1
2
3
1
2
3
4
5
2
Құрылымдық бөлімше атауы
Өтініштерді тіркеуге жауапты қызметкер
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметкері
3
Іс-қимыл (процесс, рәсім, операция) атауы
Өтініштерді қабылдау
Қарау және жауапты қызметкерге орындау үшін жіберу
Ұсынылған құжаттардың мазмұн толықтығын тексеру
4
Аяқталу нысаны
(деректер, құжат, ұйымдық-өкімшілік шешім)
Тіркеу мөртаңбасы (кіріс нөмірі, күні) бар көрсетілетін қызметті алушы өтінішінің көшірмесі
Бұрыштама қою
Өтініш берушіге бас тарту
5
Орындау мерзімі
Келіп түскен күні
Келіп түскен күні
2 жұмыс күні
кестенің жалғасы
4
5
6
7
8
6
7
8
9
10
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің лицензиялық комиссиясы
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Құжаттарды тексеру, лицензияны немесе қосымшасын беру кезінде лицензиялық бақылауды
жүзеге асыру, өтініш иесінің біліктілік талаптарына сәйкестігі бойынша қорытындыны дайындау
Жұмыс материалдарын лицензиялық
комиссияның отырысына дайындау
Сұратуға бекітілген материалдардың сәйкестігін қарау
Оң нәтижелі сұратуды немесе дәлелді бас тартуы бар сұратуды
көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жіберу
Оң нәтижелі сұратуға немесе дәлелді бас тартуы бар
сұратуға қол қою
Қорытынды
Оң нәтижелі сұратуды немесе дәлелді бас тартуы бар сұратуды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жіберу
Лицензиялық комиссия отырысының хаттамасы
Қорытынды
Шешім немесе
уәжді бас тарту
9 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
б) жеке кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелгенде, атауын немесе заңды мекен-жайын өзгерткенде лицензияның телнұсқасын беру, лицензияны қайта ресімдеу кезінде және заңды тұлға-лицензиат атауын және (немесе) орналасқан жерін өзгерткенде лицензияны қайта ресімдеу кезінде:
Процестің іс-қимылдары
1
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағынының) нөмірі
1
2
3
4
1
2
3
4
5
6
2
Құрылымдық бөлімше атауы
Өтініштерді тіркеуге жауапты қызметкер
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
3
Іс-қимыл (процесс, рәсім, операция) атауы
Өтініштерді қабылдау
Қарау және жауапты қызметкерге орындау үшін жіберу
Құжаттарды тексеру, өтініш иесінің біліктілік талаптарына сәйкестігі бойынша қорытындыны дайындау
Оң нәтижелі сұратуға немесе дәлелді бас тартуы бар сұратуға қол қою
4
Аяқталу нысаны
(деректер, құжат, ұйымдық-өкімшілік шешім)
Тіркеу мөртаңбасы (кіріс нөмірі, күні) бар көрсетілетін қызметті алушы өтінішінің көшірмесі
Бұрыштама қою
Қорытынды
Шешім немесе
уәжді бас тарту
5
Орындау мерзімі
Келіп түскен күні
Келіп түскен күні
2 жұмыс күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде
"Іздестіру қызметіне лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне 2-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара
іс-қимылдың № 1 диаграммасы
Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара
іс-қимылдың № 2 диаграммасы
Шартты белгілер мен қысқартулар:
"Іздестіру қызметіне лицензия
беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
3-қосымша
"Іздестіру қызметіне лицензия беру" мемлекеттік қызметті
көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
а) заңды тұлға-лицензиат бөліну және бөлініп шығу нысанында қайта құрылғанда лицензияны беру, қайта ресімдеу кезінде және санаттың берілуімен лицензияны қайта ресімдеу кезінде
б) жеке кәсіпкер-лицензиат қайта тіркелгенде, атауын немесе заңды мекен-жайын өзгерткенде лицензияның телнұсқасын беру, лицензияны қайта ресімдеу кезінде және заңды тұлға-лицензиат атауын және (немесе) орналасқан жерін өзгерткенде лицензияны қайта ресімдеу кезінде:
Шартты белгілер:
Алматы облысы әкімдігінің
2015 жылғы " 23" шілде № 327 қаулысымен бекітілген
"Жобалау қызметіне лицензия беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: государственное учреждение "Управление государственного архитектурно – строительного контроля Алматинской области" (далее – услугодатель) оказывает государственную услугу через "некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация), а также веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz или веб-портал "Е-лицензирование"www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказываемой государственной услуги является выдача на портале лицензии, переоформление и выдача дубликатов лицензии на деятельность по организации строительства за счет привлечения денег дольщиков в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в форме электронного документа в случае подачи обращения в электронном виде, либо на бумажном носителе в случае подачи обращения в бумажном. В случае обращения услугополучателя за получением лицензии, переоформлением и выдачей дубликата лицензии на бумажном носителе результат оказания государственной услуги оформляется в электронном формате, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателяв процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя и документы предусмотренные пунктом 9 стандарта "Выдача лицензии на деятельность по организации строительства за счет привлечения денег дольщиков", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 276 (далее – Стандарт);
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность ее выполнения:
1) с момента сдачи пакета документов в Государственную корпорацию или портал при выдаче, переоформлении лицензии при реорганизации юридического лица-лицензиата в форме выделения и разделения и при переоформлении лицензии с присвоением категории – 15 рабочих дней (день приема заявлений и документов не входит в срок оказания государственной услуги):
регистрация заявления на получение государственных услуг, поступивших через портал напрямую от услугополучателя или через Государственную корпорацию информационной системы "Государственная база данных "Е-лицензирование" (далее – ИС ГБД "Е-лицензирование"), (далее – заявление), уполномоченным сотрудником услугодателя производится в день поступления. В случае поступления заявления на бумажных носителях уполномоченным сотрудником услугодателя производится регистрация заявления в информационной системе с приложением сканированных копий предоставленных на бумажных носителях материалов;
рассмотрение запроса руководителем и направление ответственному сотруднику для исполнения в день поступления;
проверка в течение 2 (двух) рабочих дней с момента получения документов услугополучателя на полноту предоставленных документов, в случае неполноты предоставленных документов, отказ в дальнейшем рассмотрении заявления;
осуществление лицензионного контроля в течение 8 (восьми) рабочих дней, в случае полноты предоставленных документов, при выдаче лицензии или приложения к лицензии в рамках имеющейся лицензии;
подготовка в течение 1 (одного) рабочего дня заключения на соответствие заявителя квалификационным требованиям;
подготовка в течение 1 (одного) рабочего дня материалов к заседанию лицензионной комиссии;
рассмотрение в течение 1 (одного) рабочего дня лицензионной комиссией материалов, прикрепленных к заявлению, на соответствие квалификационным требованиям и заключения структурного подразделения услугодателя;
утверждение в течение 1 (одного) рабочего дня протокола заседания лицензионной комиссии по итогам рассмотрения на соответствие квалификационным требованиям заявления;
отправка в течение 1 (одного) рабочего дня запроса с положительным результатом, либо запроса с мотивированным отказом на подписание руководителю услугодателя и подписание запроса руководителем в течение одного рабочего дня.

