О внесении изменений в решение Алматинского областного маслихата от 12 декабря 2014 года № 40-225 "Об областном бюджете Алматинской области на 2015-2017 годы"
Решение Алматинского областного маслихата от 27 августа 2015 года № 48-274. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 04 сентября 2015 года № 3375
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 4 статьи 106 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, с подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Алматинский областной маслихат Р Е Ш И Л:
1. Внести в решение Алматинского областного маслихата от 12 декабря 2014 года № 40-225 "Об областном бюджете Алматинской области на 2015-2017 годы" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 22 декабря 2014 года № 2964, опубликованного в газетах "Огни Алатау" и "Жетысу" от 10 января 2015 года № 3), в решение Алматинского областного маслихата от 29 января 2015 года № 42-244 "О внесении изменений в решение Алматинского областного маслихата от 12 декабря 2014 года № 40-225 "Об областном бюджете Алматинской области на 2015-2017 годы" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 06 февраля 2015 года № 3030, опубликованного в газетах "Огни Алатау" и "Жетысу" от 24 февраля 2015 года № 22), в решение Алматинского областного маслихата от 20 мая 2015 года № 45-257 "О внесении изменений и дополнений в решение Алматинского областного маслихата от 12 декабря 2014 года № 40-225 "Об областном бюджете Алматинской области на 2015-2017 годы" (зарегистрированного в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 28 мая 2015 года № 3181, опубликованного в газетах "Огни Алатау" и "Жетысу" от 9 июня 2015 года № 65), следующие изменения:
в пункте 1 по строкам:
1) "Доходы" цифры "284 821 732" заменить на цифры "284 469 213", в том числе по:
"налоговым поступлениям" цифры "31 543 420" заменить на цифры "31 045 146";
"неналоговым поступлениям" цифры "1 169 428" заменить на цифры "1 315 183".
2) "Затраты" цифры "297 406 952" заменить на цифры "296 469 672";
3) "чистое бюджетное кредитование" цифры "4 210 569" заменить на цифры "4 209 628", в том числе:
"погашение бюджетных кредитов" цифры "1 015 054" заменить на цифры "1 015 995";
4) "сальдо по операциям с финансовыми активами" цифры "4 757 904" заменить на цифры "5 014 274", в том числе:

Алматы облыстық мәслихатының 2014 жылғы 12 желтоқсандағы "Алматы облысының 2015 – 2017 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" № 40-225 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Алматы облыстық мәслихатының 2015 жылғы 27 тамыздағы № 48-274 шешімі. Алматы облысының Әділет департаментінде 2015 жылы 04 қыркүйекте № 3375 болып тіркелді
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 106–бабының 4–тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6–бабы 1–тармағының 1) тармақшасына сәйкес, Алматы облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Алматы облыстық мәслихатының 2014 жылғы 12 желтоқсандағы "Алматы облысының 2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" № 40-225 шешіміне (2014 жылғы 22 желтоқсандағы нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2964 тіркелген, 2015 жылғы 10 қаңтардағы № 3 "Огни Алатау" және "Жетісу" газеттерінде жарияланған), Алматы облыстық мәслихатының 2015 жылғы 29 қаңтардағы "Алматы облыстық мәслихатының 2014 жылғы 12 желтоқсандағы "Алматы облысының 2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" № 40-225 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" № 42-244 шешіміне (2015 жылғы 06 ақпандағы нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3030 тіркелген, 2015 жылғы 24 ақпандағы № 22 "Огни Алатау" және "Жетісу" газеттерінде жарияланған), Алматы облыстық мәслихатының 2015 жылғы 20 мамырдағы "Алматы облыстық мәслихатының 2014 жылғы 12 желтоқсандағы "Алматы облысының 2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" № 40-225 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" № 45-257 шешіміне (2015 жылғы 28 мамырдағы нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3181 тіркелген, 2015 жылғы 9 маусымдағы № 65 "Огни Алатау" және "Жетісу" газеттерінде жарияланған), келесі өзгерістер енгізілсін:
1- тармақтағы жолдар бойынша:
1) "Кірістер" "284 821 732" саны "284 469 213" санына ауыстырылсын, соның ішінде:
"салықтық түсімдер бойынша" "31 543 420" саны "31 045 146" санына ауыстырылсын;
"салықтық емес түсімдер бойынша" "1 169 428" саны "1 315 183" санына ауыстырылсын.
2) "Шығындар" "297 406 952" саны "296 469 672" санына ауыстырылсын;
3) "таза бюджеттік кредит беру" "4 210 569" саны "4 209 628" санына ауыстырылсын, оның ішінде:
"бюджеттік кредиттерді өтеу" "1 015 054" саны "1 015 995" санына ауыстырылсын;
4) "қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо" "4 757 904" саны "5 014 274" санына ауыстырылсын, оның ішінде:

