О наименовании и переименовании составных частей городов Талдыкорган, Текели Алматинской области
Решение маслихата Алматинской области от 27 августа 2015 года № 48-277 и постановление акимата Алматинской области от 01 сентября 2015 года № 404. Зарегистрировано Департаментом юстиции Алматинской области 02 октября 2015 года № 3462
В соответствии с подпунктом 4-1) статьи 11 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" и с учетом мнения населения соответствующей территории на основании заключения Республиканской ономастической комиссии от 7 ноября 2014 года маслихат Алматинской области РЕШИЛ и акимат Алматинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Новым улицам города Талдыкорган присвоить следующие наименования:
1) первой улице, расположенной на северо-западе жилого массива "Шайкорган" города Талдыкорган – "Балкарагай", второй улице – "Байтерек"; четвертой улице, расположенной на северо-востоке – "Астана"; шестой улице, расположенной на юго-востоке – "Туран", седьмой улице – "Данабулак", восьмой улице – "Жастерек"; девятой улице, расположенной на севере – "Кыран", десятой улице – "Жаскент", одиннадцатой улице – "Кайнар", двенадцатой улице – "Сункар", пятнадцатой улице – "Наурыз", шестнадцатой улице – "Парасат"; двадцать первой улице, расположенной на юге – "Бестерек", двадцать пятой улице, расположенной на юго-востоке – "Арасан", двадцать шестой улице – "Аркарлы", двадцать седьмой улице – "Кулан", двадцать восьмой улице – "Карагаш";
2) четвертой улице, расположенной на юго-западе жилого массива "Плодопитомник" города Талдыкорган – "Сарыбулак", пятой улице – "Жарбулак", восьмой улице – "Матай", девятой улице – "Асылтас", десятой улице – "Жетыколь", одиннадцатой улице – "Сулутор", двенадцатой улице – "Олжаса Кулжабекова", тринадцатой улице – "Нурилы Жидебаевой";
3) первой улице, расположенной на севере коттеджного городка вдоль трассы "Алматы-Талдыкорган" города Талдыкорган – "Танеке Досетулы", третьей улице – "Шугыла"; второй улице, расположенной на западе – "Шалбай Райымбеков"; шестой улице, расположенной на юге – "Коксай", седьмой улице – "Акжол"; восьмой улице, расположенной на востоке – "Еламан";
4) первой улице, расположенной на юго-западе жилого массива "Северный" города Талдыкорган "Шиели", третьей улице "Токжайлау";
5) первой улице, расположенной на юге микрорайона "Каратал" города Талдыкорган – "Райымбека батыра".
2. Улицу "И. Белова", расположенной на севере города Талдыкорган переименовать в улицу – "Абубакира Тыныбаева".

Алматы облысы Талдықорған, Текелі қалаларының құрамдас бөліктеріне атау беру және қайта атау туралы
Алматы облысы мәслихатының 2015 жылғы 27 тамыздағы № 48-277 шешімі және Алматы облысы әкімдігінің 2015 жылғы 01 қыркүйектегі № 404 қаулысы. Алматы облысы Әділет департаментінде 2015 жылы 02 қазанда № 3462 болып тіркелді
"Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" 1993 жылғы 8 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 11-бабының 4-1) тармақшасына сәйкес және тиісті аумақ халқының пікірін ескере отырып, Республикалық ономастика комиссиясының 2014 жылғы 7 қарашадағы қорытындысы негізінде Алматы облысының мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ және Алматы облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Талдықорған қаласының жаңа көшелеріне келесі атаулар берілсін:
1) Талдықорған қаласы "Шайқорған" тұрғын үй алабының солтүстік-батысында орналасқан бірінші көшеге – "Балқарағай", екінші көшеге – "Бәйтерек"; солтүстік-шығысында орналасқан төртінші көшеге – "Астана"; оңтүстік-шығысында орналасқан алтыншы көшеге – "Тұран", жетінші көшеге – "Данабұлақ", сегізінші көшеге – "Жастерек"; солтүстігінде орналасқан тоғызыншы көшеге – "Қыран", оныншы көшеге – "Жаскент", он бірінші көшеге – "Қайнар", он екінші көшеге – "Сұңқар", он бесінші көшеге – "Наурыз", он алтыншы көшеге – "Парасат"; оңтүстігінде орналасқан жиырма бірінші көшеге – "Бестерек"; оңтүстік-шығысында орналасқан жиырма бесінші көшеге – "Арасан", жиырма алтыншы көшеге – "Арқарлы", жиырма жетінші көшеге – "Құлан", жиырма сегізінші көшеге – "Қарағаш";
2) Талдықорған қаласы "Жеміс тәлім бағы" тұрғын үй алабының оңтүстік-батысында орналасқан төртінші көшеге – "Сарыбұлақ", бесінші көшеге – "Жарбұлақ"; сегізінші көшеге – "Матай", тоғызыншы көшеге – "Асылтас", оныншы көшеге – "Жетікөл", он бірінші көшеге – "Сұлутөр", он екінші көшеге – "Олжас Құлжабеков", он үшінші көшеге – "Нұрила Жидебаева";
3) Талдықорған қаласының "Алматы-Талдықорған" трассасы бойындағы коттедж қалашығының солтүстігінде орналасқан бірінші көшеге – "Тәнеке Дөсетұлы", үшінші көшеге – "Шұғыла"; батысында орналасқан екінші көшеге – "Шалбай Райымбеков"; оңтүстігінде орналасқан алтыншы көшеге – "Көксай", жетінші көшеге – "Ақжол"; шығысында орналасқан сегізінші көшеге – "Еламан";
4) Талдықорған қаласы "Солтүстік" тұрғын үй алабының солтүстік-батысында орналасқан бірінші көшеге – Шиелі, үшінші көшеге – "Тоқжайлау";
5) Талдықорған қаласы "Қаратал" шағын ауданының оңтүстігінде орналасқан бірінші көшеге – "Райымбек батыр".
2. Талдықорған қаласының солтүстігінде орналасқан "И. Белов" көшесі – "Әбубәкір Тыныбаев" көшесі болып қайта аталсын.