1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: "Алматы облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) мемлекеттік қызмет көрсетуді "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі - Мемлекеттік корпорация) арқылы, сондай-ақ www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы немесе www.elicense.kz "Е-лицензиялау" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы көрсетеді.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Порталда, электрондық құжат нысанында, көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған құрылыс-монтаждау жұмыстарына лицензияны беру, лицензияны қайта ресімдеу, лицензияның телнұсқасын беру немесе өтінішті электрондық түрде берген жағдайда, электрондық құжат нысанында немесе өтінішті қағаз түрінде берген жағдайда, қағаз тасымалдағышта мемлекеттік қызмет көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі болып табылады. Көрсетілетін қызметті алушы лицензияны алуға, лицензияны қайта ресімдеуге және лицензияның телнұсқасын беруге қағаз тасымалдағышта жүгінген жағдайда, көрсетілетін қызмет нәтижесі электрондық форматта ресімделеді, басып шығарылады және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының мөрімен және қолымен расталады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті алушыда өтініштің және Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 276 бұйрығымен бекітілген "Үлескерлердің ақшасын тарту есебінен тұрғын үй ғимараттарын салуды ұйымдастыру жөніндегі қызметке лицензия беру" стандартының (бұдан әрі – Стандарт) 9-тармағымен көзделген құжаттардың болуы мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімдерді (іс-қимылды) бастауға негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1) заңды тұлға-лицензиат бөліну және бөлініп шығу нысанында қайта құрылғанда лицензияны беру, қайта ресімдеу кезінде және санаттың берілуімен лицензияны қайта ресімдеу кезінде құжаттар пакетін Мемлекеттік корпорацияға немесе порталға тапсырған сәттен бастап – 15 жұмыс күні (өтінішті және құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
көрсетілетін қызметті алушыдан тікелей портал немесе "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер базасы" ақпараттық жүйесінің (бұдан әрі – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ) Мемлекеттік корпорация арқылы келіп түскен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға арналған өтінішті (бұдан әрі – өтініш) тіркеуді көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті қызметкері келіп түскен күні жүргізеді.Өтініш қағаз тасымалдағышта келіп түскен жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті қызметкері қағаз тасымалдағышта ұсынған материалдардың сканерленген көшірмелерін қоса берумен өтінішті ақпараттық жүйеде тіркеуді жүргізеді;
басшымен сұраныстың қаралуы және түскен күні орындау үшін жауапты қызметкерге жолдау;
ұсынылған құжаттардың толықтығын көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын алған сәттен бастап 2 (екі) жұмыс күнінің ішінде тексеру, ұсынылған құжаттар толық болмаған жағдайда, өтінішті одан әрі қараудан бас тарту;
ұсынылған құжаттар толық болған жағдайда, лицензияны немесе қолданыстағы лицензияның шеңберінде лицензияға қосымшаны беру кезінде лицензиялық бақылауды 8 (сегіз) жұмыс күнінің ішінде жүзеге асыру;
өтініш иесінің біліктілік талаптарына сәйкестігі бойынша қорытындыны 1 (бір) жұмыс күнінің ішінде дайындау;
материалдарды лицензиялық комиссияның отырысына 1 (бір) жұмыс күнінің ішінде дайындау;
лицензиялық комиссияның өтінішке бекітілген материалдардың біліктілік талаптарына сәйкестігін және көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшесінің қорытындысын 1 (бір) жұмыс күнінің ішінде қарауы;
өтініштің біліктілік талаптарына сәйкестігін қараудың қорытындысы бойынша лицензиялық комиссия отырысының хаттамасын 1 (бір) жұмыс күнінің ішінде бекіту;
оң нәтижелі сұратуды немесе дәлелді бас тартуы бар сұратуды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға 1 (бір) жұмыс күні ішінде жолдау немесе басшының сұратуға 1 (бір) жұмыс күні ішінде қол қоюы;