"приобретение финансовых активов" цифры "4 757 904" заменить на цифры "5 014 274";
5) "дефицит (профицит) бюджета" цифры "(-) 21 553 693" заменить на цифры "(-) 21 224 361";
6) "финансирование дефицита (использование профицита) бюджета" цифры "21 553 693" заменить на цифры "21 224 361".
в пункте 6:
цифры "12 444 600" заменить на цифры "12 593 564";
цифры "4 844 136" заменить на цифры "4 993 100";
цифры "3 539 017" заменить на цифры "3 658 161";
цифры "412 172" заменить на цифры "400 139";
цифры "561 547" заменить на цифры "603 400";
в пункте 10:
цифры "2 033 116" заменить на цифры "2 003 936";
цифры "158 894" заменить на цифры "159 561";
цифры "688 841" заменить на цифры "688 674";
цифры "58 740" заменить на цифры "57 900";
цифры "277 200" заменить на цифры "248 360";
в пункте 11:
цифры "216 161" заменить на цифры "217 246";
в пункте 15:
цифры "1 376 055" заменить на цифры "1 417 891";
в пункте 16:
цифры "17 130 147" заменить на цифры "16 825 620";
в пункте 17:
цифры "2 725 261" заменить на цифры "3 068 459";
цифры "4 629 946" заменить на цифры "4 685 309";
в пункте 18:
цифры "8 661 421" заменить на цифры "8 279 316";
в пункте 19:
цифры "3 939 059" заменить на цифры "4 248 552";
в пункте 20:
цифры "5 949 289" заменить на цифры "1 550 448";
в пункте 24:
цифры "203 506" заменить на цифры "239 452";
в пункте 25:
цифры "4 207 682" заменить на цифры "4 208 327";
в пункте 29:
цифры "11 862 603" заменить на цифры "11 508 773";
в пункте 30:
цифры "586 216" заменить на цифры "654 506".
2. Приложение 1 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему решению.
3. Приложение 4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему решению.
4. Приложение 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему решению.
5. Приложение 6 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему решению.
6. Приложение 8 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему решению.
7. Приложение 9 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему решению.
8. Приложение 10 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 7 к настоящему решению.
9. Приложение 11 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 8 к настоящему решению.
10. Приложение 12 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 9 к настоящему решению.
11. Приложение 13 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 10 к настоящему решению.