3. Центральную площадь "П. Козлов" города Текели переименовать на площадь – "Тауелсиздик".
4. Переименовать следующие улицы города Текели:
Улицу Баумана – в улицу Ойконыс; улицу Горняцкая – в улицу Мынбулак; улицу Ключевая – в улицу Кайнар; улицу Лермонтова – в улицу Турара Рыскулова; улицу Островского – в улицу кюйши Даулеткерея; улицу Подгорная – в улицу Боктерли; улицу С. Лазо – в улицу Ынтымак; улицу Тимирязева – в улицу Куншыгыс; улицу Западная – в улицу Батыс; улицу Ватутина – в улицу Ойсаз; улицу Энергетиков – в улицу Жидели; улицу Железнодорожная– в улицу Темиржол; улицу Ломоносова – в улицу Жусипа Баласагуна; улицу Чкалова – в улицу Касыма хана; улицу Пархоменко – в улицу Маржантас; улицу Подхозная – в улицу Шугыла; улицу Титова – в улицу Ертая Берикбаланова; улицу Октябрьская – в улицу Теректы; улицу Молодежная – в улицу Коктем; улицу Пионерская – в улицу Улан.
5. Присвоить наименования первой улице, расположенной на юго-западе города Текели – "Шалкар", второй улице – "Жетысу", третьей улице – "Бирлик", четвертой улице – "Береке", пятой улице – "Алмалы".
6. Возложить на маслихат Алматинской области опубликование настоящего совместного решения маслихата Алматинской области и постановления акимата Алматинской области после государственной регистрации в органах юстиции в официальных и периодических печатных изданиях, а также на интернет-ресурсе, определяемом Правительством Республики Казахстан.
7. Контроль за исполнением настоящего совместного решения маслихата Алматинской области и постановления акимата Алматинской области возложить на заместителя акима области Унербаева Бахтияра Алтаевича (по согласованию).
8. Настоящее совместное решение маслихата Алматинской области и постановление акимата Алматинской области вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии
маслихата Алматинской области В. Маткава
Секретарь маслихата
Алматинской области
Е. Келемсеит
Аким Алматинской области А. Баталов

3. Текелі қаласының "П. Козлов" орталық алаңы – "Тәуелсіздік" алаңы болып қайта аталсын.
4. Текелі қаласының келесі көшелері:
Бауман көшесі – Ойқоныс көшесі; Горняцкая көшесі – Мыңбұлақ көшесі; Ключевая көшесі – Қайнар көшесі; Лермонтов көшесі – Тұрар Рысқұлов көшесі; Островский көшесі – күйші Дәулеткерей көшесі; Подгорная көшесі – Бөктерлі көшесі; С. Лазо көшесі – Ынтымақ көшесі; Тимирязев көшесі – Күншығыс көшесі; Западная көшесі – Батыс көшесі; Ватутин көшесі – Ойсаз көшесі; Энергетиков көшесі – Жиделі көшесі; Железнодорожная көшесі – Теміржол көшесі; Ломоносов көшесі – Жүсіп Баласағұн көшесі; Чкалов көшесі – Қасым хан көшесі; Пархоменко көшесі – Маржантас көшесі; Подхозная көшесі – Шұғыла көшесі; Титов көшесі – Ертай Берікбаланов көшесі; Октябрьская көшесі – Теректі көшесі; Молодежная көшесі – Көктем көшесі; Пионерская көшесі – Ұлан көшесі болып қайта аталсын.
5. Текелі қаласының оңтүстік-батысында орналасқан бірінші көшеге – "Шалқар", екінші көшеге – "Жетісу", үшінші көшеге – "Бірлік", төртінші көшеге – "Береке", бесінші көшеге – "Алмалы" атаулары берілсін.
6. Осы бірлескен Алматы облысы мәслихатының шешімі мен Алматы облысы әкімдігінің қаулысын әділет органдарында мемлекеттік тіркелгеннен кейін ресми және мерзімді баспа басылымдарда, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындаған интернет-ресурста жариялау Алматы облысының мәслихатына жүктелсін.
7. Осы бірлескен Алматы облысы мәслихатының шешімі мен Алматы облысы әкімдігі қаулысының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Бахтияр Алтайұлы Өнербаевқа (келісім бойынша) жүктелсін.
8. Осы бірлескен Алматы облысы мәслихатының шешімі мен Алматы облысы әкімдігінің қаулысы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Алматы облысы мәслихаты
сессиясының төрағасы
В. Маткава
Алматы облысы
мәслихатының хатшысы
Е. Келемсеиіт
Алматы облысының әкімі А. Баталов