1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: государственное учреждение "Управление государственного архитектурно-строительного контроля Алматинской области" (далее – услугодатель).
Прием документов и выдача результатов оказания государственной осуществляется через:
канцелярию услугодателя по адресу: Алматинская область, город Талдыкорган, улица Шевченко, № 131;
веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz или веб-портал "Е-лицензирование" www.elicense.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является: аттестат эксперта, осуществляющего экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности (далее – аттестат)либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении государственной услуги в письменном виде.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная.
В случае обращения за получением аттестата на бумажном носителе, аттестат оформляется в электронном формате, распечатывается и заверяется печатью и подписью уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действия структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявления услугополучателя или электронного запроса услугополучателя;
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) регистрация запроса на получение государственных услуг, поступивших напрямую от услугополучателя через канцелярию услугодателя или через портал в Информационной системе "Государственная база данных "Е-лицензирование" (далее – ИС ГБД "Е-лицензирование") (далее – заявление), уполномоченным сотрудником услугодателя производится в день поступления.
В случае поступления заявления на бумажных носителях, уполномоченным сотрудником услугодателя производится регистрация заявления в информационной системе с приложением сканированных копий, предоставленных на бумажных носителях материалов;
Рассмотрение запроса руководителем и направление ответственному сотруднику для исполнения в день поступления.
2) в отношении каждого услугополучателя по результатам сбора документов уполномоченный сотрудник (сотрудники) услугодателя формирует список лиц, подавших заявление на прохождение аттестации, подготовка уполномоченным сотрудником услугодателя справки предварительного анализа документов, предоставленных услугополучателем (далее – справка), и послужного списка в соответствии с представленными в отношении каждого услугополучателя и направление на подпись руководителю услугодателя, обработка уполномоченным сотрудником услугодателя поступившего запроса услугополучателя, с прикреплением сканированной копии справки, послужного списка, подготовка ответственным исполнителем услугодателя поступившего запроса к рассмотрению на заседании аттестационной комиссии в течение 10 (десяти) рабочих дней;