"қаржылық активтерді сатып алу" "4 757 904" саны "5 014 274" санына ауыстырылсын;
5) "бюджет тапшылығы (профициті)" "(-) 21 553 693" саны "(-) 21 224 361" санына ауыстырылсын;
6) "бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану)" "21 553 693" саны "21 224 361" санына ауыстырылсын.
6- тармақтағы:
"12 444 600" саны "12 593 564" санына ауыстырылсын;
"4 844 136" саны "4 993 100" санына ауыстырылсын;
"3 539 017" саны "3 658 161" санына ауыстырылсын;
"412 172" саны "400 139" санына ауыстырылсын;
"561 547" саны "603 400" санына ауыстырылсын;
10- тармақтағы:
"2 033 116" саны "2 003 936" санына ауыстырылсын;
"158 894" саны "159 561" санына ауыстырылсын;
"688 841" саны "688 674" санына ауыстырылсын;
"58 740" саны "57 900" санына ауыстырылсын;
"277 200" саны "248 360" санына ауыстырылсын;
11- тармақтағы:
"216 161" саны "217 246" санына ауыстырылсын;
15- тармақтағы:
"1 376 055" саны "1 417 891" санына ауыстырылсын;
16- тармақтағы:
"17 130 147" саны "16 825 620" санына ауыстырылсын;
17- тармақтағы:
"2 725 261" саны "3 068 459" санына ауыстырылсын;
"4 629 946" саны "4 685 309" санына ауыстырылсын;
18- тармақтағы:
"8 661 421" саны "8 279 316" санына ауыстырылсын;
19- тармақтағы:
"3 939 059" саны "4 248 552" санына ауыстырылсын;
20- тармақтағы:
"5 949 289" саны "1 550 448" санына ауыстырылсын;
24- тармақтағы:
"203 506" саны "239 452" санына ауыстырылсын;
25- тармақтағы:
"4 207 682" саны "4 208 327" санына ауыстырылсын;
29- тармақтағы:
"11 862 603" саны "11 508 773" санына ауыстырылсын;
30- тармақтағы:
"586 216" саны "654 506" санына ауыстырылсын.
2. Көрсетілген шешімнің 1-қосымшасы осы шешімнің 1-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
3. Көрсетілген шешімнің 4-қосымшасы осы шешімнің 2-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
4. Көрсетілген шешімнің 5-қосымшасы осы шешімнің 3-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
5. Көрсетілген шешімнің 6-қосымшасы осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
6. Көрсетілген шешімнің 8-қосымшасы осы шешімнің 5-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
7. Көрсетілген шешімнің 9-қосымшасы осы шешімнің 6-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
8. Көрсетілген шешімнің 10-қосымшасы осы шешімнің 7-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
9. Көрсетілген шешімнің 11-қосымшасы осы шешімнің 8-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
10. Көрсетілген шешімнің 12-қосымшасы осы шешімнің 9-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
11. Көрсетілген шешімнің 13-қосымшасы осы шешімнің 10-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.

17. Приложение 20 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению 16 к настоящему решению.
18. Во исполнение плана оперативных мер по обеспечению экономического роста в 2015 и 2016 годах администраторам бюджетных программ оптимизировать бюджетные расходы с перераспределением средств на реализацию более приоритетных направлений.
19. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию областного маслихата "По вопросам бюджета, финансов и тарифной политики".

17. Көрсетілген шешімнің 20-қосымшасы осы шешімнің 16-қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
18. 2015 және 2016 жылдары экономикалық өсімді қамтамасыз ету жөніндегі жедел шаралар жоспарын орындау үшін бюджеттік бағдарламалар әкімшілері шығыстарды оңтайландырып, қаражатты басым бағыттарды іске асыру үшін қайта қарастырсын.
19. Осы шешімнің орындалуын бақылау облыстық мәслихаттың "Бюджет, қаржы және тарифтік саясат жөніндегі" тұрақты комиссиясына жүктелсін.

20. Возложить на руководителя Управления (по согласованию Сатыбалдина Н.Т.) опубликование настоящего решения после государственной регистрации в органах юстиции в официальных и периодических печатных изданиях, а также на интернет-ресурсе, определяемом Правительством Республики Казахстан, и на интернет-ресурсе областного маслихата.
21. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2015 года.
Председатель сессии областного маслихата В. Маткава
Секретарь областного маслихата Е. Келемсеит

20. Басқарма басшысына (келісім бойынша Сатыбалдина Н.Т.) осы шешімді әділет органдарында мемлекеттік тіркелгеннен кейін ресми және мерзімді баспа басылымдарында, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген интернет-ресурста және облыстық мәслихатының интернет-ресурсында жариялау жүктелсін.
21. Осы шешім 2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi.
Облыстық мәслихат сессиясының төрағасы В. Маткава
Облыстық мәслихаттың хатшысы Е. Келемсеиіт

Приложение 1 к решению маслихата Алматинской области от "27" августа 2015 года № 48-274 "О внесении изменений в решение маслихата Алматинской области от 12 декабря 2014 года № 40-225 "Об областном бюджете Алматинской области на 2015-2017 годы"
утвержденное решением маслихата Алматинской области от " 12 " декабря 2014 года № 40-225 "Об областном бюджете Алматинской области на 2015-2017 годы"
Областной бюджет Алматинской области на 2015 год
Категория
Сумма,
тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
I. Доходы