1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: "Алматы облысының мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші).
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижелерін беру: Алматы облысы, Талдықорған қаласы, Шевченко көшесі, № 131 мекенжайы бойынша көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы;
www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы немесе www.elicense.kz "Е-лицензиялау" веб-порталы бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны – электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі салаларында сарапшылық жұмыстарды және инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыратын сарапшы аттестаты (бұдан әрі – аттестат) немесе мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсынудан бас тарту туралы жазбаша түрде дәлелді жауап мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесі болып табылады.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық.
Аттестатты қағаз түрінде алу үшін жүгінген жағдайда, аттестат электрондық форматта ресімделеді, басып шығарылады және көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының мөрімен және қолымен расталады.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
4. Көрсетілетін қызметті алушы өтінішінің немесе көрсетілетін қызметті алушының электрондық сұратуының болуы мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдерді (іс-қимылдарды) бастауға негіздеме болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті алушыдан тікелей көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесі арқылы немесе "Е-лицензиялау" мемлекеттік деректер базасы" ақпараттық жүйесі (бұдан әрі – ""Е-лицензиялау" МДБ АЖ) арқылы келіп түскен мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға арналған сұратуды (бұдан әрі – өтініш) тіркеуді көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті қызметкері келіп түскен күні жүргізеді.
Өтініш қағаз тасымалдағышта келіп түскен жағдайда, көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті қызметкері қағаз тасымалдағышта ұсынған материалдардың сканерленген көшірмелерін қоса берумен өтінішті ақпараттық жүйеде тіркеуді жүргізеді;
Басшымен сұраныстың қарауы және түскен күні орындау үшін жауапты қызметкерге жолдау.
2) көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті қызметкері (қызметкерлері) құжаттарды жинақтаудың нәтижелері бойынша әрбір көрсетілетін қызметті алушыға қатысты аттестаттаудан өтуге өтініш берген тұлғалардың тізімін қалыптастырады, көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды алдын ала талдау анықтамасы (бұдан әрі – анықтама), және ұсынылған құжаттарға сәйкес әрбір көрсетілетін қызметті алушыға қатысты қызметтік тізімді дайындайды және көрсетілетін қызметті беруші басшысының қол қоюына жолдау, көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті қызметкерінің көрсетілетін қызметті алушының келіп түскен сұратуын сканерленген анықтама көшірмесін, қызметтік тізімді өңдеуі,келіп түскен сұратуды көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметкерінің аттестаттау комиссиясының отырысына 10 (он) жұмыс күнінің ішінде дайындауы;

3) рассмотрение аттестационной комиссией материалов, прикрепленных к запросу на соответствие требованиям законодательства и утверждение услугодателем протокола в течение 8 (восьми) рабочих дней со дня начала заседания аттестационной комиссии по итогам рассмотрения;
4) отправка услугодателем услугополучателю уведомление о допуске или не допуске к тестированию, ознакомление тестируемых с процедурой проведения тестирования и проведение тестирования в утвержденное услугодателем время, составление акта о проведении тестирования в день проведения тестирования уполномоченным сотрудником услугодателя и внесение на подпись руководителю услугодателя, подготовка результатов полученных в автоматическом режиме программой "Информационная система "Аттестация экспертов" для рассмотрения аттестационной комиссией в течение 10 (десяти) рабочих;
5) подписание руководителем услугодателя акта о проведении тестирования в день поступления;
6) рассмотрение аттестационной комиссией материалов предоставленных уполномоченным сотрудником услугодателя и утверждение услугодателем протокола в течение 11 (одиннадцати) рабочих;
7) отправка уполномоченным сотрудником услугодателя запроса с положительным результатом, либо запроса с мотивированным отказом на подписание руководителю услугодателя и по итогам заседания аттестационной комиссии уполномоченный сотрудник услугодателя производит формирование запроса в информационной системе запроса с положительным результатом, либо запроса с мотивированным отказом на подписание руководителю услугодателя в течение 12 (двенадцати) рабочих;
8) подписание в день поступления запроса руководителем услугодателя.
6. Результаты процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, которые служат основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) зарегистрированное заявление с входящим номером;
2) список лиц подавших заявление на прохождение аттестации;
3) справка и послужной список в соответствии с предоставленными документами;
4) запрос, в котором указаны все необходимые реквизиты и прикреплена справка с послужным списком, по результатам предварительного рассмотрения предоставленных документов;
5) заседания аттестационной комиссии;
6) протокол заседания аттестационной комиссии;
7) приказ об утверждении заседания аттестационной комиссии;
8) уведомление о допуске или не допуске к тестированию услугополучателя;
9) тестирования;

3) сұратуға бекітілген материалдардың заңнама талаптарына сәйкестігін аттестаттау комиссиясының қарауы және көрсетілетін қызметті берушінің хаттаманы талаптарына сәйкестігін қараудың қорытындылары бойынша аттестаттау комиссиясының отырысы басталған күннен бастап 8 (сегіз) жұмыс күнінің ішінде бекітуі;
4) көрсетілетін қызметті берушінің тестілеуге жіберілгені немесе жіберілмегені туралы хабарламаны көрсетілетін қызметті алушыға жіберуі,тестіден өтушілерді тестілеуді өткізу рәсімімен таныстыруы және көрсетілетін қызметті беруші бекіткен уақытта тестілеуді өткізуі, көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті қызметкерінің тестілеуді өткізу туралы актісін тестілеуді өткізу күні жасауы және көрсетілетін қызметті беруші басшысының қол қоюына енгізуі, "Сарапшыларды аттестаттау" ақпараттық жүйесі" бағдарламасымен автоматты режимде алынған нәтижелерді аттестаттау комиссиясының қарауы үшін 10 (он) жұмыс күнінің ішінде дайындау;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысының тестілеуді өткізу туралы актіні келіп түскен күні қол қоюы;
6) көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті қызметкері ұсынған материалдарды сәйкес аттестаттау комиссиясының қарауы және көрсетілетін қызметті берушімен хаттаманың 11 (он бір) жұмыс күнінің ішінде бекітілуі;
7) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметкерінің оң нәтижелі сұратуды немесе дәлелді бас тартуы бар сұратуды көрсетілетін қызметті берушінің басшысының қол қоюына жіберуі және аттестаттау комиссиясы отырысының қорытындылары бойынша көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті қызметкері көрсетілетін қызметті беруші басшысының қол қоюына оң нәтижелі сұратуды немесе дәлелді бас тартуы бар сұратуды ақпараттық жүйеде 12 (он екі) жұмыс күнінің ішінде қалыптастыруы;
8) көрсетілетін қызметті беруші басшысының сұратуға келіп түскен күні қол қоюы.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижелері, олар келесі рәсімдерді (іс-қимылдарды) орындай бастауға негіздеме ретінде қызмет етеді:
1) кіріс нөмірі бар өтініш;
2) аттестаттаудан өтуге өтініш берген тұлғалардың тізімі;
3) ұсынылған құжаттарға сәйкес анықтама және қызметтік тізім;
4) ұсынылған құжаттарды алдын ала қараудың нәтижелері бойынша барлық деректемелері көрсетілген және қызметтік еткен жылдары бар анықтама бекітіп берілген сұрату;
5) аттестаттау комиссиясының отырысы;
6) аттестаттау комиссиясы отырысының хаттамасы;
7) аттестаттау комиссиясының отырысын бекіту туралы бұйрық;
8) көрсетілетін қызметті алушының тестілеуге жіберілгені немесе жіберілмегені туралы хабарлама;
9) тестілеу;

10) акта о проведении тестирования;
11) заседание аттестационной комиссии;
12) протокол заседания аттестационной комиссии, утвержденный руководителем услугодателя;
13) приказ об утверждении заседания аттестационной комиссии;
14) запрос с положительным результатом, либо запрос с мотивированным отказом;
15) электронный документ, подписанный электронной цифровой подписью (далее – ЭЦП) руководителя услугодателя или мотивированный ответ об отказе в доступе на тестирование в форме электронного документа в случае подачи обращения в электронном виде, либо на бумажном носителе в случае подачи обращения в бумажном.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) уполномоченный сотрудник услугодателя – Уполномоченный за регистрацию заявлений на получение государственных услуг;
2) уполномоченный сотрудник услугодателя – Уполномоченный за регистрацию заявления на получение государственной услуги;
3) уполномоченный сотрудник услугодателя – Уполномоченный за рассмотрение документов предоставленных услугополучателем;
4) уполномоченный сотрудник услугодателя – Уполномоченный за рассмотрение и подготовку поступивших заявок на заседание аттестационной комиссии услугодателя;
5) аттестационная комиссия услугодателя;
6) руководитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между подразделениями (работниками) услугодателя с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведены в приложении 1к настоящему регламенту.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения к услугодателя, длительность обработки запроса услугополучателя:
1) для получения услуги услугополучатель обращения в канцелярию услугодателя.
Прием осуществляется в порядке "живой очереди" без ускоренного обслуживания. Подтверждением принятия заявления является талон, который вручается услугополучателю.
2) длительность обработки запроса услугополучателя в канцелярии услугодателя – не более 20 (двадцати) минут;
3) для получения государственной услуги услугополучатель предоставляет перечень документов предусмотренных пунктом 9 стандарта "Аттестация экспертов, осуществляющих экспертные работы и инжиниринговые услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности", утвержденного приказом исполняющего обязанности министра Национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 276.