Алматы облыстық мәслихатының 2015 жылғы "27 " тамыздағы "Алматы облыстық мәслихатының 2014 жылғы 12 желтоқсандағы "Алматы облысының 2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" № 40-225 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" № 48-274 шешіміне 1-қосымша
Алматы облыстық мәслихатының 2014 жылғы " 12 " желтоқсандағы "Алматы облысының 2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" № 40-225 шешімімен бекітілген 1-қосымша
Алматы облысының 2015 жылға арналған облыстық бюджеті
Санаты
Сомасы,
мың теңге
Сынып
Ішкі сынып
Атауы
I. Кірістер

147 717
046
Оказание медицинской помощи онкологическим больным в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
2 588 340
4
Поликлиники
36 238 516
253
Управление здравоохранения области
36 238 516
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
2 067 245
038
Проведение скрининговых исследований в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
285 914
039
Оказание медицинской помощи населению субъектами здравоохранения районного значения и села и амбулаторно-поликлинической помощи в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
33 162 801
045
Обеспечение лекарственными средствами на льготных условиях отдельных категорий граждан на амбулаторном уровне лечения
722 556
5
Другие виды медицинской помощи
723 457
253
Управление здравоохранения области
723 457
011
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета и субъектами здравоохранения районного значения и села
685 482
029
Областные базы спецмедснабжения
37 975
9
Прочие услуги в области здравоохранения
8 540 175
253
Управление здравоохранения области
3 382 494
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
68 692
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
553 598
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
5 000
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
210 249
030
Капитальные расходы государственных органов здравоохранения
3 900
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
2 541 055
271
Управление строительства области
5 157 681
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
5 157 681
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
5 605 952
1
Социальное обеспечение
2 777 327
256
Управление координации занятости и социальных программ области
2 034 194
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа
496 793
013
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
1 013 139
014
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах

147 717
046
Онкологиялық науқастарға тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде медициналық көмек көрсету
2 588 340
4
Емханалар
36 238 516
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
36 238 516
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және балаларға арналған және емдік тағамдардың арнаулы өнімдерімен қамтамасыз ету
2 067 245
038
Тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде скринингтік зерттеулер жүргізу
285 914
039
Аудандық маңызы бар және ауыл денсаулық сақтау субъектілерінің медициналық көмекті және амбулаториялық-емханалық көмекті халыққа тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемі шеңберінде көрсетуі
33 162 801
045
Азаматтардың жекелеген санаттарын дәрілік заттармен амбулаториялық емдеу деңгейінде жеңілдетілген жағдайда қамтамасыз ету
722 556
5
Медициналық көмектiң басқа түрлерi
723 457
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
723 457
011
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін және аудандық маңызы бар және ауылдың денсаулық сақтау субъектілері көрсететін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация
685 482
029
Облыстық арнайы медициналық жабдықтау базалары
37 975
9
Денсаулық сақтау саласындағы өзге де қызметтер
8 540 175
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
3 382 494
001
Жергілікті деңгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
68 692
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
553 598
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
5 000
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
210 249
030
Мемлекеттік денсаулық сақтау органдарының күрделі шығыстары
3 900
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
2 541 055
271
Облыстың құрылыс басқармасы
5 157 681
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
5 157 681
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
5 605 952
1
Әлеуметтiк қамсыздандыру
2 777 327
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
2 034 194
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
496 793
013
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда) психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
1 013 139
014
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

119 985
015
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях)
404 277
261
Управление образования области
682 133
015
Социальное обеспечение сирот, детей оставшихся без попечения родителей
625 693
037
Социальная реабилитация
56 440
271
Управление строительства области
61 000
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
61 000
2
Социальная помощь
990 874
256
Управление координации занятости и социальных программ области
990 874
003
Социальная поддержка инвалидов
448 579
051
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне
541 955
052
Проведение мероприятий, посвященных семидесятилетию Победы в Великой Отечественной войне
340
9
Прочие услуги в области социальной помощи и социального обеспечения
1 837 751
256
Управление координации занятости и социальных программ области
1 733 616
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
95 988
007
Капитальные расходы государственного органа
6 924
017
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на введение стандартов специальных социальных услуг
17 900
018
Размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе
24 193
044
Реализация миграционных мероприятий на местном уровне
4 056
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
247 353
047
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу
40 951
053
Услуги по замене и настройке речевых процессоров к кохлеарным имплантам
115 340
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
116 515
113
Целевые текущие трансферты из местных бюджетов
1 064 396
263
Управление внутренней политики области
39 135
077
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
39 135
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
6 681
045
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов

119 985
015
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда) психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
404 277
261
Облыстың білім басқармасы
682 133
015
Жетiм балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
625 693
037
Әлеуметтік сауықтандыру
56 440
271
Облыстың құрылыс басқармасы
61 000
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
61 000
2
Әлеуметтiк көмек
990 874
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
990 874
003
Мүгедектерге әлеуметтік қолдау
448 579
051
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
541 955
052
Ұлы Отан соғысындағы Жеңістің жетпіс жылдығына арналған іс-шараларды өткізу
340
9
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамтамасыз ету салаларындағы өзге де қызметтер
1 837 751
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
1 733 616
001
Жергілікті деңгейде жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
95 988
007
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6 924
017
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
17 900
018
Үкіметтік емес секторда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
24 193
044
Жергілікті деңгейде көші-қон іс-шараларын іске асыру
4 056
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
247 353
047
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
40 951
053
Кохлеарлық импланттарға дәлдеп сөйлеу процессорларын ауыстыру және келтіру бойынша қызмет көрсету
115 340
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
116 515
113
Жергілікті бюджеттерден берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 064 396
263
Облыстың ішкі саясат басқармасы
39 135
077
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
39 135
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
6 681
045
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

6 681
270
Управление по инспекции труда области
58 319
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования трудовых отношений на местном уровне
58 319
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
34 395 716
1
Жилищное хозяйство
10 056 011
251
Управление земельных отношений области
1 956 231
011
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на изъятие земельных участков для государственных нужд
1 956 231
253
Управление здравоохранения области
2 674
047
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
2 674
256
Управление координации занятости и социальных программ области
14 065
043
Ремонт объектов в рамках развития городов и сельских населенных пунктов по Дорожной карте занятости 2020
14 065
261
Управление образования области
14 708
062
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
14 708
273
Управление культуры, архивов и документации области
15 448
015
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
15 448
271
Управление строительства области
7 753 768
014
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, строительство и (или) приобретение жилья коммунального жилищного фонда
4 685 309
027
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на проектирование, развитие, обустройство и (или) приобретение инженерно-коммуникационной инфраструктуры
3 068 459
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
297 227
026
Проведение энергетического аудита многоквартирных жилых домов
13 125
039
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на увеличение уставных капиталов специализированных уполномоченных организаций
170 473
042
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020
113 629
285
Управление физической культуры и спорта области
1 890
009
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на развитие городов и сельских населенных пунктов в рамках Дорожной карты занятости 2020

6 681
270
Облыстың еңбек инспекциясы бойынша басқармасы
58 319
001
Жергілікті деңгейде еңбек қатынасын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
58 319
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
34 395 716
1
Тұрғын үй шаруашылығы
10 056 011
251
Облыстың жер қатынастары басқармасы
1 956 231
011
Аудандардың (республикалық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне мемлекет мұқтажы үшін жер учаскелерін алуға берілетін нысаналы трансферттер
1 956 231
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
2 674
047
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
2 674
256
Облыстың жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
14 065
043
Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамыту шеңберінде объектілерді жөндеу
14 065
261
Облыстың білім басқармасы
14 708
062
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
14 708
273
Облыстың мәдениет, мұрағаттар және құжаттама басқармасы
15 448
015
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
15 448
271
Облыстың құрылыс басқармасы
7 753 768
014
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйлерін жобалауға және (немесе) салуға, реконструкциялауға берілетін нысаналы даму трансферттері
4 685 309
027
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалауға, дамытуға және (немесе) жайластыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
3 068 459
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
297 227
026
Көп пәтерлі тұрғын үйлерде энергетикалық аудит жүргізу
13 125
039
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерiне мамандандырылған уәкілетті ұйымдардың жарғылық капиталдарын ұлғайтуға берiлетiн нысаналы даму трансферттерi
170 473
042
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
113 629
285
Облыстың дене шынықтыру және спорт басқармасы
1 890
009
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне Жұмыспен қамту 2020 жол картасы шеңберінде қалаларды және ауылдық елді мекендерді дамытуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