10) тестілеуді өткізу туралы акті;
11) аттестаттау комиссиясының отырысы;
12) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы бекіткен аттестаттау комиссиясы отырысының хаттамасы;
13) аттестаттау комиссиясының отырысын бекіту туралы бұйрық;
14) оң нәтижелі сұрату немесе дәлелді бас тартуы бар сұрату;
15) өтінішті электрондық түрде берген жағдайда, электрондық құжат нысанындағы немесе өтінішті қағаз түрінде берген жағдайда, қағаз тасымалдағыштағы көрсетілетін қызметті беруші басшысының электрондық цифрлық қолтаңбасымен (бұдан әрі – ЭЦҚ) қол қойылған электрондық құжат немесе тестілеуге рұқсат беруден бас тарту туралы дәлелді жауап.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы
тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) Қызмет берушінің уәкілетті қызметкері – мемлекеттік қызмет алуға берген өтініштің тіркелуіне жауапты.
2) көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті қызметкері – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға арналған өтінішті тіркеуге жауапты;
3) көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті қызметкері – мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушы ұсынған құжаттарды қарауға жауапты;
4) көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті қызметкері – келіп түскен өтінімдерді көрсетілетін қызметті берушінің аттестаттау комиссиясының отырысында қарауға және дайындауға жауапты;
5) көрсетілетін қызметті берушінің аттестаттау комиссиясы;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің бөлімшелері (қызметкерлері) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау 1-қосымшада келтірілген.
4. Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызметті көрсету
процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Көрсетілетін қызметті берушінің жүгіну тәртібін сипаттау, көрсетілетін қызметті алушының сұратуын өңдеу ұзақтығы:
1) қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жүгінеді.
Қабылдау "тірі кезек" тәртібі бойынша жеделдетіп қызмет көрсетуінсіз жүзеге асырылады. Өтініштің қабылдануын талон растайды, ол көрсетілетін қызметті алушыға табыс етіледі.
2) көрсетілетін қызметті алушының сұратуын көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде өңдеу ұзақтығы – 20 (жиырма) минуттан асырмай;
3) мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 276 бұйрығымен бекітілген "Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі салаларында сарапшылық жұмыстарды және инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыратын сарапшыларды аттестаттау" стандартының 9-тармағымен көзделген құжаттар тізбесін ұсынады.

10. Описание процесса получения результата оказания государственной услуги через услугодателя, его длительность:
1) для получения результата оказания государственной услуги услугополучатель с талоном, который был ему вручен при подаче заявления, обращается к услугодателю;
2) длительность выдачи результата оказания государственной услуги услугополучателю у услугодателя – не более 20 (двадцати) минут.

10. Көрсетілетін қызметті беруші арқылы мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу процесін сипаттау, оның ұзақтығы:
1) мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін алу үшін көрсетілетін қызметті алушы өтініш бергенде оған табыс етілген талонмен көрсетілетін қызметті беруші жүгінеді;
2) көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті берушіде беру ұзақтығы – 20 (жиырма) минут асырмай.

11. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственных услуг через портал.
Пошаговые действия и решения через портал приведены в приложении 2 к настоящему Регламенту:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью своего регистрационного свидетельства ЭЦП, который хранится в интернет-браузере компьютера услугополучателя;

11. Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде жүгіну тәртібін және көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушы рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігін сипаттау.
Қадамдық іс-қимылдар және портал арқылы шешімдер осы Регламенттің 2-қосымшасында келтірілген:
1) көрсетілетін қызметті алушы порталда тіркелуді көрсетілетін қызметті алушы компьютерінің интернет-браузерінде сақталатын өзінің ЭЦҚ тіркеу куәлігінің көмегімен жүзеге асырады;

4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных получателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги на портале, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований, прикреплением к форме запроса необходимых документов в электронном виде

4) 2-процесс – көрсетілетін қызметті алушының деректерінде бұзушылықтардың болуына байланысты авторландырудан бас тарту туралы хабарламаны порталдың қалыптастыруы;
5) 3-процесс – көрсетілетін қызметті алушының порталда осы Регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, қызмет көрсету үшін өтініш нысанын экранға шығаруы және оның құрылымы мен форматтық талаптарын ескере отырып, өтініш нысанына қажетті құжаттарды электрондық түрде бекіте отырып, көрсетілетін қызметті алушының нысанды толтыруы (деректерді енгізуі);

6) процесс 4 – выбор услугополучателем регистрационного свидетельства ЭЦП для удостоверения (подписания) запроса;
7) условие 2 – проверка на портале электронного правительства (далее – ПЭП) срока действия регистрационного свидетельства ЭЦП и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств, а также соответствия идентификационных данных между ИИН/БИН указанным в запросе, и ИИН/БИН указанным в регистрационном свидетельстве ЭЦП)

6) 4-процесс – сұратуды куәландыру (қол қою) үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ тіркеу куәлігін таңдауы;
7) 2-шарт – "электрондық үкімет" порталында (бұдан әрі – ЭҮП) ЭЦҚ тіркеу куәлігінің әрекет ету мерзімін және қайтарып алынған (күші жойылған) тіркеу куәліктерінің тізімінде болмауын, сондай-ақ сұратуда көрсетілген ЖСН/БСН мен ЭЦҚ тіркеу куәлігінде көрсетілген ЖСН/БСН арасындағы сәйкестендіру деректеріне сәйкестігін тексеру;