26 423 746
1
Сельское хозяйство
23 465 108
255
Управление сельского хозяйства области
20 944 703
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
191 721
002
Поддержка семеноводства
469 741
014
Субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям
500 000
016
Обеспечение закладки и выращивания многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда
353 054
020
Субсидирование повышения урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, путем субсидирования производства приоритетных культур
2 740 267
021
Содержание и ремонт государственных пунктов искусственного осеменения животных, заготовки животноводческой продукции и сырья, площадок по убою сельскохозяйственных животных, специальных хранилищ (могильников) пестицидов, ядохимикатов и тары из-под них
11 130
029
Мероприятия по борьбе с вредными организмами сельскохозяйственных культур
85 630
030
Централизованный закуп ветеринарных препаратов по профилактике и диагностике энзоотических болезней животных, услуг по их профилактике и диагностике, организация их хранения и транспортировки (доставки) местным исполнительным органам районов (городов областного значения)
1 215
041
Удешевление сельхозтоваропроизводителям стоимости гербицидов, биоагентов (энтомофагов) и биопрепаратов, предназначенных для обработки сельскохозяйственных культур в целях защиты растений
265 199
045
Определение сортовых и посевных качеств семенного и посадочного материала
48 509
046
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
2 875
047
Субсидирование стоимости удобрений (за исключением органических)
750 000
048
Возделывание сельскохозяйственных культур в защищенном грунте
295 427
049
Субсидирование затрат перерабатывающих предприятий на закуп сельскохозяйственной продукции для производства продуктов ее глубокой переработки
184 442
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
534 387
051
Субсидирование в рамках страхования и гарантирования займов субъектов агропромышленного комплекса
31 986
053
Субсидирование развития племенного животноводства, повышение продуктивности и качества продукции животноводства

26 423 746
1
Ауыл шаруашылығы
23 465 108
255
Облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы
20 944 703
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
191 721
002
Тұқым шаруашылығын қолдау
469 741
014
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялау
500 000
016
Жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көп жылдық көшеттерін отырғызу және өсіруді қамтамасыз ету
353 054
020
Басым дақылдарды өндіруді субсидиялау арқылы өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды және көктемгі егіс пен егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағармай материалдары мен басқа да тауар-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуды субсидиялау
2 740 267
021
Малды қолдан ұрықтандыратын, мал шаруашылығы өнiмi мен шикiзатын дайындайтын мемлекеттік пункттердi, ауыл шаруашылығы малын соятын алаңдарды, пестицидтердi, улы химикаттарды және олардың ыдыстарын арнайы сақтау орындарын (көмiндiлердi) ұстау және жөндеу
11 130
029
Ауыл шаруашылық дақылдарының зиянды организмдеріне қарсы күрес жөніндегі іс-шаралар
85 630
030
Жануарлардың энзоотиялық ауруларының профилактикасы мен диагностикасына арналған ветеринариялық препараттарды, олардың профилактикасы мен диагностикасы жөніндегі қызметтерді орталықтандырып сатып алу, оларды сақтауды және аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдарына тасымалдауды (жеткізуді) ұйымдастыру
1 215
041
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге өсімдіктерді қорғау мақсатында ауыл шаруашылығы дақылдарын өңдеуге арналған гербицидтердің, биоагенттердің (энтомофагтардың) және биопрепараттардың құнын арзандату
265 199
045
Тұқымдық және көшет отырғызылатын материалдың сорттық және себу сапаларын анықтау
48 509
046
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
2 875
047
Тыңайтқыштар (органикалықтарды қоспағанда) құнын субсидиялау
750 000
048
Ауыл шаруашылығы дақылдарын қорғалған топырақта өсіру
295 427
049
Қайта өңдеуші кәсіпорындардың ауылшаруашылық өнімін тереңдете қайта өңдеп өнім шығаруы үшін оны сатып алу шығындарын субсидиялау
184 442
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
534 387
051
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерінің қарыздарын кепілдендіру мен сақтандыру шеңберінде субсидиялау
31 986
053
Мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын арттыруды, асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуды субсидиялау

1 937 589
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационной деятельности
100 006
003
Капитальные расходы государственного органа
1 234
004
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
14 861
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
22 425
038
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию текущих мероприятий в моногородах
25 322
051
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы "Дорожная карта бизнеса 2020"
1 773 741
268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
15 185
084
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах
15 185
271
Управление строительства области
27 544
077
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы "Развитие регионов"
27 544
078
Развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы "Развитие регионов"
279
Управление энергетики и жилищно-коммунального хозяйства области
1 368 549
024
Развитие индустриальной инфраструктуры в рамках программы "Дорожная карта бизнеса - 2020"
398 455
035
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы "Развитие регионов"
304 542
036
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на текущее обустройство моногородов
74 785
037
Развитие инженерной инфраструктуры в рамках Программы "Развитие регионов"
83 526
084
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на реализацию бюджетных инвестиционных проектов в моногородах
507 241
14
Обслуживание долга
185 836
1
Обслуживание долга
185 836
257
Управление финансов области
185 836
016
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
185 836
15
Трансферты
51 359 753
1
Трансферты
51 359 753
257
Управление финансов области
51 359 753
007
Субвенции
51 274 489
011
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
71 755
017
Возврат, использованных не по целевому назначению целевых трансфертов
255
024
Целевые текущие трансферты в вышестоящие бюджеты в связи с передачей функций государственных органов из нижестоящего уровня государственного управления в вышестоящий

1 937 589
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
100 006
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 234
004
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шаралар іске асыру
14 861
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
22 425
038
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне моноқалаларда ағымдағы іс-шараларды іске асыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
25 322
051
"Бизнестің жол картасы 2020" бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
1 773 741
268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
15 185
084
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
15 185
271
Облыстың құрылыс басқармасы
27 544
077
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері
27 544
279
Облыстың энергетика және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық басқармасы
1 368 549
024
"Бизнестің жол картасы - 2020" бағдарламасы шеңберінде индустриялық инфрақұрылымды дамыту
398 455
035
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту үшін берілетін нысаналы даму трансферттері
304 542
036
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне моноқалаларды ағымдағы жайластыруға берілетін нысаналы ағымдағы трансферттер
74 785
037
Өңірлерді дамытудың 2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде инженерлік инфрақұрылымды дамыту
83 526
084
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне моноқалаларда бюджеттік инвестициялық жобаларды іске асыруға берілетін нысаналы даму трансферттері
507 241
14
Борышқа қызмет көрсету
185 836
1
Борышқа қызмет көрсету
185 836
257
Облыстың қаржы басқармасы
185 836
016
Жергiлiктi атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдердi төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
185 836
15
Трансферттер
51 359 753
1
Трансферттер
51 359 753
257
Облыстың қаржы басқармасы
51 359 753
007
Субвенциялар
51 274 489
011
Нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару
71 755
017
Нысаналы мақсатқа сай пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару
255
024
Мемлекеттік органдардың функцияларын мемлекеттік басқарудың төмен тұрған деңгейлерінен жоғарғы деңгейлерге беруге байланысты жоғары тұрған бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер

5 845 950
1 418 448
1 732 650
21 864
3 658 161
331 400
400 139
603 400
Приложение 3 к решению маслихата Алматинской области от "27" августа 2015 года № 48-274 "О внесении изменений в решение маслихата Алматинской области от 12 декабря 2014 года № 40-225 "Об областном бюджете Алматинской области на 2015-2017 годы"
Приложение 5 к решению маслихата Алматинской области от " 12 " декабря 2014 года № 40-225 "Об областном бюджете Алматинской области на 2015-2017 годы"
Распределение целевых текущих трансфертов бюджетам районов и городов на оказание социальной помощи населению
тысяч тенге
Наименование
Всего
в том числе:
областного бюджета
республиканского бюджета
жилищная помощь
гранты Акима области
единовременная помощь к памятным датам
проект "Орлеу"
выдача соцпакета больным активной формой туберкулеза
на приобретение квартиры участникам и инвалидам ВОВ
реализация плана по обеспечению прав и УКЖИ (Инватакси)
реализация плана по обеспечению прав и УКЖИ (дорож.знаки и светофоры)
введение стандартов специальных социальных услуг (БОМЖ)
размещение государственного социального заказа на развитие служб "Инватакси"
установка дорожных знаков и обустройство пешеходных переходов звукавыми устройствами в местах расположения организаций, на обслуживание инвалидов
увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
целевые текущие трансферты на проведение мероприятий, посвященных 70-ю Победы в ВОВ
Всего

5 845 950
1 418 448
1 732 650
21 864
3 658 161
331 400
400 139
603 400
Алматы облыстық мәслихатының 2015 жылғы "27 " тамыздағы "Алматы облыстық мәслихатының 2014 жылғы 12 желтоқсандағы "Алматы облысының 2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" № 40-225 шешіміне өзгерістер енгізу туралы" № 48-274 шешіміне 3 -қосымша
Алматы облыстық мәслихатының 2014 жылғы " 12 " желтоқсандағы "Алматы облысының2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" № 40-225 шешіміне 5 –қосымша
Халыққа әлеуметтік көмек көрсетуге аудандар мен қалалар бюджеттеріне берілетін ағымдағы нысаналы трансферттердің сомасын бөлу
мың теңге
Аудан (облыстық мәні бар қала) атауы
Барлығы
соның ішінде:
облыстық бюджеттен
республикалық бюджеттен
халыққа тұрғын үй көмегін көрсетуге
облыс әкімінің гранттары
естелік күндерге біржолғы көмек
"Өрлеу" жобасы
туберкулездің ауыр түрімен ауыратын науқастарға әлеуметтік пакет беруге
ҰОС -на қатысқандарға және мүгедектерге тұрғын үй сатып алуға
мүгедектердің өмірін жақсарту және құқықтарын қамтамасыз ету жоспарын іске асыруға (Инватакси)
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнату және жолдарды дыбыстайтын құрылғылармен жарақтау
арнаулы әлеуметтік қызметтер стандарттарын енгізу
"Инватакси" қызметін дамытуға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
мүгедектерге қызмет көрсетуге бағдарланған ұйымдар орналасқан жерлерде жол белгілері мен сілтегіштерін орнату және жолдарды дыбыстайтын құрылғылармен жарақтау
мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын көбейту
ҰОС Жеңістің 70 жылдығына арналған іс-шараларды өткізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
Барлығы

Приложение 19 к решению маслихата Алматинской области от " 12 " декабря 2014 года № 40-225 "Об областном бюджете Алматинской области на 2015-2017 годы"
Распределение целевых трансфертов бюджетам районов и городов на землеустройство, проводимое при установлении границ, работы по переводу сельскохозяйственных угодий из одного вида в другой, земельно-хозяйственное устройство населенных пунктов
Наименование района (города областного значения)
Сумма, тысяч тенге
Всего

Алматы облыстық Мәслихатының 2014 жылғы " 12 " желтоқсандағы "Алматы облысының 2015-2017 жылдарға арналған облыстық бюджеті туралы" № 40-225 шешіміне 19 –қосымша
Аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердiң, ауылдардың, ауылдық округтердiң шекарасын белгiлеу кезiнде жүргiзiлетiн жерге орналастыруға, ауыл шаруашылығы алқаптарын бiр түрден екiншiсiне ауыстыру жөнiндегi жұмыстарына, елдi мекендердi жер-шаруашылық орналастыруға берілетін ағымдағы нысалы трансферттерді бөлу
Аудан (облыстық мәні бар қала)
Сомасы,
атауы
мың теңге
Барлығы