8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с неподтверждением подлинности ЭЦП услугополучателя;
9) процесс 6 – удостоверение (подписание) посредством ЭЦП услугополучателя заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание услуги;
10) процесс 7 – регистрация электронного документа (запроса услугополучателя) в ИС ГБД "Е-лицензирование" и обработка запроса в ИС ГБД "Е-лицензирование";

8) 5-процесс – көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ түпнұсқалығының расталмауына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-процесс – қызмет көрсетуге арналған өтініштің толтырылған нысанын (енгізілген деректерді) көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы куәландыруы (қол қоюы);
10) 7-процесс – "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да электрондық құжатты (көрсетілетін қызметті алушының сұратуын) тіркеу және "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да сұратуды өңдеу;

11) процесс 8 – получение услугодателем документов от услугополучателя, сформированных в ИС ГБД "Е-лицензирование".
12) процесс 9 – формирование уведомления о допуске с указанием времени, даты проведения или не допуске к тестированию, на основании решения аттестационной комиссии.
13) процесс 10 – получение услугополучателем результата услуги (электронный аттестат), сформированной ИС ГБД "Е-лицензирование". Электронный документ формируется с использованием ЭЦП уполномоченного лица услугодателя на основании решения аттестационной комиссии.

11) 8-процесс – көрсетілетін қызметті алушының көрсетілетін қызметті берушіден "Е-лицензиялау" МДБ АЖ-да қалыптастырған құжаттарды алуы;
12) 9-процесс – аттестаттау комиссиясының шешімі негізінде өткізу уақыты, күні көрсетілуімен тестілеуге жіберілгені немесе жіберілмегені туралы хабарлама қалыптастыру;
13) 10-процесс – көрсетілетін қызметті алушының "Е-лицензиялау" МДБ АЖ қалыптастырған қызметтің нәтижесін (электрондық лицензияны) алуы. Электрондық құжат көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті тұлғасының ЭЦҚ-сын пайдалану арқылы аттестаттау комиссиясының шешімі негізінде қалыптастырылады.

12. Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через услугодателя и портал, приведены в справочнике бизнес-процессов согласно приложению 3 к настоящему регламенту
Приложение 1 к регламенту государственнойуслуги "Аттестация, экспертов,осуществляющих экспертные работы и инжиниринговыеуслуги в сфере архитектурной, градостроительной истроительной деятельности"
Описание последовательности процедур (действий) структурных
подразделений (работников)
Действия процесса
№ действия (хода, потока работ)
1
2
3
1
2
3
4
5
2
Наименование структурного подразделения
Ответственный сотрудник за регистрацию заявлений
Руководитель услугодателя
Уполномоченный сотрудник услугодателя
3
Наименование действия (процесса, процедуры, операции)
Прием заявлений
Рассмотрение и направление ответственному сотруднику для исполнения
Формирование справки с послужным списком лиц, подавших на прохождение аттестации. Подготовка и отправка с прикреплением сканированных документов на рассмотрение к заседанию комиссии
4
Форма завершения (данные, документ, организационно-распорядительное решение)
Копия заявления услугополучателя со штампом регистрации (входящий номер, дата)
Наложение резолюции
Справка с послужным списком, уведомление о допуске или не допуске
5
Сроки
исполнения
В день поступления
В день поступления
В течении 10 рабочих дней
продолжение таблицы
4
5
6
7
8
6
7
8
9
10
Аттестационная комиссия
Уполномоченный сотрудник услугодателя
Аттестационная комиссия
Уполномоченный
сотрудник услугодателя
Руководитель услугодателя
Рассмотрение материалов прикрепленных к запросу на соответсвие. Утверждение протокола по итогам заседания
Подготовка результатов полученных в автоматическом режиме программой "ИС Аттестация экспертов" и отправка с положительным результатом, либо с мотивированным отказом на подписание руководителю
Рассмотрение материалов представленных уполномоченным сотрудником услугодателя. Утверждение протокола по итогам заседания
По итогам заседания аттестационной комиссии производит формирование запроса в информационной системе с положительным результатом либо запроса с руководителю мотивированным отказом на подписание услугодателя. Отправка услугополучателю уведомления
Подписание запроса с положительным результатом либо мотивированного отказа
Протокол заседания аттестационной комиссии
Письмо с положительным результатом либо мотивированный отказ
Протокол заседания аттестационной комиссии
Уведомление либо мотивированный отказ
Аттестат эксперта либо мотивированный отказ
В течении 8 рабочих дней
В течении 10 рабочих дней
В течении 11 рабочих дней
В течении 12 рабочих дней
В день поступления
Приложение 2 к регламенту государственнойуслуги "Аттестация, экспертов,осуществляющих экспертные работы и инжиниринговыеуслуги в сфере архитектурной, градостроительной истроительной деятельности"
Диаграмма № 1 функционального взаимодействия при оказании
государственной услуги через портал
Условные обозначения и сокращения:
Приложение 3 к регламенту государственнойуслуги "Аттестация, экспертов,осуществляющих экспертные работы и инжиниринговыеуслуги в сфере архитектурной, градостроительной истроительной деятельности"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Аттестация, экспертов, осуществляющих экспертные работы и инжиниринговые
услуги в сфере архитектурной, градостроительной и строительной деятельности"
Условные обозначения:

12. Көрсетілетін қызметті беруші және портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимылы осы регламенттің 3-қосымшасына сәйкес бизнес-процестердің анықтамалығында келтірілген.
"Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі салаларында
сарапшылық жұмыстарды және инжинирингтік көрсетілетін
қызметтерді жүзеге асыратын сарапшыларды аттестаттау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) рәсімдерінің (іс-қимылдарының)
реттілігін сипаттау
Процестің іс-қимылдары
Іс-қимылдың (жұмыс барысының, ағынының) нөмірі
1
2
3
1
2
3
4
5
2
Құрылымдық бөлімше атауы
Өтініштерді тіркеуге жауапты қызметкер
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметкері
3
Іс-қимыл (процесс, рәсім, операция) атауы
Өтініштерді қабылдау
Қарау және жауапты қызметкерге орындау үшін жолдау
Аттестаттаудан өтуге берген тұлғалардың қызметтік тізімі бар анықтаманы қалыптастыру. Комиссия отырысында қарауға дайындау және сканерленген құжаттарды жіберу
4
Аяқталу нысаны
(деректер, құжат, ұйымдық-өкімшілік шешім)
Тіркеу мөртаңбасы (кіріс нөмірі, күні) бар көрсетілетін қызметті алушы өтінішінің көшірмесі
Бұрыштама қою
Қызметтік тізімі бар анықтама, рұқсат етілгені немесе рұқсат етілмегені туралы хабарлама
5
Орындау мерзімі
Келіп түскен күні
Келіп түскен күні
10 жұмыс күні ішінде
кестенің жалғасы
4
5
6
7
8
6
7
8
9
10
Аттестаттау комиссиясы
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметкері
Аттестаттау комиссиясы
Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Сұратуға бекітілген құжаттарды сәйкестікке қарау. Отырыстың қорытындылары бойынша хаттаманы бекіту
"Сарапшыларды аттестаттау" АЖ бағдарламасымен автоматты режимде алынған нәтижелерді дайындау және басшының қолын қоюға оң нәтижемен немесе дәлелді жауаппен жіберу
Көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті қызметкері ұсынған материалдарды қарау. Отырыстың қорытындылары бойынша хаттаманы бекіту
Аттестаттау комиссиясы отырысының қорытындысы бойынша көрсетілетін қызметті беруші басшысының қолын қоюға ақпараттық жүйеде оң нәтижелі сұратуды немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты қалыптастыру Көрсетілетін қызметті алушыға хабарлама жіберу
Оң нәтижелі сұратуға немесе дәлелді бас тартуы бар сұратуға қол қою
Аттестаттау комиссиясы отырысының хаттамасы
Оң нәтиже немесе уәжді бас тарту хаты
Аттестаттау комиссиясы отырысының хаттамасы
Хабарлау немесе уәжді бас тарту
Сарапшы аттестаты немесе
уәжді бас тарту
8 жұмыс күні ішінде
10 жұмыс күні ішінде
11 жұмыс күні ішінде
12 жұмыс күні ішінде
Келіп түскен күні
"Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі салаларында
сарапшылық жұмыстарды және инжинирингтік көрсетілетін
қызметтерді жүзеге асыратын сарапшыларды аттестаттау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі функционалдық өзара
іс-қимылдың № 1 диаграммасы
Шартты белгілер мен қысқартулар:
"Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі салаларында
сарапшылық жұмыстарды және инжинирингтік көрсетілетін
қызметтерді жүзеге асыратын сарапшыларды аттестаттау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
"Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі салаларында сарапшылық жұмыстарды және инжинирингтік көрсетілетін қызметтерді жүзеге асыратын сарапшыларды аттестаттау" мемлекеттік қызметті көрсетудің
бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер: